Pontos idő: 2024.03.28. 16:57

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3175 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 64  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.12.01. 08:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Most már kezdek aggódni. Tegnap volt 3 napja az oxálsavas csurgatásnak, de még mindig nem hullik az atka, mutatóban is alig találok. 5 liter kész anyagban volt 1 kg cukor és 250 gramm oxálsav-dihidrát, családonként kaptak átlagban 45 ml-t (8-9 léputca). Valamit rosszul csináltam, vagy létezik, hogy egyáltalán nincs atka?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.30. 23:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
krajnai írta:
........ Ha még 200 atkád hullik, akkor még illenék vmivel legalább egyszer kezelni. De ugye csurgatni már neked még egyszer nem ajánlott. A szublimálást viszont lehet(ne) ismételni...

Erre válasz:
margita344 írta:
Ezt mire alapozod?
Hegedűs doktor azt mondta, hogy a méhek testén tartósan ott marad a kristály. Ezt a savassá vált köpönyeget utálja az atka, ezért lepotyog róla. Az atkát nem megöli az oxálsav, hanem a lepotyogott atka éhenhal vagy kihűl.
Én ebből arra következtetek, hogy akárhogyan is viszed fel a méhek testére a kritályokat, telítődik a köpönyeg. Ha az első kezelésnél felvitted a lehetséges legtöbbet, akkor nem hiszem, hogy szabad ismételni. Ő is figyelmeztetett arra, hogy a túladagolás könnyű és az már a méhnek is árt.

Most pedig:
margita344 írta:
Sanyi!... A gázosításról nem beszélt és a kérdések során sem került szóba...... l.

Szerinted ez ....?
Tehát bárhogy is ragozod, a csorgatás egyszer ajánlott, a szublimálást akár többször is csinálhatod. Most nincs időm keresgetni, de a neten megtalálod a leírást, hogy valami kicsit őrült kísérletben hetente lekezeltek családokat vaporizerrel. Veszteség nem volt.
Ma beugrott, hogy az éhenhalós verziót már olvastam valahol amerikai oldalon, bár ettől függetlenül hihetetlennek tűnik a tömeges éhenhalás a második naptól. De igazából nem a hatásmechanizmus a legfontosabb a méhészeti gyakorlatban.
:re Írod, hogy már az oxálsavas szörpöt is fogyasztod.......A szublimálást álarc nélkül még neked sem ajánlanám! :twisted:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.30. 12:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Értem, köszi!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.30. 09:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Sanyi!

Szívesen olvasok olyan weboldalakat, amit ajánlasz ebben a témában, mutasd, hogy te mit látsz jónak.

Beszélt az ismétlésről Hegedűs doktor. Azt mondta, hogy ha ismétlést akar valaki, akkor mindenképpen higabb oldatot csurgasson és azzal kezeljen többször. De arra vigyázzon, hogy a méhek testén megmarad a kristály sokáig. Külön hangsúlyozta, hogy nem belsőleg hat az oxálsav az atkára, sőt nem tesz jót a méh emésztőrendszerének sem, ha a mézgyomorba kerül. Éppen ezért nem javasolja, hogy az oxálsavat az 1:1-es cukorszirupba tegyük. Az apioxban is kevés cukor van. A gázosításról nem beszélt és a kérdések során sem került szóba. Valószínűleg a hallgatóság - hozzám hasonlóan - óvakodik a gázálarcos méhészkedéstől.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.30. 09:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Csináltam a 3. napon 7-en és a 14-en, jövő héten kedden lesz a 3 hetes mérés. Az első 7 napban hullt le a 90 %-a az összesnek. A legtöbb a 3. napon volt. Meglepett, hogy az 7. napon végzett méréseken nem annyit mint a 3. napon, de mégiscsak sokat találtunk.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.30. 08:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Oxálsavas kezelés után végzett már valaki pontos naponkénti ellenőrzést, hogy milyen a tendenciája az atkahullásnak, mikor van a maximuma és kb. meddig hat?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 22:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
margita344 írta:
Ezt mire alapozod?
Hegedűs doktor azt mondta, hogy a méhek testén tartósan ott marad a kristály. Ezt a savassá vált köpönyeget utálja az atka, ezért lepotyog róla. Az atkát nem megöli az oxálsav, hanem a lepotyogott atka éhenhal vagy kihűl.......

