Pontos idő: 2024.03.28. 15:57

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.24. 20:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
atya07 írta:
Kérek mindenkit, aki az üggyel kapcsolatban, valami konkrétat tud ossza meg velünk.

Atya07, bocs azt hittem arra voltál kíváncsi, miről akart a biodinamikus elnök nyilatkozni és hogy küldték el. Az interjúval kezdted, meg hogy elzavarták. Azt hittem Neked ez az "ügy"...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.24. 18:00 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Propolisz!
Elolvastad azt amit feltettem, vagy csak segítesz valakiknek lázba jönni?

Tükör!
Semmilyen jogot nem formáltam magamnak, csak jelezni próbáltam számodra a szabad véleménynyilvánítás fogalmát, de lehet hogy ezt te nem ismered. Te, vagy én, vagy bárki, mindaddig szabadon bármit megfogalmazhat amíg azt az ide vonatkozó törvény-törvények szabályok nem szankcionálják. Tehát ezeken a kereteken belül mindenki, elmondhatja a véleményét saját felelősségére.

Sanyi!
Neked tényleg az a legfontosabb ebben a történetben hogy Csuja odament?? A miértek sokkal fontosabbak számomra!!
Az nem számít hogy mi van a méhekkel? Mármint azokkal amik megmaradtak.
Az hogy miért, mi történt arról ha kell mélyen hallgattok, mert úgy kívánják? Vagy mi van itt?
De megvárhatjuk a vizsgálat eredményét, hisz biztos a mintavétel sikeres volt a vizsgálathoz.

Egyébként sajnálom de befejezem, mert úgy látom, lenne miről beszélni csak nincs kivel.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.24. 17:20 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
http://www.omme.hu/wp-content/uploads/2 ... 3%B3l..doc

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.24. 16:51 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Azt nem értem atya07 miért nem Csuját kérdezed, mit keresett ott, mit akart nyilatkozni? Bennünket nem hoz lázba... :shock:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.24. 09:35 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Atya írta:
Idézet:
Még semmi más pontos ismerettel nem rendelkezem erről az ügyről , csak arról, hogy riportot adott Csuja a KÁTKI területén, ahonnan egyébként ki lett küldve.
Szerintem ezek a tények!!

Na erről beszéltem, és még én vagyok mellette a dolgoknak.

Ezt írod:
Idézet:
Engedtessék már meg nekem is, hogy azt mondhassak el amit szeretnék, és azoknak akiknek szeretném

Mire válaszoltad ezt? Erre:
Idézet:
neked meg hozzám, meg ahhoz semmi közöd, hogy ha én hallok bármit bárhol, bárkitől nem hivatalosan, azt mikor,kinek mondom el, hol és kikkel osztom meg, pláne ha számomra ellenőrizetlen


Remélem így, hogy együtt látod te is megérted végre a leírtakat. Ez a két idézet ellentéte teljesen egymásnak. Te azt a jogot követeled megadnak, hogy bármit elmondhass, amit igaznak hiszel, én pedig azt, hogy ne kelljen már mindent világgá kürtölnöm, amit egyenlőre csak másod kézből hallottam. Mert onnan indult az egész polémia, hogy kiforgattad az írásomat, miszerint én valami álnok módon titkolnám ezt az egészet, holott pont leírtam ugyan azt amit te, hogy én is azt hallottam gond van, csak annyit fűztem hozzá, hogy nem tudom a mértékét, mert csak másod kézből ismerem a helyzetet. Erre te mindjárt úgy állítod be, hogy te vagy a hős, aki elmondja az igazságot, én meg a gonosz aki eltitkolja.
Az a te egyéni szocproblémád hogy ennyire fejlett és domináns a fejedben az ellenség kép, de ezt másokra is megpróbálni ráerőltetni itt, fölösleges, és nem is fog menni.
Mint mondtam, ha a vizsgálat eredménye meg lesz, fel fogjuk tenni. Innen kezdve meg az a téma, hogy te vagy én mit gondol a másik ki nem mondott gondolatairól: off.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.24. 08:27 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Laci!
A polgármesteri hivatalotok is egy kisebb közösség tulajdona, de mégsem vonulhatsz oda egy stábbal, hogy Te most ott fogsz interjút adni.
Hogy pontosan mi a helyzet és esetleg ki a felelős, ezt úgy tudom már vizsgálják.
Attól tartok László erről szeretett volna nyilatkozni minden saját ismeret nélkül, nekünk a csendes többségnek ez elfogadhatatlan.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.24. 07:48 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
tsanyi írta:

Laci!
.............................
.............................
Lehet, hogy adok én is egy nyilatkozatot valamelyik országos csatornának, talán a te méhészeted ideális helyszín lenne. :lol:


Mint már írtam, szívesen látlak, még akkor is ha egy filléred sincs a méhészetemben, és ezért a méhészetért ÉN felelek. Az OMME méhészetében ki a felelős??
Hogy megértsd; az én méhészetem az enyém, az OMME méhészete a tagoké. Vagy nem?? Ha pályázati pénzből van, akkor csak egyszer lehet méhvásárlás címszó alatt összegeket elszámolni. Vagy nem?? És ha van veszteség akkor azt kinek a pénzéből fogják pótolni, ki a felelős?? Ezt egyébként felénk úgy hívják hogy más f...val veri a csalánt.
Vagy ez is úgy közös mint régen "amikor én még kis srác voltam" ?

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.24. 06:49 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
tsanyi írta:
atya07 írta:
....De úgy látom nem értetted meg. .....


Laci!
Alapvető dolog, hogyha beszélgetek valakivel, akkor nem nézem hülyének, és nem várom, hogy a mindenki számára közismert tényeket bizonyítsa
Elnézést de erre a szintre nem vagyok hajlandó veled lemenni.
Az gondolom egyértelmű, hogy az OMME méhészetnek nem László az eü. felelőse.
Ha nem tudod kitalálni Csuja milyen témájú nyilatkozathoz szerette volna díszletnek használni az OMME méhészetét akkor kár is volt felhoznod.

Lehet, hogy adok én is egy nyilatkozatot valamelyik országos csatornának, talán a te méhészeted ideális helyszín lenne. :lol:


Sanyi!
Az első soroddal egyet értek!
A másodikra kérlek adj magyarázatot, hogy melyik szinten folytathatjuk a diskurzust.
A harmadikról én is tudom, ha visszanézed azt amit írtam, rájössz hogy még nem is utaltam ilyenre.
A negyedikről az a véleményem, hogy ha már te is a tényszerűség párján állsz, akkor miért a "díszlettel" foglalkozol, miért nem a konkrétumok érdekelnek?
Még semmi más pontos ismerettel nem rendelkezem erről az ügyről , csak arról, hogy riportot adott Csuja a KÁTKI területén, ahonnan egyébként ki lett küldve.
Szerintem ezek a tények!!
Az ötödik mondatodra válaszolva csak azt tudom mondani, szívesen várlak, mert tényleg jó helyszín lenne egy frappáns interjúhoz a méhészetem. :re

Tükör!

A tények makacs dolgok.
Sajnos nagyon mellette vagy. Ha visszaolvasod azt amit leírtam, azok mind megfelelnek a tényeknek. Nem gondolatolvasásról volt szó, és nem is hallucinálásról.
Engedtessék már meg nekem is, hogy azt mondhassak el amit szeretnék, és azoknak akiknek szeretném. Persze a számomra igazolt, és igazolható információkról.
Én ezt tettem! Mi a gondod azzal amit leírtam?? Benne az igazság, tényszerűen. Vedd már észre, azzal hogy így reagáljátok le ezt a dolgot, sokak számára csak azt a kételyt erősítitek meg, hogy van valami nagy probléma, de nem szabad róla beszélni. Az "Egyenes beszéd" mindenkit megillet!! Talán te is és mindenki abból ért.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.23. 22:30 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
atya07 írta:
....De úgy látom nem értetted meg. .....


Laci!
Alapvető dolog, hogyha beszélgetek valakivel, akkor nem nézem hülyének, és nem várom, hogy a mindenki számára közismert tényeket bizonyítsa
Elnézést de erre a szintre nem vagyok hajlandó veled lemenni.
Az gondolom egyértelmű, hogy az OMME méhészetnek nem László az eü. felelőse.
Ha nem tudod kitalálni Csuja milyen témájú nyilatkozathoz szerette volna díszletnek használni az OMME méhészetét akkor kár is volt felhoznod.

