Pontos idő: 2024.03.28. 14:50

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 186 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2015.03.03. 21:29 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Csak a józan ész...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2015.03.03. 21:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.05. 19:32
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
2013 szeptembertől senki nem korlátozhat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2015.03.03. 21:02 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Azért nem árt figyelemmel lenni az előírt távolságok vagyis a szabályok betartására, tudomásom szerint belterületi telephelyen vagy üdülőövezetben bejelentésre vagy feljelentésre életbe léptethetnek korlátozást.
Szerintem minden esetre jobb a békesség.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2015.03.03. 19:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
Amennyi elfér!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2015.03.03. 17:50 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Tudtommal erre nincs szabály.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2015.03.02. 14:14 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.05.03. 07:40
Hozzászólások: 7
Tiszteletem Mindenkinek!
A kérdésem az lenne, hogy milyen jogszabály, előírás van arra nézve, hogy egy állandó telephelyen mennyi méhcsaládot tarthatok? Lehet ügyetlen vagyok a keresésbe, és elnézést ha esetleg erről már volt szó, de a segítséget szivesen elfogadnám. Köszönettel!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.12.15. 19:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Nekem nem változott a véleményem nyár óta. De nem értettem meg, hogy neked miben változott.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.12.15. 10:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Üdvözletem!

Úgy gondolom az idő múlása számomra meghozta az általam ( korábban feltett kérdésre ) történetre a választ. Hála istennek léteznek még jóérzésű méhészek, hobbi méhészek akik véleménye szerint bizony nem volt etikus és nem volt elfogadható mind az amire akkor választ kerestem. Félreértés ne legyen hiszen nem azért írom most gondolatomat le mert az akkori válasz terhes volt számomra vagy esetleg takargatni valóm lett volna. Kezdő hobbi-méhészettel foglalkozóként ma már másképp látom és tudom, hogy leírni sem kellett volna a történteket. Életem során még ma is tudok jó példát mutatni és hasznos tudok maradni a társadalom számára. Mind ezek után sem fogok rajok után kutatva szaladgálni és nem így fogok tenni mint ahogy ez megtörtént.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.08.08. 20:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Én nem ezt írtam.
Ha nem figyelt a méheire és más összeszedte a rajt az óvodaudvarból, - amikor esetleg a saját méheinél is lett volna dolga, - akkor ne nyávogjon a trehány méhész hanem köszönje meg inkább.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.08.08. 20:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
tűzoltó írta:
Az ötszáz méter az elég sok ahhoz, hogy korántsem legyen bizonyos , hogy a tiéd volt a raj. Az meg a Te hibád ha megpattannak tőled. ;)

én azt mondom szerintem csak az a raj az enyém ami a kaptárak felett vannak!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.08.08. 20:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
tűzoltó írta:
Méhész tűzoltóként régebben gyakran hívtak (szabadidőmben is) rajokat befogni. Ez látszólag nagyon jövedelmező tevékenység de ha mindent figyelembe veszel és sok évig csinálod rá fogsz jönni, hogy sokkal kifizetődőbb ha saját magad csinálod nem a szaporítást és nem mindenféle kósza raj után szaladgálsz. Szóval ha befogom a rajt, a nehéz helyről vasárnap délután, aztán a méhész meg nyekereg, hogy adjam vissza mert az az övé, akkor legalább térítse meg a költségeimet meg az időmet ha már trehány volt és nem figyelt a méheire.

szia. Mekkora igazságot mondtál mert szerintem is. Aki kapja marja!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.08.08. 15:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Az ember mindig tanul, okultam az eset kapcsán. A nagy könyvbe leírtak sem mindig aszerint történnek. Megtettem amit lehetett és ezután is azt teszem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.08.08. 13:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Méhész tűzoltóként régebben gyakran hívtak (szabadidőmben is) rajokat befogni. Ez látszólag nagyon jövedelmező tevékenység de ha mindent figyelembe veszel és sok évig csinálod rá fogsz jönni, hogy sokkal kifizetődőbb ha saját magad csinálod nem a szaporítást és nem mindenféle kósza raj után szaladgálsz. Szóval ha befogom a rajt, a nehéz helyről vasárnap délután, aztán a méhész meg nyekereg, hogy adjam vissza mert az az övé, akkor legalább térítse meg a költségeimet meg az időmet ha már trehány volt és nem figyelt a méheire.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.08.08. 08:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
2014.08.06. 10:42

