Pontos idő: 2024.04.19. 23:13

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3175 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 64  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2015.02.09. 20:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.17. 22:05
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: Baden Württenberg, Németország
Köszönöm Zombee!

Nagy kár, pár napon múlt! (Későn ért ide a posta)

Amúgy (csak gondolkodom), ha idő engedi nekik kirepülnek, tisztulnak.
Lehet egy nap jó idő jön, majd ismét hidegre fordul.
Ebben az esetben az anya még nem feltétlenül kezd petézni.
Tévedek?

Esetleg a hőmérséklet tartósan adott szinten marad, az anya reagál és beindul a petézés.
Ha pete van már kizárt ez a fajta kezelés?
Az oxálsav fedett fiasításban nem eredményes, de még fedetlenek.
Káros lehet a petékre a kezelés?

Nem kockáztatok, kihagyom ha kell, csak gondolkodtam.

Üdv M.G.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 22:14 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
3 hét bezártság után már necces ez a fajta kezelés. Várnék tisztulásig. Viszont addigra már az anyák is beindulnak. Elkéstél.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 20:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.17. 22:05
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: Baden Württenberg, Németország
Sziasztok!

Varrox készülékkel szublimáltatnék oxálsavat a napokban.
Elméletileg kicsit megkéstem vele, de most sikerült beszereznem a szerkezetet.
Mondjuk az időjárás igen télies, így szerintem időben vagyok még.
Fiasítás tutira nincs.

A kérdésem:

Tisztuló kirepülés megvárása nélkül használhatom a készüléket 4C felett?

Kb.: 2-3 hete volt egy-két napig olyan jó idő, hogy ki tudtak jönni.
Sajnos akkor még nem voltam felkészülve a kezelésre.

Azóta bent vannak, mert napközben is max 3-4C volt talán.

Valahol olvastam, hogy meg kell (vagy érdemes/javasolt) megvárni a t.kirepülést.

Köszönöm a válaszokat!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.12.24. 19:16 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
4 Celsius-fok felett alkalmazható.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.12.24. 17:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.08.18. 05:27
Hozzászólások: 85
Oxál szublimálásához mi a min. hőmérséklet? Mi az ajánlás erre.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.12.14. 11:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
A cinke mindig ott van főleg ilyenkor mikor kirepülés van. Ilyenkor sokkal lassabban repülnek a méhek könnyű prédák. Ez van


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.12.14. 10:22 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Tegnapra terveztem a csorgatást. A beígért 10 fok azonban elmaradt. Így a csorgatás is. 5,5 fok fölé nem ment. Remélem a 2 ünnep közt lesz még jobb idő,mikor ráérek. Ha meg nem,akkor lehet az idei csorgatás elmarad. Tegnap azonban jó döntést hoztam. A családok amúgy teljesen elől vannak,nyugodtan telelnek, bár cinkék szálltak fel a sorok közül. Ezért bezártam a higiénikus aljakat.
Azt tapasztalom,ha nincsen madárháló, a cinkék alulról csipegetik a rácson keresztül az 1-1 lehullott tetemet, ezzel is zaklatva a családot. Tavaly már felírtam ezt magamnak,de idén elfelejtkeztem róla,és nyitva hagytam. Tegnap becsuktam mind.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.12.10. 06:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.28. 19:00
Hozzászólások: 350
Tartózkodási hely: Somogy megye, Siófok
Igen, tudom. Én is oldat hatóanyag tartalomról beszélek, vagyis az oxálsavról, mint hatóanyagról.
Propolisz kolléga oldata így 3%-os oxálsav, vagyis hatóanyag tartalmú vegyes (tömeg/térfogat) százalékkal számolva.
Na ilyenből találtam 2%-ostól 4,2%-os hatóanyag tartalmúig sok-sok receptúrát, mindegyikből 5ml/léputca adagolással.
Tavaly én is a standard 3,5%-os (~ApiOx) oldattal locsoltam, és az idén is azzal fogok. Csak egyszerűen érdekelt volna azok tapasztalata, akik ennél erősebbet (>3,5%) használnak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.12.09. 23:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Az oxálsav dihidrátnak 27%-a víz, tehát 100 g oxálsav dihidrátban csak 73 g oxálsav van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.12.09. 22:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
És az se mindegy, hogy oxálsav dihidrátra vagy az oxálsav tartalomra nézzük, ebben a receptek is elég vegyesek... Nálam 40 g technikai minőségű ox. dihidrát 1 liter vízben meg se kottyant nekik.
***
Api OX
HATÓ- ÉS SEGÉDANYAGOK MEGNEVEZÉSE
Oxálsav dihidrát 5,0 gramm
Glükóz 20 gramm
Desztillált víz ad 100 ml.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.12.09. 21:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.28. 19:00
Hozzászólások: 350
Tartózkodási hely: Somogy megye, Siófok
Sziasztok!
Használ valaki a gyári ApiOx-nál erősebb (>3,5%) oldatot téli zárókezelésre?
A szombatra várható jó időn fellelkesedve elkezdtem receptek után kutatni és elég sokat találtam. A 2%-ostól a 4,2%-osig. És mindegyikből 5ml/léputca az adag... Várom észrevételeiteket, tapasztalataitokat.
Üdv: Gábor


