Pontos idő: 2024.03.28. 20:12

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.11. 21:08 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
ligustica, szerintem azóta van már új. :)
De az újat még én se kaptam meg, de hiánypótoltatást már kaptam. Pedig megnéztem a a beadott másolatot(szakmai ártalom) és minden rajta volt. Na mindegy.

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.11. 20:47 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 06:06
Hozzászólások: 514
Tartózkodási hely: Vaspör
Én három év óta folyamatosan küldöm be a kérelmet még se kaptam meg,te még ráérsz. :merg Ja a tagdíjat pontosan időben befizetem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.11. 20:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.03.12. 07:45
Hozzászólások: 175
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Szerintem érdekes témák,már az a kettő ami a címlapon van. :taps
Tudja valaki mikor postázzák?
Remélem gyorsabbak mint a méhészigazolvánnyal amit csekély 11 hónapja nem voltak képesek kiállítani :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.11. 20:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.28. 19:00
Hozzászólások: 350
Tartózkodási hely: Somogy megye, Siófok
Téli vándorlás... Azt nem lopásnak hívják?!?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.11. 19:04 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 18:16
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Csongrád megye
A címlap alapján én még nem nyilvánítanék véleményt!Bár szerintem azzal sincs semmi baj.

_________________
A szánalom ingyen van , de az irigységért meg kell dolgozni!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.11. 18:58 
Online
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
,,Hát nem akarom leszólni, de szerintem ez egy kicsit el lett kapkodva. :shock: ,,




Te már olvastad?

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.11. 18:43 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
VAlaki esetleg tud tartalomjegyzéket is?
VAgy ezt a két témát vesézik ki?

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.11. 18:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.04. 20:31
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Jász Nagykun Szolnok megye
Szerintem semmi gond nincs vele,teljesen jó.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.11. 16:02 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Hát nem akarom leszólni, de szerintem ez egy kicsit el lett kapkodva. :shock:

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.11. 14:16 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
http://www.omme.hu/portal/download/2013/MMU/MMU.JPG

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.07. 16:55 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Tisztelt Vezso!
Természetesen nem bántottál meg.
Sajnos belefeledkeztem a témába, ami nem minden esetben végződik egyetértéssel, de ez számomra nem baj.
Jelezni fogom, ha megjött az ígért anyag, és fel fogom tenni.
Kösz a gesztust, vettem az adást.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.07. 16:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.11. 19:54
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Az OMME tagsággal rendelkezők száma 8-10 ezer.
Tantó Sándor, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) Mezőgazdasági Főosztályának helyettes vezetője,
elmondása szerint, 2013-ban 1 millió 88 ezer méhcsalád van hazánkban, s 18-20 ezer családnak adnak megélhetést.
Elmondása szerint, ma döntően családi vállalkozásokban történik a méhészkedés.
A két adat közti különbség,8-10 ezer.
Azt kérdezném,hogy a z OMME tagsággal nem rendelkezők érdekeit ki képviseli?
A kamarai tagság kötelező,az OMME tagsággal nem rendelkezők is részesei az agráriumnak.

Tisztelettel:Laci990


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.07. 08:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.10. 19:49
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Kedves atya!
Remélem nem bántottalak meg!
Mindenről szívesen olvasok, de egy ideje már csak elbeszéltetek egymás mellett, néhol személyeskedésbe ment át a diskurzus.
Köszönöm megértéseteket és pozitív hozzáállásotok!
Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.06. 22:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.21. 23:29
Hozzászólások: 104
Üdvözlök Mindenkit.
2010-ben egy OV gyűlésen napirend előtt jelen volt és felszólalt a Syngenta céget képviselő hölgy. Lényege az alábbi sorokban benne lesz ezért nem ismétlem kétszer.
A Syngenta cég megvásárolt (?) x mennyiségű:
Fritsch Otto
Erdei méhlegelő
Kézikönyv gyakorlóméhészek számára - AKÁC-
című méhészeti könyvet, és azokba befűzve az első oldalon ! egy -a könyv lapjaitól eltérő minőségű, (vastagabb pergamenszerű )plusz lapon- tájékoztatja a mindenkori kedves olvasót ( méhészt) aktuális programjáról.
Idézet:
" OPERATON Pollinator
A Syngenta Európában elindította a Beporzó programot.
A program célkitűzése, hogy a mezőgazdasági területeken a méhek, lepkék és más beporzást végző rovarok egyedszámát és sokszínűségét növelje.
A Syngenta a világ vezető agrárvállalataként elkötelezett a fenntartható mezőgazdasági technológiák fejlesztésében, amelynek egyik kedves színfoltja lesz az egyre- több Zümmögő mező.
Termőre fordul a szakértelem
syngenta
www.syngenta.hu "
Ezekből a könyvekből minden akkor jelenlévő Országos Vezetőségi tag kapott egy-egy példányt ajándékba!
Én a húst klopfolóval szoktam puhítani...
De mindenki másképp csinálja... mondja az egykori sláger. Semmi sem történik véletlenül ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.06. 10:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Omme[online]

A NÉBIH NTAI a központi költségvetés terhére 7 permetezőszer, továbbá 11 csávázószer hatását vizsgálja több növényi kultúrában szabadföldi monitoring keretein belül. Ezen felül a neonikotinoid hatóanyagú csávázószerrel terhelt területeken számos talajmintát is gyűjtöttek további vizsgálatok céljából.


_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.05. 22:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Ez gyorsan ment:

http://www.omme.hu/portal/download/2013/elutasit.pdf


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.05. 15:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Tényleg sokat köszönhetünk a főosztályvezető úrnak ! :taps
Köszönjük Arisztaiosz , h helyettünk méhészek helyett megköszönted .
Kicsit arcpirító , h azon megy az okfejtés mit tesz az OMME és mit nem .
Ebből is látszik a VM és az OMME vezetőség között kialakult munkakapcsolat .
Ez utóbbi kicsit sem mellékes , kérdés h ehhez mi is hozzájárulunk , vagy gátat vetünk mindennek.

