Pontos idő: 2024.03.28. 22:15

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 96  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 16:28 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
szigetivili írta:
....Én sem tudom megállni, hogy ne hívjam fel arra az apróságra a figyelmedet, hogy egy érdekképviselet érdekérvényesítő képessége nagyban függ attól is, hogy az érintettek mekkora részét fedi le. ........

tsanyi írta:
....Hogy tudunk-e valamit tenni az érdekeinkért az közösen kell megfontolni. Ha sikerül, akkor még egy súlyos érv, hogy belépjenek az egyesületbe az azon kívüliek.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 16:11 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
garyballdy írta:
Arisztaiosz írta:
Ha pontosítunk, akkor a http://omme.hu weboldal működik.

NEM MűKÖDIK!


Kedves Bab! (Vagy valami más Zöldség!)

Örömmel tudatom, hogy a honlap 2016.12.08. 15:49-kor teljes terjedelmében működött.

Viszont ígérem, hogy az elkövetkező időkben nem tartok ügyeletet a honlap tájékán, ezért vegye úgy hogy a működés örömhírét most utoljára közvetítem önnek.

Ha netán újabb működési zavarokat tapasztalna, a jövőben forduljon szaktanácsadójához, Bross elnök úr legutóbb nekik szabta feladatul a honlap hirdetéseinek 24 órában történő követését és cenzúrázását, feltehetően tehát a szaktanácsadók tudnak a leginkább napra, órára, percre készen felvilágosítást küldeni a honlappal és az Apróságokkal kapcsolatban. Én a Mikulás-feladatok között sajnos most nem tudom a honlapot is bevállalni, tegnaptól -Krampuszkámat is bevonva a feladat végrehajtásába- egyébként is Jézus kollégát igyekszem kisegíteni a karácsonyi ajándékok előkészítésében, ezért szíves elnézését kérem, ha érdemben nem tudok segíteni a honlap üzemelésének követésében.

Üdvözlettel:a Mikulás
Csatolmány:
Black and White.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 16:01 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
tsanyi írta:
De nem tudom megállni, hogy............. .

Sanyi!
Én sem tudom megállni, hogy ne hívjam fel arra az apróságra a figyelmedet, hogy egy érdekképviselet érdekérvényesítő képessége nagyban függ attól is, hogy az érintettek mekkora részét fedi le. Ezért is csatlakoztunk anno' mi önálló egyesületek is mert ezt nem volt nehéz belátni, hogy eredményt csak a lehető legnagyobb összefogással lehet elérni. Arról nem is beszélve, hogy az érdekvédelem sincs ingyen. Azaz véleményem szerint a "passzív tag" is tesz valamit szemben az "árkontúliakkal".

És igenis potyautasoknak tartom (van ilyen a környezetemben is) azt aki sajnálja a tagdíjat befizetni, csak mert az Egyesület tevékenységének bizonyos részleteivel nem tud azonosulni. Ugyanakkor élvezi az elért eredmények rá eső részét (pl. a vevőknek termelői méz felé terelgetése, méz reklám, stb....)
Az meg már csak hab a tortán, hogy ha olyan kritizálja a vezetőség (amúgy nyilván kritizálható) tevékenységét akinek jószerivel fogalma sincs (meg amint látszik nem is igényli, ha nem kíván részt vállalni benne) az egyesület munkájáról.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 12:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
pedig működik...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.08. 10:28 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.08. 23:35
Hozzászólások: 46
Arisztaiosz írta:
Ha pontosítunk, akkor a http://omme.hu weboldal működik.

NEM MűKÖDIK!


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.07. 22:16 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
mehesz60 írta:
....Ha Te a 40 családod után úgy gondolod hogy nem fizetsz tagdíjat akkor nem világos mi alapján fogalmazol meg bírálatot az egyesület akár melyik fórumáról is......

Bocs mehesz60!
De nem tudom megállni, hogy ne fűzzek ehhez valamit.
Nem szeretem, ha az OMME tagságot valaki, úgy állítja be, hogy áldozatot hoz a közjóért. Vannak emberek akik ezért is dolgoznak, pl Laci, de a többség más.
Szoktam nosztalgiázni, hogy milyen családias volt az egyesület a támogatások nélküli időben. ;)
Jelenleg a tagság komoly része CSAK a támogatások miatt OMME tag.
Bírálatot pedig józan ember vagy szervezet, megfontol és nem zsigerből védekezik.

Hogy tudunk-e valamit tenni az érdekeinkért az közösen kell megfontolni. Ha sikerül, akkor még egy súlyos érv, hogy belépjenek az egyesületbe az azon kívüliek.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.07. 21:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.23. 15:56
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Tiszteletem!
LPeti!
Próbálok higgadt és tárgyilagos maradni!
Úgy vélem Tükörnek nincs szüksége arra hogy a védelmére keljünk!
De a véleményem nekem is közel azonos.
Ha Te a 40 családod után úgy gondolod hogy nem fizetsz tagdíjat akkor nem világos mi alapján fogalmazol meg bírálatot az egyesület akár melyik fórumáról is.
Ha van véleményed azt olyan tapintatosan közöld mint a szomszéddal ha érzékelsz valamit,egyébként nem biztos hogy jó néven veszik az észrevételeidet.
Tartozz a közösséghez mielőtt bírálatokat fogalmazol meg!
Szerintem sem anyagilag,sem erkölcsileg nem elviselhetetlen a költség és már téglajegy sincsen ami vissza tarthat a tagságtól!
Utána pedig lehet beszólogatni,főleg ha vannak jó elképzelések,addig viszont viseljük el ha a tagok egy picit" lekezelőek"!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.07. 10:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Amit itt kiemeltél a gondolataimból, amit én úgy folytattam, hogy "ha már többek szerint is nem jó irányba mennek a dolgok". Ez abból a hozzászólásból született, amit tsanyi írt:

"Attól félek Bross úr megint valaki másnak az érdekeit képviseli.
A Kína elleni embargó a jelen körülmények között, viccnek is rossz.
Talán a méhészek is rájönnek, hogy Takács és Bross urak által szervezett brüsszeli kirándulás, most sem oldhatja meg a problémát.
A szomszédos Ukrajnában több kínai tulajdonú mézes cég van, őket pl nem is kell ellenőrizni csak a távolkeletieket?
Észre kéne venni, hogy az ellenség nem a kínai méz, hanem a hamis, jöjjön az Kínából, Ukrajnából, vagy itthonról!
A küldöttgyűléseken ezért is kéne betartani a szabályokat,..."

E gondolatok mellett simán, szótlanul elmentél. Gondolom, mert a tsanyi az tsanyi, az LPeti pedig csak LPeti, vagy elkerülte ez a hozzászólás a figyelmedet. Semmi gond, így jártam és kész.

Azt is írtam, hogy van már az egyesületnek mézes üvege és van zárjegye is. Ezeket csak említettem, odatehettem volna mellé azt is, hogy ennek nagyon örülök és ezek nagyon előremutató jelek. Nem tettem, pedig ezek megvalósítása tényleg pozitív. Ezt is meg kellett szervezni, ki kellett találni, meg kellett valósítani. Tehát dolgozni kellett érte. A gondolataimmal csak azt vittem tovább, hogy ezeket az üvegeket kellene megtölteni minőségi hazai mézzel az egyesületnek. Erre írtad, hogy "nagyjából nekem van legalább sejtésem". Nekem és talán rajtam kívül másnak is pozitív ez a gondolatod, hogy nem azt írtad, hogy "Na még mit nem!", vagy "Hagyjuk már ezt a badarságot!" Persze egyesületen kívüli méhész méze ne kerüljön az üvegbe, mert azért az még sem járja. Remélem sikerül ezt megvalósítania az egyesületnek. Ehhez sok kitartást, jó munkát és jó egészséget kívánok (a partvonalon kívülről)!

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 22:57 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Innen indult az egész:
LPeti írta:
Először az OMME vezetést kellene egy kicsit a helyére tenni,

Ezt nem lehetett nem magamra (is) venni.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 20:44 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Ahhoz szerintem még fiatal vagy te is, hogy harminc évvel ezelőtt méhészszövetkezetnek az elnöke legyél. De legyen. A szakmai rátermettséged szerintem nem kérdőjeleztem meg egyik írásomban sem, nem tudom, hogy ezt miért szeretnéd mindenképp rám húzni!? Általánosságban írtam az elején és nem konkrétan rólad. Te vetted magadra, erről én nem tehetek.
Ha van sejtésed erről az általam felvetett kérdésről, szerinted megvalósítható?

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 20:06 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Már megint csúsztatsz, úgy, hogy egy mondatot kiragadsz a hozzászólásomból.
Előtte volt ott egy pár kérdés, és az ominózus mondat arra vonatkozott, hogy ha egyébként nem teszel semmit, akkor ne kibickedj!
A kérdésedre: lehet még nem is méhészkedtél, amikor én már egy méhész szövetkezetnek az elnöke voltam.Szóval nagyjából nekem van legalább sejtésem.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 19:36 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Kedves Tükör!

Amikor még nem tudtad, hogy nem vagyok egyesületi tag, abban a válaszodban ezt írtad:

Tükör írta:
Persze, kibicként, felelősség nélkül a partvonalról, "okosszurkoló"-ként bedumálni könnyebb.


Ez nekem úgy jött le, hogy én csak egy valaki vagyok "odalennt", ne má merjek szólni. Ebből a válaszodból nem derül ki, hogy különbséget tennél tag, vagy egyesületen kivüli személy véleménye között. "Ne szólj bele a nagyok dolgába!" Ezután is így lesz. Biztos megoldjátok majd valahogy a nehezedő problémákat!

Tükör írta:
Halovány elképzelésed sincs arról, hogyan lehetne pl normálisan, korrekt módon megoldani mondjuk az egyesület általi értékesítést.


Neked van?

