Pontos idő: 2024.03.28. 14:11

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 105  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 08:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Ez egyszerű, nem szólt a szerveknek senki :D ugyanis a döglött cicát sem érdekelte hiszen amúgy meg elvitték a mézet, nem voltak ilyen gondok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.20. 23:08 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.12.11. 14:53
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Hajdubihar
Valóban igaz hogy elég csak ránézni a betonná kristályosodott ˇakácmézreˇa nagy bevásárlóknál.De hol voltak hónapokig vagy lehet hogy évekig pl.a fogyasztó védök és a többi hatóság.A mézünk talán nem olyan fontos mint a hibás karácsonyfa füzér vagy a délamerikai paprikával kevert kalocsai paprika.Ezeket tudomásom szerint a gyanú felmerülésekor leszedették a polcokról. :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 20:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
ggyula írta:
Én nem védem egyiket sem, és nem is vagyok kereskedő, de ezt nem csak Magyarországon, hanem az EU-ban kéne rendbe tenni. Amíg ők beengedik a kínai szutykot addig ez sokat nem fog változni. :(


Jogos, mivel 80 százalékban exportálunk.
A teckóba meg ildibe :mrgreen: meg az ilyen helyeken évek óta trágya méz van, elég öt méterről ránézni, mindenki tudja ez nem hír. Egyébként semmilyen csomagolt kaját nem érdemes venni a multinál.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 20:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Igen Pöte, igazad van! Én attól tartok, hogy jó magyar szokás szerint a rövidebbet a többség, azaz MI, termelők fogjuk húzni!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 19:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Én nem védem egyiket sem, és nem is vagyok kereskedő, de ezt nem csak Magyarországon, hanem az EU-ban kéne rendbe tenni. Amíg ők beengedik a kínai szutykot addig ez sokat nem fog változni. :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 19:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Ha a megfelelő vizsgálatok birtokában kezdődött volna a hírverés akkor mielőtt le tudták volna akciózni már egyből lefoglalták volna és az üres polcokat fel kellett volna tölteni egyből. így ez a 3 hetes hosszú folyamat szerintem nekünk nem igazán kedvezett.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 19:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Pöte! Csak nem gondolod, hogy azt a "jó, és drága" mézet majd megsemmisítik!!! Dehogy! A kiszerelő pedig már régen megkapta az árát, tehát nem is ő bukna a "Dunába öntéssel", hanem a polcsorok tulajdonosai, az áruházak! Ezzel vannak tisztában ők is, így nincs más mód, mentik ami menthető, legalább nullára ki akarnak jönni a dologból, hát akcióznak!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 19:40 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
A mi Ferink meg tudná mondani, hogy miért is jó nekünk, hogy a hatóság nem semmisítette meg ezeket a mézeket hanem akciósan feltöltik belőle a családok a karácsonyi éléskamrájukat.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 19:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Bisztos vagyok benne hogy nem fogják a dunába önteni. Ezek szerint az összes kétes eredetű lenne?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 19:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Ez az, amiről eddig beszéltünk! Kisöprik gyorsan, "hihetetlen" akciókkal a polcokról a kétes mézeket! Most éppen egy Klenácz-féle ára tűnt fel a kollégának, de lehetne ugyanezt mondani az összesről!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 19:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Ez most jó vagy rossz?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 18:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.28. 08:48
Hozzászólások: 878
Tartózkodási hely: Zala
Ma a tescoban Klenáncz virágméz 850 g - 1300 Ft.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 17:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Többen vagyunk a régiek közül akik szót emeltek már a halasztott fizetés ellen, amelyik szerintünk abszolút méhész ellenes.
A várható mézárat is rontja, de erről már sokat írtunk.
Az idén már 1 hónapos fizetési határidőt igyekszik az egyik cég meghonosítani, amivel könnyen más ágazatokban látható fizetési bizonytalanságokhoz juthatunk.
Ha a legnagyobbnak mondott cégről beszélünk akkor is érhetnek meglepetések bennünket. Pl a médiában 3,5-4,5 Mrd árbevételűnek mondott cég, tavalyi hivatalos árbevétele 1,23 Mrd. A kisebbekről nem is beszéltünk még.
Az idei pörgetés után decemberi fizetésre elvitt mézek is még kifizetésre várnak.
"A hosszú barátság titka a pontos elszámolás" szokták mondani. Lehet, hogy ki kéne egészíteni annyival, hogy azonnal.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 17:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
nata írta:
Nem hiszem, hogy pont Takácsot kéne ilyenkor is megtalálni. Azoknál kellene reklamálni, akik kínai mézzel keverik a magyart és ezzel magukon kívül mindenkinek kárt okoznak. Takácsnak, a kiüvegező méhésznek és a hordós tételben értékesítőknek is.


