Pontos idő: 2024.03.28. 10:53

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2071 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.10.26. 13:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.08.15. 13:51
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: nyiregyháza
Tisztelt Fórumozók!
Csak tényként írom amit írok és nem szeretném a kedélyeket felkorbácsolni.Így látom én ezt a dolgot:
Sokan emlékeznek közülünk arra amikor a TV is foglakozott vele, hogy a méh lopások visszaszorítása érdekében az OMME és a Rendőrség közösen próbál tenni valamit. Pontosan hagy ne írjam le a kommunikáció lényegét.Mi otthon nagyon örültünk ennek,és nem zaklatásnak, kötekedésnek vennénk, ha alkalom adtán megállítanának és az ellenőrzéskor még rögzítenék is az adatainkat. (frsz, kaptár azonosító, vándorlási papír vagy bármit ami később jól jöhet egy felderítéshez)Tudván azt, hogy ezt másokkal is megteszik a biztonságunk és az estek felgöngyölítése érdekében.
A szomorúság akkor lett rajtam úrrá amikor, meghívtunk a közlekedési osztályról egy elég magas rangú vezetőt és a tagság segítségként elmondott (ellenőrzést megkönnyítő dolgokat) végig sem hallgatva a következőt mondta. -Ne várjuk már el az igazoltatást végző rendőrtől, hogy minden szakma szakmai fortélyát ismerje.
Ha az egész összefogásnak ennyi lett az eredménye akkor nem nagyon vagyunk előrébb.Lehet, hogy csak nálunk Nyíregyházán ilyen a hozzáállás? Ha másutt is ezt tapasztaljátok akkor talán tavaszig még van idő és tanulva a hibákból új alapokra kéne tenni ezt az összefogást és ellenőrzést. Ha másképpen nem megy a sok helyen jól működő és a helyi viszonyokat ismerő polgárőröket kéne segítségül hívni. Nekik van joguk a gyanús esetekben rendőri segítséget kérni.Ezzel is segítve a becsületes méhészek nyugalmát.

_________________
Azt az embert barátodnak nevezheted aki mindent tud rólad és mégis szeret!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.10.25. 11:12 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
belizar írta:
Elmondtam ,felvetettem. Senkit nem érdekelt.
.

Ezt hol és mikor?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.10.25. 09:10 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Engem igen, mit vársz az egyesülettől?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.10.25. 06:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Igazad van Tükör! Pontosan ez történt az egyesület megtette a tőle telhetőt. Olyan magyar módra. Mint mindig.

Nem jó a ez elképzelés, logikai hiba , gyakorlatban nem működik.Ennyi. Máshonnan kell megközelíteni a problémát, megoldást. Elmondtam ,felvetettem. Senkit nem érdekelt.
De örüljünk van együttműködés.

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.10.24. 09:16 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
belizar írta:
Van megállapodás az egyesület meg a yard között, sz...sem ér.Egy papír. Hangzatos valami.Felvetés meg volt.Ennyi.


Tehát egyenlőre megtette az egyesület a tőle telhetőt.
Konkrét jelzések kellenek, hogy hol és miért nem működik! Akkor ott, vagy általánosságban az alapján mindenütt, lehet, esetleg kell tenni valamit.
Ez lett volna a felvetés?
Idézet:
amit inkább nem is ragoznék...

Ne haragudj, de ebben semmi konkrét nincs.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.10.24. 07:20 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Nem élek a régi rendszerben.A rendszerben élek. Nem kell az egyesületnek elmenni minden hova.De ha elmennek valahova akkor ott tegyenek valamit.Van megállapodás az egyesület meg a yard között, sz...sem ér.Egy papír. Hangzatos valami.Felvetés meg volt.Ennyi.