Abba kéne hagynod ezt a módszert!
Írsz néhány butaságot, és utána Hegedűs doktor úrra hivatkozol. Ez a te álmod volt ......
Tudnék szakirodalmat is linkelni, hogy erős fertőzés esetén, 10-14 nap múlva gond nélkül ismételhető a szublimálás, sőt javasolják a 2. kezelést. De felesleges idéznem, csináltam már néhány családnál. 7-800 atka után, 10 nappal újra kezelve még hullott 5-15. Gond nélkül átteleltek, nem volt tavasszal semmi problémájuk.

Éhen halt, meg megfázott atkák ...... Láttál már ilyet?
Ha amitrázos kezelés után 1-2 nappal kihúzom a tálcát, mindig van vergődő atka. Vaporizer után soha nem láttam.

Bízzál Krajnaiban, ne bennem. Gondolom Ő is próbálta.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 22:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
margita344!
Néz utánna a neten ! https://www.google.hu/search?q=varroa+w ... =firefox-a
Nekem nincs kedvem meg időm most itt veled erről vitázni.

belizar!
Nézd meg azokat akik főállásúak odaát, hogy ők mivel és hogyan kezelnek!
Akinek van más főállása és pl Bentley Gt-vel jár át Kapuvárra hobbizni a méhekhez, azok meg megérdemlik, hogy pótolni kell a kimenő családokat. ;)

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 21:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
friccek orrba szájba nyomják itt az oxálesauert , igaz van is nekik tavasszal mit pótolni, de már őszre is van jó pár eltűnt meg anyátlan családjuk

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 21:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Ezt mire alapozod?
Hegedűs doktor azt mondta, hogy a méhek testén tartósan ott marad a kristály. Ezt a savassá vált köpönyeget utálja az atka, ezért lepotyog róla. Az atkát nem megöli az oxálsav, hanem a lepotyogott atka éhenhal vagy kihűl.
Én ebből arra következtetek, hogy akárhogyan is viszed fel a méhek testére a kritályokat, telítődik a köpönyeg. Ha az első kezelésnél felvitted a lehetséges legtöbbet, akkor nem hiszem, hogy szabad ismételni. Ő is figyelmeztetett arra, hogy a túladagolás könnyű és az már a méhnek is árt.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 21:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
margita344 írta:
Miután annyira lángoltok és gázosodtok a gázálarcos örömöktől, hogy kell egy kicsit szólnom a csurgatásos módszer mellett. ....Atkahullás egy hét alatt családonként a népességtől és a fertőzöttségtől függően 4-200 volt.

És itt jön a lényeg amit Te nem akarsz megérteni. Ha még 200 atkád hullik, akkor még illenék vmivel legalább egyszer kezelni. De ugye csurgatni már neked még egyszer nem ajánlott. A szublimálást viszont lehet(ne) ismételni...

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 20:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Ma ellenőriztem a keddi Apiox csorgatás eredményét. 12 aljdeszkából 10-en 0 potyogás, 1-en 1db, 1-en 6db(ebben volt a legtovább fiasítás)
Már a 3. éve csinálok ezzel a szerrel zárókezelést, és eddig ez a 6db volt a maximum hullás.
Kérdésem, hogy nektek mi a tapasztalatotok az apiox-al?
Már az elmúlt 2 évben is gyanús volt,hogy szinte semmi nem potyog. Most megint. Ennyire hatásosan védekeznék atka ellen év közben kezdő létemre? Vagy esetleg a szer nem túl hatékony? az előírásnak megfelelően használom.
Azért gondolkodok ilyeneken, mert többen írjátok,hogy 100as nagyságrendekben is potyog még atkátok.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 20:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Én is ittam belőle. :) Olyasmi mint a citromlé.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 20:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Miután annyira lángoltok és gázosodtok a gázálarcos örömöktől, hogy kell egy kicsit szólnom a csurgatásos módszer mellett. Megcsináltam és sok család alá tudtam tenni karton. A mérési eredményeim szerint a csurgatásos módszer kényelmes, hatékony. Atkahullás egy hét alatt családonként a népességtől és a fertőzöttségtől függően 4-200 volt. Ez a hosszan tartó őszi fiasítás nagyon felszaporította az atkákat.

