Pontos idő: 2024.03.29. 01:08

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7261 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 146  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.21. 21:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.19. 13:00
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Szabolcs Szatmár Bereg
Az OMME honlapján is lehet róla olvasni: http://www.omme.hu/?p=8316


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.21. 15:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.04. 08:07
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Zala
sznupi írta:
Bagira írta:
Van valakinek infója a Destruktorral kapcsolatban?Volt olyan hír,hogy kicserélik vagy visszafizetik az árát.

A másik fórumról szedtem az infót a Destruktorral kapcsolatban.: A Tolnagro Kft: a Destruktor 3.2% koncentrátum mézelő méhek részére gyártott 110915 gyártású számú, (gyártási idő: 2015.09.16, lejárat: 2017.09.) tételeit térítés ellenében visszaveszik vagy más gyártási számú termékre cserélik.

Az indoklás nem a termék használata során keletkezett méhpusztulás, hanem a készítmények nem tartalmazták az előírt 10ml térfogatot.

Nem mondok semmit :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.21. 14:49 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Ez már biztos :?:

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.21. 14:24 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.19. 13:00
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Szabolcs Szatmár Bereg
Bagira írta:
Van valakinek infója a Destruktorral kapcsolatban?Volt olyan hír,hogy kicserélik vagy visszafizetik az árát.

A másik fórumról szedtem az infót a Destruktorral kapcsolatban.: A Tolnagro Kft: a Destruktor 3.2% koncentrátum mézelő méhek részére gyártott 110915 gyártású számú, (gyártási idő: 2015.09.16, lejárat: 2017.09.) tételeit térítés ellenében visszaveszik vagy más gyártási számú termékre cserélik.

Az indoklás nem a termék használata során keletkezett méhpusztulás, hanem a készítmények nem tartalmazták az előírt 10ml térfogatot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.21. 04:56 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
cerana írta:
Majd ha legközelebb lesz évfolyamtalálkozónk akkor megkérdem az egyik ismerősömet, aki ha jól tudom még mindig a Magyar Immunológusok Társaságának elnöke, vagy valami ilyesmi funkciója van.


dodo írta:
Cerana nézd meg a Szekszárdi előadást (1 rész) kérdésed kapcsán ad pár információt. Vagy már megkérdezted ismerősödet?


Most ősszel lesz a találkozó.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.20. 21:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 327
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
cerana írta:
Tomipapa!
Köszönöm a részletes emlékeztetőt. Csak annyit fűznék hozzá, hogy a gerincesek számára gyártott immunerősítők esetében is hiányolni szoktam azt, hogy az immunrendszer mely paraméterét erősíti ? A fagocitasejtek kemotaxisának gyorsaságát, netán a fagocitózis sebességét, sejtes immunitásnál a B vagy T limfocitákra gyakorolt hatás mibenlétét, mennyiségi növekedését, a Killer a Helper, a Szupresszor T limfociták számának emelkedését a CD8+ mennyiségi növekedését, az MHC I ill. II expresszióját a sejt felületén, a klónszelekciót, az IGE, IGA , IGM, IGG mennyiségi növekedését, a plazmasejtté, hízósejtté történő átalakulás gyorsaságát? Arról nem is beszélve, hogy az influenzába azok szoktak belehalni ahol extrém magas a killer limfociták száma. Megfoghatatlan számomra ez az immunerősítés. Majd ha legközelebb lesz évfolyamtalálkozónk akkor megkérdem az egyik ismerősömet, aki ha jól tudom még mindig a Magyar Immunológusok Társaságának elnöke, vagy valami ilyesmi funkciója van.



Cerana nézd meg a Szekszárdi előadást (1 rész) kérdésed kapcsán ad pár információt. Vagy már megkérdezted ismerősödet?

