Pontos idő: 2024.03.28. 10:01

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.10. 08:14 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Én igazából az utolsó mondattal nem értek egyet....


Ha nem adjuk oda akkor benne van a pakliban, hogy keresnek más felvásárlói piacot. Ja ez már elkezdődött... Mondjuk nem azért kerestek konkrétan mert nem adtuk oda hanem mert nem tudunk egy stabil állandó termelési mennyiséget felmutatni több év tekintetében.
De ha mégse találnának akkor szépen felverjük így az árakat? Akkor lassacskán megváltoznak a fogyasztók szokások(le szoknak a méz fogyasztásról).

Szerintem nagyon nem ilyen egyszerű az a kijelentés hogy:
"Ne feledje méhésztárs! A méz mindenkori felvásárlási ára annyi, amennyiért a méhész hajlandó odaadni!"

Szerintem ennél hosszabb távlatokban kellene gondolkodni

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.09. 20:12 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
http://www.omme.hu/?p=6734

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.09. 19:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
pestlorinc írta:
..A többi általatok felvetett kérdésre adott válaszomra nem reagáltatok. Ezt egyetértésnek tekintem. Úgy tűnik, hogy nagyon kevés kérdésben vannak a nézeteink között különbség.


Nem! Mert van köztük akkora ökörség, hogy bármit is írnék rá akkor sem (akarnád) megérteni. Úgyhogy abban egyetérthetünk, hogy nem értünk egyet!

Abban viszont egyetérthetünk, hogy mindannyiunk közös érdeke, hogy az OMME ügyei gördülékenyen haladjanak tovább, folyjon a munka. Lehet voltak hibái Mészárosnak, de miután Bross óvodás módjára elszaladt az OMME-ből és még egy laza mozdulattal gyufaszálat dobott maga mögé a pajtába, Ő volt messze a legalkalmasabb személy aki nélkül nem itt lennénk. Mondhattok bármit, sokan vagyunk akik jól emlékszenek azokra az időkre amikor Péter szarban hagyta azokat kik fél évvel korábban nagy aránnyal megszavazták. Emlékszünk az akkori megnyilvánulásaira. Ennyi év távlatából lehet bármit is mondani.
Az, hogy Cserényi belebukott a mocskaiba azt a magam részéről egy kicsit sem sajnálom, de ezzel kapcsolatosban az is érdekes, hogy annak idején amikor szintén ő volt az elnök akkor nem zavarta és a nevét adta ahhoz, hogy nem, nem a keretjelölő chipekkel kapcsolatban, hanem pont az informatikai rendszerrel kapcsolatban alkalmazták a Cserényi fiának a haverját...

pestlorinc írta:
méhészek nem szokták eladni a friss mézkészletüket teljes egészében


Ennyi rossz év után ilyen magas felvásárlási áron, ami tavaly-tavaly előtt volt, igenis mindenki odaadta a készletét. Mondj egy méhészt akinek otthon van még a 2013-as, 2014-es akácméze!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.09. 00:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Az igazán sok mézet értékesítő méhészek nem szokták eladni a friss mézkészletüket teljes egészében. 1 rész a raktárban, 1 rész a piacon, egy rész a bankban. Ráadásul ott az őstermelői adókedvezmény határa is fékezi az értékesítési szándékot. Ha egy méhész előző évhez képest 30 %-kal kevesebb méz értékesítéséből elérte tavaly az őstermelői adókedvezmény határát, akkor nyilván maradt készlete. Mennyi? A választ nem tudom és becsülni se próbálnám.

Informatikai fejlesztés téma. Tedd, amit jónak látsz. Szabad akaratod van ebben. A Küldöttgyűlésen remélem, hogy napirendi pont lesz ez is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.08. 23:09 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
:D :D :D
Figyuszka mindennek van egy határa. Talán az ostobaságnak is.
Mindenki tudja, hogy tavaly nem volt rekord év.
Ha kiment az előző években szokásos export akkor nem maradhatott, nagy maradék.
Bross úr ha az export adatok ismeretében ilyet mond, nem tudja felmérni a helyzetet, akkor nem oda való, ha kistakácsként mondta akkor sem.
A többiről.
A küldöttgyűlésnek volt egy határozata, hogy az informatikai fejlesztést ki kell vizsgálni, nem az utolsó 3 évet, hanem az egészet. Ezt megteheti egy feljelentés alapján a hatóság is.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.08. 22:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Pöte! Tsanyi!

Légy szíves a kérdéseidet tedd fel az OMME felé hivatalos formában. Ha nem kapsz érthető választ, akkor érdemes aggódnod.

A méhészeknél maradt tavalyi mézkészlet? Emékezzetek. 2015 tavaszán már állt a bál a nemzetközi mézpiacon a kínai dömping miatt. Erről regéltek a hírforrásaink, de még itthon ezt nem éreztük, mert a gyenge akác miatt a felvásárlók versengtek minden hordó mézért és egymásra licitálva nyomták fel a felvásárlási árakat. Sokan bízva a további áremelkedésben tartalékolták a mézüket. Aztán jött a piac összeomlása és a visszatartott mézre nemhogy a korábbi jó árat nem adták meg a felvásárlók, hanem még a vásárlás is leállt. Tényleg voltak méhészek (tapasztalt szemfülesek) akik érezték, hogy ennél jobb felvásárlási ár már nem lesz, még a három éve tárolt mézüket is elpasszolták.

De milyen az ember? Mindig reménykedik a még jobban, hiszen nagyon sok munka van minden kg mézben. Ezek az emberek jártak sajnos rosszabbul, hiszen idén eladják hordósan 1000 Ft/kg-ért az akácmézüket, és örülhetnek, hogy egyáltalán elviszik a mézüket. Nem tudom, hogy hány méhész járt így. Az is lehet, hogy Brossnak van igaza, tehát az 50 %-a nem lett eladva még a jó áras időszakban, nagyon alacsony árért meg magától érthetően nem akarja elkótyavetyélni a mézét senki.

A többi általatok felvetett kérdésre adott válaszomra nem reagáltatok. Ezt egyetértésnek tekintem. Úgy tűnik, hogy nagyon kevés kérdésben vannak a nézeteink között különbség.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.08. 19:58 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Ja és, hogy hozzásegítselek egy objektív információhoz is a keretcsip ára 70 Ft-ról 99 Ft-ra emelkedett, valamint ahogy írtam jelentősen nőtt a csomagolási és szállítási díj is.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.08. 19:28 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
pestlorinc!

Nagyon jól látszik, hogy azt írod, arról beszélsz amit mondtak neked. Ha valaki olvassa aki s küldöttgyűléseket végighallgatja (mint én az összeset amióta küldöttnek választottak) az könnyen átlátja ezt.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.08. 11:52 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
pestlorinc írta:
Értem a mondatokat, de mégis összefüggéstelen számomra, hogy mi a gondod.
Sokan a hétvégén pergettek, sőt sokaknak még ha pergettek, akkor sincs értékesítési szándékuk a felvásárlók felé az 1000 Ft-os felvásárlási ár miatt. Szerintem több mint fele az ez akác mézkészletnek ott van még a méhészeknél.


Nem csoda,hogy összefüggéstelen számodra.
Ugyanis abban az ominózus nyilatkozatban tavalyi azaz 2015-ös itthon maradt akácmézről volt szó.
A tárgyilagos hozzászóláshoz le kéne venned a szemellenződet,itt csak magadnak kell megfelelned.
Amúgy meg a 2016-os akáctermés kb.95%-a a méhészeknél van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.08. 10:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Idézet:
Tavaly november végéig ˇ~16,5 tonna export, ha ebből levonjuk az importot akkor is 15 ezer tonna +még a december.
Tehát az exportunk annyi mint az elmúlt években általában.
Ezek után az OMME megválasztott elnöke kijelenti, hogy az akácméz 50%-a még a termelőknél van.
Hacsak nem tud valami hatalmas mézhamisításról, akkor a számok alapján nem lehet igaz.

