Pontos idő: 2024.04.28. 02:57

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3175 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 64  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.07. 17:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Idézet:
a 270 C fokos hőmérsékletet sokalltam a tejsav esetében


Figyelmesen szoktál olvasni , de lehet , hogy én írtam hibásan. A 270 fokos beállítás a257 fokon szublimáló oxálsavhoz van , a tejsavnál egy 180-200 fokról fogok indulni a kisérletezéssel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.07. 10:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.04.19. 10:16
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Szeged
Szerintem simán használható furettóval is, ha a lángot sikerül egy gyenge fokozatban közel állandó értékre belőni. A forró csövön átáramló folyadék gyorsan elpárolog, és kizárt, hogy az összes részecske elérje a bomlási hőmérsékletet. Ez esetben viszont a pumpálások számával lehetne bejátszani a megfelelő dózist tisztán empirikus alapon.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.07. 09:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Bogaras írta:
Nem reklám és nincs érdekeltségem sem a Mite Gun 2 eladásában , de alkalmas amitráz és oxálsav kijuttatására valamint pár mai telefon után szerintem a tejsavra is!!!

információm szerint 150fokos beállítással, tejsav 120 fokon szublimál
tehát ha az oxálsav beállítását veszem alapul hogy 157 fokon szublimál és a MiteGun
http://www.zumiszurcsi.hu/index.php?opt ... &Itemid=77
nálunk 270 fokra van állítva biztosan kifogom próbálni a tejsavat az amitrázos adagolós fejjel


Bogaras!

O.K., a kipróbálás eredményét majd közöld velünk. Én a 270 C fokos hőmérsékletet sokalltam a tejsav esetében, mert szerintem a dilaktonnak(=laktid) és az egyéb bomlástermékeknek vajmi kevés hatása lehet az atkára. Nem véletlenül van az, hogy az előállítása során a tejsavat vákuumban desztillálva tisztítják, ugyanis a vákuum a minél enyhébb melegítés révén a laktid -képződés és egyéb bomlás elkerülése szempontjából fontos.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.07. 03:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Idézet:
Nem akarom kedvedet szegni, de a tejsav nem szublimál...


Igazad van , de tudom , hogy ha hibázom várhatok kiigazítást. ;)
Nos pontosan a tejsav elbomlása miatt került ki a furettoból a tejsav (mivel azt nem tudod pontosan állítani) és került át a szublimoxba. Szerintem pedig a mitegun amitrázos feje és adagolója még alkalmasabb a kijuttatásra. Az elpárologtatási hőmérsékletet még az idén belövöm és jövőre már eredmények is lesznek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.06. 22:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Bogaras!

Nem akarom kedvedet szegni, de a tejsav nem szublimál...

Szublimációnak azt a fizikai jelenséget nevezzük, amikor egy szilárd anyag a normál légköri nyomás mellett hőközlés nyomán a folyadék halmazállapotot kihagyva gőz halmazállapotba kerül. Az oxálsav ilyen anyag, az amitráz és a tejsav nem. (A szárazjég, azaz a szén-dioxid is szublimál, normál légköri nyomáson annak sincs folyadék-fázisa).
A gyógyszertári tejsav folyadék halmazállapotú (nem szilárd), a hőközlés hatására gőz halmazállapotba kerül. A forráspontja 122 C fok, 130 C fokra hevítve laktil-tejsav képződik, 150 C fokon laktidot képez. Légköri nyomáson 150 C fok fölé hevítve elbomlik. Egyszer folyt már erről beszélgetés a tejsav témában. Az oxálsav szublimációs hőmérsékletén (150 C fok) túl hevítve a tejsav elbomlik (hozzá kell tennem, hogy az oxálsav is elbomlik 157 C fok felett).
Az amitráz sem "szublimál" a szublimátorban, hanem elpárolog (forráspontja 100 C fok). Amiért a szublimátorral is kijuttatható, annak oka, hogy a gyulladási hőmérséklete aránylag magas, 475 C fok.

Kíváncsi lennék a tejsav szublimátorral történő kijuttatásának hatásosságára, mert erős a gyanúm, hogy a hőbomlás a hatásosságát megkérdőjelezheti...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.06. 18:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Nem reklám és nincs érdekeltségem sem a Mite Gun 2 eladásában , de alkalmas amitráz és oxálsav kijuttatására valamint pár mai telefon után szerintem a tejsavra is!!!