Nem használtam se savkesztyűt, se gázálarcot. Sőt pofátlanul meg is kóstoltam. Nem finom, kicsit savankás ízű. A kartonon láttam 1-2 mm hosszú hófehér nagyon keskeny oxálsav tűket is. Azt is megkóstoltam, savas, kicsit húzós ízű. Fölöslegesen riogat, aki a 3,5 %-os oxálsavas oldatot valami szörnyű veszélyes dolognak tartja.

Láttam a méhfürtöt is. Egy kicsit a mézkészletet is. Ha finoman belerugtam a kaptárba, akkor felzúgtak, de gyorsan le is csendültek. lassan mozogtak. Teljesen téli hangulatban vannak.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 18:48 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
ha8rd írta:
"zombee":ma lekezeltem őket, de nem mindegyiknél egyformán működik a szenes módszer, van ahol kialudt van ahol nagyon tökéletesen füstölt és volt ahol megolvasztotta a propoliszt /viaszt a kereten.Most készül az izitógyertyás megoldás azzal talán jobban tudom szabályozni a hőt.Egyik német méhész a szénre alufóliát tett és arra tette ki az oxalsavat .Nekem épp hogy így befért a szén .

Köszi a tapasztalatokat! Ma én is végre méhek között lehettem, megcsináltam a zárókezelést.
Németországban sok helyütt olyan kaptárt használnak, amelyben van 10 cm hely a keretléc alja és az aljdeszka között, így ott a fürt is nagyobb biztonságban van egy ilyen kezelésnél. Segít megelőzni a rajzást szerintük, illetve kaptárbontás nélkül ez alapján ítélik meg, hogy mikor jött el az ideje a mézkamra feltételének, bővítésének, valamint a család tisztító hajlamát is ez alapján vizsgálják. De erről szaboattila fórumtársunk biztos többet tudna írni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 10:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.25. 18:43
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Bakonszeg
Tisztelet urak és hölgyek!

Erről a ketyeréről mit lehet tudni?

http://www.erista.hu/logar-elektromos-p ... _m310.html

Dolgozott már vele valaki? Nem tudjátok mi van a pohárszerű alkatrészben ahova a kedves használó az oxálsavat helyezi be? Továbbá hogy hány fokra van állítva a hőlégfúvó?
Úgy emlékszem valami régebbi videóból hogy valami szitaszerű pohár, és ebbe kell tenni az oxálsavat. A videó a jutyúkon volt, részletesen bemutatta (persze nem magyarul) de sajnos nem találom.
Nem titkolom, koppintásra készülök.

Előre is köszönöm.......


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 08:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Mi tegnap és tegnapelőtt végeztük el a locsolást. Igazából csak délelőtt kb. 11-ig, illetve du. 15 után dolgoztunk velük. Ekkor alig mozogtak, de a fürt fellazult jól látható volt. A köztes időszakban eléggé repültek a méhek a 16-17 fokban.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 08:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.11.08. 15:33
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.M.
Sziasztok. Na meg hordták a virágport ezerrel. Nemtudom miről, de sárga és narancssárga szinüeket hoztak a csajok. A meglepetés részemről megvolt hiszen már mindjárt December van. :D :ut
Üdv

_________________
1/2nb rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.28. 21:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Itt keleten is. Tele volt az itató méhekkel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.28. 19:31 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
tsanyi írta:
....Eredmény 7 családnál amivel próbálkoztam, 10-35 atka ma estig. (Ennyi hullott kb egész szezonban összesen eddig az amitráztól.)........l

Ma kellemes idő volt nálunk, 2 óra felé 18-19C-os csúccsal, jártak a méhek rendesen......
Fürtről szó sem lehetett, gondolom részben ez miatt estig, a két legfertőzöttebb családban 100 fölé ment a lehullott atka szám, de van ahol így is csak 17.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.28. 17:24 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.18. 08:53
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Nagyon köszönöm hogy ezt a topikot is teleírtad hülyeséggel, nem amitrázról van itt szó és nem a pipázgatásodról kérdeztem,ha nincs tapasztalatod az oxalsavas kezelésről kérlek akkor ne szólj bele fölöslegesen.

