Pontos idő: 2024.03.29. 00:10

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.06. 09:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Nekem is bejön, az almenük is, de még a HER online is működik.
A hiba az Ön készülékében van.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.05. 19:14 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.21. 11:12
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: SZ.SZ.B. Nyírtelek
Nekem is azonnal bejött.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.05. 17:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Szevasz! Én most is simán, minden gond nélkül beléptem! :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.05. 15:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.12.22. 17:05
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Nógrád Megye
Sziasztok!

Mi a jó franc van az OMME honlappal, hogy szinte állandóan rossz nem lehet megnyitni.
Jó esetben 1 héten 1 alkalommal van esélyem elcsípni mikor épp működik.
Ez a weboldal nem érhető el. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 19:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.09.28. 07:24
Hozzászólások: 33
http://www.ma.hu/belfold/266385/Ujabb_m ... place=srss

_________________
"Mindenki másképp csinálja"
Üdv.: KÉRÉSZ


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 09:28 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Ha már régi írásokból idézünk,meg színvonalat emlegetünk,itt egy írás 2012-ből, már csaknem 3 éves.

bükk írta:
Á bírom a humorodat...azért a gyereket is néha a géphez engedhetnéd. :)

Amit meg leírok mézpiac ügyben mellékeltem a hozzá tartozó linkeket(most nem teszem) ahonnan vettem.
Leírod Németország adatait miközben a teljes EU mézimportjáról van szó!
Németország őszimportja is folyamatosan csökken,sajnos már csak 3. legnagyobb vevője a magyar méznek.
A statisztikai adatokat próbaképpen a Hamburger Börze adataival egyeztettem,stimmelt.

2009:Összeadtam a táblázatban szereplő EU országok kínai mézimportját,nekem 37,2et-ra jött ki,így lett a 2. Japán 29,6et.-val.
2011:EU kínai importja 62,4 et.,majdnem duplázódott 2 év alatt...ha ez neked semmi a 2005 évi nulláról.

2009.03.23. erre gondolsz?
http://www.omme.hu/portal/index.php?opt ... &Itemid=53
Na az hogy a kínaiak elfogyasztják a saját termelt mézüket nem jött össze kilehet jelenteni,akkor valakik úgy látták.
Exportjuk:2009:83et. 2010:118,4et. 2011:107,5et. 2012:??? amennyit a piac kér?
OMME elemzés szűk körben készül,nem igazán vették jó néven az eltérő véleményeket.

Sárga veszedelemről csak neked....régi Apitrack oldal 2005 évi kereskedelmi adatok.

Már 2011-ben 60 000 tonna fölött volt az EU kínai mézimportja,csak senkinél nem ütötte ki a biztosítékot mert ment a bolt.
Azaz 4 éve dől a nagymennyiségü kínai méz Európába csak mézpiac alaphelyzete más volt akkor és más most 2015-ben!

Azt meg szintén érdekes helyzetértékelésnek tartom ha valaki úgy véli amit nem látott,vagy olvasott az nincs is. :oops:
Elég csak a MÉHÉSZET mézpiaci elemzéseit nézni(Ron Phipps) és kiderül Kínának vannak természetes,jó mézei is.
Tart is tőle az amerikai piac,mert 2016-tól új helyzet áll fenn Kínával szemben.
Apropó dömpingeljárás meghirdetése... ez nem egy egyszerű eset,megannyi kereskedelmi-jogi kérdéssel,hatalmas anyagi költséggel.
Ezt az USA-ban a Kongresszus fizette jórészt,na meg a minden méhész minden eladott kg méz után fizetett hozzájárulást.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 09:18 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Fejtsd ki mire gondolsz?

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 09:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
És mi lenne ha a problémát más szemszögből, oldalról közelítenénk meg? Eléggé egy csőben jártok, és számomra úgy tűnik hogy csak a gumi csontozás történik. Magyar módra.

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.16. 13:14 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Ne tégy már úgy Feri mint aki utoljára tudja meg, hogy megcsalják! Még évekkel ezelőtt Aranynektáros felvásárló vitte el a mézemet többször is. Egyszer sem tőletek kaptam felvásárlási jegyet!
( Utóbbi időben sokkal korrektebb eljárást folytató felvásárlóval vagyok kapcsolatban, így az, hogy elsősorban a brüsszeli "hősöktől" veszel mézet az hidegen hagy. Amúgy is én CSAK 'Pesten voltam... )

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.16. 08:17 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Elnézést,nem állítottam,hogy az ön felvásárlója.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.15. 23:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Zsírosméhészet írta:
"Kötöttünk egy üzletet,megállapodtunk,igaz szóban."

Ez kizárt dolog! Egyetlen felvásárlónk sincs ilyenre felhatalmazva.
Szigorú rendje van a felvásárlásunknak. Először a termelő tesz ajánlatot felénk írásban. Erre van egy formanyomtatványunk. Abban van egy határidő, jellemzően tíz nap, ha addig nem vesszük meg a mézet nem köteles eladni nekünk. Erre azért van szükség mert, drága a vizsgálat és ha a határidő előtt eladja a termelő a mézet, kifizettetjük a vizsgálati költséget.
Mi a vásárlásra a laborvizsgálat után adunk csak engedélyt a felvásárlónak és mindíg konkrét tételekre. Ha ezt az engedélyt kiadtuk sohasem vontuk vissza.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.15. 22:45 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Zsírosméhészet írta:
Ez így nem igaz,Jön a felvásárló.Mintát vesz a felvásárló.Időt húz,honnan számítjuk a 10 napot.
Majd csak halasztott fizetésbe veszem ,Karácsonytáji fizetéssel.Majd a főnök azt mondta nem vehetek mézet.

Akinek nem inge ne vegye magára."


Nagyon egyszerű az összefüggés. Azt a mézet tudom megvenni, amire nekem is vevőm van.
Amíg főleg kínai méz van a polcokon sokkal olcsóbban, mint tőlem a magyar, addíg nem fogy
az enyém tehát nem kell vennem helyette.



Kötöttünk egy üzletet,megállapodtunk,igaz szóban.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.15. 22:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Pöte írta:
"Nem vagyunk barátok és valószínűleg nem is leszünk."
A stílus maga az ember!

"Az viszont felháborít, hogy a Budapesti demonstráció résztvevőit - köztük engem is - olyan szövegkörnyezetben említed te is és és mások is ami miatt nekünk kellene bocsánatkérésért követelőzni"
Nem gondolom és soha nem tettem ilyen értelmű kijelentést, hogy bárki bármekkora áldozatot hoz egy közös ügyért azt le lehetne kicsinyelni. Én nagyon örültem a budapesti demonstrációnak is. Én csak a vitámról írtam az OMME fővezérével. Arról, hogy minden tüntetés a médiának szól, és közel sem tudtuk volna elérni ezt a figyelmet, ha nincs brüsszeli tüntetés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.15. 22:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Laci írtad:
"Cserényi elmondta a közgyülésen, hogy félti az OMME t a perektől és ők nem vállalnak kockázatot.

De azt is, hogy folyamatban vannak még vizsgálatok, és egy második labor is akkreditált lesz, és amint támadhatatlanok lesznek (várhatóan és remélhetően rövidesen) az eredmények, szerintem azon nyomban nyilvánosságra is lesznek hozva.
Ezért írtam én ha emlékszel előzőleg, hogy ezeket kellett volna megvárni és úgy robbantani.
Vagy neked vannak támadhatatlan eredményeid Feri? Amik alapján a hatóság lépni tud? Zárolni stb! mert azt írtad, hogy ötleteid vannak, de egyértelmű eredmények vannak-e?
Ha igen add át a hatóságnak, vagy hozd már nyilvánosságra, hisz abban már megegyeztünk hogy ez neked is érdeked."




Én a sajtótájékoztató napján az erdményeimet átadtam a sajtónak. Ezek között voltak brémai eredmények, amelyek ipari méznek hozták ki a boltból levett mézeket (sajnos csak egy gyártótól és egy lánctól). Valamint egyetemi mérési eredmények importőröktől származó tiszta kínai méz tételekről. Az egyetemi mérési eredményekről is fenntartom, hogy alátámasztják a kínai méz hamis voltát. ( Az egyetemen folyó tudományos kutatás során több száz, magyar és négy kontinensről származó külföldi mézmintát vizsgáltak meg és publikálták az eredményeket. Ezen több száz minta esetében, a méréseik szerint, pl. flavonoidok minden egyes mintánál jelen voltak a detektálási határértéket sokszorosan meghaladó mértékben. A bekért tisztán kínai mézek egyikében sem lehetett ugyanott , ugyanolyan méréspontossággal elvégzett méréseknél ezt az értékes összetevő csoportot kimutatni. Tudományos végzettség nélkül is könnyen belátható, hogy ez komoly bizonyíték arra nézve, hogy ezek a kínai mézek nem tekinthetőek természetes eredetűnek.)

Amikor a CBA val tárgyaltunk és megmutattam az eredményeimet, hogy ipari méz minőségü terméket forgalmaznak, Laci (Mészáros) rájött, hogy azok között is van szépszámmal
ipari méznek minősített amit az OMME csináltatott. Utána már nem volt szükség az enyémekre, hiszen akkor már OMME zászló alatt ment a brémai tüntetés is. Megkérdeztem tőle, hogy miért nem jöttek elő vele. Ő mondta, hogy az eredményeket Cserényi nézte át.

Nem hiszem (és ezt vettem ki a szavaiból a közgyűlésen), hogy Cserényi, ha valaha lesznek is NMR akreditált jegyzőkönyvei azt minden tekintetben (melyik üzletekből származik) nyilvánosságra akarja hozni. Én megmondom őszintén aggályosabb is, mint azok a jegyzőkönyvek amivel ipari méznek lettek tételek nyilvánítva. Egy vizsgálat lehet akreditált, de idő kell hozzá, hogy hiteles is legyen. Egyszer már volt ilyen csodavárás, amikor az LC IRMS teszt megjelent. Akreditálva is volt. Amikor kérésemre megvizsgáltatták és a fél IB méze pozitív lett, akkor jöttek rá, hogy nem jó. Rá egy hónapra az Applica módosította a határértékeket, de akkor meg a hamisított mézek mentek át simán a vizsgálaton.

