Pontos idő: 2024.03.29. 16:52

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 08:15 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Végre mi is olvashatunk arról amit tudnunk kéne.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.16. 20:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Antarax írta:
Ezt már akkor is szépen nyomta, mikor leköszönt. Szóval nem változott semmi...


Nekem is ez jutott az eszembe!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.16. 20:50 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Hogy egy kicsit informális legyek:
a 121 elnökből, 84 volt jelen, elég sok új elnök mutatkozott be,javarészt fiatalok. Feltételezem, hogy az idős méhész kolegák nem nagyon kérnek már ebből a kutyakomédiából...
Megismertük Tukacs Zsófi utódját, Kozma Esztert,lényegében a nevén kívül nem hallottunk róla, pedig ahogy hallottam elég rátermett, kiillett volna neki egy kis fényezés. Lehet, hogy nem Péter jelöltje volt?!
Mézmarketingről hallottunk ezt-azt a gyűlés elején csak arról nem, hogy az előző KGY-n egyhangúan megszavazott Bognár Évike által beterjesztett programmal mi lesz az után, hogy ő maga nem került be az elnökségbe.
Bross elmondta, hogy tudomása szerint "az OMME a mai napon permentes", úgyanis csujával megeggyezett, utóbbi visszavonta kereseteit az OMME ellen. Nekem úgy tűnt, hogy ezért még el is várt volna valamiféle dicséretet...
A hatályos alapszabállyal kapcsolatban elég hosszú vita folyt, de győzött a józan ész.
Péter hosszú monológban fejtette ki, hogy el kell fogadni a jelenlegi helyzetet, senki ne pereskedjen és lényegében ne is kritizálja a döntéseit, mert ő így nem tud dolgozni, már egy kicsit meg is bánta,hogy elvállalta a jelöltséget... Most az sem tudja, hogy merjen e menni a közeljövőben Olaszországban megrendezésre kerülő mézminőséggel foglalkozó konferenciára. Javaslom arra alkalmas és erre a célra megválasztott személlyel menjen és akkor nem lesz gond.Hisz ő mondta, hogy a jelenlegi felhozatal a többség által megválasztott és at el kell fogadni.
Ide tartozik, hogy Lászlóffy nem volt jelen,meg is értem, hisz Péter rajongói a vérét akarják csak azért mert egyszer leadta az ők szintjükre. Más szemében a szálkát...

A Nemzeti Program több tételben változik, több esetben emelkedik a szükséges méhcsaládszám (utánfutónál pl.: 60 család szükséges ), lényegi, az eddigi visszaélésekhez hasonlóakat kiküszöbölő szigorítás nem került be. Ide tartozik, hogy egyesületünk ( gondolom a többit sem ) vezetőségét a kutya nem kérdezte meg, hogy van-e valami javaslatunk.
Gyógyszer-cukorba bekerül a teljes álarc A2B2E2P3 (!) szűrőbetéttel és az oxálsavas készítmények visszakerülnek a gyógyszer oldalra.

Tóth Péter elmondta, hogy az Antivar és a Biowar500 nem megfelelően működik, a Checkmite+ pedig ( főleg tavasszal ) kifejezetten káros a méhekre. Elmondta, hogy vizsgálataik szerint egyes méhekre nem veszélyes növényvédő szerek együttes nappali alkalmazása mérgező a méhekre, erre folynak vizsgálatok és a jövőben is folytatják majd őket. Várhatóan jövőre el sikerül érni, hogy egyes szerek együttes alkalmazása tiltott lesz nappal.

Mézminőséggel kapcsolatban Bross elmondta, hogy ROSSZ A MÉZÜNK. alacsony pollenkoncentráció, magas cukoretetésből származó cukrok jellemzik. Érdekes,hogy Fazekas Gyula a Magyar Mézkereskedők és Csomagolók Egyesület elnöke a tavaszi KGY-n azt mondta el, hogy az elmúlt években folyamatosan javul a mézünk minősége ami nem jó,mert több kínai szutykot bír el. Akkor most mi van???
Elhangzott az amivel egyetértek, hogy ha látjuk a szomszédot, hogy cukrot etet pergetés előtt azt ne utánozzuk. No de ha tudjuk, hogy ez van akkor miért nem teszünk ellene valamit? Persze tudjuk,hogy a jelenlegi helyzetben nem segítene még egy botrány, de az tény, hogy egyes "méhészeknek" majdnem annyit köszönhetünk mint a kínai szutyokméznek...
Gyantaszűrt mézek kimutatására megvan a labortechnológia.

Dr.Hegedűs Dénes a tőle megszokott higgadtsággal és szakmaisággal előadta, hogy nagy baj van a méhegészségügy terén, a méhállomány 50%-ának pusztulását prognosztizálja tavaszra, azaz 600.000 család elvesztését.
Nagy jelentőséget tulajdonít a családok atkaterheltségének év közbeni felmérésének. Hig. aljakon keresztül a természetes atkahullás mértéke szerinte napi 1 atka esetén 1500 atka a családban.
Elmondta azt is,hogy van lehetőség, hogy a támogatott készítmények közül kivenni a nem hatékonyakat,de ehhez kellenek a felhasználók visszajelzései.

Fekete József bemutatta a NAK-OMME termelői méz kampányt, nagyon meggyőző volt. Ez egy ősztől tavaszig tartó PR kampány lesz, elsősorban a termelői mézesüvegben, OMME zárszalaggal kiszerelt mézek promotálása a cél, a mellett,hogy hangsúlyozzák, hogy a többi méz is jó méz, azaz mentes lesz a negatív kampánytól. Maukner Zsófi és egyéb gasztrobloggerek bevonásával, gerilla kampánnyal, nők lapja reklámmal...
Lesz új OMME üveg,ezúttal negyedkilós.
Lesz még ön-tájékoztatás is, megjelennek mézesüveg reklámok a Méhészet,Méhész Újság és a Magyarországi Méhész szaklapokban... EBBEN A SORRENDBEN. Tehát szépen utána van sorolva az OMME Baja és Körzete Méhész Klub Egyesület szakmai lapja, az OMME saját szakmai lapja is Brossi ezek szerinti főállását és az általa érdekképviselt méhészetnek. GRATULÁLOK!

