Pontos idő: 2024.04.19. 00:14

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 276 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.02.21. 17:14 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.23. 02:43
Hozzászólások: 145
Tartózkodási hely: Zala
Tükör írta:
tsanyi írta:
törzscsaládok fölött .


Ez azért elég fontos.

Nálam a gyenge 4-5NB (1-2 van) eddig azokkal sincs gond.
De ezek azért tényleg 5NB.


Szia Tükör!

Ha nem titok a családjaid az év során egész pontosan milyen méhlegelőkön vannak?
Valamint nyár végén, ősszel mikortól kezded a téli élelmet feletetni, s ezt időben mikor fejezed be nagy átlagban?

_________________
fuli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.02.21. 12:45 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
tsanyi írta:
törzscsaládok fölött .


Ez azért elég fontos.

Nálam a gyenge 4-5NB (1-2 van) eddig azokkal sincs gond.
De ezek azért tényleg 5NB.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.02.21. 12:39 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Nem akarok vitatkozni, mindössze tényközlés.
Az idei télen is a törzscsaládok fölött a 4-5 1/2Nb keretes anyatartalékok gond nélkül átteleltek. Hát ennyit a család erősségről.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.02.21. 09:53 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Tükör írta:
Győző!
A gyenge család is hiba, nem csak a kevés élelem.
Te írtad, hogy gyengén telelted be őket.
Azt az előbb sem vitattam, hogy összepiszkították a kereteket, csak azt mondtam, hogy ettől még nem biztos, hogy nosema vitte el őket!


Igen! Ahogy bükk is írta bizony abban van igazság, és ha innen nézem a dolgot, akkor neked is igazad van! Össze kellett volna raknom őket. Most a saját káromon tanultam, remélem mások is okulnak belőle. Még egyszer nem követem el ezt a hibát!

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.02.21. 09:41 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Győző!

Kis család telelése bizonytalan, az idei tél be is bizonyítja amit a szakkönyvek írnak.
A nem teljes népességű család telelőfürtje nem elég nagy és vastag,márpedig a méhek igazi téli takarója a népességük.
Kis családban egy-egy méhre jóval több feladat jut nagy hidegben miközben táplálkozik-fűt-helyetcserél.
Így vastagbele hamar megtelik,de lehetséges hogy emészteni sem tud már ha lecsökken túlságosan a telelőfürt hőmérséklete és itt a vége a családocskának.

Amennyiben ősszel a 4-ből 2 csinálsz,vagy most még január végén a hideg előtt beviszed őket fűtetlen helyiségbe valószínűleg túlélik.
Fel a fejjel,legközelebb menni fog.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.02.21. 09:05 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Győző!
A gyenge család is hiba, nem csak a kevés élelem.
Te írtad, hogy gyengén telelted be őket.
Azt az előbb sem vitattam, hogy összepiszkították a kereteket, csak azt mondtam, hogy ettől még nem biztos, hogy nosema vitte el őket!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.02.21. 07:46 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Tükör írta:
torzo52 írta:
Hozzá kell még tennem, hogy nem tudtak felfejlődni, így kevesen is voltak és ez is befolyásolta az elhullásukat.


Én meg attól tartok Győző, ez volt a nagyobb probléma!
A kicsi gyenge családban, a decemberi, januári jó időben, az esetlegesen fiatal anya, próbált valamit tenni, a nagyobb népesség elérésének érdekében. (söt, gyanítom ez késő ősszel is így volt)

Ez aztán, most ezeknek a kis létszámú családoknak megpecsételte a sorsát ebben a hidegben.

Azt értsük már meg végre gyerekek, hogy az, ha elpusztul egy család télen (özön oka lehet) és összepiszkítja a kereteket, az még nem azt jelenti, hogy nosema vitte el!
Igaz, hogy sok méhész igyekszik ezzel csökkenteni a saját felelősségét azokkal a mulasztásokkal kapcsolatban, amiket a betelelés során elkövet, de ettől, még ez nem lesz helyén való indok!


Szervusz!

Idézet:
Igaz, hogy sok méhész igyekszik ezzel csökkenteni a saját felelősségét azokkal a mulasztásokkal kapcsolatban, amiket a betelelés során elkövet, de ettől, még ez nem lesz helyén való indok!