SublimOx nevű készüléket 2 forgalmazó árul
http://www.citovar.hu/index.php?route=p ... duct_id=87
http://www.erista.hu/sublimox-apf-plus_t1019_m310.html
ezzel a készülékkel ma Fekete László tejsavat szublimál
video szerint ezt is oxálsavra találták ki és a külföldi fórumok szerint ilyen meg olyan vélemények is vannak
http://www.youtube.com/watch?v=Bby6r1qWxys
információm szerint 150fokos beállítással, tejsav 120 fokon szublimál
tehát ha az oxálsav beállítását veszem alapul hogy 157 fokon szublimál és a MiteGun
http://www.zumiszurcsi.hu/index.php?opt ... &Itemid=77
nálunk 270 fokra van állítva biztosan kifogom próbálni a tejsavat az amitrázos adagolós fejjel


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.06. 09:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.16. 19:24
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Fejér
15 másodperc 1 kezélés és 60-80családonként kell utántölteni a készüléket.Én most gondolkozom egy ilyen készülék vásárlásában, zárokezelés alkalmazására.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.10.06. 07:53 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Próbálok alternatívákat keresni arra az esetre, ha már az amitráz ködölés-füstölés sem működne már. Alapvetően a nyári fiasításos időben történő kezelés megoldása az egyik sarkalatos pont. Azt gondoltam, hogy ilyenkor a sorozat (oxálsav)szublimálás talán a legolcsóbb lenne, és a káros hatásai könnyebben kompenzálhatóak (legyengülés esetén egyesítés, anyaveszteség esetén tartalékanya ). A lassúsága okozhat gondot. Nézem a Logar féle szublimátort, ami 60-80 család óránkénti kezelését teszi lehetővé, azonban csak 0,25 gramm oxálsavat juttat egy családba, nyitott kijárón. Szerintetek ennek érdemleges atkaölő hatása van. Négyszeres és tizenkétszeres adagokról olvastam eddig. Kinek milyen tapasztalata van a nyári sorozatszublimációval, illetve annak adagjával? Télen majd elolvasom az egész topicot, csak most ezen az adagon megakadtam.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.09.15. 14:56 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
grat :)

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.09.15. 14:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.06.25. 21:35
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: NAGYVARAD
Csatolmány:
20140915_161719.jpg
Szeretnem megosztani veletek sajat keszitesu oxalsav adagolomat.Sokat segitett ez a topic az elkesziteseben.A tartozekokat az akvarista uzletben vasaroltam.Remelem feltudom tolteni a kepet.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.09.02. 18:24 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Zombee!
Nagyon szépen köszönjük a tapasztalataid korrekt leírását. Sok ilyen gyakorlati tapasztalat megosztására lesz azt hiszem szükségünk,hogy együtt tudjunk valami értelmes megoldást találni.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.09.02. 15:41 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Kísérletképpen 3-5-7 alkalommal szublimáltam családokat Varrox eszközzel augusztusi, tehát még fiasításos időszakban heti 1x, illetve zárókezelésként is ezt alkalmaztam a kiválasztottaknál. Anyaveszteség nem volt, fiasítást ért kárt, illetve különböző mértékű méhveszteséget sem vettem észre az eltérő számú kezelések hatására, jól működött atka ellen is.
Aztán kitavaszodott... Az évi 4-nél több kezelést kapott családok tavaszi fejlődése erősen vontatott volt. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ezek a családok önmaguktól nem képesek nemhogy repcén, de egy május elején induló akácon sem termelni.
A szublimálást a méhek jobban tolerálják a locsolásnál, de nem korlátlanul. Nekem úgy tűnik, hogy a hosszú távú negatív hatások egybevágnak függetlenül a bejuttatás módjától.
http://hal.archives-ouvertes.fr/docs/00 ... 891585.pdf

A fentiekhez még hozzátenném, hogy kevés számú családnál, két idényben vizsgáltam. Senkit nem akarok lebeszélni a kísérletezésről, de semmiképp se állományszinten tegye azt! A kezdőknek írnám, hogy hallgassanak a már bizonyított, tapasztalt méhészekre, és óvakodjanak az önjelölt szakértők tutinak mondott megoldásaitól!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.09.02. 10:13 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Zombee!
Te milyen gyakorisággal szublimáltál , hányszor, és volt-e olyan tapasztalatod, hogy káros a méhekre. Pl. anyavaszteség. Az oxálsavat próbálták ködölővel (kompresszoros) bejuttatni a Doli kutatóintézetben , de komoly méhelhullást okozott. Felvetődik a kérdés, hogy akkor a szublimáció miért nem okoz elhullást ?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.09.02. 08:53 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
pestlorinc írta:
De aki nem bízik a csurgatásban, annak miért ne ajánljam az oxálsav izzításos módszert?

