Pontos idő: 2024.03.28. 19:08

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4998 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 100  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.24. 13:12 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
bartajozsef1 írta:
Végül is az északiak lejöttek délre most vissza mennek északra! A szomszédom északi volt de nem kapkodott északra vissza menni! :D

Dabas, Pusztavacs, Lajosmizse, Cegléd térségéből már tegnapelőtt menni kellett.
Attól délre, még hamarabb. Aki nem így tette, bukott valamennyit.
Ezt sok mérési eredmény összevetett infóira alapozom.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.24. 12:03 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2017.02.05. 07:15
Hozzászólások: 72
De mondjuk amit Tóth Péter írt a magas bakonyról érdekes.Kettő nap eltolással! ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.24. 10:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2017.02.05. 07:15
Hozzászólások: 72
Végül is az északiak lejöttek délre most vissza mennek északra! A szomszédom északi volt de nem kapkodott északra vissza menni! :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.24. 08:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 886
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Mégse fagyott el :lol: pedig sokan azt mondták nem érdemes menni ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.24. 06:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.03.09. 11:27
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Heves megye
Attól függ, hogy miképp állt és merre fordult, melyik irányba nézett. :) Előttem van: É hátam mögött: D stb..


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.23. 23:43 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Most indul?
Pár napja már mérnek róla.
Tegnap előtt, de különösen tegnap már igen szépet.
Kismehesz!
Neked mi az ''észak''?

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.23. 21:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Másik topicban Arthúr irja nógrádban mist indul.tökéletes időzítés asszem mennek is sokan


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.23. 17:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.07.29. 12:35
Hozzászólások: 68
én nem tudom ki hogy van vele, de nem is tudom idén érdemes-e vándorolni északira(én nem vándoroltam még délire ) de itt északabbra márcsak pár napja van az akácnak, lehet hogy vannak helyek ahol 1-2 nap még rámegy, de túl nagy különbség nemhiszem hogy lehet :) (GYMS megye)
valakinek valami tapasztalat?

_________________
/Méhész az aki szeretetből foglalkozik a méhekkel, méhtartó pedig a nyereségvágyó méhhajhász/;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.21. 18:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 383
Bizony, a jóknál a 2 fiók megvan és még a fészek is tele. Ma eszméletlen forgalom volt 5 után az utakon. Ma megy szinte mindenki északra. Még éppen nem kutattak, de az Alföldi akácnak lényegében vége. Sietni is kellett, mert az olajfűz is már adja.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.21. 17:28 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 886
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kevés, ezen az akácon normális családok min. két feles fiókot fullra meghordják . Ha nem lennék lusta talán a 3 is simán meglenne.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.21. 17:14 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2017.05.11. 17:22
Hozzászólások: 21
Az a probléma a széllel,hogy a maradék nektárt is kiszárítja a virágból és leveri a még nektárt adó virágokat is.NB 18-as 76 kg mutat pergetnétek? Rakodo 1 fiók (1/2 NB) meghordva! kevés?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.20. 19:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.04.07. 20:06
Hozzászólások: 95
Tartózkodási hely: Pest megye: Fót
Nálam 3. napja 3kg a hordás, nem akar emelkedni jobban. Déli akác még adott ma valamit? Tényleg nincs kèt egyforma év.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.18. 22:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.11. 10:25
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Csorna (Gy.M.S.Megye)
Remélem még szombat de.-re kitart vagy du-ig . Mert repcét akarok pörgetni. ;)

_________________
tamasmehe222


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.18. 21:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Szél biztos lesz, vörös völt az ég alja este. Igaz ma is leverte a kalapomat párszor a viharos erejü szél!