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.16. 20:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Második éve a záró a destruktor. Az elöirt mennyiségnél picivel kevesebbet adtam és injekciós tűvel vékonyan locsolom végig a léputcákat úgy, hogy két sorral kell végig mennem rajta. 1család kb 2 perc. Családonként 10-20 méhem hullot. Megnézem majd a számot, hogy melyik sorozat, de eddig nem volt bajom. Vastagon csurgatva viszi szerintem jobban a méheket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.16. 12:31 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Azt tudni kell, hogy a Destruktor nem azonos a Perizinnel. A hatóanyag igen, de a segédanyagok nem. Azt már sokszor leírtam, hogy a Perizin hatásához nagymértékben hozzájárul a büdös szaga, ami miatt a méhek tisztálkodni kezdenek, intenzív mozgás indul be. Ezáltal a hatóanyag gyorsan szétterjed. Ha az e szétterjedés Destruktor esetén azért lassabb,mert kevésbé büdös, akkor azoknál a méheknél, amelyek jobban eláztak, könnyebben felszívódik a toxikus mennyiség (nem volt még a kezemben Destruktor, így nem tudom, hogy miként reagálnak rá a méhek). Elképzelhető, hogy Destruktor esetén még a Perizinnél is fokozottabban kell arra figyelni, hogy ne ázzanak el a méhek.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.16. 09:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Azzal a bizonyos sorozat számmal sem az volt a baj, hogy nem megfelelő lett volna benne a szer.
A csomagolással volt probléma a tájékoztatás szerint.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.16. 07:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.06. 11:54
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B Mérk
Sziasztok!
Szeretném kérdezni, van-e valakinek más sorozat számú a tavaly vásároltból?
Illetve nem lehetséges-e az, hogy más atkairtó szerekkel együttes használat esetén van az a nagymértékü méhpusztulás?
Azonos sorozatszámu az általam vásárolt készitmény is,de a záró kezelés után, a téli takaráskor nem tapasztaltam nagyobb elhullást, mint a Perizin használatakor. Igaz, felénk kaptárbontásra még nem volt lehetőség, a családok még életjelet hallatnak.Nagyon kellene már egy kis jó idő!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.15. 23:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.06.23. 10:48
Hozzászólások: 168
és ha nem az a gyártási számom van akkor jó? vagy hogy van ez?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.15. 13:13 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Polai.Richard írta:
A könyvskorpió nem fogja leszedni sajnos a méhekről az atkát. A vsh méhek tenyésztését pedig már réges rég támogatni meg segíteni kéne.

Ennyi szer talán még sosem volt a méhészek kezében mint amennyi most van. Mégis a fejünkre nő az atka csak azért mert nem vagyunk képesek összehangoltan, egyszere, egységesen védekezni....



Nézd meg a Colorado bogarat(krumpli bogár) mennyi vegyszert vetettek már be ellene és éli világát.Egy idő után kiröhög mindent.Valószínű,hogy az atka ellen mi is hiába védekezünk bármivel,előbb-utóbb minden szerre rezisztens lesz.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.15. 09:53 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.01.11. 11:20
Hozzászólások: 9
endre33 írta:
Érdekes!!!

Atka toleráns méh!

https://youtu.be/xklF6XVfrlw


Üdvözlet!

Ilyen videót én is csináltam. Amitrázos füstölés után rátámadtak a lehullott atkákra.
De szerintem ez nem tolerancia.

https://www.youtube.com/watch?v=GCpHioR ... e=youtu.be


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.15. 07:31 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:19
Hozzászólások: 1
CheckMite atkaölőszer tavaszi használatával kapcsolatosan kérném véleményeteket a hatásosságát illetően


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.14. 23:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.06.24. 15:39
Hozzászólások: 200
A könyvskorpió nem fogja leszedni sajnos a méhekről az atkát. A vsh méhek tenyésztését pedig már réges rég támogatni meg segíteni kéne.