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.10.23. 19:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Szia belizar ! Kicsit a régi rendszerben érzed magad. Majd az állam bácsi segít. Arra ne várj. Na nem azért mert az egyesületünk nem akar tenni ellene,de mindenhova nem tud elmenni.
A közvetlen kapcsolat ami dolgunk úgy gondolom.Ahogy nálunk is meg van.Az hogy a járőrnek mit tanítanak oda bent az más kérdés. Ebben az OMME lehet hogy tud segíteni. Az oktató anyag össze állításban. Nem tudok róla ,lehet,hogy már kész is
Erről egyébként egyszerűen megtudsz győződni.Egy telefon a Viola utcába,és már mondják is
Amennyiben meg még ilyen felvetés nincs ,akkor ott szerintem nyugodtan meg teheted.
Itt a környéken a polgárőrök a rendőrei a szezonban,és a melegebb napokon biztosan megállítják a méheket szállító autókat,amennyiben a látókörbe kerülnek.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.10.23. 19:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Nálam is nagyon jó a viszony mindenkivel, olyannyira hogy vagy három éve cseréltem kocsit, azt mondja a fater gyerünk nézzük meg a kukoricát, jó van legalább akkor lemegyünk a méhekhez is. Úgy is volt, jövünk a méhektől vissza felé a semmi közepén, elérünk egy kukorica táblához. Onnan egy lada niva ugrott ki elébem :o , abból négy koma vadászpuskákkal :o , volt istenkáromlás hirtelen :mrgreen: , de aztán jót nevettümk, szólnom kellett volna hogy autót cseréltem, de a francnak sem volt eszébe.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.10.23. 13:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Ne bízz benne. Környékünkön itt a példa.(sajnos)
Nem hinném, hogy egyéni egy személyes dolgok sokkal jobban előre vinnék a dolgot. De erre van a szakmai szervezetünk hogy ilyen kardinális kérdésekkel foglalkozzon, ötleteljen, egyeztessen ,elintézze.
Mind a két oldalt látom tudom miről beszélek.

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.10.23. 08:55 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Egyszer én is elmagyaráztam egy ellenőrzéskor, hogy mit nézzenek, mert az első akácos helyemen elég éberek a polgárőrök is, meg a rendőrök is, kint az erdőben. kifelé jövet megállítottak, de mikor látták mit viszek, "ja, méhek?" mondattal utamra is engedtek volna. Én meg közöltem, hogy ne már, csak nyugodtan nézzék meg ezt és ezt, és nagyon helyes, ha megállítanak mindenkit, aki ilyen rakománnyal evickél az erdőből kifelé. Azóta persze engem megismernek, és bízom benne, ha tolvaj keveredne arra azt is elkapnák.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.10.23. 06:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.06.03. 20:04
Hozzászólások: 867
Tartózkodási hely: Fejér megye Adony
Szia ! Azért tudok térségeket ahol van méhész rendőr is. Nálunk ez a kapcsolat elég jó. Hála a méh egészségügyi felelősnek. Napráról haza jövet alanya voltam egy ellenőrzésnek.Bezártam a vándorlási papírt a szokásos kaptárba, az első fordulónál. sose volt még ellenőrzésem,szóval hagytam benn,gondoltam a kieresztés előtt magamhoz veszem . Út közben villogtak rám. Csak a vándorlási papírokat kérték.Ami épp elvolt zárva.Azért pár dolog meg mentett. Az ellenőrzés meg köszönése,na meg a méhész igazolványban lévő tenyész kód a kaptárakba sütve egyezett.
A méh egészségügyis emlegetése is hatásos volt. Név szerint.
Vagyis segítenek nekünk a rendőrei,csak tudják mit keressenek ,és hol.
Üdv

_________________
Cirkusz 3xH12


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.10.22. 21:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Egyrészt jó, hogy foglalkoznak az ilyen ügyekkel is, de szomorú volt látni a rendőrség hozzá nem értését az ügyben, amit inkább nem is ragoznék..."

Sajna ez így vagyon és nem is lesz jobb. Anno megemlítettem egy két ötletemet ezzel kapcsolatban, meg hogy hol a hiba pl.a yard meg az egyesület kapcsolatában, de nem érdekelt senkit.
Ennyi.

