Pontos idő: 2024.04.28. 06:18

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7261 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 146  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.08.02. 20:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Köszönöm Attila!
Nekem kezdőnek ez nagy lecke! Ilyenkor gondolkodik el szerintem a bizonytalan, hogy legyen-e vagány és tekerjen a barkács furettóján még egy negyedet, vagy hagyja-e bent az oxálszublimáló csövét pár másodpercel tovább, vagy akármit, amit úgy gondol, hogy "biztosan működik az úgy is, csak a leragadtak nem merik meglépni". Tudom, a nagy dolgok mind úgy keletkeznek, hogy olyat teszünk, ami még nem volt, de akinek csak ez van és emellett egy élete, az legyen óvatos és halgasson azokra, akik az elmúlt telet minimális veszteséggel, vagy esetleg veszteség nélkül lépték meg! A szerencse faktort pedig az érdemli meg, aki bizakodó!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.08.02. 13:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Azóta nem kísérletezem, pedig kíváncsi természet vagyok... sokáig nem is beszéltem a kudarcomról senkinek. Helyrehoztam a dolgokat, vettem 3 családot, szaporítottam, jövőre úgy néz ki, rendben leszek. Ma már tudok beszélni a tavalyi vereségről, denem magam miatt írtam le, hanem azért, mert hátha segítek vele más kísérletező méhészeknek, hogy hasonló hibába ne essenek.
Attila


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.08.02. 09:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.06.24. 15:39
Hozzászólások: 200
Ata67 sajnálom ami veled történt. Én azt látom hogy egyedül az oxálsav szublimálás elég hatékony a bio szerek közül. Hozza az amitráz hatékonyságát. Tejsavat szublimálva nem sikerült még atkát ölnöm. Most felváltva nyomtam az amitrázt ködölve és az oxál savat szublimálva 3 naponta. De volt hogy oxállal 2 naponta. Szinte nincs atka a méhek klasszisokkal jobbak félkereten az alsó fiókban is 5-6 keretnyi fiasítás van felül meg szintén vagy még több.

Vannak akik úgy fogják fel hogy ha csak 1-2 atka hullik nem kezelnek. Pedig pont ilyenkor kell nullára vinni. Csak a 0 atka az elfogadható! Persze más kérdés hogy ez még a méhek károsítása nélkül mennyire oldható meg.
De erre kell törekedni. Augusztus van most kelnek a telelő méhek én most kifejezetten bizakodó vagyok. Remélem lesz megint tél is. Ugyan akkor egészségesen bizalmatlannak és kritikusnak kell lenni minden szerrel kapcsolatban. Amilyen méhpusztulást az új destruktor okozott az felháborító. A mavrik legalább nem méhekre van de ez is mutatja hogy óvatosan kell bánni ezekkel a szerekkel akkor is ha valamilyen vivő anyagot módosítanak csak benne, és a hatóanyag elvileg ugyan az.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.08.01. 14:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.08.01. 19:31
Hozzászólások: 54
Bekesm! Ebből az adathalmazból csak egy dolog világos, hogy x. napon y. számú lehullott atkád volt. Ha kísérleti eredményt szeretnél közölni, akkor légyszíves írd le, hogy milyen módszerrel juttattad ki az oxálsavat, milyen gyakorisággal és alkalmanként mennyit. Akkor lehet igazából véleményt mondani az oxálsav használatáról. Köszönöm! :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.08.01. 12:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Szerintem komoly gond, ha egy hónap alatt nem csökken az atkaszám. Én tejsavval kísérleteztem tavaly, hasonló tendenciát láttam, mint a leírt kísérletben. Látványosan potyognak az atkák, de nem csökken a számuk. A méhészben azt az érzetet keltheti, hogy csinált valamit, merthogy hullik az atka. Aztán jön a sodrott szárny vírus, vagy valami más. Ha legyengíti az állományt a vírus, kevés atkától is elpusztulhat a család. Tavaly voltak olyan szaporítmány családjaim, amik 800 lehullott, megszámolt atkától is elpusztultak. Az egész időszakra mondom a 800-at. Új anyás családok voltak. Fiasításmentes időszak is volt náluk, ekkor tejsavas oldattal csorgatva a méhek. Minden kezelés után számoltam, és ugyanezt láttam, mint az előző hsz-ben, nem csökkent az atkaszám. Azért csorgattam, és nem permeteztem tejsavval, mert télen azt tapasztaltam, hogy jól működik úgy is. Azt gondoltam nyáron is úgy lesz, de nem úgy volt.
Október elején volt még 14 családom a 37-ből. Megcsorgattam őket, mivel is..., nem jut eszembe a neve..., a P....in kistestvére. Egy órán belül,elpusztult annyi méhem, hogy 4 családra kellett összerakni. Az anya egy-két-három keret méhvel többségében megvolt a családoknál.
Úgy gondoltam, az egész az én hibám a tejsavas kísérletem miatt, de utána...
Hallottam olyan esetet, amikor a méhész az állománya felét megcsorgatta P....innel, mert még volt neki, a másik felét pedig a "kistesóval". Amiket P....innel locsolt azok jól voltak, amiket a "kistesóval", azok családroncsok lettek.
Tavaszra elpusztult az összes családom, 37.
Van olyan előadó, aki évi 3-4 nyári oxálsavas csorgatást ajánlott ezelőtt 2,5 éve. Járta az országot az előadásaival. Tudok olyan méhészt, aki így csinálta, és a méheinek 90%-a elpusztult. Mikor tette az amitrázos csíkokat augusztusban, már kezdték rabolni a legyengült családokat. Elkésett.
A másik ismerősömnek a fele pusztult el.
Óvatosan kell bánni a bio kísérletekkel, tanításokkal. Több év távlatából kell ezeket értékelni. Úgy gondolom, jóra törekednek, akik bio módszerekkel igyekeznek védekezni, de jobb inkább csak egy-két családdal kísérletezni, a méhész egészégügyet is figyelembe véve!
ata67


