Pontos idő: 2024.04.27. 12:39

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 417 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.15. 20:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.04.11. 19:35
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: pest megye
Kertes fórumokon ,az ilyenektől sírnak a nevetéstől. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.15. 19:52 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
zsirosmeheszet írta:
Vakondom nincs az biztos.


Termékleírás: "biztos módszerrel űzi el a vakondokat, cickányokat és a mezei egereket..."

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.15. 18:08 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.09.17. 13:29
Hozzászólások: 121
Tartózkodási hely: Vas, Celldömölk
Kedves Pöte!
Nekem volt ilyen kb. 5 négyzetméteren volt hatásos, de a végén már azon izgultam, ki ne túrja a vakond!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.15. 17:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Vakondom nincs az biztos.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.15. 13:52 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.09. 12:11
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Bács-kiskun megye Vaskút
Szerintem semmit nem ér.
Én ettől kicsit komolyabbat vettem 14000-ft.-ér itthonra a gipszkarton fölé,mert néha rohangálnak fönt az egerek,de teljesen felesleges volt megvenni,mert semmi nem változott.Lehet,hogy még táncolnak is erre a hangra az egerek.
A melóhelyemen is vannak hasonló kütyük ipari minőségbe,de az se kergeti el az egereket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.15. 11:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Hogy viselkedhet ez az eszköz egerek távol tartásában kint a határban a méhesben? Esetleg valaki használ ilyet? Ilyen értékű egérmérget idén is szétszórtam a kaptárak körül.

http://www.aldi.hu/hu/html/offers/58_29144.htm

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.04. 17:53 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.02.28. 21:04
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Ajka
ok és köszi az újabb jó ötletet! :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.03. 23:41 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Bár bagatelnek hangzik, de mondhatom, hogy az állatok itatása nálam folyamatos és rendszeres. Mint nyilván te is tudod sokan a görög teknősök esetében teljesen megfeledkeznek az állatok megfelelő mértékű itatásáról. Ennek ellenére valószínűleg köszvényben pusztult el tavaly az egyik kedvenc példányom. Jellemzően egy vagy két alkalommal kapnak a teknősök tojásrakás előtti időszakban vagy túrót vagy valamilyen jobb minőségű kutya vagy macska konzervet. Egy ismerősöm a salátalevélbe tekert egércsipaszra esküszik. Nálunk még az akácfavirágot nagyon szeretik, meg is lepett Tomipapa intelme miszerint nem javasolt az (emberi) fogyasztása nagyobb mennyiségben. Na nálunk a teknősök míg virít az akác kapják nap mint nap.

Visszatérve a méhekhez én ajánlom, hogy keress fel egy méhészt termelési időszakban, hogy mutassa meg neked a kivillázott herefiast, ami kelés előtt 4-6 nappal szerintem jó megoldás lehet. "Termelése" nem bíbelődős, nagy mennyiségben rendelkezésre áll és aki használ építtetőkeretet annál plusz munka vagy beruházás nélkül rendelkezésre áll.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.03. 23:18 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.02.28. 21:04
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Ajka
biztos,h jó kaja lenne és ezek szerint az nektek sem kártevő.tehát nem okoz gondot.azért a görögtekinél vigyázz vele!!nem jó dolog a köszvény! :):)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.03. 20:38 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Az egykori Terrárium magazinban meg is jelent egy cikk, melyben nyári darázsfészkek leszedését és a fészekben fejlődő egyedek feletetését ajánlották. Ebből nekem is a herefias jutott eszembe, mivel minden szempontból könnyebb a beszerezhetősége és a megszerzése, mint a darázsfészek. Nem is beszélve a mennyiségről. Az ebay.de-n egyébként látható is olyan hirdetés ahol terraristáknak, horgászoknak (...) kínálják a "méz lárvákat". Az biztos, hogy csínján kellene vele bánni, mert könnyen elhízhatnának tőle a hüllők, ami nem szerencsés dolog. Én magam is gondolkodtam már rajta, hogy a görög teknőseimet tojásrakás előtti időszakban megkínálom egy kis herefiassal.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.03. 20:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
A herefias nem lenne jó eledel a hüllőknek? Abból többet elő lehetne állítani biztonságosan. Csak mint laikus kérdezem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.03. 11:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.02.28. 21:04
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Ajka
:taps :taps :taps
igen,hatalmas kereslet lenne rá.lehet,h többet hozna mint a méz.de ti tudjátok :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.03. 10:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Nem lepkét, hanem lárvát keresett.
Valószínűleg egész éves kereslet lehet rá, nem csak a méhészkedés csúcsidőszakában.
Méhész kamasz gyermekének első "vállalkozása" is lehetne, amiből zsebpénzt keresne (100 darabért 2-3.000 Ft?), nem a szüleitől várná.
Túl nagy befektetés nem kell hozzá...
Persze el is lehet utálni azokat, akik pénzt akarnak költeni a méhészeknél :shock:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.03. 10:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
tsanyi írta:
H Tibor írta:
Hogy hogy van ez ,jól értem? Sanyi :o :o :roll: :roll:....

