Pontos idő: 2024.04.27. 11:57

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1909 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.08.26. 10:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Sziasztok!

Néhány észrevétel...A zárlat nem 10 km sugarú, hanem 10 km átmérőjű, tehát csak negyed akkora területű.
Tamás! Mikor én megtalálta a betegséget egy családban, és egy lépben volt kettő sejt. Nem volt hézagos a fiasítás, csak véletlen vettem észre. Két nappal rá a méhügyissel nézve már lépenként 10 körüli ilyen volt. Amíg nem született döntés a további fertőzés elkerülésére bezártam őket egy 2 l-es etetőnyi vízzel. Levegőt a szellőzőn keresztül kaptak. Egy hét múlva jöttek csak égetni, mivel az eredményre várni kellett. Most 91- ből 11 további lett mintázva. Ennek eredményét ma tudom meg. Elég para... A rendellenes nyílt fiasítást nem vettem észre. Viszont rendellenes zárt az van. Nem lapul a sejthez, ínkább összefonnyadt, besárgúlt- barnult, élettelen. Félő, hogy a baj elején vagyok még...A minták ilyenből lettek véve. Ha ezek betegek akkor nagy sz.ban vagyok.... Viszont semmit sem tudok még mái napig a kártérítélsről, pedig már kettőt elégettünk. Mennyi részét térítik? Mikor lehet mézet eladni ( mármint iparinak )? Adómentes? Később telephelyként ez a hely használható? Ha nem hány évet kell kihagyni? Úgy azért foglalkoztatna, mert ez nem lett beszámolva....

Köszi

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 20:03 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4011
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
fenyob írta:
Egy kérdésem lenne, amivel nagyon nem vagyok tisztában:

Adott egy zárlat alatt álló terület kb 10 km sugarú, és az a kérdésem, hogy ezen a területen belül lehet-e mozogni? Tehát egybefüggő zárlat alatt álló területen!?


Nálunk az állatorvos engedélyezi a zárlaton belüli vándorlást.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 19:38 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 693
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Egy kérdésem lenne, amivel nagyon nem vagyok tisztában:

Adott egy zárlat alatt álló terület kb 10 km sugarú, és az a kérdésem, hogy ezen a területen belül lehet-e mozogni? Tehát egybefüggő zárlat alatt álló területen!?

Megmondom őszintén nagyon nincs kedvem a jelenlegi vándortanyámon telelni :merg , ami (természetesen csak az omme honlapról szereztük az értesülést :merg ) tegnaptól éppúgy zárlat alá került, mint a telephelyem...

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 18:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.17. 17:13
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Baranya
Kedves Márna!

Ha elolvasod a legelső hozzászólásomat én is ezt irtam hogy akár beillene európai költérothadásnak is
(vagy lagalábbis biztam benne). Ám a lépminták igazolták hogy nyúlós. Úgy tudom hogy az a bizonyos szám 9 család ami alatt megy az egész égetésre ha akár egyről is bebizonyosodik hogy fertőzött.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 18:09 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
a betegséget nem is igazán a fedett fiasban hanem a nyitottban lehetett inkább megtalálni a betegséget. Azt a tipikus barna hosszú fonalat talán ha egyet v. kettőt tudtam húzni. Inkább sárgás-barnás elhaltakat lehetett találni amik természetellenesen helyezkedtek el a sejtekben értem ez alatt hogy kezdtek a sejt oldalához lapulni.

Ez azok számára lehet fontos akik esetleg még nem látták ezt a szemét betegséget

:o Nem kötekedni akarok, de az európai a nyilt fias betegsége és a leírás frankón passzol rá!
sárgás-barnás elhaltakat lehetett találni amik természetellenesen helyezkedtek el a sejtekben

Persze a kettő együtt is lehet, de a nyúlós azért a fedett fiasításban indul meg.
Nem kell még nyúlnia, de a labor már bőven ki tudja mutatni a mintából.

A nagyobb méhészet mintázása pedig egyszerű csak kell pl: 8 meüs és május elsején frankón megy a dolog :merg

Kisebb méhészetnél mivel ha jól emlékszem cca 10-20 családról van szó, igazán a határon táncol a dolog elbírálása (kevés család akár 1 nyúlós és megy az egész nem is kell mintát venni a többiből!) :| csak a pontos adatok ismeretében döntött a hivatalos személy.