László! Kérlek ne magyarázd félre! Nem az oxálsav szublimációval van bajom, magam is élek a módszerrel. Az általad ajánlott konkrét kezelési mód gyakoriságának saját, évekre visszatekintő tapasztalatának hiányában adott magabiztos ajánlásod zavar...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.09.01. 22:25 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
pestlorinc írta:
Nyugodtan lehet oxálsav szublimálással kezelni most. Ha kiterjedt a fiasítás, akkor ismételni kell mert a szublimálásnak ugyanolyan a hatása, mint a furettózásnak, tehát nem tartós. Ami atka éppen kint tartózkodik a méheken, az elpusztul, de 15 nap alatt hatszor-hétszer meg kell ismételni a szublimálást és akkor biztosan utolérted a fiasításból kikelő atkákat.

pestlorinc írta:
Nanetti részletes kutatást és műszaki fejlesztést végzett. Eredményei hitelesek, következtetéseire érdemes odafigyelni.

Idéznéd Nanetti publikációit ami részben alátámasztja állításod?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.09.01. 13:09 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Tapasztalatom szerint semmilyen.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.09.01. 10:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.10.26. 11:01
Hozzászólások: 186
Tartózkodási hely: Sopron
Pl. Milyen hatása van a szublimált oxálsavnak a nyitott fiasításra ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.09.01. 09:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Nanetti részletes kutatást és műszaki fejlesztést végzett. Eredményei hitelesek, következtetéseire érdemes odafigyelni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.09.01. 09:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Zombee!

Most se más a véleményem. Kényelmesebb és tartós hatása csak a csurgatásnak van. Ráadásul a csurgatáshoz nem kell gázálarc sem, tehát a munkaegészségügyi kockázat közel nulla.

De aki nem bízik a csurgatásban, annak miért ne ajánljam az oxálsav izzításos módszert?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.08.31. 22:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.07.25. 01:58
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Pest megye
Lefordította már valaki ezt az anyagot, vagy fellelhető esetleg németül, angolul valahol?

http://apitrentine.it/dati/2008/nanetti ... varroa.pdf


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.08.31. 10:26 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Nem is olyan rég még köpködted az oxálsavas szublimációt, most meg már az észt osztod vele kapcsolatban.. Őszintén, hány éves személyes tapasztalatod van ilyen mértékű oxálsavas szublimálás hatásáról?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.08.31. 09:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Nyugodtan lehet oxálsav szublimálással kezelni most. Ha kiterjedt a fiasítás, akkor ismételni kell mert a szublimálásnak ugyanolyan a hatása, mint a furettózásnak, tehát nem tartós. Ami atka éppen kint tartózkodik a méheken, az elpusztul, de 15 nap alatt hatszor-hétszer meg kell ismételni a szublimálást és akkor biztosan utolérted a fiasításból kikelő atkákat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.08.31. 08:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
Sziasztok!

Ti mit használtok BVHC adagoláshoz?

Ez:http://www.erista.hu/adagolo-fecskendo-oxalsavhoz-sw_t484_m166.html ér valamit?

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.06.05. 19:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.08.18. 05:27
Hozzászólások: 85
Oxálsav szublimálást lehet e ilyenkor végezni, atka ellen? Ha igen a mikor célszerű, és hányszor?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.03.14. 22:03 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Hát még ha stimmelnének az adataid, akkor sem jön ki a 15 szörös túladagolás.
A 20g nak az 50g 2,5 szerese.

Egyébként Apiox összetétele
Oxálsav dihidrát 5,0 gramm
Glükóz 20 gramm
Desztillált víz ad 100 ml
Ez egy literre számolva 50g.
forrás: http://www.erista.hu/dokok/termekmenupo ... /apiox.pdf
Egyébként Nagy István véleménye, minden tiszteletem mellett egy a sok közül. Ha visszakeresel a topicban több kutató ez irányú, ettől eltérő adatait is megtalálod.
Pl.: Nanetti profé is alapmű: http://apitrentine.it/dati/2008/nanetti ... varroa.pdf

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.03.13. 23:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.12.12. 22:28
Hozzászólások: 66
tsanyi írta:
Jano2013 írta:
Tenito írta:
Oxálsavat túl lehet adagolni ?