Nata! Szerintem a magyar mézek javát eddig is a silányabb feljavítására vitték ki.
Takács Ferenc meg tüntetés élére állt, nyilván kap hideget- meleget, ez így szokott lenni a politikában.
De azért már ezen a szinten, meg ettől feljebb "szűz lyányt" ne keress, mert nem találsz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 16:14 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
misibacsi írta:


Pl.: okt. 1-én 1400Ft/kg mézárat ígérve elvittek tíz hordó mézet azzal, hogy karácsony előtti napokban kifizetik az akkor aktuális mézáron, vagy az ígért áron, ha addig az ár csökkenne. Nov. 2.-án jött az üzenet, hogy visszahozzák a mézet, vagy ha gondolják 1100Ft/kg egységárral kifizetik. Az eladó elfogadta az új ajánlatot.



Hát, ez egy szívmelengető történet. Gondolom az illető méhész a féldeciket dobálta be egymás után a hír hallatán.
Évek óta sokszor volt már hangsúlyozva itt a fórumon, hogy milyen káros a méhészekre nézve, hogy sokan halasztott fizetéssel adják oda a mézet. Ez az előbbi történet egy új ok, amiért el kéne már felejteni ezt az értékesítési módot MINDEN méhésznek. Jó lenne a Méhészújságban is publikálni a történetet!

misibacsi írta:

Találós kérdés: Mikor és mennyi volt az aktuális mézár?



Nekem, és akinek megfelelt az 1500 forint júniusban, annak 1500. Akinek ez az (szerintem jó) ár nem volt jó, annak ezek szerint 1100. Hajrá!!!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 15:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
Misibácsi melyik cég volt ez ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 14:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Természetesen igazad van! Ezúton is elnézést kérek Takács Úrtól, természetesen ő is csak egy szereplő ebben az egészben! Még akkor is, ha a legnagyobb!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 14:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 383
Nem hiszem, hogy pont Takácsot kéne ilyenkor is megtalálni. Azoknál kellene reklamálni, akik kínai mézzel keverik a magyart és ezzel magukon kívül mindenkinek kárt okoznak. Takácsnak, a kiüvegező méhésznek és a hordós tételben értékesítőknek is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 14:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Igazából az egész erről szólt! Szétosztották a kártyákat, csináltak egy kis felhajtást a játék kedvéért! Volt itt a "Magyar méhészek érdekében...", no meg a "mézünk Hungarikum..." Amíg tartott a party, még a jó póker szokások szerint kicsit lelki terrorral meg is lett félemlítve az ellenfél. Aztán tessék, itt az eredménye, lett is para a "gyengébbik oldalon", minden fenyegetés célba talált (csak a brüsszeli hősök mézét veszem majd innentől, meg januárig nem is veszek semmit), már ott tartunk, hogy ne hozza vissza a mézet, jó lesz az 1100 érte.... Takács úr pedig mindent visz, söpri az asztalon lévő összes zsetont, és köszöni szépen a játékot! Újabb kört valaki??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 13:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
misibacsi írta:
Találós kérdés: Mikor és mennyi volt az aktuális mézár?


