Pontos idő: 2024.03.28. 22:39

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 774 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 17:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.11.08. 15:33
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.M.
Bogaras írta:

Nem a parasztnak kellene rettegni. Hanem a törvényalkotónak a mostani hülye szabálymódosítását visszavonni és ahogyan a méhész újság is helyesen megírta méhkímélő szer nincs csak méhkímélő technológia.
Viszont itt ebben a dologban a méhészeknek együtt és az OMME támogatásával kell fellépni és megértetni a sok bolond öltönyössel , hogy amihez nem értenek abban ne döntsenek megkérdezés nélkül.
Ezek a dolgok nem csak ránk vannak hatással hanem a környezetre és más emberekre és élelmiszerekre is

Ebben tökéletesen egyet értek de ha mindenki betartaná a technologiát akkor ez mnd müködhetne változtatások nélkül. Beszéltem a permetezős emberkével aki utána nézet a neten a dolgoknak. Amig én az állatorvosnál voltam. S remegve jött ki hozzám, hogy igaz nem jelentetemfel. Mert ő többet ilyet nem csinál csak ne jelencsemfel. Nem tudom mit olvashatot a neten, de egy biztos nagyon betojt. Remélem minden ismerősének elmondja, hogy egy hajszálon mulot a feljelentése és a nyakába való birság. S így talán jobban tartanak a gazdák.
De viszont van a környékemen több nagy gyümölcsös. Amelyeknek a gazdái permetezés elötti nap felhivnak. S elmondják, hogy permetezni fognak ilyen és ilyen szerel. Eddig hála az égnek velük nem volt bajom. Hozzá teszem méh hullásom sem hiába szorták a fákat és az aljnővényzetet permetekkel. :D

_________________
1/2nb rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 17:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.11.08. 15:33
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.M.
tűzoltó írta:
ferenc1227 írta:
S a kaptárakat megforgatam így az elhullás mérséklődőt


Ez miért használ?

Kedves tűzoltó. Ezt nekem a méheüs ajánlota. A méhek kicsit később találnak be a kaptárba sok kint lehullik a méregtől a többiek nem mennek az nap már gyűjteni mivel a kijáró megváltozott s ujra kell tájolniuk. Így az elhullás mérséklődhet szerinte. Amit ma kiprobáltam s lás csodát a méhek a régi helyükön keresték a kijárot. A mérgezetek elhullotak nem találták a kijárot az utolsó perceikben, hogy átadják a rakományt s vele a mérget. Az egészséges kicsit később bevonult a másik oldalon. Gyűjteni már tovább nem mentek zavarodotságukban.

_________________
1/2nb rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 17:13 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
ferenc1227 írta:
S a kaptárakat megforgatam így az elhullás mérséklődőt


Ez miért használ?

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 16:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
ferenc1227 írta:
Sziasztok sajnos itt a mérgekben is hiba van. A decisre az van irva a méhakre mérsékelten veszélyes. Így a hü.ye paraszt nappal szórja a virágzó cseresznyefát. Mondván ez méh kimélő!! Hiába szoltam neki, hogy tele a fa méhekkel le se sz.rta. Ő méhkimélőt használ d.u. 2,00.kor. Hála az égnek látam. S a kaptárakat megforgatam így az elhullás mérséklődőt kaptáranként 1 marék hullára. A továbbiakat majd meglátjuk, hogy mennyi hulik még. Töhbb elhullásnál feljelentetem volna a parasztját. Már mindenki mozgositva volt állatorvos, méheüs jegyző. De inkább megprobálok megegyezni vele. Nincs kedvem biroságra járni. Majd ha több családom lesz nemfogom az időt sajnálni. Had retegjen a parasztja. :ut


Nem a parasztnak kellene rettegni. Hanem a törvényalkotónak a mostani hülye szabálymódosítását visszavonni és ahogyan a méhész újság is helyesen megírta méhkímélő szer nincs csak méhkímélő technológia.
Viszont itt ebben a dologban a méhészeknek együtt és az OMME támogatásával kell fellépni és megértetni a sok bolond öltönyössel , hogy amihez nem értenek abban ne döntsenek megkérdezés nélkül.
Ezek a dolgok nem csak ránk vannak hatással hanem a környezetre és más emberekre és élelmiszerekre is


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 15:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.11.08. 15:33
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.M.
Sziasztok sajnos itt a mérgekben is hiba van. A decisre az van irva a méhakre mérsékelten veszélyes. Így a hü.ye paraszt nappal szórja a virágzó cseresznyefát. Mondván ez méh kimélő!! Hiába szoltam neki, hogy tele a fa méhekkel le se sz.rta. Ő méhkimélőt használ d.u. 2,00.kor. Hála az égnek látam. S a kaptárakat megforgatam így az elhullás mérséklődőt kaptáranként 1 marék hullára. A továbbiakat majd meglátjuk, hogy mennyi hulik még. Töhbb elhullásnál feljelentetem volna a parasztját. Már mindenki mozgositva volt állatorvos, méheüs jegyző. De inkább megprobálok megegyezni vele. Nincs kedvem biroságra járni. Majd ha több családom lesz nemfogom az időt sajnálni. Had retegjen a parasztja. :ut

_________________
1/2nb rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 06:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 691
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
ferenc1227 írta:
Sziasztok! Ma szomoru látvány fogadot a kaptáraim előtt. A főldön a kaptárban vergődő, elhullot méhek. Valamelyik lábán még a virágpor is ott volt. Valaki méreggel permetezet ebben a jó időben.
Ha tudnám ki volt az adnék neki mérget!!! :merg :merg
De így nemtudom kinek megköszöni a jó cselekedetét. Peddig nagyon szivesen megteném. Azt is, hogy feljelentem.

A gond ott kezdődik ezeknél az embereknél, hogy eszetlenűl szorják a mérget. nem törödnek semivel és senkivel. "De ők még nem virágzásban permeteznek" A fák alját nem kaszálják ott vannak a vadon élő növények. Az árva csalán, tyúkhúr stb........ Így nagy kárt okozva a méhészeknek. Szerintem azokat is büntetni kellene akik ilyen felelőtlen modon cselekszenek.

Tegnap még boldog voltam milyen szépen fejlődnek a családok 9-10 lépet sűrűn fedik. A virágporos kereteket elrendeztem nekik.(kijebb raktam 1-2kerettel) s már azzon gondolkodtam, hogy majd felteszem 3-4nap mulva a 3.fiókot, mert már szükséges lessz. Gyönyörködtem bennük hogyan nyüzsögnek hordják a virágport.
Ezt valamelyik paraszt ma tönkre tette!! De az isten adja neki vissza töbszörösen.
Egyben reménykedem, hogy a családjaim nem mennek tönkre teljesen. S ha repcére nem is, de akácra helyre jönek ugyahogy. holnap megnézem pontosan milyen mérvű volt mérgezés mennyi nép maradt. S ha szűkséges családokat össze rakom. Ne az összes család menyen tönkre.
De ma már nincs hozzá kedvem nagyon lehangolt a látvány. Ezt senkinek nem kivánom.
Üdv mindenkinek.