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.12.01. 13:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Gázálarc nélkül nem is lehet csinálni. Az oxálsav gőze nem olyan mint az amitráz, hogy rossz-rossz de elviselhető. Kis mennyiségben is elviselhetetlen. Volt, hogy nyáron Sublimox-al kezeltünk és a segédem otthon hagyta a gázálarcát, mondta. Az ő dolga csak annyi, hogy töltögesse a kupakokat. Mondta, hogy semmi gond, majd amíg megtölti vesz egy nagy levegőt, majd hátrébb áll. Egy kaptrt tudtunk megcsinálni mire majd megfulladt. Nem játék, de nem is lehet vele játszadozni, mert nem évek múlva ütközik ki a hatása hanem azonnal.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.11.30. 20:11 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
jenkyzulu86 írta:
.....Nov. 21-én oxálsavat szublimáltam vele zárókezelésnek......

Fiasításos időszakban, szeptember elején, a kis mennyiségű oxálsav szublimálása, hozta az atkát, de gyengébb eredményt produkált mint a furettó.
Nálam a záró kezelés jövő héten 2g oxálsav szublimálás lesz, hagyományos eszközzel.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.11.30. 19:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
gázálarc nélkül semmiféleképpen nem ajánlott sőt felelőtlenség :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.11.30. 14:14 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 13:15
Hozzászólások: 29
Nagyjából tisztában vagyok a gépem működésével. Egy fej kell hozzá, a belső részeit kell kicserélni a szertől függően.
Az eggyel korábbi verzió működésében nem voltam biztos. De ezek szerint ugyanúgy működik.
Vagyis akkor el kell fogadniuk a gyógyszertámogatásnál egy amitráz tartalmú gyógyszerrel együtt.

Idén végre ki is próbáltam.
Nov. 21-én oxálsavat szublimáltam vele zárókezelésnek.
Kétszer kellett megtöltenem. Egyszerre maximálisan 30 g-ot lehet belerakni.
Így 60 g elég volt 80 családra. A fej és a hőlégfúvó csatlakozásánál kicsit szökött az oxálsav, ezért gázálarc nélkül nem ajánlom.
De a kaptárakat szépen átjárta. A felsőfiók fóliatakarásánál is megjelent. A kijárót csak a befúvás alatt tömtem be egy szivaccsal, utána szabadon volt.

Más is használta már a gépet? Észrevétel tanács?

_________________
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10105


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.11.08. 15:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
attól függ hogyan kérted

az oxálsav és az amitráz kijuttatása két külön fejjel történik

Megvesztek egy készüléket és információknak híján vagytok?? Legalább a keresőbe beírnád hogy mitegun2
és kapnál egy rakás linket, az első

http://www.zumiszurcsi.hu/index.php?opt ... &Itemid=77


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.11.08. 15:15 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 13:15
Hozzászólások: 29
boby írta:
Kb 2 hete vettem mite gun 2-t,és azt mondták,csak akkor támogatják a készüléket,ha veszek hozzá támogatott api bioxal -t is .

A Mite Gun 3 az amitráz kijuttatásra is alkalmas. Így annak támogatásához lehet venni amitráz alapú gyógyszereket, ami lényegesen olcsóbb (5000 Ft körüli).
Én tavaly így csináltam, és meg is kaptam a támogatást.

A Mite Gun 2 készülék csak oxálsav szublimálásra jó?