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.31. 20:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.02.23. 21:25
Hozzászólások: 135
Leírnád konkrétan melyik újság melyik számában milyen címen találjuk?
Korábban mivel kezelt? A lehullott atka soknak tűnhet, de az is elgondolkodtató, hogy még 1 hónap elteltével is hasonló számok hullanak, mint a kezelés megkezdésekor.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.31. 19:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.28. 15:34
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Kecskemét
Atkaszám 5 re kerekítve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.31. 19:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.28. 15:34
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Kecskemét
Sziasztok!
Sokat gondolkodtam írjam -e le oxálsavas tapasztalatomat.
Egy kísérlet szinte a 0-val egyenértékű, de azért leírom.
A "muszáj" méhészújság régebbi kiadásában megjelent egy cikk az oxálsav alternatív felhasználásával kapcsolatban. Állomány szinten (59 család) alkalmaztam, mivel méheim igen messze vannak, ezért egy méhész barátomat kértem meg, (állóméhész) hogy vegyen részt a kísérletben, egy családjával. Vállaltam, ha sérül a kísérleti családja azt pótlom. A lényeg az, hogy egy higiénikus aljjal számolta a lehullott atkát. Az eredmény elgondolkodtató!
dátum nap atka db.
jún.. 24. 0.
jún.. 25. 1. 20
jún.. 26. 2. 10
jún.. 27. 3. 50
jún.. 28. 4. 30
jún.. 29. 5. 25
jún.. 30. 6. 40
júl.. 1. 7. 20
júl.. 2. 8. 1
júl.. 3. 9. 30
júl.. 4. 10. 35
júl.. 5. 11. 30
júl.. 6. 12. 60
júl.. 7. 13. 65
júl.. 8. 14. 60
júl.. 9. 15. 80
júl.. 10. 16. 80
júl.. 11. 17. 60
júl.. 12. 18. 65
júl.. 13. 19. 55
júl.. 14. 20. 100
júl.. 15. 21. 95
júl.. 16. 22. 100
júl.. 17. 23. 90
júl.. 18. 24. 75
júl.. 19. 25. 120
júl.. 20. 26. 60
júl.. 21. 27. 30
júl.. 22. 28. 20
összes atka 1506