"zombee":ma lekezeltem őket, de nem mindegyiknél egyformán működik a szenes módszer, van ahol kialudt van ahol nagyon tökéletesen füstölt és volt ahol megolvasztotta a propoliszt /viaszt a kereten.Most készül az izitógyertyás megoldás azzal talán jobban tudom szabályozni a hőt.Egyik német méhész a szénre alufóliát tett és arra tette ki az oxalsavat .Nekem épp hogy így befért a szén .

_________________
Dadant Blatt+1/2 hízlalt méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.28. 09:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Drága kedves Sanyikám!

Nem múlt el az a világ. Ma is élnek ezek a szokások, ahol erre megvannak a lehetőségek. Nálam megvannak és ha kimegyek dolgozni a méhesbe hajnalban és estig ott vagyok, akkor a déli pihenés is része a munkámnak. Ha a méhek kutató kedvükben vannak, akkor se árt békén hagyni őket egy időre és addig pihenni. Ezen kívül sok vendégem van. Nagyon sok kiránduló megy el a méhészetem mellett, és gyakran besétálnak a méhészetembe is, ha ott vagyok. 100 % rossz benyomást keltene az emberekben, ha engem gázálarcban látnának a méhek között dolgozni. De ha te boldogabb vagy gázálarcban, hát csináld. Amig nem lesz kötelező a gázálarc viselése, addig én biztos, hogy fel nem veszem a méhészetben. Amig lehet olyan technológiát választani, ami gázálarc nélkül megvalósítható, addig elkerülöm a gázálarcos technológiákat.

Az amitráz hatékony, kiváló atkaírtó, de az emberi egészségre káros, többek között rákkeltő. Ezt minden méhész (remélem) tudja, minden méhész családja is tudja. És akár hiszed, akár nem ez a hír egyre szélesebb körben terjed. És jó is ha terjed, mert van emberre veszélytelenebb alternatívája, igaz ezek viszont több figyelmet kívánnak.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 23:31 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
ha8rd írta:
zombee írta:
@ha8rd
Mi az igazi kérdés? Én a napokban tervezem.

Sokan tervezték hogy kipróbálják a pipaszenes szublimálást és Krajnain kívül ne tudok hogy valaki próbálta volna, mik a tapasztalatok ...erről szerettem volna információt.

Én is elektromos eszközzel kezelek, de nem azért mert a szenest próbáltam volna, és negatív lenne a véleményem. Hála Tsanyinak sok mindent megtudtál. Azért szerintem ne vesd el teljesen, próbáld ki a tálcáddal! Csütörtökön is még elég kedvező a hőmérséklet, első pár családnál ellenőrzöd, hogy nem olvadt -e meg a viasz, keretléc alján látsz -e túlzott hő okozta sérülést, mennyi a kezelés okozta méhhulla (esetleg kábult méhek a szén-dioxidtól).. Aztán a tapasztaltak után eldöntöd, hogy érdemes -e így végigkezelni az állományt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 18:53 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
margita344 írta:
Saanyi!

:D Nézd Margitka .... :D
margita344 írta:
...Viszont a méheskert egy barátságos hely, ahova pipázni, beszélgetni is leűl az ember vagy éppen szunyókálni is jólesik a méhek zümmögése mellett. A méheim olyan helyen vannak, ahol sok ember látja.....

