Pontos idő: 2024.04.19. 21:01

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 127 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2019.10.26. 09:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Semmi extra, egy korábbi küldöttgyűlésen kérdeztem az elnökséget, hogy van e stratégiája az OMME-nak az egzotikus kártevők magyarországi megjelenése esetére. Természetesen nem csak asztaltverve számonkértem, hanrm elmondtam az ötleteimet, javaslataimat. Kaptam hideget meleget mindenkitől is, a hátsó sorból állt fel KRJ, néhány mondatban reagált, a lényeg ez volt.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2019.10.26. 00:29 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Pöte!

Ki az a Körmendy-Rácz János?

Csak nem a P.olihisztor főtudományostitkár, a nyúlós költésrothadás legnagyobb hazai tudora lenne?

Emlékszem, milyen virtigli cikkeket írt róla az újságban.

Mostanában -mint hírlik, nála is kiütéssel győzött a Paenibacillus larvae- váltana a kis kaptárbogárra?

Kicsit többet is mondhatnál e kijelentéséről!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2019.10.25. 22:08 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Körmendy-Rácz János megmondta, hogy nem kell félni tőle, mert majd az Alpok megállítja :ut

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2019.10.25. 18:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.13. 21:16
Hozzászólások: 259
Sziasztok!
Az utolsó hsz óta eltelt 3 év.
Valaki valami hírt tud erről a kis kaptárbogárról?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2016.11.10. 16:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.01.20. 01:42
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Hungary
Bogár élete, ciklusai....fertőzés jelei, terjedési gyorsasága, szaporasága;
Észlelése, kémiai védekezés, biológiai védekezés -- érthetően leírva.

Már ahogy a Goole fordítja; ->

http://entnemdept.ufl.edu/creatures/misc/bees/small_hive_beetle.htm

https://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://entnemdept.ufl.edu/creatures/misc/bees/small_hive_beetle.htm&prev=search


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2016.06.07. 15:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.07.25. 01:58
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Pest megye
Egy cikk a júniusi ADIZ-ból:

Az olaszok áprilisban a kihelyezett csapdákban megint találtak bogarakat.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2016.02.25. 12:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.07.25. 01:58
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Pest megye
Megjelent Brazíliában is.

http://www.oie.int/wahis_2/public/wahid.php/Reviewreport/Review?page_refer=MapFullEventReport&reportid=19529


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.10.21. 07:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
Jelen pillanatban Tilos méheket importálni a térségböl. Az ügyészség vizsgálja hogy honnan származnak a kölyökcsaládok ahol legelöször megtalálták.
De a felbukkanásáért nem a méhészek a felelösek.
A Carnica jobban tud szerinted védekezni a bogár ellen mint a Ligustica vagy mire gondolsz hogy a méhek másak?

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.10.21. 05:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Idézet:
Nem tudom te mit szólnál ha 50 fertözött család miatt megsemmísitenek 400 -at. és nem beszélünk arról hogy a térségben nagyrészt nem Hobby méhészet az uralkodó hanem hivatásos méhészekröl van, akiknek a méztermelésen kívül a rajok, kölyökcsaládok eladása importja az eggyik bevételi forrás. Ezzel a mindennapi kenyér forog kockán.


Az eladott rajok és kölyökcsaládok eladásával , szépen tud fertőzni másokat! Ha gondolkozik valaki és némi esze is van akkor választja az 50 fertőzött család esetében a 400 megsemmisítését, ha ezt jogszabály írja elő, mintsem a kis családok eladásával megfertőzött méhészetek méhészeinek a bírósági feljelentését és a kártalanításukat!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.10.21. 05:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
maciur írta:
Üdv. Mindenkinek.:!

Rossz hírek sajnos Olaszországból ugyanis újabb Kaptárbogár fertözést találtak, a jó hír hogy 2 km-re az eredeti gócponttól. Azt ennek ellenére nagyon naiv lenne feltételezni hogy sikerül kiírtani a bogarat mint anno Portugáliában ahol importált anyazárkában találtak bogarat de semmi lárvát. Ugyanis nem hivatalos forrásokra támaszkodva az a hír járja hogy a hatóság nem igazán teszi érdekeltté a méhészeket hogy azok idöben jelentsék a fertözést ugyanis 75 € pro család kártérítés nem motivácio arra hogy megsemmísítsék az állományt. Egyes források szerint inkább élnének eggyütt a bogárral ami az elterjedést jelentené mint hogy ezerszámra pusztítsák el a méheiket.
Nem akarok vészmadarat játszani de szerintem nem kérdés hogy lessz e kis kaptárbogár hanem csak az hogy mikor.
Most még van pár év arra hogy átgondoltan olyan kaptártípusra váltson vagy aljat cseréljen a méhészkolléga ahol könnyebben hatásosabban vedekezik a bogár ellen.
Sok sikert mindenkinek.


