Pontos idő: 2024.03.28. 20:33

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 417 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.11.05. 16:32 
Tükör írta:
"Barátunk" már megint alapvető ismeretek hiányában kezd elméletet gyártani!!!
Nem tudom, hogy mikor lettünk barátok, de örömmel veszem a megszólításodat, ha őszinte. Nem kívánom senki kenyerét elvenni, sőt meggyőzni se. Akinek esze van, mindig mindent kételkedve fogad, amíg saját maga meg nem győződik, hogy mi az igazság.

Kérlek nézz egy kicsit jobban utána!

Az enyhébb költésrothadásról csak a könnyebb megjegyezhetőség, könnyebb taníthatóság érdekében mondják, hogy a nyitott fias betegsége. Való igaz, hogy elsősorban a nyitott fiasé, de nemcsak azé.

Ha tovább olvasod a róla írottakat és alaposabban megnézed az ilyen betegségben szenvedő méhcsaládokat, akkor azt is megtalálod, hogy nemcsak a nyitott fias mutatja a betegség tüneteit, sőt ki is kelhet a fertőzött méhecske. Ez utóbbit csak olvastam, de nem rendelkezem róla saját tapasztalattal, tehát még soha nem láttam baktériumos fertőzéstől szenvedő frissen kikelt méhecskét, de magam is láttam olyan méhcsaládokat, amiben egyértelműen nem nyúlós fertőzés volt, és bizony a szórtan elhalt nyitott fiason kívül itt-ott voltak lyukas fedett sejtek is.

Erre a betegségre nagyon jellemző, hogy a méhek jól védekeznek ellene, tehát intenzíven takarítják a lépeket és ahogy korábban írtam, ezért nagyon ritkán ütközik bele a méhész tekintete. Inkább csak azt látja, hogy a fiasítás sörétes és a család gyenge.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.11.04. 20:24 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Tükör írta:
Cerana!

Nem csak , hogy el lehet csípni, hanem az enyhébb, az a NYITOTT fiasítás betegsége.(míg a nyúlós a FEDETTÉ)

Igazad van. Köszönöm a pontosítást. A lehet a kitakarítás előtti állapotra utalt. Azt már be sem fedik.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.11.04. 19:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Cerana!

Nem csak , hogy el lehet csípni, hanem az enyhébb, az a NYITOTT fiasítás betegsége.(míg a nyúlós a FEDETTÉ) Ebből fakadóan( meg abból, hogy ki tudják takarítani) a legritkább esetben, de leginkább soha nem marad utánna lyukas ill. horpadt sejtfedél!
"Barátunk" már megint alapvető ismeretek hiányában kezd elméletet gyártani!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.11.04. 14:23 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
pter írta:
Az enyhébb költésrothadás előfordulása pedig sokkal gyakoribb, mint gondoljuk, csak a tünetek enyhesége sok esetben olyan enyhe, hogy a méhész fel sem ismeri, sőt ha felismeri, észreveszi, akkor is kevés méhész fordul vele szakemberhez.

Szerintem az enyhébb tüneteit már a nyitott fiasításban is el lehet csípni. Lyukas, zárt fedél szerintem azért van, mert nem tudja kitisztítani a méh a sejtet nyúlósnál), ezért marad kirágva csak. Európai esetén újra fiasítás lenne benne.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.11.03. 20:20 
cerana írta:
pter írta:
Nem sok méhész veszi észre a baci látványos nyomait, az elpusztult savós fiast, a lyukas fedelű fedett fiast, ha a család takarító hajlama erős és ha ritkán és felületesen nézi meg a méhcsaládokat. Pedig....
Pedig nagy valószínűséggel itt nem egyéb baktériumos megbetegedésről van szó, hanem nyúlósról.
Ne kapkodd el.
A lyukas sejtfedél lehet, hogy nyúlós, lehet, hogy nem nyúlós, de biztosan baktériumos fertőzést jelez.
Írnak olyat szakírók, hogy meggyógyul magától az enyhébb költésrothadásos méhcsalád, de ez szerintem sokkal ritkább, mint gondoljuk.
Az enyhébb költésrothadás előfordulása pedig sokkal gyakoribb, mint gondoljuk, csak a tünetek enyhesége sok esetben olyan enyhe, hogy a méhész fel sem ismeri, sőt ha felismeri, észreveszi, akkor is kevés méhész fordul vele szakemberhez.
Magyar nyelven nem nagyon van az interneten jó írás az interneten az európai költésrohadásról és angol nyelven is csak ezt a kettőt találtam.
http://www.extension.org/pages/European ... _Bee_Brood
http://www.pir.sa.gov.au/biosecuritysa/ ... ent/lcbexx


