Pontos idő: 2024.04.18. 11:00

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 774 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.05.12. 05:01 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Szervusztok méhésztársak!

Korábban írtam, hogy nálam is két hétig hullottak a méhek. Reggelente amikor kimentem a méhesbe a kaptárok előtt a gumi szőnyeg terítve volt haldokló méhekkel. Kaptáranként 50, 100 hulla. Ez így ment két hétig. Kérdezem tőletek, ha a kaptár előtt ennyien voltak, akkor mennyien maradhattak kint? Akik már vissza sem tudtak jönni? Ez így megy minden áprilisban, amikor a repcét permetezik. Meddig lehet ezt eltűrni, hogy amit az egyik ember kemény munkával felépít, azt egy másik ember, egy pillanat alatt le romból. Mért van az, hogy egyeseknek be kell tartani a szabályokat, mig a másik fütyül az egészre. Hol van ilyenkor a hatóság? Aki nekünk megszabja, hogy csak 0 szermaradvány lehet a mézben, ami minden más országban persze nem így van, mert a 0 érték egyszerűen lehetetlen. Mindenki magyarázkodik, dobálják a labdát ide - oda, hogy mit és hogyan kellene tenni, de ezek csak szavak maradnak, mert a gyakorlatban semmi sem történik! Mondjuk,nem ott kellene kezdeni, hogy eleve csak méh kímélő szereket engedélyeznek és csak is ilyeneket lehetne forgalmazni, megvenni? Ezzel kizárva minden problémát. Hogy drága? Nekünk is, amikor kimenve a méhekhez azok a képek fogadnak, amit itt a netten láttam, s sajnos magam is tapasztaltam. Remélem, valaki a kompetensek közül majd olvassa írásomat és elgondolkodik azon, ami nálam evidens,hogy mindig a legegyszerűbb dolgok azok, amik a megoldáshoz vezetnek. Nincsenek illúzióim, de hátha!

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.05.11. 19:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.11.08. 15:33
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.M.
PappL írta:
Sajnos nálunk ez a helyzet.

Szia Laci fogad öszinte részvétem. Én sirva fakadtam volna. De így is könyet csalt a szemembe a képeket látván. :cry: :cry:

_________________
1/2nb rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Sajtófigyelő
HozzászólásElküldve: 2011.05.11. 18:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.01.11. 14:32
Hozzászólások: 23
Tisztelt Méhésztársak!

Csak azért választom ezt a módját a közzétételnek, hogy hátha megtudja az a gazda is, akit illet. Ezúton köszönöm meg annak a csanádapácai gazdának, aki 2011. április 18-án a méhkímélő technológiát és az aktuális jogszabályokat teljes mértékben figyelmen kívül hagyva a virágzó repcét lepermetezte. Ezen lépésének köszönhetően 220 családos állományunk kijáró bogarai teljes mértékben megsemmisültek. Jelenleg még keresem, de meg fogom találni, hogy ki juttatta ki a permetszert.

Tisztelettel: Sándor Gábor


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.05.08. 21:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.26. 09:51
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Zala megye nyugati határszéle
Már azt hittem, hogy ha a fagyokat megúsztam akkor már nyugodtan várhatom az akácot. De hát nem így lett, mivel valaki megint nem tartotta be a permetezési előírásokat... :cry: :x

_________________
Zsolti NB 21


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.05.08. 18:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.11. 19:16
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B
Valószínű almán.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.05.08. 14:32 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 21:49
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
PappL írta:
Sajnos nálunk ez a helyzet.


Csúnya látvány. Repcén történt a mérgezés?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.05.08. 10:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
A Bi58 kifejezetten veszélyes méhekre. Minden szívó és rágó rovart és bogarat elpusztít. Aki légi úton egy erdőt permetezett az hibát követett el, nem kicsit, mert ott nem is szórhatja. Csemetekerteket és ültetvényeket szórhat földi géppel, légi kijuttatás nincs az engedélyezési okiratban. Bőrön át is felszívódik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.05.08. 10:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.15. 11:01
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Zala
Bogaras írta:
Csaszu írta:
Tudja valaki hogy a dimetoát ( Bi 58 ) fel tud-e szívódni nektárba ?
Esetleg csak virágporral vihetik be ?
Előfordulhat egy olyan variáció is, hogy fiatal tölgyest permezetek helikopterrel gubacsdarázs ellen dimetoát hatóanyagú rövarölőszerrel. ( Bi 58, Danadim progess, Dimetoát jubileum stb.)
A permet pedig beterítette a környező juhar fákat.
Van valakinek tapasztalata ilyen téren ?



