Pontos idő: 2024.03.28. 11:42

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.01. 09:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
Valójában dugó keletkezett , de nem a Magyar túltermelés miatt . Jelenleg az Ukrán behozatal a legnagyobb probléma .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.01. 09:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.08.12. 20:46
Hozzászólások: 50
No most akkor, vagy hülyék vagyunk mind a ketten vagy csak egyikünk.
Pont ezt magyarázom. Az exportnak elsősorban a mézterméssel kéne összefüggésben lenni. Minél nagyobb a méztermés annál nagyobbnak kéne lenni az exportnak. De ez a piac valamennyi ingadozással többet nem bír felvenni, és ezért le megy a méz ára. Csak nagyon rossz években van elfogadható mézár. Közepes termésnél már bedugul a felvásárlás.
De, itt a megtermelt mézzel az van, persze nagyon eltúlozva, mint amikor egy teherautó földet, elviszünk valahová. Egy teherautó is elviszi x költségen. De elviheti azt 5 is. És akkor a költség 5 szörösére nő, a homok meg ugyanannyi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.31. 22:10 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Valami gond van a készülékeddel.
Annyit írtam, nincs szignifikáns összefüggés a méhcsaládszám és az export között.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.31. 21:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.08.12. 20:46
Hozzászólások: 50
Nem értem a logikát. Az export az már a kivitt mézet jelenti. No most, én azt állítom a méz ára és a piac van összefüggésben.
Másrészt én nem láttam semmiféle statisztikát a részedről csak ritkán nézek be ide.
Harmadrészt, ha azt állítod, hogy nincs a mézpiaccal baj akkor tévedsz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.31. 21:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Keress vissza, egyszer már feltettem a méhcsaládszámok, és az export statisztikáit.
Ha találsz közte összefüggést akkor, te leszel az első matematikai Nobel-díjas.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2016.10.31. 19:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.08.12. 20:46
Hozzászólások: 50
Tomi írta:
Szerintem elsősorban nem a mézterméssel van a gond, zsúfoltság ide, zsúfoltság oda. Hanem hogy nem veszik meg a mézet. Én még mindig nem a zsúfoltságból adódó mézhiányt látom a legfőbb gondnak. Mintha méz az azért lenne mindenkinek. Vagy nem? Itt még mindig az a probléma, hogy nem fizetnek érte.
Az amitrázról meg annyit, hogy egyelőre semmi gond nincs vele. Való igaz, hogy sürgősen kellene egy másik szert találni mellé.

Időnként belenézek itt is a dolgokba, de nem szoktam hozzászólni, mivel elég nekem egy front. Most kivételt teszek.
1992 óta. a méhészetek a méhcsaládok száma majdnem négyszeres. Már majdnem minden méhlegelő fullig van használva.
A mézet pedig ugyanoda, és nagyjából ugyanazok viszik ki mint 1992-ben.
Jó példa erre a környezetvédők csapnivaló kádárja által elkészített kád. Vagyis ez a kádár nem egyenlő dongával készíti el a kádat akkor a legalacsonyabb dongánál kifolyik a víz. És ez a legrövidebb donga most a mézkereskedelem. De, ez sem igaz. Én emlékeim szerint mindig baj volt vele, csak volt néhány év kivétel amikor nem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.30. 13:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Nem az OMME topikba való, de itt beszélgettek róla, hát itt szólok hozzá én is. A főállású, csak a méhészetből élők rétege nagyon új, rövid ideje létezik, és nagyon úgy néz ki, hogy hosszú távon nem is tud fennmaradni. A méhészkedés csak mint résztevékenység, és mint kiegészítő jövedelem szerepelt a mezőgazdaságból élők egy bizonyos rétegénél. A koma tartott egy kis állományt, pörgetett tőlük 10-20 esetleg 30 kg-os éves átlagot, és örült neki. Aztán jöttek a "profik", megtanulták csúcsra járatni a méhcsaládokat, megtanulták, hogy lehet ezt nagy családszám mellet egészen a giga méhészet szintjén is gyakorolni, a természet meg beintett. Ha valaki tonna számra állít elő mézet, akkor számoljon a világpiac ingadozásával, és azzal sem árt tisztában lennie, hogy időről időre mindig beüt a ménkű. A gazdasági válságok nem új keletűek, néhány ezer éve már így van, hogy ínséges időket bőségesek váltanak, és a bőségeseket meg ínségesek. A Bross állhatna a feje tetejére is, ezen akkor se tud változtatni. Természetesen egy tisztességes érdek-képviselet sokat tud tenni egy ágazatért, de a csodát ne onnan várjátok.