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.31. 17:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Maciur

"Bocs ha hülyét kérdeztem"

Nem tehettél mást, csak én voltam itt. (ezt nem tudtam kihagyni)

Az én flakonomon a HIVE CLEAN jó nagy betűkkel szerepel, a BEE VITAL felette harmad akkorával sem. Hogy nyelvtanilag hogy helyes, fogalmam sincs, mivel nem tudok angolul. Az online fordító a bee vital hive clean -re ezt hozta ki: méh létfontosságú kaptár tiszta hive clean bee vital-ra meg ezt: kaptár tiszta méh létfontosságú. Úgy hogy okosabb nem lettem. De a Debreceni méhészboltban eddig még mindig tudták mit akarok.



H.apci


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.31. 16:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.09. 19:13
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Hajdú
Hangasav alkalmazása max. 20 fok alat ajánlatos használni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.31. 13:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.06.24. 15:39
Hozzászólások: 200
16 nap bőven átfedi a fedett fiasos állapotot a here álcákat is figyelembe véve. Na de tavaly hiába értél át a 16 napon mintha nem is kezeltem volna ugyan úgy hullott tovább. Most meg szinte nincs... Pipitaa szerintem hagyd a hangyasavat. Kockázatos, a mi éghajlatunkon nem alkalmazható jól főleg nem most. Főleg nem úgy hogy a következő 5-6 napra 35-38 fok közötti napi csúcshőmérsékleteket jósolnak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.30. 10:26 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.06.30. 07:36
Hozzászólások: 15
Sziasztok!
Ilyen nagy melegben érdemes hangyasavval kezelni? 4x20mm lyukú cd tokos megoldással?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.30. 08:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.01.19. 17:50
Hozzászólások: 299
Ja és mégvalami

Elméletileg egy 28 napos kezelés bőven átfedné a befedett fiasításban lévő atkák,"

ha azt olyan tartós hordozóval érnéd el ami mindig jelen van a kaptárban, minden méhegyedre hat, és természetesen nem terhelné agyon a családot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.29. 22:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.01.19. 17:50
Hozzászólások: 299
idéznék

"tavaly az 42 kezelés szer 80-120 db. atka /család szóval olyan 3000 db. Atka /család amit leszedtem róluk pont elég volt..."

illetve más írta valamelyik topicban "zárókezelésnél 500 atka"

vagy a tavalyi évet vegyük alapul, akkor szerinted?

Persze van aki nem számol van aki igen. Szerintem napraforgó után mindenki végigtolja a kötelezőt, esetleg számolás nélkül, de utána illik figyelembe venni a potyogást és ehhez mérni a kezelések mennyiségét, szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.29. 17:38 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
Már régóta foglalkoztat egy kérdés, így feltenném (nincs időkorlát a válaszra :) ):

Az addig rendben van, hogy az atkahullást figyelni kell, kezelést követően látható, ha óriási a baj.
Bár erre sem vennék mérget, hisz a fedett fiasban található atka mennyisége egy sorozatot követően
jön/ne csak le. Elméletileg egy 28 napos kezelés bőven átfedné a befedett fiasításban lévő atkák, nomeg
a kint lévők jó részének likvidilásához szükséges időt. Mégis van atka ezt követően is. Így nem lehet leállni a
kezeléssel, maximum szünetet tartani. Elhúzódó meleg ősz esetén, szinte október végéig kezelni kell. Mondjuk vándorlási
csomópontban méhészkedem, emiatt repce és akác alatt kiment raj szinte mindig van a környéken, valamint a
méhsűrűség is elég drasztikus, így hiába a nézegetése az atkahullásnak kezelni kell, mert egy rablás bármikor
visszaállíthatja az atkák számát. Felesleges időpocséklás-e az atkahullás nézése?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.28. 22:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
Ezt elirtad a BVHC helyett vagy mi az a HCBV ?
Bocs ha hülyét kérdeztem! :ut

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.28. 15:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Igen. 2015-ben és 2016-ban is így csináltam, csak 7 naponta. Idén azért álltam át az 5 naponkénti kezelésre, mert a drasztikus (és értelmetlen) szaporítás elmaradt, népesebbek a családok, és azt szeretném, ha a telelő méhek a fejlődésük során nélkülöznék az atkák társaságát a sejtben. Álló hobbi-méhészetem van egy, az országos átlagnál jóval szerényebb méhsűrűségű területén. A HCBV-on kívül mást nem juttatok be a kaptárba. A nosema-ról annyit tudok, hogy állandóan beszéltek róla.