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.05. 11:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Bizonyára mindenki megkapta már a decemberi Méhészetet, s olvashatta azt a cikket, mely Tantó Sándorral készült a Magyar Méhészeti Nemzeti Program negyedik ciklusának prioritásairól.

Ezúton szeretném megköszönni Tantó Sándornak a munkáját, egyúttal szeretnék gratulálni ahhoz a kitüntetéshez (Magyar Méhészetért Emlékérem) is, melyet kiemelkedő szakmai, közéleti tevékenységével méltán érdemelt ki. Külön köszönjük, hogy a MMNP program új fejezetének kidolgozása során igyekezett bevonni bennünket, internetes "gyalogméhészeket" is a szakmai munkába, lehetőséget adva elképzeléseink, javaslataink ismertetésére, s azt is, hogy a mi elképzeléseinket, javaslatainkat is felhasználták a program kidolgozása során.

Amiért itt, s nem a Köszöntések topicba írtam ezt a hozzászólást, annak oka, hogy az itt folytatott párbeszédhez nagyon jól illeszkedik a cikk egyik fejezete. Ne nehezteljenek rám, ha idézem, mert sok bennünk feszülő kérdésre ad választ az alábbi néhány gondolat:

Főszerkesztő kérdése: "-Az nem meglepő, hogy az éves keret több mint felét a varroa-atka elleni védekezésre fordított támogatás teszi ki. Alig hihető viszont az alkalmazott kutatásokra költhető csaknem 50 millió forintos éves keret."

Tantó Sándor válasza: "-Kívánatos lenne, ha a méhészeti kutatások színvonala is közelítene a magyar méhészeti ágazat Európában elfoglalt helyéhez. Téma van bőven, ám a gyakorlati méhészkedést segítő célok meghatározása az OMME, illetve a méhészek feladata lesz. Az elmúlt hónapokban felszínre került neonikotinoid kérdés mindenki számára megnyugtató és végleges lezárása érdekében még számtalan gyakorlati tudományos vizsgálatra van szükség, mivel a felhasználást támogatók és ellenzők közötti ellentéteket csak megalapozott vizsgálati eredmények tudják feloldani....."

Sejtem, hogy ez a keretösszeg a kutatásokhoz önmagában bizonyára nem lesz elegendő, de a MMNP-on belüli jogcím jelentősen megnövelt összege jól példázza azt, hogy a szakirányítás világosan látja a méhészeti ágazat nemzetgazdasági jelentőségét, s az ágazat problémainak megoldásához igyekszik lehetőségeinek keretein belül forrásokat is biztosítani.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.04. 17:42 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Szívesen!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.04. 08:33 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Köszönöm, köszönöm!
Nekem is kellemetlen volt, hogy az OMME hírek oldalon történt megtárgyalásra ez, meg az.
Ha magyarázkodnom kellene, de nem kell, csak azt tudnám felhozni mentségemül, hogy egy adminisztrátorral folytatott beszélgetés zajlott, és nem szerettem volna meg említeni neki, még jelenteni sem, hogy ez amit felhozott, nem ide való, nem tartozik szervesen az OMME hírek közé.
Még egyszer köszönöm, hogy helyére tették a témát. :taps

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.04. 08:20 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Vezso, és frozen !
Lehet hogy nektek igazatok, van és nem kellene egyből reagálnom bizonyos írásokra.
De ti máris lemaradtatok valamiről, mert 2013.11.29-én a Francia intézetben volt egy rendezvény amiről az OMME vezetése nem tájékoztatott, úgy látom senkit.
Pedig ezen a rendezvényen, minden érdeklődő, olyan előadóktól kapott kellően megalapozott, hiteles információkat a csávázószerekről, GMO -ról, stb, ami még a kételkedőket is elgondolkoztathatta.
Három előadó, 400 kutató egybehangzó véleményét tárta elénk!
Ezeket a Francia, és Magyar előadókat szerintem senki nem vádolhatja részrehajlással.
A rendezvényen az OMME vezetői is képviseltették magukat, de sajnos csak a közönség soraiban.
Véleményüket ugyan elmondták, egy újságíró hölgy érdeklődésére, aki hiányolta őket a pulpitusról.
De a kifejtett véleményükkel egyedül maradtak!!
Ezt csak azért írtam le, hogy enyhítsem haragotokat, és hogy ne maradjatok le semmiről.
Ez az egyik elhangzott előadás kivonata http://www.greenpeace.org/hungary/PageF..._ Simon.pdf
ha meg kapom a többit is fel fogom nektek tenni hogy olvassátok el, ha érdekel. Megpróbálok segíteni, hogy ne maradjatok ki semmiből.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.03. 21:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.05. 16:02
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Hajdú bihar
Osztom a véleményt! :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.03. 21:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.10. 19:49
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Ne haragudjatok, nem szeretnék senkit megbántani, de nem lehetne most már ezt máshol lerendezni? Esetleg egy külön topicban? Elveszitek az ember kedvét a fórum olvasásától. Semmi kedvem sokadszor is végigolvasni az egymás mellett elbeszélést, közben esetleg lemaradok engem érdeklő dolgokról.
Üdv
Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.03. 18:28 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Arisztaiosz
Elöljáróban egy tévedést szeretnék szétoszlatni önben.
Bármennyire is próbálkozik huncut, már már sokat sejtető megszólításommal, én nem melegszem erre.

"/a "szaktudományos" kérdések boncolgatását hagyja meg inkább azoknak, akik hallottak már a természettudományról is.../"

Hozzáteszem én is kutakodtam, én sem leltem fel semmit az ön szaktudományos múltjáról, és úgy látom, szösszeneteit is csak itt ezen a fórumon erőlteti.
Még mielőtt lázas transzba esne, kérem, értő olvasással olvassa el a MÉHÉSZET 12. számát. Biztos talál benne olyan szakcikket, ami megragadhatja figyelmét.
Egyébiránt én is próbálok tájékozódni, a körülöttem zajló eseményekről.
Ha még nincs meg a újság, addig is olvasgassa, tanulmányozza ezt.

http://www.greenpeace.org/hungary/PageF ... _Simon.pdf

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.03. 12:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Atyuszka007!

