Pontos idő: 2024.03.28. 21:13

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.21. 18:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.12.21. 17:37
Hozzászólások: 6
Szabypda írta:
Vegyétek már észre, hogy ez az egész egyáltalán nem rólunk szól!!


Na vegre,hogy valaki rajott! :roll:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.21. 13:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Vegyétek már észre, hogy ez az egész egyáltalán nem rólunk szól!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.21. 13:00 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Idézet:
...Takács Ferenc miért nem vállalta fel nyíltan már az első nyilatkozatakor, miszerint Ő a hazai legnagyobb mézcsomagoló cég, az Aranynektár (és a Golden Nektár Gmbh.) tulajdonosa. Miért kellett frissen belépett kaposvári méhészegyesületi tagként végigjárni a magyar médiát?...


Ezt eddig sem tudtuk meg és gondolom, hogy ez után sem remélhetünk rá választ.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.21. 12:41 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
TakacsFerenc írta:
.......Azt megszoktam, hogy én közutálatnak örvendek a magyar méhészközösség egy jelentős részénél anélkül, hogy ezeknek az embereknek bármi rosszat tettem volna. Nehezen megbocsátható bizonyos emberek számára, hogy "köztük voltam mezítlábas gyerek" most pedíg a világ harminc országába adok el, még ha ezért nagyon sokat kellett dolgoznom, akkor is. Ezt megértem, ilyen az emberi lélek......

Feri ez az útállat túlzás, az tény, hogy vannak veled kapcsolatban is, mind minden kereskedővel, fenntartásaink.
Érdekes, hogy személyes beszélgetésekkor szóba kerül, de nyilvánosan mindenki fél felhozni, de neked volt valami "kabátlopási ügyed". 2008-2009 tájékán körhintacsalást emlegettek a cégeid körül, szóba került mézhamisítás enzimes módszerrel, .........stb stb. Cikkeztek hamis mézet tartalmazó Tesco-ból vett mézmintákról, aztán a hatóság által kicserélt mintákról.
Természetesen igazad volt amikor a konkurencia ármánykodására gyanakodtál.
Az OMME akkori elnöke Bross Péter is közbenjárt ha jól emlékszem a dunavarsányi üzem újraindítása érdekében.
De az emberek emlékezetében az marad meg, hogy valami ügyed volt.

Hobby méhészként messze állok az események fő sodrától, de
TakacsFerenc írta:
Az hogy az OMME vezetők ide-oda küldtek leveleket (meg hogy tizmiliókat költöttek el mézvizsgálatokra, hogy aztán az íróasztal fiókban maradjanak az eredmények)nem sokat ért volna, ha nem kerül a közfigyelem középontjába egy időre a kínai méz. Azon is kár vitázni, hogy a hazai tüntetés vagy a brüsszeli hozott eredményt, mert a hazai sem lett volna, ha a brüsszelivel nem provokálom ki tőlük a hazait.

Én ebben érzek csúsztatást. Gondolom nem az idén nyár óta küldött minták vizsgálata került tízmilliókba.
Ellenben úgy hallottam, hogy Brüsszelben Te is ezekre a vizsgálati eredményekre hivatkoztál.
Az OMME által elküldött levelek pedig véleményem szerint több hasznot, hozhatnak mint a brüsszeli tüntetés.
A tüntetéssel kapcsolatban volt még egy félelmem. Ha ténylegesen kaptok külföldön sajtó nyilvánosságot, és egy riporter kicsit dolgozik a témán. Furcsán jött volna ki, hogy a tüntetést szervező 10 családos kisméhésznek, van még pár ezer családja és az ővé a Golden Nectár Gmbh EU-s és EU-n kívüli leányválalatokkal.
Félek nem a méhészek érdekvédelméről írtak volna.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.21. 08:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Arisztaiosz!
Mi az hogy odaát kényszerűségből vagy Petronius arbiter?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.21. 08:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Kedves István (Arisztaiosz)!

Ezenn a fórumon általánosan elfogadott, hogy tegeződünk. Én méhészközösségekben mindenkivel tegeződni szoktam egy ideje, mivel az éveim száma is rendesen előrehaladt és nem nagyon van olyan, akit a korkülönbség miatt ezzel megsértenék. Kérem tőled, hogy ezután köztünk lévő komunikációban is használjuk ezt a formát.
Elnézést kérek tőled, hogy fizetett -ahogy te írod - bértolnoknak néztelek. Ez elfogúltságodból adódóan "jött le" nekem. Azt megszoktam, hogy én közutálatnak örvendek
a magyar méhészközösség egy jelentős részénél anélkül, hogy ezeknek az embereknek bármi rosszat tettem volna. Nehezen megbocsátható bizonyos emberek számára, hogy "köztük voltam mezítlábas gyerek" most pedíg a világ harminc országába adok el, még ha ezért nagyon sokat kellett dolgoznom, akkor is. Ezt megértem, ilyen az emberi lélek.
Azt viszont nehezen értem meg, hogy miért áll ki valaki olyanok mellett akik becsapják.
Amit ide feltettél (by Mészáros László) jelentős részben tényszerűen valótlan, a többi része pedíg csúsztatás. Csak kapásból egyet had írjak le a valótlanságok közül "by Mészáros" (egyébként számomra ez a "by" angol formula használata is nevetséges, mint ahogy az is, hogy OMME irodát átnevezték OMME hivatalnak, mintha valami hatóság lenne). Elnökünk azt írja, hogy az OV-n döntöttek a budapesti tüntetés időpontjáról. Kérdezz meg egy OV tagot, hogy így volt-e ! Előbb tudták meg, hogy mikor lesz a brüsszeli tüntetés (október első felében elkezdtem az engedély beszerzését és erről brüsszeli magyar "delegáció" egyik alkalmazottja értesítette Mészárost) és csak azután döntöttek arról, hogy az itthoni tüntetés is akkor lesz. Aminek én örültem mert a két helyszin erősítette egymást.
Ez mind lényegtelen! A lényeg az, hogy ha nem csinálok (a kaposváriakkal együtt) "egy kis felfordulást" a kínai méz körül, egy éven belül nem lett volna magyar a hazai üzletekben. Így meg kínai nem lesz. Az hogy az OMME vezetők ide-oda küldtek leveleket (meg hogy tizmiliókat költöttek el mézvizsgálatokra, hogy aztán az íróasztal fiókban maradjanak az eredmények)nem sokat ért volna, ha nem kerül a közfigyelem középontjába egy időre a kínai méz. Azon is kár vitázni, hogy a hazai tüntetés vagy a brüsszeli hozott eredményt, mert a hazai sem lett volna, ha a brüsszelivel nem provokálom ki tőlük a hazait.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.20. 22:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Tsanyi!