_________________
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10105


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.30. 12:07 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Sajnos nem városi legenda, megbízható forrásból hozzám is eljutott a kezelt családok elnéptelenedéséről szóló hír. A részleteket azonban leginkább a szert használó méhész tudná megosztani velünk, hátha olvassa és reagálna is rá..
Információ hiányában Tükörrel értek egyet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.30. 11:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Szerintem nem a forgalmazó kötötte a készülék támogatását (mivel nem is ő adja) a szer vásárlásához, hanem csak úgy van támogatva a kijuttató eszköz (logikus) ha engedélyezett gyógyszerrel használják.
Az különben szerintem sem igaz, hogy szakszerű, előírás szerinti használattal nyírták volna ki a méhcsaládokat.
Amitrázzal (taktik) csak az idén sok tíz méhcsaládot nyírtak ki egyesek túladagolás miatt, mégsem vethetjük el a használatát.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.30. 10:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
boby írta:
....... Allitolag a benne lévő egyéb anyagokból olyan gáz képződik melegítés hatására,ami káros a méhek re. úgyhogy nem tudom mi lesz a sorsa a 3 150 0 Ft-os api bioxal nak.


Boby!

Így már érthetőbb a reakciója, de egyúttal arra is példa, hogy mennyire rossz a hazai méhegészségügyi tájékoztatás, kommunikáció.
Az Api-Bioxal egy olyan olasz fejlesztésű vényköteles készítmény, melyet a mézelő méhek Varroa elleni kezelésére fejlesztettek ki. A gyártó a gyártmányát bevizsgálta(tta) s mézelő méhekre törzskönyvezték Olaszországban.
http://www.cari.be/medias/permanent/api ... t_2011.pdf
http://www.cari.be/medias/permanent/pac ... 011_en.pdf

Az első link szerint mind a csorgatásos, mind a szublimálásos módszer hatékonyságát vizsgálták (Nanetti et al.), egyik esetében sem jeleztek méhpusztulást a használat következtében, s amondó vagyok, hogy az ilyen "hallottam valakitől, hogy Gödöllőn kinyírtak vele 10 méhcsaládot" kijelentés a városi legendák körébe sorolható, valóságalapja az ilyennek vajmi kevés lehet. Természetesen a helytelen használat károsíthatja a kezelt családokat, de nem kell ahhoz sok szennyező- és adalék-anyag, hogy az "elégetett" oxálsavból képződő mérgező gázok okozhassanak problémát. Ha lejjebb görget, megtalálja, hogy milyen hőbomlási termékek keletkeznek az oxálsav túlhevítése során, nem oly régen beszélgettünk erről is.
Ha pedig tart a szublimálásos felhasználási módtól, akkor csorgassa bátran a felhasználói utasítás szerint, azon esetben a benne lévő "egyéb anyagok" nem éghetnek el, eképpen nem is képződhetnek mérgező gázok, gőzök...
Mindenesetre elég nagy disznóság, hogy az aranyárban mért Api-Bioxal megvásárlásához kötötték a készülék támogatását, gyanítom, hogy a forgalmazó így szeretne megszabadulni az Api-Bioxal készletétől...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.30. 09:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
A szublimált oxálsavat belélegzik a méhek, gondolom károsodnak a ˝puha˝ légcsöveik, míg csorgatva jobbára csak a ˝kemény˝ kültakarójukkal érintkezik a sav. Esetleg fel akarhatják nyalni, de én figyeltem, hogy az első nyelvérintés után letakarítják a nyelvüket, és nem próbálkoznak tovább. Amúgy az én nyelvem elviseli az oldatot károsodás nélkül fél percen át ( de azért bizsergeti rendesen :). 20 g oxálsav, 30 g citromsav, 250 g cukor, 1 l víz az oldatom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.30. 00:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.18. 13:07
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Békés megye
tsanyi írta:
Kifejtenéd?
Mi káros, mi régi?????