És sejtésem szerint nem ő az egyetlen akinek nincsenek bejelentve és ellenőrizve a méhei.
Hát igen. De ha sejted hogy ki lehet ilyen akkor szabad segítení a saját érdekedben a meüf-t.

Egy kicsit össze vissza sikerült, de gondolom érthető. :oops:

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 15:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.17. 17:13
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Baranya
Aki olvasta az OMMME-n a nyúlós leírását tudja, hogy hosszú folyamat, míg fonál húzható ( akár 3-4hét ). A közbenső állapt nem biztos, hogy észrevehető. Amúgy meg könnyen lehet, hogy így is le lesz mintázva az egész állomány. Csak lehet nem egy, hanem tíz alkalommal....[/quote]

Csak annyit szeretnék hozzátenni hogy a közbenső szakaszban is észrevehető legalábbis szerintem. Mivel a mi esetünkben amikor megtaláltuk a betegséget nem is igazán a fedett fiasban hanem a nyitottban lehetett inkább megtalálni a betegséget. Azt a tipikus barna hosszú fonalat talán ha egyet v. kettőt tudtam húzni. Inkább sárgás-barnás elhaltakat lehetett találni amik természetellenesen helyezkedtek el a sejtekben értem ez alatt hogy kezdtek a sejt oldalához lapulni. Ez azok számára lehet fontos akik esetleg még nem látták ezt a szemét betegséget (és adja Isten hogy ne is lássák!!!!!). Próbáltam fotókat készíteni róla de sajnos nem sikerült mivel a digit gép nem oda fókuszált ahova kellet volna. MÉg egy nagy problémának látom hogy szinte mindenhol ugyanazok a fotók vannak amik már 20 évvel ezelőtt is benne voltak a méhészkönyvekben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 15:08 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.17. 17:13
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Baranya
.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tamás 2010.02.14. 07:02-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 09:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Hello!

Asszem itt megint van egy kis félreértés... Nem a laboránsokat akartam osztani! Tudom, hogy itt Mo.-n csak a politikus keres jól. De abban mégis igazam van, hogy a rendszer rosszul möködik! Miért nem fizetik meg őket?! Abban pedig, hogy mi a gyanús továbbra sem értek egyet! Aki olvasta az OMMME-n a nyúlós leírását tudja, hogy hosszú folyamat, míg fonál húzható ( akár 3-4hét ). A közbenső állapt nem biztos, hogy észrevehető. Amúgy meg könnyen lehet, hogy így is le lesz mintázva az egész állomány. Csak lehet nem egy, hanem tíz alkalommal....

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.08.25. 07:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.21. 11:31
Hozzászólások: 147
fekete gábor írta:
Balázs nem teljesen értek veled egyet. Hogyha olyan méh családtól is mintát kellene venni, ami egészségesnek tűnik, akkor melyik keretből vennénk azt ki. Ilyenkor azért még sok fiasításos keret van lehet, hogy olyan 10×10 es kockát vágnánk ki amely mutatja a betegséget, de lehet, hogy olyan keretből vágnánk ki a mintát, ami nem tartalmaz nyúlós sejtet, közben pedig beteg a család. Azt sem tudom elfogadni, hogy a laborok rosszul végeznék a munkájukat. A méh eü.-nek néhány perce van egy családról eldönteni, hogy az egészséges, vagy nem, és ne tudd meg mennyi pénzért csinálja. Tehát a rendszer valóban sántít, de ott, szerintem, hogy a tulajnak nem az állatorvostól kelen megtudnia, hogy hányadán áll, hanem fordítva!
50 kemény magyar forinté/család, és más költség nem számolható el az idei évtöl! E van. :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.08.24. 22:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.17. 08:52
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Balázs nem teljesen értek veled egyet. Hogyha olyan méh családtól is mintát kellene venni, ami egészségesnek tűnik, akkor melyik keretből vennénk azt ki. Ilyenkor azért még sok fiasításos keret van lehet, hogy olyan 10×10 es kockát vágnánk ki amely mutatja a betegséget, de lehet, hogy olyan keretből vágnánk ki a mintát, ami nem tartalmaz nyúlós sejtet, közben pedig beteg a család. Azt sem tudom elfogadni, hogy a laborok rosszul végeznék a munkájukat. A méh eü.-nek néhány perce van egy családról eldönteni, hogy az egészséges, vagy nem, és ne tudd meg mennyi pénzért csinálja. Tehát a rendszer valóban sántít, de ott, szerintem, hogy a tulajnak nem az állatorvostól kelen megtudnia, hogy hányadán áll, hanem fordítva!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.08.24. 19:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Tamás írta:
....Addig meg ha nagyon muszály akkor gumikesztyű családonként + a kaptárvas izzásig hevítése a további vizsgálatok során (jobb ötletem sajna nincs hogy ne terjesszem tovább).