Nem érted jól.
Azt tanácsoltam trewának hogy szabály ide vagy oda, szerezzen be öreg virágporos lépeket
és Ő tenyésszen viaszmolyt, úgy hogy a lépekhez többet méh ne férhessen. Kizárva a fertőzés veszélyt.


Te tanácsodat értettem,trewa elképzelését nem értettem mégis hogy gondolta hogy méhésztől nem mézet hanam lepkét akar venni :twisted:
Egyébiránt az sem lesz olcsó mert lesz lepkéje de veszíti a viaszt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.02. 22:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Tükör!

Szerencsére, megtaláltuk közben a hangot és a közös érdeklődési kör adta párbeszéd nyomán az együtt gondolkodás adományát, ezért ez a kérdés azóta okafogyottá vált.

A tanulság: jól kérdezni egy komoly adottság, nem mindekinek készség-szintű adottsága, a félreérthető kérdés következtében félreértett és annak mentén generált válaszok pedig lehetséges, hogy kicsinyt megkarcolhatják az egót...

Sikerült újfent bizonyítékot találni arra a régóta hangoztatott sóhajomra, mely a párbeszéd mellett igyekezett kampányolni...
A lényeg, hogy aki igyekszik tanácsot adni, az némileg legyen képben, a kérdező pedig képes legyen megérteni, hogy kérdésének feldolgozása esetleg az empátián túl igényel sok-sok türelmet is.

Az pedig csak szerencse, hogy személyetekben ilyen személyből a Fórum nem szenved hiánybetegségben...

Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.02. 21:38 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
trewa írta:
a legjobb az ,h valóban mindenki félre értett!senkitől nem kértem,h tenyésszen nekem viaszmolyt,vagy fogdossa össze stb


Ezt azért nehéz volt félre érteni:

trewa írta:
.azért regisztráltam ide a fórumra,mert olyan veszprém megyei (lehetőleg ajkai :D :D :D :D :D ) méhészt keresnék akitől betudnék szerezni viaszmoly lárvát (lehetőleg rendszeresen). i

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.02. 19:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
AMDROBI!

Ha komoly viaszmoly-károd volt, akkor tudod, hogy a bebábozódó lárvák a keretlécbe is képesek teknő alakú mélyedéseket rágni (fa-keretlécek), így elcsúfítva és meggyengítve a keretléceket. Nem szép "azonosító jel" a viaszmoly-bábok nyoma a kereteken, de veszélye elsősorban nem ebben rejlik az öreg, molyette lépeknek, kereteknek. A viaszmoly elsősorban a gyenge családokban képes elhatalmasodni, az erős családok nem engedik károsítani.

A gyenge családok általában betegségektől gyengülnek le, s legyen az nyúlós költésrothadás, vagy újkori Nosema, az öreg, bábinges-virágporos lépekben milliárdszám találhatók a spórák.

Eképp a viaszmoly-károsította kereteket is jobb eltüzelni, mert a keretek letakarítása, újra drótozása időben és anyagiakban sem nagyobb ráfordítás, mint új keretek beállítása, nem beszélve az egészségügyi vonatkozásokról..

Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.02. 19:30 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Hogyne lennének jók! A saját kereteid a saját méhészetedben.
Viszont Te sem örülnél ha valaki a szomszédodba idegenből hozna lépeket amiket a Te méheid járnának ........

