Pontos idő: 2024.03.28. 11:28

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 276 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 09:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Sanyi!

Te is tudod, hogy a szójaetetés tiltott a világ összes biogazdálkodója számára, és mégis hagytad meglebegtetni, megsejtetni, hogy hátha a magyar szervezet olyan ......, ami képtelen ezt a közismert tiltást magáévá tenni és kötelezésként a tagjaira is kiterjeszteni.

Én meg is értem, hogy a kedves szomszéd biogazdálkodódat tiszteled, de mégis inkább az én írásaimra üvöltesz fel, nem pedig a szomszédod védelmében, vagyis nem teszed helyre azokat a hozzászólókat, akik a te kedves szomszédodat is rossz hírbe hozzák azzal, ha a Bokontrollt rossz hírbe hozzák.

Eldöntheted, hogy melyik oldalon állsz és ebben következetes lehetsz. A tudásod és képességed is megvan hozzá, sőt még biogazdálkodó szomszédod is van akivel beszélgetve sok dolgot képviselhetsz itt a fórumon, hiszen nem egyszerű hozzászóló, hanem moderátor is vagy.

Bükknek igaza van. Köszönöm a korrekt megszólalását. Rákerestem a javaslatára. A Biokontroll újságban több helyen találhatsz a szójaügyben pontos nyilatkozatot, iránymutatást.

Tisztelettel

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 09:16 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
zombee!
Ezeket az oldalakat megtaláltad?
http://www.biokontroll.hu/cms/index.php ... 74&lang=hu
http://www.biokontroll.hu/cms/index.php ... ang=hu#meh
A Naturland sem tereget ki mindent mert a konkurencia is olvashatja.

tsanyi!
Két újságot is adnak ki,igaz ezek drágák de a tagoknak ingyenes,később ezek a neten is elérhetők.
Az "erőszakos" terjesztés szerintem rossz út lenne,nyüzsögnek az emberek a biopiacokon így is.
Mindenki a saját sikereinek kovácsa,de léteznek bió szövetkezetek is.
A bioméhészkedést népszerűsíteni ahogy azt az országjáró előadó teszi felfoghatatlan.
Vajon mi késztet valakit arra hogy saját maga ill. szervezete alatt vágja a fát?

Az üveges mézértékesítéssel valóban gondok vannak,de ez minden mézre igaz.(kivéve exportmézek Brémai labor)
Nagyon kevesen árulnak úgy mézet hogy mellékelve lenne a teljes körű laborvizsgálat.
Innentől meg van becsületes méhész ez a többség és vannak a többiek.
Fesztiválokon végignézve és kóstolva az árusok mézfajtáit vegyes érzelmeim vannak.
Valószínűleg mi vagyunk Európa legnagyobb medvehagyma,levendula és hársméztermelője. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.28. 23:58 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Sikerült egy hozzászólásodon belül ellentmondásba keveredni önmagaddal is:
margita344 írta:
...
Valójában te is és a fórum regisztrált tagjainak döntő többsége pontosan tudja, hogy a biogazdálkodásban a GMO szója bármilyen formában való használata tiltot,...
...
Te, és sokan itt a fórumon, aki számára még az se tiszta, hogy a GMO szója tiltott-e a bioméhészetben, nem is értem, hogyan gondoltok ökológiai gazdálkodást indítani?


Egyébként egy szóval sem jeleztem, hogy minősített bioméhész, ráadásul fiatal gazda szeretnék lenni, nem is értem honnan veszed ezt. Kívülről tudom a feltételrendszereket (kivéve a hazait, bár Szalay Laci bácsi könyvét olvastam), mert találok benne használható, értékes dolgokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.28. 20:10 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
margita344 írta:
Engem a legelső kijelentésed zavart. ......

Hát engem leginkább az zavar, hogy megint olyan kijelentések ellen küzdesz amit rajtad kívül senki nem tett.
Megint valami árnyékbokszolást mutatsz itt be.
Senki nem vádolta itt a biósokat GMO etetéssel, rajtad kívül. Nézd csak vissza!
Mindössze a szója etetés engedélyezett voltáról volt szó, megemlítve, hogy a nagy volumenű GMO termelés ezt elég kétségessé teheti.

Józsi pár száz méterre lakik, és bioméhész, a szó igazi értelmében. Nem hagynám hogy bárki bántsa, vagy lejárassa. Talán már hazaköltözött a méhektől, az ünnepekben majd meg is interjúvolom a bios szabályokról.
Az, hogy az Ő és a többi tisztességes bios munkájának valódi hitele és értéke legyen nagy mértékben függ az ellenőrző minősítő szervezettől. Ahogy itt a méhésztársak hozzászólásait olvasom az ellenőrzés nem állhat valami magas fokon náluk.
Amit eddig is hangsúlyoztam és komolyan gondolok, hogy szerintem egy bios egyesületnek és kft-jének is a bio termelést és a bio fogyasztását kellene népszerűsíteni. Valóban ahogy már leírták normális esetben meg kéne győzni a fogyasztót, hogy a bio mennyivel jobb, milyen szigorú feltételeknek felel meg. Illetve a méhészeket közt is népszerűsíteni kellene a bio termelést.
E helyett sikerült találnod egy fél oldalt a bioméhészetről. Ha többet szeretnél tudni: fizess!

