Pontos idő: 2024.03.28. 17:46

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17402 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 349  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.04.03. 21:17 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.09.29. 22:30
Hozzászólások: 432
Hát, gyors kaptárbontás volt nálam is pár családnál. Nálam a három keret fias volt az általános, és kettő keret előkészítve. Ennek ellenére a népesség viszont viszonylag nagy, volt olyan ami alul felül (két 1/2 NB fiók) 9, 10 léputcás volt. A nejlon alatt erősen építenek.
Egy család anya hiányában (milyen jó a pipás etető!) egyesítésre került a leggyengébb anyással.

_________________
Kavalos
Don't stop honey!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.04.03. 18:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.09.22. 12:22
Hozzászólások: 700
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Igen a karácsonyi perizinezés 4 fokban az klasz lehet . Én sem értem hogy minek sokkal többet ártunk mint használunk de senki nem mondta tt hogy" ne csináld te barom." :shock:

_________________
Ha gyorsan akarsz menni, menj egyedül! Ha messzire akarsz jutni, menj együtt másokkal!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.04.03. 17:52 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.19. 19:38
Hozzászólások: 365
:taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.04.03. 14:05 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:22
Hozzászólások: 4005
Tartózkodási hely: Belső-Somogy
méhekkel zümmögő írta:
Ne idézd az előtted szólót! Fölösleges!
Moderátor


Az tényleg normális hogy 4 fokba kijön a méh a harmatér. Aham normális...... mennyi ment vissza? Azt nézted miután jól megszívta magát a "langyos " harmattal mennyinek sikerült hazamenni? Amin kicsit mosolygok, hogy olyan biztonsággal állítod, hogy semmi gond a fiassal mintha mind a 25év egyformán telt volna el, aztán folytatod hogy ilyet még hogy 4 fokba kijön a méh harmatért még 25 éve nem láttál. :-D Akkor ez is azt jelenti hogy 25 év méhészkedés után csak meg tudnak még lepni a méhek, bontáskor nehogy nagyon meglepődj.


Nos. Megvolt az a bizonyos kaptárbontás, igaz az erős szél miatt csak egy állványnál, azaz négy családnál. A fiasok száma 7-7-8-9, és mindenhol két keret előkészítve petézésre, mivel van hozzá nép. A fiasok szinte mind táblásak. Mindez kajszivirágzás előtt közvetlenül. Csak kicsit lepődtem meg. Azt hittem gyengébbek. :mrgreen:
Ja, és nem voltak behordva se műhelybe, se pincébe, se a kis szalonba, nem vezettem be a kaptárakba a központi fűtést, nem rakattam nekik cserépkályhát, nem kaptak belső itatást, sőt még meleg vizes külsőt se, a hiper-szuper lepényekről nem is beszélve. Nem voltak atka elleni kezelésekkel gyötörve karácsonykor. Egyszerűen normálisan be lettek telelve, mint eddig mindig, és minden család áttelelt, mint eddig mindig.
És igen. Kijöttek 4 fokban harmatért, mert sütött a nap, és mind vissza is ment.

_________________
Zsolti
(1/2 NB)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.04.01. 20:18 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
A piros árvacsalánnak erős illata volt tegnap. Még soha nem éreztem. 5 fajta virágpor jön nagyobb tömegben. Ezek közül is a nyárfa és az induló barkafűz a fő sláger.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.04.01. 10:46 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.03.11. 10:25
Hozzászólások: 92
Tartózkodási hely: Csorna (Gy.M.S.Megye)
Erre felé csak pár korai barka virágporos. Arról hordanak valamit. Remélem a késöbbiek is elindúlnak,az egerrácsokat leszedtem,hogy ne legyen akadály ha nem vagyok ott. Most is felhős,borus,éjszaka esett,most meg erős szél fúj. :merg A külső itatót keresik és járják. Melegvízzel üzemeltetem.
Várom már a jobb időt.

_________________
tamasmehe222


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.04.01. 09:01 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.05.13. 21:14
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Baranya
Mai sláger virág, csak erről érkezik virágpor ☺


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.31. 09:22 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2017.02.05. 07:15
Hozzászólások: 72
Csatolmány:
oilseed-rape-yellow-blossom-bloom-thumb.jpg
Én már várom! ;)


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.30. 21:11 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Tegnapelőtt még alig voltak virágporos méhek. Ma volt az első nap felénk, amikor már azt lehet mondani, hogy nagyon szépen jött be a virágpor.
A képen látszik, hogy a virágokon még elég nagy volt a "túlterheltség". :) 3 virágon az ötből méhecske van.

