Pontos idő: 2024.03.28. 19:13

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1139 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2016.01.20. 21:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.07.25. 01:58
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Pest megye
Egy kis érdekesség...

Sőtér Kálmán-A méh és világa (1895) - műlép előtti idők:
http://www.omgk.hu/Digitarchiv/konyvek/c5114/c5114.pdf

A 92-96 oldalon a méhek kelési idejéről van szó: "... a fejlődés tartamát a pete letételétől addig
az időpontig, míg a kifejlett rovar bölcsőjét elhagyja, a királyi sarjadéknál 16 — 17, a munkásoknál 19—21, a hímeknél pedig 24—26 napra számíthatjuk. ... Dzierzon művének 1878. évi — jelenleg utolsó — kiadásában csak annyit mond, hogy a letett petéből 16 nap alatt fejlődhetik ki az anya és hogy a munkások mintegy 3 nappal többet, vagyis 19 esetleg 21 napot kívánnak erre, a hímek pedig átlag 4 nappal fejlődnek tovább a munkásoknál".

A közelmúltból származó könyvek egyöntetűen 21 napot írnak a dolgozó fejlődési idejére. Mi miatt van ez a különbség? - A sejtméret miatt?

652-653.oldal: "Ha már most a méhek által elfoglalt lakást néhány nap múlva belvizsgálat alá vesszük, rendszerint csak egyméretű beosztással épült lépeket találunk benne, s ha a hatszögű sejteket megmérjük, függélyes átmérőjüket két átellenes oldal között 5,156, szöglettől szögletig 5,594, mélységüket pedig 11,5—12,5 milliméter között ingadozónak fogjuk találni ... vannak oly apró munkássejtek is, melyeknek átmérője nem több 4,9 milliméternél,."

Örösi -Méhek között (1960) - 65 évvel később ezt írja: "A sejt méretei. Az új munkássejt tágassága két oldala között 5,37 mm."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2016.01.17. 10:40 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Használ valaki 0,3mm-es saválló huzalt kerethuzalozásra?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2016.01.15. 18:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Ha kisebb mennyiséget készítesz, nem fontos így előre besütni. Ha csak 100-200 db-ot kell, akkor javaslom a tavaszi munkát. Ha már melegen süt a nap ki kell tenni egy asztalra és mikor kezd lágyulni lehet beolvasztani. Ha 3-4 felé rakod a műlépet olyan hirtelen melegszik, hogy nem győzöd vele a munkát. Így gyors és a helyet sem foglalja sokáig.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2016.01.15. 17:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.10.14. 10:51
Hozzászólások: 20
Zrt! Köszönöm a választ!
Én is szobahőmérsékleten tervezem tartani a kész műlépezett kereteket. Akkor ezek szerint így nem lesz gond belőle, ha már most megcsinálom. Mondjuk nálam nincs szó több ezer, de még csak több száz keretről sem...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2016.01.15. 14:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.08.15. 13:51
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: nyiregyháza
Üdvözöllek Józanhegyi!
Amikor méhész iskolába jártam, ott feltettük a kérdést Tanár Úrnak: hogy mikor műlépezi be azt a rengeteg keretet amire szüksége van? (ezres nagyságrendről volt szó)
Azt mondta, hogy egész télen csinálják, mert még mindig olcsóbb egy helységet hőn tartani, hogy ne hullámosodjon meg, mint szezonba annyi segéderőt fizetni. Azóta én is februárban megcsinálom és a központi fűtéses szobában marad felhasználásig.

_________________
Azt az embert barátodnak nevezheted aki mindent tud rólad és mégis szeret!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2016.01.15. 11:52 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.10.14. 10:51
Hozzászólások: 20
Szabad ilyenkor műlépezni, vagy várjak vele tavaszig? Valahol olvastam, hogy a felhasználás előtt minél rövidebb idővel célszerű beolvasztani.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2016.01.13. 07:27 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2009.02.15. 07:26
Hozzászólások: 1274
Tartózkodási hely: Kaposvár
Ha valakinek van hegesztő invertere, nekem az volt, az 2 másodperc alatt beolvassza. Előtte akkumulátor töltőt használtam én is, de avval minden drótot külön kellett beolvasztani.

(Az előbb rossz helyet nyitottam meg ezért legyetek szívesek azt töröljétek.)