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.02. 19:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.27. 11:17
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
tsanyi írta:
trewa írta:
gratulálok!egyre jobb vagy!

Kedveském!
Aki méhészkedik az szezonban nem fog neked viaszmolyt tenyészteni.
A legjobb ötlet valóban az volt, hogy old meg magad!
Valóban tilos használt lépeket eladni, de ha akarsz akkor megoldható bármelyik közeli méhésznél. Öreg virágporos lépeket ha beszerzel és méhektől szigorúan elzárva (Ezt légy szíves nagyon komolyan venni!!!) zárt sötét meleg helyen tartod, bőséges viaszmoly populációd lesz.
A moly által felzabált lépek maradékát keretet stb, szíveskedj elégetni, méhek továbbra sem férhetnek hozzá!
Sok sikert!


Nekem tavaly előtt ősszel volt óriási viaszmoly károm.De én tavaly tavasszal a kereteket lekapartam és újrafűztem,majd besütöttem és beraktam a méheknek.Miért nem jók már azok a keretek,a lépek úgy is újak,a régiből semmi nem marad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.02. 18:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Trewa!

A "köszönetre" mifelénk a "szívesen " válasz szokott érkezni.... Te valahogy rosszul emlékszel és kommunikálsz, de üsse kő, kezdjük előről...

Kérdésed és reakcióid visszaolvasása nyomán bennem egy olyan fórumtárs képe sejlik fel, akinek korántsem a Labeotropheus trewavasae (Fryer, 1956) gondolkodást sejtető szemöldöksávjai, hanem sokkal inkább a Haplochromis moori vagy a Steatocranus casuarius öklelésre kész busa homloka alapján kellett volna nick-nevet választania. Az persze lehet, hogy csak az én túl élénk fantáziám szüleménye, hogy milyen alapon választottál nick-nevet, de meglátásom szerint ha újra választanod kell, vedd figyelembe az általam javasolt sügér-fajokat is, az előző tűnik szellemesebbnek, mert annál további beleérzésekre nyílhat lehetőség ( memento mo(o)ri ...).

Tudom, bugyuta szójáték, ezért az élcelődést félretéve, amennyiben segítségre vagy információra van szükséged, ne az én ostobaságomra és a terrarisztikában való járatlanságomra fókuszálj, s írj ilyen szívhezszóló búcsúlevelet, hanem írj annyit, amennyit már elébb is javasoltam: kérlek, vedd fel velem a kapcsolatot Tomipapa.

Azt a kérésedet már képes vagyok nem csak malíciával kezelni...

Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.02. 17:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.02.28. 21:04
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Ajka
a legjobb az ,h valóban mindenki félre értett!senkitől nem kértem,h tenyésszen nekem viaszmolyt,vagy fogdossa össze stb.tanácsot kértem méhészektől mivel ti ebben a témában járatosak vagytok.ha hegesztés kellet volna akkor hegesztőt keresek.segítséget kaptam privátban,itt is köszönöm.a többség viszont jött a kioktatással,arcoskodással,ezt is "köszönöm" !részemről lezárva.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.02. 12:40 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
H Tibor írta:
Hogy hogy van ez ,jól értem? Sanyi :o :o :roll: :roll:....

Nem érted jól.
Azt tanácsoltam trewának hogy szabály ide vagy oda, szerezzen be öreg virágporos lépeket
és Ő tenyésszen viaszmolyt, úgy hogy a lépekhez többet méh ne férhessen. Kizárva a fertőzés veszélyt.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.02. 09:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Tibor!