Csatolmány:
20180328_133038.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.29. 17:52 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.09.22. 12:22
Hozzászólások: 700
Tartózkodási hely: Nagykanizsa
Ma el kezdtük az etetést tavasszal sosem szoktunk de ez nem egy átlagos év . :shock:

_________________
Ha gyorsan akarsz menni, menj egyedül! Ha messzire akarsz jutni, menj együtt másokkal!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.27. 08:04 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Pontosan! A zöme úgy.
Már nagyon érzik, hogy szorít az idő...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.27. 07:33 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 19:19
Hozzászólások: 615
Tartózkodási hely: Derecske
Felénk is, sok virágporral a lábán.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.26. 23:14 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9383
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Ma elég sok méh ledermedt felénk, a hirtelen lehűlő délutáni időben.

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.26. 10:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2012.05.16. 19:23
Hozzászólások: 150
Szép napot.... szorgoskodnánk a méhek körül, de nagyon nincsen mit, várjuk hogy melegebb idő legyen, máskor ilyentájt már lassan megcseréljük a fiókokat, most még a legfelső fiók is csak 80%-ban megtelve... nagy hajrát kell levágni a méheknek akácra... repcében nem is reménykedem.( mert össze fog nyílni az akáccal)..... hát volt már ilyen máskor is, mások összerakják majd a családokat, én nem fogom, inkább 2 naponta tuningolom őket élelemmel, akácra jók lesznek, de dolgozni kell majd sokat..általánosságban nekem a családok minimum 3 hetes lemaradásban vannak a sok évi, ilyenkor esedékes fejlettséghez képest..... na bizakodjunk, hátha egy szuper jó akácos évünk lesz. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.25. 20:26 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.28. 09:16
Hozzászólások: 2746
Tartózkodási hely: Baja
Volt már ilyen máskor is. Utoljára 2013-ban. Túlélik. Lehet, hogy össze kell majd rakni őket. Vagy ha lassú lesz a tavasz akkor azt sem.

_________________
tűzoltó
(Schmidt Károly)

Ha rámosolyogsz a világra, a világ visszamosolyog rád!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.25. 14:56 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2009.09.20. 20:37
Hozzászólások: 61
Tartózkodási hely: Fejér megye
Tisztelt Méhésztársak!

Az az újság, hogy nincs sok újság! Méhék - méhészek leskelődnek, méhek a kaptárból - méhészek a lakásból(műhelyből), érdemi munka nem sok! Az időjósok, csak hitegetnek, de napról napra változik, azaz romlik az ígért jó idő! Márciusban eddig összesen az ország közepén 7 méhek számára alkalmas nap volt! Engem kicsit aggaszt a generációváltás, aminek szerintem április közepén optimális esetben meg kellene történnie, idén nem fog! Meddig bírják méheink? Családokat jónak minősíteném, élelem van náluk, reménykedünk - várjuk a jó időt! Tapasztalatok - vélemények?

Üdvözlettel: S.Norbert


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.24. 21:34 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Szerintem a növényzet állapotához képest nincs nagy baj, csak a naptár néz ki rosszul. :) Viszont a családok jók, talán kompenzálják az eddigieket.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.24. 20:03 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
Balázs kitartás! :) Látod ez a bajom, hogy csak pete és zömében fedett a fias. Na reméljük a jó időt. Majd írom hogy mi a szitu. Hétfőn kipakolás. :-)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.24. 19:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Ma volt kb. két óra, amikor nagyon mentek a méhek, főleg vízre. 15 családot néztem meg, fias keretek száma 2-5 db, ami hunor táblásnak olyan 1-2-nek felel meg. Fias fele zárt, kelő másik fele pete. Álca szinte semmi. Némi fiatal méh is látszik a kaptárba. 5 keret fölött nincs különbség a fias számában, de a kitisztított keretekből látszik, hogy az erőseknél robbanni fog a fias. Népesség olyan 6-7 keret közt lehet átlagban, ez felülről most a szétmászás miatt 7-10 keretet mutat.
Idén a gyenge minősítésűt ( 4-5 keret ) fel kell majd számolni a termeléshez, meg a közepesek egy részét is. De azért a gondoltnál jobb a helyzet. A természet konzerválta magát a múlt héten.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.24. 19:26 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
Hehe ezek után tudod mi következik te fogod még a nektárt is begyűjteni helyettük te sem gondolod komolyan hogy ez jó irány persze hobbizni szórakozni lehet de komoly állománnyal..... a rettenet többlet munkára még az sem tudna rávenni ha egy darab hordó méhecske sem lenne, igaz lusta is vagyok, meg véleményem szerint a méhek túl macerálása több kárt okoz mint hasznot. Biztos vagyok benne hogy ezt a nehéz időszakot is azépen meg fogják oldani az én méheim is ...