Értem a mondatokat, de mégis összefüggéstelen számomra, hogy mi a gondod.
Sokan a hétvégén pergettek, sőt sokaknak még ha pergettek, akkor sincs értékesítési szándékuk a felvásárlók felé az 1000 Ft-os felvásárlási ár miatt. Szerintem több mint fele az ez akác mézkészletnek ott van még a méhészeknél.[/quote]

Drága jóember!
Nagyon okos vagyol!
A bekkenő csak az, hogy ezt Bross az előtt nyilatkozta dátum szerint, mielőtt az országban bárki akácmézet pergetett volna ebben az évben! Ergo: a Tavalyi akácmézről beszélt, mert mint ismeretes az azt megelőző évben a legrosszabb, legrégibb akácmézet is elvitték, méghozzá 1800-2000 Ft-ért!
Barátom, nekem nem mindegy, hogy idd ki, vagy vidd ki, de lehet hogy van olyan akinek igen. Tehát ha okosnak akarsz látszani, előbb nézz utána a tényeknek és csak utána próbálkozz. ;)
Egyébként,ha pergetés után nyilatkozta volna, ahogyan nem történt, akkor meg azért nem volna értelme...érted?
Mert pergetés után egy-két héttel, megint nem volna értelmes több okból ilyesmiket nyilatkozni, értelemszerűen.
Vagy ettől érzi magát valaki okosnak?
Nem kell megmagyarázni, egyszerűen nagy baromságot csinált, amikor erről hablatyolt! Ez tény és ezzel csak a mi érdekeinket rontotta.
A többi részletkérdés.( az ötvenéves akácfákban való reménykedés és a többi badarság ...)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.08. 06:13 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Propolisz írta:
A szándékos méhmérgezés margójára:
Ha nem lesz meg az elkövető, nem fog térülni a kár. Tudtommal, ha akarnánk se lehet ilyenre (vandalizmus) biztosítást kötni.
Kiszolgáltatottak vagyunk. Még a kamerás biztonsági rendszer sem garancia. Nem tudna az OMME besegíteni az ilyen károsult tagoknak? Évente pár esetről hallunk. Valamilyen részleges kártérítés is sokat segítene. Akár az 1%-okból. A károkozó pont akkor éri el célját, ha lenullázza a méhészt és nincs segítség. Biztosítási tevékenység engedélyköteles, de talán megoldható lenne valamilyen másfajta havaria alapképzés erre. Szinte bárkiből lehet áldozat!
Jó lenne az összefogásról beszélni végre...



Hát ebből csak az lenne, hogy megindulnának az ügyeskedők...

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.07. 22:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Idézet:
Úgy látszik, hogy te többet tudsz, mint a nagyközönség
Lehet. Egyébként min a kettő igaz. Sőt egy harmadik is. Egyed Árpád még a választások előtt megpályázott egy fűdőigazgatói posztot. Ő elhagyta volna akkor is a posztját, ha dr Mészáros László nyeri el a többség bizalmát. Más helyett ajánljad inkább magadat Egyed Árpád megüresedett posztjára. Biztos lesz pályázási lehetőség. Élj a lehetőséggel!

Idézet:
Tisztázni kellene azt is, hogy akkor mi is van a keretjelölő chipekkel! Itt a közelemben is azért nem rendeltek többen is (én sem), mert a rendes küldöttgyűlésen elhangzott, hogy a rendszer nem működik és a chipek nem látják el a funkciójukat.
...
Kérdés, hogy akkor működnek-e a chipek illetve a működéshez szükséges informatikai rendszer és technikai berendezések.

Annyiféle pletyka terjed, hogy tényleg le kell írni a nyilvánosság számára, hogy mi az igaz, mi a téves, sőt ha lehet, akkor azt is, hogy mi a rosszindulatú rágalom. Merthogy biztosan van olyan is. Ha a leolvasók a rendőrségi raktárak mélyén hevernek, akkor tényleg nem töltik be a feladatukat.

Idézet:
Kérdés továbbá, hogy miért nem lehet új beszállítót találni a chipek ügyében

Előbb még tisztázni kell, hogy működik-e a rendszer.

Idézet:
Ezzel szemben azt viszont pontosan tudjuk, hogy az eszközök ára jelentősen drágult és a kézhezvételük is jóval bonyolultabb és drágább.

Írd le lécci, hogy mennyivel lett drágább.

Idézet:
netán igaz volna az a hír,hogy annak idején Bross Péter olyan szerződést kötött a jelenlegi beszállítóval, ami nem teszi lehetővé az árszabályozást az OMME részéről valamint új beszállító rendszerbe állítását sem.

A döntéseket az IB hozta. Nem emlékszel arra a momentumra, hogy Bross megkérdezte Cserényit a Küldöttgyűlésen, hogy miért is kellett a Cserényi fiának barátját megbízni ezen ügyek valamely részletével? Kicsit lemerevedett az orcája Cserényinek ebben a pillanatban. Nem mondta, hogy hamis lenne Bross állítása.

Idézet:
Ha már az elnök úr azt hangoztatja, hogy nem tud semmit sem tenni a kialakult mézkereskedelmi helyzettel

Tudomásom szerint ilyet nem mondott. Ő arról beszélt, hogy az OMME és más méztermelő országok méhészei összefogva tehetnek valamit ez ügyben.

Idézet:
Bross úr túl hosszúnak találta a törvényes utat ezért, törvénytelenül járt el, a vezetőség háta mögött.
Nem kéne feljelenteni??? ;)
Te döntesz és te cselekszel.

Idézet:
Különben ma pl. percek alatt össze lehet hozni egy videokonferenciát. Ha mindenki egyetért akkor nem szükséges ehhez 15 nap elég, néhány óra. Ha ott születik egy konszenzus akkor minden meg van oldva.

Az ötlet jó, ha látsz rá alapszabályi lehetőséget, a kérd számon hivatalos formában. Élj a demokratikus lehetőségekkel.

Idézet:
Az informatikai beszerzés úgy egyben problémás, és legalább belső kivizsgálást igényel, és nem csak 2-3 évre visszamenően, hanem az elejétől.

Egyetértek.

Idézet:
A laptopok ügye egyrészt aprópénz, másrészt ezek hasznos célt szolgálnak.

Jobb ha tudod, hogy Nem aprópénz. Hardver, szoftver együtt nem aprópénz.

Idézet:
A jelölő "chipekről" már volt korábban is szó. azok is zűrösek, de a leolvasók még talán annál is jobban.
Talán meg kéne nézni, ki, mennyiért, mit rendelt a Rózsadomb aljáról, és miért pont onnét.

Egyetértek. De lehet, hogy te döbbennél meg a legjobban a végeredményen.

Idézet:
Tavaly november végéig ˇ~16,5 tonna export, ha ebből levonjuk az importot akkor is 15 ezer tonna +még a december.
Tehát az exportunk annyi mint az elmúlt években általában.
Ezek után az OMME megválasztott elnöke kijelenti, hogy az akácméz 50%-a még a termelőknél van.
Hacsak nem tud valami hatalmas mézhamisításról, akkor a számok alapján nem lehet igaz.