Sajnos 2-3 napig hullanak! Nekem tavaly kb 3 marék hulla volt minden családnál, 2 hét múlva már nem láttam nyomát a mérgezésnek a méhek számát illetően, viszont a repceméz mennyiségén természetesen meglátszott!

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 06:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 691
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Bogaras írta:
ferenc1227 írta:
Sziasztok! Ma szomoru látvány fogadot a kaptáraim előtt. A főldön a kaptárban vergődő, elhullot méhek. Valamelyik lábán még a virágpor is ott volt. Valaki méreggel permetezet ebben a jó időben.
Ha tudnám ki volt az adnék neki mérget!!! :merg :merg
De így nemtudom kinek megköszöni a jó cselekedetét. Peddig nagyon szivesen megteném. Azt is, hogy feljelentem.

A gond ott kezdődik ezeknél az embereknél, hogy eszetlenűl szorják a mérget. nem törödnek semivel és senkivel. "De ők még nem virágzásban permeteznek" A fák alját nem kaszálják ott vannak a vadon élő növények. Az árva csalán, tyúkhúr stb........ Így nagy kárt okozva a méhészeknek. Szerintem azokat is büntetni kellene akik ilyen felelőtlen modon cselekszenek.

Tegnap még boldog voltam milyen szépen fejlődnek a családok 9-10 lépet sűrűn fedik. A virágporos kereteket elrendeztem nekik.(kijebb raktam 1-2kerettel) s már azzon gondolkodtam, hogy majd felteszem 3-4nap mulva a 3.fiókot, mert már szükséges lessz. Gyönyörködtem bennük hogyan nyüzsögnek hordják a virágport.
Ezt valamelyik paraszt ma tönkre tette!! De az isten adja neki vissza töbszörösen.
Egyben reménykedem, hogy a családjaim nem mennek tönkre teljesen. S ha repcére nem is, de akácra helyre jönek ugyahogy. holnap megnézem pontosan milyen mérvű volt mérgezés mennyi nép maradt. S ha szűkséges családokat össze rakom. Ne az összes család menyen tönkre.
De ma már nincs hozzá kedvem nagyon lehangolt a látvány. Ezt senkinek nem kivánom.
Üdv mindenkinek.


Ilyenkor ne várj, semmit, amikor észleled szólj a méh eüsnek , jegyzőnek stb. a méreg tovább öli a családot és a mézed és virágporod is fertőződik vele


Le sem sz*rják a gondodat, az állatorvosig bezárólog mindenki megpróbál kibújni a munka alól, azt sem tudják mit kéne tenni!

Nálam tavaly is volt mérgezés, és ez a fénykép tegnap elött készült, úgyhogy ismét megtette a parasztja...
A legrosszabb az, hogy tehetetlen vagy...

Az idén körbetelefonáltam a környék gazdajegyzőit, hogy figyelmeztesse a "gazdákat", de mint látható sz*rt sem ért. Mondjuk nem is lehet sokat várni, mert hallottam már olyan méhész-gazdálkodóról aki épp úgy, mint a többi barom fényes nappal virágzásban szórta a repcét, ha méhkímélő is a szer biztosan haszon a méheknek meg a mézfogyasztókank!!!


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Üdv: Bálint


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fenyob 2011.04.14. 06:48-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.07. 18:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
ferenc1227 írta:
Sziasztok! Ma szomoru látvány fogadot a kaptáraim előtt. A főldön a kaptárban vergődő, elhullot méhek. Valamelyik lábán még a virágpor is ott volt. Valaki méreggel permetezet ebben a jó időben.
Ha tudnám ki volt az adnék neki mérget!!! :merg :merg
De így nemtudom kinek megköszöni a jó cselekedetét. Peddig nagyon szivesen megteném. Azt is, hogy feljelentem.

A gond ott kezdődik ezeknél az embereknél, hogy eszetlenűl szorják a mérget. nem törödnek semivel és senkivel. "De ők még nem virágzásban permeteznek" A fák alját nem kaszálják ott vannak a vadon élő növények. Az árva csalán, tyúkhúr stb........ Így nagy kárt okozva a méhészeknek. Szerintem azokat is büntetni kellene akik ilyen felelőtlen modon cselekszenek.

Tegnap még boldog voltam milyen szépen fejlődnek a családok 9-10 lépet sűrűn fedik. A virágporos kereteket elrendeztem nekik.(kijebb raktam 1-2kerettel) s már azzon gondolkodtam, hogy majd felteszem 3-4nap mulva a 3.fiókot, mert már szükséges lessz. Gyönyörködtem bennük hogyan nyüzsögnek hordják a virágport.
Ezt valamelyik paraszt ma tönkre tette!! De az isten adja neki vissza töbszörösen.
Egyben reménykedem, hogy a családjaim nem mennek tönkre teljesen. S ha repcére nem is, de akácra helyre jönek ugyahogy. holnap megnézem pontosan milyen mérvű volt mérgezés mennyi nép maradt. S ha szűkséges családokat össze rakom. Ne az összes család menyen tönkre.
De ma már nincs hozzá kedvem nagyon lehangolt a látvány. Ezt senkinek nem kivánom.
Üdv mindenkinek.


Ilyenkor ne várj, semmit, amikor észleled szólj a méh eüsnek , jegyzőnek stb. a méreg tovább öli a családot és a mézed és virágporod is fertőződik vele


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2011.04.07. 14:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.11.08. 15:33
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.M.
Sziasztok! Ma szomoru látvány fogadot a kaptáraim előtt. A főldön a kaptárban vergődő, elhullot méhek. Valamelyik lábán még a virágpor is ott volt. Valaki méreggel permetezet ebben a jó időben.
Ha tudnám ki volt az adnék neki mérget!!! :merg :merg
De így nemtudom kinek megköszöni a jó cselekedetét. Peddig nagyon szivesen megteném. Azt is, hogy feljelentem.

A gond ott kezdődik ezeknél az embereknél, hogy eszetlenűl szorják a mérget. nem törödnek semivel és senkivel. "De ők még nem virágzásban permeteznek" A fák alját nem kaszálják ott vannak a vadon élő növények. Az árva csalán, tyúkhúr stb........ Így nagy kárt okozva a méhészeknek. Szerintem azokat is büntetni kellene akik ilyen felelőtlen modon cselekszenek.

