Pontos idő: 2024.03.28. 12:50

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1334 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 27  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2020.02.04. 11:56 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2020.01.30. 21:19
Hozzászólások: 27
oszkár írta:
Tisztelt dr. Rónainé
Ezek az ok -okozati, összefüggések nagyon messzire nyúlnak vissza!
"Ha önöknek könnyű közöttük az átjárás, akkor miért nem kaphatok választ itt?". Ez az " átjáras"5évembe került,és még mindig vannak dolgok amit nem értek!
Ne várja senkitől,hogy 10-15 évre visszamenőleg elkezdje magyarázni.

"Van egy pozitív beállítású hír a fősodrú médiában az Aranynektár tulajdonosával kapcsolatban, ami erre az oldalra tévedve úgy tűnik, sántít.". Igen,enyhén szólva ,sántít!
Amíg az ember nincs" tisztában"az " összefüggésekkel" igen "megvezethetövé" válik!

Üdvözlettel:Oszkár


Értem.
Dr. Rónai Lázárné a nevem a férjem után, amit a keresztnév elhagyásával meglepő módon Dr. Rónainéra rövidítek.
Alapszakmám szerint nem vagyok méhész, ahogyan sokan mások sem, és pár ismerősömmel azzal a gondolattal kacérkodunk, hogy ezzel egészítjük ki jövedelmünket. Sok mindennek utánanéztünk már, eközben akadtam rá erre a szakmai fórumra és a tévékben bemutatott hírek nyomán erre a vitára. Azt gondoltam, itt érdemes rákérdezni a tényekre. Arra gondoltam, hogy ebben a kérdésben a vitázó felek érvei hivatalos statisztikákra, adatbázisokra épülnek, és nem a szokásos acsarkodás meg csak.
Egyelőre azonban azt érzékelem, hogy az utóbbi felé billen el a mérleg nyelve, ami ha így van, akkor nem vezet sehová. A témában leírt számok és következtetések egyelőre légből kapottnak tűnnek, mert még mindig nem kaptam választ arra, honnan származnak. Miért is lenne a kérdés provokáció? Márpedig ha ez is egy olyan "szakmai" fórum, ahol nem lehet valós adatokhoz jutni, akkor kipipálom magamban és tudomásul veszem, hogy nincs nagyon mit keresni itt.
Az összefüggések megértése valóban sok időbe kerülhet, nem kétlem. De Oszkár, Ön tudja például azt, hogy a számok honnan származnak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2020.02.04. 11:21 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.10.07. 18:27
Hozzászólások: 77
Többen kértétek, ezért áthoztam ide:


Üdvözlök Mindenkit!


Nekem az az érzésem támadt azonnal dr. Rónainé első bejegyzése kapcsán, hogy na lám a gyantaszűrt mézbiznisz érdekeltjei még fenyegetőznek. Gondolom nem voltam egyedül ezzel a meglátással.
A dr. Zsíros összefoglaló írása, egy nagyszerű segédlet a jelenlegi helyzet pontos megértése szempontjából mindenki számára. A kérdéseket nem a méhészek számára kell feltenni, akik évente átlagosan fejenként 1,5-2 millió forintot, veszítenek emiatt már évek óta. Erre az esetre azt ajánlanám a mézcsomagoló/mézexportőr cégek közül a becsteleneknek, hogy legközelebb olyan ügyvédet fogadjanak fel, aki tisztában van a külkereskedelmi, közgazdasági ismereteknek is.
Mégis válaszolnék csak nagyvonalakban a kérdésekre, arra az esetre, ha véletlenül mégis segítő szándék vezérelné.
- Az EU Ukrajna részére bevezetett egy meghatározott mennyiségre (2020-ban 6000 tonna) vámmentes kvótát.
Jelzem ezt Ukrajna január 10.-én ki is merítette, magyarul naponta 600 tonna jött be Ukrajnából, az év első 10 napjában. Ezt a
vámmentes kvótát az EU-Ukrajna Szabadkereskedelmi Egyezmény alapján lett nyújtva.
A szándék valahol a felzárkóztatás lenne Ukrajnában, de teljesen más történik erre szakosodott "hiénák" gyantatechnológiás mézet
"reexportálnak" ukrán mézként.Egyébként a kialakult gyakorlat szöges ellentétben áll a jogalkotó akaratával.
S még csak az árú származása sem ukrán, az ukrán méhészek is szenvedő alanyai is ennek.
Az egyesület törpjének híresztelése ellenére csak papíron növekszik, az ukrán méhészeti ágazat. Ma már tudjuk legalább az okát is.
Nem lesz ez másként a Mercosur esetében sem hamarosan.
Most az ukrán importtal kapcsolatban is az a probléma, hogy gyantaszűrt rizsszirup árad az EU.ba, nem pedig ukrán.
- Igazából az import árak sem számítanak már pontosan, az évi 15-20 milliárd kiesést elszenvedő magyar méhészeknek.
-Az ukrán exportőrok, sok esetben az importőrök leányvállalatai, de legalább is a tulajdonosi kör vagy azonos vagy közeli kapcsolatban
áll egymással és kölcsönösen fedezik egymás ügyleteit sokszor teljesen más termékkörökben.
Ezen a mennyiségen felül természetesen az aktuális harmadik országos vagy preferenciális vámtétel felszámítása után szinte
bármennyi érkezhet.
-A hamisított méz kimutatása csak szándék kérdése, csak annyit tudunk biztosan nem akarják leleplezni ezt az aljas üzletet.
-Vannak kész tervek, de olvasta már valaki a jelenlegi megválasztott terveit, most adjunk neki ihletet, egy ilyennek?
Nem már eljátszotta a becsületét.
Engedje meg, hogy visszakérdezzek.., említi az eubee logot mint védjegyet, látta már a védjegy okiratát?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2020.02.04. 11:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
Tisztelt dr. Rónainé
Ezek az ok -okozati, összefüggések nagyon messzire nyúlnak vissza!
"Ha önöknek könnyű közöttük az átjárás, akkor miért nem kaphatok választ itt?". Ez az " átjáras"5évembe került,és még mindig vannak dolgok amit nem értek!
Ne várja senkitől,hogy 10-15 évre visszamenőleg elkezdje magyarázni.

"Van egy pozitív beállítású hír a fősodrú médiában az Aranynektár tulajdonosával kapcsolatban, ami erre az oldalra tévedve úgy tűnik, sántít.". Igen,enyhén szólva ,sántít!
Amíg az ember nincs" tisztában"az " összefüggésekkel" igen "megvezethetövé" válik!

Üdvözlettel:Oszkár


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2020.02.04. 10:08 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Alaptalan a bizalmatlanság, ha valakinek a nick neve Dr.Rónainé az email címe alapján pedig Lázárné Dr. Rónai?

