Pontos idő: 2024.03.29. 13:28

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 399 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.24. 20:57 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 21:49
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Nálunk igazából mászkálnak. Gyorsan, fürgén, de céltalanul, nem a kaptár felé hanem összevissza. Van köztük, amelyik felrepül. Azóta van hogy a rossz idő után beindult az akáchordás kb.múlt csütörtökön. Akác előtt egy gyümölcsösben voltak, ott nem vettem észre. Az állandó telephelyen maradt a 10 leggagyibb család, azoknál se látom, pedig ha betegség, ezeken kellene legjobban látszani. Hétvégén tervezzük a hazaköltözést, ha utána is lesz, muszáj lesz megvizsgáltatni. Népességcsökkenés nem feltűnő.

Tükör, neked egész évben szokott ez lenni, vagy időszakosan?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.24. 20:37 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Nálam tavaly jelentkeztek ezek a dolgok, idén pedig szőrén szálán eltüntek ezek a jelenségek...

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.24. 19:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
Nálam ez a mászkálás percre pontosan a repcére járásukkal kezdődött és be is fejeződött repce után 2-3 nappal.
Délfelé a legintenzívebb, estére abbamarad, másnap újrakezdődik.Pillanatnyilag nincs.

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.24. 19:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.11. 19:16
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B
Ez a mászkálás nálatok is olyan, hogy igazából nem is nagyon mászkálnak?
Nálam ui a kaptár előtt 2m-en belül ülnek nyugodtan a fűszálakon,földön.
Néhány járkál de többsége nem.
Van ahol néhányan összegyűlnek.
Először a hűvös időre fogtam de rá kellett jönnöm,hogy ez nem attól van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.24. 12:23 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
bükk írta:
Miután ezekben a családokban a népességfogyás miatt az anyák kiemelkedően petéznek idő kérdése mikorra jönnek fel.
Most azonban kérdéses lesz mi lesz az 1 hetes rossz idő után.

Az 1 hetes bezártság sajnos gyakorlatilag összejött.
A kirepülés hiánya miatt az a 5-7 ezer méh ami természetes úton pusztult volna el,most egyszerre tünt el.
Az összezártság miatt a családban lévő betegségek(nosema,vírusok) elterjedtek,a korábban gyenge majd megerősödő családoknál újra erős a népességcsökkenés.
Hogy ennek pontosan mi az oka,ez eltűnő méheket kéne vizsgálni de azok jórészt nyomtalanul eltűnnek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.24. 10:05 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Biztos, hogy valami kórság, és meg is kellene találni az okát.

Akár én is írhattam volna az utóbbi hsz-ek bármelyikét, annyira igazak errefelé, és rám is.
A méhtömeg hiánya is.
Mondjuk, én akár már hozzá is szokhattam volna, mert nálam az elsők között jelentkezett, jópár éve.
Mostanra úgy tünik az egész országban elterjedt ez a valami... De mi???

Jenei Ferinek van mikroszkópja, (csak még gyakorlata nincs) nosema vizsgálathoz. Na ő spórákat talált ezeknek a beleiben.

Pedig biztos, hogy van valami közös ok, mert nyilvánvalóan terjed, és ragályos is.
Mindenesetre nem akarok senkit elkeseríteni, de nem igen fog tudni tőle megszebedulni, akinél egyszer előfordult, míg ki nem derül mi okozza!
Ami reményre adhat okot: valami befolyásolja (még nem tudom mi), mert nem minden évben egyforma mértékű. meg kellen találni az összefüggéseket.
Mondjuk ha nosema, még nálam meg is érteném, mert most sem (és sok éve nem) adtam fumagilin. Viszont sokakat tudok, akik adtak(Ősszel-tavasszal!!!), mégis van mászkálás.
És így van ahogy Krajnai mondja, ezek már gyüjtésben részt vett méhek...

Éva! Estére már azért nem találni meg őket, mert egyszerűen eltűnnek a fűben, meg elgyalagolnak messzebbra a kaptáraktól!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.23. 20:32 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 21:49
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Nálunk is van mászkálás meg a szomszédnál is, de azt vettük észre hogy estére szinte mind eltűnnek. Korán reggel egyáltalán nem lehet méhet látni a kaptár előtt a földön. Hullák sincsenek. A mászkálók közt herék is vannak. Atka nem lehet mert korábban a herefias építmányben egy darab atkát sem találtunk. Most először úgy helyeztük el a kaptárakat hogy a kijáró az erdő felé néz és a nyiladék a hátuk mögött van ( a könnyebb pakolás miatt). Így nem tudnak egyenesen berepülni a kaptárba, mi erre gondoltunk. Egy harmadik méhésznek a közelben a szabad ég felé vannak fordítva a kaptárai, ott nincs mászkálás.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.23. 14:19 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
csoky írta:
Szevasztok!
Akácon 5 kg-os hordás napos,de szeles idő,
És ami miatt ide írtam mászkáló méhek a kaptárak előtt.
Vélemény?


