Pontos idő: 2024.04.19. 15:12

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 774 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.05.11. 18:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
"Előző nap délben az egyik gazda, biscaya-val permetezett."

Ha ez így volt, akkor nem elmélet, hanem biztosan a permetszer miatt mászkáltak a méhek. Az, hogy nem tudták kimutatni nem jelenti azt, hogy nem mérgeződtek. Az csupán azt jelenti, hogy nem tudták kimutatni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.05.11. 17:47 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Egy kis adalék.
Repcén az egyik srác kérdezte, hogy vannak-e mászkáló méheim?
Előző nap még nem voltak, aznap amikor kiértem, már messziről látszottak. Mielőtt valaki a nem vettem észre dolgot említi, mondanám 2-3m tükör volt előttük.
- A környékben minimum 5 méhészetben egyszerre, egy nap jelentek meg a mászkáló méhek.
- A mászkálók, nem a tábláról visszatért gyűjtők voltak, mert egyen sem volt virágpor, láthatóan sok "szürke" fiatal méh volt köztük.
- A mászkáló méhekből vett minta enyhe, esetleg enyhe-közepes nozéma fertőzést mutatott. (Lényegesen nagyobbat mint a két héttel korábbi amikor alig lehetett spórát találni.)
- Előző nap délben az egyik gazda, biscaya-val permetezett. Autentikus forrás, a korcsmai hírmondó szerint, jó dupla adaggal, mert a kemény szárnyú bogarat csak így viszi el .....
- Azoknál a családoknál amit nem vittem át repcére, nem találtam mászkálókat.
- Tizen... éve járok az adott helyre repcére, azóta jelentkezett a mászkálás. Két évig nem mentem, először zárlat, tavaly pedig gyenge családok okán. Két évig nem láttam mászkáló bogarat.

Ezek csak egyszerű megfigyelések. Elméletet gyártani nem akarok belőle, mert vannak egymásnak ellentmondó megfigyelések is.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.05.11. 13:58 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Sajtkukac!
Nincs ebben olyan nagy különlegesség. Nekem elsők között volt az országban azt hiszem. Vagy csak elsők között vettem észre.
De nincs ez még 20 éve, ahogyan NA állítja, de 10 körül talán.
Jellemző, és ezt ő is jól írja, hogy sok méhész észre sem veszi, mert nincs ott röptetés idején a méheinél. Aztán most, hogy felhívták rá a figyelmét szembesül vele, hogy jé, nálam is van, és elkezdi verni a tamtamot.
Azt is jól írták odaát, hogy nosema és méhbénulás vírus is kimutatható ezekben a méhekben. Az én megfigyelésem szerint azóta van ez, amióta az új típusú nosema megjelent.
Mindig akác elején jelentkezik legnagyobb mértékben, (függetlenül attól volt-e repcén az ember) aztán csökkent mértékben de folyamatos, napraforgó legelején megint erősödik kicsit, majd megszűnik.
Akik Fumidilt adnak a méheiknek, azoknál kevésbé jelentkezik.
Mellesleg felénk most lényegesen kisebb mértékű mint máskor szokott.
Minden év más ebben is.
Én is felhívtam sok mindenkinek a figyelmét már erre az évek alatt, meg arra a fajta ürülékre is , ami kéz a kézben jár a "mászkálással".

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.05.11. 12:50 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
ArisztAiosz!
Szerintem meg nem megint másokat kellene pocskondiázni, hanem fogni a problémát és végre rendesen kivizsgálni, hogy mitől lehet ez a jelenség!
Ha ennyire ráér, általában mindent tud és úgyis otthon érzi magát a méhészkedésben akkor lehet, hogy pont Önnek való megtisztelő feladat lenne utánajárni!
Érdekes az is, hogy most szinte az egész országban egyszerre fordul elő és pont hordásban.
Mi lehet ez????


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.05.11. 11:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Morpheus00!

Nézzen át a Klubba, ott Nagyernyei Attila a fekvőkaptár topicban tegnap éppen ezzel a tünetegyüttessel foglalkozott. Ő megmondta már a tuttit mintegy 22 évvel ezelőtt, de az OMME "vezetése" ezt a látnoki felfedezésének közreadását is elsumákolta, elzárva a méhészeket az információtól. Le kellene már mondania annak a "vezetésnek", amely fondorlatos módon a magyar méhészeti ágazatot szándékosan és permanensen el akarja lehetetleníteni...

Mi meg megvárjuk, hogy esmeg befagyjon a Duna, s annak jegén javaslom kerállá kikiáltani a mi előrelátó Nagyernyei Attilánkat, alkerállá meg Geddekast és Bucivárit. Ha ők hárman sem lennének képesek megváltani a magyar méhészetet, akkor ez az ágazat meg is érdemli a sorsát... Utolsó kapaszkodó talán még Bross visszaültetése lehetne a trónra, de félek, Nagyernyeiék nélkül még az ő kvalitásai sem lennének elegendők...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.05.11. 10:31 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.03. 22:19
Hozzászólások: 319
Tartózkodási hely: Zala megye - Milejszeg
Hali!
Nekem is és környéken lévő méhészeknél sok a mászkáló méh. Tegnaphoz nézve még több ami azt jelenti, hogy a kaptárak előtt több kisebb csomóba vannak a fűszálakon kb 3-4.esével. illetve elszórtan is mászkálnak... vajon mi lehet ez, mert a régóta méhészkedő mentorom sem tudja mi lehet ez most.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.04.30. 12:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.04.19. 09:06
Hozzászólások: 31
gabik írta:
A hír sajnos igaz szabolcsban több mint 2000 családot érint a mérgezés van akinek elvitte az egész évét. Ez hatósági állatorvosi adat.


