Pontos idő: 2024.03.28. 20:56

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.20. 16:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Akkor megnyugodtam, próbáltam, wifivel, mobolnettel, gépen, bejelentkezve, kijelentkezve, a telóm alapból Google-t használ, de ránéztem más böngészőkön is. Köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.20. 16:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.04.09. 19:13
Hozzászólások: 224
Tartózkodási hely: Hajdú
Én sem tudok hirdetést megnézni, egyet enged amit megnyitok először, aztán egyetlen egyet sem tovább.Én tegnapészleltem először, de ma is ugyan ez a helyzet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.20. 12:02 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tényleg. Emlékeztem, hogy mintha valahol olvastam volna már, csak lusta voltam keresgetni...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.20. 10:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Hozzászólás témája: Re: Egyéb Elküldve: 2016.11.19. 18:52

Ugyan ezt kérdeztem érthetően az egyéb hozzászólásokban én is. Megnyugtató már csak az lenne ha tényleg működne.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.20. 09:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Igen. Tényleg hibás.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.20. 09:04 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
És tényleg!
Én eddig csak a rovatokba léptem be, konkrét hirdetésbe nem.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.20. 08:45 
Online
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
Ma már én sem tudom olvasni.Megnyitod a hirdetést és üres lapot ad be.Próba képen felteszek egy ujjat,vajon mit csinál?

Az ujj hirdetésnek is üres a közepe.Nyissátok meg a hirdetést,mert ha nem olvasni nyitod meg nem látod a hibát.

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.20. 08:43 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Nekem is működik rendesen.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.20. 08:38 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Én ritkán nézem, de most rápróbáltam és beengedett simán, meg megy is rendesen.
Viszont másoktól is hallom, olvasom, hogy szarakodik.
Milyen böngészőt használsz?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.20. 08:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Üdv!

Az Omme honlapján az apróhirdetésekbe más sem tud belenézni, vagy csak én vagyok ilyen tehetséges?
Üdvözlettel: Molnár Zoli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.18. 19:48 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ma én is tartottam kis falunk 240 fős iskolájában 3 turnusban Mézes Reggeli rendezvényt.
Gyerekek nagyon jól érezték magukat. Csináltam egy rövid prezentációt. Igazgató Úr, aki képviselő társam is, mára kalácsot rendelt tízóraira és ki mint szerette, vajjal, vaj nélkül kapta a méz mellé, alá.
Csatolmány:
suli1.jpg

Csatolmány:
suli2.jpg

Csatolmány:
suli3.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.16. 18:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.01.01. 16:20
Hozzászólások: 88
Tartózkodási hely: JNSZ-Abádszalók
Remélem ez a fizuja elég lesz ahhoz hogy a másik újságtól eljöjjön. 6:5 szavazás 1 tartózkodással eléggé rezeg a léc az összeférhetetlenség miatt.Szerintem.
Csuja ügyben csatát nyertünk,háborút vesztettünk.
Üdv Jimmey


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.15. 20:36 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Azt azért hozzá kell tenni, hogy nem új napirendi pontok voltak ezek, csak állásfoglalás kérések az első napirenden belül, de az igaz, hogy valóban nem egyeztettünk előtte arról, hogy ezeket a Péter behozza.
Márpedig egy küldöttgyűlési állásfoglalásra is lehet adott esetben hivatkozni, ha szeretnék egy döntést kieszközölni az elnökségtől. Nincs ezzel gond, ha előzőleg megbeszéljük, és egyetértünk vele, de így kvázi a küldöttgyűlés felelősség nélkül, felelős döntésre presszionálja az elnökséget.
Ugyanis ha határozat születik az egyértelmű. Azt végre kell hajtani. Nincs különösebb felelőssége az elnökségnek. (Természetesen törvénytelenséget úgy se lehet) De egy ilyen szavazás után, amikor van egy nyomás rajtad, hogy hiszen a küldöttgyűlés is ezt akarta, mégis a teljes felelősség a tiéd ha döntést hozol.
Amúgy én nem gondolom azt, hogy most különösebben ilyen veszély lenne, mert mindezektől függetlenül ha valamelyik ügyben a körülmények teljes ismeretében nemmel kell szavaznom, akkor azt úgy is fogom tenni, és kellő képen meg is indokolom adott esetben, de ez is egy tanulság a jövőre nézve szerintem mindenkinek.

Különben meg látom mennyire megélénkült ez a topik az utóbbi napokban.
Én arra kérnék mindenkit, aki ide ír, hogy hasonlóan ahhoz, ahogy ezen a Fórumon a múltban is szokás és elvárás volt magunkkal szemben, maradjunk mindig a szigorú tényeknél, ne sértsünk meg sem egyént, sem csoportot emberségében, mindamellett természetesen, hogy az elveink mellett, akár egészséges vita árán is kitartunk!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.15. 19:36 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Egyetértek azzal amit írtok.
Számomra érthetetlen volt a három napirendi pont amelyet nem lehetett előre kiküldeni és ott ismerhettek meg a küldöttek.
Egyik sem tartalmazott semmi olyan új információt amit nem lehetett 2 héttel korábban ismerni.
A kínai dömping eljárás jól hangzik, de az EU-ban egy ilyet elérni minimum 3-4 év. De erről már Tomipapa is írt. Sőt néhány idei magyar mézvizsgálat tükrében ......
A gyantaszűrt mézek elleni fellépés, a cukorból készült mézek ellenivel egyben nagyon fontos, de erről sem gondolom, hogy 2 héttel korábban nem volt info és aznap kellett ötletelni.
A harmadik ponttal kapcsolatban, hallani eladó giga méhészetről, amire a mézpiaci helyzet és egyéb körülmények alapján magánszemély nem várható, hogy jelentkezik.
A nem magán kézben lévő méhészetek (OMME, Kátki) sorsát ismerve nem hiszem, hogy az OMME-nek bármilyen szerepet kellene vállalni, egy ilyen méhészet vásárlásában.

Összegezve: Az új napirendi pont felvételének lehetőségét a valóban rendkívüli esetekre kéne fenntartani, hogy a küldöttek felkészülhessenek az előre megkapott témából.
Ez lenne egy igazi paradigmaváltás!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.15. 17:48 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Arisztaiosz!

Ahogy innen látom az OMME vezető testületeinek működése(döntés előkészítés) nem sokat változott az
elmúlt 4 évben.
Magam részéről az elnöki programcsomag anti-dömpig fejezetéhez lenne néhány megjegyzésem.