Én is láttam, hogy mászkál néhány de inkább annak tulajdonítottam, hogy a legnagyobb hordásban három zuhi is jött tegnap. Viszont az feltűnt, hogy nincsenek olyan nagyon tele méhekkel a kaptárak mint ahogy azt az akác előtti fiastömeg indokolta volna. De most nem kezelek semmivel a mézminőség miatt.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.23. 13:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
csoky írta:
Szevasztok!
Akácon 5 kg-os hordás napos,de szeles idő,
És ami miatt ide írtam mászkáló méhek a kaptárak előtt.
Vélemény?


Ezt már én is írni akartam.
Az akácon naponta több helyi és vándorméhész vándorhelyére benézek, hogy hogyan alakul náluk az akác. Tegnap erre 6-9 kg között mértünk, de ami nekünk is szembetűnő az a sok kaptár előtt mászkáló méh. 8 méhésszel vagyok most közel egy helyen és 2 napja mindenkinél jelentkezett ez a mászkálás. A mászkáló méhek mézhólyagja tele van, hordásból haza térő méhek lehetnek. De egyáltalán nem jutnak vissza a kaptárba, röpképtelenek.
Egyedül amit észrevettem az-az, hogy a saját állományomon belül a kaptárak egy L-alakban vannak elhelyezve, külön a krajnai és külön a bf. A bf-es állomány előtt jóval kevesebb vagy szinte nincs is bogár a fűben, pedig ugyan úgy kezelem őket is.

Fene se érti. :?
De sztem atka lesz. :!: :?:

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.23. 11:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Szevasztok!
Akácon 5 kg-os hordás napos,de szeles idő,
És ami miatt ide írtam mászkáló méhek a kaptárak előtt.
Vélemény?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.15. 12:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Érdekelnének a labor eredmények mástól is, nem csak az itt emlitett esetekről. Sok helyen mérgezés és egyéb gyanúkkal kerültek a méhek labor vizsgálatra. 99%-ban nosema volt, esetenként olyan súlyos hogy a méhész örülhet hogy egyáltalán megtudja menteni az állományt és telelőre felkészíteni. Többeknél feltételezhető hogy a kihelyezett itatók voltak a fertőzések fő terjesztői.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.15. 11:53 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Miután ezekben a családokban a népességfogyás miatt az anyák kiemelkedően petéznek idő kérdése mikorra jönnek fel.
Most azonban kérdéses lesz mi lesz az 1 hetes rossz idő után.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.11. 20:41 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Bükk:

Jut eszembe ha jártál így, kérdésem: mit tudtak teljesítení első ill második akácon a többiekhez viszonyítva?

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.11. 20:40 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Konténerem van és ebben az egy oldalon lévők elvileg egy helyen vannak (persze szeles idő...)

Idén ezért ez gyosran játszógott le (hiretelen - mérgezés?) de persze nem mindegyik családnál egyformán.

Vannak olyan családok, amik eleve gyengén jöttek ide (ugye mindig vannak ilyenek sajna), na ez a pár gyenge valamiért kimaradt illetve kevésbé kapott (eleve kevés kijárója volt a másikakhoz képest). Nos ezek a gyengék --> meghordták a 2 mézteret fullosan és tele vannak néppel. Erősek--> szinte nulla méz, és méztérben db-ra megszámolható volt a méhecske.

Hát van min gondolkodni az biztos.
Labor. Ha visszajön a minta eredménye akkor lehet okoskodni, de mivel a minta nem a teljes állományból lett véve ezért már ez is csal. Ha meg visszajön hogy noséma, akkor meg az ok a kérdéses, hiszen jól kezelt családok voltak, és ugye a noséma fakultatíve patogén. Tehát akkor is lehetséges hogy előbb permetezés és ennek következménye a nozéma.

De mivel később amikor nagyon kerestem, akkor találtam kinyújtott szipókás méhet a mérgezés is simán megálhat és ehez jön a szeles hidegebb időjárás, meg akár sok minden.

Elvileg holnap megyek mintavételre olyan helyre ahol nem volt gond hogy legyen ellenminta akkor is ha mondjuk ugyan az a szer volt több helyen (ugye kijuttatás módja, stb...).

Szép kerek ez a világ ugye?

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.11. 19:46 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
márna!
Hasonló dolgokat tapasztaltam az elmúlt években az egyik telephelyemen mint amiket írtál.
Repce vége felé a családok kezdenek rendbe jönni,mivel az anyák rendkívül sokat petéznek a népességfogyás miatt,és a mászkálás gyakorlatilag ez idő tájt megszűnik.Ez valószinűsíti hogy a repce növényvédelmével is lehet gond.
A szakirodalom szerint a nem túl népes de mégis rajzásra készülő család a súlyos Nosema fertőzés egyértelmű jele.

