Pontos idő: 2024.03.28. 18:03

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 14:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Gondolom erről a Bross nem tud, és ezt csak te találtad ki. Mármint a kapcsolatot az új és a régi vezetés között. Mert gondolom Bross nem azért mondott le, hogy tovább is ott akart maradni. Azt ugyanis már nem tudom követni, hogy valaki úgy mondjon le, hogy ott is akar maradni. Én nem vagyok különössebb barátja eggyiknek se, Mészárosnak se, és ezt talán nem is kell bizonygatnom, de nekem úgy tűnik, mintha léteznének az omme ban olyan erők akik a fenekénél nyomnák visza Brosst az elnöki székbe, ő meg nem akar vissza menni. Te láttál már olyat ahol a régi főnökség eggyütt tudott volna dolgozni az újjal? Mert én még nem. És neked is elmondom, és másoknak is akik Bross vissza telepítésén fáradoznak, hogy abból amikor a kutyát bottal kell a nyúl után zavarni, abból nem lesz nyúl pörkölt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 12:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Lehet kapni OMME üveget, de drágább, mint eddig volt. Most már talán valódi számlát is adnak, de ezt nem tudom biztosra. A szekértáborok nem születtek volna meg, ha az OMME vezetése tartotta volna a kapcsolatot Bross Péterrel az Ő távozása után is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 11:08 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.01.10. 09:12
Hozzászólások: 162
Tartózkodási hely: észak Heves
Egyetértek! :merg
És szerintem még sokan a fórumról :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 08:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
Bár ritkán szólalok meg mostanában, azért folyamatosan olvasom a fórumot. Hogy őszeinte legyek egyre inkább zavar a két szekértábor közti csatározás, ami már átment a fórumok közti átüzengetésekbe is.
A mi fórumunk szakmai fórumként indult és jó lenne megtartani annak, nem pedig csatatérré változtatni. Szerintem az ide látogatók többsége a kifejezetten a méhész-szakmai beszélgetések miatt kereste meg a fórumunkat, nem pedig a hatalomért folyó harc kicsinyes és provokatív beszólogatásaira kíváncsi. Persze az Egyesülettel kapcsolatos értelmes vitának, beszélgetésnek helye van, de úgy tűnik a legtöbbször nem erről van szó.
Teljesen egyetértek tsanyi hozzászólásával, a provokatv hozzászólásoknak nem szabad helyt adni.

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 08:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.10. 19:49
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Kedves tsanyi!
Maximálisan egyetértek! Mára ez a fórum 5-6 ember tatami szőnyegévé vált. Lassan teljesen elfogynak azok az emberek, akik a szakmáról társalogni, tanulni, okítani járnak ide. Amellett, hogy nem azzal a tartalommal találkozunk, amit várnánk, minden szavunkra oda kell figyelni, mert ha a legkisebb esély is van rá, besorolnak valamelyik táborba és indul a személyeskedés.
Kérlek, ha van rá igény, csináljatok egy iszapbirkózó topicot, a többit pedig tessék meghagyni annak ami!
Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 20:55 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
Én úgy gondolom,hogy nem kellene a két fórumot egybemosni.
Jó lenne,ha ez megmaradna annak aminek indítottuk.
Kérem a moderátorokat,hogy a másik fórumról beidézetteket szíveskedjenek törölni.!!!!
Vitassák meg ott az elhangzottakat.!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 20:52 
Online
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Kedves Hölgyek, Urak, egyebek!
Kevesebb időm van a gép előtt ülni mint régen.
Estéről estére azzal találkozom, hogy feltehetően egy másik fórumon zajló vitáról olvasok reagálásokat, aminek számomra se füle se farka ......... Gondolom sokan vagyunk ezzel így.
Ma miután az alábbi Csuja szabadalomról, vagy szellemi termékről, meg szerzői jogról zajló vitát nem tudtam hova tenni, megkerestem az illető fórumot és ott az alábbiakat találtam:
Tóth Zoltán írta:

Sziasztok!

Csak gondoltam kipróbálom hogyan reagálnának ők az Arisztaiosz féle jelenségre a helyünkben.

Nem jól és csupán 1 óra 11 percig tűrték el.

Ezek után mi kötelesek vagyunk Arisztaiosz sértegetéseit tűrni? Szerintem nem.

Egyébként már a moderálást is átmoderálták úgy látom, és azóta is a szerzői jog és a szabadalom közötti különbséget próbálják felfogni.

Ez teljesen kiverte náluk a biztosítékot.

Arisztaiosz gondolom most villámgyorsan próbálja bepótolni a hiányosságokat szabadalmi jogot tanul :D

Részemről úgy gondolom, ha a következőkben ilyen átbeszélős provokálós hsz-t találok törlöm a hszt és a hozzászólót is.
Mielőtt valaki félremagyarázná, szeretném leírni, lehet ugyanarról a témáról vitatkozni a két fórumon, de minden válasznak ott a helye ahol a kérdés volt....

Ezt a fórumot pedig tényleg szeretnénk Méhészfórumként megtartani és nem hatalmi harcok színhelyévé tenni.
Természetesen elfér itt az OMME vezetés bírálata is, ugyan úgy mint másoké is. Csuja László egyedül kicsit más úgy, mivel sokszoros kitiltása miatt nem tud itt reagálni az ellene felhozottakra ....
De ha ez lesz a gond megoldjuk.

Szerintem

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 19:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Szia EzAz!

Átolvastam kétszer, hogy Arisztaiosz mit írt.

Kétszer utal a szellemi termékre egyszer utal a szellemi termék eltitkolására.

míg ön vagyoni értékű szellemi termékként kezeli az ön kutatási eredményeit,

Őket nem lenne szabad a vagyoni értékű szellemi termék óvásának igényével sötétségben tartani

Ezután írtad:
Látom erőlteted a nem létezőt, mármint Dr. Csuja László méhésztársat nem létező szabadalmaztatott eljárásának eltitkolásával vádolod.

