Pontos idő: 2024.04.23. 16:44

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 197 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.06. 21:14 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Köszönöm a megértését!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.06. 21:11 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Jászberényben a brikett valóban háromezer Ft volt, aminek 25%-át elviszi az áfa. Akkor tessék kiszámolni, melyik kedvezőbb!
Virgónak üzenem: tél végén valóban voltam méhészgyűlésen, de senkinek sem adtam olyan felvilágosítást, hogy gyújtás nélkül használható a brikett kezelésre. Mostanában sokat kell magyarázkodnom, kapom a kérdéseket /támadásokat / szép számban, bizony nehezen viselem. Nem tartozik bocsánatkéréssel, az "építő jellegű kritika" az ügy előrehaladtában sokat segít.ÜDV


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.06. 19:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.09.22. 14:50
Hozzászólások: 94
Tartózkodási hely: Kadarkút Zselic pereme
Üdv Zsóka

Látom idetaláltál és vegyes a fogadtatás mindent bele

_________________
Nehézséget a kaptáraidba!

Lator


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.06. 16:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.09. 19:13
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Hajdú
Helló !! Biznisz ide biznisz oda,itt megjelent az ökobrikett 2500 ft, ellenben a Jászberényben mégis 3000 ft volt,köszönjük....Ez nem biznisz..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.06. 14:10 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Kedves Zsóka! Az elsők között voltam akik kipróbálták az ökó br.-et,és ha szeretné tudni ,éppen maga hozta kipróbálásra.A véleményemet és a tapasztalatomat kérdezte egy méhész én arra válaszoltam.Ha megbántottam a biznisz kifeljezéssel-akkor elnézését kérem! Bár személy szerint én erre nem sértődtem volna be.Egyébként csak szóbeli tájékoztatót kaptunk a használatával kapcsolatosan.Mivel illó olajakról lévén szó ,ÖN szerint talán nem szabad a keretekre téve használni?Elvileg párolgás útján is ki kéne,ill. ki is feljti hatását valamilyen szinten és ahogy írtam is füstölést is alkalmaztam!Viszont csak ettől várni a megváltást az szerintem naivság.Ahogy említettem további teszteléseket végzek az ökóval,és ha a közvélemény kíváncsi a véleményemre és tapasztalatomra hát megosztom velük.Még egyszer szeretném elnézését kérni ha megbántottam volna,köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.06. 13:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Az előttem szóló méhész nem ismeri a brikett felhasználási módját!!!!!!!!!!!!!!! Csak simán betette , ha jól értettem. És várta a csodát. Kéri, hogy elmondjam még egyszer? Szívesen megteszem, és ami a bizniszt illeti,nem ez a megélhetésünk! 25éve kertészkedünk, a méhekkel negyven éve foglalkozunk. Kíváncsi lennék arra is, hogy mit tett be kaptárba, ez készítmény a tél végén kezdte a magyar méhészeket foglalkoztatni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.06. 10:17 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Háj!Vegyes tapasztalatokkal bírok!Mivel új szerről lévén szó óvatos duhaj voltam,így csak 4 családdal próbálkoztam be.Ezek közül 1 csak ezt kapta ja évközben timolt,bayvarolt,apigardot,taktikot használtam az egész állománynál,ennél a családnál a bikett bepakolása után nem füstöltem.Tavaszra meg is lett az eredménye:kitelelés eredménye egy csald roncs-később totális pusztulás!Annak ellenére se tudtam megmenteni,hogy mihelyst lehetett lefüstöltem amitrázzal őket!Viszont a másik 3 család ahol ősszel kaptak még füstöt is a briketten kívül azok szépen kiteleltek és jó lett a mézhozamuk is.Idén minden család kapott a keretek tetejére kockákat-egyszer pedig füst formájában.Véleményem:A lev.ök. br. jó szer,viszont szerintem önmagába kevés.Mindenképpen ajánlatos valamilyen totális szer is.Még mindig az amitrázt tartom a legjobbnak.(bár kinek a pap,kinek a papné)Az 1 család pusztulása nálam lehetett valami késői rablásból összeszedett atka sereg is.Egyébként nagyon kellemes nem irritáló illata van,mind füst-mind természetes alakjában.Mivel vonzódom a természeteshez nálam még szerepelni fog a brikett,csak az árát kéne valahogy meghatározni,és realizálni.Én is kíváncsi lennék mások véleményére és tapasztalataira is ,jó lenne valami tudományos eredményről hallani.Egyébként érzek némi biznisz szagát a dolognak,de én úgy vagyok vele ha működik a dolog akkor egye fene keressen rajt az illető hiszen Ő is fektetett az üzletbe!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.06. 07:52 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.29. 14:03
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Tata
virgó írta:
Tavaly ősztől használom az öko levend. br-et!

És mik a tapasztalataid?

