Pontos idő: 2024.03.28. 23:46

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1827 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 37  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2014.02.15. 10:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Hát igen. A fumagilin a stresszt nem szünteti meg. Az éhezés v mérgezés megszűnésével lassan a fumagilin is fölöslegessé válik. Jobb szeretem az általános stressz helyett a pontosabb okot látni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2014.02.15. 02:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 327
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
pestlorinc írta:
A stressz nem megfogható a mindennapi méhészetben. Ha azt kapja diagnózisként, hogy a méhei stressz miatt betegek, akkor mi a fenét csináljon? Adjon fumagilint és akkor elmúlik? A Nozéma elmúlik, de a stressz nem. Akkor meg mit csináljon?


Vagy én nem értem mit kérdezel vagy Te nem, hogy én mit írtam.

Definiáltuk mi a stressz.
"A stressz tehát egy olyan jellegzetes tünetcsoportban megnyilvánuló válasza a szervezetnek, amit bármilyen károsító tényező kiválthat.
A stressz tulajdonképpen valamely streszszor hatására kialakuló általános alkalmazkodási válasz."

Tehát a károsító tényezőt kell meghatározni, megszüntetni, kezelni. pl ha éheznek etetni stb.
Ha nozémásak és a nozéma elmúlik milyen károsító tényezőre gondolsz amire továbbra is alkalmazkodási válasszal kell reagálniuk?
Mert az ellen kell tenned akkor.

"Csakhogy nem a stressz hatására alakulnak ki betegségek, hanem a miatt hogy gyenge a szervezet védekezőereje."

Itt a megelőzést szerettem volna hangsúlyozni, a védekezéssel szemben.

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2014.02.15. 00:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
:taps O.K.
Itt valóban nem lehet okosat mondani ......
A spóraszámot a fumagillin valóban lecsökkenti, de a stressz marad...

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 23:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
A stressz nem megfogható a mindennapi méhészetben. Ha azt kapja diagnózisként, hogy a méhei stressz miatt betegek, akkor mi a fenét csináljon? Adjon fumagilint és akkor elmúlik? A Nozéma elmúlik, de a stressz nem. Akkor meg mit csináljon?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 21:59 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
dodo írta:
Hogy honnan ollóztam kérés esetén sem fogom közölni.

Pedig úgy korrekt ha a forrást megjelöli az ember. Segítek én:

http://epa.oszk.hu/00600/00691/00041/10.html

http://www.matud.iif.hu/07maj/10.html

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2014.02.14. 21:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 327
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Kedves Méhésztársak!

Továbbiakban nem követem a forum témáit, sajnos az engem érdeklő dolgokról nem sók szó esik.

Igy bucsúzóul kívánok mindenkinek eredményes méhészkedést.

Utoljára engedjék meg, hogy a közel 1 éve elkezdett gondolatsoromat befejezzem.
Hogy honnan ollóztam kérés esetén sem fogom közölni.
Remélem ahogy telnek az évek peregnek az események, egyre többen rájönnek, hogy minden mindennel összefügg,
s talán páran elgondolkodnak rajta.

Ezt szeretném folytatni pár gondolatsorral.

Tükör Hozzászólás témája: Re: Költésmeszesedés Hozzászólás Elküldve: 2012.03.07. 01:58

Ez rendben is volna talán.
Viszont ha kiollózol valahonnan ilyesmit, azt nem árt idézőjelbe tenni,esetleg a forrást is megjelölni, különben úgy jársz, mint dicső elnökünk.
Jól kinevetünk!

dodo Hozzászólás témája: Re: Költésmeszesedés Hozzászólás Elküldve: 2012.03.06. 23:52