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.10.03. 16:54 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Bogaras írta:
Mindig úgy álltok a dolgokhoz, mintha a világot kellene megváltanotok és nektek kellene mindent kiigazítani ami rossz.
A világ jó , az emberek a rosszak , hogy beleszólnak a rendjébe és próbálják a maguk kénye-kedve szerint formálni. Ezzel csak károkat okozunk a méheknek a növényeknek, mindennek és legfőképpen magunknak.
A természetben a gyenge elbukik meghal, az erős fennmarad és szaporodik. Biztosan sokakban ellenérzést vált ki, de mi "okos " emberek segítjük a gyengéket, nem életre valókat, hogy tovább tudják örökíteni a rossz géneket amiket a természet kiszűrne. Ne csodálkozzunk , hogy ott tartunk ahol tartunk.

:taps :taps :taps

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.10.03. 08:42 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
pter írta:
Nem sok méhész veszi észre a baci látványos nyomait, az elpusztult savós fiast, a lyukas fedelű fedett fiast, ha a család takarító hajlama erős és ha ritkán és felületesen nézi meg a méhcsaládokat. Pedig....

Pedig nagy valószínűséggel itt nem egyéb baktériumos megbetegedésről van szó, hanem nyúlósról.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.10.03. 05:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
pter írta:
Bogaras írta:
Csak méhészkedjen nyugodtan tovább , ha nem talált semmit. Ha mégis álmatlanul forgolódna az ágyában, vegyen be két altatót, a többit a méhek és a természet megoldja
Háááá...t?

Mindig úgy álltok a dolgokhoz, mintha a világot kellene megváltanotok és nektek kellene mindent kiigazítani ami rossz.
A világ jó , az emberek a rosszak , hogy beleszólnak a rendjébe és próbálják a maguk kénye-kedve szerint formálni. Ezzel csak károkat okozunk a méheknek a növényeknek, mindennek és legfőképpen magunknak.
A természetben a gyenge elbukik meghal, az erős fennmarad és szaporodik. Biztosan sokakban ellenérzést vált ki, de mi "okos " emberek segítjük a gyengéket, nem életre valókat, hogy tovább tudják örökíteni a rossz géneket amiket a természet kiszűrne. Ne csodálkozzunk , hogy ott tartunk ahol tartunk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.10.02. 21:23 
Nem kell a világot megváltani, mert az nehéz. A szakmáról írni nem lenne nehéz.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.10.02. 21:05 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
pter írta:
Nem tudom miről beszélsz, de majdcsak lesz, aki ért is hozzá és ír is róla.

Ne add az értetlent, csak tartsd magad ahhoz amit írtam!!

Tudod az indiános viccet...???

-Egy...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.10.02. 20:44 
Bogaras írta:
Csak méhészkedjen nyugodtan tovább , ha nem talált semmit. Ha mégis álmatlanul forgolódna az ágyában, vegyen be két altatót, a többit a méhek és a természet megoldja
Háááá...t?


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.10.02. 20:42 
Nem tudom miről beszélsz, de majdcsak lesz, aki ért is hozzá és ír is róla.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.10.02. 20:17 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Figyu pter!
Én nem akarom megváltani a világot!
Hagyjál békén!!!!!!!!!
Örülj, hogy itt lehetsz már megint, olvasgass, és néha pötyögj valamit, ha már egyszerüen nem tudsz enélkül meglenni, de ne provokálj a mézes-mázos dumáddal, mert hidd el( ha nem hiszed kérdezd meg a többieket), hogy most is kiszúrtalak már az első hsz-ed után, amit ezen a nicken írtál. Sőt már arra is van tippem, mi a következő, jelenleg pihentetett neved, és ha nem csitulsz, akkor sorozatban ki foglak nyomni.
Amúgy jó helyre írsz, mert te is valami hasonló vagy itt, de együtt élhetünk veled, ha nem akarod szócsövedként használni a fórumot!!!

