Pontos idő: 2024.03.28. 13:23

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.09. 18:33 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Kedves méhésztárs Pöte!

Figyelmedet felhívom arra a tényre, hogy az első bírósági tárgyalás, 2014.11,06-án volt. A második, meg 2015.01.20-án lesz.A kettő között van idő "jól" dolgozni, ha tudják mit jelent az hogy jól. (Igaz előtte is "jól" dolgoztak, csak a maguk számára.)
A tárgyalás lényege, tényeken alapul. A tényeket az OMME vezetői alakították ilyenné. Szerintem nem is tudod, azt hogy miről is van szó, csak a megfelelési kényszer hajt. Kinek is akarsz megfelelni?? Ha az derül ki, hogy mindent vissza kel állítani, mert jogellenesen csináltak, akkor mit fogsz írni? A káros bomlasztó tevékenységet kinek fogod címezni?? Ezért szerintem, jobb lenne ha nem válnál bűntárssá, ezzel a számomra "KIRÁLY"-os, szánalmas írásoddal.
2015.01.20-án én ott leszek, és ha szeretnél eljönni, hogy lásd, és halld első kézből a tényeket, ígérem, foglalok egy széket számodra. Talán megtudod, hol van a kutya elásva. Persze ha valójában, kíváncsi vagy rá! A tárgyalás nyilvános! Tudod; több szem többet lát, és jó pap is holtig tanul.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.09. 18:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Pöte csak tudod hol van a kutya elásva. Nem a székekért kell szaladgálni hanem érdekképviselet kell és nem a vezetőknek hanem annak a 12 ezer méhésznek :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.09. 17:36 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Na ezaz. Könnyű úgy szidni az OMME-t, hogy igazából el van lehetetlenítve, a vezetőség energiáját leköti a sok hülyeség, a fontos kérdésekre már nem marad.
A helyett, hogy az ellenzék ezt a káros és bomlasztó tevékenységet folytatja konstruktív ellenzékként kellene működniük a következő tisztújításig, majd pedig lehet indulni a vezető tisztségvezetői székekért. Igaz, már most lehet tudni, hogy ki szavaz például arra akit majdnem elkergettek a küldöttgyűlésről...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.09. 11:57 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
TakacsFerenc írta:

Kedves Laci (Tükör)!
Értem az aggályaidat, de egyenlőre én kultúrált megnyilatkozásokat látok. Tőlem nem kell féltened ezt az oldalt. Amint látod éppen arra törekszem, hogy az indulatok és a személyeskedések helyett az egymás meghalgatása megértése legyen a jellemző.


Ez teljesen rendben van, de mint az előzőekben is próbáltam jelezni, ott kell ezt forszírozni, ahol az indulatok forrnak és a személyeskedések megtörténnek. Ez nem az a hely.

Amit írsz erről az import méz arányról, viszont valóban aggasztó, és bár szigorúan véve ez sem OMME hír, de kétségtelen, hogy ezzel egy érdekvédelmi szervezetnek foglalkozni kellene, ha marad ideje a bíróságra járás, ügyészségi ill. NAV vizsgálatok mellett.
Arról van infód, hogy mely cégek hozzák be, üvegezik, és teszik a polcokra ezeket a mézeket, meg mennyiért? Mert ezek szerint ez már tetemes mennyiség. Ja, és mi ennek az oka, mert én ahogy elnézem, a piacokon van elég magyar méz, és még az akác ára sincs elszállva úgymond, ami indokolná ezt a nagymérvű átrendeződést. Meg az igazat megvallva, nekem ez nem is tűnt fel, bár az is igaz, nem jártam körbe az áruházakat egy ilyen vizsgálat céljából.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.09. 09:53 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
TakacsFerenc írta:
Amitől én félek, hogy szekértáborokká bomlik szét a néhány éve még egységes méhész közösség.


Én is efféléktől tartok...
Ráadásul ez a folyamat már zajlik szerte széjjel...
Félő, hogy nem vezet helyes eredményre, és lehet, hogy csak önös érdekeket szolgál/hat...

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.09. 04:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Kedves Veszti!
Ha már somogyi létemre Tolnában lettem tag szivesen elmegyek hozzátok is klub foglalkozásra, ha meghívtok. Számomra pont ugyanolyan kedvesek azok a méhésztársak is akik a kivált egyesületben vannak. Amitől én félek, hogy szekértáborokká bomlik szét a néhány éve még egységes méhész közösség. Milyen szakmai érdekvédelmet
lehet majd csinálni, ha a méhész közösség fele azt mondja valamire, hogy Á a másik fele meg dafke azt, hogy B ? Azzal, hogy különvonul a közösség egy része abban az a legroszabb, hogy a lehetősége is megszűnik az egymás megértésének. Az, hogy ezt a bomlást az OMME elnöke támogatja számomra elfogadhatatlan. Ez néhány éve még elképzelhetetlen lett volna. Kiváncsian, a megértés szándékával várom azt, hogy beszámolj a különválás okáról. Megmondom őszintén nem értem, miért kell ezzel várnod.