Értem a mondatokat, de mégis összefüggéstelen számomra, hogy mi a gondod.
Sokan a hétvégén pergettek, sőt sokaknak még ha pergettek, akkor sincs értékesítési szándékuk a felvásárlók felé az 1000 Ft-os felvásárlási ár miatt. Szerintem több mint fele az ez akác mézkészletnek ott van még a méhészeknél.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.07. 22:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
A szándékos méhmérgezés margójára:
Ha nem lesz meg az elkövető, nem fog térülni a kár. Tudtommal, ha akarnánk se lehet ilyenre (vandalizmus) biztosítást kötni.
Kiszolgáltatottak vagyunk. Még a kamerás biztonsági rendszer sem garancia. Nem tudna az OMME besegíteni az ilyen károsult tagoknak? Évente pár esetről hallunk. Valamilyen részleges kártérítés is sokat segítene. Akár az 1%-okból. A károkozó pont akkor éri el célját, ha lenullázza a méhészt és nincs segítség. Biztosítási tevékenység engedélyköteles, de talán megoldható lenne valamilyen másfajta havaria alapképzés erre. Szinte bárkiből lehet áldozat!
Jó lenne az összefogásról beszélni végre...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.07. 20:44 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Ejnye pestlorinc!
Nem áll jól neked ez a szerecsenmosdató szerep. :lol:
Bross úr túl hosszúnak találta a törvényes utat ezért, törvénytelenül járt el, a vezetőség háta mögött.
Nem kéne feljelenteni??? ;)
Különben ma pl. percek alatt össze lehet hozni egy videokonferenciát. Ha mindenki egyetért akkor nem szükséges ehhez 15 nap elég, néhány óra. Ha ott születik egy konszenzus akkor minden meg van oldva.

Az informatikai beszerzés úgy egyben problémás, és legalább belső kivizsgálást igényel, és nem csak 2-3 évre visszamenően, hanem az elejétől. A laptopok ügye egyrészt aprópénz, másrészt ezek hasznos célt szolgálnak.
A jelölő "chipekről" már volt korábban is szó. azok is zűrösek, de a leolvasók még talán annál is jobban.
Talán meg kéne nézni, ki, mennyiért, mit rendelt a Rózsadomb aljáról, és miért pont onnét.

A blöff.
Tavaly november végéig ˇ~16,5 tonna export, ha ebből levonjuk az importot akkor is 15 ezer tonna +még a december.
Tehát az exportunk annyi mint az elmúlt években általában.
Ezek után az OMME megválasztott elnöke kijelenti, hogy az akácméz 50%-a még a termelőknél van.
Hacsak nem tud valami hatalmas mézhamisításról, akkor a számok alapján nem lehet igaz.
Mi marad? Hogy finoman fogalmazva blöffölt, vagy esetleg Takács Feri mondta neki?
Ezzel a kijelentéssel garantálta a lefelé menő árakat.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.07. 18:02 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
tsanyi írta:
Javasolni tudnám a következő témák megtárgyalását


Tisztázni kellene azt is, hogy akkor mi is van a keretjelölő chipekkel! Itt a közelemben is azért nem rendeltek többen is (én sem), mert a rendes küldöttgyűlésen elhangzott, hogy a rendszer nem működik és a chipek nem látják el a funkciójukat.
Ezzel szemben azt viszont pontosan tudjuk, hogy az eszközök ára jelentősen drágult és a kézhezvételük is jóval bonyolultabb és drágább.
A legutóbb kézhez kapott chipek postaköltsége majd ötezer volt.
Kérdés, hogy akkor működnek-e a chipek illetve a működéshez szükséges informatikai rendszer és technikai berendezések.
Kérdés továbbá, hogy miért nem lehet új beszállítót találni a chipek ügyében,netán igaz volna az a hír,hogy annak idején Bross Péter olyan szerződést kötött a jelenlegi beszállítóval, ami nem teszi lehetővé az árszabályozást az OMME részéről valamint új beszállító rendszerbe állítását sem.

Ha már az elnök úr azt hangoztatja, hogy nem tud semmit sem tenni a kialakult mézkereskedelmi helyzettel akkor lehetne dolgozni olyan ügyekben amiben van lehetősége az OMME-nek. Már ha ezzel nem lesznek megbolygatva egykori piszkos ügyek...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.07. 17:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Úgy látszik, hogy te többet tudsz, mint a nagyközönség, hisze ezt írod:

pestlorinc írta:
...Egyed Árpád lemondásával...


Ugye a hivatalos állásfoglalás a következő:

OMME honlap írta:
...változásra került sor. Egyed Árpád ügyvezető munkaviszonyának közös megegyezéssel történő megszűnését követően...


Úgy látszik a színfalak mögött zajlik a munka...

Apropó, nekem van egy jelöltem a kft vezetésére. Történt ugyanis, hogy pont Nagyernyei Attila előtt ültem azon a küldöttgyűlésen, amin szóba került mennyi is Egyed Úr fizetése. Attila ekkor felkiáltott, hogy "arról volt szó, hogy minimálbért fog kapni az ügyvezető". Ekkor én hátrafordultam és megkérdeztem tőle, hogy ő csinálná-e minimálbérét. Ugyan akkor nem méltatott válaszra, de talán így vállalná a pozíciót.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.07. 15:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Idézet:
Hogy ítélhető meg etikailag, amikor az OMME megválasztott elnöke, egy nyilatkozatban olyan adatot blöfföl, ami káros az összes méhész számára.

Ezt konkretizáld egy kicsit, mert így lóg a levegőben.

Idézet:
Mi legyen a sorsa az NP-ből finanszírozott kaptárjelölő rendszeres pénzlenyúló projektnek, amivel tudtommal soha egyetlen kaptárat nem találtak meg az évek során, de az csiripelik a verebek több mint 100 000 000-t költött az OMME, a túlárazott, használhatatlannak tűnő eszközökre?

Jó a kérdésed. Ezt a pletykát csak úgy lehet valóban pletykának tekinteni, ha le lesz írva minden lényeges körülmény ezzel kapcsolatban. Ez eddig még nem történt meg! Csak annyi tisztázódott a Küldöttgyűlésen, hogy minden számítástechnikai kiadás egybe lett mosva és teljesen összekutyulva mutatta be Mészáros József a küldöttek számára. Pl a kiosztott laptopokkal kapcsolatos költségek egy része is ebbe lett belemosva.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.07. 15:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Kérdésed jogos, de a címzettje nem jogos.

Az alapszabály egyértelműen határozza meg ezeket a demokratikus jogokat, sőt a Ptk. is irányadó. Amit össze lehetett rakni az alapszabályból és a Polgári törvénykönyvből, aszerint kft alapításához szükséges döntéseket (név, székhely, alaptőke, feladatok, ügyvezető személye, bére és béren kívüli juttatásai, költségtérítésének keretei, egyéb jogosultságai stb.) nem az arra jogosult szerv, nem a tulajdonos legfőbb képviseleti szerve, tehát nem az OMME küldöttgyűlése hozta meg, hanem részben az OV, részben az IB. Ha nem hiszed, akkor kérd ki az OMME-tól az idevonatkozó jegyzőkönyveket és határozatokat. Most már nincs aki titkot csinálna belőle, ki fogják neked adni, nem úgy mint Mészáros Laci idejében. Ami még tovább rontja a jogi helyzetét a Kft.-nek, hogy a Küldöttgyűlés átruházhatott volna jogokat az IB-re és OV-ra, de nem tette meg.

Most a kft életében havaira helyzet állt be Egyed Árpád lemondásával. Ha az alapszabály lehetővé tenné, hogy az elnökséget 5 napon belül vagy akár telefonon össze lehessen hívni, ahogy a szerintem érvényes 2005-ös alapszabály szerint lehetne, akkor nyilván gördülékenyebb lenne minden döntés, de sajnos pont a Mészáros Laci féle módosítások miatt 15 nappal előbb kell a meghívónak megérkeznie a címzetthez, hogy érvényes elnökségi ülést lehessen tartani. Tehát, ha nehézkesnek érzed a működést, tedd szóvá, egyet fogok veled érteni és még sokan mások is egyet fognak veled érteni.

