Pontos idő: 2024.03.28. 22:32

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17402 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 349  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.25. 22:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.10.26. 11:01
Hozzászólások: 186
Tartózkodási hely: Sopron
Sziasztok!
Találkozott már valaki olyan fiasítással, ahol fejjel lefelé vannak a bábok ?
Egy kisebb része ezeknek fedetlen a fejlődési ciklus során.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.25. 19:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.12.22. 17:05
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Nógrád Megye
csavesz írta:
Az iden nagyon sok meh elhullott a napran, elegge elneptelenedtek a csaladok. A fiasitas is kiterjedtebb szokott lenni. A csaldok nagy reszenel a feszket blokkoltak a mezzel pedig a fenek rostaszovettel van ellatva. Harom ujjnyi mezkoszoru van a fiaskeretekben. Szatmar megyebe vandoroltam naprara.



Hasonló a helyzet felénk is.
A 3.-ik fiók üres a másodikat sem töltik ki teljesen.
A napra kezdetén elvitte a családok 1/3-át majd felerősödtek kicsit most egy hét alatt megfelezte őket.
Aggasztó a helyzet. Szinte felénk mindenki erről panaszkodik hogy alig vannak méhek a kaptárakban.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.24. 23:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
csavesz írta:
robi75 írta:
gondnok írta:
Nekem még nem volt szerencsém ilyen napraforgó mézhez. Lehet azért mert általában a napon vannak a kaptárok és mindig szépen beérlelik.

Nekem volt főleg mikor nagyboci fekvőim voltak 24 esek meg 15 ösök. Meg a napra is olyan volt hogy hetente televágták. Menni kellett pergetni el kellett venni ha volt födve ha nem. Persze a hordoba vegyesen ment. Na meg jo hordásba a nyilt és napos kivételével minden keret el lett szedve. Abba volt más fajta méz is. De a napra elszinezi abba hiba nincs. Arrol ne is beszéljünk ha valakinek juniusba etetni kellet az első napra pergetésnél az is kint volt fekvőből. De lehet tévuton vagyok nem tom.

Mikor ilyesmit olvasok ugy tunik mintha egy mas kontinensen meheszkednenk, pedig valoszinuleg nehany szaz kilometerre vagyunk egymastol. Kb. 15 eve pergettem utoljara 15 kg napra mezet csaladonkent a debreceni tipusu kaptaraimbol. Azota meg a 10 kg-ot sem ertem el soha, pedig mindig jo csaladokkal vandorlok. Az igaz, hogy most Dadant-Blatt kaptarokkal termelek, elsosorban azert mert nem tudtam hazaszallitani a mezes kereteket. Szerintem a napraforgo sem jo mezelo, a masik oka pedig a nagy leterheles lehet. Tul sokan vagyunk egy helyen. Egy evben levittem a meheimet a Fekete-tenger partjara naprara, na ott tapasztaltam ilyet, hogy egy -ket het utan megteltek a keretek, de akkor is fedtek annyira a sejteket, hogy nem pergettunk eretlen mezet.



Csavesz! Gőzöm sincs felétek milyenek a talajok milyenek az időjárási viszonyok mikroklíma stb. Nem tudom milyenek a méheitek debreceni kaptárt még nem láttam csak régi könyvben olvastam rola. Nem ismerem az eredményedet nem tudom nálatok mi jo vagy mi nem. De te sem vagy képben az bisztos erre még gyurnod kell egy kicsit.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.24. 20:04 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.05.28. 06:51
Hozzászólások: 14
Az iden nagyon sok meh elhullott a napran, elegge elneptelenedtek a csaladok. A fiasitas is kiterjedtebb szokott lenni. A csaldok nagy reszenel a feszket blokkoltak a mezzel pedig a fenek rostaszovettel van ellatva. Harom ujjnyi mezkoszoru van a fiaskeretekben. Szatmar megyebe vandoroltam naprara.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.24. 19:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.05.28. 06:51
Hozzászólások: 14
robi75 írta:
gondnok írta:
Nekem még nem volt szerencsém ilyen napraforgó mézhez. Lehet azért mert általában a napon vannak a kaptárok és mindig szépen beérlelik.