Kedves Laci (Tükör)!
Értem az aggályaidat, de egyenlőre én kultúrált megnyilatkozásokat látok. Tőlem nem kell féltened ezt az oldalt. Amint látod éppen arra törekszem, hogy az indulatok és a személyeskedések helyett az egymás meghalgatása megértése legyen a jellemző.

Kedves Bogaras!
A te hozzászólásodból eggyel nem értek egyet. A Takács úr megszólítással. Én azt kérem minden méhésztárstól, ha lehet tegeződjünk. Ezen az oldalon ez egyébként is általános.

Apropó érdekvédelem!
Tudjátok-e hogy alapvető változások zajlanak, zajlottak le az idén a magyar kiskereskedelmi
forgalomban. Eddíg 90% ban magyar méz volt az üzletek polcain. A változás nem csekély!
A tél végére várhatóan 90% lesz a nem magyar méz aránya. Hasonló lesz a helyzet mint Spanyolországban. Spanyolország is nagy méztermelő. A kereskedelmi forgalomban mégis
80-90%-ban kinai méz van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.08. 20:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Bogaras írta:
Na ezek a nem OMME hírek és közük sincs a most végbemenő változásokhoz amit a méhészek 80 %-a tátott szájjal hallgat majd egy év múlva , mert akkor csak azt fogják mondani , hogy fiúk , de hát nem is erről volt szó és kezdődnek a felismerések, de az már késő , mint eső után a köpönyeg és OMME témában még mindig nem hangzott el egyetlen mondat sem, holott a témának sokkal jobb ismerői is vannak itt, de mindig másról beszélünk.

Azt hiszem Malya Péternél a pont.
Ha bárki a témával kapcsolatban akar és tud tényeket, dokumentumokat közzétenni annak itt a helye.
Személyeskedő, vádaskodó hsz-ekkel azonban nem tudunk mit kezdeni, ezeket kezelni nem akarjuk és nem tudjuk.
Ilyen jellegű vitáknak nem adunk helyet, nem szeretnénk személyiségi jogi perek részesei lenni. Lsd. delmagyar.hu esete lézeres Lázár Jánossal

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.08. 14:06 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
Malya Péter írta:
Valamikor a rendszerváltás környékén a MÉHÉSZET-ben volt egy olyan rovat,aminek az volt a címe, hogy lehetek más véleményen? Jó volt olvasni az őszinte megnyilatkozásokat.


Hát akkor ezt a rovatot, talán meg lehetne nyitni ismét az újságban...

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.08. 13:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
A száraz tények a legjobbak, kétségtelen.Ez viszont csak akkor működik ha érdek semlegesen jönnek le. Azaz mindegy hogy az adott tény mely csoportnak kedvező vagy kedvezőtlen ha törik ha szakad az megjelenik.Ezzel nagyban nő a közlő tájékoztatásban betöltött presztízse, hiszen objektivitásra törekvése így nyilvánvalóvá válik. Ez minden médiára vonatkozik.
Valamikor a rendszerváltás környékén a MÉHÉSZET-ben volt egy olyan rovat,aminek az volt a címe, hogy lehetek más véleményen? Jó volt olvasni az őszinte megnyilatkozásokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.08. 12:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Na ezek a nem OMME hírek és közük sincs a most végbemenő változásokhoz amit a méhészek 80 %-a tátott szájjal hallgat majd egy év múlva , mert akkor csak azt fogják mondani , hogy fiúk , de hát nem is erről volt szó és kezdődnek a felismerések, de az már késő , mint eső után a köpönyeg és OMME témában még mindig nem hangzott el egyetlen mondat sem, holott a témának sokkal jobb ismerői is vannak itt, de mindig másról beszélünk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.08. 08:45 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Ez itt egy kicsit off, de ha már a fórum laposodásáról van szó. A minap beszélgettem erről személyesen egy illetővel. Talán a küldöttgyűlésen... Az vitathatatlan, hogy olyan ismeretanyag van itt ami máshol sosem lesz, és az itt van csak a keresőt kell használni. Nem tagadtam soha, hogy többek mellett a technikai oldalát kísértem nagyobb figyelemmel az oldalnak. A "méhészeti eszközök" topikjai olyan információkat tartalmaznak amik sohasem fognak elavulni és ott vannak. Ha a több száz passzív tagunknak csak a töredéke is használja a keresőt az megkapja a választ kérdéseire.
Ennél a témánál maradva, nézd vissza ezen topikok első, 6 (!) évvel ezelőtti hozzászólásait. Volt honnan fejlődni. Mostmár közvetlen vagy közvetett úton ezek az információk eljutottak mindenkihez és ez ennek a fórumnak az érdeme! És hol lesz a FF fórum 6 év múlva? Ebben a formában szerintem a levesben!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.08. 07:43 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Bogaras!
Ettől tartottam látod. Most születnének a pro és kontrák.