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 19:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2014.02.03. 14:31
Hozzászólások: 1051
Ha a magyar méznek lett volna külföldön hírneve, sosem jut ide, de nemigen volt, mivel a javát eddig is "feljavítani" vitték, nem "szólóban" került a polcokra. Csak eddig nagyjából megfizették, így senkit nem érdekelt, bevallom engem sem.
Hogy az omme vagy épp a magyar kormány tud -e tenni az ügy érdekében?
Ebben borúlátó vagyok, az országban már annyi gazdasági ágazatot "kinyírtak", ellehetetlenítettek, hogy felsorolni is nehéz, némelyik százezreknek adott munkát, vagy jövedelem kiegészítést.
Ötleten nincs, megpróbálok még többet termelni legfeljebb, két plusz legelőre vándorlással amit eddig hanyagoltam.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 19:07 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.23. 15:56
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Tisztelt fórumozók!
Lehet hogy Tükőr egy kicsit vonalasan,keményen fogalmaz,de igaza van.
Ha valaki azért nem tag mert nem kér támogatást,legyen,Ő döntése,de ne csodálkozzon ha a véleményét kívülállóként kezelik.
Sokan vagyunk akik akkor is tagok voltunk amikor nem volt NP és amikor van akkor sem használjuk ki,nem ez miatt vagyunk tagok.
A tájékoztatásról:
Az OV és a Kgy előtt és után gyűlést tartok itthon,akit érdekelnek az egyesületi történések azok megismerhetik azokat,akik nem veszik a fáradtságot(ilyen nem igen van)nem tudnak meg dolgokat majd informálja őket az "önjelölt informátor"az F-Fklubon.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 18:52 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ne csúsztass!
Az első neked írt válasz egész másról szólt. Az, hogy ne ötletelgess már csak azután jött, miután tisztázódott, hogy nem is vagy OMME tag.
Mellesleg azon kívül, hogy "helyre kellene tenni az OMME vezetését", milyen ötleteid is voltak?
Azokra a lózungokra gondolsz, hogy "a méznek visszaszerezze a hírnevét" meg "minőségi mézre kellene koncentrálni" stb. Nincs neked semmi konkrét elképzelésed barátom, csak mint mondtam ötletelsz.
Halovány elképzelésed sincs arról, hogyan lehetne pl normálisan, korrekt módon megoldani mondjuk az egyesület általi értékesítést. Csak pufogtatsz ecsém, közben azt sugallva, hogy azok ott fönt a magos hivatalba meg nem csinálnak értünk semmit, azt is lassan.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 18:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Kedves Tükör!

Nekem az az érzésem, ha befizettem volna a tagdíjat, te akkor is ugyanezt vágtad volna a fejemhez. Szerinted így most van értelme egyesületi tagnak lenni? Mert te dolgozol, én pedig ne ötletelgessek. Itt tökmindegy, hogy a tagdíj fizetés megtörtént, vagy sem.
Mondjuk, ha nem arról írtál volna, hogy én miért ne gondolhassak valamit, hanem arról, hogy amire gondoltam, azzal kapcsolatban mi a véleményed, akkor a fenti sort nem írtam volna most ide.

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 18:22 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
LPeti írta:
A többit tsanyi megfogalmazta.

Amit a Sanyi megfogalmazott, arról te vajmi keveset írtál.
Mint kifejtettem, te sajnálod azt a kis egyesületi tagdíjat is, de okoskodni, ötletelni azt persze tudsz.
Igazad van végül is: az nem kerül semmibe.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 18:17 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Sanyi!
Aki keres talál. Infót is.Persze biztosan igaz, az is amit írsz.
De nem is arról volt szó a Peti írásaiban! Azt a kis OMME tagdíjat is sajnálja, viszont követelőzni, meg ötletelni azt tud, hogy kinek hogyan és mit kéne dolgozni.
Információ áramlás: még ez a gyalázatosnak titulált is fényévekkel több, mint ezelőtt akár csak 5 évvel is. Gondoljatok már bele! Csak mindenkit hozzászoktatott már ez a netes világ,meg szóvivők, meg a média, hogy most azonnal mindent tudni akarunk. Még tegnap, azt is, amiről holnap döntenek. Online legyen minden, mert az borzalom, hogy "nem tudunk semmit"!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 18:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Tükör írta:
Jaaa, hogy még egyesületi tag sem vagy?
De azért az egyesület oldja meg a mézértékesítési problémáidat!


Elnézést, de honnét vetted, hogy nekem személy szerint van mézértékesítési problémám? Én megoldottam már több, mint tíz éve a mézértékesítést felvásárló és egyesület nélkül. A 40 méhcsalád által termelt mézet el tudom háztól adni. Amit az előző hozzászólásokban írtam, azt azért írtam, mert nem mindenki tudja ezt önállóan megoldani. Nekik tudna ebben sokat segíteni az egyesület. A többit tsanyi megfogalmazta.

Kedves Bogaras!

Te most arról a méznek nevezett édességről beszélsz, ami úgy keletkezik, hogy a magyar méhésztől a felvásárló átveszi a mézet - talán hordónyitás nélkül, bármilyen is - aztán hozzáteszi az importból vásárolt mézet, - ami olyan, amilyen - aztán üvegezi és exportálja. Én arról a termékról beszélek, mint méz, amelyikhez nem kevernek semmit, valamint csak kiváló minőséget vásárolnak fel. Ebben kellene különbséget tenni. Árban is és értékesítésben, felvásárlásban is. Akkor majd talán nagyobb érdeke lesz mindenkinek minőségi mézet leadni. Amelyik pedig úgymond nem sikerült, azzal majd lesz valami. Mondjuk abból lesz a "kannás méz".

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LPeti 2016.12.06. 18:18-kor.

Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 17:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.20. 17:57
Hozzászólások: 2938
Tartózkodási hely: Soltvadkert
Ha egyszer egy termékre nincs igény akkor nincs miről beszélni. Egyenlőre a magyar mézekre igen csekély az igény a külföldi piacokon. Van máshonnan beérkező olcsóbb, méznek nevezett anyag amit eltudnak adni a kereskedők és mivel a piacon ezzel kaszálnak a legtöbbet, itt mi akárhogyan is próbáljuk a hírnevet visszaszerezni 3-4 év biztosan kell mire helyre áll a rend, de ez megtörténik nélkülünk is. A nyugati vásárlókat nem mi fogjuk meggyőzni, ők abból választanak ami a polcon van, a nagykereskedők viszont nem fognak tőlünk drágán vásárolni , hogy kis haszonnal kereskedjenek, azért , hogy nekünk jó legyen. Ők csak a saját profitjukat nézik


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 17:23 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Laci!
Állj!!!
Bocs, de Peti abból tud véleményt formálni ami eljut hozzá.
Nem csak Ő, hanem a méhészek általában nagyon keveset tudnak az OMME munkájáról.
Ez nem feltétlen a saját hibájuk.
Az OMME tájékoztatási rendszere gyalázatosan gyenge.
Van saját honlap, sőt már van saját újság is. Már csak egy kommunikációért felelős ember kellene aki a folyó munkáról megosztaná a híreket a tagokkal.
Jellegzetesen a Néma gyereknek anyja sem érti ...... felállás.
Tapasztaltad már, hogyha valami OMME-t érintő kérdésről akarok többet megtudni, akkor pl. téged zaklatlak. Nem mindenkinek van rá lehetősége. Gondolom nem is szeretnéd, és bírnád, ha mindenki ezt tenné.
Ez a faramuci helyzet ad lehetőséget arra is, hogy pl. valaki olyan tájékoztasson a vezetőség üléseiről aki az adott időben ott sem volt, és ferdítsen, tévedjen, vagy hazudjon. Nem tudom melyik a helyes megfogalmazás.
Ideje lenne, hogy javuljon az OMME vezetés kommunikációja is!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 16:39 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Jaaa, hogy még egyesületi tag sem vagy?
De azért az egyesület oldja meg a mézértékesítési problémáidat!
Persze ehhez "Először az OMME vezetést kellene egy kicsit a helyére tenni", ahogy írod. Mert másoktól is ezt hallottad.
Fogjuk meg, oszt vigyétek...!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 16:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Kedves Tükör!

Elsősorban nem az egyesületről szerettem volna írni, hanem a mézértékesítés gondjairól volt szó. Az, hogy előkerült az egyesület, az az én gondolatom volt, ettől ez még nem egyesületi hír. Csak felvetettem, hogy én az egyesületben látok megoldási lehetőséget a mézértékesítés jelenlegi problémájának megoldására.
Fejtegeted, hogy voltam-e gyűléseken és azt, hogy mit tudok erről az egészről? Jogos a felvetésed. Én annyit tudok az egészről, amennyi információ "lejön" itt a fórumon. Voltam régebben egyesületi tag, de akkor sem volt több információm az egyesület munkájáról, mint most. Valamiért nem érkeztek le, a tagokhoz az elnökségi megbeszélések témái és annak eredményei. Úgy is mondhatnám, hogy tag voltam és tudtam, hogy része vagyok valaminek, aminek a konkrét működéséről már további információ nem volt. Mivel nem veszek igénybe semmilyen támogatást, ezért nem láttam tovább értelmét az egyesületi tagságnak. Nem azért léptem ki, mert elegem lett belőle, hanem azért, mert a tagdíj fizetésen kívül semmi előnyöm nem származott belőle.
Igazából most sem a saját véleményemből indultam ki, hanem itt olvasom azokat a hozzászólásokat, melyeket azok a méhésztársak vetettek fel, akik valamilyen szinten az egyesülethez tartoznak. Nekik szerettem volna üzenni, hogy van az egyesületnek egy működési szabályzata, melyen keresztül ezeket a negatív tényeket, észrevételeket fel lehet vetni.
Nem értem miért bekiabálásnak veszed, hisz direkt minden mondatom végére pontot tettem. Azért, hogy ne tűnjön annak, aminek te vetted. Lehet, hogy zárójeleket is kellett volna használnom.
Az, hogy mit tehetne az egyesület, részemről egy ötlet volt. El lehetne indulni egy ilyen úton is.
Nekem az egyesület elnökségével személy szerint semmi gondom, mindenki végezze úgy a munkáját, ahogy a legjobbnak látja.
Azt is próbáltam érzékeltetni, hogy a méhészeknek a megoldás felé kellene elindulni, nem pedig a lázadás felé.
Én nem kérdőjelezem meg, hogy dolgoztok-e és mennyit? Én csak arra irányítanám figyelmet azokban, akik érdekeltek ebben az egész rendszer működésében, ha olyan feladat elé kerültek, ami komoly megmérettetés számukra, akkor meg lehetne kérdezni a tagságot, hogy esetleg kinek milyen gondolat jut eszébe a megvalósítás felé vezető útról? Mindezt azért, mert ez egy közösség és ennek a közösségnek minden egyes tagja fontos kell, hogy legyen az egyesületnek. Szerintem ezt neked, aki nem a hatalom gyakorlását tartod szem előtt, talán ezt nem kell külön kifejteni.
Azért írtam ezeket a tartalmú hozzászólásokat, mert szeretném, ha a magyar méz visszakapná ugyanazt a megbecsülését, mint régebben volt. Ha a magyar méz nem olvadna bele a keletről importált mézek miatt a "kannás" kategóriába. Ha ezt el tudná érni az egyesület, akkor minden magyar méhész elégedett lehetne. És persze az egyesület vezetősége is! Neked ehhez a munkához sok erőt, kitartást és jó egészséget kívánok!

