Pontos idő: 2024.03.28. 13:51

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2015.08.13. 17:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Olyat ahol nem az eszköz gyártók és a forgalmazók nyúlják le a támogatásokat. Ha már méhészeti támogatás akkor miért nem lehet az őszi családszám alapján OMME tagsághoz kötve osztani az az évi pénzt. Mindenki a maga belátása szerint szépen elkölti a neki hasznos és nem a kijelölt haszontalan dolgokra.
Például 3 éve nem is igénylek semmit vissza , mert csak felbosszant.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2015.08.13. 15:19 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 20:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kedves Méhésztársak!

A 2016-2019-es Magyar Méhészeti Nemzeti Program előkészítése már szeptemberben elkezdődik. Az előkészítő fázisban ismételten lehetőséget kívánunk adni minden magyar méhésznek a Nemzeti Program részleteit kialakító javaslattétel révén. Az új programot a közvetlen méhész jelzések, illetve a szakmai szervezet (OMME és tagszervezetei) javaslatainak figyelembevételével szeretnénk összeállítani.

Várom javaslataitokat.

_________________
Üdvözlettel: Aurelius


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2013.08.04. 16:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.10. 19:49
Hozzászólások: 351
Tartózkodási hely: B-A-Z megye
Kedves Aurelius!
Valamit megtudhatunk a fejleményekről?
Üdv
Zsolt


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2013.01.23. 19:06 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 20:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kedves Barátaim!

Köszönöm a segítségeteket.
Bár a lelkem mélyén nagyobb aktivitást és konstruktivitást reméltem, - de végül is jó néhány értékes észrevétel megfogalmazódott.
Ezeket a véleményeket, kívánalmakat (elvárásokat) az érdemi munka során az új MMNP összeállítói figyelembe is veszik.
S azután, ha a Bizottság áldását adja rá; - a részletes program az OMME honlapján olvasható lesz majd. :)

_________________
Üdvözlettel: Aurelius


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2013.01.09. 11:07 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
A Natura 2000 program helyett inkább az AKG programot kellene célozni, mivel jóval nagyobb területet érint, valamint
sokkal könnyebben adaptálható bele. Istenigazából már jelenleg is megfelelne zöldtrágyaprogramban, csak egy kis szakmai korrekcióra lenne
szükséges hozzá:

- Gabonák után a tarlóhántással egymenetben való vetéssel, lezárással
- Méhlegelő, gyomelnyomó, vetőmagkeverék támogatása, ugyanis jelenleg drága a többihez képest.
- A gazdák számára támogatás ilyen adapterekre:

http://www.mascus.hu/mezogazdasagi-gepe ... wkxgl.html

http://keszenlet.hu/novenytermesztes/hi ... ekkel.html

http://www.tomelilla.hu/archives/cat_zldtrgyavetgp.html


Én is földműveléssel foglalkozom többek közt, csináltunk is méhlegelő vetést, műveletsor:
tarlóhántás tárcsával-gabonavetőgéppel vetés-gyűrűshengerrel lezárás.

Ennek így elég költsége van most olyan 15EFt/ha vetőmaggal, csak anyagot számolva. És persze nem volt eső, úgyhogy semmi nem kelt ki belőle.
Na ezért nincsen sok helyen méhlegelő a tarlókon. Ez a dolog lutri minden évben, a jó minőségű területeken
nem fog senki fővetésbe méhlegelőt rakni, buta is lenne a jelenlegi jövedelmezőségi viszonyok mellett. Rossz
területen meg nincs sok értelme, főleg, mert sokkal költségesebb (ott már gyomírtással és sok egyéb művelettel
is számolni kellene).
A fenti gépekkel, vetőmag támogatással kihozható pár ezer forintból, amin már sokan elgondolkodnának. A Gazdáknak meg
nem jelenteni plussz időt, plussz munkaműveleteket, a költségekről nem is beszélve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2013.01.08. 11:11 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Az NP van egy fenológiával is foglalkozó fejezete.
Ennek kibővítése lenne célszerű egy új méhlegelő telepítési ill. javítási programmal.
Mivel kizárólag a méhészeti célra telepítésnek a gazdaságossága eléggé kérdéses,ezt más már működő
támogatási programokhoz csatlakozva gondolom elsősorban.
Ilyen lehet a (sokat szidott) Natura 2000 program:kivágott akác helyére hárs kerüljön ahol lehet vagy más
a helyi érdekeknek is megfelelő méhlegelőt biztosító őshonos fafaj.
Kapcsolódni kell a szántóföldi növénytermesztés zöldtrágya vetési programjához(pld vetőmag) és az utcák,
parkok fásítási programjaihoz.
Valószínűleg ennél jóval több hasonló támogatású program fut országosan.
Így ez jelentős összegbe nem kerülne az OMME-nak,főleg koordinációba na meg sok sok együttműködési készségbe
az érintettek részéről.

Sokan nem olvasták el a régi NP-t úgy látom....
Pedig aligha írják át miattunk méhészekért az uniós vagy más megállapodásokat amit sok-sok éves előkészítő munka
után írtak alá.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2013.01.01. 17:02 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
A topikban eddig felsorolt valamennyi ötlettel egyet tudok érteni, (és ismételgetni ezeket nem akarom).

A mézmarketing területén fontosnak tartanám a mézlovagrendek támogatását.
Ezek a csoportok sok szabadidejüket áldozzák a méz népszerűsítéséért. Nagy költség viszont az utazás amit sokszor maguk viselnek, jobb esetben pedig az helyi alapszervezet fedez. Ezt szerintem a közösből is támogatni kellene.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.31. 15:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.18. 16:34
Hozzászólások: 666
Tartózkodási hely: Vas Megye, Kőszeghegyalja
Talán olyan formában lehetne a fajtavédelmet , és az anyanevelőket közös nevezőre juttatni , ha nagyobb támogatást kapna a termelő a petéző anya vásárlása esetén , ezzel ösztönözve a legális anya vásárlását.
Ha az " előadó" a hazai fajtát favorizálta volna, ugyan annyi méhészt megtudott volna győzni mint eddig az ellenkezőjéről . Tehát...........
Nem végére kellett volna hagyni , a méhészképzést , amely egy egységes nívós formába öntve , megfelelő követelmény szinttel , feltételezésem szerint részben megoldaná a fajtakérdés és az egészségügyi problémák azt a bizonyos részét , ami a képzés ill. szaktudás hiányára vezethető vissza .