Idézet:
Végre valaki aki a megoldáson gondolkozik nem pedig azon, hogy a nekem nem tetsző vagy nem az én nézeteimet valló írásokat egyszerűen nem tűrjük és töröljük

Ezt talán máshol is le kéne írnod.

Idézet:
Törölni azt kell ami már nem tűri a nyomdafestéket és mocskol másokat!

Persze szép finoman, virágnyelven megfogalmazva, de persze úgy, hogy azért mindenki tudja kiről van szó, lehet olyan hazugságokat állítani másokról, hogy ingyen volt az apimondián,stb. Hagyjuk ezt!
A száraz tényekre természetesen szükség van (pl: kimerült a nagyeszköz keret) a szubjektív magyarázatokra viszont nincs, mert azt mindenki másként látja.
Lásd most az egyesület alapítást, amiről épp az imént írt Veszti
Az, hogy ez a fórum hogyan laposodik? Na erről is lehetne vitatkozni. Nem mi hozunk máshonnan témákat, hogy feldobjuk valahogy, amikor épp leült.
Mi nem erőlködünk és nem lessük mindig: jaj ma hányan olvastak bennünket. ;)
Megy ez szépen, ahogy kell.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.08. 07:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Köszönjük Veszti!
Ez egy tökéletes hozzáállás a tájékoztatáshoz. Bár el kell mondjam szerintem az idő elérkezett mivel már szóbeszéd a megalakulás, de türelmesen várunk és köszönjük előre is a tájékoztatást. Reméljük , hogy a ténykedés az ottani és az egész ország méhészeinek javára válik. Attól , hogy bizonyos dolgokban nem értünk egyet, tisztelem azt , ha valaki kiáll a vélt vagy valós igazáért és meggyőzhető vagyok, képes vagyok a saját elgondolásaim megváltoztatására, ha azokat ész érvekkel támasztják alá :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.08. 06:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Úgy érzem meg lettem szólítva, mert a Gemenci méhész egyesület egyik alapítója és mozgató rugója én vagyok.
Még nem érkezett el az idő a publikum széles körű tájékoztatásához, az új méhész egyesülettel kapcsolatos írások, találgatások pedig nem felelnek meg a valóságnak.
Ki fogom fejteni az indulásunk okát valamint azt, hogy miért kértük Mészáros úr segítségét az indulásban továbbá, én hogy látom az árok betemetésének lehetőségét, és van egy állásfoglalásom a FF fórumról is. Mindezekről később az említett fórumon írok, de addig is türelmeteket kérem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.08. 06:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Idézet:
Nem tudom, hogy mi a megoldás a megosztottság megszüntetésére.

Végre valaki aki a megoldáson gondolkozik nem pedig azon, hogy a nekem nem tetsző vagy nem az én nézeteimet valló írásokat egyszerűen nem tűrjük és töröljük. Törölni azt kell ami már nem tűri a nyomdafestéket és mocskol másokat!

Idézet:
Azt gondolom egy kultúrált
kibeszélése az aktualis problémáknak csak jót tehet. Nem mellesleg több információhoz jutok én is meg a fórumozók is. Szerintem elsősorban az információ hiány teszi lehetővé a manipulációkat.


Igen , pontosan itt van a kutya elásva! Információ hiány! A jelenleg folyó dolgokat kevesen értik, fél információk látnak napvilágot, ebből pedig erősen téves gondolatok , vélemények születnek. Az OMME oldalon is hiába keresgél az ember, nem lát világosabban ott sem. Egyszer már kértem a fórumon, most ismét megteszem, hogy a száraz tényekre és magyarázatokra igen is szüksége van a fórumot látogatóknak és az "OMME hírek"nél jobb helye nincs is ezen témának. Ezt is lehet indulatmentesen leírni, véleményeket ütköztetni vagy éppen csak annyit kérni , hogy nem értem valaki magyarázza már el. A túlságosan indulatos , trágár , becsmérlő megfogalmazást lehet és kell törölni. A nem tájékoztatás sokkal nagyobb probléma. Ezt a fórumot nem kell lezárni, ez magátol laposodik és szépen elvész ha csak azokat a sorokat lehet olvasni ami a lelkemnek is tetszik. Más véleményét tisztelni kell, nem kell egyetérteni, tisztelni kell, el kell fogadni , ha valakinek más a véleménye ez vezet egy fejlődéshez, főleg ha olyan hangnemben íródik. Az első idézetre a válaszom a tájékoztatás, magyarázat a megoldás, mert az embereket kész tények elé állítani amiket esetleg nem értenek vagy rosszul értenek mindig megosztottsághoz vezet. Ha Takács úr nem lát tisztán, akkor ki és kifog segíteni , hogy tisztán lássunk. Vagy elintézzük egy mondattal? Neked nem kell gondolkozni azt megteszik mások helyetted , majd kacsintok mikor fel kell tenni a kezed.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.07. 23:15 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
TakacsFerenc írta:
Szia Laci (Tükör)!