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.24. 18:32 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
Előbb én is úgy gondoltam, hogy a 10 fokot tartani kellene írás ide vagy oda, gondolván, ha éjjel nappal stabil 10 fok van az valamelyest imitálja a márciust. :) Ám Márciusban nappal jobb esetben meleg van, este pedig hűvös. A méhek is e szerint működnek. Én pár nap után jöttem rá, hogy az éjszakai 6 fok nappali szűk 8 fok a legjobb. Nekem a 10 foknál nagyon tekertek a méhek. Pár családnál lehet gyorsan orvosolni, de állomány szinten nem könnyű lehűteni egy helyiséget. Ha nagyon tekernek a méhek, olyanok mint egy dinamó. Csak gerjed, gerjed, és egy hőfok után nem tudsz mit kezdeni nem tudod hűteni, már csak hab a tortán ha az aljdeszkákon mindenki kiventilálja a saját illatát, és nincs szellőztetve a helyiség még izgágábbak, még jobban zúgnak. SZELLŐZTETNI nagyon fontos. Egy ismerősöm aki szintén bevitte a gyengébbeket, nem bírta lehűteni a helyiséget hiába volt ajtó ablak tárva nyitva ki is vitte őket. Mivel először próbáltam ily módon kivédni a mínusz fok hatásait, így nekem is tanulás ez , de én az elején rájöttem hogy a nagy hőfok öngól. :) Állandó kontrollt kell tartani. Óránként hőfokot nézni, szellőztetni. Tényleg nagy odafigyelést igényel, ahogy a szakkönyvek írják. Már azt tervezem, hogy jövőre, ha szintén kegyes lesz a március, milyen módon oldjam meg még jobban ezt a mutatványt. :) A pillanatnyi helyzet, 3 család kivételével mindenki nyugodt. Ők vannak a helyiség bejáratban, így a nappali felmelegedés hamarabb nyugtalanná teszi őket. Csináltam ma pár képet gyorsba,ahogy engedték. :)
Csatolmány:
20180324_171952.jpg
Csatolmány:
20180324_172008.jpg
Csatolmány:
20180324_172040.jpg


Természetesen a kijárókból fotózva.


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.24. 16:54 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.01.30. 15:07
Hozzászólások: 1423
Tartózkodási hely: Mezőföld
Zümmögő.
Nem lett volna jobb, ha nem 5 fokot tartasz a garázsban, hanem 10-et? Az igaz, hogy a telelés 5 fokon a legjobb, de ez már nem az volt.
Én a február végi hideg előtt bevittem a 2 leggyengébbet a 10 fokos raktárba. Nem akartak kijönni, halkan duruzsolt a laza fürt. Folyadékot nem kaptak. Aztán jött a jobb idő, kivittem őket. Aztán megint jött ez a tél, de már nem vittem vissza őket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.24. 11:39 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
... te hoztad ebbe a topikba:
méhekkel zümmögő írta:
Azt gondolom hogy nem észrevenni a környezet változását, majd ahhoz nem alkalmazkodni, hanem hajtani valamit ami már nem is biztos, hogy úgy van, az elég veszélyes játék. Aki nem hiszi kerdezze meg a dinoszauruszokat. Ők is a megváltozott klima miatt pusztultak ki. Ha tudtak volna alkalmazkodni ma is elnének.

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.24. 10:38 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
" Max privátban beszéljünk akit érdekel a mondandóm. :D "



Peti!!
Sajnálom hogy ezt a rövid mondatot ilyen nehéz értelmezned, és azt is sajnálom, hogy nem érted, hogy ezek a témák kérdések, melyeket te feszegetsz, nem a topikba valók? Nem baj. :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.24. 09:49 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
méhekkel zümmögő írta:
LPeti! Még valami? :)


Ha megnézed az elmúlt száz évet a nyárral kapcsolatban, semmi különösebb nem történik napjainkban. Volt egy 40-50 éves un. hűvösebb időszak, amiről azt hittük, hogy mindig úgy volt. Én ezt olvasom ki a grafikonból.
Amúgy nem válaszoltál egy kérdésre. Vagy az a válasz, hogy mindenki építsen a telephelyén egy akkora garázsnak nevezett méhesházat, ahol ki tudja teleltetni a méheket és így nyer egy hónapot? Tehát nem méhészkedni kell, hanem építkezni?
A cinikus viselkedés nem éppen pozitív emberi tulajdonság! - Remélem, ebben egyetértünk!

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.24. 09:02 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
Coj írta:
Reggel ki vittem pár családot a garázsból. 10 fok volt délután,és kettő családot meg bontottam kíváncsiságból. Mindkettőnek 5 keret nyitott tenyérnyi fias,amiből 3 keret fedett. A kint maradt méhek közül is meg néztem kettő erősebbnek tűnőt, itt két keretben volt fedett fias (kb fél tenyérnyi). Nyitott fias csak a kidobált sejtekben volt,meg egy keret napos petés.