_________________
A természet nem szegi meg törvényét, csak az ember!
Nem a világ rossz, hanem az ember teszi azzá!
__________________________
torzo52 (Győző)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 23:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.10.14. 10:51
Hozzászólások: 20
Azt én is megfigyeltem, hogy amikor csak egy szálat próbáltam egyszerre beolvasztani, akkor annyira gyorsan és erősen melegedett a drót, hogy átmenetileg megnyúlt. Meg annyira gyors olvadás esetén nehéz is kontrollálni a folyamatot. Pedig jobb lenne szálanként olvasztani (persze nálam nincs szó több száz keretről), mert ha az összes szálat egyszerre melegítem, akkor meg nem egyformán olvadnak be.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 21:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
nekem egy cellazárlatos autóakku van erre a célra (értéke 0ft ennél nincs olcsóbb) ,egy kis töltés után sokáig jól működik (amúgy kidobnám)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 19:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
6.000ft-os akkumulátor töltő 400ft-os kapcsolóval ellátott hosszabbítóba dugva tökéletes. Legalább is kisebb tételek esetén.




H.apci


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 18:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
11 ezer forintért http://www.meheszbolt-tamasi.hu/drotoza ... szto-trafo

Nem tudom mit tud én műanyaghegesztés fénykorából rám maradt trafókkal dolgozom , állítható az áram erőssége , sőt van olyanom is ahol még az időt is tudom szabályozni. Van itt a fórumon pár műszaki zseni, szerintem nem olyan nagy dolog ilyen trafókat szabályozható kivitelben összerakni


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 18:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Nem tudom, ohmikos fogyasztóra jó lehet-e...
Lehet csak egy kis 12 voltos izzót kellene sorosan beiktatnom, mint előtét ellenállás?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 18:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
http://www.aliexpress.com/item/DC-6V-30 ... 18400_6150

Szerintem ez jó lenne, de meg kell kérdezni a hozzáértőket.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 18:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
Nekem néha pont az a bajom, hogy a töltő túl gyorsan hevíti a drótot, emiatt felhevül és megnyúlik ideiglenesen, ha nem figyelek eléggé. Azon gondolkodtam, valami változtatható feszültségű trafó mennyivel praktikusabb lenne. Esetleg valami egyszerű plusz áramkört alkalmazni, amit a töltő táplál 12V DC, de szabályozható. Előtétellenállás, potméter vagy plusz izzó? Valakinek valami ötlete? Valami pár dolláros kínai áramkör megoldaná? Az áramerősséget nem tudom, nem mértem de a töltőben 7 amperes biztosító van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 16:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.10.14. 10:51
Hozzászólások: 20
Sziasztok!

Köszönöm az aksitöltős válaszokat!
Anyósomnál találtam egy nagyon régi 12V-os, 3 Amperes töltőt, amit gyorsan ki is próbáltam 10 Hunor kereten.
Eddig nem ment tönkre, és kb 6-8 másodperc kell neki, ha az összes szálat egyszerre melegítem. Ha viszont csak egy szálat próbálok, akkor épp csak odaérimtem és már "merül" is a drót.

Szabad ilyenkor műlépezni, vagy várjak vele tavaszig? Valahol olvastam, hogy a felhasználás előtt minél rövidebb idővel célszerű beolvasztani.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2016.01.12. 02:31 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.12.24. 09:54
Hozzászólások: 28
Józanhegyi írta:
Sziasztok!

Biztos leírta már korábban valaki, de én nem találtam meg, ezért megkérdezem:
Hunor méretű műlép beolvasztásához milyen teljesítményű autó-akku töltő az ideális? Magyarul hány Amperest érdemes venni?

Köszönöm előre is, ha válaszol valaki.


Szia!

