Pontos idő: 2024.03.28. 21:57

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4306 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 87  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.18. 17:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
minfoka írta:
Pl amikor a megmaradt mézet felkarcolod márciusban az többszörösen jobban serkent mint a szirup....



Ez érdekelne, hogy valóban jobban fejlődik-e az a család amelyiket felkarcolt mézes keretekkel etetnek, mint akiket napi rendszerességgel sziruppal. Nekem úgy rémlik, mintha valami olyat olvastam volna, hogy a szirup azért is hat serkentőleg, mert "friss" nektárforrásnak gondolják. Szóval akkor most melyik az igaz?




H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.18. 11:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.01.22. 13:37
Hozzászólások: 243
Fanti és mindenki.....

Faluba Zoltán: Gyakorlati méhészkönyv
"A tisztuló kiröpülés után az időjárás gyakran még hetekig, esetleg egy hónapnál is hosszabb ideig
nem engedi meg az első, általános tavaszi vizsgálat megtartását. Ez a fejlődés valamelyik feltételét
nélkülöző családokra végzetes lehet. Nálam a tisztuló kiröpülés és az első tavaszi átvizsgálás között
1952—1955-ben átlag 26 nap telt el. A legrövidebb időköz 9, a leghosszabb 52 nap volt. Lehet, hogy
az időjárás a korábbi vizsgálatot is megengedte volna, de nem értem rá. Ezzel nemcsak nekem,
hanem igen sok olyan méhésznek számolnia kell, aki a méhészkedést mellékfoglalkozásként űzi.
Mivel a tisztuló kiröpülés és az első általános vizsgálat közötti időszak a fejlődésre és ezzel a ter-
melésre döntő lehet, meg kell bizonyosodnunk arról, hogy a méhcsaládokban a fejlődés legfontosabb
feltételei adva vannak e. Ezért a családokat meg kell nézni, ún. futó (gyors) vizsgálatot kell végezni.
A futó vizsgálatot lehetőleg olyankor tartsuk, amikor a méhek röpködnek. Ennek a feltételnek
betartása azonban nem feltétlenül fontos. Nyugodtan megtarthatjuk, ha árnyékban 6-8 fokos meleg
van. Ne féljünk, hogy kárt okozunk, Természetesen igyekeznünk kell, hogy a kaptár minél rövidebb
ideig legyen nyitva. A futó szemle célja csak annak megállapítása, hogy a méhcsaládoknak van-e
anyjuk, elegendő élelmük, és hogy fészkük kellően szűkítve van-e."

Saját véleményem hogy aki ezt nem szívleli hibázik. A lepény berakásának más kedvező hatása is van mint csak serkentés... Lásd lentebb. Volt szó róla miért jó ha inkább azt eszik mint a mézet február elejétől. Pl amikor a megmaradt mézet felkarcolod márciusba az többszörösen jobban serkent mint a szirup....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.17. 21:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.12.20. 12:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Tolna megye
Mindenkinek szíve joga eldönteni, mikor kezdi a serkentést, etetést, ha egyáltalán csinálja. Van, aki ilyenkor ér rá méhészkedni és ilyenkor csinálja, amikor pedig méhészkedni kéne, akkor meg nincs ideje méhészkedni.
A méhlegelő is befolyásolja, hogy ki hogy méhészkedjen, de én azt tudom, hogy ha az utolsó atkaírtást megcsináltam, én utána március idusáig nem nyitok kaptárt. Ez nem azt jelenti, hogy nem nézek rájuk hetente, hogy meg vannak-e a kaptárak. Nem serkentek, és mégis Szent György napra termelő családdá válnak az ősszel betelelt családok. És télen nyugodtan csinálhatom a műhelymunkákat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.17. 19:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.05.13. 21:14
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Baranya
Nem is tudom, nekem az 50-60dkg os lepényröl, nem az élelem pótlása jut az eszembe......:)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.17. 18:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 22:25
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Fejér
Ez a lepényezés meddő vita, szerintem nincs értelme tovább boncolgatni !

Van aki csinálja és van aki nem ennyi. :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.17. 18:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.19. 19:38
Hozzászólások: 365
Na nincs máas dolgod, akkor....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.17. 18:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 22:25
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Fejér
Akkor is lepényeznénk. :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.17. 17:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.19. 19:38
Hozzászólások: 365
Tisztet méhésztársak, akik lepényeztek. mi történne, ha ősszel rendesen etetnétek
Üdv. Jóska


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.17. 09:38 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.08. 23:35
Hozzászólások: 46
Kérdezni szeretnék:
Van egy liter Apibiovit (Erista,Győr) és egy liter Méhpatika forte (Chemor,Szekszárd) oldatom.
Szeretném cukorlepénybe keverve a méheimmel feletetni.
Tudna valaki ehhez receptet ajánlani?
Köszönöm
gary


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 15:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.09.22. 12:22
Hozzászólások: 700
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Hovirág nálunk ilyen mai kép


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Ha gyorsan akarsz menni, menj egyedül! Ha messzire akarsz jutni, menj együtt másokkal!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 14:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Ma volt időm,betettem a 70 dekás gyúrt lepényeket. Minden család él, viszonylag szépnek mondható a népesség. Hóvirág már bújik.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.15. 09:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.05.13. 21:14
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Baranya
A sűrű szirup főzésénél is figyelmeztetnek arra, hogy az edény szélén ne maradjon kristályos cukor......Mert az elősegíti a visszakristályosodást.......Ha ebből kiindulva, jó ötlet a porcukor beleszórása is.......


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.14. 23:58 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Soha nem csináltam főzött lepényt, ezt kérném figyelembe venni. (Nem volt rá szükség.)

Viszont vegyészként az jutott eszembe, hogy kiöntés után kevés porcukrot szórni, a telített oldatra és azt elkeverni.....
Elvileg a kristálygócok bejuttatása meggyorsítaná a kristályosodást.