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.18. 19:47 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.04. 21:30
Hozzászólások: 206
Tartózkodási hely: Győr
Szerintem ez nem vészes lehűlés:



Csatolmány:
Screenshot_2017-05-18-20-42-55.png


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.18. 17:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.11. 10:25
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Csorna (Gy.M.S.Megye)
Itt nálunk is (Gy.M.S. megye) ÉNY-i része,tegnap volt erős illatozás. ;) A múl este egy jó vihar söpört végig,hozott csapadékot de talán kárt nem tett a virágokban. Rajta vannak méhecskéim,remélem lesz is valami eredmény és a hétvégére igért lehülés nem tesz be. :merg

_________________
tamasmehe222


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.18. 17:13 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 886
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Nálunk ma volt a dandár, erősen sárgul és hullik a virág.Szerintem nem volt rossz az idei akác 8-) főleg ,hogy nem kellett vándorolnom :(


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.18. 15:17 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Yodamester írta:
Vissza a fő témához! Tud valaki valamit északról, én nagyon vegyes híreket hallottam, nagy része lefagyott Nógrádban, ahová járni szoktam, de a föld tulajdonosától kaptam képeket, melyeken virágzik, babos az akác. Sarj? Van értelme felmenni szerintetek?


Mester!

Persze, hogy van értelme "felmenni"...

Személyesen felmenni, alaposan megkukkolva, tényleg elfagyott-e, vagy csak Vivaldi és a titkos hadoszlop igyekszik ködösíteni.

Aki ott volt már, és érdemesnek tartja reá vándorolni, az nem feltétlenül küld mindenkinek meghívó levelet. Aki úgyszintén ott volt, s úgy gondolja, itt az ideje egy kis tréfálkozásnak, az körbeküldi a világhálón a "meghívólevelet". Vándorméhész ne menjen "bemondásra", előtte szánja rá az időt, költséget, s nézze meg maga. Én biztos nem indulnék el pár száz családdal vándorolni bárki bemondására.

Szerintem indifferens, hogy nálunk (Győr-Moson-Sopron északkeleti része) tegnap volt az első kábítóan akácillatos este, s a mai napon sem potyogott le még az összes virág. Ha meg azt mondom, hogy először mértünk 4,5 kg-ot, akkor sem hiszem, hogy beindulna az "akác-turizmus" a környékünkre addig, amíg személyesen meg nem győződött a vándorolni szándékozó delikvens a valós helyzetről. Ha meg idejön, s itt szembesülve a szomorú valósággal, csalódni kénytelen a néhány százezer forintjáért, akkor kérje számon azon, aki spanyolcsizmába kényszerítette a lábát az ide település érdekében -látatlanban- ...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.18. 14:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.22. 13:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Jász Nagykun Szolnok megye Mezőtúr
Vissza a fő témához! Tud valaki valamit északról, én nagyon vegyes híreket hallottam, nagy része lefagyott Nógrádban, ahová járni szoktam, de a föld tulajdonosától kaptam képeket, melyeken virágzik, babos az akác. Sarj? Van értelme felmenni szerintetek?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.18. 10:07 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Josy írta:
A Hortobágyi Nemzeti Park területére való pakolásért 50családig 32000ft, 50 család felett 44000ft/félév. Bár én ezt nem igazán tartom igazságos rendszernek.

mitrocsak írta:
A Vérteserdő Zrt. (állami erdők vagyonkezelője) méhészeti tevékenységet is folytat és a saját méhészete miatt Csákvár környékén már nem enged be "erdészeti területre" más méhészeket.
Tatabányán is közölte velem a helyi erdész, hogy "majd szól, ha már nem kell jönni." hmm...

Többek között azért is bosszantó ez, mert ugyanez az erdőkezelő megtűri, hogy mások kecskéket, lovakat, kutyákat tartsanak a kezelésében álló területeken de, állandó méhészetet nem enged létesíteni, pedig a méhek állandó jelenléte hozzátartozik az erdőhöz és annak javát szolgálja - ellentétben az előbbiekkel. Hozzáteszem, olyan üzemen kívüli területen szeretném évek óta legalizálni a helyzetemet ahol a világon senkit nem zavar a méhészet (beleértve a közelben, kunyhókban élő - és nyilván formális jogviszonnyal rendelkező - hajléktalan embereket) ...