Komplett üzletággá fejlődött az olcsó Ukrán permetszerek becsempészése és terítése.
Pl. 5 liter Nurelle-D (Piros kategóriás ) 20 ezer Ft. Na ezt aztán permetezik orrba-szájba ,fűre-fára, éjjel-nappal, nem számít virágzik-e vagy sem, mindenféle szaktudás és növényvédelmi stratégia nélkül.
A mai növényvédelem nem más, mint ipari méretű környezetszennyezés. Az illetékes hatóságok lehetőségeit nem ismerem, de a kialakult helyzeten változtatni kell! A méhészek gyakorlatilag tehetetlenek . A nagy méhsűrűség mint probléma, megoldódni látszik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.04.25. 16:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.31. 13:44
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: szabolcs-szatmár-bereg
A hír sajnos igaz szabolcsban több mint 2000 családot érint a mérgezés van akinek elvitte az egész évét. Ez hatósági állatorvosi adat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.04.23. 12:26 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Bocs Tükör! Nem akartam belepiszkálni!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.04.23. 09:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.01.22. 13:37
Hozzászólások: 243
Közvetlen előttem csak elvetette a kukoricát a parlagba az ember, pedig egy hét múlva ígérte. :merg Egy két dög volt a kijárón reggelre. Remélem nem lesz nagyobb baj. Valakinek kukoricás tapasztalat ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.04.23. 06:13 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Sajtkukac!
Elég a tényeket átemelni (túlcifrázni azt sem érdemes) a személyes üzenetekre kitiltottaktól nincs szükség! Pláne ha valakinek szelektív a memóriája.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.04.23. 05:47 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2230
Tartózkodási hely: Csurgó
"Csak jelzem 1 óra és 11 perc elég nektek hogy moderáljatok, ti betegek vagytok!

Idegbetegek!" végül is így köszöntem el tőlük.

Persze azonnal törölték..


Ez volt a vége:csak javítani szeretném az emlékeidet.Fényezni magad felesleges.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.04.22. 23:56 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Tóth Zoltán írása:

Re:Hír-les
« Válasz #744 Dátum: 2014. április 22. 22:37 »

Idézet

Sziasztok!

Mai napon is reggeltől-estig mintavételezés és dokumentáció, így megy ez már szombat óta nap mint nap beleértve az Ünnepet is.
A helyzet elkeserítő, nagyon szomorú dolgokat lehet látni.
A lemérgezett családok jó része talán még napraforgóra sem bír majd felerősödni.

A mai napon már kedvező tapasztalatok is történtek két zártkertbe is sikerült bejutni. Az ügyészi engedéllyel történő kapunyítás költsége elrettenti, a gazdákat, így jobb belátásra lehet bírni őket, akik kénytelenek így tűrni a hatósági mintavételt.

Sőt három helyen a vándortanya helyéül szolgáló gyümölcsös is mintázva lett, ez is hatalmas lélektani mérföldkő volt, de azt is el kell mondanom még mindig van károsult méhész aki megijjed valamitől vagy engedi magát zsarolni vagy megfenyegetni és féluton meghátrál.

Azt már lehet látni, hogy nagy valószínüséggel a gyümölcsösöket permetező gazdák okozzák a mérgezést, és általában méhkímélő technológiában felhasználható növényvédőszerek, nem előírás szerinti felhasználása okozhatja a problémát, de van aki manapság is úgy gondolja hogy teljes virágzásban fényes nappal permetez.
Találkoztunk valószínüleg piretroid okozta mérgezéssel is annál a vásárosnaményi méhésztárs méhészetében akinél nem sikerült értékelhető mennyiségű mintát összegyűjteni, miközben kiürültek a kaptárak szinte teljesen a fiasítás takarására alig elegendő a népesség.

A laboreredmények birtokában többet fogunk tudni biztosan.

Holnapi napra is maradt bőven mintavételezés, és kezdődhet is a kárfelmérés...


Attila! Kérdésedre válaszolva: Sajnos a kitiltásom okaira most pillanatnyilag nem emlékszem egyszerűen valőszínüleg a fáradság miatt, de biztosan nem akartam semmi rosszat csak elszántam kiálltam az igazam mellett..


Szeretném megkérni a károsult méhésztársakat ha nehéz is, de legyenek türelemmel míg feláll és megérkezik a bizottság a kárt szenvedett méhészetébe. Fölöslegesen semmilyen egyéni akciót ne hajtsanak végre!!
Higgyétek el non-stop megy a munka több hatóság összehangolt munkája eredményeképpen. Sokszor nagyon nehéz haladni a munkával. Elkerülhetetlen, hogy fél vagy egy napokat kelljen várni egyes esetekben a hatóság megérkezésére. Használjátok fel ezt az időt egy kis nyomozásra ki merre hol mikor permetezhetett meglátjátok meg lesz az eredménye egy jól eltalált növénymintavétel sokat jelenthet a későbbiekben.