Azért nem értem az összefüggést, mert itt nem erőltette az amire próbáltál utalni egy tegnapi másik topicon történt beírásra hivatkozva utólag.
Legalább is szerintem.

Amúgy szerintem nem csöpög a nyáltól ha szerinted csöpög akkor a te írásod sem száraz.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 19:39 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.26. 08:09
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Fórum
Van erre egy fórum, ahol a "mások" álláspontját megismerheted.
Persze tényleg csak a "másokét", mert az ellenvéleményt ott nem tűrik.
Ez szakmai fórum.
Már így is túl sok volt megengedve!
Itt be is fejezhetjük az ezen való merengést, nem kívánok ezen további vitát generálni.
Konkrét, közérdekű OMME híreket kérünk ide, kommentár és egyéb megnyilvánulások nélkül.

Moderátor

_________________
MODERÁTOR


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 19:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.28. 15:34
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kedves Moderátor!
Kérlek, amennyiben nem rasszista, uszító társadalom ellenes hozzászólás kerül a fórumra azt ne töröld, szeretném megismerni más emberek álláspontját, nem csak azokét akik bólógatnak.
Köszönöm szépen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 18:58 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Ismered bizonyára ezt a szót:irónia.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 18:56 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.01.26. 08:09
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Fórum
EzAz írta:

Ti nem akarjátok megérteni a valóságot, mert függő viszonyba kerültetek.

Egy névtelenül személyeskedő írásait olvasgatni ugyan mi értelme főleg ha tele van bakikkal, és nyáltól csöpögő.



Ezt épp te mondod? Itt?
Nézzél már szét a saját szemétdombotokon,ahol a kiskakas kukorékol és fejezd be itt a sz...r keverést.
Megmondtuk már többször Atyának is, nincs erre itt szükség.
Ez nem az a fórum!

Moderátor

_________________
MODERÁTOR


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 18:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.11.17. 13:32
Hozzászólások: 8
"Sehogyan sem találok sem Geddekas, sem Dr. Csuja László név alatt a jegyezve előadást... Akkor most a mi Csujalacink eszerint nem tiszteletdíjért és költségtérítésért ad elő? Szép tőle, hogy ilyen önzetlenül áldozza fel magát a méhész-közösség oltárán, s oszt meg velünk egy olyan szellemi terméket, melyet -gondolom- kemény pénzekért védetett le az Unióban. Köszönjük neked, László! Ez az igazi, virtigli mentalitás, Lászlóffy pedig sajnálhatja, hogy szűk látóköre, kicsinyes diszkrimináló magatartása folytán kimaradt e szellemi termék megismerésének lehetőségéből, ráadásul több méhészt is felbujtott, hogy az előadástól való tüntető távolmaradásukkal önérdekükkel menjenek szembe, mintegy kizárván magukat a szaktudományos konklúziók levonásának szemlélte folytán elérhető megvilágosodás és az előadás nyomán elsajátítható ismeretek gazdasági hasznosításának lehetőségéből. Lászlóffyt már csak ezért is el kell ítéljük, s egy emberként kell őt felszólítanunk: szégyellje magát tisztelt Zsolt!!!!" idézve Arisztaiosz


Kedves Csalánosi!

Remélem így könnyebb a kakaskukorékolás topicban van az írás.

Kérlek benneteket tegyetek már rendet a fejetekben, így nem lehet fórumozni.

Kedves Bükk!

Zseniális vagy megfejtetted a kilétem persze a bemutatkozásban könnyen megtalálhattad.

Ti nem akarjátok megérteni a valóságot, mert függő viszonyba kerültetek.

Egy névtelenül személyeskedő írásait olvasgatni ugyan mi értelme főleg ha tele van bakikkal, és nyáltól csöpögő.

Te ezt kívánod?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 18:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Idézet:
A szerzői jog és a szabadalom nem egy és ugyanaz.
Keveritek a szezont a fazonnal.
Kérdezzetek bátran, szívesen segítünk!



Kedves EzAz!

Csak nyugodtan segíts! Mert nem értem! A szerzői jog és a szabadalom hogy kerül össze Tóth Zoltán írásában amit Arisztaiosz hozzászólására adott? Mert Arisztaiosz ilyenről nem írt. De te talán tudsz ebben segíteni.

A válasz:
Tóth Zoltán írta:
Látom erőlteted a nem létezőt, mármint Dr. Csuja László méhésztársat nem létező szabadalmaztatott eljárásának eltitkolásával vádolod.


De nem idézem mert végig valamiféle szabadalmi eljárásról írogat.

És felhívnám a figyelmedet, hogy ne használd a Dr. Csuja megszólítást mert pejoratívan hat. Használd a Csuja László biológus megszólítást. Gondolom olvastad te is a figyelmeztetést!

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 18:16 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Tóth Zoltán=EzAz!

Ne gondold hogy ha sorközöket hagysz hatásosabb amit írsz.
Pont ellentétes:tisztábban látszik nem vagy képben az ügyekben.

Nem érted Arisztaiosz írásait...vannak így jó páran,de legyen ez az Ő gondjuk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 18:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.11.17. 13:32
Hozzászólások: 8
Kedves Csalánosi!


A szerzői jog és a szabadalom nem egy és ugyanaz.

Keveritek a szezont a fazonnal.

Kérdezzetek bátran, szívesen segítünk!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 17:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Kedves EzAz!

Felkaptok valamit és fújjátok! Mért nem néztek annak amit írkáltok? Én nem találtam olyat, hogy szabadalmi bejelentéseket emlegetett volna Arisztaiosz!
Amúgy a történet ennyi:

Tóth Zoltán írta:
Doktor Úr! A kidolgozott mintavételi módszertana jelenleg publikus-e, amennyiben igen tájékoztatna-e bennünket?

Geddekas írta:
Publikus, de vannak feltételein a publikáláshoz. Ha ezek nem teljesülnek, akkor nem publikus, ugyanis ez szellemi termék, amihez szellemi tulajdonlási jogok kapcsolódnak.