Ha igen, akkor repülsz megint!!!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.10.02. 20:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
pter írta:
Kedves Méhegészségügyi felelős kolléga!

Örömmel olvasna és tanulna mindenki tőled, ha megtisztelnéd a tudásoddal. Hiszen te sokat láttál, olvastál, tanultál arról, amivel egy-egy közönséges méhész életében csak néha-néha találkozik, ezért nem ismeri fel, és ha rosszul csinál valamit, akkor magának és másnak is kárt okoz.

Hogyan ismered fel a kezdődő fertőzéseket? Mik az első jelek? Amikor még nincsenek látványos, gyufaszállal is észlelhető jelek? Mit tegyen és mit ne tegyen a méhész ilyenkor? Pergetés előtt vagy alatt ilyet lát, akkor mit tegyen? Nyilván nem az elégetés és nem a kakaspor a megoldás, de akkor meg mi?


Csak méhészkedjen nyugodtan tovább , ha nem talált semmit. Ha mégis álmatlanul forgolódna az ágyában, vegyen be két altatót, a többit a méhek és a természet megoldja


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.10.02. 20:02 
Kedves Méhegészségügyi felelős kolléga!

Örömmel olvasna és tanulna mindenki tőled, ha megtisztelnéd a tudásoddal. Hiszen te sokat láttál, olvastál, tanultál arról, amivel egy-egy közönséges méhész életében csak néha-néha találkozik, ezért nem ismeri fel, és ha rosszul csinál valamit, akkor magának és másnak is kárt okoz.

Hogyan ismered fel a kezdődő fertőzéseket? Mik az első jelek? Amikor még nincsenek látványos, gyufaszállal is észlelhető jelek? Mit tegyen és mit ne tegyen a méhész ilyenkor? Pergetés előtt vagy alatt ilyet lát, akkor mit tegyen? Nyilván nem az elégetés és nem a kakaspor a megoldás, de akkor meg mi?


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.10.02. 19:50 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Már megint találtál magadnak valami vesszőparipát, és addig fújod, míg valaki rá nem harap!

Hát épp ez a CCD amit leírtál. Egy kis ez, egy kis az, egy kis amaz!!
Nem lehet meghatározni egy valamivel.! Épp ez vele a probléma, és ezért nehéz vele mit kezdeni!

De jaj, már megint veled társalgok! :roll: :o :?
Csak az agyamra megy, hogy már megint valami világmegváltó, nagyívű dolgot akarsz kitalálni, és fújod, és fújod, és fújod...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.10.02. 14:49 
tsanyi írta:
pter írta:
Ha még a nevek is rejtjelesek és nem kell róla többet tudnunk, akkor engem se zavar.

Amerikai (vagy nyúlós) költésrothadás: (American Foulbrood AFB)
Európai költésrothadás: (European Foulbrood EFB)
Költéstömlősödés vírus (Sacbrood Virus, SBV)
;)

Felvetettem, hogy a nyúlóson kívül még kellene az egyéb baciról is kellene beszélgetni mert ezek kártétele a méhesben akkor is nagyon jelentős, amikor még nincsenek látványos tünetek. Először annyit veszünk észre csak, hogy az egyik család nem olyan népes, mint a másik, nem olyan szép karéjos, hanem kicsit szórt a fiasítás vagy alig gyűjt a másikhoz képest. Általában ilyenkor az anyát okoljuk, pedig nem biztos, hogy anyaprobléma van. Nem sok méhész veszi észre a baci látványos nyomait, az elpusztult savós fiast, a lyukas fedelű fedett fiast, ha a család takarító hajlama erős és ha ritkán és felületesen nézi meg a méhcsaládokat. Ha a méhész ritkán néz bele a kaptárba, akkor egyszer csak azt látja, hogy a méhcsalád összeesett, fiasítás alig van és szinte eltűntek a méhek a kaptárból. Ehhez jöhet még egy kis vírus, egy kis meszesedés, egy kis atka, aztán persze a pletykáknak felülve a méhész kiabál, hogy "jaj itt a CCD". Pedig....


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.28. 17:19 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
kopaszkutya írta:
A tegnapi átvizsgálás során már találtunk beköltözött egeret. Az etetőben kezdte építeni a fészkét. Érdekes hogy a méhek nem bántották :?: :?:


Én a kaptárakban még nem találtam, de szinte mindig mikor a méhesben járok látok belőlük! Mihamarabb fel kell, hogy szereljem a rácsokat.