Látod ez ami elmúlt visszavonhatatlanul. A termelő méhészetbe nem pipázgatni szunyókálni járunk .
Ami ennél is fontosabb, egy nagyobb méhészet nem a korzóra való. Ha repce alatt vagy hárs végén morcosak a méhek és néhány embert megcsípnek akkor nem csak magadnak ártasz hanem mindannyiunknak.
Néhány 5-15 család akár egy nagyobb telken a kertben is elhelyezhető de sok család már nem oda való ahol sok ember látja. Ott előbb utóbb gond lesz.
margita344 írta:
....Így is kérdezik tőlem, hogy "Ugye nem amitrázzal kezeli a méheket, mert nem szeretnék rákot kapni a méztől?".......

Ezt talán tekintsük írói munkásságod részeként. Az emberek döntő többségének fogalma sincs róla mi az az amitráz...

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 18:33 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Pöte írta:
Az elektromos eszköz? Nem kérdem, hogy nem-e vált be, mert mondtad, hogy használod.

Persze, hogy használom, de azért kipróbálok mindent ami egyszerűnek látszik.
Én már csak ilyen vagyok .... :oops:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 18:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Saanyi!

Nem majrézok a gázálarctól. Mindennek megvan a helye. Terménygázosításnál épp az a cél, hogy még a környékről is elijesszük az embereket, ezért látványosan hamarabb felvesszük a gázálarcot, mint ahogy szükséges. Viszont a méheskert egy barátságos hely, ahova pipázni, beszélgetni is leűl az ember vagy éppen szunyókálni is jólesik a méhek zümmögése mellett. A méheim olyan helyen vannak, ahol sok ember látja. Ha egyszer egy pletykás asszony meglátja, hogy gázálarcban kezelem a méheket, hát asszem soha többé nem vesz tőlem mézet a környék. A legjózanabb üzleti érdekem, hogy még a kételyt se ébresszem fel az emberekben. Így is kérdezik tőlem, hogy "Ugye nem amitrázzal kezeli a méheket, mert nem szeretnék rákot kapni a méztől?" Ha erre azt mondom, persze hogy nem, ugyanakkor gázálarcban látnak. Azt fogják hinni, hogy az oxálsav még veszélyesebb méreg. No, nem kell folytatnom ugye?

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 18:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Az elektromos eszköz? Nem kérdem, hogy nem-e vált be, mert mondtad, hogy használod.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 17:43 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Még soha nem próbáltam gázas vaporizert.
A hétvégén megtettem, valami hasonló szerkezeteket kreáltam savállóból és rézből:
Csatolmány:
vap_gáz.jpg

A saválló nem jött be. Nehéz úgy felmelegíteni, hogy az oxálsav egy része ne a csőben kondenzáljon .......
A réz jobb 1,5-2 perc forrasztólámpás melegítéssel 0,1-,0,2g volt csak a maradék 2g szublimálásakor.
Eredmény 7 családnál amivel próbálkoztam, 10-35 atka ma estig. (Ennyi hullott kb egész szezonban összesen eddig az amitráztól.)

Egyéb. Számomra tök ciki ha egy nyugger gázmester ennyire majrézik a gázálarctól, főleg ha tudná hogy szublimálva sokkal több oxálsavat tolerálnak a méhek mint csorgatva. :twisted:

Pipaszén témában már leírtam, hogy nálam a tavalyi tapasztalatok alapján a 33mm-est gyakran lazán kioltotta az oxálsav kristályvize (2g).
A ~44mm-esnél nem volt ilyen problémám (talán 1-nél), de mivel én alulról szublimálok gond volt, hogy ez a szén csak megcsiszolva fér be az üvegtetővel amire helyezve beraktam, + mindig zabszem volt a seggemben a viaszos keretek alatt néhány mm-el lévő izzó szén miatt ... lemondtam a módszerről.
Felül nem akarom használni mert ahhoz le kéne szednem a kaptárak takarását, a családok téli takarását ..........meg az akció után vissza is kéne rakni, akkor akár a csorgatás is egyszerűbb.
A csorgatást pedig épp a sok pakolás miatt nem használom.
Mert a lustaság, fél egészség, .....a tisztaság meg a másik fele..... :twisted:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 17:36 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.18. 08:53
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Pöte írta:
Én vettem szenet, de csak szólóban az erkélyen égetgetem. A cél az lett volna, hogy a családok alá a higiénikus alj tálcájára rakom a szenet és az oxálsavat, de aztán féltem, hogy a hőtől leolvad a keret és/vagy meggyullad. Mivel mindenféleképpen alulról gondolom az oxálsav szublimálást ( mert olyankor már fenn van a felső takarás és annak a megbontását elkerülném ), így elhalasztottam a dolgot. Hátha valaki tovább jutott.