Míg kegyelmet nem kapok, újra megkérnék valakit közölje ezen írásom a méhészfórumon. Atanak pedig megköszönöm korábbi kérésem teljesítését.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.04.22. 20:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.11.19. 17:12
Hozzászólások: 15
Sajnos nem kellett sokáig várni az újabb esetekre. A helyzet tovább romlott. Már Nyírbátor környékén is több száz méhcsaládot érintő, teljes/részleges méhpusztulás jelentkezett.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.04.22. 16:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Biztos voltam benne, hogy a közérdek, és az összefogás a nézetkülönbségeknek fölé emel minket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.04.22. 10:07 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Természetesen "politikai" hovatartozástól függetlenül, és attól is, hogy valaki egyébként ki van-e tiltva más okok miatt erről a FÓRUM-ról, az ilyen és más hasonló, közérdekű tájékoztatásának mindenkor helyet adunk.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.04.22. 06:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Tóth Zoltán kérésének engedve, a másik fórumról közzéteszem ezt a méhmérgezési esetet.
Attila- ata67


Re:Méhek vs. növényvédelem
« Válasz #46 Dátum: 2014. április 22. 06:49 »

Idézet

Tisztelt Méhésztársak!

Sajnálattal értesítelek benneteket, hogy most 2014. április 17-21 között a hosszú hétvégén példátlan mértékű méhpusztulás következett be Döge, Kisvárda, Fényeslitke, Komoró települések térségében. Az eddigi adatok alapján hozzávetőlegesen 1000 méhcsalád károsodott különböző mértékben.
Gyanítom ennyivel még nincs vége, ma már kora hajnalban elkezdtek "rajozni" a permetezők pl. itt Fényeslitkén, és gondolom a környéken is, szerintem további káreseményekre lehet számítani, mivel az elvirító almafától kezdve az éppen most kinyílt almavirágokig széles a skála és kemény szerrel még csak most készülnek permetezni a gazdák.

!! Az eset kapcsán fontosnak tartom még elmondani a méhekből 2X 1/2 liter hullát kell megszedni a méheü. felelősnek a hatóság jelenlétében, nem pedig 2X 0,5 kg-ot erre hivatkozva senki sem engedje magát lebeszélni a
hatósági eljárás megindításáról!!

Reménykedek benne, hogy a kialakult helyzethez viszonyítva mégis jó hírekkel szolgálhatok, és nem veszi hatalmába a méhmérgezési eseteket is a közöny vagy a szakmaiatlan hozzáállás.

És még valami!!! Akinek a méhészetét mérgezés éri, feltétlenül legyen figyelemmel arra, hogy írásban is megtegye bejelentését az illetékes megyei Növ.-és Talajvédelmi Igazgatóság felé, még ám kimutathatóan!! Ennek a későbbiekben a kártérítés során lehet nagy jelentősége!!

Szeretnék megkérni valakit, adjon hírt erről a méhpusztulásról a zöld fórumon, hogy a méhésztársak minél szélesebb köre tájékoztatva legyen "hovatartozására tekintet nélkül", mivel ott sajnálatos módon nem engednek hozzáférni a fiókomhoz már vagy 2 hónapja.

Üdvözlettel: Tóth Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.04.20. 13:12 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
itt is van valami és megint szép lassan fogyatkozik a népesség
Csatolmány:
2.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.04.19. 19:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 20:31
Hozzászólások: 62
Tartózkodási hely: Sopron Vármegye Fertőendréd
Több méhészetet érintő méhmérgezés Fertőszentmiklós-Röjtökmuzsaj körzetében.

_________________
Tibor
www.panaczmeheszet.mlap.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 14:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Ezeket elnézve én sem fogok kívánkozni. Sógorom szólt hogy nála ugyanez a helyzet, sőt anyák is valószínű pusztultak, de biztosat akkor tudunk csak ha jobb idő lesz és jobban át tudjuk nézni őket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.04.14. 18:55 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 10:48
Hozzászólások: 255
Tartózkodási hely: kecel
Bogaras, még mindig kívánkozol gyümölcsösbe? Én messzire kerülöm! Kétszer voltam megporzáson mind a kétszer kaptam valamekkora mérgezést, megfogadtam soha többet nem megyek gyümölcsre!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.04.14. 17:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Basszus :( Rohadt dühítő a sok felelőtlen ember tegnap nálam is volt pár kaptár elött maroknyi mérgezett méh .Várható is volt ,mert sok a kiskert és jönnek sorba permetezni hétvége van megszorom gyorsan felkiáltással . :merg Ha szólok akkor még fel van háborodva nem ér rá este neki dolga van.Pont jókor jött az eső......


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.04.14. 17:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.11.08. 15:33
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.M.
Csatolmány:
IMG_20140414_101438.jpg

Sziasztok ma reggelre én is sirva tudtam volna fakadni a látványtól. Sajnos én is kaptam egy kis nővényvédelmet, amit nem kivántam. De a gyümölcse is igy heverjen a földön mint a méhek az aljdeszkán és a kaptárak előtt. Sajnos a bünös nincsen meg. Nem tudom ki permetezett virágzásban méreggel. :merg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
1/2nb rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.04.14. 15:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Ezen a telephelyen a látottak ellenére a családok a kaptárban elfoglalt helyüket megnövelték. Olyan fedett fiasok pusztultak amelyeknek már volt lábuk , szemük sőt némelyiknek már a potroha is csíkozódott. Kijáróbogárból nem veszett sok vagy legalábbis nem látványos. Fias viszont erősen megcsappant mert fedett fias alig van öreg álca semmi , napos és fiatal álcák vannak. Másik telephelyen minden rendben lévőnek látszik ami a fiasítást az aljdeszkát és a kijárók elötti részt illeti, viszont ott 2 hét alatt mintha megállt volna az idő, nép és fias minden ugyanaz, mint két hete. Eddig mindig könnyen vettem a generáció váltást tavasszal , mérgezés is csak gyengén a kijáróbogarak kis részének elvesztésével, ez most kicsit nagyobb gondnak tűnik , de az élet nem áll meg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.04.14. 15:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Kedves Bogaras!

