Pontos idő: 2024.04.20. 16:26

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 399 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2013.07.22. 23:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Hány sikeres telelést biztosított eddig neked?
Nálad lehet venni is?

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2013.07.22. 10:07 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.07.15. 13:47
Hozzászólások: 3
Tisztelt méhésztársak! Szeretnék veletek egy általam megismert és kipróbált termékről némi tapasztalatot megosztani. A Januári méhészeti újságban megjelent - a méhek ccd-vel válaszoltak - című cikk nyomán felvettem a kapcsolatot Dr. Dán József úrral a Transpikola Kft. által gyártott és forgalmazott természetes alapanyagokból előállított (POLIOEL 4) méhegészségügyi termékkel kapcsolatban. Ezek után rendeltem a termékből kipróbálás céljából. Az eredmény kellemes meglepetést okozott. A méhcsaládok egyenletesen és szépen fejlődtek. Az atka védekezésben is igen nagy hatékonyságot mutat. Én nagyon megelgedttem az eredményességgel, mivel Én is a természetes alapanyagú termékkel történő védekezésben hiszek. Számtalan egyéb gyártott készítményeket és szereket kipróbáltam és sajnos csalódttam az eredményességükben. Személy szerint nagyon ügyelek és féltem a méz minőségét, de ez a természetes alapanyagokból és illóolajból előállított készítmény (POLIOEL 4) nagy megnyugvásomra a méz minőségét semmiben sem befolyásolja, minden méhésztársamnak csak ajánlani tudom és tisztelet az ilyen embereknek akik szívükön viselik a jóisten jószágainak a sorsát.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2013.02.19. 21:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.06. 09:03
Hozzászólások: 363
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
Pilátus írta:
Ki mit szól Hegedüs doki jóslatára?Megdöbbentő... " szerinte a jelenlegi méhcsaládok max kb 50%a lesz termelő akácon



November végén még azt mondta, február elejére a betelelt méhcsaládok 40%-a oda lesz a tavalyi nyár végi virágporhiány miatt... nem tudtak kellően feltöltődni és addig fogja futni az energiájuk. :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2013.02.19. 20:57 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Arisztaiosz írta:
Majd a nemzedékváltás után lehet megítélni, miként sikerült a kitelelés.


Addig még van vagy 2 hónap,ezért jóslásokba bocsátkozni nem szerencsés.
A tél eddigi része kifejezetten kedvező volt-a mi vidékünkön-a méhcsaládok
telelésére nézve.
Jó sok csapadék esett ami kedvező feltételeket biztosít a kora tavaszi virágport
adó növényeknek.
A természet a tavalyi nyáron alig-alig biztosított a méhek számára virágport,
bízom benne hogy most tavasszal virágpor bőséggel korrigál,mert hogy korrigál
valamikor az biztos.
Szóval bár mi lehet még,de az 50% az egy blőd számnak tűnik már.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2013.02.19. 20:37 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Jót tenne,ha fele méhmennyiség volna?Akkor te miért álltál neki méhészkedni?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2013.02.19. 19:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Pilátus írta:
Ki mit szól Hegedüs doki jóslatára?Megdöbbentő... " szerinte a jelenlegi méhcsaládok max kb 50%a lesz termelő akácon


A "jelenlegi méhcsaládok" egy százaléka sem lesz termelő család akácon. Majd a nemzedékváltás után lehet megítélni, miként sikerült a kitelelés. Jó esetben esetleg az anya termelhet akácon a "jelenlegi családokból".

Egyébként Hegedüs dr. kasszandrai jóslatainak precíz bekövetkezése valószínűleg kifejezetten jót tenne a méhsűrűség túltengésében szenvedő magyar méhészetnek. Nagyjából annyi családot lenne képes jó évben eltartani a méhlegelő.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2013.02.19. 19:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.06.06. 18:15
Hozzászólások: 507
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Pilátus írta:
Ki mit szól Hegedüs doki jóslatára?Megdöbbentő... " szerinte a jelenlegi méhcsaládok max kb 50%a lesz termelő akácon



Egy kicsit bővebben ha lehetne . Ez hol volt leírva?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2013.02.19. 19:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Ki mit szól Hegedüs doki jóslatára?Megdöbbentő... " szerinte a jelenlegi méhcsaládok max kb 50%a lesz termelő akácon

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.11.02. 08:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
A nosema elleni szerek ha nem pusztítják, ha csak gátolják, a spórák szaporodását, érhető így el méh egyed gyógyulás? A hatóanyag szervezetből kiürülése után, újra gát nélkül szaporodhatnak a spórák?
Lehetséges egyáltalán, a méhegyedek gyógyítása?

