Pontos idő: 2024.04.19. 23:52

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 197 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.11. 05:39 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.21. 11:31
Hozzászólások: 147
zsóka írta:
Kedves fórumozó MÉHÉSZEK!
A véleményeteket szeretném kérni. A napokban fogalmazódott meg bennem egy gondolat,amikoris egy méhésszel beszélgettem. Panaszkodott, hogy akárhogy védekezik az atka ellen, mindig van,mert van a közelben egy hanyag méhész, aki nem gondozza a családjait.Nekem meg az a bánatom,hogy a füstölések után a hagyományos rendszerből nehéz az atkalepotyogást ellenőrízni, ez az olajospapíros téma nem mindig mutat pontos eredményt.
Ebből a két dologból kiindulva , az az ötletem támadt, hogy azok a méhészetek, ahol ez a dolog még nem működik / a higiénikus kaptáralj/, az eszköztámogatások pályázati alapból ajánlottan v. kötelezően állítsanak be méhészetükbe olyan típúsú kaptárakat, amilyenekben méhészkednek. Mondjuk a családjaik 10%-át állítsák át higiénikus alju kaptárra.
Be kellene vonni a méhegészségügyi felelősöket is, az ő közreműködésük meghatározó lehetne. A későbbiekben pedig könnyítené és pontosabbá tehetné a munkájukat.Rövid idő alatt le tudnák ellenőrízni a " gyenge láncszemeket".
Lehet a godolatokban elmélyülni: jó lenne a gondos méhésznek , mert nem kellene
félnie az újrafertőződéstől, talán a pontos atkahelyzet tudatában nem kell fölöslegesen védekezni kemény szerekkel.
Kedves Méhészek! Mi a véleményetek? Továbbítsuk a gondolatot, írjunk-e róla a szaklapban?

Zsóka naivitásod határtalan, bár elmélkedni azt lehet róla!!! :shock: :lol: Egyébként az eüsüktöl talán mégse kellene ezt elvárni, főleg a mostani javadalmazásuk mellett! :twisted: VvVZ


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.10. 22:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Kedves Tükör! Köszönöm, hogy megosztottad velem az estéd egy részét, és nem egyedül kellett elmélkednem. Még beszélünk erről, a gondolataid között olvasva,azt érzem hogy te a támogatom oldalt x-elnéd :idea: .Jó éjszakát!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.10. 21:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nos, az van amit mondtam.
Nincs elég pénz!
Ezért csak harmadát (negyedét) fizetik az aljdeszkának. Eddig az egészet kifizették (igaz a feltételekkel)
Így tudni lehet,hogy kevesen fogják igénybe venni. Ez azzal együtt, hogy csak egy részét fizetik, együttesen eredeményezi, hogy elég lesz a keret!! ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.10. 21:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Amit leírtam ,azt az arhívumban találtam,ez volt 2006-ban. Most 2009-ben módosítottak, nézd csak meg! Balra kattintasz, higiénikus aljdeszka címszó, majd az első: MVH Közlemény 10/2009/I. 15. Az új támogatási jogcímek 15-ös bekezdése ,ha lejjebb gurítasz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.10. 21:38 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
De ezek nem véletlenül vannak ám benne!! ;)

Annyi pénz nincs, hogy mindenkinek jusson!
És ne adj Isten azért ha "ingyé vóna" , majd csak jó lesz valamire alapon, boldog-boldogtalan kérné. És mint mondtam ennyi lóvé nyema!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.10. 21:25 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Tükör! Okés, amit mondasz! De nézz utána az OMME-honlapon ,ha bal oldalra kattintasz, simán le van írva, miért bukott meg ez a dolog.
- ha valakinek nincs méhész szakképesítése -atkája lehet
-ha nincs 25 családja-atkája lehet
-ha nincs10 év tapasztalata-atkája lehet. Nem tudom érthető-e, ezek mind a támogatás igénylésének feltételei közé tartozó dolgok.
Keresni kellene egy ideillő lehetőséget. Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.10. 21:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ugye a doki minden előadásában elmondja az előnyeit. És hidd el nagyon sok előadást tartott már. De hány ember csináltatott ennek hatására eü. aljat??
És hányan csináltattak volna országos szinten, ha nincs a támogatás????