Ezért érdeklődtem én is, alulról szeretném és egy kis tálcát csináltam amit betolok a kijárón.Nem tudom szerintem akkora hőt nem csinál hogy leolvadjon.

_________________
Dadant Blatt+1/2 hízlalt méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 17:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Én vettem szenet, de csak szólóban az erkélyen égetgetem. A cél az lett volna, hogy a családok alá a higiénikus alj tálcájára rakom a szenet és az oxálsavat, de aztán féltem, hogy a hőtől leolvad a keret és/vagy meggyullad. Mivel mindenféleképpen alulról gondolom az oxálsav szublimálást ( mert olyankor már fenn van a felső takarás és annak a megbontását elkerülném ), így elhalasztottam a dolgot. Hátha valaki tovább jutott.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 16:53 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.18. 08:53
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
zombee írta:
@ha8rd
Mi az igazi kérdés? Én a napokban tervezem.

Sokan tervezték hogy kipróbálják a pipaszenes szublimálást és Krajnain kívül ne tudok hogy valaki próbálta volna, mik a tapasztalatok ...erről szerettem volna információt.

_________________
Dadant Blatt+1/2 hízlalt méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 16:19 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
@ha8rd
Mi az igazi kérdés? Én a napokban tervezem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 09:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Annyira szeretnél gázálarcban dolgozni a méhek között?

Tökéletesen működik csurgatással az oxálsav és ráadásul még a méheidet is látod, hallod.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.26. 18:36 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.18. 08:53
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Oxalsav szublimálást nem használt mostanában senki?

_________________
Dadant Blatt+1/2 hízlalt méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.26. 08:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Csurgatni elég nehéz lenne, ha nem oldanánk fel.

Amiket én bemásoltam, az mindkettő vizes oldatra vonatkozik. A 2. idézet előtt ez a mondat van: "A cukrot csak röviddel a kezelés előtt tesszük a 35 Celsius-fokra felmelegített oldatba."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.26. 07:07 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.10.12. 19:08
Hozzászólások: 12
Oxálsavat én is oldva használom csak sajnáltam a lányokat hogy el áztatom és a véleményeteket kértem!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.26. 07:01 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.10.12. 19:08
Hozzászólások: 12
:ut Azt a ... hát ha ezt más csinálja akkor én is kiosztom ,elnéztem
A kis fiam szokta mondani ,,bocsesz"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.26. 01:14 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ez a baj ezzel, amikor nem használtok se nagy betűt se írásjeleket!
Mert ez a divat itt a neten igaz?
Csak most ezt akkor kérdezed, vagy állítod? Mert nem mindegy!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.25. 21:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.10.12. 19:08
Hozzászólások: 12
valahol egy amerikai méhésztől láttam,hogy porcukrot szórt a telelőre készülő méhekre ezzel serkentve a természetes tisztogatási hajlamot , ez oxálsav porcukor keverékkel nem működne


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.25. 20:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Ekkora káoszt...

1. "Ha a külső hőmérséklet 5 °C alá süllyed a termék nem használható fel."

(Api Ox használati utasítás, forrás: http://www.erista.hu/atka-ellenes-keszi ... y_m51.html)

2. "A kínálatban lévő különböző oxálsav-készítmények nagyon jól beváltak. (...) A kezelést csak akkor végezzük el, ha a külső hőmérséklet 5 °C fok alatt van, hiszen csak ebben az esetben ülnek elég szorosan a méhek a téli fürtben, ami feltétele annak, hogy a kontakt szer magas hatásfokot érhessen el."