_________________
A pásztorok is tarthatnak méhet, nem?
Képeim: http://meh.cjb.hu/gallery/index.php?cat=10045
Don't feed the trolls!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.06. 07:19 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.12. 13:49
Hozzászólások: 469
Tartózkodási hely: Közép-Zala
Tavaly ősztől használom az öko levend. br-et!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.05. 20:49 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
tűzoltó írta:
Mert nem közöltek még meggyőző teszteredményeket.
Szerintem jövő tavasszal már okosabbak leszünk. Feltétlenül rá fogok kérdezni a dologra Hegedűs doktornál. Őt minden évben meghívjuk előadónak.
Én is természetesen nagyon örülnék ha tényleg működne a szer. De most még nem bíznám rá a méheimet.
Hajrá ökobrikett. :)

Úgy kezdeném ahogy Te befejezted:Hajrá ökobrikett!!
De .....! Számomra a teszteredmények sem meggyőzőek. Eléggé eltérő körülmények közt, eléggé eltérő dobozokban méhészkedünk. A puding próbája az evés!!!!
A saját próba lehet a döntő. ;)
Szerintem.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.05. 19:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Gyurma írta:
Szia Tűzoltó
érdekelne hogy miért nem lettél meggyőzve.kifejtenéd a te véleményed ha szépen megkérlek?
köszönöm
Ádám


Mert nem közöltek még meggyőző teszteredményeket.
Szerintem jövő tavasszal már okosabbak leszünk. Feltétlenül rá fogok kérdezni a dologra Hegedűs doktornál. Őt minden évben meghívjuk előadónak.
Én is természetesen nagyon örülnék ha tényleg működne a szer. De most még nem bíznám rá a méheimet.
Hajrá ökobrikett. :)

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.05. 17:36 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.29. 14:03
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Tata
Én arra lennék kiváncsi, ha szabad ilyet kérdezni, hogy miben különbözik (és különbözik-e) ez a préselt levendulától. (Vagy a levendula olaj préselés/sajtolás után visszamaradt anyagtól). Nem provokálni szeretnék senkit, tényleg ez érdekel.

_________________
A pásztorok is tarthatnak méhet, nem?
Képeim: http://meh.cjb.hu/gallery/index.php?cat=10045
Don't feed the trolls!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.05. 16:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
zsóka írta:
...
Kaposváron Csonka Imre Tanár Úr, aki az egyetemen méhészet tantárgyat oktat-használja a készítményt, ő majd referálni fog hamarosan.
Dr Hegedűs Dénes állatorvos az őszi időszakra vállalta a kísérlet beállítását.
...

Ui.: Az amitráz hatóanyagú készítmények forgalmazási engedélyét nem hosszabbították meg, mégis használják. Erről mi a véleménye :?:
Ezt 6-szor használják, 3 naponta.
...
És mi a helyzet azokkal az időszakokkal, amikor az atka újra támad? Ellenben az illóolajos füst megtapadva a méhecskéken, védi őket az újrafertőződéstől.

Zsóka


1: Ez mindenesetre örvendetes, hogy nagyobb és híresebb méhészek is bevállalják a tesztet.
Így szerintem nagyobb lesz az elfogadottsága, ha valóban jó eredményekkel zárulnak a tesztek.
2: Hogy miért használják mégis? Ez egyszerű: mert valóban leviszik az atkákat. Ellene igazából nem szól semmi konkrétum, értem ez alatt, hogy ennyi év után sem mutattak ki semmi problémás dolgot vele kapcsolatban, ami a szermaradványokat illeti.
3: Augusztus végére a szabályosan lefüstölt családoknál minimális atka maradhat csak, tehát az újrafertőződés lehet már csak a mérvadó. Ez viszont azért kis veszélyforrás addigra, mivel a hordási időszakok lezárulnak, kevesebbet érintkeznek idegen méhekkel a méhlegelőkön. A mégis felszedett atkákat hivatott elpusztítani a szeptember végi kontrollfüst, valamint a fiasmentes időszakban végzett csurgatásos kezelés, ami zárja az évet.

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.05. 15:34 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Kedves Robz!

Magyar tapasztalatok valóban csak 80-100 családos méhészetekig vannak, és az is csak az én ismeretségi körömben.
Kaposváron Csonka Imre Tanár Úr, aki az egyetemen méhészet tantárgyat oktat-használja a készítményt, ő majd referálni fog hamarosan.
Dr Hegedűs Dénes állatorvos az őszi időszakra vállalta a kísérlet beállítását.

A webes fordítók természetesen nem adnak pontos fordítást, de a lényeget ki lehet venni belőle.

Az őszi időszakra a háromszori kezelést 5 nap szünet kövesse, így lerövidíthető az az időszak, amíg a füst az álcaállapotokat, illetve a bábállapotokból kikelő méhecskéket eltalálja. A témán egy matematikus is dolgozik: Hogy lehet tünetmentessé tenni, illetve mennyi idő alatt lesz atkamentes a család a két kezelés közt eltelt idő függvényében.

A magyar engedély ügyében pedig érdeklődjön a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal Központ Állatgyógyászati Termékek Igazgatóságán :arrow: (tel:1/433-0330).

Ui.: Az amitráz hatóanyagú készítmények forgalmazási engedélyét nem hosszabbították meg, mégis használják. Erről mi a véleménye :?:
Ezt 6-szor használják, 3 naponta. És mi a helyzet azokkal az időszakokkal, amikor az atka újra támad? Ellenben az illóolajos füst megtapadva a méhecskéken, védi őket az újrafertőződéstől.

Zsóka


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.05. 09:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
zsóka írta:

....
1: A Levendula ökobrikett nevű készítmény nem gyógyszer, hanem gyógyhatású készítmény, sem a mézben, sem a méhészeti termékekben nem hagy szermaradványt.
...
2: A készítményben fellelhető káros anyagok összetételét a Nis-i Állatorvostudományi Egyetemen vizsgálták.
...