Csak egy rövid OFF:
Méhegészségügyis ismerősöm szerint van egyszerűbb dolog a kaptárvas hevítgetésénél.
Csak egyszerűen kis keményfa lécet kell használni kaptárvas helyett.
Kaptáranként újat elővenni, a már használt megy a zárt kukazsákba égetésre.
Óccsó és gyors! ;)

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.08.24. 12:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Üdv mindenki!

Sajnos saját bőrőmön tapsztalom a huza-vonát, ami ezt a bajt veszi körül. 2 család pozitív eredménye után égetés, majd újabb mintavétel. Néhány dolgot nagyon nem értek... A rendelet szerint gyanús az a méhcsalád, mely legalább egy fertőzött családból álló méhészetből való. Szóval akkor mind!!!!!! Akkor miért csak abból vesznek mintát, ami valamiért betegnek tünhet.... Ha folyik, nyúlik, akkor az már nagyon erőlehaladott. Nem korai stádiumban kellene kiszűrni???!!!! Persze sok munka a labornak, de ha egyszerre nincsenek a betegek kiemelve, akkor sz.rt se ér az egész!!! Szerintem egy jó laborvizsgálat után nem kellene a méhegészségügyisnek, az állatorvosnak, a főállatorvosnak százszor kijönni, jegyzőkönyvezni... Talán a tulaj is tudná hányadán áll, lehet még másokat sem fertőzne. Most ez a gyanús, holnap meg az, mert tudjuk, hogy idő kell, mire valami megrothad, és addig a tünetek nem egyértelműek. Így az új eredményig szépen szétterjed a betegség.... Szerintem a rendszer nem jól működik!!!!
( Kiskunmajsa- Bodoglár )

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.08.23. 14:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.17. 08:52
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Üdv Tamás!
Ha tényleg az, akkor sem kell mintát venni az összes méh családtól, csak attól, amely gyanús. Egyébként a beteg családok milyenek voltak, erősek, vagy rajok? Vásároltatok e mostanában használt kaptárat, vagy valamilyen méhészeti felszerelés? Ha véletlenül nem tudnád, a patikákban lehet egyszer használatos gumikesztyűt venni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.08.19. 18:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.17. 17:13
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Baranya
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat! Maradt a reménykedés. Csak a 3 gyanús családból lett minta véve(papirba csomagolva megszámozva a kaptárakkal együtt). A többit is az eüs-el együtt átvizsgáltuk és egészségesnek találta őket. Nem ismerem a pontos ügymenetet de gondolom, ha beigazolódik a gyanú és kimutatják a vizsgálatok a nyúlóst valószínűleg az összes családtól mintát kell venni. De majd megmondják a hivatalos személyek mi a teendő. Addig meg ha nagyon muszály akkor gumikesztyű családonként + a kaptárvas izzásig hevítése a további vizsgálatok során (jobb ötletem sajna nincs hogy ne terjesszem tovább).