Én spec rühellem a kötötségeket (jelentés meg ilyesmi) ezért saját költségen csináltattam harmincat, csak hogy tudjam hányadán állok az atkákkal.
Bár hál' Isten enélkül is elég jól megláttam ha baj van, de változnak az idők,és sajna mióta a vírusok is támadnak, be kellett látnom, hogy nagysárenddel kevesebb atka is elég a bajhoz,mint azelőtt.
Ezt pedig már csak ezzel lehet kontrolálni!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.10. 20:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Hát persze! Hegedűs doktor természetes, hogy pártolja, meg még nagyon sokan. De én a nagy többségről beszéltem. Jóska bácsiról,meg Pista bácsiról, Alsórekettyésen!
Akiket meg kéne ennek helyességéről győzni.
Kérdezd csak meg Zsoltit, miért nem egészségügyi felelős már.
Meg a én is miért próbáltam lemondani két települést a háromból az idén.(amellett természetesen,hogy a költségtérítést se fizetik.De eddig se azért csináltuk)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.10. 20:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Tükör! Azért egy kicsit előregondolkodtam,ma délután felhívtam Hegedűs doktort, egyszerűen azt mondta: jó lenne. Minden előadásában elmondja az aljdeszka előnyét. Bross Pétert kellene megkeresni-mondta a doktor. Üdv: Zsóka


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.10. 20:30 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Zsóka!!!

Bocs, de már megint előre elnézést kell kérnem a hozzászólásom miatt és tényleg nem bántani akarlak már megint, meg valahol csodálom is a naivitásodat mert tényleg olyan gyermeki (jó értelemben, de tényleg)
Szóval mintha nem itt élnél... bár lehet csak nem mozogtál még eleget méhészek között.
Egy ilyet itt bevezetni?? Kötelezően??? Már ha lenne rá pénz... de sokan még akkor is kikérnék maguknak... meg minek...meg egyáltalán...

De tényleg bocs!!!

Üdv.: Tükör (aki csak tegnap 3 nyúlóst talált, és most eléggé el van keseredve úgy általában is a méhészek felkészültsége, ill felkészületlensége miatt)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.10. 19:53 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Kedves fórumozó MÉHÉSZEK!
A véleményeteket szeretném kérni. A napokban fogalmazódott meg bennem egy gondolat,amikoris egy méhésszel beszélgettem. Panaszkodott, hogy akárhogy védekezik az atka ellen, mindig van,mert van a közelben egy hanyag méhész, aki nem gondozza a családjait.Nekem meg az a bánatom,hogy a füstölések után a hagyományos rendszerből nehéz az atkalepotyogást ellenőrízni, ez az olajospapíros téma nem mindig mutat pontos eredményt.
Ebből a két dologból kiindulva , az az ötletem támadt, hogy azok a méhészetek, ahol ez a dolog még nem működik / a higiénikus kaptáralj/, az eszköztámogatások pályázati alapból ajánlottan v. kötelezően állítsanak be méhészetükbe olyan típúsú kaptárakat, amilyenekben méhészkednek. Mondjuk a családjaik 10%-át állítsák át higiénikus alju kaptárra.
Be kellene vonni a méhegészségügyi felelősöket is, az ő közreműködésük meghatározó lehetne. A későbbiekben pedig könnyítené és pontosabbá tehetné a munkájukat.Rövid idő alatt le tudnák ellenőrízni a " gyenge láncszemeket".
Lehet a godolatokban elmélyülni: jó lenne a gondos méhésznek , mert nem kellene
félnie az újrafertőződéstől, talán a pontos atkahelyzet tudatában nem kell fölöslegesen védekezni kemény szerekkel.
Kedves Méhészek! Mi a véleményetek? Továbbítsuk a gondolatot, írjunk-e róla a szaklapban?

VvVZ


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.07. 06:20 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 03:59
Hozzászólások: 1006
Tartózkodási hely: Zimány
A levendula Kaposváron.
Csatolmány:
Fénykép 0037.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.06. 22:41 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Üdv a Méhészeknek! HELLÓ TÜKÖR!
Nem üldöztél el a fórumról, itt vagyok. A hét végén Kaposváron voltam, méhésztalálkozón. Készítményt árultam és találkoztam Csonka Imre tanár úrral is. Majd hazaugrottam Zalába, ránéztem a brikettes családokra.
Csináltak a kérésemre mitakos füstölést, 12 és 40 atkát hozott le a szer 1-1 családnál.
Most, hogy befejezték az etetést, Thymovart tesznek be, és folytatják a füstölést is a most már nagy könnyebbséget hozó elktromos füstölővel és a brikettel.
.
A családok amúgy szemmel láthatólag sokkal egységesebbek, mint az elmúlt években.Szépen dolgoztak, bár már vége a solidágónak.
Még három eredményem van, /akiket szeretnék megnevezni majd eredmények értékelésekor is/ állításuk szerint a naptaforgó utáni amitrázos füstölés csak 3-4 atkát hozott le.
Csonka tanár úr szerint ez a készítmény beleillik a tavaszi technológiába, mikor úgy is korlátozottak a lehetőségek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.06. 19:50 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
zsóka írta:
Tükör hozzászólására holnap válaszolnék.



Őőőőő... izé... remélem nem üldöztelek el a fórumról Zsóka!!! ;)
Nem volt ez szándékom, de komolyan!
Nem is venném a lelkemre... :roll:

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.06. 19:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Robz írta:
Írnál erről bővebben? Mivel, hogyan, milyen eredménnyel...?

