Pontos idő: 2024.03.28. 17:43

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1334 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 27  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.19. 20:59 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 19:05
Hozzászólások: 98
Free írta:
Azért ha már a felvásárló elviszi a mézet, csak nem terheli felelősség a termelőt. Például honnan tudja a termelő hogy mi kerülhet bele az ő mézébe a felvásárlónál...
Éppen ezért van a felvásárlás előtt mintázás. Régen, ha emlékeztek amikor mintát vettek, egy üveggel ment a laborba, másik meg a termelőnél maradt, és most is ez lenne a normális.

Free!
A felelősség a termelő terméke után a termék élete végéig tart, az hogy ez rossz vagy jó hír neked azt nem tudom.
Volt már olyan, hogy a méhész eladta a mézét, de még a mézüzem nem dolgozta fel, az udvaron állt lezárt hordóban, itt mintázta meg a Nébih és mivel valamely paraméter nem volt jó (ha jól emlékszem magas volt a szaharóz) megbüntették a méhészt. De akkor sincs biztonságban a termelő, ha már a mézet összekeverték és a tétel nem felel meg valamiért, mert az eltett minták alapján meg lehet keresni, kinek a méze nem volt jó.
Én 3 mintát szoktam venni, egy marad a termelőnél, egy megy a mézzel a laborba, egy pedig marad a szekrényben megőrzésre. Ez mindenki érdekét szolgálja.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.19. 11:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Free írta:
Azért ha már a felvásárló elviszi a mézet, csak nem terheli felelősség a termelőt. Például honnan tudja a termelő hogy mi kerülhet bele az ő mézébe a felvásárlónál...
????? Jó a kérdés.

"Amiről Te beszélsz az az "EU és nem EU mézek keveréke" című csodálatos termékkör és ez így ebben a formában szabályos."
Free írta:
EZ normális is ugye?????? :o


Nálunk mostanság már nem így van, lehet felvásárlótól is függ.
Én is ezt tapasztaltam. :o


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.19. 01:16 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Pest megye
Nálunk mostanság már nem így van, lehet felvásárlótól is függ.

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.18. 22:15 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Most is így van.
2 üvegbe vesz mintát egyik itt marad


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.18. 22:00 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Pest megye
Azért ha már a felvásárló elviszi a mézet, csak nem terheli felelősség a termelőt. Például honnan tudja a termelő hogy mi kerülhet bele az ő mézébe a felvásárlónál...
Éppen ezért van a felvásárlás előtt mintázás. Régen, ha emlékeztek amikor mintát vettek, egy üveggel ment a laborba, másik meg a termelőnél maradt, és most is ez lenne a normális.

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.18. 20:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 19:05
Hozzászólások: 98
oszkár írta:
"Ez a rendszer kőkeményen működik" Működik a lószart. Csak szeretnék,akkor hogy kerülnek az üvegbe a katyvaszok?

Valahogy csak beleszivárog Huang és Wang méznek nevezett rizsszirupa is. Minden flottul működne, nem lenne miről vitatkozni.

Oszkár!
Járj utána, kérdezd meg esetleg a hatóságot, ha nekem nem hiszel.
Amiről Te beszélsz az az "EU és nem EU mézek keveréke" című csodálatos termékkör és ez így ebben a formában szabályos.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.18. 10:21 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Ennek a borásznak a gondolatai kőkeményen igazak az akácméz jelenlegi helyzetére.

http://alapblog.hu/hungarikum/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.17. 17:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
"Ez a rendszer kőkeményen működik" Működik a lószart. Csak szeretnék,akkor hogy kerülnek az üvegbe a katyvaszok?

Valahogy csak beleszivárog Huang és Wang méznek nevezett rizsszirupa is. Minden flottul működne, nem lenne miről vitatkozni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.17. 13:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
tobee írta:
Arisztaiosz!

Én továbbra sem kívánok foglalkozni az Omme-n belüli hatalmi marakodásokkal, sem különböző mézes vállalkozások viselt dolgaival.


Mi sem :!:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.17. 09:55 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 19:05
Hozzászólások: 98
Arisztaiosz!
Te minden méhész Istene!
Már hiányoltalak!
Nekem úgy tűnik hogy a Jenőnek címzett írásod igazából nekem szól.
Nekem az a véleményem, ha valaki hamisít azt meg kell fogni és meg kell büntetni. Teljesen mindegy hogy ki az. Ebben egyet értünk?
Az önmagában, hogy valamelyik vállalkozás Kínai, Ukrán, Dél-amerikai mézet vásárol még nem hamisítás. Vagy igen?
Ha ezt a mézet úgy adja el, hogy valakit megtéveszt vele, nem tünteti fel a csomagoláson a származást, ez már szabálysértés, de ez sem hamisítás.
Azt kérdeztem, hogy tettetek e bejelentést, kértetek e vizsgálatot valamely hatóságnál, a hordókkal kapcsolatban?
Mert ha nem, az baj. Szerintem nem itt a Fórumon kell ezt tárgyalgatni. Ha pedig történt vizsgálat annak biztosan van valami eredménye, én ezt nem ismerem.
Én továbbra sem kívánok foglalkozni az Omme-n belüli hatalmi marakodásokkal, sem különböző mézes vállalkozások viselt dolgaival. Én azért szólaltam meg, mert arról az ominózus levél tervezetről valótlanságokat állítottatok. Kizárólag méz, méhész szakmai szempontokban kívánok véleményt nyilvánítani.
Az előzményeket már elmondtam, nem akarom magamat ismételgetni.
csapat most is igyekezne arra a szintre lerontani a hazai termelői méz paramétereit
Mire gondolsz? A levélben erről szó sincs.
hogy a miniszternek szóló levelet egyetlen nagy, kizárólag hordósan értékesítő nagykereskedő sem írta alá.
Miért is írná alá? Ez a probléma az üveges méz problémája. Nekik csak jó, ha a konkurencia csökken. Őket nem cseszteti a hatóság, mert amíg náluk van a méz ez a probléma nem alakul ki.
Te üvegezel mézet? Elmondhatnád , hogyan kell ezt csinálni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.17. 08:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 19:05
Hozzászólások: 98
oszkár írta:
Ezért kellene valamilyen formába a mézet nyomon követni a termelőtől a kiszerelőig,ha már átvette valaki őt vonják felelősségre. Így nem lenne apelláta,ő lenne a hunyó. A kiszerelőket meg a NÉBIH fokozottan ellenőrizné. A büntetéseket meg a sokszorosára emelni,vagy örökre eltiltani a szakma gyakorlásától.


tobee Na ugye, nem lobbizik emeleted senki!? Jöhetnek a smiley-k magyarul,hangulatjelek: " :taps :ut :ut :merg :D

Oszkár!
Ennyire tájékozatlan nem lehetsz!
Ez a rendszer kő keményen működik! Minden kiszerelőnek meg kell tudni mondani, hogy kinek a méze van az üvegben. Ezzel kezdődik egy ellenőrzés. Találomra kiválasztanak egy üveget és arról, mindent papírt meg kell tudni mutatni, felvásárlási jegy, orvosi papír, termelő neve, stb.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.16. 12:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Ezért kellene valamilyen formába a mézet nyomon követni a termelőtől a kiszerelőig,ha már átvette valaki őt vonják felelősségre. Így nem lenne apelláta,ő lenne a hunyó. A kiszerelőket meg a NÉBIH fokozottan ellenőrizné. A büntetéseket meg a sokszorosára emelni,vagy örökre eltiltani a szakma gyakorlásától.


tobee Na ugye, nem lobbizik emeleted senki!? Jöhetnek a smiley-k magyarul,hangulatjelek: " :taps :ut :ut :merg :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.16. 11:38 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
tobee írta:
Egyszer már elmondtam, hogy a szerinted lehetséges jogi úton már mindannyian túl vagyunk, a nagyok évekig pereskednek, mert nincs más lehetőségük. a hatóság csak akkor vonja vissza a határozatát, mert erre is volt példa, ha "két vállra fektetik".
Ezt viszont nagyon megjegyzi és a következőkben többszörösen adja ezt vissza.