Szerintem két dolog van, ami lényeges: A rövidzár-védelemmel ellátott töltők letilthatnak, a nem védettek meg tönkre mehetnek. (Attól függ, mit bírnak.) Én emiatt inkább egy sima trafót választottam, ami azért stabilan elbír 4 A-t. (Méretre öklömnyi általában már megteszi, kb. úgy 60-70 VA-es, vagy nagyobb, 6, vagy 12 voltos kimenettel.) Ellenálláshuzalból tekertem két előtét ellenállást, egyiket 0.4-es kerethuzalhoz, a másikat 0.5-ös huzalhoz, mert az áram, ami az egyikhez jó, a másikhoz már sok volt. Érdemes szerintem kipróbálni többféle kerethuzallal, nálam teljesen másként viselkedett a 04-es sima huzal, mint a rozsdamentes 0.5-ös.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2016.01.10. 09:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.01.10. 09:12
Hozzászólások: 162
Tartózkodási hely: észak Heves
Én meg hegesztő trafót,két másotperc és kész a 8 szál.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2016.01.09. 20:44 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Én meg egy 20 éves "Lengyel piacos" orosz töltőt használok erre.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2016.01.09. 11:32 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Nekem a legolcsóbb kínai személyautó töltő van,tökéletes. Lehet vele játszani, hogy az összes drótot melegíted 12 V-al, vagy egyenként 6 V-al. Az intelligens töltők nem jók, pl. a Lidl autótöltője zárlatot érzékel besütéskor és letilt.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2016.01.08. 16:22 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.10.14. 10:51
Hozzászólások: 20
Sziasztok!

Biztos leírta már korábban valaki, de én nem találtam meg, ezért megkérdezem:
Hunor méretű műlép beolvasztásához milyen teljesítményű autó-akku töltő az ideális? Magyarul hány Amperest érdemes venni?

Köszönöm előre is, ha válaszol valaki.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2016.01.07. 19:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.12.24. 09:54
Hozzászólások: 28
Szétszedtem, megnéztem, így van. A kábelrögzítő nyelvébe alapból bele van rakva egy fordított U alakú profil, ezért nem tudja teljes mélységében belőni. De ez itt komoly előnye. Egyébként Őrösi is ír erről a módszerről, csak ott még szegekkel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2015.12.23. 07:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.06.06. 11:54
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Sz-Sz-B Mérk
Sziasztok!
Szerintem a beütő nyelv van leröviditve kellő hosszra, igy a gépben lévő tőke határozza meg a véghelyzetet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2015.12.22. 23:41 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.12.24. 09:54
Hozzászólások: 28
Sziasztok!

Megpróbáltam sima kapocsbelövővel is, ott a legnagyobb gond az volt, hogy a kapcsok éles sarkai miatt mindig megszorult a drót, utólagos feszítésnél sorban szakadtak. Amit a nő használ, az kábelrögzítő kapocs, távtartó ehhez nem kéne, a kézi kapcsozós próbák azt mutatták, hogy egészen nagy lövőerőnél sem megy be teljesen soha. Az írásom nem volt egészen pontos, amit nem találtam sehol, az levegős vagy elektromos kábelrögzítő kapocsbelövő volt. Ha tudtok konkrét típust, ami tud ilyet lőni, megköszönöm, ha megírjátok, mert nem jó mindig fel-le rakosgatni ezt a távtartót, így mindig csak egyfajta munka mehet egyszerre. Köszi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2015.12.22. 22:14 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Oberon írta:
Első, hogy nincs a piacon olyan levegős belövő, amit használ. A méhész hölgy U alakú kapcsokat lő, levegősben ilyen tudomásom szerint nincs, tehát a belövője nagy valószínűséggel házi barkács átalakítás.

Hogyne lenne ilyen. Átalakítva viszont valóban át lehet, mégpedig azért, hogy ne lője be teljesen a kapcsokat, így a drótot meg lehet feszíteni, később is.
Ahol Krajnai dolgozik az osztráknál, ott voltak hasonlóan átalakítva a belövők, de ott azért, mert a váll nélküli keretek távtartóit lőtték be vele a fiók falcain.
Csatolmány:
belöv1.jpg

Csatolmány:
belöv2.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2015.12.22. 21:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Oberon írta:
...Első, hogy nincs a piacon olyan levegős belövő, amit használ. A méhész hölgy U alakú kapcsokat lő, levegősben ilyen tudomásom szerint nincs, tehát a belövője nagy valószínűséggel házi barkács átalakítás...


Nekem van hasonló levegős kapcsozóm, mégmeg ilyen:
http://www.fjs.hu/gude-levegos-kapocsbe ... 14-t242859

Próbáltam is már vele "drótozni", hasonló eredmény született mint a videón. Nem jött be,maradok a megszokott módszernél.

