Pontos idő: 2024.04.27. 17:04

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 399 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.19. 08:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Tükör írta:
Nem tom ki mikor nézte a méheket??

Nálam aggasztó mértékű és túl korai népesség vesztés... :(

És tömik a fészket mint állat.
Még ahhoz is korán van, de a kevés nép miatt csinálhatják.

3 hét (benne nyaralás) után néztem át az állományt.
A fészket nálam is tömik, amit korainak tartok.
A családok 15%-ánál gondolkoztam el komolyabban, miért lehetnek ennyire kevesen, ill. mi lehet a halmozott tünet népességcsökkenés, anyavesztés oka.
Több szaporításra van szükség az állomány szintentartásához, mint korábban.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.19. 05:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Sándor!
Én eddig már csak a korkülönbség miatt is tiszteltelek.
De a lekezelő, gyanúsítgató, konklúziós hozzászólásaidra nem vagyok vevő.

Arra én /felelőtlenül/ nem vállalok garanciát amire nincs ráhatásom! Vannak akik igen, az az ő dolguk. Ellenben az inszeminált fajtatiszta anyákra garanciát adok.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.18. 19:47 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
krajnai írta:
Látod, itt van a gond!
Az én esetem más, akkor lehet sértegetni!?
Köszönöm szépen...

Miből gondolod, hogy amit a párzási övezetről anno neked írtam nem veszem számításba. Hol írtam vagy mondtam, hogy a pároztatótelep amit használok az állományom röpkörzetében van?!

Abban a szövegkörnyezetben amiben a krajnait idézőjelben írtad szerinted mit sugall?

A párzás „naturságát” csak megszokásból emeltem ki. Kint ha hirdetek, akkor nem egy egyszerű „párzott anya” megjelöléssel kell hirdetést feladnom. Külön megszokás jelölni a párzás vagy nevelés módját (telephelyen párzott, irányítottan párzott, vonaltenyésztett, fajtatiszta stb + ezeknek a kismillió kombinációja). Lehet nem kellett volna kiemelnem, de sztem ez így korrekt!

Az anyagiakat meg tényleg magasról le kell sz@szni, de mégis mindig a magas Bf árakat emlegetitek (meg ha jól emlékszem ezzel már piszkáltál engem) Egy tenyésztett méhvel legyen az akármilyen fajta munka van, annak meg ára. De ez nyilván keveseket izgat.

tsanyi írta:
Most mit vársz??? Tapsoljak a genetikai szemét terjesztéséhez .......????


Én mindig csak azt kérem, hogy előbb kérdezzetek, akkor (talán) nem kell ennyit magyarázkodni.

Krajnai!
Nem magyarázkodom, nincs szükségem rá, én nem titkolok semmit .......
Akárcsak Tükör túl öreg vagyok ahhoz hogy, tereljek, udvariaskodjak....
Kedveském te azzal, hogy a párzásért nem vállalsz garanciát, azt sejteted hogy bf-el párzott anyák .......
Néhány fiatal, kezdő el fogja hinni, hogy amit tiltanak, ami ellen az "öregek" ágálnak az csak jó lehet ........(lsd.: narkó), tehát KI KELL PRÓBÁLNI .......
Jó PR szöveg, attól függetlenül, hogy hol pároztatsz ........
Azt csiripelték a vándortanyán a verebek, hogy több száz BF F1-et hoztak be Mo,-ra, és ezektől nevelt anyákat Szlovák krajnai apacsaládokkal pároztatva hoznak sok bf anyát forgalomba. Tiédek az apacsaládok????
krajnai írta:
Próbálok egy tartós kapcsolatot kiépíteni a doliakkal, ami számodra már csak azért is előny mert Ők is hasonló habitussal viselkednek a Bf iránt mint amilyennel Te is teszed!

Igen! Ők a hazájuk, a méhészeteik, érdekeit védik!!!!
Ez meg Magyarország .......
szerintem

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.17. 23:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Látod, itt van a gond!
Az én esetem más, akkor lehet sértegetni!?
Köszönöm szépen...

Miből gondolod, hogy amit a párzási övezetről anno neked írtam nem veszem számításba. Hol írtam vagy mondtam, hogy a pároztatótelep amit használok az állományom röpkörzetében van?!

Abban a szövegkörnyezetben amiben a krajnait idézőjelben írtad szerinted mit sugall?

A párzás „naturságát” csak megszokásból emeltem ki. Kint ha hirdetek, akkor nem egy egyszerű „párzott anya” megjelöléssel kell hirdetést feladnom. Külön megszokás jelölni a párzás vagy nevelés módját (telephelyen párzott, irányítottan párzott, vonaltenyésztett, fajtatiszta stb + ezeknek a kismillió kombinációja). Lehet nem kellett volna kiemelnem, de sztem ez így korrekt!

Az anyagiakat meg tényleg magasról le kell sz@szni, de mégis mindig a magas Bf árakat emlegetitek (meg ha jól emlékszem ezzel már piszkáltál engem) Egy tenyésztett méhvel legyen az akármilyen fajta munka van, annak meg ára. De ez nyilván keveseket izgat.

tsanyi írta:
Most mit vársz??? Tapsoljak a genetikai szemét terjesztéséhez .......????


Én mindig csak azt kérem, hogy előbb kérdezzetek, akkor (talán) nem kell ennyit magyarázkodni.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.17. 21:26 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
krajnai írta:
tsanyi írta:
Sajnos egyre nagyobb a rizikó. Főleg ha azt nézzük, hogy bf-es méhészetből százával kínálnak eladásra "krajnai" anyákat, és az egyebekről még csak nem is írtam ......


Tőled nem is vártam mást!
Az egyik hozzászólásodban helyreigazítod Tükröt, aztán később Te belefos.l másba.
Közben fogalmad sincs, hogy Én mit, miért és hogyan csinálok. Csak én ezt szóvá is teszem.