Nos az USA-ban az alábbi szervezet járt el a méhészek érdekében,és sikeres vette fel a harcot az olcsó kínai dömpingárúval szemben.
http://ahpanet.site-ym.com/?page=AboutUs

Ez egy méhész szervezet,ahol e munka nagy részét a tagok végezték ingyen.(arra állítólag így működnek a civilek)
Szükség volt itt nemzetközi jogászokra,ügyvédekre,kereskedőkre, lobbistákra és persze sok-sok pénzre,állami
támogatásra.
A szervezet honlapján nemrég még fent volt ennek a bonyolult eljárásnak a hosszú története.
Jelenleg nem elérhető,talán azért mert már tovább az eljárás nem folytatható Kína WTO tagsága miatt.
De voltak hírek arról is,hogy további jogi lépéseket tesznek megakadályozva a kínai méz akadálymentes amerikai
kereskedelmét és ezen dolgoznak.

Azt gondolom erre a feladatra jelenleg az OMME sem tárgyi,sem anyagi forrásokkal nem rendelkezik.
De minden lehetőséget meg kell vizsgálni- ha már ilyen döntés született-mert a jelenlegi mézpiaci kilátások enyhén szólva is borúsak.
Úgy egy éve Takács Ferenc-itt-e fórumon-ígéretet tett,hogy szintén utána néz lehetséges-e dömpingeljárás Kína ellen.

Amit te javasoltál az véleményem szerint is jobb.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.15. 10:25 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Arisztaiosz írta:
...mostantól a "búsás" ötvenezer forintos tiszteletdíj fejében munkálkodnak a közösség érdekében...


Brutto!

Arról meg már nem is írtam, hogy annak télen-tavasszal mennyit hallottunk,hogy az elnöki tiszteletdíj milyen magas és hogy Péter annak idején mennyiért csinálja és, hogy majd megválasztása esetén majd kevesebbért fogja ellátni a teendőket.

Ennek ellenére most olyan síri csend volt e témában, sem a megváltók sem elnökünk nem emelt szót az ellen, hogy kevesebb is elég lesz. Nincs is ezzel baj, mert tudjuk, látjuk, hogy most az elnöki feladatok köszönő viszonyban sincsenek az előző Bross érában lévőktől. Ezt a pozíciót ennyivel kell megilletni,mert különben látva, hogy mennyi munkával jár mást nagyon mellette nem könnyű csinálni és azért az nem várhatjuk el, hogy kopott nadrágban járjon. Még akkor sem, hogy egyesek kantárosnadrágos elnök után vizionáltak... De ha ezt bölcsen belátta Péter és az emberei akkor nem kellene erről megejteni egy szót? Annak a sok embernek akiket félretájékoztattak egy mondatot, hogy rosszul láttuk?? Esetleg a megsértett illetékesektől egy bocsánatot kérni??? Vagy az nem az ő stílusuk?

OV és most a KGY előtt is meghallgattuk, hogy nehéz dolgozni szembe széllel. Milyen érdekes...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.15. 02:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Nem akartam részletes beszámolót írni az eseményekről, lévén Pöte megtette azt. Beszámolója híven tükrözte az eseményeket, ezért csak néhány olyan momentumra világítanék rá, amik megérnek egy részletesebb elemzést.

Az elnöki beszámolóban felfedeztem egy "programcsomagot", melyről nem esett szó az utolsó (előtti) elnökségi ülésen, ezért azt gondoltam, hogy azt közvetlenül a küldöttgyűlés előtt tartott rendkívüli elnökségi ülésen tárgyalhatták. A történtek fényében ez a sejtelmem nem igazolódott, amikor Bross elnök úr belefogott a három program ismertetésébe, némi zavar támadt az elnökségi asztalnál...
Pöte is megemlítette azt a három pontot, amit Bross végül megszavaztatott. Mint később kiderült, e három pont nem szerepelt a rendkívüli elnökségi ülésen, az elnökség álláspontjának megismerése nélkül került "terítékre". Többen is kifogásolták, hogy milyen meggondolás alapján nem szavaztam meg a háromból kettőt. Nos, azért, mert tévedésnek tartom a programba emelésüket és komoly hibának a megszavaztatásukat. (Egyébként úgy tűnt, nem csak nekem szúrt szemet, az elnök zavartan egyeztetett az elnökséggel, s először vissza is akarta szívni e három pontot, aztán mégis folytatta. Egyébként furcsállottam, hogy az elnöki beszámoló keretében külön szavazást kért elnökünk e három pontban, véleményem szerint ezeket nem az elnöki beszámolóban kellett volna szerepeltetni, hanem önálló napirendként tárgyalni és szavazni róluk. Így olyan "ledugom a torkotokon" feelingje volt a dolognak...

Az első pont a kínai méz ellen indítani kívánt "antidömping eljárás" kezdeményezése volt. Nemmel szavaztam, mert a véleményem továbbra is az, hogy nem egy ország ellen kell antidömping eljárást kezdeményezni, hanem a természetes méz-kategória presztizsének visszaállítása érdekében kell lobbizni Brüsszelben. Nem kereskedelmi korlátozást kell bevezetni, hanem annak kell érvényt szerezni, hogy a "méz"-ként forgalomba kerülő élelmiszer megfeleljen a Codex Alimentariusban, a Mézdirektívában foglaltaknak. Ami nem méz, azt ne lehessen akként forgalomba hozni, tehát a hamisítványokat, a nem megfelelő minőségű és helytelenül, a fogyasztót megtévesztő módon jelölt mézeket nem szabad a polcokra engedni, függetlenül a származási országtól. Ha hamisított magyar méz kerül forgalomba, akkor nem Magyarország ellen kell antidömping eljárást kezdeményezni, hanem a hamis mézet forgalomba hozó termelőt, kereskedőt, mézkiszerelőt kell szankcionálni. Nem ejnye-bejnye kategóriájú szankcióval, hanem kőkemény bírsággal vagy a tevékenységtől való eltiltással, üzembezárással.