A kft életének viszont folyamatosnak kell lennie az OMME érdekében, ezért Bross kénytelen volt olyan embert kinevezni sürgősséggel, aki ordító hibát nem fog véteni az átmeneti időszakban. Mészáros József a Kft ügyvezetői munkájáért külön díjazást nem kap, tehát csak a terhe nőtt meg. Gondolom ingyen te sem szívesen vállalnád ezt a munkát, de akit érdekel a munkakör, az jelentkezzen Brossnál. Nem kell hosszú ideig vállalnia senkiknek az ingyen munkát, mert ősszel a Küldöttgyűlés eldönti a Kft. sorsát.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.07. 09:19 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Csak úgy eszembe jutott, hogy holnap OMME vezetőségi.

Javasolni tudnám a következő témák megtárgyalását.
- Kinek a hatáskörét bitorolta Bross úr, amikor új vezetőt nevezett ki a Kft élére, elnökségét vagy a küldöttgyűlését?
Félreértés ne essék, nem a személynek szól a kritika, hanem a módnak, ahogy kinevezték. (EB véleménye?)
- Hogy ítélhető meg etikailag, amikor az OMME megválasztott elnöke, egy nyilatkozatban olyan adatot blöfföl, ami káros az összes méhész számára.
- Mi legyen a sorsa az NP-ből finanszírozott kaptárjelölő rendszeres pénzlenyúló projektnek, amivel tudtommal soha egyetlen kaptárat nem találtak meg az évek során, de az csiripelik a verebek több mint 100 000 000-t költött az OMME, a túlárazott, használhatatlannak tűnő eszközökre?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.25. 11:54 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
Dehogy kell:
Igazából ezeket a könyveket alapból úgy kell olvasni, hogy bizonyos részei idejétmúltak lehetnek.

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.23. 10:53 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Veszti1982 írta:
...
3- Javaslom vonják ki a forgalomból Zsidei anyanevelő könyvét, mert ott ezt a szert ajánlja a gyúrt lepénybe.
...


Nem kell azt kivonni, de egy szerkesztői lábjegyzetet megérne. Ebben kellene tájékoztatni az olvasót, hogy a könyv megfelelő része fölött eljárt az idő.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.20. 19:18 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Oda van írva.
Amikor lesz információ, közzé teszik.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.20. 14:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:17
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: Baranya
http://www.omme.hu/?p=6152
És ezzel kapcsolatban hol lehet informàlódni?

_________________
"Jobb gyertyát gyújtani, mint szidni a sötétséget."
Konfuciusz


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.20. 13:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Sokan felhozták az idei évben is Szerbiából, ha mindenkit elővennének...
Ennek nagyon "valaki lejáratása" ill. "kiiktatása" szaga van.
1- Miért nem olvasható a március 5.-i levél, mert a megkeresés így nem igazán értelmezhető.
2- Valaki feljelentést tett, és az méhész volt.
3- Javaslom vonják ki a forgalomból Zsidei anyanevelő könyvét, mert ott ezt a szert ajánlja a gyúrt lepénybe.

Sajnálom Gy.-t mert ő igazából így csak áldozat. Segíteni akart másoknak és ez lett belőle...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.19. 22:41 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
NÉBIH bejelentés az ORFK részére!
http://www.omme.hu/?p=6342
Valakinek szúrta a szemét a magán fumagillin import....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.09. 19:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
jani bátya írta:
"Meg kéne fogadni a tanácsát, ha valakinek van bírósági gyakorlata, Csuja László Geddekasnak van betekintése a civil jog útvesztőjébe...

Ha meg tényleg valahogyan kikerülne a "hajóból", a végén még talán találna fogást a "Változás Győzelmén" is...

Ennél sokkal többet megér az a konc, amit kér a szolgálataiért...

Követeljük a nyilvánosságot, nyitottságot, őszinteséget, alázatot és bölcs békességet!!!! A mutyizó, sunyi választási csalók meg monnyanak le, s az érdekképviselet tájékára se jöjjenek!!!

Mélyen egyetértek Texas Ranger-rel. Nekünk végre olyan vezetésre van szükségünk, amely mindenféle javadalmazás, tiszteletdíj nélkül száll sorompóba! Remélem, ha Bross Pétert netán beiktatnák, most is visszautasítja a megalázó fizetést, tiszteletdíjat, költségtérítést, s a családi kasszából egészíti ki az OMME költségvetését, mint tette azt egykoron! Úgy legyen!"

Alapjaiban a hozzászólás idézésébe szerintem nem igazán lehet belekötni. A csatolt személyes megjezésbe szőtt cinizmussal azonban én semmiképp nem azonosulnék.

Üdv. jani bátya


Kedves Jani Bátya!

Üsse kő, ne azonosuljon...! Semmiképp...!

A csatolt kommentár mely részével nem óhajt azonosulni? Vagy a megjegyzésekkel igen, csak a beléjük gyúrt "cinizmussal" nem? Megvilágítaná, hogy melyik megjegyzés lenne az, mellyel egy jóérzésű Jani bátya nem vállalhat közösséget?

Gondolom, régen járt "otthon", de ha hazalátogatna, tapasztalhatná, hogy a kommentben ("megjezésben") túlnyomórészt az ott elhangzott hozzászólásokból köszönnek vissza részletek. Olvasgassa át egy kicsit a szakma-politikai és tisztségviselő-választási témákat, csak előbb tegye fel azt a szemüvegét, amelyre az van gravírozva: "objektivitás"...

Ja, és van ott egy valódi, minden cinizmustól mentes Csuja-idézet is, arra is javasolnám fókuszálni: "Ja és a nyilvánosságot nemcsak hangoztatni kell...". A magam részéről -minden cinizmustól mentesen- úgy vélekedem, hogy leginkább gyakorolni kellene és illenék...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.08. 20:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.16. 08:36
Hozzászólások: 659
Tartózkodási hely: Kalocsa
"Meg kéne fogadni a tanácsát, ha valakinek van bírósági gyakorlata, Csuja László Geddekasnak van betekintése a civil jog útvesztőjébe...

Ha meg tényleg valahogyan kikerülne a "hajóból", a végén még talán találna fogást a "Változás Győzelmén" is...

Ennél sokkal többet megér az a konc, amit kér a szolgálataiért...

Követeljük a nyilvánosságot, nyitottságot, őszinteséget, alázatot és bölcs békességet!!!! A mutyizó, sunyi választási csalók meg monnyanak le, s az érdekképviselet tájékára se jöjjenek!!!

Mélyen egyetértek Texas Ranger-rel. Nekünk végre olyan vezetésre van szükségünk, amely mindenféle javadalmazás, tiszteletdíj nélkül száll sorompóba! Remélem, ha Bross Pétert netán beiktatnák, most is visszautasítja a megalázó fizetést, tiszteletdíjat, költségtérítést, s a családi kasszából egészíti ki az OMME költségvetését, mint tette azt egykoron! Úgy legyen!"

Alapjaiban a hozzászólás idézésébe szerintem nem igazán lehet belekötni. A csatolt személyes megjezésbe szőtt cinizmussal azonban én semmiképp nem azonosulnék.