ISTEN vagy !! :taps Végre valami témábavágó, tényszerű ,értelmes dolgot is olvasok, itt. Nem csak ........ áá mind1. :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.24. 08:49 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
LPeti! Még valami? :)


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.23. 21:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
A stat. adatok alapján a cuculizmus alatt hűvösebb volt a nyár :shock: , lásd Pécs:
forrás: http://www.met.hu/eghajlat/magyarorszag ... rafikonok/


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.23. 19:07 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.02.17. 17:53
Hozzászólások: 1
Propolisz írta:
A klímaváltozás nem kérdés. Kádár alatt :lol: csak pár nap volt nyáron 30 fok C fölött és azt kánikulának hívták. Manapság a 35-38 fokon senki meg se lepődik. Akár június elején. A telek is melegebbek. Viszont időnként a régi időket idéző hidegek törnek be, ami rövid idő alatt is (1-2 éjszaka) hazavág sok mg kultúrát.

http://www.met.hu/eghajlat/magyarorszag ... ful=9#aktp


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.23. 18:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
LPeti írta:
Ez annyiban változott, hogy van már aranyvessző is. Aztán most már van zöldítés is. Van virág bőven. Ha most Te is ugyanúgy telelnél be, mint a régiek mondták, akkor szeptember első felében kész a fészek és tele van a téli élelemmel. Ha ezek utáni időszakban van még hordás, akkor az a fészek mellett hagyott félig mézes keretekbe raktározódik. Így nem kerül a téli élelem közé. Ahhoz csak tavasszal nyúlnak, amikor a fészekben már fogytán van (nem elfogy, csak fogytán van) az élelem.


Ezzel nem értek egyet, mert zöldítésnél idén pl. az történt, hogy egy általános mérleg fogyás mellett nőtt a nyitott méz mennyisége. Miért? Mert megjelent egy hordástalan időszak után a friss hordás és a fészek közepét kitisztították az anyáknak, a fedett mézet is áthordva. A fiasítás csökkenésével pedig pont a kelő fias helyére, azaz középre teszik a friss mézet. Nekem ezért kellett novemberbe átnézni az állományt, mert a törzsek fészek közepe nyitott mézzel, tenyérnyi fiassal és gyakran félkeretnyi friss virágporral volt tele. Egyik se jó télen a fészek közepébe. Az etetést pedig a méztérbe raktározták az akkor még összehúzódni se akaró, nyári erősséget mutató családok.
Még fiatal vagyok, de a klímaváltozás rövid távon is egyértelmű számomra. Kölök koromba a homoki területről dőlt a nektár, talajvíz a Homokhátságon is 2 m körül volt, gyakran hosszan tartó belvizekkel. Bükköny, kutyatej, vaddohány a biztosan mézelők közé tartoztak. Ma talajvíz 6-8 m, minőségi vaddohány mézet utoljára 2011-ben pörgettünk. Tavaly már jobbnak véltem az elvándorlást a sivatagból.
A mentor kapcsán pedig teljesen egyetértek. Nekem mentorom nagyapám volt, az ahogy ő méhészkedett mára már elavult. De a méhek szeretetét az emberbe örök életre belenevelte. Ez jelent a legtöbbet, mert enélkül már többször abbahagytam volna.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.23. 18:15 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2016.08.11. 15:39
Hozzászólások: 36
Reggel ki vittem pár családot a garázsból. 10 fok volt délután,és kettő családot meg bontottam kíváncsiságból. Mindkettőnek 5 keret nyitott tenyérnyi fias,amiből 3 keret fedett. A kint maradt méhek közül is meg néztem kettő erősebbnek tűnőt, itt két keretben volt fedett fias (kb fél tenyérnyi). Nyitott fias csak a kidobált sejtekben volt,meg egy keret napos petés.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.23. 17:24 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Kedves méhekkel zümmögő!
Tele vagy energiával, mondod a jobbnál jobb tavaszi építési eredményeidet, a repcén milyen jól hordanak a méhek… Aztán cinikus vagy a mentoroddal kapcsolatban. Hát nem tudom, nekem ezek olyan életidegen gondolatok.
Kezdjük a kérdéseddel:
méhekkel zümmögő írta:
Mikor volt utoljára olyan tél ami októberben kezdődött és március derekára véget ért. ... Előttem jól írták nincs tél csak egy hetes lehülésekkel tüzdelt ősz.

Ne ebből az utolsó télből indulj ki. Az elmúlt években volt több olyan időszak is, amikor októberben beköszöntöttek a fagyos napok. 2011-ben biztos vagyok, hogy márciusban már jó idők voltak. Beidéztem a meteorológusok által készített jelentést az időjárás változásról. Nem annyira riasztó a kép, mint ahogy leírod. Nem kell mindjárt mindent egészen másképp csinálni.
méhekkel zümmögő írta:
Másik szerinted normális e az évek óta tartó aszályos nyár amit te is észleltél.

