Pontos idő: 2024.04.28. 15:10

Időzóna: UTC + 1 óra





Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5740 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 115  Következő
  Nyomtatóbarát verzió Előző téma | Következő téma 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2023.03.11. 18:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
zsirosmeheszet írta:

Ne kelljen oda menni itt a hozzászólás .Egyben lehet olvasni .


Na oda átmenni nem nagy ügy, vármegyebérlet sem kell hozzá. :ut
A minap azt mondtad, hogy ellenkezik a fórumszabályzattal bármit onnét idézni. Elmagyaráztad nekünk, -mert szóvá tettük-, hogy hova tűnt bné hozzászólása, aki nem tudom megjelölte-e a forrást, de valószínűleg nem. Akkor most szabad, vagy nem?
Aztán amikor rákérdeztünk, akkor meg megszakítottad a beszélgetést, sőt azóta sem szándékoztál velünk beszélgetni, mert hívtunk.
Akár Nagyernyei. Be is idézem, mivel akkor ugye szabad, nem kell hozzá odamenni.

Re:Szakma-politika
« Válasz #4162 Dátum: 2019. December 12. 19:19 »

"Amit szabad Jupiternek, nem szabad a kisökörnek."
Nagyernyei Attila


Üdv: az egyik kisökör.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2023.03.11. 12:33 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Odaát Jenő arra biztatott, hogy itt is írjam meg, amit ott megtettem. Én inkább csak a linket mellékelem.
viewtopic.php?&f=6&p=182163#p182163

Itt inkább tovább fűzném a gondolatot. A kiindulási alap ez a hozzászólás.

Idézetet írta: deGonosz - 2023. Március 03. 08:26
"Ehhez csak annyit fűznék.. Az OMME elnöke itt volt Gyöngyösön méhész gyűlésen, és azt mondta, szomorú , de mindenki térjen vissza az eredeti szakmájához, mert a méhészetből már nem lehet fő állás kent meg élni."

Akkor az elnök elvtársúr kezdheti magával, visszamehet farmerikába Dick bácsikához bölényeket terelgetni, legeltetni, ahol a kínai talicska tönkretette a Ford teherautót!

deGonosz-szal szemben érzett személyes szimpátiámon túl nagyon fontosnak tartom ezt a néhány tömör mondatot. Nem akarok én a jelenlegi elnökkel szemben személyeskedni. Azonban azt gondolom, hogy igenis vannak ügyek, amelyekért harcolni kell. Ha az elnök személye ezért célpontba kerül, az azért van, mert egy OMME tagnak joga van kérdőre vonni az elnököt. Ha az elnök ezt jelentette ki, akkor ez egyet jelent azzal, hogy vennie kell a kalapját. Nem állhat útjában annak, akinek más elképzelése van a magyar méhészeti ágazatról, mint neki. Ha az ő tudása eddig terjed, akkor itt kell kiszállnia. Ez így nyilván csak egy lózung, éppen ezért szeretném elmondani, hogy mi a bajom az elnök úr álláspontjával. Amellyel szemben lehet ellenérveket felhozni, és ha meg tud győzni, akkor én hajlamos vagyok elfogadni azt. Azt is leírom, hogy milyen ellenérvekre gondolok.