Ebben a formában ez így nem igaz! Mivel nagyon is belejátszott az időjárás, ami a másik években nem.
Gondolok itt a nagy szárazságra. Szinte leégett minden. Rengeteg kajájuk volt aminek nagy része etetés volt, mivel a már említett dolgok miatt nem tudtak hordani, így fejlődni se. A látható jelek pedig igenis hasmenésre utalnak. Képeket később!

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.02.21. 06:02 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Bocs,hogy nem reagáltam.Nem is azt mondtam,hogy veszélyes csupán azt kérdeztem méhészetben alkalmazhatóak-e azok a hatóanyagok amiket írtál?Van határérték megállapítva rájuk?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.02.21. 01:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
ligustica írta:
Üdvözletem.Ezek az összetevők amik itt felvannak sorolva,emberi táplálkozás kiegészítő készítmények vitaminok,tömegnövelők alkatrészei ezt szabad?


"De ha komrétumokat írtál volna talán tudok pár sort írni az adott összetevő kockázatelemmzéséről." ( Ez kérés volt részemről )

Elnézést a dupla post-ért, de mivel ligustica hozzászolását 3 féle képpen tudom értelmezni és pontosítást nem kaptam részéről mire is gondol pár sorral szeretném kiegészíteni alábbi válaszomat.
"tömegnövelők alkatrészei ezt szabad?" Tömegnövelő szerek ezen készítmény vonatkozásában nem összekeverendő az
izomtömeg-növelőkkel ezek az alábbiak az elsö kicsit bővebben a többinél csak a lényeg.
Gondolom a R és S mondatok szerepe munkavédelem kapcsán általános körben ismert ezt nem részletezném.

dikalcium foszfát:

A dikalciumfoszfát (más néven kalcium-monohidrogén-foszfát) a foszforsav kalciummal alkotott sója.
Képlete: CaHPO4, de általában CaHPO4 • 2H2O formájában kerül forgalomba (ebből a víz hő hatására távozik).
A VIII. Magyar Gyógyszerkönyvben Calcii hydrogenophosphas dihydricus néven hivatalos.

Felhasználása [szerkesztés]Az élelmiszerekben általában keverékként (monokalcium-foszfátot,
dikalcium-foszfátot és trikalcium-foszfátot egyaránt tartalmazó adalékként) E341 néven található meg.
Pékárukban a sütőpor mellé adagolva erőteljesebb szén-dioxid felszabadulással jár, ezáltal térfogatnövelő
és állagjavító hatása van. Sok élelmiszerben megtalálható. Ismert mellékhatása nincs,
de a napi maximum beviteli mennyisége 70 mg/testsúlykgban van korlátozva, a benne található foszforsav miatt.

Fogkrémekben súrolószerként alkalmazzák.

Veszélyek
EU oszályozás nincsenek veszélyességi szimbólumok[1]
R-mondatok nincs[1]
S-mondatok nincs[1]


hidroxi-propil-metil-cellulóz
Felhasználása Az élelmiszeriparban emulgeálószerként, valamint térfogatnövelőként alkalmazzák.
Egészségügyi hatások Napi maximum beviteli mennyisége nincs meghatározva. Nagy mennyiségben fogyasztva
puffadást, hasmenést okozhat.

magnézium oxid
Élelmiszeripari alkalmazása Általában savanyúságot szabályozó anyagként, és csomósodást gátló
szerként alkalmazzák. Elsősorban kakaót tartalmazó termékekben, valamint pékárukban fordulhat elő.
Napi maximum beviteli mennyisége nincs meghatározva, de nagy mennyiségben hashajtó hatású.
Nincsenek veszélyességi szimbólumok[2]
Főbb veszélyek Szem és tüdőirritáló

R-mondatok Nincs R-mondat[2]
S-mondatok Nincs S-mondat[2]

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 16:34 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
torzo52 írta:
Hozzá kell még tennem, hogy nem tudtak felfejlődni, így kevesen is voltak és ez is befolyásolta az elhullásukat.