A Nemzeti Parkok, szigorúan védett természetvédelmi területek más elbírálás alá esnek, mint a "mezei erdők". Egyes területekre még az erdőgazdálkodó sem mehet be gépjárművel, vannak olyan természetvédelmi területek, melyek kizárólag vezetéssel látogathatók. Ezzel természetesen nem azt akarom mondani, hogy egy NP jogosan kér letelepedési pénzt, mert ha a terület szigorúan védett, akkor még pénzfizetés ellenében sem engedélyezhetné a letelepedést. Végtére is mind a törvény, mind a végrehajtási rendelet azt mondja, hogy a letelepedést a terület erdőgazdálkodójával előzetesen egyeztetni kell! Ha az erdőgazdálkodó a kinézett helyre nem ad letelepedési engedélyt, akkor annak oka kell legyen, de ez nem lehet olyan ok, hogy nem fizetett a delikvens a letelepedésért.

Az viszont már teljesen más kérdés, hogy a VERGA állami területen nem tulajdonos, csak vagyonkezelő, erdőgazdálkodó, tehát állandó méhészeti telephely létesítéséhez nem is járulhat hozzá.

Azt nem tudom értelmezni, hogy milyen "üzemen kívüli területről" van szó...

Az alább idézett végrehajtási rendelet szerint a méhészeti tevékenység szabadon folytatható ugyan a kizárólag állami tulajdonú erdőkben, de a letelepedést mégis az erdőgazdálkodóval kötelező egyeztetni, mivel a tevékenység folytatása nem zavarhatja az erdőgazdálkodási tevékenységet, turizmust, egyéb haszonvételek folytatását és a közjóléti funkciót sem: https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc. ... 900153.FVM Marad tehát a 41.§ már idézett pontjai szerint a megoldást jelentő "megállapodás" lehetősége az erdőgazdálkodóval...

Az viszont a jelen szabályozás értelmében lehetetlennek tűnik, hogy az erdőkben legeltetés folyjék, az állattartáson túl az állatokkal való mozgás is szigorúan szabályozott a törvény szerint. A "hajléktalan-szállót" viszont nem egyszerű felszámolni, mifelénk sem ismeretlen a természet lágy ölére történő kiköltözés...


Majd a jó jogerős Geddekas egyszer "megszagérti" ezt a kérdést is. Csodálom is, hogy még nem indított sorozatpereket a gonosz erdőgazdálkodók ellen, neki nagyon testhezálló feladat volna... Mondjuk ha villantanánk némi sikerdíj-felajánlást....?!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.17. 22:26 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Én még emlékszem az ÁG méhészetekre. Nem voltak túl sikeresek.
Nem gondolom, hogy pusztán alkalmazottakkal igazából sikeres méhészet működtethető.
Igaz sikeresen lehet esetleg állami vagy EU-s pénzekre pályázni.
De előbb-utóbb elválik a sz.r a májtól.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.17. 21:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
A Vérteserdő Zrt. (állami erdők vagyonkezelője) méhészeti tevékenységet is folytat és a saját méhészete miatt Csákvár környékén már nem enged be "erdészeti területre" más méhészeket.
Tatabányán is közölte velem a helyi erdész, hogy "majd szól, ha már nem kell jönni." hmm...

Többek között azért is bosszantó ez, mert ugyanez az erdőkezelő megtűri, hogy mások kecskéket, lovakat, kutyákat tartsanak a kezelésében álló területeken de, állandó méhészetet nem enged létesíteni, pedig a méhek állandó jelenléte hozzátartozik az erdőhöz és annak javát szolgálja - ellentétben az előbbiekkel. Hozzáteszem, olyan üzemen kívüli területen szeretném évek óta legalizálni a helyzetemet ahol a világon senkit nem zavar a méhészet (beleértve a közelben, kunyhókban élő - és nyilván formális jogviszonnyal rendelkező - hajléktalan embereket) ...

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.17. 19:29 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2017.05.14. 18:35
Hozzászólások: 1
Üdv! Itt szépen mennek a méhek (Cegléd környéke), 4. napja minden nap +4 kg-ot mértem. Remélem így marad még pár napig. :P


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.17. 14:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Az OMME és az állami Erdészetek kötöttek egy megállapodást az ingyenes legeltetésre. Pl a Nyírerdő sem kér pénzt már két éve, szerintem a többinél is ez van. A magánerdő, magán terület az más, itt kérhetnek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.17. 09:09 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.13. 22:28
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
A Hortobágyi Nemzeti Park területére való pakolásért 50családig 32000ft, 50 család felett 44000ft/félév. Bár én ezt nem igazán tartom igazságos rendszernek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.17. 08:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.01.19. 17:50
Hozzászólások: 299
Felénk már a virágok egy része hiába van a fán, még egy pár napban bízok és ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.17. 08:33 
Online
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
balui írta:
Kicsit off

Kérhetnek-e az erdészetek a letelepedésért a kaptárak után pénzt? /mert kérnek!!!/
Ha nem hol van az a rendelet, amire lehet hivatkozni?
Ha igen , detto.