Ha a fenti időpontban lévő hozzászólásom utolsó két mondatát figyelmesen elolvasod, úgy a válaszod akár mellőzhető is lett volna. A Méhészeti Etikai Szabályoktól már messze eltértünk. Ha tehetném törölném az ezzel kapcsolatos hozzászólásom. Sajnálom, hogy egyáltalán megemlítettem mind ezt. Valószínű nekem is így kell tennem majd ezután.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.08.07. 20:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Az ötszáz méter az elég sok ahhoz, hogy korántsem legyen bizonyos , hogy a tiéd volt a raj. Az meg a Te hibád ha megpattannak tőled. ;)

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.08.07. 20:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.23. 09:10
Hozzászólások: 302
Valamikor így mondták....
Forrás: Hajdu Mihály: Kasos méhészkedés Orosházán.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.08.07. 19:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Pedig igyekeztem úgy fogalmazni, hogy kiderüljön. Minden bizonysággal tőlünk rajzottak meg sajnos. Ha nem lennék biztos benne le sem írom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.08.07. 13:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Azért az írásodból nem derül ki , hogy a raj kitől repült ki és ráadásul mindezt azért biztosan kell tudni. A méheken meg nincs fülszám.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.08.07. 08:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Elektronikus levélben megkeresve kértük, hogy szeretnénk visszakapni a fél családot de sajnos lapít, nem reagál rá. Úgy látszik ez errefelé az É-Borsodi nagyvárosban így érvényesül a Méhészeti Etika.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.08.06. 18:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
013. évi CLXXIV. törvény
A szomszédjogok és a tulajdonjog korlátainak különös szabályairól1
1. Általános rendelkezések

2. §
(3) Ha a kirepült méhrajt annak tulajdonosa két napon belül nem fogja be, azon birtokbavétellel bárki tulajdonjogot szerezhet.

Szóval az első 2 napban a Tied. Nem vétséget követ el, ha tudja hogy a Tied és nem szól, hanem bűncselekményt valósít meg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.08.06. 09:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Üdvözletem!

Felmerült bennem a kérdés, hogy vajon Méhészeti etikai vétséget követ el az a kezdő méhészettel foglalkozó személy is aki egy másik általa ismert kezdő megrajzott fél méhcsaládját fogja be és a következők szerint jár el?
- Azonos településen létezünk és család lévén ismerjük egymást, tudomásunk van egymás méhészeti tevékenységéről is. Méheink lakhelyétől kb. 500 m-re történt azonos időszakban a megrajzott fél méhcsalád befogása. Előzményeket mellőzném a hosszadalmasság miatt. A történetet megerősítette ő maga is amikor neje lévén ugyan azon személynek dicsekvően elmondta aki nekünk is. Sajnálom amiért önzőségből fel sem merült gondolatában, hogy esetleg informáljon a történtekről, esetleg megkérdezzen.
Kezdőként tisztában vagyok azzal, hogy megrajzott méheket befogni nem bűn, mint ahogy azzal is ha néhány nap elteltével nem keresik, úgy a befogó tulajdona lesz. " Előzménye ennek is volt." Vannak akik ebből élnek és hirdetik magukat.
Amit sérelmezek az csupán az emberség és az önzetlenség. Ezek után további kérdés is megfogalmazódik az emberbe.
Vitát nyitni nem kívánok még akkor sem ha kritikát kapok ezzel kapcsolatosan.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.01.17. 20:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Bogaras írta:
Például ha engem sért egy etikátlan dolog bizony a megfelelő hivatalos eljárást kezdeményezem és lehet , hogy a végeredménnyel nem éppen értek egyet, mert nem találom elég szigorúnak vagy az etikai vétség mellett egyéb szabályok megsértése miatt eljárást lehetett vagy kellett volna indítani és lefolytatni amit nem tettek meg, egyben biztos lehet az aki a telephelyeim környékére telepszik. A vonatkozó szabályok és rendelkezések betartását elvárom , sőt utána is nézek , hogy minden rendben van-e. Aztán majd ha lesz valami szankció akkor lehet gondolkozni.