Nem éppen szívderítő a látvány. Remélem, gyorsan kihevered!

Minden jót kívánok!

Üdv:hárskeret

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.04.14. 15:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Engem is utolért egy Kedves növénytermesztő gondos permetezése.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.04.06. 09:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
https://www.youtube.com/watch?v=ynV1luWjW_w


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.03.28. 07:11 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Nem tudom olvastátok-e már a Méhész Újságban megjelent Tóth Péter által írt mérgezésekre vonatkozó kis füzetet. A kérdésem az lenne, hogy valakinél működött már így ez a folyamat ami le van írva? Nálam szinte minden évben van repcén kisebb nagyobb mérgezés, az állandó telephelyen (rengeteg gazda, sok kisebb tábla repce).
4-5 éve volt, hogy csúnya nagy mérgezést kaptam, 3-4 marék méh családonként az első nap... Azonnal hívtam az akkori méhegészségügyi felelőst, hárított, hogy ő most ezzel mit kezdjen... Hívtam a szaktanácsadót, vele sem jutottam előbbre, hívtam az állatorvost, hát ő ha akarom ugyan kijön, de hogy mintákat kell venni (amit én is tudtam), aztán azt nekem kell elvinnem Pestre laborba, meg a vizsgálatot is nekem kell fizetnem és hogy hú az milyen drága lesz... Szóval ő sem jött ki végül. Végül Büki Ferivel beszéltem telefonon és ő segített a legtöbbet: azonnal cukorszirupot nekik, úgyhogy nem tudom változott-e valami azóta, de engem akkor totál magamra hagytak. Fölraktam a pipákat, letakartam a fészkeket a méztéri fiókok alatt fóliával, majd összetakarítottam a hullákat, azóta 2 telephelyet tartok tavasszal...

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2014.02.04. 19:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
http://www.kisalfold.hu/kepek/megmergez ... 4/2675066/

megvolt az első tárgyalás.

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2013.12.24. 21:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Tükör írta:
tsanyi írta:
Ezért az érdekelne, hogy mitől kapták a mérgezést a méhek. Sőt tovább mennék, miért csak azokon a táblákon, biztos, hogy sokkal több hasonlóan kezelt tábla lehetett az országban..


Ez az ami engem is leginkább érdekelne.

Valahol, mintha méhekre is lett volna LD50.


Arisztaiosz is írt már, konkrétan a tiametoxam emlősökre gyakorolt hatásáról. 24 dekát kéne benyelnem belőle, hogy valószínüleg meghaljak. Számomra ez elég megdöbbentő, hogy csak ennyire mérgező ránk.
viewtopic.php?f=7&t=77&p=110793&hilit=%C3%A9tolaj#p110793

A méhekre sokkal mérgezőbb:
download/file.php?id=6001&mode=view

Ezek alapján én azt számoltam ki, hogy a tiametoxam kb. 48 000-szer mérgezőbb a méhre, mint az emberre. Már ha jó a számolásom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2013.12.24. 08:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Kultúrában talált méhhullák valamilyen rovarölő szer taglózó hatását mutatják .Frissen szakszerűen gyűjtött mintákban nem találtak kimutatható rovarölő szermaradványt, sem a hullákban ,sem a növényzetben?
Valahol a teljes vizsgálati folyamatban van egy hibás láncszem.
Sajnos minden perc számít. Hiába a logikus gondolkodás , ez nem perdöntő.

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2013.12.24. 07:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.13. 20:31
Hozzászólások: 95
Gomba ellen találtak ,festői’ hatóanyagot a napraforgó mintákban.

-mitől kapták a mérgezést a méhek- Esetleg nem ő a ludas? Bár adatlap szerint: -Méh veszélyesség: nem jelölésköteles-


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2013.12.24. 01:20 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
tsanyi írta:
Ezért az érdekelne, hogy mitől kapták a mérgezést a méhek. Sőt tovább mennék, miért csak azokon a táblákon, biztos, hogy sokkal több hasonlóan kezelt tábla lehetett az országban..


Ez az ami engem is leginkább érdekelne.

Valahol, mintha méhekre is lett volna LD50.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2013.12.24. 00:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Segítenék .....