Kicsit általánosítottál azon, amit én írtam: „egyre többször előforduló csapadékmentes időszak” A tavalyi nyár példának okáért nekem egészen ideálisnak tűnt. Előtte években voltak nyáron aszályos időszakok.
méhekkel zümmögő írta:
Hogyan telelsz be szeptember 18- ra " mert régen ezt mondták" amikor októberben 40dkg és kiló között méred a napi édesharmat beáramlást majdnem a hónap végéig ? Azt mondták a nagy okosok etessek rá. Egy kilóra? Mennyit????

Bizony ezt mondták a régiek, ez volt az aranyszabály. Akkoriban – úgy emlékszem – a napraforgó volt (nekem )az utolsó dömpingvirágzás. Utána már csak nyalogatni való akadt. Augusztus 20. követően kialakítottam a téli fészket és volt pár hét az esetlegesen (mindig előforduló) gyengébb családok a téli élelmet beadni. Ez annyiban változott, hogy van már aranyvessző is. Aztán most már van zöldítés is. Van virág bőven. Ha most Te is ugyanúgy telelnél be, mint a régiek mondták, akkor szeptember első felében kész a fészek és tele van a téli élelemmel. Ha ezek utáni időszakban van még hordás, akkor az a fészek mellett hagyott félig mézes keretekbe raktározódik. Így nem kerül a téli élelem közé. Ahhoz csak tavasszal nyúlnak, amikor a fészekben már fogytán van (nem elfogy, csak fogytán van) az élelem. Itt most én is kérdeznék tőled: etettél rá? Mit csináltál? Vagy hagytad a csudába az egészet, majd lesz valahogy.
Kicsit visszakanyarodnék az elejére:
Nekem a tavaszi eredményeidből már csak az hiányzik, hogy repce előtt pergetsz egy hatalmasat. Feltettél egy kérdést, mintha meg is szeretted volna válaszolni, de a választ nem találtam:
méhekkel zümmögő írta:
Ha a március ilyen amilyen a rendelkezéyre álló idő töredéke alatt hogyan érhető el , termelőképességre való fejlődés? 4 petét rak az anya egyszerre, vagy 10-et?

A repcén irigykednek rád a méhésztársak. Mondtad nekik, hogy csak az állomány javát vitted el, az áttelelt állomány x%-át? Mert a szomszéd méhész lehet, hogy az egész állománnyal kivonult. Akkor lehet, hogy már nem irigyelt volna. A szomszédnak nem azért kellett a repcehordás, hogy a még gyenge családokat felhozza akácra?
Volt egy mentorod az elején, amikor nekiálltál méhészkedni. Mi lett volna belőled, ha nincs ez a mentor? Akkor is méhészkednél, ha egyedül kellett volna nekiállnod? Ne legyél cinikus vele szemben! Még akkor sem, ha most így utólag butaságokat vitt végbe. Köszönd meg neki azt az akár egészen pici segítséget is, melyet neked adott, legalább az idejét. Ha pedig úgy látod, hogy neked valami jobban megy, akkor segíts neki!

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.23. 13:53 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
:taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.22. 23:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.02.17. 13:09
Hozzászólások: 1719
Tartózkodási hely: Pest megye
A klímaváltozás nem kérdés. Kádár alatt :lol: csak pár nap volt nyáron 30 fok C fölött és azt kánikulának hívták. Manapság a 35-38 fokon senki meg se lepődik. Akár június elején. A telek is melegebbek. Viszont időnként a régi időket idéző hidegek törnek be, ami rövid idő alatt is (1-2 éjszaka) hazavág sok mg kultúrát.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.22. 22:16 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
Jaj Istenem ne ragadjátok már ki ennyire ezt a dinós klimás dolgot. :ut Balázs nem hal ki mert ő rajött hogy változtatni kell ha akar valami mást is látni, nem csak azt amit" már régen is megmondtak " Ő lépett, változtatott, valamin, és ő már nem nevet ki mint más ha azt olvassa hogy mennyit épít a méh aprilisig. Na ha valakinek kimossák az agyát valami régi demagóg dumával amikor minden más volt az országban a családok száma a klíma a legelők és ebben él éveken keresztül szerinted fog váltani. Nem . Így csak marad a hitetlenkedés meg a megmagyarázás önámítással keverve. Ja meg a jóvanazúgy politika. Egyszer repcén rámköltözött egy Szabolcsi méhész a fiával. Egy utcàban laknak nem messze egymástól. Apunak 200 család a fiúnak 250 és még a szembe szomszédnak állítólag 300 akinek amúgy ők adták el a méhet.Azt kérdezik tőlem, " mondjak már valamit erről a repcéről mer ők még nem voltak rajta soha" 20 év méhészkedés után forgón is még csak az előtte való évben voltak, de hogy ők milyen hülyék hogy eddig nem mentek soha forgóra, mert hogy lóvéba milyen jó volt. Majd kiszámolták mennyijük lenne már ha legelejétől jàrtak volna forgóra. Vettem egy nagy levegőt. Mondom baker mennyi család van egy utcában? Szerintetek? Elmondása szerint aki őt tanította azt mondta hogy akácig cukor, akác után cukor. Na ott ledobtam a láncot, kértem 10 perc szünetet. Mondjuk ők sem hitték el hogy mire kèpes a méh. Nem is bizonygattam. :) Peti a klimaváltozás és a betelelésre tennék föl pár kèrdést ? Mikor volt utoljára olyan tél ami októberben kezdődött és március derekára véget ért. Mint az én gyerekkoromban. Előttem jól írták nincs tél csak egy hetes lehülésekkel tüzdelt ősz. Másik szerinted normális e az évek óta tartó aszályos nyár amit te is észleltél. Nem mondhatod hogy a nyári klima nem változott meg, meg a téli sem, hanem ezt csak mind a moziba láttad! Jó hát itt tényleg nem olvadnak a jéghegyek helyette most is van 10cm hó, ja meg tegnap meg medölt a hidegrekord. Következő kérdés. Hogyan telelsz be szeptember 18- ra " mert régen ezt mondták" amikor októberben 40dkg és kiló között méred a napi édesharmat beáramlást majdnem a hónap végéig ? Azt mondták a nagy okosok etessek rá. Egy kilóra? Mennyit???? Na mind1 haladni kell a korral, idővel...... stb Na mostmàr tényleg nem reagálok csak arra hogy mi újság a méhesbe. Max privátban beszéljünk akit érdekel a mondandóm. :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.22. 21:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Igazad van tsanyi, nem sok minden változott:
http://www.met.hu/eghajlat/eghajlatvalt ... yarorszag/
Szerintem ennyit a klímaváltozásról, mint befolyásoló tényezőről.