A második pontra igennel szavaztam. A gyantaszűrt mézeket -tekintettel arra, hogy nem felelnek meg az Élelmiszerkönyvi előírásoknak- el kell utasítani, azokat mézként forgalmazni ne lehessen. Függetlenül attól, hogy milyen természetes vagy mesterséges anyagokat távolítanak el a mézből, a beavatkozással (azaz az eltávolítással) egyúttal megvalósul az a cselekmény, melynek következményeképpen a termék természetes mézként már nem hozható forgalomba, hiszen valamilyen módon manipulálták azt. Megszavaztam, noha a véleményem az, hogy az első pontról formált véleményem erre a pontra is érvényes, a természetes méz fogalmából eredeztetve a "gyantaszűrt méz" valójában nem méz, de ha ezt mégis külön szükséges uniós szinten pontosítani, akkor e pont esetében igennel szavazok.

A harmadik pontra ismét nemmel voksoltam. Több okból is... Teljes mélységében most még nem bontanám ki a kérdést, miért támadtak a "KÁTKI", azaz a jelenlegi HáGK Méhészeti Intézetével kapcsolatos vágyálmokkal szemben ambivalens érzéseim. Az OMME civil érdekvédelmi szervezet. Nem lehet feladata, hogy a méhészeti kutatás állami feladatát bármilyen szinten átvállalja, hiszen ehhez a szükséges anyagi feltételrendszer nem adott. A méhészeti képzés-biznisz is lecseng egy idő után, s ismert, hogy mi lett a sorsa az önálló méhész szakmunkás-képzésnek a rendszerváltás után. Nincs tehát magyarázható oka a kutatóintézet utáni "kapaszkodásnak", az OMME nem lehet gazdája a méhészeti kutatásoknak. Nem is mondta ki ezt Bross, de valahogy amolyan "kényelmetlen" érzésem támadt az előterjesztése nyomán:
"3. Az OMME kezdeményezzen tárgyalásokat arra vonatkozóan, hogy a KÁTKI valamiféle hangzatos néven önálló intézménnyé váljon önálló költségvetéssel. Ezt az intézményt később akár támogathatja is az OMME."

Kinek és mi miatt áll ez érdekében? Miért az OMME kezdeményezzen tárgyalást egy költségvetési intézmény önállóvá válása érdekében? Ezt az önálló intézményt ugyanolyan hatékonysággal támogathatja az érdekképviseleti szervezetünk, mint ezidáig: magyarán a NP-ból. Azt pedig a minisztérium hagyja jóvá, de az erre szánt forrás korlátozott és nem is valószínű, hogy növelhető. Milyen érdek motiválhatja az elnököt, mikor ezt javasolja? Az OMME képtelen lenne fenntartani egy ilyen intézményt, a lehetőségei keretén belül pedig eddig is "támogatta". Gondolok itt a sokat emlegetett "kísérleti OMME méhállományra", melynek sorsa fölött Szabó György méhészmester, Csuja László Geddekas, Nagyernyei Attila és még néhány "megváltó" oly intenzíven borongott, mikor érdekük azt diktálta. Nem látom tisztán a felvetés eredőjét, de mivel kíváncsi vagyok, majd igyekszem tájékozódni. Furcsa háttéralkuról, nehezen vállalható projektről suttognak, nehezen tudom elképzelni, hogy használna az OMME és az elnök presztizsének, ha e suttogásoknak lenne esetleg való alapja. Én mindenesetre -némi öreges bölcsesség és moralitás birtokában- nemmel szavaztam, s érdeklődve várom, mi sül ki eme kezdeményezésből...

Az Alapszabályról, annak ilyetén módosításáról is van persze véleményem, de a Nagyérdemű türelmét már így is eléggé igénybe vettem, talán a további beszélgetések kapcsán majd arra is sort keríthetünk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.15. 01:49 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
tsanyi írta:
".......Felmerült az Elnökségben is feladatot vállaló szaktanácsadók összeférhetetlensége......"
Tök jó gumicsont. Kb két éve ott van a levél az OMME-ban (nem tudom, hogy az FVN Jogí főosztályáról, vagy az Igazságügy Minisztériumtól), hogy törvényi összeférhetetlenség nincs. Bár az egyesület szabályozhatja ezt szigorúbban is.
Elő kéne kerestetni a levelet míg valaki magához nem veszi, kereszttel szignózva az átvételt.

A parlament vitáiban is szabályozva van, hogy, ki melyik párt nevében kaphat szót, és milyen időkerettel.
Ez minden demokratikus szervezetben működik az obstrukció megakadályozására.
Ilyen szabályokkal, szigorúan betartva, a Csuja félék is korlátozhatóak.


Tsanyi!

Az obstrukció a felszólalások időkorlátozásával sem minden esetben akadályozható meg. Csujáéknak kiváló módszere volt az ellehetetlenítésre, mikor az emlékezetes "Alapszabály-Küldöttgyűlésen" 100 feletti módosító javaslattal rukkoltak elő... Hasonlóan közismert az az eset, melyet a legutóbbi választás során tapasztalhattunk, amikor "Megváltóék" a demokratizmus jegyében minden jelölt számára követelték a bemutatkozás lehetőségét. Momentán ennyi jelölt még soha nem volt, a Jelölő Bizottság 55 főt vett fel a listára... Aztán végül -szerencsénkre- kevesebbel is beérték. Ezzel együtt is örök emlék marad Hevesi Mihály külkapcsolatokért felelős elnökhelyettes-jelölt bemutatkozása...