Nyilván az erősen zavar, hogy az „erő sötét oldalán” is jártas vagyok, de Én ebből sokat tanulok (a profitálok szót akartam írni, de Te egyből az anyagiakra asszociálnál). Leírom, mert számodra nem elég egyértelmű, nyilván nem a gmo méhek kaptárjára fogom a pároztatókat kihelyezni.
Az a „krajnai” pedig valóban az aminek mondom. Ne kérdőjelezd meg a szavamat! Főleg ne tételezd fel azt, hogy egy nemzetközileg elismert intézet nevével próbálok eladni ezt-azt! Próbálok egy tartós kapcsolatot kiépíteni a doliakkal, ami számodra már csak azért is előny mert Ők is hasonló habitussal viselkednek a Bf iránt mint amilyennel Te is teszed! (Ha érdekel, akkor keressél rá a neten!) És ezt saját zsebből nem egy-két hordó méz árán teszem. Részemről erről ennyit.

Ne keverd a dogokat!
Tükört csak arra igyekeztem rávezetni, hogy a megszólítás adott kontextusban sértő lehet ......
A Te eseted más.
Nézzük a tényeket:
- A krajnai anyák származását nem vontam kétségbe, emlékszem mit írtál a srácról akivel együtt dolgoztál ....
- Az állományodban vannak bf és krajnai családok, utoljára a vándorláskor L alakban lerakott kül. fajtákról írtál .....
- A hirdetésedben az szerepelt, hogy a párzásért nem tudsz felelősséget vállalni ......

Konklúzió:
- Az általad eladni kívánt anyák egy része tehát nagy valószínűséggel a bf génjeit fogja örökíteni.

Most mit vársz??? Tapsoljak a genetikai szemét terjesztéséhez .......????

Én nem asszociáltam az anyagiakra, ezt a részét leszarom, én nem szoktam senki pénztárcájában kutakodni .....
De ha már szóba hoztad ez a része rád, MMOE-ra tartozik ....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.17. 19:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
tsanyi írta:
Sajnos egyre nagyobb a rizikó. Főleg ha azt nézzük, hogy bf-es méhészetből százával kínálnak eladásra "krajnai" anyákat, és az egyebekről még csak nem is írtam ......


Tőled nem is vártam mást!
Az egyik hozzászólásodban helyreigazítod Tükröt, aztán később Te belefos.l másba.
Közben fogalmad sincs, hogy Én mit, miért és hogyan csinálok. Csak én ezt szóvá is teszem.

Nyilván az erősen zavar, hogy az „erő sötét oldalán” is jártas vagyok, de Én ebből sokat tanulok (a profitálok szót akartam írni, de Te egyből az anyagiakra asszociálnál). Leírom, mert számodra nem elég egyértelmű, nyilván nem a gmo méhek kaptárjára fogom a pároztatókat kihelyezni.
Az a „krajnai” pedig valóban az aminek mondom. Ne kérdőjelezd meg a szavamat! Főleg ne tételezd fel azt, hogy egy nemzetközileg elismert intézet nevével próbálok eladni ezt-azt! Próbálok egy tartós kapcsolatot kiépíteni a doliakkal, ami számodra már csak azért is előny mert Ők is hasonló habitussal viselkednek a Bf iránt mint amilyennel Te is teszed! (Ha érdekel, akkor keressél rá a neten!) És ezt saját zsebből nem egy-két hordó méz árán teszem. Részemről erről ennyit.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.17. 17:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.05. 18:02
Hozzászólások: 814
Tartózkodási hely: Észak-Pest megye
Tükör írta:
"Há' értrem én, hogy villanmotor, de mi hajcsa...???"
Lehet, hogy igazad van, de ez nekem magas...
Viszont, hogy a CCD is ez miatt lenne, arról én nem vagyok meggyőződve!
Miert gondolod, hiogy a KATKI azt akarja, hogy te is ertsd. Akkor megszünne a varazslat.

_________________
"Az idő a legjobb tanár - eltekintve attól, hogy az összes tanítványát megöli."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.17. 15:20 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Tükör írta:
Nem tom ki mikor nézte a méheket??

Nálam aggasztó mértékű és túl korai népesség vesztés... :(

És tömik a fészket mint állat.
Még ahhoz is korán van, de a kevés nép miatt csinálhatják.

A napra ilyen melegben főleg "eszi" a méheket.
A méztérbe pedig csak erős családokkal lehet felhordatni a mézet, ezt Te is többször leírtad.
Hársról forgóra átvitt családoknál pont reggel állapítottam meg hasonlót....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.17. 15:05 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
krajnai írta:
misi írta:
- Nekem is volt egy nagyon jó állományom. Némi vigaszt nyújt annak a reménye, hogy talán van még olyan anyám, amibe nem rodított bele a Buckfast és ezt sikerül megtalálnom.
Nálam folyamatos a Buckfast-fertőzés, ezért úgy nézki, ha továbbra is akarok méhészkedni meg kell találnom az irányított pároztatás módját.



Az a meglátásom, hogy ha vkinek gondja akad a családjai tulajdonságának a megváltozásával, akkor divat lett azt kimondani, hogy „buckfastfertőzés”.

Talán érdemes lenne másban (is) keresned a gondjaid forrását!

Sajnos egyre nagyobb a rizikó. Főleg ha azt nézzük, hogy bf-es méhészetből százával kínálnak eladásra "krajnai" anyákat, és az egyebekről még csak nem is írtam ......

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.17. 14:39 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nem tom ki mikor nézte a méheket??

Nálam aggasztó mértékű és túl korai népesség vesztés... :(

És tömik a fészket mint állat.
Még ahhoz is korán van, de a kevés nép miatt csinálhatják.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.12. 09:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.17. 08:52
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Misi esetleg konkretizálnád, hogy a buckfast vonal hogyan tette tönkre az állományodat? Legelőször talán, hogy merre fele is méhészkedel, legalább tájegységet írjál. Aztán az is érdekelne, hogy hogyan néz ki egy buckfast-krajnai keverék F1 majd F2 és az F3 egyedei?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.11. 23:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
misi írta:
- Nekem is volt egy nagyon jó állományom. Némi vigaszt nyújt annak a reménye, hogy talán van még olyan anyám, amibe nem rodított bele a Buckfast és ezt sikerül megtalálnom.
Nálam folyamatos a Buckfast-fertőzés, ezért úgy nézki, ha továbbra is akarok méhészkedni meg kell találnom az irányított pároztatás módját.



Az a meglátásom, hogy ha vkinek gondja akad a családjai tulajdonságának a megváltozásával, akkor divat lett azt kimondani, hogy „buckfastfertőzés”.

