Pontos idő: 2024.03.28. 22:43

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.11. 06:32 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Propolisznál a pont.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 22:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Brüsszeli akcióra lehet nem volt a legjobb az időzítés, lehet nem volt minden állítás teljesen tényszerű és statisztikailag is alátámasztva (bár ezt még a klasszikus retorika sem igényli, "politikai marketing" meg főleg nem), és lehet összefogtunk olyannal egy közös ügyért, aki máskor, más relációban ellenérdekelt lehet. Mégis, sikerült felkelteni a média érdeklődését, több emberhez jutott el az "üzenet" - még ha esetleg suta is volt - mint jelen fórum "legelmésebb" hozzászólásai. A közös érdeket és összefogást kellene keresni, nem a különbséget, ki melyik szekértáborban ül, értve ezt saját berkeinken belülre is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 21:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
A minap egy kedves barátom- Arisztaiosz betűtévesztésére reagálok- vehemensen próbált érvelni, eszmefuttatását egy nyomatékosított felkiáltással zárta: "Megbízható emberekre van szükségük!"- az í helyett azonban véletlenül a hangot ejtett; úgy se rossz, nyugtázták a többiek...

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 20:18 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Kedves Arisztaiosz!

Örülök hogy végignézte a videót. Jól fejezi ki magát, mikor azt írta: "megosztottam ezt a történelmi jelentőségű videót". Higgyen nekem, nem is volt más célom vele.
Bajusz Péter munkáját úgy is megköszönhette volna, hogy nem fricskáz meg engem a "széljegyzet" kapcsán.
A Fekete-Fehérről hoztam a történetet, és már számtalanszor támadás ért, mondván ne reklámozzam a "megváltó fórumot", így gondoltam csak a linket másolom be kommentár nélkül. / Látom így sem tudtam megfelelni önnek./

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 18:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Kedves Atyuszka!

Nagyon köszönjük, hogy megosztotta velünk ezt a történelmi jelentőségű videót a magyar méhészek virtigli demonstrációjáról. Nem hiszem, hogy jelentős energiatöbbletet igényelt volna, ha széljegyzetben közli: a felvételt Bajusz Péterék készítették, s bocsájtották a nagyérdemű rendelkezésére...

Ezúton köszönjük Bajusz Péter munkáját, s reméljük, hogy a regisztrációja aktiválásával rövidesen ezen a fórumon is tagként üdvözölhetjük.

A videóval kapcsolatosan megjegyezném: negatív emócióim csak erősödtek a megtekintése során. Mint előbb is írtam már, az időzítést nagyon szerencsétlennek tartottam, s azt sem rejtettem véka alá, hogy a "főszervező" Takács Ferencnek, a "Kaposvár és Térsége Méhész Egyesület tagjának" (ki nem oly rég még a Tolna Megyei Méhész egyesületet erősítette) kommunikációja is több kérdőjelet vetett fel. Beszédében kétszer is hangsúlyozta, hogy a kínai méz 2002-es (két évre szóló) kitiltásának hozadékaként "egy éven belül duplájára nőttek a felvásárlási árak". Nem tudom, hogy honnan vette ezen adatot, de nekem a KSH hosszútávú adatsoraiból nem ez jött le, persze lehet, hogy az uniós felvásárlási árak valójában a duplájukra nőttek, de ez a trend az itthoni felvásárlási átlagárban valahogyan nem igazán manifesztálódott...
http://www.ksh.hu/docs/hun/agrar/html/tabl1_5_3_4.html a termelési adatokról
http://www.ksh.hu/docs/hun/agrar/html/tabl1_6_1_10.html a felvásárlási átlagárakról
http://www.ksh.hu/docs/hun/agrar/html/tabl1_6_2_8.html a piaci termelői átlagárakról
Érdeklődésre tarthat számot a Nektár-Trade Szövetkezet egykori adatsora is, valahogyan abból sem jön át Takács úr víziója...
http://www.nektartrade.hu/index.php?opt ... 18&lang=hu
Nem a teljesség igényével, de az akkori termelési és piaci trendeket illusztrálva idézném a mézpiac egy jelentős szereplőjének tájékoztatóját is a 2005-ös szezonról:
http://www.vg.hu/vallalatok/meglodult-a ... ioba-37659

Takács úr a mostani demonstráció várható eredményeként előre vetítette, hogy előre láthatóan "minimum 50 %-kal, de lehet, hogy 100 %-kal lesz drágább a méz a méhész udvarán". No, erre azért befizetnék, lévén a sokat idézett "dicsőséges" 2004-2005-ös demonstrációt követően a hazai felvásárlási átlagárak történelmi mélypontot értek el (2002-ben 504,7; 2003-ban 619,4; 2004-ben 499,3; 2005-ben 322,8 Ft/kg átlagáron vásárolták fel a hazai mézet a kereskedők). Alkalmasint érdemes lenne a demonstrációt követően figyelnünk az Aranynektár felvásárlási árainak alakulását...

Tudom, hogy még nem olyan régen ilyen aktív "szervezett méhész" és fórumozó kedves Atyuszka, ezért javasolnám, hogy az egykori történéseknek is kicsit olvasson utána. A jelen időben fórumozók közül sokak nevével, nickjével és véleményével találkozhat, s mint látható, a két demonstráció között eltelt tíz esztendő nem sok változást hozott a méhész kontra kereskedő viszonyában (esetleg szabatosabban: "iszonyában"), no, meg a méhészek gondolkodásának prioritásait illetően...
http://sgforum.hu/listazas.php3?azonosi ... r=timeline illetve
http://sgforum.hu/listazas.php3?azonosi ... r=timeline

Ami a kereskedő-méhész iszonyt, "párbeszédet" illeti, álljon itt egy szemléletes idézet a múltból:
"© ......... 2005. feb. 28. 19:43 | Válasz | #131

Jörgi! Léhet,hogy tudatlan vagyok de legalább becsületes!Neked más az érdeked mint nekünk méhészeknek!Ezért méhész és kereskedő soha nem fog megeggyezni.Nektek egy a cél, tőlünk minél olcsóbban megvenni a mézet, és jó haszonnal továbbadni!KOFÁSKODTOK!Fehérváron sajnálhatod, hogy nem hallodtad, hogy miket mondtak a méhészek amikor demagógiáztál a mikrofonban.Csak ügyesen tegyétek tönkre a mézpiacot hátha sokan abbahagyják ezt a mesterséget!Ha ez így halad ingyen kéritek el a mézeket a méhészektől.Ezen sem lepne meg!Megérdemelnétek, hogy bevágjuk közraktárra a mézeinket úgy 2-3 évre!Ti pedig áttérnétek őszibarack mag exportra!Szerintem meddő ez a vita köztünk, méhész és kereskedő között!Mindig ellentétes az érdekünk!Ne is győzködjük egymást!"
Bájos, nemde? Kedves színfoltja volt a videónak, mikor az előző szösszenet szerzőjének nemes arcélét felfedezhettem a hazai és nemzetközi mézpiac prominensének társaságában...
Persze Takács úr nem csak kereskedő, hanem méhész is, elmondása szerint tart néhány kaptárnyi méhet is...

