Pontos idő: 2024.03.28. 16:40

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1827 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 37  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.10.05. 22:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
tsanyi!

Mélyen egyetértünk, ahogy a net és a legendák világát jellemezted, s abban sem lehet köztünk nézeteltérés, ami az útkeresés anyagi természetű feltételrendszerét illeti. Az az óvatlanság, mellyel a kísérletezésre buzdítottam -ha úgy olvastad, ahogy írtam- arra vonatkozott, hogy kollégámat a téma megismerésére buzdítottam, mielőtt azt ismeretlenül, s megvizsgálatlanul elutasítaná olyan szövegkörnyezetben, mely a még megtapasztalatlan dolgokat nem tapasztalatok és érvek birtokában veti el. Szerencse, hogy te ezt másképp látod, s olvasottságod, tájékozottságod birtokában érvekkel támasztod alá álláspontodat. A kolloidok témájában -lévén a növények szempontjából indifferens- a bélflórára gyakorolt hatásnak nem mentem eléggé utána, így nem volt rálátásom a méhek hasznos bélflórájára gyakorolt negatív hatásra. Az ember esetében pedig vizsgálták ezt, csak a vékonybélben történő felszívódás és kiürülés ismeretében nem minősítették kockázati tényezőként.
Az itthon kapható ezüstkolloid valószínűleg valóban nagyobb részecskéket tartalmaz, mint a kívánatos, az általam használt az Államokból érkezett, s az 1-2 nm tartományú ezüstrészecskéket tartalmazott. Felhalmozódásáról nincs tudomásom, az általam ismert irodalom alapján az ezen méretű részecskéket tartalmazó oldat nem mutat kiválást, a Brown-féle mozgásban lévő részecskék nem ülepednek ki.
Köszönöm a kiegészítést, s meggyőződésem, hogy a téma mélyebb megismerése ha nem is a méhegészségügyet, de a gondolkodást valóban előre viszi.
Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.10.05. 22:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Tomipapa írta:
Szabypda!......A zsigeri elutasítást kb. úgy tudnám szemléltetni, mintha az új iránti fogékonysága az emberiségnek megállt volna a kőbalta-pattintgatásnál.......
Az ezüstkolloid és az immunrendszer kapcsolatát is kimutatták már, s Becker a Science Digest-ben értekezést közölt annak mikroorganizmusokkal szemben tapasztalt hatásáról (650 faj esetében)
.....

Bocs!
Nem nekem szól, de válaszolok rá ......
Az zsigeri elutasítást mintha én is érezni véltem volna ........
Science Digest magazin, 1978. márciusi száma ......, sehol nem találtam más tudományos publikációra hivatkozást .......

Szerinted....?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.10.05. 21:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Oké, feladom, nyertél... Ezekre az általad felsorolt érvekre már tényleg nem tudok mit reagálni, bár a meténgféléket, és a páfrányfenyőt is ismerem, hatásaikkal, felhasználásukkal tisztában vagyok, valamint a több ezer éves kínai orvostudományban sem kételkedem... Nem is arról szól ez a vita köztünk (inkább érvek-ellenérvek sora), hogy jó dolog-e új dolgokkal kísérletezni vagy sem. Gratulálok a kísérletedhez, próbálkozásodhoz a kiskertedben! És tudom, hiszen te is mondtad, hogy már a vékonybélben felszívódik... De hová is? Vagy kiürül? Nem tudom... Számomra nem lenne olyan a paradicsom íze... Bocs, lehet mondani, szkeptikus vagyok, de ez van! Az pedig csak egy megerősítés, hogy "angol kutatók kimutatták...." Tehát kérésednek megfelelően nem szólok, bár nem utasítottam el a dolgot ex-cathedra, visszavonulok, és várom a kísérletező, kutató méhészek széles táborának tapasztalati, kísérleti munkán alapuló bizonyítékait a szer eredményes, biztonságos használatáról!
Tisztelettel: Szabypda


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.10.05. 21:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Szabypda!