Talán érdemes lenne másban (is) keresned a gondjaid forrását!

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.11. 23:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
Lehet példul az LHC-tól is.

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.11. 19:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Idézet:
internet írta:
A beltenyésztés következménye, hogy az átlagos heterozigótaság, vagyis a populáció diverzitása csökken, nő a homozigóta gyakoriság.
A populációban lévő káros recesszív allélok általában ritkák és a homozigótákban éreztetik fitnesz csökkentő hatásukat.
A beltenyésztés során nő a homozigóta gyakoriság, nő a káros allélokra homozigóta egyedek gyakorisága.
Ezek alacsonyabb rátermettséggel rendelkeznek, rontják a populáció átlagfitneszét.
Ez a beltenyésztés leromlása.
Káros következmények alól azonban vannak kivételek.
A beltenyésztés leromlás egyik mérési lehetősége a letális ekvivalens allélok számának megállapítása.

Letális ekvivalens allél száma: azt mutatja, hogy átlagosan hány olyan allél található az egyedek genomjában heterozigóta formában, ami homozigótaként letális.


"Há' értrem én, hogy villanmotor, de mi hajcsa...???"

:ut

Lehet, hogy igazad van, de ez nekem magas...

Viszont, hogy a CCD is ez miatt lenne, arról én nem vagyok meggyőződve!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.10. 06:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
internet írta:
A beltenyésztés következménye, hogy az átlagos heterozigótaság, vagyis a populáció diverzitása csökken, nő a homozigóta gyakoriság.
A populációban lévő káros recesszív allélok általában ritkák és a homozigótákban éreztetik fitnesz csökkentő hatásukat.
A beltenyésztés során nő a homozigóta gyakoriság, nő a káros allélokra homozigóta egyedek gyakorisága.
Ezek alacsonyabb rátermettséggel rendelkeznek, rontják a populáció átlagfitneszét.
Ez a beltenyésztés leromlása.
Káros következmények alól azonban vannak kivételek.
A beltenyésztés leromlás egyik mérési lehetősége a letális ekvivalens allélok számának megállapítása.

Letális ekvivalens allél száma: azt mutatja, hogy átlagosan hány olyan allél található az egyedek genomjában heterozigóta formában, ami homozigótaként letális.
KÁTKI írta:
Letális ekvivalenst képviselhet egy letális gén, vagy két olyan gén, amely 50 % valószínűséggel halált okoz, vagy 3 db 1/3-ad valószínűséggel letális gén, stb.
Tükör!

Olvasd figyelmesen! Mert Neked magyarázom.

A példa kedvéért tegyük fel hogy:
Amikor a kezelésedbe került az állományod, a teljes génkészletében volt 17 féle nemkivánatos gén ("károsító örökítő" - Örösi).
Gondos tenyészkiválasztással(szelekció) évek hosszú során kitakarítottál 6 féle kóros gént - maradt 11féle.
Így lett egy fasza állományod.
Befertőz a Buckfast a magával hozott 9 újabbféle károsító génjével. A méhesedben így már 20 féle károsító gén lesz jelen.

- Kezdheted előről a tenyésztői munkát. Ráadásul nem is a nulláról, hanem mínuszról.
2007-ben neveltél-e magadnak anyát?

- Nekem is volt egy nagyon jó állományom. Némi vigaszt nyújt annak a reménye, hogy talán van még olyan anyám, amibe nem rodított bele a Buckfast és ezt sikerül megtalálnom.
Nálam folyamatos a Buckfast-fertőzés, ezért úgy nézki, ha továbbra is akarok méhészkedni meg kell találnom az irányított pároztatás módját.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.08. 21:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.17. 20:13
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: bugac
Deák Ferenc írta:
http://www.youtube.com/watch?v=6HuVaOIbf0Q&honnan=Nemzeti_Hirhalo

http://www.youtube.com/watch?v=QrpgjPB1 ... re=related


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.08. 17:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
cerana írta:
Misi !
Szlovéniában a csatlakozási tárgyalások !!!!! témájává tették a krajnait. Ők valószínűleg okkal-joggal féltek attól, hogy az európai jog alkalmazásával nem fogják tudni a bucit betiltani. Ennek fényében nem tudom elhinni, hogy olyan szintre kerüljön az állományaikban a buci által hordott gén, hogy ekkora méretű méhpusztulások legyenek. ...
-Van olyan méhészet ahol a tavasszal megosztott családokat ősszel egyesíteni kell mert következő évben egyenként nem mennének semmire.
- A CCD, egy rendben lévő méhészetbe való beviteléhez nem szükséges a Buckfast és más hibrid sem, elegendő a fent említett közelébe kerülni!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.07. 21:30 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Deák Ferenc írta:
http://www.youtube.com/watch?v=6HuVaOIbf0Q&honnan=Nemzeti_Hirhalo


Háát szerintem ez egy jó hosszú, semmitmondó mix. Amerikai átlag agykapacitásra méretezve.
Pár mérgező anyag, meg amerikai hadsereg elismeri, meg összeseküvés... Aztán levonnak egy következtetést egy népszerű témában. De semmi logika, semmi indíték, semmi értelme.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.07. 20:44 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
bükk írta:
...Az itthoni méhpusztulások és más külföldi tapasztalatok inkább azt mutatják hogy a okok sokszor a méhész hibájából következnek be.
Ilyenek az élelemhiány és a kórokozók elleni védelem hiánya vagy nem megfelelő hatékonysága. .....

Az itthoni méhpusztulások kivizsgálása pedig számomra néha azt mutatja, hogy a kivizsgálást végzők nem állnak a helyzet magaslatán.
Idén tavasszal nagyobb méhészetben több mint 50%-os pusztulás. Kevés hulla a felső kijárós NB-ben a keretek alatt, a méhek eltűntek.
Szakember szerint atka volt az oka mert a fenéken sok lehullott atka volt.
Ennyit a "szakemberekről". :evil:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.07. 20:13 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
misi írta:
Más ponton próbálkozz kontrázni!