A feltett videóra visszatérve: a brüsszeli demonstráció a képsorok tanúsága szerint is erősen a "vihar az éjjeliedényben" feelinget küldte át, s egy sor komoly csúsztatást tartalmaz a nyilatkozók üzenete. Ha a kínai méz hamis, akkor nem a címkézés szigorításával lehet ellene felvenni a harcot, hanem az uniós szabályozás konzekvens betartásával. A hamis mézet nem címkézni kell, hanem a hamisítás detektálását követően megsemmisíteni. A hazai mézpiacot sem hiszem, hogy a hamis kínai méz-tsunami (magyarosan méz-cunami) teszi tönkre, mert nem valószínű, hogy Takács úr kijelentése -mely szerint a "kínai méz egy év alatt a belföldi forgalom felét elvitte"-, megállná a helyét. Az uniós mézpiacon pedig a Golden Nectar GmbH nem meghatározó játékos, csak az ő piaci helyzetének javítása kedvéért nem valószínűsíteném, hogy az Unió kitiltaná a teljes kínai mézmennyiséget az uniós piacról, amennyiben annak minősége a szabályozásnak megfelel. Sajnos a kínai mézet tagállami kezdeményezésre sem valószínű, hogy "kitiltanák", az ellene felhozott vádak meglehetősen szegények releváns érvekben. A debreceni Egyetem visszautasította, hogy vizsgálati eredményei alapján konzekvenciákat vonjon le bárki is a neki vizsgálatra átadott méz-minták eredetét illetően, a brémai vizsgálatokról csak hallottunk, de senki nem látta az eredményt (azt sem tudom, a brémai labor akkreditáltatta-e már az eredetmeghatározásra irányuló NMR vizsgálati módszert), Takács úr -többek között- "organoleptikus" vizsgálat és a termelésre alkalmas terület nagysága alapján véli hamisnak a kínai mézet, s a Kaposvár és Környéke Méhész Egyesület sajtótájékoztatójában is egy sor csúsztatás szerepel... Az már csak hab a tortán, hogy e sajtótájékoztatóban a "melaninos tejtermék botrányra" is hivatkoznak. Ha mostanában írogatnék a Megváltó Klubra, már megírtam volna az emblematikus Kakaskának is, hogy nem melanin volt az, hanem melamin. Van némi különbség a két anyag között. Az electio és az erectio között is csak egy mássalhangzónyi az eltérés, mégis micsoda különbség van a jelentésükben... Esetünkben is a hangzótévesztéssel tetten érhető a teljes fogalomzavar. Úgy tűnik, ez Kokaskát nem nagyon zavarja, Díszbaromfink kritika nélkül bármit hajlandó kikukorékolni, amit a csőrébe adnak...

Lezárásként idéznék egy emblematikus figurát a régmúltból-jelenből, pátosza magával ragadó, s rendkívül élesen sikerült fókuszálnia a demonstrációban rejlő lehetőségekre, jövőképre (igaz, nem lehet nehéz precízen fókuszálnia annak, akinek a szakmájába vág...):
"© ......... 2005. feb. 01. 00:43 | Válasz | #77

Büszkén mondhatom, hogy a Brüsszeli demonstrációra az első busszal mehettem!Fotók az OMME honlapján megnézhetők.Minden magyar méhésznek üzenem!Mi képviseljük most az európai méhész szakmát! Meg kell mutarnunk, hogy egy kis maréknyi ország lelkes és kitartó méhészei mire képesek!Csak ott fagyoskodva érti meg az ember, hogy milyen csodálatos a méhész szakma!Gyermekeink, unokáink jövője múlik most rajtunk! A hazugság nem érvényesülhet!Az igazság a szívünkben dobog és végsőkig kitartunk!Büszke vagyok, hogy a nemzeti színű zászlóval állhottam Brüsszel egyik fő terén, és még soha nem éreztem ennyire magyarnak magamat!Gyertek Ti is érezzétek ezt a csodálatos érzést!Mindenkinek megköszönjük ha támogatja akciónkat 1000 forint feletti fel-ajánlásokat az OMME OTP:11705008-20488244 szám." (Az idézetekben szereplő "sajthibákat" nem javítottam, azokat teljes szépségükben szerettem volna visszaadni.)

E heti találós kérdésem: ki a két -kipontozott névvel idézett- hozzászólás szerzője? Az "öreg motorosoknak" tilos a megfejtés, csak újsütetű érdekérvényesítők oldhatják meg e feladványt! Hajrá...!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.08. 16:02 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
https://www.youtube.com/watch?v=7HTlfd4Gc3w

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.06. 11:51 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
http://promenad.hu/cikk/nepfelkelesre-k ... att-159666

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 23:33 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
mezesduo írta:
Csak a mihez tartás végett, hogy ki is állít valósat vagy valótlant. Át kéne gondolni, hogy kiket és mi alapján járatnak le.

http://www.hirado.hu/2015/10/29/cafolat ... z-ugyeben/

http://www.haon.hu/hamisitott-kinai-mez ... at/2944462

Nem tisztem Takács urat védeni, remélem nem is szorul rám, de .......
Csatolmány:
akácméz_kolozsvár.jpg

Ha megnézed a flavonoid tartalmakat, vagy a rezet, a kolozsvári egyetem méréseiben, akkor látod.
A nyilatkozat arról szól, hogy a vizsgált minták nem lettek vizsgálva az Élelmiszerkönyv által meghatározott paraméterekre, tehát akár mézek is lehetnének.
Nem tudtak kimutatni belőle flavonoidokat és néhány ásványi anyagot ami az akácmézben van (Élelmiszerkönyvben ezek nem szerepelnek.) de ezek alapján nem állítható JOGI felelősséggel, hogy a minták Kínából származnak.
Az egyetem nem szeretne pereket.
Ők elvégezték a megrendelt méréseket, a vitt mintából. A többi nem az ő dolguk, következtetésektől elzárkóznak.
Szerintem


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 22:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
DN igazad van más irányból kellene tenni ,mert akinek feladata lenne nem áll a helyzet magaslatán.