Megfoghatatlan, hogy képtelen az értő olvasásra!

Nem is tudom, hány alkalommal tudomására hozták már: az OMME nem hatóság, s nem kutatóintézet! A "Megváltó Klubon" a nagyszámú törlés ellenére feltalálható még azon válaszom (2013. nov. 05. #212, Hír-Les), ahol érthetően leírtam, hogy egy egykori, azóta mentalitása miatt eltávolított megyei szaktanácsadó szándékosan félretájékoztatja a méhész-közvéleményt, magyarán:konzekvensen hazudik a méhmérgezések vizsgálatának HATÓSÁGI eljárási rendje tárgyában, a feladatot az OMME feladataként aposztrofálva.
Az OMME nem hatóság! Az OMME a 47/2010. (XII.31.) VM rendelet 24. §-ának értelmében "Méhegészségügyi és környezet-terhelési monitoring vizsgálat"-ot végez. Pillantson bele az OMME honlapon is feltalálható kiadványba:
http://www.omme.hu/portal/download/2013 ... toring.pdf

Ebből láthatja, hogy a vizsgálatot a MMNP-ból finanszírozzák, s az OMME monitoring vizsgálatait végző személyek nem kívántak és nem is kívánnak alapkutatási tevékenységet folytatni. A vizsgálatokról kiadott kiadvány "preambulumából" és bevezetőjéből mindez -értő olvasási képesség birtokában- még azok számára is világossá válhat, akik görcsösen keresik az indokokat, mellyel lejáratni szándékoznak a vizsgálatokat folytató személyeket.

Innentől nem tudom, milyen indokkal kellene bárkinek is átadnia helyét bárkinek, főleg nem annak a "főszaktudományos fősámánnak", aki ilyen ökörségekkel igyekszik hülyíteni a közvéleményt: "Egyébként meg 2008 óta mindig teszek javaslatot az OMME vezetése számára, hogy hajlandó vagyok tudományos kutatásokat végezni, ha a kutatási feltételek megteremtésében segítenek. Érveltem, hogy az EU-n belül a Magyar Méhészeti Nemzeti Program a legszegényesebb ebben a tekintetben. Ezt nehezményezte az EU illetékes szakembere Magyarország felé, de süket fülekre talált eddig a kritika. Remélem eljön egy olyan OMME vezetés, amelyik igényelni fogja a tudományos kutatás szélesítését."

Nos, a "Siratófal Klubon" törölt egyik "mesém" éppen Dr. Gebe "főszaktudományos" kvalitásait volt hivatott elemezni, ha nem emlékezne a hozzászólásra, szívesen beidézem, mint ahogy Dr. Gebe többi "szaktudományos" megszólalását is (atkaégetés, amitráz-használat permetezéssel,oxálsav-szublimálás, balatoni eutrofizáció kutatása, méhek időskori dementiajának kérdése, neonikotinoid-kérdés, stb.). Ha ezzel a "Prófétával" kívánnak tudományos megállapításokra jutni, akkor rendkívül sajnálom kisded csapatukat, mert hiába lenne esetleg követhető a "zászló", ha olyan hiteltelen "zászlóvivőket" találnak csak, mint Dr. Gebe...

Hozzáfűzni szeretném, hogy rendkívül kíváncsi lennék, az Ön tudományosan kiérlelt véleményét a kérdésben mennyi idő alatt, s milyen segítséggel sikerült megalkotnia? Már csak azért is érdekelne a dolog, mert az itteni és klubjukbéli megnyilvánulásainak átlapozása során felmerült bennem a kérdés: milyen szakmai megalapozottsággal merészel szakmai kérdésekben állást foglalni és rendszeresen kinyilatkoztatni? Az nem igazán szakmai érvrendszer, amit itt produkál, mint ahogy Dr. Gebe sem a "szaktudományos" munkássága révén vált oly "közkedveltté" tudományos, méhész- és egyéb civil szervezetek köreiben. Gondolom, Önnek rendelkezésére bocsátotta már "szaktudományos" publikációit, de sajnos, mielőlünk elzárta a lehetőséget, hogy "szaktudományos" előéletének gyöngyszemeit megismerhessük... Talán azokból is idézhetne, nem csak Nagyerős "Kis Katekizmusából"... Nem bánom, ha hitéleti, teológiai kérdésekben megnyilatkozik az arra szolgáló topicban, de a "szaktudományos" kérdések boncolgatását hagyja meg inkább azoknak, akik hallottak már a természettudományról is...

Ami meg az "igen nagymértékű ellenszenvet" illeti:az a negatív, mocskos, egyértelműen bosszúálló mentalitású kampány, amit folytatnak, szintén "igen nagymértékű ellenszenvet" képes generálni a jobb érzésű, higgadt emberekben...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.03. 08:22 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
tsanyi
Neonikotinoidok. Bármikor leírom mit gondolok a kérdésről,
Várjuk, őszintén, akár tényekkel, talán saját tapasztalattal is alátámasztva. Ha nem találsz itt rá alkalmas helyet, szerintem a másikon megtalálod.