Szerintem csak annak tudja visszaadni, aki okot szolgáltat rá.
cerana írta:
Tehát a hordós esetén még szigorúbb feltételeknek kell teljesülniük

tobee írta:
Egy méz előírás van, ez pedig az élelmiszerkönyvé, mindenkire ez vonatkozik, legyen az méhész termelő, vagy hordós kereskedő, vagy üvegező kiszerelő.

Persze, csak eggyel több lépcső van a rendszerben. A végének kell teljesítenie az előírásokat. A hordósnak eggyel több melegítést (manipulációt) kell elviselnie, tehát az elejének ( a termelőnél) kisebb HMF tartalmúnak kell lennie, mint annak, amelyiket eggyel kevesebb alkalommal kell melegíteni.
tobee írta:
Csak az egyszerű méztermelő az okos? Aki mellesleg nem szerel ki mézet csak az észt osztja a partvonalról kívülről.

Hát ha az egyszerű méhész úgy látja, hogy micsoda hiátusok vannak, akkor próbálja elmagyarázni annak, akinek fogalma sincs róla, pedig hát neki ez a szakmája. Azt sem tudja, mi a diasztáz. Ez mindent elmond.


cerana írta:
A probléma alapját az jelenti, hogy amíg a méz a termelőtől eljut a fogyasztóig, annyi manipuláción megy keresztül, hogy nekem komoly kétségeim vannak afelől, hogy az méznek nevezhető-e?

tobee írta:
Már megint miről beszélsz? Ki és mit manipulál? A kiszerelő vállalkozás megvásárolja a termelőtől a mézet,( adott esetben a tiédet) feldolgozza és kereskedelmi forgalomba hozza. Ha valaki csal, akkor azt meg kell büntetni, legyen az termelő vagy kereskedő.

Ez most Freud-i elszólás volt? Nem beszéltem én csalásról. Csak kimelegítésről, egalizációról, aztán megint kimelegítésről és újabb egalizációról. Melynek folytán nem lépesek teljesíteni az egy darab akácpollen tartalmat és a negyvenes HMF-et. Míg az olasz különleges akácméznél a határérték : HMF: tíz alatt, pollen harminc felett.

tobee írta:
Ami ide írtál az egyszerűen marhaság!!! Látszik, hogy egyetlen üveg mézet sem szereltél ki és adtál el legalább is hivatalosan. Ezt nem gondoltad át, amit ide írtál!

Dehogynem gondoltam át. A logika nekem azt diktálja, hogy nem lesz a jövőben olyan marha méhész, (már ha marad méhész egyáltalán), aki odaadja a mézét egy kiszerelőnek (bagóért), hogy ezáltal legyen lehetősége a kínai riszsziruppal felhigítani a harmincas pollenű akácmézét, és csinálni a tíz alatti HMF-ből ötvenet, ha webáruházban is el tudja adni.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.16. 11:00 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Jenő!

Sanyi nem a sebeket akarta felszaggatni, mikor feltette a képeket, hanem feltehetően Tubeecám Galambom emlékezetét szerette volna frissíteni, hiszen eme hordó-halmok emlékeim szerint valahol a tiltakozó üvegező barátunk háza tájékán emelkedtek néhány esztendeje. Igazság szerint jó riposzt arra nézve, hogy az én Galambocskám a mézkereskedelem és üvegezés viszonylatában csak az alábbi relációt ismeri:
"tobee írta:
Már megint miről beszélsz? Ki és mit manipulál? A kiszerelő vállalkozás megvásárolja a termelőtől a mézet,( adott esetben a tiédet) feldolgozza és kereskedelmi forgalomba hozza. Ha valaki csal, akkor azt meg kell büntetni, legyen az termelő vagy kereskedő....."

Ja, Tobeecám Galambom -egykor még földim is volt a Lelköm, nem szégyöllöm...- szerint a kiszerelő vállalkozások kizárólag csak termelői mézeket csomagolnak, forgalmaznak... Nos, amilyen rohadt lusta és elfoglalt vagyok, semmi kedvem esmeg leírni, hogy ugyan Tobeecám Galambom az én ismereteim szerint nem azért szokott megbukni, mert a kiszerelés során felszívódik az akácmézében lévő pollen, de ha nagyon erőlteti, megkérem, tegye már fel a Tükörnek mutogatott Stachys annua-méz vizsgálati jegyzőkönyvét, hogy mi is szembesülhessünk már a portéka bibijeivel... Az tény, hogy az ő vállalkozásának nevével felékítve nem találtam hordó címkét, de a vele együtt demonstráló mézkiszerelő vállalkozáséval annál inkább. Nem ragozom tovább, inkább visszaidézem ide egy régebbi bejegyzésemet, melyen eme ominózus hordók is szerepelnek (a mi Tobeecánk Galambunk közvetlen pátriájának egyik telephelyén felhalmozva). Az írás környezetét is érdemes átfutni, eme "hazai termelőtől vásárol az üvegező" című műdal alá kiválóan kontrázik némelyik hozzászólás...:
viewtopic.php?f=5&t=79&p=146336&hilit=Natur+Products+N%C3%A9meth+S.r.o.#p146336

S milyen érdekes, de most megint összeverődik az a csapat, mely az írás idejében is elment Brüsszelig (s vitte magával tölteléknek azokat a méhészeket, akik azóta több szempontból is győztesként pillanthatnak magukra) a választási kampányban B.P. pozíciójának erősítése érdekében. Csak nem megint neki kell a támogatás? Csak nem baj van talán?

Vagy inkább a Nagy Testvérnek kellene a megerősítés, mint hallom, a NÉBIH elleni háborút még nem sikerült megnyernie, de B.P. "szakértői" véleménye sokat nyomhatna a latba. Régen is jól jött az, amikor annyi aszkorbinsav "termett" a "termelői" mézben, mint Vácott a rabszar...

No, ha lesz időm átméretezni a fotókat, majd teszek fel egypár képet a hordókról, melyek termelői mézeket szoktak volt rejteni. Addig meg az idézett írásból lehet tájékozódni, ki-kivel szokott lenni...

Mint látom, Tobeecám Galambom közben reagált Tsanyi írására. Hozzászólása végén van egy gondolat:
"A másik dolog, hogy a hordós magyar méznek ezekkel kell versenyeznie, itt egyedül az ár számít. Áramlik be az Unióba minden felől az olcsó méz, a Vámok nem érnek semmit. Előbb utóbb le fogja törni a magyar méz árát, vagy az is előfordulhat, hogy le áll a felvásárlás.", amit érdemes annak függvényében is körbejárni, hogy a mi Tobeecánk Galambunk pontosan azzal a társasággal demonstrál -és velük összeborulva, egymás vállán zokogva bizonygatja az üvegezők "megnyomoríttatását" a miniszternek- amely társaság generálta itthon egykor a "kínai sztorit", meg az "ukrán sztorit", s mely csapat most is igyekezne arra a szintre lerontani a hazai termelői méz paramétereit, mely alapján azt a kis hazai értékesítést is tönkre lehetne tenni.

Nem kell álságoskodni Tobeecám Galambom, számomra üzenet értékű, hogy a miniszternek szóló levelet egyetlen nagy, kizárólag hordósan értékesítő nagykereskedő sem írta alá. Ez az üzenet pedig az, amit egykor Kohn bácsi, borkereskedő súgott a halálos ágyán a fiának a fülébe: "Izidor, elárulok egy titkot: bort szőlőből is lehet készíteni...".

