Pontos idő: 2024.05.23. 08:01

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7261 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 146  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.03.09. 17:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
Szia dodo, Érdekes az írásod.A gondom csak annyi hogy nem világos számomra kinek is címezted.Lehet hogy én vagyok a figyelmetlen, de más oldalakon valahogy hamarabb lejön ki is van megszólítva.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.03.09. 16:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 356
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Kedves Kolléga tovább sulykolva azon véleményemet, hogy minden mindennel összefügg és a men megfelelő ismeretanyag alapján hozott
döntéseink a későbbiek folyamán sulyossabb mellékhatásaival szembesülve már csak vállvonogatás maradjon.
Felhívnám figyelmét, hogy a tél folyamán a megmaradt atkák megtartották szaporodási vitalitásukat,
Sokkal nagyobb induló rátával kell kalkulálnunk. A méhek fiasításmentes időszaka csak rövid időszakokra korlátozódott.

Valamint újfent nem hagyhatom szó nélkül, hogy ezen időszakban idegméreg alkalmazását tervezi.
Kérem nézzen utána az idegmérgek fiasítás fejlődésére gyakorolt hatásának.

"Megfelelő időben a megfelelő szeren van a hangsúly" A Timolos készítményeknek ez a megfelelő idő. Ha minden évben nem is,
de az idei évben bíztossan sokat segíthet abban az esetben is ha csak az atkaszám szintentartását tudjuk vele elérni.

Ezen időszakban nem csak azok részére akik valamilyen hiányosságukat vélik felfedezni a zárókezelés kapcsán, hanem mindenki
részére erősen javaslom a timolos készítmények használatát ( A behelyezés kapcsán fokozottabb odafigyelést javaslok a behelyezés
tekintetében) Nem 4 felé, csak 2 részre törve, valamint a fészek szélétől min 1 lép távolságra.Keretetető használata esetén a
keretetető kaptárfal felőli oldalára.

Valamint a megfelelő immunállapot fenntartásához erősen javasolt a serkentő etetés, jelen esetben nem a nyomelem, vitaminpótlás
a fő szempont inkább azon megfontolásból, hogy a hig mézkészlet ne foggyon ki, mert a méhek mielőtt a lefedett mézet felnyítnák
maguktól a szervezetük energiatartalékaikat kezdik felélni ami immunállapotuk gyengüléséhez vezet így sokkal védtelenebbek lesznek
a külső, belső korokozókkal szemben, ( akár a nozémát is írhattam volna, de nem akarok vítát generálni).
Valamint kihagynám a különböző stresszfaktorok belekeverését is a rövidség érdekében.
Bár 2009 decemberében megemlítettem már azon gondolatmenetet, hogy a "( a földi élet királis, enantiomer szelekció )"
ebből kifolyólag a Természetazonos optikai aktívítás szempontból jobbra forgató méhek számára is hasznosítható kiegészítőktől
nem zárkózom el, de a racemátok bejuttatását nem tartom kiívánatosnak.

Pár szóban már régebben is megpendítésre került a téma

dodo írta:
Újrabogaras !
Egy másik királis vegyület tiszta enantiomerjének segitségével lehet kristályosítani.
Vitatkozni nem akarok kérlek olvasd el a tsanyi által belinkelt cikk első részét. Ott is megtalálhatod. Az első részben .

Cerana irta: De azt hiszem, ha évmilliók alatt az evolúció a racém elegyek árnyékában történt, akkor megnyugodhatunk, mert a daganatos megbetegedések azért a legújabb kor jellemzői.
Valószinűleg őseink a természetbem megtalálható évmilliok alatt a racén ( élettelen ) anyagból folyamatos harc közben kialakult biomolekulákat használták ( enantiomerjeinek tisztasága gyakorlatilag 100%-os ( biomolekulák homokiralitása)) Az utóbi évektől eltekintve ( bár mem minden területen ) A meterségesen előállított vegyszerek, gyógyszerek racemátok formájában kerültek forgalomba. Én inkább a természetre biznán az elő enantiomerek élettelen állapotba történő visszajutatását, ami ugyebár az elő szervezet elpusztulásával meg is történik, mivel az aminosavak évezredek folyamán visszaalakulnak (racém elegyé ) racemátoká. Használják is ezt a leletek korának meghatározásánál.

Tükör irta: Az meg külön érdekes, hogy az egyik miért hat, a másik meg miért nem.
Nagyon finoman fogalmaztál, mint már említettem vagy nincs hatása vagy súlyos mellékhatása van.( elenyésző esetben lehet pozitiv hatásu is ) Ez alatt azt értettem leegyszerűsítve minden élőlény más környezet.
A racém elegy ( nem természetes összetevője ) egészen más hatással rendelkezik egyiknél másiknál. Nagyobb szerepet tulajdonítok itt az optikai aktivításnak, de hosszú.