"Nem utolsósorban mielőtt kitörne a patália ki vezesse a projektet, lehetne találni szakembert valamelyik egyetemen a akár külföldön is aki mindkét fél számára elfogadható.
Ezt meg kéne lépnünk, magunkért a méhészetért. Másoktól hiába várunk csodát......
Ezt most kéne télen indítani, és tavaszra működne, és rövid idő alatt lehetne valami az OMME kezében ami alapján hitelesen nyilatkozhat a kérdésben.
Szerintem"

Az én meglátásom ez ügyben is ez!
De! A mind két fél számára elfogadhatót nem értem.
Ebben az esetben is, mint megannyi másban is, csak a méhész, a méhészek számítanak, és azok számára elfogadhatónak kell lenni-e.
DE! Szerinted aki X éve nem jól csinálja a munkáját,( nem olvas a világ problémáiról, nem néz külföldi kutatási eredményeket, sorolhatnám még ) és semmi, senki más véleményére (de ha mégis, akkor legyint rá) nem kíváncsi, az most önként dalolva átadná valaki másnak a pozícióját?
/ ez lett volna minden idők legszimpatikusabb lépése, megakadályozva ezzel a már igen nagy mértékű ellenszenvet /
De! Mivel van a jelenlegi "csapatban" van biológus, aki már 3-4 éve feltárta ezt a problémát, most mi a helyzet vele kapcsolatban. Ezek szerint nem foglalkoznak a véleményével, vagy nem is beszélnek egymással ez ügyben? Akkor miért vannak ott?? Nem a méhészek érdekét kellene nézniük??
Mivel ezeket a tényeket, mármint a semmit tevést, a méhészek is látják, tudják, nem hiszem hogy érdemes lenne már bármit is nekik tenniük ez ügyben. Az én meglátásom az az, figyelve a dolgok állását, hogy a méhészek úgy látják, ezeknek az embereknek menniük kell a vezetésből. Mert ezek személyek, ill okok, miatt nem egységes az OMME! Ez nem az OMME szétverésével egyenlő, ahogy ezt páran így szeretnék láttatni.
Ha tetszik neked ha nem, már az országot járó előadók (Dr-ok, szaktekintélyek, stb) is ezt mondják.

Ui: persze, ez lehet hogy csak az én olvasatom :?

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.03. 06:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Pilátus írta:
Semmilyen m.ágazatok közti konfliktus nem lesz abból ha betiltják vagy betiltjátok ezeket a szereket (hogy miért nincs ezeknek nagyobb hatása a méhekre itthon a külföldi tapasztalatokkal szemben azt már leírtam egyszer,keressétek meg ha érdekel valakit) ...mert ugyanannyi a termésem ezzel is meg nélküle,max egy gombnyomással emelek pl a napraforgó tőszámon öt százalékot vagy egy tőszám toleránsabb hibridet választok és odafigyelek vetés szerkezetre stb, stb...


Kedves Pilátus!

Látod át is vágtad a gordiuszi csomót! Meg is oldottad a problémát!
Ha nektek mint gazdáknak nem kell és nem is hiányoznak a neonikotionid csávázószerek akkor kérlek lobbizz a betiltása mellett pl. a http://www.agroinform.com fórumon mert akkor teljesen felesleges a használata. Azért kérem a segítséged mert a gazdák többsége még nem tudja, hogy nekik ez csak egy pénzkidobás.
Sajnos a gazdák ugyanolyan tudatlanok mint én vagyok mert én is azt olvastam mindenfelé, hogy szükségük van rá.
Majd átnézek néha a http://www.agroinform.com fórumra, hogy mire jutottál.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.03. 03:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Na ugorjuk vissza sok-sok ezer évet a "pattintott kőkorszakba (Aurélius szerint)" ami ugye nem is olyan régen volt hanem az idei év márciusában...
Mi is robbantotta ki az OMME és a méhészek közti "fej-csó-válást",na és ki is volt akkor még a Bross Péter? Igen Ő volt az elnök Úr(mindenki felett a szakmai tekintélye miatt)MÉG AKKOR IS HA AKKOR MÁR lemondott... Bross hallgatott amikor az OMME nevét használták fel a sajtóközleményben arra hogy itthon is vannak kísérletek amiket az OMME végzet(de ugye tudjuk az alábbi kommentek idézeteiből is hogy erre semmi pénz nem is volt)...A mostanit meg még nem választották meg az alábbi kibaszott időpontban,mert ő percre pontosan 2013.04.06. 13:49 került megválasztásra, így ő a többi új IB-taggal gondolom nem érzett illetékességet hogy erre reagáljon márciusban amikor az alábbi közlemény megjelent mivel akkor még nem voltak megválasztva(de ők még most is megtehetnék egy nyilatkozattal) ...Most mondhatná bárki ,hogy Bross nem volt már márciusban elnök így meg nem is volt illetékes helyreigazítást kérni,viszont itt elvégzett vizsgálatokról van szó amit ha méhészek vagytok akkor tudnotok kell hogy biztos nem télen végezhették ezt el(de nem volt ilyen) VAGYIS Bross aktív elnökségi idejére hivatkoznak EZÉRT Brossnak minden joga(etikailag meg főleg) adott volt ,hogy akár felháborodva vagy akár finoman esetleg az ő szellemesen ironikus stílusában vagy akár nyersen HELYREIGAZÍTÁST kérjen(Bross fan-oknak a mély hallgatása miatt(is) úgy mint nekem is tényleg egy űr keletkezett ) E miatt:


2013. március 19. 16:50

Újból napirendre került az Európai Tanács ülésén a neonikotinoid alapú növényvédő szerek betiltása. Közlemény!

Ennek, a Magyarországon is széles körben használt növényvédo szernek a felhasználását az Európai Bizottság azért kívánja közösségi szinten szabályozni, mert egy januárban megjelent EFSA (Európai Élelmiszer Biztonsági Hatóság) tanulmány alapján elképzelheto, hogy ez a szer áll az egyes tagországokban megfigyelheto méhpusztulások mögött. Magyarország, mint az EU egyik legnagyobb méztermelo országa, kiemelten érdekelt a kérdésben. A tanácsi ülésen egy brit javaslat alapján felmerült, hogy a Bizottság csak további tudományos vizsgálatok, és szántóföldön végzett kísérletek után hozza meg döntését a neonikotinoid hatóanyag-tartalmú növényvédő szerek esetleges tiltásáról. A tagországok megosztottak a kérdésben, mert nem áll rendelkezésre elegendő adat, és a méhpusztulás nem bizonyított. Magyarország nem tartja megalapozottnak a Bizottság javaslatát. Hazánk mellett további 10 tagország támogatta a brit véleményt, és kérte a Bizottságot, hogy vizsgálja felül javaslatát és végezzen további hatástanulmányokat. Magyarország álláspontja szerint kiemelten fontos, hogy a laboratóriumi körülmények között végzett vizsgálatok mellett, szabadföldi kísérletek is
bizonyítsák a neonikotinoid alapú csávázószerek használatának kockázatát. Magyarországon nem fordult elo méhpusztulás a neonikotinoid tartalmú csávázószerek használatakor, ezt az Országos Magyar Méhészeti Egyesület vizsgálatai alátámasztják. Ha kivonják a neonikotinoid alapú növényvédőszereket, nincs helyettesítő termék, és megfelelő védelem nélkül maradhat a kukorica-, a napraforgó- és a repcetermelés. A következő lépésben az Európai Unió feljebbviteli Bizottsága tárgyalhatja a kérdést.
(Vidékfejlesztési Minisztérium Sajtóirodája