Az odaát megtett hsz-ben utaltam az OV elé terjesztett napirendi pontokba foglaltakról. Ott az egyikről írtam, itt a másikat citálnám. Ebben a feladattervekben van egy pont, mely így szól: Az EU-ba érkező kínai méz elleni antidömping eljárás kidolgozása. Mi ezzel a bajom? Az, hogy az antidömping eljárás azt jelenti, hogy elismerjük azt, hogy Kínából méz érkezik az EU-ba, nem pedig hamisítvány. Ez akár még igaz is lehet, de ezt csak akkor lehet kijelenteni, ha a széleskörű EU tagországokat érintő kereskedelmi mézellenőrzés, melyben a 2 AFGP vizsgálat kiemelt szerepet kapott, azt mutatja, hogy nincs hamisítvány az üzletekben. Mielőtt bárki fennakadna ezen a mondatomon, szeretném jelezni, hogy elképzelhető, hogy ugyan hamis méz érkezik az EU-ba, de lehet hogy reexportra kerül. Tehát itt csak csomagolják, és az EU-n kívülre szállítják. Tehát ez egy releváns ellenérv lehetne. Történt 500 vizsgálat, és hamisításnak nyoma sincs. Ehhez be kellene mutatni az 500 vizsgálati eredményt. Ekkor még megállhatná a helyét az antidömping eljárás. Azonban a következő lépés az, hogy a beérkező import tételes vizsgálatával kell meggyőződni arról, hogy tényleg mézről lehet-e beszélni? Ha nem, akkor felesleges antidömpingről beszélni, mert ez bűncselekmény. Itt is be kell mutatni az eredményeket.
Az csak hab a tortán, hogy az antidömping eljárás során a szabályozás során a gyártók nyilatkoznak arról, hogy tényleg az EU-s termelési költségek alatti árszinten érkezik be a méz, amely veszélyezteti az EU-s gyártókat. Értitek ugye? Gyártók, nem méztermelők! Tehát az üvegezők, majd azt fogják nyilatkozni, hogy ők nem akarják a kínai mézet? Ilyen szabályozás mellett miként akarja az elnök úr, hogy a gyártók kimaradjanak az eljárásból, és csak a termelők szava döntsön?
Tehát azt gondolom, hogy az elnök úr azért jutott arra a gondolatra, hogy a méhészek térjenek vissza eredeti szakmájukba, mert nincs meg a tudása ahhoz, hogy mit is kellene tennie. Tudom vannak, akiknek az a véleménye, hogy nem a tudással, hanem az érdekekkel van a baj. Ezt a lehetőséget sem szabad figyelmen kívül hagyni, függetlenül attól, hogy nekem nem ez a véleményem. Ha pedig továbbra is élvezi a tagság bizalmát az elnök, akkor nekem, a kisebbséghez tartozónak ezt tudomásul kell vennem. De ahhoz meg kell kérdezni mindenki véleményét, hogy az elnök szakmai stratégiája elfogadható-e számukra vagy sem. Szóval nem arra gondolok, hogy elég a küldöttek véleményét megkérdezni.

Ne kelljen oda menni itt a hozzászólás .Egyben lehet olvasni .

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2023.03.11. 12:19 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
"Odaát (mármint ugye ideát) Jenő arra biztatott, hogy itt is írjam meg, amit ott megtettem. Én inkább csak a linket mellékelem."

Köszönöm cerana!
Nagyon várom a Klubvezető Úr által közölt brossi választ. Vagy elhallgatja, mint amiként azt szokta.
Mekkora felháborodás volt még a Mészáros vezette OMME alatt, amikor csak akár azt a "fenológiai" jelentést is elhagyták. Most meg a tagság semmit nem tud. A küldöttek meg aztán :cry: néhány kivétellel.
Hej bezzeg most, amikor ég a ház, és a méhészek már a mézárak és felvásárlás hiánya miatt sorozatban méheiket, eszközeiket árusítják ki, még mindig a méhészt hibáztatja Nagyernyei. A gyógyszer-cukorról semmi hír, az állatjóléti majd valamikor.
Mit kapnának azok, akiktől átvették az egyesület irányítását, ha ilyet csináltak volna. Igaza volt Bezzegnek. Jól tette, hogy nem indult semmi tisztségért. Én a helyükben hátra dőlve mosolyognék, remélem ők is ezt csinálják.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2023.03.10. 12:44 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
cerana írta:
... Lassan április van, a nyilvánosság nincs tájékoztatva semmiről. Nekem nagyon negatív véleményem van az OMME vezetési módjáról. Azt látom, hogy kezd elveszni az elnök lába alól a talaj. Magához köt döntési jogköröket, melyekkel látható módon nem tud megbirkózni. Nincs prioritási sorrend a cselekvési terveket illetően, a feladatok delegálása nem történik meg, miközben az ágazat lassan elvérzik. A most zajló áttervezést a tört időszakban kellett volna előkészíteni. Bennem felmerült az elnök visszahívásának kezdeményezése. ...


Sajnos ezt kevesen látják. Ránk vonatkozik a: "a visszavonulót fújó harsonák" (Jómegaszontami?ezanagyernyei?) Ha most lennének a választások, az események ismerete semmi hatása nem lenne a választókra. Akár a nagypolitikában.
De te kedves cerana tudsz írni oda is, ahonnét engem kizártak az ilyen írások miatt, mint amit te most lepötyögtél. Írd meg Nagyernyeinek ott, mert a "ződet" nem olvassa. :lol: Egyébként az OMME a nyugalom és a béke szigete a választások óta. :roll:
A méhészek meg ilyen érdekvédelmet választottak. Megérdemlik.
El sem merem mondani, hogy éppen mivel nyúzzák a Klubvezető Urat, mert a fórumműködés szabályzata miatt TILOS.