Nekem volt főleg mikor nagyboci fekvőim voltak 24 esek meg 15 ösök. Meg a napra is olyan volt hogy hetente televágták. Menni kellett pergetni el kellett venni ha volt födve ha nem. Persze a hordoba vegyesen ment. Na meg jo hordásba a nyilt és napos kivételével minden keret el lett szedve. Abba volt más fajta méz is. De a napra elszinezi abba hiba nincs. Arrol ne is beszéljünk ha valakinek juniusba etetni kellet az első napra pergetésnél az is kint volt fekvőből. De lehet tévuton vagyok nem tom.

Mikor ilyesmit olvasok ugy tunik mintha egy mas kontinensen meheszkednenk, pedig valoszinuleg nehany szaz kilometerre vagyunk egymastol. Kb. 15 eve pergettem utoljara 15 kg napra mezet csaladonkent a debreceni tipusu kaptaraimbol. Azota meg a 10 kg-ot sem ertem el soha, pedig mindig jo csaladokkal vandorlok. Az igaz, hogy most Dadant-Blatt kaptarokkal termelek, elsosorban azert mert nem tudtam hazaszallitani a mezes kereteket. Szerintem a napraforgo sem jo mezelo, a masik oka pedig a nagy leterheles lehet. Tul sokan vagyunk egy helyen. Egy evben levittem a meheimet a Fekete-tenger partjara naprara, na ott tapasztaltam ilyet, hogy egy -ket het utan megteltek a keretek, de akkor is fedtek annyira a sejteket, hogy nem pergettunk eretlen mezet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.22. 20:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.06.23. 10:48
Hozzászólások: 168
Köszönöm! És a családokat annyira szűkitsem amekkorára kell? vagy maradhat? végülis a moly nem enné...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.22. 11:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Szűkítsd a kijárót, de a meleg miatt seprűnyélre tekert drótszövetből vágj szűkítőket akkor a leveg útját nem zárod el. Mondjuk én így csinálom!

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.22. 10:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.01. 10:15
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Pestmegye
Igen!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.22. 10:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.06.23. 10:48
Hozzászólások: 168
Sziasztok! napraforgó után haza értem, kijárót szűkiteni kell?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.21. 10:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.08.27. 10:05
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Felső-Bácska
Nem egyedi esetről van szó más is találkozott ilyen problémával, hogy a teljesen beért méz is képes megerjedni. töröktibor 2014.09.05.17:42 és 2014.09.07.09:00 a "tanácskéres" topikban. Érdemes visszakeresni és elolvasni, ő ebben szakember és a megoldást is leírja a hsz-ben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.20. 23:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
gondnok írta:
Nekem még nem volt szerencsém ilyen napraforgó mézhez. Lehet azért mert általában a napon vannak a kaptárok és mindig szépen beérlelik.

Nekem volt főleg mikor nagyboci fekvőim voltak 24 esek meg 15 ösök. Meg a napra is olyan volt hogy hetente televágták. Menni kellett pergetni el kellett venni ha volt födve ha nem. Persze a hordoba vegyesen ment. Na meg jo hordásba a nyilt és napos kivételével minden keret el lett szedve. Abba volt más fajta méz is. De a napra elszinezi abba hiba nincs. Arrol ne is beszéljünk ha valakinek juniusba etetni kellet az első napra pergetésnél az is kint volt fekvőből. De lehet tévuton vagyok nem tom.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.20. 22:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.23. 16:59
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Kelet-Szlovákia
Semmi baj Bogaras, nincs harag :) értékelem a kedvességed és a bocsánatkérést :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.20. 20:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.15. 21:19
Hozzászólások: 357
Nekem még nem volt szerencsém ilyen napraforgó mézhez. Lehet azért mert általában a napon vannak a kaptárok és mindig szépen beérlelik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.20. 08:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.08.27. 10:05
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Felső-Bácska
A napraforgóméznek van egy jellemzője, hogy még a legtökéletesebben beérlelt is egy idő után szétválik. Az aljára leül a sürű, a tetejére feljön a híg. Ha még levegőt is kap, magába veszi a vizet és megerjed.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.20. 05:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Bocsi Pityu rossz napom volt és hát ez az alap természetem