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.10.20. 18:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Idén vettem tanyát egy kis faluban, vittem is oda 110 családot nyár végére, ez két fuvar. Mikor hoztam haza a második fuvart éjszaka valaki rámküldte a rendőrséget. Akkor még örültem neki, hogy milyen szemfülesek ott az emberek, bár érdekesnek találtam, hogy a tanya 2 km-es környezetében nincs semmilyen ingatlan és mégis kiszúrt valaki. Rendőrök igazoltattak minket, nem érdekelte őket a forgalmi, jogsi, csak hogy körözött-e az autó, a trailer, vagy éppen mi. :) Nekem kellett figyelmeztetni őket a Tenyészet szám ellenőrzésére, ha már azért jöttek.
Héten viszont kiderült, hogy még ottlétem alatt valakitől elloptak pár NB családot, engem meg a rendőrség felkért tanúnak. Nem gyanúsítottnak, de azért ki kellett menni a másik tanyára megmutatni a komplett méhészetet, szóval tuti feljelentettek. Egyrészt jó, hogy foglalkoznak az ilyen ügyekkel is, de szomorú volt látni a rendőrség hozzá nem értését az ügyben, amit inkább nem is ragoznék...
Tisztázni elég könnyű volt magam hunoros méhészként :), de szomorú azért egyes méhészek azon ostobaságával találkozni, hogy feljelent egy 230 családos méhészt 10 körüli család lopásáért, csak azért mert nem ismeri és van egy akkora utánfutója, hogy el is bírná vinni a méheket. :) Ez is egy a magyar valóságból!

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.07.18. 15:50 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.18. 08:53
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
Az elmúlt napokban egy Heves megyei kezdő méhésznél lopásból származó 6 db NB kaptárban lévő méhcsaládot foglalt le a káli rendőrség.
A helyszíni szemle adatai alapján nem zárható ki, hogy a nevezett birtokában lévő további – különböző típusú kaptárakban (rakodó és fekvő) lévő – kb. 10-15 méhcsalád is lopásból származhat.

Ezért kérem azokat a méhésztársakat, akiktől – elsődlegesen Kerecsend-Kál-Kápolna térségben – folyó évben tulajdonítottak el kaptárakat és esetleg feljelentést sem tett, vagy tett, de a nyomozás nem hozott eredményt, jelezze azt felém, vagy jelentkezzen a káli KMB Irodánál (tel: 06-20-776-8779) részletes leírással a kaptárairól, azok jellemzőiről, különleges ismertető jeleiről, esetleg fényképekkel mellékelve.

Kérem a tisztelt méhésztársakat, hogy fentiekről minél szélesebb ismeretségi körükben lévő méhészeket tájékoztatni is szíveskedjenek, segítve ezzel a hatóság munkáját, ill. próbálva ezzel is megelőzni az egyre gyakoribb méhlopások terjedését.

Bíró Péter

_________________
Dadant Blatt+1/2 hízlalt méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.05.28. 10:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Sajnálom. Én tegnap este rohantam 11 felel a méhesbe. Már épp elaludtam, amikor hív a riasztó, megint és megint.... összesen 18 hívás pár perc alatt. Szent meggyőződésem hogy viszik a kaptárakat és az érzékelők folyamatosan jeleznek. Hívtam a rendőrséget és ugrás ki az ágyból. Mivel a kocsimat hétfőn rommá törték, így egy szál nadrágban, zokni nélkül cipőben, kezemben egy pólóval kiugrottam az első autó elé, hogy vigyenek ki a méhesbe. Szerencsémre nem néztek hülyének, aki félmeztelen hadonászik éjszaka az út közepén. Kivittek. Előttem ment a rendőr autó, és amikor befordultunk az útra, megszűntek a hívások. Érdekes volt, gondoltam, észre vették az autókat. Behajtunk, kapu csukva, minden a helyén, fű letaposva sehol, kerítés egybe..... Nem tudom mi történt, de érdekes volt. Eddig vakriasztásom soha nem volt, a rendszert minden kaptárbontásnál és zárásnál tesztelem.
Remélem ha ma munka után kimegyek is meg lesz minden. Valamit azért megtudtam. Riasztástól 3 perc és ott vagyok félig felöltözve, szükséges eszközökkel, barátokkal felszerelve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.05.27. 19:21 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.05.25. 19:10
Hozzászólások: 2
Méhésztársak!
Sajnálatos esemény miatt regisztráltam a fórumra!
Azt hittem csak másokkal történik ilyen, mert olyan helyen vagyok, figyelek rájuk stb.
10 családot loptak el Sárosd és Szabadegyháza közötti akácosból.
Tamási rakodó H fészek és 2 fél méztér,szürke, azonosító szám besütve:4572259
Sok remény nincs az előkerülésre,Szfvárról jöttek a rendőrök helyszínelni,Abáról értesítettek,hogy jegyzőkönyv elkészült és átküldik Gárdonyba, én Adonyba menjek feljelentést tenni.Szerintem valahol elfog halni az ügy.
Előző hozzászólásban olvastam valahol, az autó befordult az útra, meglátta a méhészt, tolatott és elhajtott. Én is így jártam, rendszámot nem írtam fel! Hiba volt, más ne kövesse el ezt a hibát!