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.08.19. 16:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.05. 07:29
Hozzászólások: 258
Türelem, 1-2 nap múlva meg lesz az eredmény.
Bár kívánom,hogy európai költésrothadás legyen inkább (vagy tömlős), de nekünk a suliban egy előadó azt mondta, hogy mióta a meszesedés bejött, azóta az európai költésrothadás visszaszorult. Bár 60 nap a zárlat, de ha amerikai, akkor még egy év múlva se légy nyugodt, mert alattomos egy fertőző nyavalya ez.
Egyébként minden családból lett minta küldve, vagy csak a gyanús háromból?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.08.18. 12:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Estére égetünk! :( Kiskunmajsa-Bodoglár-Szank határán

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.08.18. 10:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.11. 19:16
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B
Amíg csak néhány álca fertőződik addig jól kitakarítják a beteg sejteket. Alig lehet találni.Ha barna és nyúlik akkor biztos hogy az.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Tamás
HozzászólásElküldve: 2009.08.18. 09:03 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
A nyitott fias betegsége az európai költésrothadás jól tudod.
De mint írod a fedett fiasnál is van probléma, a méhegészségügyis mintákat vett nyilván okkal.
A tömlős fiasítás betegségnek is hasonló tünetei vannak,reméljük ez is az és nem nyúlós.

Addig amit tehetsz,szűkítsd le a kijárókat,ne etess,ne nyiss kaptárt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.08.18. 08:11 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.17. 17:13
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Baranya
Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kikérni. Én egy fiatal kezdő méhész vagyok. Jelenleg 21 családból áll a méhészet melyből 6 család édesapámé. A tegnapi átvizsgáláskor nyúlós költésrothadás gyanús családot találtunk. Természetesen értesítettük az egészségügyi felelőst. Az átvizsgálás során 3 családot találtunk gyanúsnak az eüs.-el együtt. MInd a 3 édesapám családjai között volt. A fertőzöttség a megszokott átvizsgálási sorrendet mutatta azaz a minden átvizsgálás során ezek voltak az utolsó kezelt családok. Úgy tudom a nyúlós a fedett fiasítás betegsége. Ezzel ellentétben nem voltak horpadt sejtek fekete fedelű sejtek hanem inkább a nyitott fiasítás mutatta a tüneteket. Van-e esély rá hogy nem nyúlós hanem európai költésrothadás a bűnös (az az igazság hogy nem naon tudom kivárni a lépminták vizsgálatát). És ha a betegség mégis átterjedt a többi családra mikorra kellene jelentkeznie a tüneteknek. Kérem akinek sajnos már volt ilyen tapasztalata, ossza meg velem. Válaszotaikat előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.08.07. 12:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.31. 11:42
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Bátaszék
Robi írta:
A mi közelünkben van olyan település, amely jelenleg is zárlat alatt van (bele is esik az itthoni telephelyünk :( ), az OMME honlapján ugyanakkor nem szerepel.

Van az omme honlapján kívül egy megfigyelő oldal ott jelzi az ép zárlat alatt levő helyeket a térképen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.08.07. 12:14 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.07.31. 11:42
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Bátaszék
Závodon és Tevelen zárlat van a nyúlós körtésrothadás miatt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.05.27. 19:11 
[


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára karci 2010.08.17. 19:43-kor.

Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.04.24. 09:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
csoban írta:
És akkor honnan tudom meg pontosan, hogy ahonnan méhet szeretnék venni az a település zárlat alatt van-e?

Felhívod az adott település hatósági állatorvosát, neki naprakésznek kell lennie. A telefonszámát jó esetben a helyi polgármesteri hivatal meg tudja adni.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Zárlat 2009 ápr.
HozzászólásElküldve: 2009.04.24. 09:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.19. 19:15
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Kaposvár
Már én is nagyon kerestem, de végre megtaláltam ;) :

http://www.omme.hu/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=596&Itemid=296

_________________
74andrás


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.04.24. 07:52 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.29. 14:03
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Tata
kolias írta:
A megyei szaktanácsadókat hívd szorgalmasan nekik tudniuk kell.

Köszi, fogom. :)

BTW: A Méhészeti eszközök/Szakirodalom témába raktam fel néhány filmet a nyúlósról (sajnos németül)

_________________
A pásztorok is tarthatnak méhet, nem?
Képeim: http://meh.cjb.hu/gallery/index.php?cat=10045
Don't feed the trolls!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.04.24. 07:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.10. 18:03
Hozzászólások: 586
Tartózkodási hely: Zselic
csoban írta:
Robi írta:
A mi közelünkben van olyan település, amely jelenleg is zárlat alatt van (bele is esik az itthoni telephelyünk :( ), az OMME honlapján ugyanakkor nem szerepel.