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2020.02.04. 09:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 20:30
Hozzászólások: 558
Tartózkodási hely: Mátrafüred
Komoly véleményt nem lehet csupán nick neves hozzászólásokra alapozni. Szakmai szervezetekhez kell fordulni pl. A Magyar Mézkereskedők és Mézcsomagolók Egyesületéhez, Magyar Professzionális Méhészek Egyesületéhez.Az új belépőkkel szembeni bizalmatlansághoz meg hozzá kell szokni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2020.02.04. 07:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2229
Tartózkodási hely: Csurgó
dr.Rónainé .Kérhetnénk ,bemutatkozást.


ide:

viewtopic.php?f=37&t=97

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2020.02.03. 22:59 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2020.01.30. 21:19
Hozzászólások: 27
Arisztaiosz írta:
Kedves Asszonyom!

Ahogy elnézem, erre a fórumra is sikeresen regisztrált, ennek analógiájára nem látszik akadályozva abban, hogy létrehozzon egy facebook-fiókot, s ott folytassa a provokatív kérdések felvetését. Ha saját nevén, s nem internetes néven nyit fiókot, mi is rápillanthatunk a profiljára, ismerősi körére, kapcsolati rendszerére, csakúgy, mint Zsíros Dr. profiljára. Sajnos dr. Rónainé oldalát nem találtam, Dr. Zsíros Istvánét viszont bárki megtalálhatja, s ott akár kérdezhet is az érdeklődő...

Ön kifejezetten Dr. Zsíros Istvánnak szegezte a kérdéseit. Ezek a kérdések rendkívül jól világítottak rá, hogy Ön egy átlag feletti intelligenciával rendelkező hölgy, aki szeretné, ha válaszokat adna valaki a bennsőjét feszegető kérdésekre. Láthatóan senki nem érzett késztetést, hogy átvállalja Zsíros Dr-tól a válaszadást, ezt követően az intelligens hölgy paradigmát váltott, s a fórumközönséget kezdte provokálni. Ne tegye Asszonyom, ezen a fórumon már Fulmer-Takács Ferenc is megismerkedett azzal az érzéssel, hogy minden nagysága ellenére egy dologra itt még nem sikerült szert tennie: a népszerűségre.

Óvnám tehát attól, hogy fölösleges provokációkkal fogyassza az energiáját, inkább minél gyorsabban regisztráljon a facéra, s ott polemizáljon a célszemélyével.

Ezen beszélgetésünk kapcsán örömmel adom közre Zsíros István Dr. újabb írását, amelyet a facebook oldalán tett közzé. Nem azért, hogy Önt ezzel provokáljam, hanem azért, hogy minél inkább felcsigázzam az érdeklődését. Szerencsére a fizikai találkozásra is nyílik rövidesen lehetőségük, több méhészeti programon is találkozhatnak. Bizonyára ott is lehetősége lehet feltenni a kérdéseit.

Csatolmány:
program.jpg


Dr. Zsíros István írta:

Dr. Zsíros István

ELSŐ LÉPÉS!

Sokan jeleztétek, hogy egyet értetek 2020.01.29. 17:00 kor posztolt írásommal, amiben leirtam sokhetes fórumtémánk quint esenciáját. Ezt megtalaljatok szemelyes oldalamon is.

Beszéltünk arról, hogy nem biztos hogy jó nekünk, ha egy ukránméz bizniszben érdekelt kis kör feszíti magát keresztre megváltónkkén, miután három éve megnyomorítja a vegyesmézárunkat az ukrajnai csodaméz importjával.

Abban is egyet értettünk, hogy az OMME a mi szervezetünk méhészeké, bennünket kell képviselnie, a mi érdekeinket.
Nem tragédia az sem, ha úgy érzitek sokan, mintha az elnökünk nem a mi csapatunkba játszana, és inkább Takács úr 12 fős magánérdek érvényesítő akcióihoz aszisztálna.
Lehetséges. De az OMME tisztújító választása most áprilisban lesz.

Mit tehettek? Nem kell aláírást gyüjteni. Nem kell tüntetni sem.
Az OMME tisztújító választáson minden helyi méhészegyesület, aminek a tagjai vagytok, egy egy küldöttel képviselteti magát, akinek nagy valószínűség szerint fogalma sincs, hogy mi itt mikről beszélgetünk.

Csak annyit tegyen meg mindenki, hogy menjetek el a méheszgyűlésetekre februárban. Beszéljetek az elnökötökkel, hogy szeretnétek egy interaktív beszélgetést javasolni a napirendi pontok közé.
Beszélgessetek a problémáinkról és az elképzeléseitekről tabuk és félelem nélkül. A 2020.01.29.-edikei írásom segíteni fog a gondolatébresztésben, mint vitaindító. Tiszteljétek egymást, mert egymásra vagytok utalva. Beszélgessetek, és tartsatok össze.

Beszéljétek meg, és szavazzátok meg a küldötteitek milyen szempontok mentén képviseljenek benneteket az OMME tisztújító választáson.

Egy megújított OMME és a helyi szinteken élőként működő, összetartó tagságból álló méhésztársadalmunkat nem fogják tudni figyelmen kívül hagyni többet.

Első lépés tehát ti magatok kezdeményezzetek, és a méhészgyűléseiteken beszélgessetek, fogjatok össze.

Tartsuk a kapcsolatot, fogjuk meg egymás kezét a fórumon kívül most és beszéljünk a méhészgyűleseinken.

Kezdeményezzetek. Ott az írásom a személyes oldalamon, segít.

Ha hajlandó vagy megtenni az első lépést a lakóhelyeden dobj egy lájkot! Köszönjük!


Nos, ezek csak az én javaslataim, Ön pedig választhat: regisztrál a facéra, vagy kérdéseire nem kap választ. Itt bizonyára nem, mert agent provocateur -re mostanság és itt meglehetősen szerény a kereslet...




Uraim, én ezt nem pontosan értem. A kérdéseim nem provokatívak, hanem kíváncsiak. Azt hittem, ez egy célzottan szakmai fórum, mert a facebook nem csak az. Bonyolultabb, ez pedig számomra egyszerűbb. Itt jobban össze vannak gyűjtve a témát érintő vélemények, azt meg kéne tanulnom, hogyan kezeljem. Ha önöknek könnyű közöttük az átjárás, akkor miért nem kaphatok választ itt?
Van egy pozitív beállítású hír a fősodrú médiában az Aranynektár tulajdonosával kapcsolatban, ami erre az oldalra tévedve úgy tűnik, sántít. Én is utána tudok nézni nyilvános adatoknak, de itt tényként kezelnek számokat, és azt gondoltam, tudják a forrását.
Az európai méh(észet)ekért létrehozott egyesületi honlapból az tűnik ki, hogy az tulajdonképpen egy felépítendő kezdeményezés. Vagy nem így van? Tud valaki már valamilyen konkrét védjegyhasználatról? Tehát érdekel ez az egész, de konkrétumok nélkül nehezen tudok mit kezdeni a véleményekkel.
Szóval, tud valaki itt a kérdéseimre válaszolni? Vagy nem.