Valószínűleg nem tudod rólam, 43 évesen egy nagyvárosi lakótelep második emeletéről költöztem falura, minden ismeret nélkül, és minél több mindent szeretnék megtermelni magamnak vegyszer nélkül.


H.apci


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.28. 14:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.02.23. 21:25
Hozzászólások: 135
H.apci ezt a tavalyi atkás évben is így csináltad? Tapasztalataid szerint ez elegendő az atkák kordában tartására?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.28. 13:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Fibula!


Én pedig tőled szeretném kérni ugyan ezt, ha már lehet követelőzni.




H.apci.


U.i.: És hogy elébe menjek a bajnak, én magam július 15-től már a telelésre készülök, az atkairtás ennek szerves része. Kizárólag HCBV-t használok 5 naponta. A sorozatnak akkor van vége, ha másodszor is le lettek kezelve fiasítás mentesen. És 10 családnál könnyhullatás nélkül fizetem ki az ehez szükséges 20-30ezer forintot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.28. 10:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
De ugye nem baj ha jelenleg nem érek rá pötyögni egy cirka órácskát hogy a te kaján kérdésedre "részletes", természetesen az eredményekre is kitérő választ írjak.
El kell jönni egy előadásomra valahol, és ott elmondom "részletesen" is akár. (szóban se rövid)
Először persze el lehet olvasni azt pl, amit itt írtam ezzel a herbával kapcsolatban is, meg az évek alatt már.
Amúgy sincs egységes és állandó "stratégiám". Aki sematikusan védekezik, előbb utóbb pórul jár. Mint minden a méhészetben, ez is évjárat, országrész, időjárás stb függő. Kontroll, szerrotáció, állandó tanulás ebben is.
De ezt te is így csinálod.
Keveset is mondtam az egy órával, amit tudnék(kellene) erről billentyűzgetni.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.28. 05:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.23. 09:10
Hozzászólások: 302
Bocsánat, hogy magamat idézem!
De nem kaptam választ...

fibula írta:
Tükör!
Kérek egy részletes beszámolót arról, hogy te mikor és mivel védekezel atka ellen, természetesen az eredményességére is kíváncsi lennék!
Mindezt annak fényében, hogy miért kerüljük az "illegális" szereket, ha van egyenesebb út...
Igazán köszönöm előre is!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.27. 19:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.23. 15:56
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Tiszteletem Kollégák!
Pink Panther!
Bocs Mi nem Takticról és nem tiktacról beszélünk!
Amitráz!
Tisztelt Uram!
Amitráz, amiről Mi itt beszélünk,akár rajzlapon akár lámpabélen akár furettóval vagy bármi más módon,AMITRÁZ!!!
Jó okosnak lenni,csak nem bölcs!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.27. 13:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.06.24. 15:39
Hozzászólások: 200
Köszi Rob kihagyom tavaly az 42 kezelés szer 80-120 db. atka /család szóval olyan 3000 db. Atka /család amit leszedtem róluk pont elég volt...
Most szedjünk inkább nosema sporát vagy gyűjtsünk vírusokat. Az atka legkorábban csak jövőre lesz megint országos sláger....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.27. 13:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.05. 19:32
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Ha nincs atkád gyere hozzám .Furettó után vígan lovagolnak.
.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.27. 09:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.06.24. 15:39
Hozzászólások: 200
Júliusi atka írtás végére érek a 3 naponkénti 7 szeri kezeléssel. Felváltva taktik beködölve és oxálsav beszublimálva.

Ugyan úgy mint tavaly fej-fej melett hozza le a két szer. Átlag 5-5 atka/kezelés.