Akkor most ki járat le, és kit???

Részemről zárnám a témát.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.28. 16:40 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Nem akartam belefolyni ebbe a vitába,de már elnézést,te azt hiszed,hogy ha valamiről nem beszélnek az nem is létezik?A bio méhészek vállaltak valami kötelezettséget amit elvárnak tőlük.Nem beszélve arról,hogy a vásárlókat is becsapják.Hogy miért írom ezt?Azért mert a környezetemben van egy pár bio méhész és igencsak használják a perizint is a tac-tic-ot is,és a legbosszantóbb az,hogy kétszáz forinttal többet kap a méz kilójáért mint mi.Az Én mézem is van olyan bio mint ezeknek a méhészeknek a mézük.Biztosan van becsületes bio méhész,viszont azt nem tudom,hogy hogy csinálja,mert az itteniek azt mondják ha nem védekeznének ezekkel a szerekkel akkor vége lenne a méhészetüknek,amit természetesen mindannyian tudunk.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.28. 13:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Engem a legelső kijelentésed zavart. Amikor felhívtam a figyelmedet a kijelentésed minőségére, akkor próbáltad ugyan egy kicsit korrigálni, de alapvetően máig sem vontad vissza, tehát továbbra is viccszervezetnek tekinted azt a közösséget, ami többezer embert fog össze és aminek a tevékenysége mág a te munkádra is jó hatással van. Mindannyian tudjuk, hogy előbb-utóbb be lesz tiltva az amitráz használata. De addigra a bioméhészek a bioszerekkel való védekezést olyan hatékonysági szintre fogják felvinni, hogy a konvencionális méhészek is biztonsággal használhatják. És még sorolhatnék több olyan dolgot is, amit a konvencionális méhészek - közöttük te is - a te általad viccszervezetnek aposztrofált Biokontroll által hitelesített méhészek módszereiből vehettek át.

Magyarországon az államhatalom nem túl alaposan tájékoztatja a polgárait. De ha ez alapján azt mondanák kívülállók Magyarországra, hogy ez egy viccország, akkor azt hiszem neked se esne jól. De mondok más példát. Mit szólnál ha az összes méhészt viccméhésznek neveznék, mert vannak méhészek, akik nem viselkednek őszintén, ha a termékük minőségéről kérdezik, ha arról kérdezik, hogy használt-e antibiotikumot, ha megkérdezik, hogy mivel védekezett az atka ellen stb. Éppen így nem esik jól egyetlen biotermelőnek, ha általánosító negatív minősítések jelennek meg arról a közösségről vagy szervezetről, amihez tartozik. És ezt ne keverd össze az egyes bioméhészek nagyon durva szabályszegő viselkedésével.

Amit az első kijelentéseddel csináltál azt úgy hívják, hogy LEJÁRATÁS! Azért is lejáratás, mert egy olyan kérdés kapcsán hangzott el a mondatod, ami rendkívül kényes, tehát a GMO szója használata. Valójában te is és a fórum regisztrált tagjainak döntő többsége pontosan tudja, hogy a biogazdálkodásban a GMO szója bármilyen formában való használata tiltot, de jólesett a fórumra irogató emberek egy részének ezt egy kicsit lebegtetni és a Biokontroll ügyetlen tájékoztatása miatt úgy tüntetni fel az ügyet, hogy a bioméhészek számára a GMO szója lehet, hogy megengedett és ennek alapján jöhet a következtetés, hogy a bioméhhészet egy gagyi valami. Sőt még gagyibb, mint a te konvencionális méhészeted. Nem tőled, de el is indult a célozgatás ebbe az irányba. Mivel aztán bedöglött ez a lejáratási irány, mert írtam, hogy a Föld minden országában tiltott a biotermesztésben a GMO szója használata, ezért aztán jött a másik lejáratási irány, egyes szabálysértő bioméhészek kijelentéseinek felszinre, szóba hozása. Ti is tudjátok, hogy az ilyesmi ellen viszont csak a Biokontroll tud valamit tenni.

Én megértem, hogy fiatal vagy és könnyen mondasz ezt azt, de éppen ezért hívom fel a figyelmedet arra, hogy az ilyen negatív általánosítást kérlek a továbbiakban kerüld el, ha teheted, mert látod, hogy olyan lavinát indítasz el és olyan rosszhiszemű magatartások jelennek meg utána pl. a bioméhészekről, amik aztán a fórum légkörét is megmérgezik egy időre, ráadásul a bioméhészek közösségére is rossz fényt vet.

