Pontos idő: 2024.03.28. 11:08

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1733 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 35  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.08.24. 15:29 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.27. 16:34
Hozzászólások: 1024
Tartózkodási hely: Somogy
2019-től ha minden igaz akkor már csak azonnali utalások lesznek. Addig csak egy szezont kell még kibírnunk. :)

_________________
Anti


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.08.24. 12:40 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.11.19. 20:33
Hozzászólások: 39
Utalás? Soha életemben nem volt számlám de már nem is lesz, ha 4 órán belül utal, akkor hozzám 4 óra múlva jöjjön a kp- val :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.08.24. 12:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2008.11.25. 18:43
Hozzászólások: 311
Tartózkodási hely: Bakonszeg
Kölcsönös bizalom? Azzal óvatosan. Egy barátomat az vitte csődbe. Elfelejtette kifizetni a tormafelvásárló a tormàt fittyethányva a 10+ éves kapcsolatra, majd csődöt jelentett. Amúgy egyszer én is odaadtam a mézet és rendben utaltak, de akkor is. Amíg lehet kp. Ide se hívom az utalós felvásárlót. A becsületüket vagy legalábbis a megbízó cégekét kitűnően tükrözik a mézárak meg a kapott cseregöngyölegek minősége-tisztasága. Itt a környékemen is van ismerős érintett aki mézét elvitték, majd a felvàsárló cég csődöt jelentett, bár az ha jól tudom halaszrott fizetős történet volt nem utalós.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.08.24. 08:41 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
Az a bajom a dologgal, hogy működik működik a dolog , de mi van akkor ha finanszírozási gondja akad a kereskedőnek, amire a mezőgazdaságban volt példa több is. Vitték a terményt pénz sehol ember legyen a talpán aki be tudja hajtani utólag .... természetesen aki eddig nekem kp-ban fizetett annak oda fogom adni utazásra is hiszen a kölcsönös bizalom kialakult, de egy új embernél minimum, hogy az orrom előtt nyomja le az entert és 4órán belül a számlán a pénz.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.08.24. 06:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.03.20. 20:37
Hozzászólások: 886
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Nálam vagy 4 éve utalalnak 1 nap alatt mindig a számlán van .Egyszer pénteken vitték, hétfőn rajta volt. Ki az az MM ? ( Móka Miki? :lol: )


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.08.24. 06:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
Az "MM"-nél már így jön a pénz 2011-óta és semmi csuszás . De vannak cégek ahol több hetes csuszások vannak .


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.08.24. 06:24 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Tavaly is így vitték.
MM reggel vitte a mézet, valamikor délután már a számlámon volt az ár.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.08.23. 21:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
Majd én is alkalomadtán teleportálom a mézet..... ne is értem annyi meg annyi embert lehúztak màr miért a termelőnek kell hitelezni ? Vegyen ke a kereskedő úr pénzt bukja be ő az illetèket .... meddig fog ez még fajúlni ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.08.23. 20:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.06. 22:33
Hozzászólások: 81
Tartózkodási hely: Békés megye
Ma beszéltem három cég mézfelvásárlójával,az árak után érdeklődve.1200 és 570-600 as árakat mondott mind ,de mindegyik csak ÁTUTALÁSSAL FIZET!!!! Erről mi a véleményetek ill az egész ország területén igy van????

_________________
Hunor 2x13 meleg ép.konténerek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.07.11. 19:20 
Online
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2014.03.25. 18:48
Hozzászólások: 339
Tartózkodási hely: Hajdú- Bihar
Nyugi.
Akác 1200.-
Napra 650.-

_________________
1/2 NB.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.07.11. 18:53 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.09.04. 11:18
Hozzászólások: 13
Tartózkodási hely: Bács-megye
Valami probléma van a felvásárlóknál,ma hívtam 3-at is.Szerintem bevásároltak,fel se veszik a telefont.Nem kell a mézünk! :merg

_________________
NB18= módosított fészekmézkamrás kaptár


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.07.06. 07:48 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.07. 20:10
Hozzászólások: 422
Tartózkodási hely: Sopron
Ezt az üzletpolitikat (árban alámenni+közösségi média felhasznal)
Jó kombo, hajra.....