Robz!
Kb. 8-10 éve volt egy cikksorozat a MÉHÉSZET-ben az illóolajokról.
Abban az időben kezdtem használni a hajszárítós füstölőt is. Arra gondoltam, hogy néhány illóolajjal is vissza lehetne fogni az atkákat, főleg, mert némelyik esetében ölő hatásról is írtak (én elsősorban erre a hatásra alapoztam).
Levendula, ánizs és kakukkfű olaj keverékével füstöltem 3-4 naponként 2-3 héten keresztül a családok egy részénél. A pontos adagokra már nem emlékszem, de a cikkek alapján számoltam ki azokat (a jegyzeteimben valahol biztosan megvannak).

A füstölések után valamivel több atka hullott, mint amennyi a kontroll családok természetes elhullása volt, de a kísérlet végén az amitrázos füstölés rengeteget hozott még le.
Ezzel a kísérlet részemről be is fejeződött, mert arra jutottam, hogy a hajszárítós illóolajos füstöléssel nem lehet hatékonyan atkát írtani.
Az általam tapasztaltak, valamint az azóta olvasottak megerősítettek abban, hogy az illóolajokkal egy taglózó hatású atkaölést nem lehet megvalósítani, legfeljebb egy folyamatos szintentartásra, a szaporodás bizonyos szintű visszafogására lehet jó.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.06. 11:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.01.11. 14:32
Hozzászólások: 23
Az elvégzett kúrák és az amitrázos kontroll után mi már elfogadtuk, hogy a brikett nem csodaszer és arra, amire feltalálták, csak jelzés értékkel használható. Viszont, mint azt már többek is tapasztalták, a méheket egyetlen pillanat alatt hajtja be a kaptárba. Így annak, aki feltalálta, több ezer vándorméhész fog elismeréssel adózni, mivel a vándorlás előtti zárás ezzel a szerrel csak pillanatok műve. Shark


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.04. 13:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
Robi írta:
Zsóka!

Dr. Prigli Máriát jó ötlet volt megkeresni. Amikor az illóolajos védekezéssel próbálkoztam, sokat tanultam a cikkjeiből és telefonon is adott tanácsot.


Írnál erről bővebben? Mivel, hogyan, milyen eredménnyel...?

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.04. 07:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Zsóka!
Részemről szent a béke! Kiváncsian várom a további eredményeket.
Dr. Prigli Máriát jó ötlet volt megkeresni. Amikor az illóolajos védekezéssel próbálkoztam, sokat tanultam a cikkjeiből és telefonon is adott tanácsot.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.03. 19:09 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Kedves Méhészek!

Elnézést kérek, ha valakit megbántottam. Kb. két hete kértem a fórumon, hogy minden vélemény érdekelne, akár negatív, akár pozitív.
Azokat a méhészeket értesítettem, akikről tudom, hogy az év nagy részében használták a szert, hogy kémiai szerrel kontrollt végezzenek.
Amikor a technológiát átbeszéltük a méhészekkel, említették, hogy fognak használni más készítményt is.
Azt, hogy miért nem tudja ugyanazt produkálni egy kezelés után, mint a kémiai szer, már tudjuk.
Ezért kerestük meg Dr. Prigli Máriát, aki az illóolajokkal végzett kísérleteket évekkel ezelőtt.

Köszönöm a segítséget! Robitól még egyszer elnézést kérek.

Üdv:
Zsóka


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.03. 18:52 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Köszönöm a választ Zsóka.
Ehhez jön még hozzá az én esetemben
cirka 40000ft üzemanyagköltség és a kocsikopás vonzatai.
Igazából elviselhető a költség.
Azért az 51 füstölés rohadtul soknak tűnik.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.03. 13:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
zsóka írta:
Kedves Méhészek és főleg azok,akik előttem szóltak a témában!
Azért nyitottuk ezt az oldalt, hogy beszéljünk a témáról, elsősorban a brikettről.
De most már egy kívülálló is úgy ítélhetné meg a dolgot, hogy ez az ágazat / a méhészet / komoly bajban van!
Sajnos Robi és Virgó szavaiból is ítélve eddig még "nem találták föl a spanyolviaszt"!
De most is kitartok azon állításom mellett, hogy a "megoldás kulcsa a kezünkben, ha megtanuljuk a használatát, és lelkiismeretesen alkalmazzuk!" A brikettet egész évben lehet használni, de ROBINAK nem ajánlom, mert komoly odafigyelést és pontosságot igényel :!:
Lesznek megbízható eredmények, vannak segítőkész méhészek! Olyanok is akadnak ,akik az év nagy részében valamilyen rendszerességgel meg tudták oldani a füstölést.
Hamarosan érdekes dologról fogok a méhészeknek beszámolni!
UI.: A brikett használata ajánlott. Kivétel: a negatív előítéletekkel rendelkező méhészek.