Tiszteletem misi bácsi!
Amikor tőlem kérte a felvásárlóm akkor 1500 ft volt hordóban. Természetesen odaadtam, igaz még csak 41 éves vagyok, de a mesékben már én sem hiszek. Pár család méhémtől 13 évesen 88-ban adtam le elősször mézet, 150 kg napra volt, 3 hungaronektáros kannában. Fizették nem volt gond, aztán megszűnt minden. Jöttek az első makkos cipősök, nem azt igérték, de tényleg karácsonyra lett pénz a nyáron leadott mézből. Én azóta nem hiszek, (hinni a templomba kell). Maga jobban tudja mint én, mióta a vasfüggöny lehullott nincs piacbiztonság, mégha a méznél ez nem is volt érzékelhető, vagy nem mindig. Ezt is letudják nyomni a víz alá 1 perc alatt úgy mint más ágazatokat. Ezt én szemelőtt tartottam mindig. De ez csak az én véleményem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 12:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.16. 14:03
Hozzászólások: 5
Kedves méhésztársak!

Hogy jól megértsük egymást, egy nyelvet kell beszélnünk. Az egy nyelven beszélés lényege, hogy a használt fogalmakat azonosan tudjuk értelmezni azaz a fogalom mindenki számára ugyanazt jelentse, ugyanazt értse alatta. Ehhez kívánok hozzájárulni, mindjárt a topik címének értelmezésével:
Aktuális mézár … Ft/kg egységár, amivel a most átadott méz ellenértékét számoljuk, és aminek megfizetése a mézátadáskor folyamatba lép.

Pl.: okt. 1-én 1400Ft/kg mézárat ígérve elvittek tíz hordó mézet azzal, hogy karácsony előtti napokban kifizetik az akkor aktuális mézáron, vagy az ígért áron, ha addig az ár csökkenne. Nov. 2.-án jött az üzenet, hogy visszahozzák a mézet, vagy ha gondolják 1100Ft/kg egységárral kifizetik. Az eladó elfogadta az új ajánlatot.

Találós kérdés: Mikor és mennyi volt az aktuális mézár?

Hetvenhárom éves vagyok, talán nem ciki, hogy ezzel a „tanmesével” mutatkozzam be.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 18:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.15. 16:45
Hozzászólások: 191
Európában óriási mézhamisítási botrány fog kirobbanni. Napok esetleg néhány héten belül.Meglátjátok, kell még a féltve őrzött akácmézünk,csak még egy kis kitartás!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.12. 20:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Hááát, az idén már sok letört kollégával találkoztam, ha ki nem is halunk de fogyni fogunk valamennyit.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.12. 18:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
Hamarabb fognak a meheszek kihalni!

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.12. 18:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.15. 16:45
Hozzászólások: 191
Hárskeret! Lehet, hogy a méhek is úgy járnak mint a dínók. Több jel is erre utal. Na ehhez alkalmazkodj te túlélőbajnok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.12. 18:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.15. 16:45
Hozzászólások: 191
Tibsz86! Neked is igazad lehet.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.12. 18:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
A dinoszauruszok is azért pusztultak ki, mert nem tudtak alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.12. 18:12 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.11.12. 18:40
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Szatymaz
Ez mindennél így van,apósom teherfuvarozó volt,amit akkor megtudott csinálni a teherautókkal,fuvarokkal,vezetési idővel azért ma börtönbe zárnák,de ő monda,hogy aki most kezdi a szakmát az nem azt tudja,hogy milyen volt húsz vagy akár csak tíz évvel ezelőtt ö a mai dolgokat látja ezt szokja meg ez válik alappá,ezekhez fog (kell neki) alkalmazkodni nem ahhoz ami húsz éve volt ez azoknak nehéz, akik már akkor is bármilyen vállalkozást vittek, így nehezebb már nekik alkalmazkodni a mostani dolgokhoz, mint azoknak akik most kerülnek ebbe bele. (Szerintem,de cáfoljatok nyugodtan)

Nem rossz szándékúan írtam, minden tiszteletem azoké akik már bármilyen szakmát több évtizede csinálnak!!

Üdv:Tibi

_________________
Tamaskó József (1897-1968)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.12. 18:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.15. 16:45
Hozzászólások: 191
Matyi! Nekünk igazunk lehet. Én három szakmában próbálkozok évtizedek óta. Hol egyikkel, hol másikkal, hol egyszerre mindegyikkel baj van. De nem adjuk fel, mi nem olyanok vagyunk. Vagy mégis??? A ludakra azért vigyázz, így Márton nap körül!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.12. 15:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Vidra!
Ez épp úgy igaz lehet sok más szakmára is!
22 évig vezettem egy pálinkafőzdét!
Ami 20 éve nem volt gond,az mára ...
Orrba-szájba nyílnak a kissebb-nagyobb szeszfőzdék,amikhez akárcsak a méhészethez, nem kis szakértelem,és tőke kell,és mégis az iskolapadok tele vannak ujdonsült pálinkafőző szakmunkás jelöltekkel!