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 22:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Megmozdultak az ellenerők (meg az ügyvédek?), hiszen ez "egy nagy játék". Meg nagy pénz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 22:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.11.12. 09:36
Hozzászólások: 6
Csak a mihez tartás végett, hogy ki is állít valósat vagy valótlant. Át kéne gondolni, hogy kiket és mi alapján járatnak le.

http://www.hirado.hu/2015/10/29/cafolat ... z-ugyeben/

http://www.haon.hu/hamisitott-kinai-mez ... at/2944462


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 21:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
"Ezt konkrétan kitől lehet megtudni?"

A méhész újság novemberi számának 30. oldalán a középső hasáb utolsó sora és a jobb hasáb első sora tartalmazza a felsorolást.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 19:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Takács Úr méhész ?
Én úgy tudtam, hogy az ország egyik legnagyobb mézkiszerelője, akinek nincs ideje ilyesmire...
Vagy aki mézet vesz, vagy elad, az méhész?
És nem arról ismeri Őt mindenki, hogy nagy mézkiszerelő, az Aranynektár tulajdonosa.
Ez nekem olyan mintha, Orbán Viktort az ország miniszterelnökét úgy mutatnák be, hogy
Orbán Viktor footbalista, az akármilyen football klub tagja.
Nem?
Vagy ez csak nekem tűnik furcsának? :ugeek:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 19:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Be kell vallanom, kicsit szunnyadtam... ;)
Igen, arra a buszra gondoltam ami a Benelux államok egyikébe tart és nem abba ahova
Arisztaiosz.
Egyébként egyetértek Tomipapával most, bizonyos kérdéseket tekintve.
Csak ámuldozom, hogy napok óta Takács Úr és a kínai- magyar méz folyik a csapból(tv, rádió, internet, sajtótermékek).
De gyakorlatban csak azt látom, hogy a mézvásárlók felének kizárólag annyi jön le, hogy
megint gáz van a magyar mézzel, meg valami kínai izé is van...
A másik fele érti természetesen.
Miért ilyen üzeneteket küldünk az ország és a világ felé??? :cry:
Nem többet érne, ha feleennyiszer elmondták volna tv-ben, rádióban, stb. , hogy magyar termelői mézet vegyenek megbízható forrásból és felhomályosítanánk az embereket, hogy a méz nem csak cukor és nemcsak akkor kellene fogyasztani amikor nagyon fáj a torkom és már egyik gyógyszer sem segít...
Ellenben szakmai kérdéseket és problémákat teszünk az asztalra, jó magyar méz helyett.
Miért nem tudjuk megoldani szakmai berkeken belül, a hatóságok és esetleg a kormányzat közreműködésével?
Vagy miért más fülével veri a csalánt Takács Úr. Miért a termelőket hozza lázba és harcba az ő riválisaival szemben(nagy mézkiszerelők), Klenáncz gyönyörű barna akácmézét mutogatva a tv-ben, akadozó beszéde közben?
Megint egy negatív üzenet a fogyasztók felé: baj van a mézzel!
A közlésfolyamat további része vagy megmarad egy laikusnak, vagy nem, de általában nem.
Kiváló reklám a hungarikumnak, a nagy magyar akácméznek és általában a mézeinknek.
Biztos a felvásárlói árakra is jó hatással lesz, ha a felvásárlók, vagy végfelhasználók,mézfogyasztók bojkottot hirdetnek, mert nem tudják eladni a bekevert mézeiket amibe azért lehet, hogy magyar termelők jó mézeit is beleteszik javítónak.(Persze ez egy erős és negatív kép.)
Takács Úr szerintem, főleg a saját vállalkozása érdekeit tekinti elsődlegesnek mint egysikerorintált vállalkozó általában a piacgazdaságban.
Hiszen Ő egyébként is abban érdekelt, hogy minnél magasabb minőségű mézet vegyen, minnél alacsonyabb áron a szerencsétlen magyar termelő méhészektől, akik nem tudják közvetlenül európában értékesíteni a mézüket( de ha akarsz vehetsz cukrászdát Bécsben, emlékszetek? és méhészetet is?? 8-) ).
És ezt a baromságot még kivisszük Brüsszelbe is, hogy megint a magyarokról beszéljenek, mert megint elégedetlenek.
Nem inkább az országunk uniós képviseletét kellene együttműködésre bírni és érdekképviseletre.
Fog valakit érdekelni, ha kint hőzöngünk? A sajtókapcsolatok elő vannak készítve, a meghatározó európai hírtelevíziók fogják közvetíteni a migránsválság közepén??? :shock:
Én sajnos nem hiszem, de esetleg az m1 még ezt is fogja néhány napig csámcsogni...
Pozitív üzenetet a negatív üzenetek helyett, egyszerűbb üzeneteket( csak zárójelben jegyzem meg ez is egy szakma, szerintem itt nem vontak be reklám és marketingszakembert)!
Csak a gyűlölet dolgozik, mint jó szokás szerint.
A kínai gagyimézes bekeveréses dolgokat eddig is tudtuk, nem?
Miért most, miért így? :cry:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 19:07 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
3. "Nem ajánljuk a mézünket leadni olyan kereskedők részére, aki a magyar mézet a kínai méz feljavítására és keverék mézként történő értékesítésére használja."

-Ezt konkrétan kitől lehet megtudni?

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 17:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
Lehet még csak Hegyeshalomnál jár mire mindenkit leellenöriznek a határnál. Népvándorlásnak hála.

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 17:15 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tudtam én, hogy arra gondol, csakhogy az már azóta majdnem kint van, mert ma hajnalban indult.
Csak nem nagyon értem, hogy DN eddig szundikált, vagy mi?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 17:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
Hát ami B(r)uszel - be megy Takáccsal :ut :lol:

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 16:06 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
DN19 írta:
Nem telik a busz?


Milyen busz?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 13:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 383
Az a Takács Ferenc. Az ország egyik legnagyobb méhészete is az övé.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 12:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Nem telik a busz?

Ez a Takács Ferenc az Aranynektáros Takács Ferenc?
Ő mióta méhészkedik, vagy miért így mutatják őt be? :shock:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 11:05 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
http://www.omme.hu/?p=5115

Aki úgy gondolja részt vehet ám.
Érdeklődjetek az egyesületi elnököknél, ill aki közelei, szerintem egyénileg is kijöhet.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.27. 10:51 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Idézet:
De Ő már nem csak a saját méhcsaládjáért felel hanem mint................. méhegészségügyi felelős az ellenőrzésére kijelölt családokért

Nem fricskának szánom de szerintem nagy a különbség, a méhegészségügyi felelős, és a tulajdonban lévő méhcsaládok felelőssége vonatkozásában.
Idézet:
Ha Kis 2 Jánosnak összeomlanak a méhcsaládjai akkor az nem igazán tartozik rám feltéve ha előtte nem osztja az ész a fórumokon a saját szakmai tudásának nagyságáról!

