Pontos idő: 2024.05.11. 05:31

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7261 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.18. 07:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Cerana! Minden családnál számolod az atkát?
A Doki a februári Méhészetben is 10-et ír.
A rezisztencia miatt váltogatom a hatóanyagokat. (No meg vagdosom nagyon lelkiismeretesen a herefiast. Arra csak nem lesznek rezisztensek , bár valaki a múltkor azt mondta itt , hogy így meg munkásfias petéző atkákat nemesítek. De szerintem ez nem is lenne baj.)

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.17. 22:03 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
tűzoltó írta:
Én megállok ha 10 alatt van a lehullott atka. (A tizet nem én határoztam meg. Hegedűs Dr. mondta már sok éve.)

Mintha a kaposvári előadásában 5 alatti maradékról beszélt volna idén, de nem vagyok biztos benne. Szerintem a lehulló 10 esetén még van a családoknál 5 felett. És nem rezisztencia, hanem egyszerűen elbújik a füst elől az atka, vagy a méh potrohgyűrűi közt, vagy a méhhel együtt egy sejtben.
Szerintem négy-öt évente valamilyen módon el kellene jutni minden méhészetben oda, hogy teljesen lenullázni az atkát, mert ennek hiányában a lánc nincs megszakítva, következésképpen örökíti tovább a kezdődő szerrezisztenciát. Tudom, hogy ez egy utópia, de akkor szembe kell nézni azzal, hogy néhány évtized után törvényszerű lesz a méhészetek kipusztulása, hatékony alternatív módszerek hiányában. És ez utóbbiak évtizedes használhatóságáról még engem senki nem győzött meg.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.17. 20:08 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Én megállok ha 10 alatt van a lehullott atka. Tapasztalatom szerint ezt a mennyiséget még tolerálja a család és nem kell tovább mérgezni a méheket. (A tizet nem én határoztam meg. Hegedűs Dr. mondta már sok éve.)

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.17. 19:42 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Én egyetértek azzal, hogy az atkával nem szabad toleránsnak lenni. Tavaly ősszel a kedvező időjárásnak köszönhetően októberben elvettem minden fiast, minden családtól. Kezdetben csak gyűjtögettem a fias kereteket kifőzésre, de a jó idő miatt egyre több lett, ezért gyűjtőcsaládokhoz raktam. Ahol volt fias (családok durván fele)ott kapott a család 9 napig 260 mg-os amitrázos kartonlapokat. Utána az újrainduló fiasítás miatt nem volt értelme benn hagyni. A gyűjtőcsaládok úgy alakultak, hogy 30 családtól lehetett elvenni egyhez a fiast, így csak a novemberi időszakban a családok 3,3 százalékánál kellett kedvezőtlen időjárási körülmények miatt atkamentesítést végezni. Ezeknél 3 hétig benn volt az amitrázos lap, de a családok itt lendületesen petéztek tovább. A három hét alatt lehullott max. 70 atka egy családtól. A többi a fiasban volt, amit ezután ezektől is elvettem, és megsemmisítettem. 9 napig új lap bent ennél a néhány családnál, potyogás négy-öt atka. December 15 körül ezek Bee-Vitalt kaptak, amely hatására összesen egy atka pottyant le. Vagyis az atka még ekkor sem lett kiirtva. Hozzáteszem, hogy fiasításmentes időben négyszeri füstölés után még mindig akadt egy-egy atka a családok tíz százalékánál. Ezért választottam ezt a fiaselvételes módszert, aminek a munkaigénye kevesebb a tavaszi sorozatos herelép tördelésnél, de még az általam alkalmazott füstöléses, és Perizinezéses módszernél is (vagyis túl szöszmötölős vagyok).

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.16. 21:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
kopaszkutya írta:
Olvastam... Csak nem értek vele egyet. Nekem az a véleményem ezek a szagosmügék inkább a méhész lelkiismeretének használnak mint a méheknek.Amint már írtam én is bíztam benne először, de mikor szerencsétlen anya mindenhova petézett csak minél messzebb legyen a szag forrásától, úgy gondoltam legalább annyira zavaró a méhek számára mint az atkának. Én a Gubicza tanárúr véleményét osztom -akit a Bayer-nél is Mr Amitráznak hívnak-. Akácpörgetés után mikor igen kevés a fedett fias ledurungolni amitrázzal, addig meg nem tud túlszaporodni.