Eljutottam oda, hogy meg akarom osztani a véleményemet a méhészeti közéletünk állapotáról. Meggyőződésem, hogy legalább olyan fontos a jó érdekképviselet mint, hogy jól
tudjunk méhészkedni.

Ebben azt gondolom, nem is lehet vita!
Hál' Istennek (illetve Ostorának) a "politikai" véleménynek is meg van a platformja. Kis szépséghibája, hogy amint láthattad ott se nagyon van megtűrve az ellenvélemény, hiába állítják az ellenkezőjét.
Itt volt már "hitélet" és "politika" topik is, jó régen, amikor te még nem látogattad ezt a fórumot. Mindkettőt be kellett zárni.
Még szegény alapítónk tüntette el őket. Az ő emlékét és akaratát is tisztelve nem szeretném, ha újra abba a hibába esnénk, mint akkor. Bebizonyosodott, hogy a hitbéli kérdésekről csak ideig óráig indulatmentes az eszmecsere.
Aki akarta már eddig is megtalálta a másik fórumot.
Az árok temetésre nem itt, hanem ott van szükség!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.07. 23:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Szia Laci (Tükör)!

Eljutottam oda, hogy meg akarom osztani a véleményemet a méhészeti közéletünk állapotáról. Meggyőződésem, hogy legalább olyan fontos a jó érdekképviselet mint, hogy jól
tudjunk méhészkedni. Ehez viszont belső egység kellene.
Rengeteg indulatot látok. Még több mendemonda kering. Valószínüleg tájékozottabb vagyok
mint általában a méhészek, mégsem látok tisztán sok kérdésben. Azt gondolom egy kultúrált
kibeszélése az aktualis problémáknak csak jót tehet. Nem mellesleg több információhoz jutok én is meg a fórumozók is. Szerintem elsősorban az információ hiány teszi lehetővé a manipulációkat.
Én az árkok betemetésének a híve vagyok. Ezen fogok dolgozni.
Attilára visszatérve. Te is jól tudod, hogy minden helyi szervezetben a tagság harmada negyede aktív a méhész közéletben, ha így nézed 80 ember nem kevés!
Attilát a saját közösségében tisztelik, 20-30 éve dolgozik aktívan a méhészekért. Szerintem
nagyon nagy hiba volt (az árkok mélyítését szolgálja) ellen szervezetet létrehozni.
Rossz precedens. Én alapító tagja és az első tisztségviselőinek az egyike voltam a 84-ben újjá alakult MME nak (akkor még így hivták az OMME-t). Egyszer már láttam mivel jár, ha szétszakad egy közösség. Megszűnik az egymásközti komunikáció. Mindenki a saját közösségében fújja a magáét. Én ennek a lépésnek (ellen méhészklub létrehozása Tolnában)
a hatására beléptem tagnak Attiláékhoz. Én ott tagként az indulatok visszafogására fogok törekedni. Remélem be lehet az árkokat temetni.


Üdv.

Takács Feri


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.07. 21:50 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Feri!
Nem kívánunk itt szakmapolitikával foglalkozni.
Megvan annak is a platformja, még ha a hangneme, nem is tetszik neked sem.
Írtam privit is.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.07. 21:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Egy nagyon komoly fordulóponthoz érkezett el a belső viszály az OMME ben.

Miután Nagyernyei Attilát a saját közössége nagy többséggel (70-80%) ismét elnökké választotta, azok akik nem őt akarták Mészáros Laci elnökünk részvételével és támogatásával ellen méhészklubot alakítottak.

Ez a jövőbeni egységes érdekképviselet modellje? A példát követve Attila kezdje el szervezni azokban a megyékben, ahol a méhészek többsége nem vele ért egyet, a vele szinpatizálókból az ellen méhészklubokat? Mindenhol legyen két (esetleg több) egymással rossz viszonyban lévő OMME tag méhész szervezet?

Attila sok kritikát kapott, többek között tőlem is. (Számomra a hozzászólások stílusa, hangneme elfogadhatatlan, ahogyan a vita folyik az Attila féle internetes oldalon) .
Azzal viszont ezek után ne vádolja senki, hogy ő veri szét az egyesület egységét.

Nem tudom, hogy mi a megoldás a megosztottság megszüntetésére. Abban viszont biztos vagyok, hogy nem az ellen mehészklubok szervezése, olyan közösségükben nagy támogatottsággal bíró helyi vezetők ellen, akik kritikát fogalmaznak meg az országos vezetőséggel szemben.