_________________
___________________________
B.FERI


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.31. 12:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.09.16. 22:12
Hozzászólások: 429
Nagyon örülök, hogy a hazai méhfajta védelméért szót emeltetek és javasoljátok, hogy az idegen anyák zugimportját még közvetetten se támogassa a Nemzeti Program.
Nagyon könnyű a természetes méhfajták génállományát lerontani. Már most zajlik a hazai fajta lerontása. Ezt más helyeken leírtuk, bizonyítottuk.
De szerencse a szerencsétlenségben, hogy a méh rovar és a sajátos szaporodási módja miatt viszonylag könnyű helyreállítani az eredeti fajtát.

Sajnos jelenleg állami reklám támogatással történik a hazai fajta lerontása, hiszen ezt a támogatást nyalják fel azok az előadók, akik a Nemzeti Program pénzén tartanak előadásokat a bucfast és egyéb anyák jó tulajdonságait hirdetve.
Attól félek viszont, hogy tiltakozásunk süket fülekre fog találni, ha nem elég konkrét a javaslatunk.

Sajnos az engedélyezett hazai anyanevelők itt a fórumon még nem tettek épkézláb javaslatot, hogy államilag elismert saját méhfajtánk védelme hogyan javítható.

Sajnos ismerek olyan anyanevelőket, akik rendszeresen "vérfrissítés" címén hoznak be (feltételezem, hogy teljesen illegálisan) anyákat külföldről. Sajnos ezek az anyanevelők nemcsak a saját hitelüket rontják, hanem ezt a súlyosan káros divatot is kiszolgálják és fenntartják.

_________________
nyugdíjas egészségügyi gázmester

Kötekedő vizsgáztatás, vádaskodás, lehülyézés és a parancsolgatás senkit sem tesz hitelesebbé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.31. 11:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
A pick-up támogatást is át kellene gondolni. Ha marad (szerintem nem kell), akkor legalább külön csoportban legyen, hogy ne merítse ki a keretet abban a kategóriában és másra is legyen reális esély.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.30. 11:53 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.04. 21:30
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Győr
Gáz áremelés jut eszembe a nemzeti programról.
Emeljük az árat, de kompenzáljuk is a rászorulóknak ahelyett, hogy olyan helyzetbe hoznák a DOLGOZÓ embert, hogy adózott jövedelméből vásárolhasson (termeljen áfát, GDP-t… )
A méhész meg adózás előtti jövedelméből fejleszthesse vállalkozását.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.29. 23:50 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
Hogy legyen témába vágó észrevételem is, ámbár nem jeleskedem a támogatások igénybevételében:
A gyógyszer-cukor támogatás beadási határideje valamikor tavasszal van. Ezeket vásárolni julius- augusztusban kéne. Pont akkor mikor az előző évi már lejárt a következő meg még nem nyilt meg.
A másik:Úgy tudom a méhlefúvó benzines méhlefúvóként van nevesítve, ami kizárja a támogatásból az elektromos lefúvót vásárlókat. Holott -nagyon helyesen- támogatjuk az áramfejlesztőt, ami ezeket az eszközöket lenne hivatott kiszolgálni

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.29. 21:26 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Ha már olyan a rendszer, hogy a méhészeknek fizetett pénzt az eszközgyártók fölözik le, akkor szerintem ne a méhészeknek adjuk a pénzt, hanem a magyar mézet fogyasztóknak ;) Mi meg majd szépen lefölözzük és mindenki boldog lesz :twisted:

Viccet félretéve:

Lehetne támogatni a kiüvegezett méz eladását. Tehát a termelői eladásokat. Ez mindenkinek jó lenne. (Na jó, majdnem mindenkinek, de a kereskedők majd kereskednek mással...)
A fogyasztó termelői mézet kapna.
A méhész több pénzt.
Az állam sok-sok bevallott adót és áfát.

Amúgy ezt bőven fedezné az az árrés is, amit most a kereskedelmi lépcsők nyelnek le.
És állami szempontból majdnem mindegy, hogy a méhész, vagy az eszközgyártó lesz-e nyereségesebb. Az életvitelre elköltött pénz után ugyanannyi adó kerül az államkasszába.

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 21:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Kihasználatlan keretek átcsoportosíthatók? Ha nem, akkor ez is jól jöhetne...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 20:19 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.06.24. 10:46
Hozzászólások: 419
Tartózkodási hely: Fejér megye
Én szerettem az eddigi programot. Amikor elindult rengeteg dolgot tudtam hasznosan venni:
aggregátor, utánfutó, bozótvágó, pörgető, gyógyszer-cukor támogatás. Ez egy tervezhető pályázat
volt, olyan támogatói háttérrel (OMME), ami tudomásom szerint más mezőgazdasági ágazatban nem létezik.
Persze voltak vakvágányok is, de nincs az a jószándék, amit ferdítve ne lehetne kárt okozni.

Személy szerint örülnék, ha az előadások folytatódnának, mert minden évnek új tapasztalata van és létérdekünk,
hogy a méhészeti szaktudás magas szinten maradjon (ha már valaki mindenképp a nyakamra jön, akkor legalább
betegséget ne hozzon). Az előadások színvonalát természetesen ellenőrizni kell, nehogy ebből is valami pénznyelő
legyen.

A kiseszközöket meg kell tartani, sőt akár bővíteni is lehetne, igen jelentős munkát segítenek megspórolni.

A mézkinyerő eszközöknél a fedelezőgépet kivenném, mert az ipari termelést szorgalmazza, és jelen pillanatban nem vagyunk
híján a méheknek az országban, aki nagyban gondolkodik vegye meg magának. Ellenben a fedelezőállványokat igen sok méhészetben
le lehetne cserélni savállóra, nem utolsósorban jelentős higiéniai szempontokból lenne előnyös.

Szorgalmaznék egy alapot, ami a méhegészségügyi felelősök munkáját segítené. Körzetenként helyetteseket lehetne kijelölni,
aki besegíthetnének problémás időszakokban (vándorlási időszakok, nyúlós alatti zárlat). Mindezekért térítésre számíthatnának.
Nagyon sok helyen probléma, hogy a rendbontó vándorlók megregulázására nem jut sem idő, sem energia, sem pénz. Ehhez lehetne keretet
rendelni a programból. Valamint méhegészségügyi képzésre is lehetne küldeni a helyetteseket, amit finanszírozna ez a program, így megoldva
az esetleg visszavonuló egészségügyi felelős utódlását is.

Elkülönítenék egy alapot marketing tevékenységre. Időnként ráfér egy kis pozitív kampány a méhészetre. Az iskolaprogram részévé
lehetne tenni mézet is, mint nemzeti termék.

A boltok polcain lévő mézek ellenőrzését szintén időszakos vizsgálatoknak kéne alávetni, mert előbb-utóbb újrakezdik a hamisítást csupán idő kérdése az egész.