Bocsi. Csak hirtelen felindulásból ötletelek.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.14. 21:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Így van, bár nem is inkább addig mint úgy kell keverni, hogy egységesen opálos legyen. Nem olyan sokáig kell keverni, de egységesen, mindenhol fehérednie kell.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.14. 21:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.12.17. 22:05
Hozzászólások: 167
Tartózkodási hely: Baden Württenberg, Németország
Tegnap csináltam meg életem első adagjait.
3dl/kg 117°C-ig.
Szuper lett a belső rész, a szélén 1-2cm-s sávban átlátszó maradt és igen lágy.

Konzekvencia: keverni szükséges és mindenhol.
Ha kimarad (mint nekem a széle) átlátszó és lágy marad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.14. 21:03 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Én 3dl-t adok 1 kg-hoz. Aldis húshőmérőt használok, 115 fok fölé nem forralom a keveréket, tapasztalataim alapján 113 fok is elég. Kiöntés után a keverés elengedhetetlen.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.14. 16:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.12.07. 06:59
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: SZAB-SZAT-B
Álltalában 2-2.5dl/kg
Égy v.tüzelésü kazán hőfokmérőjével mérem 115-120 fok-ig
Mindig sikerült de most lett ket 10-kilós főzésü ragacsom is.
De ez is megoldódott visszafőzöm szépen lassan.
5kg cukor,1-1.2l viz 1-1.5 kg ragacs kicsit puhább lett kemény lepény de tavaszal szerintem használható lessz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.14. 09:31 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
NAGYZSOLT írta:
Üdvözlök mindenkit!
Tud e valalaki segiteni abban hogy a kemény cukorlepény főzésekor a tul lassu főzés karamelizálhatja e a szirupot?
Ha pedig egy rakacs lessz visszaforditható?


Sokan azt a hibát követik el a kemény cukorlepény főzésekor, hogy nem hiszik el, hogy meg lehet csinálni nagy mennyiségű vízzel is úgy, hogy kemény legyen, így (jelentősen) csökkentik hozzáadott víz mennyiségét, aztán jól leég az egész olyan lesz mint az aszfalt.
Mennyi vizet adtál egy kg cukorhoz?
Csatolmány:
Hp4 087.jpg

Szerinted ez a lepény milyen aránnyal készült?


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.14. 07:30 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Nem a személyek fontosak az alábbi párbeszédben:

torzo52 írta:
szundy irta: " Minek kell ilyenkor lepény? Főleg virágporpótlós !"
A fehérje miatt főleg és a vitaminok sem elhanyagolandók és minden egyéb, ami megtalálható pl a Fortevittben, amit ÉN' is használok.

tűzoltó írta:
Torzo én ezt nem értem. Te mindig azt mondod, hogy legyen minden a lehető legtermészetesebb. És ennek ellenére ilyen bizonytalan összetételű szereket teszel be nekik.

torzo52 írta:
Nem baj. elég az ha ÉN' értem. Sok más dolog is van, amit sokan nem értenek. Még nem értek el a megértéshez. Mindenkinek más és más, azaz út hossz, ami elvezet a dolgok átlátásához és megértéséhez.
Mi a bizonytalan benne? Ha elolvasod, az összetételét kizárólag növényi összetevőket tartalmaz és GMO mentes alapanyagokból van összeállítva.


"Sajnálatos módon a ForteVit fehérjepótló méhtakarmány vizsgálati eredménye is pozitív lett GMO-ra."
http://www.omme.hu/?p=3313


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.13. 13:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.12.07. 06:59
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: SZAB-SZAT-B
Köszönöm a választ!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.13. 11:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
A hőmérséklet a pH és az időtartam egyaránt befolyásolja a karamellizálódást és a répacukor hasadását szőlő és gyümölcscukorra, valamint egyéb cukrok vagy cukorszármazékok képződését. Legerősebben a pH és a hőmérséklet befolyásolja a bomlást.

Mivel a répacukor kettébomlása és a további átalakulása kémiai folyamat, ezért házi körülmények között megfordíthatatlan vagyis nincs mese, a ragacs az ragacs marad. Egyet tehetsz, vízben odva eteted meg a méhekkel a keletkezett ragacsot. Attól nem kell félned, hogy a ragacs megerjed, mikorra annyit javul az idő, hogy vízzel oldva adhasd a méheknek, hiszen ez elég savanyú anyag, amiben az erjesztő mikróbák nem tudnak látványosan szaporodni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.12. 18:57 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.28. 16:11
Hozzászólások: 58
Tartózkodási hely: Szeged
Arisztaiosz!
Ez nagyon korrekt, és remélem megérti mindenki aki "kiabált".
kőműves


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.12. 18:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.12.07. 06:59
Hozzászólások: 111
Tartózkodási hely: SZAB-SZAT-B
Üdvözlök mindenkit!
Tud e valalaki segiteni abban hogy a kemény cukorlepény főzésekor a tul lassu főzés karamelizálhatja e a szirupot?
Ha pedig egy rakacs lessz visszaforditható?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.12. 14:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
Ez szép volt! Ebben minden benne van tökéletes.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.12. 12:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Ádám88!