fbogi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.05.26. 20:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Ha van jogerős ítélet ,és ezt és ezt elkövette ,akkor oda mehet ahova akar.Például Raknics János.
Omme- ból is törölték, decemberi újságba olvasható.
http://nava.hu/id/1227204/

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.05.25. 04:52 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
PC-User írta:
Sono írta:
Ha rajtakapják a tetvet a lopáson akkor szerintem is meg lehetne osztani a fényképét.


Idézet:
Mihelyt kiteszed a képéét vagy a nevét, a személyiség jogai megsértéséért be fog perelni, főleg ha még nincs bírói ítélet, de ha van akkor meg azért!


Ha én történetesen azért rakom ki a képét, hogy ezt az ismeretlen embert keresem, aki ezeken a felvételeken látható, és valaki megírja, hogy ez az ember nagyon hasonlít az XY-ra, aki itt és itt lakik, az miképpen jelentheti az ő személyiségi jogainak a megsértését? Egyszerűen csak jelentkeznie, kellett volna, hogy ő volt az illető, vegyék le a képeket, mert innentől lesz a dolog jogsértés. Ha nem jelentkezik, akkor a képek még ismeretlen személyt jelentenek, a név cím közlése pedig találgatást.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.05.24. 21:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Nem reagálod túl, valószínű sz@r csimbókok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.05.24. 20:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.13. 21:16
Hozzászólások: 259
Figyelem vasi méhészek!
A méhesem közelében feltünt egy narancs sárga platós járgány. Nem kpm-es. Már a napokban láttam a földúton a nyomát. Ma pedig oda akart lefordulni megint és amikor meglátott, akkor nagy gázzal tolatott és elhúzott.
Lehet hogy csak túlreagálom, de jobb félni...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.05.21. 06:31 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.03.10. 16:31
Hozzászólások: 32
Sono írta:
Ha rajtakapják a tetvet a lopáson akkor szerintem is meg lehetne osztani a fényképét.

A jelenlegi törvények sajnos őt védik! Neki vannak jogai neked meg károd ami soha nem fog megtérülni!
Mihelyt kiteszed a képéét vagy a nevét, a személyiség jogai megsértéséért be fog perelni, főleg ha még nincs bírói ítélet, de ha van akkor meg azért!
Egyedül a monogramját írhatod ki, ami sok embernek semmit se mond és csak találgatásra ad okot.
Sajnos ilyen rendszerben élünk.....

A "fa testápolóra" pedig senkit nem akarok bíztatni... :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.05.17. 21:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
13 család lemérgezése 150,000 ft büntetés és az is egyből 5 részletben.
Ja 230 család van ott , szegény őstermelő.
Jogerös

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.05.17. 21:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.04.07. 20:06
Hozzászólások: 95
Tartózkodási hely: Pest megye: Fót
210 ezer forint büntetés, meg gondolom egy lerobbant tragacs kocsi lefoglalva.
Hát ez nem fogja elvenni a kedvét, hogy újra lopjon méheket.
Név, cím, arckép nyilvánosságra hozása az OMME oldalán!
Ki kell rekeszteni a tolvajokat, régen egymást segítették a méhészek...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.05.17. 20:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.05.08. 10:59
Hozzászólások: 501
Tartózkodási hely: Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegye
Ha rajtakapják a tetvet a lopáson akkor szerintem is meg lehetne osztani a fényképét.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.05.17. 18:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.09.22. 12:22
Hozzászólások: 700
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Hogy hivják a mocskot hol lakik tegyük közhirré mindenki tudja meg hogy ki ez a genyó.

_________________
Ha gyorsan akarsz menni, menj egyedül! Ha messzire akarsz jutni, menj együtt másokkal!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.05.15. 20:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Szerintem a kocsija csomagtartójához volt csinálva a 4 láda méretre.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.05.15. 19:36 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Érdekes, hogy pont négyre volt ráállva. Nem tudom, nem-e a havernál is ez garázdálkodott itt a repcén?
Neki is négyből lopták ki a közepét.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.05.15. 19:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Na végre! Egy jó hír, megcsíték a vén genyót.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.05.15. 18:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.11.19. 20:33
Hozzászólások: 39
Elcsípték a 66 éves méhtolvajt
A riasztó buktatta le a férfit.