Hát röviden ennyit gondoltam esetleges vitaindítónak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 18:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
tsanyi írta:
Erről a kérdésről is most kéne állást foglalni mert félek 3-4 év múlva már nem lesz miről.


Tsanyi!

Bevallom, mostanában mintha kicsit bizonytalanabb lennék, mint azelőtt.... Vagy mégsem....???? Mondtam is a pszichomókusomnak...

Háromszor is nekifutottam a válasznak, de mindannyiszor archiváltam a kefelevonatot, mert annyira topic-idegennek tűnt mindegyik. Aztán elkezdtem kapisgálni, hogy valószínűleg bennem lehet a hiba... Hogyan lehet, hogy nekem teszel fel olyan kérdéseket, melyek sem nem a MMNP-mal kapcsolatosak, sem nem én vagyok az azokat kompetensen megválaszolni tudó kérdezett. Bizonyára bennem lehet a hiba, ha ilyen érzéseket generáltam, s ezzel tévedésben tartottam bárkit is eleddig. Bánom, de nem tudom másképp jóvátenni, mint úgy, hogy kijelentem a széles nyilvánosság előtt: a válaszok nem nálam vannak.
A lehetséges válaszok nálatok, a fórumozóknál vannak...

Amiért vettem a merészséget, hogy hozzászólásodból kiragadjak egy önmagában levegőben lógó kitételt, annak szándoka nem a hozzászólásod gondolatiságának kasztrálása volt, hanem épp ellenkezőleg: úgy véltem, ez az a mondat, ami igazándiból ide illő. Most kellene ui. beszélgetnünk, okosan beszélgetnünk az új MMNP-ról, mert rövidesen valóban nem lesz vele kapcsolatban miről beszélnünk. Nem három-négy év múlva, de hovatovább három-négy hónap múlva sem lesz már miről beszélgetnünk a NP ügyében... Beszélgethetünk persze vágyainkról, álmainkról, frusztrációinkról és apró sikereinkről is, de véleményt nyilvánítanunk a Program prioritásairól, annak formálásába belefolynunk már legfeljebb csak 2019-2020-ban lesz lehetőségünk. Arra is csak akkor, ha valaki érdemesnek tartja megkérdezni bennünket.

Ahogy jó apám szokta volt mondani: "Annyának mondom, lánya es értsen belőle...!" Neked írtam meg ezeket, nem annak igényével, hogy téged még inkább irritáljalak, hanem azért, hogy te, aki megnyitottad ezt a topicot, s akinek nem csak látásmódja, gondolatai, de súlya is van ezen a fórumon, akinek lehetősége van véleményt formálni, mederbe terelni, segíts azoknak, akik számára még nem egyértelmű és nyilvánvaló: az EU a Magyar Méhészeti Nemzeti Programon keresztül nem a magyar méhészeti ágazatot kívánja direktben "felemelni", hanem annak a magyar méznek kíván támogatást nyújtani, melyet a Közösség óhajt felvásárolni. Ez nem adomány, nem mennyből hulló manna, ez a kőkemény piacgazdaság. Ennek egy bizonyos részét nyílt most lehetőségünk alakítani véleményünkkel, gondolatainkkal. Bízom benne, hogy nem túlzottan patetikus, amit mondok, s ha mégis,a pátosz nem cseng hamisan, de sajnos nem tudom másképp, jobban megközelíteni azt az esélyt, amit alkalmasint megkaptunk. Éljünk vele legjobb tudásunk szerint...!

Hajrá...!

Üdv: Tomipapa

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 17:05 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
Mézöntő írta:
Üdvözletem!
Milyen méhészeti nemzeti programot szeretnék?
Olyat, ami először! a méhek érdekét védi, utána a becsületesen, munkájából megélni kívánó méhész érdekét védi. Ennek az ellenkezőjéből elég volt!
Elég volt a támogatott "gyógyszer"maffiából, a támogatott eszközgyártók lehúzásaiból, a támogatott buckfast előadásokból és eladásokból, a semmitérő, önmagasztaló előadókból, az ipari szintű (több ezer családos)méhészetek támogatásából, hobbi"méhészek"(csalók) a méheket fel sem ismerők támogatásából,
az elrettentő példaként működő bemutató méhészetekből, a zéró szakmai tudást biztosító méhésztanfolyamok támogatásából...... stb.
Családi alapon fenntartható méhészetek működését kell támogatni. Először mindenki tegyen le valamit az asztalra, utána vehessen el onnan. Ezeket a méhészeket tekintsék felnőtt embernek, akik a támogatást a méhészeti gazdaságuk céljainak és igényeinek megfelelően használhassák fel.


Teljes mértékben egyet értek veled.Én még azt szeretném ha a bio méhészeket is rendesen bevizsgálnák.Elég abból a mellveregető vásárló megtévesztő" bio méhészből " aki nem tudja teljesíteni a vállalt kötelezettségeit.Aki az, annak maximális tiszteletem.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 16:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Tomipapa köszönöm!

Én ilyen precíz hozzászólást sosem fogok tudni írni. Én mindig csak a véleményem mondom el, azzal a nagy pofámmal, ami van, és ami Margita344-nek is feltűnt. De szerencsére itt vagy Te, és én mindig örülök, ha megszólalsz egy-egy kérdésben.



H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 12:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:26
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Bács
Csatlakozom az elöttem szolohoz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.28. 10:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.10.21. 23:29
Hozzászólások: 104
Üdvözletem!
Milyen méhészeti nemzeti programot szeretnék?
Olyat, ami először! a méhek érdekét védi, utána a becsületesen, munkájából megélni kívánó méhész érdekét védi. Ennek az ellenkezőjéből elég volt!
Elég volt a támogatott "gyógyszer"maffiából, a támogatott eszközgyártók lehúzásaiból, a támogatott buckfast előadásokból és eladásokból, a semmitérő, önmagasztaló előadókból, az ipari szintű (több ezer családos)méhészetek támogatásából, hobbi"méhészek"(csalók) a méheket fel sem ismerők támogatásából,
az elrettentő példaként működő bemutató méhészetekből, a zéró szakmai tudást biztosító méhésztanfolyamok támogatásából...... stb.
Családi alapon fenntartható méhészetek működését kell támogatni. Először mindenki tegyen le valamit az asztalra, utána vehessen el onnan. Ezeket a méhészeket tekintsék felnőtt embernek, akik a támogatást a méhészeti gazdaságuk céljainak és igényeinek megfelelően használhassák fel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.27. 23:03 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Tomipapa!
Nem volt semmi csúsztatási szándékom, és ha visszaolvasod tőlem is távol áll, hogy az eü problémák, legfőbb okaként a bf-et jelöljem meg.
De azt is megjegyezném, hogy a nagyobb kutató hajlam és a betegségek terjedése, nekem laikusnak úgy tűnik kapcsolatban lehet.
De ennek a topicnak más a témája maradjunk annál.
Tomipapa írta:
.......A MMNP nem a krajnai fajta védelmét hivatott biztosítani, legalább is nem közvetlenül. Közvetve ui. biztosítja, a "méhállomány szinten tartása" c. támogatási formán keresztül, abban foglaltak szerint oly módon, hogy teljesítményellenőrzött anyák, bölcsők beszerzését támogatja.........

