Pontos idő: 2024.03.28. 20:32

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4306 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 87  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.10. 13:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Kedves István!

Köszönöm, hogy megszólított és szeretnék válaszolni a kérdéseire:
Milyen gyártó: Olvassa el még egyszer amit írtam, rájön.
Kinek a figyelmét: az enyémet a telefonbeszélgetés során.
Elmondom önnek, hogy Magyarországon NEM CSAK önöknél lehet kapni, Ön csak úgy hiszi...
Nekem is van szirupom a To-ba kft-től, és van egy kellemetlen hírem: 4 hónap után az alján megjelennek a kristályok, tehát csak óvatosan a vagdalózással.
Nem kell üzengetni, ön is elmondta a saját véleményét, és én is a sajátomét. Ez a fórum erre van létrehozva


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.10. 13:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.01.22. 13:37
Hozzászólások: 243
Nekem lenne pár kérdésem.

1. Most Akkor Ádám vagy István ???

2. Ki az a MI ???

3. Hol forgalmazzák ???

4. A Google miért nem talál semmit a TO-BA Kft-ről ??? (2015-ben ? hmmm)

5. Önök a TO-BA Kft. Miért van felszámolás alatt ????

6. Ha felszámolás alatt van hogyan forgalmaz ?

"Tárolt Cégkivonat

A Cg.01-09-269447 cégjegyzékszámú TO-BA Kereskedelmi és Szolgáltató Korlátolt Felelősségü Társaság "felszámolás alatt" (1106 Budapest, Jászberényi út 88-92.) cég 2011. július 26. napján hatályos adatai a következők:

I. Cégformától független adatok
1. Általános adatok

Cégjegyzékszám: 01-09-269447
Cégforma: Korlátolt felelősségű társaság
Bejegyezve: 1994/06/21
Törlés hatálya: 2010/01/15
Törlés módja: felszámolás
Megjegyzés: 23. Fpk. 01-06-000791"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.10. 12:57 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.02.04. 11:47
Hozzászólások: 7
Tisztelt veszti 1982.

Tompai istván vagyok ( To-ba kft )
Engedje meg hogy válaszoljak az ön kijelentéseire.
1. Nem csak ibc tartályokban forgalmazzuk a legkisebb kiszerelés 14kg kanna.....
2. Nem kristályosodik ki 7-8 hónap elteltével sem. Gondolom nem saját tapasztalata ..
3. Német fórumon valaki leírta hogy nincs különbség a kristálycukor+viz és az Apikel plusz szirup között ???? Ezt ön komolyan is gondolta????? Ha csak a összetételeket nézzük már egyértelmű...... de ha ezt olvasta akkor lehet vak volt a Német méhész.
4. Cls hungary kft felszámolás alatt van. Nem hogy ilyen minőségben és árban ők is forgalmaznak szirupot.
HA MÁR ITT TARTUNK :
- MILYEN NÉMET GYÁRTÓ HÍVTA FEL A FIGYELMET???
- KINEK A FIGYELMÉT HÍVTA FEL A GYÁR?
-EGYES FORGALMAZÓK MÓDOSÍTJÁK AZ APIKEL SZIRUPOT?
- MAGYARORSZÁGON IS MEGJELENT A MÓDOSÍTOTT APIKEL SZIRUP?
- --------EZEKET HOGY GONDOLTA HOGY ÖN FORGALMAZÓKAT ILLETVE TERMÉKEKET HAMISÍTÁSSAL VÁDOL.?????????
ELMONDOM ÖNNEK HOGY MAGYARORSZÁGON CSAK NÁLUNK LEHET KAPNI.......
A NÉMET GYÁR HA MEGTUDNÁ HOGY EZ EGYIK KÜLFÖLDI FORGALMAZÓJA MEGMÓDOSÍTJA A TERMÉKET AZONNAL FELBONTANÁ A SZERZŐDÉST ÉS MEGTENNÉ A LÉPÉSEKET. ( NEM HOGY NEM TUD VELE MIT CSINÁLNI).
KÖSZÖNJÜK SZÉPEN HOGY MINKET NEM VÁDOLT MEG ....HÁLÁS KÖSZÖNET....
NEM SZERETNÉK ITT ÜZENGETNI.... KÉRDÉSE VAN VAGY MAGYARÁZATA HIVJON FELL


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.09. 17:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.05.13. 21:14
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Baranya
Veszti1982 arra gondolt hogy a nyakába ami szűkűl vannak a lyukak. Egyszerű a lyukaknak a legalacsonyabb ponton kell lenniük. Az 5l flakont meg kell emelni, mondjuk egy léc darabbal.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.09. 17:00 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 10:09
Hozzászólások: 296
Tartózkodási hely: St.Moravica[szerbia]
........ :?:

vegig nezted....
ugyanaz a "tehnika" mint az elejin.