Arisztaios írta:
Cserényi Péterrel és Tóth Péterrel kapcsolatban pedig az a véleményem, hogy mindaddig, míg ön vagyoni értékű szellemi termékként kezeli az ön kutatási eredményeit, addig a nevezett személyek bármilyen támadása egyszerűen csak személyeskedés, mely nem szakmai érveléssel, hanem a célszemélyek személyiségi, jó hírhez, becsülethez való jogának módszeres csorbításával egyenlő.


Így érthető, hogy miért emlegette a vagyoni értékű szellemi terméket? Ha megértetted kérlek segíts Tóth Zoltánnak is mert valószínűleg félreértett valamit.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.13. 17:45 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.11.17. 13:32
Hozzászólások: 8
Arisztaiosz!


Látom erőlteted a nem létezőt, mármint Dr. Csuja László méhésztársat nem létező szabadalmaztatott eljárásának eltitkolásával vádolod.

Engedd meg hogy segítsek, először is megnézed a szabadalmi bejelentések között szerepel-e a neve, bejelentésének dátuma, az esetleges nyilvános adatok mint meghirdetés, megadás egyebek és a bejelentett eljárásának neve.

Amennyiben ezzel meg vagy, és találsz szabadalmi bejelentést akkor sem vádolhatod meg míg újdonságkutatási jelentés el nem készül a beadványról ami több hónap.

Ezek szerint elképzelésed sincs az egész szabadalmi eljárásról de veszed a bátorságot és vádolod a másikat.

Látszik mekkora nagy szakmai alapossággal nyúlsz egy-egy kérdéshez, ezek a kiindulási alapjaid vagyis légből kapott hírek.

Terjedelmes írásaid a tudásbeli hiányosságaid pótolják.

Készülj fel alaposan legalább egy-egy témakörből, ha hiányosak az ismereteid

Még egy nagyon fontos dologra szeretnék reagálni folyamatosan a programunkat szeretnétek kihúzni tőlünk, miért mert esetleg nektek még soha nem volt?

Ha átadnánk persze kritizálni jó lenne, vagy egy az egyben pótolni vele a tiétek.

Megkérdezem van-e a jelenlegi vezetőségnek programja a változást követelők lejáratásán kívül?

Elgondolkodtál már rajta ki nézi most is kiskorúaknak az OMME tagjait?

Mindenekelőtt fedd fel kiléted, ha már nyíltan személyeskedsz.

Csak egy kifogást fogadok el ha nincs neved :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.12. 16:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Ezt biztosan nekem akartad címezni? Ne nevettess már! Egyébként gratulálok, ez szép példa a színtiszta személyeskedésre. Gondolom illusztrációnak szántad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.12. 16:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Litterae!

Az lehet a gond, hogy aki nem a kedved szerint ír azt megszólód, sőt személyeskedsz, rendreutasítod, belekötsz.
Pedig van még pár méhészkolléga ott is aki más néven regisztrált mint itt, vagy esetleg egy ember több néven írogat, azokat nem szólod meg mert azok a kedved szerint írogatnak.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.12. 14:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
A három idézetből kettő az enyém, ezért a pontosság kedvéért kénytelen vagyok néhány megjegyzést fűzni ehhez a tablóhoz. Nem ebben az időrendi sorrendben íródtak az idézetek, ill. nem is egy fórumon születtek. Az itt másodikként feltüntetett szövegrészlet időrendi sorrendben a legkorábbi, majd azt követi az itt harmadikként beillesztett idézet és valójában az itt elsőként megjelenített szövegrészlet született legkésőbb. Ez utóbbi íródott csak ezen a fórumon.

A „Seeder” nick-név alatti hozzászólás nem nekem lett címezve és nem is nekem szólt, ilyen tartalmú hozzászólásom nem született korábban. Szükségesnek tartottam ezt megjegyezni, de valószínűleg csak időpazarlás volt, mert ha a moderátorok ezt itt hagyják, az maga lesz a nyolcadik csoda. Ez tényleg nem OMME hír.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.12. 11:01 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Litterae írta:

......A mostani társaság működéséről pedig már elmondtam a véleményem. Igyekszem a tényeket, folyamatokat értékelni, nálam a személyeskedés nem eszköz. Már leírtam, alávaló, alattomos tevékenységnek tartom. ......

Seeder írta:
Méhészeti közélet / Re:Hír-les
« Utolsó üzenet: írta seeder Dátum 2014. február 10. 20:53 »
"...megsemmisültek...", "...felülkerekedtünk...", ez lenne az objektív tájékoztatás? Inkább tűnik propagandának.
Ebből úgy tűnik, a meggyőzés helyett sokkal inkább a legyőzés a cél. De akkor miért kell ezt tagadni?
Üdv: Seeder


Litterae írta:
Méhészeti közélet / Re:Hír-les
« Utolsó üzenet: írta Litterae Dátum 2014. február 10. 21:41 »
Szerintem használd a másik fórumon megszokott nevedet! Esetleg félsz valamitől…?


Egyetértünk... Mi is annak tartjuk...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 21:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.09. 19:13
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Hajdú
Jani bátya ! Lájszló !


Az omme oldalán van egy igazolás kiadási kérelem nyomtatvány, melyen zárójelben van, hogy (bármelyik megléte igazolja a vándorlást). Ugy értelmezem, ha van egy állatorvosi vándorlási igazolásod, az is elég lehet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 17:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Litterae!

Hidd el nem baj. Ha mindenki csak az egyik oldalról nézné a dolgokat az lenne a baj.
Most gondold el nem lenne szükség védőügyvédre, a bíró ugyanazt gondolná mint az ügyész. El lenne intézve gyorsan minden ügy.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 17:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
"3. számú melléklet másolati példányát /bejelentőlap+ igazoló szelvény/, 4. számú melléklet /kijelentőlap+ igazoló szelvény/ másolati példányát. "
Itt egy kis ellentmondást érzek. A gyakorlat az szerintem hogy a bejelentőlap akár a bejelentő akár a kijelentő az önkormányzatoknál található alapesetben, a méhésznél csak az igazolószelvény van. Vagy rosszul tudom?