Tegnap még boldog voltam milyen szépen fejlődnek a családok 9-10 lépet sűrűn fedik. A virágporos kereteket elrendeztem nekik.(kijebb raktam 1-2kerettel) s már azzon gondolkodtam, hogy majd felteszem 3-4nap mulva a 3.fiókot, mert már szükséges lessz. Gyönyörködtem bennük hogyan nyüzsögnek hordják a virágport.
Ezt valamelyik paraszt ma tönkre tette!! De az isten adja neki vissza töbszörösen.
Egyben reménykedem, hogy a családjaim nem mennek tönkre teljesen. S ha repcére nem is, de akácra helyre jönek ugyahogy. holnap megnézem pontosan milyen mérvű volt mérgezés mennyi nép maradt. S ha szűkséges családokat össze rakom. Ne az összes család menyen tönkre.
De ma már nincs hozzá kedvem nagyon lehangolt a látvány. Ezt senkinek nem kivánom.
Üdv mindenkinek.

_________________
1/2nb rakodó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.11.14. 10:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Csatlakozom az előttem szólókhoz!
Joe bá' soha többet ilyen évet!!!!

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.11.14. 10:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.16. 08:51
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: SZ.SZ.B
Joe bácsi írta:
Méhésztársak , fórumozók , talán még emlékeztek idén április 19-én súlyos mérgezést szenvedett el a méhészetem .Ezúton tájékoztatlak benneteket hogy a teljes kártérítés peren kívüli egyezséggel megtörtént. Köszönöm Tóth Péter tanácsadó segítségét !!!Nélküle aligha sikerült volna végig csinálni.Rengeteg után járás levelezés , megszámlálhatatlan telefon hívás meghozta az eredményt.Néha már már reményt vesztve olykor reménykedve haladt az ügy , féléven keresztül.Azt kívánom mindenkinek sohase kerüljön ilyen helyzetbe , de ha mégis , akkor van rá megoldás.Ezennel részemről lezártnak tekintem az ügyet ,a 2011-es év ennél már csak jobb lehet!Üdv: Illés József.




Üdvözletem Joe bácsi.
Nagyon örülük,hogy sikerült rendezni a károdat.
Rengeteg erőt, jó egészséget és nagyon sok tele hordót kívánok neked!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.11.14. 07:16 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Joe bácsi írta:
Méhésztársak , fórumozók , talán még emlékeztek idén április 19-én súlyos mérgezést szenvedett el a méhészetem .Ezúton tájékoztatlak benneteket hogy a teljes kártérítés peren kívüli egyezséggel megtörtént. Köszönöm Tóth Péter tanácsadó segítségét !!!Nélküle aligha sikerült volna végig csinálni.Rengeteg után járás levelezés , megszámlálhatatlan telefon hívás meghozta az eredményt.Néha már már reményt vesztve olykor reménykedve haladt az ügy , féléven keresztül.Azt kívánom mindenkinek sohase kerüljön ilyen helyzetbe , de ha mégis , akkor van rá megoldás.Ezennel részemről lezártnak tekintem az ügyet ,a 2011-es év ennél már csak jobb lehet!Üdv: Illés József.


Szia Joe bácsi!

Örömmel olvastam, hogy végre a sok tortura után rendeződtek a dolgok. Kívánok neked gyönyörű reményteli tavaszt, nem olyat mint az idei.Tudod a rossz után csak jobb jöhet!

Üdvözlettel: Győző (torzo52)

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.11.14. 06:47 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 18:16
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Méhésztársak , fórumozók , talán még emlékeztek idén április 19-én súlyos mérgezést szenvedett el a méhészetem .Ezúton tájékoztatlak benneteket hogy a teljes kártérítés peren kívüli egyezséggel megtörtént. Köszönöm Tóth Péter tanácsadó segítségét !!!Nélküle aligha sikerült volna végig csinálni.Rengeteg után járás levelezés , megszámlálhatatlan telefon hívás meghozta az eredményt.Néha már már reményt vesztve olykor reménykedve haladt az ügy , féléven keresztül.Azt kívánom mindenkinek sohase kerüljön ilyen helyzetbe , de ha mégis , akkor van rá megoldás.Ezennel részemről lezártnak tekintem az ügyet ,a 2011-es év ennél már csak jobb lehet!Üdv: Illés József.

_________________
A szánalom ingyen van , de az irigységért meg kell dolgozni!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.09.02. 21:14 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 21:49
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Nem tudom a pontos adagot, de 80 család volt és100 liter kevertek be egy etetéshez, ha jól értettem. De nem gondolnám hogy a mennyiség önmagában gondot okozna. Az ecetet itt a fórumon is említették többen, az ilyesmi szájról szájra terjed, mint az influenza.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.09.02. 21:02 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Éva írta:
Mi a véleményetek a köv esetről:
Augusztusi etetés - kb.2 hete - 100l szirupba 1l Méhpatika+ 1l ecet - másnap mászkáló méhek a kaptár előtt. Következő etetés csak sziruppal -elhorják, látszólag nincs gond. Újabb etetés 100l szirupba 0.5 l méhpatika + 0.5l ecet az állomány egy részének. Másnap több maréknyi dög az etetett kaptárok előtt.
Azóta ezek a családok teljesen legyengültek, kevés pete és semmi nyitott fias!.
Ami csak egyszer kaptak Méhpatikát, eddig rendben lévőnek tűntek, de ott sincsenek álcák és nem hordják el a szirupot. Rá se mennek, csak mászkálnak a kaptárban. A dögökből a nosemavizsgálat negatív.


Éva!
Mennyit kapott ebből 1-1 család naponta?
Az gyártó 0,5 liter/család 1%-os Méhpatika szörpöt javasol,az elhordástól függően 1-2 naponként.
Tavaly használtam először,gond nélkül elhordtak a családok 1-1 litert 2-3 naponként.
Idén is,igaz a tavalyról megmaradt szert használom mert néhány kg-ot kell/ett csak etetni.

Méhpatika + ecet recept honnan származik,van erre valami vizsgálat,tapasztalat hogy ez működik és nem káros a méhekre?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.09.02. 20:49 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tomipapa!
Nosema...?
Vizsgáltattam a méheket akkor.
Nozéma közepes volt, vagy gyenge, ellenben vagy négyféle vírust találtak!!
Meg is kerestem a jegyzókönyvet:
- akut méhbénulás
-fekete anyabölcső
-deformált szárny vírus
-költés tömlősödés

Ezenkívül sem mászkáló méhek, sem kaptár előtt, sem kaptárban hullák nem voltak. Egyszerűen egy héten belül, de inkáb 2-3 nap alatt, a napraforgóra vándorlás után elnéptelenedtek a családok. Eltüntek a méhek.

