Pontos idő: 2024.03.28. 22:25

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1940 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 39  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2016.08.22. 14:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Látom felétek is "paraszt ünnep van", itt is esik az eső, később válaszolok, most futás a bölcsibe a kislányért.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2016.08.22. 14:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.08.12. 20:46
Hozzászólások: 50
robi75 írta:
"Másrészt az se baj, ha nem teszi, mivel nekem nem érdekem, hogy bárkinek is erős családjai legyenek."

Jó írás, de másnak is van erős állománya hunoron, pedig nem cseréli a fiókokat, csak simán leveszi a mézteret mikor itt az ideje, aztán telelnek szépen ahol eddig voltak.
Nekem meg pont az az érdekem, hogy ne legyen a környéken gyenge, szir-szar, könnyen lerabolható állomány, aminek a fene tudja mi baja lehet.
Az igaz hogy a fólia nem hőszigetelő, ennek ellenére teszi a dolgát, ahogy napsugár írta.
És nem csak a rakodóban hanem a fekvőben is, ha ráteszed 8-10 keretre, akkor onnantól oda hordja a kaját, oldalról is betakarít alá semmi gond.


Jó van. Nekem úgy is jó. Belefáradtam már abba, hogy azokkal vitatkozzak akiknek jót akarok, holott ők meg nem akarnak jót maguknak. Azért mondom, felőlem mindenki azzal kínlódik amivel akar. Végül is, semmivel nem jobb nekem, ha másnak jobb.
Te meg állom világban élsz, ha azt hiszed, hogy ennyi fafejű méhész agyába bármit is képes vagy beleverni.

De a fizika az fizika. A fólia inkább káros mint hasznos a méhészetben. Mert sokan olyanokat hisznek róla mire a fólia egyszerűen nem alkalmas fizikailag.

Javasolnám néha elővenni Örösit.
A kaptárnak hány oldala is van?
Elmondom: öt. Négy oldal és a keretfedő. Vigyázat nem a tető, mert az a csapadék ellen véd. Az alj sem , mivel a méheknek nem nagyon számít, figyelmen kívül hagyják ami a fészek alatt, illetve az általuk takart lépek alatt van, ha fent jól takarva vannak. De, a kaptárt védi télen, nyáron az alj elkerülhető. Erdélyben vándoroltak, de talán még ma is szokás, hogy vándorolnak alj nélkül, amikor egy kapával csinálnak kijárót a földben. a tolvajok ellen, mivel így alj nélkül nehéz elvinni őket.
Mi a legjobb keretfedő Örösi szerint is?
Ami nedvszívó, ami hőszigetelő, és ami pucolható anélkül, hogy tönkre menne.
A fólia nem hőszigetelő, és nem pucolható./ Ebbe ugyan bele lehet kötni, de lényegtelen, a fóliát úgyis mindenki eldobja./
A Hungarocell hőszigetelő, de nem pucolható és szétrágják a méhek. Nem sorolom, de elmondom a legjobbat.
Ami lehet különböző vastagságú, de legalább 1 collos vastag fenyő, nyár stb. deszka.
Mert ez valamennyire nedv szívó, valamennyire hőszigetelő, és bármennyiszer lekaparható.
Ha ezt alkalmazod el lehet felejteni a többit. Ez csupán fizika. Ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2016.08.20. 22:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Mulder Ügynök írta:
Elöljáróban, talán máshonnan ismerős a jelmondatom. "Mindenki azzal kínlódik amivel akar".


Üdv újra itt Vivaldi!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2016.08.20. 22:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
"Másrészt az se baj, ha nem teszi, mivel nekem nem érdekem, hogy bárkinek is erős családjai legyenek."