Ha csak, család szinten gyógyítható, így aktív időszak kellene az új, kevésbé fertőzött méhegyedek miatt a család gyógyuláshoz, tünetmentességéhez ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.31. 19:21 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
kokszos írta:
....Persze persze a kezed meg a bilibe.Nézted mekkora állománya van?Az hip hop lepermetezhető...Egyszer még lehet belefér az időbe,de olvastad te a fumidill-b használati utasítását ?

Ejnye Kokszos!
Van aki nem olvas csak ír. Ne kövesd ezt a példát! ;)
balintlaci írta:
Mi még mikor az öcsém mutatta az eltűnt családot, aminek lassan egy hónapja adtunk nekik 3 alkalommal 2 g Fumidil-B-t fél deci szirupban 5 naponta. És minden csurgatás alkalmával kaptak egy zacskó(2.5 dl) 1 %-os Nonoszt a fejük fölé ......Mikor a mintákat vittem a szaktanácsadónknak, már kaptak 2 kezelést. Így is súlyos szintet állapított meg......

Laciék nagyon helyesen azonnal léptek, a kezelés már megtörtént.. Igaz a spóraszám csökkenés a mintavételig nem jelentkezhetett még komolyabb mértékben.
Szerintem áttelelnek, bár várhatóan tavasszal lesz mit méhészkedni, hogy időre jók legyenek a családok.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.31. 17:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Had döntse már el Ő, hogy mit és hogyan csinál. Akinek van 180 méhcsaládja, tudnia kell dönteni, vagy hamar megszabadul a dötés lehetőségétől is.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.31. 16:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
margita344 írta:
Azt mondta, hogy minden családja beteg?


Nem pont az az öt v tiz beteg amiből mintát vett. :ut Honnét tudná ,hogy mind beteg?De nálam ilyenkor az van,hogy lekezelem az egész állományt mint sztem legtöbben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.31. 16:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Azt mondta, hogy minden családja beteg?

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.31. 15:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
margita344 írta:
Lesz még olyan idő, amikor 15 foknál melegebb lesz és akkor a fumagilines permetezést meg lehet csinálni. Most jobbak az esélyek a gyógyításra, mint tavasszal. Persze csodákra a fertőzött családoknál nem lehet számítani. Az 3-4 léputcásokat célszerű lenne egyesíteni, hogy legalább 5 tömött léputcásak legyenek. Ezzel az egyesítésssel meg is szabadulhatunk azoktól a lépektől, amiben alig van élelem vagy egészségtelenneknek tünnek.


Persze persze a kezed meg a bilibe.Nézted mekkora állománya van?Az hip hop lepermetezhető...Egyszer még lehet belefér az időbe,de olvastad te a fumidill-b használati utasítását ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.31. 13:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Lesz még olyan idő, amikor 15 foknál melegebb lesz és akkor a fumagilines permetezést meg lehet csinálni. Most jobbak az esélyek a gyógyításra, mint tavasszal. Persze csodákra a fertőzött családoknál nem lehet számítani. Az 3-4 léputcásokat célszerű lenne egyesíteni, hogy legalább 5 tömött léputcásak legyenek. Ezzel az egyesítésssel meg is szabadulhatunk azoktól a lépektől, amiben alig van élelem vagy egészségtelenneknek tünnek.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.31. 10:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
A "Fumagilin", gondolom Fumidil B- re gondoltál. Már az idő kicsit "hűvös" a permetezéshez, viszont előre nézve. A fertőzött családok, amelyek megérik a tavaszt minimum 5-6 NB kereten ott van remény a családok túlélésére. Tapasztalatom szerint az ennél gyengébbeknél magas szintű a fertőzés igy a kezelések is kétes kimenetelűek. A kaptárt fertőtlenítés, és az elfosott lépek cserélye erőssen ajánlatos, Enélkül egy csurgatásos, vagy permetezéses gyógyszer bevitel, csak fokozza a bajt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.28. 14:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
A fumagilines oldatot lehet a méhekkel lepett méhekre permetezni, ha süt a nap és a hőmérséklet 12 C fok fölé emelkedik.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.26. 18:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.09. 09:57
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Bagod,Zala megye
Mi még mikor az öcsém mutatta az eltűnt családot, aminek lassan egy hónapja adtunk nekik 3 alkalommal 2 g Fumidil-B-t fél deci szirupban 5 naponta. És minden csurgatás alkalmával kaptak egy zacskó(2.5 dl) 1 %-os Nonoszt a fejük fölé ahogy a Méhészet 9. számában volt, illetve még egy alkalommal plusszban.Az utolsó zacskót most hétvégén tettük be. Mikor a mintákat vittem a szaktanácsadónknak, már kaptak 2 kezelést. Így is súlyos szintet állapított meg. Az idén nem kapnak Api-Ox-ot, mert az is plusszban gyengíti azért a méheket és az amúgyis betegek talán jobb eséllyel indulnak a télnek.
Nem mondom, hogy nyugodtan nézünk a tél elé. Sem én, sem a bogarak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.26. 06:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
balintlaci!