Tőled leginkánbb arra lettem volna kiváncsi, egyáltalán elképzelhetőnek tartod-e, hogy egy kényszerből (tehát ahogy írtam már: tenyész idejéből következőtől hamarabb) virágba szökő napraforgóban, esetleg benne lehet-e még oly mértékben a csávázó szer, hogy az legalább megbolondítsa a méheket. Esetleg meg is ölje!
Ugyanis, mire ezt észre vesszük, majd a vizsgálatok elkezdődnek, már valószinű a szer koncentrációja a növényben szint alá csökken, hisz az idő telik közben!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.09.02. 20:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Ugyan én nem lehetek mérvadó, de 10 alkalommal etettem be az előírás szerint méhpatikát augusztusban fél liter 1/1es szirupban 5ml, és semmi különöset nem észleltem.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.09.02. 20:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Tükör írta:
Tomipapa írta:
Tükör !
A kényszervirágzás korai, vagy kései volt? Nálunk ui. az időjárásból eredően először 'kiázott', majd megsült a napraforgó, a gyomirtást sem végezték el, így csodálatos Ambrosia-erdő nőtte túl a kultúrát.
A csávázásból eredő károk felméréséhez jó viszonyban kell lenni a tulajdonossal, vagy növényvédőssel, mivel ők tudják megmondani, milyen technológiát használtak. A növényvédelem sajnos ma már az a szellem, amit nemigen tudunk röndösen visszagyömöszölni a palackba.
Üdv: Tomipapa


A bigyóban már igen OFF volt!


Korai volt a kényszervirágzás! (2007-ben)
Ezért gondoltam, amit gondoltam!

Tükör !
A téma menekül előlem, ill. folyamatosan más topicba kívánkozik, csakúgy, mint jelen esetben.
Az álmatlan éjszakák gyümölcse mostanra érett be. No, persze most sem állíthatom a sámánok biztonságával, hogy méheid nem mérgezés áldozatai lettek, de az időpont és az egyéb információk leginkább arra mutatnak, hogy nem a csávázószer kései hatása, ill. esetleg 'fekete technológiával' kijuttatott növényvédőszer okozott méhállományodban veszteséget, hanem a szimptomák alapján legvalószínűbb a Nosema cerenae előidézte pusztulás. Miután több konkrét információm nincs az esetről(pl.vizsgálati eredmény), s a válasz is újfent off, így elköszönök.
Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.09.02. 20:08 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 21:49
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
A probléma nem nálunk van, mi minden alkalommal elfelejtettük beletenni a Méhpatikát az augusztusi etetésekbe. (most már hálát adok érte) Tavasszal viszont használtuk és nem látszott hogy gondot okozott volna, de nem lehetséges, hogy köze volt az akácon tapasztalt mászkáláshoz? Igaz, legalább egy hónap eltelt a kettő között. Nem ismerem a szer gyártástechnológiáját, előfordulhat-e hogy valami olyan mikroba került bele, ami ezt teszi a méhekkel?
Úgy tudom, a hatósági állatorvos elküldte a szert vizsgálatra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.09.02. 19:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Szerintem jelezzétek mindketten a szaktanácsadónak, azzal együtt, hogy a fórumon kiderült másnál is van ilyen gond.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.09.02. 18:20 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Valami nálam sem stimmel. Én is 1 %-ban teszem a Méhpatikát, és adok Nonoszt is mellé.
Tavaly is így használtam és nem volt gond.
A méhpatikát már 3-4 éve használom de eddig nem volt vele gond.
Az egyik méhésztárs is panaszkodik a méhpatikára. Ő nem használ nonoszt.
A tünetek nálam kb a családok 20 %-ánál jelentkeztek.
Nem hordja el a kaját. 10-100 hulla az etetőben.
Hullák a kaptár alján. 1-2 maréknyi.
Hullák a keretek felett a takaráson.
Kutatnak a méhek.
Kezeléskor megindulnak a kaptár egyik részéról a másikba.
Van amelyik kitódul a kijárón.
A családok 20-30 %-a nagyon visszaesett. Jó ha lesz belőlük 6 léputcás télre.
Mászkáló bogarakat is találtam párat de nem sokat.
Szóval nem tetszik amit látok. Most leállok a Méhpatikával.


(Most azért ültem le a géphez , hogy leírjam a tapasztalataimat és akkor láttam meg itt Éva bejegyzését.)

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.09.02. 18:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.25. 07:59
Hozzászólások: 268
Tartózkodási hely: Gy-M-S megye Csorna / Hanság /
Ahogy a növényvédőszereket sem lehet egymással minden esetben keverni, így előfordulhat, hogy a méhpatika ható vagy vivőanyagai közül valamelyik reakcióba lépett az ecettel és ez a méheknek nem tetszett.
Éva írta:
Mi a véleményetek a köv esetről:
Augusztusi etetés - kb.2 hete - 100l szirupba 1l Méhpatika+ 1l ecet - másnap mászkáló méhek a kaptár előtt. Következő etetés csak sziruppal -elhorják, látszólag nincs gond. Újabb etetés 100l szirupba 0.5 l méhpatika + 0.5l ecet az állomány egy részének. Másnap több maréknyi dög az etetett kaptárok előtt.
Azóta ezek a családok teljesen legyengültek, kevés pete és semmi nyitott fias!.
Ami csak egyszer kaptak Méhpatikát, eddig rendben lévőnek tűntek, de ott sincsenek álcák és nem hordják el a szirupot. Rá se mennek, csak mászkálnak a kaptárban. A dögökből a nosemavizsgálat negatív.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.09.02. 16:59 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.02.06. 21:49
Hozzászólások: 232
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg Megye
Mi a véleményetek a köv esetről:
Augusztusi etetés - kb.2 hete - 100l szirupba 1l Méhpatika+ 1l ecet - másnap mászkáló méhek a kaptár előtt. Következő etetés csak sziruppal -elhorják, látszólag nincs gond. Újabb etetés 100l szirupba 0.5 l méhpatika + 0.5l ecet az állomány egy részének. Másnap több maréknyi dög az etetett kaptárok előtt.
Azóta ezek a családok teljesen legyengültek, kevés pete és semmi nyitott fias!.
Ami csak egyszer kaptak Méhpatikát, eddig rendben lévőnek tűntek, de ott sincsenek álcák és nem hordják el a szirupot. Rá se mennek, csak mászkálnak a kaptárban. A dögökből a nosemavizsgálat negatív.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.08.31. 21:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 09:13
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye
cerana írta:
panda írta:
Cerana!

Én arra lennék kíváncsi, hogy a Fumidil mennyi idő alatt bomlik le ?

Pontos adatot nem tudok mondani, de őszi feletetés során a kimutathatósági határ felett lehet mérni az első pergetések idején. Tavaszi szirupos etetés során pedig garantáltan benne van az akácmézben. A Fumidil a mézben nagyon stabil, a hónapról-hónapra csökkenő mérték egy méhészeti év távlatában analitikai szemmel nézve (nem hatásossági !), talán nem a lebomlásának köszönhető, hanem a méhek által elfogyasztott mennyiségnek, és a bekerülő nektár-méz higító szerepének. Lehet, hogy ez egy kicsit túlzás, de mindenképpen az az ajánlatos, ha úgy tekintünk rá, hogy nem bomlik ! De ez itt off, viszont az sem lenne kívánatos, ha a neki megfelelő topicba kerülne, mert mint mondtam, nem lenne jó, ha pellengérre kerülne.