Jelentsd fel aki a permetezést végezte a méheket meg mentsd ki onnan

3 hete volt már...
Családok eléggé taccson vannak.
Méhmintákban dimetoát lett pozitív, állítólag növényminták még nincsenek meg, de csak repcéből vettek.
De a feltételezhető területen nincs repcetábla,se gyümölcsös, ahova mind a 9 méhészetből rárepülnének.
Csak gyermeklácfüvet, és elvirágzott juhart találtam tömegesen.
Egy másik helyen ahol még virágzásban volt a juhar, jobban járták mint a repcét.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.05.08. 09:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Csaszu írta:
Tudja valaki hogy a dimetoát ( Bi 58 ) fel tud-e szívódni nektárba ?
Esetleg csak virágporral vihetik be ?
Előfordulhat egy olyan variáció is, hogy fiatal tölgyest permezetek helikopterrel gubacsdarázs ellen dimetoát hatóanyagú rövarölőszerrel. ( Bi 58, Danadim progess, Dimetoát jubileum stb.)
A permet pedig beterítette a környező juhar fákat.
Van valakinek tapasztalata ilyen téren ?



Jelentsd fel aki a permetezést végezte a méheket meg mentsd ki onnan


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.05.08. 09:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.15. 11:01
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Zala
Tudja valaki hogy a dimetoát ( Bi 58 ) fel tud-e szívódni nektárba ?
Esetleg csak virágporral vihetik be ?
Előfordulhat egy olyan variáció is, hogy fiatal tölgyest permeteztek helikopterrel gubacsdarázs ellen, dimetoát hatóanyagú rövarölőszerrel. ( Bi 58, Danadim progess, Dimetoát jubileum stb.)
A permet pedig beterítette a környező juhar fákat.
Van valakinek tapasztalata ilyen téren ?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Csaszu 2011.05.08. 15:13-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.05.08. 09:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.11. 19:16
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B
Sajnos nálunk ez a helyzet.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.05.01. 09:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Sziasztok!
A környékünkön is szomorú a helyzet mérgezések tekintetében. Vannak kik igyekeznek kideríteni a tettest minden tiszteletem az Ővék.
Magam részéről kicsit bealudtam, mivel csak hétvégén volt időm kimenni, a tömeges elhullást meg a hét elején lehetett.
Igy a mülépekkel visszafordulva, újra a takarás került ki. Bár nem állítom bíztosra, de gondolom rajtam kivül is van pár kolléga aki csak úgy szótlanul benyeli azt a 1-3 db 1/2 NB keretnyi méhveszteséget, és ennek járulékos vonzatait. Mindenesetre jól kezdődik a termelési szezon :cry:

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.28. 19:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.08.18. 17:33
Hozzászólások: 34
Tartózkodási hely: Szerbia, Bácska, Temerin
Klotianidin (Poncho ES600) csávázószer okozott nagyméretű méhpusztulást Szlovéniában, mert az említett csávázószert a szél rávitte a virágzó növényekre, főleg a repcére.http://24ur.com/bin/video.php?media_id= ... id=3673122


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.26. 07:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.09.17. 18:03
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: B-A-Z Megye
Köszönöm a tanácsokat!

Nem repcéről kapták,mert itt az még 2 napja virít,a baj pedig hamarabb jelentkezett!!Valamelyik idióta gazda a gyümölcsösben szerintem !Nyomtatok ki a törvényből,és kiakasztom a kapujukra!
Így néznek ki szegények!


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.25. 20:09 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.30. 20:55
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: SZabolcs- Szatmár Bereg
bagi írta:
Sziasztok!

A kép hasonló! A kaptárak előtti terület le van takarva fóliával! Rajta kaptáranként kb összmaréknyi mászkáló,remegő méh és hulla.Nagyrészt kinyújtott szipókával,de nem mind!Megnéztem a béltartalmukat biztonság kedvéért,homogén,sárga!

4 napja kezdődött,ma reggel fóliát cseréltem,délután ismét nézem az elhullást!!

Francba!

Üdv!

Tavaly ugyanigy jártam.Akácra a gyűjtő méheim odalettek ,én is Borsodban voltam repcén.Permeteztek,ha kellett ha nem.Az akkus fúrómat a permetezés idején egy kaptáron hagytam véletlenül,kb 1 óra múlva a gumis markolata fehér volt a fulánktól."Persze méhkimélő szerrel permeteztek".
Idén nem vittem repcére.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.25. 19:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.11.08. 15:33
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.M.
bagi írta:
Sziasztok!

A kép hasonló! A kaptárak előtti terület le van takarva fóliával! Rajta kaptáranként kb összmaréknyi mászkáló,remegő méh és hulla.Nagyrészt kinyújtott szipókával,de nem mind!Megnéztem a béltartalmukat biztonság kedvéért,homogén,sárga!

4 napja kezdődött,ma reggel fóliát cseréltem,délután ismét nézem az elhullást!!

Francba!

Szia vizsgálat 12000ft/vizsgálat. Szoval a méhek 12+ ahány helyről mintát viszel annak is darabja 12. A mintákat pesten analizálják oda elkell jutatni. Ha kiderül kivolt vagy meg egyeztek vegy utána jöhet a biroságiper. Ha az egész család lehullot akkor is 12-17ezer körül van a kártérités értéke családonként. Nyertes per után tudod valahogy behuzni rajta a pénzed.
Probáld megijeszteni őket ezzel a rendelettel /43/2010,(IV.23.) FVM rendelet. 15§/ S ha kap valami támogatást az államtól hátha peren kivüli egfyezséget ajál.
Üdv remélem valamenyit segitetem.