Kb. ez történt bő 6 óra alatt... Folyt.köv november 13-án a KGY-n.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.16. 20:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.08. 00:30
Hozzászólások: 141
Pöte írta:
Remek volt a mai OV! Bross másodállású elnök úr remekül játszotta a hisztis óvodást.

Ezt már akkor is szépen nyomta, mikor leköszönt. Szóval nem változott semmi...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.16. 19:28 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
A méhészet újság felelős szerkesztője! Lényegében kiderült,hogy nem is olvassa az OMME kiadásában megjelenő Méhész újságot.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.16. 18:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Főállásban mit csinál?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.16. 18:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
:taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.16. 18:30 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Remek volt a mai OV! Bross másodállású elnök úr remekül játszotta a hisztis óvodást.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.11. 17:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
http://www.omme.hu/?p=7484



Vigyázat!
by Horváth Gábor • 2016-10-10

Tájékoztatjuk a méhésztársakat, hogy az Európai Unió területén kívül gyártott (Szerbia) HerbaStrip készítményben, a gyártó által a csomagoláson feltüntetett természetes (herba) összetevők mellett szintetikus atkaölők is vannak a csíkban. Egyesületünk bevizsgáltatta a készítményt, és a lapkákon található illóolaj komponenseken túl csíkonként 0,03mg/lapka mennyiségben amitráz, valamint 1mg/lapka akrinatrin található. Ez utóbbi a piretroidok szercsoportjába tartozó hatóanyag, többek közt a „Taglo” nevű rovarölőszerben is benne volt, valamint a cseh gyártmányú GABON PA 92 falapokban is.

IMG_1855

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.09. 08:34 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
A Nosema topicban válaszoltam ez már rég nem ide illik.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.09. 02:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.08.10. 22:22
Hozzászólások: 58
Mulder Ügynök írta:
Sanyikám már rég beszéltünk de most szóba állok veled, bár azt mondják a fórumokon tiltott szereket nem szabad reklámozni.
Én "aszondom", és bárki bármit mondhat, ha már beütött a baj barátom, a nosema cerana ellen semmiféle más módszer nem hatásos, mint a Fumagillin, anno Buchinger Gyuri bácsi / Omme alapító/ által elmondott keverékben , és eljárásban történő alkalmazása.
Annyit mondhatok, ez az eljárás egyben a legminimálisabbra csökkenti a szermaradványok lehetőségét. /Egyszer már elmondtam a fórum találkozón Jászberényben./





Ez a Fumagilin április óta ( http://www.omme.hu/?p=6342 ) olyan lett, mint a Harry Potterben a "Tudjukki" ? Nem lehet róla beszélni? Én pár hónappal előtte kaptam hivatalos vizsgálati eredményben kezelési javaslatként ezt a szert - többek közt - a Nébih Állategészségügyi Diagnosztikai Igazgatóságtól. Akkoriban nem jutottam hozzá, de most kaptam a "tengeren túlról", mivel azóta a probléma folyamatos az egyik telephelyemen. Sajnos csak épp tegnap érkezett, és keresem a biztonságos felhasználási módját ebben a hideg időjárásban. A szirupot már talán nem hordják be, a lepényre meg nem várnék tavaszig, mert lehet akkorra már késő néhány családnál. Ha valaki tud segiteni felhasználási móddal, recepttel - akár privátban, mivel nem mondható ki - nagyon köszönöm! Én sem voltam ott akkor Jászberényben, és érdekelne a spanyol professzornő adagolása, módszere is. Megpróbálom mellékelni a szakvéleményt:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.08. 10:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.08.12. 20:46
Hozzászólások: 50
A méhészet nagyon jó dolog. Itt mindenki úgy kínlódik ahogy akar. Ha a baj nagy akkor mindenhez kapdos az ember, és bármire képes. Aki nem az nem méhész.
Lehet azonban más képen is hozzá állni. Kevesebb vándorlás, kevesebb pergetés, és mivel a cerana faj hidegtűrő, meg lehet próbálkozni, a vastagabb takarással. Nem győzöm hangsúlyozni, télen is és nyáron is érdemesebb takarni. Mivel bár a telek enyhébbek, a ciklusokban fellépő hideg is a ceranának kedvez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.07. 20:24 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Nem voltam Jászberényben. :cry: :D
Nekem maradt a spanyol professzornő 2010-es kaposvári előadásában hallott adagolás és módszer.
Ez működik, és mint hallottuk gyakorlatilag nincs szermaradvány.(Ezt laboratóriumban mérték.)

A fumagilin helyrtt ajánlanám neked a táncot https://www.youtube.com/watch?v=WKLYtJHL87A
Lehet, hogy kevésbé hatékony mint a fumagillin, de annyit biztosan ér mint néhány engedélyezett szer. :lol:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.07. 18:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.08.12. 20:46
Hozzászólások: 50
Sanyikám már rég beszéltünk de most szóba állok veled, bár azt mondják a fórumokon tiltott szereket nem szabad reklámozni.
Én "aszondom", és bárki bármit mondhat, ha már beütött a baj barátom, a nosema cerana ellen semmiféle más módszer nem hatásos, mint a Fumagillin, anno Buchinger Gyuri bácsi / Omme alapító/ által elmondott keverékben , és eljárásban történő alkalmazása.
Annyit mondhatok, ez az eljárás egyben a legminimálisabbra csökkenti a szermaradványok lehetőségét. /Egyszer már elmondtam a fórum találkozón Jászberényben./


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.07. 12:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Mulder Ügynök írta:
.... Itt még akkor is nagy veszteségek lehetnek, ha valaki rendelkezik a nozéma elleni gyógyszerekkel, mivel a cerana faj felismerése igen nagy gyakorlatot igényel. Mivel itt nincsenek mászkáló méhek, a család fejlődésének intenzitásából lehet felismerni.