Üdv. jani bátya


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.08. 16:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
http://www.omme.hu/wp-content/uploads/2 ... 160423.pdf

Vélemény?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.08. 09:43 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Mint ennek, Méhészfórumnak (mely az ország legnagyobbika) egyik adminisztrátora, valamint az OMME egyik megválasztott elnökségi (IB ?) tagja, úgy érzem a korrektség jegyében fel kell tennem ide két hozzászólást, amelyet arról a platformról töröltek, ahol pedig magukat évek óta úgy hirdetik, hogy az a hely, ahol minden véleménynek hangot lehet adni, feketén-fehéren, közben sorozatban ócsárolva ennek a fórumnak moderátorait, moderálási elveit.
Nos úgy tűnik, attól hogy nem tettük szóvá, már nem is először, az ottani moderátorok bort isznak és vizet prédikálnak.
Előre bocsájtom, az idézett "Geddekas" hozzászólásban több dologgal, jogi értelmezéssel nem értek egyet, és nem is szándékom itt széles körű szakma politikai hitvitát generálni, ezért kérek is mindenkit, ha kommentelni szeretné az írást, csak higgadtan tegye.
Pár kérdés azért bennem is felmerült az írás, illetve az egész közgyűlés kapcsán. De én sem vagyok jogász, ugyanúgy mint Csuja, meg ugyanúgy mint Dr Körmendy-Rácz János, viszont utóbbi ember úgy látszik minimum annak gondolja magát, és ahogy hallom (miért csak hallom innen-onnan elnökségi tagként?) osztja az észt és a jogi tanácsokat az OMME Hivatalban, ráadásul az utóbbi napok történéseinek fényében elég dilettáns módon.
Szóval kérdezem én, hol vannak azok a jogászkodó jogászok most, akik oly éles látással tudták elmagyarázni nekünk az előző vezetés minden egyes elkövetett hibáját?
Ott voltak mindketten!
Szerintük minden flottul, frappánsan, szabályosan, törvényesen zajlott a mostani választáson?
Mielőtt bárki félremagyarázná az írásomat: csak kérdezek, nem állítok semmit! Őket kérdezem.
Viszont a lenti írás alapján, még több kérdés is megfogalmazódik bennem és sokakban, még úgy is, ha mint írtam, nem értek sok mindennel egyet ami benne foglaltatik.
Ki adja meg ezekre a választ?

A két törölt hozzászólás egyben van. Az egyiket a Lousicide nick nevű fórumozó írta kommentként a Geddekas írására.

Idézet:
Lousicide írta:
Re:OMME tisztségviselők választása, 2016!

Valamiért nem értem, hogy egy olyan súlyú gondolatformáló, mint Csuja László Geddekas miért hallgat ezen a fórumon, ahol pedig hervadhatatlan érdemei vannak a "Paradigmaváltás" térnyerése ügyében. Furcsa, hogy miért inkább az olyan platformon nyilvánul meg, mint a Facebook, s hallgat itt. Szerintem ennek az írásának is itt a helye, hiszen komoly hiba lenne egy olyan témában a hallgatása, mely akár sorsdöntő is lehet az Egyesület jövője szempontjából. Ajánlanám mindenki szíves figyelmébe, s -bár óvakodnék kommentálni- remélhetőleg az idézése segít mindenkinek megtalálni a helyes irányt.

Ja és a nyilvánosságot nemcsak hangoztatni kell...
A Facebookon ezt írta:
Idézet:

Idézetet írta: Geddekas

.............


"Mivel szombaton éjfélkor úgy széledt szét a csapat, hogy az Ellenőrző Bizottság tagjaira vonatkozó eredményhírdetés ott a helyszínen nem történt meg, ezért EGYESEK SZERINT van egy elvarratlan szál. Ne feledjük el, hogy ott a helyszínen még határozatképesek voltunk akkor, amikor Koller Zoltán a Szavazatszámláló Bizottság elnöke bejelentette, hogy nem halasztják el az Ellenőrző Bizottság tagjaira adott szavazatok megszámolását. És valóban így is cselekedtek. Megszámolták a szavazatokat és lezárták a jegyzőkönyvet is. Körmendy Rácz János feltette a megválasztott személyek nevét ide a Fekete-Fehér Fórumra, továbbá az OMME hivatalos honlapján is megjelent a teljes választási eredmény.
Az elvarratlan szált az új alapszabály és a választási szabályzat értelmezésével és egy új küldöttgyűlés összehívásával akarják most áthidalni.
Egyáltalán van elvarratlan szál? ÉN ILYET NEM LÁTOK.
Vajon nem csapda ez? DE
Vajon egy alapos jogértelmezés szerint szükséges? NEM SZÜKSÉGES
Kinek jó, hogy itt sokáig elvarratlan szál és különféle rángatások legyen?
Nekünk az OMME tagjainak jó ez? NEM
jó az OMME új elnökének? NEM
Ez ügyben az új elnökség is egy tanácskozási, állásfoglalási lehetőség, de vajon mennyire? SEMMENNYIRE mert ezt a tételes jog pontosan szabályozza.
Állítólag most ez a tanácskozás zajlik levelezéses formában. Szerintetek Bezzeg Laci ebben mit fog mondani? De sorolhatnám a többieket is. Kinek jó húzni az egészet, mint a rétestésztát?
Nem lenne-e jobb, ha a Jelölési és Szavazatszámláló Bizottság elnöke együttesen lezárná a küldöttgyűlési jegyzőkönyvet a két tag hitelesítené minden tisztségviselő aláírná azt a nyilatkozatot, amit kér a Fővárosi Törvényszék és Bross Péter ezzel az iratköteggel besétálna a Fővárosi Törvényszékre? Szerintem ezt kellene tenni. DEHOGYNEM.
ÉBRESZTŐ!
Ha a küldöttgyűlést követő 60 napon belül nem lesz benyújtva a küldöttgyűlési jegyzőkönyv a Fővárosi Törvényszékre, akkor az egész választási eljárást kezdhetjük újra!
Lehet, hogy pontosan ez a célja valakiknek?
Ugye nem?
Ugye ez téves feltételezés részemről?
A lényegi eseményen, tehát a szavazáson megállapíthatóan határoztaképesek volt az OMME Küldöttgyűlése. A döntés tehát a tagok részéről szabályosan megtörtént. Az eredmény kihírdetésére vonatkozóan nem ír elő határozatképességet semmilyen jogszabály. Véleményem szerint nincs olyan törvényi szabályozás, hogy egy eredményhirdetés miatt újra össze kellene rángatni 430 embert és elkölteni egy millió Ft-ot a legnagyobb dologidőben. NONSZENSZ.
Ebben a esetben a legfontosabb jogszabály a változásbejegyzési eljárásra vonatkozó jogszabály.
http://birosag.hu/…/ci…/egyesulet-valtozasbejegyzesi-eljaras
Ezt pedig a hétfői és keddi tanácskozáson nem vették figyelembe. Mindenkit távol tartottak az ügy megtárgyalásától. Csuját az ügy megtárgyalásába nem vonták be. Csuja nem jogász, de most ő a legtájékozottabb ember ebben a kérdésben az egyesületen belül. Nem baj ez, csak nem segíti az ügy előrehaladását. Ráadásul ott a három per is amit Ő visz.
A Fővárosi Törvényszék az új tisztségviselőket bejegyzi, ha a változásbejegyzési eljárásra vonatkozó törvény szabályainak megfelel a benyújtott kérelem. Az pedig azt mondja ki, hogy a már jogerősen bejegyzett alapszabály rendelkezéseinek kell megfelelnie a kérelemben foglaltaknak. Tehát azokat az alapszabályi változásokat, amik 2005 után születtek és még nincsenek bejegyezve, nem veszi figyelembe a bírósági titkár. Továbbá a változásbejegyzési eljárásra vonatkozó törvény nem foglalkozik azzal, hogy az egyesületnek az alapszabályon felül még vannak belső szabályzatai is amik a választási eljárás egyes lépéseit részletezik. Azokra azért nem figyel oda, mert azok a belső szabályok nem lehetnek ellentétesek a hatályos jogszabállyal és mert nem ír elő ilyen feladatot a törvény a bíróságnak.
Nem értem, hogy kinek érdeke a választási folyamat lezárásának elodázása, de most az zajlik. Természetesen széles körű egyeztetés nélkül. Az egyeztetésben egyelőre Bross, a két Mészáros, Fekete és Körmendy vett rész. Szerintem most is eredményesebb lenne a folyamat, ha az egész egyeztetés sokkal nyitottabb lenne. Nagyon könnyen zsákutcába kerülhet a folyamat. Kinek az érdeke?
A változásbejegyzési eljárásra vonatkozó jogszabály pontosan felsorolja a bírósági titkár döntéséhez szükséges dolgokat.
Aláírt és hitelesített közgyűlési jkv., hatályosan bejegyzett alapszabály, a felelősségvállaló és összeférhetetlenségi nyilatkozatok. Ennyi.
Akkor vetne fel problémát az ügyet kezelő bírósági titkár, ha a közgyűlési jkv-ből az derülne ki, hogy a választási esemény a küldöttgyűlésen eltér a 2005-ös alapszabályban foglalt rögzített szabályoktól. Amennyiben nem tér el, akkor zökkenőmentes az új tisztségviselők bejegyzése. Az eljárási szabályok továbbá lehetőséget adnak a bírósági ügyintézés gyorsítására is, ha ezt kellően indokolva kéri Bross Péter.
Tisztelt Bross Péter!
Többen arra hívták fel a figyelmemet, hogy hallgassak ebben az ügyben és beszélgessünk itt a fórumon a városi fák mézelő képességéről vagy valami más lényegtelen dologról. HÁT NEM! Rangsorolom a problémákat és aszerint szólok hozzá.
Péter! Meggyőződésem, hogy te vagy az OMME elnöki székére most a legalkalmasabb ember, de meg kell értened, hogy a te munkádat a megszokottnál nagyobb nyitottság nem hátráltatná, hanem segítené, ahogy ebben az esetben is segítene neked a nyilvánosság. Véget kell vetned a meggyökeresedett kamarilla politikának, hogy a történelem ne ismételje meg önmagát.
De - ahogy szoktam mondani másoknak is - te döntesz és a következményeit is viseled! "