Az idei esetemben egy méhész az állandó telephelytől 200 méternél közelebb pakolt le. Itatóvíz és azonosításra alkalmas jelzések nélkül hagyta itt a méheit. Hatósági állatorvos helyi zárlat alá vette a méhészetét sajnos az eljárást szabálytalan vándorlás miatt nem vitte tovább pedig súlyos büntetés érhette volna a méhészt, de szegény doki azt sem tudta igazából mi a teendője, ez a jövőben biztosan nem fog elmaradni. Etikai vétségek miatt elsőfokon 6 hónapra kizárták az OMME-ból, így támogatásoktól esett volna el 2 évre. Fellebbezett és 6 hónapra felfüggesztették a büntetését, na itt jött a röhejes rész mert a 6 hónap felfüggesztése áprilisban lejár, pont mire vándorolni kell és jövőre is folytathatja a szabálytalan vándorlását, de egy biztos, nem az én környékemre. Nagyon sokan ma sem ismerik a pontos jogi szabályokat csak tesznek valamit , mert egy magasabb hivatalban azt mondták hogy így lehet, na én meg tojok a magasabb hivatalra, ha az éppen rosszul ismeri a törvényt és ráadásul engem bármilyen okból is sért a törvény nem tudása. Akinek meg nem tetszik , hogy ilyen köcsög vagyok az tehet egy szivességet, esetleg olvasgathatja a jogszabályokat


Kiigazítással élnék. Az Etikai bizottság elsőfokon ahogyan írtam is 6 hónapos büntetést szabott ki. A másodfokon történt a felfüggesztése a büntetésnek amely felfüggesztést az O.V. vezetőségi értekezlete hozott az Etikai bizottság tiltakozásának ellenére


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.01.10. 22:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
Tobee, azokra az 1 kg-os mézekre gondolok többek között, amik valójában csak 950 g-sak, ami ugye 100Ft/üveg ide, vagy oda.

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.01.10. 22:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
Pilátus írta:
Na és milyen alapon tiltod azt meg TE( :mrgreen: )...hogy pl. akár a németek ide vándoroljanak a méheikkel? A Buck fast ról inkább a földre kellene szállni...

pl. amilyen alapon kib.nak a szaunából fürdőgatyában ott;
helyi sajátosságra hivatkozva ;) csak, hogy ne nyissak egy természeténél fogva meddő vitát VELED. :)

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.01.08. 08:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 19:05
Hozzászólások: 98
Az üvegben értékesített mézek nettó tömegének "eltévesztését" is etikai vétségek közé sorolnám.[/quote]

Mit értesz ez alatt?
Mert a méz élelmiszer és a jogszabályok nagyon pontosan leírják a töltő tömegre vonatkozó szabályokat. Ez az Őstermelőre is vonatkozik! Ez nem etika kérdése.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.01.08. 08:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Neked is. Ha megteszed, megérted hogy milyen alapon.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.01.07. 23:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Na és milyen alapon tiltod azt meg TE( :mrgreen: )...hogy pl. akár a németek ide vándoroljanak a méheikkel? A Buck fast ról inkább a földre kellene szállni...

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.01.07. 23:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
A méhészet jellegéből és a méhsűrűségből adódó egymásrautaltság okán helye lenne az Etikai Kódexben (de véleményem szerint jogszabályban is!) Buckfast méhek használata tilalmának Magyarországon.

Az üvegben értékesített mézek nettó tömegének "eltévesztését" is etikai vétségek közé sorolnám.