U.i.: Permetezés után gyorsan kell cselekedni mert sok szer 12-24óra alatt lebomlik. S már nem mutathatóki.

_________________
1/2nb rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.25. 13:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.09.17. 18:03
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: B-A-Z Megye
Sziasztok!

A kép hasonló! A kaptárak előtti terület le van takarva fóliával! Rajta kaptáranként kb összmaréknyi mászkáló,remegő méh és hulla.Nagyrészt kinyújtott szipókával,de nem mind!Megnéztem a béltartalmukat biztonság kedvéért,homogén,sárga!

4 napja kezdődött,ma reggel fóliát cseréltem,délután ismét nézem az elhullást!!

Francba!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.25. 10:36 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
Most néztem a méheket, kaptár előtt tévelygők, pár az utolsókat rúgja, a környéken 5 repcetábla 2 kiolőve nemrég permetezték őket, többi kérdés. Már volt idén egy későn kijuttatott kontakt szer, de elviselhetőségen belül láttam hullát 5-10 darab a kaptár előtt 24 órára a mérgezésre, de most kicsit több van. Méhegészségügyissel beszéltem az előző esetnél, azt mondta gondoljam át rendesen, ha következő napra kaptáranként egy marék bogár van az már számottevő. Kérdés mennyibe kerül belemenni egy ilyen vizsgálatba, méhhullák+ több tábla mintázása? Mikortól éri meg egyáltalán ezzel foglalkozni?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.25. 06:47 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Bogaras írta:
Emlékeimben úgy él , hogy még a nagyapám is permetezett anno a Topsin -Metillel, de ha nem azzal akkor mással biztosan virágzás elött és virágzás elején, mert mint modta a moníliát most kell lenyomni , mert késöbb már ő lesz az úr.
Viszont ha jól tudom vannak vidékek vagy fajták ahol a monília most sem okoz gondot. De a világ folyton változik és ha most nincs gond majd lesz késöbb. Én sem pártolom a vegyszereket, de tanultam erdészeti és mezőgazdasági növényvédelmet, sőt szakvizsgáztam is 1984-ben belőle. Amit ki kell juttatni azt ki kell, tudni kell a kijuttatás módjának , idejének helyességét és kész.


Szervusz!

Köztünk van 16 év korkülönbség és ez ebben az esetben, sajnos az én javamra. Azt eltudom képzelni, hogy amikor te voltál gyerek, akkor már ahogy írtad is nagyapádnak már kellett permeteznie.16 év hosszú idő! De az biztos, hogy akkoriban a fákat nem permetezték. A szőlőt is csak mészbe kevert úgynevezett kékkűvel. Tudod a vírusok, gombák csak úgy maguktól nem keletkeznek! A természet nem állít elő olyan dolgokat, ami megbontja azt az egyensúlyt ami a "homo sapiens" megjelenése előtt fent állt. Azokat emberek állítják elő az ördög vegykonyhájában. Busás hasznot bezsebelve mások rovására. Ha mégis, akkor az azt jelenti figyelmeztetés számunkra, hogy az az út amelyen most haladunk nem jó fele megy. Ez az út zsákutca! De, csak gyűjtögessék a pénzt, mert eljön az idő, amikor már semmit sem lehet érte venni mert nem lesz mit, akkor mit tesznek vele? Megeszik? Jó étvágyat kívánok nekik!

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.24. 19:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Mérgezés 1 Alföld

Toxikológiai vizsgálat rendben, hatóanyag kimutatva növényben, méhhullában.A feltételezett károkozó kijelenti, hogy elismeri a helyzetet, azaz hogy az ö területén mutatták ki a hatóanyagot, és hajlandó fizetni.Persze még nem tudja hogy mekkora összegről van szó,ilyenkor még bátrak.Náluk a kimutatott hatóanyag- nyilatkozata szerint - nem fordul elő A permetezést végrehajtó emberekben a tulajdonos feltétlenül bízik.Csak az a kérdés ha ennyire biztos az igazában miért is akar fizetni?

Mérgezés 2 Dunántúl

Toxikológia folyamatban, eredmény még nincs. Osztrák gazda a tulajdonos. Már tavaly is volt kár és hitegetés a fizetésről, ami nem történt meg.Idén újabb kár, méhészek berágnak ez így nem mehet tovább.Igazuk van.Mintavétel, kárfelmérés rendben.Menet közben kiderül, a vegyszereket Ausztriából hozza,ez így nem szabályos, ha az adott szer nálunk nem engedélyezett.Magyar alkalmazottakkal dolgozik, akiket nem becsül meg. Ennek következtében közlékenyek a felhasznált készítmények tekintetében.Persze csak úgy egymás közt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.23. 14:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Emlékeimben úgy él , hogy még a nagyapám is permetezett anno a Topsin -Metillel, de ha nem azzal akkor mással biztosan virágzás elött és virágzás elején, mert mint modta a moníliát most kell lenyomni , mert késöbb már ő lesz az úr.
Viszont ha jól tudom vannak vidékek vagy fajták ahol a monília most sem okoz gondot. De a világ folyton változik és ha most nincs gond majd lesz késöbb. Én sem pártolom a vegyszereket, de tanultam erdészeti és mezőgazdasági növényvédelmet, sőt szakvizsgáztam is 1984-ben belőle. Amit ki kell juttatni azt ki kell, tudni kell a kijuttatás módjának , idejének helyességét és kész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.23. 12:20 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
zsolti írta:
Győző!