H.apci


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.30. 09:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Porcukrot nem "írtásra" hanem diagnosztikára kell használni. Egyébként mindennel egyetértek.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2016.10.29. 22:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.01.19. 17:50
Hozzászólások: 299
Igazat mondott! Hát részben biztosan, de egy megválasztott elnöknek utána kellett volna tennie, hogy ilyen és olyan dolgokat fognak eszközzölni, hogy segítség az ágazatot. Amúgy meg mindenhol ugyan azt mondja el, szerintem. Hülye példa, de ha a mercinél csökken az eladás, legyintenek és ez van tönkremegyünk ..... ugyan már. Amit én várnék egy előadáson 5 percben a problémákról, és utána a lehetséges megoldások valamint azon dolgok felsorolása amiket eddig érdemben tettek.

Valóban sokan vagyunk és sok is a képzés, de hidd el van itt nagyobb gond is, hiába a képzés azért költséges szakma ez is, főleg ha rossz évet követi a mégrosszabb. Bár idén úgy látom a gondok hatványozottabban felszínre törtek, érdekes. Szerinted robi ha kevesebben lennénk te akkor jobb áron tudnád értékesíteni a mézed? Ez a piac és a beáramló olcsó vacak következménye, valamint azoknak az elhibázott mondatoknak amelyeket nyilatkoztak "nagyjaink"... nem mondom, hogy nincs igazad de ne is áltassuk magunkat.

Talán a hamis mézek kiszűrésére kéne energiát fordítani, nem az utolsó lökéseket megadni. Persze ez csak egy példa. Vajon mire/KIRE számíthat így bárki, vagy azok a családok akik e csodás ágazatból élnek, próbálnak megélni? Mindegy hogy ez így nyíltan avagy burkoltan lett kimondva, számomra egy és ugyanaz....

De a címnél maradva, ha rotáljuk a szereket bőven sok év van még az amitrázban, szerintem.

Van még potyogás a családoknál atka ügyileg, sajnos ez a tapasztalatom, de már nem vészes, kérdés mennyi atka bújik meg még a méheken. A porcukrot régebben próbáltam, nem sok eredménnyel.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2016.10.29. 22:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.06.24. 15:39
Hozzászólások: 200
Szigetivilii így van Te pontosabban írtad. Arra gondoltam és az előadók is úgy értették hogy gyakorlatilag csak ezekre a szerekre a védelmet nem lehet alapozni. Hosszú távon velük nem fenntartható a termelő méhészkedés. Ugyanakkor én is kontrollként továbbra is fogom használni ezeket a szereket csak nem ez lesz a fő védekezésem.

Hogy Bross Péter nem tudja a megoldást az ágazat problémáira és ezt ki is jelenti nem nevezném feltétlen negatív hozzáállásnak. Nem mellette akarok kampányolni, de a szövegkörnyezetben ez úgy hangzott el hogy egy nagyon őszinte kijelentésre, kérdésre ő mint méhész és omme vezető egy őszinte választ adott.... Ezek a folyamatok annyira összetettek, és sok szereplősek hogy nincs rájuk egyszerű megoldás.

Ennek ellenére természetesen keresni kell a megoldásokat.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2016.10.29. 22:03 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Szerintem elsősorban nem a mézterméssel van a gond, zsúfoltság ide, zsúfoltság oda. Hanem hogy nem veszik meg a mézet. Én még mindig nem a zsúfoltságból adódó mézhiányt látom a legfőbb gondnak. Mintha méz az azért lenne mindenkinek. Vagy nem? Itt még mindig az a probléma, hogy nem fizetnek érte.
Az amitrázról meg annyit, hogy egyelőre semmi gond nincs vele. Való igaz, hogy sürgősen kellene egy másik szert találni mellé.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2016.10.29. 21:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Szerintem nem az okj-és tanfolyamok okozták ezt a zsúfoltságot, a bővítés meg nem megoldás a bevétel kiesésre, aki azt csinálja az tévúton jár, ez azért egy kicsit összetettebb probléma.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2016.10.29. 21:12 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.02. 18:31
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Debrecen
"robi75"Szerintem igazat mondott, dobogósok vagyunk a világ méhsűrűségében, naná hogy ez a legnagyobb gond.