A 66 éves férfi április 7-én hajnalban el akart lopni 4 kaptárt a benne lévő méhekkel. Mivel Mezőkövesd környékén az már elszaporodtak a hasonló lopások, a tulajdonos olyan riasztót szerelt kaptárjaira, amely mobiltelefonján jelzett. A vádlott – aki maga is méhész – szakszerűen beöltözve, füstölővel felszerelkezve érkezett a kaptárakhoz. Magával vitt 4 méhszállító dobozt is, hogy abba pakolja át a hajnalban még bódult méheket.

A felszerelt riasztó a kaptárak mozgatásával működésbe lépett, jelzett a sértett mobiltelefonján. Ezután a tulajdonos azonnal a helyszínre sietett, ahol pakolás közben érte tetten a vádlottat. A tolvaj elszaladt a helyszínről, de a rendőrök a helyszín közelében elfogták.

A négy méhraj értéke 160 ezer forint, de további kárt okozott volna a tulajdonosnak, hogy a megtermelt méz kiesése. A gyorsított eljárásban bíróság elé állított, büntetlen férfit 210 ezer forint büntetésre ítélték, elkobozták a lopáshoz használt eszközeit is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.05.03. 20:21 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1146
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Szakadjanak meg...

http://www.omme.hu/?p=6512

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.04.29. 15:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Felénk volt ilyen vagy 14-15 éve, de a tulaj megcsípte a kollégát, kapott rögtön napszemüveget, mindegy csúnyán össze lett verve a feje, a rendes szemüvegét én vittem neki haza később.
Össze volt zavarodva a veréstől rendesen :mrgreen: , na de hát nem kell a máséba nyúkálni :mrgreen: .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.04.29. 14:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Én ezért csináltam nyitásérzékelőt minden kaptárba. Ezt is megfoghatom vele. Kinyit 1-et és már indulok is kisgatyában, nagy baseball ütővel. Már csak egy éjjellátós távcsövet kell beszereznem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.04.29. 14:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Hallottam róla :merg , ez aljas dolog, máséba nem méhészkedünk, rácsapkodnám a fejére a kaptártetőt a hulladéknak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.04.29. 09:37 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tegnap mértük fel a kárt egyik cimboránál. A pót bölcsők állapotából ítélve kb hétfőn lopták meg. Négy kaptárjából kiszedték a fészkeket 4-6 kerettel.
Kettőnél szerencsére legalább az anyát ott felejtették a férgek.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.04.11. 20:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Mekkora már. Nem serkent, nem kínlódik, a szomszédból felerősíti a családjait. Családonként a kár: fiaskeretek és elveszített mézhozam kb 5-60 ezer/család de tuti nem fognak így számolni. Mert akkor kapna vagy 5 évet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.04.09. 08:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Lemergeznek,
Eljárás
Bíróság
Eliteles
De a verkli megy tovább

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.04.09. 05:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.19. 16:00
Hozzászólások: 883
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar, annak is a legszéle
Robi!


Hogy megérdemelné nem kérdés. De félek, hogy a bucira verő nagyobb bajban lenne a jogi következmények terén, mint a tolvaj a lopásért. Viszont amit lehetne, hogy 5 évig senki nem venné meg a mézét. Képzeld el, milyen lenne egy olyan országban élni, ahol, ha valakiről egy ilyen dolog kiderülne, sem magánszemély, sem felvásárló nem vásárolna. Na annak lenne visszafogó ereje. Kár, hogy fényévekre vagyunk egy ilyen világtól.



H.apci


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.04.08. 21:06 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Remélem bucira verték az orcáját! :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.04.08. 20:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Ma hajnalban tetten értek egy Miskolc környéki "méhészt"aki épp a fiasokat pakolta ki egy Mezőkövesdi méhész kaptáraiból!Nevet nem tudok..délelőtt hallottam a hírt!