A kajszit háromszor be kell permetezni topszin-metillel virágzás alatt, és nem lesz gondod a moniliával. A méhekre sem veszélyes egyáltalán.



Szervusz Zsolti!

Én megfogadtam vagy bírja a fa, vagy nem, de én elvből nem permetezek semmit. Már gyerekkorom óta utálom a vegyszereket, ami a DDT porral kezelt krumplin érződött leginkább.
Gyerekként nagyon szerettem a renben, vagy parázsba sült krumplit. Attól kezdve, hogy megéreztem rajta a DDT szagát többé nem kellett. Most a kis kertben termelek burgonyát, de az sincs permetezve soha. Azért, terem annyi, hogy majdnem kihúzza egyik szezontól a másikig. Egyedül a tarackot gyomirtóztam ki, mert arra más lehetőségem, hogy eltüntessem a kertből nem igen létezik. De ezt is egy alkalommal tettem, amikor is kialakítottuk a konyhakerti részt. Bölcskén a nagyapáméknak a szőlő végében volt de lehet, hogy meg is van egy hatalmas kajszi fa. Nem emlékszem rá hogy valaha is permetezte volna. Akkor hol volt a monília? Én úgy gondolom, hogy minden betegség, úgy az emberi, mint a növényi világban az ember műve, az hozta létre, majd most mindenféle mesterséges anyaggal próbálja "gyógyítani" láthatjuk kevés sikerrel. Én maradok azon álláspontom mellett, miszerint következetesen csak is biológiai úton fogok védekezni a kártevők ellen. A patkányt csapdával fogom ha kell, a vakondot ricinus fa ültetésével tartom távol a kertből. Egyébként van valaki, aki valahol a Balaton környékén foglalkozik a régi gyümölcsfa fajták újbóli elterjesztésével. Alkalomadtán utána fogok nézni az illetőnek.

Üdvözlettel: Győző

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.23. 10:27 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4006
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Győző!

A kajszit háromszor be kell permetezni topszin-metillel virágzás alatt, és nem lesz gondod a moniliával. A méhekre sem veszélyes egyáltalán.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.23. 09:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Vírus rezisztens kajszifajta állítólag létezik (kuresia), de moniliára az is érzékeny.
A később virágzók is inkább csak fagy-ellenállók. A monilia elleni permetezéstől szerintem nem kellene ennyire félni.
A szomszédom a héten vadul permetezett, végén szerencsére kiderült, hogy csak moniliára: 24 fokban, napos, száraz időben. Normális? Egy hetet legalább elkésett. Méheket nem zavarta.
Sajnos nekem is kiment egy fiatal kajszifám (ma már ritka Rakovszky kajszi), együttérzek... De már tervezem a telepítést. Na ennyi off.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.23. 08:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.28. 08:48
Hozzászólások: 878
Tartózkodási hely: Zala
torzo52 írta:
Szervusztok!

Az agybaj kerülget már egy hete, amikor reggelente kimegyek és a kaptár előtt hanyatt fekve látom vergődő lányaimat naponta 40-50 hulla. Én már régóta mondogatom, hogy öngyilkos egy organizmus az ember a homo sapiens az "értelmes", vagy "gondolkodó ember". Szerintetek megállja a helyét az az állítás amit a vastagon kiemelt két szó jelent? Hát én úgy gondolom NEM! Tudjátok, az ember megérett a teljes kipusztulásra! Ami nem is várat már sokáig. Ez részemről nem ijesztgetés, hanem a jelek sokasága, ami ere utal. Ez is egy lehetséges vég, de az ember tevékenységével, lehet hogy ezt is megelőzi.
http://www.google.hu/search?aq=2&oq=202 ... 29+apophis

Három napja vágtam ki a kajszimat, mert öt évig bírta csak a kiképzést az előző meg csak négy évet. Csak lemosóval szoktam permetezni. Megtámadta a monília de én nem permetezek semmiféle más vegyszerrel. Főleg nem rovarölővel! Ezt sajnos mások meg teszik helyettem! Van két békebeli kb ötven éves cseresznyém, minden beavatkozás nélkül a tavalyi évet kivéve ontja a gyümölcsét, úgy színt az egy darab szőlőlugasom is. Soha sem kell permetezni! Vajon ez miért lehetséges? Várom a hozzászólásokat ez ügyben. Inkább lemondok a barackról, mint hogy valamiféle ember által, az ördög konyhájában készült kotyvalékkal mérgezzem magam és a környezetem.


Igazad van!
De aki piacra termel mennyiséget, azt nem érdekli.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.23. 06:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Szervusztok!