A felismerés nem ördöngösség. Egy tanulói mikroszkóp nem komoly összeg a méhészet költség oldalán.
Csak utána mit teszel?
Hazai vagy európai vajákos szerek?
Ráolvasás, dupla pénz szent Ambrusnak? :roll:
Esetleg meghozatod a tengerentúli nálunk betiltott gyógyszert? :twisted:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.06. 21:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.08.12. 20:46
Hozzászólások: 50
Egyrészt az 5%-os pusztulás, vagy az alatti természetesnek mondható, mivel még a legnagyobb elővigyázatosság és oda figyelés mellett is vannak selejt anyák.
Ilyen például az anyanevelőktől jó drágán beszerzett anya, ami kellő dajkaméhek híján kevés ideig petézik. Ezek nyáron és ősszel, nagy intenzitással kezdenek petézni, ám idejekorán kimerülnek. Jó esetben tavasszal váltják le őket, rosszabb esetben télen, tél végén pusztulnak el, amikor anyanevelésre nincs lehetőség.
Másrészt a család veszteség megakadályozásának, egyik nagyon fontos módja, a nozémás családok korai felismerése.
Itt még akkor is nagy veszteségek lehetnek, ha valaki rendelkezik a nozéma elleni gyógyszerekkel, mivel a cerana faj felismerése igen nagy gyakorlatot igényel. Mivel itt nincsenek mászkáló méhek, a család fejlődésének intenzitásából lehet felismerni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.09.28. 22:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
A "szórtan" pusztulás alatt úgy értem, hogy van egy réteg méhész, nagy tapasztalattal és tudással rendelkeznek, ott nem igen van pusztulás sohasem, a családjaik egész évben jók és ütőképesek(itt is vannak azért gondok, de azt jól kezelik)
A másik rétegnél minden évben van pusztulás, 10-40 százalékig, pedig ebben a sorban a legtöbben még régiek, de valami mégis hiányzik.
A harmadik réteg viszi fel az átlagot, itt vannak olyanok például: akik tavaly tavaszon (vagy tavalyelőtt) döntötték el hogy méhészkednek, vettek 10-40-50-80 család méhét tokkal vonóval, idén tavaszon becsukták.
Ezt nem csak álmodtam, jártam náluk.
De nem is régen láttam éhen pusztulni tavaszra vagy 250-300 családot felesben, a fiókok azóta is hegyben állnak az udvaron, vagy az érdekesség kedvéért négy darab konténer is így járt.
Tehát a 20-25 százalék pusztulás mindig megvan, jóslás és atka nélkül is, a szaktudás hiánya miatt.
Az idén rosszabb a helyzet, tavasz óta már sok,mindent láttam, a "jóslat" nem sokat lő mellé sajnos, hiszen vannak állományok ahol a becsukások már most elkezdődtek, és a megmaradtak is harmat gyengék.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.09.28. 20:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.01.19. 17:50
Hozzászólások: 299
https://www.youtube.com/watch?v=A5Sn8gRQBqU

az első 1 percben amire én utaltam. Én nem nevezem semminek, mindegy is nem egy nagy valami ez.

robi75 ne haragudj de az írásaidat mindig nehezen értelmezem, jobb esetben ha tudom értelmezni ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.09.28. 13:30 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Polai.Richard írta:
Mi változik jövőre ami jelentősen gátolná az atka populációt?

Alapvetően nem ide való a téma, ezért röviden csak annyit, ha egy erősen atkás évben hosszú ideig történik a kezelés ősszel, akkor az nagyobb arányban pusztítja a fiatal atkát, mint az időset. Kiváltképp ha az adott szerrel szemben tolerancia van. A fiatal atkának az első foretikus ciklusa feltehetően hosszabb, mint a későbbi ciklusok ( a petefészek érése miatt). Az alacsonyabb koncentrációban lévő szerrel az öreg atka rövidebb ideig érintkezik, ezért az ölő hatás kialakulása nélkül nagy százalékban képesek visszabújni a fiasba. Ott aztán beindulhat pl. az atkaölőszer lebontásáért felelős enzim termelése, ami a következő ciklusban már védeni tudja az öreg atkát. Következésképpen az öreg atka majd azért pusztul el, mert az élete végére ér. Ha nincs fiatal atka (hiszen azt sikeresen tudtuk pusztítani), akkor nem lesz akkora kezdeti populáció, ami a következő évben kritikus mértékűre tudna duzzadni. Az utána következő évben viszont, a lanyhuló kezeléseknek köszönhetően ismét sok atka lesz. Azokban a méhészetekben viszont, ahol idén nincs sok atka, és ezért keveset kezel a méhész, ott jövőre lehet sok atka.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.09.28. 08:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.08.27. 10:05
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Felső-Bácska
A rovarok világában nem ismeretlen a túlszaporodás majd az összeomlás/Gradációs görbe/ amit élelem hiányon kívül nagyon sok egyéb tényező okoz. Hegedűs dr. előadásában ez számomra is új volt, ezért is osztottam meg Veletek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.09.28. 05:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.06.24. 15:39
Hozzászólások: 200
hollosa írta:
A virusok nemcsak az méheket teszik tönkre az atkát is. 2017-es évben gyengébb atka fertőzés várható.


Ez kitől hangzott el? Csak mert több angol nyelvű vírusokkal foglalkozó szakírás is arra hívja fel a figyelmet hogy a DWV vírus egyik alfaja annyira jól működik együtt az atkával hogy más alfajokat elnyom. Ez nyilván nem szimbióta kapcsolat de együtt létezés.

A 3 éve bedurvult és egyre kezelhetetlenebb méreteket öltő atkahábórú sem azt igazolja hogy bármi baja lenne a méhvírusoktól az atkának.

Gondoljunk csak az elmúlt pár évre. Mi változik jövőre ami jelentősen gátolná az atka populáció?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.09.27. 21:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
esport!