Az üzenet segít annak megértésében is, hogy a mézek paramétereinek romlásáért nem kizárólag az az üveg felelős, melybe csomagolják, hiszen ha a csomagoló-anyag okozná a romlást, akkor a hordónak is okvetlenül negatív hatást kellene gyakorolnia a minőségre...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.16. 10:34 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 19:05
Hozzászólások: 98
tsanyi írta:
tobee írta:
Már megint miről beszélsz? Ki és mit manipulál? A kiszerelő vállalkozás megvásárolja a termelőtől a mézet,( adott esetben a tiédet) feldolgozza és kereskedelmi forgalomba hozza. Ha valaki csal, akkor azt meg kell büntetni, legyen az termelő vagy kereskedő.....
Csatolmány:
hordó 6.jpg
Csatolmány:
hordó 4.jpg

Ezek a képek ott felétek készültek?
Szerinted?


Sanyi!
Halottam ezekről a hordókról, de fotót még nem láttam róla. A címkézésen az olvasható, hogy Kínai vegyes méz, az importőr Spanyol cég. Valószínűleg ettől a a cégtől vásárolta meg valaki, mert M.o-n landolt valamelyik méhtelepen. Ez még nem bizonyít semmit. Sajnos bárki szabadon vásárolhat, bárhonnan mézet. Ez nem mézhamisítás. Ha ez a méz itt, nálunk került forgalomba, akkor a csomagoláson fel kell tüntetni a származását. Nem lennék meglepve, ha valamelyik ..... gazdaságos multi termékében lenne fellelhető, de az is lehet, hogy keverve magyar mézzel, hordóban tovább ment valamelyik EU-s feldolgozóba. Azt azért tudni kell a Kínai mézről, hogy olyan jól megcsinálták, hogy a labor vizsgálatokon simán át megy.
Megkérdezném, hogy tettetek e valamit ebben az ügyben? Jeleztétek esetleg valamilyen vonalon? Omme felé, hatóság felé?
Indult e valamilyen vizsgálat az ügyben?

A másik dolog, hogy a hordós magyar méznek ezekkel kell versenyeznie, itt egyedül az ár számít. Áramlik be az Unióba minden felől az olcsó méz, a Vámok nem érnek semmit. Előbb utóbb le fogja törni a magyar méz árát, vagy az is előfordulhat, hogy le áll a felvásárlás.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.16. 08:59 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Felénk meg még ezekből a hordókból is akad kettő, a benne lévő maradék "mézzel". :merg Ereklye az egyik méhésznél, akinek további fényképei is vannak.
Na de tudod Sanyi, a hordó is hamisítható, a benne lévő anyagból sem lehet szabályosan mintát venni, meg különben is ne kotyogjunk mi bele az ilyesmibe. :? De minket már nem lehet megetetni, láttunk mi már meggyfán pókot...mondtad egyszer.
A Napnál is világosabb összefüggéseket simán megmagyarázzák, amikor pedig bukik a mutatvány, akkor az egyesülettel akarják kimenteni magukat. Ahogy látom, nem fog menni ;)
Ideje lenne megvizsgálni, kik azok akik nem a méhészek oldalán vannak az egyesületünkben, azután pedig akár egy rendkívüli közgyűlés is elkélne. Nem gondoljátok :?: ...de innét már ez OMME hírek...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.15. 23:40 
Online
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
tobee írta:
Már megint miről beszélsz? Ki és mit manipulál? A kiszerelő vállalkozás megvásárolja a termelőtől a mézet,( adott esetben a tiédet) feldolgozza és kereskedelmi forgalomba hozza. Ha valaki csal, akkor azt meg kell büntetni, legyen az termelő vagy kereskedő.....
Csatolmány:
hordó 6.jpg
Csatolmány:
hordó 4.jpg

Ezek a képek ott felétek készültek?
Szerinted?


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.15. 23:25 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.09.29. 22:30
Hozzászólások: 432
tobee írta:

Miből gondolod, hogy nem konzultált?

Olvasd végig és rájössz, ha nem majd segítek.


Te is azt írtad, konzultáltál vegyésszel, meg is nevezeted, de ez nem látszott meg az írásaidon.
Miből gondolod, hogy nem konzultált?

_________________
Kavalos
Don't stop honey!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.15. 23:06 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 19:05
Hozzászólások: 98
kavalos írta:
tobee írta:
Minden esetre jó lett volna, ha a munka megírása előtt konzultál egy méhészeti szakértővel is.


Miből gondolod, hogy nem konzultált?


Olvasd végig és rájössz, ha nem majd segítek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.15. 23:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 19:05
Hozzászólások: 98
cerana írta:
Tobee!
A hatóság által , jogszabályban nem rögzített paraméterek miatt hozott határozatokat meg kell fellebbezni. Az nem indok, hogy ugyanoda kell benyújtani. Ez azért van, mert ennél a hatóságnál vannak az iratok, azokkal együtt terjeszti fel a másodfokra, de nálad szerintem mindjárt a közigazgatási bírósághoz a másodfokú hatóság a fellebbezést. Ennyi. Még az is lehet, hogy az eljáró hatóság észbekap, és visszavonja a határozatot. Ezt a rendszert nem lehet megváltoztatni, a közigazgatás így működik.
Ami a hordós kontra üveges mézet illeti. A hordósból is egyszer üveges lesz, valószínű, hogy még egy melegítéssel. Tehát a hordós esetén még szigorúbb feltételeknek kell teljesülniük. Az EU-ban egyformák a mézre vonatkozó jogszabályok, mindegyik tagállamban a Mézdirektíva a szabályozás alapja, attól nem térhetnek el. A jogi szabályozás nálunk összhangban van a direktívával. Ha a végrehajtás nincs összhangban a jogi szabályozással, akkor azokat a sérelmezett határozatokat jogi úton meg kell támadni. Nagyfokú tudatlanságra vall az, ha a miniszternek írott levéllel akarja a kérdést a kiszerelői szakma rendezni. A jogszabályokat az EU-ban fogják módosítani a Mézjelentés alapján. Ott kell lobbizni. Nektek is külön, és nekünk termelőknek is külön. A jelenlegi szabályozás ugyanis csakis és kizárólag a Ti érdekeitek szerint született. Ha még ezt sem sikerül teljesíteni, akkor a jövőben nem látok reményt arra, hogy menni fog. A probléma alapját az jelenti, hogy amíg a méz a termelőtől eljut a fogyasztóig, annyi manipuláción megy keresztül, hogy nekem komoly kétségeim vannak afelől, hogy az méznek nevezhető-e? Erre én olyan megoldást látok, hogy a pergetőből rögtön az üvegbe megy, a kereskedők pedig a kiszerelt mézzel kereskednek, ha van hozzá kedvük. Az ikrás mézet majd a vásárló melegíti fel. Jobbnak tartom azonban azt, hogy áruházak helyett az ilyen mézek webáruházban kerüljenek értékesítésre. Tehát a kiszerelői szakmának nem látom a helyét egy valódi mézkereskedelem pályáján.


Cerana!
Egyszer már elmondtam, hogy a szerinted lehetséges jogi úton már mindannyian túl vagyunk, a nagyok évekig pereskednek, mert nincs más lehetőségük. a hatóság csak akkor vonja vissza a határozatát, mert erre is volt példa, ha "két vállra fektetik".
Ezt viszont nagyon megjegyzi és a következőkben többszörösen adja ezt vissza.
Tehát a hordós esetén még szigorúbb feltételeknek kell teljesülniük
Egy méz előírás van, ez pedig az élelmiszerkönyvé, mindenkire ez vonatkozik, legyen az méhész termelő, vagy hordós kereskedő, vagy üvegező kiszerelő.
Nagyfokú tudatlanságra vall az, ha a miniszternek írott levéllel akarja a kérdést a kiszerelői szakma rendezni.
Sajnos nem maradt más lehetősége ennek a szakmának, ez sem biztos hogy eredményre vezet. Az ország vezető mézkiszerelői is az aláírók között vannak, akkor itt mindenki tudatlan és hülye? Csak az egyszerű méztermelő az okos? Aki mellesleg nem szerel ki mézet csak az észt osztja a partvonalról kívülről.