Ennyi szer talán még sosem volt a méhészek kezében mint amennyi most van. Mégis a fejünkre nő az atka csak azért mert nem vagyunk képesek összehangoltan, egyszere, egységesen védekezni....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.14. 21:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 327
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Egy kicsit bővebben ha a részlet felkeltette érdeklődésed.
56. perc után van az előbbi részlet amit idéztél.
https://www.youtube.com/watch?v=Lb2rigB9Co0

Rengeteg érdekes anyagot lehet találni, csak kedvcsinálónak pár.
https://www.youtube.com/watch?v=teopiu9VYBA
https://www.youtube.com/watch?v=a2vg59Snt6c
https://www.youtube.com/watch?v=qkdrRuWmbm4

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.14. 19:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.02.15. 18:52
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Tornalja ( Felvidék)
Érdekes!!!

Atka toleráns méh!

https://youtu.be/xklF6XVfrlw


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.14. 19:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.05. 19:32
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
És akik nem számitógép hozzáértők azok??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.14. 19:32 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Major László írta:
Szép napot mindenkinek! Tegnapi napon méhész gyűlésen voltam, ahol Petneházi Antal volt a meghívott előadó,az előadás nem valami fényesre sikeredett, legalábbis számomra semmi újat nem mondott....... de mondott egy dolgot ami igazán felb....ta az agyamat, és másokét is... mégpedig a "Destruktor nevezetű készítmény használata során számos méhészetben jelentős méhpusztulást tapasztaltak"....a "110915 gyártási számú sorozat Destruktor termék visszahívásra került", de nem azért mert káros hatóanyag van, volt benne, hanem azért mert nem volt meg az üvegben feltüntetett mennyiség..... történetesen nekem ilyen gyártási sz. termékből még van 10 db amit a Citovar KFT-től vásároltam.....Kérdés???? ki halott erről bővebben, mi a bü.....s ló...ért nincs erről egy szó sem az OMME honlapon, illetve egy nagyon tág bejegyzés van a Destruktorról, de semmi konkrétum., a támogatást a készítmény után megkaptam. de szeretném kicseréltetni a meglévő készletet, kinek van valami tapasztalata, esetleg cserélték-e már vissza valakinek?

Laci!
Nem csak az OMME honlapján, de itt is épp időben volt szó a destruktorral egyesek által tapasztalt anomáliákról.
viewtopic.php?f=7&t=18&p=153607&hilit=destruktor#p153607
http://www.omme.hu/?p=7769

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.14. 19:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Eddig érdeklődve olvasgattam a hozzászólásokat. 2015 őszén én is ezzel a szerrel kezeltem.Minden család kitelelt. Tavaly ősszel is tervbe volt használata,de szublimox vétele miatt (szerencsémre) kimaradt. Mondhatnám, berkessandor a méheim megmentője!! :D Lehet megváltozott valami összetevője?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.14. 17:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.05. 19:32
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Én már használni sem mertem a hallottak után,mert . az előző évben a NOSESTAT elnevezésű akármivel nagyon megfürödtem .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.14. 17:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.04. 08:07
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Zala
Szép estét! Most ezek után kimentem,és megnéztem az én általam vásárolt destruktor készítmény számát. Láss csodát az enyémnek is az említett gyártási száma van. Támogatás útján vettem én is,bár ne tettem volna. Akkor leírom,hogy 84 családból 28 maradt eddig...15 éve méhészkedek,már 2-3 család téli pusztulása is nagyon szokott bántani.Tudom figyelhettem volna jobban is,de bíztam a szerben..Egy tőlem 25 km-re lévő méhészetben is tavaly használták először,ott 104 család ment el.Régi méhész,akinek nem volt ilyen gondja előtte.Ezt az esetet úgy mondták,nem láttam,de már elhiszem. :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.14. 13:41 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Nekem 21 db.ilyen sorozatszámú Destruktorom van.Nálunk 2017.02.05-én egy előadótól hallottam a destruktor kártételéről,amit képekkel illusztrált.Azért tudta bemutatni a méhek pusztulását,mivel ő volt az egyik szenvedő alany.Azt mondta,hogy vagy kicserélik vagy visszaadják az árát a Destruktornak.Más nap felhívtam a Citovár Kft-ét,hogy mit tud a dologról de semmit sem tudott a visszavásárlásról vagy a cseréről.Nagyon megértő volt.Felhívta a gyártót,az OMME-t de senki nem rendelkezett ezzel kapcsolatban bővebb információval.Igaz annyit mondott,hogy pár nap múlva az OMME honlapján kint lesz,hogy mire jutottak.Azóta sincs semmi az Omme honlapján ez ügyben.Pár napja azért kérdeztem én is,hogy van-e esetleg valakinek infója az üggyel kapcsolatban?