A zsigeri elutasítást kb. úgy tudnám szemléltetni, mintha az új iránti fogékonysága az emberiségnek megállt volna a kőbalta-pattintgatásnál...
Érdemes ugyanis olvasgatni, mielőtt az ember ex cathedra kijelentene valamit.
Az általad olyannyira lebecsült Aloe vera valóban nem csodaszer, de bizonyítottan annyi és olyan hatással bír az alternatív és kiegészítő terápiák esetében, melyet autentikus orvostudorok, köztük a Királyi Orvostudományi Társaság elnöke, Lord Soulsby of Swaffham Prior sem tekintenek elutasítandónak, s nem véletlen, hogy az Egyesült Kirélyságban pl. évi 10-12 millióan keresik fel a kiegészítő terápiával foglalkozó orvosokat. Ezért visszautasítani egy ilyen jelentőségű gyógyhatású növényt csak azért, mert nem ismered, olyannyira nem szellemdús tett, mintha elutasítanád a Vinca minort, bár abból származik modern gyógyszerünk, a Cavinton, amit melegen ajánlanak feledékenység ellen...
Megjegyzem, a modern gyógyszerek közül nagyon sok gyógynövényekből készül, s a farmakológia nem kuruzslók űzte áltudomány.
Ha nagyon epés kívánnék lenni, felhívnám még a szellemi tevékenységre kiváló hatással bíró Ginkgo biloba mellett az aranykolloidra is a figyelmed, az ugyanis bizonyíthatóan szignifikánsan javította a központi idegrendszer idegvégződéseinek vezetőképességét, ezáltal fokozta a koncentrálóképességet, élesítette az elmét, s mintegy 20%-os IQ-növekedést eredményezett(Brinckmann, Caiero ill.Cayca közlése).
Érvrendszered sajnos sántít az ezüst 'idegen' voltát illetően, az ugyanis esszenciális nyomelemként értékelendő, s ha ezt nem domborították volna ki tanulmányaid során, a tény még tény marad.
Az ezüstkolloid és az immunrendszer kapcsolatát is kimutatták már, s Becker a Science Digest-ben értekezést közölt annak mikroorganizmusokkal szemben tapasztalt hatásáról (650 faj esetében)
Mindezek tükrében próbáltam ki jómagam is paprika és paradicsom vegyszermentes termesztésében, s tapasztaltam antibakteriélis és virocid hatását. A növekedést pozitívan befolyásolta, s a gombák által okozott betegségek tekintetében is pozitív hatását tapasztaltam. Mivel a kísérlet akkor kísérlet, ha azt megfelelő kontroll és ismétlésszám kíséretében állítják be, próbálkozásomat nem tekintem kísérletnek, de a jótékony hatás tapasztalatának birtokában tervezem egzakt vizsgálat lefolytatását.
Megértve, hogy te ilyet becses örökségedet féltve nem kívánsz tenni, javaslom, hogy a nálad kísérletezőbb szándékú kollégák kedvét ne a zokniba szőtt ezüstszálak szagtalanító hatásának példájával igyekezz elvenni, hanem bölcs hallgatásoddal inspiráld őket az új utak keresésére. Ez esetben remélhetőleg sikerül egyszer a kőbaltán is túljutnunk, s szeretett hobbink-hivatásunk is gazdagodik eközben.
Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.10.05. 21:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
:taps itt a pont! És akkor a szervezetben felhalmozódó, ki nem ürülő szer hatásairól szintúgy nincs semmi eredmény....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.10.05. 20:50 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Tomipapa írta:
........ Ha viszont 'ránézésre' kellene minősítenem a tapasztaltakat, akkor a méhek esetében is javasolnám a kipróbálást, mert érdekes dolgokat hozhat még, ha valaki hajlandó egzakt kísérlet során értékelni. A beszerzés pedig már a neten is megoldható.
.......

Hát ez az amiről egyenlőre nem akartam írni.
Tomipapa!
Ne vedd személyes megtámadtatásnak!!!!, de óvatosabban ajánld a kísérletezést!
Több mint egy éve kezdett érdekelni a dolog. Valaki aki forgalmazó is, ajánlotta az ezüst kolloidot, és készültem a kipróbálására, de óvatos duhajként először futottam néhány tiszteletkört. Néhány probléma .......
-Nem ismerjük a kolloid minőségét. Közben találkoztam gyártóval is aki állította, hogy a neten leginkább reklámozott magyar termék túl nagy részecskéket tartalmaz, ezért inkább árt mint használ.(Nekem ez ajánlották.) Tyndall próbával egy barátom előtt bizonyította is, hogy a sajátja jobb. Nem voltam ott!!!
Próbáltam terméket amelyik konyhasóval fehér felhőt adott (ezüst-ion) ....
A koncentráció mérése (ppm) sem garantált.(A neten reklámozott "mérő készülékeket 10 000Ft körül, el kell felejteni.)
- Az angolszász neten kering egy kísérleti jegyzőkönyv, ha szóba kerül az ezüst kolloid általában erre hivatkoznak. Ez szerint az ezüst kolloid a nosemán kívül, a méh belében élő, vele szimbiózisban lévő baktériumokat is kiirtja, így a méh elpusztul.Embernél állítólag a vékonybélben már felszívódik ezért nem okoz problémát.
Megnéztem a jegyzőkönyvet. Látszólag precíz. Munka oldat készítés, adagolás, megfigyelés, mindez nap, óra, perc pontossággal. Kicsit furcsa, hogy a törzsoldat koncentrációjáról, és minőségéről egy szó sincs ..........

-Összegezve:Nem tudom, hogy az ezüst kolloid, a vízzel hajtott autó .....stb-vel együtt az "urban legends" kategóriába tartozik-e vagy ez a "nagy csoda". Sajnos minden állítás, ellenpólusát is megtalálod a neten ( Itt bárki bármit írhat!!!)
Mindenesetre komolyabb kísérletezés a témában erős laborhátteret, időt és pénzt, pénzt, és pénz igényel. Javasolható a téma, ha valaki épp doktoriját akarja írni az állatorvosin....

Szerintem..... :twisted: :twisted: :twisted:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.10.05. 19:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Tomipapa írta:
Szabypda írta:
tothg69 írta:
Sziasztok. Valaki használt-e már ezüst kolloidot a méhészetben,pl. nosema-ra ha igen,akkor milyen tapasztalattal?

Szevasz! Régebben már előjött ezzel a témával valaki, már nem emlékszem pontosan.... De egy kérdés! Ezüst-szálas zoknikat gondoltál belógatni a családoknak? Vagy hogyan tervezed? Esetleg tiszta formában kapod a BAYER-től???? Bocs, nem lerohanni akartalak, de megint valakinek kipattant egy újabb méh-idegen szer az agyából, amivel baromira nem értek egyet..... De kísérletezz nyugodtan....

Szabypda!