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2014.01.01. 21:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.11.17. 13:32
Hozzászólások: 8
Térjünk vissza a topik témájához akkor!
Moderátor


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2013.12.31. 09:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 19:05
Hozzászólások: 98
Nekem meggyőződésem, hogy ezeket a dolgokat nem a méhész etikára kellene bízni. Ez a dolog mostanra egy sokkal komolyabb szabályozást igényelne.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2013.12.27. 20:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.05. 19:32
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Ne legyél ilyen ingerült.Mert van agy barátom, aki azt szokta mondani nekem is ha ilyen igerűlt vagyok hogy tudod egy méhészt 600 ft.-al tönkre lehet tenni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2013.12.27. 19:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Például ha engem sért egy etikátlan dolog bizony a megfelelő hivatalos eljárást kezdeményezem és lehet , hogy a végeredménnyel nem éppen értek egyet, mert nem találom elég szigorúnak vagy az etikai vétség mellett egyéb szabályok megsértése miatt eljárást lehetett vagy kellett volna indítani és lefolytatni amit nem tettek meg, egyben biztos lehet az aki a telephelyeim környékére telepszik. A vonatkozó szabályok és rendelkezések betartását elvárom , sőt utána is nézek , hogy minden rendben van-e. Aztán majd ha lesz valami szankció akkor lehet gondolkozni.

Az idei esetemben egy méhész az állandó telephelytől 200 méternél közelebb pakolt le. Itatóvíz és azonosításra alkalmas jelzések nélkül hagyta itt a méheit. Hatósági állatorvos helyi zárlat alá vette a méhészetét sajnos az eljárást szabálytalan vándorlás miatt nem vitte tovább pedig súlyos büntetés érhette volna a méhészt, de szegény doki azt sem tudta igazából mi a teendője, ez a jövőben biztosan nem fog elmaradni. Etikai vétségek miatt elsőfokon 6 hónapra kizárták az OMME-ból, így támogatásoktól esett volna el 2 évre. Fellebbezett és 6 hónapra felfüggesztették a büntetését, na itt jött a röhejes rész mert a 6 hónap felfüggesztése áprilisban lejár, pont mire vándorolni kell és jövőre is folytathatja a szabálytalan vándorlását, de egy biztos, nem az én környékemre. Nagyon sokan ma sem ismerik a pontos jogi szabályokat csak tesznek valamit , mert egy magasabb hivatalban azt mondták hogy így lehet, na én meg tojok a magasabb hivatalra, ha az éppen rosszul ismeri a törvényt és ráadásul engem bármilyen okból is sért a törvény nem tudása. Akinek meg nem tetszik , hogy ilyen köcsög vagyok az tehet egy szivességet, esetleg olvasgathatja a jogszabályokat


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2013.12.25. 11:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.05. 19:32
Hozzászólások: 212
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Van etikai kódex, de ki tarja be? És ha nem tartják be akkor mi van?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2013.12.25. 08:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Az OMME Etikai és Fegyelmi szabályzata.

Etikai vétséget követ el, aki

a./ az általa észlelt méhészettel összefüggő bűncselekményeket, valamint szabálysértéseket és a méhészerkölcs súlyosabb megsértőit az arra hivatott szervnek 8 napon belül nem jelenti.
b./ a tulajdonos, vagy területhasználó engedélye nélkül telepedik le méheivel.
c./ megszegi a társadalmi együttélés írott és íratlan szabályait.
d./ más méhész azévi táblával megjelölt helyét elfoglalja, tábláját áthelyezi, vagy megsemmisíti.
e./ más nevén foglal letelepedési helyet saját magának.
f./ egyszerre, indokolatlanul a szükségesnél több helyre tesz ki helyfoglaló táblát.
g./ más méhészethez nem a megfelelő távolságra helyezi el helyfoglaló tábláját.
h./ a szükségesnél nagyobb területet foglal le.
i./ vándortanyán szemetel, nem állítja vissza a területet eredeti állapotába, nem tartja be a higiéniai követelményeket
j./ kutatásos, rablásveszélyes időben, figyelmetlenül, és nem a kötelező óvatossággal méhészkedik.
k./ aki rablásos időszakban más méhészetek közelében etet.
l./ nem itatja méheit vándortanyán
m./ rongálja a természetet, nem óvja és védi a növény és állatvilágot

http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=45


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2013.12.24. 19:28 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Lemondtunk róla. Ennek több oka is van.
Mindenkinek köszönöm a segítséget.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2013.12.24. 17:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.03.31. 09:00
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: Ermihalyfalva Bihar
Hogy all az etikai kodex? Szivesen elolvasnam, ha elkeszult.