Nálunk azért az időjárás kicsit más. Na meg a méheink is mások , mint ahonnan a kaptárbogár terjed. A "rafkós" méhészek lesznek az első áldozatok , ha lesznek. A déliek is majd rájönnek , hogy sokáig nem titkolgathatják a fertőzött méhészeteiket, mert mire 1-2 embernek eszébe jut , hogy jelentené inkább mintsem együtt élne , nem lesz méhészete


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.10.19. 23:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
Arisztaiosz írta:
Arról viszont én sem olvastam sehol, hogy az olasz méhészek inkább "szeretnének együtt élni" a kis kaptárbogárral, mint a járványügyi intézkedésekkel útját állni a terjedésének, de sajnos nekem nincsenek olyan "meg nem nevezett forrásaim", akik folyamatosan rajta tartanák ujjukat a calabriai méhészek titkolt együttélési szándékának ütőerén...



Üdv Arisztaiosz:

A linkeket ismerem ezek a mindenki számára elérhetö infók akár a sajtónak is. De a méhészszövetség nem ezekre az infókra próbál támaszkodni és mint elözöleg leírtam a hiv. válasz várat magára.
Csak ismételni tudom hogy nem riogatni akarok.
Az idézetedre a válasz: Arról nem is fogsz sehol olvasni hogy egy olasz méhész szándékosan nem jelentette a fertözést, ki irná ezt le.Ilyen infóhoz csak személyes beszélgetés alkalmával lehet jutni. De megkérnélek hogy a köv. hsz-ben ne kérdezd meg hogy én beszéltem e a méhésszel. Nem tudom te mit szólnál ha 50 fertözött család miatt megsemmísitenek 400 -at. és nem beszélünk arról hogy a térségben nagyrészt nem Hobby méhészet az uralkodó hanem hivatásos méhészekröl van, akiknek a méztermelésen kívül a rajok, kölyökcsaládok eladása importja az eggyik bevételi forrás. Ezzel a mindennapi kenyér forog kockán.

Ps. Neked is lehet meg nem nevezett forrás aki folyamatosan rajta tartja az ujját a Calibriai méhészek együttélési szándékának ütöerén: próbálkozz esetleg az OMME oldalán. Onnan is kaphatsz naprakész infókat.

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.10.19. 23:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
Üdv Bükk .

Nem tudom Kanadában mi a helyzet meg az Usaban, azt tudom amit az egyesülettöl tudok meg amit ök szerveztek elöadást a Bogárról.
Elég informatív elöa. Volt. Hadd jegyezzem meg az a Mechanikus védekezés nem olyan egyszerü mint ahogy igy egy mondatban te leírtad.
Vegyszeres védekezés a Comaphos lenne de ezt meg szerintem felesleges bemutatni hogy mik a hátrányai. Vagy van olyan méhész aki oda akar visszatérni.?
Nem akarok én itt meg sehol máshol riogatni, megpróbáltam az infót továbbadni. Akit érdekel elolvassa akit nem az nem.
Nekem se hasznom se károm nem lessz a Magyar méhészekböl.

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.10.19. 23:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
Üdv. Tükör!

A nem hivatalos források meg egyes források azok a méhészek akik Europa szerte vándorolnak, Ausztriából, Németországból, Olaszország északi részéböl.
Azok értelemszerüen naprakész információval rendelkeznek. Egyesületek / mint az is aminek én is tagja vagyok/ vannak így tájékoztatva mert a hivatalos forrás ugye a Velencei referenzlabor lenne de az a válasz várat magára. Attól hogy Jani bácsi elmondja Ferinek attól kicsit komolyabb infokról van szó. Meg attól is amit majd esetleg az origón olvashatsz majd róla.

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.10.19. 17:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Állítólag legnagyobb kártétele, hogy ha akárcsak egy keretben is "megrohasztja" a mézet, azt belepörgetve egy egész hordónyit tönkretesz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.10.19. 14:46 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
A hír valóban igaz, 2015 késő őszén ismét felütötte a fejét a kis kaptárbogár a "csizma" déli régiójában:
https://sites.anses.fr/en/minisite/abei ... ree-access

A 2015. október 16-i vizsgálati eredmény alapján egy eset kivételével csak imágókat találtak. A 2015-ös folyamatos vizsgálatok eredményei térképen is megtekinthetők.