Nem kell védeni, szórtan ugyan de kb ennyi el pusztul mindig, ez minden tavaszon saccra nyomon követhető, nincs az a család mennyiség, amit el nem lehetne adni tavaszonként. Ha ez mindig meg is maradna, szerintem már 3-4-5 millió méhcsalád lenne az országban :mrgreen: .
De nem marad meg, viszi az atka-nosema, vagy egyszerűen a hozzá nem értés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.09.27. 21:42 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Kifejtenéd?
Mi köze a pusztulásnak, a tavaszi időjáráshoz?
Egy néhány napos (10-14) meleg idő felgyorsítja az akác fejlődését, a méhcsaládokét kevésbé.
Nem jönnek fel akácra kellően a családok.
Ezt pusztulásnak neveznéd? :shock:

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.09.27. 20:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.01.19. 17:50
Hozzászólások: 299
Bár nem tisztem megvédeni senkit de ha jól tudom a pusztulás mértékét az akácérett családokban határozza meg, pl ha erősiteni kell, stb...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.09.27. 17:10 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Köszönjük az infót! :taps

CsZoltán írta:
.... A jóslat: fele méhünk odalesz a télen. .......

A doktor úr jósolt az elmúlt években is 20-25% pusztulást az előadásain. Reméljük ez a jóslat is túlzó lesz.
Bár a híreket hallva, országosan is nagyobb a kaki mint előző években.
A támogatás cunamiról pedig talán Aureliust, mint az egyik legautentikusabb forrást kéne megkérnünk, hogy adjon egy kis tájékoztatást.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.09.27. 16:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.08.27. 10:05
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Felső-Bácska
A virusok nemcsak az méheket teszik tönkre az atkát is. 2017-es évben gyengébb atka fertőzés várható.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.09.27. 15:08 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
De kíváncsiak vagytok!? Ott nem voltam, de Baján igen és az előadók onnan jöttek délutánra. Sajnos nagyon kevés időt hagytak a szervezők nekik így egy zanzásított előadás jutott nekünk. A jóslat: fele méhünk odalesz a télen. A támogatások lesznek még jobbak hagy legyen még több méhész. ( Lehet nekem is csak kellene vmit részelni belőle, de eddig még így is áll a méhészetem)

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.09.26. 19:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Majd a facebukon kitárgyalják! :D

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.09.26. 16:16 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Ennyire kevesen voltak, vagy ennyire nem volt újdonság???
Írjon már valaki néhány sort a résztvevők közül!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.09.25. 14:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Valaki volt? Hagzott el valami új információ?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.09.23. 09:08 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2009.12.29. 12:21
Hozzászólások: 33
Tartózkodási hely: Baranya Megye
Tisztelt Méhésztársak!

Szentlőrincen komoly szakmai program
most szombaton.
Bross Péter,Hegedűs Dénes,Rusvai Miklós

http://kistermelokhaza.hu/rendezvenyek/ ... -mazas-nap


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.08.12. 19:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Erősen gondolkodtam, hogy megfelelő helyre írjam a hozzászólásomat. Eredetileg úgy gondoltam,a "Méhészet újságban" lenne a legjobb helyen, hiszen a cikk, mely generálta, ott jelent meg (Brüsszelben jártunk, Bizakodó mézreferens címmel).

Aztán mégis az "OMME hírek" témát választottam, hiszen a cikk kapcsán feltoluló gondolatok inkább ide vezetnek, különösen annak fényében, hogy nem is elsősorban a cikk tartalma, hanem a jelenség miatt ragadtam klaviatúrát.

Nos, Brüsszelbe vezetett a mi régi/újsütetű OMME elnökünk útja, tisztelgő látogatást téve a Mezőgazdasági Bizottság mézreferensénél, Laurence Bonafos asszonynál. A látogatás teljesen indokolt volt, hiszen a magyar méhészet uniós támogatása fölött a Bizottság bábáskodik, s közismert a Méhészeti Nemzeti Program kiemelkedő fontossága az ágazatban. Nem is azzal akadt bajom, hogy az érdekképviseleti szervezetünk elnöke szeretne tájékozódni és konzultálni a mézreferenssel, hanem a látogatáson elhangzottakról szóló cikk "szerzőpárján", Dr. Körmendy-Rácz Jánoson kerekedett el a szemem. Mit keresett az Egyesület Ellenőrző Bizottságának nyögvenyelősen és csak "érdekes" körülmények között megszavazott tagja az Elnök Úr kíséretében, amikor az Alapszabály szerint a MMNP Egyesületen belüli elsőszámú letéteményese az Elnökség, azon belül is a nemzetközi kapcsolatokért felelős elnökhelyettes tűnik kompetensnek. Ha az Elnök Úr nem beszéli tárgyalóképes szinten a tárgyalási nyelvet, akkor természetesen szüksége lehet "nyelvre" is, a küldöttek azért voksoltak legutóbb Lászlóffy Zsoltra, mert úgy ítélték meg, hogy Ő képes több nyelven is támogatni az elnök kapcsolatteremtő programjait, ráadásul szakmailag is kompetens és hiteles "nyelvművelő". Az már csak hab a tortán, hogy egyúttal szaktanácsadó is, tehát tökéletesen képben van a MMNP-mal kapcsolatban.

Természetesen előfordulhatott volna az a szituáció is, hogy az elnökhelyettes nem volt képes az adott időpontban elutazni, de ha mindenképp szakmai segítségnyújtásra szorult az Elnök, akkor a szaktanácsadói gárdában ismerek az elnökhelyettesen kívül még legalább három személyt (sajnos nem ismerek mindenkit személyesen), aki tökéletes angolsággal támogathatta volna a brüsszeli látogatás szakmai programját, s úgyszintén tökéletesen képben van a NP-mal, méhegészségüggyel, mézvizsgálatokkal és a mézpiaccal kapcsolatban (is). Fölösleges neveket sorolnom, s azt sem vitatom, hogy Körmendy-Rácz Dr. is megfelelő színvonalon volt képes tolmácsolni, de ez a kiruccanás nem okvetlenül a műszaki tudományok kandidátusának jelenlétét követelte meg, ráadásul a cikk alapján az apiterápiáról szó sem esett.