Amit Te írsz az a "Nem kérdezni , hanem mindjárt nagyot ütni" stílus. A Méhegészségügy 3-ban sokat írnak ennek a hátrányairól. Én úgy gondolom, ne mérgezzük a méheket (megt magunkat) amíg nem feltétlenül szükséges.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.16. 17:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Az amitrázzal én is egyet értek, csak az a baj, hogy egyre több betegséget fog szétszórni az atka, így egyre jobban szűkül az a mennyiség az atkából, ami még nem nevezhető túlszaporodásnak, és nem tud mindenki akác után írtani, mert van legelője.

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.16. 17:18 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Olvastam... Csak nem értek vele egyet. Nekem az a véleményem ezek a szagosmügék inkább a méhész lelkiismeretének használnak mint a méheknek.Amint már írtam én is bíztam benne először, de mikor szerencsétlen anya mindenhova petézett csak minél messzebb legyen a szag forrásától, úgy gondoltam legalább annyira zavaró a méhek számára mint az atkának. Én a Gubicza tanárúr véleményét osztom -akit a Bayer-nél is Mr Amitráznak hívnak-. Akácpörgetés után mikor igen kevés a fedett fias ledurungolni amitrázzal, addig meg nem tud túlszaporodni.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.16. 16:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
kopaszkutya írta:
Ha ősszel kiirtottátok az atkát (perizin...stb) mit akartok meg kiirtani tavasszal? Vettetek a téten valahonnan?



Neked,hogy sikerült kiirtani?Bármit kérhetsz a receptért. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.16. 16:37 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
kopaszkutya írta:
Ha ősszel kiirtottátok az atkát (perizin...stb) mit akartok meg kiirtani tavasszal? Vettetek a téten valahonnan?


Sztem egy méhésznek sem sikerült az atkát "kiirtani" max egy elfogadható szint alá csökkenteni, de ha te azt mondod, hogy neked sikerült, én elhiszem. :ugeek:
Amint repülnek a méhek találkoznak más méhészetéből származókkal is, és ott nem én csináltam az atka elleni védekezést, mondjuk meg is látszik, mert a szomszéd méhes nem is érte meg a tavaszt!

Tavasszal nem is irtani akarok, mert a Thymovar, mint az illóolajos cuccok általában az atkák szaporodását hivatott nehezíteni. Ajánlom figyelmedbe a méhészet Februári számát!

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.16. 13:43 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Én úgy gondolom, hogy tavasszal talán elég lehet az építtetőkeretek állandó kitörése.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.16. 12:16 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Ha ősszel kiirtottátok az atkát (perizin...stb) mit akartok még kiirtani tavasszal? Vettetek a télen valahonnan?

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kopaszkutya 2009.02.16. 17:24-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.16. 08:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
fenyob írta:
Most nézegettem mit is kéne venni a gyógysz+cukorhoz, és a thymovarra gondoltam egyik lehetőségként, a méhészetben megjelent cikk alapján, d emegnéztem a használati utasítását, és nagyon nem ajánlja tavaszra, pedig nekem akkor kéne illoolajos holmi...

idézet a termékleírásból:
Nem alkalmazható a mézgyűjtő idény alatt és előtt. A fészeklépek, amelyek a Thymovarral való kezelés alatt jelen voltak, a következő tavasszal nem pergethetők ki.

:?: :?: :?: :?:



Már nem emlékszem, hogy hol, de azt olvastam, hogy a mézgyűjtés kezdete előtt 3 vagy 4 hétel kell befejezni a thymovar-os kezelést, hogy kiszellőzzön a kaptárból, klépekből és ne lehessen érezni a mézen. Az biztos, hogy a használati útmutatóban az van amit te írtál, ezt valaki olyan írta, aki használta! Mindenesetre engem is érdekelnek a fejlemények mert egyébként tényleg jó volna tavaszra!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.15. 21:11 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Alpár írta:
én az erista kft-nél rendeltem meg, ők kérték a receptet.

Az Eristától többször vásároltam, egyszer Takticot is, de nem kellett nekik recept. Kivéve a Perizint !!! De ott a hirdetés is tartalmazta, hogy vényköteles.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.15. 20:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.18. 04:47
Hozzászólások: 523
Tartózkodási hely: somogy
Ezen gondolkozunk mi is pár napja,hogy jó lenne valami illóolajos védekezés tavaszra,de gőzünk sincs mivel kéne kipróbálni.
Nincs valakinek valami bevált receptje illóolajos keverékre?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.15. 20:32 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Most nézegettem mit is kéne venni a gyógysz+cukorhoz, és a thymovarra gondoltam egyik lehetőségként, a méhészetben megjelent cikk alapján, d emegnéztem a használati utasítását, és nagyon nem ajánlja tavaszra, pedig nekem akkor kéne illoolajos holmi...

idézet a termékleírásból:
Nem alkalmazható a mézgyűjtő idény alatt és előtt. A fészeklépek, amelyek a Thymovarral való kezelés alatt jelen voltak, a következő tavasszal nem pergethetők ki.