Írod, hogy várni kellett volna mert, akkor lett volna nagy durranás....
Laci ez akkora durranás volt amekkora csak lehetett. Az a baj, hogy a bénázással eljátszuk a lehetőségét, hogy minden magyar üzletből eltünjön a kínai szutyok.
Nekem a tegnapi közgyülésből az jött le, hogy ezzel a vezetőséggel nem lehet eredményt elérni. Többre megyünk ha önálóan cselekszünk, azokkal akik mellém állnak ebben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.15. 22:10 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Brüsszeli demonstráció.

A cél helyes, és minden magyar sőt európai méhész által támogatandó.
DE.
Sajnos ebben a formában a demonstráció a magyar médiának szólt, legfeljebb.
Nem hinném, hogy közvetlenül Hallovin, Mindenszentek előtt két busznyi, békés magyar méhész elérné az EU döntéshozóinak ingerküszöbét. Főleg úgy, hogy a petíció tartalmaz egy elméletet bizonyítékok nélkül.
Szerencsére elmondhatjuk, hogy a magyar képviselők pártállásuktól függetlenül, pozitívan viszonyultak a méhészet problémáihoz. Egy rajtuk keresztül, bizonyítékokkal benyújtott javaslat, amihez esetleg néhány más tagország képviselőinek támogatását is sikerülne megszerezni, az már inkább kecsegtetne némi reménnyel, hogy számunkra kedvező változást hoz. Ehhez azonban megfelelő mennyiségű akreditált laborból származó vizsgálati eredmény kell, akik vállalják is az elvégzett vizsgálatokért a felelősséget.
Egy ilyen akciót már lehetne támogatni jobban megszervezett, több ország méhészeit bevonó, megmozdulással, ahol némi kínai mézzel föl lehetne mosni a teret. Ez talán jobban jelezné, hogy baj van a mézzel az EU-ban, bajban vannak a méhészek.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.15. 21:32 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
TakacsFerenc írta:
...barátom...



Nem vagyunk barátok és valószínűleg nem is leszünk. Remélem, hogy tudsz nyugodtan aludni a bocsánatkérésem nélkül,mert tekintettel arra, hogy nincs miért bocsánatot kérnem, így azt nem is fogom megtenni.

Amiket leírtam, úgy ahogy leírtam az ami lejött a KGY-nek. Sok mindenkivel beszélgettem, akarva-akaratlanul sok mindent hallottam ezeket írtam meg. ( Konkrétan a barátnő dolgot nem rád értettem, hanem aki ezt el is ismerte ).

Az viszont felháborít, hogy a Budapesti demonstráció résztvevőit - köztük engem is - olyan szövegkörnyezetben említed te is és és mások is ami miatt nekünk kellene bocsánatkérésért követelőzni, de mivel sem tőled sem pl. Simon Zoltántól nem vártam, nem vártunk mást így nincs is ilyen igényem.

Ha pedig valamit rosszul értettek meg a küldöttek azt csak is magadnak köszönheted, ha nem rohantál volna el akkor még lehet lett volna esélye bárkinek, hogy pontosítsa a hallottakat.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.15. 20:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Sziasztok!
Én pár napja hallottam Cserényit a rádióban!
Megkérdezték tőle,hogy mit vár a brüsszeli tüntetéstől!
Azt felelte:én semmit!
Majd folytatta hogy november 15-től lesz akkreditálva egy új labor,ahová má ki is küldtek 12 mintát,ebből 7 eredmény már vissza is ért,és mind a 7 kutyult méz!
Eddig a hamisítók mindig a hatóságok előtt jártak egy lépéssel,mert azt az 5-6 elemet,amiket az eddigi laborok vizsgáltak,azt már előre szépen beállíották a hamisítók!
Most viszont ez az új labor 32 elemet fog megvizsgálni a mézben,amiket már nem tudnak előre beállítani!
Ettől várok valamit!
-Mondta Cserényi.

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.15. 20:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Bizonyos szinvonal alatt nem reagálok az írásokra, ez most a kivétel lesz:

Pöte írta:
"Én úgy látom, hogy míg nincs meg egy valamirevaló akkreditált vizsgálati eredmény addig az idő nem nekünk dolgozik, hanem Takácsnak. "

Van akreditált vizsgálati eredmény az OMME nél csak nem hozzák nyilvánosságra, hogy melyik gyártótól vannak az ipari méz tételek és főleg, hogy milyen boltokból származik. Gondolom, ha megjön a hetek óta várva várt NMR eredmény az is hasonlóan lesz csak publikus.
Az idő nem nekem dolgozik, hanem azoknak akik kínai mézet tettek a polcokra olcsón. Észre kellene venni, hogy nekem sem jó, hogy " a multik leakciózva belesöprik a kétes eredetű mézeket a vevők kosarába." Azt is észre kellene venni, hogy nekünk (brüsszeli tüntetőknek)
köszönhető, hogy nem kétszer annyi hull bele azokba a bizonyos kosarakba. Nem kirándulni
mentünk Brüsszelbe, hanem azért, mert ezzel tudtuk elérni,hogy a média ránk figyeljen.



"Szerintem nagyon jól tudta, hogy ez lesz és az egész erre ment ki. az elsietett Brüsszeli barátnő kirándultatás és"

Nincs barátnőm, a feleségem pedig nem volt velem. Akit megöleltem többször is az a lányom, akivel hónapok óta nem találkoztam, mert Hollandiában él. Most is onnét jött el, ennélfogva nem utaztathattam a tüntetők buszán. Én és a fiam saját pénzünkön utaztunk egy nappal előbb ki, az engedély meg a petíció átvételének az intézése végett.
Azt gondolom ifjú méhész barátom, hogy tartozol egy bocsánatkéréssel.



"Most akkor arra akar Takács 5 milliót kérni az OMME-tól, hogy a saját laboratóriumában vizsgálják meg a mézmintákat?"
Olyan vizsgálatra kellene ez a pénz amit kint 150 Euroért elvégeznek... Szintén kinek éri meg a buli?"

Nem tudom, hogy honnét szeded az informácíóidat. Nem tudom, hogy ezek butaságból irigységből vagy rosszindulatból születnek-e. Nem magamnak kértem, hanem a kaposvári egyesületnek.
Olyan akreditált vizsgálati erdményekre ami nyilvánosságra is lesznek hozva és nyilvánvalóan nem egy mintát kell megnézetni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.15. 20:27 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
TakacsFerenc írta:
"
Cserényi elmondta a közgyülésen, hogy félti az OMME t a perektől és ők nem vállalnak kockázatot.


De azt is, hogy folyamatban vannak még vizsgálatok, és egy második labor is akkreditált lesz, és amint támadhatatlanok lesznek (várhatóan és remélhetően rövidesen) az eredmények, szerintem azon nyomban nyilvánosságra is lesznek hozva.
Ezért írtam én ha emlékszel előzőleg, hogy ezeket kellett volna megvárni és úgy robbantani.
Vagy neked vannak támadhatatlan eredményeid Feri? Amik alapján a hatóság lépni tud? Zárolni stb! mert azt írtad, hogy ötleteid vannak, de egyértelmű eredmények vannak-e?
Ha igen add át a hatóságnak, vagy hozd már nyilvánosságra, hisz abban már megegyeztünk hogy ez neked is érdeked.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.15. 20:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Viszont nem panaszkodhatunk, kaptunk választ a kérdésre is! Januárig köszi, nem kell egy fia méz sem!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.15. 19:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
"miklosb írta:
Nekem eddig az jött le az egész tüntetésből, hogy mára teljesen leállt a felvásárlás.

Zsírosméhészet írta:
Ez így nem igaz,Jön a felvásárló.Mintát vesz a felvásárló.Időt húz,honnan számítjuk a 10 napot.
Majd csak halasztott fizetésbe veszem ,Karácsonytáji fizetéssel.Majd a főnök azt mondta nem vehetek mézet.

Akinek nem inge ne vegye magára."


Nagyon egyszerű az összefüggés. Azt a mézet tudom megvenni, amire nekem is vevőm van.
Amíg főleg kínai méz van a polcokon sokkal olcsóbban, mint tőlem a magyar, addíg nem fogy
az enyém tehát nem kell vennem helyette.
Vettünk kétszáz tonna magyar mézet, ennyi elég lesz januárig. Ez a mennyiség
napok alatt összejött és utána le kellett állni.
Ha sikerült volna elérni, hogy az összes magyar boltban leveszik a kínai mézet a polcról ,még tudnék minimum ugyanennyit venni. Arról nem beszélve, hogy akkor a tobbi belföldi csomagolónak is kellene venni magyar mézet.

Az OMME nél ott vannak az íróasztalban az akreditált brémai eredmények arról, hogy az általuk a magyar boltokban levett kina méz minták negyven százaléka ipari méz.
Kértem, hogy hozzák nyilvánosságra, melyik üzletekből vették le, mert azzal el lehet érni,
hogy a többi bolt is levegye a polcokról. Cserényi elmondta a közgyülésen, hogy félti az OMME t a perektől és ők nem vállalnak kockázatot.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.15. 18:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Amit írtam az szerintem érvényes az egész EU-ra, így van hatással a hordós eladásra.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.15. 18:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Itt az arány nem mindegy. Szerintem a kiüvegezett méz csak töredéke a hordósan kiszállítottnak, tehát mennyiségileg az a meghatározó. A hordóssal mi van? Erről nem lehet hallani, csak a multik polcairól beszéltünk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.15. 17:58 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Én úgy látom, hogy míg nincs meg egy valamirevaló akkreditált vizsgálati eredmény addig az idő nem nekünk dolgozik, hanem Takácsnak.
Szerintem nagyon jól tudta, hogy ez lesz és az egész erre ment ki. az elsietett Brüsszeli barátnő kirándultatás és egy lobogtatható eredmény között a multik leakciózva belesöprik a kétes eredetű mézeket a vevők kosarába.
Meg kell nézni miket nyilatkoznak a nagy élelmiszerláncok akik tudják, hogy sárosak: A mi mézünk megfelel az élelmiszerkönyv (szűkös ) kritériumrendszerének. Hát persze, hogy megfelel! Arra lett legyártva Kínában.
Míg nem történik semmi addig mindenki kivár. Ha azzal indul az egész, hogy itt van egy eredmény ami alapján ezek a mézek hamisak akkor az egész raktáron lévő kiüvegezett tétel a kukában landol nem a mézeskalácsban és akkor kellene az utánpótlás.