Misi !
Szlovéniában a csatlakozási tárgyalások !!!!! témájává tették a krajnait. Ők valószínűleg okkal-joggal féltek attól, hogy az európai jog alkalmazásával nem fogják tudni a bucit betiltani. Ennek fényében nem tudom elhinni, hogy olyan szintre kerüljön az állományaikban a buci által hordott gén, hogy ekkora méretű méhpusztulások legyenek. Főként úgy, ahogy írod: kell hozzá három év, hogy manifesztálódjon. Akkor a szlovén méhészeteknek a csatlakozáskor már nagyon fertőzötteknek kellett volna lenniük bucival. Nem hiszem, hogy így ragaszkodtak volna a krajnai védelméhez.
Lenne egy javaslatom: próbáld meg az állományod kb 20 %-át Fumidil B-vel lekezelni. És számolj be jövőre a tapasztalataidról. Hitelesen. (Amúgy nem feltételezem rólad, hogy nem írnád meg az igazat, csak nagyon sok kérdőjel van a dologban, és a dolog tisztázásához nagymértékben hozzá tudnál járulni.)

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.07. 19:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
cerana írta:
Most olvasom a Méhészet legújabb számában, hogy Szlovéniában a tengerparton, és Ljubljana környékén 50 %-os méhveszteség volt. Országos átlagban 20 %-os veszteség volt, már ősszel eltűntek a méhek a kaptárakból.
Szlovéniáról tudni kell, hogy rendkívül erősen védi a krajnai méhet. Nem tartom valószínűnek, hogy komolyabb buci fertőzés lenne. Így ez eléggé ellentmond a Vv-nek.
A "károsító örökítő" létezik!
Az állítást nem terjesztem ki az összes élőlényre, de a méhnél tudható és az ember esetében is már ismert.

Ennek nem mond ellent a szlovéniai hír egyik eleme sem!
Hazánkban jogszabály védi a Krajnait és mégis gyűlik a szemét.

Más ponton bróbálkozz kontrázni!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.07. 18:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 20:26
Hozzászólások: 86
http://www.youtube.com/watch?v=6HuVaOIb ... ti_Hirhalo


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.07. 16:01 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
A CCD mint név összefoglalja azt a jelenséget,hogy számos ok miatt eltűnnek a méhek.
Ezt egy dologra levezetni(vegyszerezés,hibrid méh)túl egyszerűnek tűnik.
Franciaországban (ahol a hibrid méh is jelen van) a méhészek már minden nagy vegyszergyárat bepereltek és tiltottak is be szereket mégis minden évben komoly méhpusztulások vannak továbbra is.

Az itthoni méhpusztulások és más külföldi tapasztalatok inkább azt mutatják hogy a okok sokszor a méhész hibájából következnek be.
Ilyenek az élelemhiány és a kórokozók elleni védelem hiánya vagy nem megfelelő hatékonysága.

Állítom nem lehet úgy méhészkedni mint akár 5-10 évvel ezelőtt és ennek az időjárás és a megváltozott méhlegelő az okozója.
Több hetes hideg-meleg periódusok vannak a méhek alig tudnak kirepülni.
A korábbi megszokott kisebb hordások elmaradnak,a méhek éheznek nem hordják meg a telelő élelmüket sem.
Virágporszedésre azért fogtam bele,mert 4-5 keret virágpor volt akácpörgetés táján a keretekben.
Évek óta már nem szedetek mégis gondot okoz szép virágporos keretek találni a tartalék családoknak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.07. 15:52 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Mindenképpen nagyon kevés, ha egyáltalán van, és nem fertőz le ekkora területet.

Egyszerúen másban kell keresni az okot, okokat!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.07. 14:29 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.24. 14:46
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Zala megye
cerana írta:
Most olvasom a Méhészet legújabb számában, hogy Szlovéniában a tengerparton, és Ljubljana környékén 50 %-os méhveszteség volt. Országos átlagban 20 %-os veszteség volt, már ősszel eltűntek a méhek a kaptárakból.
Szlovéniáról tudni kell, hogy rendkívül erősen védi a krajnai méhet. Nem tartom valószínűnek, hogy komolyabb buci fertőzés lenne. Így ez eléggé ellentmond a Vv-nek.

de ott is lehet egy-két partizán!

_________________
Ha a méhek eltűnnek, az emberi fajnak négy éve van hátra a kipusztulásig.
Albert Einstein


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.07. 10:36 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Most olvasom a Méhészet legújabb számában, hogy Szlovéniában a tengerparton, és Ljubljana környékén 50 %-os méhveszteség volt. Országos átlagban 20 %-os veszteség volt, már ősszel eltűntek a méhek a kaptárakból.
Szlovéniáról tudni kell, hogy rendkívül erősen védi a krajnai méhet. Nem tartom valószínűnek, hogy komolyabb buci fertőzés lenne. Így ez eléggé ellentmond a Vv-nek.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.06. 18:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
Horváth János írta:
... Amúgy a CCD okai között felvetették a genetika változatosság csökkenését is, mert az USA termelő méhállománya zömében pár száz inszeminált anyától származik.
"Az Egyesült Államokban tenyésztett rovarcsaládok esetén a genetikai állomány gyengülése is felmerülhet, ugyanis viszonylag kevés tenyésztő lát el hatalmas területeket, Magyarországon azonban még nem mutatható ki a populáció belterjessé válása."
MÉHÉSZET 2010/7 4. o.

- A Békési Lászlónak üzenem: hogy ha új fajtát(hibridet) visznek be egy populációba, ott ne a genetikai változatosság beszűkülését keresse, hanem inkább a kibővülését.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.06. 14:59 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Bogaras írta:
A bucit nem tudjátok az olasztól megkülönböztetni és hülyeségeket írtok.

A krajnai-olasz keverékeimet is bucinak nézik sokan, ráadásul ha még olasz herével is párosodik akkor lesz időszak amikor sárgák a dolgozók, az évnek bizonyos szakában bizonyos hordásban és erősségben ráadásul még megközelíthatatlenek is a kaptárak, mégsem bucik és nem is akarom őket lecserélni.
Lassan némelyikőtök olyan okos a pár éves vagy hónapos méhészeti tapasztalatával, hogy egyetemen taníthatna
A hülyék egyetemén

Bogaras Te is kapsz egy katedrát ......!
Igazat írsz, de nem gondolkodsz.
Az olasz beütés bf nélkül is jelen van az országban. Mivel a bf gyártásnál az olasz az egyik alapfaj ez valóban elkülöníthetetlen, hogy honnét van.
Viszont ha két évtized után feltűnik valami olyan szín 1-2 családnál amit soha nem láttál az állományodban, annak ellenére, hogy egy-két olaszos sárga potrohgyűrű mindig fel-fel tűnik, akkor azt mivel magyarázod.
A másságot lehet kiszúrni ......
Ez alapján nyomtam el 1-2 anyát akácon .......Az idei anyáimnál még sehol nem jelentkezett, eddig ...........