Kedves Zsóka!
Ha elolvastad az utóbbi hozzászólásokat (főleg Tükör és Bükk által írtakat), akkor megérted, hogy mire gondoltam, amikor a hatékonyságot hoztam szóba. Nem hiszem, hogy rosszindulattal, vagy "negatívan" állnék hozzá a témához, egyszerűen csak a gyakorlati oldaláról próbálom megközelíteni az ökobrikett atka elleni alkalmazását.
A negatív előítéletről meg csak annyit, hogy a felkiáltójeles emotikonnal záródó, nekem szóló ajánlásod (illetve hát nem ajánlásod) szerintem teljesen megvalósítja azt, hiszen így ismeretlenül is az feltételezed, hogy a pontosság és odafigyelés nem az erősségem.

Mindenesetre a fórumon folyó korrekt beszélgetések érdekében szerintem kerüljük a személyeskedést, mert - hogy téged idézzelek - akkor "már egy kívülálló is úgy ítélhetné meg a dolgot, hogy ez az ágazat / a méhészet / komoly bajban van!"

Üdv:

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.03. 07:21 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Kedves Zsóka,és mindenki aki itt olvassa a témát!Annyit szeretnék leírni evvel a brikettel kapcsolatba még:Igen ez az oldal a brikett miatt lett létrehozva!Mivel minden dolognak 2 oldala van ezért szerintem az úgymond negatív vélemény is vélemény!Ez olyan dolog mint a tűz és víz,ying és yang.Látszatra ellentettjei egymásnak mégis a két félből áll össze az egész,és így lesz kerek a dolog.Na már most ezzel a lev,br.-tel is így vagyok.Tiszteletben tartom azon elvét miszerint így kiáll a termék mellett,de isteníteni 1 dolgot valamilyen okból kifolyólag és azon méhészeket kirekeszteni a véleményezések jogából akik bizony lemerik írni a kényes felét a dolognak azt gondolom butaság.Fel tennék önnek 1 kérdést:Teszem föl van egy méhész,(vagy sok mindegy )aki csak az ön által ajánlott öko-val kezeli az egész állományát egész évben,és tegyük fel tavaszra el pusztul az állományának 1 része vagy ne adj isten az egész.Kihez fordulhatna segítségért-anyagi kártérítésért(természetesen miután megjött a labor eredmény,miszerint az atka volt a hunyó),mit tudna segíteni?Ebbe a dologba már bele tetszett gondolni?Miért kell 1 szer mellett ennyire kardoskodni amikor vissza lapozva a topikot meggyőző eredmény még nem futott be.Úgy látom a dolgot :még egyszer leírom,csak gyérítésre jó a szer akár a rövid akár a hosszú mechanizmusát nézzük.Ezen felül a méhek nyugtatására is jó egész évben használtam is.Egy biztos amíg nekem nem mutat valaki 1 meggyőző eredményt,vagy technológiát ezzel a brikettel kapcsolatban addig számomra csak kísérleti eszköz marad.Várom válaszát a feltett kérdéseimre , köszönettel!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.02. 23:33 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Tükör hozzászólására holnap válaszolnék.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.02. 23:30 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Csoky! ÁPRILIS ELEJÉTŐL ajánlott használni a szert, és lehet még októberben is. Aki tíz naponta használná /ami azért megterhelő lehet,de...../ az 17x3 kezelést csinál. EZ 51 alkalom, és ha már van elektromos füstölője, akkor kb 10-12 másodperc 1 család lekezelése. Ez időben 51x12=612 másodperc = 10perc/család /év. Jól számoltam fiúk?
Árban pedig így néz ki: 1 kocka egy kezelésre 10 családhoz elegendő.
32 kocka /1 doboz/ 320 család adagja 1 kezelésre. Egy doboz ára költségeivel együtt 3000 Ft.
1 család lekezelése egy alkalommal kb.10 Ft, ha 51x kezel-ne?! az kerülne 510 Ft-ba.
Ennyi. Üdv!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.02. 23:02 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Bükk! A szerb /nisi Állatorvostudományi Egyetem/ hivatalos álláspontja,hogy a füst nem hagy nyomot a méhek által előállított termékekben.Már négy országban forgalmazási engedéllyel rendelkezik,komoly elvárásoknak kellett megfelelnie.
De! Szept. 10-e után találkozni fogok Dr. Prigli Máriával a téma szakértőjével, feltétlen rákérdezek erre is. Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.02. 22:51 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Üdv! Tsanyinak válaszolnék először.
Már intézkedtem, szombaton kapok azoktól a méhészektől eredményt, akik tavasz óta használják a brikettet.
Taktikkal fognak rákezelni az általuk kiválasztott családokra.A higiénikus aljban könnyen pontos eredmény kapható.
Nálunk az a helyzet, hogy a Tronic készítménnyel az elmúlt ősszel 60 családot lekezeltünk, a tavaszt 22 családdal kezdtük.Erről ennyit, oda többet ilyen jellegű szer be nem teszi a lábát! Tervezzük /apukám a főnök/, hogy Thymovart hamarosan betesszük, amint vége az etetésnek. Az Antivart hol lehet még kapni, úgy tudom a forgalmazási engedélyét 2006-ban bevonták? 1988-ban még használtuk mi is.
Egyébként az általam emlegetett lelkiismeretességet nem én találtam ki, ez a M.Zubac úr ajánlása.
Még egyszer hangsúlyozom és aztán nem beszélek erről többet: mi csak ajánljuk a készítményt ,nem erőltetjük senkire. MINDENKI SAJÁT BELÁTÁSA SZERINT DÖNT: KÍVÁN-E VELE FOGLALKOZNI!
Az biztos: el kell mondanunk, hogy mire jó. Elég sokoldalú, de az atkairtása nem úgy működik, mint a kémiai szereké.
Ezt vagy elfogadja a méhész, vagy be sem viszi a gazdaságba.Köszönöm,hogy elolvastál: Zsóka