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.19. 21:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.23. 16:59
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Kelet-Szlovákia
Ja, és elfelejtettem hozzátenni, azért nem pergetem egybe a FEDETT mézet, a FEDETLENNEL, mert hunor rakodóim vannak, ha vége a naprának, nincs több legelőm, ideje leszedni a mézkamrákat és kezelni atka ellen, ez azt jelenti hogy minden mézet kikell pörgessek, fedettet, fedetlent... és hogy nebuggyanjon meg a méz, külön pörgetem a fedetlent... engem itt, így tanítottak...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.19. 21:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.23. 16:59
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Kelet-Szlovákia
Tüzoltó, köszi a tanácsot, remélem nembuggyan majd meg a méz... a refraktométert pedig már jövőre beszerzem! :)

Bogaras, szerintem nem vétettem olyan bünt, hogy fedett helyet fedelezést írtam, hogy most kabaréba való lennék, Szlovákiai vagyok, az eddigi méhészkönyveimet szlovák nyelven tanulmányoztam, nem olvastam el magam után a bejegyzést és kiposztoltam... attól függetlenül szerintem eléggé érthető voltam... Különben nem értem, miért kell rögtön fikázni, engem úgy tanitottak, ha jót nemtudsz mondani, rosszat nemondj.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.19. 20:54 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Tartsd vízszintesen a keretet a kaptár felett és hirtelen rántsd meg felfelé. Ha csak néhány csepp jön ki a keretből akkor állj neki pergetni mert később nagy lesz a kutatás. Ha zúdul ki a nektár a keretből akkor még várni kell.
(És venni kell egy refraktométert.)

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.19. 20:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Pityu93 írta:
Sziasztok, szinte már csak egy-két nap kérdése hogy vége legyen a körülöttemlévő napraforgónak, de a méz a mézkamrában nagy mértékben nincs fedelezve, pedig van elég sok... a keretek félig, szinte tele vannak, de fedelezés szinte semmi... azt szeretném megkérdezni, hogy mit csináljak evel a mézzel? Tudom hogy ilyenkor a fedelezett, és a fedelezettlen kereteket külön kéne pörgetni, a fedelezett szokásos módszerrel járnék el, és a fedelezetlent minnél hamarabb felhasználni. A baj ahogy már irtam, az éven szinte csak fedelezetlen napraforgóm van, mit tegyek?

PS: elfelejtettem írni, hogy nincs müszerem a viztartalom mérésre


Fedelezni nem a méhek fogják maximum fedni, fedelezni majd te fogod a pergetés elött. Miért kellene a fedett és a nem fedett mézet külön pergetni? Lassan egy Kabaré összejönne a fórum írásaiból


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.19. 17:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Szia Pityu ! Várj egy hetet.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.19. 17:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.23. 16:59
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Kelet-Szlovákia
Sziasztok, szinte már csak egy-két nap kérdése hogy vége legyen a körülöttemlévő napraforgónak, de a méz a mézkamrában nagy mértékben nincs fedelezve, pedig van elég sok... a keretek félig, szinte tele vannak, de fedelezés szinte semmi... azt szeretném megkérdezni, hogy mit csináljak evel a mézzel? Tudom hogy ilyenkor a fedelezett, és a fedelezettlen kereteket külön kéne pörgetni, a fedelezett szokásos módszerrel járnék el, és a fedelezetlent minnél hamarabb felhasználni. A baj ahogy már irtam, az éven szinte csak fedelezetlen napraforgóm van, mit tegyek?