Nem javasolom, hogy fiatal gazda pályázaton tapasztalatlan méhész elinduljon. Sőt a bioszabályok teljesítése még nehezebb egy kezdő méhésznek. Szerintem csak akkor tudja az ötéves feltételrendszert maradéktalanul teljesíteni, ha mögötte áll az apja vagy nagyapja, közeli rokona, barátja. Te, és sokan itt a fórumon, aki számára még az se tiszta, hogy a GMO szója tiltott-e a bioméhészetben, nem is értem, hogyan gondoltok ökológiai gazdálkodást indítani? Ha a szója kérdésnél azonnal üvöltött volna leglább 10 hozzászóló, hogy "Gyerekek, hát ez titott!" - akkor még hinnék is abban, hogy van elég tudatosság és elszántság részedről, részetekről egy ilyen pályázatnál. De, jobb ha tudjátok, hogy az állam könyörtelenül megköveteli a teljesítést. Ismerek egy 2012-es ceglédi esetet, ahol a pályázó fiatal gazda meghalt és a feleségén követelik a vállalt ötéves üzleti terv teljesítését. Hiába írogat az asszonyka, hogy két kicsi gyerekével ő ezt nem tudja teljesíteni, az állam könyörtelen.

A Demeter szabályok teljesítése még a sima bio szabályoknál is nehezebb, ráadásul a minősítő eljárás 3 éves procedura és elérhetetlenül költséges. Szerintem ma még nincs olyan méhész Magyarországon, aki a Demeter szabályokat maradéktalanul képes lenne teljesíteni.
És végül:
Nekem nincs közöm senkihez. Nincs mit törlesztenem. Amit írtam nem dühösen írtam és azért ide írtam, mert egy teljesen indokolatlan és teljességgel rosszindulatú előítélet létezik a konvencionális méhészek között a bioméhészek ellen, amit itt kell megbeszélni. A méhészek közösségének része a bioméhész is, éppen olyan ember mint te és a többi méhész. A konvencionális méhészek között is van durva szabályszegő, a bioméhészek között is. Tudjuk, hogy méhészek (bár inkább méhész helyett kapcabetyároknak nevezném őket) azok is akik méhet lopnak és az áldozatok is, amitől lopnak, de ebből nem illik általánosítani.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.28. 11:35 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
margita344 írta:
Ráadásul a Biokontroll nem egy magánszemély sőt nem is magáncég, hanem egy országos minősító szervezet. Ha őróla mondasz véleményt, akkor ezze a véleménnyel az összes biotermelőt besorolod egy olyan tisztességtelen kategóriába, ahova te se szeretnél tartozni.

Biztosan olvastad, hogy kiket becsülök igazán, hadd ne idézgessem magam. Arról sem én tehetek, hogy az ocsú és a búzaszem egy kategóriába kerül, egybe sorolja azt maga a mindenható "országos minősító szervezet".

margita344 írta:
A Naturlandot hozta itt példaként valaki. A Naturland egy magáncég, ezért lehet, hogy jobb PR-ral rendelkezik (sőt saját kereskedelmi hálózatta is van), de egyébként a szabályai semmivel se szigorúbbak, mint a magyar.

Engem nem a marketing kamu érdekel, és nem is csak részletecskéket akarok megtudni egy feltételrendszerről, főleg nem díjszabást az arcomba. Íme akkor a Demeter méhészetre vonatkozó részletes előírása. Valószínűleg nem PR akció keretében letölthető.
Az új fiatal gazda pályázatban plusz pontokért lehetett bevállalni az ökológiai gazdálkodást, a két hazai tanúsító valamelyikétől kell szándéknyilatkozatot beszerezni. Szerinted hányan kaphattak előtte teljes feltételrendszert (ingyen) egy megerősítő kérdéssel, miszerint "Kedves termelő! Nagyon örülünk a szándékának, de ismertetnénk a feltételeket, tényleg ezt akarja? Kérjük bólintson az elfogadásához!"

OFF
Margita!
Nem szájkaratéra használom a fórumot, és nem is untatnám a többieket hosszas értelmezésekkel rendberakni a kavarásaid, mert vannak, akik ráéreztek mondanivalóm lényegére. Neked volt már bajod a stílusommal, a közlés tartalmával, de úgy látszik leginkább a személyemmel van bajod. Valószínűleg még korábbi nick-e(i)den történt vélt, vagy valós sérelmeidért próbálsz most elégtételt venni. Mester, ha van még adósság, akkor javaslom beszéljük meg személyesen, kíméljük meg a fórumot, ne piszkítsunk ide. Ha mégis nyilvánosan, név nélkül akarsz gyalázni, akkor azt légyszíves a Dühöngőben tedd! Köszönöm.
ON