Az oxálsavtól a második napon leesik 5 atka. Utána 3nap jön az amitráz. Kezelés után 1 órával átlag 5 újabb atka esik le. Ezek még mozognak de később elpusztultak. Nímfa száma általában 1.

Na most lehet mondani hogy 1 hétig hullik az oxálsavtól... De szerintem ugyan olyan a gyakorlati alkalmazás szempontjából mint a taktik. 3 naponta tolni kell. Amúgy úgy látszik az atka ellen inkább hűtőházba kéne vinni a méheket 1 hónapra télen... Az többet segített országosan és még vegyszer mentes is.

Viszont vannak családok amik a kevés atka ellenére nem úgy fejlődnek mint kéne. Nagyon nagyon nosema vizsgálatokat kéne végezni meg vírusvizsgálatokat... De teljes a csend. Most azt hisszük nincs atka akkor teljesen megnyugodhatunk. Pedig most lenne Egy kis idő meg lehetőség az atkán kívül másra is koncentrálni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.27. 06:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Ugye nem gondolod komolyan, hogy engedély ide, vagy oda egy hatóanyagot százszoros áron vásárolok meg csak azért mert engedélyezett?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.26. 21:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.09. 21:34
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Szeged
Uraim!
A Taktic a méhészetben nem engedélyezett szer!

mehesz60 írta:
Tiszteletem Kollégák!
Keresd ha van lehetőséged a Méhészeti monitoring 2009-2010 és egyes atkagyérítő módszerek vizsgálata című OMME 2010-es kiadványának 7. oldalán.

2010-ben sem volt az, így bizonyára valami elírás történhetett.

Csak remélni lehet,hogy a használókat és a népszerűsítőket utöléri végre a spanyol inkvizíció.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.26. 20:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.23. 15:56
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Tiszteletem Kollégák!
batja22!
Kérlek szépen most nem másolnám be de ha szükséges később megteszem!
Keresd ha van lehetőséged a Méhészeti monitoring 2009-2010 és egyes atkagyérítő módszerek vizsgálata című OMME 2010-es kiadványának 7. oldalán.
Sok sikert!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.26. 18:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.05.06. 19:14
Hozzászólások: 9
Tactic lapka áztatásos keverésére szeretnék tanácsot nemtalálok sehol családra felbontva ha tudna valaki segíteni megköszönném!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.25. 19:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Tükör írta:
A Herba nem engedélyezett nálunk.

Tükör írta:
Megmondom őszintén nem böngészem az OMME hirdetéseket, de elég baj, ha ott is árulják. Utána nézek. Én itt ha meglátom törlöm, bár mostanában nem vagyok mindig.

Pink Panther írta:
Ahogy a Mitac, Mavrik meg a Taktic sem, mégis a méhészek zöme ezekkel védekezik.

Talán emlékeztek rá, hogy nem túl régen valaki "segítőkészen" árult OMME hirdetés oldalon eredeti kanadai Fumagillint. Mit tesz isten valaki jóakaró feljelentette Nébihnél/rendőrségen és rendőrségi OMME megkeresés illetve ügy lett belőle. Az illető telefonja hamarosan elérhetetlenné vált, IP cím alapján (is) kutakodtak utána... Engedély nélküli gyógyszer import és kereskedelem büntetőjogi kategória ma már(!).
Ebből a szempontból a mitac és a herba strip más kategória szerintem mint az egyébként "legálisan" kapható mavrik és tactic. (Ezért csodálkozom, hogy "ficzere125" OMME hirdető a Mitacját milyen bátran kínálgatja.) Szóval, bár a trambulinról medencébe vizelés és a sunyiban csorgatás eredménye ugyanaz, mégse egyforma a megítélése. Nem kell csodálkozni, ha Tükör is másképp ítéli meg. ;)

Egy kis sztori a végére: egy távoli ismerősöm kínai fogyasztószert árult, amit családtagjai nevére rendelgetett Kínából. Nébih megfogta, csak azért úszta meg, mert az a (nem engedélyezett) hatóanyag, amivel hirdette, a Nébih bevizsgálás szerint egyáltalán nem volt megtalálható a termékben :shock: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.25. 18:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Ez már sokszor ki lett itt tárgyalva. Tükör sem engedélyezni, sem betiltani nem tud semmit. Annyit tud, hogy korrekten tájékoztat, és odafigyel a honlap törvényes működésére.