_________________
Belizár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 21:19 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.03.18. 20:06
Hozzászólások: 60
Lisztes írta:
oli5617 írta:
Jogos amit írsz. Az árban lévő alá menést arra értem.......... Ui: örülök, hogy van aki érti miről beszélek

Én is értem miről beszélsz. Alá mész az árának, kinyalod a fenekuket, elviszed nekik 50kmre. Értem én. Nem vagy normális. :ut

még isteni szerencse h te az vagy meg ne változz ;)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 21:11 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
oli5617 írta:
Jogos amit írsz. Az árban lévő alá menést arra értem.......... Ui: örülök, hogy van aki érti miről beszélek

Én is értem miről beszélsz. Alá mész az árának, kinyalod a fenekuket, elviszed nekik 50kmre. Értem én. Nem vagy normális. :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 20:44 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.01.12. 21:34
Hozzászólások: 36
Gratulálok, jól tetted, hogy nem hagytad magad...
Ha nem vagyok indiszkrét a másik rovatba megírnád, hogy mit mennyiért vettek át?
Másoktól is szívesen vennék friss infókat, vagy mostanság titoktartási szerződéssel vesznek át csak :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.07.04. 20:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Ma adtam le mézet. Az egyik hordó anyagfáradás miatt gyakorlatilag szétrobbant a molnárkocsin a mérleghez menet. Nem én vittem, a felvásárló embere. Kb. 20 kg maradt a három darabba szétesett hordóba. Első reakció az volt, hogy amíg nincs lemérve az én költségem teljes mértékben, utána ajánlotta a felezést. Nem tudtam még a felezést se elfogadni, mert ugyanettől a cégtől tavaly kapott hordókba töltöttem a mézet, arról nem tehetek, hogy a selejtet visszaadja. A nagy általam szoknyásnak nevezett hordóról van szó, amibe belefér 180 kg töltősúly is. Ennek van fehér változata, az irdatlan rideg, de ezek szerint a szürke sem megbízható. Kemény vitánk volt, de megtéríti a káromat. Az viszont elgondolkoztató, hogy ugyanígy egy kapott öreg hordó széttörhet akkor is amikor én mozgatom. Az viszont tuti az én károm.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.06.09. 09:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Spatulával. Így gyorsabb, bár melósabb. Közvetlenül előtte még megkeverem egyszer.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.06.09. 08:38 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2017.02.21. 11:59
Hozzászólások: 14
Sziasztok
Egy olyan kérdésem lenne hogy ti miként üvegezitek ki a krémmézet?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.06.07. 17:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.03.18. 20:06
Hozzászólások: 60
Jogos amit írsz. Az árban lévő alá menést arra értem és azért írtam ha olyan szintre megy ez az egész történet. hogy a környezetemben akit tudok x összegért adja de van vagy 2-3 aki x+x ért (szándékosan nem írok összeget nehogy félre értés legyen belőle) Hozzá teszem akikkel joban vagyok egynek sem megyek alá, olyan is volt , hogy szerettek volna vásárolni tölem de máshoz küldtem mert nekem olyan jellegű mézem nem volt. Van itt össze fogás egyszer meg ha csinálsz valamit tedd bele szíved lelked én ezt teszem ezzel is és mással is. Nem sajnálom rá az időt. Nem azzal szereztem vevőket, hogy mást kitúrtam a "piacról", De mikor értetlenek vitatkozol már bocs de nem annyira tudom ezt a dolgot máshogy lereagálni és ostobákkal nem is akarok összefogni. Ahogy Te is mondod nincs összefogás. Jól látod én ide írtam egy felvetést, hogy mindenki adjon el annyit háztol amennyit tud. a vége az volt h mindenkinek kellemes 2000 ft-os akác árat erre jöttek a "okosok" ,bunkók és had ne folytasam. Ehhez meg nem fogok jó pofát vágni. Eddig te vagy az egyetlen aki látja érti miről beszélek és értelmes és ha ezzel most másokat megbántok sajnálom el lehet gondolkodni neked miért irom ezt másoknak miért nem. Viszont itt van , hogy nincs egység mert amíg a néni egy befőttes üvegben árulja a piacon egy tetves cimke nélkül x+x ért Addig én had menjek már alá úgy h ráragasztok annyit ha más nem, hogy méz és nem mustár. ezt egy helyen se olvastam és egy ilyen topik sincs . Hogy na gyerekek az éves árban egyezünk itt meg mindenki 1500-ért vegyest 2000 akácot 3000 lónyálat. Hol van ilyen ? Sehol. Nekem tudni kellene az ország összes méhészének saját ár tarifáját. Nem. Ahhoz viszont amit te írsz h nincs ideje energiája stb. Arra én szeretnék egy olyat reagálni , hogy 2017 van az emberek nagy töbsége fent van valami féle közösségi portálon és van x ismerőse. Nagy fáradtság ha már ott poklik felette , hogy írjon nekik ? nem hiszem. Mindenkinek van szomszédja barátja nehezére esik kedvesen mondani, hogy csókolom Marinéni van finom mézem ennyiért tudok adni magának... ki kell üvegezni ? magamnak csinálom a magam javára, nem másnak. Energiát kell bele fektetni. 40 km arréb is viszek el mézet én is. össze írják ott is a szomszéd szomszédjának meg annak a szomszédjának öszegyűlik x kiló. Beülök a kocsiba és elviszem. 5000 ft volt az üzemanyag puff neki ráadásul olyan városokba ahova egyébként is járok más dolgok miatt, de kinyaltam a feneküket meg ott van szép finom jó. legközelebb is szól meg ajánlja. így működik. ;) Ui: örülök, hogy van aki érti miről beszélek