Nem szégyellem, de Tomipapa egykor önként nyugalomba vonult. Reaktiválását nem tervezem, bár látom, még mindig képes belőled kihozni a világító szemű "védencedet". Talán éppen ezért nem restaurálnám, irritálta már eleget a fórumközönséget...

(Bocs, most látom, te meg írás közben kiszerkesztetted a villogó szemű szmájlit... Akkor sem lesz restauráció, elég egy nicken bosszantanom a jobb sorsra érdemes fórumtársakat. Takács úr elől sem akarok ezután sem bujkálni, Tomipapa tehát nyugodjék békében.)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.20. 22:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
A Tomipapa nicket kifelejtetted! Az sem szégyellnivaló.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.20. 22:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
TakacsFerenc írta:


Kedves Arisztaiosz!

Amiket leirtál rólam leginkább rád illik!
Miért nem vállalod a bátor véleményedet a saját neved alatt? Abból, hogy te idézted be a OMME vezetőség nyilatkozatát kiderűl, hogy "közel vagy a tűzhöz". Nagyon "gáz" , hogy egy minden bizonnyal a méhészek tagdíjábol fizetett ember álnéven mer csak írni. Méginkább "gáz", hogy az OMME vezetőségének a nyilatkozatát egy álnéven írogató ember teszi föl ide. Szerintem ez hűen tükrözi az OMME vezetésének az állapotát.

Mutatkozz be és nem foglak a jövőben levegőnek nézni!


Tisztelt Takács Úr!

Nem szeretném megsérteni, ezért nem kezdeném el az Ön mentális állapotát elemezni, mert egyrészt nem foglalkoztat, másrészt nem is ide való, ráadásul nem kívánok abba az érvelési hibába esni, mint Ön. Javaslom, az indulat múltával ne a személy felől közelítsen a hozzászólásaim olvastán, hanem először fókuszáljon a mondanivalóra. Nem neheztelek, hogy nem ismeri a nevemet, a mondanivalóm szempontjából az valójában vajmi kevés jelentőséggel bír. Polgári nevemmel kapcsolatos tájékozatlansága nem sértő, kizárólag azt bizonyítja, hogy Ön elfoglalt ember, s nincs ideje rendszeresen látogatni, olvasgatni a méhészeti fórumokat, ugyanis mindkettőn már bemutatkoztam. Azért sem sértő, mivel képes vagyok belátni, hogy a sasmadár nem kapkodhat legyek után. Az sem sért, hogy egyszerű, "tűzközeli" bértollnoknak vél, tudomásul veszem, hogy Ön legjobban a véleményformálás és -közlés ezen közvetítési formáját ismeri és alkalmazza. Csányi Antalnak leírtam az Egyebekben a jelen polémiával kapcsolatos attitűdjeimet, ha nincs ideje megkeresni és elolvasni, ő bizonyára szívesen kivonatolja az Ön számára. Ő talán a polgári nevemmel is tisztában van, s azzal is, hogy sem a nick-nevem, sem a "tollam" nem kölcsönzöm és nem bocsájtom áruba. Fogadja el, hogy a saját véleményem teszem a placcra, a szomorú az, hogy azzal meg nem képes mit kezdeni.
Ha sikerült képbe kerülnie, gondolom, nem lesz nehéz belátnia, hogy az OMME vezetése esetemben jól sáfárkodott a tagok által befizetett tagdíjakkal, s mivel az Elnökségtől én nem kértem "zsoldot", ők meg nem fizetettek a "szóvivői" feladatok teljesítése fejében (és semmilyen egyéb jogcímen sem), ezért Ön most tartozik egy nyilvános bocsánatkéréssel az OMME Elnökség felé a nyilvános rágalmazás miatt.
Már csak annyi maradt, hogy kímélendő a drága idejét, közvetlenül Önnek is bemutatkozzak. A polgári nevemmel azt kezd, amit akar. Az Ön számára annak ismerete nem jár semmilyen előnnyel, számomra pedig közreadása nem okoz semmilyen hátrányt. Használja egészséggel az információt, bár sokat kezdeni nem tud vele.

Üdvözlettel: Szenttamási István Tamás, itt Arisztaiosz, a "MK"-on (kényszerűségből) Petronius arbiter


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.20. 11:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Arisztaiosz írta:
Természetesen tudomásul kell vennünk, hogy megkezdődött a választási kampány, de reményeim szerint ezen kampány során ez a honlap nem ad teret a lejáratásnak, mocskolódásnak, nemtelen személyiségrombolásnak és karaktergyilkosságnak.
A moderátorok lehet másképp gondolják, de szerintem ez a remény minden bizonnyal akkor teljesülhet csak, ha nem gerjesztjük ezt a vitát ezen szakmai fórumon ilyen tartalmak (Takács kontra OMME) belinkelésével vagy méginkább a bemásolásával. Ha a szerzők itt szerették volna megjelentetni írásukat, lett volna rá lehetőségük megpróbálni saját név alatt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.20. 10:05 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Takács Ferenc!
Arisztaiosz, Tomipapa, Petronius arbiter lévén egy személy, már többször bemutatkozott. Valamikor minden hozzászólása alatt ott volt a neve.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.20. 08:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Ne hidd hogy nagy bomba lett volna. A méhészek többsége jól imformált. Annyit azért tanultak , hogy nem Azt keresik ki tehet a "don kanyarról", teljesen mindegy ,mindenhogy megtörtént volna, és az is ami utánna volt. Az ország mozgástere annyi mint a horhy kormányé volt a világháborúban. Az meg hogy ki-mikor-mit tett vagy mondott, a többség nem fárassza magát vele, nem megy vele semmire. A világgazdaságban az EU gyenge, viszont kína jóval erősebb mint tíz évvel ezelőtt, mondhatnám hogy az eu-t kilora megveszi.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.19. 22:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Ez egy hatalmas bomba lett volna, ha a Méhészetben lejön a Takács Ferenc cikke. A méhészek nagy része erről semmit sem tud, a többség nem internetezik. Semmit nem vont volna le a jelentőségéből, ha az OMME hozzászólása is megjelenik mellette, ez csak a lap tisztességes eljárását mutatja. Valami más van itt a háttérben.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.19. 19:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Arisztaiosz írta:

"Már csak azért is idézem szívesen, mert nagyon sok pontban "visszaköszön" ez a válasz azokra a felvetéseimre, amelyeket a Fórumon megpendítettem, s melyekre Takács úr nem kívánt reagálni."

"de reményeim szerint ....... ez a honlap nem ad teret a lejáratásnak, mocskolódásnak, nemtelen személyiségrombolásnak és karaktergyilkosságnak. "

"....legalább ne égesse magát vele Takács úr úton, útfélen."



Kedves Arisztaiosz!

Amiket leirtál rólam leginkább rád illik!
Miért nem vállalod a bátor véleményedet a saját neved alatt? Abból, hogy te idézted be a OMME vezetőség nyilatkozatát kiderűl, hogy "közel vagy a tűzhöz". Nagyon "gáz" , hogy egy minden bizonnyal a méhészek tagdíjábol fizetett ember álnéven mer csak írni. Méginkább "gáz", hogy az OMME vezetőségének a nyilatkozatát egy álnéven írogató ember teszi föl ide. Szerintem ez hűen tükrözi az OMME vezetésének az állapotát.

Mutatkozz be és nem foglak a jövőben levegőnek nézni!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.19. 18:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Miután Takács Ferenc megismerte az OMME Elnökség által készített szöveges beszámolót, a lapzártát megelőzően úgy döntött, hogy cikkét nem jelenteti meg a nyomtatott sajtóban. Furcsa sajtóetikai gondolkodásra vall azonban, hogy internetes portálokon már napok óta olvasható az általa megfogalmazott szöveganyag.

Ha "furcsa sajtóetikáról" van szó, akkor elsősorban az OMME ingyenes újságjáról kellene beszélni. Ludányi és Cserényi nevek alatt megjelent írásokat aki olvasta az tudja, hogy mindkét írás elsősorban a mi (KTME) akcióinak a kritikája. Mindkét írás szinte minden bekezdésben szerepel a nevem, mégsem kaptam (elektronikus levélben kértem) lehetőséget arra, hogy ott kifejtsem a véleményemet.
A "Méhészet"-ben pedig azért nem jelenik meg az írásom (a kérésemre), mert Mészáros László reakciója olyan tömegű fals információt tartalmaz, amire ismét reagálnom kellett volna, és ami már nem fér be egy nyomtatott szakmai lap lehetőségeibe, ugyanis az OMME "ingyen újsággal" szemben a "Méhészet" lapnál létezik sajtóetika és velem ellentétben Mészáros László kapott lehetőséget megszólalásra az írásommal kapcsolatban.

Természetesen internetes felületeken reagálni fogok. Eredeti szándékommal ellentétben kénytelen leszek minden apró részletét feltárni az elmult hónapok történéseinek..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.19. 01:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Tisztelt Fórumtagok!

Nem oly régen (dec. 16-án) e témában belinkeltem egy Takács Ferenctől származó, a Füstölő magazinban megjelent összefoglalót, mely Takács úr szemszögéből elemzi és értékeli a kínai méz kapcsán kirobbant botrányt. Úgy illik, hogy ha feltettem azt a cikket, idézzem az OMME Elnökségének rá adott válaszát is. Nem a linket teszem fel, mert mióta egy harcos "önérdekvédő" behatolt az OMME honlapjára, nem érzem ott biztonságban a választ attól a black-hat hackertől, aki lehet, hogy azóta már visszakapta a gépét, s újabb támadásra készül. Jobb, ha inkább beidézem:

"OMME Mézvizsgálat – A tények tükrében
by Mészáros József • 2015-12-18

A Méhészet szaklap főszerkesztője felkínálta a lehetőséget, hogy a Takács Ferenc által megfogalmazott – véleményünk szerint egyéni érdekektől cseppet sem mentes – és szándék szerint a következő számban megjelentetni kívánt cikkel kapcsolatosan adjuk közre az OMME hivatalos válaszát. Miután Takács Ferenc megismerte az OMME Elnökség által készített szöveges beszámolót, a lapzártát megelőzően úgy döntött, hogy cikkét nem jelenteti meg a nyomtatott sajtóban. Furcsa sajtóetikai gondolkodásra vall azonban, hogy internetes portálokon már napok óta olvasható az általa megfogalmazott szöveganyag.

Takács Ferenc cikke, az alábbi linkre kattintva megtekinthető:

https://fustolo.wordpress.com/2015/12/16/mezbotrany

Az OMME Elnökség továbbra sem kíván a válaszadás lehetőségével élni. Fontosabbnak tartja a méhésztársak, olvasók, pontos és korrekt tájékoztatását. Lépésről-lépésre ismertetjük az OMME által elvégzett érdekérvényesítő munkát, amely –bár magába foglalja „Somogy országot” is-, mégis túlmutat azon, mivel valamennyi magyar, továbbá minden uniós méhész és mézfogyasztó érdekeit védi.

Az OMME Elnökség időszakonként megbeszéléseket tart a mézkereskedőkkel, amely megbeszélésekre valamennyi hazai kereskedőt meghív és szívesen lát az ágazatban felmerült kérdések közös megvitatása, megválaszolása érdekében. Tudjuk jól, a korábbi években erre nem volt példa. 2015-ben két alkalommal is tartottunk közös megbeszélést: március 4-én és október 2-án. Ez utóbbi egyeztetésről Takács Ferenc és W. János levélben mentette ki magát, egyéb elfoglaltságot jelezve.