3: Ui.: A füst hatékonysága: 3-szor füstölünk az esti időszakban, illetve 3 este egymás után. Az atka így 72 órára elveszíti tájékozódási képességét, leesik a kaptár aljába, ez idő alatt, táplálék hiányában éhen pusztul.
...



Csak haladunk a pontosabb információ felé, bár nekem azért hiányoznak a termék magyar nyelvű bizonyítványai, engedélyei. (ha már Magyarországon forgalmazott termék)

Azért még pár kérdés:
1: Ezt hol vizsgálták? Esetleges nagyobb referenciaméhészet van kis hazánkban is? (Vannak dolgok, amik csak nagyobb családszámnál jönnek esetleg elő. Egy nagy méhészetet kézben tartó méhész túlnyomórészt képzettebb, több szempontból nézi a méheit, mint a kicsi hobbiméhészek.)
2: A készítményben, ez rendben is van. De ezt elégetve? A két linkelt dokumentumot nem tudom normálisan lefordítani, a két nyelvet nem beszélem, a webes fordítók minősége finoman szólva is gyenge, bár ez ugye az én problémám. (meg talán még pár méhészé)
3: A leírt technológiával kapcsolatban még egy kérdés: mennyire lehet sűríteni a kezeléseket?
Az amitrázos füstölés is akkor hatékony az atka biológiájából adódóan, ha 15-16 nap alatt 6 adag füstöt kapnak, hogy a fedett fiasban töltött idejük biztonságosan át legyen hidalva. (3 naponkénti füstölés kell)
A biobrikettnél viszont 3 nap után 10 nap szünet...?

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.05. 08:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
arvaijozsef írta:
Az nem érdekel hogy amivel kezeléskor füstölsz mi a hatóanyaga?


Nem értelek, fel van tűntetve rajta a hatóanyag...
És méhészetben engedélyezett anyag bizonyítottan.

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.05. 08:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.07.06. 21:33
Hozzászólások: 598
Tartózkodási hely: Nógrád megye, Homokterenye
Szia Tűzoltó
érdekelne hogy miért nem lettél meggyőzve.kifejtenéd a te véleményed ha szépen megkérlek?
köszönöm
Ádám


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: arvaijozsef
HozzászólásElküldve: 2009.08.05. 08:04 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
arvaijozsef írta:
Bocsánat, de csak azt akartam vele közölni hogyha természetes anyagot füstölünk kezeléskor akkor nem lehet más hatása a szintén természrtes anyag füstölésekor atkairtáskor sem.

Azért ez egy jó gondolat. Különösen bioméhészek esetén, hiszen a füst kátrányanyagai lehet, hogy tényleg ezerszer ártalmasabbak (a mézbe jutva), mint pl. ez az ökobrikett. Az hogy természetes ezért ártalmatlan, viszont egy nagyon súlyos tévedés, ahogy Tűzoltó is írta: a gyilkos galóca, a vipera mérge is természetes, de nem ártalmatlan.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.05. 06:40 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Köszönöm a választ.
Sajnos nem lettem meggyőzve.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.04. 22:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
A terméket postán küldöm,kérek pontos elérhetőséget. Zsóka


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.04. 21:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.07.06. 21:33
Hozzászólások: 598
Tartózkodási hely: Nógrád megye, Homokterenye
megvásárolni hol lehet a terméket?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: arvaijozsef
HozzászólásElküldve: 2009.08.04. 21:07 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 15:39
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Békés
csoky írta:
"Az nem érdekel hogy amivel kezeléskor füstölsz mi a hatóanyaga?"

Azt hiszem itt értünk el a szőrszálhasogatás témaköréhez
ami jelen topicban szerintem OFF-nak minősül
és semmi szükség rá.
A lenti kollégák egyszerűen csak arra kíváncsiak,hogy egy hivatalosan forgalmazott szerből mi kerül a kaptárakba és a méhészeti termékekbe.

Bocsánat, de csak azt akartam vele közölni hogyha természetes anyagot füstölünk kezeléskor akkor nem lehet más hatása a szintén természrtes anyag füstölésekor atkairtáskor sem. Mégegyszer elnézést senkit sem akartam megbántani. (Már meg is kaptuk a kimerítő választ)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.04. 20:57 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Kedves Méhészek!

A félreértések elkerülése végett, tisztáznunk kell pár dolgot.
A Levendula ökobrikett nevű készítmény nem gyógyszer, hanem gyógyhatású készítmény, sem a mézben, sem a méhészeti termékekben nem hagy szermaradványt.

A készítményben fellelhető káros anyagok összetételét a Nis-i Állatorvostudományi Egyetemen vizsgálták. Ennek eredményét csatoltam (akit érdekel a fordítása, írja be a google fordító programba.)Ez egyik alapja a forgalmazási engedély kiadásának.
A másik fontos feltétele Mato Zubac Úrnak a Szerbia Feltalálók Akadémiája Főtitkárának, a készítmény feltalálójának és készítőjének, ki kellett adnia a százalékos összetételt. A két intézmény között ez bizalmasan történt mivel Szerbia "harmadik" ország (nem Úniós).

A Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal Központ Állatgyógyászati Termékek Igazgatósága (tel:1/433-0330) által kiadott forgalmazási engedélyben összetételként a termék dobozán a következőket kell megadni: "Biomasszából, méztermelő- és gyógynövényekből és éteres olajokból áll. Levendulát és mentát tartalmaz." Ennyi a hatóanyag tartalom.
Erről, illetve a "A bioméhészetben használt védekezési eljárások."- ról bővebben itt lehet olvasni, kérem tanulmányozzák át, mert sok kérdést tisztázhat:
http://www.pointernet.pds.hu/organic/organic_honey/organic_honey_vedekezes.html

Mellékelem még a Brüsszelben kapott diplomákat (terméknagydíjas lett a készítmény), amit Zubac Úr kapott.

Ui.: A füst hatékonysága: 3-szor füstölünk az esti időszakban, illetve 3 este egymás után. Az atka így 72 órára elveszíti tájékozódási képességét, leesik a kaptár aljába, ez idő alatt, táplálék hiányában éhen pusztul.

A rezisztencia elkerülése végett, Zubac Úr a készítmény százalékos összetételét, bizonyos mértékben, évente megváltoztatja. Nem a méhész dolga ezt megoldani.

Köszönöm, hogy meghallgattak:
Zsóka


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: arvaijozsef
HozzászólásElküldve: 2009.08.04. 20:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
"Az nem érdekel hogy amivel kezeléskor füstölsz mi a hatóanyaga?"

Azt hiszem itt értünk el a szőrszálhasogatás témaköréhez
ami jelen topicban szerintem OFF-nak minősül
és semmi szükség rá.
A lenti kollégák egyszerűen csak arra kíváncsiak,hogy egy hivatalosan forgalmazott szerből mi kerül a kaptárakba és a méhészeti termékekbe.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.04. 20:28 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Kedvs Zsóka!
Robz és Tükör hozzászólásával teljesen egyetértek, így ezeket a témákat már nem említem.
(arvaijozsef hozzászólását nem értem.)

A januári lapot előszedtem. Hát nem lettem sokkal okosabb.
De két mondat megragadott.
"Figyeljunk arra is , a rezisztencia kialakulásának elkerülése miatt évente hatóanyagot váltsunk."

Ha a forgalmazó nem árulja el a hatóanyagot akkor ezek szerint könnyen bajba kerülhetek.

"A kezelés során a varroa eszméletét veszti, amit a kaptár aljáról 3 nap elteltével el kell távolítani.(Amennyiben a családjaink tünetmentesek ez a művelet elhagyható.)"
Én úgy tudom amelyik atka a higiénikus tálcájára esik, az már nem fog tudni onnan visszamászni. Akkor ott miért kell csinálni? Amelyik kaptárnak meg nincs ilyen aljdeszkája ott meg kivitelezhetetlen a tisztítás hacsak nem használ a méhész porszívót.
Egyébként pedig miért 3 nap. Ha csak kábít a szer akkor már rég visszamászott a bogárra az atka. Ha meg 3 napig kába tőle akor szerintem a 3. napra már éhenpusztul (de ebben nem vagyok biztos).
Ja! És mi az , hogy tünetmentes?

És mivel egy kérdést is kaptam az előző hozzászólásában:
"És most én is kérdeznék: RONT-E KÉSZÍTMÉNY MEGJELENÉSÉN, HA NEM "NAGY NEVEK" PRÓBÁLJÁK BEVEZETNI? Válaszát várva ,"
Szerintem ront. Jobban hisznek az emberek benne, ha egy "nagy név" mondja , hogy az a termék jó. Ha ez nem így lenne akkor én kaptam volna a Szentkirályi ásványvíz reklámszerződését és nem a Figo.
A méhésztársadalmunk szerencsére nem szűkölködi méhész állatorvosokban. Mivel sokan vagyunk akik nem sokat értenek a magasabb biológiához szeretjük ha tőlük (is) halljuk, hogy "igen ebben a termékben meg lehet bízni".
Nézze el nekem a bizalmatlanságom. Ön is tudja , hogy a méhészkedésben kis dolgokon is nagyot lehet buktázni. És különösen igaz ez az atkaügyben.

Várom a válaszát.
Tisztelettel:

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.04. 20:25 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Amikor Zsóka ezt a topicot nyitotta azt hittem többet tudhatunk meg az ökobrikettről mint ami a Méhészetben megjelent.
Sajnos úgy látom nem.
Az összetétel, illetve hatóanyagot természetes hogy nem akarja elárulni. Valljuk be más szereknél sincs mindig feltüntetve ..., de a többi?
A válasz a kérdésekre: Olvassuk el Zsóka két megjelent cikkében .......vagy majd várhatóan a téli számokban megjelenő cikkekben .......
Akkor most miről is beszélünk?

_________________
advocatus diaboli


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tsanyi 2009.08.04. 20:30-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.04. 19:07 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 15:39
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Békés
Robz írta:
Tükör írta:
Azt azért tisztázzuk, hogy mi élelmiszert állítunk elő, és onnantól amikor a szert használjuk, mi vagyunk a felelősek azért ha valamely alkotórészét megtalálják a mézünkben. És ez igaz esetleg olyan összetevőkre is ami nem mérgező ugyan (elméletileg) de egyszerűen természetes úton nem kerülhet a mézbe.
Tehát olyan anyaggal aminek nem tudom az összetételét én nem védekeznék atka ellen.
................................