Szeretném meg jegyezni, akkor sem tartozik rád, esetleg véleményed lehet az észosztással kapcsolatban.
Idézet:
De mivel te jó szakembernek tartod Csuja kollégát ( és nem elvtársat) ezért nem akarlak meggyőzni a véleményemről.

Én több, méhész véleményét elszoktam olvasni, és meghallgatni egy adott dologról, problémáról, (köztük a tiédet is).
Mivel különbözőek vagyunk, ezáltal a rálátásunk is más lehet, az érintett témával kapcsolatban.
Vagyis, nem "jelöltem" ki jó, nagyon-jó, legjobb, szakembert. Mindig megpróbáltam a vélemények alapján kiválasztani azt amit, vagy amiket, az én saját technológiámba be tudtam, tudok illeszteni. Itt kell megjegyezni, hogy a saját technológia kialakításában is ugyan így jártam el, és vélhetően ezért mondhatom azt hogy saját. /ez az én felelősségem/ Én úgy gondolom, hogy minden jó dologra nyitott, kapható vagyok, és ha valaki jobbat tud mint én azt megköszönöm, és alkalmazni fogom.
Tudod?; "A jó pap holtig tanul" ;)

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.27. 08:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
atya07 írta:
Most látom csak, hogy neked komoly Csuja fóbiád van. De lehet ezzel nem vagy egyedül.


Nem Csuja fóbiám van, hanem inkább az amikor elméleti szakemberek osztják az észt amikor a gyakorlatban kellene jeleskedni az meg nem igazán megy nekik sőt. De ez nem csak rá vonatkozik.


Idézet:
Szerinted tartozik rám, hogy kinek, mikor omlott össze a méhcsaládja?? Mindenki a saját méhcsaládjaiért felel.


Ha Kis 2 Jánosnak összeomlanak a méhcsaládjai akkor az nem igazán tartozik rám feltéve ha előtte nem osztja az ész a fórumokon a saját szakmai tudásának nagyságáról!
De Ő már nem csak a saját méhcsaládjáért felel hanem mint a Gödöllői méhészegyesület elnöke és méhegészségügyi felelős az ellenőrzésére kijelölt családokért is.

De mivel te jó szakembernek tartod Csuja kollégát ( és nem elvtársat) ezért nem akarlak meggyőzni a véleményemről. Szerintem ejtsük ezt a témát.

Amúgy így utoljára: olvastam a feketefehéren Geddekas és Irido szakmai vitáját. Hát nem egy súlycsoportban vannak a szakmában az biztos. Én legalábbis ezt vontam le következtetéskén ami megerősítette az eddigi véleményemet.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.26. 19:39 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Csalánosi!

A riportot nem én adtam! Szerintem ezt látod, és hiszel a szemednek.
Most látom csak, hogy neked komoly Csuja fóbiád van. De lehet ezzel nem vagy egyedül.
A "mintha", és az hogy én mit fogalmaztam meg, az nem egy és ugyanaz.
Az hogy te mit vélsz felfedezni egy riportban az a te dolgod.
Szerinted tartozik rám, hogy kinek, mikor omlott össze a méhcsaládja?? Mindenki a saját méhcsaládjaiért felel.
Még egyszer elmondom; én feltettem egy hírt, és még mielőtt tovább mehettünk volna a hír boncolásával, nekem ugrottatok.
El kellett telnie pár napnak mire rájöttetek arra, én egy hírt közöltem. Mivel az interjú tartalmát itt, talán egy időben láttuk, még az a vád sem érhet, hogy nekem mit kellett volna közölnöm számotokra.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.26. 17:58 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
atya07 írta:
Sajnos nem veled jutottunk el idáig, :D


Hát dehogy nem!
Ott van beidézve abban, amire válaszoltál ember.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.26. 17:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
atya07 írta:
Az hogy ki, mit zárt ki, és mi alapján, ránézésre, vizsgálatok hiányában, az csak magánvélemény lehet, és nem tény.

De mintha tényként lett volna felsorolva ezek a dolgok a Tv-s riportban.

atya07 írta:
Viszont úgy gondolom, hogy a méhegészség területén, munkával eltöltött jó pár év, eredményezhet bárkinek olyan rutint, ami alapján feltud állítani egy diagnózist.


Bárkinek talán nem de valakiknek talán igen eredményezhet ilyen rutint. Szóval ha bárkinek a nyilatkozata előtt másfél évvel összeomlanak a családjai azután Ő szórja az igét az nekem nem hiteles.
De ez az én szuverén véleményem.


Idézet:
Ez nem azt jelenti hogy nem szükséges vizsgálat. A vizsgálat mindenképpen kell, és kötelező. Komoly dologról van szó, mi is tanulhatunk az esetből, de ahhoz ismernünk kell a pontos tényeket, és nem utolsó sorban a vizsgálat eredményét, amit mindenki vár.


Ha ezt mondtad volna az elején vagy Csuja kolléga ezt nyilatkozta volna az korrekt lett volna.
Ha a volna ott nem lett volna. De sajnos nem ez történt.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.26. 17:31 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Sajnos nem veled jutottunk el idáig, mert te a hír hallatán hangulat keltéssel vádoltál, és közölted, hogy azt máshol tegyem ne itt.
Örülök hogy a látottak alapján kicsi öröm gyúlt szívedben. :D

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.26. 17:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
atya07 írta:
Ez nem azt jelenti hogy nem szükséges vizsgálat. A vizsgálat mindenképpen kell, és kötelező. Komoly dologról van szó, mi is tanulhatunk az esetből, de ahhoz ismernünk kell a pontos tényeket, és nem utolsó sorban a vizsgálat eredményét, amit mindenki vár.


No hála a Jó Istennek!
Eljutottunk idáig.
De mit is írtam én az első válaszomban, amikor feldobtad a témát, majd azt válaszoltad, hogy nagyon mellette vagyok a dolognak:
Tükör írta:
Szóval én is úgy hallottam, hogy probléma van a családokkal, vagy egy részével. A probléma nagyságáról,keletkezésének idejéről,pláne okairól azonban megoszlanak egyenlőre a vélemények. Azt is hallottam, hogy Szabó Gyuri szerint 2-3 hete, amikor ő vizsgálta, még rendben voltak.
Vagyis meg kellene várni amíg konkrétumok születnek az ügyben. Tudomásom szerint vizsgálják.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.26. 16:57 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Idézet:
Emlékeim szerint Csuja kolléga is kizárta a mérgezést az elhanyagolható területek és a 60 ha bio miatt.
Szerintem a Google térkép alapján nem hinném, hogy kizárható pedig én nem is lakom ott.