Érdekes, hogy a 2014. évi fertőzések óta 2015. szeptember 16-ig nem találtak fertőzött méhészeteket Olaszországban. A járványügyi helyzetről beszámoló:
http://www.izsvenezie.it/aethina-tumida-in-italia/

Calabriában 850, Sziciliában 374 méhészetet ellenőriztek 2015-ben.

Arról viszont én sem olvastam sehol, hogy az olasz méhészek inkább "szeretnének együtt élni" a kis kaptárbogárral, mint a járványügyi intézkedésekkel útját állni a terjedésének, de sajnos nekem nincsenek olyan "meg nem nevezett forrásaim", akik folyamatosan rajta tartanák ujjukat a calabriai méhészek titkolt együttélési szándékának ütőerén...

No, meg feltehetően Olaszországban sem "szabadon választott" műfaj a hatósági járványügyi protokoll... Persze a hazai méhészeket rémítgetni ettől még bátran lehet, de mifelénk a folyón akkor szokás átkelni, ha már odaértünk...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.10.19. 14:41 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Az meg tény,hogy hozzánk részben hasonló időjárású Kanada déli tartományiban 2002-óta gyakorlatilag minden évben
találnak ebből a kórokozóból.Nem csoda hiszen olyan országokból importálnak méheket ahol már megjelent.
De kárt eddig még nem okozott,mert nagy valószínűleg szaporodni képtelen lesz az ottani éghajlat miatt.

Az USA-ban Floridában már 1998 óta megjelent,de mint méhegészségügyi kockázat az atka,nosema.CCD,am.költésrothadás után jön,mint károkozó.
Ahol kárt képes okozni:gyenge,néptelen családok,elhanyagolt méhészetek.

Létezik ellene egyszerű mechanikus,valamint vegyszeres védekezés.
Lehet rosszul látom,feleslegesnek tartom itthon jelenleg a méhészeket ezzel riogatni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.10.19. 12:24 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
maciur írta:
. Ugyanis nem hivatalos forrásokra támaszkodva az a hír járja...

Egyes források szerint ...


Mik ezek a források, mert azért az, hogy valahol valaki hallotta valakitől, azt beszélik, meg ilyenek az nem mérvadó szerintem.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.10.19. 11:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
Üdv. Mindenkinek.:!

Rossz hírek sajnos Olaszországból ugyanis újabb Kaptárbogár fertözést találtak, a jó hír hogy 2 km-re az eredeti gócponttól. Azt ennek ellenére nagyon naiv lenne feltételezni hogy sikerül kiírtani a bogarat mint anno Portugáliában ahol importált anyazárkában találtak bogarat de semmi lárvát. Ugyanis nem hivatalos forrásokra támaszkodva az a hír járja hogy a hatóság nem igazán teszi érdekeltté a méhészeket hogy azok idöben jelentsék a fertözést ugyanis 75 € pro család kártérítés nem motivácio arra hogy megsemmísítsék az állományt. Egyes források szerint inkább élnének eggyütt a bogárral ami az elterjedést jelentené mint hogy ezerszámra pusztítsák el a méheiket.
Nem akarok vészmadarat játszani de szerintem nem kérdés hogy lessz e kis kaptárbogár hanem csak az hogy mikor.
Most még van pár év arra hogy átgondoltan olyan kaptártípusra váltson vagy aljat cseréljen a méhészkolléga ahol könnyebben hatásosabban vedekezik a bogár ellen.
Sok sikert mindenkinek.

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.09.21. 21:02 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Gödöllőn sok érdekes hír terjeng. :lol:

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.09.21. 15:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.10.18. 10:58
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Varese, Észak-Olaszország
Az a hír járja errefelé hogy már itt Lombardiában is találtak kis kaptárbogarat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.09.05. 20:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
Most találtam talán még érdekes is lehet.!
http://kleiner-beutenkaefer.de/aktuell-ausfuehrlich/us-patent-zur-kontrolle-und-bekaempfung-des-kleinen-beutenkaefers.html

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.07.01. 12:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
Köszi az infot maciur!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.06.30. 16:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.20. 20:37
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Fejér megye
Köszönjük a tájékoztatást! Reméljük sikerül nekik megfékezni és nem terjed tovább!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.06.30. 09:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
Üdv::
Aktuális info Kalabriáról.:

A Prof. Ludwig-Armbruster- Méhésziskolából 35 méhész Jürgen Binder méhész mester vezetésével ellátogattak Kalabriára ahol elöször a kis kaptárbogarat megtalálták.
Az elsö bogarakat az " Universita Mediterranea di Reggio Calabria " kutató intézet és Prof. Vincenzo Palmeri által kezelt kölyök családokban találták.
Ezeket a CCD- re vizsgálgatta a prof.. Az hogy az vizsgálva Volt e esetleg hogy van e összefüggés a kis kaptárbogár és a CCD között az még nem derült ki.
Az olasz ügyészség vizsgálja az ügyet hogy honnan származtak a prof. által vizsgált családok. Viszont nem zárták ki a lehetöségét egy illegális importnak az USA -ból vagy Ausztráliából. Viszont az valószínütlen hogy méhészeti szempontból lettek volna családok importálva, mivel az ottani méhészek kizárólag szinte exportálnak , a kedvezö Klima miatt legkorábban megkezdik a tenyésztést.
2014 szept. 10.-én az olasz Referenzlabor IZS igazolta a kis kaptárbogár jelenlétét. Elsöként betiltották az exportot,
és azonnal létrehozták a Task Force -ot. Ez 40 munkacsoportot jelentett mindegyik csoportban 2 Veterinär (mint nálunk a hat.) és 20 km-es körzetben elrendelték a zárlatot. Minden méhcsaládot lépröl lépre átnéztek a kaptár zugait repedéseit, mivel a bogár gyorsan menekül a fény elöl.
61 méhesben találtak bogarat 18 km-es körzetben. 1-5 bogarat kaptáranként de nem minden kaptárban.
6 állománynál találtak lárvát. Összesen 3360 méhcsaládot égettek el kaptárastól.
Egy fertözés Volt Sizilián ahol egy vándorméhész miután értesült a karanténról a vándortanyájáról Kalabriárol visszaszállította a telephelyére a méheket.
De ott is kiderült a fertözés a méhész maga jelentette. Azt az állományt is maradéktalanul elégették.
A talajt az érintett területeken kétszer Permethrin -el kezelték az esetlegesen már talajban lévö lárvák elpusztítására.
Az érintett méhészek nagy többsége professionel hivatásos méhész akik igen komolyan vették az elöírásokat és mindent szakszerüen jogszabály szerint végeztek. ès szabad megjegyeznem olaszországban nincs jelenleg hatályos kárpótlási rendszer tehár a méhészek talán soha nem lesznek kárpótolva.
A karantén kezdete óta 13000 méhcsaládot ellenöriztek ahol´nem Volt további fertözés ezek hetente ellenörizve vannak.
2014 dec. 23. óta nem találtak újjabb fertözést.

Ha valaki beszél olaszul és elsö kézböl infot szeretne:
Francesco Artese
Corso Garibaldi 38
89026 San Ferdinando.
E-Mail: presidente@faicalabria.org
Tel. 0039-0966765014

Kontakt Task Force
Dr. Pasquale Turno, Regional Chief
Veterinary officer and Food Safety.
E-Mail: p.turno-esterno@sanita.it
Tel : 00390961856583

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.05.04. 20:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.13. 16:53
Hozzászólások: 47
Nagy a csend ... semmi hir? Olasz barataink csak megcsinaltak mar az elso tavaszi atvizsgalast ...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 19:31 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Akartam is írni, hogy talán az egyebek közt kellene folytatni. De gondolom meg van a mód arra, hogy aki ebben kompetens az megteszi. Akkor a válaszom is oda fog menni. Hisz egy korábbi hozzászólásodra is majd akarok reflektálni.

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 19:23 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Hú Győző!
Én most látom, hogy nagyon rossz helyen vagyunk. A modiknak át kellene rakni. Tisztelem a látásmódodat, csak én egy állandóan változó világban az egyensúlyt nagyon nehezen tudom elképzelni. Te úgy gondolod, hogy a kis kaptárbogár nálunk meg sem tud telepedni, vagy megvan a maga kijelölt helye ? A természet pedig egyensúlyban fogja tartani ? A búzával kapcsolatban jutott eszembe. Szerintem a búza eredeti helye egy virágos réten volt, kismillió más növénnyel együtt. A benne lévő keményítő pedig alig több, mint egy francia perjében. Az egyensúly már akkor megbomlott, amikor az ember felásta a rétet, és csak búzát rakott bele a többi helyett is. Tehát akkor az lenne az egyensúlyi állapot, ha egy ilyen rétről egyenként szednénk le a kalászt. Nekem úgy tűnik, hogy sem az atka, sem a kis kaptárbogár nem teszi lehetővé ezt az egyensúlyi állapotot. Egyszerűen győz a versenyben.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 12:01 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Üdvözöllek Testvérem cerana!