Teljesen szét lehet "offolni" egy küldöttgyűlést a parlamenti szabályok betartása és betartatása mellett is. A küldött pedig a ritka kivételektől eltekintve észre sem veszi, hogy "palira vették", s fogalma sincs arról, hogy őt most éppen a "demokrácia" égisze alatt alaposan megetették. Kiváló példa erre a szaktanácsadói és választott tisztségviselői pozíció "összeférhetetlenségi" ügye. Furcsa gondolkodásmódra vall, hogy olyan személyeket támadnak, akik a méhészeti szakma kiemelkedő személyiségei. Közismertek és szakmailag is rendkívül felkészültek. Éppen ennek révén kaptak bizalmat mindkét oldaltól, a szakmai érdekképviselet ügyeit vivő testülettől és azoktól, akik érdekében munkálkodnak: a tagság, a méhészek részéről is. Nem példálóznék személyekkel, de emlékeztetnék arra, hogy a választás során pl. az egyik -"megváltóék" részéről leginkább támadott- szaktanácsadó, Tóth Péter kapta a küldöttektől, ergo a tagságtól a legtöbb szavazatot... A választott tisztség gyakorlatilag szolgálat, s az lenne a legfurcsább, ha ezeket a becsülettel szolgáló személyeket diszkriminálná az alapszabályunk. Ha a tagság elégedetlen a szaktanácsadójával, az őt szolgáló ügyvivőkkel, akkor nem szavaz rájuk. Ha a helyi egyesületének vezetőjével elégedetlen, akkor arra sem szavaz. "Megváltóék" azt erőltetik, hogy sem szaktanácsadó, sem helyi elnök ne vállalhasson választott tisztséget az országos szervezetben. Miért? Ha a munkájukat és a vállalt szolgálatukat nem végzik tisztességgel, akkor nem kell és szabad újra megválasztani őket. Az Egyesületnek az lenne a halála, ha kontraszelektálna a választott tisztségviselők esetében. Szerencsére a "nép" nem birka és nem volt eddig sem vevő "megváltóék" mentalitására. Hogy miből szűrtem le e konzekvenciát? Csak meg kell nézni, hány "megváltó" került választott pozícióba... Gyakorlatilag egy sem. A tagság küldöttein keresztül erre a tisztségviselői garnitúrára szavazott, mert úgy gondolta, hogy a régi/új elnök képes lesz együtt dolgozni velük, de nem kívánta diszkriminálni azokat a méhészeket, akik már sokszor bizonyították, hogy érdemesek a bizalomra. A népet nem lehet leváltani, "megváltóéknak" kell tehát keresni egy fogódzót, hogy ellehetetlenítsék a számukra nem kívánatos személyt, személyeket. Ez lehetne az "összeférhetetlenség", s ezt a szlogent addig akarják sulykolni, amíg teljesen be nem sikerül lopni azt a köztudatba.

Vajda kisalföldi elnök úr sem véletlenül rukkolt elő megint ezzel a marhasággal: Bross elnök úr vélt vagy valós elnöki és felelős szerkesztői összeférhetetlenségét kívánta tompítani, elmaszatolni azzal, hogy esmeg előhúzta a cilinderből a szaktanácsadói "összeférhetetlenséget". Nincs összeférhetetlenség a szaktanácsadói és választott tisztségviselői pozíció esetében, de néhányan olyan régen mantrázzák ezt, hogy lassan tényleg sokan elhiszik. Ezért kell az állásfoglalást egyszer s mindenkorra megismertetni a tagsággal. Ha pedig az Egyesületen belül mégis túlsúlyba kerülne az az álláspont, hogy a szakmai munka és a választott tisztségviselői pozíció nem fér össze, akkor azzal éppen a leginkább oda termett és a közösségért tenni hajlandó személyeket zárnánk ki az egyesületi ügyek intézéséből. Ezidáig tiszteletdíj nélkül végezték ezt a munkát, mostantól a "búsás" ötvenezer forintos tiszteletdíj fejében munkálkodnak a közösség érdekében. Rohadtul agyon vannak fizetve... Az elnöki javadalmazás már valamivel vonzóbb összeget jelenthet egy megélhetési érdekképviselő számára, ezért nem is tartom egészségesnek az ilyen mértékű "tiszteletet". A legjobb lenne, ha az elnököt a jövőben nem választanánk, hanem megpályáztatnánk e pozíciót, s akkor természetesen a versenyszférában elfogadott javadalmazást kaphatná az elnökünk. Csakhogy az OMME jelenleg még nem részvénytársaság, így nem is elnök-vezérigazgatónak nevezik az elnököt. No, majd az Alapszabály-előkészítő munkabizottságban javasolom e változtatást, ideje lenne tiszta helyzetet teremteni elnök-fronton is. Vagy esetleg javasolni fogom, hogy a választott tisztségviselőink is kapják meg ezt az elnöki tiszteletdíjat, ha már az új civil törvény értelmében ugyanolyan anyagi felelősséget vállalnak, mint az elnök, kapják meg az ennek megfelelő javadalmazást is...

Csuja a küldöttgyűlésen felszólalt, hogy az egy család után tagdíjat fizető elnökségi tagnak ne szavazzuk meg a tiszteletdíját (50 000 kemény magyar forintot), de gyorsan lehurrogták: az lenne a legjobb, ha pl. az elnök és az elnökség tagjai egyetlen méhcsaládot sem tartanának, hanem csak a közösségért végzett munkára koncentrálnának. Nos, ilyen elnökségi tagság után járó tiszteletdíjért nem tartom valószínűnek, hogy megélhetési elnökséget választhatnánk, az anyagi felelősséggel terhelt ötvenezer forint javadalmazásért esetleg csak Csuja szállna sorompóba, s méretné meg magát. Csakhogy az ő esetében meg az a véleményem, hogy okozott már annyi kárt, hogy ha néhány száz évig nem venné fel a tiszteletdíját, még akkor is ő tartozna az egyesületnek... Undorítónak tartom, ha egy pozícióra éhes, túlfűtött szereplési vággyal "megáldott", ám valós értéke alapján konzekvensen mellőzött személy így igyekszik alakítani a közvéleményt. Az ámokfutása, amit produkált, mindenki számára nyilvánvalóvá tette, hogy egy közösség minden morális megfontolás mellett sem tehet mást, mint hogy kiveti magából az ilyen személyt, aki képtelen a közösségi magatartásra. Ráadásul célját gyakorlatilag el is érte: lassan már csak Csuja Lászlótól visszhangzik a méhészeti szakma. Talán egyszer az az idő is eljön, amikor e Csujafegyver végre visszafelé sül el. Bross már biztosan többször is megbánta, hogy bármilyen közösséget vállalt vele, s ráébredt, hogy nincs szüksége ellenségre, amíg ilyen támogatói vannak...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.14. 22:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.01.29. 18:49
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Heves megye
Köszönjük a beszámolót,tényleg nagyon hasznos volt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.14. 20:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Köszi a beszámolót. A méz minősítésével kapcsolatban meg van a véleményem, de szerintem nem "fel" kell minősíteni. Maga a név a minőség. A méz az méz. A többivel kell foglalkozni. De keményen!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.14. 20:09 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2016.01.22. 17:50
Hozzászólások: 85
Tartózkodási hely: Debrecen, Nagycsere
Köszi a részletes beszámolót Pöte!
:taps

_________________
A Méhek nem is olyan gyorsak mint hisszük, csak nem tudnak lassabban zümmögni! :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.14. 20:07 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
".......Felmerült az Elnökségben is feladatot vállaló szaktanácsadók összeférhetetlensége......"
Tök jó gumicsont. Kb két éve ott van a levél az OMME-ban (nem tudom, hogy az FVN Jogí főosztályáról, vagy az Igazságügy Minisztériumtól), hogy törvényi összeférhetetlenség nincs. Bár az egyesület szabályozhatja ezt szigorúbban is.
Elő kéne kerestetni a levelet míg valaki magához nem veszi, kereszttel szignózva az átvételt.