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.22. 21:31 
Online
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.24. 07:28
Hozzászólások: 6274
Tartózkodási hely: Észak-Zala
LPeti írta:
.....Amit én gondolok az időjárás változásáról, az inkább a nyári egyre többször előforduló hosszú csapadékmentes időszak. ......

.....Ég a napmelegtől a kopár szík sarja,
Tikkadt szöcskenyájak legelésznek rajta;
Nincs egy árva fűszál a tors közt kelőben,
Nincs tenyérnyi zöld hely nagy határ mezőben.......

. Arany János

_________________
advocatus diaboli


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.22. 21:31 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.01.19. 17:50
Hozzászólások: 299
Idézet:
, termelőképességre való fejlődés?


tudjuk mikor nyílik az akác? :ut


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.22. 21:18 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Méhekkel zümmögő! Gratulálhatsz Balázsnak, bár ő sem a klímaváltozást okolja és nem a dinókat hívja segítségül a probléma megoldásához. A klímaváltozás szerintem a telelést még egyáltalán nem befolyásolja. Amit én gondolok az időjárás változásáról, az inkább a nyári egyre többször előforduló hosszú csapadékmentes időszak. Mintha pár évtizeddel ezelőtt a nyár csapadékosabb lett volna. Több mézet lehetett nyáron elvenni akkor, mint mostanság. De ez már az időjárásról szól, nem ide való téma és a dinoszaurusz sem. Ha nagyon kötni szeretném valamihez a tavaszi első kaptárbontást, az a barackvirágzás kezdete. Nekem onnan indul a konkrét méhészeti szezon. És nincs lepényezés, meg egyéb bármi. Amelyik családnak veszni kell, az meg hadd vesszen, nincs mit tenni. Csak a jó családokkal érdemes foglalkozni. Mindezt én így gondolom.

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.22. 20:41 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
Balázs :taps


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.22. 20:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Márciusban való építés nem elsősorban a családokon, hanem a legelőn múlik. Tizenévig gyengébb tavaszi legelőn voltunk, folyamatosan lepényezni kellett a méheket, mert a vasszöget is megették. Új helyre mentem és tudom, hogy jó idő esetén minden 5 keret fölötti családnál loccsan a nektár, épülnek a keretek. Pedig előtte repcéig a régi helyen a 10 keretes se hordott felesleget, így nem is épített jól.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.22. 18:50 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2014.02.09. 19:13
Hozzászólások: 392
Szerinted nem felelőtlenség a méhekbe 10-20éves tapasztalat után bele beszélni a klímaváltozást ? Vagy már az is klímaváltozás ami 2013 óta történik ? Ne kongassuk szerintem még ezt a vészharangot....


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.22. 16:26 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
Petro írta:
Gondolom, hogy az áprilisi kaptárbontás nem azt jelenti, hogy április 28. körül kezdjük el nézegetni a méheket. Én sem méhészkedem márciusban, az okokat lentebb leírta a kolléga. A jövő hét végén talán megnézem őket.(bár szombatig még március van :oops: ) Ettől függetlenül a három félkeret ki fog épülni a jövő hónap végéig. Egyszerűen feleslegesnek tartom a korai bontogatást. Egy régi mondás szerint áprilisban kell letaposni a füvet a kaptárak mögött.