Szívem szerint én is azt tanácsolnám, ne folytassa itt a témát, mert lassan már csak a Dühöngőben lehetne topic-hűen folytatni. Mivel szemmel láthatóan nem érti a reakciókat, szeretnék segíteni abban, hogy lássa: valójában nem a To-Ba Cukra Kft-vel van problémája a fórumozóknak. Ugyan "A méhek etetése" témában vetődött fel a cukorszirupok kérdése, de mivel nincs olyan megnyitott téma még, mint a "Hogyan gyártsunk vagy ne gyártsunk répacukorból fajtamézeket", kénytelenek voltak a beszélgetők itt kitárgyalni az ezen utóbbi témával kapcsolatos emócióikat. Sajnálatos módon -és hangsúlyozni szeretném, nem önöket gyanúsítanám a kijelentéssel- több méhész is jelezte, hogy az egyik szirup-forgalmazó a személyes megkeresés (telefon) alkalmával azzal "kínálta" a forgalmazott termékét, hogy az a mézből jelentős arányban feletetve sem mutatható ki. Sajnálatos módon feltehetően mégis kimutatható, idén komoly hamisítási botrány kerekedett valamelyik répacukor-szirup "feletetése" kapcsán... Hangsúlyozom: "valamelyik", nehogy az a vád érhessen, hogy rontani kívánnám a hitelüket. Feltételezem, önöknek soha nem jutott volna eszébe ilyen kijelentést tenni.
Nos, ez az igazi háttere a dolognak, amiért a fórumközönség egy hányada nem öleli keblére a szirup-forgalmazókat, akik pedig egy nagyon fontos piaci résre mozdultak rá: ellátják a méhészeket egy olyan nélkülözhetetlen méhtakarmánnyal, mely használata nélkül -az egyik jelentős mézpiaci szereplő kijelentése szerint- a gazdaságos méztermelés manapság elképzelhetetlen. Nem utolsó szempont az sem, hogy teszik ezt részben invertált répacukorból készült sziruppal illetve "100 %-os répacukorral". Azt azért tanácsolnám, hogy pontosítsák a kijelentést: a méhészek 100 %-os biztonsággal répacukrot vásárolhatnak önöktől, mert a hirdetésükben szereplő "100 %-os répacukor" nem értelmezhető (a Codex Alimentarius Hungaricus pontosan megadja, milyen tisztasági fok az elvárás a cukrokkal szemben. Száz százalékos kristályosított cukor nincs piaci forgalomban. Az Élelmiszerkönyv a nádcukorról nem rendelkezik). Jut erről eszembe: ha önök elvárják, hogy forgalmazott termékeik kapcsán senki ne jelentsen ki bizonyíthatatlan állítást a növényi eredet vonatkozásában, önök se igyekezzenek olyan nem bizonyítható állítással manipulálni, mint például az "És minden konkurenciától hozzánk jön a vevője mert egyszikű cukrot adtak neki....." kijelentésük. Ezzel ugyanis azt állítják, hogy az önök konkurensei megtévesztő, csalárd módon dolgoznak. Ez egyszerű hitelrontás, még akkor is, ha nem nevezték nevén egyik konkurensüket sem. Sajnos önök még azzal sincsenek tisztában, hogy mi a probléma a nem cukorrépából (cukornádból) készült cukorral, hiszen a gond nem a "kétszikű kontra egyszikű-voltukban" keresendő, hanem a növények eltérő asszimilációs típusában. A cukorrépa ugyan valóban kétszikű és C3-as asszimilációs típusú, de pl. a rizs egyszikű mégis C 3-as módon asszimilál, illetve ismerünk sok olyan kétszikű növénynemzetséget, mely a C 4-es , vagy ahhoz hasonló típusú asszimilációs úton építi be a CO2-ot... A probléma nem abban van, hogy milyen a cukorba beépült stabil C-izotópok aránya, hanem abban, hogy a C 3-as növényekből származó mézben nagyon nehezen, vagy sehogy sem lehet kimutatni, hogy az nektár- vagy éppenséggel cukoretetésből jött létre, a C 4-es növényekből származó cukor jelenléte a mézben viszont aránylag nagy biztonsággal megállapítható, hiszen ilyen növényekről nagyon kevés nektárt gyűjtenek nálunk a méhek. Alapjában véve tehát a gond a cukoretetés belekerülése a mézbe, mely a Codex Alimentarius alapján mézhamisítást jelent, függetlenül attól, hogy az C 3-as vagy C 4-es asszimilációs típusú növényből előállított cukorból került oda. A probléma növényélettani, biokémiai és élelmiszer-jogi problémáit ezen a fórumon már többször is kibontottuk, ha önök a továbbiakban nem is szándékoznak írni ide, azért javasolnám az olvasást a témakörben.
Nos, tisztáztuk tehát, hogy a méhészeknek nem azzal van problémája, hogy az önök által forgalmazott répacukor-szirup ne lenne tökéletes a méhek takarmányozására, mindössze azon emócióik testesülnek meg válaszaikban, mely alapján úgy vélik, az ilyen "tökéletes" méhtakarmányok erősen inspiratívak a "cukorméz" előállításának lehetőségét tekintve. Sajnos, a példák azt mutatják, nem mindenki képes vagy kellően elszánt az önök cukrának kizárólag méhtakarmányozásra, élelempótlásra történő felhasználását illetően, s ez a tény erősen irritatív azok számára, akik még a méhek által gyűjtött nektárnak és egyéb méhek által begyűjtött cukortartalmú nedveknek szavaznak prioritást a mézkészítésben. Ezt viszont kérném, ne vegyék rossz néven tőlük, inkább azt igyekezzenek a hirdetéseikben kisarkítani, hogy kizárólag élelempótlásra szánják a forgalmazott termékeiket, de azok mézhamisításra történő felhasználásának szándékától önök mereven elhatárolódnak, lévén a mai labortechnika már nem nyújt 100 %-os garanciát a mézhamisítás felderíthetetlenségét illetően... Az önök szirupja olyan arányban tartalmaz szacharózt, hogy abból nagy adagokat "feletetve" azt a méhek képtelenek teljesen átinvertálni, s ezen esetben a laboratórium a magas szacharóz-tartalom miatt rögvest kiszűri a "mézet", mely abból készült, hiszen a Codex Alimentarius szerint nagyon kevés hazai méz tartalmazhat 5 % felett szacharózt, 10 %-os arányban is csak az akác- és lucerna-mézben fordulhat elő, 15 %-nyi pedig kizárólag a levendula- és borágó-eredetű mézben. Gondolom könnyű belátni, az akácon (és esetleg a lucernán kívül) milyen arányban szerepelnek a nevezett fajtamézek a hazai méz-palettán...