A parlament vitáiban is szabályozva van, hogy, ki melyik párt nevében kaphat szót, és milyen időkerettel.
Ez minden demokratikus szervezetben működik az obstrukció megakadályozására.
Ilyen szabályokkal, szigorúan betartva, a Csuja félék is korlátozhatóak.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.14. 19:09 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.01.02. 18:31
Hozzászólások: 44
Tartózkodási hely: Debrecen
"Amúgy meg szerintem mindenki tagja valamelyik helyi egyesületnek is. Nyugodtan megkérdezheti a küldöttjét bárki."

Igen. Gondolom többségünk lehetőség szerint minden egyesületi gyűlésen ott van, és beszámol pár mondattal, valamelyik küldött. De így, hogy felkerült ide a fórumra, sokkal könnyebb - nyugodtan elolvasni - (Pöte beszámolója) és bővebben értesülni a történtekről, hiszen elég sok téma került terítékre. és mint írja folyt is lesz. Magam nevében is köszönöm Pöte.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.14. 18:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Folyt.:
Felmerült az Elnökségben is feladatot vállaló szaktanácsadók összeférhetetlensége. Na itt Elekes László úgy tapsikolt, hogy majd lefordult a székről...
Felháborítónak tartom, hogy azokat támadják akik a szaktanácsadói munkájuk elvégzése mellett még feladatokat vállalnak, hogy segítsék a méhésztársadalmat. Ezek az emberek az OMME szekerét egy irányba húzzák nem úgy mint pl. Bross az újsággal kapcsolatban...
Következett az Etikai és Fegyelmi bizottság beszámolója Rádi Tibortól, ha jól emlékszem 11 esetről számolt be, de az esetek többségében ilyen-olyan úton érintett volt Csuja László.

Csuja egyébként többször is a küldöttek felháborodását váltotta ki a nap folyamán, mivel az esetek többségében indokolatlanul gátolta a gyűlés gördülékeny menetét. Nekem egyébként az a véleményem vele kapcsolatban, hogy valamiért vagy valaki(k) késztetése miatt ezzel a rengeteg felesleges és haszontalan felszólalásával súlytalanná vált(oztatta önmagát) és már akkor sem figyelnek rá amikor értelmes és hasznos mondandója lenne. Azt csinál amit akar,úgy néz ki két székközzé esett...

Tehát a lényeg, hogy az FB az OMME tagságából véglegesen kizárta elsőfokon. ez egy végtelen történet lesz, fellebbezni fog, talán bíróságra is megy annak ellenére, hogy megígérte, hogy felhagy az OMMe elleni perlekedéssel. Másodfokon nyilván majd a tavaszi KGY fog dönteni a sorsáról, szerintem nem lesz olyan kegyes a KGY vele szemben mint Nagyernyeivel szemben volt. A tegnapi hangulat vele kapcsolatban ugyanis arra enged következtetni, hogy a jelentős többségnek elege van belőle. Nem tudom, hogy mennyien fognak a megtartása mellett szavazni, elképzelhető, hogy kevesebben mint azt Csuja gondolná. Bross például egy szót sem szólt a védelmében...
Fekete Józsi beszámolt a Mézzel-lélekkel kampányról, ugyan azt mondta mint az OV-n, Bross bizakodó a dologgal kapcsolatban.

Az alapszabály módosítását kifelejtettem, ebéd előtt megtörtént, ment az okoskodás a megváltók részéről, hogy az OMME ügyvédje egyáltalán felolvashatja-e az alapszabály azon változatát amit kiegészített a bírósági titkár aki hiánypótlásra küldte azt vissza. Tehát lényegében a bírósági titkár kiegészítette, kijavította a beküldött szöveget, úgy,hogy az neki jó legyen. Természetesen volt olyan személy akinek ez sem volt jó.
A lényeg, hogy megszavazásra került, de már most tudjuk, hogy több része sem megfelelő nekünk, elég sok kérdés maradt az alkalmazással, alkalmazhatósággal kapcsolatban így a törvényes működést szavatolni fogja, ha befogadják, de máris neki lehet állni egy új alapszabály megalkotásának, létre is jön rövidesen az alapszabály előkészítő munkacsoport. Főleg a helyi szervezetek ügyei rendezetlenek vagy nem értelmezhetőek. Felmerült például, hogy lehet-e szedni helyi tagdíjat nem önálló egyesületekben vagy csak működési hozzájárulást illetve az sem teljesen tiszta, hogy hogy szűnik meg vagy hogy szüntetjük meg egy nem fizető tag tagságát... Mint ahogy kezdtem több a működéssel kapcsolatos kérdés mint volt.
Az alapszabály módosítása közben is Csuja például bírósági feljelentéssel és az ügyvédünk elleni panasszal fenyegetőzött.

Nincs mese az ilyen embert el kell távolítani, annyi kárt okozott már nekünk,hogy ezt rég meg kellett volna tenni. Ez volt az előző elnökség egyik hibája szerintem. Túl sokat tűrtek!

Jött az ebéd ami katasztrófa volt, másfél órával lett hosszabb mint tervben volt. A kaja alulmúlta az annak idején sokat szidott debrecenit, volt aki egy órán át állt sorba. szervező oldalról komoly hiányosságok voltak.

Mint írtam egyébként nagy vonalakban nyugodtan lezajlott a gyűlés az biztos, hogy komoly feszültség volt érzékelhető a tagságon elül és az elnökségen belül is. Sok a megosztó kérdés pl.: a kft vagy a múlt ügyei. A magam részéről a Méhész Újság megtartását feltétlenül fontosnak tartom, akinek az a miatti 2300 forintos tagdíj növekmény fáj, az hagyja abba a méhészkedést, ha havi 191 forint likviditási gondot okoz vagy nem ér meg neki ennyit az abban leközölt információ ( nem is beszélve arról, hogy ha nem a Méhészet volna futtatva akkor még jobb lenne ) azzal nem tudok azonosulni.

Az viszont hozzátartozik ehhez a "nyugodt" légkörhöz, hogy amíg korábban Bross bandája ha mást már nem talált akkor belekötött Mészáros ruházatába ( olyan falusi kocsma stílusban ), most ez a társaság elégedetten tapsikol ... egyenlőre.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.14. 18:44 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
ggyula írta:
Köszönjük a részletes beszámolót!