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.02. 21:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Kedves Zsóka!

Úgy emlékszem azt írtad, hogy Ti egész évben az ökobrikettet használtátok.
Gondolom megfeleltek az általad állított kritériumoknak rendszeresség és lelkiismeretesség ügyében.
Lenne egy kérésem, mindannyiunk tisztánlátása érdekében.
Ha kiválasztanál 5-10 családot egymás mellett és elvégeznél egy Antivar-os füstölést, egy órás zárással, az megmutatná hol a helye a brikettnek a többi módszer közt.

Azért egymás melletti családokat írtam, mert tapasztalataim szerint nagy eltérések vannak a szomszédos kaptárak fertőzöttsége közt és 5-10 egymás mellettibe nagy valószínűség szerint kerül erősebben fertőzött is. Az Antivart pedig azért javasoltam mert a legrégebb óta használt jó hatékonyságú módszerek egyike, amely nem okoz problémát.

:?:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.02. 21:11 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Kedves Zsóka!
Szerintem Robi hozzászólása teljesen korrekt,egyáltalán nem negatív.
Az atka 1978 óta van Magyarországon,volt szerencsénk megismerni néhány atkaölőszert és számos szépreményű szer kudarcát.
Részemről egyrészt az atka szaporodási biológiájának ismeretében vannak kételyeim amit már korábban leírtam.
Kérem gondolja végig ha a brikett 1 füstölésre csak az atkák 10%-t pusztítja el(amitrázhoz képest) akkor még matematikailag sem lehet vele atkamentesíteni a méhcsaládokat.
További problémának gondolom hogy a főhordásokat adó növények virágzása alatt amikor a kaptárban nagy felületen nyitott méz van a füstölés problémás lehet.A méz ugyanis magába veszi a vele érintkező illatokat,szagokat.A levendula illata nagyon kellemes,de akác vagy hársmézben nem ezt keresi a fogyasztó.
Van ezzel kapcsolatban tapasztalat?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.02. 20:59 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
csoky írta:
Kedves Zsóka!
Mint kibic én is eddig csak olvasgattam eme témával foglalkozó
hsz-okat.Vannak itt érvek és ellenérvek.
Nekem csak 1 kérdésem lenne.
Amellett,hogy egy szer hatásos nagyom sokat nyom a latba a költség is.
Érdekelne hogy március 1-től október 31-ig hány kezelés szükséges
a hatékony kezelés érdekében és ennek mennyi a költségvonzata 1 családra levetítve?

Üdv: Csoky



Ha lehet, az útiköltségekkel együtt... :taps

Zsóka! Asszem csak bizonyos családszám alatt, és csak állóméhészetben lesz ez a szer alternatíva,használhatóság szempontjából is, és akkor még nem beszéltünk a hatékonyságról,és a költséghatékonyságról.
Nem vagyok meggyözve eddig,hogy ez utóbbiakban is versenyképes lenne a brikett az eddig bevált szrekkel szemben.

Nekem már kicsit erőltetettnek tűnik a valós bizonyítékok nélküli (legalábbis a számunkra elfogadható bizonyítékok nélküli) erősködésed az anyag hatásosságát illetően, ne haragudj!

Hidd el nem az ellenségeskedés, vagy valami irigység vagy ilyesmi beszél itt azokból akik a kételyeiket kifejezik,. csak egyszerűen az nem elég, hogy : de akkor is jó...

Túl sokan és túl sokszor szenvedtek már igen nagy kárt az atka miatt.