Lehet, hogy adok én is egy nyilatkozatot valamelyik országos csatornának, talán a te méhészeted ideális helyszín lenne. :lol:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.23. 22:27 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Csuja módszer. Elferdíteni, amit a másik ír, és belemagyarázni dolgokat.
Ha még mindig nem értetted meg, pedig be is idézted, olvasd el még egyszer:
Idézet:
Szóval én is úgy hallottam, hogy probléma van a családokkal, vagy egy részével. A probléma nagyságáról,keletkezésének idejéről,pláne okairól azonban megoszlanak egyenlőre a vélemények.

Persze te még azt is tudod, hogy én ezt mikor hallottam. Mert gondolatolvasó vagy, mint a cimborád.
Szóval mint jeleztem előbb, a hangulatkeltést be lehet fejezni. Velem szemben pláne, mert nekem az ügyhöz, neked meg hozzám, meg ahhoz semmi közöd, hogy ha én hallok bármit bárhol, bárkitől nem hivatalosan, azt mikor,kinek mondom el, hol és kikkel osztom meg, pláne ha számomra ellenőrizetlen és ellenőrizhetetlen adott esetben az infó.
Ha a vizsgálatnak meg lesz a hivatalos eredménye fel lehet rakni.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.23. 19:58 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
tsanyi írta:
atya07 írta:
....
Most kaptam a hírt, hogy állítólag, Csuja László a Gödöllői méhészegyesület elnöke és méhegészségügyi felelős interjút ad az OMME méhcsaládjainál.......

Miről is szeretett volna Csuja nyilatkozni?
Jól hangzik, hogy Gödöllőn méhegészségügyi felelős, de nem azon a területen, ezt mindketten tudjuk.
Tehát Csuja nyilatkozni szeretett volna azokról a családokról amiket nem is látott.
Tőle ez nem szokatlan, ezt is tudod, de miért várod, hogy normális ember vagy az OMME asszisztáljon ehhez???


Az írásomat idézted, így biztos vagyok benne, hogy el is olvastad. De úgy látom nem értetted meg. Nem írtam hogy Gödöllőn méhegészségügyi felelős.
Idézet:
Miről is szeretett volna Csuja nyilatkozni?

Talán ez lehet a legfőbb kérdés, amire lehet meg van a megfelelő válasz, de nem szeretnék ha mindent tudnánk az esetről,és így cak csak sejtjük.
Én senkitől sem vártam el hogy asszisztáljon "ehhez az ügyhöz", ellenkezőleg, azt kértem hogy ha valaki konkrétat tud a szóban forgó esetről az tájékoztasson bennünket.
Nem úgy mint Tükör, aki csak az írásom után volt szíves, tájékoztatást adni a "nagyérdeműnek".
Idézet:
De mivel Atya is csak másodkézből való, azt hallottam típusú információkat osztott meg velünk, így én is megosztom, amit én hallottam (ugyanis én sem vizsgáltam át azokat a családokat).
Szóval én is úgy hallottam, hogy probléma van a családokkal, vagy egy részével. A probléma nagyságáról,keletkezésének idejéről,pláne okairól azonban megoszlanak egyenlőre a vélemények. Azt is hallottam, hogy Szabó Gyuri szerint 2-3 hete, amikor ő vizsgálta, még rendben voltak.
Vagyis meg kellene várni amíg konkrétumok születnek az ügyben. Tudomásom szerint vizsgálják.

Pedig mint írta hallott, és tudott az esetről! Kíváncsi lennék ha a ti méhészetetek szomszédságában lenne egy másik méhészeteben hasonló probléma, mit csinálnátok??

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.22. 21:52 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Pöte!
Múlt héten egymásra licitálva elkezdték akciózni a mézet az üzletláncok. Ha nem tudjuk a fogyasztónak két mondatban világossá tenni, hogy miért a termelőit válassza inkább, illetve mit nézzen a csomagoláson, ha mégis a polcról emelné le, akkor a kezdeményezés könnyen elbukhat. Márpedig egyelőre finoman fogalmazva sem világos a kommunikáció.
Egy egyszeri figyelemfelkeltő akció hatása maximum a következő árleszállításig tart, a jogszabályok változtatásának kikényszerítésével viszont bezárható lenne a kiskapu. Ugyanezzel a problémával küzd több EU-s ország méhésze, nem vagyunk ezzel egyedül.

Tsanyi!
A mondanivalóm lényegén változtatna a válasz?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.22. 18:42 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
zombee írta:
... oda szervezi, ahol tudnak is ezen változtatni...