Rendben, de akkor miért kell indítani ennyi OKJ-s méhész tanfolyamot ?? Ja ! El kell költeni a pályázati pénzt.
Megértem azt aki főállású méhész és növelnie kell a családszámot a bevételkiesés miatt, de meddig mehet ez a bővítés?
(nem vagyok főállású méhész)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2016.10.29. 20:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
esport!

Erre gondolsz?

"Arra a kérdésre, hogy a magyar méhészeti ágazat romokban és ez miként oldódik meg Bross szerint nincs megoldás. Ennyi méhcsaláddal és méhésszel a megváltozott környezet nem bír el. Az lehet egyfajta megoldás hogy drasztikusan csökken a méhek és a méhészek száma. Akik képesek túlélni azok remélhetőleg jobb feltételekkel tudják folytatni a méhészkedést."

Szerintem igazat mondott, dobogósok vagyunk a világ méhsűrűségében, naná hogy ez a legnagyobb gond, meg ami ennek a következménye, ez kristálytisztán látszik. A megoldás is jön mint a gyorsvonat, csak figyelni kell, nem lehet elkerülni sajnos(látom a környezetembe).
Nincs itt már idő tervezgetni, meg fákat ültetni, azt hiszem az idei év már látványosan mutatta mi a helyzet, a méhészkedéssel foglalkozók átszaladtak egy, egynelőre durva rostán.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2016.10.29. 20:37 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Polai.Richard írta:
....Arra a kérdésre, hogy a magyar méhészeti ágazat romokban és ez miként oldódik meg Bross szerint nincs megoldás. ......

Köztudott, hogy régen nem vagyok Bross rajongó.
...de, ha ezt Péter kijelentette akkor sürgősen le kéne mondania!
Ezt nem rosszindulatból mondom, de nehéz helyzetben olyan vezető kell aki keresi a megoldást, harcol az általa vezetett emberekért. Akinek még elképzelése sincs annak inkább valakit támogatni kéne, olyat akinek van valami terve.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2016.10.29. 20:13 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Polai.Richard írta:
Rusvai és Bross szerint el kell felejteni az amitrázt zsákutca akárcsak a kumafosz. Gyors beavatkozásra jók de hosszú távon megbuknak. .

Richard!
Ha nem haragszol kicsit kiegészíteném. Úgy mondták, hogy a méhészetben engedélyezett amitráz készítmények engedélyei lejárnak, azok megszünnek. Csak a kettő új lesz, meg a nem engedélyezett (Tac-tic).
A kumafoszt meg őrízzük meg tartaléknak (!) azaz zárókezeléshez, vagy ahogy Te fogalmazol gyors beavatkozásra mert tartós hordozón alkalmazva hamar az amitráz sorsára jut.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2016.10.29. 20:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Elég negatív gondolatok sajnos.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2016.10.29. 18:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.01.19. 17:50
Hozzászólások: 299
Én személy szerint köszönöm szép összefoglaló, tényleg köszönöm.

Vezetőnek meg az menjen aki tudja a megoldást vagy legalább is akar érte tenni ha nem megy viszlát.

"Bross szerint nincs megoldás." .........


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2016.10.29. 17:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.06.24. 15:39
Hozzászólások: 200
Mai kanizsai konferenciáról érdekességek:
Horvát állatorvos kollega arról beszélt hogy egy szigeten két kaptár között 800 méter távolságot hagyva azt figyelték meg, hogy a méhek 1/5-e eltéveszti a kaptárját. Bross Péter ezt azzal egészítette ki, hogy ennek nem csak az atka az oka hanem sokféle negatív egyéb hatás ( mérgek, változó környezet stb.)

Rusvai Miklós mutatott elektro mikroszkópos képeket az atkáról. A szája melletti két lábán horgok vannak. A szája csökevényes. Sebet kapar, lyukaszt a lábával a méh testén ez a seb képes 12 órán át id "vérezni" és a hegesedve való gyógyulása 14 nap.

Rusvai és Bross szerint el kell felejteni az amitrázt zsákutca akárcsak a kumafosz. Gyors beavatkozásra jók de hosszú távon megbuknak. Szerintem az amitráz már megbukott idén.....