Carena!
értem, köszi.:üdv.:panda


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.08.31. 21:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.17. 14:09
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Ladánybene
tsanyi írta:
bergli írta:
Tükör írta:
De előzőben írtad, hogy jövőre már bele akarsz!!!

Mert valaki mondta, hogy neki egy másik valaki ajánlotta!!(esetleg ő is csak hallotta valakitől, hogy jó) :ut

A nevét tudjátok egyáltalán???
A hatóanyagáról már nem is beszélve!!!


Igen beleakarok ha ugylátom jónak!Nemismerem a szer adatait mert nememlékszem rá,csak telefonon került szóba egyenlőre.Tavaj használta a Rákóczifalvi méheüs idén az én ismerősöm aki számomra igencsak elismert méhész,és majd ha lesz ezügyben eszmecsere vele,meglátom hogy használom e.Ha ugylesz ahogy gondolom majd csak akkor használom..
Nemtom máshogy leirni.
Ne kötekedj velem.

Nem tartanám kötekedésnek ha egy tapasztalt méhész óvatosságra int!!!
Sokszor leírtam, hogy : A méhészet egyéni sportág ........
Ha beviszel valamilyen szert a kaptáraidba, azért Te felelsz. Hiba esetén, a Te méheid károsodhatnak, a Te mézedet nem veszik át .....(Rosszabb esetben a Te költségedre semmisítik meg a mézet, nem lesz mindig keresleti piac ......)
Az általad nagyra becsült kolléga, bizonyára jó méhész, de ez a szermaradvány kérdés esettén kevés. Itt a lehető legtöbb infót be kell szerezned, mert ez nagyon sikamlós téma.
Ha tudod a szer nevét, hatóanyagát, ismersz hozzá egy technológiát elkezdhetsz adatot gyűjteni ......
Szerintem


Félreértesz nem azzal van gond hogy óvatosságra int sőtt ez jó mert törödést jelent,vagy érdeklődést.Ezt köszönöm is.Amugy még mindig semi bajom Tükörrel csak néha máshogy kéne közeliteni a másikhoz..És neked is köszönöm az észrevételt meg igazatok is van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.08.31. 21:26 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
panda írta:
Cerana!

Én arra lennék kíváncsi, hogy a Fumidil mennyi idő alatt bomlik le ?

Pontos adatot nem tudok mondani, de őszi feletetés során a kimutathatósági határ felett lehet mérni az első pergetések idején. Tavaszi szirupos etetés során pedig garantáltan benne van az akácmézben. A Fumidil a mézben nagyon stabil, a hónapról-hónapra csökkenő mérték egy méhészeti év távlatában analitikai szemmel nézve (nem hatásossági !), talán nem a lebomlásának köszönhető, hanem a méhek által elfogyasztott mennyiségnek, és a bekerülő nektár-méz higító szerepének. Lehet, hogy ez egy kicsit túlzás, de mindenképpen az az ajánlatos, ha úgy tekintünk rá, hogy nem bomlik ! De ez itt off, viszont az sem lenne kívánatos, ha a neki megfelelő topicba kerülne, mert mint mondtam, nem lenne jó, ha pellengérre kerülne.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.08.31. 20:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 09:13
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye
Carena!

Én arra lennék kíváncsi, hogy a Fumidil mennyi idő alatt bomlik le ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.08.31. 20:33 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
panda írta:
Tükör írta:
Nagyon sokan nem tudják idén eladni a mézüket, a jó áron vett ukrán nosema elleni szerük miatt... :?

valaki látott olyat, aki hallotta, hogy jó..... :ut


Erről jut eszembe, a nyáron az egyik ismerős a tavaszról kimaradt Fumidiles lepényeket etette a szaporítással, kérdeztem tőle nem lesz baj a szermaradvánnyal?
Azt mondta, hogy a Fumidil pár hónap alatt lebomlik, ezek szerint ez nem igaz?
Hozzáteszem azt, hogy nem tudom mi volt a másik szer hatóanyaga.

Az a másik szer egy sárga-kék csomagolású zacskó, amiről ha jól tudom, senki nem tudja a hatóanyagát, mert nem írták rá. Gyanítható, hogy nitrofurán van benne. El lehet vele érni azt, hogy a külföldi vevők inkább lemondanak majd a magyar mézről.
A Fumidil akkor kerül ki a kaptárból az analitikai laborok szintjén, ha a méhek az emésztő traktusokon keresztül kiürítik ( ha irodalmi módon akarom kifejezni). Ehhez kell igazítani a technológiát, vagyis raktározott mézbe a lehető legkisebb mennyiség kerüljön ( spanyol módszer). Rettenetesen fontos, hogy ez a gyógyszer ne kerüljön pellengérre, mert azonnali hatállyal vissza lesz vonva az engedélye, ha ezt is megtalálják a mézben.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.08.31. 19:55 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
bergli írta:
Tükör írta:
De előzőben írtad, hogy jövőre már bele akarsz!!!

Mert valaki mondta, hogy neki egy másik valaki ajánlotta!!(esetleg ő is csak hallotta valakitől, hogy jó) :ut

A nevét tudjátok egyáltalán???
A hatóanyagáról már nem is beszélve!!!


Igen beleakarok ha ugylátom jónak!Nemismerem a szer adatait mert nememlékszem rá,csak telefonon került szóba egyenlőre.Tavaj használta a Rákóczifalvi méheüs idén az én ismerősöm aki számomra igencsak elismert méhész,és majd ha lesz ezügyben eszmecsere vele,meglátom hogy használom e.Ha ugylesz ahogy gondolom majd csak akkor használom..
Nemtom máshogy leirni.
Ne kötekedj velem.