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 12:49 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
LPeti írta:
Az "aktuális mézár" topikban rendesen folyik az indulat. Nekem az a meglátásom, hogy indulatot gerjeszteni ebben a témában nem nehéz feladat. Az idő megy, az indulatok nőnek. Szidjuk Viktort, Ázsiát és az OMME vezetést.
Először az OMME vezetést kellene egy kicsit a helyére tenni, ha már többek szerint is nem jó irányba mennek a dolgok. Mindenki számára ismert, hogy minél nagyobb egy testület, annál lassabban haladnak a dolgok. Az egyesület is nehezen mozdul. Talán az elnökségnek meg kellene egy kicsit sürgetni a történéseket. Ha így haladnak, akkor el fog telni pár év, mire előrejutás lesz akármiből is.
Az egyesület lenne alapból a legalkalmasabb arra, hogy a magyar méznek visszaszerezze a hírnevét. Nem feltétlenül mennyiség orientáltan kellene a feladatot megoldani, elsősorban a minőségi mézre kellene koncentrálni.
Az egyesület kezében már vannak olyan eszközök, melyekkel nagyon szépen lehetne folytatni az utat. Van már mézesüveg, van zárszalag. Már csak annyi kell, hogy mindezt minőségi termékkel töltse meg. Ha az egyesület adná a nevét a termékhez, az mégis csak többet tudna elérni mint, ha a méhészek egyesével keresnének piacot a terméknek. Még az is ide tartozik, ha ez megtörténne, akkor remélhetőleg csak minőségi magyar méz kerülne az üvegekbe import méz nélkül.
A másik, hogy az egyesület kihasználhatná azt a mostani remek helyzetet, hogy marketing szakmával rendelkezik a mézkirálynő. Nagyon agilis és tenniakaró természetével sok segítséget adhatna nem csak a médiában- amint most is teszi, hanem az egész értékesítési folyamat kidolgozásában is.
Ha már itt van nekünk ez a fórum, ne csak dühöngjünk közösen - persze kell néha az is, hanem próbáljunk meg valamit közösen kitalálni a helyzet megoldására! Nem hiszem,hogy csak annyi ötlet lenne, hogy borítsunk mézet és égessünk kaptárt. Szerintem ennél sokkal praktikusabb megoldás is lenne. Ezektől a dühöngésektől a piac nem fog megváltozni és egyikünk sem fog több pénzt kapni a mézéért.


Aztán mit is tudsz te az OMME vezetésben folyó munkáról Peti?
Hányszor voltál fent elnökségi ülésen? Hány megbeszélésen, munkabizottsági ülésen? Egyáltalán OV- tag, esetleg küldött vagy-e?
Folyamatosan dolgozunk ember. Ha épp nem vagyok valahol Pesten, vagy máshol ez ügyben, akkor is napi több óra szól erről. Emailek, telefonok tömege.
Persze, kibicként, felelősség nélkül a partvonalról, "okosszurkoló"-ként bedumálni könnyebb.
Minden egyesületi tag előtt ott a lehetőség: méresse meg magát és tegyen a közért.
Az már csak hab, hogy van olyan is, aki abból is erényt próbál kovácsolni, hogy ő aztán nem indult, mert úgymond nem vágyik hatalomra(a hatalom nem itt kezdődik), persze közben mindent meg akar mondani, hogyan legyen és hogyan a jó.
Aki meg úgy gondolja, hogy ez az elnökségi tagság "hatalom" az sürgősen nézesse meg magát.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.04. 19:10 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Arisztaiosz írta:
Ha pontosítunk, akkor a http://omme.hu weboldal működik.

Ami átmenetileg nem működik, az a http://www.omme.hu/?page_id=6 , azaz az Apróhirdetések.

Az sem lehetetlen, hogy valóban a pihenést szolgáló munkaszüneti nap miatt pihen az oldal ezen része.

Remélhetőleg idővel majd megjavul a hirdetett cikkek megnyithatósága is, a pihenés regenerál...


Üdv!

Amennyiben az oldal ezen része pihen a hétvégéken, úgy legyen kedves a felelős szerkesztő az oldalon hirdetőkkel és az oldalon vásárolni kívánókkal közölni a pihenés kezdetét és végét közölni, hogy ne fáradozzanak feleslegesen.
Köszönöm: Molnár Zoltán.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.03. 13:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Ha pontosítunk, akkor a http://omme.hu weboldal működik.

Ami átmenetileg nem működik, az a http://www.omme.hu/?page_id=6 , azaz az Apróhirdetések.

Az sem lehetetlen, hogy valóban a pihenést szolgáló munkaszüneti nap miatt pihen az oldal ezen része.

Remélhetőleg idővel majd megjavul a hirdetett cikkek megnyithatósága is, a pihenés regenerál...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.03. 13:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
:re


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.12.03. 12:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.08. 23:35
Hozzászólások: 46
Az http://omme.hu/ ismételten nem működik!