Takács Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.01. 07:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Hát ez tetszett.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.01. 07:29 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Csuját elnöknek! :re

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.01. 06:27 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Mert még mit kellett volna?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.12.01. 04:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
csak azt?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.11.30. 20:12 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
ja... azt hittem érthető volt.
Elfogadtuk az új alapszabályt.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.11.30. 19:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
????


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.11.30. 18:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Reggel 8-kor indultam, most értem haza.
10 órától gyűrtük az új alapszabály tervezetét.
17 óra körül megtörtént a végszavazás is.
Hosszú nap volt...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.11.21. 11:43 
Online
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Jövőbe mutató, új lehetőség az érdekérvényesítő munkában!
by Mészáros József • 2014-11-20

FM – OMME Stratégiai Megállapodás

Ezúton tájékoztatjuk a Méhésztársakat, hogy 2014. november 26-án, a Földművelésügyi Minisztérium és az Országos Magyar Méhészeti Egyesület között, a megelőző aláírást követően, a megkötött Stratégiai Partnerségi Megállapodás ünnepélyes átadására kerül sor. A szerződés ünnepélyes keretek közt történő átadása, a Földművelésügyi Minisztérium épületében történik, amelyen Egyesületünket dr. Mészáros László elnök úr képviseli. A Stratégiai Partnerség időtartama alatt, a felek a jogalkotási folyamatokban egyeztetnek a méhészeti szakágazatot érintő egyes tárgykörökben, és a vélemények összegzését követően a Minisztérium megjeleníti azokat a jogalkotási folyamatban. A Megállapodás keretében, a Miniszter vállalja, hogy aktuális jogalkotási tervét legalább félévente megküldi a Stratégiai Partner részére. Továbbá a jogszabályok vagy jogszabály-módosítások előkészítése (koncepcióalkotás) megkezdésétől fogva, az Országos Magyar Méhészeti Egyesületet bevonja a döntéshozatal folyamatába. A Stratégiai Partner javaslatait mérlegeli, a tervezetbe be nem épített javaslatok elhagyását megindokolja.

A megállapodás az OMME részére lehetőséget biztosít arra, hogy a hazai méhészeket érintő kérdésekben, minél eredményesebb érdekérvényesítő munkát végezhessen.

http://www.omme.hu/?p=2256

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.11.17. 09:32 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Bogaras írta:
még a küldöttek nagy része is süketen vakon ül egy küldött gyűlésen.


Aztán ezt honnan is veszed Zsolti?
Olvastad odaát?
Mert ugyebár a küldöttgyűlésen nem voltál.
Régen kinyilvánítottuk itt, hogy nem kíván ez a fórum belemenni az adok-kapokba, és nem is fogjuk engedni, hogy belerángassák!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.11.17. 08:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Veszti! Pontosan értem mit akarsz éppen ezért írtam ide is és folytonosan fogok is amíg lehet. Nagyon jól írtad a másikról, hogy kicsi egyoldalú! Viszont engem akit érdekel mind a két oldal véleménye szeretném hallani az érvek és érdekek mindkét oldalát. Nem vagyok részre hajló, egyenlőre egyik oldal pártját sem fogom, sőt azt látom , hogy két teljesen szélsőséges nézet van szembe állítva ahol esetlegesen még nem szabályos dolgok is előfordulnak. Abban viszont maximálisan egyetértek a másik oldallal , hogy az OMME-nak közel 12 ezer tagja van és még a küldöttek nagy része is süketen vakon ül egy küldött gyűlésen. Az utóbbi 2 hétben elengedtem pár telefont mezei méhészek nagy része semmit nem tud, egy része megvárja mi lesz és majd lesz valahogy. Másik része meg aggódik hogy mit lehetne tenni, de jogi végzettség nélkül is azt mondom , hogy amíg nem ismerjük a tényeket addig nagyon hozzá sem lehet szólni. Itt a legnagyobb hiba a tények hiánya!!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.11.17. 07:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Bogaras látom, hogy ott vagy a FF-en. Szerintem az bőven elég tájékoztatás. Egy csöppet egyoldalú, de akit érdekel az úgyis átballag oda.

A feleségem rendszerint mondja mostanság a kisfiamnak: Picikém, ne vegyél be mindent ami a kezed közé kerül. Elgondolkodtató igazság


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.11.17. 05:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
A fórumnak ezen része az aktuális OMME hírekről kellene szóljon és annak esetleges megvitatásáról. Nem értem hogy miért nincs egyetlen hír sem a küldöttgyűlésről vagy miért nincs érv és ellenérv az új alapszabály tervezetről. Szegény mezei méhész is meg kell értse , hogy mi történik a feje felett.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.11.14. 17:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Apiterapeuta !