Semmilyen m.ágazatok közti konfliktus nem lesz abból ha betiltják vagy betiltjátok ezeket a szereket (hogy miért nincs ezeknek nagyobb hatása a méhekre itthon a külföldi tapasztalatokkal szemben azt már leírtam egyszer,keressétek meg ha érdekel valakit) ...mert ugyanannyi a termésem ezzel is meg nélküle,max egy gombnyomással emelek pl a napraforgó tőszámon öt százalékot vagy egy tőszám toleránsabb hibridet választok és odafigyelek vetés szerkezetre stb, stb...

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 20:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.18. 19:29
Hozzászólások: 73
tsany!
Sajnálom, hogy felbosszantottalak, a reakciódból tudtam, hogy elsőre is megértetted, de szerintem más is olvassa a fórumot.....

Háborút! Nem. A diplomatikus út célravezetőbb lenne. A béka feneke alatt vagyunk... egyelőre.

Érdekvédelem. Innen indultunk, és a kör bezárult (nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy a francia méhészeti érdekvédelem rosszabb lenne a mienknél) ok részemről itt a vége.

Szakszerű vizsgálatok, hajrá, csak drukkolni tudok, és nagyon várom az eredményét.

_________________
Üdv.:tsá


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 20:06 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
tsá!
Köszönöm, hogy újra betetted az idézeted Tantó Sándortól, de én elsőre is megértem .......
De kezdjük az elején.
tsá írta:
....Szerintem a méhészeti ágazati képviselőinknek mindig partnernek kell tekintenie a regnáló kormányt ....

Egyetértünk, de van aki pl. most is a harcosabb kiállást hiányolja pl neonikotinoid ügyben. Tehát legyen is ruhája meg ne is .....
A mezőgazdasági ágazatok közt inkább ne indítsunk háborút!
Azonban arra én is kíváncsi lennék, szakembertől, hogy az állattenyésztésen belül, hogy is állunk támogatások szempontjából, mert erről szakértőktől más-más véleményt hallottam...... Valamelyik biztosan állszakértő volt ...... :lol: :lol:

Érdekvédelem. Képzeld az én foglalkozásom pont két szakszervezet "képviseli". Tényleg két oldalról duruzsolnak, csak mást és mást, ezt két méhész érdekvédelmi szervezetnél is garantálnám. Sőt azt is, hogy utolérnénk a franciákat, mert ha egy bomlás beindul .....

Neonikotinoidok. Bármikor leírom mit gondolok a kérdésről, de mivel ez OMME topic nézzük az OMME vonatkozásait. Szombaton elhangzott egy összeg Dr Fendrik szájából, amit a jelenlévő Tóth Péter sem cáfolt, évi 20 millió méhegészségügyi vizsgálatokra, ha jól értettem. Ez tizede mint amit az elmúlt hetekben néhányan beszéltek. Ezt az előadó is nagyon kevésnek mondta....
Ugyanott félórával korábban elnök úr szabadon átcsoportosítható 200 000 000-ról beszélt. Ebből .......
Ja! Nem utolsósorban mielőtt kitörne a patália ki vezesse a projektet, lehetne találni szakembert valamelyik egyetemen a akár külföldön is aki mindkét fél számára elfogadható.
Ezt meg kéne lépnünk, magunkért a méhészetért. Másoktól hiába várunk csodát......
Ezt most kéne télen indítani, és tavaszra működne, és rövid idő alatt lehetne valami az OMME kezében ami alapján hitelesen nyilatkozhat a kérdésben.
Szerintem

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 17:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Tisztelt N.Attila!
Többször leírtátok már, hogy el kell fogadni, hogy mások másként gondolkoznak és más a véleményük bizonyos dolgokról. Ezért kérlek fogadd el, hogy én másként látom a dolgokat mint ti a FF fórumon.
A szakmai felkészültségről kérdeznék, hogy Dr Csuja Lászlónak van-e saját neonikotinoid vizsgálatairól szakcikke vagy bármi hasonló? Szívesen elolvasnám, hogy ez irányú tudásomat is gyarapítsam.

És még egy:Az ékezetek hiánya a kódtábla helytelen beállítása miatt jelentkezik. De ezt gondolom már tudjátok.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 17:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.11. 19:54
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Az OMME-tagok számát növelni én így gondolom:
Kérem méhész társaimat,hogy minden Magyarországon méhészkedő méhész legyen OMME tag!
Az egyesület a miénk!A tagság,mi méhészek arra kérjük az általunk megválasztott vezetőinket,
hogy érdekeinket maximálisan képviseljék a kereskedelmi tevékenységtől mentes érdekvédelmi szervezetben!
Vezetőink ne gondolkodjanak egyesületen belül, saját jövedelmük növelésén,bérezésük legyen tisztességes!
A Méhészet folyóirat bőven elegendő számunkra a tartalmi értékét emeljük mi méhészek,akár anyagi áldozattal is!

Köszönettel:Laci990


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 16:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.02.09. 23:13
Hozzászólások: 468
Csalánosi írta:
Mit kellene még írnom?
A véleményünk teljesen különböző. Te teljesen elfogadhatónak találod a támadásaitokat az OMME ellen!
Én meg úgy gondolom, hogy nem elfogadható még akkor sem ha nem szimpatikus nekem a kapitány.
Ennyi.