A jelenlegi szabályozás ugyanis csakis és kizárólag a Ti érdekeitek szerint született.
Erre nem tudok gombot varrni! Szerintem a sem a kiszerelő, sem a méhész szakma nem kérte ezt a szabályozást.

A probléma alapját az jelenti, hogy amíg a méz a termelőtől eljut a fogyasztóig, annyi manipuláción megy keresztül, hogy nekem komoly kétségeim vannak afelől, hogy az méznek nevezhető-e?
Már megint miről beszélsz? Ki és mit manipulál? A kiszerelő vállalkozás megvásárolja a termelőtől a mézet,( adott esetben a tiédet) feldolgozza és kereskedelmi forgalomba hozza. Ha valaki csal, akkor azt meg kell büntetni, legyen az termelő vagy kereskedő.
Erre én olyan megoldást látok, hogy a pergetőből rögtön az üvegbe megy, a kereskedők pedig a kiszerelt mézzel kereskednek, ha van hozzá kedvük. Az ikrás mézet majd a vásárló melegíti fel. Jobbnak tartom azonban azt, hogy áruházak helyett az ilyen mézek webáruházban kerüljenek értékesítésre. Tehát a kiszerelői szakmának nem látom a helyét egy valódi mézkereskedelem pályáján.
Ami ide írtál az egyszerűen marhaság!!! Látszik, hogy egyetlen üveg mézet sem szereltél ki és adtál el legalább is hivatalosan. Ezt nem gondoltad át, amit ide írtál!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.15. 22:38 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 19:05
Hozzászólások: 98
:taps
cerana írta:
Sanyi!
Ez a megkülönböztető minőségi jelzésű mézek előírása. Tehát, ha az van a címkén, hogy: Különleges akácméz. Sima akácméz esetén nincs pollen előírás.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.15. 21:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.09.29. 22:30
Hozzászólások: 432
tobee írta:
Minden esetre jó lett volna, ha a munka megírása előtt konzultál egy méhészeti szakértővel is.


Miből gondolod, hogy nem konzultált?

_________________
Kavalos
Don't stop honey!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.15. 20:36 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Miele delle Dolomiti Bellunesi akác : HMF: <10 mg/kg, pollen>30%

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.15. 20:02 
Online
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
:( Ezt valóban benéztem .......... :re
Hát rákerestem az akácmézek EU-s pollen előírásaira.
Ezeket találtam:
Slavonski med
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 7XC0902(02)
Miele delle Dolomiti Bellunesi
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 0XC0708(03)
Slovenski med
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 04%2802%29
MIELE VARESINO
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 3XC1031(05)
Magyar???

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.15. 13:37 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Sanyi!
Ez a megkülönböztető minőségi jelzésű mézek előírása. Tehát, ha az van a címkén, hogy: Különleges akácméz. Sima akácméz esetén nincs pollen előírás.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.15. 13:22 
Online
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
tobee írta:
.....Kérlek mutasd meg az idevonatkozó szabályozást, ahol elő írják a pollen százalékot! ....

https://elelmiszerlanc.kormany.hu/downl ... 0_2009.pdf
Itt a magyar, ami összhangban van az EU-sal.

Az EU-sat itt megkeresheted: http://eur-lex.europa.eu/homepage.html

;)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.15. 12:12 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.09.19. 08:32
Hozzászólások: 2638
Tobee!
A hatóság által , jogszabályban nem rögzített paraméterek miatt hozott határozatokat meg kell fellebbezni. Az nem indok, hogy ugyanoda kell benyújtani. Ez azért van, mert ennél a hatóságnál vannak az iratok, azokkal együtt terjeszti fel a másodfokra, de nálad szerintem mindjárt a közigazgatási bírósághoz a másodfokú hatóság a fellebbezést. Ennyi. Még az is lehet, hogy az eljáró hatóság észbekap, és visszavonja a határozatot. Ezt a rendszert nem lehet megváltoztatni, a közigazgatás így működik.
Ami a hordós kontra üveges mézet illeti. A hordósból is egyszer üveges lesz, valószínű, hogy még egy melegítéssel. Tehát a hordós esetén még szigorúbb feltételeknek kell teljesülniük. Az EU-ban egyformák a mézre vonatkozó jogszabályok, mindegyik tagállamban a Mézdirektíva a szabályozás alapja, attól nem térhetnek el. A jogi szabályozás nálunk összhangban van a direktívával. Ha a végrehajtás nincs összhangban a jogi szabályozással, akkor azokat a sérelmezett határozatokat jogi úton meg kell támadni. Nagyfokú tudatlanságra vall az, ha a miniszternek írott levéllel akarja a kérdést a kiszerelői szakma rendezni. A jogszabályokat az EU-ban fogják módosítani a Mézjelentés alapján. Ott kell lobbizni. Nektek is külön, és nekünk termelőknek is külön. A jelenlegi szabályozás ugyanis csakis és kizárólag a Ti érdekeitek szerint született. Ha még ezt sem sikerül teljesíteni, akkor a jövőben nem látok reményt arra, hogy menni fog. A probléma alapját az jelenti, hogy amíg a méz a termelőtől eljut a fogyasztóig, annyi manipuláción megy keresztül, hogy nekem komoly kétségeim vannak afelől, hogy az méznek nevezhető-e? Erre én olyan megoldást látok, hogy a pergetőből rögtön az üvegbe megy, a kereskedők pedig a kiszerelt mézzel kereskednek, ha van hozzá kedvük. Az ikrás mézet majd a vásárló melegíti fel. Jobbnak tartom azonban azt, hogy áruházak helyett az ilyen mézek webáruházban kerüljenek értékesítésre. Tehát a kiszerelői szakmának nem látom a helyét egy valódi mézkereskedelem pályáján.

_________________
A méhes nem az elvonulást, hanem a (jelen) lét felsőfokát jelenti. (Hamvas Béla)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.15. 10:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 19:05
Hozzászólások: 98
tsanyi írta:
tobee írta:
Tsanyi! Ezekkel a jegyzőkönyvekkel alszom! Mit nézzek rajtuk?
Miért lovagoltok ezeken a polleneken? Ha értesz hozzá, akkor tudnod kellene, hogy ez a vizsgálati módszer a méz minőségének a megállapítására nem alkalmas! Szeretném megkérdezni, hogy ki vizsgálta be 15-45 pollenre a mézet? Van erről valami dokumentum? Mert ha a "felvásárló embere azt mondta", akkor ez így nagyon kevés! Ennyi erővel megkérdezhetnél valami vasutast is. De hogy tisztábban lássunk, mellékelek egy táblázatot, amely a tavalyi OMME zárszalagos akácmézek pollen vizsgálata szerepel az F/G függvényében, Herpai Zoli munkája amelyet a Wessling vizsgált.
Jelentős része 10 % alatti! A valóság meg ettől rosszabb szerintem. Egyébként ez a %-s pollen meghatározás nagyon megtévesztő tud lenni, mert az 5% akácpollen jóllehet darabra ugyanannyi pollent jelenthet, mint amikor 20%-ról beszélünk, csak megjelenik a mézben egy magas repce pollen %, amely a pollen arányt torzítja. Nem tudom érthető ez így? Abban az esetben, amikor pollen szegény a méz és így van csak 5% akác pollen, ez már utalhat arra, hogy a mézet hígították valamivel, de ennek kimutatásához más vizsgálatra van szükség.
"40-50 HMF, ötször a boltból vissza szállítva,"
Ezt hogyan kell érteni?