Furdalta tehát az oldalamat a kíváncsiság, hogy milyen oknál fogva nem a nemzetközi kapcsolatokért felelős elnökhelyettes utazott Brüsszelbe Brossal, ezért egy másik méhészeti fórumon feltettem ezt a kérdést egy rendkívül "jolinfrmalt", Brossal közeli kapcsolatban álló személynek:
"Jelenleg a brossi paradigma-váltásnak mindössze eme hozadékát látom megvalósulni, de ahogy hallom, a Kerál újabban veszített valamennyit a kezdeti lendületéből, mintha némileg enerváltabb lenne, mint a megválasztása utáni időkben. Néha előfordulhatna a Hivatalban is...
Remélhetőleg nem állandósul nála ismét az a depresszióra való hajlam, mely már az előző lemondásakor is eluralkodott rajta, s az sem lenne hiba, ha nem az Ellenőrző Bizottság legnehezebben és meglehetősen nyögvenyelősen megválasztott tagjával utazgatna a külföldi tárgyalásokra, hanem igénybe venné az általunk megválasztott, nemzetközi kapcsolatok ápolásáért, fenntartásáért felelős elnökhelyettes szakmai segítségét az ilyen fontos, az OMME és a magyar méhészeti ágazat jövőjét befolyásoló és meghatározó tárgyalások során. Mi erre adtunk néki mandátumot, s a következő Küldöttgyűlésen eme mandátummal való sáfárkodását fogjuk számon kérni rajta. Az OMME nem utazási iroda, ha a nemzetközi kapcsolatokat ápolják, akkor ott a nemzetközi kapcsolatokért felelős elnökhelyettes tárgyaljon az elnök úrral, ne az apiterápiát képviselő haver. Ha meg nyaralni mennek, azt ne az OMME büdzséjéből finanszírozza a tagság a tagdíjaiból!"

A válasz is megérkezett:
"Ma megkérdeztem Bross Pétert miért nem Lászlóffy Zsolttal ment Brüsszelbe.
Válasza az volt, hogy Zsolttal sehova sem fog menni.
Az már az én megjegyzésem, hogy megértem, mert Zsoltot ő fedezte fel, vesztére.
Addig senki nem is hallott róla, amíg Bross nem jelölte vezető szaktanácsadónak.
Jó barátoknak tűntek, de Zsolt kihasználta Bross naivitását, jóhiszeműségét.
Többször keményem hátba szúrta, hol burkoltan, és legutoljára az elnökválasztáson nyilvánosan.
Én egy cseppet sem csodálkozom rajta ha kiesett Bross piksziséből is.
Mivel Zsolttal nem kívánt Brüsszelbe menni, megkérte Dr.Halász Gábor budapesti szaktanácsadót (jól beszél angolul), hogy menjen ő.
Azt nem tudom Gábor miért nem ment, de végül Körmendyvel utazott.
Körmendy tudomásom szerint 4 nyelvet beszél, így rá esett a választás, meg ő legalább nem nézi Brosst óvodásnak.
Az OMME újságban olvashatsz róla beszámolót."

Elnézést, hogy ide átidéztem az üzenetváltást, de a mondanivalóm szempontjából rendkívül lényeges, hogy az eredeti szöveg szerepeljen, dokumentálva, hogy a közelálló "királycsináló" bizalmas miként tálalja a szituációt. (Ígérem, a lehető legritkábban követem el a jövőben ezt a csintalanságot...)

Nos, olvastam, s éppen az olvasás nyomán tartottam szükségesnek, hogy felhívjam a figyelmet a jelenségre, mely az Egyesület jövője szempontjából rendkívül borús képet fest. Az Elnök úr a választási kampány során lépten-nyomon hangoztatta, hogy megválasztása esetén bárkivel hajlandó az együttműködésre a közös cél, az érdekképviselet, a méhészeti ágazat érdekében. Az én olvasatomban -az utóbbi idézet alapján- tehát nem volt teljesen őszinte ezen ígérete. Van ugyan még lehetőség a korrekcióra, de amennyiben az Elnök továbbra is csak a számára szimpatikus személyekkel hajlandó együtt dolgozni, akkor az Egyesület szempontjából van egy rossz hírem: rövidesen újabb választások elé nézünk. Azt sem ártana tudomásul venni az Elnök Úrnak, hogy az Ő posztja is választott tisztségviselői poszt, mint az Elnökség többi tagjáé is, tehát mindannyian a küldöttek által képviselt tagságtól kapták a mandátumukat. Mint írtam, e mandátummal el is kell számolnia mindenkinek. Az pedig számomra elképzelhetetlen, hogy egy országos érdekképviseleti szerv elnöke személyes szimpátia és antipátia mentén hajlandó csak együtt dolgozni az ügyvezetésben bárkivel. Nem királyság az OMME, hanem az önkormányzatiság talaján működő Egyesület. Aki nem képes és hajlandó egy irányba húzni a szekeret, az ne vállaljon szerepet az ügyvezetésben, magyarán mondjon le, mert magatartása ellenkezik az egyesülés lényegével. Ha ez a "szelektív" együttműködési készség a továbbiakban is fennmarad, a tagság kénytelen lesz még a mandátum kitöltése előtt lépni, az Egyesület gördülékeny működését nem veszélyeztetheti a személyes ellenszenv.

Végül amiért nem a Méhészet újság témában írtam le mindezt: rendkívül káros jelenségre szeretném felhívni a figyelmet. Bross Péter az OMME elnöke. Ja, meg a Méhészet újság felelős szerkesztője is. Az OMME tagok tagdíjukból létrehoztak egy saját újságot, a Méhészújságot. Ha az OMME elnöke Brüsszelben az OMME érdekében és a tagdíjakból finanszírozottan (azaz a tagság pénzén) tárgyal, akkor alapvető igénye a tagságnak, hogy ne a Méhészetben jelenjen meg a tárgyalások eredményét ismertető cikk, hanem az OMME saját újságjában. Egyúttal elvárható lenne, hogy az OMME honlapjára is felkerüljön az anyag. Teljességgel etikátlan és összeférhetetlen, hogy a felelős szerkesztő-elnök az OMME pénzén utazgat, s a Méhészetben ismerteti az ezen utazás során elvégzett munkát. A háttérben a Méhészújság elsorvasztásának szándéka is felmerülhet, s ez a tagság számára teljesen elfogadhatatlan. Mi megszerettük a Méhészújságot, szakmailag valóban hiánypótlónak találtuk, s az minket nemigen befolyásol, hogy a Méhészetet esetleg kevesebben vásárolják, s a hirdetések is megoszlanak a két lap között (Brosst valószínűleg ez utóbbi erősen foglalkoztathatja, ha jól tudom, a Méhészújság hirdetési bevételeiből közvetlenül nem részesedik...). Megjegyzem, én továbbra is olvasom mindkét lapot...