Természetesen most is jogosan felmerülhet a kritika, hogy mi köze ennek az atkához.
Egy egyszerű szervezet alkalmazkodó képessége sokkal gyorsabb ( nem az egyedre gondolok)
A nem megfelő védekezési stratégiánk következtebem méheink immunrendszerét folyamatossan gyengítjük. Egyre kevésbé lesznek életképesek.
Ha nem találjuk meg az élő szervezettel harmonizáló védekezési módokat rövid időn belül magunk fogjuk elpúsztitani a héheket.
De mivel ez nem egyéni, hanem kollektív felelősség teljesen egyetértek Cerana-val hagyjük ezt a témát.

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.03.05. 20:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
Attól tartok ez paprika is csak annyira valós mint a "túlélő" családok életképességnövekedése.:(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.03.05. 17:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.17. 21:00
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Baranya
Üdvözlet Kollégák!
Hallott valaki az atka elleni "erős paprikás" módszerről, vagy ismeri-alkalmazta?
Mennyire komoly a használhatósága? Sajna évekkel ezelőtt, Pécs környékiektől, halottam róla, s már nem áll módomban a visszakérdezés...
Válaszaitokat előre is köszönve, jókat!
K.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.03.05. 17:08 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Zárókezelésről akkor beszélhetünk, ha a fiasítás már megszűnt. A múlt évben nagyon soká állt le a fiasítás. Nálam sok méhcsaládnál akkor állt le a fiasítás, amikor az alacsony hőmérséklet miatt már csak néhány szert lehetett alkalmazni. A múlt évben éppen ezért a saját állományomban igazi zárókezelésről nem is beszélhetek. Szerintem a méhészek többsége hasonló helyzetben volt ősszel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.03.05. 13:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
speti írta:
barthasandor55 írta:
"3 füstölés bőven elég." Ennek a hsz-nek már csak azért is örülök és köszönöm Zsolti, mert ha az ember nem profi, azért könnyen elbizonytalanodik!:))


Bátor kijelentés ez így, amit nem szabad szentírásként kezelni. Kevésbé fertőzött területen, vagy ahol a szomszéd is jó időben és jó szerrel kezel ott lehet hogy elég .De ez csak 7 nap a fedett ciklus életeben!!!


Néhányan felületesen olvasnak. Zárókezelésről volt szó, így nyugodtan lehet ezt szentírásnak tekinteni.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.03.05. 10:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
Szia speti, akkor is bátornak tartod ha az utolsó kezeléskor már nem találtál fiast?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.03.05. 10:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
Szia tűzoltó,biztosan igazad van. Néha eshetünk olyan hibába hogy hinni kívánunk bizonyos valamelyest hihető de nem bizonyított dolgokban aztán jön a kiábrándító valóság .:)
Mint pl. biztos "eltájolta a méheim", aztán kiderül hogy "csak" az atka volt több a a viselhetőtől.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.03.05. 07:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.18. 10:15
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Hajmáskér
barthasandor55 írta:
"3 füstölés bőven elég." Ennek a hsz-nek már csak azért is örülök és köszönöm Zsolti, mert ha az ember nem profi, azért könnyen elbizonytalanodik!:))


Bátor kijelentés ez így, amit nem szabad szentírásként kezelni. Kevésbé fertőzött területen, vagy ahol a szomszéd is jó időben és jó szerrel kezel ott lehet hogy elég .De ez csak 7 nap a fedett ciklus életeben!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.03.04. 23:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Kevés rá az esély. Inkább valamely más tényező a domináns mint az atkatolerancia. Például rajként lenullázta az atkáit az előző szezonban.
Az első atkavész idején azok a családok maradtam meg amelyek nagyon meszesek voltak és így egy természetes atkagyérítés jött létre a családoknál.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.03.04. 10:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
Más.Szerintetek ha 10 családból 8 elpusztul atka fertőzés miatt , a maradék kettőből felszaporított családok életképesebbek lesznek az atkával szemben? Már mondom is hogy ez csak polémia, nem az enyémről van szó (még mielőtt kapnám az ívet) Annál is inkább mert tavaly ősszel felénk is igen gyenge volt az atka fertőzés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.03.04. 08:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
"3 füstölés bőven elég." Ennek a hsz-nek már csak azért is örülök és köszönöm Zsolti, mert ha az ember nem profi, azért könnyen elbizonytalanodik!:))


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.03.02. 18:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 572
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Ok,köszi!