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.14. 08:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 19:23
Hozzászólások: 150
Szép napot mindenkinek! Tegnapi napon méhész gyűlésen voltam, ahol Petneházi Antal volt a meghívott előadó,az előadás nem valami fényesre sikeredett, legalábbis számomra semmi újat nem mondott....... de mondott egy dolgot ami igazán felb....ta az agyamat, és másokét is... mégpedig a "Destruktor nevezetű készítmény használata során számos méhészetben jelentős méhpusztulást tapasztaltak"....a "110915 gyártási számú sorozat Destruktor termék visszahívásra került", de nem azért mert káros hatóanyag van, volt benne, hanem azért mert nem volt meg az üvegben feltüntetett mennyiség..... történetesen nekem ilyen gyártási sz. termékből még van 10 db amit a Citovar KFT-től vásároltam.....Kérdés???? ki halott erről bővebben, mi a bü.....s ló...ért nincs erről egy szó sem az OMME honlapon, illetve egy nagyon tág bejegyzés van a Destruktorról, de semmi konkrétum., a támogatást a készítmény után megkaptam. de szeretném kicseréltetni a meglévő készletet, kinek van valami tapasztalata, esetleg cserélték-e már vissza valakinek?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.12. 23:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.04. 08:07
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Zala
Most akkor mi van ? :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.12. 20:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
csjanszki írta:
Omme oldalán is volt egy figyelmeztetés a szerrel kapcsolatban,gondolom az azért mégiscsak hivatalos....


Csak ott arra is figyelmeztet, hogy az alkalmazási módban és mennyiségben is lehet veszély.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.12. 20:46 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:06
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Csabacsüd
Még várnak egy méhészetből vett minta eredményére.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.12. 12:27 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Van valakinek infója a Destruktorral kapcsolatban?Volt olyan hír,hogy kicserélik vagy visszafizetik az árát.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.08. 16:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Omme oldalán is volt egy figyelmeztetés a szerrel kapcsolatban,gondolom az azért mégiscsak hivatalos....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.07. 21:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Nem pont rád gondoltam csak volt pár hozzászólás amik elég ellenségesen megnevezték aztán eltüntek mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne,hogy nagy nyilvánosság előtt besároznak valamit aztán meg eltünnek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.07. 15:33 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.04. 08:07
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Zala
Milyen pánikkeltésről beszélsz? A környezetemben senki nem használta,így érdeklődtem...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.06. 20:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Sziasztok!

Van valaki aki destruktorozás után vetetett mintát és kapott értékelhető eredményt róla?
Vagy csak megy a pánikkeltés?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.05. 22:20 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.04. 08:07
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Zala
Ok! Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.05. 21:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Okoz némi népességvesztést, de nem többet mint a Perizin. Az atkát viszont hozta le rendesen, kétszer záróztam vele. A Destructor és a Perizin is az amúgy is legyengült méheket szedi le csak megfelelő alkalmazás esetén.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.05. 19:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Másnál is működik, potyognak a méhek tőle rendesen. :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.05. 18:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.04. 08:07
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Zala
Taktik 7.5 ml /dl. furettóval. Igazából az érdekelne, hogy másnál működött -e a destruktor 3.2%