És ha már nem kaptunk választ elmondom, hogy miről beszéltek a KGY szüneteiben a méhészek: "Most akkor arra akar Takács 5 milliót kérni az OMME-tól, hogy a saját laboratóriumában vizsgálják meg a mézmintákat?"
Olyan vizsgálatra kellene ez a pénz amit kint 150 Euroért elvégeznek... Szintén kinek éri meg a buli?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: aktuális
HozzászólásElküldve: 2015.11.15. 15:15 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
miklosb írta:
Nekem eddig az jött le az egész tüntetésből, hogy mára teljesen leállt a felvásárlás.



Ez így nem igaz,Jön a felvásárló.Mintát vesz a felvásárló.Időt húz,honnan számítjuk a 10 napot.
Majd csak halasztott fizetésbe veszem ,Karácsonytáji fizetéssel.Majd a főnök azt mondta nem vehetek mézet.



Akinek nem inge ne vegye magára.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.15. 12:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:26
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Bács
Lassan beindul az omme belháború evvel elterelődik a valós problémákról a megoldás.A kereskedőnek a kereskedéssel kell foglalkoznia az egyesületek vezetésének pedig a tagság érdekeit szem előtt tartásával kellene működnie . Konszenzusra szükség lenne de a piac összes szereplőinek a tárgyalóasztalhoz ültetésével. Itt a közös érdek a "méz" piaci fogalma,amit mindenki másként kezel közös út felé kellene terelgetni dolgainkat,a gond csak az hogy egyéni érdekek ezt másképpen terelgetik.Vezetők határozottabb iránymutatására lenne szükség a feladatok megoldásában nem a "Sz" dobálgatásra.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.15. 11:25 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 08:09
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Észak zala
Nekem eddig az jött le az egész tüntetésből, hogy mára teljesen leállt a felvásárlás.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.15. 07:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Ezt az email-t október 1. Küldtem az OMME vezéreknek. Tudni kell, hogy nem kaptam semmilyen visszajelzést rá. Nem volt módom megbeszélni velük, hogy hogyan tovább.
Ez a valóság, azzal szemben, amit ezekről a vezér tegnap előadott.




Kedves Mindenki!

Kaptam tegnap egy hivatalos meghívót a Lacitól, amiszerint október 2.-ra összehívtátok a mézkereskedőket.
Nem tudok ott lenni mert, nem leszek Magyarorszagon. Nehéz rámozdulni olyan programra,
amit két nappal előtte tudok meg.
Hívtam a Józsit hogy, mi lesz a téma. Ő azt mondta hogy, a kínai méz behozatala és esetleg a brüsszeli tüntetés. Nem igazán értem hogy, mit lehet erről megbeszélni, olyannal mint pl Klenancz Józsi aki, a "nyakunkba öntötte" a kínai szutykot. Ugye ez a megbeszélés a kereskedőkkel nem valami pótcselekvés?!
Én délután kettő, legeslegkésőbb háromra visszaérek Budapestre. Örülnék ha tudnánk találkozni és meg tudnánk beszélni, hogy hogyan tovább, számíthatok-e rátok.
Jövő héten be kellene adni a brüsszeli hivatalba az írásos engedélykérelmet.
Én jövő hét utáni héten az Anuga kiallitáson vagyok Köln-ben. A kiállítás szerdáig tart, csütörtökön át tudok menni Brüsszelbe hogy, "kiénekeljem" belőlük az engedélyt.
Ne tartson hetekig, amíg kiadják. Az előzőnél is talán egy órával azelőtt kaptuk meg amikor,
odaértünk Brüsszelbe. Jóskával beszéltük hogy, rendesen be voltunk sz...va amikor, az első
busszal mentünk.
Így október végén meg lehetne tartani a tüntetést. Ez azért fontos, mert november-december
hónapokban adjuk el az éves mézfogyasztás egyharmadát.
Amit a Jóska elárult a koncepciótokról hogy, hogyan lehet valamit tenni kínai méz ügyben
az nem túl biztató. Jóska azt mondta hogy: "Fellépünk és majd esetleg lesz tüntetés is"
Azt kell megértenetek hogy, csak akkor tudjuk eljuttatni az emberekhez azt, amit akarunk
(Ne vegyen EU és EU-n kívüli mezkeverékkel jelölt mézet mert valószínüleg kínait vesz, ami nem is méz) ha olyannal jövünk elő, aminek van hírértéke. Szinte minden nap nyilatkozik valamelyik terméktanács képviselője az ágazatukban lévő anomáliákról és nem sok emberhez jut el az információ mert csak elvétve jelenik meg róla információ. Az előző
brüsszeli tüntetésről a teljes magyar média tudósított és főműsoridőben (Más kérdés hogy,
nem elég ügyesen használtuk ki ezt a lehetőséget). Vannak ötleteim, amivel más úniós országokból is meg tudjuk mozgatni a médiát. Nagyon fontos hogy, nem szabad "lebegtetni"
hogy, esetleg lesz brusszeli tüntetés, mert amikor valójában lesz már nem újdonság, kevésbé mozgatja meg a médiát.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.14. 21:45 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Ha már magadra vállaltad a küldöttgyűlésről beszámoló szerepét (bár elég hamar leléptél) akkor azt is mond már el, hogy milyen ötlettel álltál elő és akartál megszavaztatni :? a társasággal. Csak, hogy az itteni tagság is tudja milyen nagyvonalú vagy.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.14. 19:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Kedves Laci!

Jó volt személyesen találkozni. Tisztségedből adódóan nemegyszer láttalak, hallottalak, tudtam ki vagy, gondolom te is láttál már, de kezet rázni szerintem most tudtunk először.

A közgyülésről más pozitív élményem nem volt. Iszonyú mélyre sűlyedt OMME-t kellet megtapasztaljak. Le vagyok döbbenve! Hova lett a régi méhészösszejövetelek atmoszférája, humora?
A küldöttek nagy részének a hozzáálása (érthető módon) az, hogy valahogy, akárhogy, minél előbb legyen túl rajta. Megtapasztaltam és megértem, hogy nagy ellenszenvet vált ki, ha Csuja Laci rabolja a közösség idejét. Beszél, megy az idő és nem mond semmi lényegeset.
Erre az alaphangulatra viszont alaposan rájátszik az elnökség. Csak neki tetsző javaslatokat bocsát szavazásra. Ezzel megakadályozza küldötteket abban, hogy ők hozzák meg az adott kérdésben a döntést. Azt gondolom (utána fogok járni) ez az eljárásuk nem csak etikátlan, de törvénybe ütköző is.

Fél órán keresztűl halgattam, az elnökség több tagja részéről, mennyivel jobb lett volna, ha nem vállalok szerepet a kínai méz elleni küzdelemben. Kaptam elvileg két percet, hogy válaszoljak , abba is bele bele kiabált Cserényi Pèter. Miután befejeztem mondott még jónéhány valótlan dolgot, amire mivel nem akartam beszállni az ordibáló versenybe nem tudtam reagálni.

Harminc éves multal a hátam mögött, érdeklődve halgattam Cserényi oktatását a méz szakmáról és a méz világkereskedelemről. Megmondta a frankót NMR! Külföldön is vesznek le mintákat, "aztán vagy lesz belőle valami vagy sem". Az idézőjeles rész szószerint tőle hangzott el. Ez a program, erre lesz pénz, és az ezen a területen is óriási tapasztalattal és tudással rendelkező Cserényi fogja irányítani. Nagy kár, hogy korábban amikor a kezébe voltak eredmények nem jött rá belőlük, hogy azokat a tételeket ipari méznek minősítette Bréma. Ilyen eredményei valószínüleg a tavaszi mézvizsgálatoknál is voltak.

Az különösen "tetszik", hogy bár sok eredmény van a birtokában, ami felhasználható lenne a küzdelmünkben, de nem hozza nyilvánosságra. Nem tudhatja meg a fogyasztó azt sem, hogy melyik üzletben lettek levéve a nem megfelelő mézek. Aztán csodálkozik, hogy meghívja a láncokat tárgyalni, azok meg tesznek az egészre és senki nem megy el.

Nagyon tetszett amikor megosztotta velünk, hogy a Michaud cég embere itt járt és elmondta
neki, hogy a kínai akác már milyen jó persze az öt euró. Én meg azt állítom a médiában, hogy az összes kínai méz hamisítvány. Gondolkodtam azon, hogy bocsánatot kérek tőle,
amiért így hirbe hoztam a kínai mézet. Azért is szégyenlem magam, hogy én még nem hallottam a minőségi kínai mézről, meg olyan csomagolóról aki ilyet venne drágán.
Kicsit fájt, hogy a franciának szépen elhitte amit mondott, persze ő sokkal komolyabb mint én vagyok, hiszen minőségi kínai akácmézet csomagol.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.14. 09:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:26
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Bács
Látom hogy a "nagyok" kezdik kifejteni gondolataikat talán ebből az adok kapokból is ki lehetne szűrni a lényeget és a párbeszéd elindításával egységesen felvehető a harc .Szükséges lett volna talán a vizsgálatokra várni.Egy gondolat talán még a kínai szutyok előállításához ,ki adott technikai segítséget az előállításhoz és milyen gazdasági okok vezérelték .Volt már gond a kinai árúval az is bukott ez is arra a sorsra jut ./talán egy kicsit túl egyszerűre sikerült de remélem megmozgatok egy-két agysejtet/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.14. 06:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Kedves Anti, nem örülök az írásodnak. Látszik, hogy nem ébredtél fel teljesen "a fotelben való szunyókálásból". Igaza van a Lacinak, ez meg nem a te stílusod. Én örülnék a legkevésbé, ha erre a szintre menne le ez a diskurzus.