Kis különbségek akár méhészeten belül alapvetően más helyzetet teremtenek.
Árnyékos helyen vagy a fedett méhesben nekem markánsan több a relative néptelen családom,míg a napos nyugatra néző családok kivétel nélkül jók.
A tőlem 500m-re a dombtetőn lévő méhészet problémamentes,én egy völgy mélyén vagyok.
Tavalyi évben pont fordítva volt a helyzet ott mászkáltak a méhek.
Azt gondolom nagyon összetett és bonyolult a problémával állunk szemben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.11. 19:42 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Egyébként nem a fészekben van-gond, ott minden fullos, igaz a bölcsőket ott húzzák.

Leröptetnem nem kell, mert nincs mit- és mégis húzzák ugye.

A kijáró a nagy gond illetve a hiánya.

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.11. 19:39 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Igen, tegnap mikor írtam nagyon gondolkodtam utána, hogy a Műlépes-kolicsnál akartam megálni, de neked meg Babócsán + Heresznyén vannak a méheid.

Szóval a volt vasútállomáson dekkolok...

Ma sajna nem tudtam kimenni, csütörtökre tervezem hogy amit muszáj elvenni azt elveszem tölük...

Neked merre vannak? És ugye hordás ma volt-é akácról ill milyen idő volt.

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.11. 08:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
márna írta:
Robi!
Én meletted vagyok, és érdekelne hogy nálad mi a helyzet ( összeér a röpkörzet). Minden nap mentem arra, da sajna nem áltam meg megkérdezni hogy Bolhón mi a helyzet ez ügyben (amikor meg lassítottam üres volt az udvar ).
Ma lebölcsőztem az utolsókat is, mert hiába gyenge, nép nélkül és persze üres méztérrel akkor is húzza a bölcsőt valamiért... Ha még ezek a "roncs" családok lerajzanak akkor tényleg szar lessz a helyzet...
Minta vétel ismét történt (nép, lép, repce) fagyasztóban van, elvileg holnap viszik.
Ma megfigyeljető volt megint a mászkálás...


Márna!
Te merre is vagy a méhekkel? Nekünk Heresznyén és Babócsán van a méhészetünk. A két falu között, Bolhón a műlépes Kolicsék vannak, lehet hogy azokkal kevertél össze?
Egyébként itt felénk is több méhészetben hallottam gyengülésről, népességvesztésről, de van ellenpélda is. Egyik kolléga azt mondta, hogy soha nem voltak még ilyen erősek a családjai. A 10 NB-s fészekben még a szélső is fias. Igaz Ő meg a rajzással küszködik és azon aggódik, hogy a sok fias gondozása leköti a népességet.
Tény, hogy a mi gyengébb heresznyei állományunknál - ahol egyébként a repce is gyengébben adott - az egy fiókon lévő fészekben több családnál is még a szélső keret is táblás fias. A babócsai állománynál, ahol viszont viszonylag sok a repce méz nincs kifiasítva az egy fiókos fészek.
Leröptetéssel dolgozunk, úgyhogy - le is kopogom - nekünk bölcsőzni nem kell, rajzásunk nincs.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.10. 20:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
Nem olvastam sehol, én írtam.Ugyanis a bogarak elfogyásának az oka a repce és nem az eltájolás.Hosszúhatástartamú vegyszer vagy GMO toxin.
Az enyém az állóméhészet.

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.10. 20:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
hészaki írta:
Bogaras írta:
Robi írta:
Mászkáló méheket én is láttam nálunk, de eddig állományszintű népességvesztés nem tapasztaltam. Viszont vannak olyan - korábban jónak minősített - családok, amik indokolatlanul gyengének tűnnek (rajzás nem volt!).


eltájolás lehet és akkor is van eltájolás ha más sorrend van a lepakoláskor, a tavaszi fejlődés viszont ilyenkor lehet jelentős különbségű és a bogarak repcén nagyon tudnak kaptárt váltani

Állóméhészetnél eltájolás???
Ma is jártak repcére, megint séta. Nem olyan mértékű szerencsére mint volt.


??? Hol olvastad hogy álló méhészet?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.10. 20:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
Bogaras írta:
Robi írta:
Mászkáló méheket én is láttam nálunk, de eddig állományszintű népességvesztés nem tapasztaltam. Viszont vannak olyan - korábban jónak minősített - családok, amik indokolatlanul gyengének tűnnek (rajzás nem volt!).


eltájolás lehet és akkor is van eltájolás ha más sorrend van a lepakoláskor, a tavaszi fejlődés viszont ilyenkor lehet jelentős különbségű és a bogarak repcén nagyon tudnak kaptárt váltani

Állóméhészetnél eltájolás???
Ma is jártak repcére, megint séta. Nem olyan mértékű szerencsére mint volt.

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.10. 18:58 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Robi írta:
Mászkáló méheket én is láttam nálunk, de eddig állományszintű népességvesztés nem tapasztaltam. Viszont vannak olyan - korábban jónak minősített - családok, amik indokolatlanul gyengének tűnnek (rajzás nem volt!).