1liter sziruphoz adtam 5dkg oxálsavat és ezt kapták a méhek léputcánként 5ml-ert ahogy kellet történt még december elsején...Erre most 2 napja kezdődőd, hogy a méhek elkezdtek sajnos elég rendesen hullani amik kijönnek azok meg fosva pusztulnak el mintha nosema ütött volna beléjük. Igazából nem tudok mire gyanakodni eddig minden rendbe tűnt.
15 szörös tuladagolás törtènt

Miért is??


35g oxálsav lenne a gyári beállítás - lsd. Api-Ox
20-22g az ideális - lsd. Nagy István phd.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.03.05. 22:20 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
15C felett mire lehet használni? :shock:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.03.05. 17:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Bár azt hirdetik, hogy az oxálsavazni lehet hidegben is, én igazat adok Fendrik doktornak, hogy ez is teher a méhcsaládnak, tehát óvatosan ezzel. Ha lehet ezt is csak 15 C fok felett érdemes használni. Jobb az, ha kirepülhetnek kezelés után.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.03.03. 20:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.06. 09:03
Hozzászólások: 363
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
1 liter sziruphoz adtam ennyit. De egyébként a méhekkel azóta legalábbis látszólag minden oké decemberbe meg január elején voltak érdekes tünetek meg hullás is de nem lett vészes...Jelenleg már van rendesen fias ahogy szokott lenni hordják a virágport is szóval minden oké... Egy picit még a generációváltástól tartók, hogy nehogy akkor legyen egy nagyobb elnéptelenedés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.03.03. 13:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Hány C fok volt az oxálsavas kezeléskor?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.03.03. 08:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Mindent lehet túladagolni, az oxálsavat is, de te nem adagoltad túl (ha csak ezt az egy kezelést kapták). Az mondjuk nem mindegy, hogy 1 liter szirupHOZ adtad az oxálsavat, vagy 1 liter szirupBAN van ennyi, de még ha az utóbbi, akkor sem sok, a gyári Api-oxban is annyi van (csak abban még van cukor is).
Valami más irányban kellene keresgélni, ha korábban nem kezeltél oxálsavval. Pl. milyen a téli élelem? Édesharmat, fedetlen, híg méz nincs? Nosema ellen kapnak valamit? Amitrázos kezelést a tünetek előtt nem kaptak?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.03.02. 21:22 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Jano2013 írta:
Tenito írta:
Oxálsavat túl lehet adagolni ?

1liter sziruphoz adtam 5dkg oxálsavat és ezt kapták a méhek léputcánként 5ml-ert ahogy kellet történt még december elsején...Erre most 2 napja kezdődőd, hogy a méhek elkezdtek sajnos elég rendesen hullani amik kijönnek azok meg fosva pusztulnak el mintha nosema ütött volna beléjük. Igazából nem tudok mire gyanakodni eddig minden rendbe tűnt.
15 szörös tuladagolás törtènt

Miért is??

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.03.02. 20:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.06. 09:03
Hozzászólások: 363
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar megye
Ez hogy jött ki ? 3,5 %-os oldalt helyett 5%-osat csináltam.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.03.02. 20:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.09.22. 12:22
Hozzászólások: 700
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Tenito írta:
Oxálsavat túl lehet adagolni ?

1liter sziruphoz adtam 5dkg oxálsavat és ezt kapták a méhek léputcánként 5ml-ert ahogy kellet történt még december elsején...Erre most 2 napja kezdődőd, hogy a méhek elkezdtek sajnos elég rendesen hullani amik kijönnek azok meg fosva pusztulnak el mintha nosema ütött volna beléjük. Igazából nem tudok mire gyanakodni eddig minden rendbe tűnt.
15 szörös tuladagolás törtènt

_________________
Ha gyorsan akarsz menni, menj egyedül! Ha messzire akarsz jutni, menj együtt másokkal!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.02.09. 19:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
:-)
Itt a fórumon lehetett olvasni a Mite-Gun1 atkalövész pisztolyról. Keresd a barkács furettók topicban spartak fórumtársunk beírását.

viewtopic.php?f=4&t=113&start=0




Csatolmány:
mitegun_1.JPG


Mite Gun33 0002

http://www.youtube.com/watch?v=To9BSD78VGk


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.02.09. 18:52 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 13:15
Hozzászólások: 29
Üdv!

Valaki használta már Mite-Gun2 atkapisztolyt?
Tapasztalatok?