Te abban az EU-ban élsz ahol én? Mert amiben én ott a legideálisabb esetben is évekbe telik mire történik valami. Egy olyan esetben ahol Európa ilyen problémával küzd mint a jelenlegi, szerinted? Nem azt mondom, hogy akkor ne is csináljunk semmit, de főleg annak tudatában, hogy ezzel az üggyel kapcsolatba tudomásom szerint volt már kint demonstráció és az sem ért semmit talán jobb is az itthoni fogyasztókra koncentrálni.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.22. 17:51 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
GOLDEN NECTAR GmbH Mozartstr. 8 80336 München Freistaat Bayern Deutschland tulajáról beszélsz?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.22. 17:23 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
A kétféle demonstrációval kapcsolatban:
a Takács-féle, ha sikerrel járna, akkor véglegesen megoldaná a kínai dömping problémáját, mivel oda szervezi, ahol tudnak is ezen változtatni.
Az OMME által szervezett a fogyasztókra kíván hatni, ami ha nincs folymatosan a köztudatban, akkor kérészéletű, folytatódik tovább a "nagyon nagy játék".


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.22. 04:14 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
atya07 írta:
....
Most kaptam a hírt, hogy állítólag, Csuja László a Gödöllői méhészegyesület elnöke és méhegészségügyi felelős interjút ad az OMME méhcsaládjainál.......

Miről is szeretett volna Csuja nyilatkozni?
Jól hangzik, hogy Gödöllőn méhegészségügyi felelős, de nem azon a területen, ezt mindketten tudjuk.
Tehát Csuja nyilatkozni szeretett volna azokról a családokról amiket nem is látott.
Tőle ez nem szokatlan, ezt is tudod, de miért várod, hogy normális ember vagy az OMME asszisztáljon ehhez???

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.21. 19:20 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Legfeljebb át állnak NB-re.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.21. 16:03 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ahogy elnézem inkább te nem értétted meg amit én írtam.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.21. 14:53 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Tükör!
Nem tudom honnan veszed, vagy ki mondta neked, hogy ő a méhegészségügy felelőse azoknak a családoknak.
Idézet:
nem is ő, hanem Szabó Gyuri azoknak a családoknak az egészségügyi felelőse

Világosíts fel, hogy ki az a ő
Egyébként az információ amit megosztottam igaz, és még mielőtt beleéled magad, és másoknak is próbálod sugallni
Idézet:
De mivel Atya is csak másodkézből való, azt hallottam típusú információkat osztott meg velünk
hívd fel Tóth Pétert és érdeklődj.

Egyébként nem is értem, hogy milyen hangulatkeltésről beszélsz?
Talán nem fogalmaztál volna így ha meg is érted azt amit leírtam. :ut

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.21. 14:06 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Miért miért? Mert lehet, hogy feltűnési viszketegségben szenved, miközben én úgy tudom, hogy nem is ő, hanem Szabó Gyuri azoknak a családoknak az egészségügyi felelőse.
De mivel Atya is csak másodkézből való, azt hallottam típusú információkat osztott meg velünk, így én is megosztom, amit én hallottam (ugyanis én sem vizsgáltam át azokat a családokat).
Szóval én is úgy hallottam, hogy probléma van a családokkal, vagy egy részével. A probléma nagyságáról,keletkezésének idejéről,pláne okairól azonban megoszlanak egyenlőre a vélemények. Azt is hallottam, hogy Szabó Gyuri szerint 2-3 hete, amikor ő vizsgálta, még rendben voltak.
Vagyis meg kellene várni amíg konkrétumok születnek az ügyben. Tudomásom szerint vizsgálják.

Ja, és azt kérem, hogy a hangulatkeltés az maradjon az eddigi helyén Atya! Köszönöm!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.21. 13:55 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Én nem tudom hogy kell-e engedély, ilyen tevékenységhez, nem azt írtam, hogy engedély nélkül tartózkodott ott.
Szerintem te többet tudsz, mert én nem azt írtam, hogy a Csuja cibálta oda stábot.
Ezt te írtad.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.21. 13:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
atya07!

És szerinted lehet ott engedély nélkül interjút készíteni vagy nem lehet?
Ha engedély kell akkor nem tudom egyáltalán miért ment és cibálta oda a stábot is engedély nélkül.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.21. 13:04 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Szebb napot mindenkinek!