Írtad Laci: "Na! Én is valami ilyesmit írtam, sőt azt is hozzá tettem, hogy ezzel semmi baj nincs. Így működik a világ. De nem is kell másként beállítani és kész. Stratégiai szövetség, ami addig terjed, hogy tegyünk rendet végre a mézpiacon, ha tudunk. Először itthon, ha módunk, lehetőségünk van rá, akár Európában is."
Ebből a nagyon szép és nagyon igaz gondolatsorból egy mondatot emelnék ki: "De nem kell másként beállítani" Mikor állítottam be magam a méhészek önzetlen megmentőjeként? Ebben a szerepben nem én tetszelgek ( félre ne értsd, nem is rád gondoltam). Viszont (írásodból kitűnik, hogy ezt is belátod) hatékonyabban tudtam képviselni az érdekeiket (a közös érdekünket) mint az erre nagyon sok pénzből fenntartott országos méhész érdekképviselet. Miért, mert értek a mézhez (nem ugyanaz mint a méhészeti szaktudás) és úgy látszik a média működését is jobban megértem. Ami nekem a problémám, hogy ezt az egyesület messiása (az erőszakossága miatt a valódi irányítója) nem akarja elfogadni és emiatt is küzdenem kell.

Ne vegyem el a reményt, írtad NMR ügyben. Laci azért nem jó a vágyálmok kergetése, mert közben elmarad az ésszerű cselekvés. Most ez a vágyálom az, hogy az NMR akreditált vizsgálat lesz és ez minden problémát megold.

Az hogy egy vizsgálat akreditált vagy sem, csak jogi vagy hatósági eljárásokban bír jelentőséggel, de még ott sem abszolut mérvadó. Az hogy egy mérés akreditált, még nem jelenti azt, hogy hiteles és ez igaz az ellenkezőjére is. Vagyis lehetnek mérések hitelesek akreditáció nélkül is. A mérés akreditációja annyit jelent nagyon leegyszerűsítve, hogy megbizhatóan mindíg ugyanazt az eredményt hozza és (ez a lényeg) ezt tanúsítják az erre hivatott szervezetek. Legjobb példa arra, hogy egy mérés akreditált és mégsem hiteles az LC-IRMS teszt. Akreditálva van, mert akár hányszor megmérik egy méznél az adott paramétereket megbizhatóan ugyan azt az eredményt kapják, csak az eredményből nem lehet hitelesen következtetni arra, hogy az a méz hamisított-e vagy sem és ezért, ma már az égvilágon senki sem kéri ezt a vizsgálatot a mézkereskedelemben. Ugyanúgy számtalan nem akreditált mérést hitelesnek tekint mindenki. Például tudományos kutatások során nem akreditált méréseket vègeznek és mégsem vonja ezeknek a hitelességét senki kétségbe. Tehát ne várjon csodát senki attól, ha az NMR teszt akreditálva lesz. Mindamellet egy fontos vizsgálati módszer. Egy a sok közül, amivel le lehet buktatni a hamisítások egy részét.
Azt is el kell mondani, hogy ahogy fejlődnek a vizsgálati módszerek a hamisitványok úgyszintén. Most is lehet kínából venni akárhány konténer NMR tesztnek megfelelt mézet.
Amiket én bekértem minták azok is ilyenek. Lacinak (Mészáros) is adtam belőle. Ennek ellenére ugyanaz a tökéletes cukorízű, garantáltan hamisított szemét.

Mi a megoldás a kínai méz ellen?: ahogy azt már írtam, univerzális csoda módszer nincs, de a természetet nem lehet tökéletesen leutánozni, ezért mindíg lehet fogást találni a kínai szutykon. Ennél csak az a nehezebb, hogy ez újra és újra eljusson a fogyasztók tömegeihez.
Lehet erdményt elérni (ezt mutatta meg a brüsszeli tüntetés) de, hosszú küzdelem lesz és ebben én nem számíthatok az OMME "nagyágyúira" sajnos. Őket személy szerint nem sújtja a kínai méz probléma, amíg ilyen befolyásos pozícióban vannak. Mindíg lesz olyan kereskedő aki az ő mézüket minden évben megveszi, magasan a piaci ár fölött .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.14. 02:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.12.29. 12:21
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Baranya Megye
Laci!

A többszörösen összetett mondatok nem vállnak dícsőségére
szerintem senkinek sem.
Ez nem egy "eccerű"írás,nem "eccerű" mondatok.
Az egyszerűségben rejlik a lényeg,ha valami bonyolult
az már számomra gyanús.

Csányi Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.14. 02:05 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.12.29. 12:21
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Baranya Megye
Laci!

Nem akartalak megbántani,megalázni meg végképp nem.
Azt mindig tudtam,hogy Cserényihez lojális vagy.
Nincs is ezzel baj.
Mindenki tévedhet.
Valamikor én is félistenként tiszteltem.
Ma úgy érzem annyit hibázott,hogy távoznia kell az OMME-ból.
A fotelban felébredve túl erősnek éreztem írásod.
Az az érzésem propaganda célra használtak fel Takács Feri ellen.
Lehet tévedtem.
Viszont ha ez a Te véleményed erősen vitába szállnék,ha lehetőséget
adsz rá a fórumodon.

Csányi Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.14. 00:10 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Anti!
Én is régóta ismerlek. Ez meg nem a te stílusod.
Miért akarod a mondandómat azzal kisebbíteni, hogy megpróbálsz megalázni.
Azért egy ilyen eccerű írás még tőlem is kitelik...

Meg majd pont a Zsolt segít nekem fogalmazni?
Bocs má de ez komikus is lenne, nem csak tragikus...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.13. 23:31 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.12.29. 12:21
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Baranya Megye
Kedves Tükör!

Régóta ismerlek már.
A kettővel ezelőtti hozzászólást nem Te írtad!
Te nem fogalmazol többszörösen összetett mondatokban.
Nemzetközi kapcsolatokért felelős alelnökünk segített?

Csányi Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.13. 22:32 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Feri!
Azt írod teljes tévedésben vagyok, aztán meg beraksz, egy mailt, ami pont azt igazolja, amit én is írtam.
Idézet:
Még egyszer hangsúlyozva, hogy valóban, az egész folyamat kezdeményezője Te voltál szeptember végén.


De végülis úgy tűnik, bizonyos tervek azért párhuzamosan egymástól függetlenül futottak.

Azt mondod, ne várjunk túl sokat az NMR vizsgálattól mert:
Idézet:
Csak annyit had írjak
le, hogy az NMR vizsgálat már a tavalyi év elején is létezett, tavaly mégis
tízezer tonnával több kínai méz jött be az únióba, mint tavaly előtt.


Akkreditálva is volt? Én úgy tudom, de lehet rosszul, hogy nem régen van akkreditálva, ill egy második labor is éppen készül erre. Talán rövidesen meg is lesz.
Én mint méhész hagy várjak már ettől sokat! Legalább a reményt ne vedd el!
És pont a hordós piac miatt. Hidd el, az én üvegezett piacomat nem zavarta sem a kínai méz, sem egyetlen hazai mézkiszerelő sem. Eddig. Nem vettem észre a forgalmamon. Ez is változhat persze. Épp ezért nem magam miatt örülök elsősorban ennek a NMR vizsgálatnak, ha ez olyan precízen kimutatja a hamisítást, mint ahogy mondják., hanem még egyszer mondom, pont a hordós piac miatt.
És még itt ehhez írom, hogy ki is kérem magamnak, hogy te cselekszel, én meg csak moralizálok.
Hosszú hosszú évek óta, sok másik egyesületi vezetővel együtt mi bizony önzetlenül dolgozunk a méhészekért, mindannyian a tudásunkhoz, képességeinkhez, és lehetőségeinkhez mérten.
Ezt írod végszóként:
Idézet:
Persze, hogy a saját érdekemnek megfelelően, nem népmegváltóként. Nem a messiás vagyok, hanem
egy nagyon hasznos szövetséges.

Na! Én is valami ilyesmit írtam, sőt azt is hozzá tettem, hogy ezzel semmi baj nincs. Így működik a világ. De nem is kell másként beállítani és kész. Stratégiai szövetség, ami addig terjed, hogy tegyünk rendet végre a mézpiacon, ha tudunk. Először itthon, ha módunk, lehetőségünk van rá, akár Európában is.
VÉGRE!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.13. 20:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Kedves Tükör!
Sajnos amit irtál az azt mutatja, hogy teljes tévedésben vagy az események
hátterével kapcsolatban. Nem terveztem ennek a feltárását, mert ugyan
mindegy lenne, hogy ki, mit, mikor csinált, ha azt látnám, hogy profin viszik
tovább az OMME "nagyágyúk" a kínai méz elleni harcot. Sajnos egyáltalán
nem. Segíteni sem tudok nekik, mert nem hagyják. A Laci örülne neki, de
Cserényi nem engedi. Sajnos azt kell mondjam,Cserényi Péter hiúsága
(csak ő tudhatja a tutit) miatt, megint csak az az impotencia van ebben az
ügyben, mint ami volt is. Ezér voltam kénytelen, ahogy futbal nyelven
mondanák - "kényszerítőzni".
Elhiheted, nem örülök neki, hogy házon belül is küzdeni kell azért, hogy a
legelemibb és közös érdekeinknek megfelelően valamit tegyenek, vagy ha
tesznek, az érjen is valamit.

A brüsszeli tüntetést az alábbi emailon jeleztem az OMME vezetőségének. A
dátum szeptember 21. Csatolom aznapi emailomat, amit küldtem ezügyben az
OMME meghatározó embereinek (Cserényi, Mészáros, Fekete, Fáskerti):

"Kedves Méhésztársak!