A tavaszi megbeszélésen súlyos probléma nem mutatkozott, a mézexport ment a maga útján. Exportunkat inkább a mézhiány jellemezte. Ősszel azonban a mézpiaci gondok már súlyozottan láthatóak voltak. A kereskedőkkel folytatott októberi megbeszélésen a kínai import méz jelenléte a kevert mézek esetében már nyílt titok volt, amit megerősítettek az október elejétől folyamatosan érkező mézvizsgálati laboreredmények is.

Az exportpiacok problémájára megoldásként több kereskedő is az utólagos fizetés bevezetését javasolta, melytől az OMME jelenlévő képviselői elzárkóztak.

11 db kevert méz mintát az OMME június 24-én, a jászberényi méhészrendezvény előtt küldött a QSI brémai laboratóriumába. A vizsgálat eredményeit tartalmazó jegyzőkönyvek október elején érkeztek vissza. Október elsején újabb 24 minta vásárlására és laboratóriumba küldésére került sor. Az OMME Elnökség a már visszaérkező vizsgálati adatokat értékelte, stratégiát dolgozott ki a szükséges intézkedések megtétele érdekében, egyben meghatározta azok időrendi sorrendjét is.

Az Elnökség a 2015. október 10-i Országos Vezetőségi ülésén teljes körű tájékoztatást adott az egyesületi vezetők részére, majd közösen elhatároztuk, hogy megindítjuk a kínai mézzel kapcsolatos média kampányt. A keverék mézek készítőivel szemben pedig méz eladási bojkottot hirdetünk, és Budapesten legalább 300 méhész részvételével – sajtótájékoztatót tartva – figyelemfelhívó demonstrációt szervezünk valamelyik áruházlánc előtt. A feladatok időrendi meghatározásakor nem zártuk ki egy későbbi, brüsszeli méhésztüntetés lehetőségét sem. Ennek előzetes megbeszélésére több esetben is sor került az OMME és egy Brüsszelben dolgozó szakpolitikus között. Innen kaptuk azt a hírt is október 14-én, hogy egy magyar méhész EP képviselők segítségét kérte egy tervezett tüntetés engedélyezése érdekében, az időpont pedig feltehetően nem véletlenül, teljesen megegyezett az OMME OV-n eldöntött október 30-diki dátummal. A segítséget kérőt az OMME-hez irányították, eredménytelenül. Pontosan tudtuk, hogy Takács Ferenc áll a megkeresés mögött, mint egyedi-utas tüntetés szervező. Az OMME még ebben a helyzetben is mindent megtett a demonstrációk együttes sikere érdekében. 751 EP képviselő részére küldtünk francia, angol és magyar nyelvű megkeresést. Több mint 36 uniós egyesület figyelmét hívtuk fel a kínai import mézzel kapcsolatos veszélyekre, egyben kértük, csatlakozzanak a magyar kezdeményezéshez. Tájékoztattuk őket az új NMR akkreditált vizsgálati lehetőségről is. Ezt a munkát a OMME nemzetközi elnökhelyettese végezte, miközben az általános elnökhelyettes szervezte a Salgótarjánból induló autóbusz méhész csoportját. Takács Ferenc ezen felül 14 határon túli egyesületi vezető telefonos elérhetőségét is megkapta. Látni lehetett: egyedül nem megy! S főként pénzfedezet nélkül! Az utazási és szállásdíj költségeinek kifizetésére az OMME elnök vállalt felelősséget, amit a Küldöttgyűlés utólag jóváhagyott. Ma már az is tudott, hogy a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara egymillió forintos támogatást nyújtott az utazási költségek kifizetéséhez.

Sajnos a brüsszeli tüntetés a magyar médiát nem mozgatta meg. Mindössze két médium jelent meg Brüsszelben a tüntetés színhelyéül szolgáló Schuman téren. A budapesti tüntetésen 18 médium volt, alig győztük az interjúkat. Természetesen minden tiszteletünk a hosszú, fizikailag megerőltető utazást vállaló tagtársainknak, akik nem repülővel utaztak. A méhészek és a belföldi, idegen mézet nem bekeverő mézkiszerelők közös érdeke volt a rossz minőségű idegen anyag kiszorítása a kereskedelmi láncokból még akkor is, ha tudjuk, hogy ez nem éri el az évi 1.000 tonnát. Ezért nem értjük, hogy Takács Ferenc miért nem vállalta fel nyíltan már az első nyilatkozatakor, miszerint Ő a hazai legnagyobb mézcsomagoló cég, az Aranynektár (és a Golden Nektár Gmbh.) tulajdonosa. Miért kellett frissen belépett kaposvári méhészegyesületi tagként végigjárni a magyar médiát? Miért kellett laboratóriumi vizsgálatokkal alátámasztottként minden kínai méztételt hamisként beállítani? Ez a kommunikáció csak akkor változott meg, amikor a QSI laboratórium érzékszervileg sütőméznek minősítette a keverék mézek jó részét. Különösen a Debreceni Egyetem nyilatkozata rondított bele ebbe az egyértelmű állításba. Egyébként a brüsszeli petíciót az OMME sütőmézes leletei kíséretében nyújtották be.

Az OMME leleteit évente nyilvánosságra hozzuk, de a hibás, illetve a hamis mézekről a NÉBIH-t folyamatosan értesítjük. Tettük ezt most is. Többek között a mi leleteink alapján járt el a NÉBIH, amikor visszahívták a hibás, illetve hamisnak bizonyult tételeket az áruházláncokból. Megnyugtatjuk Takács Ferencet, hogy az OMME vezetősége helyesen értékelte a beérkező laboratóriumi leleteket.