Néhány hónapja Krajnai hívta fel a figyelmem egy neves krajnai tenyésztő honlapján lévő képre. A képen az anya körül lévő 20-30 dolgozó közül volt egy "kakukktojás".
Nem kellett magyarázat látszott a mássága.....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.06. 14:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.21. 23:29
Hozzászólások: 104
Tisztelt Bogaras!
Téged minősít ez a hozzászólásod, amellyel itt a fórumon hozzászólókat, szavaidat idézve" hülyék egyetemén"
taníthatnánk, sokan közülünk több tízéves szakmai tapasztalattal. Ezek alapján aki lát, és nem csak néz, hall és gondolkodik, nem csak visszafele hanem előre is !- az mind "hülye." és :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.06. 12:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.09. 09:57
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Bagod,Zala megye
Alapjában teljesen mindegy, hogy Buckfast, olasz vagy micsoda. Nem olyan mint egy kutya: ha a szomszédé más fajta és nem akarsz turmixot,max megzárod. Ráadásul akinek krajnaija van, például nekem, az biztos benne, hogy az tényleg az? Van most is szlovén anyám,hát mit mondjak, ha akarom hasonlít,ha akarom nem. Mo.-n a vett anyák is csak szaporítottak és nem tenyésztettek( tisztelet a kivételnek). Bár lenne eredeti krajnai vonal.(ha tud valaki szóljon) Zalában például olyan faluban vannak anyanevelők,ahol 2000 család a méhsűrűség és minden harmadik ember méhész. Ilyen helyen hogyan szelektálja az apacsaládokat?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.06. 11:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Mézöntő írta:
Tisztelt Bogaras!

Misi hozzászólásain nem kell "halálra röhögni az agyad" hanem nagyon mélyen elgondolkodni!!!!!
Először nézz körül, vond le a következtetéseket, és értelmesen szólj hozzá.
Azért mert van köztünk, aki időt, fáradságot nem kímélve, felsőbb érdek és árulás nélkül képes leírni a megfigyeléseit, tapasztalatait, következtetéseit, annak nem a Te válaszoddal tartozunk, hanem köszönettel. :taps Lehet, hogy nem minden feltevése 100 %-ig tökéletes, de kinek van 100-os tuti? A világ legjobban pénzelt kutatóinak sem, mert ott is, ott van az érdek, kinek az érdekében kutat és nyilatkozik. Ezért kell megbecsülnünk a közülünk valót.
Üdv: Mézi


A bucit nem tudjátok az olasztól megkülönböztetni és hülyeségeket írtok.

A krajnai-olasz keverékeimet is bucinak nézik sokan, ráadásul ha még olasz herével is párosodik akkor lesz időszak amikor sárgák a dolgozók, az évnek bizonyos szakában bizonyos hordásban és erősségben ráadásul még megközelíthatatlenek is a kaptárak, mégsem bucik és nem is akarom őket lecserélni.
Lassan némelyikőtök olyan okos a pár éves vagy hónapos méhészeti tapasztalatával, hogy egyetemen taníthatna
A hülyék egyetemén


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.06. 08:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.21. 23:29
Hozzászólások: 104
Tisztelt Bogaras!

Misi hozzászólásain nem kell "halálra röhögni az agyad" hanem nagyon mélyen elgondolkodni!!!!!
Először nézz körül, vond le a következtetéseket, és értelmesen szólj hozzá.
Azért mert van köztünk, aki időt, fáradságot nem kímélve, felsőbb érdek és árulás nélkül képes leírni a megfigyeléseit, tapasztalatait, következtetéseit, annak nem a Te válaszoddal tartozunk, hanem köszönettel. :taps Lehet, hogy nem minden feltevése 100 %-ig tökéletes, de kinek van 100-os tuti? A világ legjobban pénzelt kutatóinak sem, mert ott is, ott van az érdek, kinek az érdekében kutat és nyilatkozik. Ezért kell megbecsülnünk a közülünk valót.
Üdv: Mézi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: agymenés
HozzászólásElküldve: 2010.07.05. 18:49 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Bogaras írta:
......Honnan a fenéből veszed , hogy Buckfastos???? Rajta van egy B betű a hátán? Nem tudod megkülönböztetni az olaszt a buckfastól, a krajnait a kaukázusitól, de az ember már hülye lesz a sok oktondi írástól.

Ha otthon az egyik gyerek fehér a másik csokoládébarna a harmadik szép sárga ferde szemekkel akkor minden O.K. Nyáron le szoktál barnulni, egyszer meg sárgaságod is volt ...... ;)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.05. 17:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
misi írta:
A vadság és a csökkent életképesség öröklődési folyamatát összefüggésében vizsgálva látom annak az igazolását, hogy a Buckfast hibrid okozza a CCD-t.

2006. Beközelít valamennyi Buckfast (Vv) anya.
(Évente cserélem az anyáimat. A tenyésztés miatt nem mindet, de ez a jellemző.)

2007-ben a következőket tapasztalom:
-- Sorra leöldösik a saját anyjukat. Az öreget és a már petéző újat is.
-- Megjelenik az őrült vad viselkedés. (Intermedier módon öröklődik!)
-- A Buckfast (V) és (v) fiai megtermékenyítik az én Krajnai (VV) anyáimat.
Ezeknek a lányai (VV) és (Vv) lehetnek.
Ekkor még nem jelentkezhet a CCD! A (V) domináns a (v)-vel szemben.
Némely Krajnai(Vv) anya már örökíteni képes a ccd-t okozó tulajdonságot!