Elektromos kapcsozók között hatalmas a választék ilyen kapcsokhoz. Bosch-nak nagyon jó elektromos tűzőgépei vannak, van olyan ami kilövi a kézi kapcsozó kapcsait is. Ajánlom őket.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2015.12.22. 20:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.12.24. 09:54
Hozzászólások: 28
Még egy infó az előzőhöz: A 2. videón látható rögzítésnél, amikor simán csak rálövi a keretre a drótozott műlépet, azt tapasztaltam, hogy a műlép középen sok esetben nem marad feszített állapotban, "lötyög". Ezért készíteni kellett hozzá egy olyan kis szerkezetet, amibe a keret befogatható, és egy csavarral behajlítható az alsó keretléc. Belőve a műlépet, utána a csavart fellazítva az alsó léc kiegyenesedik, megfeszíti a drótokat, a műlép feszessége így már megfelelő.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2015.12.22. 20:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.12.24. 09:54
Hozzászólások: 28
Idézet:
Köszönöm, korábban mintha valamelyik itteni fórumon valaki írta, hogy elektromos vagy levegős tűzőgépet használ drótozáshoz, ilyesmire gondolok, mint ezen a videón.

https://www.youtube.com/watch?v=9UWvNLxO7Gs


Sziasztok!

Találtam ehhez még egy videót, én ezt a módszert használom kicsit módosítva:

https://www.youtube.com/watch?v=3eKk4caXBco&list=PL2A65C5C0C9FA0362

Amit az első videón mutatnak, annál egy bajt láttam: Első, hogy nincs a piacon olyan levegős belövő, amit használ. A méhész hölgy U alakú kapcsokat lő, levegősben ilyen tudomásom szerint nincs, tehát a belövője nagy valószínűséggel házi barkács átalakítás. Ami itt kapható, az a Rapid R36 kézi, de az kínlódás több száz keretnél. Állítólag van ebben elektromos is, de égen-földön nem találtam. A kapocs mérete sem mindegy, mert jobb lenne minél kisebbet lőni, a drótozás azonos szinten tartása végett. (Egyébként a beolvasztáskor széthasadozik a lép a szintkülönbségek miatt.) Rapidból van egy kisebb típus, az 6 mm széles kapcsot lő, de tudomásom szerint csak amerikai piacon kapható.

A 2. videón szereplő szerkezetet kicsit átalakítottam, így a drótozás fúrásmentes, a beolvasztás utáni kapcsozás levegős, 10 mm-es kapcsokkal. Jól működik, de: A kapocsbelövő "csőrére" kell szerelni egy távtartót, ami lehetővé teszi, hogy ne feszítsük a drótot belövés közben, mert egyébként elszaggatja belövéskor a drótot. A nyomás nálam Prebena belövőnél 4 Bar, a távtartó mérete kb 3 mm. Így a rögzítés stabil. A kapocs túloldalán keletkező hurkokat célszerű oldalt hajtani, hogy esetleges gyengébb belövésnél se csúszhasson ki a drót.

A háromszöges drótozás egyébként nagyon stabil, NB szűzlépekből való pergetésnél viszont nagy melegben nagy a kiszakadás veszélye. Ilyen esetekben nagyon elégedetlen voltam, de a pergetést végző segítő családtagok azt mondták, hogy a szokásos hétlyukas drótozású keretek nagyobb arányban szakadtak ki. Én azt gondolom, hogy 1/2 NB-s lépnél, sugaras pergetésnél jó igazán ez a módszer, NB-re szerintem sűríteni kellene a háromszögeket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2015.11.07. 15:20 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2008.12.28. 12:52
Hozzászólások: 20
Tartózkodási hely: Baranya
tudox írta:
Sziasztok!

Tud valaki pécs-siklós-harkány környékén valakit aki műlépet készít?

Köszönöm előre is!


Igen Pécsen van


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2015.04.20. 20:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.04.20. 09:05
Hozzászólások: 24
Sziasztok!

Tud valaki pécs-siklós-harkány környékén valakit aki műlépet készít?

Köszönöm előre is!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2015.04.17. 04:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Mind a Geri77, mind a Tibor51 által készített műlép kifogástalanul kiépült nálam is.