"Többször az a vád ért a szeptember 5-i választás után, hogy minek rúgok bele a földön fekvőkbe?
Önkritikát gyakoroltam, és nem forszíroztam tovább a méhészeti közéletben eddig tapasztalt legnagyobb pofont.
Kérdésem már csak az lenne, hogy a bukott félre nem vonatkoznak a visszavonulót fújó harsonák?
Ugyanis vannak akik nehezen viselik az "arcra esést" és sorra keresik azokat a lehetőségeket, hogy az ellenlábasaikat feljelentsék, vagy megpróbálják kizáratni az OMME-ból.
Majd csak egyszer belátják, hogy be kéne fejezniük, vagy vállalják az újabb pofonokat.
Szerintem van még lejjebb, ezt be fogják néhányan bizonyítani.
Lényeg, hogy a jelenlegi elnökségben számukra nincs hely, ugyanis ott a nyugalom és a béke lett az Úr!...nélkülük.
Nagyernyei Attila"


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2022.06.20. 19:10 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Fishraptor írta:
Zerdahel írta:
Van kb. 40 kg nem eladható mézem. Hogyan készíthetnék ebbol jó cefrét.


Vidd le a cukorfokot 20 -as alá vizzel , h ez megvan borélesztő és mehet a napra!

Azért élesztő tápsót is adjál hozzá nehogy hibásan erjedjen.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2022.06.20. 19:09 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.09.16. 20:26
Hozzászólások: 3309
Tartózkodási hely: Tapolca
Fishraptor írta:
Zerdahel írta:
Van kb. 40 kg nem eladható mézem. Hogyan készíthetnék ebbol jó cefrét.


Vidd le a cukorfokot 20 -as alá vizzel , h ez megvan borélesztő és mehet a napra!

Azért élesztő tápsót is adjál hozzá nehogy hibásan erjedjen.

_________________
Óvd a méheket véded a Földet!
Képeim:
http://meheszforum.hu/album/index.php?cat=10006


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2022.06.11. 16:41 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2017.08.20. 17:05
Hozzászólások: 11
Zerdahel írta:
Van kb. 40 kg nem eladható mézem. Hogyan készíthetnék ebbol jó cefrét.


Vidd le a cukorfokot 20 -as alá vizzel , h ez megvan borélesztő és mehet a napra!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2022.06.11. 05:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2013.04.19. 19:38
Hozzászólások: 368
Van kb. 40 kg nem eladható mézem. Hogyan készíthetnék ebbol jó cefrét.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2022.03.07. 09:12 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:01
Hozzászólások: 592
Tartózkodási hely: Szank
Igen! Akinek nincs facéja az is olvasná!

_________________
S. Csontos Zoltán


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2022.03.06. 19:50 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Mi lenne a Facén vitatkozók ide is leírnák amit zárt csoportban vitáznak. :taps

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2022.03.02. 08:15 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Minden évben meglepődnek, hogy tél végén a méhészek lepényt akarnak venni...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2022.03.01. 17:58 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.01.04. 20:34
Hozzászólások: 52
Én múlt héten vásároltam személyesen, alig volt lepény ( 21db beestart), de éppen nagy erőkkel készítették a lepényeket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2022.02.23. 13:15 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Tegnap felhívtam őket, 3. csengésre felvették. Mondom nekik, hogy a januárban megrendelt complex lepényeimről a számlát február 4-én megkaptam, de a terméket még a mai napig nem. Azt ígérték a héten mindenki megkapja. Hát kíváncsi leszek... Igazából lassan nem is kell, mert ha a héten nem kerül be, március elejétől már nem biztos hogy elhordják. Ott lesz a kecskefűz, a tiszafa, meg minden más is már.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2022.02.23. 12:42 
Offline
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.09. 20:20
Hozzászólások: 9385
Tartózkodási hely: J-N-Szolnok
Facén is panaszkodnak erre sokan...

_________________
NB fészek+2x1/2NB szűz méztér(néha 3)
Halad az, csak csinányi köll....
"Tükörbe nézünk, de önmagunkba soha..."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2022.02.23. 09:40 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.02.28. 14:40
Hozzászólások: 185
Tartózkodási hely: heves megye
Már hetek óta nem tudom elérni a hosszúhetényi székhelyű VERNALIS Bt.-t. Se telefon, se email.
Valaki a közelben tud róluk valamit?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.11.09. 13:35 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag

Csatlakozott: 2014.01.22. 20:20
Hozzászólások: 33
Töröltem a korábbi írásomat , mert lehet , hogy sérti a személyiségi jogait az érintett személynek.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.09.20. 07:56 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Érdekesség Экструдер АВВ-100. Сколько мёда в забрусе. 09.08.19

https://www.youtube.com/watch?v=eH6WhVSNPsE

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.09.20. 07:47 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
oszkár írta:
Megbeszéltük! Az a fórumozgatás sok félreértésre ad okot!!!!!! A "távgyógyászokra" meg nem vagyok vevő!

Bence! A"Jenökezés" neked szól! Old meg a problémáidat ahogy akarod! Mi vagy te? A méheim megmentője?