Az agybaj kerülget már egy hete, amikor reggelente kimegyek és a kaptár előtt hanyatt fekve látom vergődő lányaimat naponta 40-50 hulla. Én már régóta mondogatom, hogy öngyilkos egy organizmus az ember a homo sapiens az "értelmes", vagy "gondolkodó ember". Szerintetek megállja a helyét az az állítás amit a vastagon kiemelt két szó jelent? Hát én úgy gondolom NEM! Tudjátok, az ember megérett a teljes kipusztulásra! Ami nem is várat már sokáig. Ez részemről nem ijesztgetés, hanem a jelek sokasága, ami ere utal. Ez is egy lehetséges vég, de az ember tevékenységével, lehet hogy ezt is megelőzi.
http://www.google.hu/search?aq=2&oq=202 ... 29+apophis

Három napja vágtam ki a kajszimat, mert öt évig bírta csak a kiképzést az előző meg csak négy évet. Csak lemosóval szoktam permetezni. Megtámadta a monília de én nem permetezek semmiféle más vegyszerrel. Főleg nem rovarölővel! Ezt sajnos mások meg teszik helyettem! Van két békebeli kb ötven éves cseresznyém, minden beavatkozás nélkül a tavalyi évet kivéve ontja a gyümölcsét, úgy színt az egy darab szőlőlugasom is. Soha sem kell permetezni! Vajon ez miért lehetséges? Várom a hozzászólásokat ez ügyben. Inkább lemondok a barackról, mint hogy valamiféle ember által, az ördög konyhájában készült kotyvalékkal mérgezzem magam és a környezetem.

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.22. 21:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.02.16. 18:47
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: nógrád(cserhát)
hát mindenhol baj van a permetezéssel,engem is megtakart valaki falun belül,soha nemfog kiderülni hogy ki :merg ennyi az év véget is ért.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.21. 22:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.15. 11:01
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Zala
zsolti írta:
Csurgó környékén is valami gáz van. Több méhészetben kisebb-nagyobb mértékű a pusztulás. Hullakupacok a kijárók előtt, különféle korú mászkáló dolgozók és herék a fűben...

Csurgón úgy halottam 2 méhészet amit jobban elkapott.
A másik Zákányfalu, Őrtilos, Somogybükkösd, Porrog, Porrogszentpál, 8 méhészet csak amiről tudok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.21. 19:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4006
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Csurgó környékén is valami gáz van. Több méhészetben kisebb-nagyobb mértékű a pusztulás. Hullakupacok a kijárók előtt, különféle korú mászkáló dolgozók és herék a fűben...

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.20. 23:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.15. 11:01
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Zala
tűzoltó írta:
Úgy hallottam, hogy Bajától délre a szilva permetezés okozott mérgezést 100-200 családnál.

Itt már 5. napja tart a mérgezés kb. 1000 családnál.
Nem csak a kijáró méhek pusztulnak, hanem a fiatal dajkák, herék is.
Nurell D, Bi 58, Rogor, Bulldock felszívódhat a nektárban ?
Erdészet tölgyesekben cserebogár ellen mit használhat ? vagy gubacsdarázs....
Másik helyen biscayával semmi gond, bár ez még virágzás előtt volt, most jön a mavrik és a pictor.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.20. 19:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Úgy hallottam, hogy Bajától délre a szilva permetezés okozott mérgezést 100-200 családnál.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.19. 10:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.15. 11:01
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Zala
tsanyi írta:
Csaszu írta:
Somogy-zala határán tegnap összejött egy mérgezés, és még most is hatása van. Az elpusztultaknál szipóka kinnt. Remegő,mászkáló méhek, szórják ki őket.
Erősebb családoknál kb 2 NB keret méh mennyiség a kaptárak előtt, gyengébbeknél 1 keret, és másoknál is ez a helyzet. ( párszáz család )
Állítólag még a repcéket el sem kezdték permetezni, ez mennyire lehet igaz ? Van amelyik tábla már közel van a teljes virágzáshoz.

Repce mellett gyümölcsös is szóba jöhet. Ha van nagyobb gyümölcsös, az után is érdemes érdeklődni.

Gyümölcsös nincs, elég valószínű hogy repce.
Állítólag elég sok helyről jelezték országosan, és a Nurelle D lehetett.
De aztán lehet csávázószeres kukorica, vagy erdészeti arzénes kezelés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.19. 07:31 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Csaszu írta:
Állítólag még a repcéket el sem kezdték permetezni, ez mennyire lehet igaz ? Van amelyik tábla már közel van a teljes virágzáshoz.


Nálunk tegnap permetezték, és bár azt mondta a gazda, hogy méhkímélővel, mi azért nem mentünk még rá!
Majd holnap!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.19. 05:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Csaszu írta:
Somogy-zala határán tegnap összejött egy mérgezés, és még most is hatása van. Az elpusztultaknál szipóka kinnt. Remegő,mászkáló méhek, szórják ki őket.
Erősebb családoknál kb 2 NB keret méh mennyiség a kaptárak előtt, gyengébbeknél 1 keret, és másoknál is ez a helyzet. ( párszáz család )
Állítólag még a repcéket el sem kezdték permetezni, ez mennyire lehet igaz ? Van amelyik tábla már közel van a teljes virágzáshoz.