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Pöte 2020.02.04. 10:04-kor.
Helytelenül idézett, ezt javítottam


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2020.02.03. 21:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
A fórumélet éber őrének dörgedelmére engedelmesen áthoztam ugyan ide a válaszomat, de attól tartok, nem a megfelelő topicot jelölte meg adminunk a folytatásra, hiszen amiről beszélünk, annak sokkal inkább van köze a tisztújító választásokhoz, mint a Mézpiaci hírekhez...

Nos egy válasz dr. Rónainénak:

dr.Rónainé írta:
Tükör írta:
dr.Rónainé írta:
Üdvözlök mindenkit! 
A méhésztüntetések után jutottam erre az internetes oldalra. Feltűnő, hogy teljesen ellentétes vélemények vannak itt, mint az újságokban. Szeretnék utánajárni, hogy mi is az igazság. Figyelemre méltó a témában Dr. Zsíros írása. Feltennék neki néhány kérdést:
 


Kedves dr Rónainé!
Ezt ott tetszik tudni megtenni, ahol a kérdezett ezeket a kérdéseket el is olvassa. Ide az ominózus írás, csak át lett emelve a facebook-ról. Ugyan valóban egy Zsíros István idézte be, de ez a Zsíros István, nem az A Dr Zsíros István.
Szóval itt nem tetszik tudni neki kérdést feltenni valószínű.


Értem és köszönöm. Mivel nem használok facebookot, megtenné nekem valaki, aki figyeli az ott is zajló beszélgetést, hogy átemeli oda?


dr.Rónainé írta:
Esetleg más is adhat választ a kérdéseimre, hátha valaki ismeri ezt az egészet. Nem ragaszkodom Zsíros Istvánhoz. Többen is hozzászóltak a felvetéshez, biztosan van valaki a fórumozók közül, aki tudja a válaszokat.
Előre is köszönöm.


Kedves Asszonyom!

Ahogy elnézem, erre a fórumra is sikeresen regisztrált, ennek analógiájára nem látszik akadályozva abban, hogy létrehozzon egy facebook-fiókot, s ott folytassa a provokatív kérdések felvetését. Ha saját nevén, s nem internetes néven nyit fiókot, mi is rápillanthatunk a profiljára, ismerősi körére, kapcsolati rendszerére, csakúgy, mint Zsíros Dr. profiljára. Sajnos dr. Rónainé oldalát nem találtam, Dr. Zsíros Istvánét viszont bárki megtalálhatja, s ott akár kérdezhet is az érdeklődő...

Ön kifejezetten Dr. Zsíros Istvánnak szegezte a kérdéseit. Ezek a kérdések rendkívül jól világítottak rá, hogy Ön egy átlag feletti intelligenciával rendelkező hölgy, aki szeretné, ha válaszokat adna valaki a bennsőjét feszegető kérdésekre. Láthatóan senki nem érzett késztetést, hogy átvállalja Zsíros Dr-tól a válaszadást, ezt követően az intelligens hölgy paradigmát váltott, s a fórumközönséget kezdte provokálni. Ne tegye Asszonyom, ezen a fórumon már Fulmer-Takács Ferenc is megismerkedett azzal az érzéssel, hogy minden nagysága ellenére egy dologra itt még nem sikerült szert tennie: a népszerűségre.

Óvnám tehát attól, hogy fölösleges provokációkkal fogyassza az energiáját, inkább minél gyorsabban regisztráljon a facéra, s ott polemizáljon a célszemélyével.

Ezen beszélgetésünk kapcsán örömmel adom közre Zsíros István Dr. újabb írását, amelyet a facebook oldalán tett közzé. Nem azért, hogy Önt ezzel provokáljam, hanem azért, hogy minél inkább felcsigázzam az érdeklődését. Szerencsére a fizikai találkozásra is nyílik rövidesen lehetőségük, több méhészeti programon is találkozhatnak. Bizonyára ott is lehetősége lehet feltenni a kérdéseit.

Csatolmány:
program.jpg


Dr. Zsíros István írta:

Dr. Zsíros István

ELSŐ LÉPÉS!

Sokan jeleztétek, hogy egyet értetek 2020.01.29. 17:00 kor posztolt írásommal, amiben leirtam sokhetes fórumtémánk quint esenciáját. Ezt megtalaljatok szemelyes oldalamon is.

Beszéltünk arról, hogy nem biztos hogy jó nekünk, ha egy ukránméz bizniszben érdekelt kis kör feszíti magát keresztre megváltónkkén, miután három éve megnyomorítja a vegyesmézárunkat az ukrajnai csodaméz importjával.

Abban is egyet értettünk, hogy az OMME a mi szervezetünk méhészeké, bennünket kell képviselnie, a mi érdekeinket.
Nem tragédia az sem, ha úgy érzitek sokan, mintha az elnökünk nem a mi csapatunkba játszana, és inkább Takács úr 12 fős magánérdek érvényesítő akcióihoz aszisztálna.
Lehetséges. De az OMME tisztújító választása most áprilisban lesz.

Mit tehettek? Nem kell aláírást gyüjteni. Nem kell tüntetni sem.
Az OMME tisztújító választáson minden helyi méhészegyesület, aminek a tagjai vagytok, egy egy küldöttel képviselteti magát, akinek nagy valószínűség szerint fogalma sincs, hogy mi itt mikről beszélgetünk.

Csak annyit tegyen meg mindenki, hogy menjetek el a méheszgyűlésetekre februárban. Beszéljetek az elnökötökkel, hogy szeretnétek egy interaktív beszélgetést javasolni a napirendi pontok közé.
Beszélgessetek a problémáinkról és az elképzeléseitekről tabuk és félelem nélkül. A 2020.01.29.-edikei írásom segíteni fog a gondolatébresztésben, mint vitaindító. Tiszteljétek egymást, mert egymásra vagytok utalva. Beszélgessetek, és tartsatok össze.

Beszéljétek meg, és szavazzátok meg a küldötteitek milyen szempontok mentén képviseljenek benneteket az OMME tisztújító választáson.

Egy megújított OMME és a helyi szinteken élőként működő, összetartó tagságból álló méhésztársadalmunkat nem fogják tudni figyelmen kívül hagyni többet.

Első lépés tehát ti magatok kezdeményezzetek, és a méhészgyűléseiteken beszélgessetek, fogjatok össze.

Tartsuk a kapcsolatot, fogjuk meg egymás kezét a fórumon kívül most és beszéljünk a méhészgyűleseinken.

Kezdeményezzetek. Ott az írásom a személyes oldalamon, segít.

Ha hajlandó vagy megtenni az első lépést a lakóhelyeden dobj egy lájkot! Köszönjük!


Nos, ezek csak az én javaslataim, Ön pedig választhat: regisztrál a facéra, vagy kérdéseire nem kap választ. Itt bizonyára nem, mert agent provocateur -re mostanság és itt meglehetősen szerény a kereslet...


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2020.02.01. 04:03 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2011.08.23. 16:08
Hozzászólások: 46
Én még azon is elgondolkoztam, hogy hová kell sorolni azokat a mézeket amik nem az Élelmiszer Kódex szerint működnek.
Tehát a vegyes kódex szerint, valójában is előbb vagy utóbb kristályosodik. A polcon lévő mézek egy /nagy/ része nem kristályosodik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2020.01.31. 15:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Nemtom írta:
Még az is elképzelhető , hogy ez a kínai fertőzés , visszavágja az EU -ba szánt kínai exportot .