Kétségtelen, hogy a stressz felfedezése és megfogalmazása a XX. század egyik legnagyobb orvos-biológiai eredménye volt,
A stressz manapság mindenféle káros testi, lelki, környezeti hatást jelent, noha stressz nélkül nincs élet. Hiszen a kisebb stresszhatások váltják ki a szervezet életjelenségeinek többségét. Így a stressz fogalma ma egyértelműen hosszan tartó káros, károsító hatást jelent melyet az orvosi gyakorlaton túlmenően használnak már a lélektantól az állattenyésztésig.
A stressz tehát egy olyan jellegzetes tünetcsoportban megnyilvánuló válasza a szervezetnek, amit bármilyen károsító tényező kiválthat.
A stressz tulajdonképpen valamely streszszor hatására kialakuló általános alkalmazkodási válasz.
Ezért váltható ki stresszválasz különféle károsító tényezőkkel (testi sérülés, fertőzés, hideg vagy hőség, sugárzás stb.)
Nem lehet figyelmen kívül hagyni azt, hogy a stressz jelentős hatást gyakorol az egész emésztőrendszerre,
zavara pedig csökkenti vagy felfüggeszti a szervezet egyik igen fontos védekező rendszerét, fiziko-kémiai védelmet.
Jó néhány kórkép tulajdonképpen alkalmazkodási („adaptációs”) betegségnek tekinthető, amelyet nem annyira valamely kórokozó közvetlen károsító hatása, hanem az általános alkalmazkodási válasz „kisiklása” hoz létre, amelyben fontos szerep jut az anyagcsere- és keringési hatásoknak.
Közismert, hogy a stressz csökkenti a természetes ellenállóképességet (veleszületett immunitás egyik formáját) és így az immunválaszt (szerzett/adaptív immunitást). Ennek pedig az a következménye, hogy az ún. természetes immunrendszer sejtjeiből kevesebb lesz.
Ezek pedig a szerzett immunválasz beindulásának alapvető „kellékei”, így a fajlagos védelem (sejthez kötött és ellenanyag-termelés) sem lesz tökéletes.
Az állattartásban pedig az állománysűrűség – állatvédelmi okokon túli – termelési érdekből vált a stressz, illetve az ellene való védekezés mindennapi valóságává.
Az élet minden területén keresik, több-kevesebb sikerrel, azokat a megoldásokat (stresszellenes gyógyszerek, kellemesebb környezet kialakítása stb.), melyek a túlzott stresszhelyzeteket csökkenteni tudnák.
Így vált egy teljesen elméleti orvos-biológiai felfedezés, a stressz, az egész emberiség napi gyakorlati érdekeit szolgáló, de mégis egyben bölcseleti (filozófiai) szintű fogalommá is.
Ha a fenntiek ismeretében elgondolkodunk, hogy mészészeti tevékenységünk során az esetlegesen előforduló stresszhelyzetek kiküszöbölése érdekében mit tudunk tenni, ugy gondolom az álltalam ismertettett megelőzési stratégia talán a stresszhelyzetek kezelésében is megálja a helyét a kellemesebb környezet kialakítása okán.
És ezen a ponton már kicsit el is tértünk ASCOSPHAEROSIS problematikájától.


Folytatás

A stresszről tudjuk, hogy a szervezet energiatermelését hirtelen erősen megnöveli, s ha ez hosszan tart, vagy túl
sűrűn történik, akkor kimerül a szervezetünk. Akár a végletekig. Ugyanakkor azt is tudjuk, hogy a stressznek nem az
élet megrövidítése a célja, hanem éppen ellenkezőleg: Adott esetben kapunk általa egy egyszeri, hirtelen felfokozott
életenergiát, amely hozzásegít valamely nehéz élethelyzet megoldásához. (Vagy éppenséggel a túléléséhez.)
A veszélyhelyzet "edzi" az embert (és az állatot is), felvértez olyan
képességgel amely által a veszély előbb észlelhető és nagyobb eséllyel elkerülhető avagy túlélhető.
A Teremtő mindössze annyiban "hibázott", hogy nem tervezte be a folyamatos stresszt, ami éri az embereket de méheink
sem kivételek ez alól.