Nem tartanám kötekedésnek ha egy tapasztalt méhész óvatosságra int!!!
Sokszor leírtam, hogy : A méhészet egyéni sportág ........
Ha beviszel valamilyen szert a kaptáraidba, azért Te felelsz. Hiba esetén, a Te méheid károsodhatnak, a Te mézedet nem veszik át .....(Rosszabb esetben a Te költségedre semmisítik meg a mézet, nem lesz mindig keresleti piac ......)
Az általad nagyra becsült kolléga, bizonyára jó méhész, de ez a szermaradvány kérdés esettén kevés. Itt a lehető legtöbb infót be kell szerezned, mert ez nagyon sikamlós téma.
Ha tudod a szer nevét, hatóanyagát, ismersz hozzá egy technológiát elkezdhetsz adatot gyűjteni ......
Szerintem

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.08.31. 19:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.21. 09:13
Hozzászólások: 235
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye
Tükör írta:
Nagyon sokan nem tudják idén eladni a mézüket, a jó áron vett ukrán nosema elleni szerük miatt... :?

valaki látott olyat, aki hallotta, hogy jó..... :ut


Erről jut eszembe, a nyáron az egyik ismerős a tavaszról kimaradt Fumidiles lepényeket etette a szaporítással, kérdeztem tőle nem lesz baj a szermaradvánnyal?
Azt mondta, hogy a Fumidil pár hónap alatt lebomlik, ezek szerint ez nem igaz?
Hozzáteszem azt, hogy nem tudom mi volt a másik szer hatóanyaga.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.08.31. 19:35 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tomipapa írta:
Tükör !
A kényszervirágzás korai, vagy kései volt? Nálunk ui. az időjárásból eredően először 'kiázott', majd megsült a napraforgó, a gyomirtást sem végezték el, így csodálatos Ambrosia-erdő nőtte túl a kultúrát.
A csávázásból eredő károk felméréséhez jó viszonyban kell lenni a tulajdonossal, vagy növényvédőssel, mivel ők tudják megmondani, milyen technológiát használtak. A növényvédelem sajnos ma már az a szellem, amit nemigen tudunk röndösen visszagyömöszölni a palackba.
Üdv: Tomipapa


A bigyóban már igen OFF volt!


Korai volt a kényszervirágzás! (2007-ben)
Ezért gondoltam, amit gondoltam!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.08.30. 21:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.17. 14:09
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Ladánybene
Tükör írta:
De előzőben írtad, hogy jövőre már bele akarsz!!!

Mert valaki mondta, hogy neki egy másik valaki ajánlotta!!(esetleg ő is csak hallotta valakitől, hogy jó) :ut

A nevét tudjátok egyáltalán???
A hatóanyagáról már nem is beszélve!!!


Igen beleakarok ha ugylátom jónak!Nemismerem a szer adatait mert nememlékszem rá,csak telefonon került szóba egyenlőre.Tavaj használta a Rákóczifalvi méheüs idén az én ismerősöm aki számomra igencsak elismert méhész,és majd ha lesz ezügyben eszmecsere vele,meglátom hogy használom e.Ha ugylesz ahogy gondolom majd csak akkor használom..
Nemtom máshogy leirni.
Ne kötekedj velem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.08.30. 21:13 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
De előzőben írtad, hogy jövőre már bele akarsz!!!

Mert valaki mondta, hogy neki egy másik valaki ajánlotta!!(esetleg ő is csak hallotta valakitől, hogy jó) :ut

A nevét tudjátok egyáltalán???
A hatóanyagáról már nem is beszélve!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.08.30. 19:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.17. 14:09
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Ladánybene
Tükör írta:
Nagyon sokan nem tudják idén eladni a mézüket, a jó áron vett ukrán nosema elleni szerük miatt... :?

valaki látott olyat, aki hallotta, hogy jó..... :ut


Valszeg ijesmi okok miatt nemugrottam bele az idén,várom a tapasztalatokat ;) .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.08.30. 19:16 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nagyon sokan nem tudják idén eladni a mézüket, a jó áron vett ukrán nosema elleni szerük miatt... :?

valaki látott olyat, aki hallotta, hogy jó..... :ut

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.08.30. 18:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.17. 14:09
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Ladánybene
tibcsi1974 írta:
bergli írta:
Ez felháboritó!!Iszonyat hogy mik vannak!!És ijenkor mi a teendő?Mitlehet csinálni esetleg feljelentés a gyártó ellen??


Okulhatunk belőle, érdemes -e kísérletezgetni ismeretlen szerekkel.
Szerintem van elegendő hatásos, hivatalosan és nem hivatalosan forgalomban levő vegyszer hazánkban.....


Énis ijenformán látom,de van egy ukrán atkaölő szer amit kiakarok jövőre próbálni,egyik méhésztárs próbálta idén,aztmondta nagyon jó és olcsó.Neki a méheüse ajánlotta,tehát nem ismeretlen..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.08.30. 18:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.16. 21:48
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: SZ-SZ-B NYÍREGYHÁZA
bergli írta:
Ez felháboritó!!Iszonyat hogy mik vannak!!És ijenkor mi a teendő?Mitlehet csinálni esetleg feljelentés a gyártó ellen??


Okulhatunk belőle, érdemes -e kísérletezgetni ismeretlen szerekkel.
Szerintem van elegendő hatásos, hivatalosan és nem hivatalosan forgalomban levő vegyszer hazánkban.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.08.21. 22:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.06.21. 16:13
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Szerencsére megálltam a legelső kaptárnál! Nem látom értelmét pereskedni egy román céggel, benyelem a káromat, a maradék méhet egyesítettem egy másik családdal.
A gyártó előírásait betartottam -kivéve, hogy a röpnyílást be kell zárni 15-20 percre. Azt írták, hogy rakodó kaptárak esetében 2 csepp kell fiókonként, ennyit cseppentettem.
Nem hivatalos közlések szerint egy hibás gyártási tétel került piacra, amely onnan ismerhető meg, hogy a lejárati ideje 2012 május.
A gyógyszer hatóságilag engedélyezett, forgalomba hozatali engedéllyel rendelkezik, EU tagországból származik...
Ha eddig paranoiás voltam akkor mostantól még inkább az vagyok!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.08.21. 11:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
szarka írta:
Méhésztársak!

Néhány napja vettem egy VARATRAZ nevű amitraz tartalmú atkaölő szert egy nagykárolyi (Románia) méhészboltban. A készítményt a mellékelt papír csíkra kell felcseppenteni a leírás szerinti mennyiségben, füstöléses módszerrel kell haszálni.
A kezelés megkezdése után kb. egy perccel nagyon furcsa dologra lettem figyelmes. Néhány méh megjelent a röpnyílásnál,koordinálatlan mozdulatokat végeztek, majd a röpdeszkán lebénult lábakkal szó szerint feldobták a talpukat. Egyre több méh jelent meg hasonló tünetekkel. A kezelést azonnal abbahagytam (túl későn!!!)
A kaptárat megbontva láttam, hogy az aljdeszkát vastagon fedik a méhhullák! Sikerült a család kb. felét megölni ezzel az istenverte szerrel. Ha tudom, hogy apám szintén vett egy üveg VARATRAZ-t akkor megakadályozhattam volna, hogy elszenderítsen vele 7 méhcsaládot! Interneten olvastam, hogy van olyan méhész aki Romániában 50 családot nyírt ki vele egy este...
Arra kérek mindenkit, hogy a saját érdekében ne használjon VARATRAZ nevű atkaölőt!
Ma láttam, hogy szépen hordják ki a fiasítást a túlélők és anyjuk után sírva anyabölcsőket húznak...