Bocsi nem (regi),hanem méhek re akart lenni!kb 2 hete vettem mite gun 2-t,és azt mondták,csak akkor támogatják a készüléket,ha veszek hozzá támogatott api bioxal -t is . A gyártót hívtam a használattal kapcsolatban, és szoba került az api bioxal is,,azt mondta Gödöllőn kinyirtak
vele kb 10 családot,jobban járok ha veszek a 3800 forintosbol,és azt használom.Allitolag a benne lévő egyéb anyagokból olyan gáz képződik melegítés hatására,ami káros a méhek re. úgyhogy nem tudom mi lesz a sorsa a 3 150 0 Ft-os api bioxal nak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.29. 22:31 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Szerintem boby valamit kihagyott, elírt, ezért várom a pontosítást.
Számomra úgy tűnik az oxálsavval kapcsolatban is szem előtt kell tartani az egyik fő erényt a mértékletességet.
Zombee írt a nála sorozatban oxálsavval kezelt családok problémájáról, azóta foglalkoztat a kérdés.
Az oxálsav szubletális hatásainak minimális az irodalma, az is a csorgatásos kísérletekről szól.
Csak záró kezeléshez használtam előző években oxálsavat, ezért nincs tapasztalatom sorozatkezelés hatásáról, de hallottam Zombee-éval ellentétes tapasztalatot is.
Ezért lenne jó, ha összegyűjtenénk a meglévő gyakorlati tapasztalatokat.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.29. 19:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Kedves Boby!

Sajnos nekem nem adatott meg, hogy rendszeresen konzultálhassak a készülék gyártójával, s nem is értek a kérdéshez igazán. Viszont szívesen tanulok, ezért Tsanyihoz csatlakozván szeretettel megkérném, hozzon képbe az oxálsav használatával kapcsolatban...

Ami azt illeti, az ön kérdése az volt, hogy "az Api bioxalt lehet-e szublimálni". Erre a válaszom a "természetesen lehet" kifejezés volt, lévén az Api-Bioxal alapjában véve por alakú oxálsav-dihidrát. A készítményen nem került feltüntetésre az oxálsav-dihidrát tisztasága. Nem is igen furdalt a kíváncsiság, de feltehetően nem lehet a készítmény analitikai tisztaságú, amennyiben az egyik használati javaslatban a szublimálást követően maximálisan 6 % maradékanyagról tettek említést.
Ezért merészeltem drágállani a támogatott Api-Bioxal kereskedelmi árát, mely pl. az Erista Kft.-nél 31 500 Ft-ot kóstál 350 g-onként! Ez az én olvasatomban 90 000 Ft-ot jelent kilogrammonként...!
Nos, még ha feltételezem is, hogy a készítmény a legnagyobb tisztaságú (az oxálsav-dihidrátnál elérhető a 99,9 %-os tisztaság is), akkor is meglehetősen borsos ez az ár. Miután furdalt a kíváncsiság, kicsit utánakerestem. A gyártók és a laboratóriumi, gyógyszertári vegyszer-nagykereskedők kétféle tisztasági fokkal kínálnak oxálsav-dihidrátot, nevezetesen "purum" és "a.r" tisztaságúakat. A purum (=tiszta) kategória 99 %-os, az "a.r." megjelölésű 99,5-99,8 %-os tisztaságú. A Reanal-nál két éve a "purum" 5 020 Ft-ba került, míg az analitikai tisztaságú "a.r." 12 150 Ft-ba 1000 grammonként...

Az Acidum2 Kft. az "a.r."-t 99,8 %-os tisztasággal kínálja, melyben a vízben oldhatatlan rész max. 0,005 % lehet, az izzítási maradék max.0,01 %, klorid max. 0,0005 %, szulfát max.0,001, összes nitrogén max. 0,001 %, Ca max. 0,001 %, Mg max. 0,0015 %, nehézfémek (elsősorban ólom) max. 0,0005%, vas max. 0,0002 %. S ezen tisztaság mellett sem kerül kilója 90 000 Ft-ba...

Méhészeti célra meggyőződésem, hogy tökéletesen megfelel az alacsonyabb tisztasági fok is, melyet 2000-5000 Ft/kg áron több méhészeti szakáruház és vegyszerforgalmazó is forgalmaz, pl. a Tamási méhészbolt 2800, az Erdő-Kert 3800 Ft/ kg áron. Nem hiszem, hogy olyan mértékű szennyeződést tartalmaznának, melyek valóban károsak lehetnének a "méhek régi" (???) "izéjére". Lehet, hogy az adult méhekre gondolt a készülék gyártója, csak a fordító-program "ferdítette" régivé? Természetesen a legtisztább oxálsav is károsíthatja a méheket, de elsősorban nem a szennyeződések, hanem a helytelen használat következtében.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.29. 08:43 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Kifejtenéd?
Mi káros, mi régi?????

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.29. 00:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.18. 13:07
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Békés megye
Arisztaiosz írta:
Természetesen lehet. Én túl drágának vélem az itthon is kapható oxálsav-dihidrát beszerzési árával összevetve.