Amit a koronás cukor lerontott, azt talán a koronavírus helyrehozza? :shock:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2020.01.01. 19:04 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Próbálgattam olasz neten akácmézárakat keresni a Google segítségével.

https://www.trovaprezzi.it/prezzo_dolci ... cacia.aspx
https://www.apicolturakaberlaba.com/sto ... zione-1-kg
http://www.ismeamercati.it/flex/cm/page ... agina/6734
https://www.ilpost.it/2019/05/28/miele- ... ati-uniti/

Hát ezekhez viszonyítva a Fulmer név alatt futó magyar-ukrán akácmézmézkeverék a polc aljára az olcsó kategóriába kerül.
Csak az én keresésem hibás. (Nem beszélek olaszul.)

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2020.01.01. 12:42 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
tsanyi írta:
Poénnak talán jó volt, de van egy "b-verzió" is.
Ugyanazon a polcon két fajta méz azonos áron?
Tehát akácméz illetve narancsméz is lehetett a polcon, és a narancson egész más az eredet....

http://www.un-attimo.com/en/prod/breakf ... y-orange/#
http://www.un-attimo.com/en/prod/breakf ... cacia-en/#


Sanyi!

Poén ide, poén oda, a magyar méhésznek akkor sincs min örömködnie, ha nem narancsot kevert akáccal a Nagy Mézházasító, csupán ukrán és magyar akácmézet. A méz ára az, amely elfogadhatatlan, valamint az is, hogy egy magyar mézcsomagoló ilyen módon "házasít" mézeket, s nem a mellette tüntikéző magyar termelők mézét teteti ki az olasz cégével az olasz brand "árnyékában".

A Hedonist ® valójában egy "registered trademark", védett márkanév, brand, melyet a Sanges & Associati holding http://www.sangesassociati.it/ jegyez. A cég alapvető ismérvei:

"A Sanges & Assiciati SPA olyan holdingtársaság, amely leányvállalatainak tevékenységét irányítja marketing és értékesítési tanácsadás, brókertevékenység, logisztika, valamint kereskedelmi márkák létrehozása és irányítása területén.
Tevékenységének választott területe az élelmiszeripar, prioritási referencia csatornáit a modern disztribúció nagy és közepes láncai képviselik: kedvezményes áruházak, szupermarketek, hipermarketek...

Olaszországban az S & A kérésre külön termékkutatás elmélyítésére és a forgalmazási láncok saját márkáinak kezelésére irányult; külföldön a láncokkal való közvetlen kapcsolatfelvétel és a kedvezményes disztribútorok révén kizárólag saját márkáit kínálja: Luxury Pastries Collection®, Hedonist®, Narciso®, Dandy®,Cult®, la Sartoria di un Attimo®.

Idézted a Hedonist® mézeket az "un Attimo"-tól. lássuk miről szól ez a "saját márka":

http://www.un-attimo.com/en/

Mint látható az "un Attimo®", melynek a mézeit "idézted", valójában egy S & A saját márkákat forgalmazó cég, az S & A irányítása alatt, azonban közvetlen köze nincs a Fulmer & Hedonist Srl. korlátolt felelősségű társasághoz, melynek adatai:

https://atoka.io/it/azienda/fulmer-e-he ... d5a5c5598/
https://www.informazione-aziende.it/Azi ... DONIST-SRL

A két cég vélelmem szerint az S & A SPA-hoz kapcsolódik, de a Hedonist® márkanéven mások is forgalmaznak mézet, mint pl. az Amazon is, szintén S & A zászló alatt:

https://www.amazon.com/Hedonist-Arancia ... B00TZ794QA
https://www.amazon.com/Hedonist-Miele-A ... RQRTNF7D63

Íme, az "un Attimo®" és az Amazon kínálatában a Hedonist® mézek. A címkék tanúsága szerint a csomagoló/forgalmazó az Amazon esetében tényleg a Sanges & Assiciati SPA...

Akácméz Magyarországról:

Csatolmány:
Hedonist Miele di Acaccia-magyar akácméz.jpg


És narancsméz Spanyolhonból:

Csatolmány:
Hedonist®Miele di Arancia.jpg


A Fulmer & Hedonist mézkeveréket pedig már feltettem, azt nem szükséges illusztrálni.

Továbbra is az a véleményem, hogy ez esetben sem a magyar méhészeti ágazat megmentéséről van szó, nem az európai uniós méhek és mézek "védelméről", hanem kőkemény profitszerzésről. Egy kereskedőtől ennek szándéka nem lehet idegen és nem megy csodaszámba, magam sem tiltakozom ellene, ha nem álszent módon próbálják orránál fogva vezetni azt a magyar méhészt, aki már többször elment tüntikézni a Megmentője érdekében, s most ismét kész akár "szárnyalni" is a Nagy Mézházasító érdekeit támogatandó...

Ami pedig rendkívül fájdalmas a magyar méhészeti ágazat számára, hogy ezekkel a "csodamézek házasításával" nem a magyar akácméz brand-je épül, nem a magyar akácméz presztízse nől, hanem a magyar akácméz végül árban és értékelésben az "óccó" mézecskék polcán landol... Pedig maguk az olaszok is erősítik, hogy valódi és jó, minőségi mézet óccó áron ne keressen a vásárló:

"Non vi fate trarre in inganno dalle offerte speciali: il miele va pagato un prezzo adeguato che non può scendere, ad esempio per un millefiori, sotto i 10 euro al kg. Ed è un prezzo davvero limite.

"Ne hagyják megtéveszteni magukat különleges ajánlatokkal: a mézért megfelelő árat kell fizetni, amely nem lehet, például egy millefiori (vadvirág-méz, nem azonos a nálunk vegyes virágmézként aposztrofált napraforgómézzel) esetében, 10 euró / kg alatt. És ez egy nagyon korlátozott ár...

forrás: https://www.scattidigusto.it/2015/11/30 ... -migliore/


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2019.12.31. 15:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 845
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Bellisima!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2019.12.31. 12:41 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Poénnak talán jó volt, de van egy "b-verzió" is.
Ugyanazon a polcon két fajta méz azonos áron?
Tehát akácméz illetve narancsméz is lehetett a polcon, és a narancson egész más az eredet....

http://www.un-attimo.com/en/prod/breakf ... y-orange/#
http://www.un-attimo.com/en/prod/breakf ... cacia-en/#

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2019.12.31. 11:40 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
A fene meg nem eszi!!!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2019.12.31. 11:39 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Jenő, jenő!

Te a kijevi apimondia után is arról beszéltél, hogy kemény telek .... nehezen áttelelő méhek ....... kevés méz .......
Nem figyeltél a hatalmas akácerdőkre és narancsligetekre melyeknek még a fagy sem árt!