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.04.06. 13:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 886
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
csoky írta:
http://www.lealkudtuk.hu/nyomkoveto-keszulek-1621742928 :?: :?: :?:

Ha ez nekem volt válasz ez nem gps nyomkövető és gsm cellákból számolja ki a pontatlan helyet,kb. semmire se jó.
Próbaként lat:46.86846 long:19.71850 speed:000.1
T:04/06/16 11:02
http://maps.google.com/maps?f=q&q=46.86 ... 71850&z=16 ezt mA kértem le ,centire ott áll a kocsi ahol jelzi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.04.05. 06:51 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Mint írtam a GPS-t nem veszem meg. A többit megvettem, összeraktam és szépen működik. Bár még nincs mindegyik kaptárba. Vezeték nélküli megoldás, 100m hatótávolság a központ és az adó közt és ha akció lesz (NE LEGYEN) akkor hív engem, vagy a másik 3 számot. Nekem ez már biztonság egy bizonyos foka. Kicsit később kap még 2db kamerát. 1 a méhest 1 a bevezető utat figyeli és nekem ez elég lesz egyelőre. Lehetne vezetékes is, az sokkal olcsóbb, de nekem az macera. Központnál 2 havonta akku csere, az adóknál meg majd meglátjuk, de kb évente a tervek szerint. Ezt majd befolyásolja az odafigyelés is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.04.04. 09:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.10.26. 11:01
Hozzászólások: 186
Tartózkodási hely: Sopron
Lisztes írta:
Persze kicsit drágább, de nekem fontos a garancia is, a számla is. Áfa vissza, költségként elszámol és már majdnem ott is vagyok, ha valami bajom van, van segítség, szerviz, gari, csere... nekem nem drágább így :)

Ha röviden össze akarom foglalni, azt fog történni hogy megveszed nagy lelkesedéssel, majd pár hét próbálkozás után valamelyik fiókban fog porosodni, amíg ki nem dobod :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.04.04. 07:30 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.01. 09:15
Hozzászólások: 89
Tartózkodási hely: Baranya - Észak Mecsek
Ezek az olcsó Kínai "GPS Trackerek" nem a valós koordinátákat adják, hanem a legközelebbi továbbító torony helyzetét.Ez mellett elég könnyű leárnyékolni, ami azt jelenti hogy ha jól eldugod a kaptárban, nehézkes a térerő keresés....
Csoky által linkeltet teszteltem már más apropóból, és kalap *zart nem ér....

_________________
Akkor hazudik az ember ha hasznát látja.S akkor is ha nem........

A karma a szabad akarat működési mechanizmusa, amely lelkünk testet öltésével fejti ki hatását és mint törvény hat szellemi fejlődésünk során.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.04.04. 07:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Persze kicsit drágább, de nekem fontos a garancia is, a számla is. Áfa vissza, költségként elszámol és már majdnem ott is vagyok, ha valami bajom van, van segítség, szerviz, gari, csere... nekem nem drágább így :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.04.03. 16:51 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
http://www.lealkudtuk.hu/nyomkoveto-keszulek-1621742928 :?: :?: :?:

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.04.03. 08:02 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 886
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Akkor linkelj már egyet ilyen áron ;)
Persze nem kell,de ha veszek háromat és abból csak egy jelzi merre viszik a kaptáraimat már megérte.
És utánna ráérek gondolkozni miért nem jelzett a riasztó :o


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.04.02. 10:28 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Nem kell kínából venni GPS-t, ezen az áron itthon is lehet venni, de melyik kaptárba tegyem? 1-be a 50-ből? és ha pont azt nem viszik? Én nem tettem. Csak riasztót, vezeték nélkül gsm modullal, azonnal indulok, vagy szólok a közeli jardnak vagy ismerősnek. Kontiba jó. vagy ha modulokban vannak a kaptárak, bár úgy meg nem lopják.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.03.29. 20:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 886
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
http://www.aliexpress.com/item/2013-New ... 00ab3fa883 itt azért lényegesen olcsóbb....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.03.28. 17:38 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.18. 08:53
Hozzászólások: 267
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun
PC-User írta:
DR OM HA8RD !

Melyikre gondolsz, a link az egész oldalra mutat!

73 !

GPS Tracker és nyomkövető. A link beszűrása valamiért nem a megfelelően sikeresdett.
73!

_________________
Dadant Blatt+1/2 hízlalt méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Lopások
HozzászólásElküldve: 2016.03.28. 16:58 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.03.10. 16:31
Hozzászólások: 32
DR OM HA8RD !

Melyikre gondolsz, a link az egész oldalra mutat!

73 !


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2071 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 42  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: alma16 valamint 21 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.