Az hogy ki, mit zárt ki, és mi alapján, ránézésre, vizsgálatok hiányában, az csak magánvélemény lehet, és nem tény.
Nem is tény ként kezeltem a dolgot. Viszont úgy gondolom, hogy a méhegészség területén, munkával eltöltött jó pár év, eredményezhet bárkinek olyan rutint, ami alapján feltud állítani egy diagnózist.
Ez nem azt jelenti hogy nem szükséges vizsgálat. A vizsgálat mindenképpen kell, és kötelező. Komoly dologról van szó, mi is tanulhatunk az esetből, de ahhoz ismernünk kell a pontos tényeket, és nem utolsó sorban a vizsgálat eredményét, amit mindenki vár.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.26. 15:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
atya07 írta:
És most akkor szerinted ezen a területen csak az OMME méhese van, és csak ebben a méhesében történt a művelés ágazatból származó mérgezés???


Csak előtte meg ezt írtad:

atya07 írta:
Egy elhanyagolható területen folyik magángazdálkodás, kiskertek formájában.


Emlékeim szerint Csuja kolléga is kizárta a mérgezést az elhanyagolható területek és a 60 ha bio miatt.

Szerintem a Google térkép alapján nem hinném, hogy kizárható pedig én nem is lakom ott.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.26. 14:37 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
És most akkor szerinted ezen a területen csak az OMME méhese van, és csak ebben a méhesében történt a művelés ágazatból származó mérgezés???
Nem engem kell meg győznöd, viszont azt el lehet mondani, hogy Gödöllő nem mezőváros, így nem jelentős a kiskerti művelésű terület sem.
Erről inkább a Gödöllői, és a vonzáskörzetében élő, és röpkörzetében tartózkodó méhészeteket, méhészeket kellene megkérdezni, biztos van itt a fórumon is ilyen.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.26. 13:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Mi az, hogy csak mocsár meg erdő? Van ott művelés rendesen. Meg a rengeteg kiskert.

Csatolmány:
omme3km.JPG


Csatolmány:
omme4km.JPG


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.26. 13:34 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
tsanyi írta:

Bocs egy apró fricskát azért engedj meg.
Röpkörzet: Az a terület amit a méhek táplálékgyűjtés során bejárnak. Ez nagyjából egy 3km sugarú kör 2826ha.
Ennek a 60ha ~2%-a. Bárhol találhattak a teljes területen belül, akár egy kisebb virágkertészetet vagy nagyobb kertet ahol rovarirtót használtak. Ezért a mérgezést is, sok minden más mellett, meg kell vizsgálni lehetséges okként.
Szerintem

Én nem fricskának szánom, de az én ismereteim szerint az a terület ahol a kutatóintézet található, sokkal több mint a 3000ha.
Noha ebből 60ha a bio művelésű terület. A többi sem a szántóföldi kultúrától ismert. Az egyik oldalon több száz ha területen erdő, az arborétum, a másikon halastavak.
Egy elhanyagolható területen folyik magángazdálkodás, kiskertek formájában. A Google térképen próbálom megmutatni azt a részt, amire én gondoltam.

https://www.google.hu/maps/@47.5610169, ... !1e3?hl=hu

Ha az általad vázolt 3 km sugarú kört én ennek értelmében nyugodtan kiterjesztettem 4 km-re, és még így sem látok a méhekre veszélyes gazdálkodási forrást.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.26. 12:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Csalánosi írta:
Veszti!

Nekem is ez volt az első gondolatom.
Kisebb probléma miatt is fújtak már le méheket Chemotoxal itt a fórumon is lehetett olvasni róla.



Ez igy van. Nem is omme tag már az illető :)

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.26. 11:31 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
atya07 írta:
tsanyi!

Most már látom a hozzászólásaitokból, hogy „nektek a szemfelnyitás”, volt a cél. ........

Atya07!
Közben kaptam Csuja Lacitól egy emailt a témában, amit gondolom ide a fórumra szánt. (Megszólítás: Tisztelt Ződ fórumosok!)
Erre már emailban válaszoltam. Nem szeretnék Csuja Lacinak itt a Zöldön topicot nyitni, van már erről tapasztalatunk.

Egyébként a dolgok lényegét Szigetvili tökéletesen összefoglalta.

Bocs egy apró fricskát azért engedj meg.
Röpkörzet: Az a terület amit a méhek táplálékgyűjtés során bejárnak. Ez nagyjából egy 3km sugarú kör 2826ha.
Ennek a 60ha ~2%-a. Bárhol találhattak a teljes területen belül, akár egy kisebb virágkertészetet vagy nagyobb kertet ahol rovarirtót használtak. Ezért a mérgezést is, sok minden más mellett, meg kell vizsgálni lehetséges okként.
Szerintem

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.26. 10:08 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Ismereteim szerint évente több ezer ha nem több tízezer méhcsalád jut kis hazánkban hasonló sorsra,"romokba". Többségéről sohasem derül ki, hogy mi okozta mivel csak kevesen kérik laboratóriumok segítségét. Legtöbbször csak találgatják esetleg valószinüsítik az érintettek az okokat.
Amikor a fenti az omme-s állomány ilyetén sorsra jutását meghallottam - nem is értem miért - nem az jutott eszembe, hogy én derítsem ki az okát egy sajtótájékoztató keretein belül, hanem hogy "na legalább ott történt, ahol a megfelelő feltételek (technika és szakemberek) kéznél vannak, így jó esély van arra, hogy konkrét okokat is meg tudják állapítani".

Azt is természetesnek tartom (!), hogy ha meglesznek a vizsgálati eredmények (de nem a találgatásokat) , mindannyiunk tudomására hozzák az illetékesek. Ha esetleg az derül ki, hogy az állítólagos "összeomlás" valakinek, valakiknek a mulasztása, hibás döntésének a következménye a szükséges intézkedések is megtörténnek.

De, mint mondtam, ha majd konkrétumok lesznek!

Ja, de ezt hiteles forrásból, így értelemszerűen NEM A CSUJÁTÓL SZERETNÉM MEGTUDNI!!!!!!

Addig én megelégszem annyival, főként, hogy a "fogáskeresők" így beindultak, hogy az intézet vagy az OMME vezetői tájékoztassák a méhészeket, hogy tényleg van-e ilyen gond és hogy folyamatban van-e valamilyen okfeltáró vizsgálat.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.26. 08:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
belizar írta:
Megnéztem a videót. Személyi felelősség.Igaz! Kezdjük az elején vagy a saját házunk táján. Nem tudom ki a helyi eü. felelös de szeretnék egy törvényt idézni neki :D

7. § (1) A méhcsaládokat évente, június 1. és szeptember 30. között - a vándoroltatási vizsgálattól függetlenül - a méhbetegségek felderítése céljából monitoring vizsgálatnak kell alávetni. A vizsgálat megszervezése a kerületi főállatorvos, elvégzése pedig a hatósági állatorvos és a méhegészségügyi felelős feladata, akik a vizsgálatról és annak eredményéről az 1. számú mellékletnek megfelelő összesítő kimutatást kötelesek készíteni.