A kínaiak nem fogják megköszönni az OMME tevékenységét, hiszen Magyarországon mi rendelkeztünk először a hamisítást a kínai mézre is rábizonyító NMR vizsgálati jegyzőkönyvekkel, amelyek alapján időben el tudott járni a NÉBIH. Az OMME nem hatóság, így nem veheti le a hibás, illetve a hamis mézeket az üzletek polcairól.

Az áruházláncok a még forgalomban lévő kínai eredetű keverék mézek fokozatos kivonásáról az OMME-t folyamatosan értesítették, sőt, a CBA kommunikációs igazgatója a magyarországi demonstráción velünk együtt nyilatkozott a sajtótájékoztatón.

Már június 3-án elküldtük az agrártárca részére a keverék mézek problémáját megoldó EU rendelet-módosító javaslatunkat, majd októberben – kiegészítéssel – ezt a javaslatot ismét eljuttattuk az FM-be. December 15-én a magyar agrárdiplomácia az Európa Tanács felé a hivatalos lépést megtette. Kormánypárti EP képviselők részére eljuttattuk azt a két kérdést, mellyel a Bizottsághoz fordulnak. Lényege, a címkézési szabályok módosítása, valamint az unióba érkező import mézek szigorú vizsgálatának elrendelése az unió területére történő beléptetéskor, valamint szükség szerint a tagállamokon belüli másodlagos ellenőrzésének elrendelése. Törekvéseink sikeressége ezen a két pilléren érheti el célját. A COPACOGECA támogatását is kértük közvetlenül a magyar alelnök által, közvetetten pedig a brüsszeli szakpolitika útján, támogatásukat kérve. Túl vagyunk egy NÉBIH, és egy NAV egyeztetésen is, ami az OMME és a nevezett hatóságok jövőbeni együttműködési lehetőségeit egyeztette és készítette elő. A későbbiekben erről is beszámolunk.

Szükségtelennek tartjuk az egyénileg végzett feladatok mélységi szintű boncolgatását, vagy kiemelését. Az OMME Elnökség egységben, mindenkor jogilag alátámasztottan, időben és határozottan tette a dolgát. Ezt nem tekintjük érdemnek, csupán a választott tisztségünkből eredő kötelezettségünknek.

Véleményünk nem változott: az OMME vezetősége több mint 13.000 magyar méhész felelős képviselőjeként nem engedheti meg magának, hogy blöfföljön. Állítását mindenkor laboratóriumi vizsgálati jegyzőkönyvvel, iratanyagok tucatjával tudja dokumentálni. Így is el lehet érni egy nemes célt!

Az OMME vezetőségével szembeni hozzáállást megértjük. Úgy tekintjük, hogy ez is egy mérföldkő a legnagyobb hazai mézkereskedő OMME-t gyarmatosító kísérleteinek útján, hiszen az OMME-ben 2016. áprilisban országos vezetőségi választás lesz.

Az Országos Magyar Méhészeti Egyesület Elnöksége"

Már csak azért is idézem szívesen, mert nagyon sok pontban "visszaköszön" ez a válasz azokra a felvetéseimre, amelyeket a Fórumon megpendítettem, s melyekre Takács úr nem kívánt reagálni. Természetesen tudomásul kell vennünk, hogy megkezdődött a választási kampány, de reményeim szerint ezen kampány során ez a honlap nem ad teret a lejáratásnak, mocskolódásnak, nemtelen személyiségrombolásnak és karaktergyilkosságnak. Az érthetőnek tűnik, hogy az OMME Elnökség tájékoztatója olvastán Takács úr elállt cikkének a Méhészetben való megjelentetésétől, de korrekt akkor lett volna, ha egyúttal a Füstölőből is visszavonja azt. Aki valamilyen okból meg kívánta őrizni a cikket, az már úgy is elmentette, s ha megtörténtté tenni már nem is lehet, legalább ne égesse magát vele Takács úr úton, útfélen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.18. 19:14 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Amit írok azt az amerikai ezzel kapcsolatos szakirodalom alapján írom,Ron Phipps mézpiaci elemzéseiben
rendszeresen kitér rá:

Antidömping eljárást teljes jogú WTO tagország ellen nem lehet indítani,márpedig Kína 2016-ban az lesz!


Az USA korábban(2001 táján) megtehette,megmentve az ottani méhészeti ágazatot ami enélkül összeomlott volna.(alacsony mézár)
Maga az eljárás egy rendkívül bonyolult jogi és kereskedelmi adatokra támaszkodó procedúra.(bizonyítás)
Az anyagot a méhészegyesület (AHPA )készítette és lobbizott vele befolyásos Kongresszusi képviselőknél.
Költségeit ami tetemes egyfelől a Kongresszus költségvetése,valamint a méhészek/kiszerelők fizették mézértékesítésük alapján.

Új helyzet lesz jövőre az amerikai mézpiacon,nem tehetik meg mint eddig a kínai méz egyoldalú mennyiségalapú kiszorítását.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.17. 19:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
bükk írta:

Ezt az antidömping eljárást nem első ízben veted fel,a másik fórumon is válaszoltam rá.
Bizonyára képben vagy az ügyben,tedd már meg hogy megosztod itt mivel is jár ez ránk
méhészekre nézve.


Mindenképpen! Le fogom írni részletesen mi ezzel a helyzet, mit lehetne ebben lépni, elérni.
Kell egy kis idő még erre, mert szeretnék alaposan utánajárni az összes vonatkozásainak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.17. 15:36 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Köszönjük, Emese! ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.17. 10:36 
Online
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Csányi Antal



Kérhetnénk egy írást ide is.viewforum.php?f=37

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.17. 09:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:26
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Bács
Nem ártana nyitott szemmel járkálni a boltok polcai között ,innen onnan levett mézek pedig ide oda vissza is kerülnek vagy le sem veszik.Könyörgöm legalább sületlenségeket ne írjunk talán vezetőknek időszerű lenne már a nagy kerek asztal mellett inkább egyeztetni a mielőtt elmúlik a tél és a megmaradt készleteinkre rá nem jön az új termés mert akkor lesz csak katasztrófa.Külföldi piacokkal is kellene foglalkozni,nagyrabecsült kereskedőink ott mi a helyzet .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.17. 07:54 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Csányi Antal írta:
Téged miért nem zavar ha az OMME elnökhelyettese azt mondja "minek nekünk egy antidömping eljárás
a kínai méz ellen."