Emiatt NEM akarok,sem összeveszni ,sem konfrontálódni senkivel! Még hogy te adsz nekem tanácsot.hogy megmaradjon valamennyi!! :D :D :D


Akkor a jenőkézés helyett kérlek bencézkézést írj oszkár! Engem meg hagyjatok ki a hülyeségeitekből. elvagytok ti ott a feketefehéren egymással...
Egyébként két csoportra osztotta egyszer egy anyanevelő édesapja a méhészeket. Azt mondta: " Két fajta méhész van. Az egyik veszi, a másik eladja a méheket."

A félreértés meg akár nagyot is robbanhat:


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.09.09. 16:44 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Rezgőkéses fedelezőgép Откачка меда 2020 - обзор. Станок для распечатывания рамок.

https://www.youtube.com/watch?v=kcsitOO0MfY

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.08.30. 21:43 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
István!

Lehet, de korántsem olyan idillikus mézelő méhekkel, mint a video szemlélteti.

A mézelő méhünk fóliába nem való, sajnos a tájolási problémák sokkal nagyobbak, mint a video illusztrálja.

A szamóca megporzására a méhünk alkalmas, kell is használni valamilyen megporzó szervezetet, mert a szamóca (földieper) igényli.

Fóliaházas, üvegházas megporzásra általában nem háziméheket, hanem poszméheket használnak a kertészek, hiszen a legtöbb -megporzást igénylő - fóliás, üvegházi kultúra gazdaságos megporzói elsősorban a poszméhek. A háziméh a paradicsomot pl. nem porozza, s vannak olyan kultúrák is, melyek esetében a méhes (és bármilyen, akár poszméhes) megporzás kifejezetten ellenjavallt. Ilyen kultúra pl. a kígyóuborka, mely parthenogenezissel (gyakorlatilag szűznemzéssel) termékenyül, s ha bármelyik megporzó szervezet megporozza (idegen, vagy kereszt-megporzással), akkor a termés torzulhat, görbülhet.

A háziméh nem igazán való a fóliaházakba, üvegházakba, hiszen ha kijut a termesztőberendezésből, akkor nemigen talál oda vissza, s ez fordítva is igaz, sokszor a termesztőberendezésbe bejutó méh nagyon nehezen (vagy sehogyan) talál ki onnan és jut haza. Nálam is százával pusztultak el méhek a fóliaházakba betévedve, mert sajnos a "programozásuk" folytán nehezen találtak ki onnan. A vektorhálós védelem viszont csak kényszerszellőztetés mellett használható, az a rovarháló, amely a rovarok (így a megporzó rovarok) ki- és bejutását megakadályoznák, a természetes szellőzést is gátolják (ezért nem alkalmas a fóliaházak, üvegházak rovarok be- és kijutása elleni védelmére a Raschel-árnyékolóháló, mert az is erősen gátolja a szellőzést.

A video azért sem hiteles, mert ha rovarmegporzást használunk fóliában vagy üvegházban, akkor a megporzó szervezeteket etetni is szükséges, a termesztőberendezésben rendelkezésre álló nektár- és pollenforrás általában nem elegendő. A poszméhes fóliás és üvegházi megporzás esetén a tartásra szolgáló "papírkaptár" (de bármilyen egyéb berendezés) szerves tartozéka az etető, s ezen esetekben is időnként "frissíteni" kell a megporzó állományt.

Valahogy így készül a "megporzó hardver": https://www.youtube.com/watch?v=oLucqyqg6L8

A "nagy" hollandoknál a szamóca megporzását így javasolják:

https://www.youtube.com/watch?v=LT-ycUYpeAY

https://www.youtube.com/watch?v=5pwXD90mCDk

https://www.youtube.com/watch?v=tat7SydfJV0

Felüdülésképpen a paradicsom megporzása:

https://www.youtube.com/watch?v=-v3PxZZmmL0


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.08.30. 12:55 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Úgy látom ide kerülnek az érdekes dolgok . Valaki mondja meg , lehet fólia sátorban beporzást végezni ? ( улей для теплиц )

https://www.youtube.com/watch?v=tsxbNlKKwrk

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.08.28. 17:07 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Nem a ruha teszi a méhészt .Младший специалист Лена проверяет пчелу Карнику на агрессию. Улей медовик готов к откачке меда

https://www.youtube.com/watch?v=jmlY7TlahqQ

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.08.20. 10:27 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.02.13. 18:52
Hozzászólások: 1875
Veszti1982 írta:
Szender? Gondolom


Igen! Jól gondolod!

search.php?keywords=hal%C3%A1lfejes+lepke&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Keres%C3%A9s


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.08.20. 10:21 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Segítséget szeretnék kérni azoktól akik tőlem vásároltak webes távmérleget.
Egy doktori kutatáshoz kértek tőle mérleg adatokat.
Kérném azokat akik hozzájárulnak, hogy mérleg adatait elküldjem névtelenül a kutatásokhoz, küldjék el nekem (e-mail, pü.), hogy a tavalyi évben mikortól meddig milyen méhlegelőn voltak, és kb. merre (elég egy közeli várost megjelölni).