Most kaptam a hírt, hogy állítólag, Csuja László a Gödöllői méhészegyesület elnöke és méhegészségügyi felelős interjút ad az OMME méhcsaládjainál. A kutató intézet részéről Dr. Zajácz Edit, mb. méhészeti igazgatóhelyettes elzavarta a "kíváncsiskodókat" mondván ez kutatási terület, és csak minisztériumi engedéllyel tartózkodhatnak ott.

A kíváncsiskodás okát csak feltételezhetjük, hisz nemrég látott napvilágot az OMME méhészetében lévő óriási méhpusztulás. Továbbra is kérdés marad, hogy miért ez a nagyfokú titokzatosság, hisz a röpkörzetben lehetnek még más méhészetek is, akiket érinthet a probléma. És egyáltalán, meddig lehet még süllyedni??
Szerintem ez az ügy, nem fogy nyomtalanul elmúlni!!
Kérek mindenkit, aki az üggyel kapcsolatban, valami konkrétat tud ossza meg velünk.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.08.30. 08:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Atyuszka!

:taps :taps :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.08.29. 22:06 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Lezárult egy peres ügy!


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.07.06. 18:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.01.20. 01:42
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Hungary
Kedves Tompipapa vagy szólítsalak egyszerűen Arisztaiosz-nek!

A megszólalásod tele van szakmai érdekek és vélemények tömkelegével. Persze ebből az olvasó nagyon sokat tanulnak, pláne ha tudnák miért írtad ezeket! A személyeskedő hozzászólásoddal nem foglalkozom, az téged vizsgáztat, majd az írásaidat olvasó méhészek beskatulyáznak!
A véleményemet szabadon leírhatom, mert szerintem el kell gondolkodni azon, hogy a sok méhész pénzéből gazdálkodó vezetés mit tud felmutatni X idő alatt!
Sajnos, nem sok olyan megmozdulást látok az OMME üllési után, amit az ötleteken túl megvalósítanak! De véleményem szerint a több ezer méhész se tud ilyet felsorolni!
A véleményemet írtam le, ha a fórumot olvasta akár 1 méhész is, már megérte, mert elgondolkodott azon, hogy lám én sem tudok semmit a vezetésről elmondani! Természetesen az általam leírtakat, tudom hogy pénz hiány miatt nem tudják megvalósítás, de bizonyos fórumokon javaslatot tehetnek! De erről nem hallani!
Talán annyit, hogy a könnyen jött pénzeket el tudják osztani!

Üdvözlettel!

/Ja és a személyeskedést mellőzzed, mert ezen a fórumon érvelni kell.
Győzz meg méhészeti dolgokkal, esetleg mutass be iratokat, ötleteket Pl; amivel a méhészkedést mint szakmát meg lehetne újítani és ezeket az illetékes vezetés a minisztériumnak elküldték..esetleg számolj be a Szeptemberben bekövetkező változásokról, hogy a mi szakmánk dolgozói felkészülhessenek rá!!..../


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.07.03. 21:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Msi!
Szállj le a földre!

msi1001 írta:
-adandó aktuális vizsgálatok során, kapjon szakértőnek megfelelő korrekt órabért a méhegészségügyi felelős /mert sokszor az állatorvos nem ért a méhekhez/ - az államtól, /- csúnya ez a segédmunkási bérezés /