Robi!

Én meletted vagyok, és érdekelne hogy nálad mi a helyzet ( összeér a röpkörzet). Minden nap mentem arra, da sajna nem áltam meg megkérdezni hogy Bolhón mi a helyzet ez ügyben (amikor meg lassítottam üres volt az udvar ).
Ma lebölcsőztem az utolsókat is, mert hiába gyenge, nép nélkül és persze üres méztérrel akkor is húzza a bölcsőt valamiért... Ha még ezek a "roncs" családok lerajzanak akkor tényleg szar lessz a helyzet...
Minta vétel ismét történt (nép, lép, repce) fagyasztóban van, elvileg holnap viszik.

Ma megfigyeljető volt megint a mászkálás...

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.10. 12:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Robi írta:
Mászkáló méheket én is láttam nálunk, de eddig állományszintű népességvesztés nem tapasztaltam. Viszont vannak olyan - korábban jónak minősített - családok, amik indokolatlanul gyengének tűnnek (rajzás nem volt!).


eltájolás lehet és akkor is van eltájolás ha más sorrend van a lepakoláskor, a tavaszi fejlődés viszont ilyenkor lehet jelentős különbségű és a bogarak repcén nagyon tudnak kaptárt váltani


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.10. 08:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Mászkáló méheket én is láttam nálunk, de eddig állományszintű népességvesztés nem tapasztaltam. Viszont vannak olyan - korábban jónak minősített - családok, amik indokolatlanul gyengének tűnnek (rajzás nem volt!).

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.08. 21:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
márna írta:
Valószínű, hogy az egy telephelyen lévőknél azért van mindnél probléma , mert egy helyre járnak.

Azért ez nem teljesen igaz hogy mindnél. Van olyan hely, ahol a kitelepüléskori gyenge családok most szuperül elvannak, és a méztér teli néppel és méhhel, míg az erősek mostanra picik lettek méz és kijáró nélkül. Ez a mérgezést valószínűsítí nekem inkább mint a nozemát. De hogy nozéma mitől lenne (bár akár korábbi mérgezésre kisérő eseményként fellépve lehet?).

A labor a biztos,
Kérdés hogy mi kerül be a laborba...

de ezek a jelek a dunántúl nagy részén már két hetes tünetek, több tucat méhészet gyengült le, pár már teljesen végleg. Nem értem hogy miért csak most kerül szóba a dolog.
Talán sok fórumos nem igazán érzi át a lehetőségét illetve nincs kedve valamiért megirni amit tud-hall.

05.02-án mi újság a méhesben topikban beszéltünk róla,de valszeg azért hallgatnak róla sokan, mert nosema tüneteket produkál felületes szemlélőnek (az meg nem dicsőség :) )

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.08. 20:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
Tükör írta:
Bogaras írta:
Nem kell rögtön valami rejtélyes kórra gondolni , többet kell figyelni a méheket és azt tenni velük amire éppen szükségük van. Az elmúlt hetekben és a következőkben nem elég hobby méhésznek lenni és hétvégi kikapcsolódásnak tervezni a bogarakkal való együttlétet. Ez egy komoly felelősségteljes munka, amit nem lehet kutya , vagy macska tartással egy lapon említeni.


Hát én pont így gondolom, mégis elég tanácstalan vagyok az utóbbi napok történéseivel szemben.
Sajnos ezekben a napokban egyre több mászkáló méhünk volt.
Ma gyakorlatilag szinte megszűnt a repcéről a hordás, és ezzel egyidejúleg a mászkálók száma is mintha a tizedére esett volna vissza.
Én ugyan a múltkoriban nem osztottam (azt hiszem) Hészaki vélaményét, hogy a repce hordáskor kezdődött ez, de közben alaposan szemügyre vettem az utóbbi napokban a mászkálókat, és rá kellett jönnöm, hogy valami kapcsolat talán mégis lehet.
Mindenesetre az szembe túnő volt,, hogy a mászkálók zöme (vagy mind) már volt kint gyűjteni, sőt a mézhólyagjuk tartalma alapján épp onnan érkeztek haza.
Már csak azt nem értettem, hogy a kaptárba már miért nem tudnak beszállni, ha idáig eljöttek. A belük szinte üres, kis világos sárga trutyi van csak benne.
Az utóbbi napok jó hordásában szinte tömeges volt a dolog.
Sajnos mostanra a családok zömén érzékelhető is a nép elveszése.
Még épp gyengének nem nevezhetők, de egyszerüen nincsenek annyian, mint azt az előző időszak népesség és fiasitás mennyisége előre vetítette.
Az egy hete még rajzásra készülő családok űrítik a bőlcsőket kifelé, a fedetteket kirágják (legalább valami haszon is van :? )
Remélem megáll végre...