Repce mellett gyümölcsös is szóba jöhet. Ha van nagyobb gyümölcsös, az után is érdemes érdeklődni.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.19. 05:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Csaszu írta:
Somogy-zala határán tegnap összejött egy mérgezés, és még most is hatása van. Az elpusztultaknál szipóka kinnt. Remegő,mászkáló méhek, szórják ki őket.
Erősebb családoknál kb 2 NB keret méh mennyiség a kaptárak előtt, gyengébbeknél 1 keret, és másoknál is ez a helyzet. ( párszáz család )
Állítólag még a repcéket el sem kezdték permetezni, ez mennyire lehet igaz ? Van amelyik tábla már közel van a teljes virágzáshoz.


Az elég baj , hogy el sem kezdték szórni, mert az első védekezést tőleveles korában kell kezdeni. Az igen erős méreg a méhekre is és minden más rovarra bogárra kifejezetten veszélyes 3-5 napos gázosodó hatású.
Páran minden évben megpróbálják a virágzás elején kiszórni. Viszont van szer amit a virágzáskor szórnak és akármennyire is tiltakozunk ellene kijuttatják. Viszont a hatása méh elhullás szempontjából csekély. A probléma ott lesz hogy minden kaptár egyforma szagú lesz és rablásra hajlamosak lesznek a családok. Csávoly környékén is mindig szép időben bogárral teli táblát szór az egyik tulaj, de már több éve voltam a tábláján és egyszer sem volt problémám belőle. Sőt volt olyan hogy rajtam kívül még több mint 600 család volt ott és senki nem panaszkodott. A baj a 20-40 hektárok tulajdonosaival szoktak lenni


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.18. 22:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.15. 11:01
Hozzászólások: 116
Tartózkodási hely: Zala
Somogy-zala határán tegnap összejött egy mérgezés, és még most is hatása van. Az elpusztultaknál szipóka kinnt. Remegő,mászkáló méhek, szórják ki őket.
Erősebb családoknál kb 2 NB keret méh mennyiség a kaptárak előtt, gyengébbeknél 1 keret, és másoknál is ez a helyzet. ( párszáz család )
Állítólag még a repcéket el sem kezdték permetezni, ez mennyire lehet igaz ? Van amelyik tábla már közel van a teljes virágzáshoz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.18. 21:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 21:04
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Kincsesbánya
Kaptam egy agronómus telefonszámát holnap még megpróbálom megtalálni a bűnöst jó lenne ha ebben az évben már csak jó dolgok történnének....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.18. 21:07 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nem, de a hozzászólásban kidugott szipókáról szó nem volt!

Na ezért írom mindig, hogy látni kéne!

Ha telefonon kérdez valaki, rögtön tudok adni instrukciókat, mit, és hogyan nézzen még meg, mit hall, stb.
Úgy pontosabb diagnózist tud adni az ember. Így nem könnyű!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.18. 20:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 21:04
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Kincsesbánya
Tükör.
Nem ismerem ezt a májusi vészt ebben a betegségben a méhek kidugott szívókával pusztulnak el?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.18. 20:40 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
ATTILA írta:
Sziasztok!
Tanácsotokat szeretném kérni tegnap a falubeli méhész hív hogy furcsán viselkednek a méhei a röpdeszkárol leesö a füben össze- vissza mászkálo remegö döglödő méhekröl szolt.Ma tudtam csak megnézni valamelyik kaptár elött egy maroknyi valamelyik elött többszáz lehullott mérgezett méh az alj deszkákon is hasonlo a kép csak kissebb menyiségben de a kaptárba belenézve nagy népesség csökkenést nem láttam.A nagyszüleim méhészetében is hasonló a helyzet a nagypapám a 82évével azt mondja ezt szerinte még kiheverik a méhek.Én probálok utánna menni a dolognak de nem tudom hol kezdjem ,egyáltalán megéri-e a méh egészségügyis azt mondja keressem meg hogy ki permetezett van a közelembe 4 repcetábla 4 tulajjal kb 3kmre a másik falu határában egy nagy gyümölcsös.Jol jönne egy két jotanács ki mit és hogyan tenne a helyembe.


Én meg ránéznék azért a béltartalmukra is, nem-é "csak" a májusi vészként aposztrofált kórságról van szó (vagy mostmár volt) szó!
Többektől hallottam hasonló tüneteket, ill tapasztaltak nagy ürítkezéseket (ezt én is) e pár napos bezártság után! Ahol épp nagyütemben keltek a fiatalok, akik még nem voltak kint, csak tömték magukba bennt a virágport, esetleg ilyen remegős mászkálós tüneteket produkálhattak is!
Persze, mint mindig mondom, látni kéne!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.18. 20:38 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
ATTILA írta:
....Ha sikerült volna megtalálnom hogy ki permetezett egy percig se gondolkodtam volna de a mai napom ere ment rá nem sok eredménnyel ki az aki bevallja én permeteztem és az is lehet hogy rossz helyen kerestem.