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!
Hunor 10.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.03.02. 18:15 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2232
Tartózkodási hely: Csurgó
Most,semmivel.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.03.02. 18:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 572
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Sziasztok!
A késő őszi zárókezelés hiánya miatt ilyenkor mivel ajánlatos védekezni atka ellen?

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!
Hunor 10.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.03.02. 16:45 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
pestlorinc!

Mielőtt más módszerét leszarozod olvasd el figyelmesen mit írt. Zárókezelésről volt szó, ahol a 3 füstölés bőven elég.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.03.02. 10:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Amitrázos kezelés mellett biomézet termelni lehetetlen.

Amitrázos kezelést, ha nem falapos módszert, hanem furettót vagy más füstöléses módszert választod, akkor úgy kell csinálni, hogy legalább 15 C fok legyen a kezeléskor és 12 nap alatt legalább 5 kezelést csinálj sorozatban a teljes méhállományban. A 3 kezelés bocsáss meg, de sz@rt se ér.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.03.02. 08:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 14:08
Hozzászólások: 126
Szia Esport.
Úgy sejtem szeretnél minél "bióbb" mézet előállítani. (én is) De az amitráz nélkül elég nehéz. Én ősszel 3xkezeltem le őket(amitrázzal füstöltem),úgy gondolom így lehet a legnagyobb biztonsággal kezdeni az évet.Te mivel kezeltél ősszel?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.03.01. 08:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Esport!

Akác előtt a herelépek kitördelésén kívül ne csinálj semmit atka ellen!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.28. 23:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Akác előtt miért akarsz tejsavval permetezni?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.28. 23:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.01.19. 17:50
Hozzászólások: 299
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, a tejsavas "permetetés" akác előtt pár nappal okozhat e a későbbiekben gondot? gondolok itt a tisztító pergetésre, hogy esetleg a mézben maradhat e valami,vagy a méheken? Ugye a tejsav tiszta, természetes (bioméhészetekben is használatos) anyag,de a fene se tudja. Az úgy gondolom, hogy nem, de hát ...

A másik,hogy mostanra olvasgattam el ezt a "csodás" 87 oldalt, szomorúan tapasztaltam, hogy minden 15. hozzászólás, kérdés mennyi amitráz kell, mennyi perizin kell. kb a 87 -77 oldalig bezárólag minden nagyon szépen le van írva(erről a két szerről), tapasztalatokkal, egyesek leírták az éves védekezésüket is, stb ... ( na meg hát van egy azthiszem 2008 as német vizsgálat is atka ellen, meg az OMME s monithoring )

Szomorú ebben, hogy olyan emberek akik nem sajnálják a tudásukat megosztani (Tükör, zsolti, cerana, ... ) feleslegesen ütögetik a billentyűket. Meg hát, olyan hajmeresztő dolgokat olvasni elhagyott, kezeletlen méhészetekről amit itt olvastam, hát huh. Ezek után nem tartok elképzelhetetlennek semmit ....

ez csak az én észrevételem, csak egy kicsit elszomorodtam.

üdv.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.23. 17:30 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
Megoldás lehet még akác után hordásmentes időben beevital csurgatás, vagy fedett fiasítással és bölcsővel való szaporítás. Amikor már az összes fiasítás kikel, de még nem petézik az anya amitrázos kezelés, nem kell sorozat. Viszont ebben az esetben csak fészken legyenek a szaporított családok, ezután tehetsz rá méztéri fiókot, amikor szükséges. Napraforgó alatt, amennyiben egyenlő keretes rendszeren vagy ne függeszd át a fészekkereteket, a méztérbe, az esetleges szermaradvány miatt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.23. 17:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.02.08. 09:32
Hozzászólások: 40
Köszönöm a segítséget.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.23. 15:11 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Nálam is hasonló számok voltak. Én a napraforgó végéig nem tervezek semmilyen vegyszeres védekezést. Addig csak az építtető keretekből vagdosom a FEDETT herefiast. Az atkaszám kordában tartásához a tapasztalatom szerint ennyi elég odáig.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.23. 13:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.02.08. 09:32
Hozzászólások: 40
Amitráz első kezelés után is 100 alatt hullott a végén max 10. Oxálsav után 20-40 között, bár az hosszabb távon hullott azt nem összesítettem.
Köszönöm a segítséget és a tippet.