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.28. 09:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Ez nagyon erkölcstelen viselkedés. Pedig lenne módja kikerülni a durva atkaölő vegyszerek használatát. A nosemat is elkerülhetné, ha jobban figyelne a méhlegelőre és a betelelésre.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 22:00 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.23. 08:07
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Nádudvar
Szintén sok ember előtt hangzott el, hogy annyi a különbség, ő éjszaka vegyszerez. Vagy még annyi sem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 21:43 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.10.17. 09:37
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Vicc kategória.
Előadáson "bio" méhésztől elhangzott, hogy atka ellen amitrázt használ, nosema ellen antibiotikumot, télen méz helyett cukron teleltet (úgy tűnt ezekre még büszke is). A Biokontroll évek óta nem tudta kiszűrni a becsületes (remélem ők a többség) biotermelő közül. Pedig ez lenne a dolga.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 18:30 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
margita344!
:D :D :D Ne bántsd már Zombit!
Tényleg közröhej ha egy tanúsító szervezet ami nevében Nonprofit Kft. http://hu.wikipedia.org/wiki/Nonprofit_ ... sas%C3%A1g csak pénzért hajlandó leírni, hogy mit és milyen feltételekkel tanúsít.
Ráadásul a Biokontroll nem egy magánszemély sőt nem is magáncég, hanem egy országos minősító szervezet. Ne légy komolytalan!
Attól, hogy a Magyar Biokultúra Szövetség cége, nem áll minden kritika fölött.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 17:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Zombi ezt írta:
"Tanúsító szervezetenként változnak a játékszabályok. Jobb helyeken bármilyen virágporpótló készítmény használata tiltott. Nem tudom, hogy a beidézettek a Biokontroll szabályai -e, mindenesetre a hazai szervezet a vicckategória egyébként, nem ebből kell kiindulni."

Mi lenne ha rólad azt írná valaki a nagy nyilvánosság előtt, hogy a te egy vicckategória vagy egyébként?

Ráadásul a Biokontroll nem egy magánszemély sőt nem is magáncég, hanem egy országos minősító szervezet. Ha őróla mondasz véleményt, akkor ezze a véleménnyel az összes biotermelőt besorolod egy olyan tisztességtelen kategóriába, ahova te se szeretnél tartozni. Én elhiszem, hogy Zombi még fiatal és elhamarkodottan ítélkezett, de ez nem mentség, hiszen nem áll gyámság alatt és a 18 éves kort betöltötte.

A Biokontrollra ugyanazok a kötelező előírások vonatkoznak, mint Európa összes minősítő szervezetére. A Naturlandot hozta itt példaként valaki. A Naturland egy magáncég, ezért lehet, hogy jobb PR-ral rendelkezik (sőt saját kereskedelmi hálózatta is van), de egyébként a szabályai semmivel se szigorúbbak, mint a magyar.

A vitát a GMO szója haszálhatósága vagy tiltott volta indította el. A GMO szója termesztése és bárminémű felhasználása a FÖLD egyetlen ország biotermesztésében sem engedélyezett. Azon csodálkozom, hogy a fórum 4000 regisztrált tagja közül egyetlen egy se volt képes ezt leírni.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 15:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
Zombee írta: "Az általad (is) felvetettekhez csatlakozva pontosan azt a fajta transzparenciát, nyitottságot hiányolom ezen szervezettől, ami nem további kérdéseket generál, hanem egyértelmű válaszokat ad azonnal, a piac bármelyik szereplője is forduljon feléjük."
Régen kidobolták az új törvényeket. Kiállt a város főterére a dobos, megpergette a kisdobot, és úgy kiáltott: Közhírré tétetik! Ingyen volt az info.
Mondják azt, hogy a törvény nem tudása nem mentesít a szabályszegés alól.
A törvény alkalmazójának biztosítania kell a nyilvánosságot.
Elképzelhetetlen, hogy pénzért juthatunk hozzá az információhoz, amit be kell tartanunk.
Inkább támogatni kéne azokat az embereket, akik az egészséges ételek termelésével foglalatoskodnak.
- Zombee stílusában nem találtam kivetnivalót (amire Margita 344 utalt). Sem kocsmai, sem köpködős nem volt. Tárgyilagosan felhívta a figyelmet az általa (szerintem jogosan) kifogásolt hiányosságokra.
Üdvözlettel: Attila


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 09:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Amatőr!

Nem vagyok bioméhész éppen úgy ahogy te sem. Remélem úgy gondolkodsz, hogy a földművelésnek mostani módja és az összes többi környezetszennyezés nemcsak a bio, hanem nekem, neked és az összes méhésznek is nagy kockázat. Arzént nem tudom miért emlegeted. Nem ismerek arzénes, ciános növényvédőszert. Ha meg a talajvízre gondolsz, akkor meg rettegj inkább a búzától, krumplitól és egyéb növényektől és azon tenyésző jószágok húsától, tejétől, tejtermékétől stb, mert azokba aztán előfordulhat bármi.
Gondolom OKJ-s méhész vagy és tanultad, hogy a nektárba mi nem tud bekerülni?