És akkor honnan tudom meg pontosan, hogy ahonnan méhet szeretnék venni az a település zárlat alatt van-e?


A megyei szaktanácsadókat hívd szorgalmasan nekik tudniuk kell.

_________________
Az éttermek dohányzó és nem dohányzó részre osztása olyan, mintha
a strand medencéjét belehugyozós és nem belehugyozós részre osztanák!

http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10007
http://www.meh.extra.hu/gallery/index.php?cat=10092


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.04.24. 07:04 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.29. 14:03
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Tata
Robi írta:
A mi közelünkben van olyan település, amely jelenleg is zárlat alatt van (bele is esik az itthoni telephelyünk :( ), az OMME honlapján ugyanakkor nem szerepel.


És akkor honnan tudom meg pontosan, hogy ahonnan méhet szeretnék venni az a település zárlat alatt van-e?

_________________
A pásztorok is tarthatnak méhet, nem?
Képeim: http://meh.cjb.hu/gallery/index.php?cat=10045
Don't feed the trolls!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.04.24. 06:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
A mi közelünkben van olyan település, amely jelenleg is zárlat alatt van (bele is esik az itthoni telephelyünk :( ), az OMME honlapján ugyanakkor nem szerepel.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.04.23. 23:06 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
És sajnos szerepel olyan is ahol az őszi égetéssel megszűnt a zárlat, de bent maradt ......

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.04.23. 19:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
krajnai írta:
Na meg a Méhészetben is elég hiányosan van benne. :?



igen és szomorúan olvasom a méhésztársak írásait ahol éppen írják hogy hova költöznek vagy költöztek

ahol az összel zárlat volt ott most is zárlat van, vagy éppen most jár le mégis vannak méhészek akik zárlatos területre költöztek


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.04.14. 22:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
Na meg a Méhészetben is elég hiányosan van benne. :?

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.04.14. 21:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Egy kicsit azért sajnálom, hogy az OMME honlapon a legfrissebb zárlatjelentés tavaly szeptemberi. :(

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.04.02. 20:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.02. 19:31
Hozzászólások: 32
Mindenképpen hasznos több szempontból is! Igen, tavasszal..., sokkal inkább augusztusban, de!!! Ajánlom MINDEN méhészkollégának megtekintésre:




Kívánom, hogy csak itt találkozzunk vele! s ne a méhészetünkben!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.03.21. 12:30 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
fekete gábor írta:
Elnézést az offért. Méhegészségügyistől kérdezem, hogy az 50 Ft/ család díjazáson kívül, valamilyen egyéb költségtérítést kaptok e, vagy ebben az ötven forintban minden benne van, benzin, telefon ...

Ebben minden bent van , üzemanyag, idő , eldobható gumikesztyű, papírruha, toll , füzet és a telefon is.