:?: :?: :?: :?:

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Zsolti
HozzászólásElküldve: 2009.02.15. 20:29 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
zsolti írta:
Alpár írta:
tavaly én fel akartam íratni a helyi állatorvossal a tactikot receptre


A Tactik vényköteles? Tavaly én az állatorvosunk patikájában vettem recept nélkül.


Ez a vényköteles dolog formaság, pénz beszél, kutya ugat, bármit be lehet szerezni minden papir nélkül, pont mint a növényvédőszereknél, vizsga nélkül meg vehetsz bármit, pedig a növényvédőszer esetén a göngyöleggel is el kéne számolni.

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.15. 19:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.05. 07:29
Hozzászólások: 258
Lehet, hogy naiv vagyok, de nem buta. Valmint meg bocsátó is, mert már nem haragszom

Ez a recept dolog tavaly nyáron volt. A doki mikor mondtam, hogy mit kellene felírni, egyből rávágta, hogy nem, mert ő tudja, hogy a méheknek adom. Nem akartam hazudni, füllenteni. Nem kellett volna nagyot, hiszen van két olyan állatunk, aminek adhattam volna.
Nem hiszem, hogy az volt a baja, hogy nem nála vásároltam a tactikot. Nem ismerem kicsinyesnek. Szerintem valami fejtágítón hallott valamit a tactiknak a méhészetben történő használatáról, de nem az igazat. Ha tudná, hogy a hatóanyaga méhészetben engedélyezett(volt), miért ne írta volna fel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.15. 14:34 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.05. 09:34
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Kisszállás
Alpár: Nem akartalak megsérteni, nem volt célom . Bocsi. Ezzel csak arra céloztam, hogy nem kellet volna a méhészetre hivatkozni. Biztos az állatorvos ismeri alkalmazását, a méhekről szó sincs benne. Lehet hogy nyári időszakba említed neki a bocit, és egyéb háziállatot fel is írja. Mivel ez áll rajta: Célállat:
Szarvasmarha, sertés, juh, kecske, kutya. Szerintem ne a méhészeti gyógyszerekkel együtt rendeld meg. Tudom egyre nehezebb beszerezni. Lehet hogy az volt a baj, hogy nem az ő patikájába vetted?!

_________________
http://www.mehesz.aspnet.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.15. 09:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.05. 07:29
Hozzászólások: 258
Re.:Alpár: Elnézést ennyire (buták) nem lehetünk, hogy az állatorvossal íratjuk ki a méhészetben nem használatos szereket. Tudjuk a hatóanyaga írtja az atkát,de…….van más módja is.

Ez kicsit rosszul esik. Miért lennék ezzel buta???
Elég jól ismerem a dokit, azért bátorkodtam hozzá fordulni.
Mondhattam volna, hogy a bocinak kell, vagy a disznóknak. Mit tehetett volna? Legfeljebb azt mondja, hogy kivonták a forgalomból, ha végkép nem akarja kiírni.
Milyen más módra gondolsz?


Re.:A Tactik vényköteles? Tavaly én az állatorvosunk patikájában vettem recept nélkül.
Azt nem tudom, hogy vényköteles-e, én az erista kft-nél rendeltem meg, ők kérték a receptet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.15. 08:04 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Alpár írta:
tavaly én fel akartam íratni a helyi állatorvossal a tactikot receptre


A Tactik vényköteles? Tavaly én az állatorvosunk patikájában vettem recept nélkül.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.14. 21:50 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3310
Tartózkodási hely: Tapolca
Tőlem még a gyógyszertárban soha nem kérték a receptet csak a pénzt! :!: :!: :!: ;) ;)

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.14. 21:44 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.05. 09:34
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Kisszállás
Alpár: Elnézést ennyire (buták) nem lehetünk, hogy az állatorvossal íratjuk ki a méhészetben nem használatos szereket. Tudjuk a hatóanyaga írtja az atkát,de…….van más módja is. :?: :!:

_________________
http://www.mehesz.aspnet.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.14. 21:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.02. 20:10
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Baranya megye
mitac ot bevált szer csak 1 gondja h. nehezen beszerezhető
szerbiában még elvétve lehet találni

_________________
Tolnai konténer


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.14. 20:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.05. 07:29
Hozzászólások: 258
Amikor tavaly én fel akartam íratni a helyi állatorvossal a tactikot receptre, azt monda, hogy nem írja fel, mert tudja, hogy a méheknek kell. Megerősítettem őt, hogy igen a méheknek adom. Elmentem egy másik dokihoz, és kérdés nélkül írta a receptet.
Szerintem "központilag" vannak kioktatva, hogy ne írjanak a gonosz méhészeknek engedély nélküli szereket fel. Azt meg senki nem mondja nekik, hogy az engedélyezett szerekkel nem lehet atkát irtani. Kicsit úgy fest a kép így, mintha a méhész azért nyúlna alternatív megoldáshoz, mert így akarna spórolni, és nem azért, mert így tud a méhész hatékonyan, rezisztencia nélkül atkát írtani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.14. 13:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.02.12. 19:01
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Kiskőrös környéke
amelyik állatorvosnál vettem ott nem volt ő mondta hogy nincs forgalomba
vagy nem akart kínlódni 1-2 üveggel

más szer nem alkalmazható a furettóba?
mert szerintem lassan megszokják az atkák a hatóanyagot és csak vigyorognak a füstben......


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.14. 10:11 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Van még Tactik,én is vettem.http://petpatika.hu/content.php?id=538&katid=S&alkatid=1.igaz nem itt.Az anivetnél is van.http://www.anivet.hu/?kat_1=3&kat_2=19&oldal=0&megjelenit=1


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.14. 09:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.02.12. 19:01
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Kiskőrös környéke
akkor erről a timolos dolgokról megoszlanak a vélemények erősen.....

más:
megörököltem egy furetto-t mit lehetne beletenni??
mitac tactik nincs már, van valami szer amivel lehet használni?
vagy adjam el egy discoba füstgépnek?????


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.13. 22:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
kopaszkutya írta:
api-life-vart


Ez a szer nem atkaírtó - a betegtájékoztatóján olvashatóakkal ellentétben - hanem atkakiszorító. Ezt figyelembe kell venni a használata során, és csak ezt szabad tőle elvárni.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.13. 21:27 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
ligustica írta:
Az idén én is api-life-vart vettem.De azt mondta egy méhész,hogy az a lényege minél több méh hozzá érjen,foglalkozzanak vele.Akkor ez hülyeség,és ne így csináljam?

Pár éve én is vettem ebből a csodaszerből,hogy feleslegesen ne mérgezzem a méheket meg magamat sem. Az eredmény:nyomi családok, fészek szétszakadva a kaptar két sarkába . Középen amelyik keret fölött volt ez a sz@r, az anya nem volt hajlandó petézni fekvőkaptárban
Tavaly egy tapasztalt kolega ezt használta rakodóban, 150-ből 20 család még élt januárban.
Legfeljebb illatosítónak az autóba,abból nem lesz baj.

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.13. 21:13 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
ligustica írta:
Én a gyógyszertárban vettem a thimolt,50gr ezer párszáz forint.Az omme által kiadott méh eg.kiskönyv 1. részéból néztem a receptet ki.fgmo-thimol 5-6-7.oldal.


Hu... az jó drága volt.

Én valami 7000 körül vettem kilóját.Szintén gyógyszertárban,de vegyszerboltban is lehet kapni.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.13. 20:54 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
ligustica írta:
Az idén én is api-life-vart vettem.De azt mondta egy méhész,hogy az a lényege minél több méh hozzá érjen,foglalkozzanak vele.Akkor ez hülyeség,és ne így csináljam?


Nem. Ennek nem az a lényege, mint pl a klartános lapoknak, vagy a Bayvarolnak, hogy a méhek hozzáérjenek, hanem az, hogy az illata szétterjedjen a kaptárban és megzavarja az atkák szaglás utáni sejtbe bújását, vagyis a szaporodását. Ha a méhek hozzáférnek, akkor ezt kihordják, és nem lesz ami illatozzon.
Korábban kapható volt a hasonló, szintén timolos Barkovics-lap, azon volt ilyen műanyag háló. A digók ezt már lespórolták róla.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.13. 20:47 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Az idén én is api-life-vart vettem.De azt mondta egy méhész,hogy az a lényege minél több méh hozzá érjen,foglalkozzanak vele.Akkor ez hülyeség,és ne így csináljam?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.13. 20:43 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Én a gyógyszertárban vettem a thimolt,50gr ezer párszáz forint.Az omme által kiadott méh eg.kiskönyv 1. részéból néztem a receptet ki.fgmo-thimol 5-6-7.oldal.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.13. 20:36 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
zöldfülü írta:
Mi ez a szonyoghálós tasak??