A Karate zeon mikrokapszulás mocska gyanus nekem.Valószínűnek tartom, hogy a virágporral a kaptárba is kerülhet belőle.
Másrészt hatástartama több nap a kontakt szerekkel ellentétben.Különösen délelőtt volt megfigyelhető a nagyobb járkálás ezt a harmatban, párában kintjáráshoz kötöm.
Másrészt GMO repce is bejátszhat.

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.08. 07:49 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Valószínű, hogy az egy telephelyen lévőknél azért van mindnél probléma , mert egy helyre járnak.

Azért ez nem teljesen igaz hogy mindnél. Van olyan hely, ahol a kitelepüléskori gyenge családok most szuperül elvannak, és a méztér teli néppel és méhhel, míg az erősek mostanra picik lettek méz és kijáró nélkül. Ez a mérgezést valószínűsítí nekem inkább mint a nozemát. De hogy nozéma mitől lenne (bár akár korábbi mérgezésre kisérő eseményként fellépve lehet?).

A labor a biztos,
Kérdés hogy mi kerül be a laborba...

de ezek a jelek a dunántúl nagy részén már két hetes tünetek, több tucat méhészet gyengült le, pár már teljesen végleg. Nem értem hogy miért csak most kerül szóba a dolog.
Talán sok fórumos nem igazán érzi át a lehetőségét illetve nincs kedve valamiért megirni amit tud-hall.

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.08. 07:39 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Ha csak a kijáróbogár tűnik el akkor a növény védőszer azonnal ölő hatása, de lehet folyamatos akár egy hétig tartó is ha esetleg egy méhekre mérsékelten veszélyes szerrel a megengedettnél nagyobb dózisban vagy nem megfelelő technológiával juttatták ki.

Mivel nem egy-két repcetáblán lévő telephelyeket érint a dolog, nehezen képzelem el (de ettől még lehet) hogy megye szerte sok gazda egyformán követi el ugyanazt a hibát...

A mászkáló , ugráló bogarak nosemások vagy székrekedés, kevés nektár mellett sok virágport fogyasztanak, ha bejön egy hűvösebb idő akkor ez a méheknél mérgezéses tünetet okoz, mivel sok virágport fogyasztanak és kevés nektárt sajnos ez székrekedéshez vezet amibe szintén belepusztulnak. A betegnek tűnő bogarakat meg kell hányatni vagy símán szétnyomni hogy lásd mi van a bélrendszerben.

Az én egyik helyemen mászkáló bogárnak hírét sem látni és semmiféle mérgezésre utaló jel nincs (vagy csak vak vagyok :geek: ) és több ilyen hely is van bár a döntő többségében a mászkálás megvan. Másik méhésznél jártam és egy telephelyen belül egyértelműen elkülönült az hogy merre jártak a méhek, mivel az abból az irányból érkezők le lettek mérgezve (egyértelmű mérgezési tünetek a sorok előtt is).

Nem kell rögtön valami rejtélyes kórra gondolni , többet kell figyelni a méheket és azt tenni velük amire éppen szükségük van.

Azért ebbe a topikba került, mert hirtelen nem tudtam melyikbe rakjam, majd nabis átteszi.

Az elmúlt hetekben és a következőkben nem elég hobby méhésznek lenni és hétvégi kikapcsolódásnak tervezni a bogarakkal való együttlétet. Ez egy komoly felelősségteljes munka, amit nem lehet kutya , vagy macska tartással egy lapon említeni.
???

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.07. 21:42 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Bogaras írta:
Nem kell rögtön valami rejtélyes kórra gondolni , többet kell figyelni a méheket és azt tenni velük amire éppen szükségük van. Az elmúlt hetekben és a következőkben nem elég hobby méhésznek lenni és hétvégi kikapcsolódásnak tervezni a bogarakkal való együttlétet. Ez egy komoly felelősségteljes munka, amit nem lehet kutya , vagy macska tartással egy lapon említeni.


Hát én pont így gondolom, mégis elég tanácstalan vagyok az utóbbi napok történéseivel szemben.
Sajnos ezekben a napokban egyre több mászkáló méhünk volt.
Ma gyakorlatilag szinte megszűnt a repcéről a hordás, és ezzel egyidejúleg a mászkálók száma is mintha a tizedére esett volna vissza.
Én ugyan a múltkoriban nem osztottam (azt hiszem) Hészaki vélaményét, hogy a repce hordáskor kezdődött ez, de közben alaposan szemügyre vettem az utóbbi napokban a mászkálókat, és rá kellett jönnöm, hogy valami kapcsolat talán mégis lehet.
Mindenesetre az szembe túnő volt,, hogy a mászkálók zöme (vagy mind) már volt kint gyűjteni, sőt a mézhólyagjuk tartalma alapján épp onnan érkeztek haza.
Már csak azt nem értettem, hogy a kaptárba már miért nem tudnak beszállni, ha idáig eljöttek. A belük szinte üres, kis világos sárga trutyi van csak benne.
Az utóbbi napok jó hordásában szinte tömeges volt a dolog.
Sajnos mostanra a családok zömén érzékelhető is a nép elveszése.
Még épp gyengének nem nevezhetők, de egyszerüen nincsenek annyian, mint azt az előző időszak népesség és fiasitás mennyisége előre vetítette.
Az egy hete még rajzásra készülő családok űrítik a bőlcsőket kifelé, a fedetteket kirágják (legalább valami haszon is van :? )
Remélem megáll végre...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.07. 20:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
márna írta:
Dél dunántúlon sok méhészetben komoly kijáró méh eltünés van.
Van ahol van mászkáló de van ahol mászkáló méh nincs, van ahol mérgezésre utaló jelek vannak de ez a ritka...