Meg kéne fogadni a tanácsát, ha valakinek van bírósági gyakorlata, Csuja László Geddekasnak van betekintése a civil jog útvesztőjébe...

Ha meg tényleg valahogyan kikerülne a "hajóból", a végén még talán találna fogást a "Változás Győzelmén" is...

Ennél sokkal többet megér az a konc, amit kér a szolgálataiért...

Követeljük a nyilvánosságot, nyitottságot, őszinteséget, alázatot és bölcs békességet!!!! A mutyizó, sunyi választási csalók meg monnyanak le, s az érdekképviselet tájékára se jöjjenek!!!

Mélyen egyetértek Texas Ranger-rel. Nekünk végre olyan vezetésre van szükségünk, amely mindenféle javadalmazás, tiszteletdíj nélkül száll sorompóba! Remélem, ha Bross Pétert netán beiktatnák, most is visszautasítja a megalázó fizetést, tiszteletdíjat, költségtérítést, s a családi kasszából egészíti ki az OMME költségvetését, mint tette azt egykoron! Úgy legyen!

És még egy utolsó kérdés: mi volt ezekben a hozzászólásokban, ami miatt törölni kellett őket? Sőt ha jól tudom Geddekast még ki is tiltották.
Már onnan is...
Mára csak ennyit a fennen hangoztatott "igazmondásról" az "egyenlő mércéről" a "tisztességről" .
Aláírásom utolsó sora azt hiszem nagyon ide passzol:
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."
Aki nem tudná miből való, annak a mostani történések fényében nem is árt meghallgatni.
Mindenki úgy és arra asszociál, amire beállítottsága és úri jókedve tartja. Rátok bízom:
https://www.youtube.com/watch?v=OQ3KWg4 ... tml5=False

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.04. 20:38 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
Gratulálok és jó munkát kívánok a megválasztott tisztségviselőknek!

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.04. 19:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
cerana írta:
A folyamatosan pH 1-es anyaggal történő összekenése a kaptárnak ki tudja milyen irányba fogja elvinni annak mikrobiológiai összetételét?

És ez a hozzászólás ezt a topikot? ;)

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.04. 18:50 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Szilveszter!
A legbiztosabban szermaradványos méhészkedés az, amikor már méz sincs. A nem létező mézben semmilyen szermaradvány sincs. Az egészséges kompromisszum az, hogy se az atka ne pusztítsa el a méheket, se az atkaölőszer ne tegye ezt. Azért én egy olyan gyakoriságú, és annyi éven át történő, ugyanolyan hatékonyságú oxálsavas szublimálást követően, mint az amitrázos kezeléseket követően kialakult atkafertőzöttség , nagyon kíváncsi leszek, hogy lesz-e élet a kaptárban. A folyamatosan pH 1-es anyaggal történő összekenése a kaptárnak ki tudja milyen irányba fogja elvinni annak mikrobiológiai összetételét? Összeegyeztethető lesz-e a méhcsalád normális fejlődésével? Aki egy kicsit is ért a biológiához, az egészséges szkepticizmussal közelít ehhez a témához. Az óvatosság az oxálsav szublimálásnál fokozottan betartandó szabály. Nagyon-nagyon bölcs döntés volt, hogy nem a szermaradvány oldaláról közelítette meg azt a kérdést. Hiszen viaszt nem eszünk. A szermaradék pedig ott van, nem a mézben.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.04. 14:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
A Dr. úr munkáját én is szeretném megköszönni, hiszen a magyar méhészeti ágazat része, sőt mondhatni meghatározó része volt.
Nekem ami az ő szakmai irányvonalával ellentétes, az az Oxálsav szublimálás, bár az utóbbi időben már ő is tett lépéseket kísérleti szinten a méhesében, de nagyon határozottan kiállt az amitráz mellett. Engem a szermaradványok kimutatása táblázat meggyőzött, hogy váltani kell, és ebben a szakmai alelnökünk nem járt élen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.04. 10:56 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Szeretnék pár szót írni a választások veszteséről. Ez pedig nem más, mint Cserényi Péter. Valójában ő volt az , aki az OMME-t eddig vezette. Legalábbis a különféle beszámolókból ez a kép alakult ki Róla bennem. Hiszen nem ismertem, egyszer beszéltünk mindössze néhány percet. Ő egészen biztosan nem is emlékszik rám. Aktualitást az utolsó cikke ad a mondandómnak, ezért lehet, hogy jobb helye lenne az Atka topicban, de talán nem lényeges a hely. Bár voltak kétségeim, amit megfogalmaztam vele kapcsolatban egyszer-kétszer, a cikkben azért úgy látom, hogy a vitatott dologban talán mégsincs szerepe. Ez a Check Mite plus. Tavaly azt írtam, hogy nem lett volna szabad Magyarországra behozatni. Azt gondolom nem áll távol az álláspontunk egymástól. Ahogyan az atka elleni kezelési elveknek a jelen magyar méhészetének kontextusába helyezve is helyes szakmai álláspontot képvisel. Ilyen méhsűrűség mellett, ennyi méhcsaládot biztonságosan átteleltetni, szerintem is az amitráz használatával lehet alapvetően a legkisebb rizikóval megvalósítani. A Varroa Gate-tel kapcsolatos kétkedésével is pontosan egyetértek. Abban is igaza van, hogy Magyarországon még nincs amitráz rezisztencia. Az én véleményem az, hogy tolerancia viszont van, ami rosszabb, mint a rezisztencia, mert a méhész azt hiszi, hogy jól működik a szer. Azért volt ennyi ideig jó a másik két hatóanyaggal szemben, mert az aktív forma hamar lebomlik, és a viaszból így nem kerül vissza a pempőbe. Az oxálsavval kapcsolatos aggályait is maximálisan osztom. Az ok a hatás lassúsága. Ami nem azonos a tartós hatással. Nagyon komoly fenntartásaim vannak azt illetően, hogy át tudná venni a szerepet az amitráztól. De tökéletesen igaza van abban, hogy ezt rengeteg kísérlettel meg kell próbálni. Fumagillin kérdésben is igazat adok neki. Az a véleményem, hogy a Nozéma alapvetően a méhek életét rövidíti meg. Ezért nagy problémát akkor okoz, ha a fiasítás utánpótlással is baj van. A toxikus mértékű neonikotinoid felvétel azoknál a méheknél következhet be, ahol a Nozéma a bélfalon utat nyitott. Számításaim alapján a nektárban a halálos dózis huszadrésze van jelen. Tehát a neo csak akkor okoz gondot, ha a felszívódás mértéke meg tud nőni. A neo toxicitás "növekedését" és Nozéma kapcsolatát egyre több cikk támasztja alá. Tehát a neo elleni védekezést a Nozéma elleni védekezés is szolgálja.
Ezzel csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy a méhésztársadalom most lecserélt egy állítólag arrogáns, agresszív embert, egy szelíd, nagyon jó előadó képességgel rendelkező ugyancsak szakmabélire. Dénes szinte minden előadását meghallgattam. Volt amit félre is értettem. Például azt, hogy lassan tíz éve arról beszél, hogy most megint egy 87-es méretű összeomlás fog jönni. Ha a családlétszámot tekintve nem is ilyen mértékű összeomlás várható, mondjuk tíz éven belül, de méhtömeget illetően akár évente lehet hasonló mértékű állományingadozás. Amelynek a hátterében alapvetően a Varroa, ezt kísérően pedig a Nozéma lesz. Az ő megoldását viszont nem látom a problémára.
Végezetül annyit, hogy a magyar méhészek nevében én szeretném megköszönni a szakmai munkádat Péter! Az idő majd eldönti, hogy bölcs döntés volt-e a méhészek ítélete ? Remélem eljön az idő amikor a Csányi Antival ismét kezet tudtok fogni!