Az Api Life Vart be kell tenni szúnyoghálóba, mert különben a méhek kihordják.
Ez ilyen szúnyoghálóból kapcsozógéppel készített kis - hát hogy mondjam - tasak. :mrgreen:

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.13. 20:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.02.12. 19:01
Hozzászólások: 38
Tartózkodási hely: Kiskőrös környéke
hali!

idén ki akarom próbálni a timolt
pár oldalon már találtam hogyan kell alkalmazni -fura mód mind másféle volt egy kicsit-
hanem honnan lehetne szerezni?? kb milyen árban lehet ez az anyag? légmentesen lezárva meddig áll el??

köszi!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.13. 19:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.18. 18:16
Hozzászólások: 363
Tartózkodási hely: Zalaszentgrót
zsolti írta:
tsanyi írta:
Ki melyik támogatott szert vásárolja, vásárolta? Esetleg néhány mondatban indokolja!


Még nem vettem semmit, de azt hiszem a Thymovar lesz a befutó.
Hogy miért? Igazán jó szer nincs a támogatott szerek listáján, de a pénzt sem akarom bennhagyni - inkább nálam legyen, mint az állami vagyonkezelőnél :mrgreen: . A timolos atkakiszorítást már évek óta alkalmazom, és úgy néz ki, sikerrel. Eddig Api Life Vart használtam, de mivel a szúnyoghálós tasakok elkészítése macerás, így kipróbálom ezt az új szert. És azt hiszem minden családnak két zacskóval veszek. Még ez is bőven belefér a keretbe.
Ja, és még egy indok: Hiszek Dr. Hegedűsnek! ;)


Zsolti!
Mi ez a szonyoghálós tasak??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.13. 17:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.22. 18:32
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Vas Megye
tűzoltó írta:
tsanyi írta:
Lenne egy körkérdésem a gyógyszer támogatást igénybevevő méhésztársakhoz!
Ki melyik támogatott szert vásárolja, vásárolta? Esetleg néhány mondatban indokolja!


Méhpatika!
Az indokok hasonlók mint Zsoltinál. Tavaly használtam és nem döglöttek meg tőle a méhek. Hogy használt-e azt nem tudom. Majd a telelés végén meglátjuk.


Tűzoltó !
Ne haragudj nem cseszegetni akarlak de velem úgy tanították gyerekoromba hogy a méhek nem úgy döglenek meg hanem úgy pusztulnak el mivel olyan szorgos állatok hogy az elpusztulást használjuk velük kapcsolatba . Lehet hogy én előbb jártam iskolába 1958 ban ültem be az iskola padba

_________________
Ervin
1/2 NB
http://meheszetifotok.5mp.eu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.13. 17:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.05. 07:29
Hozzászólások: 258
Segítsetek nekem légy szíves elmagyarázni, hogy a Klartán az mi? Ha jól tudom permetszer. De mi a hatóanyaga?
Tudnék venni, és ezért kicsit tájékozódni szeretnék róla, ezért kérdezem ezeket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.13. 16:06 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Hogyan és mikor használjátok a Thymovar-t??
Én is erősen gondolkozok rajta, de felénk senkiről sem tudok aki használná!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.12. 20:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.30. 20:58
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Százhalombatta
tsanyi írta:
Lenne egy körkérdésem a gyógyszer támogatást igénybevevő méhésztársakhoz!
Ki melyik támogatott szert vásárolja, vásárolta? Esetleg néhány mondatban indokolja!


Szintén mint Zsolt + Méhpatika, ha az apiLife Vart jobb hordozóra tennék az olaszok az jó lenne.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.12. 17:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
tsanyi írta:
Lenne egy körkérdésem a gyógyszer támogatást igénybevevő méhésztársakhoz!
Ki melyik támogatott szert vásárolja, vásárolta? Esetleg néhány mondatban indokolja!


Méhpatika!
Az indokok hasonlók mint Zsoltinál. Tavaly használtam és nem döglöttek meg tőle a méhek. Hogy használt-e azt nem tudom. Majd a telelés végén meglátjuk.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.12. 16:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
tsanyi írta:
Ki melyik támogatott szert vásárolja, vásárolta? Esetleg néhány mondatban indokolja!