Azért az szomorú, hogy az OMME oldalon nem lehet ilyeneket olvasni. Pedig biztos érdekelne sok mindenkit, hogy mik voltak a gyűléseken.

A jegyzőkönyv majd fent lesz gondolom.
Amúgy meg szerintem mindenki tagja valamelyik helyi egyesületnek is. Nyugodtan megkérdezheti a küldöttjét bárki.
Na meg itt van ez a fórum is. Látod már olvastad is a beszámolót.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.14. 18:08 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.01. 18:16
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Csongrád megye
Talán majd ezután, hogy az informatika csoportnak új vezetője van! ;)

_________________
A szánalom ingyen van , de az irigységért meg kell dolgozni!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.14. 17:48 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
Köszönjük a részletes beszámolót!

Azért az szomorú, hogy az OMME oldalon nem lehet ilyeneket olvasni. Pedig biztos érdekelne sok mindenkit, hogy mik voltak a gyűléseken.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.14. 12:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Kicsit bővebben:

Az Ősz rendes Küldöttgyűlés ezúttal is, az annak idején annyira szidott Lurdy házban volt megtartva. Újabban ezt sem kritizálja senki, nem is tudom elhiggyem-e, hogy belátták az előnyeit...
A 450 körüli küldöttből 308-an voltak jelen, a szokásos szűk fél órás csúszással meg is kezdődött a rendezvény. A levezető elnök természetesen Bross elnök Úr volt, lényegesen kevesebbet nyafogott és siránkozott mint az OV előtt, ez tetszett. A tőle egyébként korábbi ciklusából is megszokott vicces, poénos stílushoz még nem igazán értett meg a küldöttek hangulata, így azt talán jobb volna hanyagolni.
Azt mondta,hogy a konfliktusok normálisak, az elnökségi ülések rendezettebbek ( ebből már hét volt a választások óta ) és szerinte kb 1 év kell ahhoz, hogy mindenki megnyugodjon és el tudjon indulni a rendes munka.
Jött az alapszabály kérdése:Volt a régi, a 2014 év végi, a 2015 tavaszi, a 2015 őszi, a mostani és a leendő ami alapján majd talán már jogszerűen is lehet működni. Tehát nagy káosz...
A Nemzeti Program még nincs kész, az MVH nyomtatványokra December végéig-Január elejéig kell még várni. Nagy eszköz vásárlók (ismét) egyeztessenek a szakikkal!
Munkacsoportok alakultak és alakulnak, Informatikai csoport vezetője Bezzeg Laci, Közlekedési csoport vezetője Varga Karcsi, utóbbi elmondta, hogy a közeljövőben csak romlani fog a helyzet sajnos.
Jött a Mézkereskedelem téma:Péter információi szerint a nyugati kereskedők azt mondták, hogy "Ilyen áron ez a méz nem kell", mármint a miénk. Azt viszont már Péter mondta,hogy "Egyre kevesebb a jó magyar méz", itt a minőségre és nem a mennyiségre gondolt,ugyanis sok a cukoretetésből származó idegen cukor amézei(n)kben.
Néhány plusz infó: Lesz magyar fajtamézekre irányelv, (ujjnyom) minőségi meghatározás.
A méhészek ne átállással (cukorméztermeléssel) reagáljanak az alacsony árakra.
Ipari mézek vizsgálatai beindult ( lásd legutóbbi mézbotrány )
A kínai méz 100 millió tonnával elárasztja az egész világot. Ott van Kanadában is, az USA-ból kiszorult a dél-amerikai méz így az is jön ide az EU-ba.
egy nagyon jó hír az egyesület működés szempontjából: Bross és Lászlóffy együtt mennek Brüsszelbe mézminőség-mézpiac témában tárgyalni, ennek nagyon örülök!
A tavalyi Brüsszeli mézvizsgálatoknak azonban semmi eredménye, nem hozzák nyilvánosságra a vizsgálati eredményeket, azokat zárt borítékban küldik vissza a mintavevőknek...