Ezek fogalmazódtak meg bennem is nagyjából.
Arról nem is beszélve, hogy az élelmiszerekbe kerülő alkotóelemek nem lehetnek titkosak, azt KÖTELEZŐ feltűntetni a csomagoláson is.
A mézbe esetleg bekerülő szermaradványokra is vonatkozik, meg lehet nézni bármely hivatalos gyógyszergyártó méhészeti termékeinek a csomagolását.
Hatóanyagot eltitkolni....? Elég fázós dolog ez.
Ezeknek tükrében még inkább kíváncsi lennék arra a forgalmazási engedélyre...
Bizalmatlan a hozzáállásom?
Lehetséges.
De nem tennék semmit a kaptárba, amiről nem tudom, miből van,
sem a méhek, sem a méhészeti termékeket fogyasztók miatt!

Persze ettől még lehet jó. :|

A hatékonysággal kapcsolatban is felmerült egy dolog, ami többször volt téma, csak más köntösben.
Amikor olyan szerrel találkozik az atka, amitől nem pusztul el, csak elkábul, akor mi garantálja, hogy nem "józanodik ki", és mászik vissza a méhekre?
Higiénikus aljnál persze kiesnek, ott esélye sincs, de normál fenékdeszkánál mi a helyzet?

Az nem érdekel hogy amivel kezeléskor füstölsz mi a hatóanyaga?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.04. 12:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
Tükör írta:
Azt azért tisztázzuk, hogy mi élelmiszert állítunk elő, és onnantól amikor a szert használjuk, mi vagyunk a felelősek azért ha valamely alkotórészét megtalálják a mézünkben. És ez igaz esetleg olyan összetevőkre is ami nem mérgező ugyan (elméletileg) de egyszerűen természetes úton nem kerülhet a mézbe.
Tehát olyan anyaggal aminek nem tudom az összetételét én nem védekeznék atka ellen.
................................



Ezek fogalmazódtak meg bennem is nagyjából.
Arról nem is beszélve, hogy az élelmiszerekbe kerülő alkotóelemek nem lehetnek titkosak, azt KÖTELEZŐ feltűntetni a csomagoláson is.
A mézbe esetleg bekerülő szermaradványokra is vonatkozik, meg lehet nézni bármely hivatalos gyógyszergyártó méhészeti termékeinek a csomagolását.
Hatóanyagot eltitkolni....? Elég fázós dolog ez.
Ezeknek tükrében még inkább kíváncsi lennék arra a forgalmazási engedélyre...
Bizalmatlan a hozzáállásom?
Lehetséges.
De nem tennék semmit a kaptárba, amiről nem tudom, miből van,
sem a méhek, sem a méhészeti termékeket fogyasztók miatt!

Persze ettől még lehet jó. :|

A hatékonysággal kapcsolatban is felmerült egy dolog, ami többször volt téma, csak más köntösben.
Amikor olyan szerrel találkozik az atka, amitől nem pusztul el, csak elkábul, akor mi garantálja, hogy nem "józanodik ki", és mászik vissza a méhekre?
Higiénikus aljnál persze kiesnek, ott esélye sincs, de normál fenékdeszkánál mi a helyzet?

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.04. 07:53 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Az igazság az, hogy ez a válasz sem az szerintem, amire a Karcsi is várt.
Vagy akár én, a feltett kérdések alapján.

Azt azért tisztázzuk, hogy mi élelmiszert állítunk elő, és onnantól amikor a szert használjuk, mi vagyunk a felelősek azért ha valamely alkoto részét megtalálják a mézünkben. És ez igaz esetleg olyan összetevőkre is ami nem mérgező ugyan (elméletileg) de egyszerűen természtes úton nem kerülhet a mézbe.
Tehát olyan anyaggal aminek nem tudom az összetételét én nem védekeznék atka ellen.
Ennél még az is jobb, ha mérget használok, de ennek tudatában vagyok, és ismerem annak minden tulajdonságát és azt a módszert ahogy használhatom anélkül, hogy szermaradvány kerüljön a mézbe. Egy ilyen egész évben használatra ajánlott szernél különösen fontos tényezőnek gondolom ezt a kérdést.

"...hazai kisérletek is folynak..."
Szerintem azok nem mérvadó, objektív kisérletek hogy "egyszerű" méhészek kipróbálják a szert, és elmondják tapasztalataikat. Ne haragudj, de ez meg egyenesen a TV-shoppos reklámokra emlékeztet. :re

A forgalmazási engedély attól még nyugodtan lehetne publikus,hogy esetleg a szert csak állatorvos rendelheti. Bár ezt a kifogást meg végképp nem is értem, mert nem egy erős gyógyszerről,vagy antibiotikumról van szó, hanem egy egyszerű gyógyhatású készítményről,amit még az ember gyógyászatban is vény nélkül vásárolhat bárki.