Ezek a rágcsálóriasztók milyenek lehetnek kint a szabadban? A méheket nem zavarják?

http://elektronika.vatera.hu/biztonsagtechnika/allatriaszto/napelemes_szunyogriaszto_es_ragcsaloriaszto_40m2_180547715.html
http://elektronika.vatera.hu/biztonsagtechnika/allatriaszto/ultrahangos_ragcsaloriaszto_550m2_181142343.html

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.23. 21:02 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Tomi írta:
Ma este kint voltam a méhesben, már sötétedett rendesen. 4 kaptáron a kijárók közelében üldögéltek ilyen molylepke szerű állatok. Kb 2 cmesek voltak. Kinyírtam mind. Ezek ellen van valami megoldás,vagy a méhek megölik őket,ha a kaptárba akarnak jutni?



Ezek viaszmolyok Tomi. Ne foglalkozz velük, a méhek majd elintézik őket!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.23. 20:06 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
A tegnapi átvizsgálás során már találtunk beköltözött egeret. Az etetőben kezdte építeni a fészkét. Érdekes hogy a méhek nem bántották :?: :?:

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.23. 19:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
sarkozine írta:
Sziasztok !
Lehet hogy hülye kérdés, de tehet kárt a meztelencsiga a kaptárakban?
A nyár végén amikor este füstöltem, a kaptárakon mászkáltak. Mi a fenét akarnak??


Érzik a méz illatát és nagyon szeretnének belőle.
Különösen a Spanyol csigák ilyen éhenkórászok.
Ne aggódj a méhek elrendezik őket.Ma jó néhány bebalzsamozott múmiát szórtam ki a kaptárakból.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.23. 19:08 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Ma este kint voltam a méhesben, már sötétedett rendesen. 4 kaptáron a kijárók közelében üldögéltek ilyen molylepke szerű állatok. Kb 2 cmesek voltak. Kinyírtam mind. Ezek ellen van valami megoldás,vagy a méhek megölik őket,ha a kaptárba akarnak jutni?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.23. 17:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Lánglovag írta:
Sajna még nem tudunk nekiállni a Tak-tik-os füstölésnek.Van még pár család,ahol van még fiasítás

A füstölés nem károsítja a fiasítást. Fiasítás hiányában nem is kellene sorozatot nyomni, hanem 1-2 is elég lenne. Szerintem el kellene kezdeni a sorozatot...
10 fok alatt sem lehet füstölni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.23. 16:11 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Tükör írta:
Nem "egyéb kártevő" "csak" atka


Én a hirtelen beköszöntött hűvös éjszakák miatti megfázásra tippelnék inkább. Ha az atka annyira megszívta volna őket, akkor szerintem csökött szárnnyal kelnének nem kidugott szipókával.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.23. 13:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.03. 16:46
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Gerecse
Pöte írta:
Lánglovag írta:
Fiasítás már alig van


Villázzatok fel 10-20 sejtet az megmutatja, hogy kb. mekkora az atkaterhelés a családokon, de szerintem is ezzel lehet ott a gond!



Mire odajutok megint azokhoz a méhekhez,már nem lesz mit felvillázni és amúgy is nem sokkal több a fedett fias 10-20-nál.
Köszi a válaszokat!
Sajna még nem tudunk nekiállni a Tak-tik-os füstölésnek.Van még pár család,ahol van még fiasítás,ill. pár anya elkezdett újra petézni a jó idő és a hordás miatt. :merg
Ezért még várnunk kell a kezeléssel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.23. 11:23 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.30. 12:25
Hozzászólások: 202
Tartózkodási hely: Pest megye
Sziasztok !
Lehet hogy hülye kérdés, de tehet kárt a meztelencsiga a kaptárakban?
A nyár végén amikor este füstöltem, a kaptárakon mászkáltak. Mi a fenét akarnak??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.22. 21:11 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Lánglovag írta:
Fiasítás már alig van


Villázzatok fel 10-20 sejtet az megmutatja, hogy kb. mekkora az atkaterhelés a családokon, de szerintem is ezzel lehet ott a gond!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.22. 20:30 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nem "egyéb kártevő" "csak" atka