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2019.12.31. 08:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
" - Mi ez?
- Narancs.
- Narancs?!
- Az új magyar narancs. Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a mienk."

Volt már magyar narancs, miért ne lenne ismét. Van akinek mézel is. :o De!!!


"Én csak azt mondom, Pelikán elvtárs, a nemzetközi helyzet egyre fokozódik."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2019.12.31. 00:05 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Tudom, hogy nem ropogós már, azt is tudom, hogy Pásztor Zoltán már feltette a face-re, de nem tudok ellenállni a késztetésnek, hogy itt is megmutassam, mert P.Z. nem tért ki egy érdekes vonatkozásra, valamint a FF-en nemigen népszerűsítik a Gazda újabb mutatványát...

Íme, az újabb csoda, Nagyernyei -mint hallom- jól lecseszte az "ócsózás" miatt Takács Urat, a Nagyerdemű pedig feltehetően veresre tapsolja a tenyerét a Fulmer Hedonist Srl. új mutatványának láttán, hiszen végre megértheti a Megmentő szózatát: azért van szükség az ukrán mézre, mert a vásárlók (áruházláncok) csak akkor veszik a drága és ócska magyar mézet, ha ahhoz jelentős részarányú, minden szempontból kifogástalan és ráadásul sokkal occóbb ukránt is hozzákever. Egyébként is Takács Úr a honlapján egyszer már elmagyarázta, milyen összefüggés van a minőségi borok és minőségi mézek házasításában:

"A mézet – ugyanúgy, mint a borokat – nagyban meghatározza a szülőföld, a „terroir”. Ennek köszönhetően felfedezhetjük, hogy a magyar akácméz ízvilága határozottan más, mint például a franciáé, de például a spanyol hangaméz is különbözik a franciától. Sokan gondolnák, hogy ezeket az eltéréseket csak a hozzáértő mézspecialisták érezhetik, azonban egy laikus számára is meglepő különbség fedezhető fel a görög ill. a Kárpátokban gyűjtött fenyőméz között!

Folytatván a méz és a borok között fellelhető hasonlóságokat, érdemes tudni, hogy a mézeket is ugyanúgy lehet házasítani, mint a borokat. Ezt előszeretettel is alkalmazzuk, hiszen fantasztikus, amikor két önmagában is nagyszerű mézből – egymást erősítve – egy még különlegesebb méz születik!
forrás: http://www.aranynektar.hu/mezrol.html

Nos, esetünkben a magyar méhész bizonyára ezen elvek alapján fogja majd értékelni Megmentőjének erőfeszítését a magyar méz népszerűsítése és világszerte történő értékesítése érdekében, hiszen szemmel láthatóan tényleg és kézzel foghatóan érezhető a Megmentő erőfeszítésének hatása a mézpiacra.

És a kép, hogy lássa már a jó magyar méhész, kinek az érdekében és miért szeretné Bross, ha a Germánhonban kóválygó méhészek hoznának már egy kis német kotyvalékot a saját költségükön, az OMME-nek adományozva ama mintákat, melyeket majd Bross megvizsgáltat az OMME költségén valamelyik laborban...

Hogy a szeme nem sül ki azoknak az érdekvédelmi választott tisztségviselőknek, akik a termelői érdekvédelmi szervezet által igényelhető NP-os forrásokat kívánják felhasználni mézcsomagolói érdekek mentén!

Csatolmány:
Hedonist Luxury Honey Collection.jpg


S az örömhír: mint azt a bal oldali üveg címkéjéről le tudják olvasni, ezt a terméket a Fulmer Hedonist Srl. cég jegyzi ( Casa di Porta Romana 6. , 20122 Milano-Italia), magyarán Takács Úr olasz cége... Furcsa, de valamilyen okból még nem az "European Bee Made" védjegy uralja a címkét, de új időknek új szele már az előbb idézett címkén az eredet-megjelölés:

"Poesi di origine del miele: Ucraina, Ungheria"

Attól pedig már valószínűleg csak én dobhattam hátast, hogy ezt a különlegességet a "Miele d"acacia/arancio" összetételt akác- és narancsmézből házasította a Nagy Mézkreátor... Magyarországról és Ukrajnából...


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2019.12.28. 11:34 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
https://www.apiservices.biz/en/articles ... ember-2019

Néhány kiemelés az anyagból:
-a nemzetközi mézkereskedelem nagy ütemben növekszik.(túlkínálat)
-szerény mértékben,de a méhcsaládszám is emelkedik
-folyamatosan csökken az 1 méhcsalád által termelt mézmennyiség
-drámai mértékben csökken a kereskedelmi(főállású) méhészetek száma
Nem éri meg méhészkedni,de a hobbi és amatőr méhészek majd megmentik a világot,meg a megporzást(EU politikusok szerint)

-minden szereplő tudja,hogy hamis mézekkel van tele a piac.
-a világ számos része mézbotrányoktól hangos.
-nagybani mézárak rendkívül alacsonyak,az egyes országok árai 15-50%-ot zuhantak.
-a fejlett ipari országok méhészei nagy nyomás alatt vannak,a termelési és eladási árak
sok méhész számára elfogadhatatlan.(anyagi csőd)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2019.12.11. 08:37 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Arisztaiosz írta:
bükk írta:
Megjött a decemberi-számomra-utolsó havi példány.


Olyan öröm volt ismét találkozni azokkal a patentokkal is, melyek a Csányi-féle megfogalmazásban így kerültek világhálóra: "Egy dolgot tudni kell.
A vevőt ki kell szolgálni és jelenleg igény van szirupos olcsó termékre.
Nem lehet azt mondani itt csak lépesméz termékek vannak,mert akkor azt se veszi meg."

forrás: http://meheszklub.hu/index.php/topic,30 ... 6#msg36872


A FENT IDÉZETT LINKET MEGNYITVA TÖRÖLT HOZZÁSZÓLÁS IS LÁTHATÓ. AKI SZERETNÉ EGYBEN LÁTNI, ANNAK BEIDÉZEM, MERT AZOK (NAGY RÉSZE) MÁR CSAK A "TARSOLYBAN" ÉRHETŐEK EL. :o


Idézetet írta: Csányi Antal - 2017. December 19. 01:16
"A vevőt ki kell szolgálni és jelenleg igény van szirupos olcsó termékre."

Csakhogy minket tönkretesztek szép lassan ezzel.
A sok idióta meg veletek megy -ellenetek tüntetni- önmaga ellen, és ki sem lát a sötét fejéből, de van véleménye, és "kockásra" üli a
fenekét a mi pénzünkön kirándulva, na meg még büszke is erre. Imába foglalhatjuk Süth Miklós nevét, mert akkor helyére tette a
felvásárlási árakat, volt egy-két jó évünk.
https://index.hu/gazdasag/magyar/2009/0 ... isitokkal/
Egyébként meg az ÜZLETTÁRSAD helyében jól helyre raknálak téged is az ilyen elszólások után . Remélem a főnöknek és a főnök főnökének
is fülébe jut ez az írásod.