Valószínű hosszú lesz, az írás ezért már most elnézést kérek. Nem is tudom, hol kezdjem, mert olyan komplex a világ, amiben élünk. De ahhoz hogy át tudjam adni azt, amit ÉN’ megértettem az életem során a világ működését illetően, pár sorban még vázolni sem lehet, holott egyetlen mondatban benne van és ez így hangzik: Amit vet, az ember azt fogja aratni.Akkor meg ne csodálkozzunk és ne hibáztassunk senkit, csak magunkat! De ezt sokan nem értik, hogy mit is jelent. Elvetek egy búzamagot abból búza lesz és így tovább. De nem csak ilyen magok vannak! Hanem magvas gondolatok is, amiket szintén elvet az ember és élete során egy erdő lesz belőle, amin át kell mennie. A gondolatoknak annak minősége határozza meg azt mi fog abból kikelni. Viszont van egy közös nevező, ami működteti a mindenséget a dualitás és ez nem más, mint azaz alap, amit egyensúlynak nevezünk. Amikor a Teremtő megalkotta a világot minden teremtett nap után lecsekkolta azzal, hogy : „Látá Isten hogy jó.” Megteremtette a gyermekének azt a játszóteret, amit Földnek nevezünk. És mikor elkészült belehelyezte az embert. Majd mondta néki: Sokasodj és szaporodj, hajtsd uralmad alá a földet (nem egymást) és töltsd be igazságos nemzedékkel. Ismét: Eléd adtam az életet és a halált, de TE’ ember válaszd az életet, hogy élj. Minden adott volt az élethez csak el kellett venni. CSAK élni kellett volna, hiszen a tudás megvolt hozzá, hogy az életteret a földön megteremtse a maga számára. Ehelyett olyan dolgokat teremtett összerakva az elemeket, ami spontán nemlétezik a teremtésben, mint például a vegyszerek és sok más egyéb teremtménye az emberiségnek. Mint alkotórészek külön-külön természetesen mindegyik fellelhető az anyagi világban, de olyan módon, hogy az - az életet szolgálja mindig és mindenhol. Ezek az alkotóelemek a növényekben fordulnak elő nagyszámban, hiszen a növények azok, amik a szervetlenből szerves anyagot képesek előállítani. Megeszik a földet szó szerint és a földből az ember számára ehető élelmet teremtenek. Ha nem volnának növények MI’ sem lennénk! És mivel az ember felrúgta az Isteni terv harmóniáját, ez azt a következményt hozta magával, amit manapság tapasztalunk. A természet úgy védekezik, hogy kitermeli azokat az egyensúlyt helyrehozó organizmusokat figyelmeztetve az embert arra, hogy valami nincs rendben az élettér felborult, valahol egyensúlyvesztés történt. 2000 évvel ezelőtt volt itt egy tanító és figyelmeztetett nem jó, azaz út, amin most járunk. És hogy ez mennyire így van azt a mostani események is bizonyítják. Értem ezalatt azt, hogy már nem tudunk uralkodni semmin, csak egymáson! Minden szegmense az élővilágnak ellenünk fordul. Úgy a növények, mint az állatok, az időjárás és maga a föld is. Hogy az emberiség idáig süllyedt, ennek egyik fő oka az, hogy bizonyos erők tudatosan tudatlanságba taszították az emberiséget azért, hogy saját céljaik megvalósításában rabszolgaként használják őket. Egyik fő eszköz, amit használnak az a félelem fenntartása, hogy elhitették az emberekkel, hogy CSAK ez az egy életük van és annyi. DE EZ HAZUGSÁG! AZ ÉLET ÖRÖK! Bizonyíték? Itt van! Csak megkellene érteni. Az írás ezt mondja: Az Isten nem csapható be! Amit vet, az ember azt fogja aratni. Na, mármost, ha a földön vetette, akkor itt is kell, hogy learassa. Ez logikus? Szerintem az! Az emberek életük végén mielőtt meghalnak úgy szoktak tenni, hogy mindent rendbe tesznek? Vagy félbe hagynak. Megadják tartozásaikat, behajtják kintlévőségeiket, megbocsátanak haragosaiknak, stb. Nem gondolom. Tehát azaz egyenlet, minthogy mindennek egyensúlyba kell, hogy kerüljön csak akkor igaz (márpedig a törvény kozmikus) ha azt valamikor megadják, behajtják, megbocsátanak és a többi. Ezt viszont már csak egy másik életben lehetséges. És ez így is működik! Egészen addig, amíg a Teremtő nem dönt másképp. Csak a forma változik! Jövünk és megyünk. Egy körforgás, mint ahogy a kerék forog. Egyszer lent egyszer fent. És, ha ez így van, márpedig így van, akkor el kellene gondolkodni, hogy mi a fenének harácsolunk, mikor azt sohasem vitte még senki magával a túlvilágra. Olyan kincseket gyűjts inkább, amit nem esz meg a moly és a rozsda. A mérték a világon a legnagyobb érték. Az élet az egy hatalmas nagy egység minden és mindenki ugyanazon gondolat szubsztanciájából épül fel, ami kihat az anyag szubsztanciájára és létrejön, manifesztálódik itt az anyagi világban. Ezért mondják, akik megértették az EGY s ÉG fogalmát, hogy a világon minden, de minden mindennel összefügg, mert minden felülről származik. Írhatnék még sok mindent, de felesleges, mert ha 2000 év elteltével sem értik meg az emberek az, akkori tanítást pedig állítólag („civilizáltak vagyunk és fejlődtünk” )és ÉN’ sajnos azt látom, hogy ez ma sincs másképpen. ÉN’ is inkább azt mondanám, mint ahogy hallottam valakitől, hogy nem tanulni kéne, hanem felejteni.