Dr.Hegedűs ismét beszámolt arról, hogy komoly gondok vannak idén az atkával, több megyében vett minták 70%-ban súlyos atkafertőzés nyomai mutathatóak ki. ezek mellett vírusok és Nosema is kimutathatóak voltak. Komárom-Eszetrgom és Heves megyékben megnyugtatóbb a helyzet.
Továbbra is tartja, hogy áprilisra a magyar méhállomány 50%-a tönkremegy. A legyengült családokban csökken az egyedek hibernációs képessége, ezeket a családokat zárt helyen vagy bent a településeken kellene teleltetni, ahol nincs annyira hideg. Ajánlott egy tesztet: Egy papírzacskóban két evőkanálnyi élő méhet és kb.két kockacukornyi cukorlepényt be kell tenni a mélyhűtőbe. A méhek ráhúzódnak a cukorlepényre mint a téli fürt. A méheknek 12 óra múlva még életben kell, hogy legyenek. Ha ezt nem bírják ki akkor gond lehet a család áttelelésével. Rendkívül érdekes...
A doki szerint a nyúlós helyzet is nagyon rossz állapotban van, javasolni fogják a mézkoszorú vizsgálatok bevezetését és ha ezen vizsgálatok nyúlós spórákat mutatnak ki akkor korlátozhatják majd ezen méhészet vándoroltathatóságát.
Ezt követően Bross kérte három dolog megszavazását:
1. Az OMME had vizsgálja meg egy kínai mézre vonatkozó antidömping eljárás indításának lehetőségeit és költségeit.
2. Kezdeményezhesse az OMME USA példára, hogy a gyantaszűrt mézek ne kerülhessenek "méz" megnevezéssel a boltok polcaira
3. Az OMME kezdeményezzen tárgyalásokat arra vonatkozóan, hogy a KÁTKI valamiféle hangzatos néven önálló intézménnyé váljon önálló költségvetéssel. Ezt az intézményt később akár támogathatja is az OMME.
Tóth Péter
Elmondta, hogy szerinte nincs akkora ellentmondás mint amennyire azt Bross állítja.
Szerintem itt megint csak arról van szó, hogy Péternak nem tetszik,hogy van az elnökségen belül egy csoport aki nem bólogat neki gondolkodás nélkül ezért kelti a hangulatot feleslegesen.
Tóth Péter gyakorlatilag ugyanarról számolt be mint az OV-n
Ekkor a kérdések szekcióban szólalt fel Dr.Cserényi Péter és nem kérdezett, hanem elmondta, hogy szerinte nincs az atkával akkora gond,aki odafigyelt annál nem lesz baj. elmondta, hogy engedélyezni fogják a fumidil-t és, hogy szerinte a mézkoszorúméz vizsgálatoknak sok buktatója van, akár ezzel egy öngólt is rúghatunk. Szerintem nagy gond nem volt a felszólalásával, bár mindennel kapcsolatban nem értek vele együtt, de Bross bandája hozta megszokott stílusát, beszólogattak neki, tudván,hogy ezzel kihozzák a sodrából. Végülis semmi extra nem történt.
Csonka Imre szólalt fel, hogy a méz paramétereinek szigorításával kellene az igazi méz árát felverni.
Szerintem ezzel is vigyázni kellene,nehogy végül szülessen egy olyan szigorított helyzet, hogy mi sem tudunk megfelelni a megalkotott paramétereknek. Utalnék itt Bross által leírt mézminőségre, bár az én fejem nem fáj, hisz nem etetek termelési időszakban,nem úgy mint tudjuk kik...
Mészáros Józsi beszámolt az OMME Magyarország kft jelenlegi helyzetéről, pénzügyeiről. elmondta,hogy szerinte mg kellene határozni végre, hogy most akkor a méhészeken gazdagodjon a méhészegyesület tulajdonában álló kft vagy legyen non-profit, illetve új célokat és eszközöket kell találni a sikeresebb működésre.
Elmondta,hogy új telephelyeket fog a kft nyitni országszerte, ahol a méhészek a kereskedőknél olcsóbban akár darabonként is vehetnek üveget. kilós:65 ft, félkilós:38ft. Ha sikerülne növelni az eladott darabszámot akkor kialkudhat volna kedvezőbb ár a gyárnál.
Kezdeményezik a nagyüveg forma cseréjét a gyárnál,mert minőségi hibákat észleltek a mintán.
Új, OMME logós lapkát gyártat a kft és azt kedvezőáron hozza forgalomban (közvetlenül a méhészeknek)
Cukor értékesítést új alapokra kellene helyezni,mert az jelenleg nem működik. A cukorgyár is tisztességtelen, felrúgja a korábbi megállapításokat.
Ekkor a vártak szerint Bross bandája ismét nekiesett Mészárosnak (és Ficzerének) a kft múltbéli dolgaival kapcsolatban. A szokásos szájtépés ment kb félórán keresztül.
Ficzere Péter megtartotta az Ellenőrző Bizottság beszámolóját, lényegében minden rendben az OMME háza táján,jól állnak a pénzügyeink.
Ezután szintén jött a szokásos támadás,hogy miért nem vizsgálja az EB a kft pénzügyeit. Itt lényegében mindenki próbálta magyarázni,hogy az OMME és az OMME Magyarország kft -attól függetlenül,hogy az utóbbi az első 100%-os tulajdona - így nincs lehetősége az EB-nek azt vizsgálni.
Lényegében ismét meghallgathattuk, hogy Nagyernyei Attilának mennyire fáj, hogy ki kell fizetni évi 2300 Ft-ot a Méhész Újság 12 száma után. Hát, Attila! Jobbulást!
Felmerültek az összeférhetetlenségi ügyek is:
Az EB nem tartja magát illetékesnek arra,hogy megállapíthassa,hogy Bross Péter OMME elnöki pozíciója és Méhészet szaklapnál mái napig betöltött állása összeférhetetlen-e.
Csak, hogy érthető legyen: Bross annak a lapnak a felelős szerkesztője, ami piaci versenytársa az OMME tulajdonában álló OMME Magyarország kft által kiadott Méhész Újságnak! Mi az összeférhetetlen ha ez nem! Meg kell nézn pl. a Mézzel-Lélekkel kampány anyagát, így vannak felsorolva az OMME kiadványában a szaklapok: Méhészet,Méhész Újság, Magyarországi Méhész. Mindez több helyen, de van ilyen az omme.hu-n is. Persze azóta mióta Péter az elnök. Vissza kell lapozni az elmúlt hónapban a lapokat. Hamarabb és/vagy pontosabb információ jelent meg a konkurens szaklapban, mint a saját szaklapban. Ez normális?!
Kérdem én, hogy Bross bandája mi érdekből védi nyíltan a Méhészet érdekeit? Miért beszélnek OMME tagokként a saját szaklapuk ellen?
folyt

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.14. 10:14 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Köszönjük szépen a beszámolót!

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.14. 09:24 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Így van, de nem mennyünk ennyire a végére.

Először is elnézését mindazoknak akik várták volna a tegnapi beszámolót a küldöttgyűlésről, de annyira későn értem haza és a szombat éjszaka ledolgozása után vasárnap késő estére lemerültem.

A fontosabb dolgok:
NP nyomtatványok December végére, Január elejére várhatóak
"Ideiglenes" alapszabály módosítva, megszavazva
Mézpiacról semmi jó, hír, sőt...
A Méhegészségügyi helyzet borzasztó
Az OMME Magyarország Kft tevékenységének átdolgozása indokolt
Éves tagdíj mértéke nem változott
Az Etikai és Fegyelmi bizottság többek között Csuja Lászlót véglegesen kizárta az egyesületből.
Mind a szaktanácsadók feltételezett és mint Bross Pétert érintő összeférhetetlenségi ügyeikről is volt szó...
OMME tisztségviselők illetményei elfogadásra kerültek.

Összességében a gyűlés viszonylagos nyugalomban zajlott le, előrébb nem lettünk egy cseppet sem, sőt bizonyos értelemben még nagyobb bizonytalanságban jöttünk haza.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 23:25 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Pöte írta:
OMME KGY: ,,Kis tapssal indulunk is..."

Szólt az a vége felé hangosabban is ;)

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 18:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.01.20. 01:42
Hozzászólások: 148
Tartózkodási hely: Hungary
Fiuk, fiuk!!!!

Nem azzal kell foglalkozni, hogy ki és mennyi családdal méhészkedik, hanem azzal - hogy az xx méhészállomány hol fog, milyen területen dolgozik!

Gondolok arra, hogy ismételtem a Magyarországon működő Hőerőművek aláírták a 15 éves szerződéseket -> több 100.000 köbméteres tűzifa elégetése végett!

Ha ilyen mértékben égetik a fát, akkor hol és miről hordanak a méhek???