természet rendje a kiválasztódás - ami annyit tesz, hogy mindig a legkülömebbek (azaz a legjobbak,
legokosabbak, legszebbek, legerősebbek, legéletrevalóbbak stb.) génjei viszik tovább az életet. ( Az emberi beavatkozás
következtében az embereknél, méheknél nem biztos hogy 100%-ban helytálló )
A stressz kimeríti a szervezetet. Persze hogy a legyengült szervezetben könnyebben kialakulnak betegségek!
Csakhogy nem a stressz hatására alakulnak ki betegségek, hanem a miatt hogy gyenge a szervezet védekezőereje.


Nem mindegy! (A védekezőerő pedig visszatér és annál gyorsabban tér vissza, minél jobban ellátott a szervezet
az őt felépítő tápanyagokkal.) Betegségek kialakulnak, majd előjönnek újból

Hogy mi okoz stresszet most nem részletezem, éhezéstől a vegyszerekig minden okozhat.

A szervezetünkben zajló minden egyes folyamatnak létezik egy ellenpárja, a szervezet a folyamataiban egyensúlyra
törekszik. A pH "párja" az rH2. Ez a redox-potenciál. (Amit a katedrális orvoslás úgyszintén agyonhallgat.)
Az rH2 tartománya 0 és 42 között van (emlékeztetőül a sav-lug-egyensúlyé 0 és 14 pH közötti).
A középpont a 21 rH2 (illetve a 7 pH). A feltárt ismeretek alapján, minden baktérium, vírus, gomba,
csak a fajtájához tartozó pH és rH2 értéktartományban képes élni és szaporodni.
(Így a vírusok pl. ~ 32 rH2 felett szaporodnak. Alatta, nem.) Vagyis ha a szervezetünk redox-potenciálja normális
(ami azt jelenti hogy 28 rH2 vagy némileg az alatti), akkor a szervezet egészséges marad még vírusfertőzés esetén is.

Ha a szervezet nem szenved hiányt a számára létfontosságú tápanyagokból, (vitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek,
aminosavak, enzimek, zsírsavak, szénhidrátok) és még az rH2-nk is 28 vagy az alatti, akkor nem tehet bennünk kárt
semmilyen kór!

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2014.02.12. 20:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 327
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Tisztelt Méhésztársak!

Az alábbi helyen található cikk következő sorait ajánlanám figyelmükbe. (lásd. hozzászólásom végén )

"A bevezetőben Marc MORTUREUX (főigazgató, ANSES) hangsúlyozta, az eddigi tapasztalatok nyilvánvalóvá tették, hogy együtt kell vizsgálni a környezeti hatásokat (ideértve a mezőgazdasági tevékenységet) és a klasszikus egészségügyi faktorokat (kórokozók és élősködők miatti megbetegedések), mivel az egyre aggasztóbb méhpusztulások mögött nem egy, vagy néhány jól meghatározható és különálló ok van, hanem élő és élettelen hatások komplex rendszere."

Azt hiszem elég szépen csoportosítja a stresszhatásokat is amit az alábbi hozzászólásomat idézve nem kívánok nagyon boncolgatni
mert nagyon szerteágazó téma.
Hozzászólás témája: Re: Költésmeszesedés Hozzászólás Elküldve: 2012.03.06. 05:33
A sporák a méhészetben jelen vannak, s ha kedvező környezetet találnak szaporodásukhoz szaporodni is fognak ez az élet rendje.
De mivel sokak szerint (velem ellentétben) ennek semmi köze nincs a betegség kialakulásához és a genetikai oldaláról
hajlandók megközelíteni a problémát csak a főbb irányvonalakat vegyük számításba.
Stressz elég közvetett a kérdés vonatkozásában és egy kis csűrés csavarás után oda fogunk kijukadni ahova éppen szeretnénk
( bárhova). Ebbe most nem szeretnék belemenni.
Esetleg az előbbi megelőzéssel kapcsolatos hozzászólások miatt éreznék némi késztetést boncolgatni, de talán sikerül leküzdenem.