Jó írás, de másnak is van erős állománya hunoron, pedig nem cseréli a fiókokat, csak simán leveszi a mézteret mikor itt az ideje, aztán telelnek szépen ahol eddig voltak.
Nekem meg pont az az érdekem, hogy ne legyen a környéken gyenge, szir-szar, könnyen lerabolható állomány, aminek a fene tudja mi baja lehet.
Az igaz hogy a fólia nem hőszigetelő, ennek ellenére teszi a dolgát, ahogy napsugár írta.
És nem csak a rakodóban hanem a fekvőben is, ha ráteszed 8-10 keretre, akkor onnantól oda hordja a kaját, oldalról is betakarít alá semmi gond.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2016.08.20. 20:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.08.12. 20:46
Hozzászólások: 50
napsugár írta:
Korán tedted alájuk a kipergetett kereteket. Én is alatta szokom teleltetni a kerteket, de ilyenkor még a fészek fölé teszem, fóliávl elválasztva és kb 2 cm réssel, nagyon szépen kitakarítják és nem okoz gondot az sem, ha hordanak bele.

Elöljáróban, talán máshonnan ismerős a jelmondatom. "Mindenki azzal kínlódik amivel akar". És hozzá tenném: "ahogy akar".
De, néhány észre vétel:
Először is. A méhek most már a telelésre készülnek, tehát a mézet oda hordják ahol melegebbet éreznek.
Másodszor. A pvc fólia nem hőszigetelő. semillyen hőszigetelő képessége sincs. Csupán a párát fogja vissza mert nem vízáteresztő.
Harmadszor. A méhek a fészek alatt részt, és amit nem takarnak, figyelmen kívül hagyják. Az elmúlt télen például, kisérlet képpen teleltettem három Hunor fiókon úgy, hogy a téli mézkészlet a legfelső fiókon, alatta két üres fiók, és nyitott alj. Ennek feltétele az aljal egy szintben lévő kijáró, és a felső vastag takarás, farostlemez keretfedő, és 4cm hungarocell. Semilyen különbség nem volt, talán csak annyi, hogy a méhek később indultak tavasszal valamennyivel. De akácra ez a különbség is eltűnt.