Péter (Cserényi) még a nyár elején ígérte, hogy komoly, jelentős
médiafelületet elérő lépéseket tesztek, a kinai méz magyarországi térnyerése
ellen. Eljött az ősz és ebből nem lett semmi. Ezért úgy döntöttem, hogy
újabb brüsszeli méhésztüntetést szervezek. Ez minimum a magyar médiát meg
tudja mozgatni és a magyar fogyasztók megtudhatják, mit takar az "EU és nem
EU mézek keveréke" felirat, de az sem kizárt, hogy több uniós ország is
csatlakozni fog. Most elérhetjük a célunkat és megváltoztatják a direktívát,
hogy fel kelljen tüntetni a valós eredetet a mézcsomagolásokon. Hozzátok
csak annyi a kérésem, hogy adjátok ehhez a nevetek (nem kérdés, hogy ez az
OMME-t erősíteni fogja) és természetesen anyagi támogatás is kell hozzá.
Célszerű ugyanúgy csinálni, mint az előzőt, azaz, a tüntetésen résztvevők is
beszállnak a költségekbe. A teljes szervezést megoldom (engedélyek
beszerzése, szállás, utazás megszervezése, stb.). Az előzőt is tisztán én
szerveztem és elég jól sikerült. Gyors és pozitív választ várok tőletek,
mert nyakunkon a szezon és gondolom, hogy nektek sem közömbös mennyire
szorítja ki a magyar mézet a kínai.

Üdvözlettel:

Takács Feri"


Szerintem enélkül az égvilágon nem történt volna semmi tüntetés ügyben.
Ezután lett kitalálva az OMME- ben a magyarországi tüntetés. Egy tüntetés
sohasem az arra járóknak szól, de még csak nem is a Bizottságnak
Brüsszelben, hanem a médiának. Nem összehasonlítható a hírértéke egy
brüsszeli tüntetésnek egy magyarhoz képest, ezért indítottuk el Petrus
Lajosékkal a "brüsszelit". Az október 30. valószínűleg pont úgy jött ki
nekünk is, mint a Laciéknak (novemberi hétvégéken méhész rendezvények
voltak). Amikor beadtuk az engedélykérelmet (október első felében) még nem
lett kihirdetve (így nem tudhattuk) a magyarországi tüntetés időpontja.

Tudom, hogy Cserényi a profi kongresszuson meghirdette az új messiás az NMR
eljövetelét. Én is örülök neki, mert segítség, de ki kell ábrándítsak
mindenkit, hogy ez megoldja a kínai méz problémakört. Csak annyit had írjak
le, hogy az NMR vizsgálat már a tavalyi év elején is létezett, tavaly mégis
tízezer tonnával több kínai méz jött be az únióba, mint tavaly előtt. Most
beharangozták, hogy fejlesztettek rajta, de ne legyen kétsége senkinek, hogy
a kínaiak is tovább fogják fejleszteni ennek megfelelően a terméküket.

Mivel a kínai egy mesterségesen összetákolt termék, mindíg lehet valamilyen
fogást találni rajta, de nem sokat ér, ha nem tudjuk ezt a fogyasztók
millióinak a tudomására hozni, a médiát mozgásba hozni. Ezért lehet győzni,
de nem lesz egyszerű.

Sokmindent írtál, ami nem úgy van, ahogy gondolod, de sajnos nincs időm,
energiám részletesen reagálni. Nekem nincs szükségem rá, hogy megtapsoljon
bárki ezen az oldalon.

Tudom, hogy hozzád hasonlóan, itt többnyire olyanok vannak, akik csomagoltan
értékesítik a mézüket és számotokra konkurencia vagyok. Nyilván nem
szerettek, de azt el kell ismerned, hogy nagy segítségetekre volt ez a média
kampány, mégha sok tekintetbe nem felelt meg egyesek kényes ízlésének.

Látszik az írásodból, hogy úgy érzed, az igazi méhészeket kell képviselned
velem szemben, aki ugye kereskedő vagyok. Ki kell ábrándítsalak ebből is.
Azoknak a méhészeknek, akik nem tudják eladni hordóban a mézüket, mert
hetente behoznak az únióba száz (szerintem ebben az időszakban lehet ez
százötven is) kamion kínai szemetet olcsón, ebben a kérdésben sokkal inkább
én tudom (és tök mindegy, hogy ki minek titulál) képviselni az érdekeit, mint te,
már csak azért is, mert cselekszem és nem csak moralizálok. Persze, hogy a saját érdekemnek megfelelően, nem népmegváltóként. Nem a messiás vagyok, hanem
egy nagyon hasznos szövetséges.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.13. 19:55 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Tükör! Aztzaaaa... Köszönöm hogy mindent megfogalmaztál helyettem is!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.13. 17:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.01. 10:15
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: Pestmegye
:taps :taps :taps Tükörnek!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.13. 14:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
:taps :taps :taps Tükörnek!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.13. 14:08 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tisztelt Takács Feri!

Annyi mindenről írtál, amiről el szeretném mondani én is a véleményemet, hogy nem is tudom hol kezdjem.

Először is örülök, hogy újra megszólaltál itt, jelezve mindenkinek, hogy a józan hangok helyének tartod közösségünket.
Kezdjük az elején: azt hiszem senki nem vitatja, nem vitathatja el, a mostani megmozdulásokban vállalt kezdeményező szerepedet. Az sem vitatható, hogy ezekre szükség volt. Kinek kinek, érdekei szerint.
De azt írod:
Idézet:
A magyar tüntetést is a brüsszeli beharangozásával
provokáltam ki az OMME-ból.

Ami ugyan igaz, csakhogy ebből az egyszerű méhész azt gondolja, hogy ha te sebtében nem hirdeted ki, a Brüsszeli tüntetés időpontját, akkor itthon nem is lett volna 30-án megmozdulás.
Holott te ezt a dátumot a hazai időpont tudatában jelölted meg.
Ugyanis a október 10-i OV-n elvi döntés született arról, hogy valamelyik nagy áruház elé szervezzünk tüntetést valamikor 30-a körül, vagy 1-2 nappal előtte, de mindenképp a halottak napja előtt. Csak ott még a METRO-ról volt szó, de oda nem lehetett mert magán terület a parkolója. Ezután 1-2 nappal döntött a vezetőség a 30-i dátum és a helyszín mellett.
Te viszont a brüsszeli időpontot jóval ezután, október 21-én hoztad nyilvánosságra. Vagyis a hazai tüntetés mindenképpen meg lett volna OMME szervezésben tartva, akkor is, ha nincs aznap a brüsszeli. Még egyszer hangsúlyozva, hogy valóban, az egész folyamat kezdeményezője Te voltál szeptember végén. Persze úgy gondolom, ennek is megvan a maga oka, hiszen (ahogy én látom) az utóbbi időben igen nagy piacvesztést szenvedtél el a kutyult mézek miatt. Igaz a könyveidbe nem látok bele, de elég bemenni a nagy láncok üzleteibe és megnézni kinek a mézeit akciózzák. Többek között ezért is kelthet olyan érzést méhészekben a te vezér szerep vállalásod, hogy nem elsősorban a "kis" méhész szól belőled ahogyan pedig azt hangsúlyozod, hanem a nagyon is nagy mézkereskedő.
Apropó "kis" méhész. Ne vedd személyeskedésnek, mert nem az, de rengeteg méhésszel vagyok kapcsolatban, most különösen sokakkal beszéltem is a kongresszus miatt, mind előtte, mind alatta, ráadásul minket (profi egyesület)presztízs okokból is érint a dolog, hogy sokan nehezményezik és valamilyen szinten etikátlannak tartják veled kapcsolatban, miért csak minimális család létszámmal vagy OMME tag? Nagyon sokakban ez is a "kereskedelem-taktikai", piac visszaszerző, megfontolásaidat látszik erősíteni, és nem azt, hogy mint "valódi" méhész lépsz fel.
OMME vezetésben keltett "zavar":
Ahogy én tudom, született egy vezetőségi döntés, hogy a brüsszeli tüntetést nem támogatják, csak a hazait. Na most az egyesek által oly sokat emlegetett demokrácia szabályai szerint, ezt a döntést nem szabadott volna figyelmen kívül hagyni, viszont Fekete Józsi és Mészáros elnök úr reakciója is teljesen megérthető és én nem is gondolom, hogy az a küldöttgyűlésen felmerüljön, hogy a fizetésükből kelljen a költséget állniuk. Nekik a te gyors akciód miatt dönteni kellett és nagyon nem lett volna jó, ha az OMME nem áll a brüsszeli tüntetés mellé is. Oda kellett állni! Azt te is tudtad, meg mindenki aki átlátja valamelyest a történéseket, hogy a kinti akció is a hazai médiának, helyzetnek szólt. Így még jobban el lehetett adni az ügyet. Az persze, hogy úgymond csatlakozott még négy uniós ország (talán az sem véletlen, hogy kik), egyenlőre csak annyit vetít előre, hogy nem kell megállni. Pillanatnyi hatása nincs.
Elkapkodott volt az akció, vagy nem?
Szerintem is-is, de összességében azért inkább igen. Miért gondolom így?
Ami infókkal te a médiában megjelentél, nekem elsőre kicsit olyan blöff szagúnak tűntek. Ezt látszott erősíteni mindjárt a debreceni reakció is. Tehát én azt éreztem, inkább csak közvetett bizonyítékaid vannak azokra, amiket állítottál.
Ezek persze mint a fenti ábra mutatja tökéletesen elegendőek voltak a figyelem felhívásra, és egy média kampányra itthon, de nem lettek volna elegendők a tovább lépésre. Neked persze elég, mert a célod elérted.
Viszont csak nagyon keveset kellett volna várni, hogy még nagyobbat durranthassunk, akár európai szinten is az új NMR vizsgálatokkal.Én azon is elgondolkodtam, hogy te erről miért nem tudtál, vagy miért nem említetted, hisz az apimondián ez téma volt kereskedői körökben. Vitákat kiváltó téma.
Az meg egyenesen agyrém számomra, hogy erről a minden méhész reménysugaráról, itt egy magát prominensnek tartó méhész érdekvédő azt próbálja magyarázni, hogy az nem is olyan nagy dolog, meg nem is pontos, stb.
Kérem: ha egy vizsgálat akkreditált, akkor ha az megállapítja, hogy egy méz hamis és ezt le meri írni, akkor az hamis!!
Ezek a laborok ezek az emberek, nem hülyék, nem keresik a bajt maguknak. Persze ha ezeket az eredményeket egy kereskedő próbálja kisebbíteni, azon nem csodálkozok de egy méhész?
Feri! Egyetértesz-e velem abban, hogy ha ez a vizsgálat tényleg beváltja a hozzáfűzött reményeket, akkor azzal nem csak a hazai üvegezett piacot, de az össz európai hordós piacot is megrengethetjük, mert arról régóta vannak becslések, hogy milyen nagy százalékban hamis az üvegbe kerülő méz, csak a bizonyítás volt nehéz.
Én személy szerint már több helyen elmondtam, az a véleményem, hogy első körben minden európai méhészegyesületnek fel kell hívni a figyelmét erre a vizsgálatra, azonnal hivatalos, közjegyző előtti mintavételekre felszólítani őket. Ha ez nem megy, akkor nekünk magunknak, az OMME-nek kimenni, és megtenni ezt.
Ne ez durranni fog. A hordós eladásra nézve is. Mert méznek kell lenni az üvegbe. Tegyük már végre rendbe azt az ügyet, ha lehetőségünk van rá, köszönhetően nem utolsó sorban annak, hogy voltak az OMME-ban olyan minták, amit most, hogy kiderült számukra az új vizsgálat akkreditációja, és felismerték a benne rejlő lehetőséget, azonnal ki tudtak küldeni vizsgálatra belőlük, és ezt meg is tették. A profin már erről számolt be Cserényi doktor (amit gondolom a küldöttgyűlésen is megtesz) az elmaradt Mézvizsgálatos előadás helyett (ez is megérne egy misét.)
Miért számított a kapkodás a tüntetésben? Mert együtt kellett volna az egészet csinálni. Mintavétel-vizsgálat-eredmények-durr bele. Ígyazonban már itthon is látszik, hogy menekülnek a patkányok a hajóról. Óriási akciók, a készletek meg fogynak.
Persze értem én, hogy neked az volt a fontos, hogy minél előbb vissza szerezd itthon a piacaid. Ez nem is róható fel, csak sokan azt nehezményezzük, hogy ezt valahogy a mi hátunkon. Persze vannak közös érdekek is. De az is más lenne, ha ezt nem kierőszakolnád, ahogy te is írtad.
Most persze mondhatod, hogy gyanakvók, vagy rosszindulatúak vagyunk veled szemben mi méhészek. Kérlek nézd el ezt nekünk, de mi csak abból vonhatunk le következtetéseket, amit látunk, és ha úgy érzi sok méhész, hogy Te már régóta azzal próbálkozol, hogy bekebelezve az ágazat jó részét szinte egyeduralkodóvá válj a hazai mézpiacon (és nem csak az üvegesen), az nem föltétlen az ő hibájuk és az ezzel kapcsolatos félelmeik is érthetők talán. Meg mint írtam fentebb, természetes is valahol, de nekünk nem föltétlen kívánatos. Én a magam részéről azt mondhatom, hogy annak örülök, ha minél több szereplős ez a vertikum. Az az egészséges. Persze, tisztességes szereplőkkel!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.12. 19:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:26
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Bács
Tisztelt Takács Úr !
Köszönöm a figyelmét és válaszát az írásommal kapcsolatban,de csak részben tudom elfogadni magyarázatát.
Ez egy folyamat részesei vagyunk ,a nagy eu mézkereskedök nem tudom hogy mien válasz fognak erre adni mert ez lesz a döntő.
Akác mézünk eladhatatlan és ezek okai a fontosak és orvoslásuk nem lesz egyszerű ,ezt nem oldja meg a hideg tél. Köszönöm azon méhésztársaknak akik felvették a harcot remélem sikeres lesz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.12. 16:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
A petíció magyar nyelven:


Európai méhészek petíciója az Európai Bizottság az Európa Tanács és az Europai Parlament felé:

Kína bizonyítottan hamis mézet exportál:
Statisztikai adatok rávilágítanak, hogy Kína több mézet termel mintaz egész Európai Unió és
az Amerikai Kontinens valamennyi nagy méztermelő országa (USA, Kanada,Mexiko, Brazilia, Argentina) ÖSSZESEN! Ez termeszetes mézből lehetetlen!!!
Sok országból (USA, Kanada stb.) már régen kitíltották azért, mert bebizonyosodott róla, hogy hamisítvány és mert dömpingáron - a valódi méz árának a feléért - árasztja el vele Kína az egész világot.
A nemzetközi mézszakmában nyílt titok, hogy a kínai méz hamisítvány. Publikációk egész sora foglalkozik azzal, hogy Kína milyen illegális technológiákat alkalmaz a mézének az előállítása során.
Egyetemi laboratóriumi vizsgálatokkal tudjuk bizonyítani, hogy a kínai méz mestersegesen összerakott termék, mert sok olyan összetevő hiányzik belőle, ami minden természetes mézben egyébként jelen van.


Az EU jelölési szabályok a kínai méz importot támogatják:
Hetente 100 kamion kínai méz jon be az EU ba megsincs egyetlen üveg mézen sem feltüntetve hogy kínai mézet tartalmaz !!!


A kínai méz súlyosan veszélyezteti az európai fogyasztókat:
Kína a mézével egyszer már megmérgezte az európai fogyasztókat!!! Nagyon veszélyes és szigorúan tiltott antibiotikum tartalom miatt sok évig ki is volt tiltva, de az EU adminisztráció újra beengedi hozni. Meddíg kisérletezhet Kína a mézével az európai fogyasztókon?
A kínai mézet mesterségesen kotyvasztják össze ellenőrizetlen körülmények között. Ezzel
súlyosan veszélyeztetik az európai fogyasztók egészségét, de akár az életét is. Mi van, ha
a kotyvasztás közben elhibáznak valamit?! Ilyen már többször előfordult a Kínából származó élelmiszerekkel (melaninnal szennyezet tejtermékek stb).


Az európai méhészek követelik, hogy:

Az EU megfelelő hatóságai indítsanak azonnali kiterjedt ellenörzést a kínai import méz minőségével kapcsolatban. Tudományos alapossággal vizsgáljanak meg nagyszámú az EU-ba beérkező kínai méz tételt. A vizsgálatok terjedjenek ki minden olyan komponensére ezeknek a tételeknek, amely összetevők a természetes mézekben mindíg jelen vannak, mert a mi vizsgálataink azt mutatták, hogy a kínai méznek csak azok a paraméterei vannak rendben (mesterségesen előállítva) amelyeket a kereskedelmi és a hatósági gyakorlatban rutínszerüen ellenőriznek. Miután beigazolódik a hatóságok számára is, hogy a kínai méz hamisított, véglegesen tiltsák be az importját.

Indítsanak antidömping eljárást a kínai méz ellen.

A Bizottság dolgozza át a jelenlegi mézdirektívát, hogy a mézkeverékeknél is legyen kötelező
a származási országok feltüntetése, ne lehessen az "EU és nem EU mézek keveréke" felírattal ezt helyettesíteni, mert ez az égvilágon semmit nem árul el a fogyasztónak a méz valóságos származási helyéről.

A petícióhoz csatlakozó európai méhész szervezetek:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.12. 16:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Elnézést az eleje lemaradt:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.12. 16:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
A Brüsszelben beadott petíció:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.12. 16:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
kacsor írta: "Én is kiállnék Brüsszel fő terére de ameddig a soraitokat
nem tisztítjátok meg az oda nem illő más érdekek által hajtott emberektől
addig ennek az elkapkodott át nem gondolt demonstrációknak semmi eredménye
nem lesz."

"....addig ennek .........semmi eredménye nem lesz."
CBA levette egyszer és mindenkorra a kínai mézet a polcairól. A tüntetés
előtt senki, most szerintem majdnem mindenki tudja Magyarországon, hogy az
EU és nem EU méz az kínai mézet jelent. Szerintem (ezt látom a belföldi
megrendelések megugrásából) most fele annyi kínai mézet sem vesznek le a
magyar emberek az üzletek polcairól. Gyorsan meg is növeltük a készletünket
kb. 200 tonna mézzel. Ez azt jelenti, hogy csak én 150 -200 magyar méhésznek
vettem meg a mézét emiatt. Nem egy visszajelzést kaptam, hogy háztól is,
piacon is jobban megy a méz, pedig a rossz idő sem akar megjönni. Szerintem az elmúlt hetekben egyetlen kamion kínai méz sem jött be Magyarországra, viszont tudom, hogy volt aki sebtében kivitte, mert nem bízott benne, hogy kiállja majd a NÉBIH próbáját. A
benyújtott brüsszeli petícióhoz rögvest csatlakozott négy úniós ország
méhész szervezete. Közöttük van a német és a legnagyobb francia méhész
szervezet.
Ennyi "semmi eredményt" sikerült elérni csak így csípőből, vagy, ahogy Te
írod "elkapkodva". De megnyugtatlak, lesz folytatás. Jó néhány ötletem van
még, hogy hogyan javíthatjuk a pozicióinkat a kínai mézzel szemben.