Table 1. Neonicotinoid pesticide mammalian toxicities (mg/kg of body weight).
Common name Rat oral LD50 Rabbit dermal LD50
Acetamiprid 450 >2,000 (Tristar®)
Clothianidin >5,000 >2,000 (Acceleron®)
Dinotefuran 2,000 >2,000
Imidacloprid 4,870 (Gaucho®) >2,000 (Admire®)
Thiamethoxam >5,000 >2,000

Ez most segített?
Tehát ennyi mg szertől testsúlykilogrammonként elpusztul a patkányaid 50%-a 24óra alatt.
Én azonban méheket tartok .........
Ezért az érdekelne, hogy mitől kapták a mérgezést a méhek. Sőt tovább mennék, miért csak azokon a táblákon, biztos, hogy sokkal több hasonlóan kezelt tábla lehetett az országban.. Sok más kérdésem is lenne.
Tényleg valami nagy disznóság van.
Veled ellentétben én bárkitől elfogadnék, egy bizonyítékokkal kellően alátámasztott választ.
Az viszont számomra logikai bukfenc. ha a hivatal nem találja miért pusztultak a méhek a napraforgótáblán, de kijelenti, hogy nem a napraforgó növényvédelmétől.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2013.12.23. 23:48 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Sanyi!
Nem akartam ebbe belefolyni, mert én is megkaptam már, hogy csávázó szer párti vagyok, holott elmondtam már régen, hogy óvakodok a túl korai virágzású napraforgótól.
De, és ezt Jenőnek is elmondtam, az ő esetük pont nem az előbbi hozzászólásod állításait igazolja. Ha igaz, tudjuk azért ezeknek a szereknek is az LD50 értékét. Sajnos most nem tudom a pontos értékeket fejből, de ennek utána lehet nézni. Akkor kiszámoltam, hogy abból a napraforgóból talán 1kg-ot kellett volna megzabálni a méheknek, hogy olyan tömegesen, még ott a táblában elpusztuljanak.
Valami nagy disznóság van itt, amiben végre jó lenne tisztán látni, de olyan emberekkel akik mindenki számára szavahihetők, és minimum tudják a nevét annak amit kikiáltanak minden baj okozójának, ne adj Isten még azt is hogy mit jelent a ppb és nem beszélnek éktelen baromságokat a YouTube-on.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2013.12.23. 23:21 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Érdekes vita, hogy országunkban, sikerül-e bebizonyítani, hogy neonikotinoidoktól van a mérgezés ha mázsaszámra hullanak a méhek .......
Európa másfelé jár. Ott azzal foglalkoznak, hogy nem feltétlen okoznak ezek a szerek azonnali pusztulást. Kis dózisban, tanulási problémákat okoznak csak. Ez kevésbé látványos méhpusztulást.
Sőt patkánykísérletekre alapozva felvetik az emberre, illetve a magzatra kifejtett káros hatást .....
http://www.theguardian.com/environment/ ... l-children

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2013.12.23. 21:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Köszönöm a válaszokat .
Kb 4-5 év m.g. elterjedt használat után megtörni látszik a jég . Bár ez is inkább a technológiai előírások be nem tartása miatt következett be . Ilyen esetek sajnos más rovarölőszereknél is megtörténhetnek .
A felderítetlen esetszámok az időtávlatok miatt gyarapodnak . Itt csak a jelentett károkról beszélhetünk.

Tóth Péterrel szemben
Cs . nagyon félretájékozott a csávázószerek tulajdonságait illetően , Pl .: nedvességre fényre érzékenyek szerinte , pedig kultúrákban fellelhető pocsolyákban hosszú ideig magas dózisban kimutathatóak , -ennyi elég is .

Gazdákról : Mindenki nem ellenőrizhető ,- részben- ezért vannak az elkövető nélküli méhpusztulások.

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2013.12.23. 17:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
BFERI!

Látom, Malya Péter már idézte az egy lappal előbb olvasható (2013.07.12. 14:13) hozzászólását, melyben egy leporlásból származó káresemény jegyzőkönyvéből idézett.

Ennél sokkal több esetet is felsorol a MMNP Környezetterhelési Monitoring vizsgálatáról kiadott (és az OMME honlapján is hozzáférhető) 2013. évi füzet, annak is a mérgezési eseteket feldolgozó fejezete. A 30. oldaltól az OMME és a NÉBIH közösen végzett vizsgálatainak eredményeiről számol be a munkát jegyző Tóth Péter, a 32.oldaltól pedig a neo-nikotinoid csoportba tartozó permetező- és csávázószerekkel kapcsolatos vizsgálatok eredményeit taglalja.A nyári eseteket nem tudták még feldolgozni, várhatóan azok eredménye némileg még módosíthatja a statisztikát, bár ahogy látom, a legkirívóbb esetekben sajnos csak a felderíthetetlen esetek száma gyarapodott...

A mérgezésekkel kapcsolatos (hatósági) vizsgálatok adatai nem nyilvánosak, ezért azokról az érdeklődők csak statisztikai szinten kaphatnak tájékoztatást, de megállapítható, hogy az OMME és a NÉBIH is több esetben vizsgálódott a neo-nikotinoidok tárgyában (2012-2013-ban 135 esetben), az idézett munka 34. oldalán található 9. táblázat ezen esetek gyakoriságát is nyilvánosságra hozta. Sajnos, a permetező- illetve csávázószerek elkülönítése utólag és a méhmintákból nem lehetséges, a növényminták, és virágpor esetében viszont igen, tehát a növényvédelmi gyakorlat ellenőrzése ezúton nem lehetetlen feladat. Ezért sem tartom lehetségesnek, hogy a gazdák meg mernék kockáztatni az illegális csávázószer-használatot, a csíranövények vizsgálatával nagyon egyszerűen ellenőrizhető a hatóanyag, s az illegális szerhasználat rögtön szankcionálható.