No menjünk sorban.
A szupertitkos dokumentumotok amit nem lehet nyilvánosságra hozni, az OMME nem írhatja alá. Te és talán B.P. mellékállású is tudhatja, hogy az OMME Közhasznú Egyesület a rá vonatkozó szabályokkal együtt, tehát itt nem létezhet olyan dokumentum amit az elnök a nyilvánosság, legfőképp a tagok, tudta nélkül aláír az egyesület nevében.
Ha ez mégis megtörténik sürgősen el kell zavarni, az elnökség azon tagjaival együtt akik ehhez nevüket adják.
Hiába rugózol rajta, az EU-s direktívát Magyarország nem gyengítheti, tehát az itthoni boltokban bebukott ~5 pollenes akác ott sem, itt sem eladható akácmézként, legfeljebb talán akácjellegűként.
Veletek ellentétben vannak a hordós exportcégek, akik ugye nem szerepelnek az aláírók között, de 17-ben is a gyenge pollenek ellenére is tudták hozni a minőségi követelményeket.
Egyébként mi az akadálya, hogy a direktívának nem megfelelő mézeket akác jellegűként hozzátok forgalomba?
Mi az akadálya, hogy leüljenek az érdekeltek NÉBIH, OMME, és a ti kereskedői csoportotok és mint a kerekasztalnál szokás megbeszéljék a kialakult helyzetet?

40-50 HMF. Ha a boltban valamely mézkülönlegesség ikrásodik, akkor a forgalmazó kicseréli a polcon.
Mi lesz a sorsa a levett mézeknek?
Hogy hat ez a HMF-re?
Mit tegyen a hatóság ha ilyen méz kerül a vizsgáltak közé?


Sanyi!
Mint az előbb már írtam, azt nyilatkoztátok, hogy jó néhányan birtokában vagytok ennek a levél tervezetnek, nem értem, hogy ti miért nem osszátok meg, vagy külditek szét egymás között? Azonkívül van itt vezetőségi tag, kérjétek el tőlük.
Egyébként nincs itt semmiféle titok, csak jó lett volna ha előbb a címzetthez eljut a levél mielőtt nyilvánosságra kerül. Nem tudom ez mennyire érthető?
Te rugózol a polleneken! Kérlek mutasd meg az idevonatkozó szabályozást, ahol elő írják a pollen százalékot! A mézzel az élelmiszerkönyv foglalkozik, de ebben ilyen nincs.
" itthoni boltokban bebukott" Mi bukott be? Arról van szó, hogy annak ellenére hogy nincs ilyen szabály az ellenorző hatóság még is hoz olyan határozatokat, hogy a pollen százalék miatt, szerinte egy méz nem nevezhető fajta méznek. Éppen erről is szól a levél, hiszen ez a vizsgálati módszer alapján nem lehet fajtajelleget és méz minőséget megállapítani.
"Veletek ellentétben vannak a hordós exportcégek, akik ugye nem szerepelnek az aláírók között, de 17-ben is a gyenge pollenek ellenére is tudták hozni a minőségi követelményeket."
A hordós cégeknek más az érdekük, neki csak jó ha egyedül maradnak a piacon, ez a méhészeknek is jó lesz.
Mint ahogy elmondtam a pollenre nincs előírás, a vevő által támasztott elvárás pedig nem előírás.
"Egyébként mi az akadálya, hogy a direktívának nem megfelelő mézeket akác jellegűként hozzátok
forgalomba?"

Az élelmiszerkönyv ezt nem engedi meg.
Mi az akadálya, hogy leüljenek az érdekeltek NÉBIH, OMME, és a ti kereskedői csoportotok és mint a kerekasztalnál szokás megbeszéljék a kialakult helyzetet?
Már több éve eredménytelenül zajlik az egyeztetés.
40-50 HMF. Ha a boltban valamely mézkülönlegesség ikrásodik, akkor a forgalmazó kicseréli a polcon.
Látod itt kezdődnek azok a problémák amelyek az üvegezőket érinti. A hordóban értékesítőknek nincs ezzel problémájuk.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.15. 08:43 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 19:05
Hozzászólások: 98
kavalos írta:
tobee írta:
figyelmedbe is ajánlanám a mellékelt táblázatot


Ez egy grafikon, nem táblázat. A táblázatban az adatok numerikusan helyezkednek el sorokban és oszlopokban. Csak a zárszalagos mézekre vonatkozik, azaz nem nevezhető reprezentatív mintavételnek. A Zárszalag használati szerződés világosan nyilatkozik, ha valamely érték nem megfelelő.

Pollen és egyéb adatok 2015-ből:
http://www.omme.hu/wp-content/uploads/2 ... ofilja.pdf

Mik ezek az mézzel kapcsolatos értékek és hogyan változnak:
https://dea.lib.unideb.hu/dea/bitstream ... sequence=5

Üdv:

Kavalos!
Most megfogtál, valóban ez egy táblázat! De azért ugye az értékeket le tudod olvasni?
Nem reprezentatív? Lehet, de mutass jobbat! Ez egy felmérés volt az egész ország területéről, termelői mézek szerepelnek benne, nem boltiak, az OMME megbízásából egy szakértő labor vizsgálta őket, tehát az eredmények megbízhatóak.
Minden esetre itt nyomát se látom az általad 40-50 pollenes mézeknek, inkább ezek zömében 10 alattiak és ez az eredmény egybe vág a feldolgozók méréseivel.
Az első melléklet az akác mézről szól 2015-s adatokkal, ezek viszont arra az évre igazak. Bizonyára te is tudod, hogy a pollen sűrűség nem minden évben egyforma.
A második mellékletet én is ismerem. Többször elolvastam már. Ez a "tudományos munka" közel sem tartalmazza azokat a körülményeket amivel a méz élete során találkozik, de vannak benne számunkra is érdekes dolgok, sajnos ezeket úgy kell kihámozni belőle. Tartalmaz azonban sok olyan információt amire nincs szükség, nem is tudom miért tette az illető bele. Minden esetre jó lett volna, ha a munka megírása előtt konzultál egy méhészeti szakértővel is.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.15. 08:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 19:05
Hozzászólások: 98
LPeti írta:
Kedves tobee!

Ha nem a paraméterekkel van a probléma, akkor mivel van a probléma? A Nébih laborral?
Személy szerint tőled kérdezném, hogy mi lenne a megoldás? (Mivel a levelet nem adhatod közre, ezért talán a tartalmából kicsit lehetne szemezgetni!) Így levél nélkül szerintem egy kicsit körbeértünk a témával kapcsolatban.


Szia!
Röviden: a jogszabály értelmezésével, illetve maga a jogszabály megfogalmazása is hagy némi kívánni valót maga után, valamint a hatóság szakmai hozzáértésének teljes hiánya, szabálytalan mintavételezés, jogorvoslati lehetőség hiánya, ami most van az nem nevezhető annak, stb. Erről szól a levél.
Én csak azt nem értem, hogy jó néhányan jelezték, hogy birtokukban van ez a levél tervezet, miért nem osztották meg? Őket nem köti semmiféle megállapodás.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.14. 08:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Olyannyira nem titkosítható, hogy nemcsak a tagok nézhetnek bele, hanem bárki! belenézhet az iratokba.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.13. 18:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.23. 15:56
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Üdvözletem mindenkinek!
Free!
Valószínűleg az ide vonatkozó szabályt nem Te tudod rosszul,de............!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.12. 19:59 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Pest megye
Én tovább megyek, és ha már felhoztad. Közhasznú Egyesületnél hogyan lehet titkos egy dokumentum, illetve hogyan lehet hogy nem hozzák nyílvánosságra?
Lehet hogy én tudom rosszul de a köz hasznáért van a Közhasznú Egyesület, és nem pár emberért.