Köszönöm a segítséget előre is.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.08.19. 19:10 
Offline
Tag
Tag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 21:35
Hozzászólások: 314
hoho, hogy-hoyg nincsenek a termelők névvel?
gdpr?
Akkor miért vannak a nagy forgalmazók nevesítve?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.08.19. 12:59 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Mézvizsgálatok 2020/2021
by Huller Dániel • 2021-08-13

http://www.omme.hu/mezvizsgalatok-20202021/

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.08.17. 19:58 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 06:37
Hozzászólások: 834
Tartózkodási hely: Tolna megye
Szender? Gondolom


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.08.17. 17:35 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.21. 12:57
Hozzászólások: 1118
Tartózkodási hely: Szombathely
Ezt tegnap szedtem ki egy aljdeszkáról.
Mi ez?


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Andor
http://www.meheszmerleg.hu/


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.08.08. 13:45 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Az újfajta szélturbinának nemcsak a teljesítménye ígéretes

https://365.reblog.hu/az-ujfajta-szeltu ... e-igeretes

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.07.17. 07:14 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2010.03.13. 12:06
Hozzászólások: 332
Tartózkodási hely: Pest megye, Tápiószecső
Érdekes beszélgetés...

Ne haragudjatok meg, de annyira megütötte a szemem ez a magyartalan és minden más nyelvi érzéktől mentes elnevezés.
Ez az elitehoney elnevezés sztem inkább visszatetsző és gyerekes, nekem az elittárskereső és az azon társkeresők jutnak eszembe róla, kiválasztottak, akik kiválasztották magukat...

A minőséget, mint jelzőt az elit fogalmával társítani egy olyan élő élelmiszer és orvosság esetén mint a méz, szerintem inkább vásári és lealacsonyító.
Nem mondjuk hogy elitkovászoskenyér, elitsajt és elitbor.
Az elit jelentése: nemes és kiváló, kiválasztott, stb.
Általában társadalmi csoportot jelöl, esetleg egyedet, egyedeket, amely vmely tulajdonságánál fogva kiemelkedő, magasabb minőségű, stb.
Nyelvi értelmezésem szerint totális zavar az elitméz.
Minthogy a méz nem csoport és nem egyed, stb...
De a folyamatosan romló nyelvi és kulturális közegben már ez sem meglepő, sőt beillik a sorba.
A csoport nevének megalkotására talán magasabb nyelvi kompetenciával megáldott személy segítségét illett volna kérni, szerény véleményem szerint.
A csoportosulás céljaiból és szándékaiból nem csorbít, de számomra kevéssé hitelessé teszi.
Jó szerencsét kívánok a munkához! Mert az a lényeg.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.07.17. 05:27 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2020.12.09. 15:07
Hozzászólások: 20
Köszönöm a válaszodat Pöte, igazából csak még több kérdést vetett fel bennem, de nem a rossz értelemben. :P
Remélem, hogy idén is lesz, és el tudunk menni a szakmai napra ! Szerintem bőven nincs eléggé népszerüsítve ez a csoport. Sem a médiában, sem pedig a méhészek között. Nem tudom, hogy ez azért van e, mert már amúgy is elég tag van, vagy szimplán nincs rá ember de az biztos, hogy több ilyen csoport kéne. Már évek óta rebesgetik, hogy létre kéne hozni értékesítő csoportokat egyesületenként, de én még nem láttam igazi előremozdulást a témában. Akinek lehetősége és ambíciója van a megvalósításhoz azt hagyni kéne "hallatni a hangját" és bőkezűen támogatni, de attól félek hogy ma magyarországon még más elképzelések uralkodnak.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.07.09. 12:35 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.11.02. 13:28
Hozzászólások: 4868
Tartózkodási hely: JNSZ - Karcag
Az On-Farm csapat gerince és más hasonlóan gondolkodó méhészek létrehoztak egy termelő és értékesítési szövetkezetet, biztos hallottatok róla: https://elitehoney.eu/

A szövetkezet elnöke Csáki Tamás, akinek jelenlegi munkája alig enged időt és energiát fordítani a régi, nagyszerű, hiánypótló de azóta hiányzó munkára.