PS: elfelejtettem írni, hogy nincs müszerem a viztartalom mérésre


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.18. 08:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
1/1 arányba 1kg cukor 1 liter víz. Én speciel 1 litert szoktam 2-3 naponta mikor milyen kedvem van . De nálam nincsenek kifosztva a fészekbe benne marad 10-15 kg napra soká lessz még tél. Ilyenkor megy a kalyába a nonosz is. Nem is kell napra után etetnem hiszen nincsenek kirabolva. Agusztus közepe fele kezdem. Az anyákat is jol beindítja a nagyobb adag mint a cumiztatás.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.18. 07:13 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.05.02. 06:14
Hozzászólások: 23
Köszönöm a segítsegeket, úgy döntöttem két naponta etetek majd augusztus elejétol, és akkor közbe kezelni is tudom.a kerdesm csak az lenne (ha nem titok) , hogy ti milyen arányu sziruppal szoktátok, és így pl két naponta hány dl kell?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.17. 23:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
arpi írta:
Lenne két kérdésem, ha esetleg valaki tudna segíteni. Ahogy olvasom könyvekben meg minden, utolsó pergetes után kéne lekezelni a meheket és etetni is télire. Melyik kezdjem inkább? Vagy egyszerre mehet az etetes és a kezelés? ( amitraz füsttel és fumigillel szeretném a kezelést végezni majd )

Etetni lehet 2 naponta is többet adsz nekik. Nem muszáj naponta cumiztatni őket nem kis bárányok azok. A nem etetős napokon kezelheted atka ellen. Elég arra odafigyelni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.17. 20:54 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Ha nincs hordás etetni kell mert különben nem lesz telelő bogár. És közben meg kell oldani az atka elleni védekezést is.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.17. 15:38 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.05.19. 09:49
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Bugacpusztaháza
Idén a füstöléssel kezdek én. Mivel este füstölünk és este is etetünk, ezért nem igazán megy (nálam) a kettő együtt. A szernek ugyan kell 20 perc, de a szakirodalom szerint jobb, ha a kaptárakat nem bontjuk amitrázos kezelés után (pl. etetés miatt). Nekem nagyboconádi és hátsó kezelésű Tamaskó kaptáraim vannak, a rakodóknál kicsit más a helyzet. Ott befüstölsz alul és etetsz felül. Kivéve, ha tablettával füstölsz, mert akkor megint bontani kell ott is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.17. 15:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.09.22. 12:22
Hozzászólások: 700
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Augusztus 1töl - 20ig mehet az etetés kis adagokban .

_________________
Ha gyorsan akarsz menni, menj egyedül! Ha messzire akarsz jutni, menj együtt másokkal!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.17. 14:38 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.05.02. 06:14
Hozzászólások: 23
Lenne két kérdésem, ha esetleg valaki tudna segíteni. Ahogy olvasom könyvekben meg minden, utolsó pergetes után kéne lekezelni a meheket és etetni is télire. Melyik kezdjem inkább? Vagy egyszerre mehet az etetes és a kezelés? ( amitraz füsttel és fumigillel szeretném a kezelést végezni majd )


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.17. 01:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.06.23. 10:48
Hozzászólások: 168
Rendben, köszi!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.16. 23:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Miért kell kiakadni? Szová tenni? Valszeg az idén kezdte. Az első osztályos gyerekre sem akadun ki és tesszük szová hogy mért nem írsz olvasol már folyékonyan? Főleg nem egy másodikos. Nyilt fiasrol nem volt szo. Fiatal méhész! Általában fészket nem pörgetünk (ez nálad 2 fiok kell ogy legyen) most már főleg nem. A fiaskereteket és az őket lezáro jo mézes virágporost hagyd meg nekik . A többit meg látni kellene az az igazság. Keress minél hamarabb méhész ismerőst kérd meg nézzen rájuk segítsen .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.16. 17:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Azt, hogy "nincs rálátásod", azt a kérdéseidből azonnal vette mindenki! Az viszont tényleg nem szép dolog, ha ezt véletlenül valaki szóvá meri tenni neked, akkor megsértődsz...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.16. 15:13 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.05.19. 09:49
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Bugacpusztaháza
Azt hiszem szebb lett volna, ha egyszerűen csak megköszönöd. És akik ide kiírják az átlagot, azok azért teszik, hogy a többieknek viszonyítási alapjuk legyen. Nekem sokat segít a reális átlag és sokat árt a virtuális. Ja, és én tavaly kezdtem méhészkedni de nem voltam rest elvégezni egy szakképző tanfolyamot, mert itt a fórumon jöttem rá, hogy tök hülye vagyok mindenhez!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.16. 14:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.06.23. 10:48
Hozzászólások: 168
Janó írta:
Ha megtudnád az én átlagomat.....
De mindegy, az én apukámnak nagyobb autója van.