_________________
facebook.com/NagyAttilamehesz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.09. 09:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Attila, az 5 literesből hogy szívják ki üresre?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.09. 08:35 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.09.18. 10:09
Hozzászólások: 296
Tartózkodási hely: St.Moravica[szerbia]
Vagy....

http://youtu.be/xLxk93u5P8I

[lehet hogy man volt ez a link fent]

_________________
facebook.com/NagyAttilamehesz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.09. 07:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
És hogyhogy nem folyik a méhek nyakára az egész egyből?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 22:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.10.28. 19:00
Hozzászólások: 350
Tartózkodási hely: Somogy megye, Siófok
Én a "vastag" fagyasztós zacskókat használtam (tecsós), de sosem volt gond a megkezdésével, kirágásával. Arra kell figyelni, hogy olyat kell venni, amin nincsen fehér csík az íráshoz, mert azt nehezebb becsomózni, mert nem csúszik. 3l-es zacskóba 1-1,5l szirup, becsomózva nekem bevált. Kora tavasszal belső itatásra 1:2-es sziruppal (1 liter / hét), illetve napra után serkentésre (1 liter / 4 nap) használtam.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 20:47 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Ne vegyél vastag zacskót! Jó ( jobb ) a vékony. Csinálj + 5%-os attól nem fog több ereszteni, de ha óvatosabb vagy mint én szoktam akkor annyi sem. A zacskókat egy tejes ládában vagy lavórban vidd ki és ha van is folyás az sem megy kárba és nem ragacsozza össze a kocsit.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 17:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Nem kell. Arra készülj fel, hogy egy egy család nem kezdi meg.
Az unokatestvérem használ zacskózáró csipeszt (http://www.argep.hu/trend/ZACS/Zacskozaro.html) de szerintem a sima csomó megteszi. Bár tavaly már nem használtam a zacskós etetést, mert egyszerűbb a tálcás etető.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 16:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.20. 20:37
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Fejér megye
És valóban nem kell lyukat tenni a zacskóra?

Hűtős tasakon gondolkodok, a zacskó szétszakadása végett!

Köszönöm a válaszotokat!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 16:45 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Én hiába óvatoskodok egy-kettő mindig kipukkan vagy kifolyik. Erre tekintettel készítem elő az adagot. Százforintos boltban veszem az uzsonnászacskót majdnem olyan vékony mint a teszkós kiflizacskó. A módszerrel egyébként nagyon elégedett vagyok.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 16:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Azt azért illik hozzátenni, hogy a hűtős tasakokat nehezebben kezdik meg. A zsemlés nejlonok a legideálisabbak, bár a pakoláskor óvatosabban kell velük bánni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 15:01 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.13. 16:53
Hozzászólások: 47
Ne szurj sehova kiragjak ok maguktol. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.08. 14:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.20. 20:37
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Fejér megye
Szép napot mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne felétek, ami lehet sokak számára egyértelmű, de mivel még sosem használtam ezt a módszert, ezért nekem annyira nem tűnik olyan egyszerűnek!

Cukorszirup nylon zacskóban történő etetésekor a nylon zacskóra hova szúrom a lyukakat és mennyit? Arra a felére szúrjam, ami a keretek felé néz, vagy arra ami a rosta felé néz tehát a zacskó alsó részére vagy a felső részére?
Ha arra a felére szúrom, ami a keretek felé néz, nem folyik a méhek nyakára a tavasszal nekik szánt szirup?

Válaszokat előre is köszönöm!

További szép napot!
S. Norbert


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.05. 14:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Kedves Kupec Gyuri!