Te, mint felsőfokot abszolvált kertész, nem adhatsz ilyen csípőből elengedett választ, anélkül, hogy kicsit utána ne olvasnál, kutakodnál. Az ezüst- és aranykolloidok ugyanis valóban jelenthetnek egy új, s egyúttal nem konzervatív= gyógyszeres megoldást több betegségre. Jómagam használtam kísérletképp növények (paprika, paradicsom) esetében, s ha az eredményt nem tartom publikusnak, annak oka, hogy a kísérleti körülményeket, módszereket nem tartom erre alkalmasnak, így egzaktaknak sem. Ha viszont 'ránézésre' kellene minősítenem a tapasztaltakat, akkor a méhek esetében is javasolnám a kipróbálást, mert érdekes dolgokat hozhat még, ha valaki hajlandó egzakt kísérlet során értékelni. A beszerzés pedig már a neten is megoldható.
Jó olvasgatást, egyúttal javaslom, baromira ne érts egyet azzal, aki azt mondja: az egyetem is 'elmúlhat' nyomtalanul...
Üdv: Tomipapa

Nincs is a kísérletezéssel, próbálgatással semmi gondom! Csak ettől az 1000féle, eddig sose hallott, ki nem próbált, sőőt, ismeretlen összetételű szerek használatától van már herótom! Van megint egy újabb csodaszer, ami mindenre jó, még az atkát is leviszi, sőőt, a nosema spórája is elpusztul tőle.. Nekem ez kicsit olyan, mint a humán-gyógyászatban az aloe vera... Hiszen mindenre jó csodaszer, isszuk, esszük, bőrünkre kenjük, fiatalít, megállítja a hajhullást, csonterősítő, és körömágyi gyulladásra is van kenőcse.... Szóval ismét egy olyan szer, amit eddig a mosógépek eladásánál reklámoztak, meg zokniba volt beszőve lábszag ellen... Értem én, és tudom is, hogy az ezüs kolloid baktérium ölő tulajdonsága miatt került előtérbe, de hogy azonnal, minden próba nélkül beleöntsem a kaptárba, az azért túlzás... Ha valaki rájönne, hogy csepegtetve, lapkán, gőzölve, vagy bánoméh hogyan bejuttatva a kaptárva tényleg szermaradvány nélkül és a MÉHEK károsítása nélkül TÉNYLEG hatásosan alkalmazható pl a nosema cerana ellen, ám legyen! De ez még nem most lesz! És nem én leszek, aki egzakt kísérleteknek hajlandó alávetni a méheit... Annál jobban tisztelem öregapám örökségét, és a méheket is jobban szeretem-tisztelem... Szerintem óvatosan kell bánnunk az újabb szerekkel, hiszen ezek mesterséges anyagok, soha sehol, még nyomokban sem találkozott vele a méhek szervezete...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.10.05. 18:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Szabypda írta:
tothg69 írta:
Sziasztok. Valaki használt-e már ezüst kolloidot a méhészetben,pl. nosema-ra ha igen,akkor milyen tapasztalattal?

Szevasz! Régebben már előjött ezzel a témával valaki, már nem emlékszem pontosan.... De egy kérdés! Ezüst-szálas zoknikat gondoltál belógatni a családoknak? Vagy hogyan tervezed? Esetleg tiszta formában kapod a BAYER-től???? Bocs, nem lerohanni akartalak, de megint valakinek kipattant egy újabb méh-idegen szer az agyából, amivel baromira nem értek egyet..... De kísérletezz nyugodtan....

Szabypda!

Te, mint felsőfokot abszolvált kertész, nem adhatsz ilyen csípőből elengedett választ, anélkül, hogy kicsit utána ne olvasnál, kutakodnál. Az ezüst- és aranykolloidok ugyanis valóban jelenthetnek egy új, s egyúttal nem konzervatív= gyógyszeres megoldást több betegségre. Jómagam használtam kísérletképp növények (paprika, paradicsom) esetében, s ha az eredményt nem tartom publikusnak, annak oka, hogy a kísérleti körülményeket, módszereket nem tartom erre alkalmasnak, így egzaktaknak sem. Ha viszont 'ránézésre' kellene minősítenem a tapasztaltakat, akkor a méhek esetében is javasolnám a kipróbálást, mert érdekes dolgokat hozhat még, ha valaki hajlandó egzakt kísérlet során értékelni. A beszerzés pedig már a neten is megoldható.
Jó olvasgatást, egyúttal javaslom, baromira ne érts egyet azzal, aki azt mondja: az egyetem is 'elmúlhat' nyomtalanul...
Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.10.05. 17:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Bogaras írta:
A tudományos értekezéseket el kell olvasni, lehet akár mosolyogni is, de a józan paraszti ész az amit használni kell.
A Méhegészségügyi ismeretek 5. része szerintem az eddig legjobbnak sikerült. Érdemes pár dolgot többször elolvasni és összevetni a fórum eddigi hozzászólásaival.


Nálunk is volt már idén gyűlés, de sajnos még nem kaptuk meg, pedig sokan dicsérik...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.10.05. 15:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Szabypda írta:
És nem mellékesen az ATOM! Az igen! Ki kellene próbálni! Ha a csótányok túlélik, talán a méhek is! :ut


A tudományos értekezéseket el kell olvasni, lehet akár mosolyogni is, de a józan paraszti ész az amit használni kell.
A Méhegészségügyi ismeretek 5. része szerintem az eddig legjobbnak sikerült. Érdemes pár dolgot többször elolvasni és összevetni a fórum eddigi hozzászólásaival.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.10.04. 20:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
És nem mellékesen az ATOM! Az igen! Ki kellene próbálni! Ha a csótányok túlélik, talán a méhek is! :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.10.04. 20:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Pöte írta:
tothg69 írta:
Tisztelt Szabypda !
Nem vettem lerohanásnak.. :D Nem is akarom használni , mindaddig amíg esetleg valaki meg nem erősíti azt ami megjelent a Méhészet 2010.03 számában ezzel kapcsolatban. Csak azért merészeltem felhozni, hátha van valakinek ezzel kapcsolatban valami tapasztalata.