Például ezzel kapcsolatban a konkrét helyzet az, hogy a kormánymegbízottak alá sem akarják írni a méhegészségügyi felelősökkel a szerződést. Mondván nincs rá pénz. Arra nem gondolnak, hogy ehhez mennyi-mennyi jogszabályt kellene átírni. Például a nyúlóst kivenni a bejelentési kötelezettség köréből. A vándorlási igazolásokat meg kellene szüntetni. Sőt. A vándorlást betiltani. Hiszen az igazolás azt tartalmazza, hogy az adott méhészet nem jelent más méhészetre veszélyt. Ha nincs kompetens személy, aki ezt igazolná, akkor jogalapja sincs a vándorlásnak. A szerződés azért azt is jelenti, hogy az adott méheüs. az adott területen az illetékes személy. Hiszen ha nem így lenne, akkor bárki adhatna ki igazolást, hogy ő megvizsgálta a kérdéses méhészetet és rendben van. Persze megint az lesz, hogy szeptember 30-án aláírják a szerződést. Nagyon sok értelme van akkor már neki. Persze lehet arra hivatkozni, hogy a méheüs. csak szakértő, ha szerződést ír alá, és nem kinevezik, de akkor jogi szempontból nem gondolnám, hogy rendben van egy vándorlási igazolás. A jogszabály megbízást említ. Az szerintem nem szerződés. Főképpen úgy, hogy az atkamentességet is igazolja. Hogyan-milyen módszerrel győződött meg róla? Kinevezéssel lehet azt mondani, hogy a hatósági vizsgálat eredménye negatív volt. Szakértőként a méheüsnek akkreditáltatnia kellene az atka elleni vizsgálati módszerét. Amely dokumentálja is egyben mások számára is követhetően az atkamentességet. (Igazoláson így szerepel: község, utca, házszám, dűlő stb. területen .................................... rendszerű kaptárban elhelyezett ............. darab méhcsaládját fertőző és parazitás méhbetegségek szempontjából megvizsgáltam és egészségesnek találtam. ... Fertőző vagy parazitás méhbetegség megállapítása esetén az igazolást a vándoroltatás helye szerint illetékes hatósági állatorvosnak azonnal be kell szolgáltatni.) Szóval én egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy jogilag rendben vannak így a vándoroltatási igazolások.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.07.03. 20:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Veszti!

Sajnos alaposan átgondolta. Kiváló provokáció lehetne, ha néhányan ráugranánk erre az agyament agymenésre. A magam részéről nem tervezem a reagálást, a legátgondoltabb provokatív kérdések is elhalnak, midőn senki sem vetődik reá. Neked is ezt a módszert javasolnám, de amennyiben mégis válaszadásra ingerelne a fószer, válaszd a legkézenfekvőbb megoldást: nemes egyszerűséggel hülyézd le, s aztán villámgyorsan felejtsd el. A "megváltók" ellen ez az egyedül használható módszer, az agyonhallgatás... Reakció nélkül az akció meg csak árnyékbokszolás...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.07.03. 19:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Te ezt átgondoltad alaposan?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.07.03. 18:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.01.20. 01:42
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Hungary
Nem látom az OMME munkáját; amiben javaslatokat tenne a szakmánk javulása érdekében.....mintha az üléseken csak a hidegtál ételei és az ásványvíz fogyna...eredmény meg semmi..

Hát ezért írok ide;

Én szívesen venném;

-ha minden mézfelvásárló Magyarország területén 100%-ban Magyar tulajdon lenne /és utána üzletelne a megvett Magyar mézünkkel/!

-ha minden felvásárló cég az előző évi forgalmához képest, állami kötvényt vásárolna /mézhamisítás esetén, ebből gazdálkodna, fizetné a büntetést, nem kellene bezárni a boltot mert fizetésképtelen lett /

-a mézfelvásárló és mézkereskedő, /legyen törvényben kimondva,/ hogy ne tenyészthessen méhet és ne termelhessen mézet, ne méhészkedhessen, - mert a felvásárláskor találkozik fertőzött mézzel, amit akarata és tudta nélkül terjeszti! /mert jelenleg nincs azonnali labor vizsgálat/

-ha minden mézfelvásárló cég "mobil laboratóriumot - kisteherautóba építve" üzemeltetne és azonnal tudná az aktuális árakat közölni!
/helyszínen egyezkedne és mondaná, hogy ennyit ad a mézünkért - nem pedig 1 hét múlva telefonál/ - nem lenne ellenséges a hangulat..

-ha a Magyar ANTSZ, Nébih a városi és falusi piacokat is ellenőrizné - nyúlós ->méz eladás során! /mobil laborokon keresztül/

-a mézfelvásárlónak is kötelező legyen a nyúlós bejelentése!! /amire, reagáljon valaki már!/

-ha megállapítsák a vizsgált mézről,/piacon, élelmiszer boltban, áruházban vagy a felvásárlónál/ hogy a nyúlós baktériumot tartalmaz, akkor legyen 24 órán belül a méhész lakása, lakásának mellék helységei valamint a méhek állandó bejelentett tartózkodási helye egészségügyi ellenőrzés alá vonva!