Találkoztam már vele, (én is vettem) valamint egy kicsit érdeklődtem is ez iránt.
Németországban Hansestadtban gyártja a Kellmann Produktions GmbH (http://www.fluessigzucker.eu ) garantált répacukorból (aki éppúgy leányvállalata a Südzucker AG nek mint a Kaposvári cukorgyár)
Ez a termék egyértelműen a méhek etetésére lett készítve, és IBC tartályokban forgalmazzák. Nagy előnyeként tartják, hogy nagyon későn kristályosodik ki (7-8 hónap) és így a teleltetésre kimondottan alkalmas.
Német fórumon egy méhész leírta, hogy a 2012-13 as telén ezzel teletette az állományának a felét (nem derült ki, hogy mennyi család, de IBC tartálynyi mennyiséget etetett fel) és úgy számolt be róla, hogy nála nem volt szemmel látható különbség a "sima" cukorszirupos és ez között a tavaszi tisztuló kirepülésig.
Van egy magyar is a cukorszirup gyártásban: http://www.clscukor.hu ők is hozzák ezt a minőséget és kb. ebben az árban (mennyiségtől függ)

Ha már itt tartunk:
A német gyártó felhívta a figyelmet, hogy tudomásuk van a Kelet-Európai enzim hozzáadagolásról amelyet egyes forgalmazók az akácmézhez hasonló termékként árusítanak, de erről ők nem tehetnek. Ez nálunk is megjelent az Alföldön volt reklámozva azzal a szlogennel, hogy 30%-os feletetéssel /és nem a mézhez keveréssel/, még nem mutatta ki a Brémai labor. Az OMME bevizsgáltatta ezen szirupokat, mert méznek nem nevezném (talán a Wessling laborban) és ők ki tudják mutatni.
Az forgalmazó aki ezt a tanúsítványt adta, nem módosítja ezt a szirupot.
Szintén az Alföldön volt az ősszel kapható a Balkánról becsempészett anyag. Sem az eredete sem a tartalma nem ismert, de olyan ideális mézhamisító anyag. Édes, folyékony, sárgás, de jól nyúlik :)
Mára a "kereskedő" elérhetősége megszűnt. Ez az egy pozitív része a dolognak.

A képen:
1/ Bulgár (vagy talán Török) szirup - enyhe mézes beütéssel.
2/ A német szirup enzim hozzáadagolásával - opálos
3/ A német cukorszirup - teljesen átlátszó


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.04. 20:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
Talán akkor ezek után szerintem ez a termék befejezte az európai pályafutását.Zombee-nak jó ötlete támadt támogatom én is. Ezek után csak megvizsgálják a többi ilyen hasonló csodaszert is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.04. 16:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 22:25
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Fejér
Valaki ismeri ezt az anyagot ?


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.30. 11:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.01.10. 09:12
Hozzászólások: 162
Tartózkodási hely: észak Heves
Én is úgy érzem :merg .Csak az a gond,hogy ezek után nem mer az ember már semmit adni nyugottan a méheknek.Edig a jelöletlen kristály cukor, mostmár a virágpor pótló is.Mi lessz a következő?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.30. 11:42 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
fredo írta:
Üdv.Én évek óta használom a kérdéses virágpor pótlót.Felmerül bennem a kérdés,hogy edig is GMO szennyezett volt-e? Vagy csak nem vizsgálták.A mézemmel nem volt idáig gond.
Most be van gyúrva 70 kg lepény,nem tudom egyenlőre mit csináljak.Feb.20 körül szoktam be adni,addigra hátha okosabbak leszünk.


Úgy van ez, ahogy Arisztaiosz is írta, nem feltétlen, sőt talán jó eséllyel nem kerül bele a mézbe, de belekerülhet.
Viszont épp azzal reklámozták, hogy GMO mentes és ez miatt érzi úgy jogosan Jopista is, hogy becsapták.
Meg pl épp most van folyamatban hogy használhassunk olyan zárszalagot, amire a GMO mentesség van felírva. Na pl ezt veszélyeztetheti ez a cucc így.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.30. 11:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.01. 10:15
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Pestmegye
Én úgyanúgy használom mint eddig, mézbe semmi képpen nem kerül bele! De becsapva érzem magam!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.30. 11:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.01.10. 09:12
Hozzászólások: 162
Tartózkodási hely: észak Heves
Üdv.Én évek óta használom a kérdéses virágpor pótlót.Felmerül bennem a kérdés,hogy edig is GMO szennyezett volt-e? Vagy csak nem vizsgálták.A mézemmel nem volt idáig gond.
Most be van gyúrva 70 kg lepény,nem tudom egyenlőre mit csináljak.Feb.20 körül szoktam be adni,addigra hátha okosabbak leszünk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.30. 10:31 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Arisztaiosz írta:
Én kivárom a vizsgálatok eredményét, eddig sem takarmányoztam a nevezett virágpor-pótlóval...