Voltak abban a cikkben nagyon is logikusnak tűnő dolgok, Én is elgondolkodtam a dolgon és még mindig foglalkoztat. Lehet, hogy felveszem a kapcsolatot a cikk íróival.

Én is olvastam, az alapelvek jók is, de a fene tudja, hogy a méhek, amik még soha nem találkoztak ezzel az anyaggal, hosszú távon hogyan reagálnának rá... Én döntően ezért idegenkedem minden ilyen anyagtól. Pedig védekezni kell, ez nem lehet kérdés! Csak odáig fogunk eljutni lassan, hogy a kemoterápiát is javasolni fogja valaki, hiszen máshol már bevált, a baktériumok és vírusok mellett még a kóros sejteket is elpusztítja!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.10.04. 20:45 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
tothg69 írta:
Tisztelt Szabypda !
Nem vettem lerohanásnak.. :D Nem is akarom használni , mindaddig amíg esetleg valaki meg nem erősíti azt ami megjelent a Méhészet 2010.03 számában ezzel kapcsolatban. Csak azért merészeltem felhozni, hátha van valakinek ezzel kapcsolatban valami tapasztalata.


Voltak abban a cikkben nagyon is logikusnak tűnő dolgok, Én is elgondolkodtam a dolgon és még mindig foglalkoztat. Lehet, hogy felveszem a kapcsolatot a cikk íróival.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.28. 17:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
:taps tökéletesen igaza van cerana-nak! erről beszélünk! A szomorú mellékesen a dologban, hogy egyre nehezebb a támogatott, engedélyezett szerekből válogatni ehhez...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Válasz cerana-nak
HozzászólásElküldve: 2010.09.28. 07:42 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
misi írta:
Ha arra gondolsz, hogy a következő évben néhány -alapos körültekintéssel kiválasztott- családban semmiféle vegyszert nem alkalmazok atka ellen, akkor a válaszom a kérdésedre:
Igen, jól értetted!

Misi !
Nagyon sok igazság van abban, amit leírtál. Mármint, hogy lehet, hogy nem lehet találni olyan betegséget, ami egy fajt képes lenne kipusztítíni. Ismeretesek a történelemből olyan vérengző megbetegedések, mint pl. a pestis (emberi, állati egyaránt, pedig semmi közük egymáshoz), ami sok helyen, sokszor pusztított, mégsem pusztult ki maga a faj. Vannak betegségek, amelyek kezelés nélkül képesek megközelíteni akár a 100 %-os elhullást (hallottunk már atka miatt kipusztult méhészetekről), és vannak amelyek csak néhány %-nyi veszteséget okoznak. Voltam olyan méhészetben, ahol a családok 90 %-a olyan súlyos nyúlós tüneteit mutatta, hogy már ettől pusztult ki jónéhány család, mert szinte a végstádiumban nem volt ép fiasítás. És voltak ezek között a családok között olyanok is, ahol hiába kerestem csak egyetlen nyúlós sejtet: nem találtam.
Azonban volt egy mondatod a balga méhészről: valószínűleg magadból indultál ki, amikor azt állítottad, hogy lehet méhészkedni ezen betegségek kezelése nélkül is. Valóban lehet, ha a gazdaságosságot nem veszed figyelembe. Erre utalt Szabypda is. Mert a biológiai, és a gazdasági környezet bármennyire összefonódik, de mindenütt megtalálható a határ, ahol a rendszer képes eltartani magát, vagy külső forrást igényel. Ezt a határt pedig egy nagyobb közösség termelési színvonala, valamint a piacot biztosító közeg árrugalmassága határozza meg. Tehát az egyén csak igyekszik a határ fölött teljesíteni, ha számára az gazdaságilag létkérdés. Akinek nem fontos, az teljesíthet a határ alatt is. Azért majd azután három évvel, miután az egész állományodat atka elleni kezelés nélkül hagyod (de akkor biológiait se alkalmazz, mert az is beavatkozás!!!) számolj be róla, hogy a határ melyik oldalán állsz!

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.28. 07:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.09. 19:13
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Hajdú
Tisztelt Szabypda !
Nem vettem lerohanásnak.. :D Nem is akarom használni , mindaddig amíg esetleg valaki meg nem erősíti azt ami megjelent a Méhészet 2010.03 számában ezzel kapcsolatban. Csak azért merészeltem felhozni, hátha van valakinek ezzel kapcsolatban valami tapasztalata.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.28. 05:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
tűzoltó írta:
Igen ez az én döntésem. De én meg nem tudom eldönteni, hogy mit is lenne helyes adni. Néhány évig jó döntésnek látszott a Méhpatika, no meg támogatták is. Aztán az idén úgy láttam mintha ártana a méheknek. Többek is beszámoltak hasonlóról. Le is álltam vele. De nem tudom , hogy mivel tennék jót nekik. És most ki is veszik az ilyen szereket a támogatottak közül mert sz OMME is úgy látja, hogy nem bizonyított a hatásosság és a gyártó azt sem hajlandó közölni, hogy mi van benne. Ez meg ugye az élelmiszer biztonság miatt problémás.
Többen esküsznek valamilyen házi "kotyvalékra" de nekem azokkal szemben is fenntartásom van az előbbiek okán. Ezért inkább arra törekszem , hogy legyen mindig virágporuk, és némi hordás vagy etetés. És használom a Nonoszt mert azt az tesztelte a kísérletek során akiben megbízom.