Nos, a hatályos jogszabályok: http://erdo.kormany.hu/hatalyos-agazati-jogszabalyok

A hatályos erdőtörvény https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc. ... 0900037.TV
VII. fejezetében a 68.§ h, pontja a méhészeti tevékenységet az erdei haszonvételek közé sorolja.
A 69. § kimondja: "(4) A 68. § b), valamint d)-j) pontjai szerinti erdei haszonvételek gyakorlásának feltételeit - amennyiben jogszabály másként nem rendelkezik - az erdőgazdálkodó jogosult meghatározni."

Tehát ha úri gusztusa úgy kívánja, e törvény értelmében a méhészeti haszonvétel gyakorlásáért az erdőgazdálkodó pénzt kérhetne. Nem teheti azt a törvény szerint:
"(7) Az erdőgazdálkodó köteles tűrni - ha jogszabály másként nem rendelkezik - az egyéni szükségletet meg nem haladó gomba, vadgyümölcs, gyógynövény állami erdőben való gyűjtését."
Itt felhívnám a figyelmet, hogy ez a pont nem vonatkozik a föld alatti gombák gyűjtésére, azt külön szabályozzák. Gombából is fejenként és naponta 2 kg gyűjthető saját használatra, ezért érdemes nagyapót és a kisdedeket is vinni, mert a kvóta rájuk is vonatkozik. Védett növény, gomba nem gyűjthető!

A törvény végrehajtási rendelete http://erdo.kormany.hu/download/8/45/a0 ... -03-15.pdf szerint viszont a 41.§ (5) pontjában érdekes a megfogalmazás:
" (4) Erdészeti haszonvételként gyakorolt méhészeti tevékenységnek minősül a méhcsaládok nektárgyűjtés céljából erdőben történő elhelyezése, legeltetése.
(5) Az állam kizárólagos tulajdonában álló erdőben a méhészeti tevékenység szabadon végezhető, azonban a méhcsaládok elhelyezését és telepítési helyét az erdőgazdálkodóval minden esetben előzetesen egyeztetni kell.
(6) A méhészeti tevékenység az egyéb erdőgazdálkodási tevékenységeket és az erdei turizmust nem zavarhatja, gyakorlása során be kell tartani az erdő látogatására vonatkozó szabályokat is. Méhcsalád nem helyezhető el lakóterület, tanya, gazdasági épület, turistaút,
erdei tornapálya, egyéb közjóléti erdei létesítmény 50 méteres körzetében.
(7) A méhészeti tevékenységet végző az elhelyezett méhcsaládok megközelítési útvonalain a kaptáraktól számított 50 méteres távolságra méhveszélyre figyelmeztető táblát köteles elhelyezni."

Ez értelemszerűen kizárólag az állami tulajdonú erdők erdőgazdálkodóit érinti, a magántulajdonú erdők erdőgazdálkodóira nem ír elő tűrési kötelezettséget.

A jogtudorok meg majd megmondják, a letelepedésért akkor kell-e fizetni, vagy nem az állami erdőkben. Lehet, hogy nem, de miután a végrehajtási rendelet szabadon végezhető tevékenységről beszél, nem ingyenesről, az erdőgazdálkodó a nektárgyűjtésért ha nem is, a letelepedésért, erdei út igénybevételéért akár térítést is kérhetne...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.17. 07:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.01.31. 22:57
Hozzászólások: 86
Régen 3.6 Ft volt egy kiló kenyér. :D
Nálam 2-3 kg-ot hordanak 4-5 napja. Nem akar növekedni. A virág még szép fehér, az idő szép. Ha ma sem emelkedik meg akkor kezdek aggódni. Bár azt szoktam mondani amíg a virág a fán van, addig ne aggódjunk. Elég lesz utána.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.17. 06:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2017.02.05. 07:15
Hozzászólások: 72
Régen 2 forint 30 fillérért /kaptár mehettek állami erdészetekbe.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.17. 05:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Nem kell ehhez rendelet. A saját tulajdonú területének használatáért mindenki azt kér, amit akar.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.16. 22:14 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
Kicsit off