Akkor felesleges a kérdésed, a méhekből igyekezz a legtöbbet kihozni.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.18. 19:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 21:04
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Kincsesbánya
[q
Ahhoz, hogy mehess a pénzed után a mérgezés után azonnal bizottsággal kellett volna mintát venni a méhészetekből és a permetezett növényből is. Szerintem a jogi utat lekésted, de azért igyekezzetek kideríteni ki a hunyó.
Neki el kéne magyarázni, hogy a következő alkalom után már jön a kártérítési per.[/quote]
Ha sikerült volna megtalálnom hogy ki permetezett egy percig se gondolkodtam volna de a mai napom ere ment rá nem sok eredménnyel ki az aki bevallja én permeteztem és az is lehet hogy rossz helyen kerestem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.18. 19:07 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6277
Tartózkodási hely: Észak-Zala
ATTILA írta:
Sziasztok!
Tanácsotokat szeretném kérni tegnap a falubeli méhész hív hogy furcsán viselkednek a méhei a röpdeszkárol leesö a füben össze- vissza mászkálo remegö döglödő méhekröl szolt.Ma tudtam csak megnézni valamelyik kaptár elött egy maroknyi valamelyik elött többszáz lehullott mérgezett méh az alj deszkákon is hasonlo a kép csak kissebb menyiségben de a kaptárba belenézve nagy népesség csökkenést nem láttam.A nagyszüleim méhészetében is hasonló a helyzet a nagypapám a 82évével azt mondja ezt szerinte még kiheverik a méhek.Én probálok utánna menni a dolognak de nem tudom hol kezdjem ,egyáltalán megéri-e a méh egészségügyis azt mondja keressem meg hogy ki permetezett van a közelembe 4 repcetábla 4 tulajjal kb 3kmre a másik falu határában egy nagy gyümölcsös.Jol jönne egy két jotanács ki mit és hogyan tenne a helyembe.

Isten éltesse a nagypapát! Remélem igaza van.
Ahhoz, hogy mehess a pénzed után a mérgezés után azonnal bizottsággal kellett volna mintát venni a méhészetekből és a permetezett növényből is. Szerintem a jogi utat lekésted, de azért igyekezzetek kideríteni ki a hunyó.
Neki el kéne magyarázni, hogy a következő alkalom után már jön a kártérítési per.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.18. 18:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
ATTILA írta:
Sziasztok!
Tanácsotokat szeretném kérni tegnap a falubeli méhész hív hogy furcsán viselkednek a méhei a röpdeszkárol leesö a füben össze- vissza mászkálo remegö döglödő méhekröl szolt.Ma tudtam csak megnézni valamelyik kaptár elött egy maroknyi valamelyik elött többszáz lehullott mérgezett méh az alj deszkákon is hasonlo a kép csak kissebb menyiségben de a kaptárba belenézve nagy népesség csökkenést nem láttam.A nagyszüleim méhészetében is hasonló a helyzet a nagypapám a 82évével azt mondja ezt szerinte még kiheverik a méhek.Én probálok utánna menni a dolognak de nem tudom hol kezdjem ,egyáltalán megéri-e a méh egészségügyis azt mondja keressem meg hogy ki permetezett van a közelembe 4 repcetábla 4 tulajjal kb 3kmre a másik falu határában egy nagy gyümölcsös.Jol jönne egy két jotanács ki mit és hogyan tenne a helyembe.


Én mennék a pénzem után!!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.18. 18:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 21:04
Hozzászólások: 57
Tartózkodási hely: Kincsesbánya
Sziasztok!
Tanácsotokat szeretném kérni tegnap a falubeli méhész hív hogy furcsán viselkednek a méhei a röpdeszkárol leesö a füben össze- vissza mászkálo remegö döglödő méhekröl szolt.Ma tudtam csak megnézni valamelyik kaptár elött egy maroknyi valamelyik elött többszáz lehullott mérgezett méh az alj deszkákon is hasonlo a kép csak kissebb menyiségben de a kaptárba belenézve nagy népesség csökkenést nem láttam.A nagyszüleim méhészetében is hasonló a helyzet a nagypapám a 82évével azt mondja ezt szerinte még kiheverik a méhek.Én probálok utánna menni a dolognak de nem tudom hol kezdjem ,egyáltalán megéri-e a méh egészségügyis azt mondja keressem meg hogy ki permetezett van a közelembe 4 repcetábla 4 tulajjal kb 3kmre a másik falu határában egy nagy gyümölcsös.Jol jönne egy két jotanács ki mit és hogyan tenne a helyembe.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.16. 18:54 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Én nemrég beszélgettem Joe bácsival a tavalyi mérgezésről. Komoly kártérítés és komoly bírság volt. Az idén sorban által a gardák a növényvédelmi előadónál, hogy mit, mikor, hogyan lehet permetezni, mert nem akarnak kártérítést fizetni....
De ehhez példás precizitással és gyorsasággal kell a mintavételezést és jegyzőkönyvezést megszervezni, lebonyolítani. És az sem árt, ha az ember közben hangosan káromkodik, hogy mindenki meghallja :)

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 19:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.11.08. 15:33
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.M.
Bogaras írta:
Mivel az előző években nem igazán engedte a rendelet a nappali kiszórást én megelőztem a problémát és a növényvédőszerek kijuttatásáról volt az MVH oldalán egy tájékoztató.