Na így vagyok ezzel én is, meg még azt is hozzá tenném, hogy semmilyen másikkal sem, igaz egy ideje rágódok azon, hogy tavasszal valamit (de a kompromittálódott mondjuk sose volt tervbe) meg kéne próbálni, mert nálunk viszonylag későn indul a tömeges virágporhordás. Ahol meg ezzel nincs gond, nem is értem, miért pocsékolják a pénzüket a méhészek?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.30. 09:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Szabypda írta:
Amerika marketinggel terítve.... És mint tudjuk, a kutatók véleménye sem befolyásolható némi "ösztönzéssel".... Hát erről akkor ennyit. Mi lesz a következő, ami kiderül így? Ami miatt ismét a mi termékünket minősítik eladhatatlanná? Amúgy az már a feedbee megjelenése pillanatában is feltűnő volt, hogy nem lehetett tudni, miből is készül ez a csodaszer. Hát itt volt a turpisság ezek szerint.


A termék e tény miatt még nem válik eladhatatlanná, csak nem lehet kijelenteni róla, hogy GM-szennyezéstől mentes. Az OMME egyik célja (s gyakorlatilag az egész méhészeti ágazat érdeke is) pedig az, hogy hazánk deklarált GM-mentessége révén a mézünkre is rákerülhessen: "garantáltan GM-mentes termék". Ennek jelentős marketing-értéke van, hiszen a fogyasztói köztudatban a genetikai módosítás jelenleg szitokszónak számít. Ebbe a fontos szándékba rondíthat bele egy GM-módosított méhtakarmány. A vizsgálatokat -mint olvashattuk- egyébként megkezdték, a végleges álláspontot e kérdésben a hatóságnak kell kialakítania, mert az állati takarmányok esetében jelenleg nincs GM-tiltás, ha a virágporpótló takarmányokat nézzük, akkor viszont be kell látnunk, hogy a méhek takarmányozása jelentősen eltér az egyéb haszonállatok takarmányozásától, hiszen a takarmány egy része emésztetlenül kerülhet a mézbe (lásd: virágpor). Mindazonáltal nem kongatnám a vészharangokat időnek előtte, mert ha a nevezett termék nem tartalmaz GM-tartalmú virágport, akkor nagyon kevés a valószínűsége, hogy a takarmány GM módosított összetevői aminosav-szinten a mézben megjelenjenek. Ezt majd a termékkel takarmányozást folytató méhészetek méz-mintáinak vizsgálatával lehet megállapítani. Én kivárom a vizsgálatok eredményét, eddig sem takarmányoztam a nevezett virágpor-pótlóval...
Egyébként a GM-mizéria fenyegetésétől csak azon esetben mentesülhetne a magyar agrárium, s benne a méhészet, ha a GM-tilalom a teljes EU-ban megvalósítható lenne, a tagállami szintű tiltás nem megoldás, hiszen ha a szomszéd tagállam nem tilt, a tiltó állam semmilyen garanciát nem kap arra nézve, hogy a határokat nem igen tisztelő GM növény nem okozhat szennyezést a tiltó államban is. Arról meg kár is polemizálnunk, hogy vannak olyan szomszédaink is, akik nem EU-s tagállamok. Az én méheim a Csallóközbe járnak át gyűjteni, az ukrán és a szerb határ mellett élő méhészekéi pedig azokba a szomszédos államokba, ha úri gusztusuk úgy tartja. Még csak útlevél sem szükséges hozzá, mint ahogy ahhoz sem, hogy a GM virágport hazahozzák...

Volt e témát megelőzően is egy kérdés a topicban, melyre nem érkezett válasz:
Axoa írta:
Mármint miért lenne magas HMF tartama, főleg ha még hevítve sem volt ?
Sőt egyáltalán a tiszta szacharóz oldatnak tud lenni hidroxi-metil-furfurol bomlásterméke, vagy csak a glükóz és fruktóz hevített bomlásából adódik az esetleges magas koncentráció ?


Most megválaszolnám: a tiszta szacharóz-oldatban nincs HMF, ha előzetesen nem hevítették és nem invertálták. A HMF a hexózok bomlásterméke. A HMF a mézben (és minden monoszacharidokat tartalmazó termékben) akkor képződik, ha azt alacsony pH=savas közeg és bizonyos katalizálást biztosító ionok jelenléte mellett hőhatás éri. Ezért magasabb a trópusi mézekben a HMF tartalom. A HMF szintézisét az alábbi ábrával illusztrálnám, hogy érthetőbb legyen a magyarázat:
Csatolmány:
HMF szintézise.png