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.06.07. 17:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Kedves oli!

Értem, amit írsz, nincs is ezzel semmi gond! A gondom azzal van, hogy nagyon erősen ragaszkodsz ahhoz, hogy csak úgy lehet eladni mézet, ha a másik alá mész az árral.
Pedig az árat lejjebb vinni a legegyszerűbb, azon nincs mit gondolkodni, az olyan természetesnek tűnik! De nem az! Minden terméknek meg van az ára! A terméknek azonban nem csak ára van. Van eladója, van minősége, van csomagolása, stb.
Előző hozzászólásomban írtam az alábbi gondolatot:
LPeti írta:
Emellett arra viszont nincs energiája, kedve, érzéke, türelme, lehetősége, hogy keressen rá vevőt. Plusz idő, plusz energia.

Ha minőségi terméked van, akkor a fenti mondatban keresd meg azt szót, amelyik gátol az értékesítésben. Ne az árban keresd a megoldást az értékesítésre!
A másik gondolatom az, hogy mindig azon sírnak, vagy sírunk, hogy kell, de nincs a méhészek között összefogás. Nem tudunk összefogni egységesen egy adott cél érdekében. Amit írsz, hogy kit kell szeretni, kit nem - a méhész társadra azért odafigyelhetnél. . Az alábbi mondatod nekem nagyon önző célokat sugall:
oli5617 írta:
akár +1 forintos árral is és ezért én alá megyek a másiknak. Akkor bocs, de nekem ne az a fontos h Jóska ,Pista milyen jól járt hanem az hogy én hogy jövök ki ebből az egészből

Ha mindenki így viselkedne, akkor hogyan lehetne egységes célokat, megoldásokat kitűzni, megvalósítani?

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.06.07. 11:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.03.18. 20:06
Hozzászólások: 60
LPeti ! Csak azért írok mert eddig ez volt a legértelmesebb hozzászólás a történethez . Úgy indult az egész. Mondjuk azt jó tanács szintjén, hogy meg kell próbálni minél többet eladni háztól így gondolom és GONDOLJUK még egy páran. Azt hogy ezt ki mi módon és hogyan az már az ő dolga. Nem volt szó arrol, hogy ki kinek menjen alá. Azt is leírtam, hogy nem mindenki tudja ezt megtenni mert rá van kényszerítve a kereskedőre. Nem gondolom és se, hogy bárki el tud passzolni 10- 15 mázsa mézet háztól magánszemélyeknek. Ha még is van ilyen akkor ő az egyik legnagyobb király a földön. Viszont volt itt olyan ha én alá megyek másnak árban akkor engem biztos nem szeretnek. Erről csak annyit, hogy szeretetből nem fog megélni senki. Számlákat se lehet befizetni szeretetből stb stb. Szal ha én jobb áron eltudom adni háztól és jobban jövök ki mint ha kereskedőnek adom. akár +1 forintos árral is és ezért én alá megyek a másiknak. Akkor bocs, de nekem ne az a fontos h Jóska ,Pista milyen jól járt hanem az hogy én hogy jövök ki ebből az egészből. Van egy szint amitől lejjebb nem tudod vinni. Aki igen az vagy hülye vagy lásd keveri kínai mocsokkal. Az is igaz , hogy nem minden embert tudsz megszólítani , de törekedni kell rá. 2017 van. Nem kell kimenni az utcára egy táblával a nyakadban , hogy mézet árulsz. Az eleje egy ropant egyszerű dolog amit leírtam, ha ezt nehéz felfogni valakinek. Attol nem is várom, mint ahogy te is mondod, hogy nem mindenki tudja megszólitani az embereket, hogy meg is szólítsa. Se rosszindulat nem volt benn se semmi az hogy ez hova fajult jutott. Ez van. Nem csak olvasni kell hanem a mondatban rejlő dolgokat is meglátni. Ennyi a lényege. Szeretet nem szeretet. Mivel ez a topik a pénzről szól, és nem a szeretetről. Szeretni anyámat kell meg a gyerekemet meg aki megszülte. Az életben maradásért meg kűzdeni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.06.07. 10:12 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Kedves oli5617!