Ugye ugye. Már megint a régi mondás. Szegény dinoszauruszok. Szerintem akkor kell letaposni amikor anna ott az ideje. Sokan el sem tudják képzelni, hogy 3 félkeret áprilisig kièpül. De nem baj. Hőszigetelt rakodóban védett helyen telelek. Szerintem menne több is. Az alap az mindig 2 félkeret, tavaj ment a 3 keret. Mind dátumozva van alkoholos filcel. Jaj tudom utólag írtam rá, meg majd most olvasok sok hasonlót. Mind1 Szeretném a "vitát" lezárni mert ez egy másik topicba való beszélgetés. Megpróbálok nem reagálni azokra a bejegyzésekre amik nem a ( mi újság a méhesben) témával foglalkoznak. :D
Kitartás mindenkinek. :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.22. 15:45 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.06.22. 12:01
Hozzászólások: 112
Tartózkodási hely: BAZ
Gondolom, hogy az áprilisi kaptárbontás nem azt jelenti, hogy április 28. körül kezdjük el nézegetni a méheket. Én sem méhészkedem márciusban, az okokat lentebb leírta a kolléga. A jövő hét végén talán megnézem őket.(bár szombatig még március van :oops: ) Ettől függetlenül a három félkeret ki fog épülni a jövő hónap végéig. Egyszerűen feleslegesnek tartom a korai bontogatást. Egy régi mondás szerint áprilisban kell letaposni a füvet a kaptárak mögött.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.22. 15:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2015.04.20. 09:05
Hozzászólások: 24
"Áprilisig 3 félkeretet épitenek a családjaim"

Már ezért megérte feljönni :D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.22. 15:07 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
Balázs! :) Áprilisig 3 félkeretet épitenek a családjaim. Szerinted hogy? Nem úgy mint ahogy itt olvasom hogy akkor bontok elsőnek. Márciusba a gyengéket felszámolom. Én nem szoktam a gyengét erőítgetni, mert az egy erős rovására megy. A gyengét gyengiteni az erőset erősiteni szomtam. Ha a március ilyen amilyen a rendelkezéyre álló idő töredéke alatt hogyan érhető el , termelőképességre való fejlődés? 4 petét rak az anya egyszerre, vagy 10-et? Igen sajnos látom repcén a táblákat pl. tavaj. 200 caládnak 300 családnak foglalt hely. Aztán mikor atmegyek szomszèdolni látom én hogy miért irigykednek rám. Relcére termelő egységet viszek mindig. Ott a repcén meg látom hogy 3 ,4 léputcás NB s méhészek még tüzdelnek. Na mind1 nem is beszélek róla. Majd mindjárt ugy is jól megkapom. :roll: :roll:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.22. 14:04 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
LPeti írta:
Méhekkel zümmögő! Mi ez nagy ámokfutás a gondolatokkal?
A mentorod okos volt, de te már tudtad, hogy a mentorodnak nem lesz igaza. Valószínűleg valamit nem olyan jól végeztél el, mint a mentorod, ezért gondolkodtatok erről eltérően. Nem volt akkor semmi más, mint később indultak a családok. De ez nem járt tömeges pusztulással.
A méhek meddig bírják méhész nélkül? Jó a kérdés. Én itt csak ámulok, hogy többen már agyon méhészkedik magukat. Nálam áprilisban van először kaptárbontás. Nem feltétlenül követendő, de nincs addig teendő. Mert, az őszi atkaírtás megtörtént, virágporos keret benn maradt a fészekbe és:
bükk írta:
Unalomig ismételt,vagy demagóg szövegnek tűnhet:jól,bőségesen kell betelelni a méheket.

A kaptáron belül zajlik az élet. Az időjárás pedig olyan, amilyen. Miért kell tavaszra hagyni, amit ősszel is el lehet végezni?