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 08:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Én meg nem is folyok, csak elcsobogom egy rendezvény meghívóját. A főcím: Az ökológiai gazdálkodás megalapozottsága és lehetőségei...
http://www.greenfo.hu/programok/2012/12 ... manyos-nap
Ezen aztán mindenki ott lesz, aki számít, még Margarepka344444444..... is valószínűleg feltűnik.... A kóstolójegy sem drága...

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.26. 15:54 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Nem akartam belefolyni ebbe a BIÓ dologba,de: Ha megnézem az új földbirtokosokat tonna szám szórják ki földjükre a vegyszert! Ha megnézem a BIÓ méhészeti telephelyeket a legszennyezettebb területeken találhatók (még az ivó víz sem alkalmas emberi fogyasztásra). Már csak az a kérdésem,hogy mitől jobb a mézük????? Arzéntól? Ciántól? Nitrid-vagy nitráttól?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.26. 10:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Zombi!

Én ezt találtam a Biokontroll honlapján a bioméhészetről:

http://www.biokontroll.hu/cms/index.php ... 96&lang=hu

Ha ez nem elég még mindig fel lehet hívni őket telefonon. Igazad van, hogy lehetne átláthatóbb a honlapjuk, de attól még a stílusod egy kocsmában se biztos, hogy sikeres lenne. Olyan mintha egy tömött buszon köpködni kezdenél.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.26. 09:53 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
@Tsanyi
Az általad (is) felvetettekhez csatlakozva pontosan azt a fajta transzparenciát, nyitottságot hiányolom ezen szervezettől, ami nem további kérdéseket generál, hanem egyértelmű válaszokat ad azonnal, a piac bármelyik szereplője is forduljon feléjük.

@Montero
Ez nem csak a méhész felelőssége. Itt ismét képbe kerül a tanúsító szervezet, amelyik minden évben megerősíti ezen tevékenységében... Ezzel az a baj, hogy a legelhivatottakat köpi szembe a Biokontroll.

Mielőtt ismét kapnék Margitától egy fikázós szösszenetet, persze, tudom, hogy ez biznisz, és kívülről ugatok bele a nagyok játékába. A bioméz felára egyre kevesebbnek tűnik. Hogy kinek mennyi a felelőssége ebben, azt mindenki eldönti saját lelkiismerete szerint.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.26. 08:59 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.24. 14:06
Hozzászólások: 226
Néhány hete volt szerencsém meghallgatni ,egy OMME által támogatott előadáson az egyik sok száz családos bio méhész előadását,ahol kb. 50 méhész előtt ezt mondta:
" Uraim! Ugyanazokat a kezeléseket végzem én is a méheimen mint Önök , csak Nekem többet adnak a mézemért!" ;)

_________________
hunor 10-12 + 2 x 1/2nb


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.25. 21:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
O.K. A méhésszel szemben sem tisztességes ez az eljárás, de akkor mit mondjon egy mézvásárló?
Miért is fizessen többet egy bio megjelölésű mézért? Mi áll mögötte? Valóban komoly technológiai fegyelem és komoly ellenőrzés, vagy papírhalom és pénz?
Nekik is küld a Biokontroll egy csekket, ha tudni szeretnék?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.25. 21:24 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
tsanyi írta:
Hogy milyen feltételeknek, az titok? Vagy bongéssze át a hatályos EU és Magyar jogszabályokat?

Nekem ezt tanácsolták a Biokontrollnál, miután elfogadhatatlannak tartottam, hogy előbb küldenének egy csekket, és a befizetés beérkezte után postáznák a feltételrendszert.
Nem a bio ellen vagyok egyébként. Minden tiszteletem a tisztességes termelőké.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.25. 20:25 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Megpróbáltam kicsit keresgélni a Biokontroll után.
Nem jártam túl sok sikerrel.
Laci!
Itt a lehetőség, hogy újra felháborodj, hogy ezt a bio-t amit a Biokontroll képvisel legfeljebb bigyó-nak nevezhetem.
Magáról mit ír a szervezet: A Biokontroll Hungária Nonprofit Kft. is fontos szereplője a bio tanúsítás rendszerének azzal, hogy ellenőrzi és tanúsítja a magyarországi ökológiai élelmiszer-gazdasági szektor szereplőinek munkáját.
Hogy mit tanúsítanak, és ellenőriznek???
Pl. Mit jelent ha valaki bioként tanúsított mézet vásásrol???? Annyit, hogy megfelel a hatályos EU-s és hazai jogszabályoknak.
Hogy milyen feltételeknek, az titok? Vagy bongéssze át a hatályos EU és Magyar jogszabályokat?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.25. 19:14 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Te miről beszélsz már megint? Pont te vagy aki sarkít!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.25. 19:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Miért túlzod el ezt az egészet? A fikázásod is túlzás. Nincs nekem semmivel több hatalmam, mint neked. Azonban a tudásnélküli állapot nem hatalmaz fel se engem, de téged se a fikázásra. Józan ész használata nincs tiltva.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.25. 18:56 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
margita344 írta:
Borítékolom a választ, ugyanúgy nem szabad itt se GMO szóját használni, ahogy a Naturlandnál is tilos. Feltételezem, hogy a GMO növényre vándorlás, a GMO pollen is tiltva van.