Szorosan kapcsolódna a közel 1 évtizede ismertetett nagy kritikát kiváltott megszólalásomhoz.

Hozzászólás témája: Re: Alternatív és bio védekezés HozzászólásElküldve: 2012.02.19. 00:27.
Még az OMME-s forumon a használt szereket közöltem mivel a C vitamin miatt durva kritikát kaptam még aznap töröltem.

De amint látom azóta a pH kapcsán sikerült 1 érvet elfogadni, de a pH-hoz szorosan kapcsolódó dolgokról még nem hallottam.

http://www.nih.gov.hu/nemzetkozi-teveke ... eszsegugyi

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 19:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
A háziorvos utasítása alapján :"- A megelőzés sokkal jobb megoldás , mint a késői kapkodás a bajban ."

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 19:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Ottó írta:
Ezt soha nem tudom megérteni hogy miért kell valami betegség ellen küzdeni ami valószínűleg nincs is jelen. Nem olyan ez mintha mi antibiotikumot ennénk ha kell, ha nem?


Addig amíg egyszer akácon el nem tűntek a kijáró méhek a kaptárból én sem tettem semmit. Akkor a fele akácmézem a fán maradt. Azóta próbálom ezt megelőzni.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2014.02.11. 18:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
densie írta:
Sziasztok!
Cukorlepényt szeretnék beadni és nem tudom hogy Nonoszt tegyek-e bele, vagy Nosestatot. Valakinek van már tapasztalata a Nosestattal? Melyik lehet hatásosabb ha 2-3x lepényezést alkalmaznák februárban?


A nonoszos lepényt nem hordták el nálam.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2014.02.10. 22:24 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
densie írta:
Sziasztok!
Cukorlepényt szeretnék beadni és nem tudom hogy Nonoszt tegyek-e bele, vagy Nosestatot. Valakinek van már tapasztalata a Nosestattal? Melyik lehet hatásosabb ha 2-3x lepényezést alkalmaznák februárban?

Szerintem a kellő időben történő feletetés ,a kellően beérlelt élelem legyen a kaptárban.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2014.02.10. 12:42 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.05.25. 10:07
Hozzászólások: 31
Ezt soha nem tudom megérteni hogy miért kell valami betegség ellen küzdeni ami valószínűleg nincs is jelen. Nem olyan ez mintha mi antibiotikumot ennénk ha kell, ha nem?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2014.02.10. 12:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.01.08. 15:06
Hozzászólások: 57
Sziasztok!
Cukorlepényt szeretnék beadni és nem tudom hogy Nonoszt tegyek-e bele, vagy Nosestatot. Valakinek van már tapasztalata a Nosestattal? Melyik lehet hatásosabb ha 2-3x lepényezést alkalmaznák februárban?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.12.31. 00:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.09.22. 11:28
Hozzászólások: 1
Tartózkodási hely: Bánréve
kacsor72 írta:
Egyszerüen kis nyomású permetezökanna segitségével permetezem a szert akeretek tetejére és a méhekre. Kb. 3 havonta használom más egyéb szert több mint 2 éve nem hasznéltam nosémára.Mintavéttellel kontroláljuk az anyag hatásosságát.


Szia!

Érdeklődnék, hogy mi a szer neve hol lehet beszerezni?

Válaszod előre is köszönöm


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.11.27. 08:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.02.01. 20:21
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Miskolc
Idézet:
= részletes,leírása a használatnak.

Akkor 2-szer használod egy évben?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.11.26. 17:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:26
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Bács
Egyszerüen kis nyomású permetezökanna segitségével permetezem a szert akeretek tetejére és a méhekre. Kb. 3 havonta használom más egyéb szert több mint 2 éve nem hasznéltam nosémára.Mintavéttellel kontroláljuk az anyag hatásosságát.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.11.26. 17:12 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Többünket is érdekelne,ha lehetne részletes,leírása a használatnak.
A Profik kongresszusán hallottam érdekes előadást ebben a témában,ami megragadott .