Egyszóval lehet nyugodtan duzzogni, de nem kellene a "konkurenciát" rentyölni, hanem jó, hiteles (és magyaros) tájékoztatással kellene a kereskedelmi tevékenységet folytatni. Akár azon az áron is, hogy rászánják idejüket és energiájukat a szakmai finomságok tárgyában a precíz tájékozódásra is, hiszen a tájékozottságuk lehetne az egyik hitelt adó forrás a további kereskedelmi sikereiket illetően. A bizalmatlanság a méhészek részéről pedig nem teljesen érthetetlen, ha önök kerülnek szóba, hiszen az utóbbi években mintegy 3-4 cég-néven is forgalmaztak édesipari termékeket. Semmi közöm/közünk ahhoz, hogy milyen motiváló tényezők játszottak szerepet az önök sűrű cég-név és telephely-változtatásai során, de ezek a méhészek már csak ilyen bizalmatlan szerzetek. Így vannak kitalálva... Önök meg manapság tudomásom szerint belőlük élnek... Pestlőrinccel meg ne foglalkozzanak érdemén felül, az ő mentális habitusát ismerve neki a "feljelentés" az az eszköz, mellyel a célját gondolja elérni. Beteg lélek ő, bár néha meglehetősen bosszantó is tud lenni... A további tevékenységük folyamán pedig még mindig Gandhi bölcs tanácsának értékeire szeretném felhívni szíves figyelmüket... E jó tanácsot ráadásul teljesen költség-mentesen bocsájtom az önök rendelkezésére, ha képesek rá, éljenek vele...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.11. 22:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Nordzucker írta:
1 kg (ill. 1 liter) ambrosia® szirup méhtakarmány 0,73 kg (1 kg) kristálycukornak felel meg.

Így korrekt!
1kg szirup 0,73Kg cukornak felel meg.
1liter szirup 1Kg cukornak felel meg.

István!
Néhány tized százalék eltérés lehet, de az önökére is ez a helyes állítás.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.11. 22:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
Úgy nézem nem kevés vásárlót vesztettek most el KEDVES toba-cukra. Nem rossz kereskedő maga az biztos. Tudja azért van a méhészek között némi összetartás! Itt minden tagnak van legalább 10 méhész ismerőse akik ezek után biztosan nem jó reklámot fognak magáról közvetíteni. És szeretném megtudni hogy mi lett volna az a privát üzenet amit még mielőtt megkaptam volna már törölte is?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gondnok 2015.02.11. 22:25-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.11. 22:01 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.02.04. 11:47
Hozzászólások: 7
Kérem szépen.
Tegnap kapcsolódtam bele egy beszélgetésbe ahol az apikel szirup volt a téma .
Egyes hozzászólók a szirup eredetét illetve hírnevét taposták .... hogy egyes forgalmazók módosítják a szirupot meg hamisításra reklámozzák ........... meg stb stb
Itt kapcsolódtunk be:::
Egyes emberek megkérdőjelezték a jelenlétünket illetve provokálva cinikus megjegyzést tettek ránk.
A termékkel senkit nem tévesztünk meg . Minden tekintettel megfelel a labor papir tartalmának.... ezért nem értettem hogy emlegetnek minket a feddbee vel hogy mi is oda jutunk......
A fogyasztóvédelem meg büntetéseivel támadnak minket... mert a hirdetésben valakinek egy két dolog bántja a szöveg...... nos akkor a nordzucker szirupjával mi van???
Most az is be fog csödölni??? ITT IS AZ VAN LEÍRVA......
""""ambrosia® termékekkel az×× Ön méhei a lehető legnagyobb tisztaságú és legkönnyebben emészthető takarmányt élvezhetik.××× Az ambrosia® ugyanis egy szaharóz alapú késztakar- mány; könnyen kezelhető és hosszan eltartható. Szagtalanságának köszönhetően ezenfelül teljes biztonságot is nyújt a rablással szemben.
ambrosia® szirup
a lehető legközelebb áll a méhek természetes táplálékához a méhek számára könnyű felvételt biztosít ideális a korai és késői téli etetéshez."""".

Ja és az ő számításuk is itt van..
""""
A tápanyag-koncentráció/tápérték aránya kb. 72/7 %. 1 kg (ill. 1 liter) ambrosia® szirup méhtakarmány 0,73 kg (1 kg) kristálycukornak felel meg.""""""

. És kb még 3 gyárnak eu ba.
Nos a aranyszabályt mire értettem :
Nem vevő panasz volt. Nem termék panasz volt.
És 2010 óta rengeteg méhészt szolgáltunk ki árúval.
Senkit nem csaptunk be,Senkinek nem adtunk olyan terméket amivel kárt okoztunk volna . Mindig törekedtünk a jó kapcsolat fenntartására. Ennek meg is lett a gyümölcse rengeteg ember bizalmát elnyertük . És minden konkurenciától hozzánk jön a vevője mert egyszikű cukrot adtak nekik..... tőlünk nem szaladnak máshova . Ez már nagy elismerés nekünk....
Nagyon nem vagyunk egy fórum függök tegnapi nap volt az első hogy írtam mert nem kis dolgok hangoztak el...megjegyzem milyen érdekes azt nem taglalták....
Biztos fogunk változtatni a hirdetésen hogy Magyarosabb legyen de idáig senki nem akart feljelenteni hanem inkább nagyon sok mindenkitől elismerést kaptunk...
Ugyanis 203ft+áfáért forgalmazzuk ami nagy dolog mert ilyen áron ez a minőség nem hogy Magyarországon de külföldön sincs. Ja és kamiononként 1.4 millió áfát fizetünk a N.A.V -nak. Úgyhogy ők se utálnak minket. Rendelkezünk FELIR azonosítóval is.
Mindenkitől el szeretnénk köszöni .... többet nem fogunk írni semmilyen formában ....