A kijáró méhek tüntek el. Jó családok kimentek repcére, ott attól függően hogy mikor kezdődőtt el az eltünés, az első napokban még jött be nektár kilószám, utána nudli.
A fészekben közben minden rendben lévőnek látszik, épp csak a kijárók hiányoznak.
Egyenlőre biztosat nem lehet tudni, minta vételek történtek.

Első nekifutásra talán nozéma talán a csávázó szerek, és persze itt-ott sima mérgezés lehet de ez csak találgatás még. Ami biztos hogy sok helyen minimális repce méz van, míg kicsit arrébb csurig vannak a mézterek. A történet nem egyes családokat, hanem telephelyeket érint (azaz ha egy helyen van 200 vagy 90 akkor ezeknél mindnél probléma van!).


Ha csak a kijáróbogár tűnik el akkor a növény védőszer azonnal ölő hatása, de lehet folyamatos akár egy hétig tartó is ha esetleg egy méhekre mérsékelten veszélyes szerrel a megengedettnél nagyobb dózisban vagy nem megfelelő technológiával juttatták ki. A mászkáló , ugráló bogarak nosemások vagy székrekedés, kevés nektár mellett sok virágport fogyasztanak, ha bejön egy hűvösebb idő akkor ez a méheknél mérgezéses tünetet okoz, mivel sok virágport fogyasztanak és kevés nektárt sajnos ez székrekedéshez vezet amibe szintén belepusztulnak. A betegnek tűnő bogarakat meg kell hányatni vagy símán szétnyomni hogy lásd mi van a bélrendszerben. Nem kell rögtön valami rejtélyes kórra gondolni , többet kell figyelni a méheket és azt tenni velük amire éppen szükségük van. Az elmúlt hetekben és a következőkben nem elég hobby méhésznek lenni és hétvégi kikapcsolódásnak tervezni a bogarakkal való együttlétet. Ez egy komoly felelősségteljes munka, amit nem lehet kutya , vagy macska tartással egy lapon említeni.
Valószínű, hogy az egy telephelyen lévőknél azért van mindnél probléma , mert egy helyre járnak. A labor a biztos, de ezek a jelek a dunántúl nagy részén már két hetes tünetek, több tucat méhészet gyengült le, pár már teljesen végleg. Nem értem hogy miért csak most kerül szóba a dolog


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.05.07. 20:19 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Dél dunántúlon sok méhészetben komoly kijáró méh eltünés van.
Van ahol van mászkáló de van ahol mászkáló méh nincs, van ahol mérgezésre utaló jelek vannak de ez a ritka...

A kijáró méhek tüntek el. Jó családok kimentek repcére, ott attól függően hogy mikor kezdődőtt el az eltünés, az első napokban még jött be nektár kilószám, utána nudli.
A fészekben közben minden rendben lévőnek látszik, épp csak a kijárók hiányoznak.
Egyenlőre biztosat nem lehet tudni, minta vételek történtek.

Első nekifutásra talán nozéma talán a csávázó szerek, és persze itt-ott sima mérgezés lehet de ez csak találgatás még. Ami biztos hogy sok helyen minimális repce méz van, míg kicsit arrébb csurig vannak a mézterek. A történet nem egyes családokat, hanem telephelyeket érint (azaz ha egy helyen van 200 vagy 90 akkor ezeknél mindnél probléma van!).

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.04.03. 17:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
EcceHomo írta:
csoky írta:
A méhek felbontják a fedett fiast.Látszik a báb feje,és mozgatásra le-fel lötyög a sejtben.
Csatolmány:
apa tavasz 10 026.jpg


Találtam valamit:

Friedrich Pohl:Méhészet
97 oldal teteje
Paralízisvírus

de erős atkafertőzéssel említi együtt...
ami gondolom azért nincs...


ezek a tünetek nyár végiek és ősziek, akkor viszont biztos volt atka is


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.04.03. 10:52 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.15. 07:47
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Kecskemét
csoky írta:
A méhek felbontják a fedett fiast.Látszik a báb feje,és mozgatásra le-fel lötyög a sejtben.
Csatolmány:
apa tavasz 10 026.jpg


Találtam valamit:

Friedrich Pohl:Méhészet
97 oldal teteje
Paralízisvírus

de erős atkafertőzéssel említi együtt...
ami gondolom azért nincs...