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.11.26. 16:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Milyenek a tapasztalataid és mennyibe kerül egy kezelés/kaptár?

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.11.26. 16:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:26
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Bács
Tisztelt méhésztársak!
Én már második éve használom a Dr, Tiringer által készitett homeo. készitményt.
Ha valakinek kérdése lenne szivesen válaszolok saját tapasztalataimról.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.11.24. 20:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Méhészet újság 2013.10. szám 14.oldal.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.11.24. 20:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Homeopátiás szerek:
"Amit a legnehezebb megértenünk a szerek gyártásával és hatásával kapcsolatban, de mégis evidencia, hogy - a több fázisú, hosszas higítási folyamat eredményeként - a magas potenciájú szereknél, C200 felett, a kiindulási anyag, anyagi minőségében már nincs jelen, csupán a rá jellemző információ „vésődött” be az oldószerbe. Tehát mondjuk egy C200 Chamomilla szerben már egy szemernyi kamillát sem találnánk, mégis a rá jellemző tulajdonságkör jelen van."
forrás: http://www.alkatihomeopatia.hu/index-4.html


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.11.24. 19:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
De tudott árat mert most is árusítja gondolom nem ingyen adja! Habár az összetevők miatt akár ingyen is adhatná. De gondolom még nem lőtték be az árakat a piachoz.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.11.24. 19:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.19. 09:05
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok megye
Az a gondom vele,hogy nem tudott árat mondani. Mennyibe kerül pl.egy 100családos méhészet kezelése?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.11.24. 19:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Azért én megvárom mi lesz Dr. Békési László véleménye.
Mert abban a szakmában azért vannak "csodák". De ha működik akkor aranyba nyúlt a doktor úr.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.11.24. 18:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.19. 09:05
Hozzászólások: 144
Tartózkodási hely: Jász-Nagykun-Szolnok megye
Ez nem vegyszer. :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.11.24. 18:52 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Várjuk az új szert.
Az elmúlt években több nozéma elleni csodaszer is forgalomba került..........

Két adagot biztos veszek az állomány ~30%-ára.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.11.24. 16:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Sziasztok!

Volt tegnap Tiszakécskén egy előadás a címe valami ilyesmi volt:Homeopátia a méhészetben.
Dr Tiringer Csaba Állatorvos Homeopata volt az előadó.

Azt írom amit hallottam.

Ő praktizáló állatorvos aki megismerkedett a homeopátiával. Megtanulta és elkezdte alkalmazni a praxisában is. Megkereste egy méhész barátja a méhek hasmenésével. Száz szónak is egy a vége: Ő kikísérletezett egy homeopátiás "szert" amellyel ha megitatja, lespricceli a méheket nem lesznek nosemasok. Két- három havonta kell alkalmazni.
Most ott tart az folyamat, hogy Dr. Békési Lászlóval KÁTKI-ban vizsgálják a "szer" hatását a méhészetekben a nosemára. Dr Tiringer azt mondta, hogy a kísérletek várakozáson felüliek pl. a beküldött mintákban nem találtak spórákat. Februárra ígéri az engedélyeztetést.
Több előadást fog még az idén tartani a méhészeknek.

No ezek hangzottak el röviden. Talán Malya Péter többet tud erről, mert többször emlegette, hogy az Ő rábeszélésére kezdett előadásokat tartani.

Még annyit, hogy sikerrel alkalmazza a homeopátiás "szerét" a tyúkoknál a tyúktetű távoltartására. Most a méhek varroa atkáit próbálja a méhektől távoltartani.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.11.20. 07:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Aspergillus fumigatus gombából elõállított fumagillin antibiotikum mindkettő szer hatóanyaga . Felhasználáskor fontos a hatóanyag tartalom mennyiségének figyelembevétele .