Azt meg már a tapasztalat mondatja velem,hogy ilyen nagy titkolózás általában azokat az anyagokat szokta övezni amiket az "egyszerű" méhész sokkal olcsóbban is ki tud keverni magának, és a forgalmazók így próbálnak maguknak ideig óráig viszonylag nagyobb hasznot biztosítani. :ut


Ja, és mindettől még az anyag lehet jó... :P

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.03. 23:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Kedves Károly! Röviden válaszolnék kérdéseire. Hatásfok: mivel a készítmény tavasztól őszig bármikor használható, a hatásfok nem függ a kaptár belsejében lévő hőmérséklettől. Viszont nagyban függ a méhész gondosságától /bizonyára Ön is ezen méhészek közé tartozik/. Tehát a pontos technológia betartása nagyon fontos, amit a januári Méhészet-ben olvashatott!? Vagy talán azt is eljátszotta a családja? Összehasonlító vizsgálatok: szintén itt olvashat róla. Egyébként hazai kísérletek is folynak, olyan egyszerű méhészek fogják leírni tapasztalaikat, mint Ön. Várhatóan a téli számokban. Hatóanyag: a cikkben ez is benne van, csak "burkoltan, mert titkos". Bioméhészek: értük még futunk pár kört! Hogy hat a méhészre : van akinek kihozza az amúgy is létező alergiáját, de gyógynövénytartalmánál fogva az illatos füst immunerősítő. A készítmény magyar forgalmazója DAMISZKÓ Bt., termékmaneger: én lennék : Kalamár Zsófia kertészmérnök és méhész szakmunkás /okl.1984 Zalaapáti/.: A FORGALMAZÁSI ENGEDÉLY azért nem publikus, mert csak állatorvos kérheti ,mivel GYÓGYHATÁSÚ TERMÉKNEK nyilvánította az ÁLLATEGÉSZSÉGÜGYI INTÉZET. Hol használják a készítményt: Szerbia, Horvátország, Bosznia-Hercegovina.
És most én is kérdeznék: RONT-E KÉSZÍTMÉNY MEGJELENÉSÉN, HA NEM "NAGY NEVEK" PRÓBÁLJÁK BEVEZETNI? Válaszát várva , tisztelettel: ZSÓKA Telefonszámom a januári Méhészet-ben.Valahogy az az érzésem, hogy eddig csak a lényegről nem volt szó. Van valami ami tud valamit, de nem mondtátok meg , hogy mit és mennyire. Tehát kérdeznék néhányat.

Mikor mennyi a hatásfoka?
Történtek-e összehasonlító vizsgálatok? Hol lehet ezeket megnézni?
Mi a hatóanyag? (Csak azért , hogy a rezisztencia miatt váltogatni tudjuk a szereket.)
Bioméhészek használhatják?
Hogyan hat a méhészre? (Ne mond , hogy "sehogy mert természetes anyag". A gyilkosgalóca is az.)
Ki magyarországon a referencia? (Fel lehet hívni? Esetleg itt is megszólalhatna.)
Fel lehetne tenni ezt a forgalmazási engedélyt ide a fórumra teljes terjedelmében?
Más országokban mióta használják? Melyek ezek?
Jelent meg már erről valami bővebb írás?
Folynak kísérletek a szerrel magyarországon? (Esetleg jelentkeznék ha lehet.)

köszönettel:

u.i.:
Tudom, hogy megjelent egy rövidke írás a legutóbbi méhészetben a szerrel kapcsolatban. Azt akkor elolvastam de nem adott sok információt. Most sajnos nem tudtam visszaolvasni mert a családom eljátszotta. (Ezért még lakolni fognak.)[/quote]


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re:tűzoltó
HozzászólásElküldve: 2009.08.03. 21:42 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Wazze! Nabis még mindig nem rakott tapsolós emotikont!
Csatolmány:
Szuper_taps.gif


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.03. 20:08 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Kedves Zsóka!

Valahogy az az érzésem, hogy eddig csak a lényegről nem volt szó. Van valami ami tud valamit, de nem mondtátok meg , hogy mit és mennyire. Tehát kérdeznék néhányat.

Mikor mennyi a hatásfoka?
Történtek-e összehasonlító vizsgálatok? Hol lehet ezeket megnézni?
Mi a hatóanyag? (Csak azért , hogy a rezisztencia miatt váltogatni tudjuk a szereket.)
Bioméhészek használhatják?
Hogyan hat a méhészre? (Ne mond , hogy "sehogy mert természetes anyag". A gyilkosgalóca is az.)
Ki magyarországon a referencia? (Fel lehet hívni? Esetleg itt is megszólalhatna.)
Fel lehetne tenni ezt a forgalmazási engedélyt ide a fórumra teljes terjedelmében?
Más országokban mióta használják? Melyek ezek?
Jelent meg már erről valami bővebb írás?
Folynak kísérletek a szerrel magyarországon? (Esetleg jelentkeznék ha lehet.)

köszönettel:

u.i.:
Tudom, hogy megjelent egy rövidke írás a legutóbbi méhészetben a szerrel kapcsolatban. Azt akkor elolvastam de nem adott sok információt. Most sajnos nem tudtam visszaolvasni mert a családom eljátszotta. (Ezért még lakolni fognak.)

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.03. 20:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.07.06. 21:33
Hozzászólások: 598
Tartózkodási hely: Nógrád megye, Homokterenye
engem is érdekelne hogy hol juthatok hozzá ehhez az ökobriketthez.bár ugyan még kezdő vagyok és nincs tapasztalatom az irtásban használatos szerekkel,de ha van rá lehetőség először egy természetes dolgot próbálnék ki.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.03. 06:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
zsóka írta:
Kedves Tibor! Köszönöm a gyors reagálást, örülök a jó híreknek. Amit tapasztaltál, az mind valós. További használat után még meglepőbb eredményeid lesznek! Üdv: Zsóka


Üdvözöllek kedves Zsóka!