Az adatok alapján viszont leszűrhető, hogy a méhcsaládok pusztulásában országos szinten valóban nem az új generációs csávázószerek az első számú "gyilkosok", valamint az is, hogy a hatóanyagok ideiglenes vagy végleges kivonása nyomán lehetséges, hogy a csökkenő peszticidek-okozta mérgezések trendje újra emelkedő tendenciát mutathat a jövőben, így feltehetően újabb "méhgyilkos" hatóanyagcsoportok, hatóanyagok kerülhetnek a fókuszba.

Nem igaz tehát Dr. Gebe azon állítása, hogy ezidáig nem volt hivatalosan felderített csávázószeres eset hazánkban, de nem nehéz felismerni a szándékát: rohadtul kellene már a bigyoméhészet jövedelmét kiegészítő kutatói státusz, no, meg az országjáró "szaktudományos" előadássorozatból kaszálható zsebpénz, mert a mángorlásból sokkal nehezebb megélni...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2013.12.23. 16:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Igen, ebben az évben Pákozdon, április 28-án mértük fel a kárt, most folyik a per előkészítése.
Idézet a NÉBIH szakvéleményből:

A kukoricaföldeket övező virágzó növényeken talált klotianidin nagy valószínűséggel a vetéskori csávázó szeres por elsodródásából adódik, amely a neonikotinoidokkal csávázott magok vetésére vonatkozó szigorú, a szerek engedélyokiratában rögzített szabályok megszegésére utal. Az esetet súlyosbítja, hogy a tárgyalt számottevő méhpusztulás is hozzáköthető.................méhészetében tapasztalt pusztulás, illetve a szabálytalan növényvédelmi tevékenység között az ok-okozati összefüggés egyértelműen megállapítható.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2013.12.23. 14:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Csávázószer miatt " hivatalosan" pusztult el méhcsalád hazánkban ?

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2013.12.23. 11:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.10. 19:49
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Kedves tsanyi!
Tiszteletem ellenére én is szájbarágós leszek, hogy ne egy szerencsétlen fél mondatomon rágódj.
Teljes mértékben EGYETÉRTEK veled abban, hogy mik a teendők és hogy ezek korrekt elvégzéséért tenni kell. Sehol nem állítottam mást, nem kell ezért támadnod. Amiben nézeteltérésünk van az a LABOR feladatának a megállapítása. Ők csak azt írhatják le, amit mértek, akkor is, ha a megrendelő, az állam, vagy bárki más mást szeretne eredményként látni. Nem írhat le semmit, amit nem tud bizonyítani. Véleményezhet, de azt is csak szigorú keretek között. Ezért is KIFOGÁSOLTAM, az utolsó mondatukat, miszerint nem hozható összefüggésbe a mérgezés növényvédelmi kezeléssel. Ha leírta, hogy a méhek mérgezés miatt pusztultak el, le kellett volna írni az ÖSSZES lehetséges okot, amiért nem találta ennek a bizonyítékát és nyitva hagyni a kérdést.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2013.12.22. 23:08 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Arisztaiosz írta:
......
http://irasbelikerdes.blog.hu/2013/06/1 ... zsgalatrol
http://www.omme.hu/portal/download/nove ... i_terv.pdf
Az utóbbiból kiolvasható az OMME szerepe is a végrehajtásban...

Átrágtam magam az általad linkelteken.
Eredmény: Szépeket írni már tudunk.
Csak sajnos én egyike voltam annak a 196 méhésznek és a tapasztalataimról már itt is írtam. Attól félek, hogy a többi is így fog működni.........

NÉBIH. Soha nem állítottam, hogy bármit is eltussolnak. Csak valamiért a foci válogatottunkat juttatják eszembe.
Ők is vettek mintát, amiben nem találtak semmit.
A madarak, pelék is .......ők találtak benne valamit, mert elpusztultak. Az egyik érintett méhész mesélte, hogy szeretett gyurgyalagjaid száma is észrevehetően lecsökkent. (Pedig ismereteim szerint csak élő repülő rovarokkal táplálkoznak.)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2013.12.22. 21:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
[quote
Összességében ez nem csak a méhészek problémája, hanem a gazdáké is. .[/quote]
Talán az étolajat elfogyasztóké is.
Gyengébb atkát amitráz hozzáadása nélkül leviszi.

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2013.12.22. 21:40 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Érdekes, hogy csak Zombee érti mire gondolok.
Felnőtteknek olyan ciki szájbarágósan írni, de most megpróbálom ......

Tények:
- Idén nyáron Somogyban több helyen méhpusztulás volt. Ebből az egyik nagyobb teret kapott a médiában erről több a dokumentáció ezért erre hivatkoznék.
- A napraforgótábla illetve a napraforgó tábla és a kaptárak közti terület tele volt elpusztult, illetve vergődő méhekkel. Máshol nem találtak jelentősebb mennyiségben elpusztult méheket.
Pusztulás volt tapasztalható a méheket fogyasztó állatok közt is ......
- Megtörtént a hivatalos mintavétel.
-A NÉBIH labor nem talált semmit ami véleményük szerint okozhatta a pusztulást.
- Ezt a következtetést vonták le "Azonban a mérgezés nem hozható összefüggésbe a napraforgó táblákon végzett növényvédelmi munkákkal."