Rusvai szerint a szerves savakkal szemben is ki fog alakulni a rezisztencia idővel. Az oxálsav szerinte úgy hat hogy egyrészt az atkát meg is mérgezi, másrészt megmarja ahogy a méhekre tapad és az atka mozog a méheken.

A termékeny atka a fias kikelése után azonnal visszamászik az újabb sejtbe. Szinte nincs foretikus idő. Az újszülött atka 2-4 napot tölt el a méhen.

Rusvai ajánlja nyáron a porcukor tesztet hogy lássuk mennyi atka marad a méheken a kezelések után.

Bross szerint az állomány nagy részét fiasmentes raj állapotba kell helyezni egyszer. Másképp nem lehet méhészkedni már.

A kínai méz problémája nem lesz megoldva. A jó minőségű olcsó és eredeti ukrán és Argentín méz is Európában köt ki a kínai hamisítások miatt. A piac áll. Ennek ellenére ne adjuk el hordóban pánikolva alacsony áron a mézünk.

Arra a kérdésre, hogy a magyar méhészeti ágazat romokban és ez miként oldódik meg Bross szerint nincs megoldás. Ennyi méhcsaláddal és méhésszel a megváltozott környezet nem bír el. Az lehet egyfajta megoldás hogy drasztikusan csökken a méhek és a méhészek száma. Akik képesek túlélni azok remélhetőleg jobb feltételekkel tudják folytatni a méhészkedést.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.23. 07:53 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Bogaras írta:
...50-100 forinttal kevesebbet adnak...


Ez nem megkülönböztetett fizetés! Rendben, hogy a gyenge mézért levonnak, ezt még alá is írom. De ha az állatostól tisztább a méz, az átlagostól kisebb a víztartalma akkor mi van? Semmi. Na itt a baj. Ezekért többet kellene fizetni (elkérni) és akkor anyagilag motivált volna a méhész a jobb minőség előállításában.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.23. 07:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Pöte írta:
Így van, valóban volt róla szó, de oly messze vagyunk tőle, mint Makó Jeruzsálemhez. A lényege az lenne, hogy volta elsőosztályú,másodosztályú, harmadosztályú... méz és annak megfelelően fizetnének érte.
Erről is már nagyon sokszor beszéltünk. szerintem megy is ez fű alatt, amikor a mézgyártó gigaméhészetekben kicsit kevés napraforgóméz kerül a cukorszirupba... Csak, hogy ez annyira elharapódott már, hogy a tisztességes méhészeké már nem elég hozzá...
Az is igaz, hogy nonszensz, hogy ugyanannyit fizetnek (nekünk) a 16%-os víztartalmú mézre,mint a 21-esre.

Ez csak egy javaslatként hangzott el egy esetleges jövőbeni tárgyalás esetére ... talán, esetleg...


Bocsika! Ez a megkülönböztetett fizetés már évek óta megy csak nem figyeltek. A víztartalom miatt először 11-12 éve találkoztam ár illetve pontosabban kg-levonással. A pollentartalom szerinti fizetés és vagy ugyanazon fajta méz , de csak jellegű megnevezéssel is igen régen már 7-8 éve legalább és az utóbbi 3 évben szinte minden nagyobb cég alkalmazza. Általában 50-100 forinttal kevesebbet adnak a gyengébb minőségekért. 3-4 éve volt olyan cég ahol akácra 3 féle minősítési kategória volt. Ők sem hülyék, az élelmiszer könyv szerinti minimál értékre állítják be a kiszerelt mézeket. Nehogy azt gondoljuk , hogy a bolti akác 32 pollenű


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.18. 20:23 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Vili!

Én már tovább gondoltam.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.18. 20:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Én hallottam a Hegedűs dr. előadását, tett ajánlásokat az alkalmazandó lehetőségekre. Ha ezeket követjük, működik a védekezés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.18. 20:05 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Csoky!
Szerintem nem olvastál vissza a témában az első hozzászólásomig. Szó sincs kötelező előirásról. Csupán egy hiteles személyektől származó hiteles ajánlásról, kipróbált (esetleg OMME méhesében) hatásu szerekkel, technológiákkal.

De szerintem hagyjuk, mert itt már nagyon off.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.18. 19:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
szigetivili írta:
A szőlő és gyümölcstermesztőknél is rendre prognosztizálják a várható veszélyeket a védekezésre alkalmas szerekkel és technológiákkal együtt. Ott is minden év más...