15 higénikus aljam van a 47 családból.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.23. 12:12 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Ha kevés hullott nem kel kezelni. Mennyi az a kevés? Hány családnál és hányszor számoltál?
A timol tartalmú illóolajos szereket keresd a gyógyszerlistákban. Közelebbit nem tudok róluk mert nagyon régen használtam utoljára.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.23. 08:52 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.02.08. 09:32
Hozzászólások: 40
Számoltam épp ezért szeretnek egy kontroll kezelést mert kevés hullott. Illóolajat milyet es hogyan lehet használni? Gondoltam a biobrikettre, de az itteni topicban nem sok jót olvastam róla.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.22. 20:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
pet írta:
Sziasztok.

Szeretnék most tavasszal 1 kezelést csinálni a családjaimon. A kérdésem az lenne, hogy ha ősszel amitrázzal kezeltem őket (lámpabélbe itatva), zárókezelésként meg oxálsavat csurgattam. Szerintetek most használjak mást vagy mehet most is az amitráz. Van valami olyan termék amit kifejezetten tavaszra ajánlotok, hogy ne viselje meg őket nagyon?


Tavasszal nem használunk amitrázt. Esetleg illóolajat ha nagyon szükséges.
Számoltál ősszel atkát?

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.22. 20:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
A bayvarol kidobott pénz.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.22. 15:42 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 15:40
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Fülesd
Sziasztok!

Épp az atkaölő szereket nézegetem,hogy mit rendeljek.A bayvarol-t néztem,hogy jó lehet,de gondoltam azért utána nézegetek a fórumon,hogy kinek,hogy vált be és nem valami jók itt a vélemények róla.Úgy terveztem az évet,hogy nem rég egy jobb időben füstöltem ekovarosannal,raktam nekik vernalis gyógylepényt,akác utána tac tic-kal tervezek nekik füstölni,és forgó után gondoltam berakni nekik a bayvarolt(eszembe jutott közben,hogy a tavaly a méhészettel jött egy kis 2012-1013-as monitoring kis könyvecske és ott olvastam a szerekről,aztán abban volt írva a bayvarolhoz,hogy 3hét után érdemes amitráz-kiegészítéssel rásegíteni),aztán kora ősszel még füstölni nekik ekovarosannal és záró kezelésnek pedig perizinnel csurgatni.
Mit gondoltok a bayvarolt felejtsem el még az amitrázos rásegítéssel is?
Köszönettel:Máté


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.22. 15:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.07.24. 12:31
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Békés megye
Ősszel kezeltél rendesen ami áttelelt az nem fog gondot okozni,hagyd most őket.
Nem kell mindent követni amit Pfeifer mondott!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.22. 15:20 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.02.08. 09:32
Hozzászólások: 40
Hogy ami esetleg kitelelt az most elpusztuljon. A tanfolyamon is ajanlottak a tavaszi kezelest.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.22. 13:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.07.24. 12:31
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Békés megye
Miért akarod most kezelni őket?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.22. 11:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.02.08. 09:32
Hozzászólások: 40
Sziasztok.

Szeretnék most tavasszal 1 kezelést csinálni a családjaimon. A kérdésem az lenne, hogy ha ősszel amitrázzal kezeltem őket (lámpabélbe itatva), zárókezelésként meg oxálsavat csurgattam. Szerintetek most használjak mást vagy mehet most is az amitráz. Van valami olyan termék amit kifejezetten tavaszra ajánlotok, hogy ne viselje meg őket nagyon?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 20:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Akkor az csak gyérítésre jó, mert a munkássejtekben lévőket nem bántja.


H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 20:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Veszti1982 írta:
A készülék: http://www.mitezapper.com/How-it-Works_c_19.html
A német nyelvben is találtam egy másik készülékkel http://www.varroa-controller.com/vc
Megértettem a lényegét, hogy 44 fokig hevül fel a hőmérséklet amit az álca, báb még károsodás nélkül elvisel egy rövid ideig, amit persze az atka már nem bír ki...

A mitezapper a fedett (speciális) herelépben az atkát és a herebábokat is kinyírja. Anélkül, hogy ki kellene szedni a keretet. A méhek utána kipucolják. A leírás szerint....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 19:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Komolytalan módszer a hőstressz. Termelő méhcsaládoknál kint a természetben gazdaságosan nem megvalósítható