43/2010,(IV.23.) FVM rendelet. 15§ Ez a rész ránk vonatkozik. Szerintem elég ebből osztogatni nekik. S ha támogatást is kap akkor elég meg emliteni, hogy elis vehetik ha jelented a mérgezést. :D

_________________
1/2nb rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 19:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
ferenc1227 írta:
Bogaras írta:
Max némi kis jóindulat a részükről, de ha éppen magyaráznád nekik emberi hangon hogy azt a szert szórja ki este 6 és 11 közt, már nem biztos hogy jóindulatú lenne , sőt legközelebb nem is szólna. Pedig bizony akkor kellene permetezni és ezt kellene törvényben szigorítani és nem különböző engedményeket tenni


Na látod nekem ez így mükszik persze csak a gazdákkal. Ha mérget rak bele s közli velem, hogy milyet szolok neki, hogy inkább este szorja ki. S ő eleget tesz a kérésemnek és inkább kiszorja az általam javasolt időben. Tisztelem is őket ezért. Meg olyan szert alkalmaznak ami a méhekre nem veszélyes. Mavrik, calypso...... Ami kicsit mérgező este szorja fury, fendona, sumi-alfa.


Mivel az előző években nem igazán engedte a rendelet a nappali kiszórást én megelőztem a problémát és a növényvédőszerek kijuttatásáról volt az MVH oldalán egy tájékoztató. Akiről tudtam hogy nappal fog méhekre veszélyes vagy mérsékelten veszélyes szert szórni vagy legalábbis tervezi, lazán adtam neki egy példányt , mivel nyomtattam párat. Mind szétosztásra került, sokaknak szóban ecseteltem csak a felelősségüket és a következményeit. Még a legdurvábban engem letámadó is szert váltott vagy valóban sötétedéskor szórta. Most viszont mielött szólok, biztosan kell tudnom hogy mit akar kiszórni és még én vagyok az a barom aki végig olvassa az engedélyezési okiratot a kijuttatás mikéntje miatt, mert ők azzal hogy valahogy átmentek a növényvédős képzésen semmire nincsenek tekintettel.
Vannak kivételek, mert sokan még a gyomirtózást is próbálták nekem jó időben végezni, pedig ott korrekt voltam és mondtam hogy méhekre gyakorlatilag nem mérgező, az a pár bogár ami az idegen szag miatt elhullik legyen az én gondom mivel napokkal elöbb tudtam a szer kijuttatásáról


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 18:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.11.08. 15:33
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.M.
Bogaras írta:
Max némi kis jóindulat a részükről, de ha éppen magyaráznád nekik emberi hangon hogy azt a szert szórja ki este 6 és 11 közt, már nem biztos hogy jóindulatú lenne , sőt legközelebb nem is szólna. Pedig bizony akkor kellene permetezni és ezt kellene törvényben szigorítani és nem különböző engedményeket tenni


Na látod nekem ez így mükszik persze csak a gazdákkal. Ha mérget rak bele s közli velem, hogy milyet szolok neki, hogy inkább este szorja ki. S ő eleget tesz a kérésemnek és inkább kiszorja az általam javasolt időben. Tisztelem is őket ezért. Meg olyan szert alkalmaznak ami a méhekre nem veszélyes. Mavrik, calypso...... Ami kicsit mérgező este szorja fury, fendona, sumi-alfa.

_________________
1/2nb rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 18:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Az új rendelet szerint sem szórhat méhékre mérsékelten veszélyes szert ha a méhek látogatják a területet. Kivétel ha a méhkímélő technológiát a szer engedélyező okirata nem teszi lehetővé. Viszont ezzel rögtön nyílik a kiskapu és peres ügyekben egy jó ügyvéd alaposan tud keverni. Sok növénytermesztő eddig is félvállról vette a dolgokat, ma pedig még lazábban veszik, ők hamarabb olvasták a rendeletet mint mi :(
És egészen máshogy is értelmezik, tisztelet a kivételnek.
Utólag pedig azért jó dolog a szánom-bánom de gondolj a tavalyi évre, Joe bácsi esetére sokra nem menne a szánom-bánommal egyikünk sem. Ráadásul hányan vagyunk akik némi veszteséget benyelünk mert mások felelőtlenek, mert nekik így kényelmesebb.
Az pedig , hogy felhívnak és közlik , hogy kiszórják a méhekre veszélyes vagy mérsékelten veszélyes szereket, nem megoldás.
Max némi kis jóindulat a részükről, de ha éppen magyaráznád nekik emberi hangon hogy azt a szert szórja ki este 6 és 11 közt, már nem biztos hogy jóindulatú lenne , sőt legközelebb nem is szólna. Pedig bizony akkor kellene permetezni és ezt kellene törvényben szigorítani és nem különböző engedményeket tenni


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 774 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.