H.apci


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.25. 13:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2017.02.05. 07:15
Hozzászólások: 72
Azért az illegális szerek használatához az is nagymértékben hozzájárult hogy a forgalmazok is a méhtartókból akarnak megélni és még ha támogatás is van kérve akkor is óriási a költség különbség a nem engedélyezett szerek javára! Ráadásul nem ritkán a gyári készítmények nem hozzák az elvárható eredményt!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.25. 07:55 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tükör írta:
A Herba nem engedélyezett nálunk.

Én ezzel a hozzászólásommal csak egy tényt közöltem, alapból azt nem minősítettem, se pro se kontra .
Nem kellett volna se belelátni, se belebeszélni, se bele érezni, vagy éreztetni semmit senkinek.
Nem vagyok álszent, mindenki úgy védi meg az állományát, ahogy jónak látja természetesen, de attól még nem árt tisztában lenni azzal, hogy mit szabad, szabadna, az atka elleni védekezésben elkövetni és mit nem, nehogy kínos meglepetés érje adott esetben egyszer.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.25. 07:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.23. 09:10
Hozzászólások: 302
Tükör!
Kérek egy részletes beszámolót arról, hogy te mikor és mivel védekezel atka ellen, természetesen az eredményességére is kíváncsi lennék!
Mindezt annak fényében, hogy miért kerüljük az "illegális" szereket, ha van egyenesebb út...
Igazán köszönöm előre is!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.24. 20:32 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Attól még tilos, és ha rád bizonyosodik, hogy használod, megbüntethetnek.
Ennyi. Nem kell túl beszélni. Ez van.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.24. 16:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.09. 21:34
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Szeged
Tükör írta:
A Herba nem engedélyezett nálunk.

Ahogy a Mitac, Mavrik meg a Taktic sem, mégis a méhészek zöme ezekkel védekezik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.24. 05:35 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Megmondom őszintén nem böngészem az OMME hirdetéseket, de elég baj, ha ott is árulják.
Utána nézek.
Én itt ha meglátom törlöm, bár mostanában nem vagyok mindig.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.24. 05:12 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2017.01.27. 08:28
Hozzászólások: 69
Akkor miert aruljak az OMME-n a Herba stripet?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.23. 20:50 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
A Herba nem engedélyezett nálunk.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája:
HozzászólásElküldve: 2017.07.23. 20:47 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.12.23. 10:23
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Vas megye Sárvár
Sziasztok!
Herba stripet használt e valaki, és mik a tapasztalatai? Legfőképpen arra gondolok, hogy méhekre milyen hatással volt, volt e érzékelhető méhelhullás? OMME közzétett egy cikket róla, hogy van bent amitráz és akrinatrin is ami piretroid.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.22. 13:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.06. 19:34
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Feltudna e világosítani valaki a Mavrikról, akár csurgatásos vagy falapka áztatásáról, ezek használatáról.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.10. 08:01 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.01.10. 08:41
Hozzászólások: 32
ha valaki használt már esetleg szerb ködölőt, megkérdem szóljon, szeretnék érdeklődni picit vele kapcsolatban


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 16:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
rotary. akár lehet" dakota" is. Itt a fórumon a télen kb3 oldalnyi véleményt lehetett olvasni a szerről, amit más méhészek tapasztaltak. Mindenki döntse el használja-e. Ha neked nem volt gondod vele használd.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.03. 10:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
kárpátia írta:
Sziasztok! Érdekelne, hogy kinek mi a véleménye a DESTRUKTOR nevű atkairtó szerről??, rákeresve olvastam h méhpusztulást vettek észre akik alkalmazták!!