Kit érdekel hogy ki a király jelenleg...a lényeg hogy uralkodjon...először magán ha meghallja a pórnép siralmait és utána meg jelezze hogy hallja és válaszoljon nekik(itt is),DE NE "korbáccsal"(régebben elég volt ez is...) hanem "nyájas szóval" ,mert csak a jó politikai érzék biztosítja a jelenlegi "királyságok" fennmaradását...
Ne vegyetek mindent személyes sértésnek ami itt elhangzik,inkább építkezni kellene belőle...miért baj az ha vaki egy szakmai fórumon elmondja amit gondol? A baj akkor kezdődik ha ezt nem csak itt mondja el,de a bajt meg kell előzni...

_________________
A siker nem érdekel,csak a kudarc okai...("én")


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 15:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.11. 19:54
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Tisztelt Bükk!
Az OMME tagsággal rendelkező,saját részre termelő(nem is keveset) méhész az
jogosult a támogatásokra a Magyar Méhész név viselésére az érdekvédelemre???? :( :P


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 12:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.11. 19:54
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Akiknek nem tetszik az OMME, szívük joga,nincs ezzel semmi baj!
Az OMME-tagok számát 2 dologgal is lehetne csökkenteni,amin el lehetne esetleg gondolkodni:
a családi méhészetek egy névre írásával,ezáltal csökkentve statisztikailag a méhészetek számát,
a támogatások többszöri igénylését.
Aki nem tudja az eladott mézét papíron igazolni.
Az OMME tagsággal rendelkezők élelmiszer-biztonsági ellenőrzésével........
Méhész a méhészt támadja?A közös probléma megoldása maradjon a vezetőinkre?
Ismét gyengék vagyunk????!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 11:28 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Akiknek nem tetszik az OMME szívük joga,nincs ezzel semmi baj.
A hasonlóan gondolkodok sok esetben a problémáik megoldására alapítottak szövetkezetet,kft-t,Bt.-t.
Ott adott esetben a saját pénzüket kockáztatva,tehetségüknél fogva értek/élnek is a lehetőséggel,szóval
hajrá mindenkinek.

Az OMME-tagok számát 2 dologgal is lehetne bővíteni,amin el lehetne esetleg gondolkodni:
- a nagy országos méhész rendezvényeken a nem OMME-tagoknak 2-3eFt/nap belépődíj.
(ingyen nincs semmi)
- aki nem tagja valamilyen méhész szervezetnek/csoportnak,csak saját részre termelhessen mézet.
Ez sok országban kőkemény előírás,sok szakmában itthon is!
Élelmiszer előállításról van szó,a kint maradottak ugyanis fokozott élelmiszer-biztonsági kockázatot jelentenek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 11:04 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
atya07 írta:
Valamit piszkosul jól csinált az ex elnök, ha még mindig "porondon" van. :taps


Egy kis nosztalgia sosem árthat,sokan vannak így sok mindennel még nagy időtávlatban is.
Az idő egyébként is mindent megszépít. :)
De tényleg jól csinálta az ex-elnök: egy személyben volt elnök,ügyvezető elnök,újság szerkesztő,
mézpiaci szakelemző!
Még egy dolgot hozzáteszünk akkor az egész méhészet vertikumot egyedül vitte volna.
Nem csoda hogy űr maradt utána....meg nosztalgiázók.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 10:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Mit kellene még írnom?
A véleményünk teljesen különböző. Te teljesen elfogadhatónak találod a támadásaitokat az OMME ellen!
Én meg úgy gondolom, hogy nem elfogadható még akkor sem ha nem szimpatikus nekem a kapitány.
Ennyi.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 09:14 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Csalánosi!
Nem tudom eldönteni, hogy mondatonként akarsz-e válaszolni, vagy most mi van?
Mert ha csak ennyi, akkor az iskolában erre azt mondják; ülj le fiam, egyes.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 08:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
A GMO-ról ha jól tudom elutasító a vélemény még a kormány részéről is. Én is ezt támogatom. Gondolom ott is ezt az álláspontot képviselték.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 08:44 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Csalánosi!
Hiányoztál a GMO és a MÉHEK "szeánszáról"!! Egyébként számomra érthetetlen, hogy miért volt több "civil" jelen, mint méhész. Erre egy lehet a magyarázat, érdekli őket az a " szántóföldtől az asztalig " című történet. Viszont itt egy páran, hiányos információkkal nagyon tudják az okosságot osztani. Nevetséges.
Kérdésem rövid : mivel vezetőink ott voltak, tehát tudtak róla, akkor miért nem tették fel az OMME honlapjára ezt az igen igen nem mindennapi eseményt??
Első kézből halhattad volna Cserényi Péter megnyilvánulását, melyet egy újságíró csikart ki.
Most ezt nem kívánom részletezni, mert már ki tárgyaltátok, igaz "hozott anyagból".
Gondolkozz el, ki fúrja meg az OMME-t!!!
Megjegyzésével, akár téged is okolhat a kialakult helyzetért, na persze az a rohadt időjárás, is felelős.
Az újsággal kapcsolatban, nem hiszem hogy nekünk már lenne miről beszélni, mert kérlek arra, hogy nézd át, (olvasd el !) az ezzel kapcsolatos észrevételeimet. Kiindulásként mondom csak, hogy nem az újság jelenléte az aggályos számomra, hanem az ahogy megcsinálták! Ha tőlem is azt kérik, hogy tartsam be a szabályokat, akkor én joggal várhatom el, hogy ők is betartsák azt. A szabályokat ők hozták, én csak elfogadtam, mikor tag lettem!
És ha minden így működne, akkor nem lenne semmi gond. Vagy te nem így látod?
A további felvetéseidbe, nagyon sok a DE. Éppen ezért úgy gondolom, hogy ez ilyen formában csak egy jó monológ.
Viszont engedd meg azt az észrevételem, mely ennek kapcsán bontakozódik ki.
Valamit piszkosul jól csinált az ex elnök, ha még mindig "porondon" van. :taps

De hogy lásd, nem vagyok iszapbirkózó, felmerült még bennem az, hogy talán a lelkiismeret az ami megszólal ilyen alkalmakkor.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 08:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.18. 19:29
Hozzászólások: 73
Tsany!
Szerintem a méhészeti ágazati képviselőinknek mindig partnernek kell tekintenie a regnáló kormányt (még ha az ördögtől való is). Nem mondom, kell hozzá (speciális) gerinc, de ez a munka ezzel is jár, csak az vállalja, akinek van hozzá gyomra.