Szerintem ezt az etikátlanságot, összeférhetetlenséget valamilyen módon szükségesnek tűnik feloldani, nem látszik egészségesnek visszahozni a régi gyakorlatot, mikor a "Kerál" egyidejűleg sok trónuson volt képes székelni. Mi nem királyt, hanem egy, az Egyesületnek elkötelezett, együttműködni képes és akaró elnököt választottunk a demokrácia jegyében. Ugyanezen demokrácia folyományaként számon is kérhetjük a választási ígéreteket. A tagság pajzsra emelhet, de le is taszíthat onnan bárkit, ha ezt látja szükségesnek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.07.27. 12:41 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2012.04.04. 20:05
Hozzászólások: 29
Tartózkodási hely: Nagykökényes
Sziasztok! Mi a véleményetek az OMME által szervezés alatt álló munkacsoportról? Én örülök neki,hogy valami elindulni látszik. Aztán remélem nem családunk. :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.07.09. 12:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Nem hiszem, hogy erősebb a lobbiereje a dinnyéseknek, s azért arra sem árt visszaemlékezni, hogy a méhészeti ágazat érdekében is hatékonyan fellépett a főállatorvos, amikor az áruházláncok beszállítói pancsolt mézekkel "etették" a Nagyérdeműt...
A méhészek értékesítési problémái nem teljesen analógok a dinnyésekével, s "!!!!!!!! itthon bárki bárkit", attól még a kiszállított áru árára sok hatása nem lesz...

A dinnyés előzményekből néhány szemelvény, én nem akartam visszamenni Berci idézte távolságokba, s a megoldást sem a borogatásban látom. Azt sem hiszem, hogy uniós és hazai kormányzati szándék nélkül jelentős előrelépést lehetne elérni a mézértékesítésben, felvásárlási árak ügyében:

http://nepszava.com/2012/07/magyarorsza ... vevot.html

http://www.vg.hu/vallalatok/mezogazdasa ... cok-407488

http://magyarhirlap.hu/cikk/464/Megeros ... yetermeles

http://szegedma.hu/hir/szeged/2016/04/h ... tanak.html

Nos, akkor nem sütötték rá a kartellezést a piaci szereplőkre, s a legnagyobb tömeget forgalmazó áruházláncok (némi kormányzati és termelői nyomásra) is bölcsen belátták, hogy reklámnak sem rossz a "csak hazait forgalmazunk" szlogen. Idén sem "nyomtak", követeltek a lobbizók, mindössze "szépen kérték" a nagy forgalmazókat...


http://www.agroinform.com/kerteszet_szo ... -27727-001

http://www.agrotrend.hu/gazdalkodas/ker ... nnyeszezon

http://www.marketinginfo.hu/hirek/article.php?id=42246

http://www.pr4food.hu/2016/06/julius-1- ... innye.html

Mint látszik, komoly promóciós értéke lehet a kezdeményezésnek, s lehet, hogy a tavalyi akcióhoz hasonlóan a NÉBIH is sorompóba száll a dinnyepiac tisztasága, nyomon követhetősége érdekében:

http://portal.nebih.gov.hu/-/fokozottan ... yearusokat

Gondolom, a piacokon, vásárokon, háztól értékesítő méhészek mindegyike sem örülne maradéktalanul egy hasonló nyomon követhetőségi vizsgálatnak...

Már csak azt kellene kiderítenünk, mi köze mindennek az OMME hírekhez...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.07.09. 11:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.08.01. 19:31
Hozzászólások: 54
http://videa.hu/videok/hirek-politika/d ... 9PRsFCqpni


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.07.09. 09:52 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.27. 17:41
Hozzászólások: 691
Tartózkodási hely: Újkér, GY-M-S
Tegnap hallottam a rádióban, hogy mivel már van hazai görögdinnye innentől a boltok polcain már csak magyar dinnye lehet! A dinnyések kit !!!!!!!!! le ezért az eredményért? Erősebb az érdek képviseletük mint nekünk? Hihetetlen...

_________________
Üdv: Bálint


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.24. 22:53 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Jaaaa, hogy a "megváltók" a fekete-fehér fórumra írók lennének, így már értem, azt hittem, Pöte az új elnökre és az elnökség egyes tagjaira gondolt és hogy ők tettek valami borzasztó dolgot vele.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.24. 21:16 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Értem. Nemzeti Programon kívüliként most hallom először a nevét. De azért gratula neki, mivel minden magyar gyerek öröm!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.24. 16:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
zsolti írta:
Ki az a Zsófi? :shock:


Zsolti!

Néhánnyal lejjebb...
viewtopic.php?f=2&t=55&p=149987#p149987


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.24. 15:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Abrakababra!

Én is többször megpróbáltam már az Önéhez hasonló buta pofát vágni, bár lehet, hogy nem mindig sikeredett ilyen tökéletesre...

Azok a "csunja fiúk"elég sok mindent elkövettek bárki ellen, aki nem velük együtt vonyított, vagy váltott paradigmát.

Elhangzott a megváltóknál olyan is, amit még az Agyernyői sem volt elég merész vállalni, s törölte. Nos küldenék egy idézetet az ottani "párbeszédből", talán megvilágítja, Pöte mire gondolt:

"FInta

Re:Kakaskukorékolás

« Válasz #1581 Dátum: 2016. Március 06. 08:25 »

Idézetet írta: Bálint - 2016. Március 04. 22:51

Senki nem akarta megdönteni az OMME-t, ez a Mészáros se százas! Egy link duma az egész ember. A programkoordinátor megdöntését még el tudnám képzelni, de a Mészárost csak döntse meg egy szürke jegesmedve, ha már ez jár az eszébe és a gatyáját tologatja.


Ezt büszkén reklámozhatod... gratulálok... remélem a családod női tagjaival is elolvastatod...
Egy fiatal nőről beszél aki valakinek a lánya, a testvére, a barátja, párja... biztos ők is csodálnak, hogy ennyire kreatív vagy."