Melléklet a 47/2010. (XII. 31.) VM rendelethez
A MAGYAR MÉHÉSZETI NEMZETI PROGRAM
2010-2013 írta:
5. A méhcsaládok számának szinten tartása
A 2004-2007. időszakban több mint ezer méhész vett igénybe méhállományának pótlásához támogatást.
Hazánk őshonos méhfajtája a krajnai méh. Csak hatóságilag ellenőrzött, regisztrált méhtenyésztő, anyanevelő
hozhat forgalomba méhanyákat. Anyanevelő telepről származó párzott, petéző anyákkal történő, illetve e telepekről
származó egyéb állománypótlás támogatható.

Elnézést de nekem más jön át a rendelet szövegéből mint neked. Biztos az én készülékemben van a hiba.
Nekem pl. a fenti szöveg alapján is furcsa volt a MMNP által támogatott bf-et népszerűsítő előadások sora.

De most nem a lejáró, hanem a az új Nemzeti Programról van szó. Kérdéseim lennének.
- A krajnai lesz az OMME által elismert faj, vagy virágozzék minden virág?
- Ha a krajnai az elismert faj akkor támogatjuk a bf népszerűsítését?
- Támogatjuk-e a bf méhészeteket, pl a vándorlásukat, hogy fertőzzenek?
- Ha az OMME érdekvédelmi szervezet akkor, kell-e a hatóságok felé lépéseket tennie a bf megállítására?

Mindössze ezekre szeretnék választ kapni, mivel a szerinted 1%-nyi évente bekerülő bf. szerintem pontosan 1%-al több a kelleténél. Sokkal többet tudsz nálam az F2,F3,F4 .....-ről.
Erről a kérdésről is most kéne állást foglalni mert félek 3-4 év múlva már nem lesz miről.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.27. 22:17 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Tomipapa írta:
tűzoltó írta:
Aurelius írta:
Kedves Méhésztársak!

Az idő nagyon fogy; - február 15-ig el kell készülni a "nyers programnak", s a véglegest -április elejére- Brüsszelnek is meg kell küldeni!
Igazán boldog lennék, ha az ötletelés végre beindulna. (Vagy csak túl sokat várok?)


Szerintem ez nem így működik.


Tűzoltó!

Aurelius bemutatkozásából tudható, hogy egy méhész-kormánytisztviselő fórumozik velünk,


T


Így már értem.

Akkor leírom én is amit fontosnak tartanék.
Javaslom támogatni azokat a méhész csoportokat vagy akár OMME alapszervezeteket akik vállalják, hogy a a településük közterületein mézelő növényeket ültetnek.
tiszteletel:

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.27. 21:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
H.apci!

Többszöri nekifutásra sem működött a 47/2010-es VM rendelet linkje, ezért újratervezéssel igyekszem más úton rendelkezésedre bocsátani:

http://www.fvm.gov.hu/main.php?folderID ... list&iid=1

Reményeim szerint innen letölthető...

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.27. 20:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
tsanyi írta:
H.apci írta:
Szeretnék Cirkusznak segíteni. Tehát: Ha egy méhész méhesében találnak 40 családot, ahol fajtiszta Buckfast méh petézik, és az illető nem 3 éve kezdte a méhészkedést, hanem több évtizedes múlt áll mögötte, akkor igen is lehessen számon kérni rajta. Azt döntsétek el ti, hogy a nemzeti programban szerepeljen-e a krajnai méh fajtavédelme, vagy sem, de ha szerepelni fog, akkor legyen komolyan véve.
H.apci.

Egyetértek!
Dönteni kell!
Ha a többség szeretné megvédeni az őshonos fajt, akkor lépéseket kell tenni ebbe az irányba és keményen fellépni.
Itt sem szabad elnézni, hogy a kisebbség mást szeretne. Ma valami olyan zajlik mintha biztosítanánk a kisebbségnek a szabályok megszegéséhez való jogot, jogot a bűnözéshez.
Illetve nagyon fura álláspont aki azzal védekezik, hogy egyéni becslése alapján "csak" ~ 10 000 bf anya kerül évente az országba. Mondhatnám a szaporulatot stb ....de elég belegondolni, hogy csak néhány l szennyvizet öntünk a boros hordóba ......


Tsanyi!

Látom, amíg H.apcinak írtam, te is megnyilatkoztál a kérdésben. Idézett hozzászólásod utolsó részében igyekeztél tőlem kiemelni az eredeti szövegkörnyezetből egy adatot, mely így kiragadva és teljesen más kontextusban nem más, mint ferdítés. A számadat a potenciálisan bekerülő buckfast anyák vonatkozásában akkor hangzott el, amikor "Nagy Ékverőnk"-kel a buckfast és a nyúlós költésrothadás szoros korrelációjáról vitatkoztunk populációgenetikai alapon. Nem elbagatellizálni kívántam a buckfast hibrid hazai méhünk génállományára gyakorolt lehetséges negatív hatását (ha visszaolvasod az e tárgyban írt hozzászólásaimat, nyilvánvaló, hogy miként vélekedek e kérdésben), de akkor is fel kellett hívnom Lászlónk figyelmét arra, hogy a nyúlós robbanásszerű terjedésének nem a buckfast becsempészése az elsődleges okozója, hanem a méhészek szabályokat felrúgó vándorlási gyakorlata és az elviselhetetlenség határát átlépő méhsűrűség, mely szintén a megélhetési méhészkedés terjedésének velejárója. E vélelmemben azóta sem állt be változás, noha semmiképpen nem kívánom keblemre ölelni a buckfast hibrid méhet terjesztő ügynököket, kizárólag az ő áldatlan tevékenységüknek tulajdonítani a méhészet minden állategészségügyi nyűgét: csúsztatás.

Azt már nem is szeretném neked, a topic-tisztaság éber őrének mondani, hogy fogalmam sincs, a zugkereskedők elleni határozott büntető fellépés óhaja és szándoka miként kapcsolódik szervesen a "Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk" témához...