Először is leszögezem nagy kár azt gondolni,hogy aki nincs veled-veletek egy véleményem az ellenség
vagy a jelenlegi OMME vezetéshez kötődik.

Ezt az antidömping eljárást nem első ízben veted fel,a másik fórumon is válaszoltam rá.
Bizonyára képben vagy az ügyben,tedd már meg hogy megosztod itt mivel is jár ez ránk
méhészekre nézve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.17. 06:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Szia Anti!

Én azon kívül, hogy a Tükörről tudom kicsoda, egyetlen nick név mögötti emberről sem tudok semmit. Viszont nagyon jól lehet látni, ha valakit, valamilyen érdek mozgat. Például amikor a szomszéd néni a nyolc általánosával egyből megérti, azt amit egy a témában láthatóan jól felkészült tanult ember nem. Na ezt az embert nem kell megprobálni meggyőzni, mert valószínüleg azért "értetlen" mert az az érdeke. Egyszerüen nem reagálok.

Én próbálok csak tényeket leírni és nem fűzni hozzá véleményt (nem mindíg sikerül, de törekszem rá) a véleményét majd, mindenki kialakítja maga. Azért sem szerencsés, ha mindenki "fújja a magáét" mert pillanatok alatt elszabadulnak az indulatok és vége az èrtelmes párbeszédnek. Ezenn az oldalon a Lacinak elég jól sikerült ezt megakadályoznia és ez nagy érték.

Anti, ismétled magadat. A véleményedet az "OMME diktatórikus vezetéséről" sokszor sok helyen kifejtetted, mindenki ismeri.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.17. 01:02 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.12.29. 12:21
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Baranya Megye
Feri!

Nincs neked arra szükséged,hogy én megvédjelek.
Nem is volt ilyen szándékom.
Egyszerűen ez a véleményem.
Több éve hasonlókat írogatok főleg a fekete fehér fórumra.
Mivel védtelek?
Hihetetlen mértékben felháborít Cserényi.
Jobbnál jobb,értékes emberek vonulnak vissza a közéletből miatta.
Hosszú évek óta így van.
Egy rakás embert megtéveszt szövegeivel.
Arisztaiosznak a fekete fehér fórumon már tegnap a te cikked(füstölő magazin)
megjelenése előtt-24 órával ezelőtt-hasonló kérdéseket tettem fel.
Valahogy úgy érzem Ő nem teljesen reménytelen,
csak meg van vezetve.

Csányi Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.17. 00:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Szia Anti!

Több okból sem örültem neki, hogy "megvédtél". Ahogy időm lesz kifejtem miért.
Ha szépen megkéred Lacit szerintem megteszi, hogy kitörli a hozzászólásodat.
Meg ezt is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.16. 23:32 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.12.29. 12:21
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Baranya Megye
Nagybecsű Arisztaiosz!

Azt írod: Takács Ferenc megkezdte a jelenlegi ügyvivői testület módszeres lejáratását.
Ebben tévedsz.
Lejáratják Ők saját magukat.
Azt is írod:"nem tudom,mennyire homályos a méhészek látása"
Szerencsére tisztul.
Téged miért nem zavar ha az OMME elnökhelyettese azt mondja "minek nekünk egy antidömping eljárás
a kínai méz ellen."
Alábbi mondataidból nekem úgy tűnik "mézügyben" a jó oldalon állsz.
"Szerencse, hogy a magyar agrárkormányzat felvállalta a méhészek problémájának uniós képviseletét, de jó esetben is elég hosszú kifutási idővel kell számolnunk. Ha olvasta volna valaki, a Sajtófigyelőben nov.18-án feltettem azt a dokumentumot, mely az uniós élelmiszercsalásokkal, köztük a mézzel is foglalkozik (2013/2091/(INI)). Talán látható, hogy mikor sürgette az ajánlást készítő bizottság a szabályok megváltoztatását..."
Cserényit miért nem zavarja kínai dömpingár?
A szomszéd néni megkérdezte miért tüntettünk Brüsszelben.
Egy perc alatt megértette.
Te miért véded az OMME-t diktatórikusan vezető Cserényit?
Te miért nem veszed észre miatta nem vállaltak az egyesületi életben szerepet nagy formátumú egyéniségek,akik valaha sokat tettek a közért?
Miatta vonultak ki az egyesületi munkából.
Megunták az üvöltéseket.Elegük lett a hadakozásból,veszekedésekből,kínlódásból.
Cserényivel nem lehet együtt dolgozni,mindennek úgy kell lennie ahogy Ő szeretné.
Egy két név a teljesség igénye nélkül,mert különben hosszú lenne a sor:Nikovitz Antal,Illés Kálmán,Gráf Ferenc,Kékes Gábor, Bross Péter,Hegedűs Dénes.
Te neked mi a bajod Brossal.?
Már a fekete-fehér fórumon is kérdeztem.
Szerintem Ő az utóbbi idők legnagyobb formátumú vezetője.

Csányi Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.16. 22:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
ibitubai írta:
TakacsFerenc írta:
Van egy újabb jó hírem, a Tesco és az Aldi is lecseréli a kínai mézet magyarra.
Aldiban hétfőtől már magyar méz is lesz.
Ezzel vége! Január végéig az összes hazai áruházláncból eltűnik a kínai méz.
Győztünk!
Legalább itthon.

Ha ez győzelem...Ma reggel dombóvári nagy multis áruházban,láttam dömsödi vegyes mézes, 720-as üvegben, beárazatlanul kb.120 kg -ot.Eu-s és Eu-n kivüli meg jelöléssel a származási ország.......


Ibitubai!

Takács úr azt ígérte, hogy január végéig tűnik el a "szutyok" a multikból.