Mélységesen meg tudom érteni FInta felháborodását az idézett Bálint-féle "humor" nyomán, s talán így érthetőbbé válik, hogy a cél nem feltétlenül szentesítheti a mocskos eszközöket...

(Ha netán Sólyomszem előbb törölné eme választ, mint hogy értőn végig tudná olvasni, szívesen elküldöm akár e-mailben is, nehogy tudatlanul maradjon. Privátban folytassuk (vagy inkább sehogy) a továbbiakban...)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.24. 15:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Ki az a Zsófi? :shock:

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.24. 13:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.05.16. 11:25
Hozzászólások: 1523
Pöte írta:
... Zsófi nagy türelemmel végezte munkáját annak ellenére, hogy a megváltók Őt sem kímélték ...


Miért? Mit tettek vele ezek a csúnya fiúk?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.22. 09:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
http://www.omme.hu/?p=6795

De gyorsan ment...!

Majd figyeljük, hogy ez a kiírás maradéktalanul teljesül-e...!

Hiába, Zsófika magasra állította a mércét!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.21. 18:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Gratulálok a Nagykunsági ME tagsága nevében is. Nehéz lesz pótolni, Zsófi nagy türelemmel végezte munkáját annak ellenére, hogy a megváltók Őt sem kímélték, mint ahogyan az "öreg" Tukacsot sem, akinek szintén gratulálunk!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.21. 18:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Tükör írta:
Igaz, én már tegnapelőtt megtudtam, de tegnap már hivatalos értesítést is kaptak az elnökség tagjai, ......



" 26. És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a barmokon, mind az egész földön, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.
27. Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonynyá teremté őket.
28. És megáldá Isten őket, és monda nékik Isten: Szaporodjatok és sokasodjatok, és töltsétek be a földet és hajtsátok birodalmatok alá; és uralkodjatok a tenger halain, az ég madarain, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.
29. És monda Isten: Ímé néktek adok minden maghozó fűvet az egész föld színén, és minden fát, a melyen maghozó gyümölcs van; az legyen néktek eledelül.
30. A föld minden vadainak pedig, és az ég minden madarainak, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatoknak, a melyekben élő lélek van, a zöld fűveket adom eledelűl. És úgy lőn.
31. És látá Isten, hogy minden a mit teremtett vala, ímé igen jó. És lőn este és lőn reggel, hatodik nap. " (Károli Gáspár fordítása)

Eme idézet a Genesisből hozzávetőleg képes kifejezni azt a "hallelujás" érzést, amit a hír közlése gerjesztett bennem. Hál' a Magasságosnak, vannak még közöttünk, akik nem hagyják a Nemzetet kiveszni. Hála a Teremtőnek a kegyelemért és hála azoknak a bátraknak, kik még merészelnek utódokat nemzeni, Isten képére és hasonlatosságára, a Nemzet gyarapítására.

Ha elővenném a régi, némileg szatirikus énemet, idézném a régi aforizmát:
"Minden újszülött érkezése azt jelenti, hogy az Úr még mindig nem ábrándult ki egészen az emberiségből."

No, de nem veszem elő, helyette inkább megkérdezem a mi tájékozott adminunkat, talán nem indiszkréció: motoros- avagy méhész-barátod az a szerencsés, kit a születendő kisded atyjának nevezhet. Tudod, a jó hír még félhírként is jó, de hadd tudjuk, mi szegény tájékozatlan halandók is, hogy baráti köröd mely szegmenséből származik az a szerencsés Barát, aki elnyerte Zsófikát.

Tudom, mérhetetlen önzés részemről, amikor a jó hír negatív oldala is felötlik bennem: mivé leszünk immáron, ha nem Zsófika bájos, empatikus és segítőkész személye terelget bennünket a Nemzeti Program ezentúl bizton sokkal rögösebb útján a helyes irányba?

No, de bízom benne, hogy az Ügyvezető és az új Elnökség (sorai között adminunkkal) segítségére lesz Péter királynak az új programkoordinátor személyének kiválasztásában, s így talán ezen esetben a mi régi/új és jóhiszemű Elnökünk nem fut esmeg világgá, mint egykoron, ha netán nem az ő favoritja lenne a befutó, hanem a személyes elköteleződések kényszerítő szorítását felülíró kollektív és bölcs döntés nyomán kiválasztott személy lesz a letéteményese az ágazat további fejlődésének... Valahogy olyan optimista vagyok e kérdés kapcsán, hiszen olvasgathattuk Bross Péter megválasztott, de még be nem jegyzett elnökünk motivációs levelében, hogy a jó ügy érdekében bárkivel hajlandó a feltételek nélküli együttműködésre, együtt gondolkodásra. Ragyogó próbája lehet az új programkoordinátor személyének kiválasztása a "választási pudingnak", valahogy nem jó szájízzel kóstolgatnánk, ha az Elnök úr az egykori esethez hasonlóan ismét szembe menne a választott tisztségviselői kar szándékával. Tudjuk, hogy -sajnos- Cserényi dr. már nem elnökségi tag, így nem az Ő személye lehet akadálya az elnöki szándék maradéktalan érvényesülésének, de bízhatunk a küldöttek - vezető tisztségviselők személyére vonatkozó- választási döntésének hatékonyságában, s a megválasztott Elnökségnek az elnöki személyes motivációkat, ambíciókat korlátok között tartó képességében, a bölcs, kollektív döntéshozatal prioritásában.

Zsófikának és a jó Barátnak pedig ezúton szeretnék nagyon-nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánni, legyen nagyon sok örömük a várakozásban és a babában. Én amondó vagyok, hogy az sem lehet baj, ha fiú lészen a trónörökös, ám ha leányka, az sem tragédia... Isten kegyelmét amúgy sem illendő megkérdőjelezni, a kompromisszumos megoldás talán egy fiú-lány ikerpár lehetne...

No, meg egy kicsit irigykedek is... Kár, hogy idővel lekopik az emberről a teremtés misztériumának boldogító lehetősége...