Én meg attól tartok Győző, ez volt a nagyobb probléma!
A kicsi gyenge családban, a decemberi, januári jó időben, az esetlegesen fiatal anya, próbált valamit tenni, a nagyobb népesség elérésének érdekében. (söt, gyanítom ez késő ősszel is így volt)

Ez aztán, most ezeknek a kis létszámú családoknak megpecsételte a sorsát ebben a hidegben.

Azt értsük már meg végre gyerekek, hogy az, ha elpusztul egy család télen (özön oka lehet) és összepiszkítja a kereteket, az még nem azt jelenti, hogy nosema vitte el!
Igaz, hogy sok méhész igyekszik ezzel csökkenteni a saját felelősségét azokkal a mulasztásokkal kapcsolatban, amiket a betelelés során elkövet, de ettől, még ez nem lesz helyén való indok!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 13:14 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Győző,várjuk a beszámolót!

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 13:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
ligustica írta:
Üdvözletem.Ezek az összetevők amik itt felvannak sorolva,emberi táplálkozás kiegészítő készítmények vitaminok,tömegnövelők alkatrészei ezt szabad?


Szia!

Gondolom ezt nem tőlem kérdezted?
Természetesen nem szabad mivel a alkalmazási engedélye nincs a méhcsaládok kezelése kapcsán.
De mint tudod, minden kismértékben gyógyszer, nagymértékben méreg.
De ha komrétumokat írtál volna talán tudok pár sort írni az adott összetevő kockázatelemmzéséről.
Ezért szükséges csak a megfelelő mennyiségben és időben a várható előnyök és hátrányok mérlegelése után
szigorú tecnologiai fegyelem mellet alkalmazni. Ezzel sokat nem mondtam tudom, de sokun számára ez
a mai napig nem tudatosúlt.( Ami az atka elleni védekézés kapcsán sokkal inkább érdekesebb )
Mindenki számára az engedélyezett szerek használatát javaslom, be kell látnom ezidáig helytelenül jártam el.

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 11:34 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
antimon írta:
Igazából nem tudom hova besorolni, ezért tettem ide:
http://ekodiar.startuzlet.hu/kategoria/ ... mekek.html
Ezekről a termékekről mi a véleményetek?


Szervusztok!

Tegnap odaadtam a gyógyszeres lepényeket a családoknak.

Ez az év lesz az ötödik, hogy méhészkedem, de ezidáig nem jelentkezett a nosema nálam, legalább is ilyen láthatóan, mint az idei évben. Négy tavaly készített családom sajnos nem bírta a -25° fokot és a nosema hatását. Tegnap jó idő volt felénk és megnéztem mindet majd bezártam azt a négyet. A látható jelek a keret tetején lévő barna űritkezési nyomok voltak. Hozzá kell még tennem, hogy nem tudtak felfejlődni, így kevesen is voltak és ez is befolyásolta az elhullásukat. A tegnapi napon majd minden kaptárból voltak űritkezések és sajnos nem olyan jellegű volt,( hurka széklet helyett pöttyök a hóban és a kaptár tetején) amilyennek kellene lennie. Nem tudom és ez kérdés is lenne, hogy a túlságosan enyhe tél is befolyásolhatta, hogy ennyire elhatalmasodott? Én minden esetre kipróbálom ezt a készítményt egy-két családnál és így lesz összehasonlítási alapom a fumagilin, illetve ezen szer hatásfokáról.A puding próbája az evés!

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 09:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Üdvözletem.Ezek az összetevők amik itt felvannak sorolva,emberi táplálkozás kiegészítő készítmények vitaminok,tömegnövelők alkatrészei ezt szabad?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 00:26 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
dodo írta:
......Mivel én hobbi méhészként tartok 60 -70 családot......... Téli veszteségem (elpusztulás) nem volt......

:lol:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.02.18. 23:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Anti !