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.03.20. 23:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.17. 08:52
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Elnézést az offért. Méhegészségügyistől kérdezem, hogy az 50 Ft/ család díjazáson kívül, valamilyen egyéb költségtérítést kaptok e, vagy ebben az ötven forintban minden benne van, benzin, telefon ...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.03.16. 13:51 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Az alábbiakból kitűnik, hogy nem vihette volna el a méheit.
A zárlat enyhítése
18. § (1) A zárlat alól a nem fogékony állatokra felmentés adható.
(2) A községi zárlat alatt álló terület helyi zárlat alatt nem álló méhészetéből - a kerületi főállatorvos engedélyével - a méheket az egyes betegségeknél megállapított, a zárlat enyhítésére vonatkozó különös szabályok szerint lehet kiszállítani. A kiszállítás csak olyan helyre történhet, amely méhbetegség miatt helyi zárlat alatt nem áll.(3) A kerületi főállatorvos az engedélyt a hatósági állatorvos által kiállított állatorvosi igazolás alapján adja ki. Ha a kiszállítás másik állat-egészségügyi kerület vagy megye területére történik, az engedély csak a fogadás helye szerint illetékes állomás hozzájárulásával adható ki. Ha a méhcsaládokat másik község területére szállítják, a két hely között - a méhek visszarepülési veszélye miatt - legalább tíz kilométer távolságnak kell lennie.
(4) A méhészet tulajdonosa köteles a méhek - zárlat alatt nem álló területre történő - bevitelét letelepedése után, az érkezést követő munkanapon a 3. számú melléklet szerint a települési önkormányzat, fővárosban a kerületi önkormányzat jegyzőjénél bejelenteni. A méhek bevitelét a területileg illetékes kerületi főállatorvosnak is be kell jelenteni és a szállítási engedélyt is át kell adni.
19. § A növényvédelmi beavatkozás következtében szükséges gyors áttelepülés (menekülés) szabályai a következők:a) az áttelepülés során a község vagy a községrész határának elhagyása tilos;
b) az áttelepülés tényét a méhész a hatósági állatorvosnak haladéktalanul köteles bejelenteni;
c) a méhész köteles a méheket tizennégy napon belül az eredeti telephelyre visszatelepíteni.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.03.15. 22:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.17. 08:52
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Ez jó gondolat, hogy az udvar is zárlat alatt van, és amikor kivitte onnan a kaptárakat bizony törvényt sértett, úgyhogy ne nagyon ugráljon. Kössz a tippet Tükör!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.03.15. 21:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 19:42
Hozzászólások: 971
Tartózkodási hely: Hajdú
fekete gábor írta:
Én semmit. A helyzet a következő: Itt a városban nyúlost találtunk egy méhésznél, még az ősszel. Természetesen állatorvosnak szóltunk, égetés stb. Most tavasszal a méhész összeveszett a barátnejével az meg kitette őt (mármint a méhészt) ruhástól, kaptárastól. Szóval haza kelet neki költöznie. Azt szeretném tudni, hogy ilyenkor hibázott e?

Ha a barátnőre gondolsz, akkor nem. :D
Gábor!
Gödör-kaptárak bele-benzin-gyufa és erre a máglyára rádobni a delikvenst.
Közel 40 méhészt szívat már mióta is. :twisted:

_________________
http://krajnai.freewb.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.03.15. 21:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.17. 08:52
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Ráadásúl árnyalja a dolgot, hogy egy kicsit "fifikás" a méhész. Most tavasszal egy kipusztult méhcsaládjába nyúlóst találtam, és nem akarja elégetni a kereteket, mert hátha a kipusztult családot is fogják majd neki kártalanítani. Borzasztó!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.03.15. 21:39 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
fekete gábor írta:
Tisztelt Méhésztársak!

Vándorlás e ha zárlat alatt lévő területen az "érintett" méhész néhány utcával arrébb pakol.


Ha az érintett alatt azt érted,hogy akinél a nyúlós volt,akkor az amit csinált szabály szegés.
ugyanis a községi zárlat mellett,az adott udvar is zárlat alatt van.
Nem úgy kell feltenni a kérdést,hogy vándorlásnak számít-e! Minden vándorlás amikor arréb pakolod az állományt.
A lényeg amit előbb mondtam. Ha ezt olyan méhész teszi akinél nincs nyúlós,nem gond.Az ő udvara nincs zárlat alatt,az 5 km-en belül elvileg oda mehet ahova akar szerintem.
De aki érintett,ott az udvar is zárlat alatt van.Onnan se ki, se be.(elvileg)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.03.15. 21:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.17. 08:52
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Én semmit. A helyzet a következő: Itt a városban nyúlost találtunk egy méhésznél, még az ősszel. Természetesen állatorvosnak szóltunk, égetés stb. Most tavasszal a méhész összeveszett a barátnejével az meg kitette őt (mármint a méhészt) ruhástól, kaptárastól. Szóval haza kelet neki költöznie. Azt szeretném tudni, hogy ilyenkor hibázott e?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: fekete gábor
HozzászólásElküldve: 2009.03.15. 21:25 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Gábor!
Mit is szeretnél te ilyenkor néhány utcával odébb pakolni? :?: :?:

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.03.15. 21:21 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.08. 18:34
Hozzászólások: 64
Tartózkodási hely: Szentes
fekete gábor írta:
Tisztelt Méhésztársak!