A hakkerek mézet akartak...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.23. 17:25 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.01.03. 15:24
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Csongrád
Kedves Arisztaiosz,

Köszönöm a részletes összefoglalóját, jó hallani hogy valóban konstruktív együttműködés zajlik. Sok sikert a résztvevőknek!

_________________
Petyu
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.23. 17:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
zsolti írta:
molnarzoli75 írta:
Bocodáné


Az. Boconádé.

Úr Isten!!!

Üdv!

Újra Bocodáné lett. Egy Andrásfai atyafi hirdette meg, 19.-én. De, hogy lehet ez? Amikor kijavítottál, visszanéztem és Boconádé volt. Csodálkoztam is, mivel többször is elolvastam, hogy ne bakizzak, még náthásan se. :oops: Na mindegy is, lényeg, hogy ismét megy a piac! :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.23. 16:09 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
http://www.omme.hu/?p=7750

Most már a rendelet megjelenése sem késhet sokat...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.23. 15:29 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Örömmel tudatom az aggódókkal, hogy az Apróhirdetések ismét megnyithatók és olvashatók. Mészáros József hivatalvezetőnek is köszönjük, hogy ismét működik e szolgáltatás...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.23. 14:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Petyu!

Nem tudom, milyen "beszámolóra" gondol, ahol beszámoló hangzott el, az a Küldöttgyűlés volt, ott pedig Bezzeg László, a munkacsoport elnöke egyetlen utalást sem tett az elnök, elnökség leváltási szándékára vonatkozóan. Ha ott volt s "váltási szándékról" hallott, azt a jelenleg hellyel-közzel még működő informatikai rendszerünkkel kapcsolatban hallhatta, azt ui. feltehetően váltani szükséges. A munkacsoport is ezen, s nem az ügyvivői testület váltásán munkálkodik, s mivel részt vettem a megalakulásán, nyugodt szívvel kijelenthetem, hogy ott semmilyen elnök- vagy elnökség-váltásról nem esett szó, a hangulat is oldott volt, a javaslatok pedig konstruktívak.

Ha pedig netán az én írásomat vélte beszámolónak, az nem beszámoló volt, mindössze arra szerettem volna a korlátaim között rávilágítani, hogy mi a háttere a honlap és az ott eddig működő Apróhirdetések rovat hibajavítási problémáinak, magyarán mi a rendszergazda szerepe a működtetésben. A support-tevékenységre irányuló szerződéskötés sem azért került bele az írásomba, mert azzal a regnáló elnök leváltását kívánnám szorgalmazni, hanem azért, hogy a dolog tanulságait kiemeljem: nem okos dolog hozzáértés hiányában bármiféle szerződést megkötni, hiszen ennek isszuk mostanság a levét. Reményeim szerint a megfelelő méretre szűkített munkabizottság képes lesz a helyes döntéshozatalt segítő javaslat kidolgozására, a bizottsági tagok jelentős részének szakértelme erre megfelelő garanciát nyújthat, s a bizottsági elnök személye számomra garancia, hogy a fókuszban az egyesület informatikai rendszerének működőképessége és az erre szánt összeggel való ésszerű gazdálkodás áll majd. A végső konzekvencia is az számomra, hogy a kollektív bölcsességen alapuló döntés sokkal hatékonyabb, mint az egyszemélyi, s az is fontos, hogy a nemrégen felállt ügyvivői testület is ezt preferálja. Ebben kell őket a háttérből támogatnunk, meggyőződésem, hogy érdemesek a bizalmunkra.

Nem hangzott még el egyetlen fórumon sem, hogy a jó döntés alapfeltétele a jó döntés-előkészítés is. Álljon hát itt az előkészítők dícsérete is, nehogy az a vád érjen, hogy a munkacsoport elnökét igyekszem csak fényezni. Az elnök mellett tehát elismerés illeti Horváth Gábor vezető szaktanácsadót, dr. Halász Gábor budapesti szaktanácsadót, Kersák Róbert tolnai szaktanácsadót és Farkas János borsodi szaktanácsadót, valamint Mészáros József hivatalvezetőt, akik az előkészítő munkában jeleskedtek. Tóth Péter is szeretett volna bekapcsolódni a munkabizottságba, ő egyéb szakmai elfoglaltsága miatt nem tudott jelen lenni, a továbbiakban viszont biztos, hogy tanácsaival segíti a döntéshozatalt.

E munkabizottság felállása és első ülése nyomán szükséges "önkritikát" is gyakorolnom, más munkaterület kapcsán tettem olyan kijelentést, hogy ha valamilyen problémát nem szeretnénk megoldani, arra bizottságot kell alkotni, garantálva, hogy ha magától nem hajlandó a probléma megoldódni, egy bizottság tevékenysége nyomán a megoldás bármeddig elodázható. Most az informatikai munkabizottság megalakulását látva az előbbi véleményem revízióra szorul, noha a generál-elv továbbra sem nyert cáfolatot, csak esetünkben nem outsider munkabizottsági tagok közelítettek a feladathoz, hanem a szakmában (informatika) jártas méhészek. Tehát az eredeti alapvetésem annyiban változtatásra szorul, hogy egy, problémamegoldásra létrehozott munkabizottságot csak a megoldást akaró és szakmailag kellően megalapozott személyekből szabad összeállítani, outsiderekből nem. Esetünkben szerencse, hogy a szakmához értő és segíteni akaró tagok jelentkeztek a munkabizottságba, s az is tanulsága a történetnek, hogy a még ezután felállítandó munkabizottságok létszámát a megalakulásuk után valamilyen formában korlátozni szükséges. Csak azok vegyenek részt egy ilyen döntés-előkészítésben, akikben nem csak a segítőkészség munkál, hanem szakmai felkészültségük a problémák felvetésére és a megoldási javaslatok kidolgozására alkalmassá teszik őket. Ha ez sikerül "önkorlátozással", az a legjobb, ha viszont ez nem működik, akkor valamilyen módon "szelektálni" szükséges. Ez viszont már legyen az Elnökség gondja-baja, végül is a kiírás szerint az ő feladatuk a jelentkezők közül kiválasztani azokat a tagokat, akik segíthetik őket az ágazat érdekeit szolgáló helyes döntéseket meghozni...