A szintézis alapjában véve dehidratáció, a fruktopiranóz(1) illetve fruktofuranóz (2) dehidrációs lépéseken (3-4) keresztül alakul végül is 5-hidroximetilfurfurollá (5).
Természetesen nem csak a hőkezelés hatására nőhet a méz HMF-tartalma, a hosszú tárolás alatt is emelkedik az, de hangsúlyoznám, a nem lebomlott szacharóz-oldatban nem.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.30. 08:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.01. 10:15
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Pestmegye
tsanyi írta:
http://feedbee.eu/tulajdonsagok.php írta:
NEM TARTALMAZ: virágport, szóját, állati terméket, vegyi anyagokat, génmódosított terméket, gyógyszert, mesterséges színezőanyagot, mesterséges ízesítőt, mesterséges tartósítószert, külön hozzáadott cukrot (édeskés ízét 3 összetevője biztosítja).

Ja! ez ebben az esetben a vásárló megtévesztése! Pedig most gyúrtam be 60 kg-ot!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.29. 22:44 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Minden gyártó hasonló termékét meg kellene vizsgálni. Nem lennék meglepődve további buktákon.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.29. 21:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Biztos volt apróbetűs rész is.... :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.29. 21:00 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
http://feedbee.eu/tulajdonsagok.php írta:
NEM TARTALMAZ: virágport, szóját, állati terméket, vegyi anyagokat, génmódosított terméket, gyógyszert, mesterséges színezőanyagot, mesterséges ízesítőt, mesterséges tartósítószert, külön hozzáadott cukrot (édeskés ízét 3 összetevője biztosítja).

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.29. 20:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Amerika marketinggel terítve.... És mint tudjuk, a kutatók véleménye sem befolyásolható némi "ösztönzéssel".... Hát erről akkor ennyit. Mi lesz a következő, ami kiderül így? Ami miatt ismét a mi termékünket minősítik eladhatatlanná? Amúgy az már a feedbee megjelenése pillanatában is feltűnő volt, hogy nem lehetett tudni, miből is készül ez a csodaszer. Hát itt volt a turpisság ezek szerint.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.29. 20:21 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.19. 13:00
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Szabolcs Szatmár Bereg
Idézet:
A kutatók véleménye szerint a Feedbee felveszi a versenyt a természetes virágporral. /További részletek: http://www.feedbee.hu/


És így hirdetik a terméküket! :o


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.29. 19:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
neba..... :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.29. 19:24 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
A fontosságra való tekintettel ide is:
Idézet:
GMO szennyezés a méhtakarmányban
by Horváth Gábor • 2015-01-29

Egyesületünkhöz érkezett információk alapján felmerült a gyanú, hogy a Feedbee virágpor helyettesítő méhtakarmány GMO-szennyezett. Egyesületünk azonnal mintát vett a hazai forgalmazó raktárában levő készleteiből, melyet haladéktalanul továbbított a vizsgáló laborba.

A vizsgálatok sajnos igazolták a GMO-szennyezést, ezért kérjük a méhészeket, hogy a szóban forgó terméket, valamint az ezt tartalmazó készítményeket – a méz GMO-szennyezését elkerülendő – ne használják fel.

Az ügyről további részletes információk hamarosan…

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.19. 06:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Cirkusz.
Lehet, a cefrében nem erjedne meg, mert van benne kálium-szorbát is.
Axoa.
Nem tudom. Sajnos ennyire nem értek a kémiához.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.18. 21:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.10.26. 11:01
Hozzászólások: 186
Tartózkodási hely: Sopron
Mármint miért lenne magas HMF tartama, főleg ha még hevítve sem volt ?
Sőt egyáltalán a tiszta szacharóz oldatnak tud lenni hidroxi-metil-furfurol bomlásterméke, vagy csak a glükóz és fruktóz hevített bomlásából adódik az esetleges magas koncentráció ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.18. 19:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Szia! Bármi miatt.Csak frissen elkészített dolgokat kapnak nálam a méhek.Az állottakban nem bízom.Nem hinném hogy megérné. Szóval a tavalyi szirup mehet a cefrés hordóba,kifőzni pálinkának. A méheknek készíts frisset.Amibe természetesen tehetsz mindet amit jónak gondolsz.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.18. 12:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Szia Cirkusz! A HMF miatt?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.18. 08:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Szia Mortimer! Kuka! Vagy cefrés hordó.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.18. 07:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Üdv.
Tavaly szeptemberben elkészített sűrű, enyhén ecetes, fűtetlen helyen tárolt cukorszirupot idén tavasszal, felhigítva oda szabad adni a méheknek? Vajon keletkezhetett benne annyi HMF, ami a méhekre már káros?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.16. 20:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.01.22. 13:37
Hozzászólások: 243
Na meg erről mi a véleményetek? http://csalibazis.hu/webshop/termek/pl- ... 5000-gramm