A „járulékos” haszonnal nekem fenntartásaim vannak szerintem a „járulékos” olyan kicsinyítő, próbáltam keresni megfelelő szót, a „hozzáadott ..., addicionális..., stb.” jobb egyelőre nem jut eszembe, hátha neked...
Ha Tantó Sándor, a vidékfejlesztési tárca illetékese azt állítja:
„....20 milliárd forintnyi bevételt termel, ami a mezőgazdaságból származó teljes termelési érték 1 százaléka. Az ágazat szerepet játszik a vidék népességmegtartó képességének erősítésében és az ökológiai egyensúly fenntartásában is. Fontos a méheknek köszönhető közvetett haszon: a növények beporzásával több száz milliárd forint értékű.... „
1 százalék=20 milliárd forint a "több száz milliárd" az MINIMUM 2 száz milliárd. Az a méz termelésének a 10 szerese! (...Addicionális haszon, ....hozzáadott haszon, még morzsolgatom a számban hátha valakinek eszébe jut egy találóbb kifejezés). 1 százalékot persze kutyába se kell venni, de a minimum 10 százalék az már komoly tényező. Ha az OMME minden tagja és VEZETÉSE hagyja, hogy a többi agrár ágazat elnyomja, vagyis nem tölti ki a teret naná, hogy kitölti más.
Azt gondolom nekünk méhészeknek minden reggel úgy kell felébrednünk, hogy teljesen tudatában legyük a Magyar Agrárgazdaságban ágazatuk súlyával, az min.10%.

Azt nem értem, hogy netán 2 országos szervezetnek ez mivel lenne kisebb aduja, maximum két oldatról duruzsolnának akarom mondani zsongnának az aktuális fülekbe. Egyébként nem akarok kardoskodni, a kommentekből számomra is világos, hogy a többség egy mellet teszi le a voksát (az idő úgy is eldönti) legyen egy, de a szavaiddal élve az vérprofi legyen.

A profik elnökét semmiképpen nem kell tőlem megvédened, Ő nem bántott engem, nekem eszembe nem jutna bántanom Őt, vagy akárki mást. Egyébkét profi-amatőr 150 felet profi, alatta amatőr hülyeség.

A neonikotionidokkal kapcsolatos álláspontnak az érveit szívesen elolvasnám. Nekem privátban is jó.

_________________
Üdv.:tsá


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 07:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
atya07 írta:
Igen nekem is az lenne a jó, sőt szeretném, ha EGY erős jól működő OMME-nk lenne.


Hidd el így nem lesz ha folyton fúrjátok!
Kerekegyházán volt szombaton szeánsz Zátrok Gyula bácsi tartott előadást többek között a 3 fiókon történő betelelésről.

Itt az elején Varga Károly beszélt az újságról az OMME helyzetéről hozzáteszem egyezett a véleményünk. Egy dolgot emelnék ki ami felértékeli személyét. Elmondta, hogy Ő Bross Péter "párti" ha indulna a következő elnökválasztáson akkor támogatná és rá szavazna. De és itt jön a DE! Mivel más lett megválasztva vagyis Bross Péter nem vállalta így egyféle járható út van az pedig, hogy támogatjuk az OMME-t.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.02. 05:59 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
[quote="tsanyi"]tsá!
Érdekes,hogy az OMME vezetésének hol azt vetik szemére, hogy simul a regnáló rezsimhez, hol azt, hogy nem képviseli megfelelően a méhészet ügyét a minisztériumokban.....
Most van sapkája, vagy nincs sapkája? :lol:
.........................
.........................
Tehát egy erős, szavaid szerint " JÓL MŰKÖDŐ OMME" -ben vagyunk érdekeltek.

tsanyi!
A hozzászólásodból számomra lényeges apró momentumokat emeltem ki. Ami az én olvasatomban veled kapcsolatban előrelépés. Igen ezeket a dolgokat vetik itt az OMME szemére. Helyesen látod, ennek örülök. Nem értem viszont azt a sapkás szösszenetedet, mert az, hogy simul a rezsimhez, az azt jelenti, hogy nem képviseli megfelelően a méhészet ügyét a minisztériumokban.....
Igen nekem is az lenne a jó, sőt szeretném, ha EGY erős jól működő OMME-nk lenne.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.01. 19:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
Szigetivili !!!! Örülök , hogy látom az irásodat....Ahogy én is gondolom...JÓÓ!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.01. 19:30 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
tsá!
Érdekes,hogy az OMME vezetésének hol azt vetik szemére, hogy simul a regnáló rezsimhez, hol azt, hogy nem képviseli megfelelően a méhészet ügyét a minisztériumokban.....
Most van sapkája, vagy nincs sapkája? :lol:
Egyébként egyezik az ízlésetek, Mé(h)száros úr tegnap pont az akácok védelmében megkezdett lépésekről is beszélt. Ez tetszett .........
Aztán beszélt a méheű. felelősök átvételéről .......ami szerintem q....va nagy öngól lehet.
Tehát nem fekete vagy fehér az OMME sem......
Tényleg vérpofi vagy, kiegészítetted az 1%-os Mg részesedést amit írtam, a járulékos haszonnal, megporzással, ami többet jelent mint a méz. Már csak abban kéne egyetértenünk, hogy addig adu ez a kezünkben amíg egy szervezet hivatkozhat erre nem 3-4 vagy francia mintára 7.
Tehát egy erős, szavaid szerint " JÓL MŰKÖDŐ OMME" -ben vagyunk érdekeltek.