Mit lehet ilyenkor tenni? A gyógyszerek bejuttatására már nincs lehetőség. A tavasz pedig még nagyon messze van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.23. 09:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.09. 09:57
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Bagod,Zala megye
Megvan a nosema eredménye:
A saját 5 gyanús családomból vettnél, amikben amúgy nincs jele fogyásnak csak kicsit gyengécskék súlyos.
Öcsém konténeréből szintén 5 családból általam tetszőlegesen vett( Nem volt ott vételnél és nem tudtam melyik milyen család) mintában közepes. Ebben a kontiban tűnt el a család és azóta egy megint 8 keretről gyenge négyen van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.18. 08:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Tegnap, csak a takarást félrehajtva, megnéztem 5-6 családot. Most még, és remélem ez így is marad, megfelelő ilyenkor elvárható állapotban vannak. Tavaj ilyenkor már volt "1 eltűnt" család, De novemberben volt drasztikus a baj, a családok lepusztulása.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.18. 07:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Ahogy a kollégákkal beszélek, még mindenki azt mondja, hogy nem minden családnál, de itt-ott egy-egy tenyérnyi fias még akad, az meg értelmetlenné teszi ilyenkor a kezelést.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.18. 06:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
A vallásom nem, csak az Api Ox használati utasítása.

"Méhek Varroa atkák által okozott ferőzésének kiegészítő kezelésére alkalmas kizárólag a fiasítás mentes őszi-téli időszakban."

Nálam még van olyan család, amelyikben 3 keretben van jó nagy fias (általában 1-2). Pedig nálam aszályosabb helyen nem lehetett senki az országban, vagyis akkor még másnál is lehet. November-decemberben már biztosan nincs. Persze, ha valaki egyenként végigböngészi az összes keretet és nem talál fiast, akkor nincs gond, csak minek, pár hét múlva már biztos nem lesz fias.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.18. 06:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
abrakazabra írta:
Api Ox-ot? Ilyenkor??? Minek?


Aztán miért ne lehetne október közepén Api-Oxot használni? Tiltja a vallásod?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.17. 20:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.09. 09:57
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Bagod,Zala megye
Azért, hogy lássam mennyi atka van. Ha esetleg az eddigi védekezés becsapott volna. Ha ez az öt nem is kap már novemberben akkor is ellesznek. Egyébként ma néztem pár családot, szinte nincs is fiasuk. A lapokon vasárnaptól máig átlag 5 db hullott. Egynél volt 14. Úgyhogy az atkát kizárnám. Ha csak annál az egynél nem maradt nagyon sok valahogy belőlük. Ha a nozéma eredménye meglesz okosabb leszek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 19:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Api Ox-ot? Ilyenkor??? Minek?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.16. 16:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.09. 09:57
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Bagod,Zala megye
Vasárnap 5 család kapott furettót, 5 család Api-Ox-ot. Amitrázzal kezelteknél minimális hullás. Oxálsavnál még kevesebb, bár általában kell neki pár nap hogy hasson, ma pedig nem néztem mert szakadt az eső. Pénteken viszek mintát a szaktanácsadónknak és megnézi nozémára. Egyébként azóta több családnál nem volt ilyen jelenség, csak az az egy tünt el.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.15. 20:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
Bálintlaci van már vmi info tudni vmit ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.13. 20:33 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.10.17. 09:37
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Ma egész nap az udvaron, és a szomszéd udvarokon is sok volt a méh, nem álltak össze, nem hordtak csak bóklásztak. A többség szép szőrős volt, atkát nem láttam rajtuk. Nem itt méhészkedek, nem az enyémek szerencsére. Lehet, hogy valaki szegényebb lett néhány családdal....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.13. 20:21 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Ha gondolod hasonló tanulmányokat találsz a neten ApiHerb-ről, Protofil-ról, Nozevit-ről Hive-alive-ról.
Ha valamelyiket nem találod segítek, megkeresni. Akárcsak a Nonosz ezek is bizonyították a kísérletekben, hogy a fumagilinhez hasonlóan hatásosak.
Egyik kísérletben sem vettem részt. Csak a saját tapasztalatomat írtam le, ahol a nonoszt a flakonon lévő adagolási utasítás szerint használtam.
Nem kísérlet volt kontrollal, hanem egyszerű kezelésnek szántam, aminek eredményességéről igyekeztem meggyőződni.