Tehát eljárásom a következő. Ez egyenlő lépes, 10 keretes Hunor, aminek kijárója az aljjal egy szintben van. Semmilyen más rendszerért felelősséget nem vállalok. Ezért viszont igen.
Napraforgó pergetés, csak méztér./Nekem ez is elég már./ Pergetés után. Az üres kipergetett fiók alulra, felül napraforgó mézkoszorú, a fiasítással.
Megjegyzés, a Hunoron, vagy ettől alacsonyabb lépeken a fészekben akácon nincs mézkoszorú csak napraforgón.
Elválasztó, ismétlem mindeféle elválasztó nélkül, úgy, hogy a sötétebb kereteket középre igazítva azért, hogy az anya még le jöjjön petézni napraforgó után is. Pvc fóliát én csak a kaptáron kívül a kaptár tetején használok, mivel úgy vettem észre, hogy a fákról lehulló, termés , csapadék stb. az alu tetőre hullva, zavarja a méheket télen , így le szoktam őket takarni kívülről.
Fent már ilyenkor,/egyébbként nálam még nyáron is/ 2cm-es hungarocell a farost keretfedőn. Ez azért fontos, mert így felül reked meg a meleg és a méhek ide tömörítik a telelő készletet.
Aztán a téli készlet beadása, Aug 25 után. Sűrűn 0,6/1-ben, annyi amennyit egy éjszaka elhordanak.Tehát a telelés, fele napraforgó méz, fele pedig kristálycukor.
Ezzel a teleléssel, vagyis, hogy a méhek a felső fiókon telelnek, alul meg üres keretek vannak, és a kijáró a kaptáraljal egy szinten van, soha egyetlen családot sem raboltak le, pedig nem most kezdtem, legalább 15 éve telelek így. Előnye még, hogy a madarak ellen nem kell védekezni, és nincs lecsapódás a kaptárban. Védekezni csak az egerek ellen kell, pedig én az erdőn telelek ahol sok madár is van.
Tavaszig ígytelelnek ki és a fiasítást a felső fiókban kezdik. Rendes tavasz esetén amikor van nektár és virágpor, az anyák saját maguk lemennek petézni az alsó fiókra. A repce első napján a fiókokat ki kell cserélni, hogy a méztér felül legyen. Ha nem megyek repcére ez is elmarad, mivel így akácon már fenn csak fedett fiasítás marad , ami akác alatt ki is kel.
No már most, ez az én módszerem. Az elöljáróban leírtam , én mit tartok a dolgokról. Én azt mondom, aki akarja alkalmazza, de ha nem hiszi legalább 3 családdal próbálkozzon.
Másrészt az se baj, ha nem teszi, mivel nekem nem érdekem, hogy bárkinek is erős családjai legyenek. Ennek ellenére közzé teszem, de kiemelem, nem kötelező. Aki akarja csinálja, aki nem az meg csinálja úgy ahogy akarja.
Ez az elv az ősi méhek által lakott faodut utánozza.
Másrészt télen a méhek nehezebben mozdulnak, ha kissé emelkedik a hőmérséklet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2016.08.19. 19:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Köszi napsugár!
A felső fiók és a menekülőtér közé tettem a fóliát, az általad leírtak szerint, mert azt gondoltam innentől azt tekintik plafonnak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2016.08.19. 13:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.10.12. 14:03
Hozzászólások: 33
Korán tedted alájuk a kipergetett kereteket. Én is alatta szokom teleltetni a kerteket, de ilyenkor még a fészek fölé teszem, fóliávl elválasztva és kb 2 cm réssel, nagyon szépen kitakarítják és nem okoz gondot az sem, ha hordanak bele.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2016.08.19. 11:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Üdv!
Igaz, hogy még nem olvastam végig a teleltetés topikot, visszafelé a 18. oldalon tartok. Artúr fórumtárs masodik 18 családos teleltetésénél. Én is kezdő vagyok, első méhes telem előtt. Június óta vannak nálam a méhek, három család, hunor 10 egyenlő lépes lakban. Napra után böngésztem tőlük tizenegynéhány keretet és pergettem 15-16 kg mézet. Felraktam a fészket és alá a kipergetett és kevés mézes valamint egy két lehozott fedettel megpakolt mézteret. Serkentek két hete, megy is a petézés, viszont akkora hordás van, hogy minden lépben van méz és sokban virágpor is. Én már attól tartok, hogy sok lesz a telelő élelem. A "pitvar aljnak" szánt, lép tároló fiókba hordják a virágport. Van rendesen fent is, de ide rakják a frisset, az tisztán látszik. Az anyát kettőben lent találtam, bár lehet a füsttől futott le, a harmadikban nem láttam, de pár napos petét igen és anyátlanságra utaló jel sincs. Ebben a formában szeretnék teleltetni, de igy hogyan szűkítsek, hogy rendezzem a fészket, vagy még van idő? Van olyan család ahol 3-4 gazdagon mézes, virágporos lép is van.
Üdv: Molnár Zoli.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.10.31. 21:36 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.03.11. 19:05
Hozzászólások: 38
A tanyában milyen takarás van a keretek tetején?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.10.31. 13:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.03.01. 18:08
Hozzászólások: 54
Tartózkodási hely: Budapest
Mortimer írta:
Szerintem mindegyik fajtát meg tudják rágni, mivel ez hajlékony, ezért nem lehet eléggé kemény.


Mennyire szellőzik ez az anyag, gondolok itt a párásodásra, nedvesség áteresztésére.