_________________
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10105


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.01.17. 13:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Én Perizin használnék most...még jó az idő...tegnap nyomtam nekik

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.01.16. 10:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
A tavalyi évben nem végeztem atka számolást az utolsó kezeléskor (oxálsavas locsoláskor).
Öcsémmel BVHC-s locsolást egyébként kitavaszodás után szoktunk alkalmazni, akkor sem az atkaírtás, hanem az egyéb jótékony hatásai miatt. Tekintettel azonban a várható nagyon enyhe időjárásra, talán érdemes lenne egy utókezelést végezni. Most egy fias nélküli, vagy minimális fiasú állapot esetén talán az atkagyérítő hatása is jobban érvényesülhet a szernek, mint a már beindult, erős fejlődés időszakában.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.01.16. 10:03 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Miért, sok atka hullt novemberben?

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2014.01.16. 09:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Hozzáértők véleményét kérném arra vonatkozóan, hogy a novemberi oxálsavas locsolás után szabad-e BeeVital Hive Clean-el locsolni mostanában? A hét végén alkalmas idő lehetne a kezelésre.
Azt tudom, hogy egy szezonon belül két oxálsav-oldatos locsolás ilyen időközzel már rizikósnak számít. A BVHC is oxálsavas készítmény, igaz kevesebb mennyiséget tartalmaz belőle. Ennek ellenére nem tudom megkockáztassam-e?

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2013.12.31. 19:39 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.11.17. 13:32
Hozzászólások: 8
Igen ez a Logar oxálsav párologtatóról lett koppintva, igen ők forgalmazzák.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2013.12.31. 17:28 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
bekesm írta:
....Mindenki úgy csinálja ahogy gondolja, de én csak 10 C feletti időben végzem a szublimálást, amikor a méhek repülnek. .....

Nekem az 5C körüli hőmérséklet jött be. Akkor mindenki otthon van, a fürt sem tömör, és könnyen gyorsan tudok dolgozni.
Kinek a pap, kinek a paplan..... én meg maradnék a Pappnénál ......

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2013.12.31. 15:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.08.18. 05:27
Hozzászólások: 85
EzAz írta:
Sziasztok!


Én egy hete dec. 24.-én ködöltem le a teljes állományt oxálsavval.

Egészen pontosan egy Logar típusú hazai másolat készülékkel oxálsav szublimálóval.

7-8 fokban kezdtem és 10 fok volt mire befejeztem.

Volt amelyik család röpködött semmi gondot nem okozott.


Hajrá!


Üdvözöllek .

Ez a készülék amelyiket említesz, ez a zümiszürcsi által forgalmazott készülék? A készülékkel kapcsolatban érdeklődnék.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2013.12.31. 11:53 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.11.17. 13:32
Hozzászólások: 8
Sziasztok!


Én egy hete dec. 24.-én ködöltem le a teljes állományt oxálsavval.

Egészen pontosan egy Logar típusú hazai másolat készülékkel oxálsav szublimálóval.

7-8 fokban kezdtem és 10 fok volt mire befejeztem.

Volt amelyik család röpködött semmi gondot nem okozott.


Hajrá!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2013.12.30. 21:23 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Próbáltad, hogy nem elég hatásos, vagy ez csak feltételezés?
Amennyiben próbáltad, milyen volt a fürt a kezelés után közvetlenül?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2013.12.30. 17:08 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.28. 15:34
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Kecskemét
tothg69 írta:
Ki tuja mi a minimum hőmérséklet amikor lehet oxálsavat szublimálva bejuttatni a méhcsaládnak?


Lehetni bármikor lehet! De mikor szabad, illetve érdemes az más kérdés.
Méhek fürtbe húzódásakor az oxálsav gőz nem tudja kifejteni hatását (nem ér el minden méhet). Ha a méhek a kezelés után nem tudnak tisztulni kérdéses szabad –e stresszelni őket. Nem okoz –e benti üritkezést, ami a nozéma elterjedését okozhatja.
Mindenki úgy csinálja ahogy gondolja, de én csak 10 C feletti időben végzem a szublimálást, amikor a méhek repülnek. Biztos van más álláspont is, az enyém ez. Még figyelek arra is, hogy a következő éjszaka se legyen 5 C nál hidegebb.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2013.12.30. 16:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Nee próbáld,csináld... :mrgreen:

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2013.12.30. 14:51 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Akkor 5 Celsius felett nyugodt lelkiismerettel szublimálhatok.

Azért ezt megnézném élőben! :D

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2013.12.30. 09:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.09. 19:13
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Hajdú
zombee írta:
4 Celsius-fok alá ne süllyedjen.


Köszi. Akkor 5 Celsius felett nyugodt lelkiismerettel szublimálhatok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Oxálsav
HozzászólásElküldve: 2013.12.27. 10:38 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
4 Celsius-fok alá ne süllyedjen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 3175 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 64  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 45 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.