Nem erről van itt szó hogy az "én apukámnak nagyobb autója van" hanem arról hogy sok ember olyan lekezelő hogy az valami hihetetlen, érdekes van egy nagyon jó méhész ismerősöm akinek annyi méze van minden éven 70 családtól hogy nem igen hallok olyat, és mégis valahogy ő nem lekezelő amit kérdezek rögtön válaszol segit, de itt komolyan mondom elvan mindenki szállva magától, ez olyan mintha valaki megkérdezné tőlem egy friss B jogsis vezető hogy ide hogy kell beállni........ nagyképűen mondanám hogy most ez milyen kérdés....nektek könnyű 10-20 csináljátok....de azért köszönöm a nagyszerű tanácsokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.16. 14:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.22. 14:02
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Pest
Ha megtudnád az én átlagomat.....
De mindegy, az én apukámnak nagyobb autója van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.16. 14:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.06.23. 10:48
Hozzászólások: 168
Pusztakert írta:
Most csak én akadtam ki "fiatal méhész" "társunk" kérdésein,vagy van más is itt?
Nyílt fiast nem pörgetünk. A rálátás mindenkinek megvan, mert belenéz a kaptárba. Kipergetés után etetés - hát én nem rablom le őket teljesen, hagyom megnyugodni a lányokat. Aztán nézem a mérleget, mert van amikor még gyűjtenek is a Nemzeti Park területéről. Ha 3-5 napig fogyást mutat a mérleg, akkor etetés. (De nem mutat, engem meg a frász esz, hogy etessek vagy ne :)) Füstölés: amitrázzal kezdheted is, itt a július közepe. Hogy hány naponta? Azt majd a szer használati útmutatója elmondja neked. Csurgatni: majd amikor teljesen leállt a fiasítás, akkor zárókezelésnek (nálam ez november közepe volt tavaly). De ezt 3 hetente ellenőrizheted is. És ne felejtsd el megszámlálni is az atkákat a kezelések után (kaptár atka szám=darab atka x 10)! Ha az utolsó után is van még atka, akkor meg kell ismételni a kezelést!