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.05. 17:52 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Milyen szerrel és készülékkel dolgoztál?
Mekkora adagot adtál?
Fenék nyitott vagy zárt?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.05. 17:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.04. 08:07
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Zala
Amitrázt furettóval ködölve akác után, napraforgó előtt(Nálunk nem mézel) és után is.Folyamatosan sok volt az atka,hiába potyogott...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.05. 16:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.07.24. 12:31
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Békés megye
Destruktor előtt mit használtál és mikor?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.02.05. 14:47 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.04.04. 08:07
Hozzászólások: 28
Tartózkodási hely: Zala
Üdvözletem! Érdeklődnék,hogy a Destruktorral kapcsolatban kinek mi a tapasztalata.Most használtam ősz végén először,de sajnos a méhészetem romokban hever, az atka miatt.Előtte éveken a perizint használtam,akkor nem volt ilyen gondom... :?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.01.25. 10:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.19. 19:38
Hozzászólások: 365
Köszönöm a válaszokat. Nálam az egész abból pattant ki, hogy szlovákiában nagyon ellenzik a Tactikot. Mindenféle valós vagy valótlan dolgokat állítanak - hivatalosan nincs engedélyezve a méhek számára. De ennek kapitális oka van. Az állami támogatás a gyógyszerekre családonként 70 pár cent a regisztrált családokra, de csak azok kapják, akik az alapszervezeten keresztul rendelnek gyógyszert. Ámbár a szer vényköteles, tehát ha más állatorvosnál vásárolok, akkor nincs jogom a támogatásra. A rendelet nem pontosítja, hogy családonként mennyi gyógyszert kell rendelni, ezért a nagy méhészek rendelnek pár adagot és jogosultak a támogatásra, közben használják a Tactikot, én is. A Varidol itt sem olcsó. 5 ml 2,20 euro kb, 50 csík 2,50 euro. A dokinál 3 dcl Tactikér 25 eurot fizettem. A decembri körlevélben az országos elnökség kéréssel fordult az alapszervezetekhez, hogy már tudakolódják ki, hogy a nagyobb méhészek alíg rendelnek yógyszert és mégis eredményesen méhészkednek, mi az oka. Hát a leírt tények. Csak úgy megjegyzem, hogy az alapszervezeteknek a gyógyszert olyan cégek biztosítjá, akik az országos vezetőség tagjai. Ugye ez csak véletlen.
Üdv. Jóska


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.01.25. 07:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.08.11. 15:39
Hozzászólások: 36
Az engedélyeztetéskor azért lehet más költségek vannak varidolon mint a takticon. De valószínűleg nem ez, vagy az esetlegesen eltérő összetétel okozza az árkülönbséget. Ha jól látom a neten, a (gyártó) cseheknél sem olcsó a varidol: papírcsík nélkül 46 kc, csíkkal 100 kc.[/quote]

Akkor a papírcsíkon még nagyobb az árrés, mert házilag fillérekből elkészíthető! Salétrom sót oldunk vízbe, majd belemártjuk a papírlapot, száradás után felcsíkozzuk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.01.24. 23:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
A Varidol fent van a neten:

Hatóanyag: Amitráz 125mg/ml
Segédanyagok
Tetraisopropyldiphenylcarbodilimide (Stabaxol 1) Nonoxinol (Ethylan KEO) Aromatic carbohydrates C10 –C13 (Solvesso)

Strips: celulose paper, mixture of nitrates - ez utóbbi a papírcsík

Eseti engedély:
https://www.nebih.gov.hu/szakteruletek/ ... /gyogyszer

Az egykori :) Mitac leírása itt:
http://csongor.csomortan.ro/DOKUMENTUMO ... tmitac.pdf

Taktic nehezen fellelhető (ha ez egyáltalán érvényes/aktuális):
http://www.kellysolutions.com/erenewals ... _19_AM.pdf

AMITRAZ 33089-61-1
INERT INGREDIENTS CONTAINING:
TRIMETHYL BENZENE 25551-13-7
XYLENE 1330-20-7
CUMENE 98-82-8
-----

Nem vagyok vegyész, hogy értelmezzem, de pl. a Mitac tartósabb összetétellel bírt illetve a régi antivar is, mint a taktic, eltekintve most a célállatfajtól.