Meg is nézhette idén az ültetvényét aki az ajánlások szerint védekezett!
Sajnos elismert termelők is beleestek abba a hibába, hogy az általános védekezési stratégiát követték azzal szemben ami a helyi adottságoknak a legmegfelelőbb lett volna.
Miért gondoljuk, hogy a méhészetben ez másképpen lenne.
Minden méhész, minden méhészet, és minden méhészetben lévő kaptár más!
Hogyan akartok így egy esetleges központilag ajánlott országosan kötelező védekezési rendszert kivitelezni?

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.18. 19:25 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Látom egy kis vitát generáltam, bevallom volt benne egy kis szándékosság. Igaz némileg félre is értettetek.

Nem a méhészeti előadóktól és nem is egyénileg XY méhésztől várnál azt
a bizonyos "ajánlást". Az általam is nagyra tartott Hegedűs dr. Úr nem először prognosztizálja ilyentájt nagy nyilvánosság előtt a várható veszélyeket sőt a várható tavaszi veszteséget is. A szomorú, hogy nagyjából igaza is volt eddig.

De ha egyszer egy általa vezetett szakértői csapat előzetesen ajánlaná a komplett vagy az aktuális technológiát annak hitele lenne és talán nem kéne ilyen magas téli veszteséggel kalkulálni.

Persze igaza van Pötének abban, hogy "Mert tényleg olvasni kell, mindent és abból le kell szűrni a lényeget." De egyszerűbb lenne talán az élet, ha a hozzáértő szakember elmondaná mert valljuk be még nekünk, mindig olvasgatóknak sem sikerül maradék nélkül kiszürni a lényeget.

A szőlő és gyümölcstermesztőknél is rendre prognosztizálják a várható veszélyeket a védekezésre alkalmas szerekkel és technológiákkal együtt. Ott is minden év más...

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.18. 12:22 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Föltétlen van igazad ezekben is, de gyanítom, így hogy folyamatosan tájékozódsz, te ki tudod nagyrészt szűrni a fals dolgokat. Sajnos az is igaz, hogy az egyik év a valóságban is megcáfolja a másikat, nem csak a leírt módszerekben.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.18. 12:06 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Igen Tükör, meg van mindegyik méhegészségügyis könyv, el is szoktam olvasni, pont erről beszélek, hogy van benne egy javaslat pl. most hirtelen az ugrik be , mikor egyik évben írta, hogy nátronlúggal jól át kell mosni a kaptár belsejét meg a kereteket meg mindent, mert akkor lesz jó. következő évben azt írták, hogy ez a módszer teljesen hülyeség, mert több kárt csinálunk a méheknek, mint hasznot.

Olvasom az újságokat is / mindet
Ott van az elején, hogy a szerkesztőség nem mindig ért egyet a cikk tartalmával...
Tehát akkor most higgyünk az ott leírtaknak vagy ezek csak inkább egy szórakoztató magazinok?

A monitoring kiadványt is nagyon szeretem mert ott is a témával foglalkoznak sok mindent le lehet szűrni belőle.
Tisztában vagyok mindennel, mindenkinek nehéz dolga van mert azért a háttérben bujkáló érdekek is feszülnek sokszor emiatt nem lehet csak úgy rávágni valamire, hogy azt ne használjuk de akkor vajon lesz-e így valaha rend?

Vagy csak kísérletezgessünk évről évre?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.18. 09:57 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Tükör írta:
...A két újságban is rendszeresen...


Három!

Egyébként mindkettőtökkel egyetértek. Mert tényleg olvasni kell, mindent és abból le kell szűrni a lényeget. Van amiből nehezebb, van amiből könnyebb. Valamelyik évben Hegedűs írt egy cikket (figyelmeztetést), hogy baj lesz. ezt könnyű értelmezni, nem kell eltemetni ilyenkor a helyzetet, még félni sem, de résen kell lenni.

Viszont valóban nem lehet megmondani, hogy mit csinálj ahhoz, hogy jó legyen,mert minden év más. Az méhészeti előadók között is nagy a szórás sajnos, ezzel mondanám, hogy lehet mit kezdeni, de hazudnék. Néhány éve én szervezem nálunk az előadásokat és sajnos van amikor kellemetlenül érzem magam a tagság előtt.