Ilyenkor még nemigen röpköd a viaszmoly, mert áttelelni a lárva és a báb képes, nem az imágó. Az áttelelt lárvák táplálkoznak, majd a keretfülek alatt, vagy a keretlécek mentén bebábozódnak. A bábing olyan erős, pergamenszerű, hogy a méhek megbontani képtelenek. A bábállapot normális kaptárhőmérsékleten 12-15 napig tart, télen természetesen akár hat hónapos is lehet a diapauza. Az imágó kibújása után párosodik, majd azt követően a nagy viaszmoly nősténye kb. 1000, a kis viaszmolyé 250-300 petét rak. A peteszalagok 3-4 mm szélesek, sárga színűek, belőlük a kis lárvák 10 C fokon kb. 20-22 nap múlva, 33-35 Cfokon mindössze 5 nap elteltével kelnek ki. Egy peterakásból kikelt lárvák nagyon sok táplálékot képesek elfogyasztani, mire a tűhegynyi álhernyó 2-3 cm-es méretűre növekszik. Ez lehet akár kilót közelítő lépmennyiség is.
A fejlődési szakaszokhoz szükséges időket összeadva azt lehet mondani, hogy az átlagos kaptárhőmérsékleten petétől petéig 2-2,5 hónap telik el. A lárvák táplálkozása 4 Cfok fölött indul meg, az alatt a táplálkozást beszüntetik. A táplálkozó lárvák hőt fejlesztenek, ezért a fészken kívül is képesek a számukra optimális hőmérsékletet fenntartani. Ezért veszélyes ez az időszak, mikor a méhek még nem takarják az összes lépet, mert az erős, lépkészletét takarni, gondozni képes családok lakásaiban a viaszmolyok nem képesek károkat okozni.
Az új vizsgálatok tükrében nem az atka, hanem a viaszmoly fékentartása érdekében lehetne a feromoncsapdákat bevetni. A nőstények által kibocsátott sex-feromon csalogató hatására a hímek tömegesen gyűlnek az azt kibocsátó nőstény köré, vagy az illatanyagot tartalmazó vödörcsapdába.

A terraristák elsődlegesen a különböző méretű lárvákkal takarmányozzák kedvenceiket, bár egyes nagyobb termetű béka, gyík, gekkó-faj az imágót is szívesen fogyasztja. Tenyészteni viaszt, mézet, virágport vagy tejport, élesztőt és lisztet tartalmazó mesterséges táppal szoktuk, a "lepkehálós" módszer valóban kissé gazdaságtalan lenne, az így vadászott imágók a jelzett vételár mellett sem lendítenének anyagi helyzetünkön. Gazdaságosabb tenyészteni, ha igaz a lárvánkénti 30 Ft-os vételár, erősen elgondolkodom, hogy méhcsaládok beszerzése helyett visszatérek a jobban jövedelmező viaszmoly-tenyésztéshez...

Abban legalább nem csak könyvízű gyakorlatom van...

Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomipapa 2012.03.02. 18:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.02. 07:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.09. 08:47
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Nógrád Salgótarján
Hogy hogy van ez ,jól értem? Sanyi :o :o :roll: :roll:

Szedjem szét a stócokat azt a háromszáz fiókot és ha közben kirepül egy moly azt fogjam meg egy lepkész hálóval? és még 30 forintot is kapok érte :idea: -derék elfoglaltság így család átvizsgálás idején.
Ha nekem ilyentájt már lepkék repkednek (-20-as szaporulat) akácra nem kell fiókot felraknom. :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.01. 23:25 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6279
Tartózkodási hely: Észak-Zala
trewa írta:
gratulálok!egyre jobb vagy!

Kedveském!
Aki méhészkedik az szezonban nem fog neked viaszmolyt tenyészteni.
A legjobb ötlet valóban az volt, hogy old meg magad!
Valóban tilos használt lépeket eladni, de ha akarsz akkor megoldható bármelyik közeli méhésznél. Öreg virágporos lépeket ha beszerzel és méhektől szigorúan elzárva (Ezt légy szíves nagyon komolyan venni!!!) zárt sötét meleg helyen tartod, bőséges viaszmoly populációd lesz.
A moly által felzabált lépek maradékát keretet stb, szíveskedj elégetni, méhek továbbra sem férhetnek hozzá!
Sok sikert!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.01. 23:08 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Trewa!
Te meg egyre gyengébb, úgyhogy, ha nincs mit hozzátenned a MÉHÉSZFÓRUM-hoz, talán csak várd az ajánlatokat.
Van itt elég hangulatkeltő méhészből is, külsősökre nem tartunk igényt!!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.01. 23:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
trewa, a fórumtagok majd eldöntik maguk, hogy mit akarnak eladni vagy mit nem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.01. 23:04 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.02.28. 21:04
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Ajka
gratulálok!egyre jobb vagy!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.01. 22:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Laci!