Rendben köszi, csak érdeklődtem mint kezdőként is tudtam gondoltam de mondom megkérdezem, h fiast nem pergetünk, de amúgy itt mindenki okos, és nagyméhész, közbe meg mikor írtátok ki az átlagokat, nekem több mézem volt! köszi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.16. 11:56 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.05.19. 09:49
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Bugacpusztaháza
Most csak én akadtam ki "fiatal méhész" "társunk" kérdésein,vagy van más is itt?
Nyílt fiast nem pörgetünk. A rálátás mindenkinek megvan, mert belenéz a kaptárba. Kipergetés után etetés - hát én nem rablom le őket teljesen, hagyom megnyugodni a lányokat. Aztán nézem a mérleget, mert van amikor még gyűjtenek is a Nemzeti Park területéről. Ha 3-5 napig fogyást mutat a mérleg, akkor etetés. (De nem mutat, engem meg a frász esz, hogy etessek vagy ne :)) Füstölés: amitrázzal kezdheted is, itt a július közepe. Hogy hány naponta? Azt majd a szer használati útmutatója elmondja neked. Csurgatni: majd amikor teljesen leállt a fiasítás, akkor zárókezelésnek (nálam ez november közepe volt tavaly). De ezt 3 hetente ellenőrizheted is. És ne felejtsd el megszámlálni is az atkákat a kezelések után (kaptár atka szám=darab atka x 10)! Ha az utolsó után is van még atka, akkor meg kell ismételni a kezelést!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.16. 10:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.06.23. 10:48
Hozzászólások: 168
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni hogy pergetés után (ami hétvégén lesz) és akkor a minden mézet elvegyek és csak azt nem amibe fias van igaz? És utána annyi fiókra csökkentsem amennyi fiók kell nekik? Bár azt nehéz nekem megállapítani hogy mennyi fiókon fér el a család 1/2 nbés vagyok, és az a gond nincs még rálátásom, kipergetés után, etetés, és lehet már füstölni igaz 3 naponta 7 alkalommal igaz? végén fiasítás mikor megszűnik, akkor csorgatni igaz? és mit szoktatok gyógyszer használni még?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.15. 20:04 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.05.19. 09:49
Hozzászólások: 86
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Bugacpusztaháza
Nálam beállt a mérleg és kutatnak rendesen. 3 km-re van egy napraforgotabla es 50 méterre virágzik a Japán akác parkerdő. Elvileg onnan kellene hordás, de a jelek szerint minimális. A Dél -Alföldön vagyok, álló meheszetem van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.06. 21:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.06. 12:28
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Veszprém
Köszönöm Mindenki segítségét!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.06. 20:47 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.19. 13:00
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Szabolcs Szatmár Bereg
Idézet:
Találkoztatok ilyen aljas potyaleső emberekkel már? Mit szoktatok tenni ilyen esetben?


Én már jártam hasonlóképpen én is pálinkát és mézet adtam neki és elszállt minden haragja.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.06. 19:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Felesleges zárkázni. Ha leölted azonnal teheted be újságpapírral a kis családot.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.06. 17:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.01.10. 09:12
Hozzászólások: 162
Tartózkodási hely: észak Heves
Én biztos nem zárkáznám az anyát.Be a saját népével fiassal,ujsággal elválasztva oszt Gó!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.06. 17:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
A kis családdal eggyütt szoktatóson ahogy írtad azonnal berakhatod.!

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.06. 17:23 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.08.06. 12:28
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Veszprém
Cserélnem kell az egyik családomnál az anyát (2013 tavaszi), mert már közel sem petéz annyit, mint a többi. 10 kereten (NB) vannak. Van egy kis 3 kertetes (NB) rajom párzott, petéző anyával, vele szeretném a régit váltani. Most kezdett virágozni a közelben napraforgó, van hordás. Úgy gondoltam, újsággal leválasztom a 10 keretet, bőven füstölök, majd berakom a 3-keretet, szoktatósra állított zárkával a sajátjai fölé teszem az új anyát. Itt jön a kérdésem: a régi anya kiszedése után mennyit kell várni?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.06. 11:56 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.11.12. 18:40
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Szatymaz
Én is mézet szoktam adni (persze olyan is van akinél sajnos a pálinka hatásosabb ajándék:))aztán már ők szoktak hívni,hogy ugye az idén is megyek..:)