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.12. 19:32 
Online
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
tobee írta:
Tsanyi! Ezekkel a jegyzőkönyvekkel alszom! Mit nézzek rajtuk?
Miért lovagoltok ezeken a polleneken? Ha értesz hozzá, akkor tudnod kellene, hogy ez a vizsgálati módszer a méz minőségének a megállapítására nem alkalmas! Szeretném megkérdezni, hogy ki vizsgálta be 15-45 pollenre a mézet? Van erről valami dokumentum? Mert ha a "felvásárló embere azt mondta", akkor ez így nagyon kevés! Ennyi erővel megkérdezhetnél valami vasutast is. De hogy tisztábban lássunk, mellékelek egy táblázatot, amely a tavalyi OMME zárszalagos akácmézek pollen vizsgálata szerepel az F/G függvényében, Herpai Zoli munkája amelyet a Wessling vizsgált.
Jelentős része 10 % alatti! A valóság meg ettől rosszabb szerintem. Egyébként ez a %-s pollen meghatározás nagyon megtévesztő tud lenni, mert az 5% akácpollen jóllehet darabra ugyanannyi pollent jelenthet, mint amikor 20%-ról beszélünk, csak megjelenik a mézben egy magas repce pollen %, amely a pollen arányt torzítja. Nem tudom érthető ez így? Abban az esetben, amikor pollen szegény a méz és így van csak 5% akác pollen, ez már utalhat arra, hogy a mézet hígították valamivel, de ennek kimutatásához más vizsgálatra van szükség.
"40-50 HMF, ötször a boltból vissza szállítva,"
Ezt hogyan kell érteni?

No menjünk sorban.
A szupertitkos dokumentumotok amit nem lehet nyilvánosságra hozni, az OMME nem írhatja alá. Te és talán B.P. mellékállású is tudhatja, hogy az OMME Közhasznú Egyesület a rá vonatkozó szabályokkal együtt, tehát itt nem létezhet olyan dokumentum amit az elnök a nyilvánosság, legfőképp a tagok, tudta nélkül aláír az egyesület nevében.
Ha ez mégis megtörténik sürgősen el kell zavarni, az elnökség azon tagjaival együtt akik ehhez nevüket adják.
Hiába rugózol rajta, az EU-s direktívát Magyarország nem gyengítheti, tehát az itthoni boltokban bebukott ~5 pollenes akác ott sem, itt sem eladható akácmézként, legfeljebb talán akácjellegűként.
Veletek ellentétben vannak a hordós exportcégek, akik ugye nem szerepelnek az aláírók között, de 17-ben is a gyenge pollenek ellenére is tudták hozni a minőségi követelményeket.
Egyébként mi az akadálya, hogy a direktívának nem megfelelő mézeket akác jellegűként hozzátok forgalomba?
Mi az akadálya, hogy leüljenek az érdekeltek NÉBIH, OMME, és a ti kereskedői csoportotok és mint a kerekasztalnál szokás megbeszéljék a kialakult helyzetet?

40-50 HMF. Ha a boltban valamely mézkülönlegesség ikrásodik, akkor a forgalmazó kicseréli a polcon.
Mi lesz a sorsa a levett mézeknek?
Hogy hat ez a HMF-re?
Mit tegyen a hatóság ha ilyen méz kerül a vizsgáltak közé?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.12. 13:16 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.09.29. 22:30
Hozzászólások: 432
tobee írta:
figyelmedbe is ajánlanám a mellékelt táblázatot


Ez egy grafikon, nem táblázat. A táblázatban az adatok numerikusan helyezkednek el sorokban és oszlopokban. Csak a zárszalagos mézekre vonatkozik, azaz nem nevezhető reprezentatív mintavételnek. A Zárszalag használati szerződés világosan nyilatkozik, ha valamely érték nem megfelelő.

Pollen és egyéb adatok 2015-ből:
http://www.omme.hu/wp-content/uploads/2 ... ofilja.pdf

Mik ezek az mézzel kapcsolatos értékek és hogyan változnak:
https://dea.lib.unideb.hu/dea/bitstream ... sequence=5

Üdv:

_________________
Kavalos
Don't stop honey!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.12. 12:35 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Kedves tobee!

Ha nem a paraméterekkel van a probléma, akkor mivel van a probléma? A Nébih laborral?
Személy szerint tőled kérdezném, hogy mi lenne a megoldás? (Mivel a levelet nem adhatod közre, ezért talán a tartalmából kicsit lehetne szemezgetni!) Így levél nélkül szerintem egy kicsit körbeértünk a témával kapcsolatban.

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.12. 10:47 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 19:05
Hozzászólások: 98
Üdv mindenkinek!
Lpeti!
Alapvetően egyetértek veled, egy- két apróbb észrevétellel: "nagy valószínűséggel" ezen van a hangsúly, biztosan nem lehet tudni, hogy milyen az a méz, mert ehhez ismerni kellene a méz paramétereit, vagyis a forgalomba hozatal előtt mindenkinek meg kellene vizsgáltatnia a mézét egy laborban és az eredmények ismeretében lehetne teljes bizonyossággal piacra engedni a terméket. Ez nyilvánvalóan nem lehetséges, életszérűtlen. Többek között ezt írtuk le abban a bizonyos levélben, hogy ezt hogyan gondolja a jogalkotó vagy a minisztérium? Ezt a jogszabályt a nagy kiszerelőkre írták, akik mellesleg saját laborban tudják ellenőrizni őket. Ez így elfogadható?
Észrevételed másik fele: valóban a méhészektől felvásárolnak mindent, nincs igazi minősítés. Nem szűrik ki a nem megfelelő minőségű termékeket, ezek miatt pedig nincs a termelő felé felelősségre vonás. Ezek a gyengébb minőségű mézek valószínűleg azoknál a nagykereskedőknél landolnak, akik nagyban, hordóban vagy tartályban értékesítik a mézet. Gyorsan összekeverik és már el is tűnt a rosszabb méz. Az üvegező vállalkozások sokkal jobban megválogatják a mézeket, mert őket folyamatosan ellenőrzik.
"addig ez a kockázat a felvásárlóknál jelentkezni fog, így nálad is. És nem a termék kőbevésett paramétereivel van a probléma, mint ahogyan ezt te gondolod."
Mivel én elsősorban fajtamézekkel foglalkozom, kénytelen vagyok ezekből felvásárolni, természetesen ennek mindig van egyfajta kockázata, de igyekszem (-tem) ezt minimalizálni. Azt még senki sem kérdezte meg hogy mi a probléma? Itt elsősorban nem a "kőbevésett paraméter"-rel van a probléma.

Fülemüle!
Melyik laborról beszélsz? Ugyanis ahány labor annyiféleképpen mér. A helyzetet nehezíti, hogy van egyfajta mérési bizonytalansági tényező is. A Nébih 10 %-ot fogad el, de ez a Herpai Zoli előadásában elhangzott ez akár 40% is lehet. A Nébih más laborok eredményét nem fogadja el, legyen az a Brémai, vagy QSI, vagy Wessling, stb. Ő mér egyet és ha meghaladja a határértéket kitiltja mézet a forgalomból és büntet, ha nem tetszik mehetsz a bíróságra.
"A HMF tartalom hogyan emelkedik 3-4 hónap alatt /míg a termelőnél van őszig/ ilyen vészes szintig? "
Ennek a megválaszolásához kellene ismerni a HMF keletkezésének módját. A méz esetében a mézben levő természetes savak bontják a glükozt és ennek eredményeként keletkezik a HMF, ez a folyamat 20 fokon beindul a hő hatására exponenciálisan növekszik, tehát nem a hő hatására keletkezik, mint ahogy sokan gondolják. Más élelmiszerekben is keletkezik HMf, ott ahol a cukort tartalmaz, pl a kenyérben itt azonban a sütés hatására. ( Maillard reakció)
"vészes szintig" Mit értesz ezen? A tropusi méz esetén a HMF 80mg lehet, míg az Európai csak 40mg! Miért?
A szilva lekvárban a HMF értéke 1000-s nagyságrend! Még nem halottam róla, hogy ezért szilva lekvárt kivontak volna a forgalomból!
Sajtkukac írta:"Például a méhész az udvaron kint a tűző napon tárolja a mézeit az megteszi a hatását, romlanak az értékek."
Ez így igaz, a Hmf nő a diasztáz csökken.