Az általad felvázolt történet csak egy kis része az eseményeknek. Akit érdekel a dolog alaposan nézze át az egész alapszabály és OMME mizériát , bár ez már csak eső után köpönyeg itt a legtöbb dolog már nem a tagságon vagy a vezetésen múlik, hanem a lépéseket jogszabály írja elő. Amit el lehetett szúrni már elszúrták, javításra sok esély nincs.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.11.14. 15:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
Támogatjuk az elképzelést!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.11.14. 11:27 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
apiterapeuta!
Nagyon örülök, és egyben köszönöm mindannyiunk és a magam nevében is ezt a részletes, és elemző tájékoztatást, továbbá okfejtést.
Talán, mindannyian okosodtunk, és egyben értelmezhetőbbé válik ez úton módon is azoknak a részleteknek és döntéseknek, tevékenységeknek a megismerhetősége, amelyek az egyszerű méhész számára, többnyire rejtvény marad/hat...

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.11.14. 10:41 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.02.21. 03:10
Hozzászólások: 5
Az elnökök és a küldöttek nem kaptak információt arról, hogy milyen javaslatok érkeztek az alapszabályhoz. Ha nem kapnak információt, nincs lehetőségük felkészülni arra, hogy melyik verzió mellett tegyék le a voksukat. Az alapszabály a legfontosabb dolog, a legfontosabb okmány egyesületünk életében! Olyan, mint az Alkotmány a nemzetünk életében. Nem szabad felkészületlenül, ötletelve döntést hozni!

Minden egyesületi tag véleménye számít, minden küldött véleménye számít, minden elnök véleménye számít!

Azért, hogy többet tudhassanak meg a felmerült javaslatokról – tiszteletben tartva a többi javaslattevő szellemi termékét – a saját javaslataimat részletes indokolással ismertetem a méhésztársakkal.

:roll: Kérem, beszéljék meg a méhészek egymás között. Sajnos az OMME vezetésének mulasztása miatt a törvényszék végzésével időszűkébe kerültünk! Azonban ennyire nem kerültünk időszűkébe, hogy csak egy óránk lenne az alapszabályunkra :merg , még egy hónapunk van! Többször, többen javasoltuk, hogy az Alapszabályt Előkészítő Bizottság fejezze be a munkáját, az ügyvéddel nyugodtan menjen végig a kontroll és csak utána, mondjuk 7-10 nappal később kellene az alapszabályról szavazni. Az ideális az lenne, ha mindenki megvitathatná a javaslatokat, egymást a demokrácia eszközeivel meggyőzhetné, hogy ezt és ezt a pontot ki miként érti, mi legyen a jövőben. Ha nincs érdemi vita, akkor ugyanis mindenki a helyszínen megismerve a javaslatokat, arról a helyszínen nem vitázva ad-hoc dönt :merg .

Ezért szeretnék sok-sok információt megosztani a méhésztársakkal. Meg fogom keresni a másik fórumos jelszavamat is, és oda is fel kívánom tenni írásaimat. Tájékoztatás a legfontosabb!

Összeférhetetlenség

Az OMME ügyvédje 2013-ban jelezte, hogy a fizetett alkalmazott jelenléte az Intéző Bizottságban összeférhetetlen ez Európai Uniós Pénzek elköltésének „tisztasági” szabályaival. Az OMME IB nem foglalkozott a kérdéssel, lesöpörte az asztalról.

Az OMME ellenőrző Bizottsága 2014 október 31-i határozatával kötelezte – a törvényi előírásoknak megfelelően – az alapszabály előkészítését végző Intéző Bizottságot az Összeférhetetlenségi Záradék megalkotására. Az OMME intéző Bizottsága nem alkotta meg ezt.

Az OMME Ellenőrző Bizottsága megállapította, hogy a kötelezett OMME IB nem alkotta meg az összeférhetetlenségi szabályokat, így saját maga megalkotta javaslatát, és azt közzétetette az OMME internetes oldalán.

A fentiek alapján látható, hogy az OMME IB-re bízni az Összeférhetetlenségi záradéknak az SzmSz-be történő beillesztését ERŐSEN MEGFONTOLANDÓ! Az ónyelv ezt a „kecskére káposztát :D” effektusként is ismeri.