Profik!
Tök hülyén jön ki, hogy én kis amatőr, védem a profik elnökét.
Látod elnökét, nem királyát. Ebből úgy tűnik a többség választotta, határozott időre. Szerintem nem minden profi értett vele egyet, csak a többség.
Hát amennyire ismerem nem fogadna virágcsokorral, csak kézfogással .......
De neonikotinoid ügyben is jókat lehet vele vitatkozni, mert pl a mi álláspontun is különbözik ebben a kérdésben (is). :lol:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.01. 17:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.11. 19:54
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Tisztelt Csoky!
Értem én, hogy motor....
Mindenki félelmét eloszlatom,soha nem volt még csak méhraj leszedő kasom sem,nem,hogy Gedde..... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.01. 17:02 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Laci990

Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy a 4 év alatt hol voltál?
Közben megtaláltam a bemutatkozásnak szánt szösszenetedet azért bocsánatot kérek.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.12.01. 09:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.18. 19:29
Hozzászólások: 73
tsanyi írta:
tsá írta:
........Nem egészen értem az iróniád, remélem az.......

Hát hogy megértsd, folytatom kicsit.
".......A magyar méhészet a mezőgazdaság bruttó termelési értékének 1 százalékát, az állattenyésztésnek mintegy 3 százalékát adja. A méhészeti ágazat jelenleg mintegy 18 – 20 ezer család megélhetéséhez nyújt kiegészítő vagy fő jövedelemforrást, - See more at: http://www.magyarhirlap.hu/vm-a-mehesze ... ccMxB.dpuf ....."
A méhészet súlyát mutatja a Minisztérium kiadványa is a mezőgazdaságról: http://www.kormany.hu/download/f/0d/f00 ... _webre.pdf
Én nem találtam meg benne.Talán majd te.....
Pont itt az ideje, hogy az érdekképviseletet megosszuk, sok picire .............
tsá írta:
.........Az gondolom nekem, mint főállású méhésznek soha nem az lesz az érdekem (érdek-képviseleti ellentét) mint egy hobbi méhésznek, kezdőnek, fő állás mellet méhészkedőnek stb.
Nekem más képviselet kell.......

Magyar Professzionális Méhészek Egyesülete?
Gondolom neked az sem felel meg mert nem az OMME helyett, hanem mellett működik. :(
Talán létre kéne hoznod a Magyar Vérprofesszionális Méhészek Egyesületét.
Több mint tízen lennétek ....


Tsany!
Nem vagy pontos!
"A megközelítőleg 20 ezer családnak megélhetést, jövedelem kiegészítést jelentő ágazat évente mintegy 20 milliárd forintnyi bevételt termel, ami a mezőgazdaságból származó teljes termelési érték 1 százaléka. Az ágazat szerepet játszik a vidék népességmegtartó képességének erősítésében és az ökológiai egyensúly fenntartásában is. Fontos a méheknek köszönhető közvetett haszon: a növények beporzásával több száz milliárd forint értékű többletterméshez járulnak hozzá a zöldségek, gyümölcsök és más növények körében. Tantó Sándor példaként említette, hogy a méhek közreműködése nélkül almából egy kilónyi termés helyett, legfeljebb 10 dekányit lehetne szüretelni a fákról."
See more at: http://www.delmagyar.hu/gazdasag/tobb_u ... k/2344222/
Így azért egy kicsit más a baba fekvése.
Nem beszélve a méz egyedül állóságáról. Nem hallottam még hogy a nyugat európai fogyasztó magyar búzából, stb. készült terméket keresett volna, viszont a magyar akácmézet ( Az akácfák védelme is megérne egy külön misét ) bizony igen, így, hogy magyar. Talán ennek is van némi gazdasági (ha forintokban nem is mérhető) értéke.

A méhészeti ágazatunk megítélésekor bizony ezeket is bele kellene tenni (biztos, hogy ezzel még nem teljes a kép) és ha ez nem teszik bele akik összeállítják az anyagot, bizony az OMME-nak meg kellene tenni a megfelelő lépéseket, hogy szeretett ágazatuk a helyén legyen értékelve. És ezzel rátérek a Minisztériumi kiadványra. Szerintem ez, az OMME vezetőségének felelőssége, ágazatuk alul értékelése. Nyugodtan ki lehet osztani nekik egy egyest. A korrektség miatt minden OMME tagnak is így természetesen magamnak is szintén egyes (közvetett felelősségünk okán).
Ha javasolhatnám neked, és mindenkinek, az ágazatunk súlyának megítélése érdekében, azon kellene agyalni, hogy a fent említett lista megközelítse a maximumot, gyanítom - nem teljes!
Nem állítom, nem tudom, több országos szervezett jobban tudná képviselni az érdekeinket, (egy párt rendszer-több párt rendszer? mindkettőnek van előnye és és hátránya az, első mind ha megbukott volna közép kelet europátban) azt gondolom a mostani helyzet messze nem tökéletes.
Természetesen megkérdőjelezhetetlen hogy egy JÓL MŰKÖDŐ OMME verhetetlen a piacon.
Profi egyesület, nem hiszem, hogy tárt karokkal fogadnának, az elnöküket olvasva a fórumon teljesen ellenkező álláspontot képvisel Neonikotionidok, újság ügyében.
Egyesület alapítása hozzá nem értés okán kizárt. (Az idő deficitről nem is beszélve, mondhatni szezonban idő vákuumban vagyok.) A vérprofit el kell ismernem ok.
Üdv.: tsá

_________________
Üdv.:tsá


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2013.11.30. 21:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.11. 19:54
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Veszprém megye
Tisztelt Csoky!
Itt lettem megszólítva,itt válaszolok.
A kötelezettségeimnek eleget tettem,bemutatkoztam, az adatlapot kitöltöttem.
Nem igazán értem, miért nem találod?!
Viszont,ha méhészeted gondozására pályáztatsz,akkor az önéletrajzomat is elküldöm,
de azt privátban.
Megyén belül, ez igazán megoldható. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: buckfast, mgyozo73, robi75 valamint 41 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.