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 17:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Az elég szomorú.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 17:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Látod pl. ebben is valószínűleg eltérőek a vélemények.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 17:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Litterae írta:
Az alapszabályban rögzítettek a célok és feladatok, olvasgasd is az alapszabályt, s meg fogod látni, hogy a vitatott tevékenységek nem szerepelnek benne.

Az alapszabályban nem szerepel a lapkiadás, így gazdasági társaságot sem lehet erre a célra alapítani. Először fel kell venni az alapszabályba ezt a feladatot. Ez kizárólag kétharmaddal lehetséges.

Utána a költségvetésben erre a célra forrást is kell biztosítani. Szintén kizárólag kétharmaddal lehetséges. Itt sem elég az egyszerű többség.

Ráadásul nem is az ebben a kérdésben kizárólagos joggal rendelkező küldöttgyűlés szavazott erről. Már hónapokkal ezelőtt leírtam.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Litterae 2014.02.11. 17:38-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 17:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Litterae!

Légyszíves olvasd el még egyszer mert tévedésre építed a hozzászólásodat.

Olvasd még egyszer mit is írtam:
A célok és feladatok le vannak írva az alapszabályban. Itt a célokhoz vezető útról és az odavezető úton a vezető személyeiről nem egyeznek a véleményük..

Tehát nem a célok, feladatok meghatározásáról írtam, hanem az odáig vezető útról.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 16:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Alapvető tévedésre építetted a véleményed, ugyanis a célok és feladatok meghatározása tekintetében nem elég az egyszerű többség, mindig kétharmad kell. Az alapszabályban rögzítettek a célok és feladatok, olvasgasd is az alapszabályt, s meg fogod látni, hogy a vitatott tevékenységek nem szerepelnek benne.

A végrehajtás mikéntje tekintetében általában elengedő az egyszerű többség, de ott is vannak kétharmados konszenzust, szándékegységet igénylő döntések.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 15:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Litterae írta:
Egyébként az „ellenzék” kifejezés használata bármelyik oldalon, akkora fogalomzavar, mint ide Lacháza. Az egyesületeket a tagjaik a közös cél elérésére és közös feladat végrehajtására alapítják és működtetik. Ha nincs konszenzus a közös cél és közös feladat tekintetében, akkor nem beszélünk egyesületről. A jelenlegi „vezetés” legnagyobb bűne, hogy nem volt képes, vagy nem is állt szándékában a konszenzust kialakítani az egyesületen belül a célok és feladatok tekintetében. Ezért tartom alkalmatlannak őket az egyesület életének szervezésére.


Ez szerintem nem így van. Ha így lenne akkor nem lenne elég az egyszerű többség a szavazásnál.
A célok és feladatok le vannak írva az alapszabályban. Itt a célokhoz vezető útról és az odavezető úton a vezető személyeiről nem egyeznek a véleményük a vezetőségnek és az őket támogatóknak és akkor a nem ellenzéknek de nem egyetértőknek és szimpatizánsaiknak. Tehát valószínűleg a célok egyformák de az odavezető út és a vezető személye különbözik.

Ennyi emberrel szerintem nem minden esetben lehet konszenzus kialakítani. Vagy te dolgoztál ekkora szervezetben?
Egyik erre menne a másik arra szeretne. A harmadik semerre. Ezért találták ki a többségi szavazást mert nem igazán lehetséges a konszenzus.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 14:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
bükk írta:
Írásod első részéről némileg hasonló a véleményünk.
A megoldásról is írtam,manapság bevett gyakorlat itthon az utólagos jog-és szabálymódosítás,
az elnökünk meg jogász.

Ilyenről ne is beszéljünk, mert a hajam az égnek áll. Nincs ilyen. Azt, hogy a közelmúltban országos politikai színtéren ezt így adták el az erre fogékony laikusoknak a különböző sérelmeket szenvedett érdekcsoportok, én is láttam. Hadd ne foglaljak itt abban a kérdésben állást.

bükk írta:
Amit értetlenül nézek az -valszeg. sokan mások is-az "ellenzék" részéről a teljes titkolózás.
Ismeretlen titkos személyek ismeretlen titkos programjai,miközben pont az a retorikájuk hogy a jelenlegi vezetés
a nyilvánosság igénye nélkül dolgozik. :oops:

Tőlük kell megkérdezni, hogy miért gondolják ezt elfogadható menetrendnek. Bizonyára tudod, hogy én nem vagyok tagja, sem a mostani irányító társaságnak, sem a leváltást szervező csoportnak. Nem ismerem egyik kör új alapszabály tervezetét sem, és azt sem tudom, hogy kiket fűt személyes ambíció, különböző „pozíciók” betöltésére. Így aztán nem tudom véleményezni az ún. „ellenzék” jövőképét. Abban egyetértünk, hogy a titkolózással a jelenlegi hibákat másolják, és ugyanúgy megosztanak, mint a jelenlegi titkolódzók. A mostani társaság működéséről pedig már elmondtam a véleményem. Igyekszem a tényeket, folyamatokat értékelni, nálam a személyeskedés nem eszköz. Már leírtam, alávaló, alattomos tevékenységnek tartom.

Egyébként az „ellenzék” kifejezés használata bármelyik oldalon, akkora fogalomzavar, mint ide Lacháza. Az egyesületeket a tagjaik a közös cél elérésére és közös feladat végrehajtására alapítják és működtetik. Ha nincs konszenzus a közös cél és közös feladat tekintetében, akkor nem beszélünk egyesületről. A jelenlegi „vezetés” legnagyobb bűne, hogy nem volt képes, vagy nem is állt szándékában a konszenzust kialakítani az egyesületen belül a célok és feladatok tekintetében. Ezért tartom alkalmatlannak őket az egyesület életének szervezésére.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 13:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Tükör írta:
Litterae írta:
Mivel a szabályok területén...
Ezt így, egy az egyben bemásolhatnád egy másik fórumra is.
Időnként ott is ülne!
Én meg ezért nézek értetlenül, hogy ezt miért nem teszed?