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.27. 19:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
H.apci!

Ha segíteni szeretnél bárkinek is, akkor előkeresnéd a vonatkozó háttéranyagot, s a figyelmébe ajánlanád az abban foglaltakat.

A MMNP nem a krajnai fajta védelmét hivatott biztosítani, legalább is nem közvetlenül. Közvetve ui. biztosítja, a "méhállomány szinten tartása" c. támogatási formán keresztül, abban foglaltak szerint oly módon, hogy teljesítményellenőrzött anyák, bölcsők beszerzését támogatja.

Már belinkeltük ugyan a vonatkozó rendeleteket, de hogy ne kelljen keresgetni, álljon itt a 47/2010.(XII.31.) VM rendelet:
http://www.kormany.hu/download/9/e5/700 ... 47_(XII_31)_VMrendelet.pdf
Ebből, s azt módosító 2/2012.(I.23.)VM rendeletből:
http://www.kormany.hu/download/b/07/700 ... ndelet.pdf
mindez szépen kiolvasható.
Ha pedig valóban elszántan szeretnénk véleményt formálni, nem árthat megismernünk (a támogatási összeg felét biztosító) az uniós szándékot, talán könnyebb lesz beszélgetnünk róla, ha tudjuk, mit szeretne támogatni...
http://www.mvh.gov.hu/portal/MVHPortal/ ... 26_1029717

A krajnai méh-fajta védelmét az állattenyésztési törvény biztosítja, mely hazánkban köztenyésztésben csak olyan fajta tenyésztését engedélyezi, melynek elismert tenyésztői szervezete van, mely törzskönyvet vezet, s teljesítményvizsgálatot folytat. Mivel hazánkban a háziméh tenyésztésére egyetlen elismert tenyésztői szervezet van, s ez a Margita által "töketlenként" minősített Magyar Méhtenyésztők Országos Egyesülete, mely kizárólag a krainai fajtát tenyészti, ezért más fajta -elismert tenyésztői szervezet híján- nem tartható tenyésztésben. A MMOE sem fajtavédő, hanem tenyésztő szervezet, eképp semmilyen eszköze nincs a fajta védelmének érdekében fellépni, ezért tartom rendkívül károsnak és feleslegesen hangulatkeltőnek Lászlónk eklektikus hablatyát és minősítgetését a kérdés kapcsán, noha nem mást fémjelez e magatartás, mint szerzőjének sötét tájékozatlanságát.

A fajta védelmét a tenyésztői szervezetet elismerő és ellenőrző NÉBIH, azon belül a MgSzH Központja hivatott biztosítani (a régi OMMI, feltalálási helye egyébként nem a Tábornok u.2., hanem a Keleti Károly u. 24., ha Margitának feljelenteni támadna kedve...) Sajnos, az állattenyésztési törvényen kívül konkrét jogszabály nem védi a krajnai fajtát. Kiírásra került 2012-ben az az ÁGF pályázat, mely az állami génmegőrzési feladatok ellátására vonatkozik, a jogi háttere ennek is az 1993.évi CXIV.törvény, a tenyésztő szervezeti és fajtaelismerés rendjéről szóló 123/2005.(XII.27.)FVM. rendelet.
http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c ... 9300114.TV és a
http://www.complex.hu/jr/gen/hjegy_doc. ... 500123.FVM
A védett és őshonos fajtákkal kapcsolatos jogszabályi hátteret kívánságra részletesen is szívesen rendelkezésre bocsátom, de az ünnepekre ennyi lehet, hogy elég lesz, a kérdésre nem itt, de szívesen visszatérek.

Ez a sok olvasnivaló azt szolgálná, hogy legelébb igyekezzünk képbe kerülni, s ne a MMNP keretében igyekezzünk a méhészeti ágazat minden gondját, problémáját, nyűgét megoldani, s arra különösen javasolnám odafigyelni, hogy nem ez a támogatási program hivatott a magyar mezőgazdaság megreformálására. Azzal kapcsolatban is lehet véleményünk, de annak helye nem ebben a témában van...

T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.27. 19:22 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
H.apci írta:
Szeretnék Cirkusznak segíteni. Tehát: Ha egy méhész méhesében találnak 40 családot, ahol fajtiszta Buckfast méh petézik, és az illető nem 3 éve kezdte a méhészkedést, hanem több évtizedes múlt áll mögötte, akkor igen is lehessen számon kérni rajta. Azt döntsétek el ti, hogy a nemzeti programban szerepeljen-e a krajnai méh fajtavédelme, vagy sem, de ha szerepelni fog, akkor legyen komolyan véve.
H.apci.

Egyetértek!
Dönteni kell!
Ha a többség szeretné megvédeni az őshonos fajt, akkor lépéseket kell tenni ebbe az irányba és keményen fellépni.
Itt sem szabad elnézni, hogy a kisebbség mást szeretne. Ma valami olyan zajlik mintha biztosítanánk a kisebbségnek a szabályok megszegéséhez való jogot, jogot a bűnözéshez.
Illetve nagyon fura álláspont aki azzal védekezik, hogy egyéni becslése alapján "csak" ~ 10 000 bf anya kerül évente az országba. Mondhatnám a szaporulatot stb ....de elég belegondolni, hogy csak néhány l szennyvizet öntünk a boros hordóba ......

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.27. 18:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Értem,miről írtok én is azt mondom hogy kell a szabályozás.De ilyen sületlenséget hogy le kell sittelni....áááááááá!Amúgy én olyat szeretnék amiben tényleg támogatva vagyunk,ide a pénzt és azt veszek belőle amire szükség van :D Ezentúl ne csak új autóra adjanak mert aki tud venni egy 8-10 millás terepjárót annak nincs igazán szüksége arra a 2000 euróra.

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.27. 17:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Szeretnék Cirkusznak segíteni. Tehát: Ha egy méhész méhesében találnak 40 családot, ahol fajtiszta Buckfast méh petézik, és az illető nem 3 éve kezdte a méhészkedést, hanem több évtizedes múlt áll mögötte, akkor igen is lehessen számon kérni rajta. Azt döntsétek el ti, hogy a nemzeti programban szerepeljen-e a krajnai méh fajtavédelme, vagy sem, de ha szerepelni fog, akkor legyen komolyan véve.