Próbáltad is már?A mite gun 2 gyártója szerint káros a méhek régi!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.28. 21:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
Már most elkerülhetetlen sajnos. De hát hiába csinálom én ha valaki olyan kerül vagy én megyek más mellé aki nem gyériti.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.28. 20:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Nem használtam még oxálsavat, ezért is kérdeztem rá. Sajnos lassan elkerülhetetlen lesz szezon közbe is aktívan kezelni atka ellen, mert másképp összeomolhatnak a zümik, még a nyár végi kezelések előtt.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.27. 23:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
Balázs írta:
gondnok írta:
A furettot 7 fujást csinálj 3 naponta. Ha érdekel a véleményem utána pedig szeptember vége október eleje felé fújok még 1-et utána csorgatok november elején oxálsavat. tavasszal és nyáron méhpatika a szotyi alatt szintén oxálsav 10 naponta 3 locsi.


Szotyi alatt oxálsav? Nem hat ki a mézminőségre?!

Szia Bazsi. Az oxálsavat hordás alatt is nyugodtan lehet használni bioszer. Bár mindenki ezt használná hordás alatt!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.27. 21:50 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 21:49
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Lehet, hogy a kérdés elkerülte a figyelmeteket?

Éva írta:
Az Api-ox használati utasításában azt a kitételt, hogy "ha a külső hőmérséklet 5 C alá csökken, a szer nem használható" úgy kell érteni, hogy a kezelést követő éjszakákon se legyen 5 C-nál hidegebb? Nem mertem ma megcsinálni a zárókezelést( 10C van, süt a nap), mert éjszakánként jó kis fagyok vannak. Szerdára -4-et is mondanak.Van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?



Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.27. 20:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.08.18. 05:27
Hozzászólások: 85
Véleményetek szerint lehet e káros hatása az oxálsav szublimálásának atka elleni kezelésnél? Én az ősszel 5 naponta használtam 7 x.Valaki irta itt régebben, hogy e miatt a tavaszi fejlődés vontatott volt nála.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.27. 20:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Természetesen lehet. Én túl drágának vélem az itthon is kapható oxálsav-dihidrát beszerzési árával összevetve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.27. 20:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.18. 13:07
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Békés megye
Sziasztok!Szerintetek Api bioxal -t lehet szublimalni?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.27. 18:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
gondnok írta:
A furettot 7 fujást csinálj 3 naponta. Ha érdekel a véleményem utána pedig szeptember vége október eleje felé fújok még 1-et utána csorgatok november elején oxálsavat. tavasszal és nyáron méhpatika a szotyi alatt szintén oxálsav 10 naponta 3 locsi.


Szotyi alatt oxálsav? Nem hat ki a mézminőségre?!

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.27. 17:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
A furettot 7 fujást csinálj 3 naponta. Ha érdekel a véleményem utána pedig szeptember vége október eleje felé fújok még 1-et utána csorgatok november elején oxálsavat. tavasszal és nyáron méhpatika a szotyi alatt szintén oxálsav 10 naponta 3 locsi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.27. 13:24 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 21:49
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Az Api-ox használati utasításában azt a kitételt, hogy "ha a külső hőmérséklet 5 C alá csökken, a szer nem használható" úgy kell érteni, hogy a kezelést követő éjszakákon se legyen 5 C-nál hidegebb? Nem mertem ma megcsinálni a zárókezelést( 10C van, süt a nap), mert éjszakánként jó kis fagyok vannak. Szerdára -4-et is mondanak.Van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

Múlt kedden megcsorgattam 10 családot, pár napig sokkal élénkebben röpködtek, mint a többi. Normál családokban 10 alatti a lehullott atka - egy rabolni járt, ott lehullott 200. 2 család anyacsere miatt nem kapott Biowart- később kaptak papírcsíkot - ott 50 körüli a hullás. Azt tudni kell, hogy itt szeptember első hetében abbamaradt a petézés. Július utolsó hetében Biowart kaptak, 4 hét múlva 5X furetto (aug.25-szept.6.), két hét szünet majd 4X furetto. A furettozáskor tízes nagyságrendben hullottak az atkák. Népesség jó.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.26. 09:43 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Jó, de lehet, hogy csak ipari célra ( fafehérítésre ). Én a debreceni Acidum2 Kft-nél szoktam venni ezt: http://www.acidum2.hu/vegyszerek/OXALSAV.htm
2000 körül van kilója. Ezzel még nem volt probléma sem locsoláskor sem szublimáláskor. Elképzelhetőnek tartom, hogy egy ennyire olcsó anyagban több a szennyező anyag ( pl. nehézfémek ) nem annyira tiszta. Általánosan elmondható az oxálsavas kezelésekkel kapcsolatban, hogy az egy családra kivetített költség minimális. Ha két gramm kell egy családnak akkor nem mindegy ha 4 forintba kerül nem 1,6-ba? Megéri a rizikót?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.25. 18:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
Igen nagyon jó. Hol lehet ennyiért?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.25. 18:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 888
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Oxálsav 1kg csomagban 890 ft-ért jó áron van?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.11. 21:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.17. 22:05
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: Baden Württenberg, Németország
Köszönöm Propolisz!