Több ügyvéddel, jogásszal és bíróval egyeztettem az utóbbi időszakban. A szakemberek mindegyike felhívta a figyelmet, ha az OMME egyszer egy ezirányú vizsgálat alá esne, akkor nagy eséllyel megbukna, ami kapcsán legalább százmillió forintot vissza kellene fizetnie az MVHn keresztül az EU-nak. Felelős vezetőként javasolom, hogy fogadjuk meg a jogértők tanácsát, és ne az egyéni érdek – a fizetést is kapó IB tagok döntsenek a kérdésben. A méhésztársadalom ne vállaljon be 100 milliós forintos rizikót olyankor, amikor ez egyáltalán nem is indokolt. Egyik lehetőség ugyanis, hogy az érintett IB tagok lemondanak a szaktanácsadóságukról és a Kollár Imre úrhoz hasonlóan méhészkednek :taps , és mellette társadalmi munkában végzik az IB tagsági munkát. Ha ez hét IB tag így teszi, akkor a maradék három is meg tudja oldani. Szerencsére életerős fiatalemberekről van szó, méhészkednek. Így nem változik az IB összetétele. Annyi változik, hogy három új szaktanácsadót kell felvenni, és a három szaktanácsadó a kieső jövedelmét pl. a méhészetéből fogja megtermelni. Ez nem olyan nagy fajsúlyú kérdés, hogy emiatt az EGYESÜLETÜNK százmillióját érdemes lenne kockára tenni.

Én azt Javasolom, hogy az Összeférhetetlenségi Záradékot az Alapszabály utolsó előtti Önálló fejezeteként az alapszabályba illesszük be. Az alapszabályba való beillesztés másik indoka, hogy a tisztségviselő nyilatkozatában az van benne alapból, hogy az Alapszabályt megismerte, és ne kelljen a nyilatkozatban még külön az SzMSz-re is hivatkozni.

Javaslat az alapszabály új fejezetének:

XIII.
Összeférhetetlenség


Nem lehet az Országos Vezetőség, és
az Elnökség elnöke vagy tagja, és
az Etikai - Fegyelmi Bizottság elnöke, ill. tagja és
az Ellenőrző Bizottság elnöke, ill. tagja:
• a szaktanácsadó,
• a vezető szaktanácsadó,
• a bemutató méhész,
• az OMME rész- vagy 100 % tulajdonában álló gazdasági társaság vezetője, döntéshozója, alkalmazottja, vagy azzal jogviszonyban álló személy illetve ezek hozzátartozója;
• a MMNP (Nemzeti Program) 9. §-a szerinti koordinátor,
• az a személy, aki az OMME-val alkalmazotti, vagy egyéb munka végzésére létesített jogviszonyban áll, vagy ezek hozzátartozója;

Ilyen jogviszonyok különösen, de nem kizárólagosan a weblap-szerkesztő, rendszergazda, központi iroda dolgozói, szerzői, szerkesztői, editori és kép editori, állategészségügyhöz, méhmérgezéshez kapcsolódó feladatok ellátására létesített jogviszonyok.

Nem összeférhetetlen az előadást, bemutató méhészeti bemutatót tartó személy tevékenysége, illetve a szerzői jog alá tartozó semmilyen tevékenység, mint Pl. újságcikk, ill. könyv írását vállaló személy, amennyiben tevékenységéért juttatást, napidíjat nem kap - ide nem értve a költségtérítést.

Nem összeférhetetlen, ha az Elnökség, az Etikai Bizottság elnöke, ill. tagja és az Ellenőrző Bizottság elnöke, ill. tagja költségtérítésben, vagy a küldöttgyűlés által előre megszavazott általány tiszteletdíjban, vagy a küldöttgyűlés által utólag megszavazott jutalomban részesül.

A nem összeférhetetlen tevékenységek kategóriájához kapcsolódóan az OMME Elnökség, Etikai Bizottság, Ellenőrző Bizottság semmilyen döntést nem hozhat. Amennyiben döntés szükséges, akkor azt a Küldöttgyűlés hozhatja meg.

Kérem, hogy javaslatomat gondolják át és támogassák:

Dr. Körmendy-Rácz János
az OMME EB tagja


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.11.06. 21:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Ésszerű és a törvénnyel összehangolt javaslat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.11.06. 18:03 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Köszönjük!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.11.06. 05:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Köszönjük!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.11.06. 02:05 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
Nem vitát akarok generálni, csupán az OMME honlapján közzétett alapszabály-tervezetek kiegészítéseinek tárgyilagos megítéléséhez, értelmezéséhez szeretném közre adni ezt a két, jobban átlátható, hivatalos forrásból származó – a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium és az Emberi Erőforrások Minisztériumának Civil Kapcsolatok Főosztályai által készített – segédleteket a Ptk. és a Civil tv. összefüggéseiről és ezek hatásairól a civil szervezetek alapszabályainak módosítására.
Csak annak, akit érdekel!
Törvényi előírásokat felesleges kritizálni, ezen túli észrevételekkel pedig ne terheljük ezt a fórumot, hanem küldjük el a honlapon megadott címre.
Egy 25 évvel ezelőtti, stencilezett modellező újság mottója szerint: „A figyelmes olvasás elsődleges megoldás a problémáidra.”

„Modi”-k!!! Ha feleslegesnek tartjátok, inkább töröljétek!