H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.27. 17:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.28. 15:34
Hozzászólások: 125
Tartózkodási hely: Kecskemét
Szia!
Köszönjük, hogy meg lettünk kérdezve.
Amennyiben a támogatást más formában fel lehetne használni.
Elérkezett az az idő amikor nem tudjuk kezelni a méhlopásokat, méh egészségügyi zárlatokat, vándorlásokat. Talán ki lehet jelenteni, hogy bizonyos területeken áldatlan állapotok alakultak ki.
Már régebben írtam róla, hogy egy OMME által üzemeltetett műholdas helymeghatározó rendszer kordában tudná tartani a lopásokat, a zárlat alatt lévő méhészetek vándorlását, illetve a méhlegelőkre vonulást szervezetté tudná tenni. A mostani vagyonvédelmi eszköz támogatás átszervezésével talán egy központilag irányított rendszert ki lehetne alakítani.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.27. 16:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Szia devil! Lehet , hogy gyerekesek az ábrándjaim, de ha már meg kérdezték, akkor nem vitatkozni akarok.Elmondtam mit is szeretnék.Teljesítmény utáni támogatást, Több pénzt a hazai méh egészségügyre , kutatásokra. Pl a gyógyszer gyártók ne a minisztériumokban lobbizzanak, hanem engem, mint méhészt győzzenek meg arról . hogy az ő gyógyszerük a legjobb.
Szeretnék arról olvasni milyen a magyar méhegészség ügy helyzete, és nem a külföldi ez irányú cikkek fordításait olvasni. Jó lenne esetleg mintát vinni a laborokba tavasszal és ősszel a méheimből.Egy vizsgálat most nagyon drága támogatás nélkül. Ezt én nem tudom magamnak meg engedni.Ez is benne lehetne az új nemzeti programban.
Tudom ,mi magyarok mindent át tudunk játszani.Ez nem képezheti vita tárgyát. Amennyiben lenne támogatás az mindenképp az ellenőrizhető legális teljesítmény után járjon.
A többit már le írtam.Igyekeztem érhetően fogalmazni.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.27. 14:55 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 20:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Gödöllő
Köszönöm Tomipapa.

Igen, valóban van némi rálátásom a folyamatra, s ebből következően szeretném azt elérni (kiprovokálni!), hogy kiváló Fórumtársaim abban a tudatban segítsenek a MMNP alakításában, finomításában, hogy a program a szakmai elvárásaikat, elképzeléseiket visszatükrözze. (Ehhez meg kell nézni a jelenleg hatályos MMNP-ot, s annak és a gyakorlati tapasztalataitoknak ismeretében kell a javaslatokat megtenni. Lásd lentebb bükk hozzászólása) )
Nem sűrűn adódik ilyen lehetőség...s én derűlátó vagyok!

_________________
Üdvözlettel: Aurelius


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.27. 10:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
tűzoltó írta:
Aurelius írta:
Kedves Méhésztársak!

Az idő nagyon fogy; - február 15-ig el kell készülni a "nyers programnak", s a véglegest -április elejére- Brüsszelnek is meg kell küldeni!
Igazán boldog lennék, ha az ötletelés végre beindulna. (Vagy csak túl sokat várok?)


Szerintem ez nem így működik.


Tűzoltó!

Aurelius bemutatkozásából tudható, hogy egy méhész-kormánytisztviselő fórumozik velünk, akinek lehet rálátása a döntéshozói mechanizmusra. Ha ő felhívja a figyelmünket, hogy a döntéshozói kör szeretné megismerni a gyakorló méhészek véleményét, igényét a méhészet támogatottságát, ezen keresztül jövőjét is hosszabb távra meghatározó Magyar Méhészeti Nemzeti Program megfogalmazásának, esetleges újrafogalmazásának érdekében, akkor érdemes megfogalmaznunk, mi több, itt le is írnunk azt a véleményt, igényt.

Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy az általunk itt leírtak nem egy-az-egyben emeltetnek be abba a MMNP-ba, azt majd az "írás-és olvasástudók" reményem szerint szintetizálják, de legalább nem a gyakorló szinttől elszakadva, annak véleményét figyelmen kívül hagyva kívánják megalkotni a Programot.

Fogjuk fel tehát ezt a témát amolyan méhész-fórumbéli Hyde Parkként, pontosabban annak Speakers' Corner-eként, ahol mindenki szabadon kimondhatja a bensőjét feszegető gondolatait a NP-mal kapcsolatban. Cenzúrázni e véleményeket nem lenne helyes (noha a kezdetekben igyekeztünk többen is sulykolni, hogy csak komoly, kiérlelt gondolatokat hozzunk ide), mert friss, ha úgy tetszik avantgard ötletek is szolgálhatják a közös ügyet. Meg kell hagyni tehát a "brainstorm", az ötletroham lehetőségét, mert a leírtakból lehet csak meríteni, a visszanyelt, elfojtott gondolatokból nem. Aztán ebből a merítésből az illetékesek már kiválogathatják a megvalósítható, a méhészet nemzeti ügyét előrevinni képes ötleteket.

A "döntéshozói kör" természetesen adhatna primer, indító szempontokat, de azzal már fel is állítaná azokat a korlátokat, amelyek behatárolnák a gondolatok szabad megfogalmazását, áramlását, ezért nem lenne helyes imígyen kicövekelni a gondolkodás "ösvényeit". Ha komolyan veszik az itt leírt véleményeket, akkor akár konzultáció is követheti az ötletrohamot, de illik tudomásul vennünk, hogy egy ilyenfajta program nem egyedi vágyak, igények mentén fogalmazódik meg, hanem kompromisszumok sorozatán keresztül, de reményeim szerint a teljes ágazatot felemelő módon.

Ezért mondom azt, hogy szerintem pedig "ez így is működik (működhetne)", de ahhoz, hogy komolyan vehetők legyünk, legelébb magunkat kellenék komolyan vennünk...


T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.27. 10:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Cirkusz!Nem védek senkit,de az elméleteid kissé gyerekesek.Túlspirázod,úgy gondolom először kerüljenek börtönbe az igazi bűnösök,ne azok akiknek ilyen meg olyan anya petézik a kaptárjában,vagy japánkakas kapirgál az udvarában. :D Kevered a szezont a fazonnal,nem arról van szó hogy a támogatás húzza ki a szarból azt aki benne van, és igen ez nem komoly támogatás, és igen a gyártók vannak vele igazán támogatva.De nincs az a kicsi amit ne kéne elfogadni ha már adják,mert ugye minden mezőgazdasági ágazat támogatva van,más kérdés hogy valóban méltatlan a mértéke ha azt nézzük hogy egy juh mennyi hasznot hoz a köznek és mondjuk egy család méh,a szorzó valszeg csilliárd.De ezt van.Mindent át lehet játszani,de mivel itt nincs komoly,és igazi támogatás ezért nem hinném hogy valakit ez komolyabban érdekelne.