Nagy változások közepedte vagyunk és félre kell tennünk az ellenérzéseinket, sértődöttségünket és beszélgetnünk kell, vitatkozni a dolgokról, hogy mind tanuljunk. Csak a viták után kezet kellene ráznunk és úgy kellene hazamennünk, hogy nem marad tüske.
Csak ez a sok kellene, meg a volna...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.18. 07:54 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Hát persze, mindent leírhatna így név nélkül totál ismeretlenül.
Nagyon hiteles is lenne... ;)
Sajtkukac!
OMME tag vagy? Kapod a méhegészségügyis kiskönyveket, amit kiad az OMME hosszú évek óta?
Ha igen, elolvasod egyáltalán?
Mert egy csomó kérdésedre ott van azért válasz. Ill. gyakorlatilag mindre van válasz itt a fórumon is.
A két újságban is rendszeresen szó van ezekről.
Azon a sok tanfolyamon(amiket ostorozol, és amikkel én se értettem mindig annyira egyet) biztos hogy ezeket tanították. Szóval aki értőn olvas és érdeklődő, az megtalálja ezeket az infókat több csatornán is.
Persze aki a facén bedobott összefüggéstelen kérdésekből akar megtanulni méhészkedni, azon nehéz segíteni. De az ilyen még hagyján, mert legalább próbál kérdezni. Van egy komoly "nem írok nem olvasok, én magyar méhész vagyok" réteg, akikkel aztán igen nehéz mit kezdeni.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.18. 07:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Üdv!

Nyugodtan leírhatod minden lelkiismeret nélkül, hiszen nem írtál eddig sem valótlant és hülyeséget. Egyébként akikre gondolsz azok egyáltalán nem sértődősek. Sőt inkább . . Az érdek az mást kíván, de ezt te is tudod.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.18. 00:11 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
:taps
Nagyon jó lenne és valóban nagy szükség is lenne egy ilyen ajánlásra, de vajon kire hallgathatunk ez ügyben?
Esetleg egy furfangos gyártóra? Na ne máá, hiszen a méhészetben évekig el lehet vacakolni valamivel mire talán rájön az ember, hogy jól átrázták.
Már jó ideje úgy érzem, mintha mindenki csak összevissza beszélne.
Valóban nagyon fontosak a szakmai továbbképzések de azt se felejtsük el, hogy az előadók pénzért tartják az előadásokat, valamivel ki kell tölteni a rendelkezésre álló időt, elő kell rukkolni valamivel.
A mit -miért csinál, miért javasol? Na ezt az indoklást hiányolom nagyon az előadásokból.
Hogy értsünk meg dolgokat ha nem tudjuk hogy miért kell úgy..
/Azt már nem is tenném hozzá, hogy lehet, hogy az előadó maga sem tudja miért?.. /

Egy másik miért: Miért mindig utólag vannak előadások arról., hogy mit csináltunk rosszul, mit kellett volna másképp?
Ha valaki nagyon tudja akkor miért nem időben szól, remek csatornák vannak ahol szinte mindenkit gyorsan el lehet érni.

-Miért van az, hogy jó pár éve az a történet terjedt, hogy szakképesítés nélkül nem lehet majd méhészkedni? Lett egy rakás tanfolyam, mindenkiről legomboltak egy kisebb- NAGYOBB pénzeket. Változott-e valami? Olyat is tudok aki azért lett méhész, mert indult ilyen tanfolyam és elvégezte , gondolta belevág.
Tehát eltelt jó pár év, van egy csomó bizonyítvány egy csomó behülyített méhész, a mai napig lehet papír nélkül méhészkedni és nemrégiben valami olyasmit olvastam, hogy minden méhésznek méhegészségügyi vizsgát kéne tenni. Nem unjuk még??
Miért nem lehet különböző kiadványokat szétszórni mondjuk az egyik újság helyett pl:
-a vándorlás szabályairól, vándorlás lépésről lépésre, hogy ne csak szájról-szájra terjedjenek esetleg hamis információk
- az atkairtás módjairól de a legapróbb részletekig menően ám nem csak , hogy oxálsav meg amitráz meg kumafosz stb, hanem, hogy pontosan mikor mennyit mennyiszer minimum-maximum
- helyes pergetésről, mikor célszerű milyen kereteket pörgetünk, milyen sűrűségű mézet, hogy lehet megnézni a méz sűrűségét stb-stb.
Biztos hasznos lenne.