_________________
http://ermellekimehesztalalkozo.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2013.10.25. 22:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Mindenki tudja igazolni valamilyen módon mióta méhészkedik: egyesületi tagsággal, támogatások igénybevételével, méhegészségügyi igazolással

Laci a tavasszal hirdetett egy OKJ "iskola" hogy a motorfűrész tanfolyam mellett méhésztanfolyamot is inditanak.
Oktatót kerestek.Jelentkeztem.Szerettem volna átadni mindent amit tudok a nebulóknak.Átadták a tananyagot is,és nekem rossz volt nézni hogy milyen kevés.
Lényeg a lényeg én első szakmám szerint állattenyésztő-állategészségügyi technikus vagyok( a méhek miatt lettem az,mert amig 12évesen nem jött rám a hóbort hogy én méhészkedni akarok,addig szakács akartam lenni,és már szerintem hülyére kerestem volna magam szakácsként külföldön,nem baj,mindig vét hibát az ember).
Kiderült,hogy elméleti oktató nem lehetek mert nem vagyok agrármérnök,de "majd megoldjuk".

Aha,megoldották: egy olyan agrármérnök csaj lett az elméleti oktató aki:

1.nem méhész
2,annyit tud a méhekről amit a tananyagban elolvas(orosz tanár átképzés német tanárrá,amit előző nap tanult másnap azt adta le a gyerekeknek)
3,a tapasztalt gyakorlati oktató méhésztől elszipkáz egy rakás tételt

Én akkor azt mondtam ennyi,szivesen vizsgáztatnám a hölgyet,méhészetből(másból nem tudom,mert sose láttam) hogy egyáltalán erre hogy vette a bátorságot,hogy tudás nélkül oktasson olyanokat akik szeretnének tanulni?

Ez a szakma lenullázása,ezért tekintem nulla tudásúnak az OKJ-s méhészt(ha nem olvasott el mellette legalább 100 méhészkönyvet)

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2013.10.25. 15:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Erről ez jutott eszembe:

http://idokjelei.hu/2012/08/aki-nincs-a ... 9Egyanus/#

Aki nem valós névvel szerepel, az már alapból gyanús. Lehet, hogy egy tömeggyilkos???


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2013.10.25. 15:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Kobra!

Bocs, hogy belepofázok, de azt gondolom, a probléma ott kezdődött, hogy Tükört nem Tükörnek szólítottad, hanem az anyakönyvezett nevén. Ha te elvárod, hogy tartsuk tiszteletben az inkognitódat, akkor talán lennél olyan kedves, és ezt te is tiszteltben tartanád másokkal szemben. A magam részéről gusztustalanak tartom, hogy miközben te valakit nem a nick nevén szólítottál meg, fel vagy háborodva, hogy megkérnek, akkor használd te is a saját nevedet.



H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2013.10.25. 14:14 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tükör írta:
Mint sokszor elmondtam már, akinek ez terhes, nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy takargatni valója van!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2013.10.25. 09:17 
Tükör irta
"De igenis kíváncsiak vagyunk arra, hogy a saját életében példát tud-e mutatni az, mind a gazdaságában, mind a társadalmi életében,"

A saját életem, az én magánszférám. az üzletitevékenységem, sem részletei nem tartoznak a nagy nyílvánosság elé. Még részben sem, mert nem vagyok közszereplő.

Tükör! Semmi közöd hozzá!


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 18:12 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Kobra írta:
Bezzeg laci!


Amennyiben valakit mégis a becsületes nevén szólítasz nem lenne baj,ha legalább helyesen írnád!

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 09:59 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
A Szabályzatot még szegény Feri alkotta meg, aminek egy része így hangzik:

Idézet:
Legfontosabb szabályok röviden

Ezen szabályok megsértése azonnal ideiglenes tiltás vagy akár a regisztráció törlését is vonhatja maga után.

A fórumba a minimális modor, kultúra, színvonal és tisztelet.
TILOS törvénybe ütközõ tevékenység folytatása a fórumban.
TILOS a reklámozás, kivétel az adminisztrátor engedélyével, melyet email-ben és pü-ben kérhetsz.
TILOS drogokról és halucinogén anyagokról írni.
Obszcén és vulgáris jelzõket kéretik teljes mértékben hanyagolni.
Kötelező a fórumba a kereső használata, továbbá a logikus gondolkodás!
A felhasználóknak 3 nap áll rendelkezésükre, hogy az "Egyéb-Bemutatkozás" témában bemutatkozásukat megtegyék, elmulasztása esetén bármikor törlésre kerülhetnek, indoklás nélkül. .