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 02:35 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2640
Győző!
Hosszú távon én is azt gondolom, hogy a kémiai védekezési rendszerek nem fognak működni. Szerintem az első nagy példa a világon erre a magyarországi méhállomány lesz atka vonatkozásában. Lehet ezen vitatkozni, én is szüntelenül próbálok ellenérveket keresni, de valahogy mindig az jön ki, hogy ez így évtizedeken, de még inkább évszázadokon át nem fenntartható. Kicsit másképp látom a dolgot, mint Te. Szerintem a kémiai védekezésnek is megvan a szerepe. Ennek alapvetően a zárt rendszerű termelés, kórokozó mentes körülmények közötti cél eléréséhez szükséges eszköznek kellene lennie. Abszolút nem arra használja az emberiség. Tudom furcsa lenne egy olyan világ, és milyen drága, ahol a búzát üvegházban termelnék. Van az udvaromban olyan vadszőlő, amit soha nem kell permetezni. Szabadon a gyümölcsfákat tönkreteszi azzal, hogy felkúszik a tetejükre. Egy gond van vele, hogy kissé savanyú. Szóval az ember édes szőlőt igyekezett előállítani, cserébe permetezni kell állandóan. A valamiért valamit elve a természetben nem megkerülhető. Ha a méhekkel a megporzáson felül mézet is akarunk termeltetni, akkor annak is megvan az ára. Az árat akkor nem kell megfizetni, ha nem akarunk többet, mint amit eredetileg adott. Úgy is lehetne fogalmazni, hogy ebben az esetben kisajátítjuk magunknak a földgolyót, akkor nem kell a természet oldaláról plusz árat fizetni. Az emberiség oldaláról kell megfizetni az árat. A búzavirágos mező abban különbözik a monokultúrástól, hogy fele annyi termést sem ad. Vagy megyünk tovább a kijelölt úton, vagy vége az útnak. Tudom sokan mondják azt, hogy ez a kijelölt út, amit a kémiai terápia után a genetikai terápia követ a létező leghelytelenebb dolog. Az ember Istennek képzeli magát, és a helyébe akar lépni. Én pedig azt gondolom, hogy az ember nem képes Isten lenni. Arra nincs jogosítványa. Csak azt képes megtenni, amire jogosítványa van. Különben Isten lenne. Ezért ha egy út járható, akkor azon lehet, hogy végig is kell menni. Ha pedig nem járható, akkor tudjuk, hogy az számunkra nem engedélyezett.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.02.23. 20:10 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.13. 16:53
Hozzászólások: 47
Semmi aktualis info a kis kaptarlako baratunkrol? :ugeek:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 13:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
MrSotyi! ÉN' tudom, hogy nincsenek véletlenek! Az este pont erre videóra gondoltam, hogy magam is ajánlom. És mit ad Isten? Ez a gondolat ereje, mely fénysebességgel száguld az éterben és, ha van megfelelő "antenna" az be is fogja. TE' vagy a példa rá! Köszönöm!