2008.
-- Az anyaleöldösés ellen védekeztem.
-- Az őrült vadság mérséklődött, intenzitásában és az előfordulása arányában is.
A legvadabbakat az előző évben felszámoltam.
-- A Krajnai állományomban már meglévő (Vv) -t örökölt anyák pározhatnak (v)-s herékkel.
Ebben az évben létrejöhet (v v)-s (új)anya és az ivadékainál már jelentkezhet a CCD.
De a generációváltás utáni csekély hordási lehetőség miatt nem veszem észre.

2009. Az állományom 70-90% -át gyötri a CCD.
-- Az anyaleöldösés már elenyésző mértékű, de még van.
-- A vadság megközelíti a Bucfast előtti időket.
-- Az elnéptelenedés repcehordás alatt következett be és szeptemberig tartott.
Ezen idötartram alatt a 3, egymáson lévő mézkamra-fiók léputcái között keresztül lehetett látni.
Ezzel egyidőben a fészek kifogástalannak mutatkozott!

2010.
-- Eddig az anyaleöldösés hasonló a tavalyihoz. Már hozzászoktam ,nem alkalmazok ellene semmiféle praktikát azonkívül, hogy többlet szaporulatot hozok létre azért, hogy a várható őszi -anyátlanság miatti- kényszerű családfelszámolás miatt ne apadjon el az állomány.
-- A vadság: az első kaptárbontástól tegnapig, az állomány 3/4 része jámborabbul viselkedik mint a Buckfastosodás előtti időkben. A többi pedig idönként ugrik, pattog rám, de a plusz füsttől visszavonul. De még benne van a Buckfast-hozta, hányingerkeltő, makacsul követő magatartás.
-- A CCD újabb, cifra módon mutatkozott meg.
( Ennek a bemutatásához -és megértéséhez- felettébb sok billentyű lenyomása szükséges, ezért komoly érdeklődés hiányában inkább eltekintek tőle.)
------------------------------------------
Méhész kollega!
Ha azt tapasztalod, hogy a vizsgált családnak nincs anyja, de a múltkor még volt (mindegy, hogy öreg vagy új, de a lényeg az, hogy már petézett) és a meganyátlanodás időpontja megegyezik az előző kaptárbontás idejével, akkor jusson eszedbe az is, hogy Buckfast volt vagy van a közeledben, vagy már nálad mert esetleg előzőleg befogtál egy buskfastos rajt.
Ez utóbbi persze ez lehetetlen, mert minden felvilágosult (továbbá: ostoba és kapzsi) méhész tudja azt, hogy a Buckfast nem rajzik.


Csinálj egy kabaré műsort ebből és jobban fogsz élni mint amit a méhészettel keresel. Halálra röhögöm az agyam


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: agymenés
HozzászólásElküldve: 2010.07.05. 17:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
misi írta:
- Az utóbbi hónapokban sok helyen (rémlik, hogy itt is) olvastam arról,hogy a Monsato, -vagy hasonló nevű cég- a rovalölő kukorica tulajdonosa megvizsgálja a szántóföldeken a kukoricát és ha megtalálja benne a módosított génjét akkor a gazdán szigorúan behajtja a licencdíjat.
- A Buckfast topic-ban, a télen elszabadult pokolban arra gondoltam, hogy a buckfastosokkal szemben minden erőlködés felesleges, mert "amíg lószar van, lesz veréb is".
Inkább arra fordítom az energiámat, hogy szorgalmas szelekcióval az egész állományomat átbuckfastosítom.
A mesés jótulajdonságaiból csak-csak sikerül átmenteni valamicskét. Ráadásul nem kerül egy fillérembe se!
Ingyen jutok hozzá egy csodás, az eddig is jó-nál jobb méhhez.
- Most azt látom, hogy az állományom kb. 80%-a buckfastos, de a csoda négy év után is még várat magára.
Van helyette (megmutatkozásában)mindenféle nyavaja. Legnagyobb előnye, hogy nem kell azokat a rohadt nehéz mézeshordókat rakosgatni.
- Egy jó tulajdonságú vagy hírű fajta (ló, kutya stb.) tenyésztője(tulajdonosa) óriási pénzeket tud akaszani. A fedeztetéssel is, ezért tartósan ugyanúgy kifiztődő.
Egy fajta előállítása évtizedeket is igénybe vehet.
- A méh esetében a "fedeztetés" sem kell, hogy pénzbe kerüljön és az anyaelőállítás se.
Vásárol az ember egynéhány anyát vagy családot és annyit szaporít belőle amennyit nem szégyell.
A fajta kitenyésztőjének meg már nem jut semmi a munkája gyümölcséből!

- A Buckfast, fajtaként kezdte a pályafutását. Most hibrid! Nem ismerem az átvedlése idejét, de sejtem az okát.
Fogadni mernék arra, hogy bele van építve a másolás elleni védelem!


Honnan a fenéből veszed , hogy Buckfastos???? Rajta van egy B betű a hátán? Nem tudod megkülönböztetni az olaszt a buckfastól, a krajnait a kaukázusitól, de az ember már hülye lesz a sok oktondi írástól.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.05. 10:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
misi írta:
...Ha azt tapasztalod, hogy a vizsgált családnak nincs anyja, de a múltkor még volt (mindegy, hogy öreg vagy új, de a lényeg az, hogy már petézett) és a meganyátlanodás időpontja megegyezik az előző kaptárbontás idejével, akkor jusson eszedbe az is, hogy Buckfast volt vagy van a közeledben, vagy már nálad mert esetleg előzőleg befogtál egy buskfastos rajt....