H.apci.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 22:42 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Hát nem szoktam össze vissza dicsérgetni, de Tamás (Geri77) műlépe nálam is bejött.
Első évben voltak kisebb méretproblémák, szóltunk. Nem magyarázta a problémát, hogy 1-2mm belefér, hanem megoldotta, átalakították a gépet.
Tökéletes.
A lányoknak is bejön.Tegnapelőtt, az erősebbek kaptak belőle. Ma már gyönyörű szűzlépek.
Én is csak ajánlani tudom, mindenkinek.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 20:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.12.28. 08:48
Hozzászólások: 878
Tartózkodási hely: Zala
Zsolti!

Köszönöm a bizalmat. Remélem a többi méhész is ennyire elégedett lesz a műlépemmel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 18:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.28. 20:39
Hozzászólások: 52
Tartózkodási hely: Nagycsécs, Kazincbarcika
Nekem Tibor51 fórumtársunktól (http://www.mezmaz.hu) vásárolt műléppel van hasonló, nagyon pozitív tapasztalatom.
NB fészek+1/2 méztér topicban leírtam, micsoda építési kedvet tapasztaltam méheimnél, Tibor műlépeit használva.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2015.04.16. 16:36 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Valamikor tél végén vittem el a viaszomat a nemrég indult új letenyei műlépüzembe Pusztai Tamáshoz, hogy abból készítsen nekem műlépet. Az első benyomások nagyon pozitívak voltak (precíz rend, tisztaság mindenhol, barátságos fogadtatás), egyenletesen olvad be a drótba mindenhol, de nyilván a lényeg az, hogy mit szólnak majd hozzá a méhek.
Mára van tapasztalat, és nagyon pozitív. Gyönyörűen épülnek ki a műlépek, így bátran ajánlom Tamásékat mindenkinek!!!

http://zalaimulep.hu/index.html

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 20:37 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.05.31. 16:59
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: GyMS megye
Köszönöm, korábban mintha valamelyik itteni fórumon valaki írta, hogy elektromos vagy levegős tűzőgépet használ drótozáshoz, ilyesmire gondolok, mint ezen a videón.

https://www.youtube.com/watch?v=9UWvNLxO7Gs

_________________
SimonZs


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 19:38 
Online
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Ezt találtam.Van még videó is de azt nem tudom feltenni.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 16:50 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.16. 21:57
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Európa, Magyarország, Szeged város
Tényleg keret fűzőgép, létezik e?
Ha van valakinek, érdekelne...
Mind a működési elve, mind a kinézete.
-Vagy maradunk a manufakturális rendszernél?...
(De a kérdésem, valóban nem vicc.)

_________________
istvanreveszx (véleménye/hozzászólása)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2015.02.14. 20:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.05.31. 16:59
Hozzászólások: 31
Tartózkodási hely: GyMS megye
Sziasztok,

használ valaki tűzőgépet keret-drótozáshoz? Ha igen, érdekelne milyen tűzőkapcsot használ és bármilyen tapasztalat. A fúrás-fűzést szeretném kicsit meggyorsítani.

_________________
SimonZs


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2015.01.30. 17:54 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 08:09
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Észak zala
Van valami tapasztalat, megfigyelés azzal kapcsolatban, hogy hogyan fogadták a méhek és az anya a kisebb sejtméretet?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2015.01.30. 17:26 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.06. 20:39
Hozzászólások: 837
Tartózkodási hely: Heves-megye
miklosb írta:
Sziasztok!
Lenne egy kérésem azok felé, akik tudnának szabadon épített (raj építmény) lépről méretet gyűjteni a sejtméretre vonatkozóan,hogy küldjenek mérései eredményeket. Találtam írásokat itt a fórumon is miszerint a kisebb sejtméret (4,7-4,9) a méhünk természetes sejtmérete.
De ezzel szemben a barátom egy raj építményét vizsgálva, több helyen többször mérve is 5,3mm-es ( 10 sejt 53mm) méretet tudott csak mérni. Mivel a lehetőség megvan már kisebb sejtméretű műlép beszerzésére, szeretnék több információhoz jutni mielőtt belevágok a váltásba. A barátom mérése teljesen elbizonytalanított. Kérek mindenkit, hogy bizonytalan eredetű kutatási eredményeket, írásokat ne tegyetek fel.