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 08:06 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.01. 09:15
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Baranya - Észak Mecsek
Abszolút osztom a véleményedet Torzó, mind a pozitív gondolkodás (a vonzás Törvényén keresztül), mind a mai mezőgazdasági kultúrát tekintve.Ajánlom mindenki figyelmébe a következő kis filmet, ami igen érdekes és tanulságos hogy mennyire rossz irányba jár a mai világ.
A szomszédunkban gazdálkodó Osztrák úriember (Sepp Holzer) értelmezte, és megértette az anyaföldet, és a természetet.Ezek fényében teszi amit tesz. Jah És mind ezt az Alpokban.Tavaszra tervezem hogy meglátogatom, és elbeszélgetek vele......
Íme a videó:
https://www.youtube.com/watch?v=G4EO3tiaQNM
És egy videó azoknak, akik szeretnének változtatni a gondolkodásuk beállítottságán, és ezen keresztül az életükön:
(Megjegyezném, hogy hogy korábban meglehetősen pesszimistán láttam a világot, és rengeteg negatív behatás ért a negatív gondolkodásomnak köszönhetően.De ez már rég megváltozott, és visszájára fordult.....és MŰKÖDIK!!!)
https://www.youtube.com/watch?v=_LoCUJw ... _bSUzLpyoQ

_________________
Akkor hazudik az ember ha hasznát látja.S akkor is ha nem........

A karma a szabad akarat működési mechanizmusa, amely lelkünk testet öltésével fejti ki hatását és mint törvény hat szellemi fejlődésünk során.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.02.14. 10:53 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
Énszerintem is igen ! Tehát, sok igazság van benne...
Úgy vélem a sok-sok tényező egyensúlyán van a lényeg. amennyiben az sérül, minden mozdul...
A kis kaptárbogárral szemben való védekezésben, és az arra való felkészülésben is értve ugyanezt...

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.02.13. 19:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.01.25. 15:03
Hozzászólások: 231
Tartózkodási hely: Fejér
Igen ! Sok igazság van benne- szerintem.
Úgy vélem a sok-sok tényező egyensúlyán van a lényeg. amennyiben az sérül, minden mozdul...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.02.13. 13:15 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Tűkör!

Nekem nem kell puskapor! Mert aki fegyvert fog, az általa is pusztul. Ezt úgy hívják, hogy kiegyenlítés, vagy más néven az egyensúly visszaállítása, ami a világmindenség princípiuma (alapja) mindennek. Amit vetsz, azt fogod aratni. És ez nem szóbeszéd ez az IGAZSÁG! Hogy miért nem kell? Azért Testvérem, mert, ahogy írod ÉN' bízom az Istenben és már tapasztalatból tudom, hogy gondja van rám és mindenkire, ha együtt működik a teremtéssel. pl: felszámolja a monokultúrákat, amik tönkreteszik a földet és visszatér a természet közeli gazdálkodáshoz, ami a biódiverzitást jelenti a természetben. Az ember, ha valamit rosszul csinál, akkor jönnek a figyelmeztetések. Na, ezeket kell felismerni még idejében! ÉN' úgy látom ez keveseknek sikerül. És ahogy írtam már: " Nem az a baj, hogy valamit rosszul csinálunk, azon lehet változtatni - hanem az, hogy rosszat csinálunk!” Az ÉN' véleményem nem változott, ami a sok vegyszert illeti, amit a méhészetben és a mezőgazdaságban használnak. ÉLETELLENES! Mert ha nem így lenne, akkor nem lenne probléma. Ez eléggé logikus, legalábbis a számomra. Miért jelentkezett a probléma? Mert megváltoztatták a sokszínűségét a természet rendjének, azaz felrúgták azt a rendet, ami kezdetben megvolt. A természet meg nem csinál mást, mint védekezik. Hogy milyen formán? Azt hiszem, már mindenki látja. Amit érzékelünk azok mind következmények, válaszok az ember természetellenes hozzáállásához. Amikor iskolába jártam (fakultatív) és vége volt a tanévnek az utolsó hetében mindig ÉN’ voltam, aki búzavirágot szedett a búzaföld mellett és gombostűvel átszúrva ezzel írtuk fel a táblára visszaszámolva, hogy VAKÁ...C..I..Ó! Akkor még volt. Ma már híre és hamva sincs. Miért? És ezt kérdezhetném minden olyan élőlényre, ami ma már hiányzik abból a sokféleségből, ami korábban megvolt az ember életterében.Nem véletlen alakult ki így a természet sokszínűsége, mert minden élőnek megvan a feladata a létezésben! És vékony az a fajta védekezés, hogy sokan vagyunk a földön és ezért. EZ HAZUGSÁG! A Föld kétszer ennyi embert is eltudna látni élelemmel! De nem így és nem így elosztva! Kérdés? Akkor kinek is kellene változni, hogy a világ is változzon?.........