Tsanyi, Api Ox-t nem akarnék vásárolni, mert van oxálsavam kristályos formában,
azért köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.11. 11:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Ez a recept forog, mindenhol az Api Ox leírás alapján.
Ennél egyszerűbb csak a kész oldat.
A recepthez csak annyit, hogy esetleg érdemes ioncserélt vízzel készíteni a csapvíz kalcium tartalma miatt.......

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.11. 08:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
1 liter oldathoz (kb. 20 családra): 1 literes palackba tölcsérrel betöltesz 45-50 gramm oxálsav dihidrátot, hozzáadsz 200 gramm cukrot, majd felöntöd meleg vízzel, hogy 1 liter legyen az egész, összerázod/feloldod, langyosan csurgatod. Egy alkalommal történő használata (zárókezelés) még biztonságos a méhekre.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.10. 22:16 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
tgergohun írta:
.....Olvastam több receptet a "tökéletes" oldat készítéséhez.
Nekem a legegyszerűbb kellene.......
:?: :?: :?:

:!: Megvásárlod az Api Ox-ot az állatgyógyszertárban és használod az útmutató szerint. :!:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.10. 21:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.17. 22:05
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: Baden Württenberg, Németország
Sziasztok!

Első alkalommal használnék oxálsavat csurgatással.
Olvastam több receptet a "tökéletes" oldat készítéséhez.
Nekem a legegyszerűbb kellene.

Ötletek, javaslatok?

Köszönettel:

M.G.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.09. 03:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Köszönöm. Ez elég meggyőző.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.08. 20:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
ata67 írta:
A kiáramló köd nem lesz melegebb, mint 160 fok?
Mennyit mértél Sanyi?

Nem én mértem nincs megfelelő hőmérőm. Salbert fórumtársunk mérte meg.
300C-ra beállított Mite-gun 2. az amitráz befecskendező helyen mérve.
Csatolmány:
mg1.jpg

A kiömlő cső végén:
Csatolmány:
mg2.jpg

A hőmérő pontatlansága +5C

A levegő elég gyenge mint hőközlő anyag, épp ezért ezeknek a szerkezeteknek "híg" a füstje.
Szerintem


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.08. 04:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Idézet:
az oxálsav 150-157 C fok között szublimál, s nem 257 C fokon...


Na ezt csúnyán elütöttem :ut 157 akart lenni


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.08. 03:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
A kiáramló köd nem lesz melegebb, mint 160 fok?
Mennyit mértél Sanyi?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.07. 21:13 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Tomipapa!
Egy pici fizika korrepetálást talán neked is ajánlanék......
Gondolom ezt újra személyednek szóló támadásnak tekinted,de ha egyszer elgondolkodnál rajta ......
A szublimáló oxálsav nem tud túlmelegedni (párolgáshő,..stb) a gőz pedig pillanatok alatt a kaptárban keveredik a levegővel.
Gondolom nekem nem hiszel. Egyszerű kísérlet: tegyél egy 300 C-ra beállított Mitegun X elé egy hőmérőt!
Ha annak sem hiszel, akkor ......

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.07. 18:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Bogaras!

Én még mindig amondó vagyok, hogy az oxálsav 150-157 C fok között szublimál, s nem 257 C fokon...
Ott már régen hőbomlásról beszélhetünk, első lépésben CO2-ra és hangyasavra bomlik, a további bomlás eredménye CO és CO2...

Mielőtt megterveznéd a tejsavas kísérletet, javaslom, hogy fuss neki még egyszer a probléma fizikájának, kémiájának is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3175 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 64  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.