Méhpatikát és nonoszt 3 éve használok tavasszal nekem nagyon bejött. Viszont én homokon vagyok gyenge virágporral és erős , korai fejlődéssel. Ha kötött talajon lennék ahol a virágpor ősszel is bőségesebb, erősebb és hirtelenebb a hideg miatt az anyák leállása , valamint tavasszal késöbb , de nagyobb erővel indulna , lehet én sem használnék.
Ami jó az egyik méhésznek egy helyen , az nem biztos hogy másnak is jó egy egészen más környezetben.
Az előző két évben kihasználtam pár családdal a szolidágót, erősen atkás , vírusos családokkal vártam a telet. Tavasszal sem atka sem vírus, minden szép. Az idén nem kisérleteztem az atkával, hazajöttem a napra után, furettóztam. Sem atka sem vírus. Aki ott maradt 1 méhész szintén így jött haza nemrégen, de másik 2 méhész pár 100 méterre tőle erősen atkás vírusos. Holott nem hogy egy időben kezelték a méheket hanem ugyanazzal a furettóval , ugyanazzal a bekevert szerrel.
Éppen ezt dobta nekik a gép


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.27. 23:06 
Ez több mint merészség.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Válasz cerana-nak
HozzászólásElküldve: 2010.09.27. 22:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
cerana írta:
Jól értem misi, hogy akkor Te atka ellen sem kezelsz semmivel ?

2008. augusztusi atkairtáskor feltűnt, hogy az előző években megszokott atkamennyiség 1/4 - 1/5 része hullik.
Hosszas spekulálás után arra jutottam, hogy ez a családok kezelési módjának a következménye.
2009-ben voltak kaptárok ahol még ennél is kevesebb atka potyogott. Itt már menet közben jobban odafigyeltem és a füstölések után megállapítottam, hogy egyértelmű összefüggés van a méhcsalád állapotváltozása és a benne levő atkák száma között.
Az idén nem foglalkoztam külön az atkával, de most is van olyan család ahol alig-alig potyog atka.

Ha arra gondolsz, hogy a következő évben néhány -alapos körültekintéssel kiválasztott- családban semmiféle vegyszert nem alkalmazok atka ellen, akkor a válaszom a kérdésedre:
Igen, jól értetted!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.27. 21:46 
Atis írta:
tűzoltó írta:
Sok dolgot észre sem veszel ez miatt mert nem vagy a közelükben.
Ez így van. De most Pesten vagyok és ráérek elméleteket gyártani :twisted:
Jobb látni a méheket, hogy ne láss rémeket.
Lehet ott más is. Nem kell azonnal a nosema cerana-ra gondolni egy-egy első ránézésre megmagyarázhatatlannak tűnő esetben.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.27. 21:36 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
tűzoltó írta:
Sok dolgot észre sem veszel ez miatt mert nem vagy a közelükben.

Ez így van. De most Pesten vagyok és ráérek elméleteket gyártani :twisted:

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.27. 21:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
tothg69 írta:
Sziasztok. Valaki használt-e már ezüst kolloidot a méhészetben,pl. nosema-ra ha igen,akkor milyen tapasztalattal?

Szevasz! Régebben már előjött ezzel a témával valaki, már nem emlékszem pontosan.... De egy kérdés! Ezüst-szálas zoknikat gondoltál belógatni a családoknak? Vagy hogyan tervezed? Esetleg tiszta formában kapod a BAYER-től???? Bocs, nem lerohanni akartalak, de megint valakinek kipattant egy újabb méh-idegen szer az agyából, amivel baromira nem értek egyet..... De kísérletezz nyugodtan....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.27. 21:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Bocs Atis de nem győztél meg. Én másfelé kutakodnék.
És az , hogy kevés kaja volt náluk szinte kizárja a rablást. Ha rabolják annak egy-két nap alatt vége, és egy deka kajájuk sem marad.
Szerintem ez egy rosszul sikerült szaporítás. És nem feltétlen az anyák hibája miatt.
Nekem négy szaporításon a hárslegelőn maradt. Ott annyira nem adott a hárs az idén , hogy majdnem éhen pusztultak. Mikor észrevettem a bajt még aznap este autóztam miattuk 60 kilómétert , hogy megmentsem őket. Meggyőződésem, hogy ha ezt nem teszem meg ősszel egyesítenem kellett volna őket annyira legyengülnek. Lehet, hogy nálad is hasonló probléma volt.
Tudom, hogy te a fővárosban dolgozol és a méhek meg Szeged mellett vannak. Én is méhészkedtem hasonló módon 7-8 évig. Tudom milyen nehéz. Sok dolgot észre sem veszel ez miatt mert nem vagy a közelükben.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.27. 20:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.11. 10:28
Hozzászólások: 289
Tartózkodási hely: Somogyország
Pedig nem úgy van.
Anya vásárlásnál a kísérőket amúgy elpusztítják a feladatuk teljesítése után.
Szomszédok, itató, stb.?
Tűzoltóhoz csatlakozom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.27. 20:42 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
tűzoltó írta:
Atis! Egyébként mik voltak a tünetek? És az egészségügyi vizsgálatnál, hogy derült ki a betegség?