"Légyszíves még sugalmazás szintjén vagy ironikusan sem
mosd össze a nevem a mézhamisítással,mézhamisitokkal."
""Nem állítom, hogy a nevezett termék lépesmézként került forgalomba,"
Akkor mi a JÓISTENT akar?"


Legalább egy bocsánatkérést Tomipapától, és a méhészektől, aztán szép csendben visszavonulni.

"Én sem teszek ilyet veled,pedig tehetném,mi akadálya lenne."

Nem tehetnéd. Nincs rá okod!!! Az én akácmézem most nyert ezüstérmet egy mézversenyen. Néhány éve pedig aranyérmet álnéven.
(Majdnem Akasztó néven ;) m)
Tomipapa írása meg igencsak elevenetekbe vágott. Remélem egyre több méhésznek felnyílik a szeme, aztán rendet rak a OMME háza táján,
mert még rosszabbul fogunk járni, mint Mészáros alatt.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.19. 13:29 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.02.13. 10:53
Hozzászólások: 216
Pöte írta:
Aki nem találkozott volna ezzel a szösszenettel, annak ideteszem, ízlelgessétek. Egyenesen Dunavarsányból, takács ferenc ujjai nyomán:

"Azért van válságban egész Európában a méhészkedés, mert kevés ilyen nagy mézcsomagoló van mint az én vállalkozásom, hogy elkötelezetten csak közvetlenül európai termelőtől vásárolunk."
Csatolmány:
Névtelen.jpg

És komoly méhész ezt el is hiszi ?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2019.11.19. 11:37 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Aki nem találkozott volna ezzel a szösszenettel, annak ideteszem, ízlelgessétek. Egyenesen Dunavarsányból, takács ferenc ujjai nyomán:

"Azért van válságban egész Európában a méhészkedés, mert kevés ilyen nagy mézcsomagoló van mint az én vállalkozásom, hogy elkötelezetten csak közvetlenül európai termelőtől vásárolunk."
Csatolmány:
Névtelen.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2019.10.23. 19:25 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 698
Tartózkodási hely: Balatonlelle
https://www.youtube.com/watch?v=VF3V8Qr ... r_embedded

Feleségen németet tanít, lefordított néhány mondatot ebből a friss videóból.

A méz a természet által termelt termék. A méheknek egyetlen hozzávaló kell a nektár. A nektár, amelyet a természetben gyűjtenek.
Mégis a méz a három leggyakrabban hamisított élelmiszer között van. Professzor Stefan Schwarzinger ismeri a mézhamisítók trükkjeit.
A mézet az olcsó cukorsziruppal hígítják. A cukorszirupot olyan növényekből állítják elő, mint a kukorica, rizs, búza. Professzor Schwarzinger mézet hamisít a teszthez. Különböző cukorfajtákat és vizet kever és melegít össze, ez az olcsó szirup. Ezzel hígítja a valódi mézet. Ránézésre nem lehet megkülönböztetni az eredetitől.
A fogyasztók észreveszik, hogy a méz hamisított? Megkóstoltatjuk. Az első a hamisított.
- Nagyon jó.
-És az igazi?
-Nem tudom melyik volt a jobb, talán az első, amelynek olyan könnyű íze volt.
Itt is ízlik a hamisítványunk.
-Tényleg jó íze van. (1,20-nál szemüveges hölgy. a ford.)
-Nagyon jó, olyan íze van, mint amilyennek a méznek lennie kell. (mondja az úr. a ford.)
Nem túl aromás, nem volt rossz.
(Kalapos úr: a ford.) -Nekem nagyon ízlik. De nem tudom megmondani, hogy milyen íze van. Valószínűleg erdei méz.
-Nem erdei méz, hamisítvány.
-Nem gondoltam volna, hogy hamisítvány.
............................
9.07.
Nem kell ráírni a származási ország nevét, csak azt: nem eu-t. Az EP ezt megakarja változtatni.
Ulrike Müller (az) EU Parlament tagja:
-Mi az EP-ben-ben a kezdeményezésünkben világosan követeljük, hogy nem csak ez a jelölés legye, ami most aktuális, pontosabb jelölést követelünk, rajta legyen, hogy milyen országból importálták a mézet.
.......................


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2019.10.17. 18:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1874
Nos, terjed a "katasztrófa-bulvár"...

Nem csak nálunk, Európában is. Lehet, ha messzebb néznék, nem csak Európában látnék minden csapból méhész-katasztrófát csobogni.

Egy kis ízelítő, a teljesség igénye nélkül.

Csak az a hülye hereűzés ne lett volna némelyik cikkben...!

https://phys.org/news/2019-10-black-yea ... epers.html
https://phys.org/news/2019-10-climate-i ... brink.html
https://phys.org/news/2019-06-bad-weath ... honey.html
https://world.smiilee.com/2019/10/2019- ... #gsc.tab=0

És akkor már mi is vegyük át, tokkal, vonóval, hereűzésestől...

https://www.agroinform.hu/allattenyeszt ... -41549-001

"A francia méztermelők egyesületének (UNAF) elnöke a jövőt illetően is borúlátó, mivel a kaptárakban a dolgozók a nektárhiány miatt országszerte sok herét (hímet) megöltek, ami a következő években fékezi az állomány szaporodását."

De nagy az Isten állatkertje, ez a francia elnök sem jobb, mint Bross, aki egyszer azt mondta, hogy a franciáknál nem a neonikotinoid csávázószerek miatt, hanem az atkák és a méhanyaimport leállása miatti génkészlet-elszegényedés miatt pusztul a francia méhállomány...

viewtopic.php?f=7&t=387&p=147199&hilit=m%C3%A9hpusztul%C3%A1st+feltehet%C5%91leg+atka+okozta%2C#p147199

....... Az OMME elnöke szerint a méhpusztulást feltehetőleg atka okozta, illetve
az állományok genetikai összeomlása (leállt a méhanya import).


Azért föl a fejjel, nehogy valaki önmaga ellen forduljon a "fekete" hírek olvastával! Már látszik az alagút végén a fény, a Notre Dame méhcsaládjai a csodával határos módon túlélték a tűzvészt...!

https://www.bbc.com/news/world-europe-47995604


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2019.08.28. 19:46 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Emberek, méhészek!
Itt a megoldás!
https://youtu.be/_ov5dEBgRkQ
Nálunk a Veresegyházi Medveotthon micsoda igazi mézvizsgáló labor lehetne!
Igazi szakértők eldöntenék, hogy hogyan tetszik nekik egyes mézcsomagolók, forgalmazók, és őstermelők méze.
Eldönthetnék, hogy a majdnem akácpollenmentes B.P.-ék által favorizált "akácméz" vagy az a rongyos régi az igazi?
Vajon hogy viszonyulnának a rizsszirupos édességekhez?
:D :D :D

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.12.27. 22:43 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
http://magyarmezogazdasag.hu/2018/12/25 ... NtZKnw2VRw

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.12.13. 14:16 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
csoky írta:
Amennyiben egy ekkora piacra nem tudnak a kereskedők megfelelő áron kijuttatni 20 ezer tonna körüli mézet, akkor ott bizony valamilyen szakmai probléma kezd körvonalazódni.