Azért gondolom nálad is szokott lenni anyátlanodás, meg gyengülés is néha-néha. A családroncsok és anyátlanok rablás veszélyesek. Normál évben áprilisig meg már megszorulhat az anya a virágportól, már csak azért is kezelni kell őket.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.22. 12:38 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
LPeti. Sajnálom ha nem hallik a mondandomban a cinizmus, a mentorommal kapcsolatban, ez biztos annak köszönhető hogy nem jó a kifejező készségem. :) Amúgy abban az évben 13- ban szétváltunk. Jahh és amúgy akkor másnap a kaptárrugdosás helyett az öreg is összerakta az állományát. Végig káromkodott mert hogy akkor hogy lesz ebből szaporítás amit elad....blablabla. Ezért rendül meg benne a hitem nekem is meg az öcsémnek is. Amennyi hülyeséget akart nekünk magyarázni, valahogy egy szakkönyvben sem kaptam visszacsatolást. Ja 16- ban égették a méhét meg a tanítványának is. De ez nem ide tartozik. Csak hogy megnyugodj nincs semmi ámokfutás.
Tudod amikor azt mondja valaki a méh tudja a dolgát és kitelel.......stb. Én pont ezt mondom, hogy igy van. Az is egy kitelelt méh, amikor az anyát közrefogja egy marék méh, a többi meg az aljdeszkán " szunyál ". Láttam már ilyet, nem egyet míg méhegészségügyes voltam. Meg hozzá hatalmas szövegeket hallgattam. Bele is fáradtam.
Azt gondolom hogy nem észrevenni a környezet változását, majd ahhoz nem alkalmazkodni, hanem hajtani valamit ami már nem is biztos, hogy úgy van, az elég veszélyes játék. Aki nem hiszi kerdezze meg a dinoszauruszokat. Ők is a megváltozott klima miatt pusztultak ki. Ha tudtak volna alkalmazkodni ma is elnének.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.22. 11:04 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.04.26. 20:19
Hozzászólások: 342
Tartózkodási hely: Veszprém megye, Tüskevár
Méhekkel zümmögő! Mi ez nagy ámokfutás a gondolatokkal?
A mentorod okos volt, de te már tudtad, hogy a mentorodnak nem lesz igaza. Valószínűleg valamit nem olyan jól végeztél el, mint a mentorod, ezért gondolkodtatok erről eltérően. Nem volt akkor semmi más, mint később indultak a családok. De ez nem járt tömeges pusztulással.
A méhek meddig bírják méhész nélkül? Jó a kérdés. Én itt csak ámulok, hogy többen már agyon méhészkedik magukat. Nálam áprilisban van először kaptárbontás. Nem feltétlenül követendő, de nincs addig teendő. Mert, az őszi atkaírtás megtörtént, virágporos keret benn maradt a fészekbe és:
bükk írta:
Unalomig ismételt,vagy demagóg szövegnek tűnhet:jól,bőségesen kell betelelni a méheket.

A kaptáron belül zajlik az élet. Az időjárás pedig olyan, amilyen. Miért kell tavaszra hagyni, amit ősszel is el lehet végezni?

_________________
"Legtovább tart, ami becsületes!"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mi újság a méhesben?
HozzászólásElküldve: 2018.03.22. 09:08 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2012.02.22. 21:33
Hozzászólások: 82
Szeretném megkérdezni hogy egy méhészet méhész nélkül meddig életképes???!! esport mondjuk van 100 családod meg mered e tenni, hogy mától nem csinálsz velük semmit Csak dőlj hátra és nézd az életképes méheidet hogy mivé válnak. Na majd eszedbe jut néhány furcsa hozzászólás....

szigetivili :-)

Sajnálom hogy csak egy részét olvastad annak amit én írtam, nyilván így érthető a hozzászólásod. Nos ha visszább megnézed én nem írtam hogy pincében vannak a méheim ;-) Műhelyben vannak a méhek. A másik amit szintén nem olvastál hogy bevittem őket még a hideg előtt . Ugyanis én is kint teleltetem a méheimet mint mindenki más, hisz ez a természetes. Viszont én sok mindenkivel ellentétben nem felejtettem el a 2013-at. A gyönyörű életképes méheim akikre akkor március elején az életemet rátettem volna, majdnem a semmivé váltak. Tudom ez is csak" sírás rívás ajnározás", és rosszul láttam akkor is amit láttam tudom. Na a nagy okos mentorom mondta nem baj az majd feljönnek valahogy.Akkor tudtam hogy sehogy. Rugdosta lökdöste a kaptárokat hogy a rostára zúduló méh látványától majd megnyugszik. Hát nem annyira zúdult az a méh. Akkor én azonnal összeraktam az állományomat termelőre. Ezzel a bepakolással csak annyi a célom hogy azt a NYITOTT fiasítást nevelje fel amivel bevittem őket.Tudom hogy a hideget kibírják a méhek de milyen áron? Azt is hallottam már hogy januárba már petézik így nem kell félni . Na ja. Nem tudom valaki látta a hőmérőt most márciusban mielőtt bejött a hideg?? 17-18 fok volt nálunk. A méh az összes fiókot úgy járta hogy öröm volt nézni. A tartós 17-18 fok egyik estére lement -6 fokra. Meg van matekból hogy az mekkora különbség? Persze tudom semmi nem változott a méhek okosak kiterjedve maradtak a kaptárakban és gondozzák azt a 3-4-5 fias keretet víz meg fehérje nélkül tudom tudom. 13-ba is ezt tették. Szóval a ma esti -7 fok is pont egy ilyen márciusi fias nevelő kiterjesztő idő. Kedves méhész hozzászólók kár az önámítás. A méhek nem buták fehérje és víz nélkül a mínusz fokok már csak hab a tortán.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 17402 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 349  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: kágyé, tsanyi valamint 22 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.