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.12. 12:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.15. 16:45
Hozzászólások: 191
Akik most kezdik a szakmát azoknak üzenem, hogy jól fontolják meg mit adnak fel és mennyit fektetnek a méhészetbe. Nem csak az aktuális értékesítési problémákra gondoltam. Ami 20 éve nem volt gond az 10 éve gond lett és ami 10 éve működött az mára már csak álom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.11. 17:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.15. 16:45
Hozzászólások: 191
Csak az akácméz felvásárlás akadozik. A vegyest, tudtommal viszik 800 körül.Folyamatosan. Emlékszem egyszer úgy tizen éve volt úgy, hogy az akác és vegyes ár úgy megközelítette egymást, hogy elgondolkodtam, ha ez marad akkor hadd keverjék a többivel jövőre. Ez az állapot akkor, ha jól emlékszem, tavaszig tartott, tehát múló állapot.....Volt. Kár, hogy nem vezetek feljegyzéseket,így pontos évszámot nem tudok de az öregebbek biztosan emlékeznek rá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.11. 08:30 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.11.12. 18:40
Hozzászólások: 110
Tartózkodási hely: Szatymaz
kokszos írta:
Fel kell emelni a telefont azt van naprakész info :merg 4-5 napja beszéltem nektáros felvásárlóval akác 1400 vegyes 800 30 napos fizetésre.


Erről csak annyit,hogy nálam 3-hete voltak mintázni ma hívott a felvásárló,hogy a minta jó de tegnap kapott egy sms-t,hogy egyenlőre nem vesznek akácot, időt nem is tudott mondani,hogy esetleg mikortól veszik majd...Nem tudom többi felvásárlónál mi a helyzet a közelemben lévő másik felvásárló akihez szoktam vinni a mézet már egy hónapja nem vesz akácot...

Üdv:Tibi

_________________
Tamaskó József (1897-1968)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.11. 07:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Nem, még mindig nem érted. Plébánosra és Arisztaioszra érdemes odafigyelni. Szerintem előnyödre válik, ha egy kicsit "visszaveszel" Baráti tanácsként mondom.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 22:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Na ezt már értem. Nem egyformán látjuk a világot. Nekem sok rossz élményem van a mezőgazdasádban. A gát mögé teherautószám leöntött hagymáktól kezdve a kényszervágóra vitt tehenekig. A kilencvenes évek elején volt olyan is hogy karácsonyig futottam a nyáron leadott mézem ára után. Semmi nincs kőbe vésve, már nem hiszek senkinek, amit xy-bá letesz az erdőben, én azzal számolok. Én nem lesegetem hogy fel megy, le megy, viszik nem viszik. Ettől gyomor idegem lenne. Meg bolondulnék ha arra lesnék, hogy a nagyságos nyugati háziasszony mikor akarja tömegesen vásárolni a jobb, de drágább mézet. Ez bizonytalan mint a kutya vacsorája, sötétedés után.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 22:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
robi75 írta:
Milyen értő olvasást :shock: ?


Levente feltehetően arra kívánt utalni a megjegyzésével, hogy hozzávetőleg ugyanazt írták mindketten, csak legfeljebb eltérő szövegezéssel. E tény ne tántorítsa el attól, hogy továbbra is folytassa heroikus -jelenleg még vesztésre álló- küzdelmét a megismerési folyamattal, remélhetőleg szimpla agresszivitását egykor sikerülhet felváltania a bölcs empátiával...

Ha esetleg nem sikerült volna úgy megfogalmaznom megjegyzése mentén támadt emóciómat, hogy az maradéktalanul "átmenjen", kérem jelezze.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 22:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
A válaszodból az tűnik ki, hogy nem érted azt, amire reagálsz; ebből fakadóan joggal tartod hülyeségnek- maradjunk ennyiben.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 22:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Milyen értő olvasást :shock: ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 21:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Nem gyengén köszönsz be, az értő olvasást azért még nem árt gyakorolnod...