Ennél a nemzetközi kereskedelem némileg bonyolultabb, lásd. piacvédelem számtalan nyílt és rejtett módja(Kína EU-n kívül van). Vagy nem találták meg, kit kell lefizetni...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.12.13. 13:22 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Eredeti Kínai méz export-import statisztika:
http://www.chinaagtradefair.com/chinesehonemarket.html

2016-ban a méztermés 700 000 tonna volt,a mézimport meg 6 000 tonna aminek a fele zélandi manuka méz.
A utóbbi 5 évben gyakorlatilag nem nőtt az import,évi 5-6et. szinten maradt.
A belföldi fogyasztás+export mennyiségen felül 170 000 tonna mint "megtermelt" mézfelesleg került raktárra.

De legalább nem hamis adatokat gyártanak:ők is úgy tudják a németeknél 1kg/fő a mézfogyasztás. :)
Remélhetőleg ezt a tényt az FM és az OMME illetékesei is egyszer és mindenkorra tudomásul veszik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.12.12. 19:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Amennyiben egy ekkora piacra nem tudnak a kereskedők megfelelő áron kijuttatni 20 ezer tonna körüli mézet, akkor ott bizony valamilyen szakmai probléma kezd körvonalazódni.
Nem Nyugat Európával kell példálózni, hanem oda kell kiajánlani a portékát ahol megfizetik a minőséget.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.12.12. 18:08 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
"Körmendy-Rácz János román és magyar mézeket fényképezett le egy kínai boltban – átszámítva –, kilónként 24 ezer Ft-os áron. Egy szépséghibája volt a történetnek, hogy azt a mézet német kereskedő vitte ki Kínába." Három sor a cikkből. Hol van a néhány éve beígért kínai-magyar mézkereskedelmi kapcsolat?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.12.12. 17:01 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
http://magyarmezogazdasag.hu/2018/12/09 ... lQBSJUzbs4

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.29. 20:05 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Gerju írta:
Az ukrán kikötöket blokád alá vonták az oroszok talán ez most megkeveri a mostani állovizet a mézpiacon!

Biztos.
Feri majd többet hoz kamionban.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.29. 19:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Csak az Azovi-tengeri kikötőket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.29. 12:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.03.16. 19:24
Hozzászólások: 65
Tartózkodási hely: Fejér
Az ukrán kikötöket blokád alá vonták az oroszok talán ez most megkeveri a mostani állovizet a mézpiacon!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.25. 16:33 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Arisztaiosz írta:
ideje volna az ukrán valóságról is képet kapnunk...!


Nos az ukránok szerint globális méztúltermelés(?) van,drasztikusan csökkent a mézexportjuk.
https://www.kyivpost.com/business/ukrai ... ition.html

Általános jelenség a piacon,a kivárás,a lecsökkent vételi szándék és mennyiség.
Az amerikai vásárlások összmennyisége pld. 30%-al csökkent,a pontos okok egyenlőre ismeretlenek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.11.22. 13:21 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.11.03. 10:52
Hozzászólások: 1592
Tartózkodási hely: Balaton fővárosa
Egy kis olvasnivaló:
https://www.apiservices.biz/en/internat ... et-reports


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.04.05. 21:30 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 19:05
Hozzászólások: 98
Valószínűleg a felvásárlás mikéntje a jövőben sem fog sokat változni, de azért arra fel kell készülni, hogy egyre több papír fog kelleni. Néhány dologban vitatkoznék Free-vel és misibácsi-nak sincs mindenben igaza.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.28. 23:07 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
Zárszóként egyetlen megjegyzés.
A felvásárló mintát vesz, leplombálja a hordókat. Bevizsgálja. Eldönti, hogy vásárolja-e.
No ezek után, reklamációnak valóban helye nincs. A méhész jóhiszeműsége és kiszolgáltatott helyzete egyértelmű. Nem hiszem, hogy akadna bíróság aki a méhész ellen dönt.

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.28. 19:49 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Pest megye
Mivel ez nem mézpiaci hír szerintem hagyjuk ezt a témát, de azért záró gondoltaként eszembe ötlött erről a minőség megőrzési időről. A méhész ugyebár mikor eladja a felvásárlónak a mézet, azt garantálja hogy jó, de azt nem garantálja például hogy egy hét múlva, vagy egy hónap múlva is jó lesz. Éppen ezért ezt a kicsomagolónak kell eldöntenie hogy az meddig jó, és ezért ugyebár csak ő lehet a felelős.

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.28. 10:48 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.11.16. 14:03
Hozzászólások: 5
tobee írta:
amatőrök írta:
tobee! Szerinted ha a felvásárló elvitte a mézet és összekeverte akármivel akkor a termelő felelőssége hogy rossz a méz és a termelőnek kötelessége visszavenni a szart?Ugye nem gondolod,hogy van olyan Bíróság aki a felvásárlónak fog igazat adni és kötelezi a termelőt a kétes termék visszavételére.


Én csak azt mondtam, hogy adott esetben kikereshető az a méhész, aki már eladta a mézét de mégis valami probléma volt vele.
Természetesen a termelő csak a saját mézéért felel. Olvasd el újra mit írtam! Nem a szarral keverik össze, hanem más méhészek mézével, egy hordó szermaradványos méz képes beszennyezni egy egész kamionnyi mennyiséget. Az eltett mintákból meg lehet találni kié volt.
Vita eset értesítik a hatóságot, a többit már ők intézik.


Uraim
Úgy érzem Önök kissé túlbonyolítják ezt az adásvételi témát.
Nem reklamálhatok az eladónál, ha almát, krumplit, stb. vettem és egy hét múlva van közte rohadt, vagy jonatánt kértem és Goldent vittem el.
Következéskép: A hordóban, üvegben, stb. lévő áruért az felel akinek a birtokán van. Ha rossz kidobhatja.
Az okos méhész - minden más, többnyire felesleges papírok mellett, amik mind az önigazolást szolgálják - kér egy igazolást a felvásárlótól, miszerint a felvásárló a megegyezésnek megfelelően, kifogástalan állapotba vitte el az árut. Természetesen ez is felesleges.
Mindez a mézre is igaznak kell, hogy legyen, és punktum.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.26. 20:05 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 19:05
Hozzászólások: 98
amatőrök írta:
tobee! Szerinted ha a felvásárló elvitte a mézet és összekeverte akármivel akkor a termelő felelőssége hogy rossz a méz és a termelőnek kötelessége visszavenni a szart?Ugye nem gondolod,hogy van olyan Bíróság aki a felvásárlónak fog igazat adni és kötelezi a termelőt a kétes termék visszavételére.