A magam részéről azzal szeretném támogatni az informatikai munkabizottság hatékony munkáját, hogy a továbbiakban aktívan nem veszek részt benne (legfeljebb és alkalmanként "megfigyelőként"), ezzel is segítendő az Elnökség és a munkabizottság munkáját. Tapasztalatom és reményeim szerint ez a leghelyesebb, amit tehetek a megoldás érdekében...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.23. 11:50 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.01.03. 15:24
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Csongrád
Köszi a választ, sok sikert a bizottság munkájához, szerintem itt szép eredményeket lehet majd felmutatni.

A második rész csak arra vonatkozott, hogy a beszámoló alapján nem tűnt túl barátságosnak az összejövetel hangulata. Pár éve mindig az a visszhangja ezeknek az összejöveteleknek(omme, méhtenyésztők), hogy sikerült e leváltani az aktuális elnökséget vagy nem. Legalábbis kívülállóként nekem ez jön le, de lehet hogy tévedek.

_________________
Petyu
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.23. 10:29 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Nem lesz, hanem van feladata és dolgozik a munkacsoport, az OMME egész informatikai rendszerének a megújításán, jobbá, egyszerűbbé és nem utolsó sorban olcsóbbá tételén.

A hozzászólásod második része elég zavaros, nem nagyon tudom mire gondolsz, de mindegy is, a lényeg az informatikai munkacsoporttal kapcsolatban, az amit fentebb írtam.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.23. 09:06 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.01.03. 15:24
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Csongrád
Tudja valaki, hogy a most felállított informatikai munkacsoportnak mi lesz a feladata?

Mikor ilyen történeteket olvasok, mindig elcsodálkozom hogy azok az emberek akik a normál életben egymást éjszaka ellenszolgáltatás nélkül kihúzzák a sárból ha kell, mindenben segítenek egymásnak, megosztják a tudásukat ellenszolgáltatás nélkül, ugyanezek az emberek a hatalom pici reménye érdekében elkezdik "gyilkolni" egymást. Ráadásul még pénz sem igazán jár érte.....

_________________
Petyu
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.22. 16:46 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Továbbra is:
Pöte írta:
... ha adott egy rendszergazda, aki nem végzi a dolgát, nem lehet elérni pedig még élő munkaszerződése van akkor nem volna ott helye valami eljárás indítására azért mert nem dolgozik a krapek csak a pénzt veszi fel?!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.22. 12:36 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Kedves Molesz és Mindnyájan!

Értem én ezt az egész honlapos, apróhirdetéses vergődést, hiszen az Egyesületünk tagsága teljes joggal szeretné használni a saját honlapját. Sajnos az viszont nem tudatosult a "tömegekben", hogy a honlap működéséért, azon belül az apróhirdetésekért az informatikai hálózat rendszergazdája felel. Egy ideje olvasgatom az ezzel kapcsolatos hozzászólásokat, s azt a következtetést vontam le belőlük, hogy nem sikerült tudatosítania az információk birtokosainak a közvéleményben, hogy az OMME informatikai hálózatának -melynek része a honlap is- működése a legenyhébb kifejezéssel is "akadozik", s ebben a rendszergazdán kívül azok is felelősek, akik a rendszergazdával a működtetésre vonatkozó szerződést megkötötték.

Rendszeresen tollhegyre került az elhíresült "informatikai auditok" ügye, s mindannyiszor el is lett maszatolva a felelősség kérdése, ráadásul a legutóbbi választás alkalmával e kérdést részletesen kifejtő (bár korántsem elég határozott) Mészáros József hivatalvezető egyenesen közellenséggé lett, amikor ki merészelte mondani, hogy az informatikai fejlesztés ügye sok kérdőjelet vethet fel a régi/új elnök működésével, felelősségével kapcsolatban. A teljes nyitottságot követelő "Megváltó Kontroll Bagázs" (nem merek "bandát" írni, nehogy az érzékenységüket sértsem) valamilyen homályos okból e felelősség kérdését konzekvensen nem feszegette, ezzel is támogatva a régi/új elnököt, akinek pedig ez ügyben minden bizonnyal van felróható mulasztása. Erre Mészáros József ugyan nem tért ki részletesen, de az informatikai auditok anyaga a Hivatalban a tisztelt tagság rendelkezésére áll, ha tájékozódni, képbe kerülni kíván valaki, kérjen időpontot és tekintsen bele az iratanyagba.