_________________
"Az élet nem arról szól hogy várjuk a vihar elvonulását,
hanem arról, hogy megtanuljuk hogyan kell táncolni az esőben."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.04.02. 19:52 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Csoky!

Ilyen nálam is előfordul időnként, de sajnos a messze távolból nem tudom megfigyelni a dolgokat. Nekem a moly volt gyanus. Ha jól emlékszem az tud olyat is csinálni, hogy megemelkednek a sejtek a járat fölött.

Szerintem ez ki van rágva. Mondjuk az most nem ju eszembe, hogy bábozódás előtt a fedélre kerül-e a gubóból. Ha igen, ezek akkor biztosan kirágottak.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.04.02. 14:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
sampi írta:
Nálam biztosan ki volt rágva... a fias pedig szét volt rágva! Volt amelyiknek csak a potroha volt a sejtben. Nem sikerült jól fotózni, volt egy kis szakasz,ahol a sejtfal megvolt mindkét oldalon, a sejt alapja pedig ki volt rágvam, néhány fias bele húzva a másik oldalról!


figyeld ezeket a kereteket, mert szerintem a méhek azért rágták mert a sejttel a műléppel lehetett gondjuk a nem lefedett sejtekre nem tudok választ ilyennel találkozom én is már két éve de azonkívül hogy van még semmi gond nem jelentkezett sehol


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.04.02. 14:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.28. 17:21
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Dél-Somogy
Nálam biztosan ki volt rágva... a fias pedig szét volt rágva! Volt amelyiknek csak a potroha volt a sejtben. Nem sikerült jól fotózni, volt egy kis szakasz,ahol a sejtfal megvolt mindkét oldalon, a sejt alapja pedig ki volt rágvam, néhány fias bele húzva a másik oldalról!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.04.02. 14:11 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Én azért nem gondoltam kirágásra, meg kidobálásra, mert annak nyomának kellene lenni a kaptár előtt is. De ilyet nem láttam.És a sejt sem kirágottnak néz ki, hanem inkább olyannak, mint amit nem fedtek be, csak egy kis gallérkát húztak neki!
Viszont azt se igazán tiszta, hogyan fejlődhetne az ilyen nyitott sejtben a báb...??!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.04.02. 14:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.28. 17:21
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Dél-Somogy
Ez lemaradt!


Csatolmány:
Fényképek-0008.jpg

Csatolmány:
Fényképek-0009.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.04.02. 13:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.28. 17:21
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Dél-Somogy
Hasonlóval én is találkoztam a nyáron már teljesen "kész" fiasítás volt kirágva, szétrágva! Volt olyan sejt, aminek az alját szétrágták, és a fiasítás befelé volt bele húzva a másik oldal felé!
Én akkor a késői építetésre fogtam, mert egy félig - meddig kiépített kereten volt tenyérnyi fias...
az volt benne a furcsa, hogy csak a közepét rágták szét, a szélét, gyűrűben hagyták kikelni!
A képek augusztus 4. - én készültek.
Csatolmány:
Fényképek-0008.jpg
Csatolmány:
Fényképek-0009.jpg

A kirágott fias igazából nem tűnt betegnek, nem figyeltem fel sem szárny deformálódásra, sem atkára....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.04.02. 08:18 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Én ezeket inkább úgy érzem, le sem fedik...
Két éve figyelgetem már erre felénk ezt a módit, de még nem találtam meggyőző magyarázatot.
Mindenesetre úgy tünik, mintha tovább is fejlödne benne a fiasítás!
Sötétebbek, sőt kelés felé haladóknak tűnőeket is láttam.
De komolyabban ránézek már az idén, megjelölgetem majd a sejteket, és akkor meglátjuk mennyi ideig hagyják így!
Van amikor szép sorban helyezkednek el.
Valaki már mondott olyat, hogy viaszmoly miatt is lehet...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.04.01. 20:31 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Kitenyésztetted az atka reziztens méhet? Egy öregúrtól hallottam ilyet, hogy sok családjánál a méhek felbontják a fiast amiben atka van. Mondjuk elég nagy hóhányó az öreg én csak megmosolyogtam. Nem piszkáltad ki őket?

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.04.01. 19:37 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Igazából ennek a fotónak nem tugtam jobb helyet új topicot meg nem
akartam nyitni neki.
Tavaly már volt róla szó,de akkor sem jutottunk dűlőre vele kapcsolatban.
Mostanra úgy ezerrel többen vagyunk lehet,hogy valaki találkozott vele.
Az érdekelne mi ez és mitől alakul ki?
A méhek felbontják a fedett fiast.Látszik a báb feje,és mozgatásra le-fel lötyög a sejtben.
Csatolmány:
apa tavasz 10 026.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.02.28. 23:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Felraktam egy videót amin elég sok minden látható.
http://videa.hu/videok/allatok/mehegesz ... HBsg25hJZa

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.02.24. 06:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
hészaki írta:
Tükör írta:
Pedig sajnos van igaza Hészakinak ebben...