TOMPAI ISTVÁN
TO-BA CUKRA KFT
BALOGH ÁDÁM


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.11. 20:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Miután Arisztaiosz részletesen indokolta mi a probléma, Tsanyi pedig rendkívül egyszerűen és pontosan bemutatta mi a hiba, szerintem már csak néhány jogilag nem stimmelő dologra hívom fel a figyelmet.
A fogyasztóvédelem és a polgári törvénykönyv fogalomrendszere is ismeri a megtévesztést, a hirdetésben szereplő szavak összefüggő rendszere ezt kimeríti.

A lehető legritkább esetben lehet azt kimondani például egy hírdetésben, hogy
Idézet:
lehető legnagyobb tisztaságú és legkönyebben emészthető takarmány
A vastagbetűs szavak szerintem törvénybe ütközőek. Ezek nem pontatlanságok. Ha a konkurencia ebbe belekapaszkodik és felnyomja a fogyasztóvédelmi hatóságnak, akkor akár akkora is lehet a büntetés, hogy vége a cégnek.

Bizony-bizony. Egy hirdetés miatt is elmarasztal bárkit a fogyasztóvédelem. És nem kell csövesnek lenni ahhoz, hogy emiatt egy cég bebukjon.

Idézet:
Nekem ön ne mutassa be az aranyszabályt.

Azt hiszem, hogy nem vagy tisztába azzal, hogy hol vagy és ki vagy. Azzal pedig végképp nem vagy tisztába, hogy jó indulattal ír-e neked bárki is.
Bocsáss meg, de jobb ha felhagysz a kereskedelem bármely ágával, mert nem tudsz megfelelő hangnemben beszélni és empatikus képességed is csekély.

Tudod, ha rosszindulatúak lennénk, akkor nem írnánk itt neked semmit, hanem szép csendesen felnyomnánk az ügyet a megfelelő hatósághoz és aztán csendesen mosolyognánk a vergődéseden.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.11. 19:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Ádám88!

Talán ha figyelmesebben olvasta volna, amit írtam, akkor rájött volna: nem támadólag, hanem jobbító szándékkal közelítettem a hirdetésükhöz, melynek tartalmáért kizárólag önök a felelősök, bármely szerkesztőségnek ahhoz vajmi kevés köze van. Ha elolvassa akármelyik lap impresszumát, mindegyik újság egyforma szöveggel deklarálja: "A hirdetések és egyéb reklámkiadványok tartalmáért a kiadó nem vállal felelősséget." Már csak azért is "csípi az embör szömit" a hirdetésük magyartalansága, mivel mindkét "szerkesztőség" azonos szöveggel és tartalommal közölte le a hirdetésüket... Mit tesz Isten, még az alábbi "ferdítés" is azonos a két lap által közölt hirdetésben: "Az ön méhei lehető legnagyobb tisztaságú és legkönyebben emészthető takarmányt élvezhetik ha az Apikel Plusz szirupot használja, mivel a lehető legközelebb áll a méhek természetes táplálékhoz!" Gondolom, a szövegezés magáért beszél... Persze nem elképzelhetetlen, hogy a Kellmann Productions GmbH számviteli kapcsolattartója, Liese Nyilas már nem első generációs kitántorgó, de talán még őrizhet annyit édes anyanyelvéből, hogy nem a Google fordítóval lenne kénytelen egy hirdetésszöveget magyarítani. Miért nem kérik a segítségét...?
Azt is ajánlanám, talán gondolja még egyszer át a "tömegszázalékos aránnyal" kapcsolatos levezetésemet, mert nemigen hiszem, hogy érti, mit mondtam. A cukorszirup olcsóságát bizonyítani hivatott "levezetésük" néhány sebből vérzik, de Tsanyi már hozzám hasonlóan kibontotta a témát: önök dkg-ot használnak a hirdetésben, miközben az csak dl-ként, köbdeciméterként, azaz térfogatként használva állná meg a helyét, magyarán vegyes százalékos (l/kg) formában áll az "egyenlet". Igyekeztem ezt a lehető legárnyaltabban megfogalmazni, konzekvensen tartózkodván attól, hogy ostobaságként aposztrofáljam a hibás mértékegység-választásukat, de ha ragaszkodik hozzá, akár arra is hajlandó vagyok...

Száz szónak is egy a vége: nincs nekem semmi bajom a szirupjukkal és a hirdetésükkel, de ha már ennyi pénzt fektetnek a reklámba, tegyék azt úgy, hogy hasonlóan hasznosuljon, mint a szirupjuk a méhek energia-háztartásában... Apropó: ha már ragaszkodik hirdetésük szakszerűségének elismeréséhez, kérném vegye ki belőle azt a kitételt, mely szerint "A méheket nem viseli meg mivel nem kell átinvertálni..." A szirup 32 % szacharózt tartalmaz, azt pedig akár tetszik, akár nem, át kell invertálnia a méhecskéknek, lévén diszacharidokat nem képesek anyagcseréjükben hasznosítani, emészteni csak a monoszacharidokat képesek...A haemolimphában képződő és energia-raktározó trechalózt sem képesek hasznosítani, ezért azt is kénytelenek glükózzá lebontani, mielőtt az energia-háztartásukban hasznosítani lennének képesek.

No, második nekifutásra ennyi talán elég is lesz. Ismételten szeretném felhívni figyelmét a tegnap küldött idézetben rejlő bölcsességre. Egy darabig elég jól viselem, ha üvöltöznek velem, de egy idő után belőlem is elő lehet csalni a böszmét, de ezt nem javallanám jó szívvel. Tudja, egy bizonyos ingerküszöbön túl én is képes vagyok rendkívül böszme lenni, ráadásul ehhez nekem szemmel láthatóan gazdagabb a szókincsem...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.11. 19:01 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.02.04. 11:47
Hozzászólások: 7
Pestlorinc!