Vándorlás e ha zárlat alatt lévő területen az "érintett" méhész néhány utcával arrébb pakol.


Nem számit vándorlásnak, a hatósági állatorvost azért kérdezd meg, vagy a méh.eü felelőst. De ha az utca az zárlaton kívül esik akkor nem mozdítható csak engedéllyel, és rendkívüli esetbe.

_________________
Sojmos
http//sojmos2.mlap.hu
1/2 NB rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.03.15. 20:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.17. 08:52
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
Tisztelt Méhésztársak!

Vándorlás e ha zárlat alatt lévő területen az "érintett" méhész néhány utcával arrébb pakol.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.03.04. 07:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.26. 11:15
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Szlovákia
Nálunk a szövetségben van 4 fő, akik kijárnak ellenőrizni, ha valaki igényli. Ez valamilyen megeggyezés, (ami bevált) . Megnézethetik a másik méhész álományát, ha gyanakszunk. Így találtak 3 fészket is, likvidálták. Az egészségügy nem valami nagy szám,sima állatorvos jár ki, aki fél a méhektől. :(
ikovecses írta:
A méh eüs évente csak egyszer éllenőrizhet? Ha nem akkor meg kéne kérni egy "rutin" ellenőrzésre amint lehet kaptárt bontani.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.02.25. 20:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.17. 08:52
Hozzászólások: 119
Tartózkodási hely: Hajdúböszörmény
krajnai írta:
Fiúk!
Mi a teendő ha ősszel a fiasítás leállásával egy időben találunk nyúlóst. A fiasítás leállása miatt nem lehetett megbizonyosodni arról, hogy más család fertőzött e. A zárlat marad tavasszal is, jól gondolom?
Mert itt mindenki megbolondult! Adják-veszik a méheket, repcére jönnek a helyfoglalások. Az egésznek a tetejébe akinél nyúlóst találtunk azzal jön, hogy jobban jár az újbóli kártalanítással mint a mézeltetéssel. Nem is akarja, hogy az állomány egészséges legyen. :evil: Mit lehet az ilyen emberrel kezdeni???


Üdv Krajnai!
Ha ősszel megtaláljuk a nyúlost, akkor természetesen égetünk. Megbizonyosodni arról, hogy mennyire terjedt el az állományba a fertőzés nem csak a miatt nem lehet, mert nincs fias, hanem mert be jön a rossz idő. Egyébként a betegség jelét fiasítás mentes időben sem lehetetlen felismerni. A zárlat marad tavaszra, ez így van.
Sajnos vannak olyan "méhészek" akik rájöttek, hogy lehet úgy is méhészkedni, hogy rajokkal, meg így - úgy felszaporítják az állományukat nyár végén csontra pergetik őket, aztán jön a nyúlos, amire esetleg még rá is segítenek, égetés kártalanítás.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.02.10. 21:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.30. 20:58
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: Százhalombatta
A méh eüs évente csak egyszer éllenőrizhet? Ha nem akkor meg kéne kérni egy "rutin" ellenőrzésre amint lehet kaptárt bontani.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.02.10. 07:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.05. 07:29
Hozzászólások: 258
Re.:Krajnai
"Mit lehet az ilyen emberrel kezdeni???"


Mivel jogállamban élünk, ezért:semmit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.02.10. 07:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.05. 07:29
Hozzászólások: 258
Így már értem, és köszönöm, hogy történetem témaindító lehetett.
Én rengeteget tanultam a velünk történtekből, örülők, ha mások számára is van belőle tanulság.


Üdvözletttel:Alpár


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nyúlós költésrothadás???
HozzászólásElküldve: 2009.02.09. 23:16 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
Alpár írta:
Ezt a nyúlós topicot, egy idézetel kezdi a topick szerzője. Mivel a nevezett idézet tőlem való, ezért szeretném kérdezni, hogy mivel érrdemelte ki a leírt történetem a felidézését???

Egy idézet mely a legértelmesebb volt az OMME fórum elérhető utolsó beírásai közül. Amennyiben sérelmesnek tartod az idézetet természetesen tiszteletben tartom döntésed és törlöm.

admin

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1909 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 35, 36, 37, 38, 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 70 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.