Küldi ezt a szép Várnai Zseni verset örvendező/irigykedő és Zsófika távoztával kicsit "hiánybeteg" öreg barátotok:

"VÁRNAI ZSENI: NEM VOLT HIÁBA SEMMI SEM...

Nem volt hiába semmi sem.
Igaz, kicsit fáradt vagyok,
acélkerék is megkopik,
hogyha szüntelen csak forog.
Kopik, kopik, de fényesül,
nem fogja be a rozsda sem,
csiszolja minden mozdulat,
s forog, forog ezüstösen.

Igaz, kicsit fáradt vagyok,
nem adnak ingyen semmit ám,
voltak keserves napjaim
és rengeteg dúlt éjszakám.
Amíg egy gyermek nagyra nő,
bizony, egyet-mást tenni kell,
legalább így az életem
nem múlt el csip-csup semmivel.

Ránézek nagy fiamra és
egyszerre oly üde vagyok,
hogy a szemem harmatgyöngyös
hajnali rét gyanánt ragyog,
s leánykám, mint a Március,
rügyekbe zárt kölyöktavasz...
őt nézem és bimbókorom
újra fölöttem sugaraz.

Nem siratom tűnt éveim,
hiszen az idő úgysem áll,
csak aki meddőségben élt,
azé a vénség, rút halál.
Szánom az ínyenc élvezőt,
csömörnél mása nem marad,
koldus, ki mit sem áldozott
s nem gyűjtött mást, csak aranyat.

Igaz, kicsit fáradt vagyok,
nehéz a toll is néhanap,
de a lehalkult szívverés
fiam szívén erőre kap,
szépségem múlik, - nem sírok,
leánykám arcán tündököl,
szinte sok is, e két gyerek,
mily roppant kincset örököl.

Nem volt hiába semmi sem,
bár néhanap békétlenül
lázongtam, hisz nem tudtam én,
hogy ürmöm mézzé édesül.
Sokat fizettem? Nem tudom,
hiszen mindennek ára van...
ezerszer újra kezdeném
alázatosan, boldogan."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.21. 07:40 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Igaz, én már tegnapelőtt megtudtam, de tegnap már hivatalos értesítést is kaptak az elnökség tagjai, hogy a Nemzeti Program koordinátor állásra, pályázatot kell kiírni, ugyanis Tukacs Zsófi anyai örömök elé néz. Magam és gondolom mondhatom, hogy Méhészfórum tagjainak nevében is jó egészséget kívánok neki és babájának!
Én külön a papának is, aki jó barátom!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.10. 22:16 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Bocs' de szokásodhoz híven összehablatyolsz hetet-havat és ezért lesz belőle katyvasz.

Az teljesen mindegy számomra, hogy ki javasolta vagy írta azt az utolsó mondatot. Én még csak nem is kifogásolom, hogy le lett írva. Csupán arra igyekeztem rámutatni, hogy nem biztos, hogy azt jelenti aminek első olvasatra tűnik azaz ne higgyük el (még általam igen tisztelt Tóth Péternek sem), hogy mi határozzuk meg a felvásárlási árakat.

Ezt a gondolatmenetet folytattam azzal a korábbi, tudtommal nem(!) Tóth Pétertől származó "ominózus mondat...." megemlítésével.

De ahogy Te a beidézett szöveget kommentáltad azzal olyan látszatot keltettél mintha Tóth Péter javaslatára nyilatkozott volna Bross Elnök úr a "bennragadt" mézről.

Kérlek, vagy olvass lassabban, szemellenző nélkül vagy ha így tettél volna akkor meg ne ferdíts szándékosan.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.10. 21:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.23. 15:45
Hozzászólások: 456
Idézet:
Véleményem szerint annak az ominózus mondat, miszerint a tavalyi termés fele a méhészeknél ragadt sem közvetlenül az árra inkább a méhész tudatára, lelkivilágára akart hatni, hogy "könnyebben" lenyeljük a kereskedő által meghatározott felvásárlási árakat.

Az utolsó mondatot az elnökségi ülésen Tóth Péter javasolta. A többi mondatot Bross írta.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.10. 21:31 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
antimon írta:
Én igazából az utolsó mondattal nem értek egyet....
"Ne feledje méhésztárs! A méz mindenkori felvásárlási ára annyi, amennyiért a méhész hajlandó odaadni!"

A legnagyobb "Vezirek" azokból lettek akik jól tudnak bánni a szavakkal, azaz mai szóhasználattal jó a kommunikációjuk. (Lásd a nagypolitikát....)
Ezt is lassan mondták, hogy mindenki megértse akarom mondani azt értse amit hallani szeretne.
Figyeld csak! Megszólítottak, Téged, engem, kollégát aztán jött a klasszikus mondat. Tehát nem azt mondták, hogy, ha a méhészek nem adják olcsóbban a mézüket akkor majd emelkedni fog a felvásárlási ár. Csupán azt, hogy ne feledd Méhésztárs, NEKED(!) annyi lesz a mindenkori felvásárlási ár, amennyiért TE odaadod. Sajnos a méz felvásárlási árának alakulásában már rég' nincs meghatározó szerepe a hazai kereslet-kínálat arányának.
Véleményem szerint annak az ominózus mondat, miszerint a tavalyi termés fele a méhészeknél ragadt sem közvetlenül az árra inkább a méhész tudatára, lelkivilágára akart hatni, hogy "könnyebben" lenyeljük a kereskedő által meghatározott felvásárlási árakat.

Ugye milyen szép ez a magyar nyelv!?

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.06.10. 09:10 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.08.23. 21:10
Hozzászólások: 170
Tartózkodási hely: Pest megye
A felvásárlók tökéletesen tisztában vannak azzal, hogy a méhészet soha nem lesz egy stabil mennyiséget biztosító szakma. Ott mindig vannak befolyásoló tényezők. Nem ezért kerestek/keresnek új piacot, mert nem adjuk oda a mézet. A történet az pont fordított. A felvásárló keresett új piacot, történetesen egy jóval olcsóbbat, ami meghatározta a felvásárlási árakat és a méhészek ezért nem adják oda a mézet. Amivel történetesen mélyen egyetértek.

_________________
Sárosi István


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Richár, vartana valamint 51 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.