Lehet kicsit általánosan fogalmazott, megaztán ki mit nevez tömegnek? De biztos, hogy nagy százaléka (jó ez is általános, de az eüs munkámból tudok következtetni) nincs ezekkel a dolgokkal tisztában a méhészeknek!
Még ha van is sejtése, egyszerüen halvány fogalma sincs, hogyan kell ezeket kiszámolni, ezért a hallott receptekre hagyatkozik csak. Az meg ha már átment egy-két kézen, akkor változhat elég szépen!!!

Igen, a helyes megfogalmazás:"nagy százaléka". (Ilyen súlyú kérdésnél már a 10% is nagy százalék,de ettől nagyságrendekkel több ;) )
Vinifred!
Tedd fel a kérdést a VAS-i kollégáknak: Ha 20%-osból 5csepp, akkor 12,5%-osból hány csepp kell.
Hidd el nem sok helyes válasz lesz ott sem.
Aztán az sem mindegy mivel cseppentünk,tűméret,cseppentőüveg. (hogy egy "cseppet" fokozzam a zavart )
Szakmai számítás tanfolyamosoknak. :D


Nem vagyok vasi, meg tanfolyamos sem (talán), én 8 cseppet tennék, ha cseppentenék, de jobban hiszek a pumpás adagolónak mert annak minden nyomásra ugyanannyi van a tartályában és a millliteres számítást jobban kedvelem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.02.23. 13:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
Tükör írta:
Pedig sajnos van igaza Hészakinak ebben...

Lehet kicsit általánosan fogalmazott, megaztán ki mit nevez tömegnek? De biztos, hogy nagy százaléka (jó ez is általános, de az eüs munkámból tudok következtetni) nincs ezekkel a dolgokkal tisztában a méhészeknek!
Még ha van is sejtése, egyszerüen halvány fogalma sincs, hogyan kell ezeket kiszámolni, ezért a hallott receptekre hagyatkozik csak. Az meg ha már átment egy-két kézen, akkor változhat elég szépen!!!

Igen, a helyes megfogalmazás:"nagy százaléka". (Ilyen súlyú kérdésnél már a 10% is nagy százalék,de ettől nagyságrendekkel több ;) )
Vinifred!
Tedd fel a kérdést a VAS-i kollégáknak: Ha 20%-osból 5csepp, akkor 12,5%-osból hány csepp kell.
Hidd el nem sok helyes válasz lesz ott sem.
Aztán az sem mindegy mivel cseppentünk,tűméret,cseppentőüveg. (hogy egy "cseppet" fokozzam a zavart )
Szakmai számítás tanfolyamosoknak. :D

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.02.22. 21:07 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
H Tibor írta:
vinifred írta:
Lehet hogy Nógrádban nincs fogalma a méhészeknek a hatóanyag átszámításról , de azt nem mondanám hogy tömegeknek nincs fogalma róla


Ejnye ejnye Ervin skolega hát én számtambó mindig ötös vótam :lol: :lol:

Látom a tanító is szerette a mézet.....! ;) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.02.22. 20:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
vinifred írta:
Lehet hogy Nógrádban nincs fogalma a méhészeknek a hatóanyag átszámításról , de azt nem mondanám hogy tömegeknek nincs fogalma róla


Ejnye ejnye Ervin skolega hát én számtambó mindig ötös vótam :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.02.22. 20:33 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Pedig sajnos van igaza Hészakinak ebben...

Lehet kicsit általánosan fogalmazott, megaztán ki mit nevez tömegnek? De biztos, hogy nagy százaléka (jó ez is általános, de az eüs munkámból tudok következtetni) nincs ezekkel a dolgokkal tisztában a méhészeknek!
Még ha van is sejtése, egyszerüen halvány fogalma sincs, hogyan kell ezeket kiszámolni, ezért a hallott receptekre hagyatkozik csak. Az meg ha már átment egy-két kézen, akkor változhat elég szépen!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.02.22. 20:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.22. 18:32
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Vas Megye
Idézet:
A füstölő használatát sem mondta még el egyformán két ember.
Pl.átállnak 20%-os amitrázról 12,5-%-os taktik-ra és ugyanannyi cseppszámot alkalmaz továbbra is.
Tömegeknek nincs fogalmuk,hogy mi az anyagbevitel és a hatóanyagbevitel közötti különbség.



Lehet hogy Nógrádban nincs fogalma a méhészeknek a hatóanyag átszámításról , de azt nem mondanám hogy tömegeknek nincs fogalma róla .

_________________
Ervin
1/2 NB
http://meheszetifotok.5mp.eu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.02.02. 13:40 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ez nagyon jó Bükk! ;)

De mi a szent sz... ez??? :shock: (bocsi ;) )
(Tudod, még mindig nem vettem meg a szótárt se...)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 399 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.