Több fronton próbálom (mások mellett) megteremteni a lehetőségét a folytatásnak. Többek között az OMME tisztújítás során is voltak (vannak) ilyen ambícióim. A tudásszerzésre van igény, ez egyértelmű még akkor is ha döntési és pozícióban lévő személyek ezt nem így gondolják vagy próbálják azt éreztetni, hogy ez ne így volna. A (youtube->)MéhÉsz Tv erre egyértelmű bizonyíték. Természetesen volna helye a munkának is, számos ötletem van a méhegészségügyi kérdéseken túl is.

Meglátjuk mit hoz a jövő...

_________________
Nekem itt van dolgom, nekem itt vannak álmaim…


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.07.08. 18:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2016.05.13. 04:28
Hozzászólások: 349
Tartózkodási hely: Tiszapüspöki
Szerintem Pöte nemsokára válaszol. Ő onfarmos.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.07.08. 18:51 
Offline
Regisztrált tag
Regisztrált tag
Avatar

Csatlakozott: 2020.12.09. 15:07
Hozzászólások: 20
Sziasztok !

Valakinek van információja az ON-farm mozgalommal kapcsolatban ?
2 évvel ezelőtt Csáki Tamás tartott előadást a méhész egyesületemben és meginvitált minket az ÖMKi On-farm szakmai napokra. Most azon gondolkodom, hogy ha idén is meg lesz rendezve, akkor menni kéne.
Tamás sok jót mondott a kezdeményezésről, pl.: hogy részt lehet venni az aktuális méhészeti kutatásokban és hogy sok figyelmet fordítanak a méhészek közti tapasztalat cserére is.
Ha valaki részt vesz ebben közületek, akkor kíváncsi lennék a tapasztalataira. Ha olyan hogy nem akarod mindeki előtt megosztani akkor kérlek írd meg privátban mi a véleményed.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.04.13. 09:48 
Offline
Törzstag
Törzstag
Avatar

Csatlakozott: 2008.10.31. 18:29
Hozzászólások: 2231
Tartózkodási hely: Csurgó
Versenyfutás Kanadáért: Québec ostroma
Szerző: Zsíros Ádám 2021-04-13VILÁGTÖRTÉNELEM


https://ujkor.hu/content/versenyfutas-k ... ec-ostroma

_________________
Mérő szám? A tele hordók!


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.04.04. 15:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.31. 05:50
Hozzászólások: 564
Tartózkodási hely: Pest megye
És ez?
Csatolmány:
IMG_20210404_162343.jpg


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.

_________________
Amatőr hétvégi hobbiméhész.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.04.03. 22:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2010.08.02. 20:26
Hozzászólások: 847
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Ma jártunk egy kertészetben,egészen sajátos módja egy használaton kívüli jó állapotú kaptárnak


Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.01.24. 09:56 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Gyakorlati jelentősége egyenlőre nincs. Hogy lesz-e azt majd eldönti az idő.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.01.24. 09:17 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Valójában igen. Ott is van rá lehetőség, ahol van áram, de a jelenlegi feltételekkel még nem érdemes erre költeni. De ha változna :o :roll:
https://napelem.blog.hu/2017/02/07/szig ... rendszerek

A lényeg:
"A hibrid üzemű napelemes rendszer tulajdonképpen a hálózatra tápláló és a szigetüzemű napelemes rendszerek házasításából jött létre. Képes mind a hálózati-, mind a sziget üzemű rendszer üzemmód ellátására, vagyis képes az áramot visszatáplálni- és akkumulátorban is tárolni. Használatával növelhető a saját fogyasztás, csökkent hálózati áramvételezés mellett."


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.01.24. 08:57 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Azok a tanyák, ahol nincs áram , csak napelem, azok nem sziget uzemmodban mennek?


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.01.24. 07:39 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Lisztes írta:
kábelszakadással, akár napokig tartó kimaradásokkal, na akkor akinek van majd aranyat ér ha tud működni sziget üzemmódban.



meezesjeno írta:
Egyébként van egy sanda gyanúm, hogy próbálják elvenni a kedvét az embereknek a nem engedélyköteles rendszerektől, mert rontják a napelemparkok pi(a)ci részesedését.



A hálózati rendszerek nem üzemelnek sziget üzemmódban, marad az aggregátor. Sziget üzemmódot ott alkalmaznak ahol nincs hálózat, vagy drágább lenne a hálózat mint a napelem. Sziget módban most telefontöltésre, lakókocsiban, csónakon zömében akkutöltésre használják. Nekem egy 100 AH munkaakkut tölt a csónakban. Mindennapos használatra itt sem lenne alkalmas.