Az általad idézett kísérlethez egyetlen megjegyzést tennék. A Fumidiles kezelés, ha jól fordítottam vissza magyarra, sem a gyártó Ceva, sem az általam alkalmazott Kaposváron egy spanyol professzornőtől hallott (bocs a nevét nem találom) ajánlásának sem felel meg.
Idézet:
The content of one 25-g bottle of Fumidil B was divided into five equal parts, one dose was dissolved in 250 ml of sugar syrup in 1:1 ratio, and then, using a syringe, 50 ml volumes of that solution were trickled onto the top of the frame bars or on the honeybees in the rows of the honeycomb cells. The treatment was repeated every other day, on a total of five occasions, preparing a fresh solution for each treatment.

Kisebb dózis rövidebb idő alatt. (ECO ???)

Ui: A név: Aranzazu Meana

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.13. 18:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Ez érdekes, elvileg szinte ugyanazt kellene tudnia, mint a fumagillinnek:
http://www.tolnagro.hu/mehesz-minisite/ ... umidil.pdf

Igaz, hogy a vizsgálatból az is kiderül, hogy a kontrollcsaládoknál is előfordult spontán gyógyulás.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.13. 15:51 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
abrakazabra írta:
tsanyi: Mennyi amitrázt használsz? Zárókezelésnek mivel védekezel? Állítólag a túl sok amitráz káros hatásait már nem tudja kompenzálni.

Június közepéig csak herelép tördelés megy. Akkor kapnak 2. furettós kezelést 3 naponta. Ha nincs 0-3 nál nagyobb hullás nem is folytatom. Utoljára ~5 éve kellett folytatnom mert a repcén kaptam atkát bőven. Július 20-tól jön a csík, 1:3 taktic:étolajjal, 5 ször 5-7 naponta cserélve.
Az idén csak 4 volt, mert annyira nem hullott atka.
Az 5. csík helyett az idén szeptember közepén (18-19) kaptak egy BVHC locsolást.
Zárókezelés már sok éve 2g oxálsav szublimálva.
Nem hinném, hogy túladagolom az amitrázt.
Viszont a nonosz+ után 4*1,5 Fumidil-B 2dl szörpben 3-4 naponta, gyakorlatilag eltüntette a spórákat.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.13. 13:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Robotur: Egyetértek. Ha helyesen alkalmazzák, akkor jó, csak annál nagyobb a hibázás lehetősége.
tsanyi: Mennyi amitrázt használsz? Zárókezelésnek mivel védekezel? Állítólag a túl sok amitráz káros hatásait már nem tudja kompenzálni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.13. 12:10 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
abrakazabra írta:
tsanyi írta:
A Nonosz+-al egyszer próbálkoztam. Nálam a hatékonysága nem sokkal maradt el a szenteltvízétől.


Ez miből derült ki? Nosémásak lettek a családok? Nálam eddig mindig bevált, sosem volt utána probléma.

Néhány éve augusztus elején a fiasítás mértékéhez képesz gyengének tűntek a családjaim.
Természetesen mikroszkópos vizsgálatból derült ki, hogy nosema fertőzés van.
A Nonosz+-t szabályosan alkalmazva, a kontroll minimálisan csökkent spóraszámot mutatott a kezelés végén.