(Méhegészségügyi ismeretek - OMME, 91. oldal)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.22. 17:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.07.21. 15:21
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Karcsi72 írta:
tűzoltó írta:
zszabo írta:
Sziasztok! Egy rövid kérdés: Apiox - al vártam eddig, mivel - mint sokaknál - még elég sok volt fias. Viszont most eléggé lehűlt az idő. Szóval elég a kezeléskor az 5 fok, vagy nem árt, ha éjszaka sem süllyed ez alá - mert akkor elkéstem :( ?
Segítségeteket előre is köszönöm!


Ha lehet 10 fok környékén locsolok. Akkor még mindenki otthon van, de a fürt sem túl tömör és ezért könnyebben becsorog az anyag az egész fürtbe, meg nem dermednek le a létől olyan sokan mint hidegebb időben. Az anyagot langyosan tartom hűtőtáskában melegvizes palackokkal. És a csorgatót is bebugyolálom egy kis törölközőbe. Ilyenkor tavaszig minden egyedre vigyázni kell mert mindegyik elvesztésével további kettőt veszítesz amit nem nevel fel tavasszal.
Nálatok 10 fok körül lesz a hétvégén. Tökéletes. ;)
De akkor is meg lehet csinálni ha nappal csak 5 fok van de éjjel fagy mert akkorra már lenyalogatják egymást.Persze több lesz a veszteség.

Nem hiába a druszám :) Pont így szeretem végezni ezt én is. Ugyanezen logika mentén. :taps


Köszönöm a segítségeteket! Akkor hétvégén locsolás!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.22. 09:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
A debreceni Acidum-2 Kft-nél kilós kiszerelésben is van, műanyag flakonban, most 1890 Ft/kg.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.22. 06:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 22:25
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Fejér
Sziasztok !

Az egyik partnerem árul kristályos Oxálsavat, 1500Ft/kg, csak az a baj, hogy a legkisebb megrendelhető mennyiség 25kg zsákban !
Ha esetleg össze tudnánk jönni 25-en, akinek kellene ilyen cucc, akkor szívesen intézném a dolgot.
Jelezzetek, ha valakinek szüksége lehet rá e-mail: gyo.nemeth@gmail.com


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.21. 21:35 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.23. 08:07
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Nádudvar
tűzoltó írta:
zszabo írta:
Sziasztok! Egy rövid kérdés: Apiox - al vártam eddig, mivel - mint sokaknál - még elég sok volt fias. Viszont most eléggé lehűlt az idő. Szóval elég a kezeléskor az 5 fok, vagy nem árt, ha éjszaka sem süllyed ez alá - mert akkor elkéstem :( ?
Segítségeteket előre is köszönöm!


Ha lehet 10 fok környékén locsolok. Akkor még mindenki otthon van, de a fürt sem túl tömör és ezért könnyebben becsorog az anyag az egész fürtbe, meg nem dermednek le a létől olyan sokan mint hidegebb időben. Az anyagot langyosan tartom hűtőtáskában melegvizes palackokkal. És a csorgatót is bebugyolálom egy kis törölközőbe. Ilyenkor tavaszig minden egyedre vigyázni kell mert mindegyik elvesztésével további kettőt veszítesz amit nem nevel fel tavasszal.
Nálatok 10 fok körül lesz a hétvégén. Tökéletes. ;)
De akkor is meg lehet csinálni ha nappal csak 5 fok van de éjjel fagy mert akkorra már lenyalogatják egymást.Persze több lesz a veszteség.

Nem hiába a druszám :) Pont így szeretem végezni ezt én is. Ugyanezen logika mentén. :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.21. 20:30 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
A BeeVitalt -5fokig lehet használni. Igaz, ott is azt írja, hogy 20 fok körül legyen az oldat, amikor rájuk csurgatjuk, meg nem is kell belőle annyi, így nem áztatja annyira a jószágokat.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.21. 20:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
zszabo írta:
Sziasztok! Egy rövid kérdés: Apiox - al vártam eddig, mivel - mint sokaknál - még elég sok volt fias. Viszont most eléggé lehűlt az idő. Szóval elég a kezeléskor az 5 fok, vagy nem árt, ha éjszaka sem süllyed ez alá - mert akkor elkéstem :( ?
Segítségeteket előre is köszönöm!