"ameddig a soraitokat nem tisztítjátok meg "
Kedves kacsor nagyon tájékozatlan vagy! Se a magyar, se a brüsszeli tüntetés
nem lett volna nélkülem. A magyar tüntetést is a brüsszeli beharangozásával
provokáltam ki az OMME-ból. Természetesen a siker ettől függetlenűl annak a majdnem száz méhésztársnak az érdeme aki vállalta és végigűlte a kétszer huszon órás utat Brüsszelbe meg vissza. Semmit nem tudtunk volna elérni az áldozatuk és a kitartásuk nélkül.
Eleve el sem indulhatott volna a szervezés, ha nem áll az ügy mellé Petrus Lajos és a kaposvári vezetőség. Nagyon fontos elmondani itt azt is, hogy Fekete Józsi OMME-vezetőségből is az első pillanattól látta a brüsszeli tüntetésben rejlő lehetőséget és
támogatta. Meg azt is, hogy Laci (Mészáros) amikor csőstől jött a médiából, hogy
a kaposvári méhészek Brüsszelben fognak tüntetni, felhívott. Javasoltam
neki, jöjjön a másnapi sajtótájékoztatónkra és attól fogva OMME tüntetés a
brüsszeli is. Jól felmérte, hogy ez a szakma és az OMME érdeke és eljött. Ennek köszönhető, hogy (nagyon helyesen) ő jelent meg legtöbbször a médiában a brüsszeli tüntetéssel kapcsolatban is.
Ennél fontosabb, hogy mert szembemenni ezügyben Cserényi és Fáskerti nagyágyúkkal.
Most ezért ez a két ember - állítólag - el akarja érni a közgyülésen, hogy
amennyivel a tüntetők utazását az OMME támogatta, azt vonják le a
fizetéséből. Igazából emiatt jöttem föl a Fórumra , mert szerintem abból az évi ötven-száz
millió forintból, amit az OMME évente a saját működésére költ ez a pénz volt a méhészek érdekében leghasznossabban elköltve.

"oda nem illő más érdekek által hajtott emberektől"
Én magamat elsősorban méhésznek tartom, de azt is elfogadom, ha más méhészek
nem, mert nagyon sok mézet vásárolok is tőlük. Nincs jelentősége! A "más
érdekek által hajtott" jelző viszont hülyeség. Én nem akarok kínai mézet
csomagolni, de a nagyon alacsony áron polcokra kerülő kínai méz jelentős
részét elveszi az értékesítési lehetőségeimnek, ezért sokkal kevesebb magyar
termelőtől tudom csak megvenni a mézét. Hol van ebben az ügyben (kínai méz
tünjön el) érdekkülönbség köztünk?
Azért örülök a bejegyzésednek, mert adtál egy ötletet, hogy még
nyilvánvalóbb legyen a közös érdek. Ezután azoknak a méhészeknek a mézét
veszem meg elsősorban, akik tevékenyen részt vesznek ebben a küzdelemben. Úgy gondolom, hogy jogosan kerül előnybe az aki hajlandó is tenni azért valamit, hogy a helyzete jobbra forduljon.

Takács Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.12. 11:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Kedves Propolisz!

Gondolom, nem valószínűsíti, hogy DN 19 fórumtársunkkal egy szekértáborban múlatnánk rendszeresen az időnket... Mégis, valami megfoghatatlan okból szinte kánonban tártuk mindketten a fórumközönség elé a demonstrációval kapcsolatban feltoluló gondolatainkat. Ha viszont nem tartozunk egy táborba (s egy időben közismerten nem igazán egymás tenyeréből szemezgettük az aranyló búzát), ugyan mi lehet az oka, hogy a kérdésről ilyen egybevágó a véleményünk? Nem lehetséges, hogy netán mi is a magyar méhészeti ágazatért, s nem ellene "haragszunk", legfeljebb másként, a saját értékrendünk mentén?

Azt nem tudom, milyen közvélemény-kutatásra alapozza kijelentését, mely szerint "több emberhez jutott el az "üzenet" -még ha esetleg suta is volt- mint jelen fórum "legelmésebb" hozzászólásai" ?
Netán hosszú, tömött sorokban jött szembe a "nép", s magasztalta ujjongva a kissé suta, ferdítő, ócska és átlátszó (viszont jól eladható) szakma-politikai marketinggel manipuláló "üzenet" küldőjét? Biztos abban, hogy csak az ilyen típusú, felfokozott média-érdeklődés viheti előbbre a méhészeti ágazat "szent ügyét"? Az én álláspontom pontosan az ellentettje ennek: a méhészeti ágazat szent ügyét nem a felfokozott média-érdeklődés nyomán kirobbantott botrányoknak kellene előre vinnie, hanem a megfontolt, a törvényeket betartó és betartató alapos szakmai munkának. A mézbotrányok történetét az olvasni tudók közül sokan ismerik, tudják kik voltak érintettek benne. Nem idézném, nehogy a végén még hitelrontásért vagy rágalmazásért bepereljen valamelyik szereplő. Talán még megérem, hogy egyszer megtisztul ez a szakma is, noha ennek esélye egyre távolodni látszik ... No, majd talán most... Addig meg úgy tűnik, marad az "arccal a botránykeltés felé", dögöljön már a másik tehene is...

Összefogás...?
Önnel szemben nekem az a véleményem, hogy nem alkalmi alkukat kell kötni, hanem kizárólag olyan zászló alá szabad és kell felsorakoznunk, melynek hordozója hiteles, s a zászlóra írt jelszó is az. A jelen brüsszeli demonstráció kapcsán sem a zászlóhordozó, sem a zászlóra "hímzett" jelszó nem volt hiteles számomra, ezért nem éreztem késztetést, hogy beálljak én is a sorba. Nem tudom, miért kellene görcsösen és elvtelenül keresnem a közös érdeket, összefogást, ha szemmel láthatóan nincs közös érdekünk. Bár nekem nincs semmi bajom Takács úrral, s szintúgy nincs averzióm az általa támadott és ellehetetleníteni szándékozott hazai és uniós mézkiszerelőkkel (=konkurensekkel) szemben sem, az viszont ambivalens érzéseket generál bennem, ha manipulálni szeretnének. Az meg különösen taszít, ha ráadásul inadekvát "érvrendszerrel" kívánnak manipulálni, eszközként felhasználni. A saját csatáikat, háborúikat vívják meg egymással, ne a támogatásommal akarjon egyik fél sem csatát, háborút nyerni, hiszen ez a történet nem a szekértáborokról szól, hanem a piac újra-felosztásának és a potenciálisan kizsákmányolható termelő kizsákmányolásának szándékáról. Természetesen egy másik aspektusból szemlélhető ez akként is, hogy ez nem "kizsákmányolás" lenne, hanem egy sikeres, eredmény-orientált cégvezetés ars poétikája. Mint Takács úr egykor kijelentette itt a Fórumon: "Ne felejtsd el azt sem, hogy egyedül én tudom a rangjához méltóan a világpiacra vinni a magyar mézet. Amit nem én exportálok annak a méznek legnagyobb részt az a sorsa, hogy mézkeverékekben javítja más( legvalószínübben kinai ) mézek minőségét.
A hangsúly a "rangjához méltóan" -on van. Amíg van rangja! Európában is megjelent a mézhamisítás (C3 eredetű cukorszirupot kevernek az exportőrök a mézhez, aminek a kimutatására nincs egzakt laborvizsgálati módszer). Nem szeretném, ha ez a magyar mézet is magaalá temetné." (OMME hírek, 2015.01.01.)

Nos, eme ars poétikára érkezett Bükk válasza:
"Per pillanat a magyar átlag méhészt az érdekli mennyit kap a mézéért,a rang alig-alig.
Azon bizonyára sokan elgondolkoznak miért szinte azonos áron történik a mézfelvásárlás a kereskedőknél miközben eltérő piacokra,piaci szegmensekre szállítanak.
.....
Az EU nem valószínű hogy fellép a kínai műméz ellen,de az USA szinte biztos.
2016-ban Kína WTO teljes jogú tagja lesz,ezután az USA-nak be kell engednie az olcsó kínai mézet.
Egy ottani méretes mézárcsökkenés a már most is gyenge lábakon álló méztermelés/megporzás végét jelenthetné.
Gőzerővel vizsgálják a kínai műmézet,ez talán egy remény lehet majd nekünk is."

A polémiával kapcsolatban érdemes kicsit utánaolvasni a tényeknek: Bükk egy ideje sulykolja már, hogy -rang ide, rang oda- a mi egekbe magasztalt akácmézünk néhány rossz évet követően akár ki is szorulhat a nemzetközi mézkereskedelemből. Az sem titok, hogy a mi akácmézünket is "javították" már kínaival itthon és külhonban is, mert a Codex Alimentariusban rögzített paramétereknek (pollentartalom) nem felelt meg. Érdemes elgondolkodni azon, hogy az utóbbi néhány év katasztrofálisan gyenge akácméz-termését követően egy némileg jobb hozamú évben "áll a felvásárlás". Az a felvásárlás pedig nem a Magyarországra beáramló kínai mézdömping miatt áll... Ugyan a Sajtófigyelőben egyszer már belinkeltem, de hátha nem felesleges újra beidéznem, talán itt elolvassa:
http://www.agromonitor.hu/11-mezogazdas ... acmez.html

"Közös érdek"...?
Ami a "közös érdekeket" illeti, Tükör precízen fogalmazta meg:
"TakacsFerenc írta:
Megmondom őszintén én nem tudok olyan területet, ahol ellentétesek lennének az érdekeink."