Ahol a kiemelt rész, bár nincs teljesen egyértelműen megfogalmazva, de a vele, anno történt beszélgetések okán tudjuk, hogy leginkább azt a célt szolgálná, hogy ne arctalan, névtelen emberek minden felelősség nélküli lózung gyűjteménye legyen a fórum.
És most nem föltétlen a szakmai dolgokról beszélünk, bár ott is lehet azért lódítani.
Nem érdekel a bemutatkozása annak, aki beregisztrál, hogy tanuljon, olvasgasson a fórumon és azért szükséges neki a regisztráció, hogy láthasson minden mellékletet. De igenis kíváncsiak vagyunk arra, hogy a saját életében példát tud-e mutatni az, mind a gazdaságában, mind a társadalmi életében, aki "osztja az észt", kioktat, megfricskáz másokat, és a fórum életében, annak alakításában aktív hozzászólóként részt vállal.
Ez, én úgy gondolom, minden tisztességes fórumozó igénye és elvárása lehet. Mint sokszor elmondtam már, akinek ez terhes, nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy takargatni valója van!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 09:20 
Tükör írta:
Kobra írta:
A nevemből sem derülne ki számodra, a valós énem.


De a fotódból, és egy normális bemutatkozásból igen!
Ha már etikáról társalgunk itt.


A fényképen egy őszhajú, embert látnál, méhészt, egyet a sok közül. Méhész voltam, vagyok, szándékom annak is maradni. Igyekszem, embernek is maradni.
Mivel én nem vagyok közszereplő. Nevem és személyes adataim nem szándékozom,a nyílvánosság számára hozzáférhetővé tenni. A személyes magánszférám védelmében.

Így maradnék továbbra "Kobra", e virtuális világ, virtuális személyeként.

Ha már etikáról beszélünk, etikus-e egy nyílt fórumon, az etikára hivatkozva kérni hogy egy hozzászóló felfedje akarata ellenére kilétét.
Itt arról van szó, hogy ez egy nyílt fórum, mindenki olvashatja. Ez itt több mint egy mezei, hobbista fórum. A méhészkedés, mára kőkemény üzletté vált. Így nem csak a kollegális szolidalitás, hanem a konkurencia harc is keményen folyik.

Itt nem a termékem hiredetem amellyen, természetesen mindíg szerepel a nevem.
Sőt eggyesekkel ellentétben, még személyem sem szándékozom népszerűsíteni, nem törekszem semmiféle pozíciót betölteni, továbbá virtuális dominanciára sem török.

"Pusztán," személyes gondolataim adom közre,


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 08:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.23. 09:10
Hozzászólások: 302
nigacsi írta:
...és valóban nem etikai kérdés..)
Irja ezt egy 6 családos "méhész" gondolom neki biztos van MÉHÉSZ SZAKMUNKÁS BIZONYÍTVÁNYA nekem is van ismerősöm akinek van megkérdezték tőle a vizsgán hogy miről beszélgessünk ,meg van olyan ismerősöm is akinek 20 éve vannak méhei de nincs szakmunkás bizonyítványa a kettő közül melyiket engednétek vándorolni?

Nigacsi, bocsásd meg nekem, de elfelejtettem módosítani a családszámom. De csak itt, mert a TIR-ben már az új szerepel, mert 8 naponta mentem a 2153-mal :ut
Nem mellesleg van MÉHÉSZ SZAKMUNKÁS BIZONYÍTVÁNYOM! Mert a mesterem, a méheü-söm és a kedvem úgy tartotta, hogy legyen.
De ezt akár én is írhattam volna:
gabor76 írta:
A végzettséghez kötött vándorlással én is egyetértek.
DE szerintem túl könnyű megszerezni a végzettséget és nem feltétlenül jelent tényleges tudást.
Személy szerint én úgy érzem, hogy mesteremtől többet tanultam mint az iskolában! A méhek kezelését és a méhekkel való bánásban mindenképpen.
Az iskola meg olyan elméleti alapokat adott ami a mindennapokban nem kell de érdekel (pl.: méhek biológiája)
Nem szeretnék vitát nyitni az oktatásról, de azzal is kellene valamit kezdeni mert nagyon sok embernél tényleg csak egy papírt jelent és nem megszerzett tudást.