_________________
Tamaskó József (1897-1968)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.06. 11:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
Sono írta:
Hív a méhek melletti tanya tulaja ma délben, hogy ma méhek érkeztek hozzájuk a fára, utána meg a villanyórába telepedtek le. Tegnap pedig a fia nem tudott kocsit mosni, mert megtámadták a méhek, biztos a kocsimosó illata volt a baj. Mondja ezt nekem a tulaj. (100m-re vannak tőlük a kaptárak.) A telefonban még nagyon ki voltak akadva, de megnyugtattam őket, hogy nem bántanak bármi van szóljanak és jövök. Utána már nem is volt probléma a részükről.
Jön a másik szomszéd, 200m-re van a házuk a méhektől. Megdöglött a kecskéje amit tegnap vett, megdöglött 15 kiskacsája és még az anyamacskája! is elveszett. Fenyegetőzött, hogy felborogatja a kaptárakat vagy felgyújtja őket. A lovai nem mernek inni az itatóból a méhek miatt. Na mondom nézzük meg azt az itatót. Az itató egyik sarkában 10db méhecske volt, a többi részén rengeteg darázs. Mondom neki, hogy ezek nem méhek hanem darazsak. Hiába, nem fogja fel, hogy mi a különbség és hogy ez 2 különböző állat. Állítólag a kecskéjét ellepték a méhek és azért döglött meg. Odadobta a kutyáknak és azt ették, de már szaga is volt kicsit. Alkoholista putris tanyások egyébként. A végefelé, mikor bort ajánlottam neki, meg egy üveg mézet adtam, hatalmas cimborákká váltunk neki, és már az itatóban lévő méhek meg darazsak sem zavarták, azt mondta jó helyen vannak azok ott. Nem is akarja bántani a méheket csak ránk akart ijeszteni. Azért kivittük a méhekhez megmutatni hogy mennyi vizet tettünk oda nekik és mindig teli van vízzel. Elmondása szerint a kiskacsák úgy döglöttek meg, hogy kiöntötte az itatóból a vizet a földre és ott nyelték le a méheket.

Találkoztatok ilyen aljas potyaleső emberekkel már? Mit szoktatok tenni ilyen esetben?



...mézet adunk, minden évben, aztán csöndben vannak. Utána már szeretik a méheket és a méhészt is...ez van...

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.05. 23:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Én kerülni szoktam a méhekkel az embereket kilométerekre. Vigyázz! Pénzt ne adj nekik vérszemet kapnak inkább menj máshová.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.07.05. 22:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
Hív a méhek melletti tanya tulaja ma délben, hogy ma méhek érkeztek hozzájuk a fára, utána meg a villanyórába telepedtek le. Tegnap pedig a fia nem tudott kocsit mosni, mert megtámadták a méhek, biztos a kocsimosó illata volt a baj. Mondja ezt nekem a tulaj. (100m-re vannak tőlük a kaptárak.) A telefonban még nagyon ki voltak akadva, de megnyugtattam őket, hogy nem bántanak bármi van szóljanak és jövök. Utána már nem is volt probléma a részükről.
Jön a másik szomszéd, 200m-re van a házuk a méhektől. Megdöglött a kecskéje amit tegnap vett, megdöglött 15 kiskacsája és még az anyamacskája! is elveszett. Fenyegetőzött, hogy felborogatja a kaptárakat vagy felgyújtja őket. A lovai nem mernek inni az itatóból a méhek miatt. Na mondom nézzük meg azt az itatót. Az itató egyik sarkában 10db méhecske volt, a többi részén rengeteg darázs. Mondom neki, hogy ezek nem méhek hanem darazsak. Hiába, nem fogja fel, hogy mi a különbség és hogy ez 2 különböző állat. Állítólag a kecskéjét ellepték a méhek és azért döglött meg. Odadobta a kutyáknak és azt ették, de már szaga is volt kicsit. Alkoholista putris tanyások egyébként. A végefelé, mikor bort ajánlottam neki, meg egy üveg mézet adtam, hatalmas cimborákká váltunk neki, és már az itatóban lévő méhek meg darazsak sem zavarták, azt mondta jó helyen vannak azok ott. Nem is akarja bántani a méheket csak ránk akart ijeszteni. Azért kivittük a méhekhez megmutatni hogy mennyi vizet tettünk oda nekik és mindig teli van vízzel. Elmondása szerint a kiskacsák úgy döglöttek meg, hogy kiöntötte az itatóból a vizet a földre és ott nyelték le a méheket.

Találkoztatok ilyen aljas potyaleső emberekkel már? Mit szoktatok tenni ilyen esetben?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.06.20. 18:00 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.08.27. 10:05
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Felső-Bácska
www.mehtenyesztok.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2015.06.20. 10:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.04.04. 19:54
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Kondoros
Esetleg nem tudjátok hol tudnék Kondoros környékén (Békésmegye) párzott anyát vásárolni ? 1 vagy 2 darabra lenne szükségem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17402 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 349  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: leslie63 valamint 49 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.