Meezesjenő! "De vajon a pollen meg elillan? Rizsszirup beszivárog."

Figyelmedbe ajánlanám az előzőekben mellékelt táblázatot az OMME zárszalagos mézek pollentartalmáról. Ami nincs az nem tud elillanni! A rizsszirupot meg ki lehet mutatni. Aki hamisít azt meg kell büntetni. A pollen tartalomra meg nincs előírás, vagy ha igen, akkor mutasd melyik az!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.11. 22:37 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 19:05
Hozzászólások: 98
Üdvözöllek benneteket!
Méhész60! Irtad:"Az igaz hogy a hordóban értékesítő méhész csak addig felel a termékért amíg amíg az Ő raktárában van,de...."
Számodra van egy rossz hírem, ez nem igaz. Ha balhé van a mézzel, akár még akkor is amikor már üvegben van, amennyiben a nyomon követésben azonosítható a termelő, akkor a felelősség még az övé, az más kérdés, hogy ezt ki és hogyan tudja bizonyítani. Volt olyan eset, hogy a mézüzem udvarán a hatóság megmintázta egy termelő lezárt hordóját, a labor vizsgálat után a méhészt megbüntették, mert magas volt a szaharóz a mézben.
A felvásárló cég nem hatóság, a mintákat saját rendszerében dolgozza fel, ami alapján eldönti, hogy megvásárolja az adott terméket, vagy nem. Ne keverjétek össze a hatósági vizsgálattal! Sokan vitatkozunk a hatósággal, mert mi azt állítjuk, hogy a termék nem rossz, Ők meg azt állítják, hogy nem felel meg a követelményeknek. Jó néhány per fut ezzel kapcsolatban a bíróságokon.

Tsanyi! Ezekkel a jegyzőkönyvekkel alszom! Mit nézzek rajtuk?
Miért lovagoltok ezeken a polleneken? Ha értesz hozzá, akkor tudnod kellene, hogy ez a vizsgálati módszer a méz minőségének a megállapítására nem alkalmas! Szeretném megkérdezni, hogy ki vizsgálta be 15-45 pollenre a mézet? Van erről valami dokumentum? Mert ha a "felvásárló embere azt mondta", akkor ez így nagyon kevés! Ennyi erővel megkérdezhetnél valami vasutast is. De hogy tisztábban lássunk, mellékelek egy táblázatot, amely a tavalyi OMME zárszalagos akácmézek pollen vizsgálata szerepel az F/G függvényében, Herpai Zoli munkája amelyet a Wessling vizsgált.
Jelentős része 10 % alatti! A valóság meg ettől rosszabb szerintem. Egyébként ez a %-s pollen meghatározás nagyon megtévesztő tud lenni, mert az 5% akácpollen jóllehet darabra ugyanannyi pollent jelenthet, mint amikor 20%-ról beszélünk, csak megjelenik a mézben egy magas repce pollen %, amely a pollen arányt torzítja. Nem tudom érthető ez így? Abban az esetben, amikor pollen szegény a méz és így van csak 5% akác pollen, ez már utalhat arra, hogy a mézet hígították valamivel, de ennek kimutatásához más vizsgálatra van szükség.
"40-50 HMF, ötször a boltból vissza szállítva,"
Ezt hogyan kell érteni?

Propolisz!
"Borítékolható volt a válaszod" Miért nem így van?
"De ki várhatná el" A hatóság a méz előírásai alapján, nincs különbség!
Jó volna megvitatni az idevonatkozó jogszabályokat, mert úgy látom nem akarjátok megérteni, hogy ez mindenkire vonatkozik, úgy a nagyobb kiszerelőre, mint a piacos méhészre. Ennek a szabályozásnak vannak ellentmondásai, amiről kellene beszélni, mert ezek miatt büntet a hatóság.

Free!
Fent már kifejtettem,nem ismételném magam.
A te figyelmedbe is ajánlanám a mellékelt táblázatot. Honnan tudod, hogy megfelel e a mézed az előírásoknak, ha nem vizsgálta még senki? Úgy sejted? Ez jó csak nem elég!
"Éppen ezért engem is érdekelne hogy ezeket az értékeket mi befolyásolja, és miért rossz az ha ezek megnövekednek?"
Én is erről szeretnék beszélni.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.11. 10:07 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Erre nem gondoltam, mert nekem fedél alatt vannak a hordók. De a kérdés első részének azért állnia kéne!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.10. 22:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Gondolom a HMF-re érted.
De vajon a pollen meg elillan? Rizsszirup beszivárog. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.10. 22:01 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2009.05.16. 21:03
Hozzászólások: 298
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Például a méhész az udvaron kint a tűző napon tárolja a mézeit az megteszi a hatását, romlanak az értékek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.10. 16:31 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Én csak azt nem értem, hogy egy egyszerű mézfelvásárló és üvegező hogyan nem tudja a mézlaborok eredményeit elfogadni? A HMF tartalom hogyan emelkedik 3-4 hónap alatt /míg a termelőnél van őszig/ ilyen vészes szintig? Nem értem.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.10. 12:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Kedves tobee!

Kezdjük az elején.
Ha egy méhész
- csak a méhek által behordott (valamilyen növényről származó) nektárt pergeti ki
- csak akkor perget, ha már a méz a kaptárban ”beérett”
- amikor üvegez, ügyel arra, hogy megfelelő higiéniai előírásoknak megfeleljen és a mézet ne melegítse túl,
akkor nagy valószínűséggel olyan méz kerül az üvegbe, amely megfelel az előírásoknak, határértékeknek.

Nem szeretnék megbántani senkit, de vannak esetek, amikor e fenti kritériumok közül valamelyik véletlenül, vagy tudva és akarva nem teljesül. Vagy korán perget, vagy cukorral etet, vagy túlmelegíti a mézet. Így keletkezik neki egy olyan készlete, amelyikhez már ő maga a saját nevét nem kívánja adni, ezért próbál ezen a tételen túladni. És ez a jelen korban egészen jól működik, mert a felvásárlók általában megveszik tőle.
A méhész a termelés során vállal kockázatot, a kereskedő pedig az átvett termékkel kapcsolatban vállal kockázatot. Más a kockázat területe, mint ahogyan azt Propolisz kicsit lejjebb jól megfogalmazta.
Ameddig a méhész el tudja adni a félresikerült termékét, addig ez a kockázat a felvásárlóknál jelentkezni fog, így nálad is. És nem a termék kőbevésett paramétereivel van a probléma, mint ahogyan ezt te gondolod. Remélem, érthető?

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.10. 09:23 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Pest megye
Sokáig nem akartam ezen témában itt hozzászólni, de most már kikívánkozik.
Azért ne legyen már összehasonlítható egy max ezer üveget maga eladó méhész, illetve egy üzemi keretek közötti mézkiszerelő, aki lehet hogy naponta ad el ugyan ennyit. Igen is nagyobb a felelőssége a nagyban terítőnek, mivel nagyságrendekkel több emberhez jut el a méz.
Én nem tudom mik ezek az értékek, mert egy vizsgálati papírt sem kértem a felvásárlótól, illetve én magam sem kértem ilyen vizsgálatot, pedig szoktam eladni üvegben is. De úgy gondolom, hogy amit saját magam megtermelek, és fogyasztok is, azt tudom miből hordták a méhek, így annak csak jónak kellene lennie.
Éppen ezért engem is érdekelne hogy ezeket az értékeket mi befolyásolja, és miért rossz az ha ezek megnövekednek?
Csak azért hogy mire kellene figyelni.

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.09. 23:22 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
tobee írta:
Propolisz írta:
tobee írta:
Az a baj, hogy ti hordósok nem értitek az üvegezők problémáját (ugyan ez volt a csomagolóknál is), csak ötleteltek.