Még nem vettem semmit, de azt hiszem a Thymovar lesz a befutó.
Hogy miért? Igazán jó szer nincs a támogatott szerek listáján, de a pénzt sem akarom bennhagyni - inkább nálam legyen, mint az állami vagyonkezelőnél :mrgreen: . A timolos atkakiszorítást már évek óta alkalmazom, és úgy néz ki, sikerrel. Eddig Api Life Vart használtam, de mivel a szúnyoghálós tasakok elkészítése macerás, így kipróbálom ezt az új szert. És azt hiszem minden családnak két zacskóval veszek. Még ez is bőven belefér a keretbe.
Ja, és még egy indok: Hiszek Dr. Hegedűsnek! ;)

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.12. 16:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Németországban hol lehet kristályos oxálsavat venni? Patika vagy méhészbolt vagy hol???

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.09. 19:37 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Termelési időszakban van az atkák 20-30 %-a a méheken, a többi a fiasításban, tekintettel a fiasítás jelenlegi méretére szerintem még az is túlzás, ha úgy számolunk, hogy a fele van abban, ha hozzászámolod az általad használt atkaölő hatékonyságát ( legyen csak 80 % ) akkor a kezelés előtt sem lehetett sokkal több 10 atkánál.

Szerintem.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.05. 21:13 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6281
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Lenne egy körkérdésem a gyógyszer támogatást igénybevevő méhésztársakhoz!
Ki melyik támogatott szert vásárolja, vásárolta? Esetleg néhány mondatban indokolja!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: sterilizáló
HozzászólásElküldve: 2009.02.01. 18:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Ez egy sterilizáló amit a világ jobbik felén az egészségügyben kórtermek fertőtlenítésére használnak. Leegyszerűsítve olyan mit egy szobai elektromos párásító, csak ez vegyszereket ködöl. A gyártó aszem a francia Laboratoires Phagogene. Az ára ne ijesszen meg senkit, ez egy profi ipari kütyü. Az egyszerűbb sterilizálókhoz hozzá lehet jutni 5-600 euróért.
http://www.voussert.fr/nebulisateur-mic ... ienne.html
Akit érdekel az nézzen szét a kórházi eszközgyártók, egészségcentrumok oldalain.
Pl: http://www.telemaq.fr/nebuliseur.pdf
http://www.hyprodis.fr/catalogue/achat/ ... .php?id=45

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.01. 14:43 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
krajnai írta:
A decemberi-januári atkairtáshoz ha +5 fokot eléri a hőmérséklet, akkor egy ilyen diffuzorral is be lehet juttatni az amitrázt. Olyasmi a lényege mint a kompresszoros kezelésnek. Itt ellenben a kompresszor hideg munkájával, langyos amitrázos ködöt juttatunk a kaptárba. Ez is egy módja lehet a téli atkátlanításnak.
http://www.kismadar.hu/pics/3060/full/1 ... 7febb2.jpg


Há' értem én hogy gőzgép..., de mi hajcsa??????????? :shock: :o :mrgreen:

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.01. 07:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
krajnai írta:
http://www.kismadar.hu/pics/3060/full/1181e6456038c8929e5c24bfd37febb2.jpg


Mi ez? Űrkapszula? :o :shock: :mrgreen:

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.02.01. 00:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
A decemberi-januári atkairtáshoz ha +5 fokot eléri a hőmérséklet, akkor egy ilyen diffuzorral is be lehet juttatni az amitrázt. Olyasmi a lényege mint a kompresszoros kezelésnek. Itt ellenben a kompresszor hideg munkájával, langyos amitrázos ködöt juttatunk a kaptárba. Ez is egy módja lehet a téli atkátlanításnak.
http://www.kismadar.hu/pics/3060/full/1 ... 7febb2.jpg

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2009.01.31. 22:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Tűzoltó!
Nyáron kétszer hangyasavval kezeltem, szept-októberben parasztfurettóztam amiben nem igazán bíztam, már akkor is kevés atka hullott le, a nov-dec perizinezésre nem volt időm. Most oxálsavaztam és ismét kevés atka került az aljdeszkákra.

Csoki!
Bevetés előtt teszteltem őket, egy pohár meleg vízbe raktam a külső érzékelőjét és mellé egy hagyományos lázmérőt. Mind a kettő 32°C mutatott, a digitális néhány tizeddel tért csak el, de ez az eltérés nem számottevő.

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 7261 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.