A munkacsoportok felállításakor nem véletlen, hogy az informatikai fejlesztéssel foglalkozó munkacsoport állt fel az elsők között, a rendszergazda magatartása miatt az informatikai hálózat működése rövidesen nem hogy akadozni fog, hanem vélhetően össze is omlik, amennyiben az OMME-re nézve rendkívül előnytelen működtetői szerződés leteltével a saját rendszerünkhöz való hozzáférés ellehetetlenül. Nincs sok mozgástere az egyesületnek, gyakorlatilag a rendszer működtetése jelenleg a rendszergazda kénye-kedve szerint történik, s az sem titok, hogy a rendszergazdával a párbeszéd gyakorlatilag a zéróval egyenlő, magyarán: egyszerűen nem reagál a megkeresésekre. Azt viszont nem tudom, kinek lehet az érdeke, hogy ezt a működésképtelen "együttműködést" ilyen formában fenntartsa. Bezzeg lászlónak nálamnál lényegesen mélyebb betekintése van ebbe, ő talán már látja is az alagút végén a fényt, amit mi, egyszerű halandók még nem. Talán ő majd részletesen megvilágítja a kérdést, a témával foglalkozó munkabizottságot ő vezeti.

A konkrét apróhirdetéses problémát látva vettem a fáradtságot, s felhívtam Mészáros József hivatalvezetőt, aki ismeri a problémát, s azt tapasztalva tájékoztatta a rendszergazdát, valamint felszólította, hogy a problémát a működtetői szerződés értelmében tegye rendbe. Jelenleg itt tart az ügy, ha valakinek rendkívül fontos hirdetni-valója akadna, javasolnám a Méhészújság és a Méhészet apróhirdetései között elhelyezni azt, mert az én meglehetősen mélyen elhelyezkedő perspektívámból ( Vivaldi szóhasználatát kölcsönözve: "innen a béka segge alól") szemlélve nem látszik a megnyugtató megoldás.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.22. 11:30 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Köszönjük. Az érdekes, hogy az OMME-hoz is csak a napokban jutott el az infó.
Mondhatjuk, hogy gyakorlatilag későn, mert már nem igazán használja mostanra ezt senki. Mondjuk régebben se hiszem, hogy túl sokan (ilyen áron).

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.22. 11:14 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.12.23. 10:23
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Vas megye Sárvár
cerana írta:
Azért nem egészen erről van szó!
Csatolmány:
levél.jpg

Csatolmány:
levél 2.jpg


Jó, én csak közzé tettem azt az információt amit tudok, hátha így pár méhecskét megmenthetünk...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.22. 10:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
MJanóka írta:
Még mindig nem olvashatóak a hirdetések.


Valószínű rosszindulatúnak tűnik amit írtam, de lehetséges,hogy valakinek így a jó ha nem működik az OMME Apróhirdetési oldala. Ha viszont rosszul gondolom nem értem miért nem javította ki az akire ez tartozik. Így bizony nem sok értelme van az ott feltett hirdetéseknek. Igaz, hogy többen is találékonyan változtattak a hirdetésük közzétételében de sajnos a többsége még így is elérhetetlen maradt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.22. 10:29 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Azért nem egészen erről van szó!
Csatolmány:
levél.jpg

Csatolmány:
levél 2.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.22. 10:05 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.12.23. 10:23
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Vas megye Sárvár
Helló!
Ezt a levelet a méhészegyesületünk elnöke küldte ma reggel:

TikTak 125 mg/ml külsőleges oldat mézelő méheknek A.U.V.

Tisztelt Méhésztársak!

A fent említett szer forgalmazását betiltották, vissza hívták a forgalmazásból. Akinek van ilyen oldata vegye fel a kapcsolatot azzal az értékesítő céggel ahonnét vásárolta, mert vissza veszik. Állítólag a kaptárelhagyás egyik okozója lehet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.21. 18:25 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.25. 18:48
Hozzászólások: 339
Tartózkodási hely: Hajdú- Bihar
Még mindig nem olvashatóak a hirdetések.

_________________
1/2 NB.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.21. 07:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Jogos! Kicsit náthásan néztem, talán azért olvastam úgy. :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.21. 07:19 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
molnarzoli75 írta:
Bocodáné


Az. Boconádé.

Úr Isten!!!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.20. 21:29 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Érdekes ez a dolog, nem akarok én követ dobni a tóba, de ha adott egy rendszergazda, aki nem végzi a dolgát, nem lehet elérni pedig még élő munkaszerződése van akkor nem volna ott helye valami eljárás indítására azért mert nem dolgozik a krapek csak a pénzt veszi fel?!

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.20. 19:53 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Szőke nő a kollegájának:
- Laci, hogy kell kinyitni a pénztárgépet?
- Nyomd meg a C-t!
- Lacccccci, hogy kell kinyitni?

Lacccccci ! (Bezzeg)
Mennyibe is fáj nekünk, OMME méhészeknek, eme honlap (nem) működése?
Kérném fenti kérdésemet közérdekű adatigénylésként megválaszolni!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.20. 17:19 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.25. 18:48
Hozzászólások: 339
Tartózkodási hely: Hajdú- Bihar
De az is rejtély hogy fognak 1/2 Boconádé családokat venni??? :D

_________________
1/2 NB.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: OMME hírek
HozzászólásElküldve: 2016.11.20. 17:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Sőt még Bocodáné kaptárakat sem tudnék venni, pedig megnéztem volna a részleteket. :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4800 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 96  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.