Ui.: Még mielőtt valaki atkázni kezdene, leírnám, hogy sem amitráz, sem perizin, nem hozott le jelentősebb mennyiségű atkát, mindössze 5-10db-ot.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.13. 11:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
Én az enyémekre leszek kiváncsi labor súlyos közepes nosema fertőzöttséget állapított meg ,nem adtam nekik semmit,kiváncsi vagyok mi lesz.Kiváncsi vagyok ha az atkaszámom elmételig rendben van kicsuklanak e a brigádok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.13. 07:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
abrakazabra írta:
Nekem azért az a júliusi papírlapos maszatolás elég kérdésesnek tűnik. Ezzel lehet a legjobban hozzászoktatni az atkákat az amitrázhoz.


Helyesen elkészítve, és alkalmazva jó. A fészekbe függesztve a méhek szétrágással igyekeznek eltávolítani, ez növeli a hatásfokot. Apró bolyhokká rágják a papírt így, mindenhová eljuttatják.

Én sem bíztam benne, de azért alkalmaztam állandó hatása miatt kiegészítő kezelésként. Kivéve tavaly. Ez is hozzájárulhatott a bajhoz.

Ha valaki még nem olvasta, itt a link újra :

Méhészeti monitoring 2009–2010 és egyes atkagyérítő módszerek

http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=& ... 8nwYPke20g

Több, egyenként nem feltétlen a család pusztulást okozó tényezőket lehet okolni.

A "kései"(napraforgó) hordások fiasítás kiszorítása, idősebb anyáknál fokozottan, atka feldúsulással párhuzamosan, szárazság pollen hiány, hordástalanság, kései téli eleség feletetése.
Stressz helyzetek okozása, hordástalanságban kezeléskor kiváltott kutatások, rablások.
Továbbá a méhek egyedszámát és immunitását csökkentő, esetleges amitráz túladagolások (furettó).
Az árnyék nélküli kaptár elhelyezés nyáron. Kopaszra pergetés.

Visszagondolva mind ezek, és más általam nem említett a méh családokra negatív hatású körülmények és beavatkozások elősegítik az atka, és nosema ceranae karöltve pusztítását.
A nagy méh sűrűség, sok kezdő méhész. "Csak" hab a tortán.
Arra szerettem volna célozni, hogy egyedül jelentéktelennek tűnő dolgok szerencsétlen halmozódása, elősegíti a nagy bajok kialakulását.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 23:10 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
abrakazabra írta:
ha adjuk és mégis. .


Vagy ha nem adjuk és mégse.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 22:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Na ez nem derül ki sosem. De fordítva igen, ha adjuk és mégis. Ezért kérdeztem tsanyit, hogy miből derült ki, hogy nem jó.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 21:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nélküle lett volna?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 21:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
tsanyi írta:
A Nonosz+-al egyszer próbálkoztam. Nálam a hatékonysága nem sokkal maradt el a szenteltvízétől.


Ez miből derült ki? Nosémásak lettek a családok? Nálam eddig mindig bevált, sosem volt utána probléma.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 21:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Nekem azért az a júliusi papírlapos maszatolás elég kérdésesnek tűnik. Ezzel lehet a legjobban hozzászoktatni az atkákat az amitrázhoz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 20:14 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Viszont ennyi amitráz, már bőven bejátszhat egy jó kis nosemába...
sokak szerint...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 19:57 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Laci!

Én távdiagnosztikára nem vállalkozom.
Ha nálam lenne ez a probléma, azt hiszem a kaptárszeméttel kezdeném a vizsgálatot. Ha nem egyértelmű amit látsz sürgősen önts nyakon 10-15 családot perizinnel vagy apioxxal és számold a lehullást. Fedett fiasban is lehet atkát nézni, de ehhez jó szem kell.
Nosemát ellenőrizni a kijáróméhekből lehet csak normálisan.2-3 több családtól szedett mintát érdemes lenne laborba küldeni, ennek ügyintézésében Gábor tud segíteni, ha már hétfőn megy.
Így egy hét alatt lehet egy eü. állapotfelmérésed, onnét már egyszerűbb a tennivaló megállapítása.