Amit javasolnék, hogy a kezdők tudjanak hová fordulni és kérdezni azoktól akik értenek is hozzá. Persze használható válaszokat kapva!


Viszont a kezdők mellé mindenképpen kell valaki aki fogja a kezüket.


Ezt kiemelve: Személy szerint én úgy érzem, hogy mesteremtől többet tanultam mint az iskolában!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 07:51 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Kobra írta:
A nevemből sem derülne ki számodra, a valós énem.


De a fotódból, és egy normális bemutatkozásból igen!
Ha már etikáról társalgunk itt.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2013.10.23. 22:53 
Tükör írta:
Kobra!
Amúgy meg jó lenne, ha én is a böcsületes neveden szólíthatnálak.
Ugye nem haragszotok meg (mind aki ilyen), aki úgy ír, hogy nem ismerem a valós énjét, annak a véleménye bizonyos helyzetekben, és témákban számomra nem releváns.


A nevemből sem derülne ki számodra, a valós énem. A valós énemről, többet elárulnak írásaim.
Bizonyos esetekben igyekszem, sajátos látásmódomon keresztül, láttatni a dolgokat. Esetleg az irónia, és a humor segítségével is. Nem gondolom, hogy írásaim tartalmával mindenki egyetért, vagy egyet kellene értenie.
Bizonyos helyzetekben sem zavar, és témákban sem ha véleményem nem számít.


Vissza a tetejére
  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2013.10.23. 19:16 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Há' de már ne haragudj, meg ne sértődj, de nem az?
Eltitkoltatnád a méhésszel a nyúlóst.
Kinek lenne ez jó? Az államnak mert nem kéne annyit fizetni. Esetleg... De hosszútávon annak se természetesen.
Szerintem nem gondoltad te ezt végig, de még most is inkább megsértődsz.
Éld bele magad abba a helyzetbe amit írtam és rájössz magad is, hogy ez nem járható út!

Nehogy már bűnösként tekintsünk arra, aki véletlenül bekapja a kórt, és megbélyegezzük, hogy no komám, még két lehetőséged van, aztán nézhetsz más hivatás után,...
Nonszensz!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2013.10.23. 19:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.13. 20:31
Hozzászólások: 95
Tükör valószínűleg nem fogod látni az arcomon azt a bizonyos kifejezést, mert ilyen jó közepes évek (?!) után lassan azt mondom, hogy abbahagyom a méhészkedést. Rendben legyen sületlenség. Nem is tudom hogy gondoltam. Miközben az eü-s nem értette miért is tartom a keretet neki ferdén úgy, hogy felülről lefelé beleláthasson a sejtekbe. Ezen túl nem fogok sületlenségeket írni. Bocsánat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Méhész Etikai Kódex
HozzászólásElküldve: 2013.10.23. 17:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
A problémát ott látom , hogy sokaknál, (még nálam is előfordul) hiányzik az ide vonatkozó azaz a méhészethez , az összes jogszabály ismerete. Ha éppen tud is valaki a jogszabályról és el is tudja mondani a tartalmát az értelmezés már szaktanácsadói szinten is változik. Állatorvosok méheket érintő jog ismeretét már nem is említem mert sokszor kevesebb mint a méhészé. Először a jelenlegi jog , országosan egyforma értése és betartása kellene. Ehhez nem jogszabályi változás kell vagy etikai kódex bővítése , csupán a fejekben némi változás. A nem idevaló elemeket meg símán kizárni a méhész egyesületekből.
Most lehet mondani , hogy na és legfeljebb egyesület nélkül , OMME tagság nélkül méhészkedik, mert ugye megteheti. Azért aki igényli évente a támogatásokat tudja , hogy igenis fáj az mikor nem vagyok jogosult rá vagy nem lennék jogosult


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 186 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: blazsko, Jani valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.