Két éve vettem egy 4,9-es hengert. Mielőtt belevágtam, elég sok zugépítményt , veselépet méricskéltem, én 4,9 -től nagyobbat nem mértem.(Nem a szemközti csúcsokat, hanem a laptávolságot mértem.)

_________________
http://www.egrimeheszbolt.hu/bolt/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2015.01.30. 12:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
A méhek szabad építés esetén is csak több generáción keresztül, fokozatosan térnek vissza a kisebb sejtmérethez. Nem lehet elvárni egy 5,3-as műlépben fejlődött méhtől, hogy nagyságrenddel kisebb sejteket építsen magának. Emellett eléggé megoszlanak a vélemények a kis sejtméretről. Az is lehet, csak marketing az egész, nem tudom... Esetleg feltehetnél olyan pozitív kutatási eredményt, ami "nem bizonytalan".
Az meglep, hogy már egyszerű hozzájutni. Régebben nem így volt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2015.01.30. 11:15 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 08:09
Hozzászólások: 161
Tartózkodási hely: Észak zala
Sziasztok!
Lenne egy kérésem azok felé, akik tudnának szabadon épített (raj építmény) lépről méretet gyűjteni a sejtméretre vonatkozóan,hogy küldjenek mérései eredményeket. Találtam írásokat itt a fórumon is miszerint a kisebb sejtméret (4,7-4,9) a méhünk természetes sejtmérete.
De ezzel szemben a barátom egy raj építményét vizsgálva, több helyen többször mérve is 5,3mm-es ( 10 sejt 53mm) méretet tudott csak mérni. Mivel a lehetőség megvan már kisebb sejtméretű műlép beszerzésére, szeretnék több információhoz jutni mielőtt belevágok a váltásba. A barátom mérése teljesen elbizonytalanított. Kérek mindenkit, hogy bizonytalan eredetű kutatási eredményeket, írásokat ne tegyetek fel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2014.10.16. 15:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.10.13. 12:05
Hozzászólások: 2
Köszönöm a véleményeteket!
Igazábol jókat hallottam én is róluk, csak kíváncsi voltam a véleményetekre, szóval, ha még van más is, azt megköszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2014.10.14. 17:19 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.10.14. 10:48
Hozzászólások: 1
Üdv!

Mi Köröstarcsáról vásárolunk évek óta. Nagyon meg vagyunk elégedve vele. Korrekt a hely, az ember, és ami fontos a műlép is nagyon jó. Régebben mi is próbálkoztunk hidegen hengerelttel, de nálunk a tapasztalat az volt, hogy a köröstarcsait építik a legjobban, ezért mi a jól beválton nem változtatunk. Úgyhogy kedves méz79 bátran merem neked ajánlani.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép, viasz
HozzászólásElküldve: 2014.10.14. 10:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Én is gondolkoztam ezen a hidegen hengerelt dologgal, de pont a megbízható beszerzési forrás volt gond. Azóta lehet, hogy változott a dolog, talán Jászberényben indult ilyen üzem.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép, viasz
HozzászólásElküldve: 2014.10.14. 08:24 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
Nagyon meg vagyok elégedve a műlépjével, eddig nem volt vele problémám. Győri Sándor a készítője. Viszont idén lehet, hogy kipróbálom a hidegen hengerelt műlépet, mert néha gond volt a hullámosodással. Itt az Alföldön ismertek megbízható hidegen hengerlő műlépest?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép, viasz
HozzászólásElküldve: 2014.10.14. 07:43 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Csak annyit fűznék hozzá, hogy a műlépe is jó, de egyébként valóban egy korrekt pali.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép, viasz
HozzászólásElküldve: 2014.10.14. 07:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.07.24. 12:31
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Békés megye
Nagyon korrekt,megbízható. Nyugodtan menj hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép, viasz
HozzászólásElküldve: 2014.10.14. 06:53 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.10.13. 12:05
Hozzászólások: 2
Sziasztok!

A köröstarcsai műlépesről, illetve a műlép minőségéről tud-e valaki infot?

Előre is köszi!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Műlép
HozzászólásElküldve: 2014.09.16. 05:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.20. 05:44
Hozzászólások: 212
OK Köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1139 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 23  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.