Szeretném megkérdezni, hogy hol lehet az általad javasolt ökobrikettet megvásárolni, és mennyiért? Ugyanis én mindig is a természetes anyagok használatát tartottam és tartom ma is az elsődleges helyen minden téren. Ha nem muszáj akkor nem is használok semilyen vegyszert. Előre is köszönöm szíves válaszod.

Üdvözlettel : Győző

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.02. 19:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.17. 14:09
Hozzászólások: 215
Tartózkodási hely: Ladánybene
mintpéldául???


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.02. 19:30 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Kedves Tibor! Köszönöm a gyors reagálást, örülök a jó híreknek. Amit tapasztaltál, az mind valós. További használat után még meglepőbb eredményeid lesznek! Üdv: Zsóka


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.02. 17:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.06. 23:22
Hozzászólások: 343
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj-Zemplén megye,Hajdú-Bihar megye
zsóka írta:
Kedves Méhészek! Jászberényben megígértem az érdeklődő méhészeknek, hogy megírom a fórumon a " Levendula ökobrikett" ajánlott technológiáját. A brikett darab kézben gyúlik, majd betesszük füstölőbe. Ezután pumpáljuk a levegőt. Pár másodperc, és kezdhetjük a kezelést. Egy családhoz 20-30 pumpálásnyi füstöt adunk, a kaptár kijáróján keresztül, amit nem kell lezárni. 3este füstölünk egymás után,majd 8-10 nap szünetet tartunk. Ez a technológia az őszre annyiban módosulhat, hogy a kezeléseket közelebb kellene hozni egymáshoz, tehát csak 5 nap szünetet kellene tartani. A készítmény egész évben használható, nincs szermaradvány a mézben, sem a méhekre, sem az emberre nem veszélyes. A FORGALMAZÁSI ENGEDÉLYT A BUDAPESTI ÁLLATEGÉSZSÉGÜGYI INTÉZET ADTA KI. Füstölhetünk még októberben is. Aki eddig még nem használta,vagy egyáltalán nem használt semmit, annak jó szívvel ajánlom. Méhésztársi üdvözlettel: Zsóka

Örülök hogy lehetőségem nyílt vásárolni a brikettből,már tegnap este meg is kapták az első kezelést!A mai átvizsgálás során nagyon szelídek voltak a méhek,kalap,kesztyű nélkül,rövidújú pólóban tudtam méhészkedni.Arra kell odafigyelni,hogy ha nagy lendülettel fújtatunk,akkor begyulladhat és nem ad füstöt,de elfújva,újra ontja az illatos füstöt!
Pozitívak az első tapasztalatok!
Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.08.02. 16:34 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Kedves Méhészek! Jászberényben megígértem az érdeklődő méhészeknek, hogy megírom a fórumon a " Levendula ökobrikett" ajánlott technológiáját. A brikett darab kézben gyúlik, majd betesszük füstölőbe. Ezután pumpáljuk a levegőt. Pár másodperc, és kezdhetjük a kezelést. Egy családhoz 20-30 pumpálásnyi füstöt adunk, a kaptár kijáróján keresztül, amit nem kell lezárni. 3este füstölünk egymás után,majd 8-10 nap szünetet tartunk. Ez a technológia az őszre annyiban módosulhat, hogy a kezeléseket közelebb kellene hozni egymáshoz, tehát csak 5 nap szünetet kellene tartani. A készítmény egész évben használható, nincs szermaradvány a mézben, sem a méhekre, sem az emberre nem veszélyes. A FORGALMAZÁSI ENGEDÉLYT A BUDAPESTI ÁLLATEGÉSZSÉGÜGYI INTÉZET ADTA KI. Füstölhetünk még októberben is. Aki eddig még nem használta,vagy egyáltalán nem használt semmit, annak jó szívvel ajánlom. Méhésztársi üdvözlettel: Zsóka


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.07.27. 21:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
kezdőlacó írta:
Sziasztok !

Nem tudom ,hogy jól számolok-e ? 2db ostya kb.1200 füstsugarat ad,ez elegendő 40 méhcs.1X kezelésére(ha egy cs.30 füstsugarat kap.) 4 ostya= 2X-i kezelésre, 6 ostya=3X-i kezelésre. Ha jó a számitásom,akkor egy csomag elegendő 40 méhcsalád 5X kezelésére, ami 2500 ft-ba kerül, ez elégé gazdaságosnak tünik.

Jó a számitásom ??

Sziasztok! Pontos adatokat nehéz közölni, már ami a brikett mennyiségét illeti. 1 doboz kb.15- 20 család éves védelme. 1db ostya 10 családhoz 1 kezelésre biztosan elég. A MÉHÉSZ ügyessége javíthat a hatásfokon. Zsóka


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.07.26. 15:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.06. 19:34
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Sziasztok !

Nem tudom ,hogy jól számolok-e ? 2db ostya kb.1200 füstsugarat ad,ez elegendő 40 méhcs.1X kezelésére(ha egy cs.30 füstsugarat kap.) 4 ostya= 2X-i kezelésre, 6 ostya=3X-i kezelésre. Ha jó a számitásom,akkor egy csomag elegendő 40 méhcsalád 5X kezelésére, ami 2500 ft-ba kerül, ez elégé gazdaságosnak tünik.