Az „Aktuális mézár” topikban olvasottakra nekem az alábbi gondolatok jutottak eszembe:

Lehet beszélni háztól való értékesítésről, lehet beszélni felvásárlásról.

Vannak vásárlók, akik közvetlenül a méhésztől szeretnének vásárolni. Ezzel szemben vannak a méhészek, akik közvetlenül a vásárlónak szeretnének eladni. Ha e kettő találkozik, létrejön az üzlet. Amúgy marad a „szeretnék venni” és a ”szeretnék eladni”.

Ha létrejön a találka, utána úgy működik, mint a méheknél a „virághűség”. Ameddig tudsz neki az általa elvárt termékből adni, addig mindig visszajár. Szimpátia, bizalom. Ki kell építeni. Ha nem sikerül, akkor lehet, hogy piacra járó vásárló lesz belőle. Mindegy neki, hogy kitől vesz. Egészen addig, ameddig nem alakul ki egy termelővel a szimpátia, bizalom. Utána megállapodik.

Ez még mindig nem az a kicsi szelet, amiről tsanyi beszélt.
Vannak vásárlók, akiknek sokkal egyszerűbb levenni egy boltba a mézet a polcról a napi bevásárlás alkalmával, mint felvenni egy kapcsolatot külön a mézvásárlásra. Plusz idő, plusz energia. Ezek az emberek nem fognak közvetlenül termelőtől vásárolni sem háztól, sem piacon. De ő is hazai mézvásárló.
Ezzel a vevőkörrel lesz teljes amiről tsanyi írta:
tsanyi írta:
A hazai mézfogyasztás szerencsére növekszik, de a termelés 10-20%-át érintheti, becslések szerint.

Vannak méhészek, akik értenek a méhészkedéshez, jó mézet és sokat tudnak termelni. Emellett arra viszont nincs energiája, kedve, érzéke, türelme, lehetősége, hogy keressen rá vevőt. Plusz idő, plusz energia. Neki egyszerűbb, ha valaki ezt helyette megoldja. Erre jöttek létre a felvásárló vállalkozások. Ők keresik meg helyette a piacot. Cserébe a méhész kifizeti neki ezt a tevékenységet. Ezért alacsonyabb a felvásárlási ár, mint a piaci ár.

A kereskedő úgy vesz termelőtől mézet, amikor és akitől akar, annak adja el, akinek akarja. A felvásárlást irányítani tudja a felvásárlási árakkal. Ha nagyon nem kell neki a méz, leviszi az árat, ha kell, akkor felemeli az árat. Ha alacsony áron tudja (vagy akarja) eladni a felvásárolt terméket, akkor nem fog magas áron felvásárolni, mert ő nem fog magának veszteséget termelni:
oli5617 írta:
nagy ívben sz@rnak a fejünkre

Azok a méhészek, akik a felvásárló bevonásával értékesítik mézüket, ki vannak szolgáltatva a felvásárló által diktált árnak. Nem ők mondják meg az árat, csak alkalmazkodni tudnak hozzá. A háztól való értékesítés és a piacozás esetében ne jussunk már el erre a szintre! Ne az legyen, hogy aki először kiül a piacra az kiteszi az árat, a többiek, akik később jönnek, ők majd ahhoz alkalmazkodnak!
oli5617 írta:
Az meg hogy alá megyek a piacon áruló néninek aki 1700 adja a repcét 1500ra már bocs de még mindig nem 750.