Ha gondolod, írj egy hasonlót a másik fórumra! Pontosan ugyanannyi lehetőséged van erre, mint nekem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 13:15 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 20:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Gödöllő
"Nem tudom marad e rendszeres a támogatás vagy csak egyszeri az idei évre szól?

Üdv. jani bátya
"

Tudod, ez az intézkedés egy több éves - "minisztérumok közötti véleménykülönbség" - más oldalról való megközelítésének (megoldásának) a megvalósulása. Bár jelenlegi állapotában csak erre az évre szól, de hosszú távon a jövőnek íródott.
Az elkövetkezendő időszak forrásainak ismeretében egy apró módosítással (2.§.(3)) lehet (kell) majd "időszerűsíteni".

_________________
Üdvözlettel: Aurelius


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 11:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Addig írogatok míg ti is köz ellenség lesztek. :taps

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 11:49 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Litterae írta:
Rém egyszerű ez a történet. Az OMME jelenlegi működése tele van szabálytalanságokkal. Nem egy ember, sok ember szóvá teszi ezt a különböző méhész összejöveteleken, de ezen és a másik fórumon is többen leírtuk már. Tételesen fel lettek sorolva a szabálytalanságok, s azok a szabályok is, amelyek sérültek.

Mivel a szabályok területén reménytelen kikeveredni ebből a történetből, előjön a régről ismert primitív és alattomos módszer, a személyeskedés, az „intézményi szintről” ismert karaktergyilkosság. Pitiáner hazugságok, elvtelen és jellemtelen ferdítések kísérik ezt a szándékot, s többen csak értetlenül nézünk, hogy ilyen ősrégi, átlátszó módszertől miért nem fordul ki egyesek gyomra.


Írásod első részéről némileg hasonló a véleményünk.
A megoldásról is írtam,manapság bevett gyakorlat itthon az utólagos jog-és szabálymódosítás,
az elnökünk meg jogász.

A második részhez: hát bizony néhány lufi itt már kilyukadt...drasztikus OMME tagság csökkenés,vagy éppen az egyesületi üveg körüli misztifikáció.(szerződéseknek a központba a helye szögezzük le)

Amit értetlenül nézek az -valszeg. sokan mások is-az "ellenzék" részéről a teljes titkolózás.
Ismeretlen titkos személyek ismeretlen titkos programjai,miközben pont az a retorikájuk hogy a jelenlegi vezetés
a nyilvánosság igénye nélkül dolgozik. :oops:

Persze néhány dolog kiszivárog:méhészek vezetik majd közvetlenül az egyesületet....a másik gondolat az elnöknek nagyobb intézkedési jogköre legyen....logikus ugye?
(Olyan ez mint anno munkásoké a gyár,de mindenki tudta ez nem így működött)
Ja a gyöngyszem:minden OMME tagnak lesz/lehet üveggyári szerződés pld.-je mert jár neki. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 11:43 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Litterae írta:
Mivel a szabályok területén reménytelen kikeveredni ebből a történetből, előjön a régről ismert primitív és alattomos módszer, a személyeskedés, az „intézményi szintről” ismert karaktergyilkosság. Pitiáner hazugságok, elvtelen és jellemtelen ferdítések kísérik ezt a szándékot, s többen csak értetlenül nézünk, hogy ilyen ősrégi, átlátszó módszertől miért nem fordul ki egyesek gyomra.


Ezt így, egy az egyben bemásolhatnád egy másik fórumra is.
Időnként ott is ülne!
Én meg ezért nézek értetlenül, hogy ezt miért nem teszed?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 10:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
Azt hiszem én is, én a hagyományos módon az eü papír hátoldalára szoktam regisztráltatni a be és kijelentkezést.
E szerint rá kell állnom az újabb gyakorlatra. Nem tudom marad e rendszeres a támogatás vagy csak egyszeri az idei évre szól?

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 10:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.08.18. 05:27
Hozzászólások: 85
Ezt a lehetőséget elbuktam :re . A 3sz. 4 sz. mellékleteket ki szokta megőrizni, így utólag ezt már cseszhetem .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.10. 19:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
TÁJÉKOZTATÓ A MÉHÉSZETI JÁRMŰVEKRE IGÉNYBE VEHETŐ MEZŐGAZDASÁGI CSEKÉLY ÖSSZEGŰ (DE MINIMIS) TÁMOGATÁSRÓL

A támogatás alapja:
A méhészeti járművekre igénybe vehető mezőgazdasági csekély összegű (de minimis) támogatásról szóló 4/2014 (I. 27.) VM rendelet alapján vissza nem térítendő mezőgazdasági csekély összegű (de minimis) támogatást igényelhet az a méhész, akinek üzemeltetésében méhészeti eszközhordozó jármű, illetve vándor méhesház van, az üzemben tartásához kapcsolódóan megfizetett, és igazolt költségekre. Méhészeti eszközhordozónak számít az a jármű, amely minimum 3,5 össztömegű közúti jármű, minimum O3 kategóriás pótkocsi, vagy azokból álló járműszerelvény, amelyet kizárólag kaptárok, méhek, méhészeti termékek és közvetlenül a méhészeti tevékenységben használt eszközök szállítására alkalmaznak.
A támogatás igénybevételére az a méhész jogosult, akinek a tárgyévben elvégzett monitoring vizsgálata alapján legalább nyolcvan méhcsalád volt a tulajdonában, és a vizsgálat adatait a kérelmező kötelezettsége szerint bejelentette a Tenyészet Információs Rendszerbe (TIR).

A támogatás igénybe vehető:
Az ügyfél-nyilvántartási rendszerbe legkésőbb a támogatási kérelem benyújtásával egyidejűleg kérelmezi a nyilvántartásba vételét. A tárgyévben elvégzett monitoring vizsgálat alapján legalább nyolcvan méhcsalád volt a tulajdonában és ezt bejelentette a Tenyészet Információs Rendszerbe. Az üzemeltetésében lévő méhészeti eszközhordozó jármű, illetve vándor méhesház vándorlása céljára történő üzemben tartásáról az Országos Magyar Méhészeti Egyesület igazolás állított ki.