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.22. 20:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.03. 16:46
Hozzászólások: 109
Tartózkodási hely: Gerecse
Tisztelet!
Lenne egy kérdésem!
Ma voltam segíteni egy méhészetben és olyan dolgot tapasztaltunk 3 családnál,hogy pár kelő bogár addig jutott el,hogy a fejük kilátszott és ott pusztultak el.A szipókájuk ki volt nyújtva teljesen,ill.1-2 még élt de azoknak is teljesen ki volt nyújtva.
Ha nem frissen kelők lettek volna,tipikusan mérgezés tünete lenne,de így nem igazán tudtunk a dologgal mit kezdeni.
Van valakinek ötlete,hogy ez mi lehet?
A családok teljesen normálisnak,egészségesnek tűnnek.Fiasítás már alig van és ezen a pár bogáron kívül a többi kelőnél nem láttunk semmi problémát.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.22. 18:50 
Azért is kérdeztem ezekre rá, mert nemrég mondta el egy méhésztársam, hogy nemcsak az új csávázószerek, hanem az atka, sőt baktériumos fertőzések is szerepet játszhatnak a CCD kialakulásában. Nem lenne káros tehát számunkra, ha a körünkben levő méhegészségügyben jártasak kicsit többet írnának ezekről.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.20. 21:03 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Ne felejtsétek el a költés kövesedést se!

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.20. 08:24 
Beszélgetés van a nyúlósról és a meszesedésről, de mivel és hogyan gyógyíthatom a többi költésbetegséget?


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.20. 07:04 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
tsanyi írta:
Európai költésrothadás: (European Foulbrood EFB)


Amit pedig több baktérium is okozhat. Végérvényben az a lényeg, hogy az átlagos egészséges állapottól eltérő elváltozások felismerésre kerüljenek. Jó, hogy le lettek ide is írva a nemzetközi kifejezések, aki nem ismeri őket az nyugodtan keressen rá a youtube-on!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.19. 22:32 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
pter írta:
Ha még a nevek is rejtjelesek és nem kell róla többet tudnunk, akkor engem se zavar.

Amerikai (vagy nyúlós) költésrothadás: (American Foulbrood AFB)
Európai költésrothadás: (European Foulbrood EFB)
Költéstömlősödés vírus (Sacbrood Virus, SBV)
;)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.19. 22:25 
Ha még a nevek is rejtjelesek és nem kell róla többet tudnunk, akkor engem se zavar.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.19. 22:09 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
pter írta:
Hát a rövidítések nem érthetők.

:taps :D :D Ha a leírt tünetekből nem ismersz rá akkor miért érdeklődsz?
pter írta:
hányféle baktérium okozta fiasítás betegség van?

Ezek a legismertebbek. :D :D :D

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.19. 22:01 
Hát a rövidítések nem érthetők.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.19. 21:55 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
pter írta:
...Ha nem nyúlós, de mégis a lárvák pusztulnak és nem meszesedés nem kövesedés, akkor mit tehetünk?

Talán kinyitjuk a szemünk .....
AFB fedett álcák betegsége, csak ez nyúlik ........
EFB nyitott álcál betegsége, barnul, de nem nyúlik ......
SBV Bábozódás problémája, a kültakarójában mint egy tömlőben pusztul el az álca ...
......
Egyébként az első kettőnél kötelezően, más problémánál ajánlottan hívjuk a méheü. felelőst, illetve a jogosult lódokit.... Bakteriális vagy vírus fertőzés azonosítására a labor alkalmas .......
Hát ezért "fal" kérdés. Mit szeretnél kiprovokálni belőle?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.19. 21:51 
Nem értem.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.19. 21:35 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
egy bigyológustól ezek is "fal" kérdések

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.19. 21:26 
Tükör írta:
Amúgy is egy "fal" kérdés volt a kérdezőtől!
Nem értem mit jelent, hogy "fal" kérdés? Megválaszolhatatlan, mert a nyúlóson kívülieknek nincs nagy jelentősége?
Vagy azért, mert annyira sokféle, hogy nem lehet vele eredményesen megküzdeni?
Miről ismerjük meg, hogy nem nyúlós a fiasítás betegsége?
Ha nem nyúlós, de mégis a lárvák pusztulnak és nem meszesedés nem kövesedés, akkor mit tehetünk?