Mi éppen a hét végén találtunk kettő ilyen családot.
Én ezt nem tudnám be kifejezetten csak a Bf. jelenlétének, főleg ha a meganyátlanodás időpontja megegyezik az előző kaptárbontás idejével, hiszen akár a kezelés során is okozhatjuk véletlenül az anya pusztulását. Persze, ha állományszinten sok családot érint, akkor már lehet a fejet vakarni.
A mi esetünkben inkább az az érdekes, hogy pont az előző kezelést követő 7 napra néztük meg a családot. Tele volt pótbölcsővel, de még vegyes korú (normális) fiasa, sőt pete is volt. Tehát nem álanyás, nem váltós.
Az anyátlanodás akkor történt, amikor egyáltalán nem nyúltunk hozzájuk. Persze lehet akár egy rablás következménye is, de ennek sem találtuk semmiféle jelét. Szóval egyenlőre nme jöttem rá mi lehet a gond.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD
HozzászólásElküldve: 2010.07.05. 09:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
- Az egyszerű és egyszeri fajtakeresztezésből keletkezett fajtahibrid egyedeiben bármilyen számú kombinációban lehet jelen a kivánatos és nemkivánatos tulajdonság, de nem feltétlen jár együtt degenerálódással.
Nem kiván különösebb erőfeszítést egy marék méhet átvinni egyik oszágból a másikba, és magasszintű tenyésztési ismereteket sem.
- A (négy)vonalas hibrid előállításnál elkerülhetetlen a degeneráció!
A tenyésztőnek rengeteg munkájába kerül már csak az is, amíg létre tud hozni egy olyan kombinációt ami épphogy eléri a kiinduláshoz használt vonalak legjobbikát.
További keresztezések után jöhetnek a jobbak, aztán újabb keresztezés után mégjobbak.
Ez így mehet egészen addig, mikor az újabb keresztezés, javulás helyett már csak leromlást eredményez.
(Pl. azt veszi észre a tenyésztő, hogy a hibridjében felütötte fejét a CCD.)
Belátja, hogy célhoz ért, visszanyúl az 1-2-3 generációval korábbi kombinációhoz és azt hozza forgalomba.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.04. 22:56 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Szép új világ...
Most akkor mi van? Ki hazudik?
Mondjuk ebből pont gyönyörően látszik a GMO legnagyobb veszélye, olyan mint buci kérdés, a GMO-s virágpor (meg nem az sem) nem áll meg a tábla szélénél.

Pont a napokban volt egy műsor, hogy az EU nemzeti jogkörbe teszi a GMO engedélyezést. Ez elsőre nagyon jól hangzik, DE ez azt jelenti, hogy Amerika, Argentina stb. mostmár nem az EU-t fogja perelni a szabad verseny korlátozása miatt, hanem csak azokat az országokat, akik nem engedik be a GMO-s termékeket. Ja az EU utoljára pert vesztett a WTO-nál. Nem tudta meggyőzően bizonyítani, hogy nem biztos, hogy biztonságosak az érintett termékek.
Hát a qrv@ anyjukat... :evil:

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.03. 22:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.11. 10:28
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Somogyország
http://www.agromonitor.hu/index.php/bio ... zdak-ellen

http://www.agromonitor.hu/index.php/bio ... anto-ellen


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.03. 19:50 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
A buckfast soha sem volt fajta. Mindig is hibrid volt ;)

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: agymenés
HozzászólásElküldve: 2010.07.03. 19:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
- Az utóbbi hónapokban sok helyen (rémlik, hogy itt is) olvastam arról,hogy a Monsato, -vagy hasonló nevű cég- a rovalölő kukorica tulajdonosa megvizsgálja a szántóföldeken a kukoricát és ha megtalálja benne a módosított génjét akkor a gazdán szigorúan behajtja a licencdíjat.
- A Buckfast topic-ban, a télen elszabadult pokolban arra gondoltam, hogy a buckfastosokkal szemben minden erőlködés felesleges, mert "amíg lószar van, lesz veréb is".
Inkább arra fordítom az energiámat, hogy szorgalmas szelekcióval az egész állományomat átbuckfastosítom.
A mesés jótulajdonságaiból csak-csak sikerül átmenteni valamicskét. Ráadásul nem kerül egy fillérembe se!
Ingyen jutok hozzá egy csodás, az eddig is jó-nál jobb méhhez.
- Most azt látom, hogy az állományom kb. 80%-a buckfastos, de a csoda négy év után is még várat magára.
Van helyette (megmutatkozásában)mindenféle nyavaja. Legnagyobb előnye, hogy nem kell azokat a rohadt nehéz mézeshordókat rakosgatni.
- Egy jó tulajdonságú vagy hírű fajta (ló, kutya stb.) tenyésztője(tulajdonosa) óriási pénzeket tud akaszani. A fedeztetéssel is, ezért tartósan ugyanúgy kifiztődő.
Egy fajta előállítása évtizedeket is igénybe vehet.
- A méh esetében a "fedeztetés" sem kell, hogy pénzbe kerüljön és az anyaelőállítás se.
Vásárol az ember egynéhány anyát vagy családot és annyit szaporít belőle amennyit nem szégyell.
A fajta kitenyésztőjének meg már nem jut semmi a munkája gyümölcséből!

- A Buckfast, fajtaként kezdte a pályafutását. Most hibrid! Nem ismerem az átvedlése idejét, de sejtem az okát.
Fogadni mernék arra, hogy bele van építve a másolás elleni védelem!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.03. 17:50 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
tsanyi írta:
A CCD és a bf sem egyformán van jelen az egyes országokban, pl USA tagállamok.
-Meg kéne nézni a bf elterjedése és CCD-s esetek közti összefüggést térképen.
-Ha ez fennáll, lehetne vizsgálni, hogy a bf megjelenése és elterjedése időben, mennyivel előzte meg a CCD-t.
- Van e mennyiségi összefüggés a méhcsaládokon belüli bf-ek arányának és a CCD pusztításának.


Én ezt a térképes összevetés dolgot megcsinálnám a GMO-s növények elterjedésére is. Javítsatok ki, ha tévedek de szerintem nem lehet kizárni, hogy itt-ott a tilalom ellenére van GMO termelés Magyarországon. Esetleg volt GMO-s repce és kikerült a vad populációba.

Ez a térképes dolog engem érdekel. Honnan lehet adatokat szerezni hozzá? Igazából térkép sem kell csak excel tábla adatsorokkal.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.03. 16:06 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Jó értelemben gondoltam az elfogultságot, a krajnai irányába...

Egyébként nem kell külön rámutatni: ez süt az egész írásból! ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.03. 14:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
Tükör írta:
Hááát... érdekes levezetés, nem kis elfogultsággal.
Úgy lenne ildomos ha rámutatnál, hogy miben látod az elfogultságomat!

De lehet, hogy magam is rájönnék ha már elolvashattam a beígért buckfastos beszámolódat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.03. 12:30 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 21:49
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Horváth János írta:
Amúgy a CCD okai között felvetették a genetika változatosság csökkenését is, mert az USA termelő méhállománya zömében pár száz inszeminált anyától származik.