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 21:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
plebanos írta:
úgy a 200 család is szűkös lesz 5 éves átlagban- de ez csak az én véleményem.

Szia :) ! Hülyeséget írtál, Ezt így még nagyvonalakban sem lehet meghatározni. Ku...va sok mindentől függ az eredmény, 200 családbol csak az nem tud megélni aki egyszerűen nem ért hozzá, csak van neki. Ezek szerint aki ez alatt nyomja évtizedek óta főállásban, már tönkre kellett volna mennie? Minden relatív, az én munkahelyemet ennek a negyede lekörözte régen.

Az aktuális mézárakat nem tudom. Az viszont bisztos hogy a mezőgazdaság nem egy folyamatos arany bánya, egy picit előre kell gondolkodni, nem hátra PL: hogy tavaly mennyiért vették az akácot? Kit érdekel, az már történelem, az ár jó volt de ba...hatjuk termés alig volt.(és nem csak nálunk volt szar idő, hanem általában a világban). Erre kalkulálni a jövőt nagy hiba, abból éhen döglés lessz. A "nyugati háziasszony" meg örül ha nem intézik el az arabok, amint estefele el ballag az aldiból a lidlibe mert az aldiban nem úgy csillog a méz az üvegben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 20:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Nincs azzal gond, hogy leírod, amit gondolsz, csak ne kijelentéskén tedd. Szerintem nagyon tisztességesen meg lehet élni 120 családdal is, ha magad értékesítesz lehetőleg export piacon; amennyiben felvásárlásra adod a mézed, úgy a 200 család is szűkös lesz 5 éves átlagban- de ez csak az én véleményem.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 20:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
mesterem, ma beszélt az ő felvásárlójával 1200-at ajánl a Hungarikumért.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 20:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Aktuális mézár? Hiszen nincs! Azaz pontosítok:1400.- amit akarnak adni az akácért, no de közölték, hogy idén már nincs felvásárlása! Tessék.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 20:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.06.24. 15:39
Hozzászólások: 200
Rögtön mindenki saját magára vonatkoztat. Én csak azt akarom mondani hogy bizonytalan jövedelemforrás. A 21000 méhész többsége nem csak erre támaszkodik. Akkor most magamra vonatkoztatva ahhoz hogy csak ezzel merjek foglalkozni nem első generációs pár éves méhészek kéne lennem másrészt meg a munkaidőbeisztás miatt nem nagyon fogok tudni 150 es állományt kezelni. Ennek a fele is néha időhiányt okoz. És én is imádok méhészkedni, szeretem a méheket. De nem merném elengedni a gyeplőt egyik szárát hogy mindkét kezemmel csak a méhészkedést fogjam. Amúgy meg a topic az aktuális mézárról szól de alig páran írták le az aktuális mézárat vagy egyéb ezzel kapcsolatos gondolatot. Miközben ez lenne a lényeg. szóval hogy végülis ezzel is segítsük egymást vagy ilyesmi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 19:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
"jó", rendszeres havi fizetésem és munkahelyem van, mellette jelenleg 187 családnál tartok! Lassan 24 éve méhészkedem, és végig volt is munkahelyem! "hogy pl egy jó rendszeres fizetéssel bíró embernek nem biztos hogy megéri fáradozni ennyit" gondolatoddal nagyon nem értek egyet, hiszen nem csak a pénzt látom a méhesben, nekem minden pihenésem, kikapcsolódásom, gyönyörködésem is a méhes!! Persze a hordók száma is keményen nyom a latban, de ezt "csak megélhetés miatt" nem lehet csinálni! De majd idővel erre is rájössz!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 19:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.04.03. 18:33
Hozzászólások: 277
Tartózkodási hely: Budapest / Tirol
Richard:
Mi gátol abban hogy föállásban méhészkedj? Talán akkor tudsz is valamit arról írni hogy milyen is az.