Nem ez a kérdés, ez evidens, nekem tudásnélkülinek is. Hanem etethető -e pl. GMO mentes (bio)szója, tejpor? És ennek ellenőrzését miként is valósítják meg???
margita344 írta:
A választ egyszerűen megkaphato. Ne félj felhívni őket, ha fontos számodra. Ha meg nem fontos a válasz neked, akkor ne fikázd tudás nélkül.

No, lám, nem sikerült belinkelned. A hiba nem benned van. Cirka hatezerért meg is rendelhetném a feltételrendszert, és remélhetőleg benne is lenne a válasz. Mint láthatod, jobb helyeken ez bárkinek ingyen, azonnal hozzáférhető. Szóval itt van máris az első problémám ezzel a társasággal.
De, mint megállapítottad, nem egy ligában focizunk, mert hatalmasságod a tudás birtokában van, én meg olyan gazdagon vagyok ezzel megáldva szerinted, mint a templom egere. Az Aláírásod hiteles ennek fényében.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.25. 18:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Zombi!

A választ egyszerűen megkaphato. Ne félj felhívni őket, ha fontos számodra. Ha meg nem fontos a válasz neked, akkor ne fikázd tudás nélkül.

Irodánk: 1112 Budapest, Oroszvég lejtő 16.
Postacímünk: 1535 Budapest, Pf. 800
Ügyfélfogadás: hétfő-csütörtök 8:00-15:30, péntek 8:00-13:30

E-mail: info@biokontroll.hu
Telefon: (+36 1) 336 11 66, (+36 1) 336 11 67, (+36 1) 336 11 22, (+36 1) 336 11 23
Fax: központi: (+36 1) 315 11 23, tanúsítók: (+36 1) 336 11 22 / 123, (+36 1) 336 11 23 / 123
Mobiltelefon: (30) 393 90 90, (30) 619 69 31, (20) 573 80 36, (70) 243 74 04

Információ: skype nevünk: iroda.biokontrol

Borítékolom a választ, ugyanúgy nem szabad itt se GMO szóját használni, ahogy a Naturlandnál is tilos. Feltételezem, hogy a GMO növényre vándorlás, a GMO pollen is tiltva van.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.24. 18:01 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
A Naturland feltételrendszere ezt tartalmazza:
"It is forbidden to feed pollen substitutes."
Forrás: http://www.naturland.de/fileadmin/MDB/d ... eeping.pdf

@Bükk, mit ír elő a Biokontroll?

@Margita, légyszíves linkeld be ide a Biokontroll méhészetre vonatkozó feltételrendszerét! Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.23. 18:38 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
zombee írta:
Nem tudom, hogy a beidézettek a Biokontroll szabályai -e, mindenesetre a hazai szervezet a vicckategória egyébként, nem ebből kell kiindulni.
:roll: :roll: :roll:



Ha nem ebből kell kiindulni akkor Naturland vagy a Bio Suisse mit ír elő szerinted?

Részlet az Biokontroll Alap-feltételrendszeréből:
http://www.biokontroll.hu/cms/index.php ... 96&lang=hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.23. 18:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Zombi!

Úgy illik, hogy indokold meg korrekten, ha már lefikáztad.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.23. 15:49 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Tanúsító szervezetenként változnak a játékszabályok. Jobb helyeken bármilyen virágporpótló készítmény használata tiltott.
Nem tudom, hogy a beidézettek a Biokontroll szabályai -e, mindenesetre a hazai szervezet a vicckategória egyébként, nem ebből kell kiindulni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.16. 22:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
A szója az interneten is vitákat kavar a táplálkozással foglalkozó oldalakon. Ráadásul ez a legnagyobb mennyiségben termesztett GMO növény. Bioméhészetbe mégis jó?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.16. 21:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Oxálsav és tejsav esetében mit jelent az, hogy napi használat? Tudomásom szerint mind a két szert évente ritkán lehet használni. Napi használatot ezeknél soha nem olvastam.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.13. 12:44 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.01.30. 13:07
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Tiszaföldvár
Üdv Mindenkinek,most olvastam:

"Bioméhészetekben használható készítmények

A méhészet és bioméhészet elválaszthatatlan egymástól és az utóbbi sajátos, EU szempontok szerint is szigorú ellenőrzési rendszerrel, a hazai speciális méhészeti fejlődés eredményeként jött létre.
A biotermék az a növényi vagy állati eredetű élelmiszer, amelyet az ökológiai gazdálkodás szabályainak megfelelően állítottak elő.A bio- illetve organikus gazdálkodás jelenleg a törvényileg szigorúan szabályozott és ellenőrzött ökogazdálkodást jelent.