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.11.19. 18:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.30. 15:07
Hozzászólások: 218
Tartózkodási hely: Kóka
montero írta:
A "fumidil b" a szer neve,a fumagilin pedig a hatóanyag. ;)



Ez oké, de ott fumagilin van ráírva....ergo ugyanaz a szer...az jo :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.11.19. 14:00 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.24. 14:06
Hozzászólások: 226
A "fumidil b" a szer neve,a fumagilin pedig a hatóanyag. ;)

_________________
hunor 10-12 + 2 x 1/2nb


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.11.19. 12:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.30. 15:07
Hozzászólások: 218
Tartózkodási hely: Kóka
Sziasztok az Amerikában használatos Fumagilin ugyanaz lenne mint nálunk a fumidil b ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.09.22. 07:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
ifj.pi írta:
Üdv! NOSESTAT -ról hallottatok? Használjátok?
Egyedül csak ez a készítmény támogatott nozémára.
Leírását pontos használatát sehol sem találtam, talán egy román oldal említi.
Két üveg van egy dobozban az egyik jód a másik oxál.

Nagyvonalakban.

én is idén tavasszal használtam elsőnek eddig úgy néz ki beválik de kb 2 év múlva tudhatunk róla többet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.09.15. 17:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.04.21. 21:54
Hozzászólások: 13
12/13 nyarán/őszén, csak nozevittel kezelt állományomban nem volt pusztulás. A gyengébb családok is áprilisban gyümölcsön a (6 H keretre szükítettek), kiépítették a 7. nek betett műlépet. Ott aztán megtorpantak. Oly,mértékben meszesek lettek, hogy egy ép fedett sejt mellett, 3 meszes volt. Az állomány 20%-ában. Az alma virágzás idején mérgezés tünetei mutatkoztak. 10 kg-os akác átlagom volt a betelelt családszámot figyelembe véve. A márciusi hideg előtt, 12 dekás lepénybe kaptak 1cm3-et, majd csurgattam kétszar 1 cm3-el. Tőlem 500 méterrel lévő méhészetet bezártak gyümölcs alatt. Hogy onnan mit hordtak, nem tudom. Hordhattak; fumidiles mézet, vagy meszes virágport. (A Székesfehérvári csak ecetes lepényt etető méhészekről hallottam olyan pletykát, hogy fumagilint tartalmazó mézet raboltak a méheik.) Azt javaslom az állomány 10%-át legalább 5 családot kezeljen a méhész neki tetsző nem ismert, ám mások által kipróbált szerrel, aztán döntsön a látottak alapján. Idén is a nozevitet választottam. A nonoszt már régebben használtam több évig, sajnos nem voltak kontrol családjaim. A használat egyszerűsége miatt választottam a nozevitet. Egy családra vetitve, a nonosz és a nozevit árban megeggyezik. Az általam nem látott kontrol méhészet állapota nagyban függ a kontrol méhész habitusától. Nem mérvadó.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.08.16. 07:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
Esetleg ha valakit érdekel a tölgyfakéreg kivonat készítése: kocsányos tölgy ágairól, kell a kérget leszedni hozzá vagy,( gyógynövény boltban kapható). 2,5 dl forrásban lévő vízhez egy evőkanálnyi kérget teszünk 15 percig forralni kell majd rögtön szűrni. Forralás közben szükség szerint vizet pótolni. A kellő sűrúség akkor jó ha 0,8 dl a végeredmény. Gyakorlatilag tea főzés, csak nem kell felhígítani. Akár az ivóvizükhöz is adható,
Régebben felmerült már ez a kérdés, de akkor elakadt ott hogy milyen tölgy kérge kell hozzá. Volt olyan ötlet, is hogy az ivóvizükbe is lehetne adagolni.