-adandó aktuális vizsgálatok során, kapjon szakértőnek megfelelő korrekt órabért a méhegészségügyi felelős /mert sokszor az állatorvos nem ért a méhekhez/ - az államtól, /- csúnya ez a segédmunkási bérezés /

-a méhészt mint szakmunkás szakmát minimum 2 éves iskolában oktassák az országban legalább 3 középiskolában és kössék az oktatást érettségi feltételéhez! /mivel élelmiszert termelünk/

-minősítsék a méhészt, csak a minősített méhészek kapjanak vándorlási engedélyt ;
/pl; akik megfelelnek az elvárásoknak ***itt minden lehet***, vagy akik az ország másik felében saját tulajdonú területére vándorol/
+olyan joga legyen a városi, községi mezőőrnek-> ha észreveszik, hogy xy méhész a vándorlás során szemetét vagy rossz kaptárt hagyott hátra és ezt dokumentálják fényképpel és JKv-el, akkor vonják vissza 3 évre a vándorlási jogát../

-és nem utolsó sorban a Magyarország területén alkalmazott vegyszerek engedélyezésében vegyenek részt a igazságügyi méhszakértők is 4-8 fő országosan, és legyen vétó joguk az engedélyezés során ha az a méhek, méhészek érdekeit sértené!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.06.22. 12:05 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Az összevetéshez pedig ugyanott elérhető a Magyar Méhész Kft. eredménye is.
Cégjegyzékszám: 01-09-181317


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.06.22. 09:01 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Gondolom az ellenőrző kód miatt.

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.06.20. 21:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Lehet elévült a link (?)....
OMME Magyarország Kft. 2014 üzleti év beszámolók elérhetők itt: http://e-beszamolo.im.gov.hu/kereses-Default.aspx, csak be kell lépni és beírni az adószámot: 24847223, ha valakit érdekel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.06.20. 15:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Próbáld újra, mert a link erre mutat: Hibás paraméterek!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.06.20. 13:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
OMME Magyarország Kft. 2014
http://e-beszamolo.im.gov.hu/kereses-Ba ... 3d%3d&so=3


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.06.05. 07:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Mint ahogyan sokszor máskor is. Tavaly is a mézelő méhek védelmében kiment ugyan a körlevél a járási hivatalokba , hogy a vaddohány kaszálási ellenőrzését csúsztatják egy hónappal csak a gazdákat senki nem tájékoztatta és így ugyan a gazdák némelyike "trehánysága" miatt nyugodtan alhatott, de a többiek bizony erősen kaszálásba tárcsázásba kezdtek 15-től. A sajtóban ezekről kellene hírt adni nem arról hogy a föld másik felén Fernando beverte az orrát mikor részegen hazaért és szembe jött a felesége.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.06.05. 05:05 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Csalódást keltő a kialakult helyzet SEFAG általi "favágó" megoldása. Remélem lesz hivatalos párbeszéd legalább a jövőre nézve. Sajnos a mostani intézkedés (is) ágazatunk súlytalanságát mutatja.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.06.04. 19:51 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Zombee!
Megint igazad van. Vélhetően nem direkt történt a dolog. Utánanézhettem volna. Annyit azért lehetett volna tenni, hogy június 15 előtt még sohasem virágzott a hárs, valamiképpen akkorra tenni ezt a két napos rendezvényt. Az az érzésem, ha nem zárják le éjszakára az utakat, akkor nem kevés méhész fog letelepedni a tiltás ellenére. Ami lovasfogattal tényleg veszélyes lehet. Megint a tisztességes méhészek bűnhődnek majd. Akik nem foglalkoznak a tiltással jól járnak, jövőre pedig lehet erre hivatkozni, hogy nem engedik a letelepedést. Itt olvastam régebben, hogy a méhészek a turistautakra pakolnak, azt gondoltam ezt unta meg az erdészet. Ezért idén különösen be kellene tartani a szabályokat. Nem mindegy milyen bizonyítványt állítunk ki magunkról.
Amúgy az enyezdi rakodó, Márcadópuszta, Ropoly útvonal csak egy nagyon kis szelet a Zselicből. Korlátozódhatott volna a kiemelten veszélyt jelentő helyek környékére a tiltás. Szintén elszomorító, hogy ilyen rövid idővel a vándorlás előtt jelentik be . Lesújtó élmény lehetett azoknak, akik évek óta odajárnak.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.06.04. 15:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Egy jogi boncolgatást megérne, mert bizony ismereteim szerint elég aggályos a dolog , pláne hogy ilyen nagy területről van szó


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.06.04. 12:20 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
cerana írta:
Ez az az eset, amikor a közvagyont a köz egy meghatározott csoportja kisajátítja.