Az én következtetésem ennél sokkal egyszerűbb. A NÉBIH nem találta meg, mi okozta a pusztulást.
Mivel az elpusztult méhek fellelhetősége a napraforgó táblákhoz köthető, nagyon nagy valószínűséggel ott kell keresni az okokat. Legalább is szerintem.
A gazdálkodó a TV-ben úgy nyilatkozott, nem permetezett rovarölő szerrel, miért is tette volna, csávázott vetőmagot vásárolt. A környékbeli méhészek sem láttak ilyen munkákat, és mivel a gazdálkodó ilyen magas állomány permetezéséhez alkalmas géppel nem rendelkezik, helikoptert sem bérelt ....... Marad egyszerű paraszti ésszel a következtetés, hogy nagy valószínűséggel a csávázószerek irányában érdemes folytatni a vizsgálatokat.
Talán már olvastatok, vagy hallottatok róla, hogy egyetlen mag, akkora méreg mennyiséget kap ami több ezer méh elpusztítására elegendő. Bizonyos időjárási körülmények között minden további nélkül a növény olyan mennyiséget bocsáthat ki ebből amely mérgezést okozhat. Ezt már magyar vizsgálatok is igazolták.(Neonikotinoid csávázószerek megjelenése a kukorica guttációs folyadékában. Risa Anita, Krifaton Csilla, Cserháti Mátyás, Kukolya József és Kriszt Balázs (SzIE, KÉKI):)

Hol a hiba? Szerintetek?
Mit kéne tenni az OMME-nak? Először is a méhészek, (ezen keresztül a méhek és minden ember) érdekeit védeni. Semmiképp önjelölt polihisztorral az élen kísérleteket indítani, hanem minden befolyásával arra törekedni, hogy komolyabb kutatások induljanak a témában. A NÉBIH feladata pedig úgy módosuljon, hogy a mérgezés okának kiderítése legyen a cél és ne lehessen kipipálni egy mérgezést, úgy hogy mindenki a szabályok szerint járt el, minden rendben van, csak a méhek nem élték túl...... Valahol hiba van a vizsgálatokban, a régi engedélyezéskor hozott szabályok, vagy a mintavételi, vagy vizsgálati eljárás hibás.
Úgy gondolom, hogy az OMME részvétellel, adatgyűjtés stb .... és pénzzel is kellene, hogy támogassa a vizsgálatokat.

Csalánosi!
Összességében ez nem csak a méhészek problémája, hanem a gazdáké is. Megfelelő tájékoztatás esetén, gondolom a józan többség közülük is a környezetük megóvását tarja fontosabbnak.
Létezik fenntartható környezettudatos gazdálkodás is a mezőgazdaságban .....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2013.12.22. 13:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
tsanyi írta:
Az OMME feladata nem a mérgezési esetek kivizsgálása!!! Hiába is tenné, senki nem fogadná el hivatalosként.
A kivizsgálás a nébih dolga, de z OMME feladata lenne, hogy elérje a NÉBIH ne azt vizsgálja, hogy MI NEM OKOZTA a mérgezést, hanem azt hogy MI OKOZTA ......, eddigi megengedett határértékektől stb független.
Szerintem a NÉBIH rendelkezik azzal a szellemi és remélem pénzügyi potenciállal is, hogy a valódi okokat derítse fel .... Csak ezt kéne feladatává tenni, ehhez kéne az érdekképviselet!


Tsanyi!

Az idézetből kivágtam a lovon elfoglalt pozícióra történő utalást, de erős gyanúm, hogy nem Vezso foglal el 180 fokos helyzetet a hátason...

Rendkívül furcsa megközelítése az esetnek az idézett álláspont. Ki állít olyat, hogy a NÉBIH azt kívánná bizonyítani, hogy "mi nem okozta" a mérgezést. A laborvizsgálatok során nem kifejezetten egy hatóanyagra keresnek egy rutin-vizsgálatkor, hanem peszticid hatóanyag-maradványokra. A laboratóriumi jegyzőkönyvekből ez világosan kitűnik. Ha van peszticid-maradvány, akkor azt az akkreditált (!) kimutathatósági határérték felett automatikusan közlik, amennyiben az akkreditált kimutathatósági határérték alatti maradvány-értéket találnak, azt is közlik a jegyzőkönyvben (lásd: velencei laboratóriumi jegyzőkönyv a napraforgóból kimutatott szermaradvány esetében). Nem értem az összeesküvés-elméletet, melyben azt sugalmazza bárki is, hogy a NÉBIH érdekelt a valós mérgezési ok eltussolásában. Innentől már csak Dr. Gebe agyalása következhet: a NÉBIH-nak már pedig az OMME vezetéssel együtt le kell mondania!

Ha a NÉBIH nem szándékosan tussolja el a mérgezést, akkor végképp nem értem, miként lép be a képbe az érdekképviselet? Netán az OMME feladatává szándékozik tenni a "váltólázas ellenzék" a hatóságra történő nyomásgyakorlást is? Netán azt kellene sugalmaznia az OMME-nek, hogy ha mérgezés történt, azt csak kizárólag neonikotinoid-hatóanyag okozhatta, mert csak kizárólag akkor képviseli az ágazat érdekét, ha ezt bizonygatja? Ha az okozta, azt be lehet és be kell bizonyítani, ha nem az okozta, akkor fényt kell deríteni a valós okra, de nem elvtelenül és bizonyítékok nélkül prejudikálni...