, de nem is 1700. Te nem vagy olyan jó, mint a konkurens néni? Te alább becsülöd magad? Ha a néni keveset tud eladni miattad idén, akkor jövőre ő is leviszi az árat 1500-ra. Aztán jön a gondolatod, ha olcsóbban adod, mert
oli5617 írta:
Ha két kőműves ugyan azt a falat húzza fel úgyan úgy ahhoz fogsz menni az ember aki olcsóbb.

akkor már lemész 1300-ra. És ez addig megy, ameddig a bevétel meg nem egyezik a költséggel. Így gondoltad? Ez a gondolatmenet tükrözi az alábbi elgondolásodat:
oli5617 írta:
inkább nézek előre egy lépést mint vissza

Csak egy lépést nézel előre. Hogy holnap ne a nénitől vegyék, hanem tőled! A holnapután nálad még nem jön a képbe?
A méz közvetlen értékesítésében nem csak az ára játszik szerepet. Ott van az ár mellett a minőség, a design, a csomagolás, a méhész, vagy aki ott áll mögötte, annak a személye, kedvessége, udvariassága, szakértelme, stb.

Van, aki nem tudja megszólítani a vevőt, van, aki nem tudja magát rávenni, hogy kimenjen a piacra és ott áruljon mézet. Nekik hiába mondjuk, hogy ne sírj, mert alacsony a felvásárlási ár. Neki a felvásárló tudja megoldani az értékestés feladatát. Jogosan háborodik fel, ha alacsony a felvásárlási ár. Csak egy rövid számolás:

A felvásárlási ár vegyes méz esetén 700 Ft. A bolti, piaci ár, háztól értékesítési ár 1600 Ft. A kettő között van 900 Ft. Neki, aki a felvásárlónak adja le a mézet, kg-onként 900 forintjába kerül, hogy el legyen adva a méze. Általában az értékesítés területén a jutalékok 20-50 % között mozognak. A fenti számolás alapján ez a jutalék több, mint 100 %. Vonjunk le ebből a költségekre valamennyit. Akkor is van miért sírni és azt mondani, hogy szemtelenül alacsony a felvásárlási ár!

Az egyik méhész barátom piacozik. Januárban nem volt valami nagy a forgalom nála. Ezért úgy gondolta, hogy 200 Ft-tal olcsóbban adja a mézet. Márciusban találkoztunk. Kérdeztem tőle, hogy sikerült-e fellendíteni a forgalmat? Nemmel válaszolt. Hozzátette, hogy így utólag nem volt jó ötlet olcsóbban adni. A kevés bevétele még kevesebb lett.

Van, aki az eladott kg-ok számát szeretné növelni, van, aki a nyereség(bevétel-költség) növelésében látja boldogulását!
Én így látom ezt.

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.05.16. 12:29 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.11.15. 18:16
Hozzászólások: 146
Tartózkodási hely: Kunhegyes
A nógrádi Nagy János mézfelvásárló aktuális telefonszámát legyen szíves valaki megadni, mert sajnos elvesztettük. Előre is köszönöm!

_________________
https://www.madarasimeheszet.hu


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.04.26. 20:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.09. 21:39
Hozzászólások: 707
Tartózkodási hely: Tatabánya
Gabi!
Mire gondolsz, mi hogyan működik pontosan? A csőbehúzás, vagy a HMF tartalom emelkedése?

Utóbbiról többek között Szigetivili alább belinkelt cikkébenis találsz leírást:

"A szénhidrátok a méz savas közegében
melegítés hatására nagyon könnyen bomlásnak indulnak, miközben
fokozatosan növekvő mennyiségű HMF (hidroxi-metil-furfurol)
keletkezik. E vegyületet gyakran használják a mézben végbemenő káros
folyamatok jelzésére, mivel nagy mennyiségben való jelenléte a
termékben túlzott melegítésre, helytelen vagy hosszú ideig tartó
tárolásra utalhat, és esetleg értékesítésre alkalmatlanná teheti azt.
A méz hosszú állásakor lassan és kisebb, hevítésekor gyorsan és nagyobb
mennyiségű HMF keletkezik a cukrok bomlása és karamellizálódása,
illetve a Maillard reakció során. Többek között a HMF „felelős” a
melegített méz színének sötétedéséért, valamint illatának és ízének
megváltozásáért is. A frissen pergetett mézben nem mutatható ki ez a
vegyület, és a nyers mézben is csupán csekély mennyiségben található.
A méz hosszabb ideig szabadban, napon történő tárolása, valamint
szakszerűtlen felmelegítése viszont elősegítik a HMF termelődését. ..."