A védőfelszereléseknek is miért csak most lett ilyen nagy divatja?
Mivel már többször kiderült egyik-másik gyári szerről, hogy véletlenül nem volt benne hatóanyag akkor miért is kell hülyének nézni azokat a méhészeket akik inkább barkácsolnak? Nem inkább pontos megbízható recepteket kellene adni a kezükbe?

Még van legalább két- három miért-em , de azokat már le sem írom, mert talán egyesek megsértődnének


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 22:14 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Nem is azokra gondoltam akik csípőből elutasítanak minden újat, meg nem is a hülyékre. Azok hadd kísérletezzenek tovább a saját kárukra.
Azokra gondoltam akik jóhiszeműen megveszik a drága szereket melyek nem fejti ki a kívánt hatást aztán mire kiderül rámegy az állományuk egy része. Meg azokra a (főleg korosabb) méhésztársainkra akiknek nem áll rendelkezésre kellő információ és holmi félighatásos de szépen reklámozott vagy a szakértő szomszéd által ajánlott szereket, technológiákat alkalmaznak.

Egy ilyen ajánlás(!) a Méhészújságon keresztül minden OMME taghoz eljutna és - ha a hülyék meg az okosabbak nem is- ahogy írtam "talán sokan megfogadnák", sokaknak segítene eligazodni ebben a mostani káoszban.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 20:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.04.11. 19:35
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: pest megye
:lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 20:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Ezek tényleg döglött dolgok, főleg az atka elleni védekezés, itt már én is találkoztam akkora hülyeséggel hogy azt hittem a koma se írni, se olvasni nem tud, analfabéta. Ja még vak is volt, mert a szemének sem hitt, és süket is mert nem nagyon akarta meghallani hogy nem mérgezték meg a méheit, mindenáron egy fokost akart a paraszt fejébe és hátába állítani.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 19:57 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
robi75 írta:
Hát az omme-mének nemigen van hatása az időjárásra, az atkára sem sok, a méz hordós árára még annyi sem, szerintem.

Robi!
Az időjárásra szerencsére tényleg nincs, hálisten'!
De az atkára és a hordós árra lehet(ne)!

Hegedűs dr. nyomatékosan figyelmeztetett, hogy az atka elleni védekezés során el kell felejteni a házilag készített tartós hordozókat. Tóth Péter meg arról szólt, hogy bizonyos gyári lapok hatása nem megfelelő mert a bennük lévő hatóanyag nem kellő módon szabadul fel belőlük.

Tehát tudjuk, hogy mi nem jó, ha a szakmai vezetés eztán azt is elmondaná, mi a hatásos, talán hatásosabb lenne az atka elleni harc.
Egyes országokban előirják, hogy mikor és mivel kell(!) védekezni a méhésznek az atka ellen. Természetesen ez nálunk nem működne, mert sok lenne a csakazértismással/máskor. Sőt azokban az országokban sem működik tökéletesen....
De, ha a szakmai vezetés nem csak azt mondaná meg, hogy mi nem hatásos, hanem kidolgozna egy AJÁNLÁST a védekezés technológiájára, szerekkel, időpontokkal, talán sokan megfogadnák különösen egy eredményes szezon után. Persze ehhez előbb a többi forgalomban levő szer hatásvizsgálatára is szükség lenne.

Egy eredményes PR kampány is hatással lehet hordós mézárra. (lásd: Pöte beszámolóját)

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 19:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Kezdek képbe lenni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 19:43 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Így van, valóban volt róla szó, de oly messze vagyunk tőle, mint Makó Jeruzsálemhez. A lényege az lenne, hogy volta elsőosztályú,másodosztályú, harmadosztályú... méz és annak megfelelően fizetnének érte.
Erről is már nagyon sokszor beszéltünk. szerintem megy is ez fű alatt, amikor a mézgyártó gigaméhészetekben kicsit kevés napraforgóméz kerül a cukorszirupba... Csak, hogy ez annyira elharapódott már, hogy a tisztességes méhészeké már nem elég hozzá...
Az is igaz, hogy nonszensz, hogy ugyanannyit fizetnek (nekünk) a 16%-os víztartalmú mézre,mint a 21-esre.