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.02.13. 11:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Nem ok nélküli a félelem, sőt vannak méhészek akik dél Olaszországban teleltették eddig a méheiket és azok is fertőződhettek.
Ezek jogos félelmek, de szerencsére eddig még nem bizonyosodott be, hogy a fertőzés Olaszország déli területéről szétszóródott volna Európában.
Mivel a félelem jogos, ezért legalább az ismeretterjesztéssel készülnünk kell arra, hogy a kis kaptárbogár elkerülhetetlen megjelenése esetén ki mit tehet azért, hogy a kártétel minél kisebb legyen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.02.13. 09:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.08.27. 10:05
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Felső-Bácska
Szevasztok!
A német méhészfórumon találtam egy félreérthető mondatot "ich glaube durch den Schwarmhandel ist er schon da" Magyarul az egyik hozzászóló feltételezi, hogy a rajok importjával már Németországban is ott van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.02.13. 09:15 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Torzó!
Bízzál Istenben és tartsd szárazon a puskaport!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.02.13. 09:02 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Ismétlésként: Miért aggódtok?

" Szervusztok!

Nem tudom, miért kell az ördögöt a falra festeni? Meg annyit beszélni róla? Nem tudjátok, hogy beszélni valamiről annyi, mint megidézni? Kétségetek ne legyen, hogy működik! Az őseink tudták, de mára már feledésbe merült. Akkor most mondom: Hogyha továbbra is éltetitek ezt a témát és energiát fektettek bele, adtok hozzá, akkor TI' magatok manifesztáljátok - teremtitek meg. Volt, hogy aggódtatok már? És bejött? Mit gondoltok, hogy miért? Azért, mert állandóan azon rágódtatok. Hogy nem hiszitek el? Ez már a TI' problémátok. ÉN' szóltam."

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.02.13. 06:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.11.08. 15:33
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.M.
Tomi kérlek az ugy hirlik kijelentésedet. Kérlek támaszdalá kész tényekkel, vagy egy pontos infoval, mert ez igy csak a kedélyeket borzolja.

_________________
1/2nb rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.02.13. 06:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
Akkor hátha nem!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.02.12. 21:26 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.01. 09:15
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Baranya - Észak Mecsek
Tomi írta:
Úgy hírlik Németországban is megjelent.


Utána néztem németül, de sehol nem találok rá hivatkozást hogy így lenne, csak az olaszországi helyzetről írnak.

_________________
Akkor hazudik az ember ha hasznát látja.S akkor is ha nem........

A karma a szabad akarat működési mechanizmusa, amely lelkünk testet öltésével fejti ki hatását és mint törvény hat szellemi fejlődésünk során.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.02.12. 18:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.13. 16:53
Hozzászólások: 47
Tomi írta:
Úgy hírlik Németországban is megjelent.

Mennyire biztos ez az info?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.02.12. 14:52 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
Tomi írta:
Úgy hírlik Németországban is megjelent.


Én mondtam jóelőre hogy bármikor megjelenhet!...
No, dem ég nincs minden veszve és késve, kísáreljünk meg rá valahogy, felkészülni a fogadására.
(Már elég számos publikáció megjelent kis hazánkban is erről. De azt hiszem, sokkal sürgősebb és fontosabb még alaposabb körülírása bemutatása a dolognak, témának. Én úgy gondolom, hogy inkább elsődlegesen a legkülönfélébb védekezési módszerek ismertetése, leírása, sőt fotókkal kiegészített változataiban...

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.02.12. 06:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
Na neeeeee .. Még ne már. A picsába ez tuti ??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.02.11. 22:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Úgy hírlik Németországban is megjelent.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.01.04. 10:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 571
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Rosszabb mint egy nyúlós!
Horror! :?

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!
Hunor 10.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.01.04. 09:49 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.13. 16:53
Hozzászólások: 47
pff... fincsi :geek:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2015.01.03. 18:47 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
https://www.youtube.com/watch?v=lapU_u0kA0c

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kis kaptárbogár
HozzászólásElküldve: 2014.12.31. 13:03 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Egy jó kis oldal:

http://www.kiskaptarbogar.szie.hu/index.html

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 127 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.