1.Fehérjepotlásra engedélyezett készitmények,tápszerek:
- szójadara és sovány tejpor együttes etetése , saját szedésű darált virágpor etetése.
- kömelsz szója alapú méhtáp. 5dkg/ méhcsalád mennyíségbe etetés.
- Méhpatika takarmánykiegészítő: gyógynövénytartalmú, alkoholós oldat 5ml/méhcsalád, cukoroldatba keverve.

2. Növényi eredetű készitmények: / ásványi anyag kiegészitő/
- lápi tözeges méh itató: savas közegű ph-ja 3,5-4 közötti , beltartalma 0,1-0,4g/l sótartalom,10-25 mg/l foszfor, 10-21 mg/l kálium, 180-210 mg/l kálcium.

3. Ásványi anyag potló készítmények:/zeolitos termékek/
- Zümmi-büfé: méh itató, ásványi granulátum, nyomelemes potlásra.
beltartalma: SIO 71,48%, TIO 0,15%, AlO 10,81%, FeO 0,99%, MgO 1,01%, CaO 2,45%, NaO 0,66%, KO 4,08%. 15 év a kioldodási idő.
- Zeodry-85: ásványianyag potló, ultrasterilizált természetes pór.
- Illosorb-800: szagtalanító és szárító hatású természetes anyag, kaptárfenéken jó vizmegkötő képességű.
- Zeoflorin : vizmegkötő , ásványianyag potló.

4.Illoólaj tartalmú készitmények: /gyógyhatású/
- Apilife VAR: 76% timol, 16,4%eukaliptusz,3,8% kámfor, 3,8% mentolt tartalmaz.
- Tiszta Timol: 15ml és 20 ml etanollal használva.
- Varroacid lapka: timol és kakukkfü tartalmú 52g-os, 180*74*4mm filces lapka.
-Apiguard géles lapka: kakűkfűólaj tartalmú./Timol/
-Ascocid: 73% Timol, 17% Mentol és Kámfor.
-Temko illoólajos lapka MBM szövetkezeti lap, tikol,mentol,eukaliptusz,kamfor, ánizsoaljos lap.

5. Szerves savtartalmú készítmények:/gyógyhatású/
- Illertissen: hangyasav tartalmú lapka.
- Hangyasav: 60-85%-os koncentrációs használata ,napi párolgás 7-10g legyen.
- Tejsav: 15%-os 5-8ml napi használat.
- Oxálsav: 34ml napi használat.
- Hangyasav és majoránnaolaj : kombinált használat 1l 15%-os hangyasav és 1,5ml majoránna töménységben.
- Pi-víz: a Life Energy készüléken többszőr átszűrt, megtísztitott, bioenergiával dúsított víz.
"
http://href.hu/x/it2i

_________________
***Hiszek a napban – akkor is, ha nem süt; Hiszek a szeretetben – akkor is, ha nem mutatkozik meg; Hiszek Istenben – akkor is, ha nem szól.***


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.06. 18:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
mmate98 írta:
antimon írta:
Ez szerintem a legtöbbünknek új!

Légyszi írd le mit tudsz ezekről.

Mivel a Felvidéken élek egy szlovák nyelvű szakkönyvben (Pavol Silný:Abeceda Včelára-A méhész ábécéje 1987) a higiénikus aljról szóló részben olvastam (magyar fordításban kb így hangzana):
,,Az atkák érzékenyek különböző illatokra, mint például:paradicsom,diófa,torma,csalán és dohánylevelekre,amelyek csak annyira kábítják el őket,hogy a kaptár aljára potyognak. A klasszikus kaptáraljak esetében az atkák egyrészt maguktól felmásznak a kaptár oldalán, másrészta a kaptár alján mászkáló méhekre kapaszkodnak."


Ebben a témában frissebb irodalmakat használj!

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.06. 18:26 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.05.10. 14:01
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Nádszeg, Felvidék
Tükör írta:
mmate98 írta:
Azt szeretném kérdezni, hogy a szárított paradicsom-, diófa-, csalán-, tormalevelek atka elleni használatakor egyszerűen csak be kell tenni a kaptárba, vagy a füstölőbe kell belerakni a méhek kezelésekor.
Köszönöm


Szerintem teljesen mindegy hova rakod ezeket.
Ami viszont nagyon fontos, hogy utána, vagy közben, védekezz mással is az atka ellen!

Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.06. 18:25 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.05.10. 14:01
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Nádszeg, Felvidék
antimon írta:
Ez szerintem a legtöbbünknek új!

Légyszi írd le mit tudsz ezekről.