A fenti információk interneten szabadon hozzáférhetők, ha valakit részletesebben is érdekel. (Google keresés) tögyfakéreg gyűjtése, tea, kivonat készítése, stb

Ha esetleg valakinek kérdése volna, azt emailban tegye. A fórumot nem olvasom! (méhészkedem)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.06.25. 21:04 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Szeretném megtudni Dr. Csaba György elérhetőségét.
Amennyiben valakinek a birtokában van megköszönném ha tudatná velem.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.06.11. 18:46 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.05.17. 15:41
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Hargita megye
Hogy mikor voltak kezelve, és hogyan, mivel
A tavaly keso osszel fustoltem le atka ellen Varachet Forte-val
Abbol a meregbol ra kell csepegtetni 3at egy foszfor szalagra amit meg kell gyujtani es a fustjet a kaptarba befujni es a roplyukat bezarni 10 percre.
Ezt megcsinaltam 3naponkent 4x.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.06.11. 17:10 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Vagy megrendeled szaklaborban a vizsgálatot vagy elvégzed magad.
A nozéma teszt leírása az OMME-ról:
http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... Itemid=263
Amit fontos lehet én 30-50 méhet veszek mintának, és mindenkor a kijáró méhekből, hisz ők a legfertőzöttebbek.
A leírás kicsit bonyolult, gyakorlatiasabb az alábbi videó:
http://vimeo.com/67358959
borostibor írta:
...Varrora atka ellen le voltak fustolve, nezegettem a herefiast amikor szedtem ki de nem volt sok, elvetve lattam egy parat csak.

Hogy mikor voltak kezelve, és hogyan, mivel, azt nem írod, de az, hogy csak "párat" láttál nem jelent sokat. Valószínű, hogy "vénülő szememmel" nehezebben látom meg az atkát, ezért van, hogyha néhányat látok inkább ellenőrzöm valamelyik egyszerűbb módszerrel az állományt. Atkával az a tapasztalatom, hogy legtöbbször a családok 10-20%-ában van nagyságrenddel nagyobb fertőzöttség, azonos kezelés esetén is, ezért vagyok vele óvatos.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.06.11. 15:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.05.17. 15:41
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Hargita megye
tsanyi írta:
borostibor írta:
Sziasztok, azt szeretnem kerdezni, hogy az en kaptaraim elott maszkalnak a mehek, igaz nem sok, de azok nemtudnak felrepulni. ha valaki megtudna mondani, hogy mitol van es mivel lehet hatekonyan kezelni azt megkoszonnem.

Egy nozéma ellenőrzést talán meg kéne csinálni a mászkáló méhekből......
Atka fertőzöttséget magad is gyorsan ellenőrizheted ......
Utána többet tudunk.

A nosema ellenorzest hogyan kell megcsinalni?
Varrora atka ellen le voltak fustolve, nezegettem a herefiast amikor szedtem ki de nem volt sok, elvetve lattam egy parat csak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.06.11. 14:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.02.01. 18:30
Hozzászólások: 1210
Tartózkodási hely: Graz/Várpalota
Légcsőatkakór miatti állandó zárlat az osztrák határsávban volt,illetve meg volt határozva hányszor kellett évente Folbex csikkal védekezni ellene.(1970-es 1980-as évek)
De azt hiszem Ariasztaiosz egyetért velem,hogy a légcsőatka az állandó varroa atka elleni védekezés miatt feltételezhetően kipusztult.

A légcsőatka elleni Folbex csik hatóanyagára a varroa anno csak köhintett egyet,utána jött a módositott Folbex-VA csik,amely irtotta a varroa atkát is,utána meg a 90-es évektől még komolyabb szerek jöttek,amik bizonyosan kiirtották az esetleges légcsőatkákat is.

Anno,és ez már méhészeti történelem,az osztrák határsávban 10km-es mélységben levő méhészetekből évente talán 100-150db preparált méhet kellett küldeni kötelező légcsőatka vizsgálatra.