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.04. 09:12 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Anti!
Én sem vagyok neked alárendelve, miért is pitiznék, amikor te sértettél meg, és mint már eleve kifejtettem, nem csak engem.
Helyesen írtad le a szó értelmezéseit. A "parancs", az "utasítás" amiket te végig emlegettél és most is teszed nem szerepel ezek között.
A Zimány Árpád idézetnek nem tudom mi köze ehhez? Az "elvárás" szavunk szerintem nem divat szó.

Az utasítást és parancsot, ha nem teljesíted azért deklaráltan, mindig kézzel fogható retorzió jár.
Az elvárás nem teljesítése után pedig nem. Ez a lényegi különbség. De ha a szinonimák közül a "követelmény" neked nem tetszik, ne azt ragadd ki. Válogathatsz még a "igény, kívánalom, kívánság, óhaj, szükséglet" szavak közül.

Értsd már meg végre, hogy nem az a lényeg, hogyan magyarázod így utólag amit leírtál, hanem az, ahogyan leírtad és ahogyan azt mi értelmeztük, mert nem értelmezhettük másként, és pont abban a környezetben nem értelmezhettünk másként, amit oly sokat emlegetsz, hogy ki lett onnan ragadva a hozzászólásod.

De ha te mégsem úgy értetted ahogyan mi ott szereplők ezt értelmeztük (mert én pont ezt KÉRDEZTEM tőled az első reakciómban), akkor elég lett volna annyi, amit már egyszer javasoltam: " Bocs gyerekek, nem így gondoltam" Ennyi lett volna csupán az a bizonyos "elvárás".
Már megbocsáss, de nehogy mi pitizzünk már neked, hogy ugyan "lécci, lécci kérjél már elnézést", mert megsértettél minket!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.04. 07:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Mindenkinek gratulálok! Jó munkát.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.04. 00:41 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.12.29. 12:21
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Baranya Megye
Nem fogok olyasmit elismerni,amit nem tettem meg.
Senkit nem becsméreltem.
Ha Laci kérte volna tőlem a módosítást,mert számára félre érthető,sértőnek érezhető
amit írtam ,azonnal meg tettem volna,hisz vele sem és sokukkal akik azon a listán szerepelnek semmi bajom
és nem szeretném megbántani Őket.
De Ő nem kért hanem követelt.A szöveg környezet és az akkori felfokozott indulatok ismerete
kapcsán számomra mindenképpen követelés az elvárás szó.

Lássuk mit írnak a szakemberek,
Zimányi Árpád nyelvhelyesség munkájából idéznék
'2. Divatszók
Minden kornak megvannak a fölkapott szavai és kifejezései, amelyeknek
túlzásba vitt alkalmazása kiszorítja a változatos szinonimákat. A divatszók alakjukat,
alkotásmódjukat tekintve általában szabályosak, így tehát használatuk nem
nyelvhelyességi, hanem stilisztikai kérdéseket vet föl. Egy-egy szónak a rokon
értelmű megfelelők rovására történő elszaporodása olyan szempontból káros,
hogy kifejezésmódunkból eltűnnek az árnyalatok, kifakulnak a színek, ízes egyéni
fordulataink helyére megunt szabványelemek telepednek. Különösen gazdag
melléknévkészletünk megfogyatkozását fájlalhatjuk. Körükben jól lemérhető,
hogy mit okoz valamely szó használatának túlzásba vitele: eredeti jelentése
először megkopik, majd mindinkább elhomályosul, tartalma pedig jellegtelenné,
semmitmondóvá válik. Beszédbeli feladatát, az egyértelmű ábrázolást mind
kevésbé tudja teljesíteni.
Nyelvművelőink az utóbbi évtizedekben többtucatnyi divatszóra hívták föl
a figyelmet."
Mit ír az elvárás szó szinonimájára?
"elvárás – igény, kívánalom, kívánság, követelmény, óhaj, szükséglet; "

Mindenki másképp szocializálódik.
Számomra az elvárás szó egyenlő a követelmény szóval.

Bezzeg Laci!

Számodra bizonyára mást jelent az elvárás szó,
de nincs a szinonimák között a kérés szó.
Te utasítani akartál engem nem kérni!

Engem ne utasíts semmire és ne követelj olyasmit amit nem tettem meg.

Abból is látszik a célod,hogy ebben a témában a második írásodban sem
változtattad át kérésre az elvárás szavadat,holott egyértelműen leírtam és személyesen is elmondtam
ezt Neked.

Csányi Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.03. 13:28 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.12. 18:18
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Dunaföldvár
A leköszönő embereknek, köszönet eddigi munkájukért!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.03. 13:19 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.12. 18:18
Hozzászólások: 183
Tartózkodási hely: Dunaföldvár
A megválasztott embereknek Gratulálok, és a méhészek érdekeit, hoszútávú jövőjüket biztosító, egyéni érdekektől mentes, becsületes munkát kívánok!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.03. 09:54 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Hátha nem lesz akik folyton hátráltatja a munkájukat és folyton bíróság és egyéb hatóságok elé citálják az OMME-t. Úgy tényleg lehet majd érdemi munkát is végezni.

Antal!