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.19. 18:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Tükör írta:
Cirkusz!
Már csak nem állom meg szó nélkül:
Nem az első hozzászólásod, amire ráillik a mondás: Nem szóltál volna, bölcs maradtál volna. :ut

Ne érezd már úgy, hogy a nyitva maradt kérdéseket mind neked kell megválaszolni! :roll:

Amúgy is egy "fal" kérdés volt a kérdezőtől!!! :twisted:


Szia Tükör! Rendbenm van, igyekszem kiszürni a " fal" KérdéseketÜdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.19. 14:55 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Cirkusz!
Már csak nem állom meg szó nélkül:
Nem az első hozzászólásod, amire ráillik a mondás: Nem szóltál volna, bölcs maradtál volna. :ut

Ne érezd már úgy, hogy a nyitva maradt kérdéseket mind neked kell megválaszolni! :roll:

Amúgy is egy "fal" kérdés volt a kérdezőtől!!! :twisted:

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.19. 07:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
pter írta:
A nyúlóson kívül hányféle baktérium okozta fiasítás betegség van?


Szia! Nagyon sok. Ha kiváncsi vagy valamennyire akkor keress valami uj szakkönyvet. A legtöbbünk nemtudja meg soha mijen baktériumok vannak pontosan a méhekben, pontosabban melyik okoz épp bajt. Nagyon drága egy labor vizsgálat. Kis méhészetek
nem igen engedhetik meg maguknak. Sokkalolcsobb erős egészséges méheket tartani. Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.09.18. 20:32 
A nyúlóson kívül hányféle baktérium okozta fiasítás betegség van?


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.07.20. 22:18 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
mézga írta:
Az Ázsiai Méhfarkasról,terjedéséről valami hír?
Egy nagy Lódarázsféle ólálkodott az egyik Családnál.
Mikor feléhessintettem,elrepült,eltűnt.


Ázsia méhfarkasról még nem halottam. Szerintem a Vespa Velutinára gondolsz. (Ezt hurcolták be nem rég Franciaországba) Az emlékeim szerinte nem nagyobb a mi lódarazsunknál. Csak sajna nincs nekije természetes ellensége.

Ha ilyen volt, akkor nem kell aggódni. (3,5-4,5 cm-es)
http://www.vertdeterre.com/nature/anima ... ardins.htm
Ritka és a méhek elbírnak vele. (Legalábbis az enyémek :)) Fokozottan védett és 50.000,-Ft az eszmei értéke. Kár lenne lecsapni, csak mézet akar lopni.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.07.20. 12:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Geri77 írta:
tsanyi írta:
3 kénszalag 10-12 fiók tetejére rakott üres fiókban teszi a dolgát .....


Alulra teszel fenékdeszkát, felülre pedig tetőt?
Belógatod a kénszalagot vagy valami lemezdarabon égeted el?

Fenék és tető is van és ős-öreg alumínium tányérban.....

Bár pont az idén inkább a tartalékcsaládokra bíztam a lépápolást ......

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.07.20. 08:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.28. 08:48
Hozzászólások: 878
Tartózkodási hely: Zala
tsanyi írta:
3 kénszalag 10-12 fiók tetejére rakott üres fiókban teszi a dolgát .....


Alulra teszel fenékdeszkát, felülre pedig tetőt?
Belógatod a kénszalagot vagy valami lemezdarabon égeted el?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.07.19. 22:09 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
3 kénszalag 10-12 fiók tetejére rakott üres fiókban teszi a dolgát .....

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2010.07.19. 20:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Geri77 írta:
Atis írta:
Geri77 írta:
Egy-egy fiókoszlop alatt mekkora kénszalagot kell elégetni? Mire kell figyelni használatakor?


A kénszalagot emlékeim szerint nem alatta, hanem a tetején kell égetni, mert a kén-dioxid nehezebb a levegőnél. ;)


Igazad van! De a kérdés még nyitott.


Sziasztok! Ha a fiok oszlopban elég távol vannak a keretek és elég magas hogy a kürtő hatás érvényesüljön akkor nemkell kénezni. De ha mindenképpen kénezni akartok akkor szerintem a legjobb megoldás a kiszuperálz hűtó szekrény.Kibelezve, hanyatlögve a kén lap elkülönítve a keretektöl,deakén füst elérjeőket 200l-sig2db kén lap bőven elég 2-3napos cserével.

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 417 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.