A véleményen a hasonló készítményekkel kapcsolatban pozítív és valom, hogy etetés alkalmával nem ártasz a méheidnek,
ha használod. Mivel én hobbi méhészként tartok 60 -70 családot valamint megélhetésem sem ettől függ könyebb helyzetben
vagyok azokkal szemben akik bevételeiket csak a méhészetükből realizálják. Igy talán bátrabban merek bizonyos mértékig
más gongolatkör szerint megközelíteni bizonyos dolgokat. Természetesen mondhat itt a forumon bárki bármit vagy elhisszük
vagy nem, minden bizonyal legelőbb azok fogják ellenvéleményüket hangoztatni akik még csak elméleti sikon vagy még ugy sem foglalkoztak a témakörrel.
Magam részéről 12 éve használok hasonló termékeket 7 éve különösebb módosítás nem történt az összetevők tekintetében
csak anyiban modosúlt ahogy a készítmények összetevői módosúltak idővel.
Fumagilint 10 éve nem haszálok, természetesen nem állítom, hogy teljesen tünetmentesek méheim, mivel 3 évvel ezelőtt
enyhe nozéma fertőzésem volt ami szerencsére különösebb problémát nem okozott. Téli veszteségem (elpusztulás) nem volt
Bár pár évtől eltekintve mindig akadt 2-4 család melyeket gyengébb mivoltuk miatt összeraktam.
Még az OMME-s forumon a használt szereket közöltem mivel a C vitamin miatt durva kritikát kaptam még aznap töröltem.
Nem is áll módomban közölni csak felhívnám a figyelmet, hogy több összetevőt használok és a kérdésedben szereplő
készítmények használata mellett nem merném elhagyni a fumagilin használatát.
6 db készítményt használok, mivel megnevezni nem akarom öket csak ízelítőul egyik föbb összetevőit leírom igy nyugodtan lehet konkrétumokk ismeretében is kritizálni bár azt én is tudom hogy ezen készítmény célzottan nem a méhek részére készült de nem is nagyon forgalmaztak még hasonlót sem számukra régebben.
1., összetevők: dikalcium foszfát, hidroxi-propil-metil-cellulóz, hidroxi propil cellulóz, magnézium oxid, aszkorbinsav,
kálium-klorid, DL-alfa-tokoferil-acetát, vas-fumerát, kolinbitartarát (stearin sav) niacinamid, kálium jodid
cink oxid, inozitol, lactobacillus rhamnosus, titán dioxid, sárga vas-oxid. vörös vas-oxid, kalcium-D-patetonát
magnézium sztearát, talkum, szilicium-dioxid, mangán szulfát, betain hidroclorid, tiamin monohidrát, réz szulfát,
piridoxin hidroclorid, riboflavin, paba, folsav, béta-karotin, csipkebogyó kivonat, koenzym, Q10. biotin, nátrium szelenát
L-glutation, cianokobalamin, nátrium-borát, fillokinon,króm pikolinát, ergokalciferol, nátrium-molibdát.

Mégegyszer szeretném kihangsulyozni senkik nem szeretnék lebeszélni a fumagilin használatáról, csak azért
reagáltam a kérdésre, hogy kifejtsem pozítiv véleményemet a kérdezett termékekkel kapcsolatban.
Valamint erősen foglalkoztat, hogy mivel célirányosan a méhek számára is elérhetőek már a hatóanyagok egy része
talán érdemes lenne ezeket használnom. Egyenlőre a háromszoros ár okoz e tekintetben kis fejtörést.

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.02.18. 22:18 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Éva írta:
Emiatt vannak fenntartásaim a mostanában egyre többször hallható "adjunk Fumidilt ősszel-tavasszal " c. irányzattal szemben is.