Egyébként a kormányzati szándék világos: a Növényvédelmi Cselekvési Terv értelmében vizsgáltatni kell szántóföldi körülmények között a növényvédő-szerek hatását is. Ebben lehet szerepe az érdekképviselet által végzett méhegészségügyi és környezetterhelési monitoring munkának is, a MMNP erre plusz forrást is biztosít (nem idézem, a fórumon már olvasható).
http://irasbelikerdes.blog.hu/2013/06/1 ... zsgalatrol
http://www.omme.hu/portal/download/nove ... i_terv.pdf
Az utóbbiból kiolvasható az OMME szerepe is a végrehajtásban...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2013.12.22. 12:04 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Nem értelek Titeket.. Ennyivel nem zárható le az ügy. Meg kell találni, hogy hol a hiba a folyamatban. Nem felelőst kell keresni, hanem maximalizálni az ilyen esetek eredményes felderítését. Ha ehhez pénz/katona kell, akkor áldozni kell rá. Erről írt Tsanyi..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2013.12.22. 09:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.10. 19:49
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Kedves tsanyi!
Az az érzésem, te szándékosan elferdíted, amit leírtam, kiragadsz mondatrészeket és a szövegkörnyezet nélkül értelmezed, miközben a lényegi mondanivalómat egyszerűen ignorálod.

Sajnos az, hogy betiltották az adott csávázószereket, nem jelenti azt, hogy nem fognak ilyen szerrel csávázott magokat vetni a gazdák, csak el kell érte menni mondjuk Ukrajnába.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2013.12.22. 09:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
tsanyi írta:
A kivizsgálás a nébih dolga, de z OMME feladata lenne, hogy elérje a NÉBIH ne azt vizsgálja, hogy MI NEM OKOZTA a mérgezést, hanem azt hogy MI OKOZTA ......, eddigi megengedett határértékektől stb független.
Szerintem a NÉBIH rendelkezik azzal a szellemi és remélem pénzügyi potenciállal is, hogy a valódi okokat derítse fel .... Csak ezt kéne feladatává tenni, ehhez kéne az érdekképviselet!


Tsanyi!

Te fordítva ülsz a lovon! :-)
Miért feltételezed mindenkiről csak a rosszat? Miért gondolod, hogy azok az emberek a NÉBIH-ben nem jól végzik a dolgukat? Miért gondolod, hogy az ominózus mérgezésért a neonikotinoid a felelős? Tudod, hogy egyáltalán a vetőmagot csávázták? És mivel csávázták?

Ezért ez olyan kijelentés ami Gyurcsok Józsefre emlékeztet.
(Mély hangon:)
-Tegye a méhhullákra a kezét!
-Érzem már az energiát!
-Ez Neonikotinoid mérgezés!

Ha nem tau-fluvalinát és nem boszkalid de még nem is dimoxistrobin volt felelős a mérgezésért akkor kizárásos alapon csak a neonikotinoid lehet és kész nincs apelláta. Természetesen logikailag kizárásos alapon is el lehet dönteni de az egy kicsit tudománytalan.
Ez az egész így egy középkori boszorkányüldözésre hasonlít.

De azért ezt is figyelembe kell venni amit Joe bácsi írt és még sok egyebet is:
Joe bácsi írta:
Nagyon fontos a gyorsaság a minták azonnali fagyasztása, mert a mérgek szinte órák alatt a kimutathatósági érték alá bomlanak.


Mielőtt még rám aggatnád megint, hogy fordítva ülök a lovon megjegyzem én is a méhekkel vagyok de nekem ehhez több kell, hogy elfogadjam a neonikotinoid mérgezését mint a kizárásos alapon történő vélekedés.

Ja és még valami:


Tudom ez téged nem érdekel és szerinted a méhészeket sem kell, hogy érdekelje mer ez a gazdák problémája és nem a miénk. De ha kimondjuk ha nem azért mi is függünk a gazdáktól. És ez miatt nem csak az ő problémájuk lesz.

"Akár át is rajzolhatja a hazai tájképet a neonikotinoid alapú csávázószerek betiltása, a lépés ugyanis más növényi kultúrák felé is fordíthatja a gazdákat. Míg a zöldek további lépéseket követelnek a méhpusztulás elleni harcban, a szaktárca és más agrárszakértők szerint jelentősen zsugorodhat idehaza több növény, köztük a napraforgó vetésterülete."

http://www.vg.hu/vallalatok/mezogazdasa ... lom-417993

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2013.12.21. 23:33 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Vezso írta:
Az más kérdés, hogy vannak szervezetek, akiknek a feladata, hogy ezeket a problémákat megoldja. Ilyen az OMME is. .......

Nem barátom!
Vedd már észre fordítva ülsz a lovon!!!
Az OMME feladata nem a mérgezési esetek kivizsgálása!!! Hiába is tenné, senki nem fogadná el hivatalosként.
A kivizsgálás a nébih dolga, de z OMME feladata lenne, hogy elérje a NÉBIH ne azt vizsgálja, hogy MI NEM OKOZTA a mérgezést, hanem azt hogy MI OKOZTA ......, eddigi megengedett határértékektől stb független.
Szerintem a NÉBIH rendelkezik azzal a szellemi és remélem pénzügyi potenciállal is, hogy a valódi okokat derítse fel .... Csak ezt kéne feladatává tenni, ehhez kéne az érdekképviselet!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2013.12.21. 22:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.10. 19:49
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Az más kérdés, hogy vannak szervezetek, akiknek a feladata, hogy ezeket a problémákat megoldja. Ilyen az OMME is. De egy labor nem írhat le olyat, amit nem tud mérési eredményekkel alátámasztani.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 774 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.