Mivel a Felvidéken élek egy szlovák nyelvű szakkönyvben (Pavol Silný:Abeceda Včelára-A méhész ábécéje 1987) a higiénikus aljról szóló részben olvastam (magyar fordításban kb így hangzana):
,,Az atkák érzékenyek különböző illatokra, mint például:paradicsom,diófa,torma,csalán és dohánylevelekre,amelyek csak annyira kábítják el őket,hogy a kaptár aljára potyognak. A klasszikus kaptáraljak esetében az atkák egyrészt maguktól felmásznak a kaptár oldalán, másrészta a kaptár alján mászkáló méhekre kapaszkodnak."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.06. 18:06 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
mmate98 írta:
Azt szeretném kérdezni, hogy a szárított paradicsom-, diófa-, csalán-, tormalevelek atka elleni használatakor egyszerűen csak be kell tenni a kaptárba, vagy a füstölőbe kell belerakni a méhek kezelésekor.
Köszönöm


Szerintem teljesen mindegy hova rakod ezeket.
Ami viszont nagyon fontos, hogy utána, vagy közben, védekezz mással is az atka ellen!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.06. 17:08 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Ez szerintem a legtöbbünknek új!

Légyszi írd le mit tudsz ezekről.

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.11.06. 16:57 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.05.10. 14:01
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Nádszeg, Felvidék
Azt szeretném kérdezni, hogy a szárított paradicsom-, diófa-, csalán-, tormalevelek atka elleni használatakor egyszerűen csak be kell tenni a kaptárba, vagy a füstölőbe kell belerakni a méhek kezelésekor.
Köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.08.07. 10:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Almaecetről és adagolásáról itt olvashatsz többet:
search.php?keywords=almaecet&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Keres%C3%A9s

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.08.07. 10:30 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 06:49
Hozzászólások: 29
Használtatok már almaecetet?
Mi használtunk két évvel ezelőtt ősszel, de sajnos nem tudom hova kevertem el az adagolását.
Ha valaki tud erről írni szívesen fogadnám.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.06.06. 19:14 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Használta már valaki az APIDIÁR termékeket? Mi a tapasztalata?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.03.17. 07:52 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.29. 18:22
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Fejér
Tomipapa!
Pozitívum, hogy ezeknél a hőlégfúvóknál a hőmérséklet 10 fokonként állítható a hőmérséklet, a levegő mennyisége is szabályozható mindkettő elfogadhatóan stabil, ilyen hőlégfúvó sok méhész szerszámkészletében lehet. Lehetne egy hőfokmérő a serpenyő közelében. Nálam eddig úgy működött a mennyiség,-annak ellenére hogy kaptáranként kimértem grammra- amikor a kaptár repedésein jön ki az elszublimált oxálsav akkor tele van és állj. Még nem tapasztaltam hátrányát.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.03.16. 16:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Spartak!

Az lehet, hogy szerinted nem rossz, de egyszer folyt már a Fórumon késhegyig menő vita Pter által egykor használt oxálsav-szublimálási gyakorlat kapcsán. Akkor is a családonkénti adagolás "szemre-fülre" történő "szabályozottsága képezte a vita tárgyát.

A készülék bizonyára "profi" (legalábbis az árát tekintve), de hogy hőmérséklet, adagolás tekintetében annak tekinthető-e, az számomra hagy kérdőjeleket.

Amúgy valóban elég gyors...

Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.03.16. 09:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.29. 18:22
Hozzászólások: 45
Tartózkodási hely: Fejér
Nem rossz!

http://www.etnamiele.it/asp/schedaprodo ... id_art=789


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.03.10. 08:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Atis!
Nem igazán érzékelem az összefüggéseket véleményedben.
Az anya atka nyít sebet a bábon és itt táplálkozik táplálkozás közben töbször ürít.
Utodai is itt fognak táplálkozni. Az atkák vakok igy én el tudom fogadni egyes tudosok véleményét,
hogy az atkarülék tartalmazhat vegyi anyagokat amely mindkét nemet vonza.( táplálkozás, párzás ) Vagy ha ez nem igaz
marad a tapintással való tájékozodás, de miért is tapogatozna mikor jó a szaglása?

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.03.10. 00:49 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Nem tűnik valami logikusnak, ha így lenne akkor az atka nem tudna szaporodni olyan családban, ahol még nem volt atka ;)

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.03.08. 17:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
tsanyi írta:
Szexferomonra gondolsz???? ha létezik az atkánál csodás lenne.


Gyüjtd össze az atkaürüléket ! Sokan azt állítják az jelzi az atkák számára a párosodás helyét.

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.03.01. 23:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Háát nem pont, de valahol olvastam réges-régen, hogy vannak illóolajok, amik vonzzák az atkát, asszem... Azóta sem találom. :(
Mondjuk ha lenne ilyen cucc, az tuti lenne :)

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés
HozzászólásElküldve: 2012.03.01. 22:55 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Szexferomonra gondolsz???? ha létezik az atkánál csodás lenne.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 276 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.