Egy-egy kókadtabb dolgozó potroha ki lett húzva. És az indokoltnál jóval kevesebb kaja és nép volt. Az egyik család nagyon kevés kaja és egy fiók nép mellett 1-1,5 1/2NB keretnyi petét produkált (semmilyen fiasa nem volt). Mondjuk ezeket, lehet hogy csendben kifosztották.

A két telephely 3km-re van egymástól, ez a faluban van, a másik tanyán. A falu tele van virággal. (Mindig gyúrunk A legvirágosabb falu címre, szoktunk nyerni is. :D ) Tehát elvileg itt még jobbnak kellene lennie a virágpor hordásnak. Mert kint a tanyán az akácosok, meg a kukorica táblák esetleg a felásott krumpliföldek :) nem nagyon adnak semmit.

Azt lenne jó tudni, hogy mi az ami támogatja a nosemát?
- magas páratartalom?
- árnyék?
- a hűvös idő az biztos
Hogyna terjed egyik kaptárról a másikra?

Nem elképzelhetetlen, hogy eddig nem volt itt a ceranae, ha csak 5-10 éve terjed intenzíven, akkor az elszigetelt kisméhészetekben még nem biztos, hogy mindenütt jelen van.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.27. 20:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.09. 19:13
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Hajdú
Sziasztok. Valaki használt-e már ezüst kolloidot a méhészetben,pl. nosema-ra ha igen,akkor milyen tapasztalattal?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.27. 16:03 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
És ebben miért vagy olyan biztos Hészaki? Nem értem.
Én nem tartom valószínűnek , hogy Atis méhészete eddig mentes lett volna a nozenától. Az már mindenhol ott van (volt). Mint írta ez a négy család szaporítás és más telephelyen is van. Lehet , hogy nem csinálta elég erősre őket, és a legelőjük is bizton más volt mint a többinek. Szerintem inkább itt keresendők az okok.

Atis! Egyébként mik voltak a tünetek? És az egészségügyi vizsgálatnál, hogy derült ki a betegség?

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.27. 12:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.03. 18:42
Hozzászólások: 843
Tartózkodási hely: nógrád
[quote="Atis"] vásárolt anyákkal került be hozzám a nosema ceranae, mert eddig nem nagyon vettem észre ilyen gondot. Roppant módon bosszantana, ha így lenne.

Pedig így van.

_________________
Méhek után első a család.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.27. 12:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Újrabogaras írta:
Nem mondom, hogy egy termelő állomány Nosema fertőzését nem kell kezelni, de a szelekciónak igenis teret kell kapnia a méhtartásban. Azokat a törzseket kell tenyésztésbe vonni, amelyek nem vagy kevésbé voltak fogékonyak a betegségre. Vannak ilyen törzsek.

Ez így van, tényleg vannak ilyen törzsek... Viszont egy 100 családos méhész, akinek erősen hozzájárul a méhészet bevétele a mindennapi élethez, nem biztos, hogy nekiáll megvárni a "szelekciót"......


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.27. 11:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.10.31. 22:26
Hozzászólások: 485
Tartózkodási hely: Lovasberény Fejér m
Nem mondom, hogy egy termelő állomány Nosema fertőzését nem kell kezelni, de a szelekciónak igenis teret kell kapnia a méhtartásban. Azokat a törzseket kell tenyésztésbe vonni, amelyek nem vagy kevésbé voltak fogékonyak a betegségre. Vannak ilyen törzsek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.27. 09:27 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
misi írta:
A méh (faj) minden betegséggel szemben megtudja védeni magát!
A méhcsalád, már nem mindegyik. A hibás (fogyatékos) elpusztul. Így van ez minden élőlény esetében.
A rafinált méhtartó pedig mindenféle csodaszer alkalmazásával mesterségesen életben tart olyan méhcsaládot amit az evolúció pusztulásra ítélt. Ezzel kárt okoz saját magának és a környezetének is! És a balgaságát észre nem véve rikoltozik, hogy: újfajta nosema (ceranae), virágporhiány, éghajlatváltozás, mikrohollám meg CCD.

- Ezt csak úgy mondtam. Nem csak neked.

Jól értem misi, hogy akkor Te atka ellen sem kezelsz semmivel ?

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.27. 08:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.20. 01:43
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Sz- Sz- Bereg--Hodász
Bogaras írta:
jandasz írta:
Szevasztok!
Itt mindenki azt írja hogy ilyen szereket meg olyan gyógynövényeket adnak a méheknek,de én még mindig nem tudom ,hogy mi alapján döntik el hogy nyáron, nyár végén,és ősszel nosemások a méhek vagy sem?(ilyenkor mászkálnak a kaptárak előtt?)Vagy mi a tünete?Lehet hogy megelőzés végett adja mindenki ezeket a szereket a méheknek? Ősszel védekeztek, hogy tavasszal ne legyen nagy nosemás fertőzés?
A_MÉHÉSZET-lapban a 10-dik oldalon van egy cikk.Nem lehet hogy neki van igaza?Ezt csak úgy kérdezem.


Mire gondolsz , mert a cikk nem csak a nosemáról szól, viszont a nosemara igen kell alkalmazni megelőző kezelést. Sajnos ugyanott tartunk mint más állattartás esetén, a természetben előforduló táplálékuk nem elégséges ahhoz hogy a szervezetük megfelelő erőben legyen, ezt sokan nem hiszik el, nem ismerik el de ez az ő döntésük.