Kicsit pontatlan a beszólásai.
Nekem ön ne mutassa be az aranyszabályt.
És jelenleg nem vevői probléma miatt alakult ki a vita . Csak sok az okostojás. Azt közbe meg kakukk.
A közölt információ hiteles meg pontos legyen mert a feedbee sorsára jutok ???
Ott a termékkel volt probléma szerintem.... !
Hogy mer egy kalap alatt említeni ???
Egy utolsó gondolat : milyen fogyasztóvédelemmel fenyegetőzik???
A hirdetés miatt kapnánk egy olyan büntetést hogy csődbe megyünk???
Mert pontatlan??
Nem tudom hogy csövesnek hisz minket hogy egy nem tudnánk kifizetni?
Vagy valami milliárdos bírságról beszél??
Miért is kapnánk akkora büntetést ...
NE DOBÁLÓZZON ILYEN KIJELENTÉSEKKEL .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.11. 11:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Ádám88!

Hátrább az agarakkal lécci! Te árulsz valamit. Amit árulsz, azért te felelsz. Nem foghatod senkire, legfőképpen az újságra nem foghatod az információs hibákat.

Tanulj meg egy aranyszabályt: A vevőnek mindig igaza van. Még akkor is igaza van, ha nincs igaza. Miért? Mert tőle függsz. Ő veszi meg az árudat, az ő bizalmát élvezed és ha nem jól teszed a dolgod, akkor ... Nem folytatom, hiszen te is tudod.

Különben is, a te érdeked, hogy a termék fogyjon. A te érdeked, hogy a közölt információ hiteles és pontos legyen. Nem hiszem, hogy a Feedbee sorsára szeretnél jutni.

Egy utolsó gondolat. Már azért se idegeskedj és ne kiabálj, mert ha bármelyikőnk ezt a címkét elküldené a fogyasztóvédelmi hatóságnak, akkor akkora büntetést sózna a forgalmazó nyakába, amitől tuti csődbe is menne. Ugyanis a címke pontatlan és megtévesztő információt is tartalmaz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.11. 09:44 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Attól tartok itt valami komoly félreértés van, Talán a fordításból adódhat.
Tömény cukor oldat (70-80% körüli) sűrűsége 1,3 kg/dm3. Ami azt jelenti, hogy egy liter tömény oldat tömege ~1,3Kg ami ~1kg cukrot tartalmaz.
Tehát 1l tömény cukoroldat 1kg cukornak felel meg.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.11. 08:53 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.02.04. 11:47
Hozzászólások: 7
Tisztelt Arisztaiosz!!
Igen jól látja az indulatom ....
Gondolom fel tudja fogni hogy nem mi készítjük az újságokat ...és kérem elnézni a szerkesztőség nevében hogy Lehagyta az utolsó 2 karaktert.

Nyelvhelyességi szempontból nagyon örülünk hogy ilyen segítséget kapunk . SZERKESZTŐSÉGRE tovább küldjük .
ESETLEG A NYOMDÁBÓL NEM HÍVTÁK FEL A FIGYELMÜKET HOGY NEM MAGYAROSAN HIRDETÜNK ???? MERT UGYE ITT A MÉHÉSZEKET A NÉMET GYÁR TELEFONON HÍVOGAT ....
Az ibc tartályra rá van írva a márkanév. Illetve ha jól tudom az első mondat is úgy kezdődik ...
Ha nem tudja kiszámolni hogy jön ki a 1kg cukor=70dkg APikel plusz Méhtakarmány képlet akkor szerintem kérdezze meg veszti 1982 hisz ö kapcsolatba van a gyárral meg tudja ki árul még apikel terméket.... olyat is ami módosítva is van.....
Ha esetleg nem jön még mindig rá leírom de várom az ötleteket ....esetleg kérdezzek annyit öntől hogy 1kg répacukorból mennyi élelem marad meg ????
És 1kg Apikel szirupból mennyi élelem marad meg?????
Úgy látom itt a fórumon nem összetartás van hanem az ellentéte.
:re


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.11. 08:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.01. 10:15
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Pestmegye
"A hirdetésükben számomra nehezen értelmezhető, hogy "70 dkg szirup=1 kg répacukorral"
Ezen én is gondolkodtam egy kicsit!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.11. 01:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Tisztelt Ádám88!

Úgy tűnik, beragadt a klaviatúráján a Caps Lock-billentyű... Látom, közben Tükör is észlelte a jelenséget...

Ha mégsem így történt, akkor pedig ön valószínűleg indulatba jöhetett... Mi szükség erre? Önök legálisan egy szintúgy legális, forgalmazási engedélyekkel, szerződésekkel és precíz laboratóriumi háttérrel körbebástyázott méhtakarmányt forgalmaznak. Tegyék, feltehetően jelentős kereslet van az önök által forgalmazott méhtakarmányra. A hirdetésükkel kapcsolatban viszont lenne egy megjegyzésem. Idézem a hirdetésükből: "Figyelem! Magyarország csak nálunk kapható RÉPACUKOR-SZIRUP MÉHTAKARMÁNY a To-Ba Kft-től!" (a Méhészet és Méhészújság februári számaiból a 36. illetve 25. oldalakon). Nos, talán magyarítani kellene a hirdetést, mert ha a "Magyarország" tulajdonnév után nem tesz felkiáltójelet, erősen hiányozni kezd a helyhatározós ragozás, nyelvhelyességi szempontból a "Magyarországon" kifejezés használatát javasolnám. Így már magyarosabb, s úgy talán nem is megtévesztő a hirdetésük, hiszen Magyarországon valóban csak önöknél kapható répacukor-szirup méhtakarmány a To-Ba Cukra Kft-től! (Feltehetően mindenki úgy érti, ahogy írva vagyon, hiszen értelemszerű, hogy Magyarországon csak önöknél kapható a To-Ba Cukra Kft. által forgalmazott szirup, amennyiben nincsenek forgalmazó partnereik, lévén önök lennének a To-Ba Cukra Kft.)
Répacukorból készült szirup méhtakarmányozás céljára viszont kapható más forgalmazónál is (ők meg a saját lovukat dicsérik...), ezért javasolnám a hirdetésben erősebben kidomborítani, hogy önök a Kellmann cég Apikel Plusz szirupját forgalmazzák kizárólagossággal.