Mér régebben is hozzá akartam szólni a témához, csak festettünk,és a gépem szét volt kapva,a laptopról meg nem tudtam belépni.
Akkor épp azt akartam írni,hogy az idei évet nem biztos,hogy alapul kéne venni a majdani dicshimnuszok zengésekor, ugyanis az utóbbi 10 év legkevesebb atkája van idén ősszel.
Függetlenül attól, ki mivel védekezett.
Na ez már megérne egy misét... mitől van ilyen kevés ??? ( a nagy melegek??? a késői és rövid tavasz??? stb???)
Egy biztos: egyenlőre nem a brikett miatt...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.02. 20:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Kedves Zsóka!
Mint kibic én is eddig csak olvasgattam eme témával foglalkozó
hsz-okat.Vannak itt érvek és ellenérvek.
Nekem csak 1 kérdésem lenne.
Amellett,hogy egy szer hatásos nagyom sokat nyom a latba a költség is.
Érdekelne hogy március 1-től október 31-ig hány kezelés szükséges
a hatékony kezelés érdekében és ennek mennyi a költségvonzata 1 családra levetítve?

Üdv: Csoky

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.02. 18:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Kedves Méhészek és főleg azok,akik előttem szóltak a témában!
Azért nyitottuk ezt az oldalt, hogy beszéljünk a témáról, elsősorban a brikettről.
De most már egy kívülálló is úgy ítélhetné meg a dolgot, hogy ez az ágazat / a méhészet / komoly bajban van!
Sajnos Robi és Virgó szavaiból is ítélve eddig még "nem találták föl a spanyolviaszt"!
De most is kitartok azon állításom mellett, hogy a "megoldás kulcsa a kezünkben, ha megtanuljuk a használatát, és lelkiismeretesen alkalmazzuk!" A brikettet egész évben lehet használni, de ROBINAK nem ajánlom, mert komoly odafigyelést és pontosságot igényel :!:
Lesznek megbízható eredmények, vannak segítőkész méhészek! Olyanok is akadnak ,akik az év nagy részében valamilyen rendszerességgel meg tudták oldani a füstölést.
Hamarosan érdekes dologról fogok a méhészeknek beszámolni!
UI.: A brikett használata ajánlott. Kivétel: a negatív előítéletekkel rendelkező méhészek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.02. 08:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
zsóka írta:
....De, győztes lehet, ha egész évben használjuk. Mert ez a készítmény az, amelyet egész évben, a pörgetések alatt is lehet használni.....

Na, ne....! Egész idényben füstölgetni!?

Eddig és sem szóltam hozzá a témához, mert én még nem próbáltam ki az ökobrikettet. Éppen ezért nem is akarok ítéletet mondani, csak az eddig olvasottakat összegezhetem magamnak. Számomra úgy tűnik, hogy ez ismét besorolható azon bios szerek közé, ami nem alkalmas a hatékony atka írtásra. És itt a hatékony szóra helyezném a hangsúlyt.
Ugyan - Zsóka véleménye alapján - elképzelhetőnek tartom, hogy a szezon alatti majd' folyamatos használattal elérhető az atka féken tartása, de ki az aki a termelési idény jó részében füstölgetni akar. Rengeteg munka és időráfordítás.

Persze jó az, hogy kellemes illatú a füstje, nyugodtabbak tőle a méhek, meg bezárásakor könnyen terelhetőek, de ez már más téma. Ezen tulajdonságai miatt lehet, hogy én is rendelek belőle.
Ettől függetlenül szurkolok, hogy kedvező eredményeket is olvashassak a brikettet kipróbáló méhészektől, mert jó lenne, ha a vegyszeres mellett lenne egy természetes anyagokból álló, hatákony atkaírtó szerünk is.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.02. 06:41 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Ujabban már nosema ellen is jó?(SOKOLDALÚ EZ A SZER)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.02. 06:39 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Üdv mindenkinek!Már régen szóltam ehhez a témához,vártam a végkifejletet!Annak idején le lettem írva mint csodaváró méhész,aki nem ért a briketthez.Csak azért mert megpróbáltam úgyis használni a szert,hogy az illóolajait használjam ki.Holott én is füstöltem vele,és már akkor világossá vált számomra:ez a szer önmagába kevés lesz ide megoldásnak.Nem az ,,én megmondtam örömittas káröröm ,,van most bennem.Hanem már kezdenek beérkezni az országos eredmények,amik számomra bizonyítják az én tapasztalataimat is:miszerint nem megfelelő a hatása a brikettnek.Mivel már több úgymond negatív eredmény született így mégse érzem magam tejesen hülyének a méhekhez.Mindenkinek köszönöm aki használta,és felvállalva le is merte írni a véleményét!Még annyit a brikett évközben használva amikor elég az atka gyérítése akkor használható.De csak gyérítésre használható!Túl egyszerű dolog lett volna pont most feltalálni a spanyol viaszt.Szerintem atka nélkül nincs méhészet.Atka volt-van-és sajnos lesz is,legalábbis még jó darabig.Jómagam elfogadom ezt a tényt,és megpróbálok együtt élni ezzel a problémával.Nagyon örülnék neki ha valamilyen szer vagy technológia megoldaná a problémánkat.Mindenkinek sikeres atka irtást kívánok!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.01. 20:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Üdv!