Ugyanott:

A tárolási körülmények is eltérő módon befolyásolták a HMF tartalom változását. A 30 °C-os tárolási hőmérséklet hatására a HMF tartalom a kiindulási érték több mint 2-szeresére emelkedett (11,12 mg/kg), köszönhetően a bomlási folyamatok felgyorsulásának. A 10 °Cos hőmérséklet nem volt jelentős hatással a HMF tartalomra, mivel alacsony hőmérsékleten a szénhidrát bomlás lelassul. Ugyanakkor ebben az esetben is felfedezhető némi emelkedés (6,70 mg/kg) ..."

_________________
mindent a maga idejében


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.04.12. 15:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.23. 15:59
Hozzászólások: 135
Tartózkodási hely: Borsod-Abaúj Zemplén
Üdvözletem
a napokban felhívtam az egyik mézfelvásárlómat és érdeklődtem az árakról. Visszakérdezett hogy hány hordóval van, mondtam a pontos számokat, de az 1200-es akác árat mg a 700-as vegyes árra mondtam neki h később visszatérünk még rá. Erre ő megjegyezte h nem biztos h át fogja venni mert addigra megemelkedik a HMF értéke a méznek és nem fogja tudni felvásárolni.
Beszéltem az esetről több kollégával , a legtöbben nem is hallottak róla a többiek meg csak legyintettek hogy ez is csak egyújabb csőbehúzás.
Vki aki ismeretesebb a témában kifejteni hogy ez hogy is működik ez pontosan?
nekem a mézem a garázsban van ahol télen 0 fok alá is csökkenhet, nyáron 30 fok felé is kerül a higanyszál
Ha valós a probléma akkor pedig lassan elfelejthetjük h 2-3 évig visszatartjuk a mézünket?
Jelzem csak hogy a felvásárlóm mézei évek óta a napon rohadnak nyáron kánikulában olykor hónapokig is mire a kamion elviszi őket
üdv Gabi


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.04.07. 08:30 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Nekem e témában ez van elmentve de ez kifejezetten a hársmézre vonatkozik:
Csóka Mariann, Tolnay Pál és Szabó S. András: Hársméz HMF
tartalmának változása hőkezelés hatására és a tárolás során ...157.... http://www.eoq.hu/evik/evik13-4.pdf

Egyik osztrák bemutató méhészetben (röstellem kikeresni a nevét mert vagy 20 éve volt) láttuk, hogy a mézet hűtőkamrában tárolják, 10-12 C fokon. Akkor még nemigazán értettem, hogy ez mire jó.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.04.06. 11:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.06.08. 00:30
Hozzászólások: 141
Nekem ez van felírva, azt hiszem az alapján:
30mg/kg HMF növekedéshez szükséges idő:
30°C-on: 100-300 nap
40°C-on: 20-50 nap
50°C-on: 4-10 nap
60°C-on: 1-2.5 nap
70°C-on: 3-5 óra
80°C-on: < 2 óra


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.04.06. 11:15 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
csoky írta:
Nem az én mézem. Ember aki mondta szerinte akácméz.
Első télen beállt azóta úgy van.


Volt itt néhány éve egy angol agyag belinkelve ami tartalmazott egy táblázatot, hogy különféle hőmérsékleten hogyan változik a méz HMF tartalma.
Én nem találom, hátha valaki ügyesebb...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.04.05. 19:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2012.10.14. 12:01
Hozzászólások: 687
Tartózkodási hely: Pécs
csoky írta:
Nem az én mézem. Ember aki mondta szerinte akácméz.
Első télen beállt azóta úgy van.