Nem fogják elvenni senki kedvét. Kell a megújuló energia. A napelemparkok elszámolása és engedélyeztetése sem előnyösebbre változott, mégis létesítik őket egy rosszabb feltételrendszer esetében is, mert még mindig érdemes. Addig lehet a jövedelmezőséget csökkenti, amíg a befektetőnek még megéri, és még mindig lehet.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.01.23. 19:23 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Lisztes írta:
Az nem tartható hogy nappal mindenki túltermel,


Dehogy termel túl. Tavaly nyáron is olvashattunk olyan híreket, hogy a forró napokon villamos energia gondok voltak az unióban.
Meg régebben is.

https://www.portfolio.hu/uzlet/20190602 ... unk-326353


https://www.vg.hu/vallalatok/energia/pl ... 2-2966159/

"Ezeknek a fontosságára kitért az augusztus elején frissített, éves kapacitástervében a hazai VER irányítója, a Mavir Zrt. is. Egyebek mellett azt írta, hogy a vizsgált, 2019. február és június közötti időszakban a fogyasztói igényeket 1000–3100 megawatt teljesítményű importtal lehetett kielégíteni, .."

Ugyan van villanyom a méheknél is, de azért karbantartom az aggregátort. Jobb félni :roll:


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.01.23. 16:40 
Offline
Tag
Tag

Csatlakozott: 2015.12.07. 19:13
Hozzászólások: 345
Tartózkodási hely: Békés megye
Németországban is eon van. Ahogy szaporodtak a napelemek a házakon, úgy változott az elszámolás. Most bár tárolni a megtermelt árramot nem tudják, azért mégis csak tárolási díjat számolnak fel. Így a végén egy kicsit mindenki fizet. Én abban látom a fontossági tényezőt, hogy az előre jelzések szerint az éghajlatunk változása miatt, számolni kell sok kábelszakadással, akár napokig tartó kimaradásokkal, na akkor akinek van majd aranyat ér ha tud működni sziget üzemmódban.
Az nem tartható hogy nappal mindenki túltermel, éjszaka meg kapcsoljuk be Paks 2-öt. És lassan mi is eléjük a küszöb értéket.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.01.23. 16:26 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Nevezzük akárminek. Nekem már ingyen termel az egyik. Ha meg változik a világ, és nagy lesz a különbség az "x" és "y" között, akkor lesz villanyautó amit nappal töltök, és akku rendszer.
Egyébként van egy sanda gyanúm, hogy próbálják elvenni a kedvét az embereknek a nem engedélyköteles rendszerektől, mert rontják a napelemparkok pi(a)ci részesedését.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.01.23. 09:32 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Most szaldo elszåmolásban vagy és maradsz is. Adok veszek elszámolás 2023 tól lesz a tervek szerint. 23ig az új létesitésü rendszerek amelyek támogatás nélkül létesülnek szaldo amelyek a tervezett, de még ki nem írt állami támogatåssal létesülnek már csak adok veszek redszerben üzemelhetnek. Tisztázzuk hogy mi micsoda is . A szaldóelszámolás éves fogyasztásmérésen alapul. Itt a termelt és elfogyasztott energia különbozete, és ez a lényeg kerül elszámolásra. Fizetek vagy kapok. Az adok vesszek a teljes vételezett menyiseget megveszem xért a teljes megtermelt mennyiséget eladom yért. Itt a nagy különbsėg.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.01.23. 08:12 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
Mi most is adok-veszek elszámolásban vagyunk mindegyikkel, mert magánszemélyként saját tőkéből csináltam.
Állami támogatás csak cégeknek járt, vagy egyéb támogatás a napelemparkoknak, másról nem tudok.
Magánszemélynek csak kölcsönfelvétel esetében jár/van a kamattámogatás.
Viszont rebesgetik, hogy ez változni fog, és amit szivárogtatni szoktak valakik valahonnan, az valamikor mindig megvalósul, emlékezzünk csak az "árfolyam veszteségre§. :P


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.01.21. 19:46 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2013.12.28. 15:45
Hozzászólások: 685
Tartózkodási hely: Baranya Hetvehely
Nincs szó a meglévő szerződések elszámolåsának megváltoztatásáról. Arról van szó hogy 23 után térnek åt az adok veszek elszámolásra, és az államilag támogatott létesítés esetén 23 előtt. A vissza nem térítendő tåmogatást már úgy adták hogy max 15 kw azon belül az elmúlt év saját fogyasztásának mértékéig. Már itt sem támogattåk a töblet termelést. Az erőmüvek elszámolását is megváltoztatták.

_________________
hárskeret
a legöregebb újra kezdő


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.01.21. 19:20 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2011.02.13. 12:11
Hozzászólások: 704
Tartózkodási hely: Balatonlelle
meezesjeno írta:
hárskeret írta:
... elszámolást is ezért fogják megváltoztatni, mert amikor nem süt a nap, akkor is szolgáltatni kell az energiát,..l.