Köszönöm a "jó" híreket, az előttem szólóknak!

Összegezném a tapasztalatokat:
A brikett összehasonlítása, az amitráz hatóanyaggal, kb. 10%-os hatékonyságot mutatott.
A brikett a vesztes.
De, győztes lehet, ha egész évben használjuk. Mert ez a készítmény az, amelyet egész évben, a pörgetések alatt is lehet használni.
Mit gondoltok, a méheknek nem jobb, ha atkamentesen élnek?
Márpedig az esély így megadatik, az illatos füst megtapad a méhecskék testén és védi őket a fertőzésektől.
Fontos: a fertőzésektől, mert a nosema is nagy ellenség, ellene is véd.

A beadott füst mennyiségére tessék figyelni, inkább több legyen, nem ártalmas a méhekre és a méhészre sem!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.01. 16:48 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
152, 63.
Megcsinálom a maradék 5-nek is a lapot és holnap berakom.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.01. 15:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.01. 10:15
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Pestmegye
Sziasztok! Tapasztalatomat szeretném megosztani veletek, hátha segítek valakinek.

Agusztusban , füstöltem amitrázzal, utána ökobrikett az előírás szerint.

tapasztalat: amitráznál lehullott atka 300-500 db , ökobrikettnél 20-40 db minden alkalommal a brikett az amitrázhoz képest tíz százalék az atkahullás.
Fordítva is így volt előszőr brikett: lehullott atka 15-30 db két nap múlva amitráz :lehulott atka 250-300 db.
Csak azért írtam le, mert levendulabrikett fustölés után nehogy azt gondoljátok hogy renben van.Ettől függetlenül a jövőben is fogom használni, de nem ősszel mikor az atkát nullázni kell!
Bocs :Zsóka


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.09.01. 09:22 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
zsóka írta:
Viszont üdv Márna!
Nem kaptam semmiféle üzenetet Tőled, a g-mailre sem érkezett semmi. Pontosan mit szeretnél tudni? Itt a fórumon már sok minden elhangzott, próbáld visszalapozni. Egyébként szívesen válaszolok kérdéseidre, amennyiben tudok.




A lenti gmail-re mégegyszer elküldtem a levelet.
Kérdés hogy Kaposvár-ra elmész-e most szombaton? Ha igen akkor a megrendelt cuccot ott is átvehetem, illetve esetleg az új füstölöt is megnézném-venném!

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.31. 20:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
MÁR MEGINT NEM VOLTAM VILÁGOS!
A briketthez való, kizárólag erre a célra tervezett, átalakított kis füstölőről van szó. Fontos szempont: hogy jól záródó tetőt kapjon,és a füst a meghosszabbított kivezető csövön pontosan betehető a kaptárba. A hét végén felteszem a fotót róla.

Az elektromos füstölőt kb. 15-éve lehet vásárolni.[/quote]


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.31. 19:39 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Az utolsó 3-as sorozatból csak két nap volt értékelhető. A 2.nap zivataros időben megázott papírok felpöndörödtek elcsúsztak ..... egyszóval nem lenne korrekt az eredmény.
Tehát a két nap eredménye 18, 10, 6, 9, 16, 8, 12 átlagosan 11,3atka két nap alatt.
Ez a mennyiség abszolút értelemben is több mint az előző 3-as sorozatoknál, de ez csak két füstölés eredménye!

Két család kapott ma délután amitrázos lapot az aminek elsőnek írtam az eredményeit és az aminek negyediknek. A negyedik azért mert a tavalyi anyját augusztus elején kezdte leváltani. (minden családban piros, tavalyi anya volt.) A régi anya fiasából már alig volt pár sejt az újét most kezdik fedni, tehát az elmúlt 3 napban szinte nem volt fedett fias.

Holnap megnézem őket.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.31. 15:23 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
zsóka írta:
Üdv tsanyi!
Sokan érdeklődéssel figyeljük a füstölésed eredményét! A füstölőddel erőteljes 20-30 pumpálást kell adni, remélem a füstölőt meghosszabbítottad! Most már több lepotyogott atkát kellene számolnod, ehhez a kísérlethez /főleg ,ha még vállalnád, hogy folytatod a füstölést/ felajánlanék egy doboz készítményt! Kár,hogy nem kezdtünk egy hat napos sorattal, mert akkor eltaláltuk volna az aznapi 4.napos fiasítást, ezt füsttel tudtuk volna kísérni még 5napon át, tehát a báb állapotig.
Jó hír a brikettet használó méhészeknek: elkészült az elektromos füstölő, amely egyenletesen nyomja be a füstöt. Kb. 10 másodpercet kell eltölteni a kaptár előtt a méhésznek.
Cerena és sandro elmélkedése emelte a fórum színvonalát, szememben mindketten győztesek /szerintem sokunkban tisztázódtak bizonyos kétértélmű kifejezések. Köszönjük! zsóka

Az elektromos füstölőt kb. 15-éve lehet vásárolni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.30. 19:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Viszont üdv Márna!
Nem kaptam semmiféle üzenetet Tőled, a g-mailre sem érkezett semmi. Pontosan mit szeretnél tudni? Itt a fórumon már sok minden elhangzott, próbáld visszalapozni. Egyébként szívesen válaszolok kérdéseidre, amennyiben tudok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.30. 15:50 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Üdv Zsóka!