Mindenesetre ennyi amitráz, 8 furettós kezelés, 4 papírlap után, ha az ajánlott adagolást használtad furcsa lenne számomra komolyabb atkafertőzés. A Nonosz+-al egyszer próbálkoztam. Nálam a hatékonysága nem sokkal maradt el a szenteltvízétől.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 19:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.09. 09:57
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: Bagod,Zala megye
tűzoltó írta:
Hallani ilyenekről felénk is. Azoknál akik nem vagy rosszul serkentettek. Elfogy a bogár. Holnap estére talán többet tudok a pörbölyi méhésztalálkozó után.


Mi is megyünk. Ott is tudakozódom majd ez ügyben és vasárnap ha az idő engedi egy furettós füstölést beiktatok. Bár az oxálsav elött már nem akartam kezelni atka ellen. Így is egy kicsit sok amitrázt kaptak a kutatás elkerülése miatt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 19:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Tavaly nállam is így kezdődött, 44% pusztulás a maradék is nagyon nehezen jött helyre.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 19:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
Jaj! Erre emlékszem.
Mintha el is magyaráztuk volna neki a következő napok , hónapok történéseit, és azt, hogy a nozéma csak "jutalom " lesz, (amikor küldi a maradék méheket vizsgálatra,) de az eredeti ok az atka. Szerencsére megérthette. Tehát az állományát megfelezte, de a telefonos segítséggel tovább jutott. :lol:[/quote]

Jenő!Sej de meg ám !!!Következő éven nem is volt veszteségem csak 1 család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 19:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 701
Tartózkodási hely: Balatonlelle
amatőrök írta:
balintlaci!

Tavaly hasonló időszakba az erdőn voltunk két méhész kollégával amikor hívott az egyik kolléga,hogy segítsek mert valami rejtélyes betegség van a méheknél. A tünetek hasonlítottak a tiedhez. Fél óra telefonálás után megbeszéltük,hogy azonnal védekezzen az általunk elmondott szerrel akkor még talán marad méhe. Szerencsére szót fogadott, így a fele állományt még sikerült megmenteni.Ő is állította hogy atka semmi esetre se lehet mert rendesen védekezett!!!!!!
Szerintünk nem volt hatásos a védekezés!!! Igazunk lett!.


Jaj! Erre emlékszem.
Mintha el is magyaráztuk volna neki a következő napok , hónapok történéseit, és azt, hogy a nozéma csak "jutalom " lesz, (amikor küldi a maradék méheket vizsgálatra,) de az eredeti ok az atka. Szerencsére megérthette. Tehát az állományát megfelezte, de a telefonos segítséggel tovább jutott. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 18:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
jól irod abrakadabra "]Nem akarlak elkeseríteni, de ha az elnéptelenedés beindul, akkor ebben az időszakban 2-3 hét alatt az állomány 70-80 százalékából is eltűnhetnek a méhek."bár biztosra mondani semmit nem lehet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 18:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
Bálintlaci! 2 éve télen én is igy jártam de én novemberben vettem észre csak mert rádölt az egyik kaptáramra egy fenyőfa és belenéztem mivan velük hát semmi nem volt velük pár hulla volt a kaptár alján azt gyors átfutottam a 200 családot már ekkor 20-30 körül hiányzott tavaszra 80 lett körülbelül.Kihívtam Gábort szedtünk össze mintát amelyikbe maradt még annyi hulla .Itt súlyos nosema fertőzöttség lett megállapítva,atka számot nem találták magasnak a laborban a hulla mennyiséghez képes.Persze,mert ami kirepült vitte magával... Sokat beszéltem kollégákkal az esetről.Azt igy utólag arra jutottam a nosema következmény volt.Ahogy az amatőrök is irják atka lesz a ludas nagy valószinűséggel. Omme monitoring 2012 8 oldalán megtalálhatóak a tünetek."AZ erősen atkafertőzött család elhagyja a kaptárat és a gondosan beérlelt mézkészletet".Bár ettől még lehet más is.Ez az én véleményem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: CCD, CCD?
HozzászólásElküldve: 2012.10.12. 18:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Nem akarlak elkeseríteni, de ha az elnéptelenedés beindul, akkor ebben az időszakban 2-3 hét alatt az állomány 70-80 százalékából is eltűnhetnek a méhek.

Nem a serkentéssel függ össze, ez 100 százalék. Inkább atka által terjesztett vírus.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 399 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.