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 15:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.17. 21:00
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Baranya
Szia Veszti!
A "Controller" oldalán, http://www.varroa-controller.com/order ,jobbra fennt vannak (video) felhasználói vélemények-azt nézted már? Kis info lenne itt is: http://www.ibra.org.uk/articles/20091222_14 _Viszont a kb 700`000-res bekerülése nem biztos, hogy vonzóvá, ill. rentábilissé teszi...
K.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 14:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 836
Tartózkodási hely: Tolna megye
Tud e olyan magyar nyelvű ismeret anyagot valaki mutatni nekem a varroa kezelésre, amely a hőstressz alapon dolgozik?
Az angol nyelvű irodalomban találtam a http://www.ars.usda.gov/SP2UserFiles/Pl ... 20Bees.pdf
A készülék: http://www.mitezapper.com/How-it-Works_c_19.html
A német nyelvben is találtam egy másik készülékkel http://www.varroa-controller.com/vc
Megértettem a lényegét, hogy 44 fokig hevül fel a hőmérséklet amit az álca, báb még károsodás nélkül elvisel egy rövid ideig, amit persze az atka már nem bír ki, de a részletesebb információknak nagyon örülnék.
Ha megfelelő ismereteket tudok szerezni akkor ki fogom próbálni, és szeretném az eredményeket hitelesen publikálni, de érdekel, hogy Magyarországon van aki úttörő már ebben?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.03. 10:44 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
puska6 írta:
Valahol fellelhető hang vagy írott formában?


Remélem, hogy nem. (Abban a néhány emberben, akinek odaadtam megbízom.)
De, ha megkeresel privátban beszélgethetünk a témáról.

ficzpet


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.02. 22:43 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Én nem hallottam még a Hegedűs doktortól a "szűzléppel" indított fiasítást. Szűzanyával igen. A második akácra megy a szűzanyákkal, hogy akác végén legyen egy rövid fedett fiasítástól mentes időszaka amikor tud egy nagyot ütni az atkákon.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.02. 14:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.10. 15:29
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Tiszagyulaháza
"Ha ez komolyan érdekel hallgasd meg Ficzere Péter előadását"

Valahol fellelhető hang vagy írott formában? Próbáltam megkeresni de lehet hogy béna vagyok.Nyugdíjas ne "gépezzen"! Tanulni viszont szeretek hiszen nyögdíjasként lettem "papíros" méhész. Ha valaki segít köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.02. 09:31 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Az anya zárkázása-ha erre gondolsz- egy mézeltetési fogás (akácon), aminek a +hozadéka egy olyan időszak, amikor nincs fedett fias, tehát hatékony atkairtásra is jó lehetőséget ad. Tehát a módszer nem az atka irtásról szól!
Ha ez komolyan érdekel hallgasd meg Ficzere Péter előadását, nagyon jól felépített, szemléletes.
A "szűzlépről indítani a fiasítást?" Ezt nemigen tudom mit takar :? :?

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.02. 09:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.01.19. 17:50
Hozzászólások: 299
Akkor valószínű én fogalmaztam pontatlanul. A videó az atkagyérítésről szól. Ezzel kapcsolatban mondanak különböző módszereket. Az általam kérdezett két módszer ha kezdő létemre jól értelmezem arról szól, h fiasításmentes időszakot hoznak létre, mivel az is elhangzik, h a felnőtt méheken az atka 12 napnál nem él tovább, valamint ugye van természetes elhullás, ezzel jelentősen meggyérítik az atkát, plussz füstölés. A kérdésem arra irányult hogy jók lehetnek e ezek a módszerek, almalmazhatóak e, valamint alkalmazza e valaki, ha igen milyen hatásfokkal. Vagy kinek mi a véleménye.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.02. 04:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.09.21. 15:00
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: pest megye
- szűzlépről indítani a fiasítást?;
- valamint az anya lerekesztése akácon, az valóban hasznos dolog?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.01. 23:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Mi a kérdés?

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.02.01. 15:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.01.19. 17:50
Hozzászólások: 299
Sziasztok!

Nem tudom ki látta vagy is inkább hallotta Dr. Hegedűs Dénes 2007 es előadását, ami szerintem nagyon érdekes és tanulságos. Bár számomra van benne egy két kérdéses dolog,

- szűzlépről indítani a fiasítást?;
- valamint az anya lerekesztése akácon, az valóban hasznos dolog? (méztermelés, atka írtás)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.01.20. 22:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Itt le is tesztelheted...http://sandbox.yoyogames.com/games/24447-biowar

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.01.18. 21:43 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
na ennek nem néztem utána.
Akkor még osztunk szorzunk cseppet... ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2014.01.18. 21:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
A lengyeleknél 8% ÁFA-val:
Biowar 500 10 pasków 57,80 zł
Biowar – 10 pasków – 57,62 zł.
73 Ft/zł
Erista 6900 Ft
Biztos a fuvar drágítja meg meg a + 19% ÁFA. Mondjuk a mi ÁFA-kal számolva sincs 5000 Ft. :-(

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7261 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 146  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.