Ha lehet 10 fok környékén locsolok. Akkor még mindenki otthon van, de a fürt sem túl tömör és ezért könnyebben becsorog az anyag az egész fürtbe, meg nem dermednek le a létől olyan sokan mint hidegebb időben. Az anyagot langyosan tartom hűtőtáskában melegvizes palackokkal. És a csorgatót is bebugyolálom egy kis törölközőbe. Ilyenkor tavaszig minden egyedre vigyázni kell mert mindegyik elvesztésével további kettőt veszítesz amit nem nevel fel tavasszal.
Nálatok 10 fok körül lesz a hétvégén. Tökéletes. ;)
De akkor is meg lehet csinálni ha nappal csak 5 fok van de éjjel fagy mert akkorra már lenyalogatják egymást.Persze több lesz a veszteség.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.21. 14:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.11.08. 15:33
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.M.
Sziasztok akkor ezek szerint én buta méhész vagyok és buta szert használok?!?! Én a családoknál a zárókezélést mindig oxalsavval csinálom. Nem nézegetem, hogy egyléputcában hány méhecske van. Megkapják az oaxálsavas csurgatást és kész igaz családonként az adot oxálsav mennyisége is változo. Mert valamelyik az idén is mint tavaly töbet kapot mint 50ml. De hála az égnek még nem volt télen anya veszteségem. Sem az oxálsav miat se más miat. Lehet sőt töb mint valoszinü, hogy túl lehet öketadagolni. De szerintem az sem mindegy ki milyen erőségű oxálsavas oldatott használ.
"A méz is tartalmaz kis mennyiségben oxálsavat."
Üdv Ferenc

_________________
1/2nb rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.21. 10:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Cserényi doktor azt mondta az amitrázról, hogy a buta méhész okos eszköze az atka ellen. Az oxálsavról pedig azt, hogy az okos méhész buta eszköze. Aztán el is magyarázta, hogy miért. Az amitrázt sokkal nehezebb túladagolni mint az oxálsavat. Az oxálsavval könnyen anyátlanságot lehet okozni túladagolás esetén. Én is csinálom az oxálsavazást, de nagyon óvatos vagyok vele.

Nem mindegy, hogy 0.8 kg vagy 1 kg vagy 1,5 kg méhecske alkotja a méhfűrtöt. Nem mindegy, hogy egy léputcában hányezer méhecske van. Nem mindegy, hogy 2,5 %-os vagy 3,6 %-os oxálsavat kap a méhcsalád. Ha fontos az, hogy a kristályos oxálsav csak kb 71 % oxálsavat tartalmaz, akkor az se mindegy, hogy mennyi méhcske kapja a nyakába az adott mennyiséget, mert a méhfűrt laza vagy szoros volta is okozhat sok %-os létszámkülönbséget léputcánkánt. Ezért szeretném egy olyan állatorvos írását olvasni itt az interneten, aki felelős módon nyilatkozik és meg is indokolja, hogy mit mennyit, miért.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.21. 09:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
tsanyi írta:
.......Itt az oxálsav topicban átestünk a paci másik oldalára. Nem 0,1% töménység eltérésen és nem +-5ml oldaton függ a kezelés hatékonysága.......

Nekem is ez a véleményem.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2012.11.21. 08:48 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.07.21. 15:21
Hozzászólások: 39
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Sziasztok! Egy rövid kérdés: Apiox - al vártam eddig, mivel - mint sokaknál - még elég sok volt fias. Viszont most eléggé lehűlt az idő. Szóval elég a kezeléskor az 5 fok, vagy nem árt, ha éjszaka sem süllyed ez alá - mert akkor elkéstem :( ?
Segítségeteket előre is köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3175 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 64  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.