Gondolom értitek!Én csak megjegyzem.


Ehhez annyit tennék hozzá , hogy ez kötelező ellenőrzési rendszer. A betegségeket, atkafertőzést a méhészet tulajdonosának, kezelőjének kell!!!!! észre venni, mégpedig egyrészt esetlegesen a tudása miatt legalább a gyanút, másfelől a méhész kötelessége a tavaszi tisztuló kirepüléstől a betelelésig, a fiasítást legalább 3 hetente átvizsgálni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.26. 08:16 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Az én jól felfogott értelmem szerint egy kutató intézetnek, nem is akármilyen szinten zártnak kell lennie.
Most csak magamat tudom idézni, ezért ha valakit ez zavar, bocsika.
Idézet:
A kutató intézet részéről Dr. Zajácz Edit, mb. méhészeti igazgatóhelyettes elzavarta a "kíváncsiskodókat" mondván ez kutatási terület, és csak minisztériumi engedéllyel tartózkodhatnak ott.

Vagyis, nem kizárt a szándékos károkozás, de szinte lehetetlen. Én legalábbis így gondolom.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.26. 08:08 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
tsanyi!

Most már látom a hozzászólásaitokból, hogy „nektek a szemfelnyitás”, volt a cél. /Megpróbálok nyitott szemmel járni, nem csak nézni, hanem látni/
Valahol elgondolkodtató amit írtok, és én nem ismertem ezeket a bejegyzéseket. Az idézett írásokat tényként fogadom el. De ez változtat azon, hogy az OMME méhészete romokban van?
Még mielőtt összemosnátok „véletlenül” valakivel, azt tudnotok kell, hogy számomra nem az volt a legnagyobb gond, hogy kiderítsem az interjú adó régebben mit hogyan csinált. Most már látom erről is egyhangú a véleményetek. Mi a véleményetek az OMME méhészetéről az eddig tudomásunkra jutott adatok alapján.
De kérlek benneteket, ha tudtok vonatkoztassatok el attól, hogy kinek a neve szerepel mint interjú adó. Nem lenne jó, ha olyan irányba terelődne a dolog, miszerint az OMME méhállománya azért van romokban mert Csuja interjút adott a kutató intézetnél.
Be kell vallanom, nem néztem meg csak egyszer a "Csuja intrjút".
Én is várom az OMME részéről a hiteles tájékoztatást.
Idézet:
Atyuszka te meg tudod mondani hány ha egy méhcsalád szűken vett röpkörzete???

Azt hogy különböző méhlegelők mennyi családot tudnak, képesek eltartani azt tudom. Arra vonatkozó pontos adatom nincs, hogy a szóban forgó 60ha bio területre mekkora a méhcsalád sűrűség.
Idézet:
Azt is megtudhatjuk, hogy az atka ma már nem okozhat gondot...

Szerintem ez a mondat nem így hangzott el.
Valahogy úgy hangzott; gondos odafigyelő munka mellett ma már eredményesen kezelhető az atka.
A kettő között óriási a különbség. Szerinted??

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.26. 08:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Veszti!

Nekem is ez volt az első gondolatom.
Kisebb probléma miatt is fújtak már le méheket Chemotoxal itt a fórumon is lehetett olvasni róla.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.26. 07:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Nekem az is furcsa ebben a történetben, hogy augusztusban mikor az Eü felelős megnézte az állományt nem látszott volna egy ilyen mértékű atkafertőzöttség?
Ha látszott volna ilyen, nem szólt volna, hogy emberek itt nagy a baj, elvégre ez külön figyelemmel kísért méhészet?
Biztos hogy az atka volt?
A csavarlazító is jelentős mértékben gyengíti a családokat...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.25. 19:38 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
:D :D :D Köszi atya07!

Mindannyian jót nevettünk volna az egészen, ha legalább vicces lenne.
Sajnos szánalmas.
Egy méhegészségügyi felelős aki a saját méheit sem volt képes megvédeni, minden vizsgálat nélkül szakérti az OMME méhállományának helyzetét......
A szakértés közben hivatkozik 60ha bio területre. Atyuszka te meg tudod mondani hány ha egy méhcsalád szűken vett röpkörzete???
Azt is megtudhatjuk, hogy az atka ma már nem okozhat gondot... Szerinted?
Cs. László szerint már nyáron kellett volna vizsgálni.
Nyár végén volt egy vizsgálat amit a helyi eü felelősnek kellett elvégezni. Erről ő nem nyilatkozhat akárkinek, bizonyos titoktartási nyilatkozat miatt. Viszont ha a tulajdonos kéri erre, akkor semmi akadálya.
Arra kérném az OMME vezetést, hogy kérjen egy ilyen szakvéleményt az eü. felelőstől, és tegye közkinccsé.
Jó lenne elkerülni a dezinformációkat.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.25. 19:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
A tények pedig makacs dolgok...

A mi Geddekas barátunk meglehetősen feledékeny szokott lenni, ha a saját ökörségeit kell magyaráznia. Természetesen egy "lábtörés" valóban komoly méhegészségügyi kockázatot jelenthet, s Csunja kollégának ráadásul rendkívül empatikus méhei voltak: együtt szenvedtek invalidus gazdájukkal...

Természetesen érthető, ha az "idült kutatógörcs" tünetegyüttesben szenvedő főszaktudományos fősámán és önjelölt megváltó fogást igyekszik keresni minden olyan szervezeten (Egyesület, Kutatóintézet), mely nem tartott igényt a zsenijére.

Álljon itt egy idézet, melyben Csunja barátunk Csalánosi által is említett felhívását közzétette. Akkor valahogy nem jutott eszébe, hogy sajnálkozzék az állatvédelmi törvény hiátusain...

"Geddekas

Re:Rajzásgátlás módszerei
« Válasz #14 Dátum: 2014. május 04. 14:04 »
• Idézet
Vásárolnék. A szeptemberi lábtörésem miatt a méheim is szenvedtek. ősszel, télen és koratavasszal is megszüntek méhcsaládjaim. Megfeleződött az állományom.

A mostani hüvös elmúltával az erős méhállományokban a méhcsaládok rajzani akarnak. Akinek van fölösleg méhe, kérem jelentkezzen. Szükségem lenne méhekre, akár fias lépeken, akár söpört v természetes raj formában, mert szeretnék 100 Rakodókasos méhcsaláddal betelelni és ha tehetem az összes NB lépes családot értékesítem.
« Utoljára szerkesztve: 2014. május 04. 14:09 írta Geddekas »

Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli."