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.11.05. 23:43 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Köszi Tükör. Az időképes minmax-os egy fokkal jobb, bár jobban szerettem az omme-st mert ott időszakra simán lehetett kérni, az időképesen meg lépegetni kell. A met.hu-s pedig csak pár nagyobb város adati vannak fent. Az időképesen pedig sok omme-s mérőállomás is szerepel. Ezért nem is értem miért nem maradhatott omme honlapján ez a felület.

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.11.05. 23:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Én leginkább a http://www.met.hu/idojaras/aktualis_ido ... ijelentes/ lapot használom, ott 2005-ig visszakereshető az érdeklődésre számot tartó meteorológiai adat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.11.05. 22:34 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
De itt igen:
http://www.idokep.hu/minmax

Meg itt is:
http://www.met.hu/idojaras/agrometeorol ... merseklet/

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.11.05. 22:29 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Igen,de itt nem lehet visszamenőleg keresni... :(

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.11.05. 16:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Antimon!

Ha csak az időjárási adatokra van szükség, akkor az OMME honlapon ott van a jobb oldali görgetősávban a Mézesüveg és a Méhészet között a http://www.idokep.hu honlap. Eddig is az volt olvasható a fenológiai jelentések kapcsán...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.11.05. 05:40 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Az új OMME honlapon valaki megtalálta azt a linket ahol a virágzási megfigyelések voltak? Igazából nem is a virágzási megfigyelések volt a lényeg hanem a meteorológiai adatok voltak nagyon hasznosak(min, max hőmérséklet, páratartalom stb)

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.23. 15:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Kedves Csalánosi!

Köszönöm a válaszodat!
Ennek ismeretében biztosan nem leszek honlapkészítő.Tartok egy kicsit az ufóktól.

Üdv.: hárskeret

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.23. 08:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
hárskeret írta:
Amit nem értek, és ami az informatikusoknak bizonyára egyértelmű, miért nem lehetett a régi honlapot megtartani, amíg az új el nem készül.


Általában az a standard, hogy addig nem teszik fel az újat amíg el nem készülnek vele teljesen.
De lehetett pár oka, hogy mért nem így történt pl:
Az oldal adminjoga az előző informatikai cégnél volt aki esetleges üzemeltetésért cserébe fejlesztette ezért az OMME nem fért hozzá. Mivel az üzemeltetést felmondták így a viszony valószínűleg nem volt baráti és nem adták oda.
De lehet ezer más ok is.
Hekkerek megtámadták és törölték az egész oldalt mentéssel együtt.
Leégett a szerverterem.
Ufók rabolták el a szervereket. Stb.

Az igazi okot csak az tudja aki eldöntötte, hogy váltani kell vagy az sem.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.22. 16:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Ezekből a kifejezésekből én is értek, ha nem is mindent.
Azzal viszont teljesen egyetértek, hogy ez a honlap magyar legyen.
Amit nem értek, és ami az informatikusoknak bizonyára egyértelmű, miért nem lehetett a régi honlapot megtartani, amíg az új
el nem készül. Ha erre válaszolnátok akkor már én ennek ismeretében nagy lépést tennék az informatika irányába. Természetesen ezen tudás ismeretében még nem vállalnák honlap készítést.
Bár mit lehet tudni ?

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.22. 10:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Jól van no lehet a rendszer nem tudta jól az eredményt. :-)
Biztos megnézik és kijavítják.

Apróhirdetés oldalon már haladnak a javítással, de van még egy kettő amin lehetne javítani:
Total views
10/20/2014 (dátumformátum)
Price
Phone
Location
Visit Website
This Ad has been viewed 40 times.
AdSense code ??????

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2014.10.22. 08:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 15:39
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Békés
Csalánosi írta:
A hirdetésfeladáshoz regisztrálni kell és be kell lépni a rendszerbe, jól írta Arisztaiosz.
Az "Enter the value of the following sum: 2 + 2" szöveg meg egy felhasználó ellenőrzés a robotok kiszűrésére. Ott az eredményt kell beírni a megfelelő mezőbe. Ez nem egyedi sok oldal használja a spam robotok ellen. Több változata van pl: Milyen nap van ma? kérdésre a mai napot kell beírni szöveggel, vagy a Chapta ami egy kis kép számokkal, betűkkel ott a számokat, betűket kell egy beviteli mezőbe beírni és úgy lehet továbbmenni.

Tehát mielőtt az terjedne el más fórumokon, hogy az OMME már a méhészek matematikai tudását is ellenőrizni akarja szeretném még egyszer leírni, hogy ez egy bevett gyakorlat a spam robotok ellen.


Az "Enter the value of the following sum: 2 + 2" szöveg meg egy felhasználó ellenőrzés a robotok kiszűrésére. Ott az eredményt kell beírni a megfelelő mezőbe.

Erre gondoltam, összeszedve szerény matematikai tudásomat, megoldottam a feladatot többször is, de nem fogadta el a beírt eredményt!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: hbbutor valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.