Egyébként sem értem, miért fanyalognak a magyar méhészek, amikor pedig ennek a győzelemnek a nemzetközi visszhangja is rendkívül pozitív. Már többen is támogatták, illetve lájkolták Takács úr tevékenységét és elsöprő győzelmét a hazai hadszíntéren:
Csatolmány:
a Texas Ranger is jóváhagyta.jpg
Csatolmány:
emmá döfi.jpg
Csatolmány:
Jack Ma-Alibaba.jpg


Hát vakok ezek a méhészek? Hát nem lássák?


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.16. 21:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
kokszos írta:
Nem jön a válasz VZoli fórumtárs kérdésére .Pedig sztem még sokunkat érdekelne.


Uraim!

Megjött már az a válasz, csak senki nem meri ide feltenni, tekintettel arra, hogy még nem nyitotta meg senki a "Megkezdtem a választási kampányt és a jelenlegi ügyvivői testület módszeres lejáratását" című témát...

Megteszem én, vállalva a népszerűtlenséget is:
http://fustolo.wordpress.com/2015/12/16/mezbotrany

Aki olvasni tud a sorok között, az érti, hogy a magyar méz legnagyobb vevője pillanatnyilag Magyarország, tehát az uniós mézcsomagolók "megtéréséig" kénytelen-kelletlen magunknak kell megennünk a mézünket. Szerencse, hogy a magyar agrárkormányzat felvállalta a méhészek problémájának uniós képviseletét, de jó esetben is elég hosszú kifutási idővel kell számolnunk. Ha olvasta volna valaki, a Sajtófigyelőben nov.18-án feltettem azt a dokumentumot, mely az uniós élelmiszercsalásokkal, köztük a mézzel is foglalkozik (2013/2091/(INI)). Talán látható, hogy mikor sürgette az ajánlást készítő bizottság a szabályok megváltoztatását...
Mindegy, ha a mézkivitelünk nem is, az érdekképviseleti szervezetünk élete legalább "megélénkült", a kampány dübörög. Már csak azt nem tudom, mennyire homályos a méhészek látása... Bár az is igaz, Takács úr legalább igyekszik nyitogatni, most úgyis ráér...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.16. 21:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
TakacsFerenc írta:
Van egy újabb jó hírem, a Tesco és az Aldi is lecseréli a kínai mézet magyarra.
Aldiban hétfőtől már magyar méz is lesz.
Ezzel vége! Január végéig az összes hazai áruházláncból eltűnik a kínai méz.
Győztünk!
Legalább itthon.

Ha ez győzelem...Ma reggel dombóvári nagy multis áruházban,láttam dömsödi vegyes mézes, 720-as üvegben, beárazatlanul kb.120 kg -ot.Eu-s és Eu-n kivüli meg jelöléssel a származási ország.......


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.16. 20:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.03. 10:49
Hozzászólások: 311
Nem jön a válasz VZoli fórumtárs kérdésére .Pedig sztem még sokunkat érdekelne.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.15. 20:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 383
Vzoli írta:
Akkor tisztelettel meg is kérdezném Takács urat , hogy mikor indul a felvásárlással és milyen áron?


Minek is kéne elkezdenie a felvásárlást? Mihez kezdene a mézzel? Az országos méztermésnek az elenyésző része kerül az itthoni multik polcaira.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.15. 19:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.31. 19:26
Hozzászólások: 108
Tartózkodási hely: Bács
Lassan nyúlnék a telefonért hogy hívja a felvásárlóinkat mert így üres lesz a fa alja :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.15. 19:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
...tudod, minden a terv szerint... majd figyeld! :merg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.15. 18:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.11.01. 13:08
Hozzászólások: 18
Akkor tisztelettel meg is kérdezném Takács urat , hogy mikor indul a felvásárlással és milyen áron?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.15. 10:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Üdvözlet!

Úgy legyen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.14. 22:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Van egy újabb jó hírem, a Tesco és az Aldi is lecseréli a kínai mézet magyarra.
Aldiban hétfőtől már magyar méz is lesz.
Ezzel vége! Január végéig az összes hazai áruházláncból eltűnik a kínai méz.
Győztünk!
Legalább itthon.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.13. 12:05 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
TakacsFerenc írta:
Lassan el lehet kezdeni gondolkodni azon, hogy hogyan tudjuk elérni, hogy eltűnjön az egész Unióból a kínai méz.

Feri!
Ha beigazolódik az ipari méz minősítés (mondjuk mérhető paraméterekkel), akkor az élelmiszer-biztonsági kategória. Annak pedig igazság szerint be kell kerülnie a RASFF rendszerbe:
https://www.nebih.gov.hu/aktualitasok/rasff

Ennélfogva meg lehet állapítani, hogy mely hajórakományból, melyik tételéből származik az itthon megtalált, élelmiszer-biztonsági szempontból veszélyesnek minősülő méz (hiszen csak hőkezeléses ártalmatlanítást követően lehet felhasználni). Akkor pedig minden olyan mézet vissza kell hívni Európa szerte a boltokból, amelyekbe ebből a tételből jutott. Addig is szerintem, ha a hatóság is igazolja az ipari méz besorolást, azonnal be kellene gyűjteni Európa valamennyi országából az ilyen nagyon olcsó árfekvésű bolti mézekből mintákat hiteles módon, hogy nyomatékot lehessen adni az EU hatóságai számára is.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.13. 10:08 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.12.08. 10:09
Hozzászólások: 411
Tartózkodási hely: Pest megye
Csodálkoznék, ha most volna valaki, aki elérné az OMME honlapját...
Kód:
la@nb:~$ date ; ping -c 10 www.omme.hu ; telnet www.omme.hu 80 ; nc -zv -w 30 www.omme.hu 80 | wget -v --timeout 20 --tries 1 www.omme.hu
2015. dec. 13., vasárnap, 09.51.45 CET
PING omme.hu (82.131.166.54) 56(84) bytes of data.

--- omme.hu ping statistics ---
10 packets transmitted, 0 received, 100% packet loss, time 9073ms

Trying 82.131.166.54...
telnet: Unable to connect to remote host: Connection timed out

--2015-12-13 09:54:13--  http://www.omme.hu/
Resolving www.omme.hu (www.omme.hu)... 82.131.166.54
Connecting to www.omme.hu (www.omme.hu)|82.131.166.54|:80... failed: Connection timed out.
Giving up.