Az utolsó szösszenetemet nem is kell kommentáld, elég, ha begépeled: szeretnék véled néhány privát szót váltani...

Hidd meg, nem a szembesülés elől szeretnék kitérni a privát elérhetőség korlátozásával, csak egy ideje felértékelődött nálam a magánszféra, de ha szeretnél vélem privát kapcsolatot létesíteni, akkor a felhívásra szívesen reagálok.

Ha viszont úgy ítéled meg, hogy olyan kérdésben nyilatkoztam meg, melyben nem igazán vagyok képben, akkor áruld már el nekem, mi a fittyfenéről szeretnél vélem beszélgetni?

Ha nincs közös témánk, akkor felesleges a tárhelyet fogyasztanunk, ha pedig igényed van a beszélgetésre, akkor ne pökhendi válaszokkal igyekezz provokálni egy hozzászólót, aki hajlandó válaszolni a kérdésedre, mert a reakció a valószínűségszámítás alapján feltehetően az lesz: mennyit ér meg neked egy Achroia grisella vagy Galleria mellonella lárva a helyszínre (Ajka) leszállítva? A mennyiségi igényt kérném heti bontásban leadni, áraink a rendelt mennyiség függvényében megbeszélés szerint kerülnek kialakításra. Táplálékállatainkat kizárólag ÁFA-s számlával forgalmazzuk, amennyiben őstermelőként nem ÁFA-körös, kérnénk a rendelésben ezt előre jelezze! Rendelését visszaigazoljuk, s a küldeményt az ön által megjelölt napon futárpostával juttatjuk el az ön által megjelölt címre.

Tekintettel, hogy e tevékenység e topicban némileg idegen, valószínűleg az adok veszek-ben nyitok egy új topicot a viaszmoly-lárvák forgalmazásának bonyolítására. Ügyeljen arra, hogy előleg fizetése esetén pénze feltehetően elvész, molylárváinkat kizárólag utánvéttel forgalmazzuk, az előleget konzekvensen elisszuk... Rendelésében kérjük tüntesse fel, melyik moly-fajból és milyen méretben kéri a lárva(lárvák) szállítását. Az ön igénye szerint egyéb táplálékállatok szállítására is nyitottak vagyunk, rövidesen akciósan forgalmazunk olyan sóféreg tételeket, melyeket az árvák könnyének sójával kezelt vízben keltettünk, így garantálni tudjuk, hogy túlzottan boldog halait depresszánsokban gazdag táplálékkal legyen képes tápláni...

Amennyiben ragaszkodik a személyes leszállításhoz, cégünk Ajkára az Oázissal szemben feltalálható két kocsma bármelyikében is átadja a rendelt mennyiséget, Istvánnál vagy Balázsnál kérjük hagyni vételárat (Korányi F u. 33-35).

Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.01. 21:50 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Bár méhegészségügyileg aggályos, szerintem a viaszmoly eléldegél a viasz kifőzése után visszamaradt sonkolyon is. Az viszont már nem nagyon számít értéknek a méhészetben.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.01. 19:41 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.02.28. 21:04
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Ajka
Mivel a privát üzenetet nem engedélyezed ezért újabb szösszenetedre inkább nem reagálnék.ha vmiben nem vagy otthon akkor ne erőltesd!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.01. 18:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Trewa!

Sajnálom, ha kioktatásnak vélted, amit írtam. Nem írtad ugyan, milyen állatokat tartasz, de furállom, hogy 20 éves terrarista gyakorlattal nem kezdtél még bele a viaszmoly fajok tenyésztésébe, különösen annak fényében, hogy szerinted is az egyik legjobb takarmányállat. Azért ügyelj, mert a Dendrobates és Phyllobates fajok a nagyobb lárvákat nem tudták emészteni, gyakran visszahányták azokat.

Gondolom a tücsköket és a gyászbogár lárvákat saját magad tenyészted, de nem lehetetlen a Drosophylla röpképtelen alakjának a tenyésztése sem, ha a lakótéren kívül tudod tenyészteni. Sajnos, a kereskedésben vásárolt takarmány-állatok roppant drágák, nagyobb kétéltű és hüllő-állományt vásárolt takarmányon nem lehet tartani, ha nem növényevő fajokról van szó.