Az általános hatású antibiotikumokkal (mint a tetraciklinek, szulfonamidok) kapcsolatosan mindenképpen igazad van. Azonban a Fumagillin hatóanyag egy más téma. Annyira speciálisan a Nosemára hatásos, (illetőleg azzal rokonságban levő fajokra), hogy nekem nagyon erős a gyanúm, hogy valójában a kaptár természetes alkotórésze. Szimbiózis az Aspergillus fumigatus (ez a gomba termeli) és a méhek között. A fumagillin megvédi a méheket a Nosemától, cserében szaporodni tud a kaptárban. De ez csak szigorúan magánvélemény.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.02.18. 19:02 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Éva!
Tökéletesen igazad van a Fumidiles témában is, csak itt zömében nem hobbi méhészek vannak.
Aki már látott nosemás családot akácon, az tudja, hogy komoly anyagi veszteségeket okozhat.
Természetesen van lehetőség a kezelés előtt vizsgálatra, ez ősszel működik is. Tavasszal pl egy márciusi enyhe nosema fertőzés esetén mit tegyünk? A nosema pont az az eset hogy 2 hónap alatt magától is megszűnhet, vagy közepesen erős fertőzésnél sem feltétlen mutat a család tüneteket. De ugyanígy 2 hónap alatt le is rongyolhatja a családokat.
Pedig márciusban kell dönteni, még mielőtt a hordás megindul, mert ha gyarapodás van akkor már a Fumidil sem a méheket gyógyítja hanem a mézet szennyezheti......
Nem akarlak semmiről meggyőzni, csak érzékeltetni akartam a termelő méhész egyik tavaszi dilemmáját. :)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.02.18. 14:32 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 21:49
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Nekem az a véleményem ezekről a szerekről- feltételezve hogy rendelkeznek a reklámozott hatással, - hogy nem szükséges, sőt inkább káros lehet méhekkel általános gomba-és baktériumellenes anyagokat etetni. A méhek emésztőrendszerének megvan a saját baktériumflórája, ami ha jól működik, nagyon sok kórokozótól megvédi őket. Egy általános baktériumölő szer tönkreteheti ezt a bélflórát is, és akkor a méh védtelenül áll a következő fertőzéssel szemben. Gombákra is szükség van a kaptárban pl. a virágpor méhkenyérré alakulásakor. Ugyanebbe a kategóriába tartozik szerintem a Nonosz is meg az ezüstkolloid is, amiről korábban volt szó. Emiatt vannak fenntartásaim a mostanában egyre többször hallható "adjunk Fumidilt ősszel-tavasszal " c. irányzattal szemben is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.02.18. 00:01 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Igazából nem tudom hova besorolni, ezért tettem ide:
http://ekodiar.startuzlet.hu/kategoria/ ... mekek.html
Ezekről a termékekről mi a véleményetek?

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.02.06. 22:55 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.10.26. 18:48
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Somogy
Méhészet. 2011 május. Atkacsapda, méhészcsapda.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.02.06. 13:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.03.31. 09:00
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: Ermihalyfalva Bihar
Nalunk eleg sokan hasznaljak az atka gyeritesere az epitokeretet es ebbol a herefiasitas vagasat.
En is hasznalom persze kezelem is a csaladokat mellette.
Tavasszal a feszek bovitesekor kb. 6 ik keretnek berakom az ures keretet, ezt altalaban hereleppel epitik ki es mikor kezdik fedni a herefiasitast egyszeruen kivagom es visszateszem az ures keretet, akacon fiasitas helyett mezzel hordjak meg ezt szetosztom a csaladban es a szomszedok kozt mint nagyon finom lepesmezet.
Napraforgo elott ismet vagom a herefiasitast.
Gondolom a tapasztaltbb meheszeknek semmi ujat nem mondtam, de talan a kezdok meg nem tudtak.

_________________
http://ermellekimehesztalalkozo.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2010.10.25. 20:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
mati írta:
http://www.pointernet.pds.hu/organic/organic_honey/organic_honey_vedekezes.html


Amikor egy linket felteszünk,pláne ha még egy új témát is nyitunk vele illene figyelmesen átnézni.
Lám-lám a 10-12 éve keletkezett "anyag" a tapasztalt méhészeket is beviszi az erdőbe.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2010.10.25. 19:29 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Idézet:
a tejsav egyszeri használata elérheti a 80%-os hatékonyságot, fiasításos időszakban a 40%-ot

Ezzel az a gond, hogy már 1,7-es szaporodási ráta esetén (olyan időszakban, amikor herefias is van, ez a szám lényegesen nagyobb) az atkaszám a kezelés ellenére nem csökken, hanem nő a 40 %-os hatékonyság mellett.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2010.10.24. 19:32 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Mati!

Most őszintén! Ha valami értelmes, intelligens ember ezt az egészet elolvassa, nem lesznek fenntartásai az egész bióval kapcsolatban?????

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2010.10.22. 07:23 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.27. 04:38
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
http://www.pointernet.pds.hu/organic/or ... kezes.html

_________________
“A legnagyobb dicsőség nem az, hogy soha nem vallunk kudarcot, hanem hogy minden bukás után képesek vagyunk felemelkedni.”


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 276 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.