A dolog bájos pikantériája, hogy ez a hozzászólás a "Rajzásgátlás módszerei" témában jelent meg egykoron... Míg az OMME méhcsaládjai összeomlottak, Csunjáé "megszüntek". Rajzásgátlásra mindenesetre tökéletes a módszer, összeomlott és "megszünt" méhcsaládok nemigen rajzanak...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.25. 18:51 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Csalánosi!

Nézőpont kérdése az hogy ki milyen ember.
Jelen esetben szerintem a tényekkel kell foglalkozni.
A legnagyobb baj az az, hogy az OMME méhese-méhészete "romokban" van.
Az hogy valakinek, hogy megy tönkre az állománya, vagy miért, az a saját története, saját problémája, saját kára, felelőssége.
De ebben az esetben az OMME méhészetéről van szó, ahol minden olyan eszköz a rendelkezésre állt, amivel nemhogy elkerülhető lett volna a baj, de még az állomány bővítését is eredménnyel lehetett volna végezni.
Nem mellesleg az OMME; Országos Magyar Méhészeti Egyesület, kvázi 12000 főt számláló tagsággal rendelkezik. És ezért bármelyik OMME tag érdeklődhet az OMME méhészetével kapcsolatban, főként a kialakult helyzet miatt.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.25. 18:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.19. 10:43
Hozzászólások: 1724
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Atya07!

Ez egy merőben rosszindulatú, sértett ember nyilatkozata.

Az utolsó mondata megütötte a fülemet: Kár, hogy az állatvédelmi törvény nem vonatkozik a méhkre!

Emlékeim szerint volt egy kolléga aki tavasszal rajokat fogadott el a méhészektől mert télen tönkrement az állománya, mintha valamilyen kasokban tartotta volna a méheit.
Még szerencse, hogy akkor sem vonatkozott az állatvédelmi törvény a méhekre.

_________________
A súlytalan aki nem akarja megmondani a "valót" :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.25. 17:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Megnéztem a videót. Személyi felelősség.Igaz! Kezdjük az elején vagy a saját házunk táján. Nem tudom ki a helyi eü. felelös de szeretnék egy törvényt idézni neki :D

7. § (1) A méhcsaládokat évente, június 1. és szeptember 30. között - a vándoroltatási vizsgálattól függetlenül - a méhbetegségek felderítése céljából monitoring vizsgálatnak kell alávetni. A vizsgálat megszervezése a kerületi főállatorvos, elvégzése pedig a hatósági állatorvos és a méhegészségügyi felelős feladata, akik a vizsgálatról és annak eredményéről az 1. számú mellékletnek megfelelő összesítő kimutatást kötelesek készíteni.

Gondolom értitek!Én csak megjegyzem.

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.25. 17:16 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Propolisz!

Nem vagyok én valaki, vagy mondhatnám azt is hogy ki vagyok én, hogy bocsánatot kérj.
De örülök, hogy látsz is, nem csak nézel. Kérlek ne értsd rosszindulatúan ezt a mondatot!

Felteszem ide az "interjút" igaz én még nem ismerem, mert nem nyitottam meg.
Tehát lássuk mi is történt valójában.
https://copy.com/Mnmtic7kexqmYAIt

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.25. 17:04 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.07. 05:08
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Szekszárd
Tükör!

Elsősorban ne haragudj hogy "oktondi" írásaimmal megpróbáltam elvonni figyelmed az általad felsorolt dolgokról.
Idézet:
Nekem pl most a legfontosabb dolog, amivel foglalkozok az a profi kongresszus megszokott színvonalon való lebonyolítása. Hidd el, ez se egyszerű, és rengeteg munkát kíván. Nem tudom, hogy az új helyszínnek, a késői időpontnak, vagy a programnak köszönhető, esetleg mindnek, de szokatlanul nagy az érdeklődés, és a mellett, hogy ez a 200 ember elégedett legyen majdan a rendezéssel, számomra most eltörpül az OMME méhesének problémája, amit majd minősítek, ha megfelelő infók birtokában leszek, és feladatom lesz, hogy minősítsek, pl majd egy szavazáson.
De ezelőtt még volt csütörtökön egy Közalapítvány kuratóriumi ülése ahol szintén fontos dolgokban kellett döntenem, majd még lesz kedden egy Képviselő-testületi ülése, ahol ugyancsak ez lesz a feladatom. A saját gazdaságomról, méhesemről még nem is beszéltem, ami az életem és nem mellesleg családom megélhetése.

Ezekhez őszintén kívánok sok erőt egészséget, türelmet.

Más.
Idézet:
De azért remélem ez nem célzás volt arra, hogy itt is mindenki buta,

Már megint te próbálsz meg beállítani rossznak, olyannak aki a másik embert lenézi.
Az írásod további részével azért nem szeretnék foglalkozni, mert részben nem nekem szól, és azért mert nem hoz lázba az, hogy te miként formálod kiforgatva magadra az írásaimat.
Viszont azt szeretném megjegyezni, hogy nekem ezen a fórumon is, és a másikon is ugyan az a nevem, igaz itt hozzákellet tenni a 07-et.
Én nem éreztem soha azt, hogy más név alatt kellene megjelennem, egy másik fórumon. Nem szeretném felsorolni az álneveket, mert igazán nincs is értelme, azonkívül hogy ez tény.
Van erre egy mondás; bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű.

_________________
A becsületesség, a tisztesség és az igazmondás támadhatóvá tesz.
Ne törődj vele! Te csak légy becsületes, tisztességes és őszinte!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.10.24. 21:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Atya!
Idézet:
Semmilyen jogot nem formáltam magamnak, csak jelezni próbáltam számodra a szabad véleménynyilvánítás fogalmát, de lehet hogy ezt te nem ismered.

Már megint személyeskedsz és hülyének, de legalábbis rosszindulatúnak próbálsz beállítani. Akik itt olvasnak azoknak nagy része jól ismer, így az efféle kijelentésekkel épp az ellenkező célt éred el, és magadról állítasz ki bizonyítványt.

Idézet:
Te, vagy én, vagy bárki, mindaddig szabadon bármit megfogalmazhat amíg azt az ide vonatkozó törvény-törvények szabályok nem szankcionálják. Tehát ezeken a kereteken belül mindenki, elmondhatja a véleményét saját felelősségére.

Ez így van, viszont, igaz ezt is csak hallottam, már egy másik portálon, ami magát úgy hirdeti, hogy ott mindent ki lehet mondani fehéren feketén, is törlik ha valaki olyan igazságot ír le, ami a vezérkarnak nem tetszik. Csak addig igazság az igazság amíg nekem tetszik, vagy mi?
Idézet:
Egyébként sajnálom de befejezem, mert úgy látom, lenne miről beszélni csak nincs kivel.