Jó a számitásom ??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.07.22. 21:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
A kérdésekre válaszolva: a ,Levendula ökobrikettet, 3 este használjuk /egymást követő este/, majd 8-10 nap szünet. Egy kezelésre 20-30 pumpálásnyi füstöt adunk. A füsttől elkábult atka elveszíti tájékozódási képességét,és táplálék hiányában elpusztul. A speciális füstölő szerkezet most készül,Jászberényben lesz már minta belőle,ára majd később.Telefonszámom a januári újságban. Üdv:Zsóka


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.07.22. 20:47 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 15:39
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Békés
arvaijozsef írta:
zsóka írta:
Kedves tatai Méhész! Kérdésedre válaszolva: egy doboz brikett 32 kis darabból áll.Ebből a mi füstölőnkbe célszerű 2db-ot tenni. A készítmény ára: 2500 Ft./Ez nem öt számjegyű./ Hazai tapasztalatok már vannak, a vélemények pozitívak. Személyes tapasztalatok alapján biztosan mondhatom,hogy a kaptár aljába helyezett olajos papíron elpusztult atkákat fotóztunk,eddig még kezeletlen családon végeztük a kísérletet. Ami érdekes: a tisztogató hajlamú családoknál teljesen kitakarított aljjal szembesültünk. Majd még mesélek,de most már késő van. Köszönöm a cikkel kapcsolatos véleményed! Minden jót: Zsóka

Engem is érdekel a levendula brikett: Hol lehet hozzájutnni ,technológia stb...arvaijozsef

Méhek kezelésénél afüstölőbe szoktam tenni lévendulát (gyógynövényboltban kapható) nyugodtabbak tőle a méhek az illata kellemes


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.07.22. 20:42 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 15:39
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Békés
zsóka írta:
Kedves tatai Méhész! Kérdésedre válaszolva: egy doboz brikett 32 kis darabból áll.Ebből a mi füstölőnkbe célszerű 2db-ot tenni. A készítmény ára: 2500 Ft./Ez nem öt számjegyű./ Hazai tapasztalatok már vannak, a vélemények pozitívak. Személyes tapasztalatok alapján biztosan mondhatom,hogy a kaptár aljába helyezett olajos papíron elpusztult atkákat fotóztunk,eddig még kezeletlen családon végeztük a kísérletet. Ami érdekes: a tisztogató hajlamú családoknál teljesen kitakarított aljjal szembesültünk. Majd még mesélek,de most már késő van. Köszönöm a cikkel kapcsolatos véleményed! Minden jót: Zsóka

Engem is érdekel a levendula brikett: Hol lehet hozzájutnni ,technológia stb...arvaijozsef


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.07.22. 13:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.01.11. 14:32
Hozzászólások: 23
Kedves Zsóka!

Érdeklődni szeretnék én is a brikett pontos felhaszálásáról. Hány naponta kel végezni, egy doboznyi brikett kb. hány család kezelésére elegendő. És amennyiben spec. füstölő szükségeltetik a művelethez, úgy annak az ára is érdekelne. Köszi előre is!

Shark


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.07.21. 21:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Kedves tatai Méhész! Kérdésedre válaszolva: egy doboz brikett 32 kis darabból áll.Ebből a mi füstölőnkbe célszerű 2db-ot tenni. A készítmény ára: 2500 Ft./Ez nem öt számjegyű./ Hazai tapasztalatok már vannak, a vélemények pozitívak. Személyes tapasztalatok alapján biztosan mondhatom,hogy a kaptár aljába helyezett olajos papíron elpusztult atkákat fotóztunk,eddig még kezeletlen családon végeztük a kísérletet. Ami érdekes: a tisztogató hajlamú családoknál teljesen kitakarított aljjal szembesültünk. Majd még mesélek,de most már késő van. Köszönöm a cikkel kapcsolatos véleményed! Minden jót: Zsóka


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.07.21. 06:53 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.29. 14:03
Hozzászólások: 91
Tartózkodási hely: Tata
zsóka írta:
Kedves Méhésztársak!

A levendula ökobrikettet tavasz óta használjuk.
A Méhészet 2009 januári és júliusi számában megjelent cikkeket én írtam.
A készítményt forgalmazzuk. Telefonszámom a januári számban megtalálható.

Sikeres méhészkedést, atkamentes időszakot kívánok!:
Zsóka

Kedves Zsóka!

Írnál ide is egy kicsit a tapasztalatokról? (Jó volt a júliusi cikk, csak egy kicsit rövid :))
Meg árat lehet kérdezni? (Akár privátban?)

Köszi,

_________________
A pásztorok is tarthatnak méhet, nem?
Képeim: http://meh.cjb.hu/gallery/index.php?cat=10045
Don't feed the trolls!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Levendula ökobrikett
HozzászólásElküldve: 2009.07.20. 17:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.07.19. 16:58
Hozzászólások: 47
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Kedves Méhésztársak!

A levendula ökobrikettet tavasz óta használjuk.
A Méhészet 2009 januári és júliusi számában megjelent cikkeket én írtam.
A készítményt forgalmazzuk. Telefonszámom a januári számban megtalálható.

Sikeres méhészkedést, atkamentes időszakot kívánok!:
Zsóka


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 197 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.