Van ilyen ,hogy az első télen beáll az akác?!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.04.05. 19:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.05.13. 22:28
Hozzászólások: 253
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar
Miért most menyiért viszik az akácot?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.04.05. 18:39 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Nem az én mézem. Ember aki mondta szerinte akácméz.
Első télen beállt azóta úgy van.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.04.05. 08:04 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.16. 07:55
Hozzászólások: 72
Tartózkodási hely: Dunasziget
Csoky melyik vegyesért adnak 1200 jó magyar forintot manapság? :O

_________________
A kávé nem a cukortól lesz édes, hanem a keveréstől... a cukor csak arra való, hogy tudjuk meddig kell keverni! :P


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.04.04. 18:49 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Most lesz 2 éves a méz, kimutatható a romlás vagyis a HMF növekedés?
Ezzel a címszóval akarja most a felvásárló elvinni a mézet a tavalyelőttit 1200 pengőért nem tudom, hogy ez most csak egy fogás vagy ténylegesen annyit romolhat, hogy utána ne vegyék meg de nem volt melegítve, még akkor télen megkötött azóta meg úgy van.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.01.29. 16:33 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.27. 18:28
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Zala
Byronka87 írta:
Üdv! Tud valaki céget ahol "csomagolnak" stickekbe(tasakba) vagy reggeli méz kiszerelésbe?
Köszi előre is!



Aldebrő, Mézes kert 2002 KFT. Megkérdezni telefonon!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.01.25. 21:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.01.10. 15:43
Hozzászólások: 198
Tartózkodási hely: Dombóvár
Igen Baján voltam egy ilyen kis üzemben,de nem tudom a cimet.Érdeklödj bajai méhészeknél.....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2017.01.25. 19:24 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2017.01.19. 17:42
Hozzászólások: 2
Üdv! Tud valaki céget ahol "csomagolnak" stickekbe(tasakba) vagy reggeli méz kiszerelésbe?
Köszi előre is!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.12.23. 12:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.07.24. 12:31
Hozzászólások: 409
Tartózkodási hely: Békés megye
A tv-ben azt reklámoznak amit akarsz csak fizess!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.12.23. 09:24 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.29. 12:57
Hozzászólások: 281
A tv-ben a meteorológus is gyógyszereket reklámoz.. Milyen jó is lenne, ha ezt a Mézzel tenné meg főleg ebben a téli időszakban.. Ez is egy ötlet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.12.15. 20:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
LudasMatyi írta:
Ezer magyar forint 30 deka akác???
Klenáncz egyébként hogyhogy még szabadlábon van???

Én azt nem értem hogy miért nem ennyi mindenhol 1kg megtermelt akác ára? méz ára plusz szállitás, csomagolás, kics haszon meg az áfa rámegy a kiszerelönél, plusz a bolt haszna és az öt terhelő afa. Pont ennyi. Az a kérdés, máshol miért ennyi?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.12.12. 06:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2008.11.19. 20:12
Hozzászólások: 712
Tartózkodási hely: Hajdú-Bihar Zsáka
nata írta:
Őstermelőként külföldre értékesíthetek mézet? Mintha az rémlene, hogy ehhez vállalkozás kell.


Igen értékesíthetsz tudtommal, csak a kiszerelést nem oldhatod meg a minimum üzemmel. Ki kell szereltetni olyan üzembe aki hccp stb engedélyekkel rendelkezik, és bizonylatokat tud adni a külföldi értékesítéshez. Tudok is ilyen kis üzemet a környékemen.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.12.11. 12:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.27. 18:28
Hozzászólások: 80
Tartózkodási hely: Zala
LudasMatyi írta:
Ezer magyar forint 30 deka akác???
Klenáncz egyébként hogyhogy még szabadlábon van???



Nem tudom, de a Metróban szinte csak az Ő akáca van!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.12.11. 09:27 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
szigetivili írta:
Mi a baj azzal, ha ennyiért van az üzletben? Vagy csak szokatlan, hogy nem ár alatt van? Lehet, hogy tényleg magyar termék?
Ezt látva hátha nem sokallják a vevők a termelői mézért a 2-2.500-at vagy esetleg kevesebb méhész megy le 2.000 alá.



Az nem baj,hogy ennyiért van méz a boltban.Viszont az igen,hogy ő egyáltalán árusíthat.Tudtommal ő volt az egyik nagy mézhamisító.Kapott egy kis ejnye-bejnyét és megy a nagy haszon tovább.Az sem biztos,hogy annyira Magyar az a méz.

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.12.10. 18:53 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.09.01. 17:59
Hozzászólások: 383
Őstermelőként külföldre értékesíthetek mézet? Mintha az rémlene, hogy ehhez vállalkozás kell.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.12.09. 22:29 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Gyanítom, hogy az aldis árufeltöltő sem ettől fog sérvet kapni. De inkább így legyen mint fordítva.
Ja, a többiben is egyetértünk....