A támogatás mértéke:
A támogatás mértéke a kérelmező üzemeltetésében lévő méhészeti eszközhordozó járműre, illetve vándor méhesházra a támogatási kérelem benyújtásának évét megelőző naptári évben igazoltan megfizetett kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási, illetve gépjárműadó költsége.
A támogatás összege a kérelmező rendelkezésére álló szabad mezőgazdasági csekély összegű (de minimis) keret figyelembevételével kerül meghatározásra.

A kifizetési kérelem benyújtásának módja, helye:
A támogatási kérelmet az N0390 számú „Támogatási kérelem” nyomtatványon a 2014. február 15. – 2014. március 14. közötti időszakban az MVH Piaci Támogatások és Külkereskedelmi Intézkedések Igazgatóságához postai úton az alábbi címre kell benyújtani:
Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal Piaci Támogatások és Külkereskedelmi Intézkedések Igazgatósága 1476 Budapest Pf. 407.
Tárgyév: a támogatási kérelem benyújtásának évét megelőző naptári év.
Támogatási kérelem évente csak egy alkalommal nyújtható be!
Fontos! Amennyiben a 2014. évi benyújtás esetében a borítékon a postai feladás dátuma korábbi, mint 2014. február 15., vagy későbbi, mint 2014. március 14., úgy a kérelmet az MVH érdemi vizsgálat nélkül elutasítja.
Tekintettel arra, hogy a benyújtott kérelmek hiánytalan és hibátlan volta felgyorsítja az MVH ügyintézését, ennek érdekében az OMME a kérelmek összeállításában, a hibák és hiányok előzetes feltárásában segítséget nyújt a méhészek számára. Amennyiben szeretné ezt igénybe venni, úgy a kérelmet előzetesen az OMME központjába kell benyújtani. Az OMME igazolás kiállítása, a hiányosan benyújtott kérelmek előzetes hiánypótlása után azt az MVH Központi Hivatalához továbbítja.
Az OMME-ba történő benyújtás végső határideje: 2014. március 7-ig
Postacím: Országos Magyar Méhészeti Egyesület, 1450 Budapest 9, Pf.: 116.

Benyújtandó dokumentumok:
1. N0390 számú támogatási kérelem nyomtatvány
Az Országos Magyar Méhészeti Egyesület tárgyévet követő évben kiállított igazolását a kérelmező üzemeltetésében lévő méhészeti eszközhordozó jármű, illetve vándor méhesház vándorlás céljára történő üzemben tartásáról (A igazolást az OMME állítja ki, ehhez küldje be az OMME-hez az OMME kiadási kérelmet,valamint a 70/2003 (VI.27) FVM rendelet 2. számú melléklet másolati példányát /állatorvosi igazolás méhcsaládok állat-egészségügyi vizsgálatáról/ , 3. számú melléklet másolati példányát /bejelentőlap+ igazoló szelvény/, 4. számú melléklet /kijelentőlap+ igazoló szelvény/ másolati példányát.
2. A kérelmező üzemeltetésében lévő méhészeti eszközhordozó jármű, illetve vándor méhesház 2013. március 1. és 2013. október 31. között bármely időtartamban érvényes forgalmi engedélyének vagy ideiglenes forgalomban tartási engedélyének másolatát
3. A 2013. évben befizetett kötelező gépjármű biztosítás díját tartalmazó szerződés, illetve a tárgyévi díj összegére vonatkozó biztosítói értesítés másolatát és annak befizetését igazoló szelvény vagy a banki átutalást igazoló számlakivonat másolatát
4. A 2013. évben befizetendő gépjárműadót megállapító határozat és annak befizetését igazoló szelvény vagy a banki átutalást igazoló számlakivonat másolatát

A támogatást igénylő teendői:
- Év közbeni folyamatos feladat: a méhcsaládszám változások bejelentése a TIR/ENAR rendszerbe a 2153 számú nyomtatványon.
- A támogatás alapjául szolgáló eszközhordozót a tárgyévben üzembentartja.
- A támogatás alapjául szolgáló eszközhordozó járműre kötelező biztosítást köt és annak költségeit igazolja.
- A támogatás alapjául szolgáló eszközhordozó járművére gépjárműadót megfizeti és annak költségeit igazolja.
- Vándorméhészkedést folytat és annak tényét igazolja.
- Ellenőrzi az MVH ügyfél-nyilvántartási rendszerébe bejelentett adatait, különös tekintettel a regisztráció típusára, a bejelentett címre, a bankszámlaszámra, az ÁFA kódra, a KKV kódra, valamint az elérhetőséget szolgáló adatokra (telefonszám). Amennyiben ezekben az adatokban a bejelentetthez képest változás történt, úgy legkésőbb a kérelem benyújtásával egyidejűleg a G1010-01(természetes személyek számára) illetve G1020-02 (nem természetes személyek számára) számú MVH nyomtatványon bejelenti a változást az MVH bármely szervezeti egységéhez.
- A benyújtandó dokumentumoknál felsoroltakat a megjelölt határidőre és helyre beküldi.