Hidd el nem lesz attól sem gyengébb sem kevesebb ember ha elismeri, hogy hibázott. Még ha az egy félreérthető és állításod szerint nem rosszindulatú írás is volt. Több személyes ismerősöm is jelölt volt, nem érdemlik meg ezt a célozgatást.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.03. 08:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 886
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Én is gratulálok mindenkinek,reméljük most már indulhat az érdemi munka.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.03. 07:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.09. 21:34
Hozzászólások: 174
Tartózkodási hely: Szeged
Gratulálok minden megválasztott OMME tisztségviselőnek!

/Halad az, csak cserényi köll... ;) /


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.03. 07:45 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Gratulálok mindenkinek! ;)

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.03. 07:41 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Anti!

Az, hogy arról a listáról, milyen sokan megkerestek engem, azt bizonyítja, hogy nem csak én értettem úgy az írásodat, ahogy. Csak ők nem voltak veled olyan viszonyban, vagy nincsenek abban a helyzetben, hogy ezt szemedre vessék.
Nem ferdítettem el az írásod, most is állítom, még arra is vigyáztam, hogy az egész hozzászólást idézzem, nehogy az a vád érjen, hogy kiragadok a szövegkörnyezetből egy mondatot.
Még csak meg se vádoltalak semmivel, csak kérdéseket tettem, fel, hogy akkor javíts ki minket ha nem úgy gondoltad.
Az "elvárom" szó pedig, valóban több valamivel mint szimpla kérés, de korántsem utasítás.
A te írásod esetében kevesebbet írtál le pár szóval mint kellett volna, az én írásom esetében pedig többet magyarázol bele, mint ami le van írva.
"Bocs gyerekek, én nem úgy gondoltam, ahogy ti értettétek, nem fogalmaztam pontosan"
Ennyi lett volna, és ezt én a magam részéről, de amit most már a reakciókból tudok, bátran mondhatom , hogy az azon a listán szereplő többi becsületes, tisztességes méhész nevében is, továbbra is elvárom, ha valóban a nem szerencsés fogalmazás miatt, csak félreértettük amit írtál.

Üdv: Laci

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.03. 04:01 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.12.29. 12:21
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Baranya Megye
Pőte!
Azért léptem vissza,mert egy örült vezetésnek nem akartam
támadási felületet adni.
Az én üzlet társam Takács Ferenc akit Te is szívből utálsz.
Te is meg vagy győződve,Ő a méhészek ősi ellensége,Ő minden
rossznak az okozója.
Te is meg vagy vezetve,Te is elhiszed a többi kereskedő és a Cserényi által kreált hazugságokat.
Pedig Te jó és ügyes méhész vagy-figyeltem a hozzászólásaidat-,én látom ki az ügyes ki nem.
Nekem is a semmi volt a vagyonom úgy kezdtem méhészkedni,tudom mi kell a sikerességhez.
A Cserényi ma is habzó szájjal kampányolt Bross ellen,fenyegetőzve Takács be ül az OMME-ba,
ha Péter nyer.Kell is neki,mint púp a hátára,az OMME nélkül is eléri amit akar,lásd elérte a kaposváriakkal
is,amit akart.
Szerinted Cserényi habzó szája engem ki hagyott volna a sorból?
Meg is lett az eredménye a negatív kampányainak.
Elzavarták a küldöttek!!!
Ennyi embert nem lehet megvezetni.
Mekkora lett volna a győzelem ha Cserényi nem adta volna utasításba a szakiknak
olyan küldötteket hozzanak,válasszanak meg az egyesületeikben-majd mind helyi egyesületi
elnök-akik rájuk szavaznak..Olyan emberek,küldöttek voltak a választáson akik azt se tudták hova jöttek.
Eszik-e,isszák-e az OMME-t.Csak egyet tudtak kire kell az x-t tenni,és még ezek se szavaztak rá elegen!
Most már majd tudok aludni.

Csányi Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.03. 03:26 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.12.29. 12:21
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Baranya Megye
Bezzeg Laci!

EZT ÍROD:
"Azt írod két emberről, kiemelve név szerint a listáról őket, hogy "mindketten kiváló, becsületes emberek".
Anti! A többiek talán nem? Miért is? Mert nem szerepelnek azon a listán amit Bross Péter állított össze, hogy ő kikkel dolgozna szívesen együtt?
Anti! Te ezt így gondolod?
Ha igen, ez engem végtelenül elkeserít.
Ha nem, akkor viszont, nem csak a magam nevében, de a többiek nevében is, akik nem olvassák azt az oldalt, elvárok egy nyilvános "elnézést nem így gondoltam"-ot minimum, amiért ezeket az embereket ilyen színben tüntetted fel!"

Most már válaszolhatok.
MEGTÖRTÉNT AMIRE VÁRTAM,GYŐZÖTT A JÓZAN TÖBBSÉG.

A Lurdy házban is megígértem,válaszolok.Ennél gyorsabb nem tehettem.Most értem haza.
Kezdjük az idézet végén.
Te nem vagy az én főnököm,sem apám sem anyám se az életem párja,úgy,hogy nekem
ne írj ilyet,idézem: "elvárok egy nyilvános "elnézést nem így gondoltam"-ot".
Megkérhetsz.
Egy kérés és utasítás között nagy a különbség.
Érted?

Nem akartam összeveszni veled és nem akartam befolyásolni a másnapi választást,ezért nem válaszoltam eddig.
Ezt jól tettem mert megválasztottak.Úgy gondolom,helyt fogsz állni az IB-ben.

A hirtelen felindulás nem segít általában,mint ahogy mutatja a tőled származó idézet
első része is.
Én két embert emeltem ki a sorból,akiket szívesen láttam volna az IB-ben.
Igen ,őket minősítettem,de ez nem jelenti azt,hogy Te és a többiek nem lehettek kiváló,
becsületes emberek.Ha egy almára azt mondom,hogy piros,nem jelenti azt,hogy a kosárban
lévő többi alma nem piros.


Arra kértelek személyesen is és arra kérlek most is ne ferdítsd el az írásom,ne magyarázd azt
másképpen mint az le van írva.,egyébként is egy hozzászólást kiemelni a sorból nem túl igazságos,szerencsés.
Ahonnét idézted ott arról volt szó ki kit lát alkalmasnak az egyesületi vezetésbe és szerintem az akkori regnáló vezetés
(de jó leírni ezt,akkori regnáló)listájából én Őket emeltem ki,Őket láttam volna legszívesebben az IB-ben.

Gratulálok az IB-be kerülésed alkalmából.
Jó egészséggel végezd a küldöttek által rád bízott feladatot.
Hozzatok jó döntéseket,küzdjetek a méhgyilkos vegyszerek ellen,
a hosszú hatású rovarölők-neok,stb-gyomirtók ellen.
Tegyünk együtt a méhecskéink védelmében.
Teremtsétek meg a békét!

Csányi Antal


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.02. 23:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Elnök Bross Péter.
Általános elnökhelyettes Fekete József
Szakmai elnökhelyettes dr. Hegedűs Dénes
Nemzetközi elnökhelyettes Lászlóffy Zsolt
Elnökség tagjai: Tóth Péter, Bezzeg László, Mészáros László, Csonka Imre, Dózsa Tamás, Simonné Venter Éva, Dr. Sebők Péter.
Ellenőrző Bizottság elnöke Ficzere Péter.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.02. 23:19 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Az elnökség:

Tóth Péter, Bezzeg László, Mészáros László, Csonka Imre, Dózsa Tamás,Dr. Sebők Péter, Simonné Venter Éva,

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.02. 20:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.11.05. 09:14
Hozzászólások: 1164
Tartózkodási hely: Tolna megye, a méhes észak Baranyában
206/178=Bross Péter


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.04.02. 20:34 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Ficzere (tényleg) nagy aránnyal nyert.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.