"Erre Tükör válasza:
Ez igen egyszerű, ráadásul az egyik legkardinálisabb. Ez pedig a belföldi lédig méz ára.
Eleve nagyságrendekkel többet vásárolsz fel, mint amit termeltek, tehát még akkor is az alacsonyabb belföldi nagybani árban lennél érdekelt, ha a megtermelt mézeteket azon az áron értékesítenéd. De ez nem is így van, hiszen egyrészt speciális amit termeltek, és semmi köze a lédig mézhez semmilyen szempontból, másrészt te magad adod el, olyan áron, amit mi soha meg sem tudunk, tehát ránk ill. a belföldi méz árakra nincs is hatása.
Mivel pediglen neked a méz világpiaci árára van úgy gondolom kevés hatásod, ahhoz hogy nagyobb hasznot érj el, itthon ill azokon a helyeken ahol felvásárolsz, kell minél alacsonyabb vételi árat elérned.
Ez az alapvető gazdasági érdeked. Nekünk (csak)méhészeknek meg pont az ellenkezője.
Ez különben már az első "mézpiac" topik béli írásodból is szépen lejön.
Ha itt a fórumon mézkereskedő megjelent soha nem hangzott még el olyan a szájából, hogy tartsátok a mézeteket, mert feljebb fog menni az ára. Amikor ezt kellene leírni, vagy mondani, akkor vagy nem vagytok a fórum környékén se, vagy mellébeszélés van, esetleg a gyors eladásra ösztökélés, ha megfelelő forrással rendelkeztek a készletezésre.
De mondom, semmi gond ezzel. Ez a ti lapvető, gazdasági érdeketek. Csak ne próbáljuk meg elhitetni magunkkal, hogy azonosak a miénkkel.
Sőt, ami látszólag közös érdek lenne, a belföldi üvegezett méz ára, nekem a céged, cégeid akciós ajánlataiból(ami rendre alacsonyabb szinte mint a piaci termelői árak) úgy tűnik még itt sem vagyunk közös nevezőn, inkább konkurensei vagyunk egymásnak, és ugyan semmiképp nem szeretnék összeesküvés elméleteket gyártani, de a "minimum üzem" mint olyan, volt az utolsó, könnyítés a kistermelők piacra jutásának a segítésében, ami kétségtelenül nagy segítség volt ahhoz, hogy törvényesen értékesíthessenek, viszont azóta mintha csak szigorodnának a feltételek. Értékesítési limit pl, azt sem tudjuk már hányféle számunk, van, meg hol mindenhol kellene regisztrálni, bejelenteni, fizetni. Mot a legutóbbi, hogy talán a két mázsánál nagyobb mennyiséggel(ill az összeg még szigorúbb, ha 250.000Ft) indulunk el a piacra akkor be kell jelentenünk az EKAER rendszerbe.
Szóval nem tudom milyen lobbiérdekek húzódnak meg emögött, de semmiképp nem a mi, termelők érdekei.
Amióta meg bejelentetted, hogy olyan gépsort helyeztél üzembe, ami kis mennyiségeket, egy-egy termelő mézét is, pár mázsás tételben, úgymond "ellenőrzött" módon képes üvegbe tölteni, no azóta már a minimum üzem intézményét is kezdem félteni... ;)"

A fene azt a közös érdeket, a fenti vélemények továbbra is annak érzetét keltik bennem, mintha mégsem lenne mindenben közös az az érdek, de azt sugallják számomra, hogy végül vesztesként az a termelő jön ki a buliból, aki segít kikaparni a gesztenyét, miközben mézének (ezáltal jövedelmének) a legkevésbé sem használ a (bulvár)sajtóban terjesztett, apokaliptikus képet vizionáló, szenzációhajhász, biliborogató habverés, melyből a "fogyasztók" jelentős részének csak az marad meg, hogy "már megint kutyulják-hamisítják a mézet, holnaptól inkább Stevia-val édesítjük a herbateát"...


Persze soha nem vindikáltam magamnak az abszolút bölcsesség képességét, eképpen lehet, hogy még sincs igazam. Szívesen fogadok minden adekvát érvet, mellyel meg kíván győzni, hogy lenne közös érdekünk, s ennek érvényesítésére össze kellene fognunk. Arról már sokkal nehezebb lesz meggyőznie, hogy ezt brüsszeli vagy hazai demonstrációk útján lehet csak elérni. Természetesen nem csak lufikra, emóciókra lenne szükség a meggyőzésemhez, hanem érvekre, kőkemény, tényekkel alátámasztott indoklásra. Én igyekeztem a demonstráció kapcsán kijegecesedett -továbbra is ambivalens- érzéseimet, véleményemet tényekkel, statisztikákkal, idézetekkel alátámasztani, nehogy az a vád érhessen, hogy "csak úgy" -némi antipátiás érzéstől fűtve- nyilvánítok véleményt. Bennem így képeződött le a történet, de ettől még akár tévedhetek is. Azt viszont továbbra is szeretném kihangsúlyozni, hogy semmi közöm a szekértáborokhoz, kizárólag a saját véleményemet tettem ki a placcra. Ezt követően a véleményemet akár akceptálja, akár elutasítja, mindaddig nem kívánok változtatni rajta, amíg nem sikerül meggyőznie annak helytelen voltáról. Az viszont nem fog menni mindaddig, amíg nincsenek érvei, csak politikai lózungok pufogtatásával próbál "megtéríteni". Érvelhet a 2004-2005-ös demonstráció pozitív hozadékaival, érvelhet az ezen demonstráció eredményeképp megemelkedett felvásárlási árakkal, de akár érvelhet a demonstráció hatására bekövetkezett uniós mézpiaci trendek megváltozásával is. Tárja elém az itthon és külföldön elvégzett mézvizsgálatok, eredetvizsgálatok eredményeinek jegyzőkönyveit, de azt sem bánnám, ha rávilágítana: a hazai mézpiaci szereplők, kiszerelők az elmúlt években milyen értékesítési volument produkáltak, illetve a kereskedelmi láncok értékesítésében milyen arányú volt a hazai és import mézek, mézkeverékek aránya. Természetesen arra is kíváncsi lennék, a hazai mézfogyasztásban milyen részarányt képviseltek a kereskedelmi láncok, illetve mekkora mennyiséggel szerepelt a közvetlen piaci és háztól történő értékesítés. Ezen adatok birtokában talán képes lennék átértékelni a véleményemet, amennyiben ezen adatok alátámasztják, hogy a hazai méhészeti ágazat végromlását kizárólag a kínai mézözön és a meg nem nevezett, de lépten-nyomon illusztrált mézkiszerelő(k) tevékenysége okozza. Azt már kérdezni is alig merem, hogy a nagy brüsszeli demonstrációs összefogás többi uniós szereplőjének piaci magatartása milyen hatással lehetett, lehet a hazai mézpiacra, felvásárlási árakra, azt pedig ne is kérje, hogy megkérdezzem: a demonstrációk illetve a kirobbantott mézbotrányok eredményeképpen hány kiszerelő-üzemet zártak már be végleg az utóbbi évtizedekben ...

Remélem, nem ítéli túl szerénytelennek előbbi kéréseimet, de csak az ezen kérdésekre adott válaszok nyomán leszek képes esetleg felülbírálni az alább kritizált álláspontomat. Ígérem, amennyiben sikerül meggyőznie, üstöllést megkeresem az összefogás módját, hogy akár Brüsszelben, akár a hazai demonstrációkon való részvételemmel segítsem -az immáron sikerrel fellelt- "közös érdekeinket" érvényre jutni. Sajnos élemedett korom és borsos teendőim (az a piszok megélhetés...) folyományaként már nem szívesen vállalnék egy közös brüsszeli autóbusz-túrát, legfeljebb Takács úrhoz hasonlóan majd én is repülővel közelítem meg a demonstráció színhelyét. (Igazság szerint azzal sem drágább, mint az autóbusszal, csak az útidő rövidebb kicsinyég...) Tudom, hogy a szorosabb érdekegységbe kovácsolódás lehetőségét ezzel komolyan kockára teszem, de ígérem, a demonstráción már a közös érdekek mentén lengetem majd a zászlót, emelem a transzparenst a szent összefogás erejében bízva, nemzeti büszkeségtől dagadó kebellel, tudván, hogy ezzel méltón képviselhetem az európai és magyar méhész szakmát, s gyermekeim, unokáim jövőjét alapozom meg...

Kérem, győzzön hát meg, s már demonstrálok is... Csak azt kérném, az október végi-november eleji és a január végi-február eleji időpontokra ne szervezzen demonstrációt, ezen időpontok ugyanis az IFTF (International Floriculture & Horticulture Trade Fair, Vijfhuizen, Holland) és az IPM Essen (Germany) és a Fruit Logistica (Berlin, Germany) számára vannak fenntartva részemről. A többi őszi-téli-tavaszi időpont nagyrészt szabad (jövőre inkább kihagyom az IPM Beijing-et), nyáron meg feltehetően még Takács úr hívó szózatára sem terveznek demonstrációt a méhészek...

Láthatja, még a szívem is szívesen kitenném, ha sikerülne megkeresnünk és megtalálnunk a közös érdeket és összefogást, de hogy mégse az én vén és megkérgesedett szívemmel kelljen szembesülnie, feloldásképp inkább mással illusztrálnám, hogy nekem is "szívügyem" a hazai méhészeti ágazat sorsa, jövője: gyönyörködjünk együtt egy ragyogó rózsa-szívben a Schreurs nemesítő cégtől...
Csatolmány:
Red-Naomi-Heart-Porta-Nova-Metzday-Paris--595x542.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.11. 17:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:26
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Bács
Arisztaiosz írta:
Kedves Atyuszka!--------
E heti találós kérdésem: ki a két -kipontozott névvel idézett- hozzászólás szerzője? Az "öreg motorosoknak" tilos a megfejtés, csak újsütetű érdekérvényesítők oldhatják meg e feladványt! Hajrá...!

Én is kiállnék Brüsszel fő terére de ameddig a soraitokat nem tisztítjátok meg az oda nem illő más érdekek által hajtott emberektől addig ennek az elkapkodott át nem gondolt demonstrációknak semmi eredménye nem lesz .Evvel nem szeretnék senkit bántani. Hiszek az összefogás erejében de kb. 5 éve megszakítottam az omme tagságomat sajnos azt láttam hogy az összefogás az egy elcsépelt fogalom köreinkben , erre talán a legjobb példa a fővárosi demonstráció halvány résztvevőinek száma. Az ilyen elkésett intézkedések már hiába valóak vár feltöltve a raktárak a külföldi nektárral, én meg örömködöm othon a szép teli hordóimban amiből nem lesz "kalács". Amikor az első kamion begördült kis hazánkba akkor kellett volna azon egy nagyot taszitani és elkezdeni érdekeinket megvédeni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.11.11. 09:08 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Propolisz írta:
A közös érdeket és összefogást kellene keresni, nem a különbséget, ki melyik szekértáborban ül, értve ezt saját berkeinken belülre is.


Ebben neked tökéletesen igazad van.
Részemről leírtam az FF fórumon ha világosan látom a célt,na meg a helyzetet tényadatokkal akkor támogatom,és
még Brüsszelbe is elmegyek újra.

Csupán most 2 kérdésem lenne:
1.Tudni kellene a hazai bolti mézpiac szereplőinek értékesítési adatait miről is van szó.
2.Látta valaki azt a Petíciót amit átadtak a tüntetők Brüsszelben?
Akinek meg van ossza meg már velünk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: bbebbe, Shark valamint 26 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.