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.27. 08:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 21:32
Hozzászólások: 59
Tartózkodási hely: pest megye
Űdv.szerintem az erdősávok űltetését kellene komolyabban veni és oda kűlönbözö mézelő bokrokat fákat lehetne űltetni valamint a rozsaszinakácot kellene preferálni a fehér helyett.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.27. 08:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Szia Devil! Tudod aki nem tud támogatás nélkül méhészkedni az sem a méhészkedéshez sem az üzlethez nem ért.Én még egy fillért sem tettem a méhesembe támogatásból. A cukor és gyógyszer támogatás meg csak a gyógyszer gyártóknak jó.A család szám támogatást meg nem oly nehéz át játszani. De nem csak a méz terelést lehetne támogatni hanem az összes méhészeti terméket, bele értve még az anyákat is.Hasonló módon.Csak is számlával tanúsítottat.
Jól gondolod, szeretném, ha a méhészeti törvényeinket be nem tartók igenis kerüljenek szigorúbb elbírálás alá.Nem volna baj.ha az összes nem ide való anya és családjai eltűnnének. Egyébként miért véded ezeket a csak anyagi haszonszerzésből törvényt sértő embereket?
Most talán ennyi jutott az szembe.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.26. 22:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.09.09. 19:08
Hozzászólások: 577
Tartózkodási hely: Algyő
Cirkusz!Zagyva amit írsz.Milyen törvények megszegéséért látnál szívesen rács mögött embereket?Az idegen vérvonalú anyákért vagy mi?A támogatás jó ha családszám után van,mert ugye a méhészet nem csak méztermelésből áll.Ezentúl ha kifogott az illető valami rossz időt,vagy mérgezést és nem termel mézet akkor pluszban még azt a pici gyógyszer cukor támogatást is elvennéd?

_________________
.....................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.26. 21:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
Aurelius írta:
Kedves Méhésztársak!

Az idő nagyon fogy; - február 15-ig el kell készülni a "nyers programnak", s a véglegest -április elejére- Brüsszelnek is meg kell küldeni!
Igazán boldog lennék, ha az ötletelés végre beindulna. (Vagy csak túl sokat várok?)

Üdv Mindenkinek! Tudom hogy a méhlegelő javitásáról,már esett itt irás,de a-- MÉHLEGELŐ VÉDELMÉT szeretném figyelmükbe ajánlani.Nem biztos hogy ez a Nemzeti Programhoz szorosan kapcsolódik,de a Gazdákat fenyegető pénz büntetések irányát ,határidők hátra tolását kellene vizsgálni---méhlegelő védelme szempontjából.Talán elöször nem kellene meg engedni,hogy a nyári vetésű mustár és egyéb növények november hónapban elérjék virágzásuk 75-80% állapotát!Ez időre legyen leszántva.Ez senkinek nem jó,ami jó lenne nem tárcsáznák le a vaddohányt mondjuk ,julius 1 előtt,ide jönne még szolidágó lekaszálása, olyan területeken amit biztos hogy az illető fel nem munkál ,kaszáló sem lesz ott, de 2 X meg csinálja,,szolidágó is gyéren fog a következő évben hajtani!! Vizügy- dolgózói vagy valakik szépen kiirtották a füzeket,juharokat az átereszeknek titulált árkokból---,tavaszi virágzó árokpartok---nem virágoznak ,talán kaszálók lesznek,de Ki kaszálja is ezeket???
Talán elcsépelt gondolatok az előbbi sorok?? -- Méhlegelők eltűnését fent is észre vennék,
nem támogatnák azok szakmák képzését mely területhez, eltartó képességhez van" kötve."
Azaz már rég túlléptük ezt az eltartó képesség fogalom körét ,de enélkül nehezen müködik a méhészet!!!!!!Végül szeretném, ha méhészeti vonalon is lenne egy olyan --- ellenőrző Szerv- aki oda figyel azokra az emberekre,akik egyre szaporodnak és megélhetésüket mi tartjuk fent!!
Akik biztositják részünkre a mülépet,kaptárt,keretet,drótot,anya nevelési eszköz igényünket olyanra gondolok,méhegeszségügyi ,használhatósági ,ár-érték arányok ellenőrzése.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.26. 20:54 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Aurelius írta:
Kedves Méhésztársak!

Az idő nagyon fogy; - február 15-ig el kell készülni a "nyers programnak", s a véglegest -április elejére- Brüsszelnek is meg kell küldeni!
Igazán boldog lennék, ha az ötletelés végre beindulna. (Vagy csak túl sokat várok?)


Szerintem ez nem így működik.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.26. 20:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Sziasztok! Szerintem egészen új nemzeti program kellene. Először is az eladott mézet támogatnám.A támogatást nem a kereskedő adná ,hanem számla ellenében, mondjuk valamelyik hivatal.Így a piacon eladott méz után is lenne támogatás. A magyar méhészeti kutatás erősen vissza esett.Nem a szakember hiány az oka.Támogatnám a fajta idegen állományok , anyák le cserélését. A törvényt komolyabban be tartatnám.Akár még szabadság vesztést is eltudok képzelni a szankciók közt.Végre hajtva. Fontos volna a méh állomány egészségének a felmérésére, és folyamatos figyelése. Természetesen publikálva.Gondolok itt a nyúlósra és az atkára. Olyat is eltudok képzelni, hogy azokat a törzseket amik ellenállóbbak e két betegségre, országosan keresni, és tovább tenyészteni.
A természetes méh legelők vissza állítását is tartalmazhatná ez a program.
Hirtelen ez jutott az eszembe.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.12.26. 19:41 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 20:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kedves Méhésztársak!

Az idő nagyon fogy; - február 15-ig el kell készülni a "nyers programnak", s a véglegest -április elejére- Brüsszelnek is meg kell küldeni!
Igazán boldog lennék, ha az ötletelés végre beindulna. (Vagy csak túl sokat várok?)

_________________
Üdvözlettel: Aurelius


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.19. 10:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.03.31. 09:00
Hozzászólások: 142
Tartózkodási hely: Ermihalyfalva Bihar
Nem biztos, hogy tisztem hozzaszolni innen a hatar masik oldalarol de azert nehany gondolat.
Nem csak az egyeni erdekek fontosak szerintem egy ilyen programban (Lesz e terepjaro, funyiro stb. vagy sem) persze ez is fontos.