Persze erről nem az itteni üzemeltetők tehetnek. Mindenesetre, ha valaki ismer illetékest, akkor jelezhetné felé a hibát, mivel nem kliensproblémáról van szó.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.12. 13:29 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
"Hellósztok, sajnos nekem sem jön be az oldal, pár hete történt vele valami, érdekes módon, ha a routerem kiiktatom, akkor bejön az oldal, viszont routeren keresztül nem, és másnak is ezt csinálja. Van valakinek fogalma miért lehet ez?"

Nekem is csinál néha valami hasonlót a TP-link ruter, néha ki kell kapcsolni, de lehet ez már az öregség jele..

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.12. 13:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
Ez eddig sem rajtunk múlott, a termelők eddig is kizárólag magyar mézet kínáltak eladásra a felvásárlóknak....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.12. 12:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Most kaptuk (KTME) meg a Metro nyilatkozatát, hogy január végéig lecserélik az összes kínai mézkeveréket magyar mézre. Egy tapsot a Metro is megérdemel ezen az oldalon!
Lassan el lehet kezdeni gondolkodni azon, hogy hogyan tudjuk elérni, hogy eltűnjön az egész únióból a kínai méz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.11. 17:27 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.01.21. 11:12
Hozzászólások: 138
Tartózkodási hely: SZ.SZ.B. Nyírtelek
Nekem is rúterom van és megy.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.11. 10:43 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Pest megye
Sajnos nem, innen kimegy, de az utolsó átirányításnál, azaz az oldal tárhelyénél elakad. Megkérdeztem egy hozzáértőbb embert is, ő is csak azt mondta hogy érdekes. Nem tudom mit csinálhattak az oldalon pár hete hogy ez van, vagy lehet a netszolgáltatóm kavar be valamit, jó kérdés, csak kicsit idegesítő.

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.11. 08:28 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nem valami tűzfal problem?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.11. 02:38 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Pest megye
tsanyi írta:
Nálam is Crome, Edge, Firefox, Opera minden nyitja.
Amikor hibát ad "Ez a weboldal nem érhető el. !" nézd meg milyen cím van a címsorban.

Hellósztok, sajnos nekem sem jön be az oldal, pár hete történt vele valami, érdekes módon, ha a routerem kiiktatom, akkor bejön az oldal, viszont routeren keresztül nem, és másnak is ezt csinálja. Van valakinek fogalma miért lehet ez?

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.08. 06:14 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.12.11. 14:53
Hozzászólások: 32
Tartózkodási hely: Hajdubihar
Kalap emelés a SPAR-nak ha meg is teszik amit mondanak! :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.07. 07:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.09.23. 10:39
Hozzászólások: 128
Ezt kaptuk (KTME) a múlt héten a Spar-tól. Előbb-utóbb csak rájön mindegyik lánc, hogy nem kellene égetni magát a kínai szutyokkal.



"SPAR Magyarország Kereskedelmi Kft.

Bicske, 2015. december 01.

Közlemény



Tiszta magyar mézzel tölti fel áruházait a SPAR


A jövőben csak teljes egészében magyar, vagy az Európai Unióból származó mézet tart készleten a SPAR Magyarország. A döntés a hazai termelők és a vásárlók érdekeit egyaránt szolgálja, és megegyezik a vállalat törekvéseivel is.

Az elmúlt hetekben az áruösszetétel és eredet miatt kifogás ért hazánkban több mézfajtát is, amelyeket hazai áruházláncok forgalmaznak. A SPAR Magyarország ezért gyors és határozott lépéseket tett a hazai termelőkkel közösen.

A vállalat több hazai szállítótól kért ajánlatot tisztán magyar előállítású méz szállítására vonatkozóan. Az egyeztetéseket követően a SPAR mihamarabb el kívánja érni, hogy csak teljes egészében hazai vagy az Európai Unióból származó termékek kerüljenek a polcokra, amelyek eredete és összetétele minden minőségi igényt kielégít.

A SPAR Magyarország a NÉBIH határozata alapján az Alba-Méz által szállított SPAR Virágméz 500 g-os és az Alba-Méz Virágméz 250 g-os termékeket bevonta és zárolta. Ezekre a termékekre a SPAR visszavásárlási garanciát vállal, melyről az elmúlt héten vevőtájékoztató került kihelyezésre lánc üzleteiben. Az Alba-Méz többi, az EU területéről származó és EU-n kívüli megjelöléssel ellátott akác- és virágmézéből sem lesz már több kiszállítás a SPAR áruházaiba. A vásárlók részéről a cégcsoport üzleteiben elérhető méz termékek természetesen az előírt követelményeknek megfelelnek és fogyaszthatóak.

A SPAR választékában kiszélesíti a Mézes-Kert által szállított Akácméz és Vegyes virágméz termékek kínálatát, így azok rövidesen minden boltban elérhetők lesznek. Az átállás folyamatos: a boltok polcairól nem tűnik el azonnal az eddig megszokott mézválaszték, hiszen azok emberi fogyasztásra alkalmasak, de már intenzíven folynak az átállás munkálatai.

A SPAR Magyarország a továbbiakban is nyitott minden, a hazai gazdaságot támogató együttműködésre, ami a vásárlók egészséges, európai élelmiszerekkel történő ellátását megfelelő mennyiségben és állandó, magas minőségben képes garantálni.



További felvilágosítás:
Maczelka Márk
kommunikációs vezető
SPAR Magyarország Kereskedelmi Kft. ∙ 2060, Bicske, SPAR út"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.06. 10:15 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Nálam is Crome, Edge, Firefox, Opera minden nyitja.
Amikor hibát ad "Ez a weboldal nem érhető el. !" nézd meg milyen cím van a címsorban.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.06. 09:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Pedig firefoxal sima ügy.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2015.12.06. 09:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.12.22. 17:05
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Nógrád Megye
Most próbáltam chromal, vagy exploral de semmi :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: vitorlás valamint 33 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.