_________________
Attila

Kisboconádi a mézeskaptár. "a méhe csak kölcsönad"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.06.11. 14:33 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
borostibor írta:
Sziasztok, azt szeretnem kerdezni, hogy az en kaptaraim elott maszkalnak a mehek, igaz nem sok, de azok nemtudnak felrepulni. ha valaki megtudna mondani, hogy mitol van es mivel lehet hatekonyan kezelni azt megkoszonnem.

Egy nozéma ellenőrzést talán meg kéne csinálni a mászkáló méhekből......
Atka fertőzöttséget magad is gyorsan ellenőrizheted ......
Utána többet tudunk.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.06.11. 13:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
A légcsőatka-kór valószínűsége csekély, a hozzáértők szerint az Acarapis woodi elsősorban a telelés végén képes kárt okozni, nem ilyenkor. Amennyiben a méhész a Varroa-atka ellen védekezett, a légcsőatka ellen is hatékonyan védekezett.

A kórokozó jelenléte egyébként a röpképtelen méh vizsgálatával kideríthető, keresni a tor első légcsövében kell. Világos színű, kb. 1/10 mm nagyságú atka.

A röpképtelenséget az okozza, hogy a tor első tracheája látja el a szárnyizomzatot oxigénnel, s az atkaszívott trachea nem szállít elegendő oxigént. Jellegzetes tünet légcsőatka-kór esetén a mászkáló egyedek kifordult, csavarodott szárnya.
Csatolmány:
Acarapis woodi.jpg
Csatolmány:
Tracheal_mite_-_Acarapis_woodi.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.06.11. 11:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.05.17. 15:41
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Hargita megye
Lampeitl, Franz : Méhészkedés cimu konyvben olvastam a "tracheaatka"-rol ami pont azt irja le, hogy maszkalnak a mehek a foldon es nincs erejuk felrepulni. Ez a tracheaatka szaporodasa a legcsovekben tortenik, azt irja, hogy kintrol hatol be az atka de hogy mirol azt nem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.06.11. 11:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.05.17. 15:41
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Hargita megye
Ez lehet a krumpli permetezestol? eleg sokan lepermeteztek a kornyeken gyom ellen. mit lehet csinalni valyon, vagy magatol elmulik?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.06.11. 10:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Az atkához még talán korán van (?), az inkább júliusra, augusztusra szokott úgy "feldúsulni", hogy mászkáltasson.

Esetleg mérgezés is lehetne...

Az biztos, hogy nem "májusi vész", de a Nosema-t sem tartom valószínűnek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.06.11. 09:23 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.05.17. 15:41
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Hargita megye
Sziasztok, azt szeretnem kerdezni, hogy az en kaptaraim elott maszkalnak a mehek, igaz nem sok, de azok nemtudnak felrepulni. ha valaki megtudna mondani, hogy mitol van es mivel lehet hatekonyan kezelni azt megkoszonnem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.03.25. 18:54 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.24. 12:03
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Zala
t.sanyi - Köszi! :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.03.24. 13:01 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Egy kérdés, a Dr, Sümegi féle Apidiár termékekről van valami tapasztalat, vélemény?

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.03.24. 11:03 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Forgalmazható gyógyhatású készítményként regisztrálta a Nebih tavaly szeptemberben. http://www.nebih.gov.hu/szakteruletek/s ... gy_keszitm
Tehát tapasztalat nem sok lehet még róla.
Használati utasítás:
http://www.nebih.gov.hu/dbreader?id=680 ... 9&column=6

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.03.24. 10:57 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.24. 12:03
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Zala
javítok: 2-es flakon hangyasav nem oxál, bocs


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Nosema
HozzászólásElküldve: 2013.03.24. 10:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.24. 12:03
Hozzászólások: 49
Tartózkodási hely: Zala
Üdv! NOSESTAT -ról hallottatok? Használjátok?
Egyedül csak ez a készítmény támogatott nozémára.
Leírását pontos használatát sehol sem találtam, talán egy román oldal említi.
Két üveg van egy dobozban az egyik jód a másik oxál.

Nagyvonalakban.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1827 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 37  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.