Ez csak egy javaslatként hangzott el egy esetleges jövőbeni tárgyalás esetére ... talán, esetleg...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 19:38 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Pl.: pollentartalomtól függő ár.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 19:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Az meg micsoda?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 19:28 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
tsanyi írta:
..... Lehetne diferenciálni árban. De ez külön történet.


Ez is elhangzott tegnap, hogy javasolják a kereskedőknek a differenciált felvásárlási árak alkalmazását.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 19:21 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Az OMME-t a támogatási biznisz tartja össze, igaz inkább szakmai-érdekvédelmi szervezetnek kéne lennie.
Néhány ezer tagdíjért a sokszorosát kaphatod vissza a támogatások formájában. Ez érdekli a méhészt.
Gyógyszer ügyben van némi mozgás, de ez is kevés.
Most indul mézfogyasztási kampány, majd meglátjuk, érni fog-e annyit mintha egy népszerű sorozat valamelyik szereplője mézet eszik a képernyőn, és megdicséri.
Nagybani mézárakra világrengető hatása nincs az egyesületnek, de jelenlegi elnökünk már az idén megjósolta, hogy nem megy 1000Ft főlé az akác, mostani hakni elöadásain 900-nál jár a jóslat. (Nálunk 1200-ért veszik.)
Pöte leírta:"Mézminőséggel kapcsolatban Bross elmondta, hogy ROSSZ A MÉZÜNK. alacsony pollenkoncentráció, magas cukoretetésből származó cukrok jellemzik."
Most egy méhész érdekvédelmi szervezet vezetője ilyenkor arra hívná fel a figyelmet, hogy egyik vizsgálata sem megoldhatatlan. A pollenhez elég egy laboránslányka és egy közepes mikroszkóp. Az élelmiszeripari szki-ban néhány éve még kötelező anyag volt a laborgyakorlaton. Lehetne diferenciálni árban.
De ez külön történet.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 18:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Hát az omme-mének nemigen van hatása az időjárásra, az atkára sem sok, a méz hordós árára még annyi sem, szerintem.
Meg hát a méhészkedés éléggé "önálló" foglalkozás, lehet ezt jól is csinálni, meg rosszul is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 18:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.08.12. 20:46
Hozzászólások: 50
Igazad, van, de ez azért elgondolkodtató. A dolgok ugyan úgy vannak akkor is, ha az Omme nem működik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 18:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Megmondom én :) .

-kemény tél
-kevesebb atka
-picit jobb méz felvásárlási árak hordóban (tavalyi kezdő árral megelégszem)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 17:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.08.12. 20:46
Hozzászólások: 50
Pöte írta:
Remek volt a mai OV! Bross másodállású elnök úr remekül játszotta a hisztis óvodást.

Még se tudom elképzelni róla, hogy nem számolt a választás előtt, és azt se, hogy mindent elhitt volna a támogatóinak.
Akkor pedig gyanítani kellett volna, hogyha nem tudnak mindenkit kitúrni, ráadásul Mészáros is bekerül a vezetőségbe ez lesz ami most van.
Mészárost szegényt sokan bántották, azt hitték Brossal majd valami csoda jön. Azt nem értem, hogy ezt hogy képzelték amikor már ismerhették ezelőtt.
Mostanra már derengeni kéne mindenkinek a fejébe, hogy a helyzet rossz. Sokkal rosszabb mint Mészáros alatt volt. És ennél rosszabb már nem igen lehet. De ha rosszabb is lehetne, azt már úgy se lehetne észre venni.
És ember legyen a talpán aki megmondja, hogy ebből mi a kiút.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 16:47 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Így van sokat beszéltünk már a témával kapcsolatban. Persze ha bármi kérdésed van nagyon szívesen próbálok válaszolni.

Elvileg a gyantaszűrés során alkalmazott lúgos kémhatás hatására a méz cukrai részben mannózzá alakulnak és ilyen cukrot csak az édesharmatméz tartalmazhat természetes formában.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 16:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Balui!

A keresőben benne van:
viewtopic.php?f=2&t=48&p=147121&hilit=gyantasz%C5%B1r%C3%A9s#p147121

Ha további kérdés is lenne, megpróbálom megválaszolni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 14:45 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
Mi az , hogy "gyantaszűrt méz"??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 12:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Köszönjük a beszámolót Pöte!

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: potor lászló valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.