Ha nincs recepted a viaszmoly-fajok táptalajához, s gondod akad a tenyészanyag beszerzésével, nagyon szívesen segítek, de ennek a Fórumnak a tagsága tuti, hogy nem szeretne ellátni (főleg folyamatosan) lárvákkal, errefelé irtani szokták a viaszmolyokat, nem tenyészteni...

Azt pedig ne vedd rossz néven, ha a bejelentkezésed nyomán ilyen reakciókat kapsz, mert húszéves terrarista gyakorlattal nem szokás a takarmányállatokat vásárolni. Olyat meg csak a mesében hallani, hogy egy húsz éve tenyésztő(!) terrarista vásárolja a viaszmoly-lárvákat...Persze lehet, hogy manapság másképp terrarizálnak az emberek, mint akiktől én tanultam, de Zsilinszky Sanyi bácsi addig nem adott el egyetlen Dendrobates aureus-t sem, amig nem volt saját takarmány-állat tenyészetünk... Javasolnám még felkeresni a terrarista fórumot, ott általában a fórumozók maguk tenyésztik a takarmány-állatokat, s bizonyára szívesen segítenek ők is, ha te is kedvet kapnál a tenyésztéshez.

Lisztbogár lárvák (Tenebrio molitor) beszerzésének ügyében pedig feltehetően a molnárok vagy a pékek fórumát kellenék felkeresni...

Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tomipapa 2012.03.01. 23:43-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.01. 17:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.02.28. 21:04
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Ajka
Tomipapa!
Köszönöm a kioktatást,idestova 20 éve tartok,TENYÉSZTEK hüllőket! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nem azért kellene a viaszmoly lárva,mert nincs mivel etetnem hanem azért mert az egyik legjobb kaja.Ha vigyáz vele az ember,h ne állandóan etessen mert hizlal.Mint ti is írjátok nem egyszerű a beszerzése a dolognak és a kereskedő ha szerez is akkor 20-30 forint egy darab.Ez kicsit húzós!Ezért próbálkoztam itt és próbálkozom máshol.További jó méhészkedést!Sziasztok!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.01. 08:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Mezfer!

Méhészeti célra!

Hozzáteszem, az üres lépekkel semmire sem menne, azokon a viaszmoly éhen hal, lévén nem csak viaszra van szüksége a molynak... De erről már valahol tán' írtam is egykoron...

Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.01. 08:22 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.12. 21:31
Hozzászólások: 205
Tartózkodási hely: Észak-Somogy
A használt lép vétel és eladás jogszabályi környezet.Sokszor emlegetve volt. ;)

_________________
minden nap jobbat..
H/10 egyenlő lépes, styroban


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.03.01. 08:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Trewa!

Hosszú éveken keresztül tartottam és tenyésztettem kétéltűeket és hüllőket, melyek egyik alaptápláléka a kis- és nagy viaszmoly lárvái voltak. Arra ne számíts, hogy téged egy méhész fog rendszeresen ellátni viaszmoly-lárvával, mert amelyik méhésznél az tömeges, az már befejezte a méhészkedést, ráadásul télen a viaszmoly sem szaporodik...

Ha állatot szeretne tartani a terrarista, akkor legelőször az állattartás bázisát kell megteremtenie, azaz terráriumot építeni, berendezni, a táplálékállatok tenyésztését megkezdeni, s olyan mértékben felfuttatni, hogy a különböző méretű, fejlődési stádiumú rovartáplálék biztonságosan és folyamatosan rendelkezésre álljon.

Ehhez segédlet lehet dr Ország Mihály: Mindent lehet, de krokodilt - azt nem! c. könyve. Nem csak szakmai, de irodalmi kvalitásai miatt is ajánlom elolvasni.

A felelős állattartó mentalitásához pedig nagyapám intelme adhatja meg az alaphangot: "Fiam, a lovacskádat akkor hozhatod be az udvarba, ha kész az istállócska, s a szénácskát is behordtad..."

Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.02.29. 23:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.06.06. 18:15
Hozzászólások: 507
Tartózkodási hely: Veszprém megye
trewa írta:
sziasztok!
én nem méhészkedem hanem hüllőket tartok.azért regisztráltam ide a fórumra,mert olyan veszprém megyei (lehetőleg ajkai :D :D :D :D :D ) méhészt keresnék akitől betudnék szerezni viaszmoly lárvát (lehetőleg rendszeresen). tudom,h nektek ez egy átok,de nekünk terraristáknak áldás,az egyik legjobb hüllő kaja.
tehát kérem ha vki tud segíteni az írjon a trewa@freemail.hu címre.előre is köszi! laci



Engem a horgász kollégák mindig a herefiasításért nyúznak minden hasznosítható .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.02.29. 23:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Vegyél tőlünk lépet és akkor tudsz magadnak tenyészteni.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2012.02.29. 22:26 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.02.28. 21:04
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Ajka
sziasztok!
én nem méhészkedem hanem hüllőket tartok.azért regisztráltam ide a fórumra,mert olyan veszprém megyei (lehetőleg ajkai :D :D :D :D :D ) méhészt keresnék akitől betudnék szerezni viaszmoly lárvát (lehetőleg rendszeresen). tudom,h nektek ez egy átok,de nekünk terraristáknak áldás,az egyik legjobb hüllő kaja.
tehát kérem ha vki tud segíteni az írjon a trewa@freemail.hu címre.előre is köszi! laci


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2011.12.11. 08:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Sziasztok! Ez a vödrös megoldás nem is rossz.Szerencsére nem sok rágcsálóm volt, de azok sose szaladtak a kijáró felé.A mácskáim meg pillanatok alatt elfogták őket. Csendben ,hang nélkül.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2011.12.10. 21:32 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Amennyiben pedig betolakodó van a kaptárban ne felejts el a kijáró elé egy vödör vizet tenni. Tudod amikor megriasztod, a macska nem biztos,hogy el tudja kapni.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2011.12.10. 21:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Szia Pöte!
A szer bromadiolon hatóanyagú. Annyit találtam róla, hogy a rágcsáló a fogyasztás után 3-4 nap múlva pusztul el. Gondolom addig, plusz pár napig ha a rágcsálót megeszi egy ragadozó, az is kap a szerből. Bár ilyet nem találtam sehol a neten. Viszont, hogy más állat ne fogyasszon a méregből, keserűre ízesítik.
Szia Cirkusz!
Érdekes, mert ma pont beszagoltam a kijárón, mert erős, de kellemes propolisz-, méz-, viaszillatot árasztott. Tehát egérszag nincs.
Sok macska jár erre, azt észrevettem. A kaptárak környéke a vadászterületük itt a falu mellett.
Kihúzható tálcám van, megnézem, meg a kijárón bevilágítok zseblámpával holnap. Köszi a segítséget.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2011.12.10. 21:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Szia Mortimer!Ha a kijáród kaptárszélességű ,akkor könnyebb a dolgod, csak végig nézel.
Amennyiben a kaptárfenéken kihúzható tálca van már látod is háborgatás nélkül.Be is szagolhatsz a kijárón.A jellegzetes illat el árulja őket.Egy éhes, jó macska azonnal rátapad a kijáróra.Még ha te nem is érzed a szagukat.Talán még holnap jó idő lesz meg tudod nézni.Ha a rágcsálónak adsz utat, akkor csendben kiszalad a kaptárból.A többi meg egy mester macskának semmiség.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2011.12.10. 20:38 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Mortimer írta:
mérgezem a többi állatot is így