Mármint az atkairtáson kívül nem használ semmilyen szert-szereket.
Nehéz dönteni,mert mind a két út logikusnak tűnik,de ha már méhészkedem szeretném ha egészségesek lennének a méheim.

_________________
*****
"Aki sajnálja a pénzt a tudás megszerzésére, az nem számol a tudatlanság költségeivel." (TONK Emil)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.26. 23:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.20. 01:43
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Sz- Sz- Bereg--Hodász
Köszönöm a válaszokat mindenkinek.

_________________
*****
"Aki sajnálja a pénzt a tudás megszerzésére, az nem számol a tudatlanság költségeivel." (TONK Emil)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.26. 22:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.18. 23:26
Hozzászólások: 295
jandasz írta:
Szevasztok!
Itt mindenki azt írja hogy ilyen szereket meg olyan gyógynövényeket adnak a méheknek,de én még mindig nem tudom ,hogy mi alapján döntik el hogy nyáron, nyár végén,és ősszel nosemások a méhek vagy sem?(ilyenkor mászkálnak a kaptárak előtt?)Vagy mi a tünete?Lehet hogy megelőzés végett adja mindenki ezeket a szereket a méheknek? Ősszel védekeztek, hogy tavasszal ne legyen nagy nosemás fertőzés?
A_MÉHÉSZET-lapban a 10-dik oldalon van egy cikk.Nem lehet hogy neki van igaza?Ezt csak úgy kérdezem.
A méh (faj) minden betegséggel szemben megtudja védeni magát!
A méhcsalád, már nem mindegyik. A hibás (fogyatékos) elpusztul. Így van ez minden élőlény esetében.
A rafinált méhtartó pedig mindenféle csodaszer alkalmazásával mesterségesen életben tart olyan méhcsaládot amit az evolúció pusztulásra ítélt. Ezzel kárt okoz saját magának és a környezetének is! És a balgaságát észre nem véve rikoltozik, hogy: újfajta nosema (ceranae), virágporhiány, éghajlatváltozás, mikrohollám meg CCD.

- Ezt csak úgy mondtam. Nem csak neked.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.26. 22:02 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Hogyan terjed a nosema a kaptárak között?
Azért érdekelne, mert megvolt a méheü ellenőrzés. (végre valahára megtaláltam a felelőst :D ) És az derült ki, hogy az egyik telephelyen (ez a karantén) erősen nozemás mind a 4 család. A másikon meg nem nagyon van ilyen gond. Itt van a többi. Na mármost ide kéne költöztetnem az összes családot. De így most gondban vagyok.
Még egy különbség van, a 4 nosemás családnak idei új vásárolt anyja van. A többinek meg mindenféle szedett-vetett AS szabvány szerinti anyja van. Nem-e lehet, hogy a vásárolt anyákkal került be hozzám a nosema ceranae, mert eddig nem nagyon vettem észre ilyen gondot. Roppant módon bosszantana, ha így lenne.
:merg

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.26. 19:06 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Le bizony! :?

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.26. 14:24 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
tűzoltó írta:
.....És használom a Nonoszt mert azt az tesztelte a kísérletek során akiben megbízom.

Előre bocsátom nem tudom ki tesztelte a nonoszt.
Nálam és Zsoltinál tavaly augusztusban nagyon leszerepelt a nonosz.
Az etetéses módszerrel vittem be az ajánlott adagnál kicsit többet, kb 60ml-t. Eredmény semmi.
Lehet, hogy a locsolás az igazi????
Van ismerősöm aki használja és dicséri??????

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.26. 11:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
jandasz írta:
Szevasztok!
Itt mindenki azt írja hogy ilyen szereket meg olyan gyógynövényeket adnak a méheknek,de én még mindig nem tudom ,hogy mi alapján döntik el hogy nyáron, nyár végén,és ősszel nosemások a méhek vagy sem?(ilyenkor mászkálnak a kaptárak előtt?)Vagy mi a tünete?Lehet hogy megelőzés végett adja mindenki ezeket a szereket a méheknek? Ősszel védekeztek, hogy tavasszal ne legyen nagy nosemás fertőzés?
A_MÉHÉSZET-lapban a 10-dik oldalon van egy cikk.Nem lehet hogy neki van igaza?Ezt csak úgy kérdezem.


Természetesen a laborvizsgálat ad minden kétséget kizáró választ. Ingyenessé teheted a laborvizsgálatot ha a szaktanácsadód tudja, hogy tőled mindig számíthat mintára és amikor vannak ilyen OMME monitoring vizsgálatok akkor viszel neki te is.
Az otthoni mikroszkópos vizsgálatról az OMME honlapon olvashatsz.
Folyamatosan képet kaphatsz az állapotukról ha kiteszel a kaptárak elé egy pár négyzetméteres fehér fóliát - vagy oda állsz az autóddal és azon vizsgálod a kakát. Ha homogén és hurkás akkor jó. Ha szemcsés és lepény alakú akkor baj van.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.26. 10:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Igen ez az én döntésem. De én meg nem tudom eldönteni, hogy mit is lenne helyes adni. Néhány évig jó döntésnek látszott a Méhpatika, no meg támogatták is. Aztán az idén úgy láttam mintha ártana a méheknek. Többek is beszámoltak hasonlóról. Le is álltam vele. De nem tudom , hogy mivel tennék jót nekik. És most ki is veszik az ilyen szereket a támogatottak közül mert sz OMME is úgy látja, hogy nem bizonyított a hatásosság és a gyártó azt sem hajlandó közölni, hogy mi van benne. Ez meg ugye az élelmiszer biztonság miatt problémás.
Többen esküsznek valamilyen házi "kotyvalékra" de nekem azokkal szemben is fenntartásom van az előbbiek okán. Ezért inkább arra törekszem , hogy legyen mindig virágporuk, és némi hordás vagy etetés. És használom a Nonoszt mert azt az tesztelte a kísérletek során akiben megbízom.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.26. 09:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
jandasz írta:
Szevasztok!
Itt mindenki azt írja hogy ilyen szereket meg olyan gyógynövényeket adnak a méheknek,de én még mindig nem tudom ,hogy mi alapján döntik el hogy nyáron, nyár végén,és ősszel nosemások a méhek vagy sem?(ilyenkor mászkálnak a kaptárak előtt?)Vagy mi a tünete?Lehet hogy megelőzés végett adja mindenki ezeket a szereket a méheknek? Ősszel védekeztek, hogy tavasszal ne legyen nagy nosemás fertőzés?
A_MÉHÉSZET-lapban a 10-dik oldalon van egy cikk.Nem lehet hogy neki van igaza?Ezt csak úgy kérdezem.