Nem sok köze van a kaptárgyártáshoz, de aktuális és jó a téma, ha nem gond átviszem az egyebekbe... :arrow: :arrow:


Szerintem ha megváltoztatják az elszámolást, akkor előbb törvényt kell alkotni arra, hogy a szerződést módosíthassák.
Ez nálunk nem gond. Amiből lét lehet kinyerni, arra lesz törvény ha még nincs.
Egyik visszajáró német vendégünk napelemeket épít Németországban, és amikor az elsőt felrakattam, (magyar céggel) óvatosan tette fel a kérdést, hogy igaz-e az, hogy nálunk környezetvédelmi díjat vagy mi a csudát kell fizetni rá. Bizony ám! Azt a fejcsóválást... :roll:
Arra, ami kiírja, hogy az általam termelt villamos energia ha hagyományos erőműben lett volna megtermelve, akkor hány kg széndioxid került volna a levegőbe. Mert ugye támogatják a környezetet nem terhelő energiatermelést. :oops: Persze lehet hülyíteni a pórt, hogy ugye majd meg kell semmisíteni. Mit? Az üveget ami edzett a jégeső miatt? A szennyezett szilíciumot? A vékony műanyag lemezt, aminek tömege nem ér fel napelemenként egy kis zöldséges rekesszel? Az alumínium keretet? Azt a néhány méter kábelt? Vagy az invertert, amiben annyi anyag van, mint egy nagyobb televízióban?
Aztán mire akarnak fizettetni? Talán nincs elég hasznuk azon, hogy én megtermelem a nappali drága áramot, amit azonnal eladnak valakinek? Aztán amit éjszaka visszaveszek -az olcsót, mert Paksot nem lehet éjszakára megállítani, és reggel ismét elindítani, ugyan úgy ahogy a franciákat sem-, arra meg rendszerhasználati díjat fizetek. Ha meg marad feleslegem, azt adózás után átutalják évfordulón, leolvasás után. Kapok pár forintot.
Kóstolgatják azokat, akik saját maguk pénzén megépíttették. Mikor szakad el a cérna? Most már vagyunk annyian, hogy érdemes lenne egy szövetséget létrehoznunk.
Én pl. kiszámoltam, hogy a két rendszer árát 20 év alatt el tudtam volna bagózni mai dohányáron. Igaz, akkor sokkal több adót pengettem volna, és valószínűleg kevesebb nyugdíjat is vettem volna fel.
Na és semmi kötelezettsége a tulajdonoson kívül a szolgáltatónak a rendszerrel kapcsolatban. Nekem éppen tegnap halt meg másodszor hat év alatt az egyik házon az inverterem, várom a szerelőket, mert most már vannak, nem nekem kell futkosnom mint régen. Még szerencse, hogy a rendszer nem hazai, és van szinte hihetetlen idejű garancia.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.01.21. 12:50 
Offline
Rendszeres hozzászóló
Rendszeres hozzászóló

Csatlakozott: 2009.01.10. 02:00
Hozzászólások: 1558
Tartózkodási hely: Kiskunmajsa-Bodoglár
Méhek csak olyan méhészetből adhatók el, ahol nincs bejelentésköteles megbetegedés (nyúlósok). Tehát ha csak egy családot is eladsz, a teljes állomány egészének egészségét igazolni kell. Ez a normál vándorláshoz is adható orvosi igazolás, melyet állatorvos a méhügyis vizsgálata alapján ad ki. Arra kell figyelni, hogy kiállítást követő napokban el is kell adni a családokat.
Tavaly összebalhéztam ezen egy vevőm méhügyisével, mert szerinte nem volt megfelelő 10 család eladásához a 220 család egészségét alátámasztó igazolás, mert csak a 10-et kellett volna igazolni. Felnyomott magasabb szinteken lévő állatorvosoknál is, ez közölte velem. Fél nap múlva felhívott és elnézést kért. Legalább beismerte, hogy nem volt igaza.

_________________
A sikerhez vezető út kudarcokkal van kikövezve.


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb
HozzászólásElküldve: 2021.01.20. 17:32 
Offline
Törzstag
Törzstag

Csatlakozott: 2008.10.30. 21:02
Hozzászólások: 1148
Tartózkodási hely: Duna-Tisza köze
Balázs írta:
... akkor azt számlával kell vásárolni. No meg persze eü papírokkal.
Nekem az eladások számlával, eü papírral és szerződéssel mentek. Szerintem így szabályos.


Milyen eü papír kell ilyenkor?

_________________
Atis
4x10 1/2 NB Sztiro


Vissza a tetejére
 Profil Privát üzenet küldése E-mail küldése  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 5740 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 115  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 46 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  



Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

greenmiles v1.0 desgined by CodeMiles Team.