-Bele lehetne fogni pl a godolloi gyujtemenytar fejleszteset (mas orszagok euro szazezreket koltenenek a letrehozasara, nalatok mar megvan).
-A kutatointezet es meheszek, helyi egyesuletek vagy mondjuk az Omme egyuttmukodeset.
Méhlegelok kutatasa, mezelo novenyek mezelese a kul regiokban, az idojaras szerepe, telepites stb.
Mehbetegsegek diagnosztizalasa, (gondolom uj gyogyszerek kutatasara nem igen jutna penz)
-Az agraregyetemek meheszeti celu kutatasainak tamogatasa, eredmenyek publikalasa.

Egy orszagos meheszeti marketing strategia letrehozasa szinten kozos erdek lehet. Egy oreg mehesz baratom azt mondta ne a meheszetet nepszerusitsd hanem a mezet es ha azt keresik lesz mehesz is eleg

A csaladszam alapu tamogatasi rendszer szerintem nagyon elhibazott nalunk is es az egesz Unioban, olyat kitalalni helyette ami mindenkinek jo szinte lehetetlen de valamerre lepni kell.

Lehetne tamogatni a tapasztalatcseret egyesuletek kozott, hatarmenti egyuttmukodeseket, tanuloutakat az orszagban vagy kulfoldon.

Az ujsag fejleszteset, mondjuk erdekes mellekletek kiadasat kulon tamogathatnak (mehegeszsegugyi melleklet, apiterapia, vagy egy egyszeru falinaptar)

A kulfoldi szamlaval kapcsolatban: Szerintem igenis Magyarorszagon keljen elkolteni a penzt, a magyar gazdasagba pompalodjon, a magyar termelo fejlodhessen, persze lehet utopisztikusan hangzik de az meg ne ebbol akarjon meggazdagodni.

udv
Lehel

_________________
http://ermellekimehesztalalkozo.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.14. 17:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.23. 09:10
Hozzászólások: 302
Jogos.
Egyébként a motiválás a tarlóhántás negatív oldalainak előtérbe helyezésével történhetne.
Még akkor is, ha azok nem igazak, hiszen ebben az országban a törvényhozásból hiányzik a szakértelem
Bocs, ez már politika volt.
Szóval negatív hatások is vannak(biztos) sajna nem szakértem a témát ilyen fokon.
Tomipapa Maestro véleményét szívesen olvasnám.
Ugyanakkor láthatóan motivál a gázolaj árának emelkedése...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.14. 14:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.16. 20:14
Hozzászólások: 400
Tartózkodási hely: Jász- Nagykun- Szolnok
http://www.agroline.hu/node/30

Mivel motiválnád a gazdát, a tarlóhántás elhagyására? Főleg fentiek figyelembe vételével. Én ugyan nem értek hozzá, de gyanítottam eddig is, hogy nem azért csinálják hogy fogyjon a gázolaj.

Egyébként idén rengeteg tarló volt, a szárazság miatt azonban semmi sem tudott kihajtani.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.14. 13:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.11.23. 09:10
Hozzászólások: 302
Milyet is, milyet is???
Mi lenne, ha a kötelező tarlóhántást kiiktatnák a mezőgazdasági szótárakból...némi tarlóvirág méz reményében?
Vagy ez nagyon nem ide illik?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.14. 10:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.14. 00:03
Hozzászólások: 1500
Kálmán írta:
"A fásítás O.K. , de méhlegelőbérletnél nagyobb öngólt nem lehetne rúgni."

Egyetértek.
Erről viszont az jutott eszembe,hogy
az új földtörvény meghagyhatná a lehetőséget, méhészeti telep,vándortelep vásárlásra is, valami ésszerű terület nagyságig, és nem csak 20 km-es körzetben.[/quote]

Addig nehéz jó kérdést feltenni, míg nem ismerem a konkrét tárgyát a kérdésnek.

http://ujfoldtorveny.kormany.hu/a-magya ... vedelmeben

Baloldalon a törvénytervezet, jobboldalon a magyarázata a koncepciónak.


T

_________________
"Nem azért ír az ember, mert valamit mondani akar, hanem azért, mert van mit mondania"
(F. Scott Fitzgerald)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.14. 09:49 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 20:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Gödöllő
Szeretném a figyelmetekbe ajánlani Tomipapa két igen jó észrevételét, amelyet a Támogatások topicban (2012.10.26. 10:50, és 10:57 órakor.) "követett el".

_________________
Üdvözlettel: Aurelius


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.14. 08:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Pöte írta:
Én kérdeztem a szaktanácsadót, hogy hogyan számolhatnák el más uniós országban kiállított számlát, azt mondta, hogy csak akkor ha azon magyarul szerepel a termék megnevezése. Na ez így elég érdekes, nem tudom esetleg ha hivatalos fordítást mellékelnék a számlához azt elfogadnák-e?


Kérj írásos állásfoglalást az OMME-től, az a biztos. Fontos ügyekben én ezt úgy csinálom, hogy egyszerre küldöm el ugyanazt az emailt, az általam válaszadónak vélt illetékesnek, beosztottainak, és főnökeinek. Ha pár napon belül nem jön válasz, ugyanaz az udvarias email megy megint mindenkinek.Az ilyen levelet, előbb - utóbb mindig megválaszolják.Minden egyes újraküldésnél ugyanis nyilvánvalóvá válik, hogy akit érint az még mindig nem reagált. Ebben az esetben egyszerre küldeném ugyanazt az udvarias levelet, a megyei szaktanácsadónak, vezető szaktanácsadónak,ügyvezetőnek, megbízott elnöknek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.14. 07:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Kálmán írta:
Erről viszont az jutott eszembe, hogy az új földtörvény meghagyhatná a lehetőséget, méhészeti telep, vándortelep vásárlásra is, valami ésszerű terület nagyságig, és nem csak 20 km-es körzetben.


Most van ilyen lehetőség a földtörvényben?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.14. 06:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Én kérdeztem a szaktanácsadót, hogy hogyan számolhatnák el más uniós országban kiállított számlát, azt mondta, hogy csak akkor ha azon magyarul szerepel a termék megnevezése. Na ez így elég érdekes, nem tudom esetleg ha hivatalos fordítást mellékelnék a számlához azt elfogadnák-e?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Milyen Méhészeti Nemzeti Programot szeretnénk
HozzászólásElküldve: 2012.11.14. 04:43 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.03.04. 18:40
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Komárom-Esztergom Megye
"A fásítás O.K. , de méhlegelőbérletnél nagyobb öngólt nem lehetne rúgni."[/quote]
Egyetértek.
Erről viszont az jutott eszembe,hogy
az új földtörvény meghagyhatná a lehetőséget, méhészeti telep,vándortelep vásárlásra is, valami ésszerű terület nagyságig, és nem csak 20 km-es körzetben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.