Ajjajjaj! az ember mindig okosabb akar lenni mint az Úristen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.03. 09:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.11. 10:28
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Somogyország
Ha elméleti szinten maradunk akkor nem kell hozzá a buci, csak egy leszűkített génállományt hozó vonaltenyésztés ami a tengerentúlon azért eléggé elterjedt.
A sokherés szabad párzás esetén ha egy vagy két here (apai anya) hordoz kedvezőtlen tulajdonságokat akkor az a spermák változó megtermékenyítési ütemében kerül bele a mindenkori népességbe. DE! Itt jól ellensúlyozza a kedvező tulajdonságú vagy csak egyszerűen nem fogékony többség.
A mesterséges megtermékenyítésnél gyakorlatilag egy az apa, legfeljebb a haploiddá hasadás okozhat változatosságokat, hogy melyik herébe hogyan hasadt anyag kerül. Így generációkon keresztül folyamatosan csökken a változatosság, és felbukkanhatnak eddig lappangó jellegek is. Az esetleges kedvezőtlen mutációk felszínen maradása is veszélyes. Ezt a dolgot a hibridizációval lehet az F1-ben eltüntetni a felszínről, de aztán a hasadással előkerül.
Amúgy a CCD okai között felvetették a genetika változatosság csökkenését is, mert az USA termelő méhállománya zömében pár száz inszeminált anyától származik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.02. 19:30 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
tsanyi írta:
Meg kéne nézni a bf elterjedése és CCD-s esetek közti összefüggést térképen.

Szerintem ezt már kimutatták volna.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.02. 18:30 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
:re Hát egy újabb elmélet. ... :taps

Bizonyítani v és V gének azonosításával lehetne......
Ez pénz, idő, pénz, idő ...........és pénz és idő.
Viszont azt, hogy az elmélet vizsgálatába érdemes e pénz és időt ölni talán egyszerűbben is el lehetne dönteni.
A CCD és a bf sem egyformán van jelen az egyes országokban, pl USA tagállamok.
-Meg kéne nézni a bf elterjedése és CCD-s esetek közti összefüggést térképen.
-Ha ez fennáll, lehetne vizsgálni, hogy a bf megjelenése és elterjedése időben, mennyivel előzte meg a CCD-t.
- Van e mennyiségi összefüggés a méhcsaládokon belüli bf-ek arányának és a CCD pusztításának.

Hoppá!
Most már nem törlöm ki, jó ötletnek látszott......
Csak azzal nem számoltam, hogy az anyákat a nagy méhészetek gyakran más államokból vásárolják. És a párzás ott történik ...... :?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.02. 16:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
cerana írta:
Misi!
Nosema ellen védekeztél ebben az utóbbi három évben ?
Nem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2010.07.02. 16:36 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Horváth János írta:
Tükör!
Te mit szólsz?



Hááát... érdekes levezetés, nem kis elfogultsággal.

A gyakorlati megfigyeléseivel, csaknem teljesen egyetértek.
Ugye régebben én is írtam, hogy a sok éve szelektált anyás családjam tulajdonságai elkezdtek leromlani.
2007-ben, én is megtapasztaltam a kaptárelhagyást (elég komoly mértékben) az állományom egyik felében. leginkább a kontiknál. Főleg a pótkocsi volt katsztrófa!! A vadság megjelenése is jellemző volt!
Hozzá tartozik a dolgokhoz, hogy sok-sok éve nem védekeztem nosema ellen fumidillel. Ennek, vagy másnak is betudható-e nem tudom, de tény, a tavaszi mászkálás ( akác elején volt a csúcson általában) az elsők között jelentkezett nálam az országban. A termelésben azért nem mutatkozott talán meg jobban, mert mindig jelentősen túlfejlesztett családokkal vágtam neki már a repcének is általában!
Azért nehéz vitatkoznom Misivel, mert az én fejemben sem tiszták az összefüggések és a miértek. Nem szégyellem, mert a világon még sokan vagyunk így ezzel, hisz ezért hívják ezt a kórt CCD-nek!
Sajnos épp az ilyen esetek azok, ahol nagyon észen kell lenni, bizonyos elméletek elfogadásával, mert nyivánvaló űr a magyarázat hiánya, ezért ha oda valaki elég nagy meggyőződéssel és jó érvelő képességgel beerőszakol egy lehetséges magyarázatot, az bizony nagyon táp dús talajra lelhet.
Ezt érzem most Misinél és Bebénél!
Mindazonáltal lehet igazuk, de én nem érzem magam meggyőzve egyáltalán.
De úgy látom "aprócska" kétségei másoknak is vannak!

Az én legfőbb érvem, hogy még az ominózus 2007-es éven sem voltak sárga méhek a méhészetemben (legalább dolgozói szinten) ami leginkább bizonyította volna számomra a buci fertőzöttséget!!
A tavaszi mászkálás is, már azelőtt jelentkezett, hogy a leromlási folyamat megindult!
Vagy pl mi magyarázza, hogy az unoka bátyámmal azonos területen méhészkedünk, hasonló módon, ugyan olyan rendszerrel,és nálam mégis jóval hamarabb jelentkeztek ezek a dolgok. pedig ha a párzásokkal történ a fertőzöttség, ő biztos, hogy ugyanabban a dalban kellett, hogy legyen.

Mindazonáltal, egy régebbi írásomban én is felvetettem azt hiszem ennek a verziónak is a lehetőségét, ami az állományom tulajdonságainak leromlását előidézhette... igaz a CCD-vel nem kötöttem össze...

Bár ez V-V,v-v, V-v, v-V, stb variációk végigvezetése nekem magas... ;)



Mondom, ha Bebééknek igaza lenne, és minden baj okozója, ez a buci-nak hívott, össze-vissza behozott, ki tudja milyen vérvonalból való, egyáltalán az-é aminek mondják, méh!
Azt se ártana tudni, hogy van-e már annyi, és annyi ideje az országban, hogy ezt a fertőzöttségi szintet, amit itt feltételeznek róla, már elérje???

Szóval: sok a kérdés, a bizonytalanság.... :( :?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 399 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 75 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.