Az engedélyeztetéskor azért lehet más költségek vannak varidolon mint a takticon. De valószínűleg nem ez, vagy az esetlegesen eltérő összetétel okozza az árkülönbséget. Ha jól látom a neten, a (gyártó) cseheknél sem olcsó a varidol: papírcsík nélkül 46 kc, csíkkal 100 kc.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.01.24. 22:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Szerintem is.de asszem hamarosan lesz aki ezt,kémiai alapokra helyezve megmagyaràzza....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.01.24. 19:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.19. 19:38
Hozzászólások: 365
Coj írta:
Szerintem az összetétel ugyan az, csak az ára között van tízszeres különbség.

Tényleg csak az árban van a kulőmbség ???
Üdv. Jóska


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.01.18. 17:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.08.11. 15:39
Hozzászólások: 36
Szerintem az összetétel ugyan az, csak az ára között van tízszeres különbség.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.01.18. 12:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.19. 19:38
Hozzászólások: 365
Talán többunket érdekelne egy tisztessges összehasonlítás A Tactik és a Varidol összetételét illetőleg. Itt főleg nem az Amitrázra gondok, hanem a többi adalékanyagra, amelyeket ezek a készítmények tartalmaznak.

Üdv. Jóska


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.01.11. 20:23 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.25. 18:48
Hozzászólások: 339
Tartózkodási hely: Hajdú- Bihar
Szia!
Szerintem lesz ott atka, csak lazuljon a fürt.
Reméljük minél kevesebb, és csak atka hullik.

_________________
1/2 NB.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.01.11. 19:47 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.04.04. 20:05
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Nagykökényes
Sziasztok!
Felmerült bennem egy kérdés higi aljról:
Első telem, hogy alattuk van a tálca, ha arra járok rá is nézek és furcsának találom, hogy egy db atka sincs rajta. Záró kezelést még decemberben ismételtem, egy alatt volt egy db. Kétlem, hogy nem lenne, de ennyire jól sikerültek volna a kezelések, vagy csak a természet tréfája?
Köszi a válaszokat!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.01.11. 18:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 327
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Szia!

Igen, de már itt is beszéltünk hasonló dolgokról korábban is.

2012 márciusában írtam a következőket: „Az hogy milyen nemű legyen a sejtkörnyezet határozza meg, „ ( egy fehér szemű bábról helyezik át egy frissen lefedett sejtbe és az atka újból egy hímet petézett majd a többi utód nőstény volt. )

2015 februárjában is beszéltünk már erről.
dodo írta:
csoky írta:
Magam sem most gondoltam. Azonban azt meg lehetne vele tudni, hogy feromon hatás vagy valami más miatt megy be az atka a fias sejtekbe.

Az álca kémiai jelet bocsát ki a méhek részére, hogy megkezdhetik a sejt fedését. Az atka ezt a jelet érzékeli.


A fentieket kiegészíteném még amit szintén korábban felhoztam ( és gúnyolódás tárgya lett ) miszerint az atka képes azonosítani a méh korát.

Ezzel kapcsolatban megemlítettem, ha ezen kémiai jelek alapján érzékeli, hogy a fiasítás fejlődése előrehaladott állapotban van nem rak petéket tartalékol a következő ciklusára.
Ezzel csak azt szeretném érzékeltetni milyen pontosan képes meghatározni a korát illatanyagok azonosításával.

Sajnos az általad idézett cikket nem olvastam még.
Fentieket azért írtam mivel a sejtbe bújást kiváltó jel még nem váltja ki a pete érését csak majd a megfelelő korú fias illata fogja kiváltani.

De szerintem te is hasonlót írtál.

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7261 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 146  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.