Na végre valami, amiben egyet értünk.
De azért remélem ez nem célzás volt arra, hogy itt is mindenki buta, megvezetett, vagy "csókos", vagy laptoppal megvásárolt (ezen röhögnöm kell) ill gyáva, mint amit a küldöttekről is sugalltok.
Pedig elhiheted,most senki hsz-ét én nem töröltem ki, de legalább belátod, hogy nem mindenki ezzel kel és ezzel fekszik mint te és még páran.
Nekem pl most a legfontosabb dolog, amivel foglalkozok az a profi kongresszus megszokott színvonalon való lebonyolítása. Hidd el, ez se egyszerű, és rengeteg munkát kíván. Nem tudom, hogy az új helyszínnek, a késői időpontnak, vagy a programnak köszönhető, esetleg mindnek, de szokatlanul nagy az érdeklődés, és a mellett, hogy ez a 200 ember elégedett legyen majdan a rendezéssel, számomra most eltörpül az OMME méhesének problémája, amit majd minősítek, ha megfelelő infók birtokában leszek, és feladatom lesz, hogy minősítsek, pl majd egy szavazáson.
De ezelőtt még volt csütörtökön egy Közalapítvány kuratóriumi ülése ahol szintén fontos dolgokban kellett döntenem, majd még lesz kedden egy Képviselő-testületi ülése, ahol ugyancsak ez lesz a feladatom. A saját gazdaságomról, méhesemről még nem is beszéltem, ami az életem és nem mellesleg családom megélhetése.Akkor ott van még ami igen aktuális a tüntetés. Hol van itt még ezekhez OMME méhese? Baj ez? Lehet. De mint a fenti ábra mutatja, sokan lehetnek még így ezzel.
Két idősebb kolléga is szokta itt a Fórumon emlegetni a mondást : A folyón akkor kell átkelni, ha odaértünk.
Az OV-n megbeszéltük veled, melyikünk kire szavazott anno az elnökválasztáskor (amúgy meglepett amit mondtál), ott elmondtam, neked is, amit már sok helyen, hogy a most kontroll csoportnak vagy minek nevezett anno Csintó-csapat hathatós közreműködésével kvázi igen komoly kampányával sikerült Mészáros Lacinak megnyerni az elnökválasztást. Mindez egy bizonyos, akkoriban sokat emlegetett megegyezés eredményeként, amiről viszont azóta sem túl sokat tudunk, csak annyit, hogy talán öt vagy hat ember egy megbeszélésen megegyezett bizonyos dolgokban (minő demokratikus) de nem lehet tudni miről, aztán meg ez az egész fel is lett rúgva.
Olyan 3 nap múlva. na innentől az addig abszolút alkalmasnak tartott elnök, ugyan ennyire alkalmatlan lett az elnökségre.
Ez szerinted nem komolytalan?
Én pedig (meg még sokan), amikor kinyilvánítottam(tuk), hogy függetlenül attól, hogyan szavaztunk lojálisak leszünk a megválasztott elnökhöz, mert vele kell együtt dolgozni a ciklus végéig, akkor egyszeriben én is, mi is közellenségek lettünk a szemetekben és elkezdtetek támadni. Főleg persze az ilyeneket mint én is, akik valamilyen szinten ismertek. Szerinted, amikor valótlanságokat terjeszt valaki rólam (pl Apimondia ingyenes utazás stb) természetesen csak úgy célozgatva, hogy mindenki értse, de jogilag ne lehessen felelősségre vonni, akkor az ember mit érez? Szimpátiát azokkal szemben akik ezt teszik?

Értem én, hogy mit szeretnétek, de:
ártottatok-e bárkinek az eddigi tevékenységetekkel az OMME-n kívül?
Meg is válaszolnám: nem!
Ugyanis mi történt eddig?
Formai okokra hivatkozva támadtatok egyébként demokratikus döntéseket. Mert ezekről lehet (magán) véleményt mondani, de vitatni azt, hogy a küldöttek nagy többséggel elfogadták, azt elég nehéz lenne. Én nem vitatom, hogy formailag is rendben kell lenni ezeknek a döntéseknek, csakhogy ti egyébként is a tartalommal nem értetek egyet, csak éppen abba a szavazás miatt nem tudtok belekötni, így nincs más választásotok, mint a formai hiányosságokra hivatkozva torpedózni, ami megjegyzem, sajnos véleményem szerint is többször hagyott kívánni valót maga után, így támadható. De az általatok oly sokszor emlegetett régi szép időkben másként voltak-é ezek a dolgok?
Te ugyan nem, de Attila meg én elég régi motorosok vagyunk Bizony volt ez mindenhogy a "régi szép időkben" is. Hagy ne kapirgáljam, de csak egy példa: küldöttek. Csak akkor egység volt, egyfelé húztuk a szekeret, és ilyen dolgokkal nem foglalkozott senki.
Szóval ott tartottam, hogy egy csomó pénzébe került ez az egész az OMME-nek és gyakorlatilag semmit nem értetek el ezen kívül. Mármint, hogy sokba került.
A Mészáros Laci úgy néz ki a ciklus végéig mégis elnök marad az IB vagy elnökség vagy mi, nem mondott le, még egyetlen szavazáson az általatok képviselt álláspont többséget nem kapott.
Bár talán valamit mégis: magatokra haragítottatok ezzel a tevékenységgel pl egy csomó küldöttet (akiket az elején írtam: illettetek már jó sok jelzővel de egy se volt hízelgő), mert úgy élték meg sokan, hogy packáztok velük és a szabad idejükkel, ami miatt még a hőn áhított leváltások is véleményesek lehetnek a soron következő választáson(mert ugye a népet ((küldöttek)) elég nehéz leváltani, bár igyekeztek), ha a mostaniak ringbe szállnak egyáltalán, hacsak nem tudtok egy nagy többség által elfogadott elnök jelöltet állítani. Erre meg mindannyian tudjuk, potenciálisan csak egy ember jöhet számításba. Ha ő eddig hangoztatott álláspontjához híven nem vállalja, akkor bizony kétesélyes(vagy több) a dolog. Az IB(elnökség)-ről nem is beszélve.
Szóval úgy tűnik akkor is ugyan itt tartanánk, mármint, hogy a választáson dőlnek el a dolgok, ha nem fizettünk volna ki tetemes ügyvédi költségeket, megismételt küldöttgyűlési költségeket, sts, stb.

Na ez bőre sikeredett, ahelyett hogy a kongresszus szoba beosztását csináltam volna...

Most aztán adtam egy kis anyagot a ferdítésre, félre és belemagyarázásra.
Hogy is szokta csak Tomipapa mondani:
"Hogy a klasszikust idézzem: Hajrá!"

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.