_________________
" Egyetlen jószág tenyésztése sem kíván akkora szakértelmet és jártasságot, mint a méhészkedés."

Ambrózy Béla


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.10.24. 19:16 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.26. 17:04
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Ináncs
Nem olyan egyszerű ez a történet sem,tavaly télen azok a családok amik a szénatárolóban voltak látványosan erősebbek voltak repcére mint amik a szabadban teleltek.A kertben lévő kaptárokat megsütötte tavasszal a nap és rögtön kijöttek a méhek a szeles idő ellenére,de sajnos már a kaptárba nem tudtak visszajönni fogytak is rendesen.Azokat a kaptárakat amit nem sütött a nap csak akkor jöttek ki tisztulni amikor ténylegesen jó idő volt és vissza is tudtak repülni a kaptárba.És nem utolsó sorban a kaptár sem ázott egész télen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.10.17. 19:21 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 10:48
Hozzászólások: 255
Tartózkodási hely: kecel
Ha már csak annyi haszna van hogy fiasítás mentesen tudom tartani a családokat a akkor már megéri bőven! Nem beszélve a fogyasztásról, és kaptárvédelemről! Nem egy év alatt ugrottam bele egyből, több éves megfigyelés után mertem így teleltetni az egész állományt Eleinte csak a tartalékokat pincéztem, majd valamennyit behordtunk a tanyákba is! Mértem a benti és a kinti családokat is! Persze nem ajánlatos egyből minden tapasztalat nélkül neki ugrani, mert elég sok mindenre oda kell figyelni! Nekem a benti családok később indultak fiasítani, de később rávertek a kint lévőkre! A tanyáim falvastagsága 70 centi!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.10.17. 19:11 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Talán véd a pozitív hőmérséklet kiugrásoktól is télen. Egy bizonyos hőfok tartomány az optimális az alatt és felett megugrik a fogyasztás.

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.10.17. 18:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Hát azért jó kis meló az, meg rizikó, nem irigyellek. De ezeken a télnek nem nevezhető teleken nem tudom van-e értelme?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.10.17. 18:35 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 10:48
Hozzászólások: 255
Tartózkodási hely: kecel
Elmondom hogy mi hogy teleltetünk vert falú tanyákba 280 családot!
Decemberbe mikor már hosszabb időre lehűl a levegő, akkor hordjuk be a méheket! Előtte hideg éjszakákon megpróbálom minél jobban lehűteni a helységeket! A helységeket tisztára lesötétítem! Behordást négy tragaccsal csináljuk, aminek a platóján, és az elején is 10 cm vastag szivacs van a kaptárak alatt! Behordáskor nyitottak a kijárók, és füstöt se használunk! Ez kb 5 órát vesz igénybe 4 személynek! Én a szellőzést úgy oldottam meg hogy a kéményekből kivettem a tisztító nyílásból az ajtókat, és természetesen a stucnikba sincsenek benne a kályhacsövek, meg a 150 éves tanyámnál már a nyílászárók sem tökéletesen zárnak! Na akkor van gond ha hosszabb ideig felmelegszik az idő: Olyankor ha hidegebb éjszakák várhatók este sötétedéskor irány ki a tanyákra, nyílászárók nyitása, hajnalban, meg zárása! A tartalék családjaimat a szintén 150 éves téglából készült boltíves pincébe tároljuk amit vastagon takartak földel! Na ott behordás után semmi dolgom nincs, megoldották a szellőzést is
meg a hőfok is állandó!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.10.16. 23:02 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Zárt helyen teleltetés egy külön "tudomány".
Járd körbe rendesen, mielőtt belevágsz!
Teljes sötétség, jó szellőzés, állandó 5 fok alatti hőmérséklet(ez a legnehezebb egy ilyen parasztházban szerintem). Ezek a legfontosabbak.
Be lehet vele fürödni, vigyázz!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.10.16. 22:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Szerintem hessegesd el a gondolatot hülyeség.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.10.16. 18:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.09.26. 17:04
Hozzászólások: 15
Tartózkodási hely: Ináncs
Üdv Urak!
Van egy parasztház ahol a méheim telelnek,arra gondoltam a télen ahány családot tudok beteszek a házba, mire figyeljek szerintetek? Van tapasztalatotok a témában? Eddig a szénatárolóba/3 oldala van/ tettem de mindenki nem fér oda sajnos,ott semmi extra művelet nincs. De a házban való teleléssel nincs tapasztalatom,ablakot zárjam be vagy hagyjam nyitva,meddig legyenek bent,stb?Tapasztalatok?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.10.11. 12:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Propolisz írta:
20x2 cm-es kijáróba szűkítő betétet csináltan: 19,9cm hosszú 13x2 cm-es léc végére ragasztottam/szegeltem két rövidebb 0,6x2 cm-es fadarabot.