Lájk.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.06.04. 10:25 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
cerana írta:
Nekem senki ne mondja, hogy ez nem direkt így lett csinálva. Megelégelték a méhészeket!

A Vándorgyűlés miatt lesz így, melyet minden évben máshol, június hónapban rendeznek (tavaly Sopronban 13-án, 14-én tartották). Szerencsétlen egybeesésnek tűnik. :( Nagyon fájó ránézni a lezárt terület nagyságára.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.06.04. 10:02 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Elég sokat tekeregtem már itt, így a teljes aszfaltút környéke, ami Ropolyon át Kardosfáig és tovább megy, le van zárva. A másik út Bőszénfától Lipótfáig szintén, pontosabban Lipót felől be lehet jönni, de én ott alig találtam hársat. Bőszénfa felől mindkét oldalon kerítés (legalábbis, amikor utoljára voltam ott pár éve). Simonfa vonzáskörzetében akkor még rengeteg hárs volt, de szerintem agybaj lesz ott. Arra a földútra sok méhész szokott települni, akinek ott volt régen helye, ha nem megy időben, elfoglalhatják mások. Csak megjegyzem, nem vagyok zselici, sosem vándoroltam ide , csak szeretem a környéket. A kerítés tudtommal nem SEFAG terület, hanem egyetemi. Nem gondolom, hogy oda méhészeket beengednének.
Ez az az eset, amikor a közvagyont a köz egy meghatározott csoportja kisajátítja. Persze vadászati esetben el lehet fogadni, hogy a közvagyont ne minden vadász lőhesse, hanem felruházunk valakit ezzel a joggal, mert különben minden vadat kilőnének. De méhészet esetén ilyen indok nincs. Én bizony az OMME helyében Alkotmánybíróságra vinném az ügyet. Ha joga van hozzá. Nem vagyok benne biztos.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.06.04. 09:43 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Anti!
Ez majdnem az egész Zselic!

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.06.04. 09:42 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Robi!
Jól látom, hogy ez kilencven százalékos kitiltás? Úgy nézem, hogy ahová méhészek szoktak települni, ott tilos. A kérdés, hogy Simonfa felé a földút mellé be szabad-e menni az erdei úton, vagy egyszerűen lezárják az aszfaltozott utat? Bőszénfa felé le van kerítve a szarvasoknak. Nem hinném, hogy oda beengednék a méhészeket. Te jó ég, mi lesz Sasréten ? Az ugyebár nem SEFAG, hanem MEFAG. Nekem senki ne mondja, hogy ez nem direkt így lett csinálva. Megelégelték a méhészeket!

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.06.04. 08:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 18:10
Hozzászólások: 1315
Tartózkodási hely: Dél-Somogy, Babócsa
A mi szokásos kardosfai helyünk sajnos benne van. :(

_________________
Kolics Róbert
1/2 NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.06.04. 06:42 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Valaki meg tudja mondani, hogy ez a terület merre helyezkedik el a Zselicben?

http://www.omme.hu/?p=4175

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.05.03. 19:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Ismerek olyan fiatal gazdát is, akinek már árverezik a házát... Mert ugye ha nem sikerül teljesíteni a vállalt dolgokat, akkor vissza kell fizetni a teljes elnyert összeget! Határidő lejárta után pedig csenget a Nav, ott pedig már nincs alku!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.05.03. 19:42 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Azért írtam az előzőben, hogy attól is függ, mikor válik főállásúvá.
5 év után meg jellemzően "menekülnek" vissza őstermelőnek.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.05.03. 18:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Azért azt átszámoltátok már, hogy egy fiatal gazda, aki ugye vállalkozóvá válik kötelezően, és a vállalási feltételeknek megfelelően még esetleg 1-2 minimum 4 órás alkalmazottat is bevett a "buliba" mennyi járulékot is fizet maga és az emberei után az elkövetkező 5-10 évben? Szép dolog ez a felvett 10 milla, amiből lehet venni méheket és eszközöket is, de mire lezárul a teljes pályázati intervalluma addig majdnem 5 millát már "visszaadott" a feladónak adókban, járulékokban! És addigra hol van már az a 10 millió!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.05.03. 11:21 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Olyan fele körül fizeti vissza. Talán...
De ez is függ pár dologtól. Mikorra válik főállásúvá, stb.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.