Te csak saját termelésű mézet adsz el Kft. keretében? Mert a többség itt szerintem őstermelőként üvegez saját mézet, nem vállalkozás keretében. Azért talán más az exponáltság...

Propolisz!
Teljesen mindegy, hogy ki milyen formában adja el a mézet, mert mindenkire az élelmiszerkönyv előírásai vonatkoznak! tehát ha én Kft keretében hozom forgalomba a mézet, te pedig őstermelőnként ugyan annak a feltételnek kell megfelelnünk! Így nem értem a megjegyzésedet.


Borítékolható volt a válaszod. És bizonyára jogos is a felvetésed a méz tárolásával/változásával kapcsolatosan. De ki várhatná el a mennyiségi korlátos kistermelői üvegezéssel foglalkozó, néhány piacon áruló méhészektől, hogy azonosuljanak egy HACCP minősítésű feldolgozót üzemeltető, sokféle hazai mézet árusító és termékeivel sok helyen jelenlévő feldolgozó/kereskedelmi vállalat problémáival? Más ligában focizunk. És vannak, akik a nagyhalakra utaznak. Ez utóbbiakat jelenti az exponáltság.
"Small is beautiful" - tartja a szólás.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.09. 22:44 
Online
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
tobee!
Talán neked is állnak rendelkezésedre mézvizsgálati jegyzőkönyvek. Át kéne őket nézni!
Felvásárláskor bevizsgált 15-45 pollenes akácmézből 5-nél kisebb pollenes? Hogyan sikerült?
40-50 HMF, ötször a boltból vissza szállítva, kőkorszaki technológiával cseppfolyósítva..........

A méhész a hibás?
Miről írsz?

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.09. 21:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.23. 15:56
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Üdvözletem mindenkinek!
tobee!
Szerény személyem nem tud minden kérdésedre választ,de néhányra reagálnék,lehet,nem válasz,de reakció.
Az igaz hogy a hordóban értékesítő méhész csak addig felel a termékért amíg amíg az Ő raktárában van,de....
Ha az a "termék"tavalyi az igazi felvásárló,(nem seftelő)megmintázza,jónak találja a saját vagy megbízott laborja szerint,megveszi,elszállítja,kiüvegezi és akkor már rossz eredményeket produkál az addig egyébként megfelelő "termék".
Nem furcsa?
Ha rossz volt miért vette meg?
Ha jó volt mi történhetett?
Sorolhatnék még néhány kérdést,de félek nem tudnád rá a választ.
Azért feltételezem ezt mert olvastam valahol milyen kérdéseket tettél fel Herpai Zoltánnak,ha azok nem világosak számodra akkor nincs miért rugózni ezen a témán.
A méz a tárolás során a körülmények függvényében változik ez világos szerintem majdnem mindenkinek,de még nem hagyta ott a felvásárló azért mert a tárolástól annyira leromlott volna.
A veszélyes kanyar máshol kezdődik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.09. 20:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 19:05
Hozzászólások: 98
cerana írta:
Tobee!
Mint mondtam, én értékeltem a kockázatokat. Amíg ilyen paraméterekkel el lehet adni, úgy hordóban, mint üvegezve, nekem ezt dobta a gép. Változó paraméterek mellett ismételten futtatni kell a kalkulációt. Abban azért én biztos vagyok, hogy az a termelő, aki figyel a termelés és tárolás körülményeire, nem járhat pórul. Mert akkor a terméket kell megszüntetni, ha senki nem tudja teljesíteni az előírásokat. Minél kevesebb ilyen termék képezi a kínálatot, annál jobb lesz az ára. A lényegi különbség közöttünk az, hogy Te másoktól is átvállalod a felelősséget, amikor kevés jellemző ismeretében felvásárolsz. Én pedig ilyen felelősséget nem vállalok.

Cerana!
Az nem probléma, ha te egyben hordóban értékesíted a termékedet. Szerintem a méhészek zöme is ezt teszi! De azt már aggályosnak tartom, hogy nem vagytok képesek megérteni az üvegezés problémáját! Ti csak addig feleltek a mézetek után amíg a felvásárló be nem keveri egy nagy adag szállítmányba, míg aki üvegbe tölt a minőség megőrzési idő végéig felel a termékéért.
Mivel a méz egy élő anyag a belső összetevői folyamatosan változnak. Ezt a változást még soha senki sem térképezte fel. Ha ezt tudományos szakműhelyek sem tudták eddig megtenni, hogyan várható el ez egy egyszerű termelőtől, vagy üvegező vállalkozástól?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.09. 20:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 19:05
Hozzászólások: 98
LPeti írta:
Tobee!

Lehet, hogy én naiv vagyok, mint írtad rólam. De cerana előttem lévő hozzászólásának utolsó két mondata ragadott meg, hogy írjak neked pár gondolatot a naivságomról.
Tudod, vannak az embernek barátai, méhész-barátai is. Elfogyott az akácmézem, ezért felajánlottam neki,, hogy szívesen besegítek az eladásban haszon nélkül. Az ő címkéjével az én vevőimnek. Hozott egy kis üvegbe mintát, mert kértem, hogy anélkül semmiképp. Aztán eltettem polcra, majd megnézem később címszóval. Aztán pár hét múlva, amikor érdeklődtek nálam akácmézért, megnéztem, furcsa erjedt szaga volt. A vevőnek mondtam, hogy nincs eladó akácméz. Visszavittem barátomnak, hogy nézze meg ő is. Erjedtnek találta, azt mondta, hogy a másik hordóból tud jobbat adni. Mondtam, hogy abból kellett volna az elsőt is. A barátság megmaradt, de az üzletnek vége lett. Az üzletben nincs bocsánat, de a barátságban nálam működik. Nagyon necces más méhész mézéért felelősséget vállalni. Azért annyira nem vagyok naiv, mint gondolod. Csak szeretek biztosra menni, amennyire csak lehet. Lehet, hogy felesleges kockázatot vállalsz te is. Megéri? - ez csak egy költői kérdés. Próbálkozom vele, hogy megértsem a gondodat, de ezt vagy nem gondoltad végig rendesen, vagy a remélt haszon miatt nagy a bátorságod.

Lpeti!
Szerintem az a baj, hogy aki hordóban adja el a mézét, nem képes megérteni az üvegezésnél felmerült problémákat. Én éppen azon lennék, hogy ezeket elmagyarázzam, de ti nem vagytok rá vevők. Mint az előbb Propolisznak megjegyeztem, teljesen mindegy, hogy ki milyen változatban hozza forgalomba a mézet,mindenkire az élelmiszer könyv előírásai a kötelezők!
Mindenkinek tudni kellene, hogy az általa forgalomba hozott méz mennyire felel meg az előírásoknak. Mivel erről csak labor mérésekkel lehet meggyőződni, véleményem szerint senki sem tudja igazán, hogy ez a méz mennyire felel meg a feltételeknek. sajnos a jogalkotó biztosan azt feltételezte, hogy mindenkinek van otthon házi laborja, ahol tudja méregetni a termékének a paramétereit. Ugye ez teljesen életszérűtlen!
Magyarázzam tovább?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.09. 20:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 19:05
Hozzászólások: 98
Propolisz írta:
tobee írta:
Az a baj, hogy ti hordósok nem értitek az üvegezők problémáját (ugyan ez volt a csomagolóknál is), csak ötleteltek.

Te csak saját termelésű mézet adsz el Kft. keretében? Mert a többség itt szerintem őstermelőként üvegez saját mézet, nem vállalkozás keretében. Azért talán más az exponáltság...

Propolisz!
Teljesen mindegy, hogy ki milyen formában adja el a mézet, mert mindenkire az élelmiszerkönyv előírásai vonatkoznak! tehát ha én Kft keretében hozom forgalomba a mézet, te pedig őstermelőnként ugyan annak a feltételnek kell megfelelnünk! Így nem értem a megjegyzésedet.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1334 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 27  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.