Kérhetnek-e az erdészetek a letelepedésért a kaptárak után pénzt? /mert kérnek!!!/
Ha nem hol van az a rendelet, amire lehet hivatkozni?
Ha igen , detto.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.16. 20:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Ja,fura ez az egész.ha nem is sokan de vannak az itatón.a fák alatt ha megállok,sehol egy méh,egy része itt már hullik barnul....
Na azért bekukkantok holnap van-e valami vagy nézhetem a profession.hu-t


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.16. 20:23 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.01.19. 17:50
Hozzászólások: 299
Egy kis szél és potyog a virág mint ha havazna :shock:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.16. 20:18 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
igen!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.16. 20:01 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 383
Nálatok is folyamatosan járják az itatót? Pedig a hordásra nem lehet panasz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.15. 19:53 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
Ja. Egész nap esett az eső. Mondjuk ez holnapra még jól jöhet!

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.15. 19:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 886
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Azért ma nem lehetett panasz az időjárásra :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.15. 14:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2010.05.09. 13:43
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun Dunapataj
Szép napot!

Valaki esetleg infót tud-e, Nógrádban, Romhány környékén az akác állapotáról?

_________________
"A nehézség a kaptáraitokba"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.15. 05:16 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.06.25. 13:26
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Én is ki lennék vele békülve állomány szinten de csak tizen pár családom termel mert a többit szaporítás miatt szétcsapoltam :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.14. 22:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Nekem ez a 3napnyi amit akollega ir,azt hiszem elég is lenne/család


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.14. 21:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Roland94 írta:
Tegnap előtt:+4kg, tegnap +4,5kg, ma 6kg-ot mértem ha ilyen marad az idő akkor lesznek még szép napok gondolom ;) Viszont teli hordóm akáccal nem lesz valami sok majd szerintem, mert szépen össze mentek tavaszra a családok.


Ha az állomány hordását tükrőzi a mérés, akkor nem olyan rosszak azok!

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.14. 20:54 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.04.07. 20:06
Hozzászólások: 95
Tartózkodási hely: Pest megye: Fót
Fót, tegnapelőtt 0,5kg, tegnap0,8kg, ma 2,2kg


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.14. 20:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.04.11. 19:35
Hozzászólások: 164
Tartózkodási hely: pest megye
Azért lett csak ennyi.. ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.14. 20:30 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 886
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Tegnap egész nap esett ki se tudtak jönni ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.14. 19:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2013.06.25. 13:26
Hozzászólások: 27
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Tegnap előtt:+4kg, tegnap +4,5kg, ma 6kg-ot mértem ha ilyen marad az idő akkor lesznek még szép napok gondolom ;) Viszont teli hordóm akáccal nem lesz valami sok majd szerintem, mert szépen össze mentek tavaszra a családok.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.14. 18:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.02. 23:02
Hozzászólások: 293
Ma reggel nálunk köd volt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.14. 18:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.02. 23:02
Hozzászólások: 293
Kedden pergettem a repcét, ma megnéztem , találtam valami 2 kg friss mézet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.14. 17:17 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2017.05.11. 17:22
Hozzászólások: 21
Illat van,a méhek szépen mennek!Mit gondoltok ki perget és mit ilyenkor? :P


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.13. 20:13 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.07.22. 13:48
Hozzászólások: 122
Tartózkodási hely: Szolnok
Volt egy bő fél óra amíg sütött a nap, az eredménye 60 dkg.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Akác
HozzászólásElküldve: 2017.05.13. 19:07 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Kicsit megszívták magukat nálam is a virágok:
Csatolmány:
DSC_2054.JPG


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4998 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 100  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.