Érdekességképpen: valóban egy fiatal és feltörekvő cég termékét forgalmazzák, bár a Kellmann Productions GmbH nem túl régen gyártja az önök által Magyarországon forgalmazott takarmányt, lévén alig másfél évvel ezelőttig a Kellmann Vertriebs GmbH gyártotta azt. http://peoplecheck.de/handelsregister/ST-10892-61355

A hirdetésükben számomra nehezen értelmezhető, hogy "70 dkg szirup=1 kg répacukorral." Hálás lennék, ha kifejtené, mert nekem nem sikerült belátnom, 0,7 kg hogyan lehet egyenlő 1 kg-mal... Ismereteink szerint a forgalmazott szirup 71-72 Brix-fokos. A Brix-fok azt mutatja meg, hogy 20 C fokon mérve az oldat 100 grammja hány g szacharózt tartalmaz (1 Brix-fok=100 g oldatban 1 g szacharóz) Ennek alapján a szirupjuk 1 kg-ja 0,71-0,72 kg cukrot tartalmaz. A Brix-fok alapján nálam a hirdetésben szereplő 70 dkg(=0,7 kg) szirup 0,497-0,504, kerekítve 0,5 kg szacharózzal egyenlő... Javaslom, esetleg ne a dkg, hanem a dl felől közelítsen, akkor már jobb az egyenlőségjel, lévén a szirupjuk sűrűsége 1,358-1,366 g/ml... No, majd megvilágosít, mert a reklámszövegük az etetés olcsóságát tekintve így leírva legalábbis csúsztató...

Ja, és ha rám hallgat, megszívleli Mahatma Gandhi bölcs mondását: "Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.10. 22:26 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ádám88!

Ez mind rendben van, de:
1. Ettől még nem kell ordibálni. Hidd el, nem lesz nagyobb súlya a mondanivalódnak, ha nagy betűvel írod. Ez itt kiabálásnak számít.
2. Ez egy internetes fórum, itt a tegeződés a "divat".

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.10. 21:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
Nyugodjon meg foglalkozunk a méheinkel. De reménykedjünk abban hogy minél tovább mert addig maguk is eltudják adni a szirupjukat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.10. 21:01 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.02.04. 11:47
Hozzászólások: 7
TISZTELT MINFOKA.

MIVEL NEM ISMERJÜK EGYMÁST ÉS ÖN IS CINIKUS MEGJEGYZÉSEKET IRT RÓLUNK MARADJUNK A MAGÁZÁSNÁL.
A CÉG RÖVIDÍTETT ELNEVEZÉSE A TO BA KFT MINDENKI ÍGY ISMER ÉS HIV MINKET... NEM GONDOLTAM HOGY ITT A FÓRUMON NEM ADHATOM MEG A RÖVIDBE ... ELNÉZÉST....
VAN WEBLAPUNK A WWW.TOBACUKOR.HU DE JELENLEG KARBANTARTÁS MIATT SZÜNETEL . ELNÉZÉST....
HOGY FORGALMAZZUNK ?
3 ÉVE BENNE VAGYUNK A MÉHÉSZ ÚJSÁGBA ÉS A MÉHÉSZETBE IS 2014 JANUÁR OTTA.. ÉVI KB 2 MILLIÓÉRT .....ELNÉZÉST HOGY NEM OLVASTA IDÁIG.......
ÚGY HOGY 4.000. MÉHÉSZETET LÁTUNK EL DE HÁLA ISTENNEK ÖN NINCS KÖZTE....
JÁRMŰ PARKUNK:: 2DB FIAT DUCATO. 1 DB MERCEDES ATEGO .
ÉS EGY 24 TONNAS NYERGES KAMION VOLVO... PLUSZ A POSTÁVAL VAGYUNK LESZERZŐDVE ÉVI 600 RAKLAP SZÁLLÍT KI MÉHÉSZEKNEK ORSZÁG SZERTE ... ÉS A WABERER.S ---IS AKI A NÉMET GYÁRBÓL HOZZA A APIKEL MÉHTAKARMÁNYT .
SZÓVAL ÍGY FORGALMAZZUNK........
ÉS NE TÉTELEZZEN FEL RÓLUNK AMIT IRT ÉS VÁDASKODJON HOGY JÓ ÜZLET MINT AZ ÉTOLAJ MERT NEM VAGYUNK ÁFACSALÓK.... ( KICSIT SZEMTELENEK ITT MAGUK) TÖBB MILLIÓ ÁFÁT FIZETÜNK BE HAVONTA........
KÉREM SZÉPEN HA UNATKOZNAK FOGLALKOZZANAK A MÉHEIKKEL ....
ÉS KIJELENTEM AZ APIKEL , APIKEL PLUSZ,APIKEL BIO MÉHTAKARMÁNYOK KÉPVISELETI JOGA MAGYARORSZÁGON A MIÉNK. AKI AZT MONDJA HOGY MÁSNÁL IS VAN .... MEGNÉZZÜK ....
NEM SZERETNÉM HA ISMÉT VÁDOLNÁNAK ÉS HAMISAN BESZÉLNÉNEK .... MIVEL IDÁIG RÓLUNK CSAK ROSSZAT ÍRTAK ...
BÁRMIKOR A TELEPHELYÜNKÖN MEGTALÁLNAK DE HA KEL KIMEGYEK BESZÉLNI SZEMÉLYESEN IS....ÉN RÉSZEMRŐL ENNYI...
TOVÁBBI NYUGODALMAS ESTÉT...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.10. 20:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.01.22. 13:37
Hozzászólások: 243
Úgy lesz! ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.10. 20:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 22:25
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Fejér
Nézd meg a Méhész újságot, én is ott találtam rá. :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.10. 20:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.01.22. 13:37
Hozzászólások: 243
Annyira nem fontos biztos a régi beidegződések.... Neked nem furcsa hogy egy cég aki kereskedekmi tevékenységet folytat az nem hirdet mindenhol ahol csak tud? Még egy ilyen nem populáris ismeretlen kis közösségi helyen se mint az internet? :) Ja és
Ha vásárolni akarok?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára minfoka 2015.02.10. 20:18-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.10. 20:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 22:25
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Fejér
Most pontosan miért is érdekes ez ?!
Nem értem miért kell rugózni azon, hogy egy cég van vagy nincs.
Egy biztos, én jártam a telephelyen ami tényleg olyan mint annak a cégnek lehet, amit tavaly alapítottak.
Ja és nem láttam egy db X5-ös BMW-t sem az udvaron. :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.10. 19:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.01.22. 13:37
Hozzászólások: 243
A nevetgélés helyett ne fél szavakkal írkálj. Vagy legalábbl a saját céged nevét írd rendesen. Amúgy komoly cég lehet továbra sincs se egy honlap se semmi. Tényleg hogy forgalmaztok ?Személyes megkereséssel ??? Persze nem vádaskodni akarok de fura ez így.... Persze a cukor nagy biznisz, mint az étolaj ugye???