Bocs rosszul írtam, nem 13 cm hanem 13 mm (!) magas a szűkítő felső része, ennyit vesz le 2 cm kijáró magasságból, tehát 6-7 mm marad. Remélem érthető...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.10.11. 10:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.10.11. 09:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
20x2 cm-es kijáróba szűkítő betétet csináltan: 19,9cm hosszú 13x2 cm-es léc végére ragasztottam/szegeltem két rövidebb 0,6x2 cm-es fadarabot. Befestve már fixen ül a kijáróban és kb. 6 mm magas, de széles kijárót hagy, tehát nem fésűszerű. Egy telelésnél eddig már bevált, nem volt probléma, remélem így marad. Tavasszal szivaccsal lehet még szűkíteni rajta. Volt fésűs lemez szűkítőm is, nekem nem tetszett. A szöges fésűs szimpibb volt, de kapni nem lehet, legyártani meg macerás. Szoktak lukacsos gipszkarton sarokvédő profilt is használni..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.10.11. 08:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.10. 20:54
Hozzászólások: 326
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Nálam a 25 cm széles kijáróba pattintható lemezen cca 1 cm széles 0,8 - 1 cm magas nyílások vannak akác kivételével télen nyáron.

_________________
"Nincs igazság és nincs emberiség.
Csak igazságok vannak és emberek."
Szerb Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.10.11. 07:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
7mm már sok, ott vígan beballag a cickány! 5-5,5mm széles, 15mm magas hézagokat hagytam az én szűkítőimen, ide már nem tud bepofátlankodni! A méhek pedig hamar megtanulják, hogy hogy tudnak a leggyorsabban közlekedni rajta tavasszal, szépen oldalra fordulnak landolás után, így nem hullik le a lábukról a virágpor.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.10.11. 07:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Üdv.
Melyik az a legkisebb furatátmérő, ami nem szedi le a méhek lábáról a virágporcsomókat, de a cickány még nem fér be rajta?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.10.01. 21:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 886
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Köszönöm a válaszokat , legalább nem kell kidobnom újra hasznosítom ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.30. 19:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Értem mire gondolsz,a tavasz ,repce közepe vége vagy mikor gondolom hogy most.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.30. 18:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
tibibi! Ha van ilyen szőnyeged nagyon jó takaró, én már vagy 10 éve ezzel és sűrű vászonnal takarok. Igaz nekem belső takaróm van, a kereteken szoktam takarni, ami télen-nyáron bent van. Így fölé esik a menekülőtér, nekem bevált.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.30. 18:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
A gumis felfele? :shock: :lol:

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.30. 17:36 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Jól van csak ezt nem bírtam kihagyni! Ha nem gumis aljú a szőnyeg akkor nyugodtan telibe mehet, ha az akkor ahogy a kolléga javasolta.Vagy nem fordítva kellene????

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.30. 11:38 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Ősztől telibe,tavasztól résnyire,kb 3cm. :D

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.30. 11:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 886
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
CsZoltán írta:
Szerintem szétvágva méretre :ut

köszönöm a hasznos hsz-t :taps Nejlon alá,fölé ,nélkül,sehogy,akárhogy,telibe ,felibe, résnyire ....ha meg nem akkor.... ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.30. 06:32 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Nikecel,méretre vágva sztreccs fóliával betekerve ,legalább 3 réteg.Oldalt és felül.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.29. 22:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Vegyél inkább nikecelt. Méretre vágod betekered egyszer széles ragasztoszalaggal hogy ne rágják ki és kész. Egyszerű olcso kiválo hőszigetelő. A keretetetőnél még mindig ott a rés körbe.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.29. 22:08 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.28. 21:37
Hozzászólások: 147
Értem. Köszönöm. Ez igaz. És ha úgy csinálnám, hogy kibélelném a keretetető teljes beltartalmát például újságpapírral?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.29. 21:52 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Keretetető felső része nyitott, legalább is ha egyre gondolunk.
A meleg levegő felfelé száll. A családot kevesebb keretre szoríthatod vele, de a hőgazdálkodást nem javítja.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.29. 21:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.28. 21:37
Hozzászólások: 147
Sziasztok!