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.12.09. 21:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Nekem nembaj,hogy ennyiért van,sőt!
Az a baj,hogy arányaiban nézve,a rendes méhész sajnos a közelében sem tudja eladni a kiváló mézét!
De valami hasonlót írtál te is!
Bocsánat,csak Klenáncz nevét meglátva nem mindig a tiszta méz jut az eszembe.

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.12.09. 20:04 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.12.16. 21:07
Hozzászólások: 979
Tartózkodási hely: Dél-Göcsej
Mi a baj azzal, ha ennyiért van az üzletben? Vagy csak szokatlan, hogy nem ár alatt van? Lehet, hogy tényleg magyar termék?
Ezt látva hátha nem sokallják a vevők a termelői mézért a 2-2.500-at vagy esetleg kevesebb méhész megy le 2.000 alá.

_________________
" ...méhésznek lenni küzdelem a keserűség ellen"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.12.09. 09:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.02.02. 12:49
Hozzászólások: 570
Tartózkodási hely: Dél Borsod
Ezer magyar forint 30 deka akác???
Klenáncz egyébként hogyhogy még szabadlábon van???

_________________
Bízzunk Istenben,és tartsuk szárazon a puskaport!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.12.09. 09:37 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.08. 20:09
Hozzászólások: 372
Tartózkodási hely: Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
http://minden-akcio.hu/aldi-szorolap-2908-148-2

_________________
A világon két dolog végtelen:a világegyetem és az emberi hülyeség.Bár az elsőben nem vagyok biztos.
Albert Einstein
Hunor fészek 1/2NB méztér


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 12:50 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Az OMME hírekben válaszoltam, és jó is lenne már, ha mind a két itteni topik arról szólna ami a címe!

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézértékesítés
HozzászólásElküldve: 2016.12.06. 09:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Az "aktuális mézár" topikban rendesen folyik az indulat. Nekem az a meglátásom, hogy indulatot gerjeszteni ebben a témában nem nehéz feladat. Az idő megy, az indulatok nőnek. Szidjuk Viktort, Ázsiát és az OMME vezetést.
Először az OMME vezetést kellene egy kicsit a helyére tenni, ha már többek szerint is nem jó irányba mennek a dolgok. Mindenki számára ismert, hogy minél nagyobb egy testület, annál lassabban haladnak a dolgok. Az egyesület is nehezen mozdul. Talán az elnökségnek meg kellene egy kicsit sürgetni a történéseket. Ha így haladnak, akkor el fog telni pár év, mire előrejutás lesz akármiből is.
Az egyesület lenne alapból a legalkalmasabb arra, hogy a magyar méznek visszaszerezze a hírnevét. Nem feltétlenül mennyiség orientáltan kellene a feladatot megoldani, elsősorban a minőségi mézre kellene koncentrálni.
Az egyesület kezében már vannak olyan eszközök, melyekkel nagyon szépen lehetne folytatni az utat. Van már mézesüveg, van zárszalag. Már csak annyi kell, hogy mindezt minőségi termékkel töltse meg. Ha az egyesület adná a nevét a termékhez, az mégis csak többet tudna elérni mint, ha a méhészek egyesével keresnének piacot a terméknek. Még az is ide tartozik, ha ez megtörténne, akkor remélhetőleg csak minőségi magyar méz kerülne az üvegekbe import méz nélkül.
A másik, hogy az egyesület kihasználhatná azt a mostani remek helyzetet, hogy marketing szakmával rendelkezik a mézkirálynő. Nagyon agilis és tenniakaró természetével sok segítséget adhatna nem csak a médiában- amint most is teszi, hanem az egész értékesítési folyamat kidolgozásában is.
Ha már itt van nekünk ez a fórum, ne csak dühöngjünk közösen - persze kell néha az is, hanem próbáljunk meg valamit közösen kitalálni a helyzet megoldására! Nem hiszem,hogy csak annyi ötlet lenne, hogy borítsunk mézet és égessünk kaptárt. Szerintem ennél sokkal praktikusabb megoldás is lenne. Ezektől a dühöngésektől a piac nem fog megváltozni és egyikünk sem fog több pénzt kapni a mézéért.

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1733 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 35  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.