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.10. 19:26 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.02.04. 11:47
Hozzászólások: 7
NE VICCELJ HOGY VOLNA BAJ........
MINDENKINEK ADUNK ÉS A WEBOLDALON IS FENT VAN.....
TERMÉSZETES DOLOG MIVEL EZZEL IGAZOLJUK A TERMÉK ÖSSZETÉTELÉT .....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.10. 19:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 22:25
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Fejér
Ádám !

Remélem nem baj, hogy csatoltam a tőled kapott dokumentumot !

Működik persze, jártam a telephelyen, remélem targoncában is tudunk üzletelni. :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.10. 19:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.02.04. 11:47
Hozzászólások: 7
Szia kupec Gyuri..
Múlt héten fogadtalak a telephelyen emlékszem rád.
Hogyne léteznénk....
Csak bemásolnak olyan céget amihez soha nem volt közünk.. és kérdezik mért van felszámolás alatt? NEVETTEM 10 PERCIG....
És hogy más is árul ilyet na majd kiváncsi leszek hogy fogja ezt személyesen elmondani... meg hogy a német gyár az ő figyelmét felhívta telefonon hogy a Saját forgalmazói megváltoztatják az
Apikel szirupot de erről Ö nem tehet....... :-)
Úgy gondoljuk hogy ezt kivizsgáljuk ...mert nagyon nagy vádak a termékre illetve kizárólagos szerződésünk van a MAGYAR IMPORTÁLÁSRA. ÉS MEGNÉZZÜK KINÉL IS VAN ILYEN TERMÉK......MERT AZT MONDJÁK HOGY MI CSAK HISZÜK HOGY MI FORGALMAZZUK CSAK.

TISZTELETTEL:
TOMPAI ISTVAN
TO-BA CUKRA KFT


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.10. 18:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 22:25
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Fejér
Létezik a cég, tőlük kaptam :


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.10. 14:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Tudom off
de az internet nem felejt
http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=323&p=100398&hilit=sziget#p100398


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: A méhek etetése
HozzászólásElküldve: 2015.02.10. 14:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Minfoka,
To-ba volt, van, lesz. Van új To-Ba:
******************
Általános adatok
Cégjegyzékszám: 13 09 172657 (Hatályos)
Cégforma: Korlátolt felelősségű társaság
Alakulás dátuma: 2014.10.30.
Bejegyzés dátuma: 2014.11.10.
2 A cég elnevezése
2/1 To-Ba Cukra Korlátolt Felelősségű Társaság
Bejegyzés kelte: 2014.11.10.
Hatályos: 2014.11.10. - ...
3 A cég rövidített elnevezése
3/1 To-Ba Cukra Kft.
Bejegyzés kelte: 2014.11.10.
Hatályos: 2014.11.10. - ...
5 A cég székhelye
5/1 2300 Ráckeve, Marossy utca 2/A.
Bejegyzés kelte: 2014.11.10.
Hatályos: 2014.11.10. - ...
8 A társasági szerződés (alapszabály, alapító okirat, létesítő okirat) kelte
8/1 2014.10.30.
Bejegyzés kelte: 2014.11.10.
Hatályos: 2014.11.10. - ...
9 A cég tevékenységi köre(i)
9/1 4636'08 Cukor, édesség nagykereskedelme (Főtevékenység)
Bejegyzés kelte: 2014.11.10.
Hatályos: 2014.11.10. - ...
9/2 4729'08 Egyéb élelmiszer-kiskereskedelem
Bejegyzés kelte: 2014.11.10.
Hatályos: 2014.11.10. - ...
9/3 4724'08 Kenyér-, pékáru-, édesség-kiskereskedelem
Bejegyzés kelte: 2014.11.10.
Hatályos: 2014.11.10. - ...
9/4 2369'08 Egyéb beton-, gipsz-, cementtermék gyártása
Bejegyzés kelte: 2014.11.10.
Hatályos: 2014.11.10. - ...
11 A cég jegyzett tőkéje
11/1
Összesen: 3 000 000 HUF
Bejegyzés kelte: 2014.11.10.
Hatályos: 2014.11.10. - ...
13 A cégjegyzésre jogosult(ak) adatai
13/1 Tompai István


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4306 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 87  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.