Elvileg ezek az egérmérgek már nem veszélyesek azokra az állatokra amik megeszik a döglött egere. Biztos, hogy nem vitamin, de nem veszélyes. ennek ellenére volt tavaly a méhesemben döglött görbecsőrű.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2011.12.10. 20:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Szia Kárpátia!
Habkaptáram van, ezért is érdekel, mert azt könnyen kirághatják a rágcsálók a rács mellett, akár észre sem veszem, mert nem megyek ki 1 hétig. Nem tudom, van-e bennt, viszont a kaptár alá tett mérget már vagy háromszor megette valami, tehát vannak ilyen kártevők a méhesemnél. Többet már ki se teszek, mert csak mérgezem a többi állatot is így.
Talán akkor veszélyesek igazán az egerek, ha több hétig nem bomlik meg a telelőfürt a hideg miatt. Mert ha kirepülnek a méhek, mint ma, akkor észreveszik és kiiktatják, ahogy nálad is. Gondolom én.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2011.12.10. 20:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.23. 17:59
Hozzászólások: 553
Tartózkodási hely: Györ-Moson Sopron
Szia mortimer!
Nekem volt egy ilyen esetem jópár éve!!
nagy tél volt kemény hoideggel láttam ez egérkakát az aljdeszkán.
Tavasszal az első kaptárbontáskor a viasztörmelék alatt, között ott volt az egér teteme. valszeg lebökték.
ha lesz jó idő esetleg nézz bele és hajtsd ki ha még él!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2011.12.10. 19:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Üdv!
Ha rágcsáló vagy cickány valahogy belakja magát a kaptárba a télen, akkor a maihoz hasonló időben (12 fok, napsütés) a méhek kinyírják? Vagy a tavaszig zavarja a családot?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2011.11.10. 10:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Kabboj !

Bár olvastam kérdésed elébb is, de akkortájt nem tudtam válaszolni. Nem értettem felvetésed, a szipolyról írsz, a szipoly-fajok viszont nem méhészeti kártevők.
A szipolyok (Anisoplia-fajok) az ízeltlábúakon belül a rovarok, azon belül is a bogarakhoz (Coleoptera) sorolhatók. A bogarak között a cserebogárfélék (Melolonthidae) családjába sorolhatók, s nálunk gyakorlatilag öt fajuk jelentős kártevő. Mondhatjuk, hogy kistermetű cserebogár-félék, lárvájuk pajor, mely a talajban két éven át károsít, majd a második tél után tavasszal bábozódnak be, s ezt követően 2-3 hét után kel ki az oligofág imágó, mely elsősorban gabona-kártevő. Nem így a pajorok, azok polifág kártevők, azaz sok tápnövényűek, de viaszt (meg virágport) nem esznek...

A viaszmolyok és készletmoly=aszalványmoly viszont valóban méhészeti kártevő(k), róluk már Mortimerrel leveleztünk a Szermaradvány topicban is (2011. 08. 26-án). A neki írt válaszomban kitértem a lárvák táplálkozásához szükséges hőmérsékletre is. Ott megtalálod ugyanazt a választ, melyet SztiRobitól is korrektül megkaptál.

Ha mégis szipollyal lenne gondod, az ellene folytatott védekezés lehetőségeiről szívesen tájékoztatlak.

Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2011.11.10. 09:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.03. 17:43
Hozzászólások: 310
Tartózkodási hely: Kiskőrös
kabboj írta:
Sziasztok!
A szipollyal van gondom.Sikerült találnom egy hűtőházat ahová bevihetném a fiókokat. +1 és +5 fok közötti hőmérsékletet tudnak nekem biztosítani.Az lenne a kérdésem, h mennyi ideig kell hogy benn legyenek a keretek? Elég-e ez a hőmérséklet?Sajnos ez már csak jövőre lesz aktuális most elég jól éltek nálam a kukacok:-(
köszi

Ez a hőmérséklet arra elég, hogy ne mozogjanak a molylárvák. Ebben az esetben akkor megoldás, ha addig ott tudod tárolni, amíg vissza nem kerül a méhekhez. Ha azt akarod, hogy el is pusztuljanak -5C° kellene. De a peték ellen az se megoldás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb kártevők
HozzászólásElküldve: 2011.10.05. 19:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.24. 20:04
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Svédország Vargön
Sziasztok!
A szipollyal van gondom.Sikerült találnom egy hűtőházat ahová bevihetném a fiókokat. +1 és +5 fok közötti hőmérsékletet tudnak nekem biztosítani.Az lenne a kérdésem, h mennyi ideig kell hogy benn legyenek a keretek? Elég-e ez a hőmérséklet?Sajnos ez már csak jövőre lesz aktuális most elég jól éltek nálam a kukacok:-(
köszi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 417 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 68 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.