Többször is küldtem e-mailt, ebben kértem anyagot de semmi sem történt. :merg

Megkaptad egyáltalán a levelemet? :?

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.29. 23:25 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Üdv Zsóka!

A tegnapi füstölés valóban több atkát hozott le 4-11. A kaptárankénti feljegyzés nincs kéznél.
A mai kicsit zűrösre sikerült esőben,szélben. Attól tartok nem lesz korrekt a mai eredmény, rajtam kívül a lapok is eláztak a szél kavarta a füstöt ......... a körülmények messze voltak az ideálistól ...bár a kaptáron belül nem befolyásolhatták a kezelést.
A hosszabbító megvan.
Köszönöm a felajánlást, de ez az adag elég még egy ideig (az az erre a sorozatra) 1,5-2db-ot gyújtok be egy alkalommal.
Folytatás. Hétfőn este két családot, ahonnét kevés atka hullik, mindenképp lekezelek amitrázzal.
Ha nem hullik tőlük különösen nagy mennyiségű atka akkor 5-el természetesen folytatom.
Akkor jelentkezem brikettért.
Egyébként minden hogy fogok rendelni brikettet. Tegnap este fülledt melegben 20-30dkg méh tőgyelt a kijárókban. Kétszer kaptak egy-egy nagyobb pöffentést és nem szétfutottak hanem behúzódtak. Mit nem adtam volna ezért mikor indultunk hársra és több mint egy órán keresztül kergettem be az 50 családot... :) :)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.29. 21:36 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Üdv tsanyi!
Sokan érdeklődéssel figyeljük a füstölésed eredményét! A füstölőddel erőteljes 20-30 pumpálást kell adni, remélem a füstölőt meghosszabbítottad! Most már több lepotyogott atkát kellene számolnod, ehhez a kísérlethez /főleg ,ha még vállalnád, hogy folytatod a füstölést/ felajánlanék egy doboz készítményt! Kár,hogy nem kezdtünk egy hat napos sorattal, mert akkor eltaláltuk volna az aznapi 4.napos fiasítást, ezt füsttel tudtuk volna kísérni még 5napon át, tehát a báb állapotig.
Jó hír a brikettet használó méhészeknek: elkészült az elektromos füstölő, amely egyenletesen nyomja be a füstöt. Kb. 10 másodpercet kell eltölteni a kaptár előtt a méhésznek.
Cerena és sandro elmélkedése emelte a fórum színvonalát, szememben mindketten győztesek /szerintem sokunkban tisztázódtak bizonyos kétértélmű kifejezések. Köszönjük! zsóka


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.28. 20:32 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6278
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Azt hiszem elszámoltam magam... Ma kezdtem a harmadik sorozatot.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.26. 18:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.23. 08:31
Hozzászólások: 193
Cerana!Én megadom magam. :taps :taps :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.26. 18:01 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Én meg az elején azt hitten , hogy a kamurin az valami szócicc és azt jelenti , hogy valami kamu (azaz nem valós) anyag. :ut
De azért tök jó hogy ennyi féle képzettségű méhész van itt közöttünk.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: misi
HozzászólásElküldve: 2009.08.26. 16:08 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Akkor az én ismereteim hiányosak, mert a kaszált lóhere romlásakor kialakuló bisz hidroxi kumarinról tudom, hogy van véralvadás gátló hatása, tehát a kumarinnak nem. Merthogy a friss széna elfogyasztása miatt egy állatnál sem alakul ki vérzékenység, csak a romlott elfogyasztása esetén. Mint ahogy egyéb származékainak is van véralvadásgátló hatásuk: ezek a következők: dikumarol,etilbiskumacetát, acenokumarol (ez a Syncumar),warfarin , phenprocumon.
De, hogy egyszerűbb legyen : a véralavadásgátló hatású molekulákban a 4- es helyzetű szénatomon hidroxil csoport van. A kumafoszon viszont itt metil található. A sima kumarinon itt csak egy hidrogén van.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Hamis állítás
HozzászólásElküldve: 2009.08.26. 15:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
cerana írta:
... De nincs se véralavadásgátló hatása, se atkaölő.
A kumarinnak van véralvadást gátló hatása!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 197 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.