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.16. 20:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.01.22. 13:37
Hozzászólások: 243
http://csalibazis.hu/webshop/termek/sze ... 5000-gramm Ez lenne az. Szerinted ez aktív? Ha jól értem amit ír akkor ez már kidogozta magát... Vagy nem??? Ne tartsátok magatokba az infót... :) És mennyit is 6kg porci egy kiló élesztő? Tartósító? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.16. 19:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Ha aktív az élesztő, el kell ölni, emlékezetem szerint min. 70-80 fok körül pl. sütőben. Az eredményt könnyű ellenőrizni: felfuttatható vagy sem :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.16. 19:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.01.22. 13:37
Hozzászólások: 243
A szeszipari élesztőből (47% fehérje) mennyit számolunk egy kiló lepénybe? Nátrium benzoát? (tartósítás) Tudom sokszor volt szó róla de inkább őszinte leszek és megmondom, hogy lusta vagyok megkeresni.... Hátha valaki tudja kapásból... Sőt biztos van aki nyomja fejből.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.16. 14:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.01. 10:15
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Pestmegye
Tisztulás megvolt, vagyis folyamatosan kijártak a méhek! Visszaút nincs , beindult a fiasítás! Legalábbis minálunk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.16. 13:22 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.10.04. 20:31
Hozzászólások: 100
Tartózkodási hely: Jász Nagykun Szolnok megye
Sziasztok!

Sorra látom facebookos csoportokban a képeket így készítik a puhalepényeket,főzik a cukorlepényt.Szerintem ennek még nincs itt az ideje,ha esetleg valahol még nincs fias,(nálam egyenlőre a fóliák hidegek a családok felett,miszerint valószínűséggel fias nincs a családoknál illetve nagyon csekély mennyiségű lehet ha van,családok fürtben vannak ) ezzel mégjobban elősegítik a beindulását és még azért január első fele telt el,jöhetnek még nagy hidegek , én február végén szoktam berakni egy 60-70 dkg-os élesztős lepényt amikor már megvolt a tisztuló repülés.Idén sem fogok másképp cselekedni mert tudom hogy rendesen kellő mennyiségű élelemmel 18-20 kg lettek betelelve. Nektek mi a véleményetek ezzel kapcsolatban?


Üdv.: Nagy Tibor


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.14. 17:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.19. 19:38
Hozzászólások: 365
kupec gyuri írta:
Sziasztok !

Használt már valamelyikőtök izocukrot élelem pótláshoz, serkentéshez, egyáltalán érdemes vele foglalkozni ?

Amikor az ára emberbarát volt használtam én is. A tapasztalatom szerint téli etetésre kimondottan rossz, mivel hamar szinte ragacsos /kocsonyás/ állaptba kerÜl. A méhek rossz arányba dolgozzák fel. Én az akác, esetleg hárs szárazpergetése után áthidaló etetésként használtam, figyelve arra, hogy a napraforgó mézbe ne kerÜljőn. Mivel az ára a kereset miatt eléggé megugrott - drágább, mint az akcióban elfogott cukor, már jó ideje nem használlom.

Üdv. Jóska


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.13. 15:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 22:25
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Fejér
Sziasztok !

Használt már valamelyikőtök izocukrot élelem pótláshoz, serkentéshez, egyáltalán érdemes vele foglalkozni ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.11. 19:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Szerintem Sono nem ezt kérdezte.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.10. 14:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.01. 10:15
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Pestmegye
Minden méhészetben ott van a nyúlós és gombák. Mézben kimutatva grammonként 600-800 db mutatja a betegség tüneteit, ez alatt általában tünetmentes. (Dr Makrai). Tehát, az álca nyúlós mézet eszik, csak nem mindegy hogy mennyit, és milyen életképes az álca.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.01.10. 08:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
" Közben olyan élelmet fogyasztanak ami a kaptárban lévő betegségektől mentes.Pl. nyúlós vagy gombák stb. az ilyen télen kikelt álca 1 nyúlós spórától is megbetegszik, míg tavasszal vagy nyáron a jóltáplált álcának száz spóra kell a megbetegítéséhez." Ezt még nem hallottam, de csúnya lenne szerintem... Honnan van az info?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4306 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.