Évekkel ezelőtt, már volt egy olyan kársorozat amely egy méhészeti gyógyszer minőséghibájára volt visszavezethető. 1987- ben kezdődött, és rengeteg méhcsalád elpusztult, egy szintén amitráztartalmú készítmény a Varrescens csík gyártási hibája miatt.
Büntető eljárás is volt folyamatban, bíróságra is került az ügy de a rendszerváltás amnesztiája minden érintettet felmentett.
Polgári bíróságokon még évekig mentek tovább a kártérítési ügyek.
Az akkori bizonyításhoz a következők kellettek:
- méhcsaládok számának bizonyítása.Erről az akkori tanácsok, ma polgármesteri hivatalok adhatnak ki igazolást. Az állategészségügy által kiadott igazolás is megfelelő
- átvételi elismervény az átvett gyógyszerről.Akkor ezt ingyenesen osztották, így számlájuk nem volt a készítményről a méhészeknek.Ma egy számla erre a célra teljesen elegendő.
- kárfelvételi jegyzőkönyv. Ez más méhkárokhoz, leginkább a növényvédő szeres méhmérgezésekhez hasonló.
- gyógyszer bevizsgálásról dokumentum.Ez akkor sokaknak nem ment, mert hogy magát a készítményt a füstölés során megsemmisítették. Így aztán elfogadható volt, egy bontatlan készítmény bevizsgálása is. Később nyilvánosságra kerültek a gyártásközi ellenőrzések eredményei is, s ebből megállapítható volt hogy mely gyártási sorozatok voltak hibásak.

Gyógyszergyártás esetén is működik a termékfelelősség, s a gyártónak viselnie kell az általa okozott kárt.Tisztázni kellene a gyártó nevét és székhelyét s hogy valójában hány méhészt, hány méhcsaládot érint a dolog.Ha romániai szákhelyű cég a gyártó, akkor a székhely szerint illetékes helyi bíróságon lehet az ügyet elindítani.Persze ha csak néhány esetről van szó, nem biztos hogy érdemes belemenni egy külföldi pereskedésbe.Mindenképpen tudni kellene, hogy mi történt.Akkor 1987-ben kevés hatóanyag került a készítménybe, más engedélyezett szer nem volt akkoriban, s a méhcsaládok magában a varroatozisban pusztultak el.Most inkább a túldozírozás, vagy valami idegen anyag jelenlétének előfordulása a megoldás.Feltételezve, persze hogy a felhasználás során a használati utasítás szó szerint be lett tartva.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.08.20. 23:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.17. 14:09
Hozzászólások: 214
Tartózkodási hely: Ladánybene
Ez felháboritó!!Iszonyat hogy mik vannak!!És ijenkor mi a teendő?Mitlehet csinálni esetleg feljelentés a gyártó ellen??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.08.20. 22:47 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.06.21. 16:13
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Méhésztársak!

Néhány napja vettem egy VARATRAZ nevű amitraz tartalmú atkaölő szert egy nagykárolyi (Románia) méhészboltban. A készítményt a mellékelt papír csíkra kell felcseppenteni a leírás szerinti mennyiségben, füstöléses módszerrel kell haszálni.
A kezelés megkezdése után kb. egy perccel nagyon furcsa dologra lettem figyelmes. Néhány méh megjelent a röpnyílásnál,koordinálatlan mozdulatokat végeztek, majd a röpdeszkán lebénult lábakkal szó szerint feldobták a talpukat. Egyre több méh jelent meg hasonló tünetekkel. A kezelést azonnal abbahagytam (túl későn!!!)
A kaptárat megbontva láttam, hogy az aljdeszkát vastagon fedik a méhhullák! Sikerült a család kb. felét megölni ezzel az istenverte szerrel. Ha tudom, hogy apám szintén vett egy üveg VARATRAZ-t akkor megakadályozhattam volna, hogy elszenderítsen vele 7 méhcsaládot! Interneten olvastam, hogy van olyan méhész aki Romániában 50 családot nyírt ki vele egy este...
Arra kérek mindenkit, hogy a saját érdekében ne használjon VARATRAZ nevű atkaölőt!
Ma láttam, hogy szépen hordják ki a fiasítást a túlélők és anyjuk után sírva anyabölcsőket húznak...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.06.15. 19:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.08. 20:17
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: sz-sz-b, kisvárda
2010asas írta:
Idézet:
Bocs!!!!Nem csak Neked szólt.Néha nem tudom milyen fórumon vagyok(vita,politika,harag,stb)A szeről annyít,pilóta ismerős tőbb évvel ezelőtt megkóstolta.Hétvégén lagziba voltam a csláddal,felért egy véradással.(tisza melett)


Igazad volt, hogy rossz helyen beszéltünk a témáról, azért is írtam ide a válaszom. Tisza környékén a kerti munkákat is méhész kalapban lehet végezni a szúnyogok miatt!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.06.15. 13:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.15. 05:57
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: nyírség
Idézet:
Remélem ez jó topic a szúnyogozásra!
A családok nem Kisvárdán vannak most hanem Dombrádon, ott szombaton forgolódott a helikopter, de a szúnyogok ellen nem sokat ért, mert nem a teljes kiadott területet fújta le.

Bocs!!!!Nem csak Neked szólt.Néha nem tudom milyen fórumon vagyok(vita,politika,harag,stb)A szeről annyít,pilóta ismerős tőbb évvel ezelőtt megkóstolta.Hétvégén lagziba voltam a csláddal,felért egy véradással.(tisza melett)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.06.15. 12:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.08. 20:17
Hozzászólások: 71
Tartózkodási hely: sz-sz-b, kisvárda
2010asas írta:
-------------------
V.namény-záhonyig(Kisvárda)11-én pénteken volt.Szunyog írtásra nyíssatok egy forumot!Mindenhova beírjátok.Legközelebb majd olvasom:Anyanevelés helikopterrel és méreggel. :!:


Remélem ez jó topic a szúnyogozásra!
A családok nem Kisvárdán vannak most hanem Dombrádon, ott szombaton forgolódott a helikopter, de a szúnyogok ellen nem sokat ért, mert nem a teljes kiadott területet fújta le.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.06.12. 22:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.12. 21:31
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Észak-Somogy
Tükör írta:
Csak elővettük megint a témát ebben a topikban!!! :!: :!:

Van elehetőség a vizsgálatra.
Bla,bla, körzetitől beutaló, s felnőtt pullmonológia szakrendelésen leveszik a vért , s cirka 1 hónap, van eredmény.Ha tovább akarsz menni, akkor időszakosan kis adagban méhméreggel tuningolnak, hogy megfelelő reakcióválasz legyen, alakuljon ki, de ezt a kezelőorvosod fgja elmondani.Somogyban ajánlom Mosdósi szakambit.
Üdv,

_________________
minden nap jobbat..
H/10 egyenlő lépes, styroban


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.06.12. 16:31 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Csak elővettük megint a témát ebben a topikban!!! :!: :!:

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.06.12. 15:18 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Plüssi írta:
Szép estét mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék, hogy van valakinek tapasztalata olyan méhszúrás okozta heves reakcióra, ami apró pöttyök képében jelenik meg két perc alatt, melyek viszketnek, ráz a hideg, a felső ajkam felduzzad tőle, érzéketlenné válik az orrom, fülem, ajkaim, olyan , mintha a vérnyomásom 250/250 lenne és legszívesebben körbe-körbe szaladgálnék a szoba falán, plafonján? Számtalan szurit kaptam a lányoktól, de ennek a mostaninak a hatását csak calcium-suprastin inekcióval sikerült oldani.Nem vagyok érzékeny a méhszúrásra, meg semmire sem. Tudja valaki mi volt ez?
Valahogy így éreztem magam:http://www.youtube.com/watch?v=ZQ5gFkw6YC0&feature=related :mrgreen:
Lehet hogy valahol lepermetezték a méhecskét és az váltotta ki az allergiás reakciót? Mert az előtt soha nem volt ilyen.