Szűkítésnek jó a keretetetőt?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.29. 19:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Szerintem szétvágva méretre :ut

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.29. 19:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 886
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Sziasztok lett egy halom szobai szőnyegem ami kidobásra vár , használ valaki takarásnak szőnyeget ? :roll: Ha igen hogyan?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.28. 07:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Itt a terfil geotextilre gondoltok?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.27. 08:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.05.16. 08:51
Hozzászólások: 63
Tartózkodási hely: SZ.SZ.B
Én már vagy 5 éve használok geotextilt de én sem közvetlen a keretre teszem hanem alá lepedőt ,és úgy a geotextil plussz 5cm szivacs.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.26. 20:51 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.08.18. 23:30
Hozzászólások: 4
Kedves Fülemüle

Koszonom valaszat. Tovabba, azert is vetettem fel a kerdest mert olyan velemenyt is hallottam, hogy meleg hatasara olyan anyagot bocsajt ki ami karosan hat a mehekre viszont az on allitasa alapjan ez mar targytalan mert amugy sem hasznalhato.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.26. 20:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Szigetelése nagyon jó, de csak ott használható ahol a méhekkel nem érintkezik. Ha rámásznak a méhek, akkor azok lába beleakad és vagy a láb szakad le, vagy belepusztul a méh. Próbáltam viasszal bevonni, de ugy sem az igazi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.26. 14:55 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.08.18. 23:30
Hozzászólások: 4
Udv,

Tudna e valaki velemenyt mondani a geotextiliak hasznalatarol meheszetben?

Koszonom


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.10. 11:21 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.19. 13:00
Hozzászólások: 305
Tartózkodási hely: Szabolcs Szatmár Bereg
De az egereket legalább visszatartja.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.09. 18:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.19. 19:38
Hozzászólások: 365
Nem csak a menekultek jönnek, hanem az egerek is. Ma két kaptánál vettem észre friss rágást a bejáratnál,. Igaz kb 150 ha kukoricás a szomszédom. Lassan fel kell tenni a rácsokat ?
Üdv. Jóska


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.09. 09:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.07.29. 12:35
Hozzászólások: 68
köszönöm a segítséget, azt is ami privibe jött.:) olvasgatok vissza, van mit olvasni csak idő legyen rá :P

_________________
/Méhész az aki szeretetből foglalkozik a méhekkel, méhtartó pedig a nyereségvágyó méhhajhász/;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.06. 19:06 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Csak a keretek tetejére használom,de állandóan.Van aki oldalt is takar vele.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.06. 18:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.12.30. 19:04
Hozzászólások: 67
Sziasztok! Kis méhésznek: egy chipses zacskót rakok a keretekre, fényes felével lefelé.A méhek szépen alá telepednek,
majd egy réteg ruha és végül 2-3 cm újság papír. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.06. 08:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Szia! Írd be a forum keresőjébe hogy hőtükör. Délig találsz rola olvasni valot. Én nem használok mert nekem nincs. De ha rászánnám magam hogy vegyek télire nem tenném be hanem tél végén kora tavasszal.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Teleltetés
HozzászólásElküldve: 2015.09.06. 07:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.07.29. 12:35
Hozzászólások: 68
Sziasztok, kezdő méhészként szeretném megkérdezni tőletek, kinek milyen tapasztalata van a hőtükörrel való felső és oldaltakarásról? ha van aki használja. Nem okoz problémát hogy nem szívja fel az esetleges párát, nem lesz páralecsapódás a kaptáron belül illetve, túl párás a levegő? Szeretném ezt használni, biztos jobban örülnének neki a kis méheim :) Ja és gondolom ezt azért nem rágják meg, csak beragasztják :)

Előre is köszönöm a válaszokat!

_________________
/Méhész az aki szeretetből foglalkozik a méhekkel, méhtartó pedig a nyereségvágyó méhhajhász/;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1940 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 39  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.