A támogatási kérelem nyomtatvány kitöltésének módja:

N0390 számú Támogatási kérelem
1 - Az Ügyfél-azonosító szám az MVH által az ügyfél részére a nyilvántartásba vétel iránti kérelem benyújtása után visszaigazolt, tíz számjegyből álló azonosító. Ez nem azonos az adószámmal, személyi igazolvány számmal, adóazonosító jellel stb.
Amennyiben a kérelmező ilyen számmal még nem rendelkezik, akkor ezt az MVH által rendszeresített G1010-01 (természetes személyek számára) illetve G1020-02 (nem természetes személyek számára) számú formanyomtatványon kérheti a hivataltól (legkésőbb a kifizetési kérelemmel együtt benyújtva).
2 - A Kérelmező adatainál a kérelmező nevét kell feltűntetni a következő formában: az előtag pl. a dr., ifj.,özv. stb., cégforma pl. a Kft, Bt stb.
3 - A Kapcsolattartási információnál közlendő személy neve az, akivel a kérelemmel kapcsolatos ügyintézés során, szükség esetén érdemben lehet beszélni (telefonon). Nem feltétlenül azonos a kérelmezővel.
4 - Az Igényelt támogatási összeget forintban kell megadni.
5 - Támogatás alapját képező méhészeti eszközhordozó jármű, illetve vándor méhesház adatai
6 - A nyomtatvány eredeti aláírás nélkül érvénytelen!


Eljárás rend:
Az MVH a támogatási kérelmek beérkezésük sorrendjében bírálja el. Hiánypótlás esetén a hiánypótlás beérkezésének dátumával kerül a bírálat sorrendjébe a kérelem.
Hiányosan benyújtott támogatási kérelem esetén az MVH a kérelmezőt 8 napos határidő tűzésével hiánypótlásra szólítja fel. Az MVH a hiánytalanul benyújtott támogatási kérelmekről a rendelkezésre álló dokumentumok alapján - a kérelmező rendelkezésére álló szabad mezőgazdasági csekély összegű (de minimis) keretének figyelembevételével- a tárgyévet követő év április 15-éig döntést hoz, és a támogatási kérelem egészben vagy részben történt jóváhagyása esetén a támogatást- a forrás rendelkezésre állása esetén- 15 napon belül folyósítja a támogatásban részesülő kérelmező részére.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.10. 17:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.10.11. 13:25
Hozzászólások: 2170
Tartózkodási hely: Észak, közép Nógrád, A Karancs 10km-es körzetén belül.
Mint már megírtam , és kitárgyaltuk. Rossz a küldötti rendszer, mert gyakorlatilag nem működik. Bárki aki oda kerül, már rá se szarik a tagságra, legalább is a Palóc Méhész Egyesület küldötte biztos hogy nem. Igazából azt se tudom ki az. Én meg ebből indulok ki, mert másból nem tudok. Tisztelet a kivételnek, ha máshol máskép van, akkor azt szeretném megirnátok.
De, nem kell bántani a küldöttet, ő csak olyan mint a tagság, aki huszon valahány év alatt mindent és mindenkit 100%-ban szavazott meg kézfelnyújtással. Ilyen még a cociban se volt. Ott is a népfronra szavaztunk, de legalább nem 100, hanem csak 95%-ban. Egyetlen ellen szavazat volt két éve, meg lehet nézni akit érdekel, jelen személyem. A szavazások nevetségesen zajlanak, a helyzet idegen szóval: groteszk,/értelmezési szótár/ ez a szó fejezi ki legjobban. Ugyanis, ha egy gyűllés kudarcba fullad vagy botrányba, az azt jelenti, hogy valami baj van a vezetéssel, vagy a tagsággal.. De, ugyanígy az is jelent valamit, ha újból és újból, például, mint jelen esetben, 20 év alatt, kézfelnyújtással 100%-ban szavaznak meg mindent, valakiket, vagy valamiket, például az éves beszámolókat. Ott valami baj van, mert nincs ezen a földön olyan ember akit az egész tagság támogat, életszerűen pár ellensége, de legalább irigye biztos , hogy mindenkinek van.
Mivel ilyen gyűlések végig ülésének semmi értelmét nem látom, mert ha már ülni akarok akkor inkább be ülök egy kocsmába, annak is több az értelme. Ezért most lesz a jövő héten második eset, hogy nem veszek részt semmilyen szavazáson az omme-t, vagy az egyesületet illetően. Sőt, ha elmegyek, a támogatási papírok átvétele után távozom. Nyugodtan meg lehet bízni valakit, hogy figyeljen.
Már feladtam, nem akarom megváltoztatni az omme-t, sem az egyesületet, mert ez úgy sem lehetséges. Ezért januárban, az esedékes fogadó órán befizetem a tagdíjjat a szaktanácsadónál, elkérem a támogatási papírokat, kitöltöm, és ennyi. Ameddig az ommen keresztül megy a pénz addig ez így lesz. Ha nem így lesz akármennyire is pártolnék egy igazi méhész érdekvédelmi egyesületet, elfelejtem az egészet, és inkább berendezkedek kör körös védelemre,/territorriális védelemre tomipapa szerint/ mint a jugoszlávok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.10. 15:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.06. 19:22
Hozzászólások: 756
Rém egyszerű ez a történet. Az OMME jelenlegi működése tele van szabálytalanságokkal. Nem egy ember, sok ember szóvá teszi ezt a különböző méhész összejöveteleken, de ezen és a másik fórumon is többen leírtuk már. Tételesen fel lettek sorolva a szabálytalanságok, s azok a szabályok is, amelyek sérültek.

Mivel a szabályok területén reménytelen kikeveredni ebből a történetből, előjön a régről ismert primitív és alattomos módszer, a személyeskedés, az „intézményi szintről” ismert karaktergyilkosság. Pitiáner hazugságok, elvtelen és jellemtelen ferdítések kísérik ezt a szándékot, s többen csak értetlenül nézünk, hogy ilyen ősrégi, átlátszó módszertől miért nem fordul ki egyesek gyomra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.10. 06:52 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
A legfrissebb OMME hír: Csuján megint nincs sapka... :shock:

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.09. 22:52 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
A "Megváltó Klubról", s ott sem "meezesjeno", hanem az innen is ismert "kivancsi111" nicktől. Kívánság esetén beidézem, de az írásban olyan ellentmondások vannak, amiket ugyan először megpróbáltam cáfolni, de aztán inkább hagytam a piszkozatok között a hozzászólást, mert Jenőt immár olyannyira elvarázsolta Csuja, hogy értelmetlen vele észérvek mentén vitázni. Ráadásul nem szívesen üzengetek "át", ha Jenő akar, majd megnyilatkozik itt is. Illúzióim nincsenek, itt sem igen lehet őt meggyőzni az ellentmondásokról, veszekedni vele meg sem időm, sem késztetésem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.09. 22:35 
Online
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Csalánosi írta:
Mézes Jenő írta:
Csuja már régen túl van azon, hogy semmit felmutatni nem képes emberek is a szájukra veszik, például a számítógép előtt üldögélő néhány családos hobbiméhészek, vagy nulla állománnyal rendelkező lusta internet fórum méhészek.