Létezik olyan labor vérvizsgálat nagyobb városokban ami kimutatja hogy valaki érzékeny-e a méhméregre vagy sem.
A heves reakciók lehetnek attól is hogy érzékeny ponton ért a szúrás,így gyorsan hatott a méhméreg.
A "lepermetezett méhecske" esete szerintem kizárt,hiszen ha a méh túlélte a vegyszerezést az a szermennyiség emberre már nem tud hatást gyakorolni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.06.12. 14:36 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.02.27. 04:38
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
mariak írta:
Plüssi írta:
Szép estét mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék, hogy van valakinek tapasztalata olyan méhszúrás okozta heves reakcióra, ami apró pöttyök képében jelenik meg két perc alatt, melyek viszketnek, ráz a hideg, a felső ajkam felduzzad tőle, érzéketlenné válik az orrom, fülem, ajkaim, olyan , mintha a vérnyomásom 250/250 lenne és legszívesebben körbe-körbe szaladgálnék a szoba falán, plafonján? Számtalan szurit kaptam a lányoktól, de ennek a mostaninak a hatását csak calcium-suprastin inekcióval sikerült oldani.Nem vagyok érzékeny a méhszúrásra, meg semmire sem. Tudja valaki mi volt ez?
Valahogy így éreztem magam:http://www.youtube.com/watch?v=ZQ5gFkw6YC0&feature=related :mrgreen:
Lehet hogy valahol lepermetezték a méhecskét és az váltotta ki az allergiás reakciót? Mert az előtt soha nem volt ilyen.

Nekem kétszer volt ilyen, egyszer, amikor halántékon szúrt, másodszor, amikor gerincen. 2-3 óra alatt lefolyik a dolog, utána semmi bajom, nem látszik semmi. Nem tudom, mi kozhatta, írtam itt is, a többiek azt mondták, hogy a méreg mennyisége volt az oka. Fene tudja... Ma például kaptam 1 perc leforgása alatt 10-15 szúrást (mindig megfogadom, hogy napnyugta után nincs kaptárbontás, de hát faterral nemigen lehet vitatkozni...), de semmi bajom se lett tőle, még csak meg sem dagadt, csak egy egész picit.
Szóval ha nem vagy érzékeny rá, ahogy én sem, akkor no para, de hogy megijedtél, nem csodálom, én is néztem, hogy mi a fene van. 8-)

Szintén zenész!Néha alergia van, néha alergia nincs.Ez van.
Azóta a zsebben a calcimusc ampulla és ha úgyérzem nem ok már iszom is.
10 perc és elmullik a balhé.
Bár nem kisértem az ördögöt, tuti heves alergiás reakció az ijen eset.
Jól öltöz be!
;)

_________________
“A legnagyobb dicsőség nem az, hogy soha nem vallunk kudarcot, hanem hogy minden bukás után képesek vagyunk felemelkedni.”


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.06.11. 23:54 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.27. 03:45
Hozzászólások: 76
Tartózkodási hely: Pécs
Plüssi írta:
Szép estét mindenkinek!

Érdeklődni szeretnék, hogy van valakinek tapasztalata olyan méhszúrás okozta heves reakcióra, ami apró pöttyök képében jelenik meg két perc alatt, melyek viszketnek, ráz a hideg, a felső ajkam felduzzad tőle, érzéketlenné válik az orrom, fülem, ajkaim, olyan , mintha a vérnyomásom 250/250 lenne és legszívesebben körbe-körbe szaladgálnék a szoba falán, plafonján? Számtalan szurit kaptam a lányoktól, de ennek a mostaninak a hatását csak calcium-suprastin inekcióval sikerült oldani.Nem vagyok érzékeny a méhszúrásra, meg semmire sem. Tudja valaki mi volt ez?
Valahogy így éreztem magam:http://www.youtube.com/watch?v=ZQ5gFkw6YC0&feature=related :mrgreen:
Lehet hogy valahol lepermetezték a méhecskét és az váltotta ki az allergiás reakciót? Mert az előtt soha nem volt ilyen.

Nekem kétszer volt ilyen, egyszer, amikor halántékon szúrt, másodszor, amikor gerincen. 2-3 óra alatt lefolyik a dolog, utána semmi bajom, nem látszik semmi. Nem tudom, mi kozhatta, írtam itt is, a többiek azt mondták, hogy a méreg mennyisége volt az oka. Fene tudja... Ma például kaptam 1 perc leforgása alatt 10-15 szúrást (mindig megfogadom, hogy napnyugta után nincs kaptárbontás, de hát faterral nemigen lehet vitatkozni...), de semmi bajom se lett tőle, még csak meg sem dagadt, csak egy egész picit.
Szóval ha nem vagy érzékeny rá, ahogy én sem, akkor no para, de hogy megijedtél, nem csodálom, én is néztem, hogy mi a fene van. 8-)

_________________
Méhszállítás feltételei: rövidnadrág, póló, strandpapucs és napszemüveg.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: MÉRGEZÉS
HozzászólásElküldve: 2010.06.11. 20:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.28. 17:21
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: Dél-Somogy
Megtörtént a permetezés.
Este 1/2 kilenckor kezdett el repülni a gép. Már nem igazán jártak a méhek, de befüstöltem őket, lezártam reggelig. Elpusztulást nem láttam, igaz szerintem minket kikerültek, -a város egy külterülete- mert még mindig rengeteg a szúnyog!
:(

kbela írta:
Üdv! Szúnyogirtásról kérdeznék én is.

Nálunk 12. vagy 13. fognak permetezni. Azt írták, hogy vagy reggel vagy este. Szerintetek este fogják csinálni? Mi a tapasztalat?
A hatóanyagról azt írják, hogy 8 óra alatt bomlik le! Szóval ha esetleg reggel permeteznek akkor 8órán át kinyírja méheket is? Ebben az esetben legyenek bezárva míg a 8óra lejár?

Várom a toleráns válaszokat! :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 774 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.