Vigyázz, nehogy már a kérdésért is perrel fenyegessen a gyártó... Volt már korábban sok minden leírva, aktuális, késő őszi időszakban, illetve volt NÉBIH vizsgálat is, ha jól emlékszem. A méh hullákat kisebb mennyiségben sem szeretem, viaszt is szennyezi ezért kumafoszt nem használok, inkább oxálsavval csorgatok... Ráadásul ezek az "utángyártott" új szerek....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.03. 08:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
Még ezt a bölcseletet ez valami "dakota" mondás ? Kifejthetnéd azert nem használsz destruktort mert neked nem vált be, vagy azert használsz mert az egyéb szerek nem váltak be ..... nem is értem az ilyen bölcseleteket mikor kérdez valaki valamit. Nekem pl személy szerint nem volt gondom a destructorral, talán picit több volt kezeles után a hulla de ezt sem tudom a szerre rá fogni hiszen csak egy szezont használtam eddig.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.02. 18:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Akit a tűz megégetett, az nem játszik vele.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.07.01. 12:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
Sziasztok!4
Érdekelne, hogy kinek mi a véleménye a DESTRUKTOR nevű atkairtó szerről??,
rákeresve olvastam h méhpusztulást vettek észre akik alkalmazták!!
Várom a véleményeket aki már
használta! kösz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.06.13. 11:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.01.19. 17:50
Hozzászólások: 299
Bár biztosan megoszlanak a vékemények, de én az ide akácot is ide sorolnám ám!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.06.12. 22:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Ja, ja, próbáltam egy kicsit gondolkodni. Aztán arra jutottam, hogy a téli fiasmentes időszakot is a tavalyi évhez csatoltad. Az én gondolataimban ez idénre esett, mert az én tudatomban a teleléssel kezdődik a szezon. A sikeres, vagy sikertelen telelés határozza meg a következő idényt. Igaz, hogy tavaly sok volt az atka, de a védekezést akkor is elvégzi a méhész, ha kevés az atka. Az atka vagy a kezeléstől pusztul el, vagy a méhekkel együtt. Ez akkor is így van, ha kevés atka van, akkor is, ha sok. Tehát ebben én nem találtam semmi törvényszerűséget. Védekezünk akkor is, ha sok van és akkor is, ha kevés. Én mindösszesen a téli fiasmentes időszaknak tulajdonítom, hogy kevesebb atka van az idén, mint tavaly volt. Hát, nem bánom, essen "tavaly"-ra a fiasmentes időszak. Valószínű, hogy emiatt volt, amiért kicsit értetlenkedtem. Elnézést kérek miatta!

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2017.06.12. 22:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.06.24. 15:39
Hozzászólások: 200
Tükör ilyen választ, hogy gondolkodj kicsit... Ráadásul ez egy soktényezős jelenség. Egyáltalán nem lehet rávágni, hogy azért mert hideg volt a tél, vagy mert eltűntek a nem jól kezelt családok, vagy mert hosszabb volt a fiasmentes időszak, voltak későn induló anyák, vagy mert jól sikerült a záró kezelés...

Az biztos, hogy atka mentes állapotban klasszisokkal jobbak a családok. És az is biztos, hogy ha a sorozatkezelés ellenére nem csökken drasztikusan az atkaszám az az átfertőződés miatt van. Nem tudom mással magyarázni, azt, hogy most arányban van a nimfa és a gesztenyebarna atka. Ha 2-3 esik abból 2 világos, egy a sötét.

Ráadásul oxálsav, tejsav és amitráz sem hozott le az elmúlt héten atkát, szóval kezdem elhinni, hogy tényleg alig van.

Ha mind a 40 atkával töltött évet átlátnánk pontos adatokkal, lehet hogy egy hullám diagramot látnánk. Arra gondolok, hogy létezhet a feldúsulás és azt követően az összeomlás időszaka, majd kezdődik újra a feldúsulás. A kérdés az, hogy ez milyen intervallumban történik. 10-5-3-1 évente?

Az is biztos, hogy észnél kell lenni mert még csak most jön a két legkritikusabb hónap és az is biztos, hogy nem a méhészek érdeme, hogy most épp kevés az atka!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7261 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 146  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 87 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.