_________________
Minnél egyszerübb annál jobb,.!!


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára maciur 2015.11.10. 19:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 19:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Egy nagyon jó barátom 85 családdal méhészkedik már hosszú ideje, és csak méhészkedik.
Lehet, hogy nála éjszaka van rablás :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 19:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.06.24. 15:39
Hozzászólások: 200
Rendben Tükör figyelek és próbálok tanulni. De erről is szól egy fórum nem? Információcsere vélemények ütköztetése. Amúgy nekem nem az jött le az előző hozzászólók reakcióit hogy értenék hogy működik a rendszer. Amúgy hogy 200 családból meg lehet e élni? Nyilván aki ügyes meg. Mégis sok cikkben nálam sokkal okosabb diplomás emberek úgy nyilatkoztak, hogy sokszor gondolkodtak azon hogy csak méhészkedés egyéb munkahely nélkül de egy jobb munkahelyen nem mertek feladni. Szóval nyilván megílek én ha van 2 tonna akácom és 1200 ért adom el. De gazdag nem leszek. Én úgy gondoltam hogy nem éri meg hogy pl egy jó rendszeres fizetéssel bíró embernek nem biztos hogy megéri fáradozi ennyit. Amúgy találó név neked hogy Tükör.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 12:34 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Én Richard figyelmét már párszor szelíden próbáltam felhívni rá, hogy aki még ennyire kevés tapasztalattal bír a méhészet területén, nem biztos, hogy kisebb tanulmányokat kellene írni a következtetéseiből, mert esetlegesen a rutinosabbak megmosolyogják.
Ilyeneket pl
Idézet:
Aki csak ebből él az még 200 családnál is bajban lehet.

meg most:
Idézet:
Az áruházlánc azt mondja, hogy 20-50 eurócent ingadozást engedve megvesszük tőled a mézet, hiszen fogy az a magyar akácméz a polcainkról és nem akarjuk hogy a nyugat európai háziasszony csak azért menjen át a sparból a pennybe mert a spárban nincs szép áttetsző akácméz.


Idézet:
Ezért méhésztársak a jövőben szerintem arra kell számítani, hogy nem lesz "kiegyensúlyozott" egy egész idényen át tartó mézár.


És bizony ilyen sosem volt, hogy ezt bárki tutira tudta volna:
Idézet:
de amíg korábban tudni lehetett hogy 1250-ről indul és valószínűleg elmegy 1300 ig,


Azért dicséretes, hogy ezt is belátja:
Idézet:
Ha korábban is volt már ilyen hogy egy évben többször is leállt a felvásárlás akkor bocsánat az okoskodásért, nem méhészkedek még évtizedek óta...

De mi igen, ezért akár meg is kérdezheted, ill ezt a topikot végig is olvashatod. Hidd el volt ilyen, és azt is, nem olyan egyszerű ügy ez, hogy az első éved mézeladási tapasztalatából, mélyreható, hosszútávú következtetéseket tudj levonni.
Sajnos nekünk öregeknek se jön mindig össze... ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Aktuális mézár
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 11:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.05.14. 12:11
Hozzászólások: 714
Tartózkodási hely: BAZ Göncruszka
Szerintem ez nem taktikázás. Egyszerűen megmaradt egy sebhely a pénzügyi válságból, amit úgy hívnak bizalmatlanság. A boltos(nevezzük így a Tesco-t, Aldit stb.) csak annyi árút rendel le egyszerre, amit biztosan el tud adni, a kereskedő csak annyit vesz meg feldolgozásra, amire van konkrét rendelése és így tovább. Senki nem akar senkinek előre fizetni, csak ha már maga is eladta az árút, mert nem csak a bizalom, a pénz is hiányzik a piacról, hisz töredékére zsugorodott a vállalkozási hitelezés. Ez azonban általános ma, nem csak a mézre igaz. Kilépni ebből a helyzetből csak azoknak sikerül, akik a gazdasági/üzleti rendszerükben megfelelő helyi értéken kezelik a kölcsönös bizalmi kapcsolatot. Ehhez jó méhész és jó kereskedő kell, a szó nemes értelmében, akkor működik ma is.

_________________
sohajda levente


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5243 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 105  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.