Én csak azt mondtam, hogy adott esetben kikereshető az a méhész, aki már eladta a mézét de mégis valami probléma volt vele.
Természetesen a termelő csak a saját mézéért felel. Olvasd el újra mit írtam! Nem a szarral keverik össze, hanem más méhészek mézével, egy hordó szermaradványos méz képes beszennyezni egy egész kamionnyi mennyiséget. Az eltett mintákból meg lehet találni kié volt.
Vita eset értesítik a hatóságot, a többit már ők intézik.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.26. 18:52 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.31. 07:36
Hozzászólások: 721
Tartózkodási hely: Somogy
tobee! Szerinted ha a felvásárló elvitte a mézet és összekeverte akármivel akkor a termelő felelőssége hogy rossz a méz és a termelőnek kötelessége visszavenni a szart?Ugye nem gondolod,hogy van olyan Bíróság aki a felvásárlónak fog igazat adni és kötelezi a termelőt a kétes termék visszavételére.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.26. 17:42 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
Ez nagyon elgondolkodtató, jó hogy ki gyűjtötted az adatokat ...köszönjük


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.26. 12:39 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Hallottam, hogy a tavalyi mézexportunk 23.900 tonna volt, ami egy jó kis rekord gyanús eredménynek tűnik.
Érdekes. Pedig tavaly tavasszal nem úgy nézett ki a helyzet, hogy valami jó is kisülhet az évből.

Aztán e hír kapcsán én is böngésztem kicsit a KSH adatbázisát.
Leválogattam a tavalyi méz importot. Vannak abban is érdekességek.
Ilyen kimagasló export mellett majd 1500 tonnát importáltunk is.
"Természetesen" a legtöbbet (minő meglepetés) Ukrajnából: nem kevesebb, mint 1219 tonnát.
Annak ellenére, hogy csak decemberben jött onnan, mégis befutott 20 tonna Szerbiából.
Érdekes, hogy Romániából csak 41 tonna, ellenben Szlovákiából 68.
De elég érdekes (bár nem számottevő a mennyiség, remélem nem csak egyenlőre) a Hollandiából behozott 38,5 tonna, és a Németektől hozott 45,3 tonna, miközben a valóban nagy termelő Spanyoloktól csak 2,7 tonna érkezett. Ja, hogy ők mézet akarnak lehet rendes áron eladni?
http://statinfo.ksh.hu/Statinfo/haViewer.jsp

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.21. 14:55 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Pest megye
Igen, ez így szép, és jó leírva, de én (ha mondjuk tudom hogy megfelelő minőséget adtam el) tutira nem fogadnám el akkor sem az eredményeket, mai világban nem lehet hinni a felvásárlónak. Mindíg van itthon hagyva méz, ha azt bevizsgálnák egy független laborban, és abban is kihoznák hogy valami nem kóser, akkor azt mondanám hogy okés, én szúrtam el valamit. De úgy hogy már másnál van a méz, és az veszi belőle a mintát, az nekem nem mérvadó, és szerintem sokunknak nem.
Tehát maradjunk annyiban hogy én nem félek ilyenektől, mert tudom hogy saját tudásom szerint csak jó lehet abban a hordóban.

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.20. 21:32 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 19:05
Hozzászólások: 98
Uraim!
Én csak azt mondtam, hogy adott esetben kikereshető az a méhész, aki már eladta a mézét de mégis valami probléma volt vele. Itt nem a Hmf-re gondoltam.
A felvásárló által vett minta vizsgálata nem terjed ki minden paraméterre, csak az ő általa fontosnak vélt elemeket ellenőrzi és minősíti a saját rendszere szerint (ez nem hatósági vizsgálat). Egy ilyen teljes körű vizsgálat (antibiotikum is) költsége elérheti a több százezres nagyságrendet. Ki tudja ezt megfizetni? Ezért csak a legfontosabb paramétereket ellenőrzik, a felvásárolt mézeket csoportokba rendezik és az egész tétel levizsgálják, ha nincs probléma akkor nem vizsgálják tovább, ha a tétel pozitív, akkor csoportonként megkeresik a problémásat.
Ezt nem is ragoznám tovább, csak is azért mondtam el, hogy nehogy valaki azt képzelje, hogy elvitték a mézét az udvaráról és minden rendben van.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.20. 09:57 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2015.07.10. 09:06
Hozzászólások: 637
tobee Egyetértek az előttem szólókkal, Free és mehesz60. Lenne min változtatni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.19. 22:45 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2015.12.08. 01:44
Hozzászólások: 408
Tartózkodási hely: Pest megye
tobee írta:
Free!
A felelősség a termelő terméke után a termék élete végéig tart, az hogy ez rossz vagy jó hír neked azt nem tudom.
Volt már olyan, hogy a méhész eladta a mézét, de még a mézüzem nem dolgozta fel, az udvaron állt lezárt hordóban, itt mintázta meg a Nébih és mivel valamely paraméter nem volt jó (ha jól emlékszem magas volt a szaharóz) megbüntették a méhészt. De akkor sincs biztonságban a termelő, ha már a mézet összekeverték és a tétel nem felel meg valamiért, mert az eltett minták alapján meg lehet keresni, kinek a méze nem volt jó.
Én 3 mintát szoktam venni, egy marad a termelőnél, egy megy a mézzel a laborba, egy pedig marad a szekrényben megőrzésre. Ez mindenki érdekét szolgálja.

Nekem nem rossz, csak mint előttem szóló is leírta, ha egyszer megfelelt a vizsgálaton, akkor utánna hogyan lesz rossz?
Ne említsünk mást, mint írtátok, kirakja a 40 fokba a felvásárló, akkor megváltozik a méz, no az a termelő hibája?
Amúgy olyan hogy lezárt hordó olyan nem létezik, mert ha a felvásárló zárja le, akkor fel is tudja nyitni, majd újra lezárni ha nagyon akarja. Csak azért, hogy gondoljatok bele, én pl tuti nem fogadnám el az ilyen jellegű bírságot mert tudom mi van benne, jahm és a bíróság sem fogadná el mert nem bizonyítható hogy ki a hibás.

_________________
Szabad országban szabad ember azt csinál, amit szabad.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.19. 21:27 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2011.02.23. 15:56
Hozzászólások: 67
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Üdv.Mindenkinek!
tobee!
Nem hiszem el hogy még mindég ezen rugóztok,ki miért felel.
Ha a felvásárló megmintázta a terméket és jó volt akkor az ellen minta mitől lenne rossz,nem életszerű.
Sajnos biztos van aki nem tiszteli a szabályokat és olyan árut kínál ami nem megfelelő,de a minta a vizsgálat,ezt kimutatja és a felvásárló azt ugye nem veszi meg!(hacsak nem olcsóbban,és egalizálja a jóval),egyébként nem lenne min rugózni.
Miért vesz mintát a felvásárló?Miért vizsgál,vizsgáltat?
Ha itt később zsákbamacskára próbál hivatkozni.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mézpiaci hírek
HozzászólásElküldve: 2018.03.19. 21:02 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.12.25. 19:05
Hozzászólások: 98
oszkár írta:
oszkár írta:
EZ normális is ugye?????? Bocs, ezt én jegyeztem meg.

Oszkár!
Sajnos a jelen pillanatban a szabályok ezt megengedik, amennyiben a feltüntetik a csomagoláson a méz származását.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1334 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 27  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.