Végül is a szakmának meg kell újulni, új generációnak kell lenni, ne csak az 50 feletti generáció dolgozzon.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 10:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Aurelius írta:
Mulder Ügynök írta:
Tomi írta:
"1992 óta. a méhészetek a méhcsaládok száma majdnem négyszeres."

Kedves Mulder Ügynök!

Kérdezem minden bántó szándék nélkül; - Miért írsz le "nem helytálló" adatokat!

1992-ben 725 615 méhcsalád, és 19 013 méhész volt.
Ha ezt a 725 615 méhcsaládot a Te négyszeres szorzóddal erősítem meg, akkor az 2 902 460 méhcsalád lesz!

Ezzel szemben 2015-ben 1 191 851 méhcsalád és 21 565 méhész volt.
Vagyis a négyszeres szorzó nem stimmel.
(Az idei adatok csak 2017 elején lesznek meg.)

Persze, ez is sok! (13,23 méhcsalád/km2)


Számomra ez bizonyítja azt, hogy nem az a legnagyobb probléma a méhsűrűségben, hogy vannak az új méhészetek, hanem az, hogy több száz családos méhészetek megsokszorozták az állományaikat. Nem a legfőképp hobbi méhészek szaporodása 2500 méhészettel a befolyásoló, mert ha az lenne, akkor elmondható hogy ez a 2500 kezdő méhészet átlagosan 190 családdal méhészkedik. Tehát az a tény, hogy a méhsűrűségért a növekvő méhészetek számát okoljuk, most megbukott. Van olyan előadó, aki elmondja, hogy a 100-140 termelő családdal való hozzáértő méhészkedéssel, munkával és tudással meg lehet termelni azt a mennyiséget, amit 200-300 családdal kevesebb odafigyeléssel, tudással. Ezen kellene elgondolkodni, nem pedig ha csökken a termelés, akkor venni még 100 családot. Ez folyamatos termelés csökkenéshez vezet / család


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.13. 10:29 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
OMME KGY: ,,Kis tapssal indulunk is..."

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.10. 13:56 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Mi meg gratulálunk a megválasztásodhoz az Informatikai Bizottság élére.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.09. 22:58 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tegnap közlekedési, ma informatikai munkacsoport ülés volt, ill a mézes reggeli sajtótájékoztató.
Kis lépésekben, de haladunk azért.
Köszönet azoknak a méhésztársaknak, akik a szabadidejükből áldozva ott voltak a bizottságok ülésein.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.06. 17:51 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.22. 21:15
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Békés megye, Gyula
Köszönöm! Kiváncsi vagyok a támogatott gyógyszerekre, de most még nem sürgős

_________________
10 keretes Hunor fészek + FNB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.06. 09:37 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Mert még nem jött ki a rendelet.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.06. 08:32 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.22. 21:15
Hozzászólások: 53
Tartózkodási hely: Békés megye, Gyula
A Magyar Méhészeti Nemzeti Program 2016-2019-es verziója hatályos már vajon ( a régi 2016.08.31.-ig rendelkezett, ha jól tudom), és hol lehet elolvasni? Se az OMME-n, sem a jogtárban nem találtam...

_________________
10 keretes Hunor fészek + FNB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.05. 23:01 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Mulder Ügynök írta:
...... roppant kiváncsi leszek, hogy a nagy méhészetek mit kezdenek a kaptárbogárral, mikor a kicsik se tudnak semmit.........

Szerinten nem vesznek olyat.
De áruld már el, ennek a hsz-ednek mi köze az OMME hírekhez?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.05. 22:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.08.12. 20:46
Hozzászólások: 50
Tény, hogy a mézpiac csak rosszabb lett. Mindegy, roppant kiváncsi leszek, hogy a nagy méhészetek mit kezdenek a kaptárbogárral, mikor a kicsik se tudnak semmit.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.04. 09:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Tükör írta:
Nem marad ki szerintem. Lesz több lerakat is, ill ezek miatt remélem a többi forgalmazó is árat fog csökkenteni.


Úgy legyen ahogy írod, ez így biztató. Ne felejtsd szavad. Az optimizmus nem erős oldalam mivel fél évszázadnyi tapasztalat nem adott elég irányt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.04. 08:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
2002-ben a legnagyobb magyarországi méhészet 962 méhcsaláddal rendelkezik./terméktanácsi adat/
És jelenleg ??


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.03. 20:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
1965-ben végeztem Lengyelen mint méhész szakmunkás. Akkor 600000 méhcsalád és 30000 méhész volt. 30 méhcsalád után adózni kellett , ez miatt sok volt a kis méhész.Tény , hogy egyes vándorhelyek jelenleg túl zsúfoltak .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Atka
HozzászólásElküldve: 2016.11.03. 20:12 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.10. 20:43
Hozzászólások: 271
Tartózkodási hely: Gödöllő
[quote="Mulder Ügynök"][quote="Tomi"]
"1992 óta. a méhészetek a méhcsaládok száma majdnem négyszeres."

Kedves Mulder Ügynök!

Kérdezem minden bántó szándék nélkül; - Miért írsz le "nem helytálló" adatokat!

1992-ben 725 615 méhcsalád, és 19 013 méhész volt.
Ha ezt a 725 615 méhcsaládot a Te négyszeres szorzóddal erősítem meg, akkor az 2 902 460 méhcsalád lesz!

Ezzel szemben 2015-ben 1 191 851 méhcsalád és 21 565 méhész volt.
Vagyis a négyszeres szorzó nem stimmel.
(Az idei adatok csak 2017 elején lesznek meg.)

Persze, ez is sok! (13,23 méhcsalád/km2)

_________________
Üdvözlettel: Aurelius


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.02. 22:35 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nem marad ki szerintem. Lesz több lerakat is, ill ezek miatt remélem a többi forgalmazó is árat fog csökkenteni.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.02. 21:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Az Északi és az Észak-keleti országrész ebből ezek szerint kimarad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.01. 19:07 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
OMME üveg:
http://www.omme.hu/?p=7601

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.01. 10:03 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Az igazànnagy és fizetőképes piacon (D) kellene megnézni mi kerül az üvegekbe.Ha ott egyszer bekeményitenek talàn lesz magasabb mézàr


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.01. 09:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2009.10.15. 21:10
Hozzászólások: 2613
Tartózkodási hely: Kis-Magyar-Alföld
Vagyis az Ukrajnán keresztül érkező kínai és egyéb finomságok.

_________________
1/2NB


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: vitorlás valamint 40 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.