Honnét van ez az idézet?
Nem találom sehol ......

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.09. 13:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Mézes Jenő írta:
Csuja már régen túl van azon, hogy semmit felmutatni nem képes emberek is a szájukra veszik, például a számítógép előtt üldögélő néhány családos hobbiméhészek, vagy nulla állománnyal rendelkező lusta internet fórum méhészek.


Szia Jenő!

Az, hogy ki mennyit tud felmutatni az csak nézőpont és értékrend kérdése.
Szerintem azért véleményt lehet mondani. Ha jól emlékszem soha nem kritizáltam Csuja kolléga méhészetét, méhész szaktudását. Amiből a véleményem kialakult az az itt a fórumon olvasott több felhasználó név alatt jegyzett írásaiból, más meghekkelt egyesületnél történő negatív ténykedéséből, az egy éve írt magyar méhállomány éves pusztulásának mértéke nem kockázati tényező , stb. ezen megnyilvánulásaiból jött össze és a feromonos rajbefogást nem is említem,. Sajnálom, hogy ezek negatívak számomra de ezt bocsásd meg nekem.


Mézes Jenő írta:
Csuja mozdított ki a dermedtségből, hogy híg sziruppal " etess és etess!"

Az, hogy neked tanácsként azt mondta etess,etess természetesen ezt jól mondta csak ettől még nem lesz szerintem jó kutató természetesen ezzel nem az érdemeit szeretném csökkenteni. Nekünk a méhész iskolában volt ilyen tételünk, hogy mi a teendő mérgezés esetén és ott többek között válaszként az is szerepelt, hogy etetés. Ennek kellene lenni az általános gyakorlatnak, csak mivel ez nem mindennapos ténykedés hajlamos az ember elfelejteni.
De szívből örülök, hogy megmenekült a méhesed.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.09. 12:48 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
pestlorinc írta:
Magam részéről az OMME üveg ügyet egyszerűen lezártam.
Elfogyott az OMME üvegem, de nem fogok leballagni utánfutóval többszáz km-t, Tabra Omme üveget vásárolni, mert nincs nekem ingyen a benzin.


Mikor Kaposvárra ment legutóbb, akkor Tab éppen útba is eshetett volna. Balatonlellére menet sem nagy a kitérő. A Tavaszváróról hazafelé már kicsit valóban nagyobb kerülő, de azt a hozzávetőleg 80 km-t a bolondnak is megéri, ha csak a "mézmarketingről" van szó... Elbírja az a mángorolt méz azt a kis többletköltséget.
Ha meg csak azért vergődik, hogy szapulhassa egy kicsit az OMME "vezérkarát, akkor meg fölösleges az a vergődés, itt nem sokakat érdekel. Két előadás, meg egy-két "elvbaráti" látogatás közé nem lehetne oly nehéz beszúrni azt a tabi utat...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.09. 09:40 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Kedves ibitubai!

Gondolom, hogy az írásod nekem szól, hisz akit te megszólítottál olyan szereplő nincs itt a fórumon. Megnéztem, nehogy valaki más helyett válaszoljak neked. Biztos csak véletlenül írtad helytelenül a nevet. (vagy más szándékod volt ezzel?)

Én tudom, hogy mit válaszoltak a kérdésekre Tolnán, és szerintem te is tudod a válaszokat. Miért nem írod le?
Egyébként, ha az alattad levő írást elolvasod abban pontosan lehet látni az üveg körül kialakult helyzetet.
Nem hiszem, hogy én mint "atya07" vagy azok a méhészek akik csak használni szeretnék az "OMME-s üveget" a felelősek a kialakult helyzetért. Nem hiszem, hogy a kérdéseimet meg kell változtatnom, vagy nem kell feltennem, azért, mert a válasz valami olyasmi, hogy ne firtassuk, mert nem csak a mostani "szereplők" érintettek ez ügyben.
Kérdésem továbbra is az, hogy ki, vagy kik ellenőrizték ezt az üveg dolgot, ki, vagy kik engedték, hogy ilyen módon ennyire elfajulhasson ez az egész? Ez ügyben a szereplők személye nem változott, mármint az ellenőrzés tekintetében.
De tudod mit, engem már most ez nem érdekel, mert én úgy gondolom, hogy okos ember a keze felett vágja a fát, nem alatta.
A sok rizsa sem érdekel, csak az, hogy most miért drágább a mézes üveg, mint ezelőtt, hisz van egy Kft aki, mint mondták azért alakították, hogy olcsóbb legyen az üveg a méhészek számára.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.08. 22:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
ATYA 0007::: ne fényezd a kialakult helyzetet,ne fejtegesd hogy ki is a vevő,ird inkább le ,mit is válaszoltak Tolnán a kérdésekre!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.02.06. 18:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Magam részéről az OMME üveg ügyet egyszerűen lezártam.
Elfogyott az OMME üvegem, de nem fogok leballagni utánfutóval többszáz km-t, Tabra Omme üveget vásárolni, mert nincs nekem ingyen a benzin. Megvettem a szükséges mennyiségű uborkás üveget és ez elég lesz az új mézig.

Ha olyan mafla az OMME vezérkara, hogy nem kell neki méz marketingre az OMME üveg árában levő 2-2 Ft-om, hát nagyon sajnálom, addig nem is fog kapni tőlem, amíg ki nem józanodik.

Egyébként sajnálom, mert tényleg szép az üveg és a vevők szeretik, meg a mézmarketingre is szükség lenne.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: kágyé valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.