Mire gondolsz , mert a cikk nem csak a nosemáról szól, viszont a nosemara igen kell alkalmazni megelőző kezelést. Sajnos ugyanott tartunk mint más állattartás esetén, a természetben előforduló táplálékuk nem elégséges ahhoz hogy a szervezetük megfelelő erőben legyen, ezt sokan nem hiszik el, nem ismerik el de ez az ő döntésük.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.25. 23:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.20. 01:43
Hozzászólások: 493
Tartózkodási hely: Sz- Sz- Bereg--Hodász
Szevasztok!
Itt mindenki azt írja hogy ilyen szereket meg olyan gyógynövényeket adnak a méheknek,de én még mindig nem tudom ,hogy mi alapján döntik el hogy nyáron, nyár végén,és ősszel nosemások a méhek vagy sem?(ilyenkor mászkálnak a kaptárak előtt?)Vagy mi a tünete?Lehet hogy megelőzés végett adja mindenki ezeket a szereket a méheknek? Ősszel védekeztek, hogy tavasszal ne legyen nagy nosemás fertőzés?
A_MÉHÉSZET-lapban a 10-dik oldalon van egy cikk.Nem lehet hogy neki van igaza?Ezt csak úgy kérdezem.

_________________
*****
"Aki sajnálja a pénzt a tudás megszerzésére, az nem számol a tudatlanság költségeivel." (TONK Emil)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.25. 20:54 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
axxiant írta:
Tomi!
Téged mindenképpen megkíméllek innentől kezdve!
Nem keverlek senkivel.
Üdv. Axx.

Köszi. Megtisztelsz!

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.25. 20:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Tomi!
Téged mindenképpen megkíméllek innentől kezdve!
Nem keverlek senkivel.
Üdv. Axx.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.25. 19:19 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
axxiant írta:
Tomi.
Én ismerek olyat aki használt már,sőt Te is mert a chatet is bombáztad már és válaszoltak is.

-------------------------------------------------------------------------
Az élet az erőfeszítéseket díjazza nem a kifogásokat.

Üdv! Valakivel keversz. Az api herbről a chaten nem volt szó, ezért nem is válaszolt senki még. Ha esetleg van tapasztalatod, oszd meg velünk. Ha nincs, akkor kímélj meg minket.
Az utolsó mondatot meg nem értem. Gondolom nem nekem szólt.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.25. 16:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.04. 18:29
Hozzászólások: 881
Tartózkodási hely: Veszprém
Tomi.
Én ismerek olyat aki használt már,sőt Te is mert a chatet is bombáztad már és válaszoltak is.

-------------------------------------------------------------------------
Az élet az erőfeszítéseket díjazza nem a kifogásokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.25. 12:38 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
márna írta:
Csak úgy általában mondtam mert mindent el lehet szúrni, és szerintem ezért kemény ez a kijelentés!

Tudod miért vörös az Ördög szeme? (mert sose alszik!) :twisted:

Ja így már értem. Van esetleg aki itt használt már api herbet? Esetleg vélemény róla? Én tavasszal csorgattam,de összehasonlítási alapom nincs.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.25. 10:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.08. 21:09
Hozzászólások: 781
Tartózkodási hely: (Fejér megye)
Bogaras írta:
sarkozine írta:
Sziasztok.
Lenne egy kérdésem. Melyik illóolajból mennyi kell ? Mert ez nincs rajta a használati utasításon.


Az Uniqumon sincs rajta hogy, miből mennyi van benne


Viszont kötelező az összetevőket felhasznált mennyiség szerint csökkenő sorrendben feltüntetni. ;)

_________________
Üdvözlettel:
Robz

1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.24. 22:49 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.28. 12:11
Hozzászólások: 536
Tartózkodási hely: Felsőszentmárton, Baranya
Csak úgy általában mondtam mert mindent el lehet szúrni, és szerintem ezért kemény ez a kijelentés!

Tudod miért vörös az Ördög szeme? (mert sose alszik!) :twisted:

_________________
Ne próbáld, csináld!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.23. 21:04 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Megjött a laborból a fumidiles kúra után vett minták eredménye. 75% teljesen negatív, 25% 1-1 db spóra. Úgyhogy ... fumagillin!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2010.09.23. 19:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Bogaras írta:
Az Uniqumon sincs rajta hogy, miből mennyi van benne

:re
Csatolmány:
unicum_rajz.jpg
:re
Tényleg nincs rajta..... :re


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1827 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 37  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.